Ішкі су және теміржол көлігі саласында мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2014 жылғы 9 сәуірдегі № 239 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 30 сәуірде № 9374 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 29 мамырдағы № 673 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.05.2015 № 673 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес «Кемелердің командалық құрамының адамдарын аттестаттау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес «Кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес «Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес «Шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу және шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттардың телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес «Кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу және кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркелгенін
растайтын құжаттардың телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес «Кеменің, шағын көлемді кеменің және салынып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес «Өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді жүргізу құқығына куәлік және куәліктің телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес «Шағын көлемді кемелерді мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және мемлекеттік тіркеуден алып тастау және оларды мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттардың телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес «Ішкі суда жүзетін кемелерді және «өзен-теңіз» суларында жүзетін кемелерді Мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және мемлекеттік тіркеуден алып тастау және оларды мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттардың телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере внутреннего водного и железнодорожного транспорта
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 9 апреля 2014 года № 239. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 апреля 2014 года № 9374. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 673
Сноска. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 29.05.2015 № 673 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Аттестация лиц командного состава судов» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги «Дипломирование лиц командного состава судов» согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги «Выдача свидетельства о минимальном составе экипажей судов» согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент государственной услуги «Государственная регистрация ипотеки маломерного судна и выдача дубликата документа, подтверждающего государственную регистрацию ипотеки маломерного судна» согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент государственной услуги «Государственная регистрация ипотеки судна и выдача дубликата документа, подтверждающего государственную регистрацию ипотеки судна» согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) регламент государственной услуги «Выдача информации о государственной регистрации ипотеки судна, маломерного судна или строящегося судна» согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) регламент государственной услуги «Выдача удостоверений и дубликатов удостоверений на право управления самоходными маломерными судами» согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) регламент государственной услуги «Государственная регистрация, перерегистрация и снятие с государственной регистрации маломерных судов и выдача дубликатов документов, подтверждающих их государственную регистрацию» согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) регламент государственной услуги «Государственная регистрация, перерегистрация и снятие с регистрации судов внутреннего водного плавания и судов плавания «река-море» в Государственном судовом реестре и выдача дубликатов документов, подтверждающих их государственную регистрацию» согласно приложению 9 к настоящему приказу;

10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес «Жалға алынған ішкі суда жүзетін кемелерді және «өзен-теңіз» суларында жүзетін кемелерді жалға алынған шетел кемелерінің тізілімінде мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
11) Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.05.2015 № 669 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12) Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.05.2015 № 669 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.05.2015 № 669 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Көліктік бақылау комитеті (Ә.А. Асавбаев):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында, оның ішінде Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында ресми жариялануын және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға көшірмесін жіберуді;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін 5 жұмыс күні ішінде мемлекеттік тіркеу және бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауға жіберу туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі М.Қ. Пішембаевке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                         Ж.Қасымбек
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2014 жылғы 9 сәуірдегі
№ 239 бұйрығына
1қосымша
«Кемелердің командалық құрамының адамдарын аттестаттау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер

10) регламент государственной услуги «Государственная регистрация арендованных судов внутреннего водного плавания и судов плавания «река-море» в реестре арендованных иностранных судов» согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 29.05.2015 № 669 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования);
12) утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 29.05.2015 № 669 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 29.05.2015 № 669 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Асавбаев А.А.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, официальное опубликование в средствах массовой информации, в том числе на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и размещение его на интранет-портале государственных органов;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление копии на официальное опубликование в информационно-правовую систему «Әділет» республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан»;
4) представление в Юридический департамент Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан сведений о государственной регистрации и о направлении на опубликование в средствах массовой информации в течение 5 рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Пшембаева М.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Ж. Касымбек
Приложение 1
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 9 апреля 2014 года № 239
Регламент государственной услуги
«Аттестация лиц командного состава судов»
1. Общие положения

1. «Кемелердің командалық құрамының адамдарын аттестаттау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет), «Ішкі су көлігі туралы» 2004 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 17–бабы 8) тармақшасы негізінде, сондай – ақ «Ішкі су мен теміржол көлігі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметін Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі көрсететін мәселелер туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 наурыздағы № 229 қаулысымен бекітілген «Кемелердің командалық құрамының адамдарын аттестаттау» мемлекеттік көрсететін қызмет стандартына сәйкес (бұдан әрі – Стандарт) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің аумақтық органы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі кемелердің командалық құрамының адамдарын аттестаттаудан өткізу туралы анықтаманы беру болып табылады.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызметтер көрсету процесіндегі
іс-қимылдары тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) басталуы үшін негіздеме көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік көрсетілетін қызметі үшін қажетті көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және құжаттарын алуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттар түскен сәттен бастап төрт сағат ішінде кіріс хат-хабарларын тіркеу журналында көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын тіркеуді жүргізеді және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасары төрт сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды қарайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің су көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысына/теміржол және су көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысына (бұдан әрі – бөлім басшысы) береді;
3) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің басшысы төрт сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын қарайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманына/теміржол және су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманына (бұдан әрі – бөлім маманы) береді;

1. Государственная услуга «Аттестация лиц командного состава судов» (далее – государственная услуга) оказывается на основании подпункта 8) статьи 17 Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года «О внутреннем водном транспорте», а также согласно стандарту государственной услуги «Аттестация лиц командного состава судов», утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2014 года № 229 «О вопросах оказания Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан государственных услуг в сфере внутреннего водного и железнодорожного транспорта» (далее – Стандарт), территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача справки о прохождении аттестации для лиц командного состава судов.
2. Описание порядка действий
структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и  документов услугополучателя, необходимых для оказания государственных услуг.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение четырех часов с момента поступления документов проводит регистрацию заявления и документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, в журнале регистрации входящей корреспонденции, и передает их на рассмотрение руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
2) руководитель услугодателя, а в случае его отсутствия его заместитель в течение четырех часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и передает их руководителю отдела контроля на водном транспорте/руководителю отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте (далее – руководитель отдела) услугодателя;
3) руководитель отдела услугодателя в течение четырех часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и передает их специалисту отдела контроля на водном транспорте /специалисту отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте услугодателя (далее - специалист отдела услугодателя);

4) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің маманы көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтінішін және құжаттарын қарайды, олардың белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді, аттестаттау бойынша емтихан өткізудің мерзімдері туралы хабарламаны (бұдан әрі – хабарлама) ресімдейді және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қол қоюға жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасары төрт сағат ішінде хабарламаға қол қояды және оны көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері бір жұмыс күні ішінде поштамен көрсетілетін қызметті алушыға хабарламаны жолдайды;
7) хабарламада белгіленген мерзімде көрсетілетін қызметті алушы бөлімнің маманы бір күн ішінде аттестаттау бойынша емтихан өткізуді ұйымдастырады;
8) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің маманы көрсетілетін қызметті алушы емтиханды тапсырған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде анықтаманы ресімдейді және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді;
9) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасары төрт сағаттың ішінде анықтамаға қол қояды және оны көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды;
10) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі үшін жүгінген сәттен бастап жиырма минут ішінде анықтама береді.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болып табылатын мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына беру;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарының көрсетілетін қызметті берушінің су көлігіндегі бақылау бөліміне (теміржол және су көлігіндегі бақылау бөліміне) қарау үшін қарар жіберуі;
3) көрсетілетін қызметті беруші бөлімі басшысының көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің маманына қарау үшін қарар жіберуі;
4) хабарламаны ресімдеу және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қол қою үшін беру;
5) қол қойылған хабарламаны көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне беру;
6) хабарламаны көрсетілетін қызметті берушіге пошта байланысы арқылы жіберу;

4) специалист отдела услугодателя в течение десяти рабочих дней рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, проверяет их на соответствие установленным требованиям, оформляет уведомление о сроках проведения экзамена по аттестации (далее – уведомление) и направляет его на подписание руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
5) руководитель услугодателя, а в случае его отсутствия его заместитель в течение четырех часов подписывает уведомление и направляет его в канцелярию услугодателя;
6) сотрудник канцелярии услугодателя направляет в течение одного рабочего дня почтой уведомление услугополучателю;
7) в установленный в уведомлении срок специалист отдела услугодателя в течение одного дня организовывает проведение экзамена по аттестации;
8) специалист отдела услугодателя с момента сдачи услугополучателем экзамена в течение двух рабочих дней оформляет справку и передает его на подписание руководителю услугодателя;
9) руководитель услугодателя, а в случае его отсутствия его заместитель в течение четырех часов подписывает справку и направляет ее в канцелярию услугодателя;
10) сотрудник канцелярии услугодателя в течение двадцати минут с момента обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги выдает справку.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления и документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, в канцелярии услугодателя и передача их руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
2) резолюция руководителя услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителя отделу контроля на водном транспорте (отделу контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя для рассмотрения;
3) резолюция руководителя отдела услугодателя специалисту отдела услугодателя для рассмотрения;
4) оформление уведомления и передача их для подписания руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
5) передача подписанного уведомления в канцелярию услугодателя;
6) передача уведомления услугополучателю почтовой связью;

7) көрсетілетін қызметті берушінің бөлімі маманының аттестаттау бойынша емтихан өткізуді ұйымдастыруы;
8) анықтаманы ресімдеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қол қою үшін беру;
9) қол қойылған анықтаманы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне беру;
10) көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі үшін жүгінген сәттен бастап анықтама беру.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызметтер көрсету процесіндегі өзара іс-қимылдары тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) тартылды:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім маманы.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) дәйектілігі мен ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттар түскен сәттен бастап төрт сағат ішінде кіріс хат-хабарларын тіркеу журналында көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын тіркеуді жүргізеді және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасары төрт сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын қарайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы төрт сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын қарайды, аттестаттау бойынша емтихан өткізудің мерзімдерін белгілейді және көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің маманына береді;
4) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің маманы он жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын қарайды, олардың белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді, хабарламаны рәсімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қол қоюға береді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасары төрт жұмыс сағаты ішінде хабарламаға қол қояды және оны көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды;

7) организация специалистом отдела услугодателя проведения экзамена по аттестации;
8) оформление справки и передача его для подписания руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
9) передача подписанной справки в канцелярию услугодателя;
10) выдача справки с момента обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работники) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя либо его заместитель;
3) руководитель отдела услугодателя;
4) специалист отдела услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками):
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение четырех часов с момента поступления документов проводит регистрацию заявления и документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, в журнале регистрации входящей корреспонденции, и передает их на рассмотрение руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
2) руководитель услугодателя, а в случае его отсутствия его заместитель в течение четырех часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и передает их руководителю отдела услугодателя;
3) руководитель отдела услугодателя в течение четырех часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, устанавливает сроки проведения экзамена по аттестации и передает специалисту отдела услугодателя;
4) специалист отдела услугодателя в течение десяти рабочих дней рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственных услуг, проверяет их на соответствие установленным требованиям, оформляет уведомление и направляет его на подписание руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
5) руководитель услугодателя, а в случае его отсутствия его заместитель в течение четырех рабочих часов подписывает уведомление и направляет его в канцелярию услугодателя;

6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері бір жұмыс күні ішінде хабарламаны пошта байланысы арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды;
7) хабарламада белгіленген мерзімде көрсетілетін қызметті алушы бөлімнің маманы бір күн ішінде аттестаттау бойынша емтихан өткізуді ұйымдастырады;
8) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің маманы екі жұмыс күні ішінде анықтаманы ресімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қол қоюға жібереді;
9) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасары төрт жұмыс сағаты ішінде анықтамаға қол қояды және оны көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды;
10) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі үшін жүгінген сәттен бастап жиырма минут ішінде оған анықтама береді.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) кезеңділігінің сипаттамасы осы «Кемелердің командалық құрамының адамдарын аттестаттау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының блок-схемасында келтірілген.
«Кемелердің командалық құрамының
адамдарын аттестаттау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының блок-схемасы
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2014 жылғы 9 сәуірдегі
№ 239 бұйрығына
2қосымша
«Кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет), «Ішкі су көлігі туралы» 2004 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 17–бабы 9) тармақшасы негізінде, сондай – ақ «Ішкі су мен теміржол көлігі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметін Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі көрсететін мәселелер туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 наурыздағы № 229 қаулысымен бекітілген «Кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом беру» мемлекеттік көрсететін қызмет стандартына сәйкес Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің аумақтық органы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: қағаз түрінде.

6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного рабочего дня направляет уведомление посредством почтовой связи услугополучателю;
7) в установленный в уведомлении срок специалист отдела услугодателя в течение одного дня организовывает проведение экзамена по аттестации;
8) специалист отдела услугодателя в течение двух рабочих дней оформляет справку и направляет ее на подписание руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
9) руководитель услугодателя, а в случае его отсутствия его заместитель в течение четырех рабочих часов подписывает справку и направляет его в канцелярию услугодателя;
10) сотрудник канцелярии услугодателя в течение двадцати минут с момента обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги выдает справку.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя приведено
в блок-схеме взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя согласно приложению к настоящему Регламенту государственной услуги «Аттестации лиц командного состава судов».
Приложение
к регламенту государственной услуги
«Аттестация лиц командного состава судов»
Блок-схема взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя
Приложение 2
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 9 апреля 2014 года № 239
Регламент государственной услуги
«Дипломирование лиц командного состава судов»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Дипломирование лиц командного состава судов» (далее – государственная услуга) оказывается на основании подпункта 9) статьи 17 Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года «О внутреннем водном транспорте», а также согласно стандарту государственной услуги «Дипломирование лиц командного состава судов», утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2014 года № 229 «О вопросах оказания Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан государственных услуг в сфере внутреннего водного и железнодорожного транспорта» (далее – Стандарт), территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.

3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі:
1) кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом (бұдан әрі – диплом) беру;
2) мемлекеттік қызметті көрсету дәлелді бас тарту туралы жауапты беру болып табылады.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызметтер көрсету процесіндегі
іс-қимылдары тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметтерді көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) басталуы үшін негіз көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін қажетті өтініштері мен құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің алуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнынан (бұдан әрi – ХҚО) құжаттар түскен сәттен бастап төрт сағат ішінде кіріс хат-хабарларын тіркеу журналында көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын тіркеуді жүргізеді және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасары төрт сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын қарайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің су көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысына/теміржол және су көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысына (бұдан әрі – бөлім басшысы) береді;
3) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің басшысы төрт сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын қарайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманына/теміржол және су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманына (бұдан әрі – бөлім маманы) береді;
4) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің маманы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын қарайды, олардың белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді, он жұмыс күні ішінде диплом беру бойынша емтихан өткізудің мерзімдері туралы хабарламаны (бұдан әрі – хабарлама) не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты (жеті жұмыс күні ішінде) ресімдейді және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қол қоюға жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасары төрт сағат ішінде хабарламаға не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды;

3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача:
1) диплома для лиц командного состава судов (далее – диплом);
2) мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги на бумажном носителе.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и документов услугополучателя, необходимых для оказания государственных услуг.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение четырех часов с момента поступления документов из Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» (далее – ЦОН) проводит регистрацию заявления и документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, в журнале регистрации входящей корреспонденции, и передает их на рассмотрение руководителю услугодателя в случае его отсутствия его заместителю;
2) руководитель услугодателя, а в случае его отсутствия его заместитель в течение четырех часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и передает их руководителю отдела контроля на водном транспорте/руководителю отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте (далее – руководитель отдела) услугодателя;
3) руководитель отдела услугодателя в течение четырех часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и передает их специалисту отдела контроля на водном транспорте /специалисту отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте (далее - специалист отдела) услугодателя;
4) специалист отдела услугодателя рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимых для оказания государственных услуг, проверяет их на соответствие установленным требованиям, в течение десяти рабочих дней оформляет уведомление о сроках проведения экзамена по дипломированию (далее – уведомление) либо в течение семи рабочих дней мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет их на подписание руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
5) руководитель услугодателя, а в случае его отсутствия его заместитель в течение четырех часов подписывает уведомление либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет их в канцелярию услугодателя;

6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің бір жұмыс күні ішінде курьер арқылы ХҚО-ға хабарламаны не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жолдауды жүзеге асырады;
7) хабарламада белгіленген мерзімде бөлімнің маманы бір күн ішінде диплом беру бойынша емтихан өткізуді ұйымдастырады;
8) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің маманы көрсетілетін қызметті алушы емтиханды тапсырған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде диплом ресімдейді және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді;
9) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасары төрт сағаттың ішінде дипломға қол қояды және оны көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды;
10) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері бір жұмыс күні ішінде курьер арқылы дипломды ХҚО-ға жібереді.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болып табылатын мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына беру;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарының көрсетілетін қызметті берушінің су көлігіндегі бақылау бөліміне (теміржол және су көлігіндегі бақылау бөліміне) қарау үшін қарар жіберуі;
3) көрсетілетін қызметті беруші бөлім басшысының көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманына қарау үшін қарар жіберуі;
4) хабарламаны не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдеу және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қол қою үшін беру;
5) қол қойылған хабарламаны не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне беру;
6) хабарламаны не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты курьер арқылы ХҚО-ға беру;
7) көрсетілетін қызметті беруші бөлімнің маманы диплом беру бойынша емтихан өткізуді ұйымдастыруы;
8) дипломды ресімдеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қол қою үшін беру;
9) қол қойылған дипломды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне беру;
10) дипломды курьер арқылы ХҚО-ға беру.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызметтер көрсету процесіндегі өзара іс-қимылдары тәртібін сипаттау

6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного рабочего дня направляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в ЦОН через курьера;
7) в установленный в уведомлении срок специалист отдела организовывает проведение экзамена по дипломированию в течение одного дня;
8) специалист отдела контроля с момента сдачи услугополучателем экзамена в течение двух рабочих дней оформляет диплом;
9) руководитель услугодателя в случае его отсутствия его заместитель в течение четырех часов подписывает диплом и направляет его в канцелярию услугодателя;
10) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного рабочего дня направляет диплом в ЦОН через курьера.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления и документов услугополучателя, в канцелярии услугодателя и передача их руководителю услугодателя либо его заместителю;
2) резолюция руководителя услугодателя в случае его отсутствия его заместителя отделу контроля на водном транспорте (отделу контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя для рассмотрения;
3) резолюция руководителя отдела услугодателя специалисту отдела для рассмотрения;
4) оформление уведомления либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги и передача их для подписания руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия заместителю;
5) передача подписанного уведомления либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в канцелярию услугодателя;
6) передача уведомления либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в ЦОН через курьера.
7) организация услугодателем проведения экзамена по дипломированию;
8) оформление диплома и передача его для подписания руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия заместителю;
9) передача подписанного диплома в канцелярию услугодателя;
10) передача диплома в ЦОН через курьера.
3. Описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги

