Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары мен сақтандыру брокерлерінің есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 27 мамырдағы № 81 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылғы 27 шілдеде № 11769 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 245 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.12.2017 № 245 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.03.2017 № 45 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сақтандыру және исламдық қаржыландыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 27 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары мен сақтандыру брокерлері есептілігінің тізбесі;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ақша қалдықтары және орналастырылған салымдар туралы есеп;
3) осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ақшаның және исламдық сақтандыру қорының активтері есебінен орналастырылған салымдардың қалдықтары туралы есеп;
4) осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бағалы қағаздар туралы есеп;
5) осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша исламдық сақтандыру қоры есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп;
6) осы қаулының 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "кері РЕПО", "РЕПО" операциялары туралы есеп;
7) осы қаулының 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша исламдық сақтандыру қоры есебінен жасалған "кері РЕПО", "РЕПО" операциялары туралы есеп;
8) осы қаулының 8-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қайта сақтандырушылардан алынатын сомалар, сақтанушылардан (қайта сақтанушылардан) және делдалдардан алынатын сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп;
9) осы қаулының 9-қосымшасына сәйкес нысан бойынша инвестициялық мүлік және негізгі құрал-жабдықтар туралы есеп;

Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности страховых (перестраховочных) организаций и страховых брокеров и Правил их представления
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 мая 2015 года № 81. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июля 2015 года № 11769. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 декабря 2017 года № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 22.12.2017 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. В заголовок внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не меняется постановлением Правления Национального Банка РК от 27.03.2017 № 45 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п.8
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам страхования и исламского финансирования Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) перечень отчетности страховых (перестраховочных) организаций и страховых брокеров согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) отчет об остатках денег и размещенных вкладов по форме согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) отчет об остатках денег и вкладов, размещенных за счет активов исламского страхового фонда, по форме согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) отчет о ценных бумагах по форме согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет исламского страхового фонда, по форме согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) отчет об операциях "обратное РЕПО", "РЕПО" по форме согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) отчет об операциях "обратное РЕПО", "РЕПО", совершенных за счет исламского страхового фонда, по форме согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) отчет о суммах к получению от перестраховщиков, страховых премиях к получению от страхователей (перестрахователей) и посредников по форме согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
9) отчет об инвестиционном имуществе и основных средствах по форме согласно приложению 9 к настоящему постановлению;

10) осы қаулының 10-қосымшасына сәйкес нысан бойынша инвестициялық мүлік және исламдық сақтандыру қоры есебінен сатып алынған негізгі құрал-жабдықтар туралы есеп;
11) осы қаулының 11-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп;
12) осы қаулының 12-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп;
13) осы қаулының 13-қосымшасына сәйкес нысан бойынша сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп;
14) осы қаулының 14-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ірі сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары туралы есеп;
15) осы қаулының 15-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ірі сақтандыру төлемдері және ірі мәлімделген талаптар туралы есеп;
16) осы қаулының 16-қосымшасына сәйкес нысан бойынша сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі кірістер мен шығыстар туралы есеп;
17) осы қаулының 17-қосымшасына сәйкес нысан бойынша сақтандыру төлемдері туралы есеп;
18) осы қаулының 18-қосымшасына сәйкес нысан бойынша міндеттемелердің көлемі туралы есеп;
19) осы қаулының 19-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп;
20) осы қаулының 20-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының бейрезиденттерімен жасалған сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары туралы есеп;
21) осы қаулының 21-қосымшасына сәйкес нысан бойынша исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңестің мүшелері туралы есеп;
22) осы қаулының 22-қосымшасына сәйкес нысан бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғаларымен мәмілелер туралы есеп;
23) осы қаулының 23-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ірі қатысушылар немесе сақтандыру холдингтері туралы есеп;
24) осы қаулының 24-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ұлттық және шетел валюталарындағы активтер мен міндеттемелердің мерзімдерін салыстыру туралы есеп;
25) осы қаулының 25-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өзге дебиторлық және өзге кредиторлық берешектер туралы есеп;
26) осы қаулының 26-қосымшасына сәйкес нысан бойынша басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп;
27) осы қаулының 27-қосымшасына сәйкес нысан бойынша басқа заңды тұлғалардың капиталына исламдық сақтандыру қоры есебінен инвестицияланған инвестициялар туралы есеп;
28) осы қаулының 28-қосымшасына сәйкес нысан бойынша алынған қарыздар туралы есеп;
29) осы қаулының 29-қосымшасына сәйкес нысан бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғаларымен жасалған сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары туралы есеп;

10) отчет об инвестиционном имуществе и основных средствах, приобретенных за счет исламского страхового фонда, по форме согласно
приложению 10 к настоящему постановлению;
11) отчет о расчете страховых резервов по отрасли "общее страхование" по форме согласно приложению 11 к настоящему постановлению;
12) отчет о расчете страховых резервов по отрасли "страхование жизни" по форме согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
13) отчет о страховых премиях по форме согласно приложению 13 к настоящему постановлению;
14) отчет о крупных договорах страхования (перестрахования) по форме согласно приложению 14 к настоящему постановлению;
15) отчет о крупных страховых выплатах и крупных заявленных
требованиях по форме согласно приложению 15 к настоящему постановлению;
16) отчет о доходах и расходах в виде комиссионного вознаграждения по страховой деятельности по форме согласно приложению 16 к настоящему постановлению;
17) отчет о страховых выплатах по форме согласно приложению 17 к настоящему постановлению;
18) отчет об объеме обязательств по форме согласно приложению 18 к настоящему постановлению;
19) отчет о страховых премиях, переданных на перестрахование, по форме согласно приложению 19 к настоящему постановлению;
20) отчет о заключенных договорах страхования (перестрахования) с нерезидентами Республики Казахстан по форме согласно приложению 20 к настоящему постановлению;
21) отчет о членах совета по принципам исламского финансирования по форме согласно приложению 21 к настоящему постановлению;
22) отчет о сделках с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации по форме согласно приложению 22 к настоящему постановлению;
23) отчет о крупных участниках или страховых холдингах по форме согласно приложению 23 к настоящему постановлению;
24) отчет о сравнении сроков активов и обязательств в национальной и иностранной валютах по форме согласно приложению 24 к настоящему постановлению;
25) отчет о прочей дебиторской и прочей кредиторской задолженностях по форме согласно приложению 25 к настоящему постановлению;
26) отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц по форме согласно приложению 26 к настоящему постановлению;
27) отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц, инвестированных за счет исламского страхового фонда, по форме согласно приложению 27 к настоящему постановлению;
28) отчет о полученных займах по форме согласно приложению 28 к настоящему постановлению;
29) отчет о договорах страхования и перестрахования, заключенных с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации, по форме согласно приложению 29 к настоящему постановлению;

30) осы қаулының 30-қосымшасына сәйкес нысан бойынша екінші деңгейдегі банктердің қатысуымен жасалған сақтандыру шарттары туралы есеп;
31) осы қаулының 31-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жалпы және әкімшілік шығыстар туралы есеп;
32) осы қаулының 32-қосымшасына сәйкес нысан бойынша баланстан тыс шоттар бойынша қалдықтар туралы есеп;
33) осы қаулының 33-қосымшасына сәйкес нысан бойынша экономикалық қызмет түрлері бойынша сақтандыру сыйлықақыларының және сақтандыру төлемдерінің жіктеуіші туралы есеп;
34) осы қаулының 34-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бағалы қағаздармен және өзге қаржы құралдарымен мәмілелер туралы есеп;
35) осы қаулының 35-қосымшасына сәйкес нысан бойынша исламдық сақтандыру қоры есебінен бағалы қағаздармен және өзге қаржы құралдарымен жасалған мәмілелер туралы есеп;
36) осы қаулының 36-қосымшасына сәйкес нысан бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті ұстап қалуының мөлшері туралы есеп;
37) осы қаулының 37-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының өңірлері бойынша сақтандыру шарттары бойынша қабылданған және жүзеге асырылған сақтандыру сыйлықақылары мен сақтандыру төлемдері туралы есеп;
38) осы қаулының 38-қосымшасына сәйкес нысан бойынша сақтандыру өнімдері туралы есеп;
39) осы қаулының 39-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының сақтандыру брокерлерінің қатысуымен жасалған қайта сақтандыру шарттары туралы есеп;
40) осы қаулының 40-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қайта сақтандыру қызметі туралы есеп;
41) осы қаулының 41-қосымшасына сәйкес нысан бойынша сақтанушыларға ("өмірді сақтандыру" саласындағы қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары үшін) берілген қарыздар туралы есеп;
42) осы қаулының 42-қосымшасына сәйкес Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары мен сақтандыру брокерлерінің есептілікті беру қағидалары.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.03.2017 № 45 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне электрондық форматта:
1) ай сайын - осы қаулының 1-тармағының 2), 4), 6), 8), 9), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 19) және 20) тармақшаларында көзделген есептілікті есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде ұсынады.

30) отчет о договорах страхования, заключенных с участием банков второго уровня, по форме согласно приложению 30 к настоящему постановлению;
31) отчет об общих и административных расходах по форме согласно приложению 31 к настоящему постановлению;
32) отчет об остатках по внебалансовым счетам по форме согласно приложению 32 к настоящему постановлению;
33) отчет о классификации страховых премий и страховых выплат по видам экономической деятельности по форме согласно приложению 33 к настоящему постановлению;
34) отчет о сделках с ценными бумагами и иными финансовыми инструментами по форме согласно приложению 34 к настоящему постановлению;
35) отчет о сделках с ценными бумагами и иными финансовыми инструментами, совершенных за счет исламского страхового фонда, по форме согласно приложению 35 к настоящему постановлению;
36) отчет о размере собственного удержания страховой (перестраховочной) организации по договорам страхования (перестрахования) по форме согласно приложению 36 к настоящему постановлению;
37) отчет о страховых премиях и страховых выплатах, принятых и осуществленных по договорам страхования по регионам Республики Казахстан, по форме согласно приложению 37 к настоящему постановлению;
38) отчет о страховых продуктах по форме согласно приложению 38 к настоящему постановлению;
39) отчет о заключенных договорах перестрахования с участием страховых брокеров Республики Казахстан по форме согласно приложению 39 к настоящему постановлению;
40) отчет о перестраховочной деятельности по форме согласно приложению 40 к настоящему постановлению;
41) отчет о займах, предоставленных страхователям (для страховых (перестраховочных) организаций, осуществляющих деятельность в отрасли "страхование жизни"), по форме согласно приложению 41 к настоящему постановлению;
42) Правила представления отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами согласно приложению 42 к настоящему постановлению.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не меняется постановлением Правления Национального Банка РК от 27.03.2017 № 45 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Страховые (перестраховочные) организации представляют в Национальный Банк Республики Казахстан в электронном формате:
1) ежемесячно - отчетность, предусмотренную подпунктами 2), 4), 6), 8), 9), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 19) и 20) пункта 1 настоящего постановления, в срок до пятого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем.

Исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы осы тармақтың 1) тармақшасында көзделген есептілікке қосымша осы қаулының 1-тармағының 3), 5), 7), 10) және 21) тармақшаларына сәйкес есептілікті есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде ұсынады;
2) ай сайын - осы қаулының 1-тармағының 22) тармақшасында көзделген есептілікті есепті айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде;
3) тоқсан сайын - осы қаулының 1-тармағының 24), 25), 26), 28), 29), 30), 31), 32), 33), 36), 37) және 38) тармақшаларында көзделген есептілікті есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде ұсынады.
Исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы осы тармақтың 3) тармақшасында көзделген есептілікке қосымша осы қаулының 1-тармағының 27) тармақшасына сәйкес есептілікті есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде ұсынады;
4) тоқсан сайын - осы қаулының 1-тармағының 23) тармақшасында көзделген есептілікті есепті тоқсаннан кейінгі айдың онына дейінгі (қоса алғанда) мерзімде;
5) тоқсан сайын - осы қаулының 1-тармағының 34) тармақшасында көзделген есептілікті есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде ұсынады.
Исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы осы тармақтың 5) тармақшасында көзделген есептілікке қосымша осы қаулының 1-тармағының 35) тармақшасына сәйкес есептілікті есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде ұсынады;
6) жыл сайын - осы қаулының 1-тармағының 40), 41) тармақшаларында көзделген есептілікті есепті жылдан кейінгі бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде ұсынады.
3. Сақтандыру брокерлері Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне тоқсан сайын осы қаулының 1-тармағының 39) тармақшасында көзделген есептілікті есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде ұсынады.
4. Осы қаулының 43-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын.
5. Төлем балансы, валюталық реттеу және статистика департаменті (Үмбетәлиев М.Т.) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Құқықтық қамтамасыз ету департаментімен (Досмұхамбетов Н.М.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

Исламская страховая (перестраховочная) организация дополнительно к отчетности, предусмотренной подпунктом 1) настоящего пункта, представляет отчетность в соответствии с подпунктами 3), 5), 7), 10) и 21) пункта 1 настоящего постановления в срок до пятого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем;
2) ежемесячно - отчетность, предусмотренную подпунктом 22) пункта 1 настоящего постановления, в срок до десятого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем;
3) ежеквартально - отчетность, предусмотренную подпунктами 24), 25), 26), 28), 29), 30), 31), 32), 33), 36), 37) и 38) пункта 1 настоящего постановления, в срок до пятого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом.
Исламская страховая (перестраховочная) организация дополнительно к отчетности, предусмотренной подпунктом 3) настоящего пункта, представляет отчетность в соответствии с подпунктом 27) пункта 1 настоящего постановления в срок до пятого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом;
4) ежеквартально - отчетность, предусмотренную подпунктом 23) пункта 1 настоящего постановления, в срок до десятого числа (включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом;
5) ежеквартально - отчетность, предусмотренную подпунктом 34) пункта 1 настоящего постановления, в срок до последнего рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом.
Исламская страховая (перестраховочная) организация дополнительно к отчетности, предусмотренной подпунктом 5) настоящего пункта, представляет отчетность в соответствии с подпунктом 35) пункта 1 настоящего постановления в срок до последнего рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом;
6) ежегодно - отчетность, предусмотренную подпунктами 40), 41) пункта 1 настоящего постановления, в срок до пятого рабочего дня (включительно), следующего за отчетным годом.
3. Страховые брокеры представляют в Национальный Банк Республики Казахстан ежеквартально отчетность, предусмотренную подпунктом 39) пункта 1 настоящего постановления, в срок до пятого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом.
4. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению 43 к настоящему постановлению.
5. Департаменту платежного баланса, валютного регулирования и статистики (Умбеталиев М.Т.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) совместно с Департаментом правового обеспечения (Досмухамбетов Н.М.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
6. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс департаменті (Қазыбаев А.Қ.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары О.А. Смоляковқа жүктелсін.
8. 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін осы қаулының 1-тармағының 2), 4), 6), 8), 9), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 19), 20), 22), 23), 24), 25), 26), 27), 28), 29), 30), 31), 32), 33), 34), 36), 37), 38), 39), 40) және 41) тармақшаларын қоспағанда, осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қ. Келімбетов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті
Төраға ________ Ә. Смайылов
2015 жылғы 30 маусым
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 1-қосымша
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары мен сақтандыру брокерлері есептілігінің тізбесі
1. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары есептілігінің тізбесіне мыналар кіреді:
1) ақша қалдықтары және орналастырылған салымдар туралы есеп;
2) ақшаның және исламдық сақтандыру қорының активтері есебінен орналастырылған салымдардың қалдықтары туралы есеп;
3) бағалы қағаздар туралы есеп;
4) исламдық сақтандыру қоры есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп;
5) "кері РЕПО", "РЕПО" операциялары туралы есеп;
6) исламдық сақтандыру қоры есебінен жасалған "кері РЕПО", "РЕПО" операциялары туралы есеп;
7) қайта сақтандырушылардан алынатын сомалар, сақтанушылардан (қайта сақтанушылардан) және делдалдардан алынатын сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп;
8) инвестициялық мүлік және негізгі құрал-жабдықтар туралы есеп;
9) инвестициялық мүлік және исламдық сақтандыру қоры есебінен сатып алынған негізгі құрал-жабдықтар туралы есеп;

