Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Қазақстан Республикасында банктердiң жұмысын доғару ережесін бекіту туралы" 1996 жылғы 29 ақпандағы N 48 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 28 қарашадағы N 207 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 25 желтоқсанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5412 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009 жылғы 5 тамыздағы N 177 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.08.05 N 177 Қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қаржы жүйесінің тұрақтылығы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 23 қазандағы Заңын іске асыру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасында банктердің жұмысын доғару ережесін бекіту туралы" 1996 жылғы 29 ақпандағы N 48 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 439 тіркелген), Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң кейбiр нормативтiк құқықтық актiлерiне өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы" 1997 жылғы 5 желтоқсандағы N 413 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 64 тіркелген), Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасында банктердің жұмысын доғару туралы ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 1998 жылғы 31 желтоқсандағы N 340 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 714 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 439 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасында банктердің жұмысын доғару Ережесі туралы" 1996 жылғы 29 ақпандағы N 48 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2004 жылғы 21 тамыздағы N 240 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3129 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасында банктердің жұмысын доғару туралы ережені бекіту туралы" 1996 жылғы 29 ақпандағы N 48 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 5 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4047 тіркелген) қаулысымен енгізілген өзгерістерімен және толықтыруларымен бірге мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында банктердiң жұмысын доғару ережесінде:
18-тармақта:
7) тармақта "." деген тыныс белгісі ";" деген тыныс белгісімен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 февраля 1996 года N 48 "Об утверждении Правил о консервации банков в Республике Казахстан"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 ноября 2008 года N 207. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 декабря 2008 года N 5412. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 5 августа 2009 года N 177.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 05.08.2009 года N 177.
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 23 октября 2008 года « О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам устойчивости финансовой системы » , Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 февраля 1996 года № 48 «Об утверждении Правил о консервации банков в Республике Казахстан» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 439), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 5 декабря 1997 года № 413 «О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные акты Национального Банка Республики Казахстан» (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 64), постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 декабря 1998 года № 340 «Об утверждении изменений и дополнений в Положение о консервации банков в Республике Казахстан» (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 714), постановлением Правления Агентства от 21 августа 2004 года № 240 «О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 февраля 1996 года № 48 «О Положении о консервации банков в Республике Казахстан», зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под № 439» (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3129), постановлением Правления Агентства от 9 января 2006 года № 5 «О внесении изменения и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 февраля 1996 года № 48 «Об утверждении Правил о консервации банков в Республике Казахстан» (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 4047), следующие изменения и дополнение:
в Правилах о консервации банков в Республике Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 18 :
в подпункте 7) знак препинания «.» заменить знаком препинания «;»;
дополнить подпунктом 8) следующего содержания:

"8) уәкілетті органмен келісу бойынша депозиттерге міндетті кепілдік беруді жүзеге асыратын ұйыммен кепілдік берілетін депозиттер бойынша банктің мүлігі мен міндеттемелерін Банктер туралы Заңның 73-1-бабына сәйкес басқа банкке (банктерге) беруге құқылы.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Уәкілетті орган уақытша әкімшілікті (банктің уақытша басқарушысы) оның қызметкерлері, депозиттерге міндетті кепілдік беруді жүзеге асыратын ұйымның өкілдері не Банктер туралы Заңның 20-бабының 2-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келетін өзге тұлғалар арасынан тағайындайды.".
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Банктерді қадағалау департаменті (М.С.Бөбеев):
1) Заң департаментiмен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастан он күндiк мерзiмде оны Агенттiктiң мүдделi бөлiмшелерiне, екінші деңгейдегі банктерге және "Қазақстан қаржыгерлерiнiң қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгiне мәлімет үшін жеткізсін.
4. Агенттік Төрайымының Қызметі (А. Кенже) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары Қ.Б. Қожахметовке жүктелсін.
Төрайым                                         Е. Бахмутова

«8) по согласованию с уполномоченным органом, передавать имущество и обязательства банка по депозитам, гарантируемым организацией, осуществляющей обязательное гарантирование депозитов, другому (другим) банку (банкам) в соответствии со статьей 73-1 Закона о банках.»;
пункт 22 изложить в следующей редакции:
«22. Временная администрация (временный управляющий банком) назначается уполномоченным органом из числа его работников , представителей организации, осуществляющей обязательное гарантирование депозитов, либо иных лиц, соответствующих требованиям, установленным пунктом 2 статьи 20 Закона о банках.».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту надзора за банками (Бубеев М.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, банков второго уровня и Объединения юридических лиц «Ассоциация финансистов Казахстана».
4. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) принять меры по опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Кожахметова К.Б.
Председатель                                 Е. Бахмутова