7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) тартылды:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім маманы.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) дәйектілігі мен ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері ХҚО-дан құжаттар түскен сәттен бастап төрт сағат ішінде кіріс хат-хабарларын тіркеу журналында көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын тіркеуді жүргізеді және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасары төрт сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын қарайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы төрт сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын қарайды, диплом беру бойынша емтихан өткізудің мерзімдерін белгілейді және көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің маманына береді;
4) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің маманы он жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын қарайды, оларды қойылатын талаптарға сәйкестігі тұрғысынан тексереді, хабарламаны не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қол қоюға береді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасары төрт жұмыс сағаты ішінде хабарламаға не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері бір жұмыс күні ішінде хабарламаны не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты курьер арқылы ХҚО-ға жолдайды;
7) хабарламада белгіленген мерзімде бөлімнің маманы бір күн ішінде диплом беру бойынша емтихан өткізуді ұйымдастырады;
8) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің маманы екі жұмыс күні ішінде диплом ресімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына не оның орынбасарына қол қоюға жібереді;

7. Перечень структурных подразделений, (работники) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя либо его заместитель;
3) руководитель отдела услугодателя;
4) специалист отдела услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками):
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение четырех часов с момента поступления документов из ЦОН, проводит регистрацию заявления и документов услугополучателя, необходимых для оказания государственных услуг, проверяет их на соответствие установленным требованиям, в журнале регистрации входящей корреспонденции, и передает их на рассмотрение руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
2) руководитель услугодателя, а в случае его отсутствия его заместитель в течение четырех часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, и передает их руководителю отдела услугодателя;
3) руководитель отдела услугодателя в течение четырех часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, устанавливает сроки проведения экзамена по дипломированию и передает специалисту отдела услугодателя;
4) специалист отдела услугодателя в течение десяти рабочих дней рассматривает заявление и документы услугополучателя, проверяет их на соответствие установленным требованиям, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, и направляет их на подписание руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
5) руководитель услугодателя, а в случае его отсутствия его заместитель в течение четырех рабочих часов подписывает уведомление либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет их в канцелярию услугодателя;
6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного рабочего дня направляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги через курьера в ЦОН;
7) специалист отдела услугодателя в течение двух рабочих дней оформляет диплом и направляет его на подписание руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия заместителю;
8) руководитель услугодателя, а в случае его отсутствия заместитель в течение четырех рабочих часов подписывает диплом и направляет его в канцелярию услугодателя;

9) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасары төрт жұмыс сағаты ішінде дипломға қол қояды және оны көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды;
10) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері бір жұмыс күні ішінде дипломды курьер арқылы ХҚО-ға жібереді.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) кезеңділігінің сипаттамасы осы «Кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының блок-схемасында келтірілген.
4. ХҚО-мен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйені пайдалану тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін мемлекеттік көрсетілетін алушы ХҚО-ға мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтінішті және құжаттарды ұсынады.
11. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) ХҚО-ға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом беру және аттестаттау жөніндегі біліктік комиссиясының төрағасының атына еркін нысандағы өтiнiш;
2) жеке куәлiк немесе паспорт (қызмет алушыны сәйкестендіру үшін түпнұсқа ұсынылады);
3) жоғары немесе орта білімнен кейінгі бiлiм туралы құжаттардың (дипломның) көшірмелері;
4) жүзу өтiлiн растайтын құжат;
5) кемедегi жұмысқа жарамдылығы туралы медициналық комиссияның қорытындысы;
6) мөлшері 3,5х4,5 сантиметр екі фотосурет.
12. ХҚО-ға құжаттарды тапсырған кезде ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға мыналарды көрсете отырып, тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді:
өтінішті қабылдау нөмірі және күні;
сұратылатын мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны және атаулары;
құжаттардың берілген күні (уақыты) және орындары;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты.
13. ХҚО-ның мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының) дәйектілігі мен ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға 15 минут ішінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініш пен өзге құжаттарды береді;
2) ХҚО қызметкері 20 минут ішінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініш пен құжаттарды тіркеуді жүргізеді;
3) ХҚО-ның жинақтаушы бөлімінің қызметкері өтініш пен мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге курьер арқылы береді;

9) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного рабочего дня направляет диплом через курьера в ЦОН.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя приведено в блок-схеме взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя согласно приложению к настоящему Регламенту государственной услуги «Дипломирование лиц командного состава судов».
4. Описание порядка взаимодействия с ЦОН, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
10. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет в ЦОН заявление и документы.
11. Перечень документов, при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в ЦОН:
1) заявление в произвольной форме на имя Председателя квалификационной комиссии по дипломированию и аттестации лиц командного состава судов;
2) удостоверение личности или паспорта (оригинал предоставляется для идентификации услугополучателя);
3) копии документов о высшем или послесреднем образовании (диплом);
4) документ, подтверждающий стаж плавания;
5) заключение медицинской комиссии о пригодности к работе на судне;
6) две фотографии размером 3,5x4,5 сантиметра.
12. При сдаче документов в ЦОН, работник ЦОНа выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
наименования запрашиваемой государственной услуги;
наименований и количества приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени и отчества работника ЦОН, принявшего заявление на оформление документов.
13. Описание последовательности и длительность процедур (действий) ЦОН при оказании государственной услуги:
1) услугополучатель в течение 15 минут подает заявление и иные документы, необходимые для оказания государственной услуги, в ЦОН;
2) работник ЦОН в течение 20 минут производит регистрацию заявления и иных документов, необходимых для оказания государственной услуги;
3) работник накопительного отдела ЦОН передает заявление и иные документы, необходимые для оказания государственной услуги услугодателю через курьера;

4) ХҚО қызметкері 20 минут ішінде хабарламаны не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қабылдауды, сондай-ақ Сканердің көмегімен штрихкодтың түсу фактісін тіркеуді жүзеге асырады;
5) ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушы жүгінген сәттен бастап 20 минут ішінде оған хабарламаны не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты береді;
6) ХҚО қызметкері 20 минут ішінде дипломды қабылдауды, сондай-ақ Сканердің көмегімен штрихкодтың түсу фактісін тіркеуді жүзеге асырады;
7) ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушы жүгінген сәттен бастап 20 минут ішінде оған дипломды береді.
14. ХҚО-ға құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты - 15 минут.
Көрсетілетін қызметті алушыға ХҚО-да қызмет көрсетуге рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 20 минут.
15. ХҚО-да құжаттарды қабылдау жеделдетілген қызмет көрсетусіз «электрондық» кезек тәртібімен операциялық залда жүзеге асырылады, электрондық кезекті «электрондық үкіметтің» веб-порталы арқылы броньдалуы мүмкін.
16. Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді ХҚО қызметкері қолхаттың негізінде, онда көрсетілген мерзімде өзі жеке келген кезде, қол қойғызып және жеке басын куәландыратын құжат пен сенімхатты (көрсетілетін қызметті алушының өкілі үшін) көрсеткен кезде «тосқауылсыз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырады.
«Кемелердің командалық құрамының
адамдарына диплом беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдары блок-схемасы
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2014 жылғы 9 сәуірдегі
№ 239 бұйрығына
3–қосымша
«Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлік беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) «Iшкi су көлiгi туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 шілдедегі заңының 23-бабы 1-тармағы 13) тармақшасының негізінде, сондай-ақ «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің ішкі су және теміржол көлігі саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері туралы» Қазақстан Респубилкасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 наурыздағы № 229 қаулысымен бекітілген «Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

4) работник ЦОН в течение 20 минут осуществляет прием уведомления либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги, а также фиксирование факта поступления при помощи Сканера штрихкода;
5) работник ЦОН в течение 20 минут с момента обращения услугополучателя выдает ему уведомление либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
6) работник ЦОН в течение 20 минут осуществляет прием диплома, а также фиксирование факта поступления при помощи Сканера штрихкода;
7) работник ЦОН в течение 20 минут с момента обращения услугополучателя выдает ему диплом.
14. Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в ЦОН - 15 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в ЦОН - 20 минут.
15. В ЦОН прием документов осуществляется в операционном зале в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала «электронного правительства».
16. Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется работником ЦОНа посредством «безбарьерного» обслуживания на основании расписки, в указанный в ней срок, при личном посещении под роспись и по предъявлению документа, удостоверяющего личность и доверенности (для представителя услугополучателя).
Приложение
к регламенту государственной услуги
«Дипломирование лиц командного состава судов»
Блок-схема взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя
Приложение 3
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 9 апреля 2014 года № 239
Регламент государственной услуги
«Выдача свидетельства о минимальном составе экипажей судов»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача свидетельства о минимальном составе экипажей судов» (далее – государственная услуга) оказывается на основании подпункта 13) пункта 1 статьи 23 Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года «О внутреннем водном транспорте», а также согласно стандарту государственной услуги «Выдача свидетельства о минимальном составе экипажей судов», утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2014 года № 229 «О вопросах оказания Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан государственных услуг в сфере внутреннего водного и железнодорожного транспорта» (далее – Стандарт), территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – услугодатель).

2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлігі қағаз нұсқада (бұдан әрі – куәлік) болып табылады.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызметтер көрсету процесіндегі
іс-қимылдары тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметтерді көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) басталуы үшін негіз көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін қажетті өтініштері мен құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің алуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызмет беруші кеңесінің қызметкері «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнынан (бұдан әрі – ХҚО) құжаттар келіп түскен сәттен бастап төрт сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініштері мен құжаттарын кіріс құжаттарын тіркеу журналына тіркейді және қару үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасары төрт сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініштері мен құжаттарын қарайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің басшысына/теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің басшысына(бұдан әрі - бөлім басшысы) береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы төрт сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініштері мен құжаттарын қарайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің маманына/теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің маманына(бұдан әрі - бөлім маманы) береді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім маманы үш жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініштері мен құжаттарын қарайды, куәлікті ресімдейді және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қол қоюға жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасары төрт сағаттың ішінде куәлікке қол қояды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жібереді;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері бір жұмыс күні ішінде куәлікті курьер арқылы ХҚО береді.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болады:

2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача свидетельства о минимальном составе экипажей судов (далее - свидетельство).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и документов услугополучателя, необходимых для оказания государственных услуг
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение четырех часов с момента поступления документов из Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» (далее – ЦОН), проводит регистрацию заявления и документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, в журнале регистрации входящей корреспонденции, и передает их на рассмотрение руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
2) руководитель услугодателя, а в случае его отсутствия его заместитель в течение четырех часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и передает их руководителю отдела контроля на водном транспорте/руководителю отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте (далее – руководитель отдела) услугодателя;
3) руководитель отдела услугодателя в течение четырех часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и передает их специалисту отдела контроля на водном транспорте /специалисту отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте (далее - специалист отдела) услугодателя;
4) специалист отдела услугодателя в течение трех рабочих дней рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, проверяет их на соответствие предъявляемым требованиям, оформляет свидетельство и направляет его на подписание руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
5) руководитель услугодателя, а в случае его отсутствия его заместитель в течение четырех часов подписывает свидетельство и направляет его в канцелярию услугодателя;
6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного рабочего дня направляет свидетельство в ЦОН через курьера.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініштері мен құжаттарын кіріс құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің кеңесінде тіркеу және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына беру;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарының көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөліміне (теміржол және су көлігін бақылау бөліміне) қарау үшін берген бұрыштамасы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысының көрсетілетін қызметті берушінің бөлімнің маманына берген қарау үшін бұрыштамасы;
4) куәлікті ресімдеу және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға беру;
5) қол қойылған куәлікті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне беру;
6) куәлікті курьер арқылы ХҚО-ға беру.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызметтер көрсету процесіндегі
өзара іс-қимылдары тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын қызмет берушілердің, құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім маманы.
8. Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) дәйектілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызмет беруші кеңесінің қызметкері ХҚО-дан құжаттар келіп түскен сәттен бастап төрт сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтінішті және құжаттарды кіріс құжаттарын тіркеу журналына тіркейді және қару үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасары төрт сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтініші мен мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын қарайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы төрт сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтініші мен мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын қарайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің бөлім маманына береді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім маманы үш жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтініші мен мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын қарайды, куәлікті ресімдейді және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қол қоюға жібереді;

1) регистрация заявления и документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, в канцелярии услугодателя и передача их руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
2) резолюция руководителя услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителя отделу контроля на водном транспорте (отделу контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя для рассмотрения;
3) резолюция руководителя отдела услугодателя специалисту отдела услугодателя для рассмотрения;
4) оформление свидетельства и передача его для подписания руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
5) передача подписанного свидетельства в канцелярию услугодателя;
6) передача свидетельства в ЦОН через курьера.
3. Описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работники) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя либо его заместитель;
3) руководитель отдела услугодателя;
4) специалист отдела услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками):
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение четырех часов с момента поступления документов из ЦОН проводит регистрацию заявления и документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, в журнале регистрации входящей корреспонденции, и передает их на рассмотрение руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
2) руководитель услугодателя, а в случае его отсутствия его заместитель в течение четырех часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и передает их руководителю отдела услугодателя;
3) руководитель отдела услугодателя в течение четырех часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и передает специалисту отдела услугодателя;
4) специалист отдела услугодателя в течение трех рабочих дней рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, проверяет их на соответствие предъявляемым требованиям, оформляет свидетельство и направляет его на подписание руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;

5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасары төрт сағаттың ішінде куәлікке қол қояды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жібереді;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері бір жұмыс күні ішінде куәлікті немесе куәліктің телқұжатын курьер арқылы ХҚО береді.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) кезеңділігінің сипаттамасы осы «Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының блок-схемасында келтірілген.
4. ХҚО-мен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік
қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйені пайдалану
тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін мемлекеттік көрсетілетін алушы ХҚО-ға өтінішті және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды ұсынады.
11. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) ХҚО-ға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) кеменің атауын және кемені тіркеу портын көрсете отырып, еркін нысандағы өтініш;
2) «Кемелер экипаждарының ең аз құрамына қойылатын талаптарды белгілеу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 20 маусымдағы № 677 қаулысына сәйкес экипаждың бекітілген штат кестесінің көшірмесі.
12. ХҚО-ға құжаттарды тапсырған кезде ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға мыналарды көрсете отырып, тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді:
сұрау салуды қабылдау нөмірі және күні;
сұратылатын мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны және атаулары;
құжаттардың берілген күні (уақыты) және орындары;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ХҚО рәсімдерінің (іс-қимылдарының) кезеңділігі және ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы 15 минуттың ішінде ХҚО-ға мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтінішті және құжатты тапсырады;
2) ХҚО қызметкері 20 минуттың ішінде өтінішті және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжатты тіркеуді жүргізеді;
3) ХҚО жинақтау бөлімінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтінішті және құжатты курьер арқылы көрсетілетін қызметті берушіге тапсырады;
4) ХҚО қызметкері 20 минуттың ішінде куәлікті немесе куәліктің телнұсқасын қабылдауды, сондай-ақ келіп түсу фактісін Сканер штрихкоды арқылы белгілеуді жүзеге асырады;

5) руководитель услугодателя, а в случае его отсутствия его заместитель в течение четырех часов подписывает свидетельство и направляет его в канцелярию услугодателя;
6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного рабочего дня направляет свидетельство в ЦОН через курьера.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя приведено
в блок-схеме взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя согласно приложению к настоящему Регламенту государственной услуги «Выдача свидетельства о минимальном составе экипажей судов».
4. Описание порядка взаимодействия с ЦОН
10. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет в ЦОН заявление и документы, необходимые для оказания государственной услуги.
11. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в ЦОН:
1) заявление в произвольной форме с указанием названия судна и порта регистрации судна;
2) копию утвержденного штатного расписания экипажа, соответствующего постановлению Правительства Республики Казахстан от 20 июня 2011 года № 677 «Об установлении требований к минимальному составу экипажей судов».
12. При сдаче документов в ЦОН, работник ЦОНа выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
наименования запрашиваемой государственной услуги;
наименований и количества приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени и отчества работника ЦОН, принявшего заявление на оформление документов.
13. Описание последовательности и длительность процедур (действий) ЦОН при оказании государственной услуги:
1) услугополучатель в течение 15 минут подает заявление и документы, необходимые для оказания государственной услуги в ЦОН;
2) работник ЦОН в течение 20 минут производит регистрацию заявления и документов, необходимых для оказания государственной услуги;
3) работник накопительного отдела ЦОН передает заявление и документы, необходимые для оказания государственной услуги, услугодателю через курьера;
4) работник ЦОН в течение 20 минут осуществляет прием свидетельства, а также фиксирование факта поступления при помощи Сканера штрихкода;

5) ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушы жүгінген сәттен бастап 20 минуттың ішінде оған куәлікті береді.
14. ХҚО-ға құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты - 15 минут.
Көрсетілетін қызметті алушыға ХҚО-да қызмет көрсетуге рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 20 минут.
15. ХҚО-да құжаттарды қабылдау жеделдетілген қызмет көрсетусіз «электрондық» кезек тәртібімен операциялық залда жүзеге асырылады, электрондық кезек «электрондық үкіметтің» веб-порталы арқылы броньдалуы мүмкін.
16. Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді ХҚО қызметкері қолхаттың негізінде, онда көрсетілген мерзімде жеке өзі келген кезде, қойған және жеке басын куәландыратын құжат пен сенімхатты (көрсетілетін қызметті алушының өкілі үшін) көрсеткен кезде «тосқауылсыз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырады.
«Кемелер экипаждарының
ең аз құрамы туралы куәлік беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерінің) өзара іс-қимылдарының блок-схемасы
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2014 жылғы 9 сәуірдегі
№ 239 бұйрығына
4-қосымша
«Шағын көлемді кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеу және шағын
көлемді кеме ипотекасының мемлекеттік тіркеуді растайтын
құжаттың телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Шағын көлемді кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеу және шағын көлемді кеме ипотекасының мемлекеттік тіркеуді растайтын құжаттың телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) «Iшкi су көлiгi туралы» 2004 жылғы 6 шілдедегі № 574 Қазақстан Республикасының Заңы 32-2-бабының негізінде, сондай-ақ «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің ішкі су және теміржол көлігі саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 наурыздағы № 229 қаулысымен бекітілген «Шағын көлемді кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеу және шағын көлемді кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеуді растайтын құжаттың телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі:
1) шағын көлемді кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті қағаз тасығышта (бұдан әрі – куәлік);
2) шағын көлемді кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын қағаз тасығышта (бұдан әрі – куәліктің телнұсқасы) беру болып табылады.