2) направление настоящего постановления на официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования.
6. Департаменту международных отношений и связей с общественностью (Казыбаев А.К.) обеспечить направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Смолякова О.А.
8. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением подпунктов 2), 4), 6), 8), 9), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 19), 20), 22), 23), 24), 25), 26), 27), 28), 29), 30), 31), 32), 33), 34), 36), 37), 38), 39), 40) и 41) пункта 1 настоящего постановления, которые вводятся в действие с 1 января 2016 года.
Председатель
Национального Банка
К. Келимбетов
СОГЛАСОВАНО
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
А. Смаилов _________________
"____" ________ 2015 года
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Перечень отчетности страховых (перестраховочных) организаций и
страховых брокеров
1. Перечень отчетности страховых (перестраховочных) организаций включает:
1) отчет об остатках денег и размещенных вкладов;
2) отчет об остатках денег и вкладов, размещенных за счет активов исламского страхового фонда;
3) отчет о ценных бумагах;
4) отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет исламского страхового фонда;
5) отчет об операциях "обратное РЕПО", "РЕПО";
6) отчет об операциях "обратное РЕПО", "РЕПО", совершенных за счет исламского страхового фонда;
7) отчет о суммах к получению от перестраховщиков, страховых премиях к получению от страхователей (перестрахователей) и посредников;
8) отчет об инвестиционном имуществе и основных средствах;
9) отчет об инвестиционном имуществе и основных средствах, приобретенных за счет исламского страхового фонда;

10) "жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп;
11) "өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп;
12) сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп;
13) ірі сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары туралы есеп;
14) ірі сақтандыру төлемдері және ірі мәлімделген талаптар туралы есеп;
15) сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі кірістер мен шығыстар туралы есеп;
16) сақтандыру төлемдері туралы есеп;
17) міндеттемелердің көлемі туралы есеп;
18) қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп;
19) Қазақстан Республикасының бейрезиденттерімен жасалған сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары туралы есеп;
20) исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңестің мүшелері туралы есеп;
21) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғаларымен мәмілелер туралы есеп;
22) ірі қатысушылар немесе сақтандыру холдингтері туралы есеп;
23) ұлттық және шетел валюталарындағы активтер мен міндеттемелердің мерзімдерін салыстыру туралы есеп;
24) өзге дебиторлық және өзге кредиторлық берешектер туралы есеп;
25) басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп;
26) басқа заңды тұлғалардың капиталына исламдық сақтандыру қоры есебінен инвестицияланған инвестициялар туралы есеп;
27) алынған қарыздар туралы есеп;
28) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғаларымен жасалған сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары туралы есеп;
29) екінші деңгейдегі банктердің қатысуымен жасалған сақтандыру шарттары туралы есеп;
30) жалпы және әкімшілік шығыстар туралы есеп;
31) баланстан тыс шоттар бойынша қалдықтар туралы есеп;
32) экономикалық қызмет түрлері бойынша сақтандыру сыйлықақыларының және сақтандыру төлемдерінің жіктелімі туралы есеп;
33) бағалы қағаздармен және өзге қаржы құралдарымен мәмілелер туралы есеп;
34) исламдық сақтандыру қоры есебінен бағалы қағаздармен және өзге қаржы құралдарымен жасалған мәмілелер туралы есеп;
35) сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті ұстап қалуының мөлшері туралы есеп;
36) Қазақстан Республикасының өңірлері бойынша сақтандыру шарттары бойынша қабылданған және жүзеге асырылған сақтандыру сыйлықақылары мен сақтандыру төлемдері туралы есеп;
37) сақтандыру өнімдері туралы есеп;
38) қайта сақтандыру қызметі туралы есеп;
39) сақтанушыларға ("өмірді сақтандыру" саласындағы қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары үшін) берілген қарыздар туралы есеп.
2. Сақтандыру брокерлерінің есептілігіне Қазақстан Республикасының сақтандыру брокерлерінің қатысуымен жасалған қайта сақтандыру шарттары туралы есеп кіреді.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 2-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Ақша қалдықтары және орналастырылған салымдар туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы ______________
Индекс: 2 - I(R)O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
__________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
20___ жылғы 1 ________ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
№ р/с
Баптың атаулары (банктер және өзге заңды тұлғалар бөлігінде)
Банк коды
Рейтингілік агенттіктің атауы
Рейтингі
Ақша сомасы
теңгемен
теңгемен қайта есептелген, шетел валютасында ақша қалдығы
жиынтығы
1
2
3
4
5
6
7
8
Ақша сомасы
1
Кассадағы ақша
2
Жолдағы ақша
2.1
3
Ағымдағы шоттардағы ақша
3.1
4
Жинақ шоттардағы ақша
4.1
5
Басқалар
5.1
6
Барлық ақша
Салымдар
х
х
х
7
Талап етуге дейiнгi салымдар
х
х
х
7.1
х
х
х
х
х
х
8
Мерзiмдi салымдар
х
х
х
8.1
х
х
х
х
х
х
9
Шартты салымдар
х
х
х
9.1
х
х
х
х
х
х
10
Барлық салымдар
х
х
х
кестенің жалғасы:
Салым бойынша негiзгi борыш
Салым бойынша сыйақы
Күмәндi борыштар бойынша резерв
Ескерту
теңгемен
теңгемен қайта есептелген, шетел валютасында ақша қалдығы
салым сомасының жиынтығы
теңгемен
теңгемен қайта есептелген, шетел валютасында ақша қалдығы
сыйақы сомасының жиынтығы
9
10
11
12
13
14
15
16
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер _______________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы __________________________________ __________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы телефоны
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Ақша қалдықтары және орналастырылған салымдар туралы есеп

10) отчет о расчете страховых резервов по отрасли "общее страхование";
11) отчет о расчете страховых резервов по отрасли "страхование жизни";
12) отчет о страховых премиях;
13) отчет о крупных договорах страхования (перестрахования);
14) отчет о крупных страховых выплатах и крупных заявленных требованиях;
15) отчет о доходах и расходах в виде комиссионного вознаграждения по страховой деятельности;
16) отчет о страховых выплатах;
17) отчет об объеме обязательств;
18) отчет о страховых премиях, переданных на перестрахование;
19) отчет о заключенных договорах страхования (перестрахования) с нерезидентами Республики Казахстан;
20) отчет о членах совета по принципам исламского финансирования;
21) отчет о сделках с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации;
22) отчет о крупных участниках или страховых холдингах;
23) отчет о сравнении сроков активов и обязательств в национальной и иностранной валютах;
24) отчет о прочей дебиторской и прочей кредиторской задолженностях;
25) отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц;
26) отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц, инвестированных за счет исламского страхового фонда;
27) отчет о полученных займах;
28) отчет о договорах страхования и перестрахования, заключенных с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации;
29) отчет о договорах страхования, заключенных с участием банков второго уровня;
30) отчет об общих и административных расходах;
31) отчет об остатках по внебалансовым счетам;
32) отчет о классификации страховых премий и страховых выплат по видам экономической деятельности;
33) отчет о сделках с ценными бумагами и иными финансовыми инструментами;
34) отчет о сделках с ценными бумагами и иными финансовыми инструментами, совершенных за счет исламского страхового фонда;
35) отчет о размере собственного удержания страховой (перестраховочной) организации по договорам страхования (перестрахования);
36) отчет о страховых премиях и страховых выплатах, принятых и осуществленных по договорам страхования по регионам Республики Казахстан;
37) отчет о страховых продуктах;
38) отчет о перестраховочной деятельности;
39) отчет о займах, предоставленных страхователям (для страховых (перестраховочных) организаций, осуществляющих деятельность в отрасли "страхование жизни").
2. Отчетность страховых брокеров включает отчет о заключенных договорах перестрахования с участием страховых брокеров Республики Казахстан.
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об остатках денег и размещенных вкладов
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 2 - I(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Представляют: страховые (перестраховочные) организации
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до пятого рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
________________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации)
по состоянию на 01 _________ 20__ года
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименования статьи (в разрезе банков и прочих юридических лиц)
Код банка
Наименование рейтингового агентства
Рейтинг
Сумма денег
в тенге
остаток денег в иностранной валюте, пересчитанных в тенге
итого
1
2
3
4
5
6
7
8
Сумма денег
1
Деньги в кассе
2
Деньги в пути
2.1
3
Деньги на текущих счетах
3.1
4
Деньги на сберегательных счетах
4.1
5
Прочие
5.1
6
Денег всего
Вклады
х
х
х
7
Вклады до востребования
х
х
х
7.1
х
х
х
х
х
х
8
Срочные вклады
х
х
х
8.1
х
х
х
х
х
х
9
Условные вклады
х
х
х
9.1
х
х
х
х
х
х
10
Вкладов всего
х
х
х
продолжение таблицы:
Основной долг по вкладу
Вознаграждение по вкладу
Резерв по сомнительным долгам
Примечание
в тенге
остаток денег в иностранной валюте, пересчитанных в тенге
итого сумма вклада
в тенге
остаток денег в иностранной валюте, пересчитанных в тенге
итого сумма вознаграждения
9
10
11
12
13
14
15
16
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
___________________________________________________ _______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер ____________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель __________________________________ __________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись телефон
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет об остатках денег и размещенных вкладов

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Ақша қалдықтары және орналастырылған салымдар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары Нысанды ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4-бағанда Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар үшін ең аз рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысына (бұдан әрі – № 385 қаулы) сәйкес рейтингілік агенттіктің атауы көрсетіледі. Рейтингілік агенттік болмаған жағдайда 4-бағанда "рейтингісі жоқ" деп көрсетіледі.
6. 5-бағанда № 385 қаулыға сәйкес рейтингілік агенттіктердің бірі берген рейтинг көрсетіледі.
7. Исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы бойынша деректерді қоспағанда, 8-бағанда "Барлық ақша" жолында Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8571 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы компанияларының, исламдық арнайы қаржы компанияларының, микроқаржы ұйымдарының, "Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамының және инвестициялық қорлардың қаржылық есептілігінің нысандарын, сондай-ақ оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 27 мамырдағы № 130 қаулысының 8-қосымшасына сәйкес бухгалтерлік баланстың (бұдан әрі – бухгалтерлік баланс) "Ақша және ақша баламалары" бабына сәйкес келетін ақшаның жиынтық сомасы көрсетіледі.
8. Исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы бойынша деректерді қоспағанда, 11 және 14-бағандарда жалпы жиынтық сома күмәнді борыштар бойынша резервтерді шегергенде бухгалтерлік баланстың "Орналастырылған салымдар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)" бабына сәйкес келеді.

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об остатках денег и размещенных вкладов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежемесячно страховыми (перестраховочными) организациями по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В столбце 4 указывается наименование рейтингового агентства в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318 (далее – Постановление № 385). При отсутствии рейтингового агентства в столбце 4 указывается "нет рейтинга".
6. В столбце 5 указывается рейтинг, присвоенный одним из рейтинговых агентств в соответствии с Постановлением № 385.
7. В столбце 8 в строке "Денег всего" указывается итоговая сумма денег, соответствующая статье "Деньги и денежные эквиваленты" бухгалтерского баланса согласно приложению 8 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 мая 2013 года № 130 "Об утверждении форм финансовой отчетности финансовых организаций, специальных финансовых компаний, исламских специальных финансовых компаний, микрофинансовых организаций, акционерного общества "Банк Развития Казахстана" и инвестиционных фондов, а также Правил их представления", зарегистрированному в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8571 (далее – бухгалтерский баланс), за исключением данных по исламской страховой (перестраховочной) организации.
8. Общая итоговая сумма в столбцах 11 и 14, за вычетом резервов по сомнительным долгам, соответствует статье "Вклады размещенные (за вычетом резервов на обесценение)" бухгалтерского баланса, за исключением данных по исламской страховой (перестраховочной) организации.

