Әулиекөл ауданы мәслихатының 2009 жылғы 22 желтоқсандағы № 159 "Әулиекөл ауданының 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешімін іске асыру туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 25 қаңтардағы № 26 қаулысы. Қостанай облысы Әулиекөл ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 25 ақпанда № 9-7-114 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 27 желтоқсандағы № 369 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы әкімдігінің 2010.12.27 № 369 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 56-бабының 1-тармағының 4) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 31-бабының 1-тармағының 1-3) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 16-бабына сәйкес және Әулиекөл ауданы мәслихатының 2009 жылғы 22 желтоқсандағы № 159 "Әулиекөл ауданының 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешімін (мемлекеттік нормативтік құқықтық актілері тізімінде № 9-7-109 нөмірімен тіркелген) іске асыру мақсатында Әулиекөл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша жекелеген санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламасын іске асыру мақсатында жергілікті бюджеттен келесі әлеуметтік төлемдер белгіленсін:
1) 2000 теңге мөлшерінде Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне тұрмыстық қажеттілік үшін ай сайынғы әлеуметтік көмек;
2) бір адамға, республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген тиісті жылға 0,5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, негізгі азық-түліктердің қымбаттауына байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушыларға ай сайынғы әлеуметтік көмек;
3) туберкулездің жұқпалы түрімен ауырған адамға емдеудің демеу фазасында қосымша тамақтануды қамтамасыз ету үшін сегіз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
4) айына табысы күнкөрістің ең аз шамасынан кем отбасыларға (азаматтарға) біржолғы әлеуметтік көмек;
5) республикалық бюджет туралы заңымен белгіленген тиісті жылға үш есе айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде санаториялары мен оңалту орталықтарында денсаулығын түзеткен мүгедектердің жол жүруіне байланысты шығыстарды өтеу;
6) 18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға Мүгедектер күніне 1000 теңге мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;

О реализации решения Аулиекольского районного маслихата от 22 декабря 2009 года № 159 "О бюджете Аулиекольского района на 2010-2012 годы"
Постановление акимата Аулиекольского района Костанайской области от 25 января 2010 года № 26. Зарегистрировано Управлением юстиции Аулиекольского района Костанайской области 25 февраля 2010 года № 9-7-114. Утратило силу - Постановлением акимата Аулиекольского района Костанайской области от 27 декабря 2010 года № 369
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Аулиекольского района Костанайской области от 27.12.2010 № 369.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1-3) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" и в целях реализации решения Аулиекольского районного маслихата от 22 декабря 2009 года № 159 "О бюджете Аулиекольского района на 2010-2012 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9-7-109), акимат Аулиекольского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В целях реализации бюджетной программы "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" установить следующие социальные выплаты из местного бюджета:
1) ежемесячную социальную помощь на бытовые нужды инвалидам и участникам Великой Отечественной войны в размере 2000 тенге;
2) ежемесячную социальную помощь, в связи с удорожанием основных продуктов питания получателям государственной адресной социальной помощи, ежемесячно на одного человека в размере 0,5 месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий год;
3) больным заразной формой туберкулеза в поддерживающей фазе лечения на дополнительное питание единовременно в размере восьмикратного месячного расчетного показателя;
4) единовременную социальную помощь семьям (гражданам), имеющим среднедушевой доход в месяц ниже величины прожиточного минимума;
5) единовременную социальную помощь инвалидам на возмещение расходов, связанных с проездом в санатории и реабилитационные центры в размере трехкратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий год;
6) единовременную социальную помощь ко Дню инвалидов детям – инвалидам до 18 лет в размере 1000 тенге;

