"Орқаш" жергілікті маңызы бар мемлекеттік табиғи қаумалын құру үшін жерді резервте қалдыру туралы
Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2012 жылғы 23 қазандағы № 354 қаулысы. Ақтөбе облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 15 қарашада № 3441 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 2014 жылғы 1 шілдедегі № 216 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 01.07.2014 № 216 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 16-бабына, «Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы» Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі Заңының 1024-баптарына «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы», Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабына, «Республикалық және жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құруға және кеңейтуге арналған жер учаскелерін резервте қалдыру туралы ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 29 қыркүйектегі № 943 қаулысына және «Орқаш» жергілікті маңызы бар мемлекеттік табиғи қаумалын құруға арналған жер учаскесін 2012 жылғы 4 маусымдағы тексеру актісі негізінде Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫхЕТЕДІ:
1. Мұғалжар ауданы аумағында қоса беріліп отырған жер учаскесінің жоспарына (сызбасына) сәйкес шекара мен көлемде «Орқаш» жергілікті маңызы бар мемлекеттік табиғи қаумалын құру үшін 33 395 гектар көлемінде жер учаскесі резервке қалдырылсын.
2. «Ақтөбе облысының табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы» ММ (Ә.Е. Үсенғалиев):
«Орқаш» жергілікті маңызы бар мемлекеттік табиғи қаумалына резервке қалдырылған мемлекеттік орман қоры жерлері учаскелерінде, орман қорын күзету, қорғау, пайдалану, ормандарды молықтыру мен орман өсіру саласындағы орман кодексінің талаптарының бұзылуына жол бермеу жөнінде шаралар қабылдасын;
осы қаулыны басқарманың интернет-қорында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Р.К. Кемаловаға жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғаннан күнінен күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                              А. Мұхамбетов
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 23 қазандағы
№ 354 қаулысына қосымша
Жобаланып отырған «Орқаш» жергілікті маңызы бар мемлекеттік табиғи қаумалы жер учаскесінің
Жоспары (сызбасы)
272 – «Темір орман шаруашылығы» ММ;
217- «Орқаш» ЖШС;
263 – Жұбанов ауылдық округының жерлері;
170 – «Рысбек» шаруа қожалығы;
495 - «Дархан» шаруа қожалығы;
583 - «Нұрболат» шаруа қожалығы;
581 - «Тірлен» шаруа қожалығы;
208 – «Бірлен - Д» ЖШС;
347 - «Жаңаберген» шаруа қожалығы;
288 - «Ерлан» шаруа қожалығы;
286 - «Елубай» шаруа қожалығы;
258 – Ащысай ауылдық округының жерлері;
273 – Қордағы жерлер.

О резервировании земель для создания государственного природного заказника местного значения "Оркаш"
Постановление акимата Актюбинской области от 23 октября 2012 года № 354. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 15 ноября 2012 года № 3441. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 1 июля 2014 года № 216
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 01.07.2014 № 216.
В соответствии со статьей 16 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, статьями 1024 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года «Об особо охраняемых природных территориях», статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 2006 года № 943 «Об утверждении Правил резервирования земельных участков, предназначенных для создания и расширения особо охраняемых природных территорий республиканского и местного значения» и на основании акта обследования земельного участка, предназначенного для создания государственного природного заказника местного значения «Оркаш» от 4 июня 2012 года акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Зарезервировать земельный участок площадью 33 395 гектаров для создания государственного природного заказника местного значения "Оркаш" на территории Мугалжарского района в пределах границ и площади согласно прилагаемого плана (схемы) земельного участка.
2. Государственному учреждению «Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Актюбинской области» (УсенгалиевжА.Е.):
принять меры по недопущению нарушений норм лесного кодекса в области охраны, защиты, пользования лесным фондом, воспроизводства лесов и лесоразведения на участках земель государственного лесного фонда зарезервированных под государственный природный заказник местного значения "Оркаш";
обеспечить размещение настоящего постановления на интернет - ресурсе управления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Кемалову Р.К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким области                             А. Мухамбетов
Приложение
к постановлению акимата области
от 23 октября 2012 г. № 354
План (схема)
земельного участка проектируемого государственного природного заказника местного значения «Оркаш»
272 – ГУ «Темирское лесное хозяйство»;
217 - ТОО «Оркаш»;
263 – земли Жубановского аульного округа;
170 – Крестьянское хозяйство «Рысбек»;
495 - Крестьянское хозяйство «Дархан»;
583 - Крестьянское хозяйство «Нурболат»;
581 - Крестьянское хозяйство «Тирлик»;
208 – ТОО «Бирлик - Д»;
347 - Крестьянское хозяйство «Жанаберген»;
288 - Крестьянское хозяйство «Ерлан»;
286 - Крестьянское хозяйство «Елубай»;
258 – земли Ащысайского аульного округа;
273 – земли запаса.