"Жинақтаушы зейнетақы қорларын еріксіз тарату, сондай-ақ таратылатын жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерін басқа жинақтаушы зейнетақы қорына беруді жүзеге асыру және ерікті немесе еріксіз таратылатын жинақтаушы зейнетақы қорының кредиторлар комитетін қалыптастыру және қызметінің ерекшеліктері туралы ережені бекіту туралы" 2004 жылғы 15 наурыздағы N 69 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 7 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 26 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 4040. Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы N 79 қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы N 79   қаулысымен .
__________________________
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің нормативтік құқықтық актілерін Қазақстан Республикасының заңнамаларымен сәйкестендіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жинақтаушы зейнетақы қорларын еріксіз тарату, сондай-ақ таратылатын жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерін басқа жинақтаушы зейнетақы қорына беруді жүзеге асыру және ерікті немесе еріксіз таратылатын жинақтаушы зейнетақы қорының кредиторлар комитетін қалыптастыру және қызметінің ерекшеліктері туралы ережені бекіту туралы" Агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 15 наурыздағы N 69  қаулысына  (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2815 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
атындағы "зейнетақы активтерін" деген сөздердің алдынан "ерікті" деген сөзбен толықтырылсын;
1-тармақтағы "зейнетақы активтерін" деген сөздердің алдынан "ерікті" деген сөзбен толықтырылсын;
Аталған қаулымен бекітілген Жинақтаушы зейнетақы қорларын еріксіз тарату, сондай-ақ таратылатын жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерін басқа жинақтаушы зейнетақы қорына беруді жүзеге асыру және ерікті немесе еріксіз таратылатын жинақтаушы зейнетақы қорының кредиторлар комитетін қалыптастыру және қызметінің ерекшеліктері туралы ережеде:
жоғары оң жақ бұрыштағы "Жинақтаушы зейнетақы қорларын еріксіз тарату, сондай-ақ таратылатын жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерін басқа жинақтаушы зейнетақы қорына беруді жүзеге асыру және ерікті немесе еріксіз таратылатын жинақтаушы зейнетақы қорының кредиторлар комитетін қалыптастыру және қызметінің ерекшеліктері туралы ереже" деген сөздер алынып тасталсын;
атауындағы "зейнетақы активтерін" деген сөздердің алдынан "ерікті" деген сөзбен толықтырылсын;
4-тараудың атауындағы және мәтін бойынша "мәжбүрлі немесе", "мәжбүрленген немесе" деген сөздер алынып тасталсын;
20-тармақта:
1) тармақшаның екінші абзацындағы "соттың немесе уәкілетті органның мәжбүрлеп тарату туралы шешімі" деген сөздер "уәкілетті органның шешімі" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) таратылып отырған қордың зейнетақы активтеріне және зейнетақымен қамсыздандыру жөніндегі шарттар бойынша оның міндеттемелеріне түгендеу жасалады. Түгендеу қорытындысы бойынша мыналарды көрсете отырып, зейнетақы активтерінің жай-күйі бойынша акт жасалады:
жасалған зейнетақымен қамсыздандыру шарттарының жалпы тізімі;
құрамында мынадай ақпараты бар міндетті зейнетақы жарналарының салымшылар тізімі, ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының тізімі, ерікті кәсіби зейнетақы жарналарының тізімі:
жеке зейнетақы шотының нөмірі,
фамилиясы, әкесінің аты (болған жағдайда), салымшының (алушының) туған күні,
салымшының (алушының) жынысы,
әлеуметтік жеке коды,
салық төлеушінің тіркеу нөмірі,
зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартты жасау нөмірі және күні;
салымшының (алушының) жеке басын куәландыратын құжат нөмірі, оны берген мемлекеттік орган туралы мәліметтер, берілген күні,
салымшының (алушының) мекен-жайы, тұратын жері,
жеке зейнетақы шотына келіп түскен барлық келіп түсулер сомасы туралы;
тарату комиссиясы белгілеген мерзімде өз жинақталған зейнетақы қаражаттарын басқа қорларға аудару жөнінде өз өтініштерін бермеген салымшылардың зейнетақымен қамсыздандыру шарттарының нөмірін, жасалған күні көрсетілген, қағазға шығарылған және электронды форматтағы зейнетақымен қамсыздандыру шарттарының тізімі;
