Міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушылардың тізімдерін салық органына ұсыну туралы хабарлама мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешекті өтеу есебіне қолма-қол ақшаны алу туралы акті нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2005 жылғы 29 маусымдағы N 289 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 19 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 3738. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 30 қаңтардағы N 39 бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2009.01.30 N 39 бұйрығымен.
"Әлеуметтік аударымдарды есептеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 21 маусымдағы N 683 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН :
1. Қоса беріліп отырған нысандар:
1) міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушылардың тізімдерін салық органына ұсыну туралы хабарлама;
2) әлеуметтік аударымдар бойынша берешекті өтеу есебіне қолма-қол ақшаны алу туралы акті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитетінің Салық әкімшіліктендіруі басқармасы (А.М.Қыпшақов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2005 жылғы 29 маусымдағы
N 289 бұйрығымен бекітілген
Ескерту. Қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007 жылғы 7 мамырдағы N 281 (алғаш жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушылардың
тізімдерін салық органына ұсыну туралы
ХАБАРЛАМА
20 __ ж. "____" __________                          N ____________
"Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының 17-бабына және Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2004 жылғы 21 маусымдағы N 683 қаулысымен бекітілген
әлеуметтік аударымдарды есептеу ережесіне сәйкес, _________________
(облыс, қала, аудан)
______________________________________ бойынша Салық комитеті Сізді
___________________________________________________________________
(төлеушінің толық атауы
___________________________________________________________________
немесе аты-жөні, СТН-і, мекен-жайы)
200__ ж.___________ жағдай бойынша ________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________ мөлшерде Мемлекеттік әлеуметтік
(санмен және жазбаша)
сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар бойынша берешегіңіз барлығы
туралы хабардар етеді.
Осыған орай, Сізге осы хабарламаны алған күннен бастап он бес
жұмыс күні ішінде _________________________________________________
(облыс, қала, аудан)
___________________ бойынша Салық комитетіне олар үшін әлеуметтік
аударымдар аудару жүргізілетін міндетті әлеуметтік аударымдар
жүйесіне қатысушылардың тізімін ұсыну қажет.
Банк шоттары болмаған немесе банк шоттарындағы (шотындағы) ақша жеткіліксіз болған жағдайда ______________________________
(облыс, қала, аудан)
_________________________________________ бойынша Салық комитеті
төлеушінің қолма-қол ақшасынан өндіріп алады.
Бұл ретте Сізге "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы"
Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабында белгіленген тәртіппен
және шарттарда өсімақы есептеледі.
Салық қызметі органдарының және олардың лауазымды
тұлғаларының заңды талаптары орындалмаған жағдайда Сізді Қазақстан
Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне сәйкес
әкімшілік жауапкершілікке тарту мәселесі қаралады.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Сіз салық
қызметі органдары лауазымды тұлғаларының әрекетіне
(әрекетсіздігіне) жоғары тұрған салық қызметі органына немесе сотқа
шағым бере аласыз.
Салық комитетінің Төрағасы
___________________________________________________________________
(аты-жөні, қолы, мөрі)
Хабарламаны алды
___________________________________________________________________
(төлеушінің аты-жөні, қолы, мөрі, күні)
Хабарлама төлеушіге табыс етілді
___________________________________________________________________
(салық қызметі органы лауазымды тұлғасының аты-жөні,
қолы (мөрі), күні)
Хабарлама төлеушіге жіберілді
___________________________________________________________________
(жіберу және алу фактісі туралы растаушы құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2005 жылғы 29 маусымдағы
N 289 бұйрығымен бекітілген
Ескерту. Қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007 жылғы 7 мамырдағы N 281 (алғаш жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әлеуметтік аударымдар бойынша берешекті өтеу
есебіне қолма-қол ақшаны алу туралы акті
20 __ ж. "____" __________                          N ____________
"Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының 17-бабына және Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2004 жылғы 21 маусымдағы N 683 қаулысымен бекітілген
әлеуметтік аударымдарды есептеу ережесіне сәйкес, төлеушіде банк
шотының болмауына немесе банк шоттарындағы (шотындағы) ақшаның жеткіліксіз болуына байланысты ___________________________________
(облыс, қала, аудан)
____________________________________________ бойынша Салық комитеті
___________________________________________________________________
(салық органы лауазымды тұлғаларының аты-жөні, қызметтік куәлік N)
___________________________________________________________________
200__ж. "___"__________ N______ әлеуметтік сақтандыру жүйесіне
қатысушылардың тізімдерін салық органына ұсыну туралы хабарламаның
негізінде, мынадай сомада:_________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(санмен және жазбаша көрсетіңіз)
әлеуметтік аударымдар бойынша берешегі бар төлеушінің қатысуымен
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(төлеушінің аты-жөні немесе толық атауы, СТН-і)
әлеуметтік аударымдар бойынша берешекті өтеу есебіне мынадай сомада:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(санмен және жазбаша)
қолма-қол ақшаны алуды жүргізді, соның ішінде:
Әлеуметтік аударымдар
бойынша берешектің барлығы
Әлеуметтік аударымдар
бойынша берешектің сомасы
Өсімақы
сомасы
Осы алу актісіне салық органы алған қолма-қол ақша сомасының
шегінде олардың пайдасына әлеуметтік аударымдар бойынша берешек
алынатын міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушылардың
тізімі қоса беріледі.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Сіз салық
қызметі органдары лауазымды тұлғаларының әрекетіне
(әрекетсіздігіне) жоғары тұрған салық қызметі органына немесе сотқа
шағым бере аласыз.
