"Республикалық немесе жергiлiктi бюджеттiң есебiнен ұсталатын, сатудан түсетiн ақша өздерiнiң иелiгiнде қалатын мемлекеттiк мекемелердiң тауарлары (жұмыстары, көрсетiлетiн қызметтерi) тiзбесiнiң сыныптауышын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 25 мамырдағы № 215 бұйрығына өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2014 жылғы 2 сәуірдегі № 152 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 29 сәуірде № 9360 тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 мая 2009 года № 215 "Об утверждении Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации, которых остаются в их распоряжении"
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 2 апреля 2014 года № 152. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2014 года № 9360
ПРИКАЗЫВАЮ:

100
000
000
000
000
000
014
1) Жеке және заңды тұлғалар ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың табиғи кешендерін туристік және рекреациялық мақсаттарда пайдаланған кезде, оның iшiнде:
1) туристік соқпақтар, тамашалау алаңдарын, дамылдау алаңқайларын, көлікке арналған тұрақтар, кемпингтер, шатырлы лагерлер немесе оларды орналастыратын орындар беру;
ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мемлекеттік мекемелердің басқаруындағы қонақүйлер, мотелдер, туристік базалар, қоғамдық тамақтандыру, сауда және басқа да мәдени-тұрмыстық мақсаттағы объектілерді немесе оларды орналастыратын орындар беру;
ерекше қорғалатын табиғи аумақта құбыр жолдар, электр беру және байланыс желілерін, жолдар (жалпы пайдаланымдағы жолдардан басқа) орналастыру;
туристік мүкәммалды жалға беру;

100
000
000
000
000
000
014
1) Услуги физическим и юридическим лицам при пользовании ими природными комплексами особо охраняемых природных территорий в туристских и рекреационных целях, в том числе по:
1) предоставлению туристских троп, смотровых площадок, бивачных полян, стоянок для
транспорта,
кемпингов, палаточных лагерей или мест для их размещения; предоставлению гостиниц, мотелей,
туристских баз, объектов общественного питания, торговли и другого
культурно-бытового
назначения,
находящихся в управлении
государственных учреждений в сфере особо
охраняемых
природных
территорий, или мест для
их размещения;
размещению на особо охраняемой
природной
территории
трубопроводов, линий
электропередач и связи, дорог
(кроме дорог
общего
пользования); предоставлению в прокат туристского
инвентаря;

2) әуесқойлық (спорттық) аң аулау мен балық аулауды өткізу;
3) жолсеріктер, экскурсоводтар, гидтер және аудармашылар беру;
мемлекеттік табиғи-қорық қоры, табиғи және тарихи-мәдени мұра объектілерінде, табиғат мұражайларында және тірі жануарлар мүйістерінде болған және оларды зерделеген кезде кәсіби кино, бейне және фото түсірілімдер өткізу;
4) пайдалануға берілген аумақтар мен объектілерді санитариялық тазарту және аббаттандыру, сондай-ақ өзге ұйымдардың аумақтарын абаттандыру және көгалдандыру бойынша жұмыстар жүргізу;
5) қоғамдық тамақтандыру объектілері үшін өнімдер ендіру;
6) көлік қызметтерін көрсету.
1) табиғи кешендердi сақтау және дамыту;
2) жануарлар және өсiмдiктер дүниесiн қорғау;
3) аралық мақсатта пайдалану үшін ағаш кесуді және өзге мақсаттарда ағаш кесуді қоса алғанда, ормандарды қалпына келтіру және қорғану іс-шараларын жүргізу;
4) аумақты тазалау және абаттандыру;