9. 16-бағанда:
1) егер меншік құқығына шектеу болса, мың теңгемен ауыртпалық салу сомасы және ауыртпалық салу негіздемесі көрсетіледі;
2) егер сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ақшасы брокерге сенімгерлікпен басқаруға берілген болса, "сенімгерлікпен басқару" жазбасы жазылады;
3) егер екінші деңгейдегі банк сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғасы болса, "үлестес тұлға" деп көрсетіледі.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 3-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Ақшаның және исламдық сақтандыру қорының активтері есебінен орналастырылған салымдардың қалдықтары туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы __________
Индекс: 3 - FI(R)O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
__________________________________________________________
(исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
20___ жылғы 1 ________ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
р/с
Баптың атаулары (банктер және өзге заңды тұлғалар бөлігінде)
Банк коды
Рейтингілік агенттіктің атауы
Рейтингі
Ақша сомасы
теңгемен
теңгемен қайта есептелген, шетел валютасында ақша қалдығы
жиынтығы
1
2
3
4
5
6
7
8
Ақша сомасы
1
Кассадағы ақша
2
Жолдағы ақша
2.1
3
Ағымдағы шоттардағы ақша
3.1
4
Жинақ шоттардағы ақша
4.1
5
Басқалар
5.1
6
Барлық ақша
Салымдар
х
х
х
7
Талап етуге дейiнгi салымдар
х
х
х
7.1
х
х
х
х
х
х
8
Мерзiмдi салымдар
х
х
х
8.1
х
х
х
х
х
х
9
Шартты салымдар
х
х
х
9.1
х
х
х
х
х
х
10
Барлық салымдар
х
х
х
кестенің жалғасы:
Салым бойынша негiзгi борыш
Салым бойынша сыйақы
Күмәндi борыштар бойынша резерв
Ескерту
теңгемен
теңгемен қайта есептелген, шетел валютасында ақша қалдығы
салым сомасының жиынтығы
теңгемен
теңгемен қайта есептелген, шетел валютасында ақша қалдығы
сыйақы сомасының жиынтығы
9
10
11
12
13
14
15
16
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер _______________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы __________________________________ __________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы телефоны
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру
бойынша түсіндірме
Ақшаның және исламдық сақтандыру қорының активтері есебінен орналастырылған салымдардың қалдықтары туралы есеп

9. В столбце 16:
1) если имеется ограничение на право собственности, указываются сумма обременения в тысячах тенге и основание для обременения;
2) если деньги страховой (перестраховочной) организации переданы в доверительное управление брокеру, проставляется запись "доверительное управление";
3) если банк второго уровня является аффилиированным лицом
страховой (перестраховочной) организации, указывается "аффилиированное лицо".
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об остатках денег и вкладов,
размещенных за счет активов исламского страхового фонда
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 3 - FI(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Представляют: исламские страховые (перестраховочные) организации
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до пятого рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
___________________________________________________________
(наименование исламской страховой (перестраховочной) организации)
по состоянию на 01 _________ 20__ года
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименования статьи (в разрезе банков и прочих юридических лиц)
Код банка
Наименование рейтингового агентства
Рейтинг
Сумма денег
в тенге
остаток денег в иностранной валюте, пересчитанных в тенге
итого
1
2
3
4
5
6
7
8
Сумма денег
1
Деньги в кассе
2
Деньги в пути
2.1
3
Деньги на текущих счетах
3.1
4
Деньги на сберегательных счетах
4.1
5
Прочие
5.1
6
Денег всего
Вклады
х
х
х
7
Вклады до востребования
х
х
х
7.1
х
х
х
х
х
х
8
Срочные вклады
х
х
х
8.1
х
х
х
х
х
х
9
Условные вклады
х
х
х
9.1
х
х
х
х
х
х
10
Вкладов всего
х
х
х
продолжение таблицы:
Основной долг по вкладу
Вознаграждение по вкладу
Резерв по сомнительным долгам
Примечание
в тенге
остаток денег в иностранной валюте, пересчитанных в тенге
итого сумма вклада
в тенге
остаток денег в иностранной валюте, пересчитанных в тенге
итого сумма вознаграждения
9
10
11
12
13
14
15
16
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_______________________________________________________ _____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _____________________________________ _____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель __________________________________ ___________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись телефон
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет об остатках денег и вкладов, размещенных за счет
активов исламского страхового фонда

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Ақшаның және исламдық сақтандыру қорының активтері есебінен орналастырылған салымдардың қалдықтары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары Нысанды ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4-бағанда Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар үшін ең аз рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысына (бұдан әрі – № 385 қаулы) сәйкес рейтингілік агенттіктің атауы көрсетіледі. Рейтингілік агенттік болмаған жағдайда 4-бағанда "рейтингісі жоқ" деп көрсетіледі.
6. 5-бағанда № 385 қаулыға сәйкес рейтингілік агенттіктердің бірі берген рейтинг көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 4-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Бағалы қағаздар туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы __________
Индекс: 4 - I(R)O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
__________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
20___ жылғы 1 ________ жағдай бойынша
р/с №
Эмитенттің атауы
Эмитент-елдің атауы
Бағалы қағаздың атауы
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағаздардың саны (дана)
Бағалы қағаздың номиналдық/сатып алу құны
Бағалы қағаз валютасы
Барлығы
оның ішінде ауыртпалық салынған бағалы қағаздар
ауыртпалық салынған бағалы қағаздар, барлығы
оның ішінде РЕПО-ға берілген бағалы қағаздар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1
2
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1
екінші деңгейдегі банктер
2.1.1
2.2
екінші деңгейдегі банктерді қоспағанда, заңды тұлғалар
2.2.1
2.3
"Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының облигациялары
2.3.1
3
Шет мемлекеттердің бағалы қағаздары
3.1
4
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері- эмитенттердің мемлекеттік емес бағалы қағаздары
4.1
5
Халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары
5.1
6
Инвестициялық қорлардың пайлары
6.1
7
Басқалар
7.1
8
Жиынтығы
кестенің жалғасы:
Сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар
Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша ескерілетін бағалы қағаздар
Баланстық құны (нетто) мың теңгемен
Баланстық құны (нетто) мың теңгемен
Сатып алу құны
Дисконт, сыйлықақы
Есептелген сыйақы
Оң/теріс түзету
Резервтердің (провизиялардың) мөлшері
Сатып алу құны
Дисконт, сыйлықақы
Есептелген сыйақы
Оң/теріс түзету
11
12
13
14
15
16
17
18
19
.....
кестенің жалғасы:
Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
Ауыртпалық салынған бағалы қағаздар бойынша баланстық құны (нетто), мың теңгемен
Сатып алу күні
Өтеу күні
Халықаралық қор биржасының атауы
Баланстық құны (нетто), мың теңгемен
Болашақ ақша ағынының дисконтталған құны
Барлығы
оның ішінде РЕПО шарттарымен ауыртпалық салынған бағалы қағаздар
Сатып алу құны
Дисконт сыйлықақы
Есептелген сыйақы
Резервтердің (провизиялардың) мөлшері
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
.....
кестенің жалғасы:
Қор биржасы тізімінің санаты
Рейтингі
"Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 48-бабының 3-тармағы 1) тармақшасының талаптарына сәйкес келуі
Ескерту
сатып алу күнінде
есепті күні
Сатып алу күнінде эмитенттің
Есепті күні эмитенттің
Сатып алу күнінде бағалы қағаздың
Есепті күні бағалы қағаздың
30
31
32
33
34
35
36
37
.....
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер _______________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы __________________________________ __________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы телефоны
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Бағалы қағаздар туралы есеп

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об остатках денег и вкладов, размещенных за счет активов исламского страхового фонда" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежемесячно исламскими страховыми (перестраховочными) организациями по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В столбце 4 указывается наименование рейтингового агентства в соответствии с Постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318 (далее – Постановление № 385). При отсутствии рейтингового агентства в столбце 4 указывается "нет рейтинга".
6. В столбце 5 указывается рейтинг, присвоенный одним из рейтинговых агентств в соответствии с Постановлением № 385.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о ценных бумагах
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 4 - I(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Представляют: страховые (перестраховочные) организации
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до пятого рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
__________________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации)
по состоянию на 01 _________ 20__ года
№ п/п
Наименование эмитента
Наименование страны-эмитента
Наименование ценной бумаги
Национальный идентификационный номер или международный идентификационный номер
Количество ценных бумаг (штук)
Номинальная стоимость/покупная стоимость ценной бумаги
Валюта ценной бумаги
Всего
в том числе обремененные ценные бумаги
Обремененные ценные бумаги, всего
в том числе ценные бумаги, переданные в РЕПО
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1
2
Негосударственные эмисионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1
банки второго уровня
2.1.1
2.2
юридические лица, за исключением банков второго уровня
2.2.1
2.3
облигации акционерного общества "Банк Развития Казахстана"
2.3.1
3
Ценные бумаги иностранных государств
3.1
4
Негосударственные ценные бумаги - эмитентов – нерезидентов Республики Казахстан
4.1
5
Ценные бумаги международных финансовых организаций
5.1
6
Паи инвестиционных фондов
6.1
7
Прочие
7.1
8
Всего
продолжение таблицы:
Ценные бумаги, имеющиеся в наличии для продажи
Ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток
Балансовая стоимость (нетто) в тысячах тенге
Балансовая стоимость (нетто) в тысячах тенге
Стоимость приобретения
Дисконт, премия
Начисленное вознаграждение
Положительная /отрицательная корректировка
Размер резервов (провизий)
Стоимость приобретения
Дисконт, премия
Начисленное вознаграждение
Положительная /отрицательная корректировка
11
12
13
14
15
16
17
18
19
.....
продолжение таблицы:
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения
Балансовая стоимость (нетто) по обремененным ценным бумагам, в тысячах тенге
Дата приобретения
Дата погашения
Наименование международной фондовой биржи
Балансовая стоимость (нетто), в тысячах тенге
Дисконтированная стоимость будущих денежных потоков
Всего
в том числе ценные бумаги, обремененные договорами РЕПО
Стоимость приобретения
Дисконт, премия
Начисленное вознаграждение
Размер резервов (провизий)
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
…..
продолжение таблицы:
Категория списка фондовой биржи
Рейтинг
Соответствие требованиям подпункта 1) пункта 3 статьи 48 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности"
Примечание
на дату приобретения
на отчетную дату
Эмитента на дату приобретения
Эмитента на отчетную дату
Ценной бумаги на дату приобретения
Ценной бумаги на отчетную дату
30
31
32
33
34
35
36
37
…..
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_______________________________________________________ _____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _____________________________________ _____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель __________________________________ ___________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись телефон
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет о ценных бумагах

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Бағалы қағаздар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Сақтандыру қызметі туралы заң) 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары Нысанды ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4-бағанда сатып алынған бағалы қағаздың атауы көрсетіледі.
6. 6-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
7. 9-бағанда облигациялар бойынша купондық облигация бойынша пайызбен көрсетілетін сыйақы есептелетін облигацияның номиналды/сатып алу құнының оны шығару кезінде айқындалған ақшалай көрінісі, сондай-ақ оны өтеу кезінде облигация ұстаушыға төленуге жататын сома көрсетіледі. Сомасы шығару валютасымен көрсетіледі. Акциялар бойынша акцияларды сатып алу валютасымен сатып алу құны көрсетіледі.
8. 10-бағанда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" 07 ISO 4217-2012 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі. Облигациялар бойынша шығару валютасы, акциялар бойынша – сатып алу валютасы көрсетіледі.
9. 11-бағанда сатып алу құны бойынша сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздардың сатып алу құны көрсетіледі.
10. 16-бағанда сатып алу құны бойынша пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша ескерілетін бағалы қағаздардың сатып алу құны көрсетіледі.
11. 20-бағанда сатып алу құны бойынша өтелгенге дейін ұсталатын бағалы қағаздардың сатып алу құны көрсетіледі.
12. 25-бағанда ауыртпалық салынған бағалы қағаздардың бухгалтерлік есепте көрсетілген құны көрсетіледі.
13. 26-бағанда РЕПО шарттарымен ауыртпалық салынған бағалы қағаздардың бухгалтерлік есепте көрсетілген құны көрсетіледі.
14. 29-бағанда Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-заңды тұлғалардың акциялары бойынша халықаралық қор биржасының атауы көрсетіледі.
15. 30 және 31-бағандарда Қазақстан Республикасының қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасының резиденттері бағалы қағаздарының санаты көрсетіледі. Қазақстан Республикасының қор биржасы тізімінің санаты болмаған кезде 30 және 31-бағаналарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің бағалы қағаздары мен Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые
требования по заполнению формы "Отчет о ценных бумагах" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" (далее – Закон о страховой деятельности).
3. Форма составляется ежемесячно страховыми (перестраховочными) организациями по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В столбце 4 указывается наименование приобретенной ценной бумаги.
6. В столбце 6 указывается количество приобретенных ценных бумаг.
7. В столбце 9 по облигациям указывается денежное выражение номинальной/покупной стоимости облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска. По акциям указывается покупная стоимость в валюте приобретения акции.
8. В столбце 10 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов". По облигациям указывается валюта выпуска, по акциям - валюта приобретения.
9. В столбце 11 указывается стоимость приобретения ценных бумаг, имеющихся в наличии для продажи по стоимости приобретения.
10. В столбце 16 указывается стоимость приобретения ценных бумаг, учитываемых по справедливой стоимости через прибыль или убыток по стоимости приобретения.
11. В столбце 20 указывается стоимость приобретения ценных бумаг, удерживаемых до погашения по стоимости приобретения.
12. В столбце 25 указывается стоимость обремененных ценных бумаг, отраженная в бухгалтерском учете.
13. В столбце 26 указывается стоимость ценных бумаг, обремененных договорами РЕПО, отраженная в бухгалтерском учете.
14. В столбце 29 указывается наименование международной фондовой биржи по акциям юридических лиц - нерезидентов Республики Казахстан.
15. В столбцах 30 и 31 указывается категория ценных бумаг - резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан. При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в столбцах 30 и 31 указывается "нет листинга". Данные столбцы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан.

16. 32, 33, 34 және 35-бағандарды толтыру кезінде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар үшін ең аз рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысына сәйкес рейтингілік агенттіктердің бірі берген рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 32, 33, 34 және 35-бағандарда "рейтингісі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.
17. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы акцияларды (жарғылық капиталда қатысу үлестерін) Сақтандыру қызметі туралы заңның 48-бабы 3-тармағының 1) тармақшасында көзделген мөлшерде сатып алған жағдайда, 36-бағанда "иә" сөзі жазылады.
18. 37-бағанда егер бағалы қағаздар бойынша меншік құқығына шектеу болса (бағалы қағаз кепіл шарты бойынша қамтамасыз ету болып табылады, "Репо" мәмілесінің объектісі болып табылады), мың теңгемен ауыртпалық салу сомасы және ауыртпалық салу негіздемесі көрсетіледі және (немесе) егер бағалы қағаздың эмитенті сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестесі болып табылатын заңды тұлға болса, "иә" сөзі жазылады.
19. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 5-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Исламдық сақтандыру қоры есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы _____________
Индекс: 5 - FI(R)O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
__________________________________________________________
(исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
20___ жылғы 1 ________ жағдай бойынша
р/с №
Эмитенттің атауы
Эмитент-елдің атауы
Бағалы қағаздың атауы
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағаздардың саны (дана)
Бағалы қағаздың номиналдық/сатып алу құны
Бағалы қағаз валютасы
Барлығы
оның ішінде ауыртпалық салынған бағалы қағаздар
Ауыртпалық салынған бағалы қағаздар,
барлығы
оның ішінде РЕПО-ға берілген бағалы қағаздар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1
2
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1
екінші деңгейдегі банктер
2.1.1
2.2
екінші деңгейдегі банктерді қоспағанда, заңды тұлғалар
2.2.1
2.3
"Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының облигациялары
2.3.1
3
Шет мемлекеттердің бағалы қағаздары
3.1
4
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері эмитенттердің мемлекеттік емес бағалы қағаздары
4.1
5
Халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары
5.1
6
Инвестициялық қорлардың пайлары
6.1
7
Басқалар
7.1
8
Жиынтығы
кестенің жалғасы:
Сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар
Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша ескерілетін бағалы қағаздар
Баланстық құны (нетто) мың теңгемен
Баланстық құны (нетто) мың теңгемен
Сатып алу құны
Дисконт, сыйлықақы
Есептелген сыйақы
Оң/теріс түзету
Резервтердің (провизиялардың) мөлшері
Сатып алу құны
Дисконт, сыйлықақы
Есептелген сыйақы
Оң/теріс түзету
11
12
13
14
15
16
17
18
19
.....
кестенің жалғасы:
Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
Ауыртпалық салынған бағалы қағаздар бойынша баланстық құны (нетто), мың теңгемен
Сатып алу күні
Өтеу күні
Халықаралық қор биржасының атауы
Баланстық құны (нетто), мың теңгемен
Болашақ ақша ағынының дисконтталған құны
Барлығы
оның ішінде РЕПО шарттарымен ауыртпалық салынған бағалы қағаздар
Сатып алу құны
Дисконт, сыйлықақы
Есептелген сыйақы
Резервтердің (провизиялардың) мөлшері
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
.....
кестенің жалғасы:
Қор биржасы тізімінің санаты
Рейтингі
"Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 48-бабының 3-тармағы 1) тармақшасының талаптарына сәйкес келуі
Ескерту
сатып алу күнінде
есепті күні
Сатып алу күнінде эмитенттің
Есепті күні эмитенттің
Сатып алу күнінде бағалы қағаздың
Есепті күні бағалы қағаздың
30
31
32
33
34
35
36
37
.....
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер _______________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы __________________________________ __________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы телефоны
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру
бойынша түсіндірме
Исламдық сақтандыру қоры есебінен сатып алынған бағалы
қағаздар туралы есеп

