2010 жылы аудан азаматтарының жеке санатын әлеуметтік қолдау туралы
Павлодар облысы Шарбақты аудандық әкімдігінің 2010 жылғы 22 ақпандағы N 20/1 қаулысы. Павлодар облысы Шарбақты ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 12 наурызда N 12-13-98 тіркелген. Күші жойылды - қолдану мерзімінің өтуіне байланысты (Павлодар облысы Шарбақты аудандық әкімі аппарат басшысының 2013 жылғы 27 қыркүйектегі N 35/01-17/820 хаты)
Ескерту. Күші жойылды - қолдану мерзімінің өтуіне байланысты (Павлодар облысы Шарбақты аудандық әкімі аппарат басшысының 27.09.2013 N 35/01-17/820 хаты).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бап 1 тармағының 14) тармақшасы негізінде аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Аудан азаматтарының жеке санатына әлеуметтік төлемдер бойынша қоса берілген Нұсқауы және әлеуметтік төлемдерінің көлемі бекітілсін (одан әрі – Нұсқау).
2. "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" Нұсқауда қарастырылған шараларды уақытында қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға таратылады.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Гүлстан Сағынтайқызы Теміржановаға жүктелсін.
Аудан әкімі                                С. Смағұлов
Шарбақты ауданы әкімдігінің
2010 жылғы 22 ақпандағы
N 20/1 қаулысымен
бекітілді
Азаматтардың жеке санатына әлеуметтік
төлемдер тағайындау жөніндегі Нұсқауы
1. Осы нұсқау Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, мүгедектерге және оларға теңестірілген тұлғаларға жеңілдік және әлеуметтік қорғау туралы" Заңы, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі "Мүгедектерді оңалтудың кейбір мәселелері туралы" N 754 қаулысына сәйкес жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жеке санатына әлеуметтік көмек көрсету шарттарын толық талдайды.
2. Әлеуметтік төлем алуға құқылы азаматтар санаты мен әлеуметтік төлем түрлері:
1) Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектері – Ұлы Жеңіс күніне орай сыйлық жиынтықтары, дәрі–дәрмек алуға ай сайынғы төлемдер, коммуналдық қызмет бойынша Жеңіс Күніне орай біржолғы төлемдер ай сайынғы шығындарды өтеу;
2) Жеңіс күніне шеруге қатысу үшін Астана қаласына бару үшін жолақысын төлеуге біржолғы төлем;

О социальной поддержке отдельных категорий граждан района на 2010 год
Постановление акимата Щербактинского района Павлодарской области от 22 февраля 2010 года N 20/1. Зарегистрировано Управлением юстиции Щербактинского района Павлодарской области 12 марта 2010 года N 12-13-98. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо руководителя аппарата акима Щербактинского района Павлодарской области от 27 сентября 2013 года N 35/01-17/820)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо руководителя аппарата акима Щербактинского района Павлодарской области от 27.09.2013 N 35/01-17/820).
На основании подпункта 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по предоставлению и размерам социальных выплат отдельным категориям граждан района (далее Инструкция).
2. Государственному учреждению "Отдел финансов Щербактинского района" обеспечить своевременное финансирование социальных выплат.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2010 года.
4. Контроль за выполнением данного постановления возложить на заместителя акима района Темиржанову Гульстан Сагинтаевну.
Аким района                                С. Смагулов
Утверждена
постановлением акимата
Щербактинского района N 20/1
от 22 февраля 2010 года
Инструкция назначения социальных выплат
отдельным категориям граждан
1. Настоящая инструкция детализирует условия предоставления социальных выплат отдельным категориям граждан района по решениям местных представительных органов в соответствии с Законом Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года N 754 "О некоторых вопросах реабилитации инвалидов".
2. Категория граждан, имеющих право на социальные выплаты и виды социальных выплат:
1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны, подарочные наборы ко Дню Победы, ежемесячные выплаты на приобретение лекарств, ежемесячно возмещение затрат по коммунальным услугам, единовременные выплаты ко Дню Победы;
2) единовременная выплата для поездки в Астану, для участия в параде ко Дню Победы;

3) Ұлы Отан соғысына қатысушылар және мүгедектерге тұрғын үйлерін жөндеу үшін біржолғы төлем;
4) Ұлы Отан соғысына қатысушылар және мүгедектерге газетке жазылу үшін біржолғы төлем;
5) Ұлы Отан соғысына қатысушылар және мүгедектерге санаторлық-курорттық мекемелерге бару үшін жолақысын төлеу, тіс протезін салуға біржолғы төлемдер;
6) "Блокададағы Ленинград тұрғыны" белгісі бар тұлғаларға коммуналдық қызмет бойынша ай сайынғы шығындарды өтеу;
7) "1941 - 1945 соғыс жылдарындағы ерен еңбегі үшін" медалімен марапатталған тұлғаларға санаторлық–курорттық мекемелерге дейін жолақысына берілетін біржолғы төлемдер;
8) концлагерлердің бұрынғы тұтқындарына тұрғын үйлерін жөндеуге біржолғы төлемдер, ай сайынғы коммуналдық қызмет бойынша шығындарын өтеу;
9) некеге қайта тұрмаған әскери қызметкерлердің жесірлеріне сыйлық жиынтықтары, коммуналдық қызмет бойынша шығындарын өтеу үшін ай сайынғы төлемдер;
10) Кореядағы соғыс оқиғаларына қатысушыларға төленетін біржолғы төлемдер;
11) Ауғанстандағы соғыс оқиғаларына қатысқан тұлғаларға, 1988 –1989 жылдардағы Чернобыль атом стансасындағы жарылыс зардаптарын жоюға қатысушы тұлғаларға біржолғы төлемдер, Жеңіс Күніне қарсы төленетін ай сайынғы коммуналдық қызмет бойынша шығындарын өтеу;
12) Ауғанстандағы соғыс оқиғаларына және 1988 –1989 жылдардағы Чернобыль атом стансасындағы жарылыс зардаптарын жоюға қатысушы тұлғаларға тіс протезін салуға төленетін біржолғы төлем;
13) Ауғанстандағы соғыс оқиғаларына және 1988 –1989 жылдардағы Чернобыль атом стансасындағы жарылыс зардаптарын жоюға қатысушы тұлғаларға сауықтыруға арналған тоқсан сайынғы қаражаттай көмек;
14) жалғызбасты және жалғыз тұратын зейнеткерлердің тоқсан сайынғы коммуналдық қызмет бойынша шығындарын өтеу;
15) ең аз зейнетақы алатын зейнеткерлерге тоқсан сайынғы коммуналдық қызмет бойынша шығындарын өтеу;
16) жан басына шаққандағы табыстары облыста белгіленген күнкөріс деңгейінен төмен отбасыларының облыстың жоғары оқу орындарында оқып жатқан студенттеріне оқу ақыларын, ай сайын жолақысы, жатып-тұруына және тамақтануларына төлеу;
17) жетім студенттерге колледжде оқу ақысын төлеу;
18) интерн бойынша жоғары оқу орнында акушер-гинеколог,  дәрігер-хирург мамандығы бойынша оқитын студенттердің оқу ақысын төлеу;
19) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар, отбасында 18 жасқа дейін 3 және одан көп балалары бар, өз еркімен қосалқы шаруашылыққа ие болуға мүмкіндігі жоқ отбасыларына қосалқы шаруашылық, жем-шөп сатып алуға берілетін біржолғы көмек;

3) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны единовременная выплата на ремонт жилья;
4) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны единовременная выплата для подписки на газеты;
5) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны единовременная выплата на проезд в санаторно-курортные учреждения, единовременная выплата на зубопротезирование;
6) лицам, имеющим знак "Житель блокадного Ленинграда", ежемесячно возмещение затрат по коммунальным услугам;
7) единовременная выплата лицам, награжденным медалью "За доблестный труд в годы войны 1941 - 1945 годов", на проезд до санаторно-курортных учреждений;
8) единовременная выплата бывшим узникам концлагерей на ремонт жилья, ежемесячно возмещение затрат по коммунальным услугам;
9) подарочные наборы вдовам, погибших военнослужащих, не вступивших в повторный брак, ежемесячно возмещение затрат по коммунальным услугам;
10) единовременная выплата участникам военных событий в Корее;
11) единовременная выплата лицам, принимавшим участие в боевых действиях в Афганистане, участникам ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной станции 1988 - 1989 годах ко Дню Победы, ежемесячно возмещение затрат по коммунальным услугам;
12) единовременная выплата лицам, принимавшим участие в боевых действиях в Афганистане, участникам ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной станции 1988-1989 годах, на зубопротезирование;
13) ежеквартальная материальная помощь, на оздоровление лицам, принимавшим участие в боевых действиях в Афганистане и участникам ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной станции 1988-1989 годах;
14) одиноким и одиноко проживающим пенсионерам ежеквартально возмещение затрат по коммунальным услугам;
15) пенсионерам с минимальной пенсией ежеквартально возмещение затрат по коммунальным услугам;
16) студенты, обучающиеся в высших учебных заведениях области из малообеспеченных семей, доход которых на одного члена семьи не превышает установленной по области величины прожиточного минимума, оплата стоимости обучения, ежемесячная помощь на проезд, проживание и питание;
17) студентам-сиротам, оплата обучения в колледже;
18) обучение в высшем учебном заведении, по интерну по специальности акушер–гинеколог, врач-хирург, оплата стоимости обучения;
19) получателям государственной адресной социальной помощи, семьям, имеющим 3 и более детей до 18 лет, семьям, не имеющим возможности самостоятельно приобрести личное подсобное хозяйство, единовременная материальная помощь на развитие личного подворья, для покупки грубых кормов;

20) азаматтардың жеке санатына отын алу үшін қаражаттай көмек және жеке өтініштері бойынша біржолғы көмек көрсету:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушыларға;
2) мемлекеттік балалар жәрдемақысын алушыларға;
3) 4 және одан көп балалары бар көпбалалы отбасыларына;
4) Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектері және оларға теңестірілген тұлғаларға;
5) мүгедектерге және мүгедек балалары бар отбасыларына;
6) жұмыспен қамту бөлімінде есепте тұрған жұмыссыздарға;
7) онкологиялық және туберкулезбен ауыратын ауруларға;
8) тұрмысы күнкөріс деңгейінен төмен тұрып жатқан отбасыларына;
9) жетім және ата-ананың қарауынсыз қалған балаларды тәрбиелепп отырған қорғаншыларға;
21) мүгедектер күніне орай мүгедектерге берілетін біржолғы көмек;
22) мүгедектер күніне орай мүгедек балаларға берілетін біржолғы көмек;
23) балалар церебральді сал ауруымен ауыратын балалары бар аналарға төленетін ай сайынғы көмек;
24) облыс, Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақысына қосымша төлем алатын зейнеткерлер;
25) туберкулезбен ауыратын ауруларға әлеуметтік көмек, амбулаторлық ауруларға жолақысына және тамақтануларына біржолғы төлемдер;
26) онкологиялық ауруымен ауыратын ауруларға емделуге біржолғы көмек;
27) бас бостандығынан айыру мекемелерінен босап шыққан тұлғаларға төленетін біржолғы қаражаттай көмек;
28) жүктілігіне байланысты аудандық ауруханаға дер кезінде есепке тұрған жүкті әйелдерге берілетін біржолғы қаражаттай көмек;
29) ата-ананың қамқорлығынсыз қалған және жетім балаларға берілетін біржолғы көмек;
30) 1 жасқа дейін нәресте балалары бар аналарға балалар тамағын алуға көрсетілетін біржолғы қаражаттай көмек;
31) мекемелерге бекітілмеген зейнеткерлерге Қарттар күніне біржолғы көмек;
32) жұмыспен қамту органында есепте тұрған зейнеткерлік жасы алдындағы жұмыссыздарға біржолғы көмек;
33) 2010 жылы мектеп бітірген жетім балаларға біржолғы көмек;
34) 100 және одан ұзақ жасаған қарттарға біржолғы төлемдер;
35) 90, 100 және одан көп жасаған зейнеткерлерге Қарттар күніне орай біржолғы төлемдер;
36) 18 жасқа дейін бала тәрбиелеп отырған аз қамтамасыз етілген қорғаншыларға ай сайынғы қаражаттай көмек;
37) кәсіптік оқу оқып жүрген жұмыссыздарға жолақысына, тамақтануына және жатып-тұруларына біржолғы көмек;
38) қаза тапқан әскери қызметкерлердің қайта некеге тұрмаған жесірлеріне тұрғын үйлерін жөндеуге берілетін біржолғы көмек;
39) "Блокададағы Ленинград тұрғыны" белгісі бар тұлғаларға тұрғын үйлерін жөндеуге берілетін біржолғы көмек.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облысы Шарбақты аудандық әкіидігінің 2010.08.20 N 222/4 қаулысымен.