7) Ауғанстан демократиялық республикасынан кеңес әскерлерін шығару күніне орай интернационалист-жауынгерлерге және қаза тапқан интернационалист-жауынгерлердің отбасыларына 10000 теңге мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;
8) Жеңіс күніне Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне 35000 теңге мөлшерінде, бұрынғы концлагерлердің кәмелетке толмаған тұтқындарына, ерікті жалданушы құрамның тұлғаларына, екінші рет некеге тұрмаған жұбайларына (зайыбына), қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және оларға теңестірілген мүгедектердің әйелдеріне (күйеулеріне) 5000 теңге мөлшерінде, сонымен қатар жалпы аурудың, еңбекте кеміс болып қалған және басқалай себептермен (заңға қайшы келетінінен басқасы) мүгедек деп танылған соғысқа қатысушылардың екінші рет некеге тұрмаған әйелдеріне (күйеулеріне), ерен еңбегі үшін және Ұлы Отан соғысы жылдарында мүлтіксіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңес одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған тұлғаларға 30 000 теңге мөлшерінде;
9) қайтыс болған кәмелетке толмаған балаларды жерлеуге он айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
қайтыс болған кәмелетке толмаған балаларға әлеуметтік көмек ата-анасының біреуі (асырап алған, қамқоршы, қорғаншы) бала қайтыс болған күніне өкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелген, немесе зейнеткер немесе мүгедек болған жағдайда тағайындалады;
10) қайтыс болған жұмыссыздарды жерлеуге он айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
жұмыссыз азаматтарды жерлеуге әлеуметтік көмек жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органда қайтыс болар кезінде жұмыссыз ретінде ресми тіркелген болса, және қайтыс болушының отбасы мүшелеріне немесе жерлеуді атқарған тұлғаға тағайындалады;
11) жергілікті бюджет қаражаты есебінен оқытылатын жастарға техникалық, кәсіби, орта білімнен кейінгі және жоғары білім алуға байланысты шығындарды өтеу үшін әлеуметтік көмек:
тұрғындардың әлеуметтік қорғалатын тобына жататын;
табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы әкімдігінің 2010.01.04 № 96 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. "Әулиекөл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (әрі қарай-өкілетті орган) әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу бойынша уәкілетті орган болып анықталсын.
3. Анықталсын:
1) әлеуметтік көмекті тағайындау туралы немесе тағайындаудан бас тарту туралы уәкілетті органның шешімі біржолғы әлеуметтік көмекті көрсету жөніндегі аудандық комиссияның ұсынысын ескере отырып қабылдайтындығы;

7) единовременную социальную помощь ко Дню вывода советских войск из Демократической республики Афганистан воинам-интернационалистам и семьям погибших воинов интернационалистов в размере 10 000 тенге;
8) единовременную социальную помощь ко Дню Победы участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере 35000 тенге, бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, лицам вольнонаемного состава, супругам (супругу), не вступивших в повторный брак в размере 5 000 тенге, женам (мужьям) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также женам (мужьям) умерших участников войны признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак, лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны в размере 3000 тенге;
9) на погребение умерших несовершеннолетних детей в размере десятикратного месячного расчетного показателя;
социальная помощь назначается на умерших несовершеннолетних детей, если один из родителей (усыновитель, удочеритель, опекун, попечитель) на день смерти ребенка зарегистрирован в качестве безработного в уполномоченном органе, либо является пенсионером или инвалидом;
10) на погребение умерших безработных в размере десятикратного месячного расчетного показателя;
социальная помощь назначается на погребение умерших безработных, которые на момент смерти были официально зарегистрированы в качестве безработных в уполномоченном органе, и выплачивается членам семьи умерших либо лицу, осуществившему погребение;
11) социальную помощь молодежи обучающейся за счет средств местного бюджета, для оплаты расходов, связанных с получением технического, профессионального, послесреднего и высшего образования:
относящейся к социально защищаемым слоям населения;
с доходом ниже прожиточного минимума.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления акимата Аулиекольского района Костанайской области от 01.04.2010 № 96 (вводится в действие с 01.01.2010).
2. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи государственное учреждение "Отдел занятости и
социальных программ Аулиекольского района" (Далее-уполномоченный орган).
3. Определить, что:
1) решение уполномоченного органа о назначении или об отказе в назначении социальной помощи принимается с учетом рекомендации районной комиссии для выплат единовременной социальной помощи отдельным категориям граждан;

2) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне тұрмыстық қажеттілік үшін ай сайынғы әлеуметтік көмек өтініш берген айдан бастап тағайындалатындығы және өтініш берушінің қайтыс болғанына немесе оның аудан аумағының шегінен шығуына байланысты тоқтатылатындығы.
4. Әлеуметтік көмекті төлеу екінші деңгейлі банктер немесе Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің сәйкес банктік операцияларға лицензиялары бар ұйымдары арқылы әлеуметтік көмек алушының жеке шотына ақшалай қаражаттарды аудару немесе карт-шот жолымен жүзеге асырылады.
5. Әлеуметтік көмекті қаржыландыру "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламасы бойынша жасалсын.
6. Қосымшаға сәйкес осы қаулымен қарастырылған әлеуметтік көмекті тағайындау үшін құжаттардың тізбесі анықталсын.
7. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау аудан әкімінің орынбасары Р. Нұғмановаға жүктелсін.
8. Осы қаулы 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Әулиекөл ауданының әкімі                   Б. Ғаязов
КЕЛІСІЛДІ:
Әулиекөл ауданы мәслихатының хатшысы
____________ Бондаренко Александр Иванович
25.01.2010
Қостанай облысы денсаулық сақтау
басқармасының "Әулиекөл аудандық
орталық ауруханасы" мемлекеттік
коммуналдық қазыналық кәсіпорнының
бас дәрігері
___________ Шульгин Сергей Владимирович
2010.01.25
Әкiмдіктің
2010 жылғы 25 қаңтардағы
№ 26 қаулысына қосымша
Осы қаулымен қарастырылған
әлеуметтік көмекті тағайындау үшін құжаттардың тізбесі
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы әкімдігінің 2010.01.04 № 96 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Әлеуметтік көмекті тағайындау үшін жалпы құжаттар болып табылады:
әлеуметтік көмек сұраған тұлғаның өтініші;
өтінім берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
тұрғылықты жерін растайтын құжат;
салық төлеуші куәлігінің көшірмелері әлеуметтік жеке кодының көшірмесі.
2. Әлеуметтік көмектің жеке түрлерін тағайындау үшін ұсынылатын құжаттар:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне тұрмыстыққажеттіліктеріне:
Ұлы Отан соғысына қатысушының немесе мүгедегінің куәлігінің көшірмесі;
2) туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратын азаматтарға қосымша тамақтануына:
баланың тууы туралы куәлігінің көшірмесі (кәмелетке толмаған балалар үшін);
аурудың емханалық емдеуде болуын растайтын емдеу мекемесінің анықтамасы;
3) айына ортажандық табысы күнкөрістің ең аз шамасынан төмен отбасыларға (азаматтарға) және халықтың мақсатты топтарына жататын тұлғаларға біржолғы әлеуметтік көмекке:
өтінім берушінің табыстары туралы мәліметтер;

2) ежемесячная социальная помощь на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной войны назначается с месяца подачи заявления и прекращается в связи со смертью заявителя или его выбытия за пределы территории района.
4. Выплата социальной помощи осуществляется путем перечисления денежных средств на лицевой счет или карт-счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций.
5. Финансирование социальной помощи производить по бюджетной программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов".
6. Определить перечень документов для назначения социальной помощи, предусмотренных настоящим постановлением, согласно приложению.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Нугманову Р. С.
8. Настоящее постановление вводится с 1 января 2010 года.
Аким
Аулиекольского района                      Б. Гаязов
СОГЛАСОВАНО:
Секретарь Аулиекольского
районного маслихата
__________ Бондаренко Александр Иванович
25.01.2010
Главный врач государственного
коммунального казенного предприятия
"Аулиекольская центральная районная
больница" Управления здравоохранения
акимата Костанайской области
___________ Шульгин Сергей Владимирович
25.01.2010
Приложение
к постановлению акимата
от 25 января 2010 года № 26
Перечень документов
для назначения социальной помощи,
предусмотренных настоящим постановлением
Сноска. Пункт 2 приложения в редакции постановления акимата Аулиекольского района Костанайской области от 01.04.2010 № 96 (вводится в действие с 01.01.2010).
1. Общими документами для назначения социальной помощи
являются:
заявление лица, обратившегося за социальной помощью;
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
документ, подтверждающий место жительства;
копии свидетельства налогоплательщика;
копия социального индивидуального кода;
2. Документы, предъявляемые для назначения отдельных видов социальной помощи:
1) на бытовые нужды инвалидам и участникам Великой  Отечественной войны:
копия удостоверения инвалида или участника Великой  Отечественной войны;
2) на дополнительное питание гражданам, больным заразной формой туберкулеза:
копия свидетельства о рождении ребенка (для несовершеннолетних детей);
справка из лечебного учреждения, подтверждающая нахождение больного на лечении;
3) единовременную социальную помощь семьям (гражданам), имеющим среднедушевой доход в месяц ниже величины прожиточного минимума:
сведения о доходах заявителя;