16. При заполнении столбцов 32, 33, 34 и 35 указывается рейтинг, присвоенный одним из рейтинговых агентств, в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318. При отсутствии рейтинга в столбцах 32, 33, 34 и 35 указывается "нет рейтинга". Данные столбцы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан.
17. В случае приобретения страховой (перестраховочной) организацией акций (долей участия в уставном капитале) в размере, предусмотренном подпунктом 1) пункта 3 статьи 48 Закона о страховой деятельности, в столбце 36 указывается слово "да".
18. В столбце 37, если по ценным бумагам имеется ограничение на право собственности (ценная бумага является обеспечением по договору залога, является объектом сделки "РЕПО"), указываются сумма обременения в тысячах тенге и основание для обременения, и (или) если эмитентом ценной бумаги является юридическое лицо, являющееся аффилиированным страховой (перестраховочной) организации, указывается слово "да".
19. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет исламского
страхового фонда
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 5 - FI(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Представляют: исламские страховые (перестраховочные) организации
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до пятого рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
__________________________________________________________
(наименование исламской страховой (перестраховочной)
организации)
по состоянию на 01 _________ 20__ года
№ п/п
Наименование эмитента
Наименование страны-эмитента
Наименование ценной бумаги
Национальный идентификационный номер или международный идентификационный номер
Количество ценных бумаг (штук)
Номинальная стоимость/покупная стоимость ценной бумаги
Валюта ценной бумаги
Всего
в том числе обремененные ценные бумаги
Обремененные ценные бумаги, всего
в том числе ценные бумаги, переданные в РЕПО
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1
2
Негосударственные эмисионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1
банки второго уровня
2.1.1
2.2
юридические лица, за исключением банков второго уровня
2.2.1
2.3
облигации акционерного общества "Банк Развития Казахстана"
2.3.1
3
Ценные бумаги иностранных государств
3.1
4
Негосударственные ценные бумаги - эмитентов – нерезидентов Республики Казахстан
4.1
5
Ценные бумаги международных финансовых организаций
5.1
6
Паи инвестиционных фондов
6.1
7
Прочие
7.1
8
Всего
продолжение таблицы:
Ценные бумаги, имеющиеся в наличии для продажи
Ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток
Балансовая стоимость (нетто) в тысячах тенге
Балансовая стоимость (нетто) в тысячах тенге
Стоимость приобретения
Дисконт, премия
Начисленное вознаграждение
Положительная /отрицательная корректировка
Размер резервов (провизий)
Стоимость приобретения
Дисконт, премия
Начисленное вознаграждение
Положительная /отрицательная корректировка
11
12
13
14
15
16
17
18
19
…..
продолжение таблицы:
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения
Балансовая стоимость (нетто) по обремененным ценным бумагам, в тысячах тенге
Дата приобретения
Дата погашения
Наименование международной фондовой биржи
Балансовая стоимость (нетто), в тысячах тенге
Дисконтированная стоимость будущих денежных потоков
Всего
в том числе ценные бумаги, обремененные договорами РЕПО
Стоимость приобретения
Дисконт, премия
Начисленное вознаграждение
Размер резервов (провизий)
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
…..
продолжение таблицы:
Категория списка фондовой биржи
Рейтинг
Соответствие требованиям подпункта 1) пункта 3 статьи 48 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности"
Примечание
на дату приобретения
на отчетную дату
Эмитента на дату приобретения
Эмитента на отчетную дату
Ценной бумаги на дату приобретения
Ценной бумаги на отчетную дату
30
31
32
33
34
35
36
37
…..
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
______________________________________________________ ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер ____________________________________ ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель _________________________________ ___________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись телефон
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет исламского
страхового фонда

16. 32, 33, 34 және 35-бағандарды толтыру кезінде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар үшін ең аз рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысына сәйкес рейтингілік агенттіктердің бірі берген рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 32, 33, 34 және 35-бағандарда "рейтингісі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.
17. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы акцияларды (жарғылық капиталда қатысу үлестерін) Сақтандыру қызметі туралы заңның 48-бабы 3-тармағының 1) тармақшасында көзделген мөлшерде сатып алған жағдайда, 36-бағанда "иә" сөзі жазылады.
18. 37-бағанда егер бағалы қағаздар бойынша меншік құқығына шектеу болса (бағалы қағаз кепіл шарты бойынша қамтамасыз ету, "Репо" мәмілесінің объектісі болып табылады), мың теңгемен ауыртпалық салу сомасы және ауыртпалық салу негіздемесі көрсетіледі және (немесе) егер бағалы қағаздың эмитенті сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестесі болып табылатын заңды тұлға болса, "иә" сөзі жазылады.
19. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 6-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
"Кері РЕПО", "РЕПО" операциялары туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы __________
Индекс: 6 - I(R)O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
__________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
20___ жылғы 1 ________ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
р/с №
Операция мазмұны/бағалы қағаз эмитентінің атауы
"Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 48-бабының 3-тармағы 1) тармақшасының талаптарына сәйкес келуі
Бағалы қағаздар түрі
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі, халықаралық сәйкестендіру нөмірі
РЕПО шартын жасау күні
РЕПО шартының нөмірі
Күні
РЕПО ашылған
РЕПО жабылған
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Автоматты тәсiлмен жасалатын "кері "РЕПО" операциялары
1.1
2
"РЕПО" операциялары
2.1
"Тура" тәсiл
2.1.1
2.2
"Автоматты" тәсiл
2.2.1
кестенің жалғасы:
РЕПО операциясының мерзімі (күндер)
Сыйақы мөлшерлемесі (пайызбен)
РЕПО-дағы бағалы қағаздар саны
РЕПО сомасы
Ескерту
теңгемен
шетел валютасымен
10
11
12
13
14
15
.....
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер _______________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы __________________________________ __________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы телефоны
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру
бойынша түсіндірме
"Кері РЕПО", "РЕПО" операциялары туралы есеп

16. При заполнении столбцов 32, 33, 34 и 35 указывается рейтинг, присвоенный одним из рейтинговых агентств в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318. При отсутствии рейтинга в столбцах 32, 33, 34 и 35 указывается "нет рейтинга". Данные столбцы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан.
17. В случае приобретения страховой (перестраховочной) организацией акций (долей участия в уставном капитале) в размере, предусмотренном подпунктом 1) пункта 3 статьи 48 Закона о страховой деятельности, в столбце 36 указывается слово "да".
18. В столбце 37, если по ценным бумагам имеется ограничение на право собственности (ценная бумага является обеспечением по договору залога, объектом сделки "РЕПО"), указываются сумма обременения в тысячах тенге и основание для обременения, и (или) если эмитентом ценной бумаги является юридическое лицо, являющееся аффилиированным страховой (перестраховочной) организации, указывается слово "да".
19. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об операциях "обратное РЕПО", "РЕПО"
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 6 - I(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Представляют: страховые (перестраховочные) организации
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до пятого рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
__________________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации)
по состоянию на ____________ 20__ года
(в тысячах тенге)
№ п/п
Содержание операции/наименование эмитента ценной бумаги
Соответствие требованиям подпункта 1) пункта 3 статьи 48 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности"
Вид ценных бумаг
Национальный идентификационный номер, международный идентификационный номер
Дата заключения договора РЕПО
Номер договора РЕПО
Дата
Открытия РЕПО
Закрытия РЕПО
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Операции "обратное "РЕПО", совершаемые "Автоматическим" способом
1.1
2
Операции "РЕПО"
2.1
"Прямой" способ
2.1.1
2.2
"Автоматический" способ
2.2.1
продолжение таблицы:
Срок операции РЕПО (дней)
Ставка вознаграждения (в процентах)
Количество ценных бумаг в РЕПО
Сумма РЕПО
Примечание
в тенге
в иностранной валюте
10
11
12
13
14
15
…..
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
______________________________________________________ ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер ____________________________________ ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель _________________________________ ___________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись телефон
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет об операциях "обратное РЕПО", "РЕПО"

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Кері РЕПО", "РЕПО" операциялары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Сақтандыру қызметі туралы заң) 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары Нысанды ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы бойынша деректерді қоспағанда, Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8571 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы компанияларының, исламдық арнайы қаржы компанияларының, микроқаржы ұйымдарының, "Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамының және инвестициялық қорлардың қаржылық есептілігінің нысандарын, сондай-ақ оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 27 мамырдағы № 130 қаулысының 8-қосымшасына сәйкес бухгалтерлік баланстың "кері РЕПО" операциялары, "РЕПО" операциялары" баптарын ашып көрсетеді.
6. 2-бағанда "Репо" мәмілесінің объектісі болып табылатын бағалы қағаз эмитентінің атауы көрсетіледі.
7. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы акцияларды (жарғылық капиталда қатысу үлестерін) Сақтандыру қызметі туралы заңның 48-бабы 3-тармағының 1) тармақшасында көзделген мөлшерде сатып алған жағдайда, 3-бағанда "иә" сөзі жазылады.
8. 4-бағанда "РЕПО" және (немесе) "кері РЕПО" операциялары бойынша берілген және (немесе) сатып алынған бағалы қағаздың түрі көрсетіледі.
9. 5-бағанда "РЕПО" және (немесе) "кері РЕПО" операциялары бойынша берілген және (немесе) сатып алынған бағалы қағаздың ұлттық сәйкестендіру нөмірі немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
10. 6-бағанда РЕПО шартын жасау күні көрсетіледі.
11. 8-бағанда РЕПО ашылған күн көрсетіледі.
12. 9-бағанда РЕПО жабылған күн көрсетіледі.
13. 10-бағанда РЕПО операциясының мерзімі (күндер) көрсетіледі.
14. 11-бағанда "РЕПО" және (немесе) "кері РЕПО" операциясына қатысушылар белгілеген және жабу бағасын және жабу мәмілесінің сомасын есептеу үшін пайдаланылатын "РЕПО" және (немесе) "кері РЕПО" операциялары бойынша сыйақы мөлшерлемесі көрсетіледі.

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые
требования по заполнению формы "Отчет об операциях "обратное РЕПО", "РЕПО" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" (далее – Закон о страховой деятельности).
3. Форма составляется ежемесячно страховыми (перестраховочными) организациями по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма раскрывает статьи "Операции "обратное РЕПО", "Операции "РЕПО" бухгалтерского баланса согласно приложению 8 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 мая 2013 года № 130 "Об утверждении форм финансовой отчетности финансовых организаций, специальных финансовых компаний, исламских специальных финансовых компаний, микрофинансовых организаций, акционерного общества "Банк Развития Казахстана" и инвестиционных фондов, а также Правил их представления", зарегистрированному в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8571, за исключением данных по исламской страховой (перестраховочной) организации.
6. В столбце 2 указывается наименование эмитента ценной бумаги, являющейся объектом сделки "РЕПО".
7. В случае приобретения страховой (перестраховочной) организацией акций (долей участия в уставном капитале) в размере, предусмотренном подпунктом 1) пункта 3 статьи 48 Закона о страховой деятельности, в столбце 3 указывается слово "да".
8. В столбце 4 указывается вид ценной бумаги, переданной и (или) приобретенной по операциям "РЕПО" и (или) "обратное РЕПО".
9. В столбце 5 указывается национальный идентификационный номер или международный идентификационный номер ценной бумаги, переданной и (или) приобретенной по операциям "РЕПО" и (или) "обратное РЕПО".
10. В столбце 6 указывается дата заключения договора РЕПО.
11. В столбце 8 указывается дата открытия РЕПО.
12. В столбце 9 указывается дата закрытия РЕПО.
13. В столбце 10 указывается срок операции РЕПО (дней).
14. В столбце 11 указывается ставка вознаграждения по операциям "РЕПО" и (или) "обратное "РЕПО", установленная участниками операции "РЕПО" и (или) "обратное "РЕПО" и используемая для расчета цены закрытия и суммы сделки закрытия.

15. 12-бағанда "РЕПО" және (немесе) "кері РЕПО" операциялары бойынша берілген және (немесе) сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
16. 13-бағанда РЕПО сомасы (теңгемен) көрсетіледі.
17. 14-бағанда РЕПО сомасы (шетел валютасымен) көрсетіледі.
18. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 7-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Исламдық сақтандыру қоры есебінен жасалған "кері РЕПО", "РЕПО" операциялары туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы __________
Индекс: 7 - FI(R)O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
__________________________________________________________
(исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
20___ жылғы 1 ________ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
р/с №
Операция мазмұны/бағалы қағаз эмитентінің атауы

15. В столбце 12 указывается количество переданных и (или) приобретенных ценных бумаг по операциям "РЕПО" и (или) "обратное РЕПО".
16. В столбце 13 указывается сумма РЕПО (в тенге).
17. В столбце 14 указывается сумма РЕПО (в иностранной валюте).
18. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 7
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об операциях "обратное РЕПО", "РЕПО",
совершенных за счет исламского страхового фонда
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 7 - FI(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Представляют: исламские страховые (перестраховочные) организации
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до пятого рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
_________________________________________________________
(наименование исламской страховой (перестраховочной) организации)
по состоянию на ____________ 20__ года
(в тысячах тенге)
№ п/п
Содержание операции/наименование эмитента ценной бумаги

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Қайта сақтандырушылардан алынатын сомалар, сақтанушылардан (қайта сақтанушылардан) және делдалдардан алынатын сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары Нысанды ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы бойынша деректерді қоспағанда, Нысанда жалпы сомасы Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8571 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы компанияларының, исламдық арнайы қаржы компанияларының, микроқаржы ұйымдарының, "Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамының және инвестициялық қорлардың қаржылық есептілігінің нысандарын, сондай-ақ оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 27 мамырдағы № 130 қаулысының 8-қосымшасына сәйкес бухгалтерлік баланстың "Сақтанушылардан (қайта сақтанушылардан) және делдалдардан алынатын сақтандыру сыйлықақылары (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)" бабына сәйкес келетін есепті кезеңнің соңындағы сақтанушылар, қайта сақтанушылар (цеденттер) және делдалдар (сақтандыру брокерлері мен сақтандыру агенттері) берешегінің сомасы көрсетіледі. Нысанда есепті кезеңнің соңындағы қайта сақтандыру шарттары бойынша қайта сақтандырушылардың берешегі көрсетіледі.
6. 2-бағанда сақтандыру немесе қайта сақтандыру шарттары бойынша берешегі бар қайта сақтандырушылардың, сақтандыру агенттерінің, сақтандыру брокерлерінің, қайта сақтанушылардың (цеденттердің) және сақтанушылардың атауы көрсетіледі.
7. 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5-жолдарда сақтандыру агенттері берешегінің жалпы сомасындағы ең көп үлесі бар сақтандыру агенттері көрсетіледі, қалған сақтандыру агенттерінің жиынтық берешегі "Басқа сақтандыру агенттері" 2.6-жолында көрсетіледі.
8. 5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5-жолдарда сақтанушылар берешегінің жалпы сомасындағы ең көп үлесі бар сақтанушылар көрсетіледі, қалған сақтанушылардың жиынтық берешегі "Басқа сақтанушылар" 5.6-жолында көрсетіледі.

