Қарағанды қаласының тұрғындарына тұрғын үй көмегін көрсету Ережесін бекіту туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының V шақырылған II сессиясының 2012 жылғы 16 сәуірдегі N 32 шешімі. Қарағанды қаласының Әділет басқармасында 2012 жылғы 14 мамырда N 8-1-154 тіркелді.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 97 бабына, "Тұрғын үй көмегiн көрсету ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы N 2314 қаулысына сәйкес, Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қоса беріліп отырған Қарағанды қаласының тұрғындарына тұрғын үй көмегін көрсету Ережесі бекітілсін.
2. ІV шақырылған Қарағанды қалалық мәслихатының 2010 жылғы 16 маусымдағы ХХХІV сессиясының "Қарағанды қаласының тұрғындарына тұрғын үй көмегін көрсету Ережесін бекіту туралы" N 368 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 8-1-115 болып тіркелген, 2010 жылғы 21 шілдедегі N 080 (684) "Взгляд на события" газетінде жарияланған), IV шақырылған Қарағанды қалалық мәслихатының 2010 жылғы 23 желтоқсандағы XLIII сессиясының "IV шақырылған Қарағанды қалалық мәслихатының 2010 жылғы 16 маусымдағы XXХIV сессиясының "Қарағанды қаласының тұрғындарына тұрғын үй көмегiн көрсету Ережесiн бекiту туралы" N 368 шешіміне толықтырулар енгiзу туралы" N 447 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 8-1-124 болып тіркелген, 2010 жылғы 29 желтоқсандағы N 147 (751) "Взгляд на события" газетінде жарияланған) шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау еңбек, әлеуметтік саланы дамыту және тұрғындарды әлеуметтік қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссияға жүктелсін (Жанділ Ахуанұлы Мұхтаров).
4. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
V шақырылған
Қарағанды қалалық мәслихатының
кезектен тыс ІІ сессиясының
төрайымы Л. Айтмағамбетова
Қарағанды қалалық
мәслихатының хатшысы К. Оспанов
Келісілді:
"Қарағанды қаласының
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
Ж. Ысқақов
16.04.2012 ж.
Қарағанды қалалық мәслихатының
2012 жылғы 16 сәуірдегі
N 32 шешімімен
бекітілді
Қарағанды қаласының тұрғындарына тұрғын үй көмегін көрсету
Ережесі
Осы Қарағанды қаласының тұрғындарына тұрғын үй көмегін көрсету Ережесі (бұдан әрі - Ереже) Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 2, 10-2, 41-2, 97 баптарына, Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 5 шілдедегі "Байланыс туралы" Заңына, "Тұрғын үй көмегiн көрсету ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы N 2314 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылдың 29 желтоқсандағы N 1626 Қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі "Әлеуметтiк тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерiн көрсеткенi үшiн абоненттiк төлемақы тарифiнiң көтерiлуiне өтемақы төлеудiң кейбiр мәселелерi туралы" N 512 Қаулысына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 19 шілдедегі "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері" N 710 қаулысына сәйкес әзірленді, Қарағанды қаласының аз қамтылған отбасыларына (азаматтарына) тұрғын үй көмегін көрсету тәртібін және мөлшерін айқындайды.

Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи населению города Караганды
Решение II сессии V созыва Карагандинского городского маслихата от 16 апреля 2012 года N 32. Зарегистрировано Управлением юстиции города Караганды 14 мая 2012 года N 8-1-154.
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года N 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи", Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления жилищной помощи населению города Караганды.
2. Признать утратившим силу решения ХХХІV сессии Карагандинского городского маслихата IV созыва от 16 июня 2010 года N 368 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи населению города Караганды" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 8-1-115, опубликовано в газете "Взгляд на события" от 21 июля 2010 года за N 080 (684)), XLIII сессии Карагандинского городского маслихата IV созыва от 23 декабря 2010 года N 447 "О внесении дополнений в решение XXXIV сессии Карагандинского городского маслихата IV созыва от 16 июня 2010 года N 368 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи населению города Караганды" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 8-1-124, опубликовано в газете "Взгляд на события" от 29 декабря 2010 года за N 147 (751)).
3. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию по вопросам труда, развития социальной сферы и социальной защиты населения (Мухтаров Жандил Ахуанович).
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Председатель внеочередной ІІ сессии
Карагандинского городского
маслихата V созыва
Л. Айтмагамбетова
Секретарь Карагандинского
городского маслихата
К. Оспанов
Согласовано:
Начальник государственного учреждения
"Отдел занятости и социальных
программ города Караганды"
Ж. Искаков
16 апреля 2012 г.
Утверждены
решением Карагандинского
городского маслихата
от 16 апреля 2012 года N 32
Правила
предоставления жилищной помощи населению города Караганды
Настоящие Правила предоставления жилищной помощи населению города Караганды (далее – Правила) разработаны в соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 2, 10-2, 41-2, 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", Законом Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи", Постановлением Правительства Республики Казахстан N 1626 от 29 декабря 2011 года "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года N 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи", Постановлением Правительства Республики Казахстан N 512 от 14 апреля 2009 года "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам", Постановлением Правительства Республики Казахстан N 710 от 19 июля 2008 года "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан", определяют размер и порядок предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) города Караганды.