20) отдельным категориям граждан материальная помощь для приобретения топлива и оказание единовременной помощи по личным заявлениям:
1) получателям государственной адресной социальной помощи;
2) получателям государственного детского пособия;
3) многодетным семьям, имеющим 4-х и более детей;
4) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним;
5) инвалидам и семьям, имеющим детей-инвалидов;
6) безработным, состоящим на учете в отделе занятости;
7) больным онкозаболеванием и тубзаболеванием;
8) семьям, проживающим ниже прожиточного минимума;
9) опекунам, воспитывающим детей-сирот и оставшихся без попечения родителей;
21) инвалиды, единовременная помощь ко дню инвалида;
22) детям–инвалидам, единовременная помощь ко дню инвалида;
23) ежемесячная помощь матерям, имеющим детей больных церебральным параличом;
24) пенсионеры, получающие пенсии за особые заслуги перед областью, Республикой Казахстан, доплата к пенсии;
25) больные тубзаболеванием, ежемесячная социальная помощь, единовременная помощь на проезд и питание амбулаторных туббольных;
26) больные онкозаболеванием, единовременная помощь на лечение;
27) лица, освободившиеся из мест лишения свободы, единовременная материальная помощь;
28) единовременная материальная помощь беременным женщинам, своевременно обратившимся в районную больницу для постановки на учет по беременности;
29) детям-сиротам, детям оставшимся без попечения родителей  единовременная помощь;
30) ежемесячная материальная помощь матерям, имеющим детей грудного возраста до 1 года, для приобретения детского питания;
31) пенсионерам незакрепленным за организациями, единовременная помощь ко Дню пожилых людей;
32) безработным предпенсионного возраста, состоящим на учете в органах занятости, единовременная помощь;
33) детям–сиротам, окончившим в 2010 году школу, единовременная помощь;
34) долгожителям, которым 100 и более лет, ежемесячные выплаты;
35) пенсионерам, кому за 90, 100 и более лет, единовременная выплата ко Дню пожилых люде;
36) малообеспеченным опекунам, воспитывающим детей до 18 лет ежемесячная материальная помощь;
37) безработным, проходящим профессиональное обучение на проезд, питание и проживание, единовременная помощь;
38) единовременная выплата вдовам, погибших военнослужащих, не вступивших в повторный брак на ремонт жилья;
39) единовременная выплата лицам, имеющим знак "Житель блокадного Ленинграда", на ремонт жилья.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением акимата Щербактинского района Павлодарской области от 20.08.2010 N 222/4.