5) работник ЦОН в течение 20 минут с момента обращения услугополучателя выдает ему свидетельство.
14. Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в ЦОН - 15 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в ЦОН - 20 минут.
15. В ЦОН прием документов осуществляется в операционном зале в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала «электронного правительства».
16. Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется работником ЦОНа посредством «безбарьерного» обслуживания на основании расписки, в указанный в ней срок, при личном посещении под роспись и по предъявлению документа, удостоверяющего личность и доверенности (для представителя услугополучателя).
Приложение
к регламенту государственной услуги
«Выдача свидетельства о минимальном
составе экипажей судов»
Блок-схема взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя
Приложение 4
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 9 апреля 2014 года № 239
Регламент государственной услуги
«Государственная регистрация ипотеки маломерного судна и
выдача дубликата документа, подтверждающего государственную
регистрацию ипотеки маломерного судна»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Государственная регистрация ипотеки маломерного судна и выдача дубликата документа, подтверждающего государственную регистрацию ипотеки маломерного судна» (далее – государственная услуга) оказывается на основании статьи 32-2 Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года «О внутреннем водном транспорте», а также согласно стандарту государственной услуги «Государственная регистрация ипотеки маломерного судна и выдача дубликата документа, подтверждающего государственную регистрацию ипотеки маломерного судна», утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2014 года № 229 «О вопросах оказания Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан государственных услуг в сфере внутреннего водного и железнодорожного транспорта» (далее – Стандарт), территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача:
1) свидетельства о государственной регистрации ипотеки маломерного судна на бумажном носителе (далее - свидетельство);
2) дубликата свидетельства о государственной регистрации ипотеки маломерного судна на бумажном носителе (далее – дубликат свидетельства).

2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызметтер көрсету процесіндегі
іс-қимылдары тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметтерді көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастау үшін негіз көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін қажетті өтініштері мен өзге де  құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің алуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызмет беруші кеңесінің қызметкері «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнынан (бұдан әрi – ХҚО) құжаттар келіп түскен сәттен бастап төрт сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтінішін және құжаттарын кіріс хат-хабарларды тіркеу журналында тіркеуді жүргізеді және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы төрт сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініштері мен құжаттарын қарайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің басшысына (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің басшысына) береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің басшысы (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің басшысы) төрт сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініштері мен құжаттарын қарайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің маманына (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің маманына) береді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің маманы (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің маманы) жеті жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініштері мен құжаттарын қарайды, куәлікті немесе куәліктің телқұжатын ресімдейді және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы төрт сағаттың ішінде куәлікке немесе куәліктің телқұжатына қол қояды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жібереді;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері бір жұмыс күні ішінде куәлікті немесе куәліктің телқұжатын курьер арқылы ХҚО береді.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болады:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтінішті және құжаттарды қызметті берушінің кеңесінде тіркеу және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру;

2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и  документов услугополучателя, необходимых для оказания государственных услуг.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение четырех часов с момента поступления документов из Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» (далее – ЦОН), проводит регистрацию заявления и документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, в журнале регистрации входящей корреспонденции и передает их на рассмотрение руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течение четырех часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и передает их руководителю отдела контроля на водном транспорте (руководителю отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя;
3) руководитель отдела контроля на водном транспорте (руководитель отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя в течение четырех часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и передает их специалисту отдела контроля на водном транспорте (специалисту отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя;
4) специалист отдела контроля на водном транспорте (специалист отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя в течение семи рабочих дней рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, оформляет свидетельство или дубликат свидетельства и направляет их на подписание руководителю услугодателя;
5) руководитель услугодателя в течение четырех часов подписывает свидетельство или дубликат свидетельства и направляет их в канцелярию услугодателя;
6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного рабочего дня передает свидетельство или дубликат свидетельства в ЦОН через курьера.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления и документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, в канцелярии услугодателя и передача их руководителю услугодателя;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөліміне (теміржол және су көлігін бақылау бөліміне) қарау үшін берген бұрыштамасы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімі басшысының (теміржол және су көлігін бақылау бөлімі басшысының) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің маманына (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің маманына) берген қарау үшін бұрыштамасы;
4) куәлікті немесе куәліктің телқұжатын ресімдеу және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға беру;
5) қол қойылған куәлікті немесе куәліктің телқұжатын көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне беру;
6) куәлікті немесе куәліктің телқұжатын курьер арқылы ХҚО-ға беру.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызметтер көрсету процесіндегі
өзара іс-қимылдары тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процессіне көрсетілетін қызметті берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) тартылды:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің басшысы (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің басшысы);
4) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің маманы (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің маманы).
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) кезеңділігі мен ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызмет беруші кеңесінің қызметкері ХҚО-дан құжаттар келіп түскен сәттен бастап төрт сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініштері мен құжаттарын кіріс құжаттарын тіркеу журналына тіркейді және қарау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы төрт сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініштері мен құжаттарын қарайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің басшысына (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің басшысына) береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің басшысы (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің басшысы) төрт сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініштері мен құжаттарын қарайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің маманына (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің маманына) береді;

2) резолюция руководителя услугодателя отделу контроля на водном транспорте (отделу контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя для рассмотрения;
3) резолюция руководителя отдела контроля на водном транспорте (отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя специалисту отдела контроля на водном транспорте (отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя для рассмотрения;
4) оформление свидетельства или дубликата свидетельства и передача их для подписания руководителю услугодателя;
5) передача подписанного свидетельства или дубликата свидетельства в канцелярию услугодателя;
6) передача свидетельства или дубликата свидетельства в ЦОН через курьера.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
7. Перечень структурные подразделений, (работники) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель отдела контроля на водном транспорте (руководитель отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя;
4) специалист отдела контроля на водном транспорте (специалист отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками):
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение четырех часов с момента поступления документов из ЦОН, проводит регистрацию заявления и документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, в журнале регистрации входящей корреспонденции и передает их на рассмотрение руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течение четырех часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и передает их руководителю отдела контроля на водном транспорте (руководителю отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя;
3) руководитель отдела контроля на водном транспорте (руководитель отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя в течение четырех часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и передает специалисту отдела контроля на водном транспорте (специалисту отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя;

4) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің маманы (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің маманы) жеті жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініштері мен құжаттарын қарайды, куәлікті немесе куәліктің телқұжатын ресімдейді және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы төрт сағаттың ішінде куәлікке немесе куәліктің телқұжатына қол қояды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жібереді;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері бір жұмыс күні ішінде куәлікті немесе куәліктің телқұжатын курьер арқылы ХҚО береді.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) кезеңділігінің сипаттамасы осы «Шағын көлемді кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеу және шағын көлемді кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеуді растайтын құжаттың телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының блок-схемасында келтірілген.
4. ХҚО-мен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік
қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйені пайдалану
тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін мемлекеттік көрсетілетін алушы ХҚО-ға мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтінішті және өзге құжаттарды ұсынады.
11. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) ХҚО-ға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті алу үшін:
кепіл берушінің жазбаша өтініші;
шағын көлемді кеменің ипотекасы туралы шартты, осы шартта көрсетілген құжаттарымен нотариалды куәландырылған көшірмесі;
шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу үшін алым сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат;
2) шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын алу үшін:
кепіл берушінің жазбаша өтініші;
шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру үшін алым сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат.
12. ХҚО-ға құжаттарды тапсырған кезде ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға мыналарды көрсете отырып, тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді:
өтінішті қабылдау нөмірі және күні;
сұратылатын мемлекеттік қызметтің атауы;
қоса берілген құжаттардың саны және атаулары;
құжаттардың берілген күні (уақыты) және орындары;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты.

4) специалист отдела контроля на водном транспорте (специалист отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя в течение семи рабочих дней рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, оформляет свидетельство или дубликат свидетельства и направляет их на подписание руководителю услугодателя;
5) руководитель услугодателя в течение четырех часов подписывает свидетельство или дубликат свидетельства и направляет их в канцелярию услугодателя;
6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного рабочего дня передает свидетельство или дубликат свидетельства в ЦОН через курьера.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя приведено
в блок-схеме взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя согласно приложению к настоящему Регламенту государственной услуги «Государственная регистрация ипотеки маломерного судна и выдача дубликата документа, подтверждающего государственную регистрацию ипотеки маломерного судна».
4. Описание порядка взаимодействия с ЦОН, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
10. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет в ЦОН заявление и документы, необходимые для оказания государственной услуги.
11. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в ЦОН:
1) для получения свидетельства о государственной регистрации ипотеки маломерного судна:
письменное заявление залогодателя;
нотариально засвидетельствованная копия договора об ипотеке маломерного судна с указанными в таком договоре документами;
документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию ипотеки маломерного судна;
2) для получения дубликата свидетельства о государственной регистрации ипотеки маломерного судна:
письменное заявление залогодателя;
документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за выдачу дубликата свидетельства о государственной регистрации ипотеки маломерного судна.
12. При сдаче документов в ЦОН, работник ЦОН выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
наименования запрашиваемой государственной услуги;
наименований и количества приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени и отчества работника ЦОН, принявшего заявление на оформление документов.

13. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ХҚО рәсімдерінің (іс-қимылдарының) кезеңділігі және ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы 15 минуттың ішінде ХҚО-ға мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтінішті және өзге құжатты тапсырады;
2) ХҚО қызметкері 20 минуттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтінішті және өзге құжатты тіркеуді жүргізеді;
3) ХҚО жинақтау бөлімінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтінішті және өзге құжатты курьер арқылы көрсетілетін қызметті берушіге тапсырады;
4) ХҚО қызметкері 20 минуттың ішінде куәлікті немесе куәліктің телнұсқасын қабылдауды, сондай-ақ келіп түсу фактісін Сканер штрихкоды арқылы белгілеуді жүзеге асырады;
5) ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушы жүгінген сәттен бастап 20 минуттың ішінде оған куәлікті немесе куәліктің телнұсқасын береді.
14. ХҚО-ға құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты - 15 минут.
Көрсетілетін қызметті алушыға ХҚО-да қызмет көрсетуге рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 20 минут.
15. ХҚО-да құжаттарды қабылдау «электрондық» кезек тәртібімен жеделдетілген қызмет көрсетусіз операциялық залда жүзеге асырылады, электрондық кезекті «электрондық үкіметтің» веб-порталы арқылы броньдауға болады.
16. Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді ХҚО қызметкері қолхаттың негізінде, онда көрсетілген мерзімде өзі келіп қол қойған және жеке басын куәландыратын құжат пен сенімхатты (көрсетілетін қызметті алушының өкілі үшін) көрсеткен кезде «тосқауылсыз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырады.
«Шағын көлемді кеме ипотекасын мемлекеттік
тіркеу және шағын көлемді кеме ипотекасының
мемлекеттік тіркеуді растайтын құжаттың
телнұсқасын беру» мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымшасы
Қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының блок-схемасы
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2014 жылғы 9 сәуірдегі
№ 239 бұйрығына
5-қосымша
«Кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу және кеменің
ипотекасының мемлекеттік тіркеуді растайтын құжаттың
телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу және кеменің ипотекасың мемлекеттік тіркеуді растайтын құжаттың телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) «Iшкi су көлiгi туралы» 2004 жылғы 6 шілдедегі №574 Қазақстан Республикасының Заңы 32-1-бабының негізінде, сондай-ақ «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің ішкі су және теміржол көлігі саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері туралы» Қазақстан Респубилкасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 наурыздағы № 229 қаулысымен бекітілген «Шағын көлемді кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеу және шағын көлемді кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеуді растайтын құжаттың телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

13. Описание последовательности и длительность процедур (действий) ЦОН при оказании государственной услуги:
1) услугополучатель в течение 15 минут подает заявление и документы, необходимые для оказания государственной услуги, в ЦОН;
2) работник ЦОН в течение 20 минут производит регистрацию заявления и документов, необходимых для оказания государственной услуги;
3) работник накопительного отдела ЦОН передает заявление и документы, необходимые для оказания государственной услуги, услугодателю через курьера;
4) работник ЦОН в течение 20 минут осуществляет прием свидетельства или дубликата свидетельства, а также фиксирование факта поступления при помощи Сканера штрихкода;
5) работник ЦОН в течение 20 минут с момента обращения услугополучателя выдает ему свидетельство или дубликат свидетельства.
14. Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в ЦОН - 15 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в ЦОН - 20 минут.
15. В ЦОН прием документов осуществляется в операционном зале в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала «электронного правительства».
16. Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется работником ЦОНа посредством «безбарьерного» обслуживания на основании расписки, в указанный в ней срок, при личном посещении под роспись и по предъявлению документа, удостоверяющего личность и доверенности (для представителя услугополучателя).
Приложение
к регламенту государственной услуги
«Государственная регистрация ипотеки маломерного судна
и выдача дубликата документа, подтверждающего
государственную регистрацию ипотеки судна»
Блок-схема взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя
Приложение 5
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 9 апреля 2014 года № 239
Регламент государственной услуги
«Государственная регистрация ипотеки судна и выдача дубликата
документа, подтверждающего государственную регистрацию
ипотеки судна»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Государственная регистрация ипотеки судна и выдача дубликата документа, подтверждающего государственную регистрацию ипотеки судна» (далее – государственная услуга) оказывается на основании статьи 32-1 Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года «О внутреннем водном транспорте», а также согласно стандарту государственной услуги «Государственная регистрация ипотеки судна и выдача дубликата документа, подтверждающего государственную регистрацию ипотеки судна», утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2014 года № 229 «О вопросах оказания Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан государственных услуг в сфере внутреннего водного и железнодорожного транспорта», территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – услугодатель).

2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі:
1) кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті қағаз тасығышта (бұдан әрі – куәлік);
2) кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын қағаз тасығышта (бұдан әрі – куәліктің телнұсқасы) беру болып табылады.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызметтер көрсету процесіндегі
іс-қимылдары тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметтерді көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастау үшін негіз көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін қажетті өтініштері мен өзге де  құжаттарынкөрсетілетін қызметті берушінің алуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызмет беруші кеңесінің қызметкері «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнынан (бұдан әрi – ХҚО) құжаттар келіп түскен сәттен бастап төрт сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтінішін және құжаттарын кіріс хат-хабарларды тіркеу журналында тіркеуді жүргізеді және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы төрт сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініштері мен құжаттарын қарайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің басшысына (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің басшысына) береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің басшысы (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің басшысы) төрт сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініштері мен құжаттарын қарайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің маманына (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің маманына) береді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің маманы (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің маманы) жеті жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініштері мен құжаттарын қарайды,  куәлікті немесе куәліктің телқұжатын ресімдейді және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы төрт сағаттың ішінде куәлікке немесе куәліктің телқұжатына қол қояды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жібереді;

2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача:
1) свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна на бумажном носителе (далее - свидетельство);
2) дубликата свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна на бумажном носителе (далее – дубликат свидетельства).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и  документов услугополучателя, необходимых для оказания государственных услуг.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение четырех часов с момента поступления документов из Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» (далее – ЦОН) проводит регистрацию заявления и документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, в журнале регистрации входящей корреспонденции и передает их на рассмотрение руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течение четырех часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и передает их руководителю отдела контроля на водном транспорте (руководителю отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя;
3) руководитель отдела контроля на водном транспорте (руководитель отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя в течение четырех часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и передает их специалисту отдела контроля на водном транспорте (специалисту отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя;
4) специалист отдела контроля на водном транспорте (специалист отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя в течение семи рабочих дней рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, оформляет свидетельство или дубликат свидетельства и направляет их на подписание руководителю услугодателя;
5) руководитель услугодателя в течение четырех часов подписывает свидетельство или дубликат свидетельства и направляет их в канцелярию услугодателя;

3) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің басшысы (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің басшысы) төрт сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініштері мен құжаттарын қарайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің маманына (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің маманына) береді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің маманы (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің маманы) жеті жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініштері мен құжаттарын қарайды, куәлікті немесе куәліктің телқұжатын ресімдейді және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы төрт сағаттың ішінде куәлікке немесе куәліктің телқұжатына қол қояды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жібереді;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері бір жұмыс күні ішінде куәлікті немесе куәліктің телқұжатын курьер арқылы ХҚО береді.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) кезеңділігінің сипаттамасы осы «Кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу және кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеуді растайтын құжаттың телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының блок-схемасында келтірілген.
4. ХҚО-мен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік
қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйені пайдалану
тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін мемлекеттік көрсетілетін алушы ХҚО-ға мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтінішті және өзге құжаттарды ұсынады.
11. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) ХҚО-ға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті алу үшін:
кепіл берушінің жазбаша өтініші;
кеменің ипотекасы туралы шартты, осы шартта көрсетілген құжаттарымен нотариалды куәландырылған көшірмесі;
кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу үшін алым сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат;
2) кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын алу үшін:
кепіл берушінің жазбаша өтініші;
кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру үшін алым сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат.

3) руководитель отдела контроля на водном транспорте (руководитель отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя в течение четырех часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и передает их специалисту отдела контроля на водном транспорте (специалисту отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя;
4) специалист отдела контроля на водном транспорте (специалист отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя в течение семи рабочих дней рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, оформляет свидетельство или дубликат свидетельства и направляет их на подписание руководителю услугодателя;
5) руководитель услугодателя в течение четырех часов подписывает свидетельство или дубликат свидетельства и направляет их в канцелярию услугодателя;
6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного рабочего дня передает свидетельство или дубликат свидетельства в ЦОН через курьера.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя приведено в блок-схеме взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя согласно приложению к настоящему Регламенту государственной услуги «Государственная регистрация ипотеки судна и выдача дубликата документа, подтверждающего государственную регистрацию ипотеки судна».
4. Описание порядка взаимодействия с ЦОН,
а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет в ЦОН заявление и документы, необходимые для оказания государственной услуги.
11. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в ЦОН:
1) для получения свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна:
письменное заявление залогодателя;
нотариально засвидетельствованная копия договора об ипотеке судна с указанными в таком договоре документами;
документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию ипотеки судна;
2) для получения дубликата свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна:
письменное заявление залогодателя;
документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за выдачу дубликата свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна.