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о суммах к получению от перестраховщиков, страховых премиях к получению от страхователей перестрахователей) и посредников" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежемесячно страховыми (перестраховочными) организациями по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указывается сумма задолженности страхователей, перестрахователей (цедентов) и посредников (страховых брокеров и страховых агентов) на конец отчетного периода, общая сумма которых соответствует статье "Страховые премии к получению от страхователей (перестрахователей) и посредников (за вычетом резервов на обесценение)" бухгалтерского баланса согласно приложению 8 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 мая 2013 года № 130 "Об утверждении форм финансовой отчетности финансовых организаций, специальных финансовых компаний, исламских специальных финансовых компаний, микрофинансовых организаций, акционерного общества "Банк Развития Казахстана" иинвестиционных фондов, а также Правил их представления", зарегистрированному в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8571, за исключением данных по исламской страховой (перестраховочной) организации. В Форме указывается задолженность перестраховщиков по договорам перестрахования на конец отчетного периода.
6. В столбце 2 указывается наименование перестраховщиков, страховых агентов, страховых брокеров, перестрахователей (цедентов) и страхователей, имеющих задолженность по договорам страхования или перестрахования.
7. В строках 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5 указываются страховые агенты, имеющие наибольшую долю в сумме общей сумме задолженности страховых агентов, суммарная задолженность остальных страховых агентов указывается в строке 2.6 "Прочие страховые агенты".
8. В строках 5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5 указываются страхователи, имеющие наибольшую долю в общей сумме задолженности страхователей, суммарная задолженность остальных страхователей указывается в строке 5.6 "Прочие страхователи".

9. 8-бағанада егер қайта сақтандырушы, сақтандыру агенті, сақтандыру брокері, қайта сақтанушы немесе сақтанушы ірі қатысушы, еншілес ұйым, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушы болып табылатын немесе қомақты қатысатын немесе өзге үлестес ұйым болып табылатын ұйым болса, "иә" сөзі жазылады.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 9-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Инвестициялық мүлік және негізгі құрал-жабдықтар туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы __________
Индекс: 9 - I(R)O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
_______________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
20___ жылғы 1 ________ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
р/с
Инвестициялық мүлік және негізгі құрал-жабдықтар туралы ақпарат
Сатып алу құны
Баланстық құны
Ескерту
1
2
3
4
5
1
Инвестициялық мүлік
1.1
2
Жылжымайтын мүлік түріндегі негізгі құрал-жабдықтар
2.1
3
Басқа негізгі құрал-жабдықтар
4
Барлығы
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер _______________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы __________________________________ __________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы телефоны
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Инвестициялық мүлік және негізгі құрал-жабдықтар туралы есеп
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Инвестициялық мүлік және негізгі құрал-жабдықтар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары Нысанды ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.

9. В столбце 8 указывается слово "да" если перестраховщик, страховой агент, страховой брокер, перестрахователь или страхователь является крупным участником, дочерней организацией, организацией, в которой страховая (перестраховочная) организация является крупным участником или имеет значительное участие, или является иной аффилиированной организацией.
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 9
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об инвестиционном имуществе и основных средствах
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 9 - I(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Представляют: страховые (перестраховочные) организации
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до пятого рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
_______________________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации)
по состоянию на 01 _________ 20__ года
(в тысячах тенге)
№ п/п
Информация об инвестиционном имуществе и основных средствах
Покупная стоимость
Балансовая стоимость
Примечание
1
2
3
4
5
1
Инвестиционное имущество
1.1
2
Основные средства в виде недвижимого имущества
2.1
3
Прочие основные средства
4
Всего
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_____________________________________________________ ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер ____________________________________ ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель _____________________________________ _________ _________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись телефон
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет об инвестиционном имуществе и основных средствах
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об инвестиционном имуществе и основных средствах" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежемесячно страховыми (перестраховочными) организациями по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.

4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес инвестициялық мүлік және негізгі құрал-жабдықтар туралы ақпарат көрсетіледі. Исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы бойынша деректерді қоспағанда, көрсетілген активтердің жалпы сомасы Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8571 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы компанияларының, исламдық арнайы қаржы компанияларының, микроқаржы ұйымдарының, "Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамының және инвестициялық қорлардың қаржылық есептілігінің нысандарын, сондай-ақ оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 27 мамырдағы № 130 қаулысының 8-қосымшасы бухгалтерлік балансының "Инвестициялық мүлік" және "Негізгі құрал-жабдықтар (нетто)" баптарының сомасына сәйкес келеді.
6. 2-бағанда инвестициялық мүлік және негізгі құрал-жабдықтар туралы ақпарат көрсетіледі.
7. Жылжымайтын мүлік болып табылмайтын негізгі құрал-жабдықтарға инвестициялардың жалпы сомасы "Басқа негізгі құрал-жабдықтар" 3-жолында көрсетіледі.
8. 5-бағанда егер жылжымайтын мүлік түріндегі инвестициялық мүлік/негізгі құрал-жабдықтар бойынша меншік құқығына шектеу бар болса, "иә" деген сөз жазылады және ауыртпалық салу негіздері көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 10-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Инвестициялық мүлік және исламдық сақтандыру қоры есебінен сатып алынған негізгі құрал-жабдықтар туралы есеп
Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" __________
Индекс: 10 - FI(R)O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
_______________________________________________________________
(исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)

4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указывается информация об инвестиционном имуществе и основных средствах в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности. Общая сумма указанных активов, соответствует сумме статей "Инвестиционное имущество" и "Основные средства (нетто)" бухгалтерского баланса приложению 8 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 мая 2013 года № 130 "Об утверждении форм финансовой отчетности финансовых организаций, специальных финансовых компаний, исламских специальных финансовых компаний, микрофинансовых организаций, акционерного общества "Банк Развития Казахстана" и инвестиционных фондов, а также Правил их представления", зарегистрированному в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8571, за исключением данных по исламской страховой (перестраховочной) организации.
6. В столбце 2 указывается информация об инвестиционном имуществе и основных средствах.
7. Общая сумма инвестиций в основные средства, не являющиеся недвижимым имуществом, указывается в строке 3 "Прочие основные средства".
8. В столбце 5, если по инвестиционному имуществу/основным средствам в виде недвижимого имущества имеется ограничение права собственности, указывается слово "да" и указывается основание для обременения.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 10
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об инвестиционном имуществе и основных средствах, приобретенных за счет исламского страхового фонда
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 10 - FI(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Представляют: исламские страховые (перестраховочные) организации
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до пятого рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
_______________________________________________________________
(наименование исламской страховой (перестраховочной) организации)

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Инвестициялық мүлік және исламдық сақтандыру қоры есебінен сатып алынған негізгі құрал-жабдықтар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары Нысанды ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда инвестициялық мүлік және негізгі құрал-жабдықтар туралы ақпарат халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес көрсетіледі.
6. 2-бағанда инвестициялық мүлік және негізгі құрал-жабдықтар туралы ақпарат көрсетіледі.
7. Жылжымайтын мүлік болып табылмайтын негізгі құрал-жабдықтарға инвестициялардың жалпы сомасы "Басқа негізгі қаражат" 3-жолында көрсетіледі.
8. 5-бағанда инвестициялық мүлік/жылжымайтын мүлік түріндегі негізгі құрал-жабдықтар бойынша меншік құқығын шектеу бар болса, "иә" деген сөз көрсетіледі және ауыртпалық салудың негіздемесі көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 11-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________
Индекс: 11 - I(R)O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: "жалпы сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
______________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об инвестиционном имуществе и основных средствах, приобретенных за счет исламского страхового фонда" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежемесячно исламскими страховыми (перестраховочными) организациями по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указывается информация об инвестиционном имуществе и основных средствах в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.
6. В столбце 2 указывается информация об инвестиционном имуществе и основных средствах.
7. Общая сумма инвестиций в основные средства, не являющиеся недвижимым имуществом, указывается в строке 3 "Прочие основные средства".
8. В столбце 5, если по инвестиционному имуществу/основным средствам в виде недвижимого имущества имеется ограничение права собственности, указывается слово "да" и указывается основание для обременения.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 11
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расчете страховых резервов по отрасли "общее страхование"
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 11 - I(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Представляют: страховые (перестраховочные) организации,
осуществляющие деятельность по отрасли "общее страхование"
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до пятого рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
_______________________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации)

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабы 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. "Жалпы сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары Нысанды ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда есепті кезеңнің соңындағы сақтандыру сыныптары бөлігінде сақтандыру резервтерінің сомасы көрсетіледі.
6. Сақтандыру резервтері Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9529 тіркелген "Сақтандыру резервтерін қалыптастыруға, есептеу әдiстемесiне және олардың құрылымына қойылатын талаптарды бекіту туралы" 2014 жылғы 6 мамырдағы № 76 қаулысына сәйкес есептеледі.
7. 4-бағанда қайта сақтандырушының үлесі еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резерві бөлігінде комиссиялық сыйақы шегеріле отырып көрсетіледі.
8. Сақтандыру резервінің жалпы сомасы исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы бойынша деректерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8571 тіркелген "Қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы компанияларының, исламдық арнайы қаржы компанияларының, микроқаржы ұйымдарының, "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының және инвестициялық қорлардың қаржылық есептілігінің нысандарын, сондай-ақ оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 27 мамырдағы № 130 қаулысына 8-қосымшаға сәйкес бухгалтерлік баланстың деректеріне сәйкес көрсетіледі.
9. Нысанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының штаттағы актуарийі туралы деректер толығымен көрсетіледі.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 12-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________
Индекс: 12 - I(R)O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: "өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
_______________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о расчете страховых резервов по отрасли "общее страхование" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежемесячно страховыми (перестраховочными) организациями, осуществляющими деятельность по отрасли "общее страхование" по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указывается сумма страховых резервов в разрезе классов страхования на конец отчетного периода.
6. Страховые резервы рассчитываются в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 6 мая 2014 года № 76 "Об утверждении Требований к формированию, методике расчета страховых резервов и их структуре", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9529.
7. В столбце 4 доля перестраховщика в резерве незаработанной премии указывается за минусом комиссионного вознаграждения.
8. Общая сумма страховых резервов указывается в соответствии с данными бухгалтерского баланса согласно приложению 8 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 мая 2013 года № 130 "Об утверждении форм финансовой отчетности финансовых организаций, специальных финансовых компаний, исламских специальных финансовых компаний, микрофинансовых организаций, акционерного общества "Банк Развития Казахстана" и инвестиционных фондов, а также Правил их представления", зарегистрированному в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8571, за исключением данных по исламской страховой (перестраховочной) организации.
9. В Форме детально указываются данные о штатном актуарии страховой (перестраховочной) организации.
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 12
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расчете страховых резервов по отрасли "страхование жизни"
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 12 - I(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Представляют: страховые (перестраховочные) организации,
осуществляющие деятельность по отрасли "страхование жизни"
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до пятого рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
_______________________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации)

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. "Өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары Нысанды ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда есепті кезеңнің соңындағы сақтандыру сыныптары бөлігінде сақтандыру резервтерінің сомасы көрсетіледі.
6. Сақтандыру резервтері Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9529 тіркелген "Сақтандыру резервтерін қалыптастыруға, есептеу әдiстемесiне және олардың құрылымына қойылатын талаптарды бекіту туралы" 2014 жылғы 6 мамырдағы № 76 қаулысына сәйкес есептеледі.
7. Сақтандыру резервінің жалпы сомасы исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы бойынша деректерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8571 тіркелген "Қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы компанияларының, исламдық арнайы қаржы компанияларының, микроқаржы ұйымдарының, "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының және инвестициялық қорлардың қаржылық есептілігінің нысандарын, сондай-ақ оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 27 мамырдағы № 130 қаулысына 8-қосымшаға сәйкес бухгалтерлік баланстың деректеріне сәйкес көрсетіледі.
8. 4-бағанда қайта сақтандырушының үлесі еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резерві бөлігінде комиссиялық сыйақы шегеріле отырып көрсетіледі.
9. 1.2.1-жолда "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жасалған зейнетақы аннуитеті шарттары көрсетіледі.
10. 1.2.2-жолда "Қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру туралы" 2005 жылғы 7 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес аннуитет шарттары көрсетіледі.
11. Нысанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының штаттағы актуарийі туралы деректер толығымен көрсетіледі.

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о расчете страховых резервов по отрасли "страхование жизни" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежемесячно страховыми (перестраховочными) организациями, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни" по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указывается сумма страховых резервов в разрезе классов страхования на конец отчетного периода.
6. Страховые резервы рассчитываются в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 6 мая 2014 года № 76 "Об утверждении Требований к формированию, методике расчета страховых резервов и их структуре", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9529.
7. Общая сумма страховых резервов указывается в соответствии с данными бухгалтерского баланса согласно приложению 8 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 мая 2013 года № 130 "Об утверждении форм финансовой отчетности финансовых организаций, специальных финансовых компаний, исламских специальных финансовых компаний, микрофинансовых организаций, акционерного общества "Банк Развития Казахстана" и инвестиционных фондов, а также Правил их представления", зарегистрированному в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8571, за исключением данных по исламской страховой (перестраховочной) организации.
8. В столбце 4 доля перестраховщика в резерве незаработанной премии указывается за минусом комиссионного вознаграждения.
9. В строке 1.2.1 указываются договоры пенсионного аннуитета, заключенные в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
10. В строке 1.2.2 указываются договоры аннуитета, заключенные в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 февраля 2005 года "Об обязательном страховании работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей".
11. В Форме указываются данные о штатном актуарии страховой (перестраховочной) организации.