3. Аудан азаматтарының жеке санатына әлеуметтік төлемдер келесі мөлшерде тағайындалады:
Ұлы Отан соғысы мүгедектері және қатысушыларына:
Жеңіс Күніне орай сыйлық жиынтықтарына 5000 (бес мың) теңге көлемінде;
Жеңіс күніне шеруге қатысу үшін Астана қаласына бару үшін жолақысын төлеуге біржолғы төлем 100 000 (жүз мың) теңге көлемінде;
санаторлық-курорттық мекемелерге бару үшін жолақысын төлеуге 2000 (екі мың) теңге көлемінде;
тіс протезін салғызу үшін біржолғы төлемдер 15 000 (он бес мың) теңге көлемінде;
газеттерге жазылу үшін біржолғы төлемдер басылымның нақты құны бойынша көлемінде;
тұрғын үйлерін жөндеу үшін біржолғы төлем; 15000 (он бес мың) теңге көлемінде;
дәрі–дәрмек алуға ай сайынғы төлемдер 1 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
коммуналдық қызмет бойынша шығындарын өтеу үшін ай сайынғы төлемдер 5 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
некеге қайта тұрмаған әскери қызметкерлердің жесірлеріне Жеңіс Күніне орай сыйлық жиынтықтарын алуға 5 000 (бес мың) теңге көлемінде;
"1941 - 1945 соғыс жылдарындағы ерен еңбегі үшін" медалімен марапатталған тұлғаларға санаторлық–курорттық мекемелерге дейін жолақысына берілетін біржолғы төлем 2000 (екі мың) теңге көлемінде;
концлагерлердің бұрынғы тұтқындарына тұрмыстық үйлерін жөндеуге біржолғы төлемдер 15 000 (он бес мың) теңге көлемінде;
Кореядағы соғыс оқиғаларына қатысушыларға Жеңіс Күніне орай төленетін біржолғы төлемдер 5000 (бес мың) теңге көлемінде;
Ауғанстандағы соғыс оқиғаларына қатысқан тұлғаларға, 1988–1989 жылдардағы Чернобыль атом стансасындағы жарылыс зардаптарын жоюға қатысушы тұлғаларға біржолғы төлемдер:
Сауықтыруға арналған тоқсан сайынғы қаражаттай көмек – 2 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
Жеңіс Күніне орай төленетін біржолғы төлемдер 5000 (бес мың) теңге көлемінде;
ай сайынғы коммуналдық қызмет бойынша шығындарын өтеуге 2000 (екі мың) теңге көлемінде;
тіс протезін салғызу үшін біржолғы төлемдер 15 000 (он бес мың) теңге көлемінде;
коммуналдық қызметтер бойынша шығындарын өтеуге:
Келесі санаттағы азаматтарға ай сайын 2000 (екі мың) теңге көлемінде;
некеге қайта тұрмаған әскери қызметкерлердің жесірлеріне;
"Блокададағы Ленинград тұрғыны" белгісі бар тұлғаларға;
концлагерлердің бұрынғы тұтқындарына;
Келесі санаттағы азаматтарға тоқсан сайын 2 айлық есептік көрсеткіш көлемінде:
жалғызбасты және жалғыз тұрып жатқан зейнеткерлерге;
ең аз зейнетақы алатын зейнеткерлерге.
Облыстың жоғары оқу орындарында оқитын, интерн өтіп жатқан студенттерге нақты оқу ақысы көлемінде.
Аз қамтамасыз етілген отбасыларының облыстың жоғары оқу орындарында оқып жатқан студенттеріне ай сайын жолақысы, тұрғындық және тамақтануларына 5000 (бес мың) теңге көлемінде.
Жетім студенттерге колледжде оқуларын төлеуге нақты оқу ақысы көлемінде.
Қосалқы шаруашылықтарын дамыту үшін 80 000 (сексен мың) теңге көлемінде, жем-шөп сатып алу үшін 20 000 (жиырма мың) теңге көлемінде.
Отын алу үшін берілетін қаражаттай көмек:
Шарбақты ауылының тұрғындарына 9000 (тоғыз мың) теңге көлемінде;
ауылдық округ тұрғындарына 12 000 (он екі мың) теңге көлемінде.
Азаматтардың жеке санатына жеке өтініштеріне сәйкес берілетін біржолғы көмек.
Мүгедектер күніне орай біржолғы көмек:
барлық топтағы мүгедектерге 3000 (үш мың) теңге көлемінде;
мүгедек балаларға 5000 (бес мың) теңге көлемінде.
Балалар церебральді сал ауруымен ауыратын балалары бар аналарға төленетін ай сайынғы көмек 2 айлық есептік көрсеткіш көлемінде.
Қазақстан Республикасы және облысқа сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақысына қосымша төлем алатын зейнеткерлерге ай сайынғы әлеуметтік төлемдер 2 айлық есептік көрсеткіш көлемінде.
Амбулаторлық емделуде жүрген туберкулезбен ауыратын ауруларға ай сайынғы әлеуметтік төлемдер 5 айлық есептік көрсеткіш көлемінде.
Туберкулезбен ауыратын ауруларға әлеуметтік көмек, амбулаторлық ауруларға жолақысына және тамақтануларына біржолғы төлемдер 10000 (он мың) теңге көлемінде.
Онкологиялық аурумен ауыратын ауруларға емделу үшін берілетін біржолғы көмек - 10000 (он мың) теңге көлемінде.
Бас бостандығынан айыру мекемелерінен босап шыққан тұлғаларға төленетін біржолғы қаражаттай көмек - 10000 (он мың) теңге көлемінде.
Ата-ананың қамқорлығынсыз және жетім балаларға берілетін біржолғы көмек - 5 айлық есептік көрсеткіш көлемінде.
2010 жылы мектеп бітірген жетім балаларға біржолғы көмек -  100000 (жүз мың) теңге көлемінде.
Жүктілігіне байланысты аудандық ауруханаға уақытында есепке тұрған жүкті әйелдерге берілетін біржолғы қаражаттай көмек - 10 айлық есептік көрсеткіш көлемінде:
1 жасқа дейін нәресте балалары бар аналарға балалар тамағын алуға көрсетілетін біржолғы қаражаттай көмек - 2 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
карттар күніне орай біржолғы төлемдер:
мекемелерге бекітілмеген зейнеткерлерге біржолғы көмек 1000 (бір мың) теңге көлемінде;