1-тарау. Негізгі ережелер
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 17.03.2021 N 29 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Тұрғын үй көмегі жергілікті бюджет қаражаты есебінен Қазақстан Республикасының аумағындағы жалғыз тұрғынжай ретінде меншік құқығында тұрған тұрғынжайда тұрақты тіркелген және тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға), сондай-ақ мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғынжайды жалдаушыларға (қосымша жалдаушыларға):
кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жұмсалатын шығыстарға;
коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуға;
мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалға алған тұрғынжайды пайдаланғаны үшін шығыстарды төлеуге беріледі.
Аз қамтылған отбасылардың (азаматтардың) тұрғын үй көмегiн есептеуге қабылданатын шығыстары жоғарыда көрсетiлген бағыттардың әрқайсысы бойынша шығыстардың сомасы ретiнде айқындалады.
Тұрғын үй көмегі кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жұмсалатын шығыстарды, коммуналдық көрсетілетін қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде көрсетілетін байланыс қызметтерін тұтынуға, мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалға алған тұрғынжайды пайдаланғаны үшін шығыстарды төлеуге арналған шығыстарға ақы төлеу сомасы мен аз қамтылған отбасының (азаматтардың) осы мақсаттарға жұмсайтын шығыстарының шектi жол берiлетiн деңгейiнiң арасындағы айырма ретiнде айқындалады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 17.03.2021 N 29 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Осы Ережеде келесі ұғымдар қолданылады:
1) аз қамтылған отбасылар (азаматтар) – Қазақстан Республикасының тұрғын үй заңнамасына сәйкес тұрғын үй көмегін алуға құқығы бар адамдар;
1-1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, орналасқан жері бойынша жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын заңды тұлға;

Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок - в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 17.03.2021 N 29 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
1. Жилищная помощь предоставляется за счет средств местного бюджета малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно зарегистрированным и проживающим в жилище, которое находится на праве собственности как единственное жилище на территории Республики Казахстан, а также нанимателям (поднанимателям) жилища из государственного жилищного фонда и жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, на оплату:
расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума;
потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций;
расходов за пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде.
Расходы малообеспеченных семей (граждан), принимаемые к исчислению жилищной помощи, определяются как сумма расходов по каждому из вышеуказанных направлений.
Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, и предельно допустимым уровнем расходов малообеспеченных семей (граждан) на эти цели.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 17.03.2021 N 29 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) малообеспеченные семьи (граждане) – лица, которые в соответствии с жилищным законодательством Республики Казахстан имеют право на получение жилищной помощи;
1-1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услуг субъектов квазигосударственного сектора в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий, услуг субъектов квазигосударственного сектора и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме, осуществляющее государственную регистрацию прав на недвижимое имущество по месту его нахождения;