тарату комиссиясы тағайындаған күнгі инвестициялық портфельдің құрылымы, шоттардағы инвестициялық ақша қалдығы, ұлттық бірегейлендіру нөмірі, айналыс мерзімі, саны (данамен), сатып алу бағасы, бір бағалы қағаздың ағымдағы құны, проценттер және дивидендтер бойынша есептелген кірістің, таратылып отырған қордың "ДЕПО" шотында көрсетілген бағалы қағаздардың жалпы саны көрсетіліп жіберіліп отырған бағалы қағаздар тізбесі;
банктік салымның қажетті деректемелері көрсетілген екінші деңгейдегі банктерде болып отырған зейнетақы активтерінің сомасы: банк атауы, шартты жасау сомасы, күні, шарттың қолданылу мерзімі, жылдық сыйақы мөлшерлемесі, банктік салым бойынша есептелген және алынған сыйақы сомасы;";
3) және 4) тармақшалар алынып тасталсын;
жиырма бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жинақтаушы зейнетақы қорының тарату комиссиясы белгілеген мерзімде өз жинақталған зейнетақы қаражатын басқа қорға аудару туралы өтінішті бермеген салымшылар бойынша мынадай ақпаратты көрсете отырып берілген зейнетақы шарттарының тізімі:";
мынадай мазмұндағы жиырма алтыншы - отыз үшінші абзацтармен толықтырылсын:
"жеке зейнетақы шотының нөмірі,
фамилиясы, әкесінің аты (болған жағдайда), салымшының (алушының) туған күні,
салымшының (алушының) жынысы,
әлеуметтік жеке коды,
салық төлеушінің тіркеу нөмірі,
зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартты жасау нөмірі және күні,
салымшының (алушының) жеке басын куәландыратын құжат нөмірі, оны берген мемлекеттік орган туралы мәліметтер, берілген күні,
салымшының (алушының) мекен-жайы, тұратын жері,
жеке зейнетақы шотына келіп түскен барлық келіп түсулер сомасы туралы.".

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 марта 2004 года N 69 "Об утверждении Правил принудительной ликвидации накопительных пенсионных фондов, а также осуществления передачи пенсионных активов ликвидируемого накопительного пенсионного фонда в другой накопительный пенсионный фонд и об особенностях формирования и деятельности комитета кредиторов принудительно или добровольно ликвидируемого накопительного пенсионного фонда"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 9 января 2006 года N 7. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 26 января 2006 года N 4040. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года N 79
Сноска. Постановление утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года  N 79  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
В целях приведения нормативных правовых актов Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций в соответствие с законодательством Республики Казахстан, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  Правления Агентства от 15 марта 2004 года N 69 "Об утверждении Правил принудительной ликвидации накопительных пенсионных фондов, а также осуществления передачи пенсионных активов ликвидируемого накопительного пенсионного фонда в другой накопительный пенсионный фонд и об особенностях формирования и деятельности комитета кредиторов принудительно или добровольно ликвидируемого накопительного пенсионного фонда" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2815) следующие изменения и дополнения:
название после слов "пенсионных активов" дополнить словом "добровольно";
пункт 1 после слов "пенсионных активов" дополнить словом "добровольно";
в Правилах принудительной ликвидации накопительных пенсионных фондов, а также осуществления передачи пенсионных активов ликвидируемого накопительного пенсионного фонда в другой накопительный пенсионный фонд и об особенностях формирования и деятельности комитета кредиторов принудительно или добровольно ликвидируемого накопительного пенсионного фонда, утвержденных указанным постановлением:
в правом верхнем углу слова "Об утверждении Правил принудительной ликвидации накопительных пенсионных фондов, а также осуществления передачи пенсионных активов ликвидируемого накопительного пенсионного фонда в другой накопительный пенсионный фонд и об особенностях формирования и деятельности комитета кредиторов принудительно или добровольно ликвидируемого накопительного пенсионного фонда" исключить;