3. Социальные выплаты отдельным категориям граждан района назначается в следующих размерах:
Инвалидам и участникам Великой Отечественной войны:
на подарочные наборы ко Дню Победы в размере 5000 (пять) тысяч тенге;
единовременная выплата для поездки в Астану, для участия в параде ко Дню Победы в размере 100000 (сто тысяч) тенге;
единовременная выплата на проезд до санаторно–курортных учреждений в размере 2000 (две тысячи) тенге;
единовременная выплата на зубопротезирование в размере 15000 (пятнадцать) тысяч тенге;
единовременная выплата для подписки на газеты в размере по факту стоимости периодического издания;
единовременная выплата на ремонт жилья в размере 15000 (пятнадцать) тысяч тенге;
ежемесячные выплаты на приобретение лекарств в размере 1 месячного расчетного показателя;
возмещение затрат по коммунальным услугам, ежемесячно в размере 5 месячных расчетных показателей.
Вдовам, погибших военнослужащих, не вступивших в повторный брак  на подарочные наборы ко Дню Победы в размере 5000 (пять) тысяч тенге.
Единовременная выплата - лицам, награжденным медалью "За доблестный труд в годы войны 1941 - 1945 годов", на проезд до санаторно-курортных учреждений в размере 2000 (две) тысячи тенге.
Единовременная выплата бывшим узникам концлагерей на ремонт жилья в размере 15000 (пятнадцать) тысяч тенге.
Единовременная выплата участникам военных событий в Корее ко Дню Победы в размере 5000 (пять) тысяч тенге.
Участникам ликвидации последствии аварии на Чернобыльской атомной станции 1988 - 1989 годах и лицам, принимавшим участие в боевых  действиях в Афганистане:
ежеквартальная материальная помощь на оздоровление в размере 2 месячных расчетных показателей;
единовременная выплата ко Дню Победы в размере 5000 (пять) тысяч тенге;
ежемесячно возмещение затрат по коммунальным услугам в размере 2000 (две) тысячи тенге;
единовременная выплата, на зубопротезирование в размере 15000 (пятнадцать) тысяч тенге.
Возмещение затрат по коммунальным услугам:
Ежемесячно в размере 2000 (две) тысячи тенге следующим категориям граждан:
вдовам, погибших военнослужащих, не вступивших в повторный брак;
лицам, имеющим знак "Житель блокадного Ленинграда";
бывшим узникам концлагерей.
Ежеквартально в размере 2 месячных расчетных показателей следующим категориям граждан:
одиноким и одиноко проживающим пенсионерам;
пенсионерам с минимальной пенсией.
Студентам, из малообеспеченных семей обучающимся в высших учебных заведениях области, студентам на период прохождения интернатуры в размере фактической стоимости обучения.
Ежемесячная помощь студентам из малообеспеченных семей, обучающимся в высших учебных заведениях области оплата на проезд, проживание и питание в размере 5000 (пять) тысяч тенге.
Студентам–сиротам, обучающимся в колледже оплата стоимости  обучения в размере фактической стоимости обучения.
Единовременная материальная помощь на развитие личного подворья в размере 80000 (восемьдесят) тысяч тенге, для покупки грубых кормов 20000 (двадцать) тысяч тенге.
Материальная помощь для приобретения топлива:
жителям села Шарбакты в размере 9000 (девять) тысяч тенге;
жителям сельских округов в размере 12000 (двенадцать) тысяч тенге.
Единовременная помощь отдельным категориям граждан, согласно личных заявлений.
Единовременная помощь ко Дню инвалида:
инвалидам всех групп в размере 3000 (три) тысячи тенге;
детям–инвалидам в размере 5000 (пять) тысяч тенге.
Ежемесячная социальная помощь матерям, имеющим детей больных церебральным параличом в размере 2 месячных расчетных показателей.
Ежемесячные социальные выплаты в виде доплаты к пенсии пенсионерам, получающим пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан, и областью в размере 2 месячных расчетных показателей.
Ежемесячная социальная помощь гражданам больным туберкулезом, находящимся на амбулаторном лечении в размере 5 месячных расчетных показателей.
Единовременная помощь гражданам больным туберкулезом на проезд, питание и проживание в размере 10000 (десять) тысяч тенге.
Единовременная помощь на лечение больным онкозаболеванием в размере 10000 (десять) тысяч тенге.
Единовременная помощь лицам, освободившимся из мест лишения свободы в размере 10000 (десять) тысяч тенге.
Детям-сиротам и оставшимся без попечения родителей единовременная помощь в размере 5 месячных расчетных показателей.
Детям-сиротам, окончившим в 2010 году школу, единовременная помощь в размере 100 000 (сто) тысяч тенге.
Единовременная материальная помощь беременным женщинам, своевременно обратившимся в районную больницу для постановки на учет по беременности в размере 10 месячных расчетных показателей.
Единовременная материальная помощь матерям, имеющим детей грудного возраста, для приобретения детского питания в размере 2 месячных расчетных показателей.
Единовременные выплаты ко Дню пожилых людей:
пенсионерам, незакрепленным за организациями в размере 1000 (одна) тысяча тенге;

90, 100 және одан көп жасаған зейнеткерлерге біржолғы төлемдер 10000 (он мың) теңге көлемінде;
100 және одан ұзақ жасаған қарттарға ай сайынғы төлемдер 3 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінде есепте тұрған зейнеткерлік жасы алдындағы жұмыссыздарға біржолғы көмек 10 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
18 жасқа дейін бала тәрбиелеп отырған аз қамтамасыз етілген қорғаншыларға ай сайынғы қаражаттай көмек 2 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
Ұлы Отан соғысы мүгедектері және қатысушыларына Жеңіс күніне орай 30000 (отыз мың) теңге көлемінде біржолғы төлем.
Жұмыссыздарға 5000 (бес мың) теңге көлемінде біржолғы көмек.
Қаза тапқан әскери қызметкерлердің қайта некеге тұрмаған жесірлеріне 15000 (он бес мың) теңге көлемінде біржолғы төлем.
"Блокададағы Ленинград тұрғыны" белгісі бар тұлғаларға 15000 (он бес мың) теңге көлемінде біржолғы төлем.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облысы Шарбақты аудандық әкімдігінің 2010.08.20 N 222/4 қаулысымен.
4. Ережедегі 2 тармақта көрсетілген азаматтар санатына әлеуметтік және басқа да төлемдерді жүзеге асыру үшін қажет құжаттар тізбесі:
1) ережедегі 1), 6), 8), 9), 10), 11), 14), 15), 21), 22), 23), 35) тармақшаларында көрсетілген тұлғаларға төлемдер "Қазақстан Республикасының еңбек және әлеуметтік қорғау министрлігінің мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығы" Павлодар облыстық филиалының Шарбақты аудандық бөлімшесі және Аудандық соғыс және еңбек ардагерлер Кеңесінің берген тізімдер негізінде жүзеге асырылады. Тізімде аты-жөні, туған жылы,салық төлеушінің тіркеу нөмірі, тұрғылықты мекенжайы, жеке есепшотының нөмірі және төлем сомасы көрсетілуі тиіс;
2) ережедегі 2) тармақшада көрсетілген тұлғаларға төлемдер жеке есепшотының нөмірі көрсетілген жеке өтініш, мәртебесін растайтын құжат негізінде жүргізіледі;
3) ережедегі 4) тармақшада көрсетілген тұлғаларға төлемдер Аудандық соғыс және еңбек ардагерлері Кеңесі берген тізімдер негізінде жүзеге асырылады;
4) 3), 8) тармақшада көрсетілген тұлғаларға төлемдер жеке есепшотының нөмірі көрсетілген жеке өтініш, жеке басы куәлігі, салық төлеушіні тіркеу нөмірі, әлеуметтік жеке код, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері, мәртебесін растайтын құжат негізінде жүргізіледі;
5) 5) тармақшада көрсетілген тұлғаларға төлемдер жеке есепшотының нөмірі көрсетілген жеке өтініш, жеке басы куәлігі, салық төлеушіні тіркеу нөмірі, әлеуметтік жеке код, азаматтарды тіркеу кітабының және санаторлық-курорттық картаның көшірмелері, медициналық мекеменің анықтамасы, мәртебесін растайтын құжат негізінде жүргізіледі;