Салық органының лауазымды тұлғалары
__________________________           ____________________________
(лауазымы)                        (аты-жөні, қолы, күні)
__________________________           ____________________________
(лауазымы)                        (аты-жөні, қолы, күні)
Төлеуші
__________________________           ____________________________
(лауазымы)                        (аты-жөні, қолы, күні)
__________________________           ____________________________
(лауазымы)                        (аты-жөні, қолы, күні)

Об утверждении форм уведомления о представлении в налоговый орган списков участников системы обязательного социального страхования и акта об изъятии наличных денег в счет погашения задолженности по социальным отчислениям
Приказ Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 29 июня 2005 года N 289. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 июля 2005 года N 3738. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 января 2009 года N 39
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 30.01.2009 N 39 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2004 года N 683 "Об утверждении Правил исчисления социальных отчислений" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые формы:
1) уведомления о представлении в налоговый орган списков участников системы обязательного социального страхования;
2) акта об изъятии наличных денег в счет погашения задолженности по социальным отчислениям.
2. Управлению налогового администрирования Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (Кипшаков A.M.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Утверждено
приказом Председателя
Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 29 июня 2005 года N 289
Сноска. Уведомление с изменениями - приказом Председателя Налогового комитета Министерство финансов Республики Казахстан от 7 мая 2007 года N 281 .
УВЕДОМЛЕНИЕ
о представлении в налоговый орган списков
участников системы обязательного
социального страхования
"____"_________20__г.                          N _______________
В соответствии со статьей 17 Закона Республики Казахстан
"Об обязательном социальном страховании" и Правилами исчисления
социальных отчислений, утвержденных постановлением Правительства
Республики Казахстан от 21 июня 2004 года N 683, Налоговый комитет
по _____________________________________________________________
(область, город, район)
уведомляет Вас _________________________________________________
(полное наименование
________________________________________________________________
или Ф.И.О. плательщика, РНН, адрес)
о наличии задолженности по социальным отчислениям в
Государственный фонд социального страхования в размере
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(в цифрах и прописью)
по состоянию на 200__г.
В связи с чем, в течение пяти рабочих дней со дня получения
настоящего уведомления, Вам необходимо представить в Налоговый
комитет по _____________________________________________________
(область, город, район)
список участников системы обязательного социального страхования,
за которых производятся социальные отчисления.
В случае отсутствия банковских счетов или недостаточности
денег на банковском (банковских) счете (счетах) Налоговый комитет по
________________________________________________________________
(область, город, район)
обращает взыскание на наличные деньги плательщика.
При этом Вам начисляется пеня в порядке и на условиях,
установленных статьей 17 Закона Республики Казахстан "Об
обязательном социальном страховании".
В случае невыполнения законных требований органов налоговой
службы и их должностных лиц будет рассмотрен вопрос о привлечении
Вас к административной ответственности в соответствии с Кодексом
Республики Казахстан об административных правонарушениях.
В соответствии с законодательством Республики Казахстан Вы
имеете право обжаловать действия (бездействие) должностных лиц
органов налоговой службы вышестоящему органу налоговой службы
или в суд.
Председатель Налогового комитета
________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
Уведомление получил ____________________________________________
(Ф.И.О. плательщика, подпись, печать, дата)
Уведомление вручено плательщику_________________________________
(Ф.И.О. должностного лица органа
________________________________________________________________
налоговой службы, подпись (печать), дата)
Уведомление отправлено плательщику
________________________________________________________________
(подтверждающий документ о факте отправки и получения)
Утвержден
приказом Председателя
Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 29 июня 2005 года N 289
Сноска. Акт с изменениями - приказом Председателя Налогового комитета Министерство финансов Республики Казахстан от 7 мая 2007 года N 281 .
Акт об изъятии наличных денег в счет погашения
задолженности по социальным отчислениям
"__"______200__г.                             N ________________
В соответствии со статьей 17 Закона Республики Казахстан
"Об обязательном социальном страховании" и Правилами исчисления
социальных отчислений, утвержденных постановлением правительства
Республики Казахстан от 21 июня 2004 года N 683, в связи с
отсутствием у плательщика банковского счета или недостаточности
денег на банковском (банковских) счете (счетах) плательщика
Налоговый комитет по ___________________________________________
________________________________________________________________
(область, город, район)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(Ф.И.О. должностных лиц налогового органа, N служебного удостоверения)
на основании уведомления о представлении в налоговый орган списков
участников системы обязательного страхования
от "__" ______ 200__г. N____, в присутствии плательщика ________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество, или полное наименование плательщика, РНН)
имеющего задолженность по социальным отчислениям, в сумме:
________________________________________________________________
(указать в цифрах и прописью)
произвел изъятие наличных денег в сумме:________________________
________________________________________________________________
(указать в цифрах и прописью)
в счет погашения задолженности по социальным отчислениям, в том числе:
Всего задолженность
по социальным
отчислениям
Сумма задолженности
по социальным отчислениям
Сумма пени
К настоящему акту изъятия прилагается список участников
системы обязательного социального страхования, в пользу которых
взыскивается задолженность по социальным отчислениям, в пределах
суммы наличных денег, изъятой налоговым органом.
В соответствии с законодательством Республики Казахстан Вы
имеете право обжаловать действия (бездействие) должностных лиц
органов налоговой службы вышестоящему органу налоговой службы
или в суд.
Должностные лица налогового органа
___________________________    __________________________
(должность)              (Ф.И.О., подпись, дата)
___________________________    __________________________
(должность)              (Ф.И.О., подпись, дата)
Плательщик
___________________________    __________________________
(должность)              (Ф.И.О., подпись, дата)
___________________________    __________________________
(должность)              (Ф.И.О., подпись, дата)