"Ақтау, Форт-Шевченко қалаларында, Құрық ауылы және Кендерлі демалыс аймағында су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2008 жылғы 20 наурыздағы № 181 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2010 жылғы 22 маусымдағы № 237 қаулысы. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2010 жылғы 03 шілдеде № 2073 тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы әкімдігінің 2023 жылғы 24 тамыздағы № 130 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды-Маңғыстау облысы әкімдігінің 24.08.2023 № 130 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Тақырыпта және бүкіл мәтін бойынша "поселке", "поселкелер", "поселкелерге", "поселкелері", "поселкелерді", "поселкелердің" деген сөздер тиісінше "кент", "кенттер", "кенттерге", "кенттері", "кенттерді", "кенттердің" деген сөздермен; "ауыл (село)", "ауылдық (селолық)", "ауылдардың (селолардың)", "ауылдарды (селоларды)", "ауылдар (селолар)", "ауылдарға (селоларға)" деген сөздер тиісінше "ауыл", "ауылдық", "ауылдардың", "ауылдарды", "ауылдар", "ауылдарға" деген сөздермен ауыстырылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 30.06.2016 № 194 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Су кодексіне, "Су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 16 қаңтардағы № 42 қаулысына сәйкес, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ақтау, Форт - Шевченко қалаларында, Құрық ауылы және Кендерлі демалыс аймағында су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2008 жылғы 20 наурыздағы № 181 қаулысына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2009 болып тіркелген, "Маңғыстау" газетінде 2008 жылғы 13 мамырдағы № 73 жарияланған) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулының 1 - қосымшасында:
2 - тармақ мынадай мазмұндағы төртінші, бесінші және алтыншы абзацтармен толықтырылсын:
Ерекше бағалы балық шаруашылығы үшін маңызы бар Форт-Шевченко қаласы, Құрық ауылы аумағының және Кендірлі демалыс аймағындағы теңіз учаскелері үшін су қорғау белдеулерінің еніне, бекітілген жобалық құжаттама негізіндегі теңіз мұнай кен орындарын жайластыруға арналған металл құрылымдары зауытын орналастыру үшін Маңғыстау облысы Түпқараған ауданының Баутино ауылы ауданында Түпқараған бұғазының Шығыс жағалауындағы төгінді өндірістік алаңындағы ұзындығы 1,369 км және Маңғыстау облысы Түпқараған ауданының Баутино ауылындағы теңіздік мұнай операцияларын қолдау базасының төгінді алаңындағы 1,61 км Каспий теңізі жағалауындағы су қорғау белдеулерінен басқа жерлердің еңістігі мен іргелес жатқан сипатына қарамастан, кемінде 100 метр болып қабылданады.

О внесении дополнений в постановление акимата Мангистауской области от 20 марта 2008 года № 181 "Об установлении водоохранных зон и полос в городах Актау, Форт-Шевченко, селе Курык и в зоне отдыха Кендерли"
Постановление акимата Мангистауской области от 22 июня 2010 года № 237. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 03 июля 2010 года № 2073. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 24 августа 2023 года N 130
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 24.08.2023 № 130 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Водным кодексом Республики Казахстан от 9 июля 2003 года, постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 января 2004 года № 42 "Об утверждении Правил установления водоохранных зон и полос", акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Мангистауской области от 20 марта 2008 года № 181 "Об установлении водоохранных зон и полос в городах Актау, Форт - Шевченко, селе Курык и в зоне отдыха Кендерли" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2009, опубликовано в газете "Огни Мангистау" 13 мая 2008 года № 75) следующие дополнения:
в приложении 1 указанного постановления:
пункт 2 дополнить абзацами четвертым, пятым и шестым следующего содержания:
Ширина водоохранных полос для участков моря территории г. Форт - Шевченко, с. Курык и в зоне отдыха Кендерли, имеющих особо ценное рыбохозяйственное значение, принимается не менее 100 метров, независимо от уклона и характера прилегающих земель, кроме водоохранных полос на побережье Каспийского моря протяженностью 1,369 км на отсыпной производственной площадке на Восточном побережье Тюб - Караганского залива в районе села Баутино Тупкараганского района Мангистауской области под размещение завода металлоконструкций для обустройства морских нефтяных месторождений и 1,61 км на отсыпной площадке Базы поддержки морских нефтяных операций села Баутино Тупкараганского района Мангистауской области на основании утвержденных проектных документаций.