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары Нысанды ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4-бағанда жиынтық сома исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы бойынша деректерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8571 тіркелген "Қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы компанияларының, исламдық арнайы қаржы компанияларының, микроқаржы ұйымдарының, "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының және инвестициялық қорлардың қаржылық есептілігінің нысандарын, сондай-ақ оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 27 мамырдағы № 130 қаулысына 9-қосышаға сәйкес пайда және шығын туралы есептің (бұдан әрі – пайда және шығын туралы есеп) "Сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары" бабына сәйкес келеді.
6. 9-бағанда жиынтық сомасы исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы бойынша деректерді қоспағанда, пайда және шығын туралы есептің "Қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары" бабына сәйкес келеді.
7. 12-бағанда жиынтық сомасы исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы бойынша деректерді қоспағанда, пайда және шығын туралы есептің "Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары" бабына сәйкес келеді.
8. 15-бағанда жиынтық сомасы исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы бойынша деректерді қоспағанда, пайда және шығын туралы есептің "Сақтандыру сыйлықақыларының таза сомасы" бабына сәйкес келеді.
9. 16-бағанда жиынтық сомасы исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы бойынша деректерді қоспағанда, пайда және шығын туралы есептің "Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резервінің өзгеруі" бабына сәйкес келеді.
10. 2.2.1-жолда "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жасалған зейнетақы аннуитеті шарттары көрсетіледі.

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о страховых премиях" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежемесячно страховыми (перестраховочными) организациями по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. Итоговая сумма в столбце 4 соответствует статье "Страховые премии, принятые по договорам страхования" отчета о прибылях и убытках согласно приложению 9 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 мая 2013 года № 130 "Об утверждении форм финансовой отчетности финансовых организаций, специальных финансовых компаний, исламских специальных финансовых компаний, микрофинансовых организаций, акционерного общества "Банк Развития Казахстана" и инвестиционных фондов, а также Правил их представления", зарегистрированному в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8571 (далее – отчет о прибылях и убытках), за исключением данных по исламской страховой (перестраховочной) организации.
6. Итоговая сумма в столбце 9 соответствует статье "Страховые премии, принятые по договорам перестрахования" отчета о прибылях и убытках, за исключением данных по исламской страховой (перестраховочной) организации.
7. Итоговая сумма в столбце 12 "соответствует статье "Страховые премии, переданные на перестрахование" отчета о прибылях и убытках, за исключением данных по исламской страховой (перестраховочной) организации.
8. Итоговая сумма в столбце 15 соответствует статье "Чистая сумма страховых премий" отчета о прибылях и убытках, за исключением данных по исламской страховой (перестраховочной) организации.
9. Итоговая сумма в столбце 16 соответствует статье "Изменение резерва незаработанной премии" отчета о прибылях и убытках, за исключением данных по исламской страховой (перестраховочной) организации.
10. В строке 2.2.1 указываются договоры пенсионного аннуитета, заключенные в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Ірі сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары Нысанды ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда есепті кезеңде (айда, онкүндікте) күшіне енген сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары (көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн міндетті сақтандыру сыныбы және жинақтаушы өмірді сақтандыру бойынша жасалған шарттарды қоспағанда) бойынша ақпарат, сақтандыру резервтерінде қайта сақтандырушының үлестері болып табылатын активтерді шегере отырып, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының активтері сомасына тең немесе оның он пайызынан асатын жауапкершілік лимиті (сақтандыру сомасы) көрсетіледі.
6. 3-бағанда сақтанушы көрсетіледі.
7. 4-бағанда пайда алушы көрсетіледі.
8. 5-бағанда сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетіледі.
9. 6-бағанда жауапкершілік лимиті (сақтандыру сомасы) көрсетіледі.
10. 8-бағанда сақтандыруды қорғау көрсетіледі.
11. 9-бағанда сақтандыру объектісінің қысқаша сипаттамасы көрсетіледі.
12. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 15-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Ірі сақтандыру төлемдері және ірі мәлімделген талаптар
туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________
Индекс: 15 - I(R)O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
_______________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о крупных договорах страхования (перестрахования)" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежемесячно страховыми (перестраховочными) организациями по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указывается информация по вступившим в силу в отчетном периоде (месяце, декаде) договорам страхования (перестрахования) (за исключением договоров, заключенных по классу обязательного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств и по накопительному страхованию жизни), лимит ответственности (страховая сумма) по которым равен или превышает десять процентов от суммы активов страховой (перестраховочной) организации, за вычетом активов, являющихся долей перестраховщика в страховых резервах.
6. В столбце 3 указывается страхователь.
7. В столбце 4 указывается выгодоприобретатель.
8. В столбце 5 указывается сумма страховых премий.
9. В столбце 6 указывается лимит ответственности (страховая сумма).
10. В столбце 8 указывается период страховой защиты.
11. В столбце 9 указывается краткое описание объекта страхования.
12. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 15
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о крупных страховых выплатах и крупных
заявленных требованиях
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 15 - I(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Представляют: страховые (перестраховочные) организации
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до пятого рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
_______________________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации)

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Ірі сақтандыру төлемдері және ірі мәлімделген талаптар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары Нысанды ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда тиісті сақтандыру сыныбы бойынша қалыптастырылған таза сақтандыру резервтерінің жалпы сомасына тең немесе оның он пайызынан асатын мөлшерде есепті кезеңде (айда, онкүндікте) мәлімделген, бірақ сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру бойынша реттелмеген талаптар бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша есепті кезеңде (айда, онкүндікте) (көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн міндетті сақтандыру сыныбы және жинақтаушы өмірді сақтандыру бойынша жасалған шарттарды қоспағанда) жүргізілген сақтандыру төлемдері бойынша ақпарат көрсетіледі.
6. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 16-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі кірістер мен шығыстар туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________
Индекс: 16 - I(R)O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
_______________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о крупных страховых выплатах и крупных заявленных требованиях" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежемесячно страховыми (перестраховочными) организациями по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указывается информация по страховым выплатам, произведенным в отчетном периоде (месяце, декаде) по договорам страхования (перестрахования), по заявленным в отчетном периоде (месяце, декаде), но неурегулированным требованиям по осуществлению страховых выплат (за исключением договоров, заключенных по классу обязательного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств и по накопительному страхованию жизни) в размере, равном или превышающем десять процентов от общей суммы чистых страховых резервов, сформированных по соответствующему классу страхования.
6. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 16
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о доходах и расходах в виде комиссионного вознаграждения
по страховой деятельности
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 16 - I(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Представляют: страховые (перестраховочные) организации
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до пятого рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
_______________________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации)

3.12
ипотекалық сақтандыру
3.13
кепілдіктер мен кепілдемелерді сақтандыру
3.14
басқа да қаржы шығындарынан сақтандыру
3.15
осы Нысанның 3.11–3.14-жолдарында көрсетілген сыныптарды қоспағанда, қаржы ұйымдарының шығындарын сақтандыру
3.16
титулдық сақтандыру
3.17
сот шығыстарынан сақтандыру
3.18
сақтандырудың өзге де түрлері (сыныптары)
4
Барлығы
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер _______________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы __________________________________ __________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы телефоны
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру
бойынша түсіндірме
Сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі кірістер мен шығыстар туралы есеп
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі кірістер мен шығыстар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары Нысанды ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі кірістердің жиынтық сомасы исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы бойынша деректерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8571 тіркелген "Қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы компанияларының, исламдық арнайы қаржы компанияларының, микроқаржы ұйымдарының, "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының және инвестициялық қорлардың қаржылық есептілігінің нысандарын, сондай-ақ оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 27 мамырдағы № 130 қаулысына 9-қосышаға сәйкес пайда және шығын туралы есептің (бұдан әрі - пайда және шығын туралы есеп) "Сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі кіріс" бабына сәйкес келеді.

3.12
ипотечное страхование
3.13
страхование гарантий и поручительств
3.14
страхование от прочих финансовых убытков
3.15
страхование убытков финансовых организаций, за исключением классов, указанных в строках 3.11-3.14 настоящей Формы
3.16
титульное страхование
3.17
страхование судебных расходов
3.18
иные виды (классы) страхования
4
Всего
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_______________________________________________________ _____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер ____________________________________ ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель ___________________________________ __________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись телефон
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной
для сбора административных данных
Отчет о доходах и расходах в виде комиссионного
вознаграждения по страховой деятельности
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о доходах и расходах в виде комиссионного вознаграждения по страховой деятельности" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежемесячно страховыми (перестраховочными) организациями по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. Итоговая сумма доходов в виде комиссионного вознаграждения по страховой деятельности в столбце 3 соответствует статье "Доходы в виде комиссионного вознаграждения по страховой деятельности" отчета о прибылях и убытках согласно приложению 9 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 мая 2013 года № 130 "Об утверждении форм финансовой отчетности финансовых организаций, специальных финансовых компаний, исламских специальных финансовых компаний, микрофинансовых организаций, акционерного общества "Банк Развития Казахстана" и инвестиционных фондов, а также Правил их представления", зарегистрированному в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8571 (далее – отчет о прибылях и убытках), за исключением данных по исламской страховой (перестраховочной)организации.

3.18
сақтандырудың өзге де түрлері (сыныптары)
4
Барлығы
кестенің жалғасы
Мәлімделген шағымдар саны
Сақтандыру төлемдерінің саны
барлығы
оның ішінде
барлығы
оның ішінде
жеке тұлғалар
заңды тұлғалар
жеке тұлғалар
заңды тұлғалар
8
9
10
11
12
13
х
х
х
х
кестенің жалғасы
Кері талап ету бойынша өтем
Қайта сақтандыру шарттары бойынша алынған тәуекелдер бойынша өтем
Сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру бойынша таза шығыстар
Сақтандыру шығындарын реттеу бойынша шығыстар
барлығы
оның ішінде кері талап ету бойынша қайта сақтандырушыға берілген өтем
барлығы
оның ішінде
резиденттерден
бейрезиденттерден
14
15
16
17
18
19
20
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер _______________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы __________________________________ __________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы телефоны
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру
бойынша түсіндірме
Сақтандыру төлемдері туралы есеп
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Сақтандыру төлемдері туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары Нысанды ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3, 14, 16, 19 және 20-бағандарда жиынтық сомалар исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы бойынша деректерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8571 тіркелген "Қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы компанияларының, исламдық арнайы қаржы компанияларының, микроқаржы ұйымдарының, "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының және инвестициялық қорлардың қаржылық есептілігінің нысандарын, сондай-ақ оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 27 мамырдағы № 130 қаулысына 9-қосышаға сәйкес пайда және шығын туралы есептің деректеріне сәйкес көрсетіледі.

3.18
иные виды (классы) страхования
4
Всего
продолжение таблицы
Количество заявленных претензий
Количество страховых выплат
всего
в том числе
всего
в том числе
физические лица
юридические лица
физические лица
юридические лица
8
9
10
11
12
13
х
х
х
х
продолжение таблицы
Возмещение по регрессному требованию
Возмещение по рискам, полученное по договорам перестрахования
Чистые расходы по осуществлению страховых выплат
Расходы по урегулированию страховых убытков
всего
в том числе возмещение, переданное перестраховщику по регрессу
всего
в том числе
от резидентов
от нерезидентов
14
15
16
17
18
19
20
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_______________________________________________________ _____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер ____________________________________ ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель ___________________________________ __________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись телефон
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной
для сбора административных данных
Отчет о страховых выплатах
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о страховых выплатах" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежемесячно страховыми (перестраховочными) организациями по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. Итоговые суммы в столбцах 3, 14, 16, 19 и 20 указываются в соответствии с данными отчета о прибылях и убытках согласно приложению 9 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 мая 2013 года № 130 "Об утверждении форм финансовой отчетности финансовых организаций, специальных финансовых компаний, исламских специальных финансовых компаний, микрофинансовых организаций, акционерного общества "Банк Развития Казахстана" и инвестиционных фондов, а также Правил их представления", зарегистрированному в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8571, за исключением данных по исламской страховой (перестраховочной) организации.

6. 8-бағанда есепті кезең басынан сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының реттелмеген шығындарын есепке алу журналында тіркелген мәлімделген шағымдар саны көрсетіледі.
7. 11-бағанда есепті кезең басынан сақтандыру төлемдерінің саны көрсетіледі. Бір сақтандыру жағдайы бойынша сол бір пайда алушыға аннуитеттік сақтандыру шарттары бойынша мерзімді төлемдер түрінде жүзеге асырылған сақтандыру төлемдері бір сақтандыру төлемі ретінде көрсетіледі.
8. 20-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға байланысты қызметтерді (бағалаушылар қызметі мен заң қызметтерін) иелену бойынша қосымша шығыстарының сомасы көрсетіледі.
9. 2.2.1-жолда "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жасалған зейнетақы аннуитеті шарттары көрсетіледі.
10. 2.2.2-жолда "Қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру туралы" 2005 жылғы 7 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес аннуитет шарттары көрсетіледі.
11. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 18-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Міндеттемелердің көлемі туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________
Индекс: 18 - I(R)O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
_______________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)

6. В столбце 8 указывается количество заявленных претензий, зарегистрированных в журнале учета неурегулированных убытков страховой (перестраховочной) организации с начала отчетного периода.
7. В столбце 11 указывается количество страховых выплат с начала отчетного периода. Страховые выплаты, осуществленные в виде периодических платежей по договорам аннуитетного страхования одному и тому же выгодоприобретателю по одному страховому случаю, указываются как одна страховая выплата.
8. В столбце 20 указывается сумма дополнительных расходов страховой (перестраховочной) организации по приобретению услуг (услуг оценщиков и юридических услуг), связанных с осуществлением страховых выплат.
9. В строке 2.2.1 указываются договоры пенсионного аннуитета, заключенные в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
10. В строке 2.2.2 указываются договоры аннуитета, заключенные в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 февраля 2005 года "Об обязательном страховании работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей".
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 18
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об объеме обязательств
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 18 - I(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Представляют: страховые (перестраховочные) организации
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до пятого рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
_______________________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации)

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмелер (бұдан әрі - Түсіндірме) "Міндеттемелер көлемі бойынша есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде - оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4 және 6-бағандарда сақтандыру объектілері бірліктерінің саны көрсетіледі, осылардан сақтандыру сыйлықақысының мөлшері айқындалады.
6. 7-бағанда қолданыстағы сақтандыру және кіріс қайта сақтандыру шарттары бойынша жауапкершіліктің жалпы көлемі көрсетіледі.
7. 10-бағанда қолданыстағы сақтандыру және кіріс қайта сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетіледі.
8. Сақтандырудың бірнеше сыныптарының шегінде ерікті сақтандыру шартын жасаған жағдайда сақтандыру (қайта сақтандыру) шарты бойынша ақпарат:
1) 3, 4, 5, 6-бағандарда осы шарты бойынша міндеттемелер көлемінде ең көп үлесі бар сақтандыру сыныбына сәйкес көрсетіледі;
2) 7, 8, 9, 10-бағандарда сақтандыру сыныбы бойынша жеке көрсетіледі.
9. Көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыруды, тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыруды қоспағанда азаматтық-құқықтық жауапкершілігін ерікті және міндетті сақтандыру түрлері бойынша әрбір сақтандыру (қайта сақтандыру) шарты бойынша 4 және 6-бағандарда бір сақтандыру объектісі көрсетіледі.
10. Көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру сыныбында 4 және 6-бағандарда көлік құралдарының саны көрсетіледі.
11. Аннуитеттік сақтандыру сыныбында қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарты бойынша міндеттемелер көлемі көрсетілмейді.
12. 2.2.1-жолда "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жасалған зейнетақы аннуитеті шарттары көрсетіледі.
13. 2.2.2-жолда "Қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан сақтандыру туралы" 2005 жылғы 7 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жасалған аннуитет шарттары көрсетіледі.