1. «Кеменің, шағын көлемді кеменің немесе салынып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет), «Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы» 2002 жылғы 17 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 212-бабы 6-1 тармағының негізінде, сондай-ақ «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің ішкі су және теміржол көлігі саласында мемлекеттік қызмет көрсетуі мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 наурыздағы № 229 қаулысымен бекітілген «Кеменің, шағын көлемді кеменің немесе салынып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің аумақтық органы (бұдан әрі – 1-көрсетілетін қызметті беруші);
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің аумақтық бөлiмшесi болып табылатын Порттың теңіз әкiмшiлiгi (бұдан әрi – 2-көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді кеменің, шағын көлемді кеменің және салынып жатқан кеменің тіркеу орнына қарай көрсетілетін қызметті беруші немесе 2-көрсетілетін қызметті беруші жүзеге асырады.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі Қазақстан Республикасының кемелер тізілімінен қағаз түрінде көшірме немесе үзінді беру болып табылады.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкердің) құрылымдық
бөлімшелерінің мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесiндегi
iс-қимылдары тәртiбiн сипаттау
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімдерді (іс-қимылды) бастау үшін негіз 1-көрсетілетін қызметті берушінің немесе 2-көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының еркін нысандағы өтінішін алуы болып табылады.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің рәсімдері (іс-қимылдары):
1) 1-көрсетілген қызметті берушіге жүгінген кезде:
1-көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан өтініш түскен сәтінен бастап жиырма минут үшінде өтінішті тіркеуді жүргізеді және оны 1-көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді;
1-көрсетілетін қызметті берушінің басшысы төрт сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарап, су көлігінде бақылау бөлімінің басшысына (теміржол және су көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысы) береді;
1-көрсетілетін қызметті берушінің су көлігінде бақылау бөлімінің басшысы (теміржол және су көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысы) төрт сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарап, су көлігінде бақылау бөлімінің маманына (теміржол және су көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысы) береді;
1-көрсетілетін қызметті берушінің су көлігінде бақылау бөлімінің маманы (теміржол және су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы) үш жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарауды жүзеге асырады, Қазақстан Республикасының кемелер тізілімінен көшірме немесе үзінді рәсімдейді, 1-көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді;
1-көрсетілетін қызметті берушінің басшысы төрт сағаттың ішінде Қазақстан Республикасының кемелер тізілімінен көшірме немесе үзіндіге қол қояды және оларды 1-көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жібереді;
1-көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері жиырма минут ішінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі үшін жүгінген сәттен бастап, Қазақстан Республикасының кемелер тізілімінен көшірме немесе үзінді береді;

1. Государственная услуга «Выдача информации о государственной регистрации ипотеки судна, маломерного судна или строящегося судна» (далее – государственная услуга) оказывается на основании пункта 6-1 статьи 212 Закона Республики Казахстан от 17 января 2002 года «О торговом мореплавании», а также согласно Стандарту государственной услуги «Выдача информации о государственной регистрации ипотеки судна, маломерного судна или строящегося судна», утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2014 года № 229 «О вопросах оказания Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан государственных услуг в сфере внутреннего водного и железнодорожного транспорта»:
1) территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – услугодатель 1);
2) Морской администрацией порта, которая является территориальным подразделением Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - услугодатель 2).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является выдача выписки или копии из реестра судов Республики Казахстан в бумажном виде.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем 1 или услугодателем 2 заявления услугополучателя в произвольной форме.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) при обращении к услугодателю 1:
сотрудник канцелярии услугодателя 1 в течение двадцати минут с момента поступления заявления от услугополучателя проводит регистрацию заявления и передает его на рассмотрение руководителю услугодателя 1;
руководитель услугодателя 1 в течение четырех часов рассматривает заявление услугополучателя и передает его руководителю отдела контроля на водном транспорте (руководителю отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя 1;
руководитель отдела контроля на водном транспорте (руководитель отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя 1 в течение четырех часов рассматривает заявление услугополучателя и передает его специалисту отдела контроля на водном транспорте (специалисту отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя 1;
специалист отдела контроля на водном транспорте (специалист отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя 1 в течение трех рабочих дней осуществляет рассмотрение заявления услугополучателя, оформляет выписку или копию из реестра судов Республики Казахстан, направляет ее для заверения руководителю услугодателя 1;
руководитель услугодателя 1 в течение четырех часов заверяет выписку или копию из реестра судов Республики Казахстан и передает ее в канцелярию услугодателя 1;
сотрудник канцелярии услугодателя 1 в течение двадцати минут с момента обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги выдает выписку или копию из реестра судов Республики Казахстан;
2) при обращении к услугодателю 2:
сотрудник канцелярии услугодателя 2 в течение двадцати минут с момента поступления заявления от услугополучателя проводит регистрацию заявления и передает его на рассмотрение руководителю услугодателя 2;
руководитель услугодателя 2 в течение четырех часов рассматривает заявление услугополучателя и передает его руководителю Отдела по обеспечению безопасности мореплавания услугодателя 2;
руководитель Отдела по обеспечению безопасности мореплавания услугодателя 2 в течение четырех часов рассматривает заявление услугополучателя и передает его на исполнение ответственному исполнителю Отдела по обеспечению безопасности мореплавания услугодателя 2;
ответственный исполнитель Отдела по обеспечению безопасности мореплавания услугодателя 2 в течение трех рабочих дней осуществляет рассмотрение заявления услугополучателя, оформляет выписку или копию из реестра судов Республики Казахстан, направляет ее для заверения руководителю услугодателя 2
руководитель услугодателя 2 в течение четырех часов заверяет выписку или копию из реестра судов Республики Казахстан и передает ее в канцелярию услугодателя 2;
сотрудник канцелярии услугодателя 2 в течение двадцати минут с момента обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги выдает выписку или копию из реестра судов Республики Казахстан.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) при обращении к услугодателю 1:
регистрация заявления услугополучателя в канцелярии услугодателя 1 и передача его руководителю услугодателя 1;
резолюция руководителя услугодателя 1 отделу контроля на водном транспорте (отделу контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя 1 для рассмотрения;
резолюция руководителя отдела контроля на водном транспорте (отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя 1 специалисту отдела контроля на водном транспорте (отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя 1 для рассмотрения;
оформление выписки или копии из реестра судов Республики Казахстан и передача ее для заверения руководителю услугодателя 1;
передача заверенной выписки или копии из реестра судов Республики Казахстан в канцелярию услугодателя 1;
выдача выписки или копии из реестра судов Республики Казахстан услугополучателю;

2) 2-көрсетілген қызметті берушіге жүгінген кезде:
2-көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан өтініш түскен сәтінен бастап жиырма минут ішінде өтінішті тіркеуді жүргізеді және оны 2-көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді;
2-көрсетілетін қызметті берушінің басшысы төрт сағат ішінде көрсетілетін қызметті өтінішін қарайды және 2-көрсетілетін қызметті берушінің Теңізде жүзу қауіпсіздігін қамтамасыз ету бөлімінің басшысына береді;
2-көрсетілетін қызметті берушінің Теңізде жүзу қауіпсіздігін қамтамасыз ету бөлімінің басшысы төрт сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды және 2-көрсетілетін қызметті берушінің Теңізде жүзу қауіпсіздігін қамтамасыз ету бөлімінің жауапты орындаушысына береді;
2-көрсетілетін қызметті берушінің Теңізде жүзу қауіпсіздігін қамтамасыз ету бөлімінің жауапты орындаушысы үш жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарап, Қазақстан Республикасының кемелер тізілімінен көшірме немесе үзіндіні рәсімдейді, 2-көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді;
2-көрсетілетін қызметті берушінің басшысы төрт сағаттың ішінде Қазақстан Республикасының кемелер тізілімінен көшірме немесе үзіндіге қол қояды және оларды 2-көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жібереді;
2-көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі үшін жүгінген сәттен бастап, жиырма минут ішінде Қазақстан Республикасының кемелер тізілімінен көшірме немесе үзінді береді;
7. Мынадай рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болып табылатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) 1-көрсетілген қызметті берушіге жүгінген кезде:
1-көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу және оны 1-көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру;
1-көрсетілетін қызметті берушінің басшысының 1-көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөліміне (теміржол және су көлігін бақылау бөліміне) қарау үшін берген қарары;
1-көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімі басшысының (теміржол және су көлігін бақылау бөлімі басшысының) 1-көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің маманына (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің маманына) қарау үшін берген қарары;
Қазақстан Республикасының кемелер тізілімінен көшірме немесе үзіндіні рәсімдеу және 1-көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін беру;
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне Қазақстан Республикасының кемелер тізілімінен көшірме немесе үзіндісін көрсетілетін қызметті алушыға Қазақстан Республикасының кемелер тізілімінен көшірме немесе үзінді беру;
2) 2-көрсетілген қызметті берушіге жүгінген кезде:
2-көрсетілетін қызметті алушының өтінішін 2-көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу және оны 2-көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру;
2-көрсетілетін қызметті беруші басшысының 2-көрсетілетін қызметті берушінің Теңізде жүзуді қамтамасыз ету бойынша бөлімінің басшысына қарау үшін қарары;
2-көрсетілетін қызметті берушінің Теңізде жүзуді қамтамасыз ету бойынша бөлімі басшысының 2-көрсетілетін қызметті берушінің Теңізде жүзу қауіпсіздігін қамтамасыз ету бөлімінің жауапты орындаушысына қарау үшін қарары;
Қазақстан Республикасының кемелер тізілімінен көшірме немесе үзіндіні рәсімдеу және 2-көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға беру;
қол қойылған Қазақстан Республикасының кемелер тізілімінен көшірме немесе үзіндіні 2-көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне беру;
Қазақстан Республикасының кемелер тізілімінен көшірме немесе үзіндіні көрсетілетін қызметті алушыға беру.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлердің) мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесiндегi
өзара  іс-қимылдары тәртiбiн сипаттау
8. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде мынадай құрылымдық бөлімшелері қызметкерлер тартылады:
1) 1-көрсетілетін қызметті беруші:
1-көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
1-көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
1-көрсетілетін қызметті берушінің су көлігінде бақылау бөлімінің басшысы /1-көрсетілетін қызметті берушінің теміржол және су көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысы /;
1-көрсетілетін қызметті берушінің су көлігінде бақылау бөлімінің маманы /1-көрсетілетін қызметті берушінің теміржол және су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы /;
2) 2-көрсетілетін қызметті беруші:
2-көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2-көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
2-көрсетілетін қызметті берушінің Теңізде жүзу қауіпсіздігін қамтамасыз ету бөлімінің басшысы;
2-көрсетілетін қызметті берушінің Теңізде жүзу қауіпсіздігін қамтамасыз ету бөлімінің жауапты орындаушысы.

2) при обращении к услугодателю 2:
регистрация заявления услугополучателя в канцелярии услугодателя 2 и передача его руководителю услугодателя 2;
резолюция руководителя услугодателя 2 руководителю Отдела по обеспечению безопасности мореплавания услугодателя 2 для рассмотрения;
резолюция руководителя Отдела по обеспечению безопасности мореплавания услугодателя 2 ответственному исполнителю Отдела по обеспечению безопасности мореплавания услугодателя 2 для рассмотрения;
оформление выписки или копии из реестра судов Республики Казахстан и передача ее для заверения руководителю услугодателя 2;
передача заверенной выписки или копии из реестра судов Республики Казахстан в канцелярию услугодателя 2;
выдача выписки или копии из реестра судов Республики Казахстан услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
7. Перечень структурные подразделений, (работники) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) услугодателя 1:
сотрудник канцелярии услугодателя 1;
руководитель услугодателя 1;
руководитель отдела контроля на водном транспорте услугодателя 1 / руководитель отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте услугодателя 1;
специалист отдела контроля на водном транспорте услугодателя 1 / специалист отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте услугодателя 1;
2) услугодателя 2:
сотрудник канцелярии услугодателя 2;
руководитель услугодателя 2;
руководитель Отдела по обеспечению безопасности мореплавания услугодателя 2;
ответственный исполнитель Отдела по обеспечению безопасности мореплавания услугодателя 2.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками):
1) услугодателя 1:
сотрудник канцелярии услугодателя 1 в течение двадцати минут с момента поступления заявления от услугополучателя проводит регистрацию заявления и передает его на рассмотрение руководителю услугодателя 1;
руководитель услугодателя 1 в течение четырех часов рассматривает заявление услугополучателя и передает его руководителю отдела контроля на водном транспорте (руководителю отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя 1;
руководитель отдела контроля на водном транспорте (руководитель отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя 1 в течение четырех часов рассматривает заявление услугополучателя и передает его специалисту отдела контроля на водном транспорте (специалисту отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя 1;
специалист отдела контроля на водном транспорте (специалист отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя 1 в течение трех рабочих дней осуществляет рассмотрение заявления услугополучателя, оформляет выписку или копию из реестра судов Республики Казахстан, направляет ее для заверения руководителю услугодателя 1;
руководитель услугодателя 1 в течение четырех часов заверяет выписку или копию из реестра судов Республики Казахстан и передает ее в канцелярию услугодателя 1;
сотрудник канцелярии услугодателя 1 в течение двадцати минут с момента обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги выдает выписку или копию из реестра судов Республики Казахстан;
2) услугодателя 2:
сотрудник канцелярии услугодателя 2 в течение двадцати минут с момента поступления заявления от услугополучателя проводит регистрацию заявления и передает его на рассмотрение руководителю услугодателя 2;
руководитель услугодателя 2 в течение четырех часов рассматривает заявление услугополучателя и передает его руководителю Отдела по обеспечению безопасности мореплавания услугодателя 2;
руководитель Отдела по обеспечению безопасности мореплавания услугодателя 2 в течение четырех часов рассматривает заявление услугополучателя и передает его на исполнение ответственному исполнителю Отдела по обеспечению безопасности мореплавания услугодателя 2;
ответственный исполнитель Отдела по обеспечению безопасности мореплавания услугодателя 2 в течение трех рабочих дней осуществляет рассмотрение заявления услугополучателя, оформляет выписку или копию из реестра судов Республики Казахстан, направляет ее для заверения руководителю услугодателя 2;
руководитель услугодателя 2 в течение четырех часов заверяет выписку или копию из реестра судов Республики Казахстан и передает ее в канцелярию услугодателя 2;
сотрудник канцелярии услугодателя 2 в течение двадцати минут с момента обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги выдает выписку или копию из реестра судов Республики Казахстан.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
1) өздігімен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлікті қағаз түрінде беру;
2) өздігімен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәліктің телнұсқасын қағаз түрінде беру болып табылады.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкердің) мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіндегі
іс-қимылдар тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) басталуы үшін негіздеме көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік көрсетілетін қызметі үшін қажетті көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және құжаттарын алуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің қызметкері «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнынан (бұдан әрi – ХҚО) құжаттар келіп түскен сәттен бастап бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтінішін және құжаттарын кіріс хат-хабарларды тіркеу журналында тіркеуді жүргізеді және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасары үш сағат ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті өтінішті және құжаттарды қарап, қызметті берушінің су көлігінде бақылау бөлімінің басшысына (теміржол және су көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысына) береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігінде бақылау бөлімінің басшысы (теміржол және су көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысы) екі сағат ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті өтінішті және құжаттарды қарап, қызметті берушінің су көлігінде бақылау бөлімінің маманына (теміржол және су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманына) береді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігінде бақылау бөлімінің маманы (теміржол және су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы) бес күн ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті өтінішті және құжаттарды қарап, өздігімен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлігін немесе куәліктің телнұсқасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қол қоюға жібереді;
бұрын берілген куәліктің қолдану мерзімі аяқталған жағдайда, өзі жүретін шағын кеме жүргізуге құқық беретін куәлікті алуға қызмет алушының өтініші келіп түскенде су көлігінде бақылау бөлімінің маманы (теміржол және су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы) қызмет беруші мемлекеттік қызметті көрсетуге қажет өтінішті және құжаттарды қызмет берушіге келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде қарастырады, куәлікті дайындайды және қызмет берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қол қоюға жібереді;

2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является выдача:
1) удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в бумажном виде;
2) дубликата удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в бумажном виде.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и  документов услугополучателя, необходимых для оказания государственных услуг.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного часа с момента поступления документов из Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» (далее – ЦОН), проводит регистрацию заявления и документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, в журнале регистрации входящей корреспонденции и передает их на рассмотрение руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
2) руководитель услугодателя, а в случае его отсутствия его заместитель в течение трех часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и передает их руководителю отдела контроля на водном транспорте (руководителю отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя;
3) руководитель отдела контроля на водном транспорте (руководитель отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя в течение двух часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и передает специалисту отдела контроля на водном транспорте (специалисту отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя;
4) специалист отдела контроля на водном транспорте (специалист отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя в течение пяти рабочих дней рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, проверяет их на соответствие установленным требованиям, оформляет удостоверение или дубликат удостоверения на право управления самоходным маломерным судном и направляет их на подписание руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю.
В случае истечения срока действия ранее выданного удостоверения, специалист отдела контроля на водном транспорте (специалист отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя рассматривает заявление и документы, необходимые для оказания государственной услуги, в течение одного рабочего дня со дня поступления документов к услугодателю, оформляет удостоверение и направляет их на подписание руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;

5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасары үш сағаттың ішінде өздігімен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлігін немесе куәліктің телнұсқасына қол қояды да оларды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жібереді;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері төрт сағаттың ішінде куәлікті немесе куәліктің телқұжатын курьер арқылы ХҚО береді.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болады:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтінішті және құжаттарды қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына беру;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарының көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөліміне (теміржол және су көлігін бақылау бөліміне) қарау үшін берген бұрыштамасы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімі басшысының (теміржол және су көлігін бақылау бөлімі басшысының) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің маманына (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің маманына) берген қарау үшін бұрыштамасы;
4) өздігімен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлігін немесе куәліктің телнұсқасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қол қоюға беру;
5) қол қойылған қағаз түріндегі өздігімен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлігін немесе куәліктің телнұсқасын көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне беру;
6) қағаз түріндегі өздігімен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлігін немесе куәліктің телнұсқасын курьер арқылы ХҚО-ға беру.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлердің) мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіндегі
өзара іс-қимылдар тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процессіне қатысатын қызметті берушінің (қызметкерлердің) құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе орынбасары;
3) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің басшысы (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің басшысы);
4) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің маманы (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің маманы).
8. Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) дәйектілігінің сипаттамасы:

5) руководитель услугодателя, а в случае его отсутствия его заместитель в течение трех часов подписывает удостоверение или дубликат удостоверения на право управления самоходным маломерным судном и направляет их в канцелярию услугодателя;
6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение четырех часов направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН через курьера.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления и документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, в канцелярии услугодателя и передача их руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
2) резолюция руководителя услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителя отделу контроля на водном транспорте (отделу контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя для рассмотрения;
3) резолюция руководителя отдела контроля на водном транспорте (отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) специалисту отдела контроля на водном транспорте (специалисту отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) для рассмотрения;
4) оформление удостоверения либо дубликата удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в бумажном виде и передача их для подписания руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
5) передача удостоверения либо дубликата удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в бумажном виде в канцелярию услугодателя;
6) передача подписанного удостоверения либо дубликата удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в бумажном виде в ЦОН через курьера.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работники) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя либо его заместитель;
3) руководитель отдела контроля на водном транспорте (руководитель отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя;
4) специалист отдела контроля на водном транспорте (специалист отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками):

1) көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің қызметкері ХҚО-дан құжаттар келіп түскен сәттен бастап бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтінішті және құжаттарды қабылдау және кіріс хат-хабарлар журналында тіркеуді жүргізеді де, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасары үш сағат ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті өтінішті және құжаттарды қарап, қызметті берушінің су көлігінде бақылау бөлімінің басшысына (теміржол және су көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысына) береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігінде бақылау бөлімінің басшысы (теміржол және су көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысы) екі сағат ішінде талап етілген ұсынысқа сәйкес, мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті өтінішті және құжаттарды қарап, қызметті берушінің су көлігінде бақылау бөлімінің маманына (теміржол және су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманына) береді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігінде бақылау бөлімінің маманы (теміржол және су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы) бес күн ішінде талап етілген ұсынысқа сәйкес, мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті өтінішті және құжаттарды қарап, өздігімен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлігін немесе куәліктің телнұсқасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қол қоюға жібереді;
бұрын берілген куәліктің қолдану мерзімі аяқталған жағдайда, өзі жүретін шағын кеме жүргізуге құқық беретін куәлікті алуға қызмет алушының өтініші келіп түскенде қызмет беруші өтінішті келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде қарастырады, куәлікті дайындайды және қызмет берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қол қоюға жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасары үш сағаттың ішінде өздігімен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлігін немесе куәліктің телнұсқасына қол қояды да оларды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жібереді;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері төрт сағаттың ішінде көрсетілген қызметтің қорытындысын курьер арқылы ХҚО береді.