пенсионерам, кому за 90,100 и более лет в размере 10000 (десять) тысяч тенге.
Ежемесячные выплаты долгожителям, которым 100 и более лет в размере 3 месячных расчетных показателей.
Единовременные выплаты безработным предпенсионного возраста, состоящим на учете в отделе занятости и социальных программ: в размере 10 месячных расчетных показателей.
Ежемесячные выплаты малообеспеченным опекунам, воспитывающим детей до 18 лет в размере 2 месячных расчетных показателей.
Единовременная выплата ко Дню Победы участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере 30000 (тридцать тысяч) тенге.
Единовременная помощь безработным в размере 5000 (пять тысяч) тенге.
Единовременная выплата вдовам, погибших военнослужащих, не вступивших в повторный брак в размере 15000 (пятнадцать тысяч) тенге.
Единовременная выплата лицам, имеющим знак "Житель блокадного Ленинграда" в размере 15000 (пятнадцать тысяч) тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением акимата Щербактинского района Павлодарской области от 20.08.2010 N 222/4.
4. Перечень документов, необходимых для осуществления социальных и других выплат категориям граждан оговоренных в пункте 2 инструкции.
1) лицам, оговоренным в подпунктах 1), 6), 8), 9), 10), 11), 14), 15), 21), 22), 23), 35) выплаты производятся на основании списков, согласованных с Щербактинским районным отделением Павлодарского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия "Государственного центра по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" и Районного Совета ветеранов войны и труда. В списках указываются фамилии, имя, отчество, дата рождения, регистрационный налоговый номер, адрес места жительства, номер лицевого счета и сумма выплаты;
2) лицам, оговоренным в подпункте 2) выплаты производятся на основании личного заявления с указанием лицевого счета, документ, подтверждающий статус;
3) лицам, оговоренным в подпункте 4) выплаты производятся на основании списков согласованных, Районного Совета ветеранов войны и труда;
4) лицам, оговоренным в подпунктах 3), 8) выплаты производятся на основании личного заявления с указанием лицевого счета, копии удостоверения личности, регистрационного налогового номера, социального индивидуального кода, книга регистрации граждан, документ, подтверждающий статус;
5) лицам, оговоренным в подпункте 5) выплаты производятся на основании личного заявления с указанием лицевого счета, копии удостоверения личности, регистрационного налогового номера, социального индивидуального кода, книга регистрации граждан, и копии санаторно-курортной карты, справки с медицинского учреждения, документ, подтверждающий статус;

6) 7) тармақшада көрсетілген тұлғаларға төлемдер жеке есепшотының нөмірі көрсетілген жеке өтініш, жеке басы куәлігі, салық төлеушіні тіркеу нөмірі, әлеуметтік жеке код, азаматтарды тіркеу кітабының және санаторлық-курорттық картаның көшірмелері, мәртебесін растайтын құжат негізінде жүргізіледі;
7) 12) тармақшада көрсетілген тұлғаларға төлемдер жеке есепшотының нөмірі көрсетілген жеке өтініш, жеке басы куәлігі, салық төлеушіні тіркеу нөмірі, әлеуметтік жеке код, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері, мәртебесін растайтын құжат, медициналық анықтама негізінде жүргізіледі;
8) 13) тармақшада көрсетілген тұлғаларға төлемдер жеке есепшотының нөмірі көрсетілген жеке өтініш, жеке басы куәлігі, салық төлеушіні тіркеу нөмірі, әлеуметтік жеке код, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері, мәртебесін растайтын құжат, медициналық анықтама негізінде жүргізіледі;
9) 16), 18) тармақшаларда көрсетілген тұлғаларға төлемдер білім беру қызметін көрсету туралы үш тарапты келісім, интерн бойынша оқыту шарты негізінде жүргізіледі;
10) 17) тармақшада көрсетілген тұлғаларға төлемдер жеке есепшотының нөмірі көрсетілген жеке өтініш, жеке басы куәлігі, салық төлеушіні тіркеу нөмірі, әлеуметтік жеке код, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері, оқу ақысының сомасы көрсетілген оқу мекемесінің анықтамасы негізінде жүргізіледі;
11) 29) тармақшада көрсетілген тұлғаларға төлемдер "Шарбақты ауданының оқу бөлімі" мемлекеттік мекемесі берген тізім негізінде жүргізіледі. Тізімде баланың аты-жөні, туған жылы және мәртебесі, қорғаншысының аты-жөні, мекенжайы, жеке есепшотының нөмірі, жеке басының куәлігі, салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
12) Ережедегі 19), 20) тармақшаларда көрсетілген тұлғаларға төлемдер дербес шотының нөмірі көрсетілген жеке өтініші, ауылдық округ әкімінің қолдаухаты, Ауылдық округ әкімінің жанындағы комиссия өткізетін тұрмыс жағдайларын зерттеу актісі, жеке басының куәлігі, салық төлеушіні тіркеу нөмірі, әлеуметтік жеке код, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі, мәртебесін растайтын құжат негізінде жүргізіледі. Отын және жеке өтініштері бойынша көмек алу үшін тұрмыс жағдайларын зерттеу актісі, ауылдық округ әкімінің қолдаухатынан басқа барлық жоғарыда аталған құжаттар ұсынылады. Жем-шөп сатып алу үшін жеке шаруашылығы бар екенін растайтын қосымша анықтама тапсырылады;
13) 31) тармақшаларда көрсетілген тұлғаларға төлемдер "Қазақстан Республикасының еңбек және әлеуметтік қорғау министрлігінің мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығы" Павлодар облыстық филиалының Шарбақты аудандық бөлімшесі және Аудандық соғыс және еңбек ардагерлері Кеңесі берген тізімдер негізінде жүзеге асырылады. Тізімде аты-жөні, туған жылы,салық төлеушінің тіркеу нөмірі, тұрғылықты мекенжайы, жеке есепшотының нөмірі көрсетілуі тиіс;

