Аудан әкімдігінің 2008 жылғы 5 желтоқсандағы "Аудан азаматтарының жекелеген санаттарына жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша әлеуметтік төлемдерді тағайындау жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" N 422/12 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Павлодар облысы Павлодар аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 22 мамырдағы N 144/5 қаулысы. Павлодар облысы Павлодар ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 1 маусымда N 12-11-109 тіркелген. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 16 қарашадағы N 508/11 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар аудандық әкімдігінің 2012.11.16 N 508/11 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабы 1 тармағының 14) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары, мүгедектері және оларға теңестірілген тұлғаларға жеңілдіктер және әлеуметтік қорғау туралы" Заңына, Павлодар аудандық мәслихаттың (4 шақырылған 12 сессиясы) 2009 жылғы 27 сәуірдегі N 12/85 "Аудандық мәслихаттың (4 шақырылған 10 сессиясы) 2008 жылғы 22 желтоқсандағы "2009 жылға арналған аудандық бюджет туралы" N 10/74 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешіміне сәйкес, аудан азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету мақсатында аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Аудан әкімдігінің 2008 жылғы 5 желтоқсандағы "Аудан азаматтарының жекелеген санаттарына жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша әлеуметтік төлемдерді тағайындау жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" N 422/12 қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 12-11-101 болып тіркелген, "Нива" газетінде 2008 жылғы 26 желтоқсанда жарияланған) мына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Нұсқаулықтың:
2 тармағы мынадай мазмұнды 46), 47), 48), 49), 50), 51), 52) тармақшалармен толықтырылсын:
"46) 15 апта және одан артық мерзім жүкті әйелдер – есепке уақытылы алынуын ынталандыру үшін – 10 АЕК көлемінде бір жолғы материалдық көмек;
47) жалғыз басты зейнеткерлер, көп балалы отбасылар – отын сатып алуға – 10 АЕК көлемінде бір жолғы материалдық көмек;
48) жалғыз басты зейнеткерлер, көп балалы отбасылар, жалғыз басты жұмыссыздар – азық-түлік бағасының өсуіне байланысты - 3 АЕК көлемінде тоқсан сайынғы материалдық көмек;
49) қант диабетімен, гипертоникалық, жүрек, психикалық аурумен  ауыратын тұлғалар – дәрі-дәрмек бағасының өсуіне байланысты - 2 АЕК көлемінде тоқсан сайынғы материалдық көмек;

О внесении изменений и дополнений в постановление акимата района от 5 декабря 2008 года N 422/12 "Об утверждении Инструкции по назначению социальных выплат отдельным категориям граждан района по решению местных представительных органов"
Постановление акимата Павлодарского района Павлодарской области от 22 мая 2009 года N 144/5. Зарегистрировано Управлением юстиции Павлодарского района Павлодарской области 1 июня 2009 года за N 12-11-109. Утратило силу постановлением акимата Павлодарского района Павлодарской области от 16 ноября 2012 года N 508/11
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарского района Павлодарской области от 16.11.2012 N 508/11.
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", решением Павлодарского районного маслихата (12 сессия, 4 созыв) от 27 апреля 2009 года N 12/85 "О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата (10 сессия, 4 созыв) от 22 декабря 2008 года N 10/74 "О районном бюджете на 2009 год", в целях оказания социальной помощи отдельным категориям граждан района акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата района от 5 декабря 2008 года  N 422/12 "Об утверждении Инструкции по назначению социальных выплат отдельным категориям граждан района по решению местных представительных органов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 12-11-101, опубликовано в газете "Нива" от 26 декабря 2008 года), следующие изменения и дополнения:
в Инструкции, утвержденной указанным постановлением:
пункт 2 дополнить подпунктами 46), 47), 48), 49), 50), 51), 52) следующего содержания:
"46) женщины со сроком беременности 15 недель и более - для мотивации своевременного взятия на учет, - единовременная материальная помощь в размере 10 МРП;
47) одинокие пенсионеры, многодетные семьи - на приобретение топлива, - единовременная материальная помощь в размере 10 МРП;
48) одинокие пенсионеры, многодетные семьи, одинокие безработные - в связи с ростом цен на продукты питания, - ежеквартальная материальная помощь в размере 3 МРП;
49) лица, больные сахарным диабетом, гипертоническим, сердечно- сосудистым, психическим заболеванием, - в связи с повышением цен на лекарственные препараты, - ежеквартальная материальная помощь в размере 2 МРП;