1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного часа с момента поступления документов из ЦОН проводит регистрацию заявления и документов услугополучателя необходимых для оказания государственной услуги, в журнале регистрации входящей корреспонденции и передает их на рассмотрение руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
2) руководитель услугодателя, а в случае его отсутствия его заместитель в течение трех часов рассматривает заявление и документы услугополучателя необходимых для оказания государственной услуги, и передает его руководителю отдела контроля на водном транспорте (руководителю отдела контроля на железнодорожном и водном) услугодателю;
3) руководитель отдела контроля на водном транспорте (руководитель отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя в течение двух часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги на соответствие установленным требованиям, и передает их специалисту отдела контроля на водном транспорте (специалисту отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя;
4) специалист отдела контроля на водном транспорте (специалист отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя в течение пяти рабочих дней рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, проверяет их на соответствие установленным требованиям и оформляет удостоверения или дубликата удостоверения на право управления самоходными маломерными судами и направляет их на подписание руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
при подаче заявление и документов услугополучателя необходимых для оказания государственной услуги для получение удостоверения на право управления самоходным маломерным судном, в случае истечения срока действия ранее выданного удостоверения, рассматривает заявление в течение одного рабочего дня со дня поступления документов к услугодателю, оформляет удостоверение и направляет их на подписание руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
5) руководитель услугодателя, а в случае его отсутствия его заместитель в течение трех рабочих часов подписывает удостоверения или дубликата удостоверения на право управления самоходными маломерными судами и направляет их в канцелярию услугодателя;
6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение четырех часов передает результат оказания государственной услуги в ЦОН через курьера.

9. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) кезеңділігінің сипаттамасы осы «Өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді жүргізу құқығына куәлік және куәліктің телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының блок-схемасында келтірілген.
4. ХҚО-мен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік
қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйені пайдалану
тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін мемлекеттік көрсетілетін алушы ХҚО-ға мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтінішті және құжаттарды ұсынады.
11. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетілуі үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) өздігімен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлігін алу үшін:
ХҚО-ға:
өтiнiш;
шағын көлемді кеме жүргізуші бойынша курстарын бітіргені туралы куәлік (анықтама);
№ 083/У нысандағы медициналық анықтама;
2,5х3,5 сантиметр мөлшеріндегі екі фотосурет;
жеке куәліктің немесе паспорттың көшірмесі;
«электрондық үкіметтің» веб-порталына (бұдан әрі - Порталға):
қызмет алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрауы;
шағын көлемді кеме жүргізуші бойынша курстарын бітіргені туралы куәліктің (анықтаманың) электрондық көшірмесі;
№ 083/У нысандағы медициналық анықтаманың электрондық көшірмесі;
2,5х3,5 сантиметр мөлшеріндегі екі фотосурет (көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижелерін берген кезде ХҚО-қа ұсынылады);
жеке куәліктің немесе паспорттың электрондық көшірмесі;
2) өздігімен жүретін шағын көлемдi кеменi басқару құқығына куәлігінің телнұсқасын алу үшін:
ХҚО-ға:
өтiнiш;
2,5х3,5 сантиметр мөлшеріндегі бір фотосурет;
жеке куәліктің немесе паспорттың көшірмесі;
Порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрауы;
2,5х3,5 сантиметр мөлшеріндегі бір фотосурет (көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижелерін берген кезде ХҚО-қа ұсынылады);
жеке куәліктің немесе паспорттың электрондық көшірмесі;
3) өздігінен жүретін шағын көлемдi кемелердi жүргізу құқығына бұрын берілген куәліктің пайдалану мерзiмiнің өтуі жағдайында жаңа куәлікті алу үшін:
ХҚО-ға:
өтiнiш;
бұрын берілген өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді жүргізу құқығына куәлік;
№ 083/У нысандағы медициналық анықтама;
2,5х3,5 сантиметр мөлшеріндегі екі фотосурет;
жеке куәліктің немесе паспорттың көшірмесі;
Порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрауы;
бұрын берілген өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді жүргізу құқығына куәлік (мемлекеттік қызмет нәтижелерін берген кезде ХҚО-на ұсынылады);
№ 083/У нысандағы медициналық анықтаманың электрондық көшірмесі;
2,5х3,5 сантиметр мөлшеріндегі екі фотосурет (көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижелерін берген кезде ХҚО-қа ұсынылады);
жеке куәліктің немесе паспорттың электрондық көшірмесі.

9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя приведено в блок–схеме взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги «Выдача удостоверений и дубликатов удостоверений на право управления самоходными маломерными судами».
4. Описание порядка взаимодействия с ЦОН, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
10. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет в ЦОН заявление и документы, необходимые для оказания государственной услуги.
11. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) для получения удостоверения на право управления самоходным маломерным судном:
в ЦОН:
заявление;
свидетельство (справка) об окончании курсов по подготовке судоводителей маломерных судов;
медицинская справка по форме № 083/У;
две фотографии размером 2,5x3,5 сантиметров;
копия удостоверения личности или паспорта;
на веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее - Портал):
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия свидетельства (справки) об окончании курсов по подготовке судоводителей маломерных судов;
электронная копия медицинской справки по форме № 083/У;
две фотографии размером 2,5x3,5 сантиметров (представляются в ЦОН при выдаче результата государственной услуги);
электронная копия удостоверения личности или паспорта;
2) для получения дубликата удостоверения на право управления самоходным маломерным судном:
в ЦОН:
заявление;
одна фотография размером 2,5x3,5 сантиметров;
копия удостоверения личности или паспорта;
на Портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
одна фотография размером 2,5x3,5 сантиметров (представляется в ЦОН при выдаче результата государственной услуги);
электронная копия удостоверения личности или паспорта;
3) для получения удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в случае истечения срока действия ранее выданного удостоверения;
в ЦОН:
заявление;
ранее выданное удостоверение на право управления самоходными маломерными судами;
медицинская справка по форме № 083/У;
две фотографии размером 2,5x3,5 сантиметров;
копия удостоверения личности или паспорта;
на Портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
ранее выданное удостоверение на право управления самоходными маломерными судами (представляется в ЦОН при выдаче результата государственной услуги);
электронная копия медицинской справки по форме № 083/У;
две фотографии размером 2,5x3,5 сантиметров (представляются в ЦОН при выдаче результата государственной услуги);
электронная копия удостоверения личности или паспорта.

12. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету өздігімен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлігін алу үшін қажетті өтінішті және құжаттарды тапсырып, ХҚО көрсетілетін қызметті алушыға қағаз түрінде, ал Порталға сұрау салынған кезде көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» емтихан өткізудің орны мен уақыты туралы хабарламаны береді.
13. ХҚО-ға құжаттарды тапсыру кезінде көрсетілетін қызметті алушыға мыналарды:
өтініштің нөмірін және қабылдау күнін;
сұрау салынатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын;
қоса берілген құжаттардың санын және атауларын;
құжаттарды беру күнін (уақытын) және орнын;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты және әкесінің атын көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ХҚО рәсімдерінің (іс-қимылдарының) кезеңділігі және ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету үшін ХҚО немесе Порталға өтінішті және құжаттарды ұсынады;
2) ХҚО қызметкері 20 минут ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуге қажет өтінішті және құжаттарды тіркейді, қажет болған жағдайда өздігімен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына кеме жүргізушілерін аттестаттау бойынша емтиханның уақытын белгілейді және көрсетілетін қызметті алушыға қағаз түрінде, ал Порталға сұрау салынған кезде көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» емтихан өткізудің орны мен уақыты туралы хабарламаны береді;
3) ХҚО өтініш түскеннен кейін бір сағат ішінде емтихан қабылданады немесе ХҚО-да арнайы жабдықталған классына компьютерлік тестілеу арқылы портал бойынша;
4) емтихан тапсырып болған соң, ХҚО-ның қызметкері бір сағат ішінде қызмет алушыға көрсетілген қызметтің нәтижесін алатын күні туралы қағаз жүзінде хабарлама қағаз береді, сонымен қатар емтихан нәтижесі мен құжаттардың толық тізбесін (екі суреттен басқасын) қызмет берушіге электрондық цифрлық қолтаңбамен куәланған ақпараттық жүйе арқылы құжаттар көшірмелерінің электронды нұсқасын жібереді;
5) суреттің ХҚО-нан қызмет берушіге жіберілгені туралы штрих-код сканерінің көмегімен, яғни мемлекеттік қызмет көрсету барысында құжаттардың қозғалысын бақылау арқылы жүзеге асырылады;
6) ХҚО-ның жинақтаушы бөлімінің қызметкері бір сағат ішінде өлшемі 2,5х3,5 екі суретті курьер арқылы қызмет берушіге береді.
15. ХҚО арқылы электронды қызмет көрсетуде функционалды өзара әрекеттесу диаграммасы осы «Өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді жүргізу құқығына куәлік және куәліктің телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 2 қосымшасында көрсетілген.

12. При подаче услугополучателем заявления и документов, необходимых для получения удостоверения на право управления самоходным маломерным судном, ЦОН вручает услугополучателю уведомление в бумажном виде, а при подаче запроса на портал направляет услугополучателю в «личный кабинет» уведомление о месте и времени прохождения экзамена.
13. При сдаче документов в ЦОН, работник ЦОНа выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
наименования запрашиваемой государственной услуги;
наименований и количества приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов.
14. Описание последовательности и длительность процедур (действий) ЦОН при оказании государственной услуги:
1) услугополучатель подает заявление и документы, необходимые для оказании государственной услуги в ЦОН либо на Портал;
2) работник ЦОНа в течение 20 минут производит регистрацию заявления и документы, необходимые для оказания государственной услуги, в случае необходимости определяет время сдачи экзамена по аттестации судоводителей на право управления самоходным маломерным судном, после чего вручает услугополучателю в бумажном виде, а при подаче запроса на Портал направляет их услугополучателю в «личный кабинет» уведомление о месте и времени прохождения экзамена;
3) прием экзамена осуществляется в течение одного часа с момента приема заявления в ЦОНе либо на Портале в специально оборудованном классе ЦОН, путем компьютерного тестирования;
4) после сдачи экзамена, работник ЦОНа в течение одного часа вручает услугополучателю уведомление в бумажном виде о дате получения результата оказания государственной услуги, а также направляет результаты экзамена и полный пакет документов (кроме двух фотографий) к услугодателю в форме электронных копий документов посредством информационной системы, удостоверенных электронной цифровой подписью работника ЦОН;
5) факт отправки фотографии из ЦОН к услугодателю фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
6) работник накопительного отдела ЦОН в течение одного часа передает две фотографии размером 2,5x3,5 сантиметров к услугодателю через курьера.
15. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ЦОН приведена в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги «Выдача удостоверений и дубликатов удостоверений на право управления самоходными маломерными судами».

16. ХҚО-ға құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
Көрсетілетін қызметті алушыға ХҚО-да қызмет көрсетуге рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 20 (жиырма) минут.
17. ХҚО-да құжаттарды қабылдау «электрондық» кезек тәртібімен жеделдетілген қызмет көрсетусіз операциялық залда жүзеге асырылады, электрондық кезекті «электрондық үкіметтің» веб-порталы арқылы броньдалуы мүмкін.
18. Қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру ХҚО қызметкері «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы қолхат негізінде, онда көрсетілген мерзімде жеке өзі келген кезде, қол қойғызып және жеке басын куәландыратын құжатты және сенімхатты (қызмет алушының өкілі үшін) ұсынуымен жүзеге асырылады.
19. Портал арқылы электронды сұрау салған кезінде қызмет алушының Порталдағы «жеке кабинетінде» мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күні жөнінде мәліметі бар қабылданған мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау туралы статусы көрсетіледі.
20. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде функционалды өзара әрекеттесу диаграммасы осы «Өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді жүргізу құқығына куәлік және куәліктің телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 3 қосымшасында келтірілген.
«Өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді
жүргізу құқығына куәлік және куәліктің
телнұсқасын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының блок-схемасы.
«Өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді
жүргізу құқығына куәлік және куәліктің
телнұсқасын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
ХҚО арқылы электронды қызмет көрсетуде функционалды өзара
әрекеттесу диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2014 жылғы 9 сәуірдегі
№ 239 бұйрығына
8-қосымша
«Шағын көлемді кемелерді мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және
мемлекеттік тіркеуден шығару және олардың мемлекеттік
тіркелгенін растайтын құжаттардың телнұсқасын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Шағын көлемді кемелерді мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және мемлекеттік тіркеуден алып тастау және олардың мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттардың телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет), «Ішкі су көлігі туралы» 2004 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 26–бабы негізінде, сондай – ақ «Ішкі су мен теміржол көлігі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметін Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі көрсететін мәселелер туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 наурыздағы № 229 қаулысымен бекітілген «Шағын көлемді кемелерді мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және мемлекеттік тіркеуден шығару және олардың мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттардың телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсететін қызмет стандартына сәйкес Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің аумақтық органы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

16. Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в ЦОН – 15 (пятнадцать) минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в ЦОН – 20 (двадцать) минут.
17. В ЦОН прием документов осуществляется в операционном зале в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала «электронного правительства».
18. Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется работником ЦОНа посредством «безбарьерного» обслуживания на основании расписки, в указанный в ней срок, при личном посещении под роспись и по предъявлению документа, удостоверяющего личность и доверенности (для представителя услугополучателя).
19. При подаче электронного запроса посредством Портала в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
20. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через Портал приведена в приложении 3 к настоящему регламенту государственной услуги «Выдача удостоверений и дубликатов удостоверений на право управления самоходными маломерными судами».
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача удостоверений и дубликатов
удостоверений на право управления
самоходными маломерными судами»
Блок-схема описания взаимодействий структурных
подразделений (работников) услугодателя
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача удостоверений и дубликатов
удостоверений на право управления
самоходными маломерными судами»
Диаграмма функционального взаимодействия при
оказании электронной государственной услуги через ЦОН
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Выдача удостоверений и дубликатов
удостоверений на право управления
самоходными маломерными судами»
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через Портал
Условные обозначения:
Приложение 8
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 9 апреля 2014 года № 239
Регламент государственной услуги
«Государственная регистрация, перерегистрация
и снятие с государственной регистрации маломерных судов
и выдача дубликатов документов, подтверждающих их
государственную регистрацию»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Государственная регистрация, перерегистрация и снятие с государственной регистрации маломерных судов и выдача дубликатов документов, подтверждающих их государственную регистрацию» (далее – государственная услуга) оказывается на основании статьи 26 Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года «О внутреннем водном транспорте», а также согласно стандарту государственной услуги «Государственная регистрация, перерегистрация и снятие с государственной регистрации маломерных судов и выдача дубликатов документов, подтверждающих их государственную регистрацию», утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2014 года № 229 «О вопросах оказания Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан государственных услуг в сфере внутреннего водного и железнодорожного транспорта», территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – услугодатель).

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
1) шағын көлемді кемені тіркеу (қайта тіркеу) кезінде қағаз түріндегі кеме билетін беру, немесе қағаз түріндегі не электронды құжат нысанындағы қызметті беруші уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электронды құжат түрінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты беру;
2) қағаз түріндегі кеме билетінің телнұсқасын беру;
3) қағаз түріндегі «Жойылды» деген мөртаңба қойылған кеме билетін беру болып табылады.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкердің) мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіндегі
іс-қимылдар тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) басталуы үшін негіздеме көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік көрсетілетін қызметі үшін қажетті көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және құжаттарын алуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің қызметкері «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнынан (бұдан әрi – ХҚО) құжаттар келіп түскен сәттен бастап бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтінішін және құжаттарын кіріс хат-хабарларды тіркеу журналында тіркеуді жүргізеді және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасары үш сағат ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті өтінішті және құжаттарды қарап, қызметті берушінің су көлігінде бақылау бөлімінің басшысына (теміржол және су көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысына) береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігінде бақылау бөлімінің басшысы (теміржол және су көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысы) екі сағат ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті өтінішті және құжаттарды қарап, қызметті берушінің су көлігінде бақылау бөлімінің маманына (теміржол және су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманына) береді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігінде бақылау бөлімінің маманы (теміржол және су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы) бес күн ішінде талап етілген ұсынысқа сәйкес, мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті өтінішті және құжаттарды қарап, қағаз түріндегі кеме билеті немесе көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты, немесе қағаз түріндегі кеме билетінің телнұсқасын, немесе қағаз түріндегі «Жойылды» деген мөртаңба қойылған кеме билетін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қол қоюға жібереді;

2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является выдача:
1) судового билета в бумажном виде либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в бумажном виде или в форме электронного документа (далее – мотивированный ответ об отказе) удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугодателя – при регистрации (перерегистрации) маломерного судна;
2) дубликата судового билета в бумажном виде;
3) судового билета со штампом «Погашено» в бумажном виде.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и  документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного часа с момента поступления документов из Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» (далее – ЦОН), проводит регистрацию заявления и документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, в журнале регистрации входящей корреспонденции и передает их на рассмотрение руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
2) руководитель услугодателя, а в случае его отсутствия его заместитель в течение трех часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и передает их руководителю отдела контроля на водном транспорте (руководителю отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя;
3) руководитель отдела контроля на водном транспорте (руководитель отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя в течение двух часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, и передает специалисту отдела контроля на водном транспорте (специалист отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя;
4) специалист отдела контроля на водном транспорте (специалист отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя в течение пяти рабочих дней рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, проверяет их на соответствие установленным требованиям, оформляет судовой билет в бумажном виде либо мотивированный ответ об отказе, или дубликата судового билета или судового билета со штампом «Погашено» и направляет их на подписание руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;

5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасары үш сағаттың ішінде кеме билетіне немесе көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелге, кеме билетінің телнұсқасына немесе қағаз түріндегі «Жойылды» деген мөртаңба қойылған кеме билетіне қол қояды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жібереді;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері бір жұмыс күні ішінде куәлікті немесе куәліктің телқұжатын курьер арқылы ХҚО береді.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болады:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтінішті және басқа да құжаттарды қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына беру;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарының көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөліміне (теміржол және су көлігін бақылау бөліміне) қарау үшін берген бұрыштамасы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімі басшысының (теміржол және су көлігін бақылау бөлімі басшысының) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің маманына (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің маманына) берген қарау үшін бұрыштамасы;
4) қағаз түріндегі кеме билеті немесе көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты, немесе кеме билетінің телнұсқасын, немесе «Жойылды» деген мөртаңба қойылған кеме билетін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қол қоюға беру;
5) қол қойылған қағаз түріндегі кеме билетін немесе көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты, немесе кеме билетінің телнұсқасын, немесе «Жойылды» деген мөртаңба қойылған кеме билетін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне беру;
6) қағаз түріндегі кеме билеті немесе көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты, немесе кеме билетінің телнұсқасын, немесе «Жойылды» деген мөртаңба қойылған кеме билетін курьер арқылы ХҚО-ға беру.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлердің) мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіндегі
өзара іс-қимылдар тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процессіне қатысатын қызметті берушінің (қызметкерлердің) құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе орынбасары;