2) коммуналдық қызметтер – бұл тұрғын үйде (тұрғын ғимаратта) көрсетiлетiн және сумен жабдықтауды, кәрiздi, газбен жабдықтауды, электрмен жабдықтауды, жылумен жабдықтауды (сонымен қатар қатты отын), қоқысты әкету мен лифт қызметiн көрсетудi қамтитын қызметтер;
3) кондоминиум - үй-жай азаматтардың, заңды тұлғалардың, мемлекеттiң дара (бөлек) меншiгiнде болатын, ал ортақ мүлiк оларға ортақ үлестiк меншiк құқығымен тиесiлi болатын жағдайда, жылжымайтын мүлiкке меншiктiң нысаны;
4) кондоминиум объектiсiн басқару органы - кондоминиум объектiсiн басқару жөнiндегi функцияларды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға;
5) отбасы – некеден (ерлi-зайыптылықтан), туыстықтан, жекжаттықтан, бала асырап алудан немесе балаларды тәрбиеге алудың өзге де нысандарынан туындайтын және отбасы қатынастарын нығайтып, дамытуға септiгiн тигiзуге арналған мүлiктiк және жеке мүлiктiк емес құқықтар мен мiндеттерге байланысты адамдар тобы;
6) аз қамтылған отбасының (азаматтың) жиынтық табысы – тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш білдірілген тоқсанның алдындағы тоқсанда отбасы (азамат) кірістерінің жалпы сомасы;
7) өтініш беруші (жеке тұлға) – тұрғын үй көмегін тағайындау үшін өз атынан немесе отбасы атынан өтініш берген тұлға (бұдан әрі - өтініш беруші);
8) тұрғын үйді жалдау (жалға алу) – жалдаушыға (жалға алушыға) тұрғын жайды немесе оның бiр бөлiгiн ақысын төлетiп тұрақты немесе уақытша иеленуге және пайдалануға беру;
9) кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстар – кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстар сметасын есептеу әдістемесіне, сондай-ақ кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстардың ең төмен мөлшерін есептеу әдістемесіне сәйкес жиналыс шешімімен белгіленген пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің міндетті шығындары;
10) уәкілетті орган - тұрғын үй көмегін беретін "Қарағанды қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – уәкілетті орган);
11) шекті жол берілетін шығыстар үлесі – аз қамтылған отбасының (азаматтың) бір айда кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге, коммуналдық қызметтер мен телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуға, мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғынжайды пайдалануға жұмсаған шығыстарының шекті жол берілетін деңгейінің аз қамтылған отбасының (азаматтың) жиынтық кірісіне проценттік қатынасы;

2) коммунальные услуги – это услуги, предоставляемые в жилом доме (жилом здании) и включающие водоснабжение, канализацию, газоснабжение, электроснабжение, теплоснабжение (в том числе твердое топливо), мусороудаление и обслуживание лифтов;
3) кондоминиум – форма собственности на недвижимость, при которой помещения находятся в индивидуальной (раздельной) собственности граждан, юридических лиц, государства, а общее имущество принадлежит им на праве общей долевой собственности;
4) орган управления объектом кондоминиума – физическое или юридическое лицо, осуществляющее функции по управлению объектом кондоминиума;
5) семья – круг лиц, связанных имущественными и личными неимущественными правами и обязанностями, вытекающими из брака (супружества), родства, свойства, усыновления (удочерения) или иной формы принятия детей на воспитание и призванными способствовать укреплению и развитию семейных отношений;
6) совокупный доход малообеспеченной семьи (гражданина) – общая сумма доходов семьи (гражданина) за квартал, предшествующий кварталу обращения за назначением жилищной помощи;
7) заявитель (физическое лицо) – лицо, обратившееся от себя лично или от имени семьи за назначением жилищной помощи (далее – заявитель);
8) наем (аренда) жилища – предоставление жилища или части его арендатору (нанимателю) в постоянное или временное владение и пользование за плату;
9) расходы на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума – обязательные затраты собственников квартир, нежилых помещений, установленные решением собрания в соответствии с методикой расчета сметы расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, а также методикой расчета минимального размера расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума;
10) уполномоченный орган – государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Караганды", предоставляющее жилищную помощь (далее – уполномоченный орган);
11) доля предельно-допустимых расходов – отношение предельно-допустимого уровня расходов малообеспеченной семьи (гражданина) в месяц на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, к совокупному доходу малообеспеченной семьи (гражданина) в процентах;

12) шот - өтініш беруші тұрғын үй көмегі тағайындалған кезеңде қағаз жеткізгіште немесе қызметтермен жабдықтаушы электрондық жеткізгіште ұсынатын коммуналдық қызметтерге, тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға, тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысына, байланыс қызметтеріне, қатты отын алуға ақы төлеу құжаты.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды қалалық мәслихатының 24.04.2013 N 153 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгiзiледi); 18.07.2018 № 308 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 28.11.2019 N 461 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі); 17.03.2021 N 29 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
РҚАО-ның ескертпесі!
3-тармақ 01.01.2014 дейін қолданыста болады - Қарағанды қалалық мәслихатының 20.02.2013 N 138 шешімімен.
3. Тұрғын үй көмегі аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жеткізушілер ұсынған ай сайынғы жарналар туралы шоттарға және шығыстар сметасына сәйкес бюджет қаражаты есебінен көрсетіледі.
Шекті-жол берілген шығыстар үлесі зейнеткерлік жасқа жетпеген мүгедектігі бар адамдар (жалғыз тұратын мүгедектігі бар адамдар, мүгедектігі бар адамдардан тұратын отбасылар, 18 жасқа дейінгі балалары бар мүгедектігі бар адамдар, мүгедектігі бар адамдар мен олардың күтімімен айналысатын адамдар) үшін отбасының (азаматтың) жиынтық табысының 3 пайызы мөлшерінде, өзге санаттардағы азаматтар үшін отбасының (азаматтың) жиынтық табысының 4 пайызы мөлшерінде белгіленеді.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 25.05.2023 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-тарау. Тұрғын үй көмегін көрсету нормативтерін анықтау
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 17.03.2021 N 29 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Уәкілетті орган тұрғын үй көмегін келесі тәртіппен көрсетеді:
1) өтемақылық шаралармен қамтамасыз етілген тұрғын үй ауданының нормасы отбасының әр мүшесіне Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңымен белгіленген тұрғын үй беру нормасына баламалы және көп бөлмелі пәтерлерде бір адамға 18 шаршы метрді құрайды, бір бөлмелі пәтерде тұратындар үшін – пәтердің жалпы көлемі. Көп бөлмелі пәтерлерде жалғыз тұратын азаматтар үшін ауданның әлеуметтік нормасы 30 шаршы метрді құрайды;