4) мүгедектерге біржолғы әлеуметтік көмекке:
мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасының көшірмелері;
5) мерекелік және атаулы күндерге біржолғы әлеуметтік көмекке:
төленетін санаттың мәртебесін растайтын құжат.
6) қайтыс болған кәмелетке толмаған балаларды жерлеуге:
қайтыс болуы туралы куәліктің көшірмесі және қайтыс болуы туралы анықтама;
баланың тууы туралы анықтама;
жұмыспен қамту мәселері бойынша уәкілетті органнан ата-аналарының жұмыссыз ретінде тіркелгендігі туралы анықтама;
8) қайтыс болған жұмыссыз азаматтарды жерлеуге:
қайтыс болуы туралы куәліктің көшірмесі және қайтыс болуы туралы анықтама;
жұмыспен қамту мәселері бойынша уәкілетті органмен қайтыс болушының жұмыссыз ретінде тіркелгендігі туралы анықтама;
қайтыс болған азаматтың тұрғылықты жерін растайтын құжат;
9) халықтың әлеуметтік қорғалатын тобына жататын жергілікті бюджет қаражаты есебінен оқытылатын жастарға әлеуметтік көмек:
оқу орнын және оқу жылында оқығаны үшін төлем ақы мөлшерін растайтын құжат;
өтініш берушінің (отбасының) әлеуметтік қорғалатын азаматтарға жататынын растайтын құжаттың көшірмесі;
10) табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен жергілікті бюджет қаражаты есебінен оқытылатын жастарға әлеуметтік көмек:
оқу орнын және оқу жылында оқығаны үшін төлем ақы мөлшерін растайтын құжат;
отбасының жиынтық табысын растайтын құжаттар.

4) единовременной социальной помощи инвалидам:
копии индивидуальной программы реабилитации инвалида;
5) единовременную социальную помощь к праздничным и знаменательным датам:
документ, подтверждающий статус оплачиваемой категории;
6) на погребение умерших несовершеннолетних детей:
копия свидетельства о смерти и справка о смерти;
справка о рождении ребенка;
справка из уполномоченного органа по вопросам занятости о регистрации родителей в качестве безработных;
8) на погребение умерших безработных граждан:
копия свидетельства о смерти и справка о смерти;
справка, выданная уполномоченным органом по вопросам занятости, подтверждающая, что умерший был зарегистрирован в качестве безработного;
документ, подтверждающий место жительства умершего гражданина;
9) социальную помощь молодежи обучающейся за счет средств местного бюджета относящейся к социально защищаемым слоям населения:
документ, подтверждающий место учебы и размер оплаты за обучение на учебный год;
копия документа, подтверждающего принадлежность заявителя (семьи) к социально защищаемым гражданам;
10) социальную помощь молодежи обучающейся за счет средств местного бюджета с доходом ниже прожиточного минимума:
документ, подтверждающий место учебы и размер оплаты за обучение на учебный год;
документы, подтверждающие совокупный доход семьи.