5) руководитель услугодателя, а в случае его отсутствия его заместитель в течение трех часов подписывает судовой билет в бумажном виде либо мотивированный ответ об отказе, дубликата судового билета и судового билета со штампом «Погашено» и направляет их в канцелярию услугодателя;
6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение четырех часов направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН через курьера.
6. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления и документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, в канцелярии услугодателя и передача их руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
2) резолюция руководителя услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителя отделу контроля на водном транспорте (отделу контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя для рассмотрения;
3) резолюция руководителя отдела контроля на водном транспорте (отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) специалисту отдела услугодателя для рассмотрения;
4) оформление судового билета в бумажном виде либо мотивированного ответа об отказе, или дубликата судового билета или судового билета со штампом «Погашено» и передача их для подписания руководителю услугодателя;
5) передача подписанного судового билета в бумажном виде либо мотивированного ответа об отказе, или дубликата судового билета или судового билета со штампом «Погашено» в канцелярию услугодателя;
6) передача судового билета в бумажном виде либо мотивированного ответа об отказе, или дубликата судового билета или судового билета со штампом «Погашено» в ЦОН через курьера.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работники) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя либо его заместитель;

3) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің басшысы (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің басшысы);
4) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің маманы (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің маманы).
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) дәйектілігінің сипаттамасы мен ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің қызметкері ХҚО-дан құжаттар келіп түскен сәттен бастап бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтінішті және құжаттарды қабылдау және кіріс хат-хабарлар журналында тіркеуді жүргізеді де, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасары үш сағат ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті өтінішті және құжаттарды қарап, қызметті берушінің су көлігінде бақылау бөлімінің басшысына (теміржол және су көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысына) береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігінде бақылау бөлімінің басшысы (теміржол және су көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысы) екі сағат ішінде талап етілген ұсынысқа сәйкес, мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті өтінішті және құжаттарды қарап, қызметті берушінің су көлігінде бақылау бөлімінің маманына (теміржол және су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманына) береді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігінде бақылау бөлімінің маманы (теміржол және су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы) бес күн ішінде талап етілген ұсынысқа сәйкес, мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті өтінішті және құжаттарды қарап, қағаз түріндегі кеме билеті немесе көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты, немесе кеме билетінің телнұсқасын, немесе «Жойылды» деген мөртаңба қойылған кеме билетін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қол қоюға жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасары үш сағаттың ішінде қағаз түріндегі кеме билетіне немесе көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты, кеме билетінің телнұсқасына немесе «Жойылды» деген мөртаңба қойылған кеме билетіне қол қояды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жібереді;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері төрт сағаттың ішінде көрсетілген қызметтің қорытындысын курьер арқылы ХҚО береді.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) кезеңділігінің сипаттамасы осы «Шағын көлемді кемелерді мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және мемлекеттік тіркеуден алып тастау және оларды мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттардың телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының блок-схемасында келтірілген.

3) руководитель отдела контроля на водном транспорте (руководитель отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя;
4) специалист отдела контроля на водном транспорте (специалист отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя.
8. Описание последовательности и длительность процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя при оказании государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного часа с момента поступления документов из ЦОН проводит регистрацию заявления и документов услугополучателя, в журнале регистрации входящей корреспонденции и передает их на рассмотрение руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
2) руководитель услугодателя, а в случае его отсутствия его заместитель в течение трех часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, и передает их руководителю отдела контроля на водном транспорте (руководителю отдела контроля на железнодорожном и водном) услугодателю;
3) руководитель отдела контроля на водном транспорте (руководитель отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя в течение двух часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, и передает специалисту отдела контроля на водном транспорте (специалисту отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя;
4) специалист отдела контроля на водном транспорте (специалист отдела контроля железнодорожном и водном транспорте) услугодателя в течение пяти рабочих дней рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, проверяет их на соответствие установленным требованиям и оформляет судовой билет в бумажном виде либо мотивированный ответ об отказе, или дубликат судового билета или судовой билет со штампом «Погашено» и направляет их на подписание руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
5) руководитель услугодателя, а в случае его отсутствия его заместитель в течение трех рабочих часов подписывает судовой билет в бумажном виде либо мотивированный ответ об отказе, или дубликат судового билета или судовой билет со штампом «Погашено» и направляет их в канцелярию услугодателя;
6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение четырех часов передает результат оказания государственной услуги в ЦОН через курьера.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя приведено в блок–схеме взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги «Государственная регистрация, перерегистрация и снятие с государственной регистрации маломерных судов и выдача дубликатов документов, подтверждающих их государственную регистрацию».

4. ХҚО-мен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік
қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйені пайдалану
тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін мемлекеттік көрсетілетін алушы ХҚО-ға мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтінішті және құжаттарды ұсынады.
11. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетілуі үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) шағын көлемді кемені мемлекеттік тіркеу кезінде кеме билетін алу үшін:
ХҚО-ға:
өтiнiш;
сататын ұйымның анықтама-есебі, сататын ұйымның тауар чегі; сатып алу-сату немесе сыйға тарту шарты, мұрагерлікке құқық туралы куәлік, немесе Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 шілдедегі «Ішкі су көлігі туралы» Заңының 27 тармағына сәйкес өзге де құжаттар (бұдан әрі - кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеуге негіз болып табылатын құқық белгілейтін құжат);
бұрын мемлекеттік тіркеу органдарында тіркелген болса, кеменің есептен шығарылғаны туралы белгісі бар кеме билеті немесе басқа құжат;
егер кеме бұрын шет мемлекеттің кеме тізілімінде тіркелген жағдайда шет мемлекеттердің кеме тізілімдерінен (кітаптарынан) шығарылған туралы куәландыратын құжат;
бюджетке шағын көлемді кемені мемлекеттік тіркеу үшін алым сомасының төленгенін растайтын құжат;
Порталға:
қызмет алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрауы;
кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеуге негіз болып табылатын құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесі (мемлекеттік қызмет нәтижелерін берген кезде ХҚО-ға түпнұсқасы ұсынылады);
бұрын мемлекеттік тіркеу органдарында тіркелген болса, кеменің есептен шығарылғаны туралы белгісі бар кеме билетінің немесе басқа құжаттың электрондық көшірмесі;
егер кеме бұрын шет мемлекеттің кеме тізілімінде тіркелген жағдайда шет мемлекеттердің кеме тізілімдерінен (кітаптарынан) шығарылған туралы куәландыратын құжаттың электрондық көшірмесі;
алым ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда бюджетке шағын көлемді кемені мемлекеттік тіркеу үшін алым сомасының төленгенін растайтын құжаты (мемлекеттік қызмет нәтижелерін берген кезде ХҚО-ға түпнұсқасы ұсынылады);
2) шағын көлемді кемені қайта тіркеу кезінде кеме билетін алу үшін:
ХҚО-ға:
өтiнiш;
кеме билетінің түпнұсқасы;
оқиға нәтижесінде немесе басқа себеппен шағын көлемді кеменің кеме кітабына бұрын енгізілген мәліметтерге сәйкес келмей қалған жағдайда шағын көлемді кемені қайта тіркеу үшін негізді растайтын құжаты;
бюджетке шағын көлемді кемені мемлекеттік қайта тіркеу үшін алым сомасының төленгенін растайтын құжаты;
Порталға:
қызмет алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрауы;
кеме билетінің электрондық көшірмесі (мемлекеттік қызмет нәтижелерін берген кезде ХҚО-ға түпнұсқасы ұсынылады);
оқиға нәтижесінде немесе басқа себеппен шағын көлемді кеменің кеме кітабына бұрын енгізілген мәліметтерге сәйкес келмей қалған жағдайда шағын көлемді кемені қайта тіркеу үшін негізді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
алым ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда бюджетке шағын көлемді кемені мемлекеттік қайта тіркеу үшін алым сомасының төленгенін растайтын құжаты (мемлекеттік қызмет нәтижелерін берген кезде ХҚО-на түпнұсқасы ұсынылады).

4. Описание порядка взаимодействия с ЦОН, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
10. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет в ЦОН заявление и документы.
11. Перечень документов, при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) для получения судового билета при регистрации маломерного судна:
в ЦОН:
заявление;
справка – счет торгующей организации, или товарный чек торгующей организации, либо договор купли – продажи или дарения, или свидетельство о праве на наследство, или иные документы, в соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года «О внутреннем водном транспорте» (далее – правоустанавливающий документ, являющийся основанием государственной регистрации маломерного судна и прав на него);
судовой билет или другой документ с отметкой о снятии судна с учета, если оно было ранее зарегистрировано в органах государственной регистрации;
документ, свидетельствующий об исключении из судовых реестров (книг) иностранных государств, в случае если судно ранее было зарегистрировано в судовом реестре иностранного государства;
документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию маломерного судна;
на веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – Портал):
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия правоустанавливающего документа, являющегося основанием государственной регистрации маломерного судна и прав на него (оригинал представляется в ЦОН при выдаче результата государственной услуги);
электронная копия судового билета или другого документа с отметкой о снятии судна с учета, если оно было ранее зарегистрировано в органах государственной регистрации;
электронная копия документа, свидетельствующего об исключении из судовых реестров (книг) иностранных государств, в случае если судно ранее было зарегистрировано в судовом реестре иностранного государства;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию маломерного судна, за исключением случаев оплаты сбора через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП), (оригинал представляется в ЦОН при выдаче результата государственной услуги);
2) для получения судового билета при перерегистрации маломерного судна:
в ЦОН:
заявление;
оригинал судового билета;
документ, подтверждающий основания для перерегистрации маломерного судна, в случае, если в результате происшествия или по другой причине маломерное судно перестает соответствовать сведениям, ранее внесенным в судовую книгу;
документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за перерегистрацию маломерного судна.
на Портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия судового билета (оригинал представляется в ЦОН при выдаче результата государственной услуги);
электронная копия документа, подтверждающего основания для перерегистрации маломерного судна, в случае, если в результате происшествия или по другой причине маломерное судно перестает соответствовать сведениям, ранее внесенным в судовую книгу;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет суммы сбора за перерегистрацию маломерного судна, за исключением случаев оплаты сбора через ПШЭП (оригинал представляется при выдаче результата государственной услуги в ЦОН);

3) кеме билетінің телнұсқасын алу үшін:
ХҚО-ға:
өтiнiш;
кеменің жүзуге жарамдылығын кезектен тыс техникалық куәландырудан өткенін растайтын құжаты;
бюджетке кеме билетінің телнұсқасын беру үшін алым сомасының төленгенін растайтын құжаты;
Порталға:
қызмет алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрауы;
кеменің жүзуге жарамдылығына кезектен тыс техникалық куәландырудан өткенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
алым ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда бюджетке кеме билетінің телнұсқасын беру үшін алым сомасының төленгенін растайтын құжаты (мемлекеттік қызмет нәтижелерін берген кезде ХҚО-на түпнұсқасы ұсынылады);
4) шағын көлемді кемелерді мемлекеттік тіркеуден алып тастау кезінде «Жойылды» деген мөртаңба қойылған кеме билетін алу үшін:
ХҚО-ға:
өтiнiш;
кеме билетінің түпнұсқасы;
Порталға:
қызмет алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрауы;
кеме билетінің түпнұсқасы (мемлекеттік қызмет нәтижелерін берген кезде ХҚО-ға түпнұсқасы ұсынылады).
12. ХҚО-ға құжаттарды тапсыру кезінде көрсетілетін қызметті алушыға мыналарды:
өтініштің нөмірін және қабылдау күнін;
сұрау салынатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын;
қоса берілген құжаттардың санын және атауларын;
құжаттарды беру күнін (уақытын) және орнын;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің тегі, аты және әкесінің атын көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ХҚО рәсімдерінің (іс-қимылдарының) кезеңділігі және ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету үшін ХҚО немесе «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы www.egov.kz (бұдан әрі – Портал) өтінішті және құжаттарды ұсынады;
2) ХҚО қызметкері 20 минут ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуге қажет өтініш пен құжаттарды тіркейді, сонымен қатар ХҚО қызметкерінің электронды цифрлы қолымен куәландырылған ақпараттық жүйе арқылы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде жіберіледі;
3) мемлекеттік қызметтің дайын нәтижесін қабылдау және келіп түскен құжаттарды тіркеу ХҚО Сканер штрих-код көмегімен жүзеге асырады;
4) ХҚО қызметкері көрсетілген қызмет аушының өтініші жүгінген уақыттан бастап 20 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін береді.
14. ХҚО арқылы электронды қызмет көрсетуде функционалды өзара әрекеттесу диаграммасы осы «Шағын көлемді кемелерді мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және мемлекеттік тіркеуден алып тастау және оларды мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттардың телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 2 қосымшасында көрсетілген.

3) для получения дубликата судового билета:
в ЦОН:
заявление;
документ, подтверждающий прохождение внеочередного технического освидетельствования маломерного судна на годность к плаванию;
документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за выдачу дубликата судового билета.
на Портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего прохождение внеочередного технического освидетельствования маломерного судна на годность к плаванию;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет суммы сбора за выдачу дубликата судового билета за исключением случаев оплаты сбора через ПШЭП (оригинал представляется при выдаче результата государственной услуги в ЦОН);
4) для получения судового билета со штампом «Погашено» при снятии с государственной регистрации маломерного судна:
в ЦОН:
заявление;
оригинал судового билета.
на Портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
оригинал судового билета (представляется в ЦОН одновременно с направлением запроса через портал).
12. При сдаче документов в ЦОН, работник ЦОНа выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
наименования запрашиваемой государственной услуги;
наименований и количества приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов.
13. Описание последовательности и длительность процедур (действий) ЦОН при оказании государственной услуги:
1) услугополучатель подает заявление и документы в ЦОН либо на веб–портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – Портал);
2) работник ЦОН в течение 20 минут производит регистрацию заявления и документов, а также направляет в форме электронных копий документов посредством информационной системы, удостоверенных электронной цифровой подписью работника ЦОН;
3) прием готового результата государственной услуги и фиксирование поступивших документов осуществляется ЦОН при помощи Сканера штрихкода;
4) работник ЦОНа с момента обращения услугополучателя в течение 20 минут выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю.
14. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ЦОН приведена в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги «Государственная регистрация, перерегистрация и снятие с государственной регистрации маломерных судов и выдача дубликатов документов, подтверждающих их государственную регистрацию».

15. ХҚО-ға құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты 15 (он бес) минут.
Көрсетілетін қызметті алушыға ХҚО-да қызмет көрсетуге рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 20 (жиырма) минут.
16. ХҚО-да құжаттарды қабылдау «электрондық» кезек тәртібімен жеделдетілген қызмет көрсетусіз операциялық залда жүзеге асырылады, электрондық кезекті «электрондық үкіметтің» веб-порталы арқылы броньдалуы мүмкін.
17. Қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру ХҚО қызметкері «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы қолхат негізінде, онда көрсетілген мерзімде жеке өзі келген кезде, қол қойғызып және жеке басын куәландыратын құжатты және сенімхатты (қызмет алушының өкілі үшін) ұсынуымен жүзеге асырылады.
18. Портал арқылы электронды сұрау салған кезінде қызмет алушының Порталдағы «жеке кабинетінде» мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күні жөнінде мәліметі бар қабылданған мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау туралы статусы көрсетіледі.
19. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде функционалды өзара әрекеттесу диаграммасы осы «Шағын көлемді кемелерді мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және мемлекеттік тіркеуден алып тастау және оларды мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттардың телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 3 қосымшасында келтірілген.
«Шағын көлемді кемелерді мемлекеттік тіркеу,
қайта тіркеу және мемлекеттік тіркеуден алып
тастау және оларды мемлекеттік тіркелгенін растайтын
құжаттардың телнұсқасын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының блок-схемасы.
«Шағын көлемді кемелерді мемлекеттік тіркеу,
қайта тіркеу және мемлекеттік тіркеуден алып
тастау және оларды мемлекеттік тіркелгенін растайтын
құжаттардың телнұсқасын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
ХҚО арқылы электронды мемлекеттік қызмет көрсетуде функционалды
іс-қимылдардың диаграммасы
Шартты белгілер:
«Шағын көлемді кемелерді мемлекеттік тіркеу,
қайта тіркеу және мемлекеттік тіркеуден алып
тастау және оларды мемлекеттік тіркелгенін растайтын
құжаттардың телнұсқасын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Портал арқылы электронды мемлекеттік қызмет көрсетуде
функционалды іс-қимылдың диаграммасы
Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрінің
2014 жылғы 9 сәуірдегі
№ 239 бұйрығына
9-қосымша
«Ішкі суда жүзетін кемелерді және «өзен-теңіз» суларында
жүзетін кемелерді Мемлекеттік кеме тiзiлiмiнде мемлекеттік
тіркеу, қайта тіркеу және мемлекеттік тіркеуден шығару және
олардың мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттардың
телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілген қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Ішкі суда жүзетін кемелерді және «өзен-теңіз» суларында жүзетін кемелерді Мемлекеттік кеме тiзiлiмiнде мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және мемлекеттік тіркеуден шығару және олардың мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттардың телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан – әрі мемлекеттік көрсетілетін қызмет) «Ішкі су көлігі туралы» 2004 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 23-бабына, сондай-ақ «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің ішкі су және теміржол көлігі саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері туралы» Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2014 жылғы 12 наурыздағы № 229 қаулысымен бекітілген «Ішкі суда жүзетін кемелерді және «өзен-теңіз» суларында жүзетін кемелерді Мемлекеттік кеме тiзiлiмiнде мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және мемлекеттік тіркеуден шығару және олардың мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттардың телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілген қызмет стандартына сәйкес Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi Көлiктiк бақылау комитетiнiң аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

15. Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в ЦОН – 15 (пятнадцать) минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в ЦОН – 20 (двадцать) минут.
16. В ЦОН прием документов осуществляется в операционном зале в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала «электронного правительства».
17. Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется работником ЦОНа посредством «безбарьерного» обслуживания на основании расписки, в указанный в ней срок, при личном посещении под роспись и по предъявлению документа, удостоверяющего личность и доверенности (для представителя услугополучателя).
18. При подаче электронного запроса посредством Портала в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
19. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через Портал приведена в приложении 3 к настоящему регламенту государственной услуги «Государственная регистрация, перерегистрация и снятие с государственной регистрации маломерных судов и выдача дубликатов документов, подтверждающих их государственную регистрацию».
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Государственная регистрация,
перерегистрация и снятие с
государственной регистрации маломерных
судов и выдача дубликатов документов,
подтверждающих их государственную
регистрацию»
Блок-схема описания взаимодействий структурных
подразделений (работников) услугодателя
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Государственная регистрация,
перерегистрация и снятие с
государственной регистрации маломерных
судов и выдача дубликатов документов,
подтверждающих их государственную
регистрацию»
Диаграмма функционального взаимодействия при
оказании электронной государственной услуги через ЦОН
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Государственная регистрация,
перерегистрация и снятие с
государственной регистрации маломерных
судов и выдача дубликатов документов,
подтверждающих их государственную
регистрацию»
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через Портал
Условные обозначения:
Приложение 9
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 9 апреля 2014 года № 239
Регламент государственной услуги
«Государственная регистрация, перерегистрация и снятие
с регистрации судов внутреннего водного плавания и судов
плавания «река-море» в Государственном судовом реестре и выдача
дубликатов документов, подтверждающих их государственную
регистрацию»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Государственная регистрация, перерегистрация и снятие с регистрации судов внутреннего водного плавания и судов плавания «река-море» в Государственном судовом реестре и выдача дубликатов документов, подтверждающих их государственную регистрацию» (далее-государственная услуга) оказывается на основании статьи 26 Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года «О внутреннем водном транспорте», а также согласно Стандарту государственной услуги «Государственная регистрация, перерегистрация и снятие с регистрации судов внутреннего водного плавания и судов плавания «река-море» в Государственном судовом реестре и выдача дубликатов документов, подтверждающих их государственную регистрацию», утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2014 года № 229 «О вопросах оказания Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан государственных услуг в сфере внутреннего водного и железнодорожного транспорта» (далее – Стандарт), территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – услугодатель).