2) проведению
любительской (спортивной) охоты и рыболовства;
3) предоставлению проводников,
экскурсоводов, гидов и
переводчиков; проведению
профессиональной кино-,
видео- и
фотосъемки при
посещении и
изучении объектов
государственного природно-
заповедного фонда,
природного и
историко-культурного
наследия, музеев
природы и живых
уголков;
4) санитарной очистке и благо-
устройству
предоставленных в
пользование
территорий и
объектов, а также проведению работ по благоустройству и озеленению
территорий иных
организаций;
5) производству
продукции для объектов
общественного питания;
6) предоставлению транспортных
услуг.
1) сохранение и
развитие
природных
комплексов;
2) охрану
растительного и
животного мира;
3) проведение восстановительных и защитных
мероприятий в
лесах, включая
рубки промежуточного
пользования и
прочие рубки;
4) очистку и
благоустройство
территорий;

5) табиғи-қорық қоры объектілерін қорғауға, туристік, рекреациялық және шектеулі шаруашылық қызметке байланысты инфрақұрылымды дамыту;
6) табиғатты қорғау қызметін қамтамасыз ету үшін штаттан тыс маусымдық қызметкерлердің, оның ішінде өрт күзетушілердің, аралық мақсатта пайдалану үшін ағаш кесуді және өзге мақсаттарда ағаш кесуді, орман дақылы жұмыстарын жүзеге асыру жөніндегі қызметкерлердің, сондай-ақ шектеулі шаруашылық қызметті жүзеге асыратын қызметкерлердің қызметтеріне ақы төлеу;

5) развитие
инфраструктуры, связанной с
охраной объектов
природно-заповедного
фонда,
туристской,
рекреационной и ограниченной
хозяйственной
деятельностью;
6) оплату услуг
внештатных
сезонных
работников для
обеспечения
природоохранной
деятельности, в
том числе
пожарных
сторожей,
работников по
осуществлению
рубок
промежуточного
пользования и
прочих рубок,
лесокультурных
работ, а также
работников,
осуществляющих
ограниченную
хозяйственную
деятельность;

6-1) табиғи сипаттағы төтенше жағдайдың салдарынан пайда болған өтімді қоқысты (жел мен дауыл құлатқан ағаштарды) жинаумен байланысты жұмысты (қызметті) жүзеге асыратын жеке және (немесе) заңды тұлғалардың жұмысы (қызметі) құнының ақысын төлеу;
7) байланыс құралдарын, көлік және жабдықтар, өртке қарсы күрес, орман қорғау және орман дақылдары мақсатындағы механизмдер мен материалдар, орман дақылдары жұмысы үшін тұқым және егу материалдарын, жанар-жағармай материалдарын, киім-кешек, қару және арнайы қорғаныш құралдарын сатып алу;

6-1) оплату
стоимости работ
(услуг) физических и (или) юридических
лиц, осуществляющих работы (услуги),
связанные с
уборкой ликвидной
захламленности
(ветровальных и
буреломных
деревьев),
образовавшейся в результате
чрезвычайной
ситуации
природного
характера;
7) приобретение
средств связи,
транспорта и
оборудования,
механизмов и
материалов противопожарного, лесозащитного и лесокультурного
назначения, семян
и посадочного
материала для
лесокультурных
работ, горюче-смазочных
материалов,
обмундирования, оружия и
специальных
средств защиты;