12) счет – это документ на оплату коммунальных услуг, расходов на содержание жилого дома (жилого здания), арендной платы за пользование жилищем, услуг связи, приобретение твердого топлива, предоставляется на электронном носителе поставщиками услуг, либо на бумажном носителе заявителем за период назначения жилищной помощи.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Карагандинского городского маслихата от 18.07.2018 N 308 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 28.11.2019 N 461 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 17.03.2021 N 29 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Пункт 3 действует до 01.01.2014 в соответствии с решением Карагандинского городского маслихата от 20.02.2013 N 138.
3. Жилищная помощь оказывается по предъявленным поставщиками счетам о ежемесячных взносах на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума согласно смете расходов и счетам на оплату коммунальных услуг за счет бюджетных средств малообеспеченным семьям (гражданам).
Доля предельно-допустимых расходов семьи для лиц с инвалидностью, не достигших пенсионного возраста, (одиноко проживающих лиц с инвалидностью, семей, состоящих из лиц с инвалидностью, лиц с инвалидностью с детьми в возрасте до 18 лет, лиц с инвалидностью и лиц, занятых по уходу за ними), устанавливается к совокупному доходу семьи (гражданина) в размере 3 процентов, для остальных категорий граждан устанавливается к совокупному доходу семьи (гражданина) в размере 4 процентов.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 25.05.2023 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Определение нормативов оказания жилищной помощи
Сноска. Заголовок - в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 17.03.2021 N 29 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
4. Жилищная помощь предоставляется уполномоченным органом в следующем порядке по:
1) норме площади жилья, обеспечиваемой компенсационными мерами, эквивалентной нормам предоставления жилья на каждого члена семьи, установленным Законом Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" и составляет 18 квадратных метров на человека в многокомнатных квартирах, для проживающих в однокомнатных квартирах – общая площадь квартиры. Социальная норма площади жилья для одиноко проживающих граждан, проживающих в многокомнатных квартирах – 30 квадратных метров;

2) коммуналдық қызметтерді тұтыну нормалары:
бір адамға көлемді газ:
қызмет көрсетушілердің шоттарын ұсына отырып (түбіртектер, анықтамалар), нақты шығындар бойынша, орталықтандырылған ыстық сумен қамтамасыз етудің бар немесе жоқ болуына қарамастан, айына 8 килограмнан аспауы тиіс;
қызмет көрсетушілердің шоттарын ұсына отырып (түбіртектер, анықтамалар) баллон газын нақты шығындар бойынша, бірақ көлемді газды тұтыну бойынша айына бір адамға бекітілген нормативтен артық емес тұтыну (айына 8 килограммнан аспауы тиіс);
қызмет көрсетушілердің шоттарын ұсына отырып (түбіртектер, жүкқұжаттар, шот-фактуралар) нақты шығындар бойынша қатты отынды пайдалану:
1985 жылға дейін салынған тұрғын ғимараттар үшін 1-2 қабатты үйлер үшін 1 шаршы метр ауданды жылытуға (жылыту маусымына) есептегенде 161 килограмм көмірден артық емес, 3-4 қабатты үйлер үшін 1 шаршы метр ауданды жылытуға (жылыту маусымына) есептегенде 98 килограмм көмірден артық емес;
1985 жылдан кейін салынған тұрғын ғимараттар үшін 1-2 қабатты үйлер үшін 1 шаршы метр ауданды жылытуға (жылыту маусымына) есептегенде 125 килограмм көмірден артық емес, 3-4 қабатты үйлер үшін 1 шаршы метр ауданды жылытуға (жылыту маусымына) есептегенде 72 килограмм көмірден артық емес;
жылыту маусымының ұзақтығы – 7 ай;
тұрғын үй көмегін есептегенде, статистика органдарының мәліметтері бойынша Қарағанды қаласында өткен тоқсанда қалыптасқан көмір бағасы қолданылады;
нақты шығындар бойынша, отбасының электроэнергияны тұтынуы:
газ плиталарымен жабдықталған үйлерде айына 150 киловаттан аспағанда;
электр плитасымен жабдықталған үйлерде айына 250 киловаттан аспау керек;
3) суық суды, кәрізді, ыстық суды, қоқыс төккішті, газды, тұрғын үйді күтіп-ұстау шығындары, басқару нысанына тәуелсіз (пәтер иелерінің кооперативі, өзін-өзі басқару комитеті, үй комитеттері, басқарудың заңды үлгісін рәсімдегендер) қызмет көрсетуді берушімен немесе тарифтерді бекітетін органмен бекіткен тарифтердің негізінде белгіленеді;
4) алынып тасталды - Қарағанды қалалық мәслихатының 17.03.2021 N 29 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды қалалық мәслихатының 17.03.2021 N 29 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жұмсалатын, коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуға, мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалға алған тұрғынжайды пайдаланғаны үшін белгіленген нормадан жоғары арналған шығыстарды төлеуді өтініш берушілер көрсетілетін қызметті берушімен жасалған шарттар шеңберінде жүргізіледі.

2) норме потребления коммунальных услуг:
емкостного газа на одного человека:
по фактическим расходам, с предъявлением счетов поставщиков услуг (квитанции, справки), но не более 8 килограммов в месяц, независимо от наличия или отсутствия центрального горячего водоснабжения;
потребление газа баллонного по фактическим расходам, с предъявлением счетов поставщиков услуг (квитанции, справки), но не более норматива, установленного на одного человека в месяц по потреблению емкостного газа (не более 8 килограммов в месяц);
потребление твердого топлива по фактическим расходам, с предъявлением счетов поставщиков услуг (квитанции, накладные, счета – фактуры), но не более:
161 килограмма угля на отопление 1 квадратного метра площади для домов 1-2 этажной постройки (в расчете на отопительный сезон), 98 килограмм угля на отопление 1 квадратного метра площади для домов 3-4 этажной постройки (в расчете на отопительный сезон) для жилых зданий до 1985 года постройки;
125 килограмм угля на отопление 1 квадратного метра площади для домов 1-2 этажной постройки (в расчете на отопительный сезон), 72 килограмм угля на отопление 1 квадратного метра площади для домов 3-4 этажной постройки (в расчете на отопительный сезон) для жилых зданий после 1985 года постройки;
длительность отопительного сезона - 7 месяцев;
при расчете жилищной помощи применяются цены на уголь, сложившиеся в городе Караганда за истекший квартал, по данным органов статистики;
потребление электроэнергии на семью по фактическим расходам, но не более:
150 киловатт в месяц в домах, оборудованных газовыми плитами;
250 киловатт в месяц в домах, оборудованных электрическими плитами;
3) норме потребления холодной воды, канализации, горячей воды, мусороудаления, газа, расходы на содержание жилища, независимо от формы управления (кооператив собственников квартир, комитета самоуправления, домовые комитеты, оформившие юридическую форму правления), устанавливаются на основе тарифов, утвержденных услугодателями или органом, утверждающим тариф;
4) исключен решением Карагандинского городского маслихата от 17.03.2021 N 29 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Карагандинского городского маслихата от 17.03.2021 N 29 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
5. Оплата расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, сверх установленной нормы производится заявителями в рамках заключенных договоров с услугодателем.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 17.03.2021 N 29 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтері үшін абоненттік төлемақы тарифінің арттырылуының сомасы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі № 512 "Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" Қаулысымен белгілеген тәртіпте өтелуі тиіс.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 17.03.2021 N 29 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3-тарау. Тұрғын үй көмегін тағайындау
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 17.03.2021 N 29 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Тұрғын үй көмегі уәкілетті органмен көрсетіледі.
Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 20.08.2014 N 338 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Алынып тасталды - Қарағанды қалалық мәслихатының 20.02.2013 N 138 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен.
9. Алынып тасталды - Қарағанды қалалық мәслихатының 20.02.2013 N 138 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен.
10. Алкогольге немесе есірткіге тәуелді отбасы мүшелерімен әлде 18 жасқа толмаған адамдармен бірге тұратын және пәтерлердің меншік иесі болып табылатын зейнеткерлерге және мүгедектігі бар адамдарға бір бөлмелі немесе көп бөлмелі пәтерде тұратынына қарамастан, бір адамға тұрғын үй ауданының нормасы (18 шаршы метр) және бір адам үшін коммуналдық қызметтерді тұтыну нормативтері шегінде тұрғын үй көмегі беріледі.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 25.05.2023 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. Жанжалды, даулы немесе қалыпсыз жағдайлар туындаған жағдайда тұрғын үй көмегін тағайындау туралы мәселені шешу сот тәртібімен шешіледі.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 17.03.2021 N 29 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. Тұрғын үй көмегінің артық немесе заңсыз сомасын тағайындауға әкеп соқтырған жалған мәліметтер ұсынылған жағдайда, төлем тоқтатылады. Тұрғын үй көмегі түрінде заңсыз алынған сомалар бір ай ішінде ерікті түрде, ал бас тартқан жағдайда сот тәртібімен қайтарылуға жатады.

Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 17.03.2021 N 29 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
6. Сумма повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам, подлежит компенсации в порядке, установленном постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года № 512 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам".
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 17.03.2021 N 29 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Назначение жилищной помощи
Сноска. Заголовок - в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 17.03.2021 N 29 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
7. Жилищная помощь оказывается уполномоченным органом.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 20.08.2014 N 338 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
8. Исключен решением Карагандинского городского маслихата от 20.02.2013 N 138 (порядок введения в действие см. в п. 3).
9. Исключен решением Карагандинского городского маслихата от 20.02.2013 N 138 (порядок введения в действие см. в п. 3).
10. Пенсионерам и лицам с инвалидностью, являющимися собственниками квартир, проживающим с членами семьи, страдающими алкогольной или наркотической зависимостью, либо с лицами, не достигшими 18 лет, жилищная помощь предоставляется исходя из норм площади жилья на одного человека (18 квадратных метров) и нормативов потребления коммунальных услуг на одного человека, независимо от проживания в однокомнатной или многокомнатной квартире.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 25.05.2023 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. В случае возникновения конфликтных, спорных или нестандартных ситуаций решение вопроса о назначении жилищной помощи разрешается в судебном порядке.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 17.03.2021 N 29 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
12. В случае предоставления недостоверных сведений, повлекших за собой назначение завышенной или незаконной суммы жилищной помощи, выплата прекращается. Незаконно полученные в виде жилищной помощи суммы в течении месяца подлежат возврату в добровольном порядке, а в случае отказа - в судебном порядке.

Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 17.03.2021 N 29 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-тарау. Тұрғын үй көмегін беру мерзімдері мен мерзімділігі
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 17.03.2021 N 29 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. Тұрғын үй көмегін тағайындау ағымдағы тоқсанның соңына дейін мерзімге оны алу үшін өтініш берген айдан бастап жүзеге асырылады. Өтініш берген ай болып қосымша құжаттармен бірге өтініш берген ай есептеледі.
Ескерту. 13 тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 20.08.2014 N 338 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. Отбасының кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге, коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуға, мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілетін тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалға алған тұрғынжайды пайдалануға шекті жол берілетін шығыстар үлесі өзгерген кезде, осы айдан кейінгі айдан бастап бұрын тағайындалған жәрдемақылар қайта есептеледі.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 17.03.2021 N 29 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. Тұрғын үй көмегін көрсету кезінде басқа қалада уақытша тұратындығы тиісті құжатпен куәландырылған отбасының мүшесі есепке алынбайды.
16. Тұрғын үй көмегін алушыларға күнтізбелік он күн ішінде өзінің тұрғын үйінің меншік нысаны, отбасы құрамы және оның жиынтық табысындағы кез-келген өзгерістер жөнінде уәкілетті органға хабарлау қажет.
5-тарау. Өтініш білдіру және тұрғын үй көмегін есептеу тәртібі
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 17.03.2021 N 29 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
17. Аз қамтылған отбасы (азамат) (не нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) тұрғын үй көмегін тағайындау үшін Мемлекеттік корпорацияға және/немесе "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" қаулысының 4 тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады.

Сноска. Пункт 12 - в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 17.03.2021 N 29 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Сроки и периодичность предоставления жилищной помощи
Сноска. Заголовок - в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 17.03.2021 N 29 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
13. Назначение жилищной помощи осуществляется с месяца обращения за ее получением на срок до конца текущего квартала. Месяцем обращения считается месяц подачи заявления с прилагаемыми документами.
Сноска. Пункт 13 - в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 20.08.2014 N 338 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
14. При изменении доли предельно-допустимых расходов семьи, на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде производится перерасчет ранее назначенных пособий, начиная с месяца, следующего за тем месяцем, в котором наступили соответствующие изменения.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 17.03.2021 N 29 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
15. При оказании жилищной помощи в семье не учитываются лица, временно проживающие в других городах, что подтверждается соответствующим документом.
16. Получателям жилищной помощи необходимо в течение десяти календарных дней информировать уполномоченный орган о любых изменениях формы собственности своего жилья, в составе семьи и ее совокупного дохода.
Глава 5. Порядок обращения и начисления жилищной помощи
Сноска. Заголовок - в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 17.03.2021 N 29 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
17. Для назначения жилищной помощи малообеспеченная семья (гражданин) (либо его представитель по нотариально заверенной доверенности) обращается в Государственную корпорацию и/или посредством веб-портала "электронного правительства" с предоставлением документов согласно пункту 4 постановления Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи".

Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 17.03.2021 N 29 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
18. Түскен құжаттарды қарастыру нәтижесінде уәкілетті органмен тұрғын үй көмегін алушылардың жеке істері түзіледі. Ай сайын тұрғын үй көмегі есебін жүргізеді және өтініш иесіне өтініш жасауына қарай беріледі.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 23.10.2015 N 498 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
19. Табыстар туралы дұрыс емес мәліметтерді ұсыну фактілері анықталған жағдайда уәкілетті орган тұрғын үй көмегін алу кезеңінде құзыретті органдардан тұлға туралы қажетті ақпаратты сұратуға құқылы.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 17.03.2021 N 29 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі!
20-тармақ 01.01.2014 дейін қолданыста болады - Қарағанды қалалық мәслихатының 20.02.2013 N 138 шешімімен.
20. Алынып тасталды - Қарағанды қалалық мәслихатының 17.03.2021 N 29 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ескерту. 20 тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 28.11.2019 N 461 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі!
21-тармақ 01.01.2014 дейін қолданыста болады - Қарағанды қалалық мәслихатының 20.02.2013 N 138 шешімімен.
21. Тұрғын үй көмегінің мөлшері кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге, коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуға, мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалға алған тұрғынжайды пайдалануға арналған шығыстарды төлеудің нақты есептелген төлем сомасынан аспауы тиіс.
Ескерту. 21 тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 17.03.2021 N 29 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
22. Тұрғын үй көмегін есептеу үшін тұрғын үй көмегін тағайындау кезеңінде коммуналдық қызметтер бойынша шығындарды қызмет көрсетушілер электрондық тасымалдаушыда немесе жеке тұлғалар қағаз тасымалдаушыларда (шоттар, түбіртектер, хабарламалар, анықтамалар) ұсынады.
23. Өтініш беруші туралы мәліметтерді нақтылау үшін, уәкілетті орган тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш білдірген отбасының (азаматтың) материалдық-тұрмыстық жағдайын тексеру актісін жасайды.

Сноска. Пункт 17 - в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 17.03.2021 N 29 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
18. По результатам рассмотрения представленных документов уполномоченным органом формируется личное дело получателя жилищной помощи. Ежемесячно производится расчет начисления жилищной помощи, который выдается заявителю по мере обращения.
Сноска. Пункт 18 - в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 23.10.2015 N 498 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
19. В случае выявления фактов предоставления недостоверных сведений о доходах, уполномоченный орган вправе запрашивать с компетентных органов необходимую информацию о лице, в период получения жилищной помощи.
Сноска. Пункт 19 - в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 17.03.2021 N 29 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Пункт 20 действует до 01.01.2014 в соответствии с решением Карагандинского городского маслихата от 20.02.2013 N 138.
20. Исключен решением Карагандинского городского маслихата от 17.03.2021 N 29 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Пункт 21 действует до 01.01.2014 в соответствии с решением Карагандинского городского маслихата от 20.02.2013 N 138.
21. Размер жилищной помощи не может превышать суммы фактически начисленной платы оплаты расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде.
Сноска. Пункт 21 - в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 17.03.2021 N 29 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
22. Начисленные платежи по коммунальным услугам для расчета жилищной помощи предоставляются поставщиками коммунальных услуг на электронных носителях, либо на бумажных носителях (счета, квитанции, извещения, справки) физическими лицами в период назначения жилищной помощи.
23. Для уточнения данных о заявителе уполномоченный орган составляет акт обследования материально-бытового положения семьи (гражданина), обратившейся за назначением жилищной помощи.

6-тарау. Тұрғын үй көмегін төлеу
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 17.03.2021 N 29 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
24. Тұрғын үй көмегі ақшалай немесе аударма түрінде беріледі.
Аударма түрі – бұл ақша қаражаттарын қызмет көрсетушілердің есепшоттарына, сонымен қоса кондоминиум объектісін басқару органының (ағымдағы, жинақтаушы) шоттарына аудару.
Тұрғын үй көмегін коммуналдық қызметтерді жеткізушінің есептік шотына аударуға мүмкіндік болмаған жағдайда (кәсіпорынның таратылуы, қайта ұйымдастырылуы, банк реквизиттерінің өзгеруі, қатты отынға, телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абоненттiк төлемақы тарифiнiң көтерiлуiне байланысты ақы төлеу), ол өтініш иесіне қызмет көрсететін басқа жеткізушілердің арасында үлестіріледі немесе ақшалай төленеді. Ақшалай түрі екінші деңгейдегі банктер немесе Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің осы операцияны жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйымдары арқылы азаматтардың жеке есепшоттарына аудару жолымен ақшалай төлемдер түрінде белгіленеді. Жеке шоттарға аудару үшін өтініш иесі келесі құжаттарын ұсынуы тиіс:
1) алынып тасталды - Қарағанды қалалық мәслихатының 20.02.2013 N 138 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен.
2) алынып тасталды - Қарағанды қалалық мәслихатының 20.02.2013 N 138 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен.
3) екінші деңгейдегі банкте немесе Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің лицензиясы бар ұйымда ашылған жеке шот.
Ескерту. 24 тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды қалалық мәслихатының 20.02.2013 N 138 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен.
7-тарау. Тұрғын үй көмегін қаржыландыру көздері
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 17.03.2021 N 29 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
25. Тұрғын үй көмегін төлеуді қаржыландыру бюджет қаражаты есебінен жүргізіледі.
Қарағанды қаласының
тұрғындарына тұрғын үй
көмегін көрсету Ережесіне
1 қосымша
Тұрғын үй көмегін тағайындау туралы
өтініш
Ескерту. 1-қосымша алынып тасталды - Қарағанды қалалық мәслихатының 20.08.2014 N 338 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қарағанды қаласының
тұрғындарына тұрғын үй
көмегін көрсету Ережесіне
2 қосымша
Отбасы құрамы мен тұрғын үй алаңының жалпы ауданы туралы
анықтама
Ескерту. 2-қосымша алынып тасталды - Қарағанды қалалық мәслихатының 23.10.2015 N 498 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қарағанды қаласының
тұрғындарына тұрғын үй
көмегін көрсету Ережесіне
3 қосымша
Отбасының барлық мүшелерінің кірістері туралы
анықтама

Глава 6. Выплата жилищной помощи
Сноска. Заголовок - в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 17.03.2021 N 29 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
24. Жилищная помощь предоставляется в безналичной и наличной форме.
Безналичная форма – это перечисление денежных средств на расчетные счета поставщиков услуг, а так же на счета (текущий, накопительный) органа управления объектом кондоминиума.
В случае невозможности перечисления суммы жилищной помощи на расчетный счет поставщика коммунальных услуг (ликвидация предприятия, реорганизация, изменение банковских реквизитов, оплата приобретения твердого топлива, услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций) она распределяется между другими поставщиками, услугами которых пользуется заявитель или выплачивается наличным путем. Наличная форма устанавливается в виде денежных выплат, которая осуществляется через банки второго уровня или организации, имеющими лицензии Национального Банка Республики Казахстан на осуществление данного вида операций, путем зачисления на лицевые счета граждан. Для зачисления на лицевые счета заявитель представляет следующие документы:
1) исключен решением Карагандинского городского маслихата от 20.02.2013 N 138 (порядок введения в действие см. в п. 3).
2) исключен решением Карагандинского городского маслихата от 20.02.2013 N 138 (порядок введения в действие см. в п. 3).
3) лицевой счет, открытый в банке второго уровня или организации, имеющей лицензию Национального Банка Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 24 с изменениями, внесенными решением Карагандинского городского маслихата от 20.02.2013 N 138 (порядок введения в действие см. в п. 3).
Глава 7. Источники финансирования жилищной помощи
Сноска. Заголовок - в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 17.03.2021 N 29 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
25. Финансирование выплаты жилищной помощи осуществляется за счет бюджетных средств.
Приложение 1
к Правилам предоставления
жилищной помощи населению
города Караганды
Заявление
о назначении жилищной помощи
Сноска. Приложение 1 исключено решением Карагандинского городского маслихата от 20.08.2014 N 338 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Приложение 2
к Правилам предоставления
жилищной помощи населению
города Караганды
Справка
о составе семьи и размере общей площади занимаемого жилья
Сноска. Приложение 2 исключено решением Карагандинского городского маслихата от 23.10.2015 N 498 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Приложение 3
к Правилам предоставления
жилищной помощи населению
города Караганды
Справка
о доходах всех членов семьи