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: қағаз түрінде.
3. Көрсетілетін мемлекеттік кызметтің нәтижесі:
1) кеме куәлiгiн, не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты;
2) қағаз түрінде кеме куәлiгiнің телнұсқасын;
3) қағаз түрінде кемені Мемлекеттік кеме тізілімінен алып тастау туралы анықтаманы беру болып табылады.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызметтер көрсету процесіндегі
іс-қимылдарының тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылды) бастау үшін негіз көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің алуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызмет беруші кеңесінің қызметкері «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнынан (бұдан әрi – ХҚО) құжаттар келіп түскен сәттен бастап төрт сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініштін мен құжаттарын кіріс құжаттарын тіркеу журналына тіркейді және қарау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасары төрт сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажеті өтініштері мен құжаттарын қарайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің басшысына (темір жол және су көлігін бақылау бөлімінің бастығына) береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің басшысы (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің басшығы) төрт сағаттың ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті қызметті алушының өтінімін және басқа құжаттарын қарайды және қызмет берушінің су көлігінде бақылау бөлімінің маманына (темір жол және су көлігінде бақылау бөлімінің маманына) тапсырады.
4) қызмет берушінің су көлігінде бақылау бөлімінің маманы (темір жол және су көлігінде бақылау бөлімінің маманы):
төрт жұмыс күні ішінде – кемелерді мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу кезінде, үш жұмыс күні ішінде – кемелерді мемлекеттік тіркеуден алып тастау кезінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті қызметті алушының өтінімін және құжаттарды қарайды, мемлекеттік көрсететін қызметі үшін қажетті талаптар сәйкестілігіне орнатылғанға оны тексереді;
бір жұмыс күні ішінде дайындайды:
кеме куәлiгi, немесе қағаз тасығышта мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру болып табылады;
кеме куәлiгiнің телнұсқасы қағаз тасығышта;
кемені мемлекеттік кеме тізілімінен шығару туралы анықтама қағаз тасығышта ресімделеді.
Жоғарыда көрсетілген құжаттарды бір сағаттың ішінде қызмет берушінің бастығына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қол қоюға жолдайды;

2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача:
1) судового свидетельства либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
2) дубликата судового свидетельства в бумажном виде;
3) справки об исключении судна из Государственного судового реестра в бумажном виде.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и  документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение четырех часов со дня поступления документов из Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» (далее – ЦОН), проводит регистрацию заявления и документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, в журнале регистрации входящей корреспонденции, и передает на рассмотрение руководителю услугодателя либо его заместителю;
2) руководитель услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю в течение четырех часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и передает их руководителю отдела контроля на водном транспорте (руководителю отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя;
3) руководитель отдела контроля на водном транспорте (руководитель отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя в течение четырех часов рассматривает заявление и иные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и передает их специалисту отдела контроля на водном транспорте (специалисту отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя;
4) специалист отдела контроля на водном транспорте (специалист отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя:
в течение четырех рабочих дней – при государственной регистрации и перерегистрации судов, в течение трех рабочих дней – при снятии с регистрации судов осуществляет рассмотрение представленных из ЦОН документов услугополучателя, проверяет их на соответствие установленным требованиям;
в течение одного рабочего дня подготавливает:
оформление судового свидетельства либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги и дубликата судового свидетельства;
справку об исключении судна из Государственного судового реестра.
Вышеуказанные документы в течение одного часа направляет на подписание руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;

5) қызмет берушінің бастығы, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына төрт сағаттың ішінде кеме куәлiгi, немесе қағаз тасығышта мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру болып табылады, немесе кеме куәлiгiнің телнұсқасы қағаз тасығышта, немесе кемені мемлекеттік кеме тізілімінен шығару туралы анықтама беру қол қояды және қызмет берушінің кенесіне жолдайды;
6) қызмет берушінің кенсе маманы бір жұмыс күні ішінде кеме куәлiгi, немесе қағаз тасығышта мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру, немесе кеме куәлiгiнің телнұсқасы қағаз тасығышта, немесе кемені мемлекеттік кеме тізілімінен шығару туралы анықтамасын курьер арқылы ХҚО жолдайды.
6. Мемлекеттік көрсететін қызмет жөніндегі рәсімдердің (іс-қимылдың) нәтижесі мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болады:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініштері мен құжаттарын кіріс құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің кеңесінде тіркеу және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына беру;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөліміне (теміржол және су көлігін бақылау бөліміне) қарау үшін берген бұрыштамасы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімі басшысының (теміржол және су көлігін бақылау бөлімі басшысының) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің маманына (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің маманына) берген қарау үшін бұрыштамасы;
4) куәлiгi, немесе қағаз тасығышта мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру, немесе кеме куәлiгiнің телнұсқасы қағаз жеткізгіште, немесе кемені мемлекеттік кеме тізілімінен шығару туралы анықтамасын және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қол қоюға беру;
5) қол қойылған куәлiгi, немесе қағаз тасығышта мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру, немесе кеме куәлiгiнің телнұсқасы қағаз жеткізгіште, немесе кемені мемлекеттік кеме тізілімінен шығару туралы анықтамасын көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне беру;
6) куәлiгi, немесе қағаз тасығышта мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру, немесе кеме куәлiгiнің телнұсқасы қағаз жеткізгіште, немесе кемені мемлекеттік кеме тізілімінен шығару туралы анықтамасын курьер арқылы ХҚО-ға беру.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызметтер көрсету процесіндегі
өзара іс-қимылдарының тәртібін сипаттау

5) руководитель услугодателя, а в случае его отсутствия его заместитель в течение четырех часов подписывает судовое свидетельство, дубликат судового свидетельства, или справку об исключении судна из Государственного судового реестра либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет в канцелярию услугодателя;
6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного рабочего дня направляет судовое свидетельство, или дубликат судового свидетельства, или справку об исключении судна из Государственного судового реестра, или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в ЦОН через курьера.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления и документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги в канцелярии услугодателя и передача их руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
2) резолюция руководителя услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителя отделу контроля на водном транспорте (отделу контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя для рассмотрения;
3) резолюция руководителя отдела контроля на водном транспорте (отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя специалисту отдела контроля на водном транспорте (отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя для рассмотрения;
4) оформление судового свидетельства или мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги, или дубликата судового свидетельства, или справки об исключении судна из Государственного судового реестра, и передача их для подписания руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
5) передача подписанного судового свидетельства или мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги, или дубликата судового свидетельства, или справки об исключении судна из Государственного судового реестра в канцелярию услугодателя;
6) передача судового свидетельства или мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги, или дубликата судового свидетельства, или справки об исключении судна из Государственного судового реестра в ЦОН через курьера.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги

7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын қызмет берушілердің, құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы не оның орынбасары;
3) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің басшысы (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің басшысы);
4) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің маманы (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің маманы).
8. Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) дәйектілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызмет беруші кеңесінің қызметкері ХҚО-дан құжаттар келіп түскен сәттен бастап төрт сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініштері мен құжаттарын кіріс құжаттарын тіркеу журналына тіркейді және қару үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы төрт сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініштері мен құжаттарын қарайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің басшысына (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің басшысына) береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің басшысы (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің басшысы) төрт сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініштері мен құжаттарын қарайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің маманына (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің маманына) береді;
4) қызмет берушінің су көлігінде бақылау бөлімінің маманы (темір жол және су көлігінде бақылау бөлімінің маманы):
төрт жұмыс күні ішінде – кемелерді мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу кезінде, үш жұмыс күні ішінде – кемелерді мемлекеттік тіркеуден алып тастау кезінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті қызметті алушының өтінімін және құжаттарды қарайды, мемлекеттік көрсететін қызметі үшін қажетті талаптар сәйкестілігіне орнатылғанға оны тексереді;
бір жұмыс күні ішінде дайындайды:
кеме куәлiгi, немесе қағаз тасығышта мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру болып табылады;
кеме куәлiгiнің телнұсқасы қағаз тасығышта;
кемені мемлекеттік кеме тізілімінен шығару туралы анықтама қағаз тасығышта ресімделеді.
Жоғарыда көрсетілген құжаттарды бір сағаттың ішінде қызмет берушінің бастығына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қол қоюға жолдайды;

7. Перечень структурных подразделений, (работники) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя либо его заместитель;
3) руководитель отдела контроля на водном транспорте (руководитель отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя;
4) специалист отдела контроля на водном транспорте (специалист отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя.
8. Описание последовательности и длительность процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение четырех часов с момента поступления документов из ЦОН проводит регистрацию заявления и документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, в журнале регистрации входящей корреспонденции, и передает их на рассмотрение руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
2) руководитель услугодателя, а в случае его отсутствия его заместитель в течение четырех часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и передает их руководителю отдела контроля на водном транспорте (руководителю отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя;
3) руководитель отдела контроля на водном транспорте (руководитель отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя в течение четырех часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, передает специалисту отдела контроля на водном транспорте (специалисту отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя;
4) специалист отдела контроля на водном транспорте (специалист отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя:
в течение четырех рабочих дней – при государственной регистрации и перерегистрации судов, в течение трех рабочих дней – при снятии с регистрации судов осуществляет рассмотрение представленных из ЦОН документов услугополучателя проверяет их на соответствие установленным требованиям;
в течение одного рабочего дня подготавливает:
оформление судового свидетельства, дубликата судового свидетельства;
справку об исключении судна из Государственного судового реестра;
мотивированные ответы об отказе в предоставлении государственной услуги.
Вышеуказанные документы в течение одного часа направляет на подписание руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;

5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасары төрт сағаттың ішінде куәлiгi, немесе қағаз тасығышта мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру, немесе кеме куәлiгiнің телнұсқасы қағаз тасығышта, немесе кемені мемлекеттік кеме тізілімінен шығару туралы анықтамасына қол қояды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жібереді;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері бір жұмыс күні ішінде куәлiгi, немесе қағаз тасығышта мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру, немесе кеме куәлiгiнің телнұсқасы қағаз тасығышта, немесе кемені мемлекеттік кеме тізілімінен шығару туралы анықтамасын курьер арқылы ХҚО береді.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) кезеңділігінің сипаттамасы осы «Ішкі суда жүзетін кемелерді және «өзен-теңіз» суларында жүзетін кемелерді Мемлекеттік кеме тiзiлiмiнде мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және мемлекеттік тіркеуден алып тастау және оларды мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттардың телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының блок-схемасында келтірілген.
4. ХҚО-мен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік
қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйені пайдалану
тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін мемлекеттік көрсетілетін алушы ХҚО-ға мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтінішті және құжаттарды ұсынады.
11. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) ХҚО-ға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) Ішкі суда жүзетін кемелерді және «өзен-теңіз» суларында жүзетін кемелерді мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және құжаттардың телнұсқасын кеме куәлігін беру үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін кызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы кемені мемлекеттік тіркеуге (қайта тіркеуге) және кеме куәлiгiнің телнұсқасын беруге өтінім;
кемені мемлекеттік тіркеудің негізі болатын мынадай құқық белгілейтін құжаттардың көшірмесін:
мемлекеттік органдардың өз құзыреті шегінде шығарған актiлерiн;
кемеге қатысты Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жасалған шарттар мен басқа да мәмілелерді;
мұраға құқық туралы куәлікті;
соттың заңды күшiне енген шешімін;
Қазақстан Республикасы заңдарында белгiленген тәртiппен берiлген кемеге құқық туралы куәлiкті;
сыныптаушы куәліктің көшірмесін;
өзен кемелерін мемлекеттік тіркеу немесе қайта тіркеу, немесе кеме куәлігінің телнұсқасын беру үшін бюджетке алым сомасы төленгенін растайтын құжатты ұсынады.

5) руководитель услугодателя, а в случае его отсутствия его заместитель в течение четырех часов подписывает судовое свидетельство или дубликат судового свидетельства, или справку об исключении судна из Государственного судового реестра, или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет в канцелярию услугодателя;
6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного рабочего дня направляет судовое свидетельство или дубликат судового свидетельства, или справку об исключении судна из Государственного судового реестра, или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в ЦОН через курьера;
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя приведено в блок-схеме взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя согласно приложению к настоящему Регламенту государственной услуги «Государственная регистрация, перерегистрация и снятие с регистрации судов внутреннего водного плавания и судов плавания «река-море» в Государственном судовом реестре и выдача дубликатов документов, подтверждающих их государственную регистрацию».
4. Описание порядка взаимодействия с ЦОН, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
10. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет в ЦОН заявление и документы, необходимые для оказания государственной услуги.
11. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в ЦОН:
1) для получения судового свидетельства при регистрации и перерегистрации судов внутреннего водного плавания и судов плавания «река-море», дубликата судового свидетельства:
письменное заявление на государственную регистрацию (перерегистрацию) судна и выдачу дубликата судового свидетельства по установленной форме;
копии следующих правоустанавливающих документов, являющихся основанием государственной регистрации судна:
акты, изданные государственными органами в пределах их компетенции;
договоры и другие сделки в отношении судна, совершенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
свидетельство о праве на наследство;
вступившее в законную силу решение суда;
свидетельство о праве на судно, выданное в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
копию классификационного свидетельства;
документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию или перерегистрацию речных судов или выдачу дубликата судового свидетельства;

2) Ішкі суда жүзетін кемелерді және опат болған немесе хабарсыз жоғалып кеткен, конструкциялық жағынан күйреген немесе қайта жасау немесе басқа да өзгерістер нәтижесінде кеме сапасын жоғалтқан «өзен-теңіз» суларында жүзетін кемелерді тіркеуден шығару кезінде мемлекеттік кеме тізілімінен кемені алып тастау туралы анықтаманы алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы кеменің меншік иесінің жазбаша өтініші;
өтініште айтылған фактілерді растайтын құжат;
кемені мемлекеттік тіркеу кезінде берілген кеме куәлігі.
3) Ішкі суда жүзетін кемелерді және мемлекеттің, Қазақстан Республикасы азаматтарының және мемлекеттік емес заңды тұлғалардың меншігінде болудан қалған кемені Мемлекеттік кеме тізілімінен алып тастау туралы анықтаманы алу үшін:
құқық белгілейтін құжаттар қоса берілген осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кеменің меншік иесінің жазбаша өтініші.
12. Мемлекеттік көрсетілген қызметті алу үшін құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушыға мыналарды көрсете отырып, тиісті құжаттар қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
1) өтініштің нөмірін және қабылдау күнін;
2) сұрау салынатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын;
3) қоса берілген құжаттардың атауларын және санын;
4) құжаттарды беру күнін (уақытын) және орнын;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты және әкесінің аты көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ХҚО рәсімдерінің (іс-қимылдарының) кезеңділігі және ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы 15 минуттың ішінде ХҚО-ға мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтінішті және құжатты тапсырады;
2) ХҚО қызметкері 20 минуттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтінішті және құжатты тіркеуді жүргізеді;
3) ХҚО жинақтау бөлімінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтінішті және құжатты курьер арқылы көрсетілетін қызметті берушіге тапсырады;
4) ХҚО қызметкері 20 минуттың ішінде куәлiгi, немесе қағаз тасығышта мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру, немесе кеме куәлiгiнің телнұсқасы қағаз тасығышта, немесе кемені мемлекеттік кеме тізілімінен шығару туралы анықтамасын қабылдауды, сондай-ақ келіп түсу фактісін Сканер штрихкоды арқылы белгілеуді жүзеге асырады;
5) ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушы жүгінген сәттен бастап 20 минуттың ішінде оған куәлік, немесе қағаз тасығышта мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру, немесе кеме куәлiгiнің телнұсқасы қағаз тасығышта, немесе кемені мемлекеттік кеме тізілімінен шығару туралы анықтамасын береді.

2) для получения справки об исключении судна из Государственного судового реестра при снятии с регистрации речных судов и судов плавания «река-море», погибших или пропавших без вести, конструктивно погибших, или утративших качество судна в результате перестройки или других изменений:
письменное заявление собственника судна по утвержденной форме;
документы, подтверждающие факты, изложенные в заявлении;
свидетельство, выданное при государственной регистрации судна;
3) для получения справки об исключении из Государственного судового реестра судна, переставшего находится в собственности государства, граждан и негосударственных юридических лиц Республики Казахстан, зарегистрированных в порядке установленном законодательством Республики Казахстан:
письменное заявление собственника (стороны договора) судна по утвержденной форме с приложением правоустанавливающих документов.
12. При сдаче документов в ЦОН, работник ЦОНа выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
наименования запрашиваемой государственной услуги;
наименований и количества приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени и отчества работника ЦОН, принявшего заявление на оформление документов.
13. Описание последовательности и длительность процедур (действий) ЦОН при оказании государственной услуги:
1) услугополучатель в течение 15 минут подает заявление и документы, необходимые для оказания государственной услуги в ЦОН;
2) работник ЦОН в течение 20 минут производит регистрацию заявления и документов, необходимых для оказания государственной услуги;
3) работник накопительного отдела ЦОН передает заявление и документы, необходимые для оказания государственной услуги, услугодателю через курьера;
4) работник ЦОН в течение 20 минут осуществляет прием судового свидетельства или дубликата судового свидетельства, или справку об исключении судна из Государственного судового реестра, или мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги, а также фиксирование факта поступления при помощи Сканера штрихкода;
5) работник ЦОН в течение 20 минут с момента обращения услугополучателя выдает ему судовое свидетельство, или дубликат судового свидетельства, или справку об исключении судна из Государственного судового реестра, или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.