3) орман мекемелерiнiң аумақтары шегiнде халыққа жүк тасымалдау жөнiнде көлiк қызметтерiн көрсету;
4) орманды пайдаланушымен жасалған шартқа сәйкес сүрек дайындау үшiн орманды ұзақ мерзiмдi пайдалануға берiлген мемлекеттiк орман қоры учаскелерiнде ормандарды молықтыруды жүзеге асыру.
1) мемлекеттiк орман қоры учаскелерiнде орман шаруашылығы iс-шараларын жүргiзу;
2) орман шаруашылығы жолдарын салу және күтiп ұстау, ормандарды өртке қарсы жайластыру;
3) орман қорын күзету, қорғау, пайдалану, ормандарды молықтыру және орман өсiру саласындағы жобалау-iздестiру жұмыстары;
4) табиғатты қорғау қызметiн қамтамасыз ету үшiн штаттан тыс маусымдық қызметкерлердiң, оның iшiнде өрт күзетушiлердiң, аралық мақсатта пайдалану үшiн ағаш кесудi және өзге мақсаттарда ағаш кесудi, орман дақылдары жұмыстарын жүзеге асыру жөнiндегi қызметкерлердiң, сондай-ақ орман ресурстарын қайта өңдеудi жүзеге асыратын қызметкерлердiң қызметтерiне ақы төлеу;
5) байланыс құралдарын, көлiк және жабдықтар, өртке қарсы күрес, орман қорғау және орман дақылдары мақсатындағы тетіктер мен материалдар, орман дақылдары жұмыстары үшiн тұқымдар мен егу материалдарын, жанар-жағармай материалдарын, киiм-кешек, қару және арнайы қорғаныш құралдарын сатып алу;
6) орман ресурстарын қайта өңдеу үшiн қажеттi жабдықтар мен тетіктер сатып алу;
7) орман шаруашылығы саласындағы мемлекеттiк мекемелердiң жұмыс iстеуiне байланысты ғимараттар, құрылыстар және өзге де объектiлердi салу, реконструкциялау және жөндеу;
8) орман және аңшылық шаруашылығы үшiн мамандар даярлау және олардың бiлiктiлiгiн арттыру;
9) орман шаруашылығы саласындағы мемлекеттiк мекемелердiң қызметкерлерiн еңбектегi көрсеткiштерi үшiн көтермелеу (112, 113, 121, 122, 131, 135, 136, 141, 142, 143, 144, 149, 151, 152, 153, 154, 159, 161, 165, 169, 413, 414, 416, 417, 419, 431, 421).
Сол сияқты
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджеттік рәсімдер әдіснамасы департаменті (З.А. Ерназарова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі                                      Б. Сұлтанов

3) оказания
транспортных
услуг населению
по перевозке
грузов в пределах
территорий лесных
учреждений;
4) осуществления
воспроизводства
лесов на участках
государственного лесного фонда,
переданных в долгосрочное
лесопользование для заготовки
древесины, в соответствии с договором,
заключенным с лесопользователем.
1) проведение лесохозяйственных мероприятий на участках государственного лесного фонда;
2) строительство и содержание лесохозяйственных дорог, противопожарное обустройство лесов;
3) проектно-изыскательские работы в области охраны, защиты, пользования лесным фондом, воспроизводства лесов и лесоразведения;
4) оплату услуг внештатных сезонных работников для обеспечения природоохранной деятельности, в том числе пожарных сторожей, работников по осуществлению рубок промежуточного пользования и прочих рубок,
лесокультурных
работ, а также
работников,
осуществляющих
переработку
лесных ресурсов;
5) приобретение
средств связи,
транспорта и
оборудования,
механизмов и
материалов
противопожарного,
лесозащитного и
лесокультурного
назначения,
семян и
посадочного
материала для
лесокультурных
работ,
горюче-смазочных
материалов,
обмундирования,
оружия и
специальных
средств защиты;
6) приобретение
оборудования и
механизмов,
необходимых для
переработки
лесных ресурсов;
7) строительство, реконструкцию и
ремонт зданий,
сооружений и
иных объектов,
связанных с
функционированием государственных
учреждений в
сфере лесного
хозяйства;
8) подготовку и
повышение
квалификации
специалистов для лесного и охотничьего
хозяйства;
9) поощрение
работников
государственных
учреждений в
сфере лесного
хозяйства за
трудовые
показатели.
(112, 113, 121,
122, 131, 135, 136, 141, 142, 143, 144, 149, 151, 152, 153, 154, 159, 161, 165, 169, 413, 414, 416, 417, 419, 431, 421).
То же
2. Департаменту методологии бюджетных процедур Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Заместитель Премьер – Министра
Республики Казахстан -
Министр финансов
Республики Казахстан                       Б. Султанов