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об объеме обязательств" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежемесячно страховыми (перестраховочными) организациями по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В столбцах 4 и 6 указывается количество единиц объектов страхования, исходя из которых, определяется размер страховой премии.
6. В столбце 7 указывается общий объем ответственности по действующим договорам страхования и входящего перестрахования.
7. В столбце 10 указывается сумма страховых премий по действующим договорам страхования и входящего перестрахования.
8. В случае заключения договора добровольного страхования в пределах нескольких классов страхования информация по договору страхования (перестрахования):
1) в столбцах 3, 4, 5, 6 указывается в соответствии с классом страхования, имеющим наибольшую долю в объеме обязательств по данному договору;
2) в столбцах 7, 8, 9, 10 указывается отдельно по каждому классу страхования.
9. По добровольным и обязательным видам страхования гражданско-правовой ответственности, за исключением обязательного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств, обязательного страхования гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами, по каждому договору страхования (перестрахования) в столбцах 4 и 6 указывается один объект страхования.
10. В классе обязательного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств, в столбцах 4 и 6 указывается количество транспортных средств.
11. В классе аннуитетное страхование объем обязательств по действующим договорам страхования (перестрахования) не указывается.
12. В строке 2.2.1 указываются договоры пенсионного аннуитета, заключенные в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
13. В строке 2.2.2 указываются договоры аннуитета, заключенные в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 февраля 2005 года "Об обязательном страховании работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей".

14. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 19-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары
туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "____" __________
Индекс: 19 - I(R) O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
_______________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы)
20__ жылғы 1 _________ жағдай бойынша
№ р/с
Қайта сақтандыру ұйымының атауы
Рейтингі
Рейтингілік агенттіктің атауы
Қайта сақтандыру ұйымының
орналасқан орны (елі)
ҚазақстанРеспубликасының сақтандыру
брокерінің
атауы
Бейрезидент
сақтандыру
брокерінің
атауы
атауы
елінің коды
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
1.1
2
Резидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
2.1
3
Барлығы
кестенің жалғасы:
Бейрезидент сақтандыру брокерінің орналасқан орны (елі)
Қайта сақтандыруға берілген міндеттемелердің көлемі (ағымдағы жылдың басынан басталған кезеңде) (мың теңгемен)
Қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша қайта сақтандыруға берілген міндеттемелердің көлемі (мың теңгемен)
Қайта сақтандыру ұйымына берілген сақтандыру сыйлықақылары (ағымдағы жылдың басынан басталған кезеңде) (мың теңгемен)
атауы
елінің коды
9
10
11
12
13
.....
кестенің жалғасы:
Қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары (мың теңгемен)
Қайта сақтандыру түрі (факультативтік/ облигаторлық)
Қайта сақтандыру нысаны (пропорционалды/ пропорционалды емес)
Сақтандыру сыныбының атауы
14
15
16
17
......
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер _______________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы __________________________________ __________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы телефоны
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп

14. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 19
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о страховых премиях, переданных на перестрахование
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 19 - I(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Представляют: страховые (перестраховочные) организации
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до пятого рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
_______________________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации)
по состоянию на 01 _________ 20__ года
№ п/п
Наименование перестраховочной организации
Рейтинг
Наименование рейтингового агентства
Местонахождение (страна) перестраховочной организации
Наименование страхового брокера Республики Казахстан
Наименование страхового брокера нерезидента
наименование
код страны
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Страховые (перестраховочные) организации нерезиденты
1.1
2
Страховые (перестраховочные) организации резиденты
2.1
3
Всего
продолжение таблицы:
Местонахождение (страна) страхового брокера - нерезидента
Объем обязательств, переданных на перестрахование (за период с начала текущего года) (в тысячах тенге)
Объем обязательств, переданных на перестрахование по действующим договорам страхования (перестрахования) (в тысячах тенге)
Страховые премии, переданные перестраховочной организации (за период с начала текущего года) (в тысячах тенге)
наименование
код страны
9
10
11
12
13
…..
продолжение таблицы:
Страховые премии, переданные перестраховочной организации по действующим договорам страхования (перестрахования) (в тысячах тенге)
Вид перестрахования (факультативное/облигаторное)
Форма перестрахования (пропорциональное/непропорциональное)
Наименование класса страхования
14
15
16
17
…..
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_______________________________________________________ _____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер ____________________________________ ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель ___________________________________ __________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись телефон
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной
для сбора административных данных
Отчет о страховых премиях, переданных на перестрахование

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмелер (бұдан әрі – Түсіндірме) "Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде - оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының толық атауы (аббревиатураларды және қысқартуларды қолданусыз) көрсетіледі.
6. 3-бағанда Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар үшін ең аз рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысына сәйкес рейтингілік агенттіктердің бірі берген рейтингі көрсетіледі. Рейтинг болмаған кезде 3-бағанда "рейтингісі жоқ" деп көрсетіледі.
7. 11-бағанда міндеттемелер көлемі есептік кезеңнің басынан басталған кезеңде жасалған қайта сақтандыру шарттары бойынша көрсетіледі.
8. 12-бағанда қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша қайта сақтандыруға берілген міндеттемелердің жиынтық сомасы міндеттемелер көлемі бойынша есептің 8 және 9-бағандарының сомасына сәйкес келеді.
9. 12-бағанда Қазақстан Республикасының резиденттеріне қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша қайта сақтандыруға берілген міндеттемелер сомасы міндеттемелер көлемі бойынша есептің 8-бағанының жиынтық сомасына сәйкес келеді.
10. 12-бағанда Қазақстан Республикасының бейрезиденттеріне қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша қайта сақтандыруға берілген міндеттемелер сомасы міндеттемелер көлемі бойынша есептің 9-бағанының жиынтық сомасына сәйкес келеді.
11. 13-бағанда қайта сақтандыру ұйымының берілген сақтандыру сыйлықақылардың жиынтық сомасы сақтандыру сыйлықақылары туралы есептің 12-бағанының жиынтық сомасына сәйкес келеді.
12. 13-бағанда Қазақстан Республикасының резиденттеріне берілген сақтандыру сыйлықақылары туралы есептің 13-бағанының жиынтық сомасына сәйкес келеді.

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о страховых премиях, переданных на перестрахование" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежемесячно страховыми (перестраховочными) организациями по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В столбце 2 указывается полное наименование страховой (перестраховочной) организации (без использования аббревиатур и сокращений).
6. В столбце 3 указывается рейтинг, присвоенный одним из рейтинговых агентств в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318. При отсутствии рейтинга в столбце 3 указывается "нет рейтинга".
7. Объем обязательств в столбце 11 указывается по договорам перестрахования, заключенным за период с начала отчетного периода.
8. Итоговая сумма обязательств, переданных на перестрахование по действующим договорам страхования (перестрахования) в столбце 12, соответствует сумме столбцов 8 и 9 отчета об объеме обязательств.
9. Сумма обязательств, переданных на перестрахование по действующим договорам страхования (перестрахования) резидентам
Республики Казахстан, в столбце 12 соответствует итоговой сумме столбца 8 отчета об объеме обязательств.
10. Сумма обязательств, переданных на перестрахование по действующим договорам страхования (перестрахования) нерезидентам Республики Казахстан в столбце 12 соответствует итоговой сумме столбца 9 отчета об объеме обязательств.
11. Итоговая сумма страховых премий, переданных перестраховочной организации в столбце 13 соответствует итоговой сумме столбца 12 отчета о страховых премиях.
12. Сумма страховых премий переданных резидентам Республики Казахстан в столбце 13 соответствует итоговой сумме столбца 13 отчета о страховых премиях.

13. 13-бағанда Қазақстан Республикасының бейрезиденттеріне берілген сақтандыру сыйлықақылары туралы есептің 14-бағанының жиынтық сомасына сәйкес келеді.
14. 17-бағанда сақтандыру сыныбының атауы көрсетіледі. Егер бір қайта сақтандыру ұйымы әртүрлі сақтандыру сыныптары бойынша жағдайда, сақтандыру сыныптарының тізбесі бір жолда көрсетіледі.
15. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 20-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Қазақстан Республикасының бейрезиденттерімен жасалған сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________
Индекс: 20 - I(R) O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың (қоса алғанда) бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
_______________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
20___ жылғы 1 ________ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
№ р/с
Атауы
Елдің коды
Сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша сақтандыру сыйлықақысы
Сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша міндеттемелер ауқымы)
сақтандыру
қайта сақтандыру
сақтандыру
қайта сақтандыру
1
2
3
4
5
6
7
1
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
1.1
2
Заңды тұлғалар
2.1
3
Жеке тұлғалар
3.1
4
Барлығы
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер _______________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы __________________________________ __________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы телефоны
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Қазақстан Республикасының бейрезиденттерімен жасалған сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары туралы есеп
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмелер (бұдан әрі – Түсіндірме) "Қазақстан Республикасының бейрезиденттерімен жасалған сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.

13. Сумма страховых премий, переданных нерезидентам Республики Казахстан, в столбце 13 соответствует итоговой сумме столбца 14 отчета о страховых премиях.
14. В столбце 17 указывается наименование класса страхования. В случае если одной перестраховочной организации были переданы страховые премии по разным классам страхования, перечень классов страхования указывается в одной строке.
15. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 20
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о заключенных договорах страхования (перестрахования) с
нерезидентами Республики Казахстан
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 20 - I(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Представляют: страховые (перестраховочные) организации
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до пятого рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
_______________________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации)
по состоянию на 01 _________ 20__ года
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование
Код
страны
Страховая премия по договорам страхования (перестрахования)
Объем обязательств по договорам страхования (перестрахования)
страхования
перестрахования
страхования
перестрахования
1
2
3
4
5
6
7
1
Страховые (перестраховочные) организации
1.1
2
Юридические лица
2.1
3
Физические лица
3.1
4
Всего
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_______________________________________________________ _____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер ____________________________________ ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель ___________________________________ __________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись телефон
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных
Отчет о заключенных договорах страхования (перестрахования)
с нерезидентами Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о заключенных договорах страхования (перестрахования) с нерезидентами Республики Казахстан" (далее –Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".

3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде - оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда Қазақстан Республикасының бейрезиденттермен жасалған тікелей және кіріс қайта сақтандыру шарттары бойынша есепті кезеңнің басынан бастап кезеңде қабылдаған сақтандыру сыйлықақылары көрсетіледі.
6. 4-бағанда сақтандыру сыйлықақыларының жиынтық сомасы сақтандыру сыйлықақылары туралы есептің 7 және 8-бағандарында көрсетілген Қазақстан Республикасының бейрезиденттерінен қабылданған сақтандыру сыйлықақылар сомасына сәйкес келеді.
7. 5-бағанда сақтандыру сыйлықақыларының жиынтық сомасы сақтандыру сыйлықақылары туралы есептің 11-бағанында көрсетілген Қазақстан Республикасының бейрезиденттерінен қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған қайта сақтандыру сыйлықақылар сомасына сәйкес келеді.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 21-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңестің
мүшелері туралы есеп
Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" __________
Индекс: 21 - I(R)O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
_______________________________________________________________
(исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
20__ жылғы 01 _________ жағдай бойынша
№ р/с
Кеңес мүшелері
Орналасқан орны (елі)
Тағайындау күні
1
2
3
4
1
2
n
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер _______________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы __________________________________ __________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы телефоны
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі
кеңестің мүшелері туралы есеп

3. Форма составляется ежемесячно страховыми (перестраховочными) организациями по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются страховые премии, принятые за период с начала отчетного периода по договорам прямого страхования и входящего перестрахования, заключенным с нерезидентами Республики Казахстан.
6. Итоговая сумма страховых премий в столбце 4 соответствует сумме страховых премий, принятых от нерезидентов Республики Казахстан, указанной в столбцах 7 и 8 отчета о страховых премиях.
7. Итоговая сумма страховых премий в столбце 5 соответствует сумме перестраховочных премий, принятых по договорам перестрахования от нерезидентов Республики Казахстан, указанной в столбце 11 отчета о страховых премиях.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 21
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о членах совета по принципам исламского финансирования
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 21 - I(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Представляют: исламские страховые (перестраховочные) организации
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до пятого рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
_______________________________________________________________
(наименование исламской страховой (перестраховочной) организации)
по состоянию на 01 _________ 20__ года
№ п/п
Члены совета
Местонахождение (страна)
Дата назначения
1
2
3
4
1
2
n
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_______________________________________________________ _____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер ____________________________________ ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель ___________________________________ __________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись телефон
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет о членах совета по принципам исламского финансирования

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмелер (бұдан әрі – Түсіндірме) "Исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңестің мүшелері туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңестің мүшелері туралы ақпарат көрсетіледі.
6. 3-бағанда исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңестің мүшелерінің нақты орналасқан жері көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына
22-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғалармен мәмілелері туралы есеп
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" __________ жағдай бойынша

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о членах совета по принципам исламского финансирования" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежемесячно исламскими страховыми (перестраховочными) организациями по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указывается информация о членах совета по принципам исламского финансирования.
6. В столбце 3 указывается фактическое местонахождение члена совета по принципам исламского финансирования.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 22
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81

