Чернобыль атом электростанциясындағы ядролық апатқа 25 жыл толуына орай бір реттік материалдық көмек көрсету туралы
ІV сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХXXX кезектен тыс сессиясының 2011 жылғы 29 сәуірдегі N 424 шешімі. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2011 жылғы 26 мамырда N 892 тіркелді
Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы» Заңының 20 бабына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабы 1 тармағының 15 тармақшасына сәйкес және Алматы қаласы әкімінің ұсынысын қарап IV сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1.Чернобыль атом электростанциясындағы ядролық апатқа 25 жыл толуына орай Алматы қаласында тұрақты тұратын және белгіленген тәртіппен тіркелген келесі санаттағы азаматтарға бір реттік материалдық көмек белгіленсін:
1) 1986-1989 жылдардағы Чернобыль атом электростанциясындағы апаттың зардабын жоюға қатысқандарға және Чернобыль атом электростанциясындағы апаттың салдарынан мүгедек болғандарға 25 000 (жиырма бес мың) теңге мөлшерінде;
2) Чернобыль атом электростанциясындағы апаттың зардабын жою барысында қаза тапқан ата-аналарына, жұбайларына (зайыбына), қайта некеге тұрмаған жесірлеріне 10 000 (он мың) теңге мөлшерінде.
2. Бір реттік материалдық көмек көрсету Алматы қаласының бюджеті есебінен «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығының» Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының Алматы қалалық бөлімшесінің аталған санаттағы азаматтардың тізімі туралы берген мәліметінің негізінде жүзеге асырылады.
3. Алматы қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы ағымдағы жылдың 10 маусымынан кешіктірмей материалдық көмекті уақытылы төлеуді қамтамасыз етсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының қоғамдық келісім мен әлеуметтік мәселелер жөніндегі тұрақты депутаттық комиссиясының төрағасына Е.Тәжиевқа және Алматы қаласы әкімінің бірінші орынбасары М.Мұқашевқа жүктелсін.
5. Осы шешім оның алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
IV сайланған Алматы қаласы
мәслихатының кезектен тыс XXXХ
сессиясының төрағасы                    Н. Бейсембина
IV сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы                    Т. Мұқашев

Об оказании единовременной материальной помощи в связи с 25-й годовщиной ядерной катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции
Решение внеочередной XXXX-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 29 апреля 2011 года N 424. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 26 мая 2011 года за N 892
В соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним», с подпунктом 15 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и рассмотрев предложение акима города Алматы, маслихат города Алматы IV-го созыва РЕШИЛ:
1. Установить единовременную материальную помощь в связи с 25-ой годовщиной ядерной катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции следующим категориям граждан, зарегистрированным в установленном порядке и постоянно проживающим в городе Алматы:
1) лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986-1989 годах, и лицам, ставшим инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции, в размере 25 000 (двадцать пять тысяч) тенге;
2) родителям, супруге (супругу), не вступившим в повторный брак, погибшим при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции, в размере 10 000 (десять тысяч) тенге.
2. Оказание единовременной материальной помощи осуществляется за счет средств бюджета города Алматы на основании списков перечисленных категорий граждан, представляемых Алматинским городским филиалом Республиканского государственного казенного предприятия «Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан».
3. Управлению занятости и социальных программ города Алматы обеспечить своевременные выплаты материальной помощи не позднее 10 июня текущего года.
4. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной депутатской комиссии маслихата города Алматы по социальным вопросам и общественному согласию Е. Тажиева и первого заместителя акима города Алматы М. Мукашева.
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной XXXХ-й
сессии маслихата города Алматы
IV-го созыва                                  Н. Бейсембина
Секретарь маслихата города Алматы
IV-го созыва                                  Т. Мукашев