название после слов "пенсионных активов" дополнить словом "добровольно";
в названии и по тексту главы 4 слова "принудительно или", "принудительной или" исключить;
в пункте 20:
в абзаце втором подпункта 1) слова "судом решения о принудительной ликвидации или уполномоченным органом" заменить словами "уполномоченным органом решения";
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) производит инвентаризацию пенсионных активов ликвидируемого фонда и его обязательств по договорам о пенсионном обеспечении. По результатам инвентаризации составляет акт о состоянии пенсионных активов с указанием:
общего списка заключенных договоров о пенсионном обеспечении;
списка вкладчиков обязательных пенсионных взносов, списка вкладчиков добровольных пенсионных взносов, списка вкладчиков добровольных профессиональных пенсионных взносов, которые содержат следующую информацию:
номер индивидуального пенсионного счета,
фамилия, имя, отчество (при наличии), дата рождения вкладчика (получателя),
пол вкладчика (получателя),
социальный индивидуальный код,
регистрационный номер налогоплательщика,
номер и дата заключения договора о пенсионном обеспечении,
номер документа, удостоверяющего личность вкладчика (получателя), сведения о государственном органе, его выдавшем, дата выдачи,
адрес, место жительства вкладчика (получателя),
о суммах всех поступлений на индивидуальный пенсионный счет;
списка договоров о пенсионном обеспечении по тем вкладчикам, которые не предоставили в установленный ликвидационной комиссией срок заявления о переводе своих пенсионных накоплений в другие фонды с указанием номера, даты заключения договора о пенсионном обеспечении в бумажном и электронном формате;
структуры инвестиционного портфеля, остатка не инвестированных денег на счетах на дату назначения ликвидационной комиссии, перечень передаваемых ценных бумаг с указанием национального идентификационного номера, срока обращения, количества (штук), цены приобретения, текущей стоимости одной ценной бумаги, начисленного дохода по процентам и дивидентам, общего количества ценных бумаг на счете "ДЕПО" ликвидируемого фонда;
суммы пенсионных активов, находящихся на банковских вкладах банков второго уровня, с указанием необходимых реквизитов банковского вклада: наименования банка, суммы, даты заключения договора, срока действия договора, годовой ставки вознаграждения, начисленных и полученных сумм вознаграждения по банковскому вкладу;";
подпункты 3) и 4) исключить;
абзац двадцать пятый изложить в следующей редакции:
"список пенсионных договоров по тем вкладчикам, которые не предоставили в установленный ликвидационной комиссией накопительного пенсионного фонда срок заявления о переводе своих пенсионных накоплений в другие фонды с указанием следующей информации:";
дополнить абзацами двадцать шестым - тридцать третьим следующего содержания:
"номер индивидуального пенсионного счета,
фамилия, имя, отчество (при наличии), дата рождения вкладчика (получателя),
пол вкладчика (получателя),
социальный индивидуальный код,
регистрационный номер налогоплательщика,
номер и дата заключения договора о пенсионном обеспечении,
номер документа, удостоверяющего личность вкладчика (получателя), сведения о государственном органе, его выдавшем, дата выдачи,
адрес, место жительства вкладчика (получателя),
о суммах всех поступлений на индивидуальный пенсионный счет.".

2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді.
3. Қаржылық ұйымдарды тарату департаменті:
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, жинақтаушы зейнетақы қорларына жіберсін.
4. Агенттіктің Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулының Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л. Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту ликвидации финансовых организаций:
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Национального Банка Республики Казахстан, накопительных пенсионных фондов.
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью (Пернебаев Т.Ш.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель