"Сот-психиатриялық сараптаманы өндіру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 12 наурыздағы № 164 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2014 жылғы 31 қаңтардағы № 53 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 4 наурызда № 9188 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 27 сәуірдегі № 484 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 27.04.2017 № 484 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
"Қазақстан Республикасындағы сот-сараптамалық қызмет туралы" 2010 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Сот-психиатриялық сараптаманы өндіру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 12 наурыздағы № 164 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6143 болып тіркелген, 2010 жылғы 11 қарашада "Казахстанская правда" газетінің № 303-305 (26364-26366) нөмірінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сот-психиатриялық сараптаманы өндіру жөніндегі нұсқаулықта:
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Сот-психиатриялық сараптама қызметінің субъектілеріне:
сот-психиатриялық сараптама органының басшысы,
комиссиялық сот-психиатриялық сараптаманы өндіру кезінде жетекші сот-психиатриялық сарапшы;
сот-психиатриялық сарапшы немесе лицензия негізінде сот-психиатриялық сараптаманы өндіру жөніндегі қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға жатады.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Сот-психиатриялық сараптама өндіру мерзімін ұзарту сот-психиатриялық сараптама басшысының уәждеу қолдаухаты бойынша немесе осы Нұсқаулыққа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сот-психиатриялық сараптама органының қызметкері болып табылмайтын сот-психиатриялық сарапшы (сот-психиатриялық сарапшылар) тек мына ерекше жағдайларда жүргізеді:
1) сот-психиатриялық сараптама тағайындалған адамның оны жүргізу үдерісі кезінде психикалық жай–күйінің күрт өзгеруі;
2) сот-психиатриялық сараптама тағайындалған адамның оны жүргізу үдерісі кезінде тәни жай–күйінің күрт өзгеруі;

О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 марта 2010 года № 164 "Об утверждении Инструкции по производству судебно-психиатрической экспертизы"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 31 января 2014 года № 53. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 марта 2014 года № 9188. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 27 апреля 2017 года № 484 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 27.04. 2017 № 484 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 20 Закона Республики Казахстан от 20 января 2010 года "О судебно-экспертной деятельности в Республике Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 марта 2010 года № 164 "Об утверждении Инструкции по производству судебно-психиатрической экспертизы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6143, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 11 ноября 2010 года № 303-305 (26364-26366)) следующие изменения:
в Инструкции по производству судебно-психиатрической экспертизы, утвержденной вышеуказанным приказом:
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. К субъектам судебно-психиатрической экспертной деятельности относятся:
руководитель органа судебно-психиатрической экспертизы;
ведущий судебно-психиатрический эксперт, при производстве комиссионной судебно-психиатрической экспертизы;
судебно-психиатрический эксперт либо физическое лицо, осуществляющее деятельность по производству судебно-психиатрической экспертизы на основании лицензии";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Продление срока производства судебно-психиатрической экспертизы производится по мотивированному ходатайству руководителя органа судебно-психиатрической экспертизы либо судебно-психиатрического эксперта (судебно-психиатрических экспертов), не являющегося сотрудником органа судебно-психиатрической экспертизы по форме, согласно приложению 1 к настоящей Инструкции, только в следующих исключительных случаях:
1) резкое изменение психического состояния лица, которому назначена судебно-психиатрическая экспертиза в процессе ее производства;
2) резкое изменение физического состояния лица, которому назначена судебно-психиатрическая экспертиза в процессе ее производства;

3) сот-психиатриялық сараптаманы өндіру үдерісінде қосымша зерделеуді талап ететін және сот-психиатриялық сарапшылардың қорытындысына елеулі ықпал ететін жаңа жағдайлардың пайда болуы кезінде.".
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Сот-психиатриялық сарапшылардың зерттеу нәтижелері бойынша "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген) бекітілген нысан бойынша сот-психиатриялық сараптама қорытындысын жасалады, оны өздерінің жеке қолымен және жеке мөрлерімен куәландырады.
Сот-психиатриялық сараптаманы сот-психиатриялық сараптама органы өндірген жағдайда сот-психиатриялық сарапшылардың қолы, көрсетілген органның мөрімен расталады.".
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Қорытындыны берудің мүмкін болмауы туралы хабарлама осы Нұсқаулыққа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді, онда:
оның ресімделу күні, сот-психиатриялық сараптаманы өндіру мерзімдері және орны;
сот-психиатриялық сараптаманы өндіру негіздері;
сот-психиатриялық сараптаманы тағайындаған орган (тұлға) туралы мәліметтер;
сот-психиатриялық сараптаманы өндіру тапсырылған сот-психиатриялық сараптама органы және (немесе) сот-психиатриялық сарапшы (сарапшылар) туралы мәліметтер (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), білімі, сарапшылық мамандығы, мамандығы бойынша жұмыс өтілі, ғылыми дәрежесі және ғылыми атағы, атқаратын қызметі);
көрінеу жалған қорытынды бергені үшін қылмыстық жауапкершілігі туралы ескертілгені жөнінде сот-психиатриялық сарапшының (сарапшылардың) қолымен куәландырылған белгі;
сот-психиатриялық сарапшының (сарапшылардың) шешуіне қойылған сұрақтар;
сараптамалық зерттеу үшін ұсынылған объектілер;
сот сарапшысының (сарапшыларының) алдына қойылған сұрақтарға жауап беру мүмкін болмауының негіздемесі көрсетіледі.";
көрсетілген Нұсқаулыққа 1, 2, 3-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Нұсқаулыққа 4-қосымша алынып тасталсын;
көрсетілген Нұсқаулыққа 5-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті (Л.М. Ахметниязова):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;

3) при появлении вновь открывшихся обстоятельств в процессе производства судебно-психиатрической экспертизы, требующих дополнительного изучения и которые оказывают существенное влияние на заключение судебно-психиатрических экспертов.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. По результатам исследований судебно-психиатрические эксперты составляют заключение судебно-психиатрической экспертизы по форме, утвержденной приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6697), удостоверяют его своими личными подписями и личными печатями.
В случае производства судебно-психиатрической экспертизы органом судебно-психиатрической экспертизы подписи судебно-психиатрических экспертов заверяются печатью указанного органа.".
пункт 36 изложить в следующей редакции:
"36. Сообщение о невозможности дачи заключения оформляется по форме, согласно приложению 5 к настоящей Инструкции, где указываются:
дата его оформления, сроки и место производства судебно-психиатрической экспертизы;
основания производства судебно-психиатрической экспертизы;
сведения об органе (лице), назначившем судебно-психиатрическую экспертизу;
сведения об органе судебно-психиатрической экспертизы и (или) о судебно-психиатрическом эксперте (экспертах), которым поручено производство судебно-психиатрической экспертизы (фамилия, имя, отчество (при его наличии), образование, экспертная специальность, стаж работы по специальности, ученая степень и ученое звание, занимаемая должность);
отметка, удостоверенная подписью судебно-психиатрического эксперта (экспертов), о том, что он (они) предупрежден(ы) об уголовной ответственности за дачу заведомо ложного заключения;
вопросы, поставленные на разрешение судебно-психиатрического эксперта (экспертов);
объекты, представленные для экспертного исследования;
обоснование невозможности ответить на поставленные перед судебным экспертом (экспертами) вопросы.";
приложения 1, 2, 3 к указанной Инструкции изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему приказу;
приложение 4 к указанной Инструкции исключить;
приложение 5 к указанной Инструкции изложить в новой редакции, согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Комитету контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Ахметниязова Л.М.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаменті (Д.Е. Асайынова) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Е.Ә. Байжүнісовке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
С. Қайырбекова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2014 жылғы 31 қаңтардағы
№ 53 бұйрығына
1-қосымша
Сот-психиатриялық сараптаманы
өндіру жөніндегі нұсқаулыққа
1-қосымша
нысан
_____________________________________________________________________
(Сот-психиатриялық сараптаманы өндіру орны)
Сот-психиатриялық сараптама өндiрісінің мерзiмін ұзарту туралы
өтiнiшхат _____________________________________________________________________
(сот-психиатриялық сараптаманы тағайындаған, хабарлама жіберілетінін
орган (тұлға)
20 ___ жылғы "___" ____________
Сот-психиатриялық сараптама өндiрiсінің мерзiмi:
20__ жылғы "___" ______ бастап 20__ жылғы "___" _____ дейiн.
Сот-психиатриялық сараптама өндiрiсiн ұзарту мерзiмі:
20__ жылғы "___" ______ бастап 20__ жылғы "___" ________ дейiн.
Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексініңcf1 ___ бабы бойынша сезiктi, айыпталушы немесе куәгер, жәбiрленушi, талапкер, жауапшы болып табылатын оған қатысты сот-психиатриялық сараптама тағайындалған адамның
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болған жағдайда), туған жылы)
оған қатысты сұрақ 20 __ жылғы "____" _____________________________________________________________________
(қаулы, сот-психиатриялық сараптама тағайындаған органның немесе тұлғаның қаулысы, ұйғарымы)
_______________________________
сәйкес шешіледі.
Сот-психиатриялық сараптаманың өндiрiсі мерзiмін ұзарту себептері болатын ерекше жағдайлар:
1) сот-психиатриялық сараптама тағайындалған тұлғаның өндiрiс процесiндегi психикалық жай-күйiнің күрт өзгеруі: ___________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(психикалық жай-күйінің қысқаша сипаттамасы)

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Департаменту юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Асаинова Д.Е.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации после его государственной регистрации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Байжунусова Э.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
С. Каирбекова
Приложение 1
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 31 января 2014 года № 53
Приложение 1
к Инструкции по производству
судебно-психиатрической экспертизы
форма
_____________________________________________________________________
(место производства судебно-психиатрической экспертизы)
Ходатайство
о продлении срока производства судебно-психиатрической
экспертизы
_____________________________________________________________________
(орган (лицо), назначивший (-ее) судебно-психиатрическую
экспертизу, кому направляется сообщение)
"___" ____________ 20 ___ года
Срок производства судебно-психиатрической экспертизы:
с "___" ___________ 20 __ года по "___" __________ 20 __ год
Срок продления производства судебно-психиатрической экспертизы:
с "___" _______ 20__ года по "___" _______ 20 __ год
Лицо, в отношении которого назначена судебно-психиатрическая
экспертиза ______________________________ ___________ года рождения,
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
подозреваемого, обвиняемого по статье _____ Уголовного Кодекса
Республики Казахстан или являющегося свидетелем, потерпевшим, истцом,
ответчиком лицом, в отношении которого решается вопрос о
_____________________________________________________________________
________________________________________________________ согласно
_____________________________________________________________________
(постановление, определение, органа или лица, назначившего
судебно-психиатрическую экспертизу)
от "___" ____________ 20 __ года.
Исключительные случаи, являющиеся причиной продления сроков
производства судебно-психиатрической экспертизы:
1) резкое изменение психического состояния лица, которому
назначена судебно-психиатрическая экспертиза в процессе ее
производства:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
(краткая квалификация психического состояния)

2) сот-психиатриялық сараптама тағайындалған тұлғаның өндiрiс процесiндегi психикалық жай-күйiнің күрт өзгеруі: ___________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(тәни жай-күйінiң қысқаша сипаттамасы)
3) Сарапшының сот-сараптамалық өндiрiсiнiң қорытындысына елеулі әсер ете алатын қосымша зерттеуді талап ететін жаңадан ашылған мән-жайлардың (дәрiгерлiк құжаттама, iстiң жағдайы) айғақтардың пайда болуы: ______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(нақты ашылған мән-жайларды көрсету)
Сот-психиатриялық сараптама органының басшысы / сот-психиатриялық сараптама органының қызметкері болып табылмайтын сот-психиатриялық сарапшы (сарапшылар) _____________________________________________________________________
Басшының тегі/тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (қолы)
мөр орны
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2014 жылғы 31 қаңтардағы
№ 53 бұйрығына
2-қосымша
Сот-психиатриялық сараптаманы
өндіру жөніндегі нұсқаулыққа
2-қосымша
нысан
_____________________________________________________________________
(Сот-психиатриялық сараптаманы өндіру орны)
Сот-психиатриялық сараптама өндiрісінің мерзiмін тоқтата тұру
туралы хабарлама
____________________________________________________________________
(сот-психиатриялық сараптаманы тағайындаған, хабарлама жіберілетінін
орган (тұлға)
20 ___ жылғы "___" ___________
Сот-психиатриялық сараптама өндiрiсінің мерзiмi:
20__ жылғы "___" ______ бастап 20__ жылғы "___" _____ дейiн.
Сот-психиатриялық сараптама өндiрiсiн ұзарту мерзiмі:
20__ жылғы "___" ______ бастап 20__ жылғы "___" ________ дейiн.
Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексініңcf1 ___ бабы бойынша сезiктi, айыпталушы немесе куәгер, жәбiрленушi, талапкер, жауапшы болып табылатын оған қатысты сот-психиатриялық сараптама тағайындалған адамның
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болған жағдайда), туған жылы)
оған қатысты сұрақ 20 __ жылғы "____"
_____________________________________________________________________
(қаулы, сот-психиатриялық сараптама тағайындаған органның немесе тұлғаның қаулысы, ұйғарымы)
__________________________
сәйкес шешіледі.
Сот-психиатриялық сараптама өндiрiсінің мерзiмiн тоқтата тұру себептерi: __________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сот-психиатриялық сараптама органының басшысы / сот-психиатриялық сараптама органының қызметкері болып табылмайтын сот-психиатриялық сарапшы (сарапшылар)
_____________________________________________________________________
Басшының тегі/тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (қолы)
мөр орны
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2014 жылғы 31 қаңтардағы
№ 53 бұйрығына
3-қосымша
Сот-психиатриялық сараптаманы
өндіру жөніндегі нұсқаулыққа
3-қосымша
нысан
_____________________________________________________________________
(Сот-психиатриялық сараптаманы өндіру орны)
Сот-психиатриялық сараптама қорытындысын
беру үшін қажетті қосымша материалдарды ұсыну туралы
өтінішхат _____________________________________________________________________
(сот-психиатриялық сараптаманы тағайындаған, хабарлама жіберілетін
орган (тұлға)
20 ___ жылғы "___" ____________
Сот-психиатриялық сараптама өндiрiсінің мерзiмi:
20__ жылғы "___" ______ бастап 20__ жылғы "___" _____ дейiн.
Сот-психиатриялық сараптама өндiрiсiн ұзарту мерзiмі:
20__ жылғы "___" ______ бастап 20__ жылғы "___" ________ дейiн.
Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің ___ бабы бойынша сезiктi, айыпталушы немесе куәгер, жәбiрленушi, талапкер, жауапшы болып табылатын оған қатысты сот-психиатриялық сараптама тағайындалған тұлғаның
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болған жағдайда), туған жылы)
оған қатысты сұрақ 20 __ жылғы "____" __ (қаулы, сот-психиатриялық сараптама тағайындаған органның немесе тұлғаның қаулысы, ұйғарымы)
_____________________________________________________________________
____________________________________________
сәйкес шешіледі.
Осы сұрау салудың қысқаша негіздемесі бар сот-психиатриялық сарапшылардың қорытындысын беру үшін қажетті қосымша материалдардың тiзбесі: _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сот-психиатриялық сараптама органының басшысы / сот-психиатриялық сараптама органының қызметкері болып табылмайтын сот-психиатриялық сарапшы (сарапшылар)
_____________________________________________________________________
Басшының тегі/тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (қолы)
мөр орны
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2014 жылғы 31 қаңтардағы
№ 53 бұйрығына
4-қосымша
Сот-психиатриялық сараптаманы
өндіру жөніндегі нұсқаулыққа
4-қосымша
нысан
__________________________________________________
(Сот-психиатриялық сараптаманы өндіру орны)
Сот-психиатриялық сараптама қорытындысын берудің мүмкiн болмауы
туралы хабарлама _____________________________________________________________________
(сот-психиатриялық сараптаманы тағайындаған, хабарлама жіберілетін
орган (тұлға)
20 ___ жылғы "______" ________
Сот-психиатриялық сараптама өндiрiсінің мерзiмi:
20__ жылғы "___" ______ бастап 20__ жылғы "___" _____ дейiн.
Сот-психиатриялық сараптама өндiрiсiн ұзарту мерзiмі:
20__ жылғы "___" ______ бастап 20__ жылғы "___" ________ дейiн.
Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексініңcf1 ___ бабы бойынша сезiктi, айыпталушы немесе куәгер, жәбiрленушi, талапкер, жауапшы болып табылатын оған қатысты сот-психиатриялық сараптама тағайындалған адамның
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болған жағдайда), туған жылы)
оған қатысты сұрақ 20 __ жылғы "____" __ (қаулы, сот-психиатриялық
сараптама тағайындаған органның немесе тұлғаның қаулысы, ұйғарымы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
сәйкес шешіледі.
Сарапшылар туралы мәліметтер:

2) резкое изменение физического состояния лица, которому
назначена судебно-психиатрическая экспертиза в процессе ее
производства:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
(краткая квалификация физического состояния)
3) появление вновь открывшихся обстоятельств (медицинская
документация, материалы дела) в процессе производства
судебно-психиатрической экспертизы, требующих дополнительного
изучения и могущих оказать существенное влияние на заключение
экспертов:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
(указание конкретных вновь открывшихся обстоятельств)
Руководитель органа судебно-психиатрической
экспертизы/судебно-психиатрический эксперт (эксперты), не являющийся
сотрудником органа судебно-психиатрической экспертизы
________________________________________________________ ___________
(фамилия руководителя/фамилия имя отчество (при его наличии)) (подпись)
место печати
Приложение 2
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 31 января 2014 года № 53
Приложение 2
к Инструкции по производству
судебно-психиатрической экспертизы
форма
_____________________________________________________________________
(место производства судебно-психиатрической экспертизы)
Сообщение
о приостановлении срока производства
судебно-психиатрической экспертизы
_____________________________________________________________________
(орган (лицо), назначивший (-ее) судебно-психиатрическую экспертизу,
кому направляется сообщение)
"____" _____________ 20 ___ года
Срок производства судебно-психиатрической экспертизы:
с "__" __________ 20 __ года по "__" ___________ 20 __ год
Срок приостановления производства судебно-психиатрической экспертизы:
с "__" __________ 20 __ года по "__" __________ 20 __ год
Лицо, в отношении которого назначена судебно-психиатрическая
экспертиза __________________________________ ________ года рождения,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
по статье ____________ Уголовного Кодекса Республики Казахстан или
являющегося свидетелем, потерпевшим, истцом, ответчиком; лицом, в
отношении которого решается вопрос о ________________________________
_____________________________________________________________________
_______________________________________ от "____" _________ 20__ года
Причины приостановления срока производства судебно-психиатрической
экспертизы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель органа судебно-психиатрической
экспертизы/судебно-психиатрический эксперт (эксперты), не являющийся
сотрудником органа судебно-психиатрической экспертизы
_________________________________________________________ ___________
(фамилия руководителя/фамилия имя отчество (при его наличии)) (подпись)
место печати
Приложение 3
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 31 января 2014 года № 53
Приложение 3
к Инструкции по производству
судебно-психиатрической экспертизы
форма
_____________________________________________________________________
(место производства судебно-психиатрической экспертизы)
Ходатайство
о предоставлении дополнительных материалов, необходимых
для дачи заключения судебно-психиатрической экспертизы
_____________________________________________________________________
(орган (лицо), назначивший (-ее) судебно-психиатрическую
экспертизу, кому направляется сообщение)
"____" __________ 20 ___ года
Срок производства судебно-психиатрической экспертизы:
с "__" ______ 20__ года по "__" ______ 20__ год
Лицо, в отношении которого назначена судебно-психиатрическая
экспертиза ____________________________________ ______ года рождения,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
подозреваемого, обвиняемого по статье ___________ Уголовного Кодекса
Республики Казахстан или являющегося свидетелем, потерпевшим, истцом,
ответчиком; лицом, в отношении которого решается вопрос о ___
____________________________________________________________ согласно
_____________________________________________________________________
(постановление, определение органа или лица, назначившего
судебно-психиатрическую экспертизу)
от "__" _____________ 20__ года
Перечень необходимых дополнительных материалов для дачи заключения
судебно-психиатрическими экспертами с краткой обоснованностью
настоящего запроса:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель органа судебно-психиатрической
экспертизы/судебно-психиатрический эксперт (эксперты), не являющийся
сотрудником органа судебно-психиатрической экспертизы
_________________________________________________________ ___________
(фамилия руководителя/фамилия имя отчество (при его наличии)) (подпись)
место печати
Приложение 4
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 31 января 2014 года № 53
Приложение 5
к Инструкции по производству
судебно-психиатрической экспертизы
форма
_____________________________________________________________________
(место производства судебно-психиатрической экспертизы)
Сообщение
о невозможности дать заключение судебно-психиатрической
экспертизы
_____________________________________________________________________
(орган (лицо), назначивший (-ее) судебно-психиатрическую
экспертизу, кому направляется сообщение)
"___" __________ 20___года
Срок производства судебно-психиатрической экспертизы:
с "__" ______ 20__ года по "__" ________ 20__ год
Лицо, в отношении которого назначена судебно-психиатрическая
экспертиза ___________________________________ _______ года рождения,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
подозреваемого, обвиняемого по статье ___________ Уголовного Кодекса
Республики Казахстан или являющегося свидетелем, потерпевшим, истцом,
ответчиком; лицом, в отношении которого решается вопрос о
дееспособности (подчеркнуть), согласно ______________________________
_____________________________________________________________________
(постановление, определение органа или лица, назначившего
судебно-психиатрическую экспертизу)
от "__" _______ 20__ года
Сведения о экспертах:

1) __________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болған жағдайда), білімі, сарапшылық
мамандығы, мамандығы бойынша жұмыс өтілі, ғылыми дәрежесі және ғылыми
атағы, лауазымы)
2) __________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болған жағдайда), білімі, сарапшылық
мамандығы, мамандығы бойынша жұмыс өтілі, ғылыми дәрежесі және ғылыми
атағы, лауазымы)
3) __________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болған жағдайда), білімі, сарапшылық
мамандығы, мамандығы бойынша жұмыс өтілі, ғылыми дәрежесі және ғылыми
атағы, лауазымы)
Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің 352-бабы бойынша көрнеу жалған қорытынды бергені үшін немесе қорытынды беруден бас тартқаны үшін қылмыстық жауапкершілігі туралы сарапшылар ескертілді:
_________________________________________ _______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (қолы)
_________________________________________ _______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (қолы)
_________________________________________ _______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (қолы)
Сот сарапшысының (сарапшыларының) шешуiне қойылған сұрақтар:
1.___________________________________________________________________
____________________________________________________________;
2.___________________________________________________________________
___________________________________________________________;
3.___________________________________________________________________
___________________________________________________________.
Сарапшылық зерттеулер үшін ұсынылған объектілер:
1.___________________________________________________________________
__________________________________________________________;
2.___________________________________________________________________
____________________________________________________________;
3.___________________________________________________________________
__________________________________________________________.
Сот-психиатриялық сарапшының (сарапшылардың) алдында қойылған
сұрақтарға жауап берудің мүмкін болмауы жөнінде негіздеме:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сот-психиатриялық сарапшылардың / сот-психиатриялық сараптама
органының қызметкері болып табылмайтын сот-психиатриялық сарапшының
(сарапшылардың) қолдары:
жетекші сарапшы:
_________________________________________ _______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (қолы)
комиссия мүшелері:
_________________________________________ _______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (қолы)
_________________________________________ _______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (қолы)
Мөр орны

1) ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (при его наличии), образование, экспертная
специальность, стаж работы по специальности, ученые степень и
звание, занимаемая должность)
2) ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (при его наличии), образование, экспертная
специальность, стаж работы по специальности, ученые степень и
звание, занимаемая должность)
3) ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (при его наличии), образование, экспертная
специальность, стаж работы по специальности, ученые степень и
звание, занимаемая должность)
Об уголовной ответственности за отказ или дачу заведомо ложного
заключения по статье 352 Уголовного кодекса Республики Казахстан
эксперты предупреждены:
__________________________________________________ _______________
(фамилия имя отчество (при его наличии)) (подпись)
__________________________________________________ _______________
(фамилия имя отчество (при его наличии)) (подпись)
__________________________________________________ _______________
(фамилия имя отчество (при его наличии)) (подпись)
Вопросы, поставленные на разрешение судебного эксперта
(экспертов):
1. ____________________________________________________________
____________________________________________________________________;
2. ____________________________________________________________
____________________________________________________________________;
3. ____________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Объекты, представленные для экспертного исследования:
1. ____________________________________________________________
____________________________________________________________________;
2. ____________________________________________________________
____________________________________________________________________;
3. ____________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Обоснование о невозможности ответить на вопросы, поставленные
перед судебно-психиатрическим экспертом (экспертами):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Подписи судебно-психиатрических
экспертов/судебно-психиатрического эксперта (экспертов), не
являющегося сотрудником органа судебно-психиатрической экспертизы:
ведущий эксперт:
__________________________________________________ ____________
(фамилия имя отчество (при его наличии)) (подпись)
члены комиссии:
__________________________________________________ ____________
(фамилия имя отчество (при его наличии)) (подпись)
__________________________________________________ ____________
(фамилия имя отчество (при его наличии)) (подпись)
место печати