50) Ауғанстандағы әскери әрекеттерге қатысқан тұлғалар – "Ауғанстаннан әскерлер шығаруға 20 жыл" медалімен марапаттауға – 2000 теңге көлемінде бір жолғы материалдық көмек;
51) жалғыз басты аналар – балалар тағамын сатып алуға – 2 АЕК көлемінде ай сайынғы материалдық көмек;
52) әлеуметтік көмекке мұқтаж болып танылған, жеке шаруашылығында 3 ірі қара малдан артық жоқ тұлғалар - ауыл шаруашылығы  жануарларын жасанды ұрықтандыруға – 1 бас ірі қара малға 1 АЕК көлемінде бір жолғы материалдық көмек".
2 тармақтың:
3) тармақшасындағы "6000 теңге көлемінде" деген сөздер "20000 теңге көлемінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
22) тармақшадағы "бір жолғы" деген сөз "жылына екі рет" деген сөздермен ауыстырылсын;
23) тармақшасындағы "5 АЕК көлемінде" деген сөздер "10 АЕК көлемінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
24) тармақшадағы "2009 жылдан бастап 50 АЕК көлемінде" деген сөздер "2009 жылы 70 АЕК көлемінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
31) тармақшадағы "2 АЕК көлемінде" деген сөздер "4 АЕК көлемінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
33) тармақшадағы "5 АЕК көлемінде" деген сөздер "10 АЕК көлемінде" деген сөздермен ауыстырылсын.
3 тармақтың:
1) тармақшасы 46), 47), 48), 49), 50), 51), 52) тармақшаларымен  толықтырылсын.
4 тармақтың:
2) тармақшасы 46), 47), 48), 49), 50), 51), 52) тармақшаларымен  толықтырылсын.
5-тармақтың:
6), 8), 9), 12) тармақшалардағы "тұрғын үй-тұрмыс жағдайын тексеру акті" деген сөздер "ауылдық округтер мен ауыл әкімі аппаратының комиссиясы өткізген өтініш берушінің тұрғын үй-тұрмыстық жағдайын зерттеу актісі" деген сөздермен ауыстырылсын;
17) тармақшасындағы "күнкөрістің ең төменгі деңгейінен аспайтын  кірісті есепке алумен" деген сөздер "кірістерді есепке алусыз" деген сөздермен ауыстырылсын.
5 тармақ мына мазмұндағы 22), 23), 24), 25), 26), 27), 28) тармақшыларымен толықтырылсын:
"22) 46) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - осы әлеуметтік  көмек алуға құқығы бар тұлғаның өтініші, алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, СТТН, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі, аяғы ауыр мерзімі туралы медициналық мекеменің анықтамасы, кірістерді есепке алусыз;
23) 47) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - осы әлеуметтік  көмек алуға құқығы бар тұлғаның өтініші, алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, СТТН, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі, кірістердің барлық түрі (зейнетақы, еңбекақы, жәрдемақы және т.б.), ауылдық округтер мен ауыл әкімі аппаратының комиссиясы өткізген өтініш берушінің тұрғын үй-тұрмыстық жағдайды зерттеу актісі,  күнкөрістің ең төменгі деңгейінен аспайтын, кірісті есепке алумен;

50) лица, принимавшие участие в боевых действиях в Афганистане - на награждение медалью "20 лет вывода войск из Афганистана", - единовременная материальная помощь в размере 2000 тенге;
51) одинокие матери - на приобретение детского питания, - ежемесячная материальная помощь в размере 2 МРП;
52) лица, признанные нуждающимися в социальной помощи, которые в личном подсобном хозяйстве имеют не более 3 голов крупного рогатого скота, - на искусственное осеменение сельскохозяйственных животных, - единовременная материальная помощь в размере 1 МРП на 1 голову крупного рогатого скота".
в пункте 2:
в подпункте 3) слова "в размере 6000 тенге" заменить словами " в размере 20000 тенге";
в подпункте 22) слово "единовременная" заменить словами "два раза в год";
в подпункте 23) слова "в размере 5 МРП" заменить словами "в размере 10 МРП";
в подпункте 24) слова "с 2009 года в размере 50 МРП" заменить словами "в 2009 году в размере 70 МРП";
в подпункте 31) слова "в размере 2 МРП" заменить словами "в размере 4 МРП";
в подпункте 33) слова "в размере 5 МРП" заменить словами "в размере 10 МРП".
в пункте 3:
подпункт 1) дополнить подпунктами 46), 47), 48), 49), 50), 51), 52).
в пункте 4:
подпункт 2) дополнить подпунктами 46), 47), 48), 49), 50), 51), 52);
в пункте 5:
в подпунктах 6), 8), 9), 12) слова "акт обследования жилищно- бытовых условий" заменить словами "акт обследования жилищно-бытовых условий заявителя, проведенного комиссией аппарата акима сельского округа, села";
в подпункте 17) слова "с учетом дохода, не превышающим размера прожиточного минимума" заменить словами "без учета дохода";
пункт 5 дополнить подпунктами 22), 23), 24), 25), 26), 27), 28) следующего содержания:
"22) для категории, указанной в подпункте 46), - заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, копия документа, удостоверяющего личность получателя, РНН, копия книги регистрации граждан, справка медицинского учреждения о сроке беременности, без учета дохода;
23) для категорий, указанных в подпункте 47), - заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, копия документа, удостоверяющего личность получателя, РНН, копия книги регистрации граждан, все виды доходов (пенсия, заработная плата, пособия и т.д.), акт обследования жилищно-бытовых условий заявителя, проведенный комиссией аппарата акима сельских округов и сел, с учетом дохода, не превышающим размера прожиточного минимума;

24) 48) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін - ауылдық округтер мен ауылдардың тізіміне сәйкес жалғыз басты зейнеткерлер үшін, жұмыспен қамту секторының тізіміне сәйкес жалғыз басты жұмыссыздар үшін, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтың  аудандық филиалының тізіміне сәйкес көп балалы аналар үшін, кірісті есепке алусыз;
25) 49) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - осы әлеуметтік  көмек алуға құқығы бар тұлғаның өтініші, алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, СТТН, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі, медициналық мекеменің анықтамасы, кірістерді есепке алусыз;
26) 50) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - Зейнетақы төлеу  жөніндегі мемлекеттік орталықтың аудандық филиалының тізіміне сәйкес,  кірісті есепке алусыз;
27) 51) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - осы әлеуметтік  көмек алуға құқығы бар тұлғаның өтініші, алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, СТТН, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі, бала туу туралы куәлік, кірістерді есепке алусыз;
28) 52) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - ауылдық округтер мен ауылдардың тізіміне сәйкес, тегін, атын, әкесінің атын көрсетумен, СТТН, есеп шоты, мал дәрігері куәландырған ірі қара малды ұрықтандыру нәтижесі туралы анықтама, жеке ауласының болуы туралы анықтама, кірісті есепке алусыз".
5 тармақтың:
4), 5), 6), 8), 9), 12), 16), 17), 18), 20) тармақшасындағы "тұратын жерінен анықтама" деген сөздер "азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі" деген сөздермен ауыстырылсын";
7 тармақ 46), 47), 48), 49), 50), 51), 52) тармақшаларымен толықтырылсын.
2. Осы қаулы ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен соң күшіне енеді.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Р.Ш. Шәмкеноваға жүктелсін.
Аудан әкімі                                Т. Бастенов

24) для категорий, указанных в подпункте 48), - для одиноких пенсионеров - согласно списка сельских округов и сел, для одиноких безработных - согласно списка сектора занятости, для многодетных матерей - согласно списка районного филиала Государственного центра по выплате пенсий, без учета дохода;
25) для категорий, указанных в подпункте 49), - заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, копия документа, удостоверяющего личность получателя, РНН, копия книги регистрации граждан, справка медицинского учреждения, без учета дохода;
26) для категории, указанной в подпункте 50), - согласно списка районного филиала Государственного центра по выплате пенсий, без учета дохода;
27) для категории, указанной в подпункте 51), - заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, копия документа, удостоверяющего личность получателя, РНН, копия книги регистрации граждан, свидетельство о рождении ребенка, без учета дохода;
28) для категории, указанной в подпункте 52), - согласно списка сельских округов и сел, с указанием фамилии, имени, отчества, РНН, лицевого счета, справка о результате осеменения крупного рогатого скота, заверенная ветеринарным врачом, справка о наличии личного подворья, без учета дохода".
в пункте 5:
в подпунктах 4), 5), 6), 8), 9), 12), 16), 17), 18), 20) слова "справка с места жительства" заменить словами "копия книги регистрации граждан";
пункт 7 дополнить подпунктами 46), 47), 48), 49), 50), 51), 52).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Шамкенову Р.Ш.
Аким района                                Т. Бастенов