6) лицам, оговоренным в подпункте 7) выплаты производятся на основании личного заявления с указанием лицевого счета, копии удостоверения личности, регистрационного налогового номера, социального индивидуального кода, книга регистрации граждан, и копии санаторно-курортной карты, документ, подтверждающий статус;
7) лицам, оговоренным в подпункте 12) выплаты производятся на основании личного заявления с указанием лицевого счета, копии удостоверения личности, регистрационного налогового номера, социального индивидуального кода, книга регистрации граждан, документ, подтверждающий статус, медицинская справка;
8) лицам, оговоренным в подпункте 13) выплаты производятся на основании личного заявления с указанием лицевого счета, копии удостоверения личности, регистрационного налогового номера, социального индивидуального кода, книга регистрации граждан, документ, подтверждающий статус, медицинская справка;
9) лицам, оговоренным в подпунктах 16), 18) выплаты производятся на основании трехстороннего договора на оказание образовательных услуг, договора на обучение по интерну;
10) лицам, оговоренным в подпункте 17) выплаты производятся на основании личного заявления с указанием лицевого счета, копии удостоверения личности, регистрационного номера налогоплательщика, книги регистрации граждан, социального индивидуального кода, справки с места учебы с указанием суммы оплаты за обучение;
11) лицам, оговоренным в подпункте 29) выплаты производятся на основании списков государственного учреждения "Отдел образования Щербактинского района". В списках указываются фамилия, имя, отчество ребенка, дата рождения и статус. Фамилия, имя, отчество опекуна место проживания, лицевой счет, номер удостоверения, личности, регистрационный номер налогоплательщик;
12) лицам, оговоренным в подпунктах 19), 20) выплаты производятся на основании личного заявления с указанием лицевого счета, ходатайства акима сельского округа, акта обследования жилищно-бытовых условий, который проводиться комиссией при Акиме сельского округа, копии удостоверения личности, регистрационного номера налогоплательщика, социального индивидуального кода, книга регистрации граждан, документ, подтверждающий статус. Для приобретения топлива и по личным заявлениям предоставляются выше перечисленные документы, кроме акта обследования жилищно-бытовых условий, ходатайства Акима сельского округа.Для покупки грубых кормов дополнительно представляют справку о наличии подсобного хозяйства;
13) лицам, оговоренным в подпункте 31) выплаты производятся на основании списков, согласованных с Щербактинским районным отделением Павлодарского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия "Государственного центра по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" и Районного Совета ветеранов войны и труда. В списках указываются фамилия, имя, отчество, дата рождения, регистрационный налоговый номер, адрес места жительства, номер лицевого счета;