14. ХҚО-ға құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты - 15 минут.
Көрсетілетін қызметті алушыға ХҚО-да қызмет көрсетуге рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 20 минут.
15. ХҚО-да құжаттарды қабылдау «электрондық» кезек тәртібімен жеделдетілген қызмет көрсетусіз операциялық залда жүзеге асырылады, электрондық кезекті «электрондық үкіметтің» веб-порталы арқылы броньдалуы мүмкін.
16. Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді ХҚО қызметкері қолхаттың негізінде, онда көрсетілген мерзімде жеке өзі келген кезде, қол қойғызып және жеке басын куәландыратын құжат пен сенімхатты (көрсетілетін қызметті алушының өкілі үшін) көрсеткен кезде «тосқауылсыз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырады.
«Ішкі суда жүзетін кемелерді және «өзен-теңіз»
суларында жүзетін кемелерді Мемлекеттік кеме
тiзiлiмiнде мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу
және мемлекеттік тіркеуден алып тастау және
оларды мемлекеттік тіркелгенін растайтын
құжаттардың телнұсқасын беру» мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет регламентінің
қосымшасы
Қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының блок-схемасы
Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрінің
2014 жылғы 9 сәуірдегі
№ 239 бұйрығына
10-қосымша
«Жалға алынған ішкі суда жүзетін кемелерді және «өзен-теңіз» суларында жүзетін кемелерді жалға алынған шетел кемелерiнiң тiзiлiмiнде мемлекеттiк тiркеу» мемлекеттік көрсетілген қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Жалға алынған ішкі суда жүзетін кемелерді және «өзен-теңіз» суларында жүзетін кемелерді жалға алынған шетел кемелерiнiң тiзiлiмiнде мемлекеттiк тiркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан – әрі мемлекеттік көрсетілетін қызмет) «Ішкі су көлігі туралы» 2004 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 23-бабына, сондай-ақ «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің ішкі су және теміржол көлігі саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері туралы» Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2014 жылғы 12 наурыздағы № 229 қаулысымен бекітілген «Жалға алынған ішкі суда жүзетін кемелерді және «өзен-теңіз» суларында жүзетін кемелерді жалға алынған шетел кемелерiнiң тiзiлiмiнде мемлекеттiк тiркеу» мемлекеттік көрсетілген қызмет стандартына сәйкес Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi Көлiктiк бақылау комитетiнiң аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін кызметтің нәтижесі:

14. Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в ЦОН - 15 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в ЦОН - 20 минут.
15. В ЦОН прием документов осуществляется в операционном зале в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала «электронного правительства».
16. Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется работником ЦОНа посредством «безбарьерного» обслуживания на основании расписки, в указанный в ней срок, при личном посещении под роспись и по предъявлению документа, удостоверяющего личность и доверенности (для представителя услугополучателя).
Приложение
к регламенту государственной услуги
«Государственная регистрация, перерегистрация
и снятие с регистрации судов внутреннего
водного плавания и судов плавания «река-море»
в Государственном судовом реестре и выдача
дубликатов документов, подтверждающих их
государственную регистрацию»
Блок-схема взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя
Приложение 10
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 9 апреля 2014 года № 239
Регламент государственной услуги
«Государственная регистрация арендованных судов внутреннего
водного плавания и судов плавания «река-море» в реестре
арендованных иностранных судов»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Государственная регистрация арендованных судов внутреннего водного плавания и судов плавания «река-море» в реестре арендованных иностранных судов» (далее - государственная услуга) оказывается на основании статьи 26 Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года «О внутреннем водном транспорте», а также согласно Стандарту государственной услуги «Государственная регистрация арендованных судов внутреннего водного плавания и судов плавания «река-море» в реестре арендованных иностранных судов», утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 марта № 229 «О вопросах оказания Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан государственных услуг в сфере внутреннего водного и железнодорожного транспорта» (далее – Стандарт), территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача:

1) шетел кемесіне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын уақытша беру туралы куәлік беру;
2) қағаз түрінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру болып табылады.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызметтер көрсету процесіндегі іс-қимылдарының тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылды) бастау үшін негіз көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің алуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызмет беруші кеңесінің қызметкері «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнынан (бұдан әрі – ХҚО) құжаттар келіп түскен сәттен бастап төрт сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтінішін және құжаттарын кіріс құжаттарын тіркеу журналына тіркейді және қарау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына береді;
2) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасары сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажеті өтініштері мен құжаттарын қарайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің басшысына (темір жол және су көлігін бақылау бөлімінің бастығына) береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің басшысы (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің басшығы) төрт сағаттың ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті қызметті алушының өтінімін және құжаттарын қарайды және қызмет берушінің су көлігінде бақылау бөлімінің маманына (темір жол және су көлігінде бақылау бөлімінің маманына) тапсырады.
4) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің маманы (темір жол және су көлігінде бақылау бөлімінің маманы) төрт жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініштері мен құжаттарды қарайды, және талаптар сәйкестілігіне орнатылғанға оны тексереді, ресімделеді және қызмет берушінің бастығына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қол қоюға жолдайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің бастығы, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасары төрт сағаттың ішінде шетел кемесіне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын уақытша беру туралы куәлік беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру қол қояды және қызмет берушінің кеңесіне жібереді;

1) свидетельства о временном предоставлении права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан иностранному судну;
2) мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в бумажном виде.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и  документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение четырех часов с момента поступления документов из Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» (далее – ЦОН), проводит регистрацию заявления и документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, в журнале регистрации входящей корреспонденции, и передает на рассмотрение руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
2) руководитель услугодателя, а в случае его отсутствия его заместитель в течение четырех часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и передает их руководителю отдела контроля на водном транспорте (руководителю отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя;
3) руководитель отдела контроля на водном транспорте (руководитель отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя в течение четырех часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и передает их специалисту отдела контроля на водном транспорте (специалисту отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя;
4) специалист отдела контроля на водном транспорте (специалист отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя в течение четырех рабочих дней рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги проверяет их на соответствие установленным требованиям, оформляет и направляет на подписание руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
5) руководитель услугодателя, а в случае его отсутствия его заместитель в течение четырех часов подписывает свидетельство о временном предоставлении права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан иностранному судну или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет в канцелярию услугодателя;

6) кенсе маманы бір жұмыс күні ішінде шетел кемесіне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын уақытша беру туралы куәлік беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру курьер арқылы ХҚО жолдайды.
6. Мемлекеттік көрсететін қызмет жөніндегі рәсімдердің (іс-қимылдың) нәтижесі мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болады:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініштері мен құжаттарын кіріс құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің кеңесінде тіркеу және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына беру;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөліміне (теміржол және су көлігін бақылау бөліміне) қарау үшін берген бұрыштамасы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімі басшысының (теміржол және су көлігін бақылау бөлімі басшысының) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің маманына (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің маманына) берген қарау үшін бұрыштамасы;
4) шетел кемесіне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын уақытша беру туралы куәлік, қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қол қоюға беру;
5) қол қойылған шетел кемесіне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын уақытша беру туралы куәлігі, қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне беру;
6) шетел кемесіне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын уақытша беру туралы куәлігі, қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру курьер арқылы ХҚО-ға беру.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызметтер көрсету процесіндегі өзара іс-қимылдарының тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын қызмет берушілердің, құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы не оның орынбасары;
3) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің басшысы (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің басшысы);
4) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің маманы (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің маманы).

6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного рабочего дня направляет свидетельство о временном предоставлении права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан иностранному судну или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в ЦОН через курьера.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления и документов услугополучателя, в канцелярии услугодателя и передача их руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
2) резолюция руководителя, а в случае его отсутствия его заместителя отделу контроля на водном транспорте (отделу контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя для рассмотрения;
3) резолюция руководителя отдела контроля на водном транспорте (отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя специалисту отдела контроля на водном транспорте (отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя для рассмотрения;
4) оформление свидетельства о временном предоставлении права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан иностранному судну или мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги и передача их для подписания руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
5) передача подписанного свидетельства о временном предоставлении права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан иностранному судну или мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в канцелярию услугодателя;
6) передача свидетельства о временном предоставлении права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан иностранному судну или мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в ЦОН через курьера.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работники) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя либо его заместитель;
3) руководитель отдела контроля на водном транспорте (руководитель отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя;
4) специалист отдела контроля на водном транспорте (специалист отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя.

8. Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) дәйектілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызмет беруші кеңесінің қызметкері ХҚО-дан құжаттар келіп түскен сәттен бастап төрт сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініштері мен құжаттарын кіріс құжаттарын тіркеу журналына тіркейді және қару үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасары төрт сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініштері мен құжаттарын қарайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің басшысына (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің басшысына) береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің басшысы (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің басшысы) төрт сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініштері мен құжаттарын қарайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің маманына (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің маманына) береді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің су көлігін бақылау бөлімінің маманы (теміржол және су көлігін бақылау бөлімінің маманы) төрт жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініштері мен құжаттарын қарайды, шетел кемесіне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын уақытша беру туралы куәлік немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасарына қол қоюға жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның орынбасары төрт сағаттың ішінде шетел кемесіне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын уақытша беру туралы куәлік немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапка қол қояды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жібереді;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері бір жұмыс күні ішінде шетел кемесіне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын уақытша беру туралы куәлік немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты курьер арқылы ХҚО береді.

8. Описание последовательности и длительность процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя при оказании государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение четырех часов с момента поступления документов из ЦОН, проводит регистрацию заявления и документов услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, в журнале регистрации входящей корреспонденции, и передает их на рассмотрение руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
2) руководитель услугодателя, а в случае его отсутствия его заместитель в течение четырех часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, и передает их руководителю отдела контроля на водном транспорте (руководителю отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя;
3) руководитель отдела контроля на водном транспорте (руководитель отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя в течение четырех часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и передает специалисту отдела контроля на водном транспорте (специалисту отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя;
4) специалист отдела контроля на водном транспорте (специалист отдела контроля на железнодорожном и водном транспорте) услугодателя в течение четырех рабочих дней рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, проверяет их на соответствие установленным требованиям, оформляет свидетельство о временном предоставлении права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан иностранному судну или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет на подписание руководителю услугодателя, а в случае его отсутствия его заместителю;
5) руководитель услугодателя, а в случае его отсутствия его заместитель в течение четырех часов подписывает свидетельство о временном предоставлении права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан иностранному судну или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет в канцелярию услугодателя;
6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного рабочего дня направляет свидетельство о временном предоставлении права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан иностранному судну или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в ЦОН через курьера.

9. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) кезеңділігінің сипаттамасы осы «Жалға алынған ішкі суда жүзетін кемелерді және «өзен-теңіз» суларында жүзетін кемелерді жалға алынған шетел кемелерiнiң тiзiлiмiнде мемлекеттiк тiркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының блок-схемасында келтірілген.
4. ХҚО-мен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйені пайдалану тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін мемлекеттік көрсетілетін алушы ХҚО-ға мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтінішті және құжаттарды ұсынады.
11. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) ХҚО-ға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) жалға алынған ішкі суда жүзетін кемелерді және «өзен-теңіз» суларында жүзетін кемелерді мемлекеттік тіркеу туралы жазбаша өтiнiш;
2) кемені мемлекеттік тіркеудің негізі болатын мынадай құқық белгілейтін құжаттардың көшірмесін:
мемлекеттік органдар өз құзыреті шегінде шығарған актiлерi;
кемеге қатысты Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жасалған шарттар мен басқа да мәмілелер;
мұраға құқық туралы куәлік;
соттың заңды күшіне енген шешiмi;
Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен берілген кемеге құқық туралы куәлік;
3) сыныптаушы куәліктің көшірмесі;
4) көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін бюджетке алым сомасы төленгенін растайтын құжат;
5) кемені жалдау шартының нотариат куәландырған көшірмесі;
6) кеменің меншік иесінің және кеменің тіркелген ипотекасының немесе оған Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзуге кемені ауыстыруға ауыртпалықтың кепіл ұстаушысының жазбаша рұқсаты;
7) жалдау шарты бойынша қазақстандық кемені жалға алушының атын және тұратын жерін не атауын және орналасқан жерін растайтын құжаттың көшірмесі;
8) шетел кемесіне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын уақытша беру туралы және осы кеменің атауын белгілеу туралы шешім;
9) кеме ту ауыстырылғанға дейін тікелей тіркелген және осындай мемлекеттің туын көтеріп жүзу құқығы кемеге Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын беру мерзіміне тоқтатылғанын растайтын шетел мемлекетінің құзыретті билік орындары берген құжат.
12. Мемлекеттік көрсетілген қызметті алу үшін құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушыға мыналарды көрсете отырып, тиісті құжаттар қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
1) өтініштің нөмірін және қабылдау күнін;
2) сұрау салынатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын;
3) қоса берілген құжаттардың санын және атауларын;
4) құжаттарды беру күнін (уақытын) және орнын;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты және әкесінің атын көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.

9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя приведено в блок-схеме взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя согласно приложению к настоящему Регламенту государственной услуги «Государственная регистрация арендованных судов внутреннего водного плавания и судов плавания «река-море» в реестре арендованных иностранных судов».
4. Описание порядка взаимодействия с ЦОН,
а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет в ЦОН заявление и документы, необходимые для оказания государственной услуги.
11. Перечень документов при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в ЦОН:
1) письменное заявление о государственной регистрации арендованных судов внутреннего водного плавания и судов плавания «река-море» по установленной форме;
2) копии следующих правоустанавливающих документов, являющихся основанием государственной регистрации судна:
акты, изданные государственными органами в пределах их компетенции;
договоры и другие сделки в отношении судна, совершенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
свидетельство о праве на наследство;
вступившее в законную силу решение суда;
свидетельство о праве на судно, выданное в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
3) копию классификационного свидетельства;
4) документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию транспортных средств;
5) нотариально засвидетельствованная копия договора аренды судна;
6) письменное разрешение собственника судна и залогодержателя зарегистрированной ипотеки судна или обременения на него на перевод судна под Государственный флаг Республики Казахстан;
7) документ, подтверждающий имя и местожительство либо наименование и местонахождение казахстанского арендатора судна по договору аренды;
8) решение о временном предоставлении иностранному судну права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан и об определении названия этого судна;
9) документ, выданный компетентными властями иностранного государства, в котором судно зарегистрировано непосредственно до смены флага, и подтверждающий, что право плавания под флагом такого государства приостановлено на срок предоставления судну права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан.
12. При сдаче документов в ЦОН, работник ЦОНа выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
наименования запрашиваемой государственной услуги;
наименований и количества приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени и отчества работника ЦОН, принявшего заявление на оформление документов.

13. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ХҚО рәсімдерінің (іс-қимылдарының) кезеңділігі және ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы 15 минуттың ішінде ХҚО-ға мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтінішті және құжаттарды тапсырады;
2) ХҚО қызметкері 20 минуттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтінішті және құжатты тіркеуді жүргізеді;
3) ХҚО жинақтау бөлімінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтінішті және құжатты курьер арқылы көрсетілетін қызметті берушіге тапсырады;
4) ХҚО қызметкері 20 минуттың ішінде шетел кемесіне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын уақытша беру туралы куәлік немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қабылдауды, сондай-ақ келіп түсу фактісін Сканер штрихкоды арқылы белгілеуді жүзеге асырады;
5) ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушы жүгінген сәттен бастап 20 минуттың ішінде оған шетел кемесіне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын уақытша беру туралы куәлік немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
14. ХҚО-ға құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты - 15 минут.
Көрсетілетін қызметті алушыға ХҚО-да қызмет көрсетуге рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 20 минут.
15. ХҚО-да құжаттарды қабылдау «электрондық» кезек тәртібімен жеделдетілген қызмет көрсетусіз операциялық залда жүзеге асырылады, электрондық кезекті «электрондық үкіметтің» веб-порталы арқылы броньдалуы мүмкін.
16. Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді ХҚО қызметкері қолхаттың негізінде, онда көрсетілген мерзімде жеке өзі келген кезде, қол қойғызып және жеке басын куәландыратын құжат пен сенімхатты (көрсетілетін қызметті алушының өкілі үшін) көрсеткен кезде «тосқауылсыз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырады.
«Жалға алынған ішкі суда жүзетін кемелерді және «өзен
-теңіз» суларында жүзетін кемелерді жалға алынған
шетел кемелерiнiң тiзiлiмiнде мемлекеттiк тiркеу»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентінің
қосымшасы
Қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының блок-схемасы
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2014 жылғы 9 сәуірдегі
№ 239 бұйрығына
11-қосымша
«Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тiркеу» мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.05.2015 № 669 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2014 жылғы 9 сәуірдегі
№ 239 бұйрығына
12-қосымша
«Жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) және
жылжымалы құрамның мемлекеттік тізілімінен алып тастау»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.05.2015 № 669 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

13. Описание последовательности и длительность процедур (действий) ЦОН при оказании государственной услуги:
1) услугополучатель в течение 15 минут подает заявление и документы, необходимые для оказания государственной услуги в ЦОН;
2) работник ЦОН в течение 20 минут производит регистрацию заявления и документов, необходимых для оказания государственной услуги;
3) работник накопительного отдела ЦОН передает заявление и документы, необходимые для оказания государственной услуги, услугодателю через курьера;
4) работник ЦОН в течение 20 минут осуществляет прием свидетельства о временном предоставлении права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан иностранному судну или мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги, а также фиксирование факта поступления при помощи Сканера штрихкода;
5) работник ЦОН в течение 20 минут с момента обращения услугополучателя выдает ему свидетельство о временном предоставлении права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан иностранному судну или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
14. Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в ЦОН - 15 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в ЦОН - 20 минут.
15. В ЦОН прием документов осуществляется в операционном зале в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала «электронного правительства».
16. Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется работником ЦОНа посредством «безбарьерного» обслуживания на основании расписки, в указанный в ней срок, при личном посещении под роспись и по предъявлению документа, удостоверяющего личность и доверенности (для представителя услугополучателя).
Приложение
к регламенту государственной услуги
«Государственная регистрация арендованных
судов внутреннего водного плавания и судов
плавания «река-море» в реестре арендованных
иностранных судов»
Блок-схема взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя
Приложение 11
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 9 апреля 2014 года № 239
Регламент государственной услуги
«Государственная регистрация залога подвижного состава»
Сноска. Приложение 11 утратило силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 29.05.2015 № 669 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 12
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 9 апреля 2014 года № 239
Регламент государственной услуги
«Государственная регистрация (перерегистрация) подвижного
состава и исключения из Государственного реестра подвижного
состава»
Сноска. Приложение 12 утратило силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 29.05.2015 № 669 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).