Теңіз мұнай кен орындарын жайластыруға арналған металл құрылымдары зауытын орналастыру үшін Маңғыстау облысы Түпқараған ауданының Баутино ауылы ауданында Түпқараған бұғазының Шығыс жағалауындағы төгінді өндірістік алаңындағы теңіз учаскелеріне арналған су қорғау белдеулерінің шекарасы, айлақ қабырғалары жағынан Каспий теңізінің орташа деңгейінен 35 метр, солтүстік және оңтүстік жағынан 20 метр болып белгіленеді және Каспий теңізінің су қорғау белдеуінің қазіргі шекарасымен тік бұрышта қосылады.
Маңғыстау облысы Түпқараған ауданының Баутино ауылындағы Теңіз мұнай операцияларын қолдау төгінді базасындағы теңіз учаскелеріне арналған су қорғау белдеулерінің шекарасы, айлақ қабырғасына қарсы беттегі шекарасы мен жақтауы бойынша, база алаңының шекарасында және Каспий теңізінің орташа деңгейінен 10 метр қашықтықта жақтауы бойынша қаптал жақ құламаларының бойымен белгіленеді және Каспий теңізінің су қорғау белдеуінің қазіргі шекарасымен қосылады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Маңғыстау облысы әкімдігінің 30.06.2016 № 194 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Түпқараған ауданының әкімі (С.Ө. Трұмов):
енгізілген толықтыруларды есепке алып, теңіз мұнай кен орындарын жайластыруға арналған металл құрылымдары зауытын орналастыру үшін Баутино кенті ауданында Түпқараған бұғазының Шығыс жағалауындағы және теңіздік мұнай операцияларын қолдау базасының төгінді алаңдарының су қорғау белдеулерін табиғи түріне ауыстыруды жүзеге асырсын;
жер - есепке алу құжаттамасына өзгерістер енгізсін;
осы жұмыстардың жүргізілуіне тұрақты бақылауды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары М.М. Жүнбасовқа жүктелсін.
4. Осы қаулы ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің міндетін атқарушы
А. Айтқұлов

Границы водоохранных полос для участков моря на отсыпной производственной площадке на Восточном побережье Тюб - Караганского залива в районе села Баутино Тупкараганского района Мангистауской области под размещение завода металлоконструкций для обустройства морских нефтяных месторождений, устанавливается со стороны причальных стенок 35 метров, с северной и южной стороны 20 метров от среднего уровня Каспийского моря и соединяется под прямым углом с существующей границей водоохранной полосы Каспийского моря.
Граница водоохранных полос для участков моря на отсыпной Базе поддержки морских нефтяных операций села Баутино Тупкараганского района Мангистауской области устанавливается по фронтальной границе причальной стенки и парапету, в границах площадки базы и вдоль боковых откосов по парапету на расстоянии 10 метров от среднего уровня Каспийского моря и соединяется с существующей границей водоохранной полосы Каспийского моря.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Мангистауской области от 30.06.2016 № 194(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Акиму Тупкараганского района (Трумову С.У.):
осуществить с учетом внесенных дополнений перенос границы водоохранных полос отсыпных площадок на Восточном побережье Тюб - Караганского залива в районе поселка Баутино под размещение завода металлоконструкций для обустройства морских нефтяных месторождений и базы поддержки морских нефтяных операций в натуру;
внести изменения в земельно - учетную документацию;
обеспечить постоянный контроль над проведением этих работ.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Жунбасова М.М.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима области
А. Айткулов