14) 34) тармақшада көрсетілген тұлғаларға төлемдер жеке есепшотының нөмірі көрсетілген жеке өтініш, жеке басының куәлігі, салық төлеушіні тіркеу нөмірі, әлеуметтік жеке код, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері негізінде жүргізіледі;
15) 24) тармақшада көрсетілген тұлғаларға төлемдер жеке есепшотының нөмірі көрсетілген жеке өтініш, Мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығынан арнайы мемлекеттік жәрдемақы алмайтындығы туралы анықтама, азаматтарды тіркеу кітабы, зейнеткер куәлігі және жеке басы куәлігінің көшірмелері негізінде жүргізіледі;
16) 25) тармақшада көрсетілген тұлғаларға төлемдер "Туберкулез ауруларына қарсы аурухана" берген тізім негізінде жүргізіледі;
17) 26) тармақшада көрсетілген тұлғаларға төлемдер жеке есепшотының нөмірі көрсетілген жеке өтініш, онкологиялық ауруын растайтын медициналық анықтама, жеке басының куәлігі, салық төлеушіні тіркеу нөмірі, азаматтарды тіркеу кітабы, әлеуметтік жеке код көшірмелері болған жағдайда төленеді;
18) 27) тармақшада көрсетілген тұлғаларға төлемдер Шарбақты аудандық ішкі істер бөлімі берген тізім негізінде жеке есепшотының нөмірі көрсетілген жеке өтініш, бас бостандығынан айыру мекемесінен босап шыққандығы туралы анықтама, жеке басының куәлігі, әлеуметтік жеке код, салық төлеушіні тіркеу нөмірі, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері болған жағдайда жүргізіледі;
19) 32) тармақшада көрсетілген тұлғаларға төлемдер жеке есепшотының нөмірі көрсетілген жеке өтініш, жеке басының куәлігі, салық төлеушінің тіркеу нөмірі, әлеуметтік жеке код, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері және жұмыссыз мәртебесін растайтын анықтама негізінде жүргізіледі;
20) 28) тармақшада көрсетілген тұлғаларға төлемдер жеке есепшотының нөмірі көрсетілген жеке өтініш, жеке басының куәлігі, салық төлеушінің тіркеу нөмірі, әлеуметтік жеке код, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері және медициналық анықтама негізінде жүргізіледі;
21) 30) тармақшада көрсетілген тұлғаларға төлемдер жеке есепшотының нөмірі көрсетілген жеке өтініш, жеке басының куәлігі, салық төлеушінің тіркеу нөмірі, әлеуметтік жеке код, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері және медициналық мекеме берген анықтама негізінде жүргізіледі;
22) 33) тармақшада көрсетілген тұлғаларға төлемдер жеке есепшотының нөмірі көрсетілген жеке өтініш, жеке басының куәлігі, салық төлеушінің тіркеу нөмірі, әлеуметтік жеке код, азаматтарды тіркеу кітабы, орта білімі туралы аттестаттың көшірмелері және мәртебесін растайтын құжат негізінде жүргізіледі;
23) 36) тармақшада көрсетілген тұлғаларға төлемдер жеке есепшотының нөмірі көрсетілген жеке өтініш, жеке басының куәлігі, салық төлеушінің тіркеу нөмірі, әлеуметтік жеке код, азаматтарды тіркеу кітабы, қорғаншылық тағайындау туралы шешімнің көшірмелері және мәртебесін растайтын құжат негізінде жүргізіледі;

14) лицам, оговоренным в подпункте 34) выплаты производятся на основании личного заявления с указанием лицевого счета, копии удостоверения личности, регистрационного номера налогоплательщика, книга регистрации граждан;
15) лицам, оговоренным в подпункте 24) выплаты производятся на основании личного заявления с указанием лицевого счета, справки с Государственного центра по выплате пенсий о том, что не получает специальное государственное пособие, книга регистрации граждан, копия пенсионного удостоверения и удостоверения личности;
16) лицам, оговоренным в подпункте 25) выплаты производятся на основании списков, государственного учреждения "Противотуберкулезная больница";
17) лицам, оговоренным в подпункте 26) выплаты производятся на основании личных заявлений с указанием лицевого счета, медицинской справки, подтверждающей онкозаболевание, копии удостоверения личности, регистрационного налогового номера, книга регистрации граждан, социального индивидуального кода;
18) лицам, оговоренным в подпункте 27) выплаты производятся на основании списков с Отдела внутренних дел Щербактинского района при наличии личного заявления с указанием лицевого счета, справки об освобождении из мест лишения свободы, копии удостоверения личности социального индивидуального кода, книга регистрации граждан; регистрационного налогового номера;
19) лицам, оговоренным в подпункте 32) выплаты производятся на основании личного заявления с указанием лицевого счета, копии удостоверения личности, регистрационного налогового номера, социального индивидуального кода, книга регистрации граждан, и справки подтверждающей статус безработного;
20) лицам, оговоренным в подпункте 28) выплаты производятся на основании личного заявления с указанием лицевого счета, копии удостоверения личности, регистрационного налогового номера, социального индивидуального кода, книга регистрации граждан и медицинская справка;
21) лицам, оговоренным в подпункте 30) выплаты производятся на основании заявления с указанием лицевого счета, копии удостоверения личности, регистрационного налогового номера, социального индивидуального кода, книга регистрации граждан, и справка с медицинского учреждения;
22) лицам, оговоренным в подпункте 33) выплаты производятся на основании заявления с указанием лицевого счета, копии удостоверения личности, регистрационного налогового номера, социального индивидуального кода, книга регистрации граждан, копии аттестата о среднем образовании, документ, подтверждающий статус;
23) лицам, оговоренным в подпункте 36) выплаты производятся на основании заявления с указанием лицевого счета, копии удостоверения личности, регистрационного налогового номера, социального индивидуального кода, книга регистрации граждан, копия решения об опекунстве, документ подтверждающий статус;

24) нұсқаудағы 2 тармақ 37)тармақшада көрсетілген тұлғаларға төлемдер дербес есепшотының нөмірі көрсетілген жеке өтініш, жеке басының куәлігі, салық төлеушіні тіркеу нөмірі, әлеуметтік жеке коды, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері және жұмыссыз екендігі туралы мәртебесін растайтын анықтама негізінде жүргізіледі;
25) нұсқаудағы 2 тармақ 38), 39) тармақшаларда көрсетілген тұлғаларға төлемдер дербес есепшотының нөмірі көрсетілген жеке өтініш, жеке басының куәлігі, салық төлеушіні тіркеу нөмірі, әлеуметтік жеке коды, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері, мәртебесін растайтын құжат негізінде жүргізіледі.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облысы Шарбақты аудандық әкімдігінің 2010.08.20 N 222/4 қаулысымен.

24) лицам, оговоренным в подпункте 37) пункта 2 Инструкции, выплаты производятся на основании личного заявления с указанием лицевого счета, копии удостоверения личности, регистрационного номера налогоплательщика, социального индивидуального кода, книга регистрации граждан, и справки подтверждающей статус безработного;
25) лицам, оговоренным в подпунктах 38), 39) пункта 2 Инструкции, выплаты производятся на основании личного заявления с указанием лицевого счета, копии удостоверения личности, регистрационного номера налогоплательщика, социального индивидуального кода, книга регистрации граждан, документ, подтверждающий статус.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением акимата Щербактинского района Павлодарской области от 20.08.2010 N 222/4.