Ескерту. 22-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.03.2017 № 45 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Индекс: 22 - I(R)O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынады: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күніне дейін (қоса)
Нысан
_______________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымның атауы)
20__ жылғы 1 _________ жағдай бойынша
1-кесте. Сақтандыру (қайта сақтандыру) шартын жасау)
(мың теңге)
Сақтандырушының (қайта сақтандыру) атауы (тегі, аты, әкесінің (ол бар болса)
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), Жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін бар болса)
Тұлға сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастарымен байланысты тұлғаға жатқызылған тұлға соған сәйкес белгі
Сақтандыру (қайта сақтандыру) түрі (сыныбы)
Сақтандыру сыйақысының сомасы (мың теңгемен)
Сақтандыру сомасы (мың теңгемен)
Сақтандыру тарифі (сақтандыру сомасы пайызбен)
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
3
4
Жиынтығы
кестенің жалғасы
Сақтандыру (қайта сақтандыру) шарты бойынша комиссиялық сыйақы (мың теңгемен)
Шарт жасалған күні (шартты орындау басталған күні)
Шарттың қолданылуы аяқталған күн (шартты орындау аяқталған күні)
Сақтандыру (қайта сақтандыру) шарты бойынша
сақтандыру төлемдері сомасы (мың теңгемен)
Пайда алушының атауы (тегі, аты, әкесінің (ол бар болса)
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының директорлар кеңесі не акционерлерінің жалпы жиналысы (директорлар кеңесі болмаған жағдайда) үлестес тұлғалармен мәміле жасау туралы шешімінің деректемелері
Ескерту
9
10
11
12
13
14
15
…..
2-кесте. Өзге операциялар
(мың теңге)
Сақтандырушының (қайта сақтандыру) атауы (тегі, аты, әкесінің (ол бар болса)
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), Жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін бар болса)
Тұлға сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастарымен байланысты тұлғаға жатқызылған тұлға соған сәйкес белгі
Операциялардың түрі
Валютаның түрі
Шарт бойынша мәміле сомасы (мың теңгемен)
Шарт жасалған күні (шарт талаптарды орындауды бастаған күн)
Шарттың қолданылуы аяқталған күн (шарт талаптарды орындауды бастаған күн)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
0
кестенің жалғасы
Шарттың талаптары бойынша қамтамасыз ету
Төленетін сыйақы (жылдық пайызбен)
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының директорлар кеңесі не акционерлерінің жалпы жиналысы (директорлар кеңесі болмаған жағдайда) үлестес тұлғалармен мәміле жасау туралы шешімінің деректемелері
Есепті күндегі ағымдағы қалдық (мың теңгемен)
Ескерту
түрі
құны (мың теңгемен)
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының пайдасына үлестес тұлғаның
үлестес тұлғаның пайдасына сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының
10
11
12
13
14
15
16
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғалармен сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы мәмілелерінің жалпы сомасы (сақтандыру төлемдерін қоспағанда) Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №14794 тіркелген "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндерін және оларды есептеу әдістемесін, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру топтарының пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есептілігінің тізбесін, нысандарын, табыс ету мерзімдерін, Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру топтарының пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есептілігін табыс ету қағидаларын, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының немесе сақтандыру холдингтерінің еншілес ұйымдары сатып алатын заңды тұлғалардың акцияларына (жарғылық капиталдағы қатысу үлестеріне) қойылатын талаптарды, сақтандыру холдингтері сатып алатын халықаралық қаржы ұйымдары облигацияларының тізбесін, сақтандыру холдингтері сатып алатын облигациялар үшін талап етілетін ең төмен рейтингті және рейтингтік агенттіктердің тізбесін, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары сатып алатын қаржы құралдарының (акциялар мен жарғылық капиталына қатысу үлестерін қоспағанда) тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы №304 қаулысына сәйкес есептелетін нақты төлем қабілеттілігі маржасының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғамен сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының операцияларының әрбір түрі бойынша сомасы мөлшерінен жиынтықты 0,1 пайыздан аспайды 200_жылғы "____" ______________ жағдай бойынша _______________
мың теңге болады.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы есепті кезеңде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғаларға жеңілдікті талаптар ұсынылмағанын және осы Нысанда көрсетілгендерден басқа сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғаларымен басқа мәмілелерді сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы жүзеге асырылмағанын растайды.
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________ ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) (қолы)
Бас бухгалтер_______________________________________ _______________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса (қолы)
Орындаушы _________________________ _______________ _______________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Мөр орны (бар болса)
Ескерту: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының үлестес тұлғалармен
мәмілелері туралы есеп
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғалармен мәмілелері туралы есеп

Сноска. Приложение 22 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 27.03.2017 № 45 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о сделках с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 22 - I(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Представляют: страховые (перестраховочные) организации
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно в срок до десятого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
_______________________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации)
по состоянию на 1 _________ 20__ года
Таблица 1. Заключение договора страхования (перестрахования)
(тысяч тенге)
Наименование (фамилия, имя, отчество (при его наличии) страхователя (перестрахователя)
Бизнес-идентификационный номер (для юридического лица), Индивидуальный идентификационный номер (при наличии для физического лица)
Признак, в соответствии с которым лицо отнесено к лицу, связанному особыми отношениями со страховой (перестраховочной) организацией
Вид (класс) страхования (перестрахования)
Сумма страховых премий (в тысячах тенге)
Страховая сумма (в тысячах тенге)
Страховой тариф (в процентах от страховой суммы)
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
3
4
Итого
продолжение таблицы
Комиссионные вознаграждения по договору страхования (перестрахования) (в тысячах тенге)
Дата заключения (дата начала выполнения условий) договора
Дата окончания действия (дата окончания выполнения условий) договора
Сумма страховой выплаты по договору страхования (перестрахования) (в тысячах тенге)
Наименование (фамилия, имя, отчество (при его наличии) выгодоприобретателя
Реквизиты решения совета директоров страховой (перестраховочной) организации либо общего собрания акционеров (в случае отсутствия совета директоров) о заключении сделки с аффилиированными лицами
Примечание
9
10
11
12
13
14
15
…..
Таблица 2. Иные операции
(тысяч тенге)
Наименование (фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица
Бизнес-идентификационный номер (для юридического лица), Индивидуальный идентификационный номер (при наличии для физического лица)
Признак, в соответствии с которым лицо отнесено к лицу, связанному особыми отношениями со страховой (перестраховочной) организацией
Вид операции
Вид валюты
Сумма сделки по договору (в тысячах тенге)
Дата заключения (дата начала выполнения условий) договора
Дата окончания действия (дата окончания выполнения условий) договора
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Обеспечение по условиям договора
Выплачиваемое вознаграждение (в процентах годовых)
Реквизиты решения совета директоров страховой (перестраховочной) организации либо общего собрания акционеров (в случае отсутствия совета директоров) о заключении сделки с аффилиированными лицами
Текущий остаток на отчетную дату (в тысячах тенге)
Примечание
Вид
стоимость (в тысячах тенге)
аффилиированным лицом в пользу страховой (перестраховочной) организации
страховой (перестраховочной) организацией в пользу аффилиированного лица
10
11
12
13
14
15
16
Общая сумма сделок страховой (перестраховочной) организации с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации (за исключением страховых выплат), суммы которых по каждому виду операций страховой (перестраховочной) организации с аффилиированным лицом страховой (перестраховочной) организации не превышает 0,1 процент в совокупности от размера фактической маржи платежеспособности, рассчитываемой в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 304 "Об установлении нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, перечня, форм, сроков представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми группами, Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми группами, требований к приобретаемым страховыми (перестраховочными) организациями, дочерними организациями страховых (перестраховочных) организаций или страховых холдингов акциям (долям участия в уставном капитале) юридических лиц, перечня облигаций международных финансовых организаций, приобретаемых страховыми холдингами, минимального требуемого рейтинга для облигаций, приобретаемых страховыми холдингами, и перечня рейтинговых агентств, а также перечня финансовых инструментов (за исключением акций и долей участия в уставном капитале), приобретаемых страховыми (перестраховочными) организациями, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14794, по состоянию на "____" ___________ 20 __ года, составляет _____________ тысяч тенге.
Страховая (перестраховочная) организация подтверждает, что в отчетном периоде льготные условия аффилиированным лицам страховой (перестраховочной) организации не предоставлялись и других сделок с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации, кроме, указанных в настоящей Форме, страховой (перестраховочной) организацией не осуществлялось.
Первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
____________________________________________ __________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись)
Главный бухгалтер _________________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись)
Исполнитель: ____________________________________ _________ ________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" ___________________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о сделках
с аффилированными лицами
страховой (перестраховочной) организации
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет о сделках с аффилированными лицами страховой (перестраховочной) организации

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғалармен мәмілелер туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңына 74-бабының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасалады. Нысандағы деректер теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда тиісті есепті күндегі жағдай бойынша, оның ішінде Нысанда көөрсеитілген мәмілелер бойынша (бірақ олармен шектелмей) Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №14794 тіркелген "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндерін және оларды есептеу әдістемесін, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру топтарының пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есептілігінің тізбесін, нысандарын, табыс ету мерзімдерін, Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру топтарының пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есептілігін табыс ету қағидаларын, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының немесе сақтандыру холдингтерінің еншілес ұйымдары сатып алатын заңды тұлғалардың акцияларына (жарғылық капиталдағы қатысу үлестеріне) қойылатын талаптарды, сақтандыру холдингтері сатып алатын халықаралық қаржы ұйымдары облигацияларының тізбесін, сақтандыру холдингтері сатып алатын облигациялар үшін талап етілетін ең төмен рейтингті және рейтингтік агенттіктердің тізбесін, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары сатып алатын қаржы құралдарының (акциялар мен жарғылық капиталына қатысу үлестерін қоспағанда) тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы №304 қаулысына сәйкес есептелетін нақты төлем қабілеттілігі маржасының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғамен сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының операцияларының әрбір түрі бойынша сомасы мөлшерінен жиынтықты 0,1 пайыздан аспайтын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғалармен сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының барлық мәмілесі туралы мәліметтер көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о сделках с аффилированными лицами страховой (перестраховочной) организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежемесячно страховыми (перестраховочными) организациями по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета, главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются сведения обо всех сделках страховой (перестраховочной) организации с аффилированными лицами страховой (перестраховочной) организации, сумма которых по каждому виду операций страховой (перестраховочной) организации с аффилированным лицом страховой (перестраховочной) организации превышает 0,1 процент в совокупности от размера фактической маржи платежеспособности, рассчитываемой в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 304 "Об установлении нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, перечня, форм, сроков представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми группами, Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми группами, требований к приобретаемым страховыми (перестраховочными) организациями, дочерними организациями страховых (перестраховочных) организаций или страховых холдингов акциям (долям участия в уставном капитале) юридических лиц, перечня облигаций международных финансовых организаций, приобретаемых страховыми холдингами, минимального требуемого рейтинга для облигаций, приобретаемых страховыми холдингами, и перечня рейтинговых агентств, а также перечня финансовых инструментов (за исключением акций и долей участия в уставном капитале), приобретаемых страховыми (перестраховочными) организациями", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14794, по состоянию на соответствующую отчетную дату, в том числе о сделках, указанных в Форме (но не ограничиваясь ими).

6. Сақтандыру (қайта сақтандыру) шарты бойынша мәмілелердің сомасын анықтаған кезде сақтандыру сыйақысының сомасы немесе сақтандыру төлемдері негізге алынады.
7. Өзге операциялар бойынша егер мәмілелердің талаптары қамтамасыз етудің немесе сыйақы төлемдерін болжамаса, 10, 11 немесе 12, 13-бағандар толтырылмайды.
8. Нысан ағымдағы жылдың басынан бастап кезең үшін жасалған мәмілелер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен беріледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 23-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Ірі қатысушылар немесе сақтандыру холдингтері туралы есеп
Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" __________
Индекс: 22 - I(R)O_ Q
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатындар: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың оныншы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
_______________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
20___ жылғы 1 ________ жағдай бойынша
р/с
Барлық ірі қатысушылар немесе сақтандыру холдингтерінің тізімі
Орналасқан орны (ел)
Тиесілі акциялар саны
(дана)
Орналастырылған акциялар саны (дана)
Дауыс беретін акцияларының саны (дана)
Тиесілі акциялар санының орналастырылған акциялар санына пайыздық арақатынасы (артықшылықты және сатып алынған акцияларды шегергенде)
1
2
3
4
5
6
7
1
2
n
Жиынтығы
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер _______________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы __________________________________ __________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы телефоны
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Ірі қатысушылар немесе сақтандыру холдингтері туралы есеп
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмелер (бұдан әрі – Түсіндірме) "Ірі қатысушылар немесе сақтандыру холдингтері туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды.

6. При определении суммы сделки по договору страхования (перестрахования) за основу принимается сумма страховых премий или страховых выплат.
7. Если условия сделки по иным операциям не предполагают наличие обеспечения или выплату вознаграждения, столбцы 10, 11 или 12, 13 не заполняются.
8. В Форме указываются сведения по сделкам, совершенным за период с начала текущего года.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 23
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о крупных участниках или страховых холдингах
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 22 - I(R)O_Q
Периодичность: ежеквартальная
Представляют: страховые (перестраховочные) организации
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально в срок до десятого числа
(включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
_______________________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации)
по состоянию на 01 _________ 20__ года
№ п/п
Список всех крупных участников или страховых холдингов
Местонахождение (страна)
Количество принадлежащих акций (штук)
Количество размещенных акций (штук)
Количество голосующих акций (штук)
Процентное соотношение количества принадлежащих акций к количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций
1
2
3
4
5
6
7
1
2
n
Итого
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_______________________________________________________ _____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер ____________________________________ ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель ___________________________________ __________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись телефон
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет о крупных участниках или страховых холдингах
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о крупных участниках или страховых холдингах" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежемесячно страховыми (перестраховочными) организациями по состоянию на конец отчетного периода.

4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушылар немесе сақтандыру холдингтері бойынша ақпарат көрсетеді. Тиесілі акциялар санының орналастырылған акциялар санына (артықшылықты және сатып алынған акцияларды шегергенде), сондай-ақ дауыс беретін акциялар санына арақатынасының жиынтық пайызы жүз пайызды құрайды.
6. Тиесілі акциялар санының орналастырылған акциялар санына (артықшылықты және сатып алынған акцияларды шегергенде) пайыздық арақатынасы тиесілі акциялар санының орналастырылған акциялар санына бөлу арқылы анықталады.
7. Тиесілі акциялар санының орналастырылған акциялар санына пайыздық арақатынасы тиесілі акциялар санының дауыс беретін акциялар санына бөлу арқылы анықталады.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 24-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Ұлттық және шетел валюталарындағы активтер мен міндеттемелердің
мерзімдерін салыстыру туралы есеп
Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" __________
Индекс: 24 - I(R)O_ Q
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатындар: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
_______________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
20___ жылғы 1 ________ жағдай бойынша
(мың теңге)
р/с
Көрсеткіштің атауы
Талап етуге дейін
30 күнге дейін
Барлығы
Оның ішінде
Барлығы
Оның ішінде
АҚШ долларында
еурода
ресей рубльдерде
басқа да шетел валютасында
АҚШ долларында
еурода
ресей рубльдерде
басқа да шетел валютасында
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Активтер
1
Ақша қаражаты
2
Екінші деңгейдегі банктерде орналастырылған салымдар
3
Бағалы қағаздар,
оның ішінде:
3.1
сату үшін бар бағалы қағаздар (құнсыздануға резервтерді
шегергенде)
3.2
өтеуге дейін ұстап қалатын бағалы қағаздары (құнсыздануға резервтерді шегергенде)
3.3
әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар, пайда немесе шығын құрамында көрсетілетін өзгерістер
4
Қайта сақтандыру активтері
5
Сақтандырушылардың (қайта сақтандырушылардан) және делдалдардың (құнсыздануға резервтерді шегергенде) алуға сақтандыру сыйлықақылары, оның ішінде
5.1
90 күннен астам мерзімі өткен берешегі
5.2
Күмәнді борыштар бойынша резервтер
6
Басқа да дебиторлық берешегі
7
Басқа активтер
8
Мерзімі жоқ басқа да активтер
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
Міндеттемелер
9
Резервтер, оның ішінде:
9.1
еңбегі сіңірілмеген сыйлықақыларының резерві
9.2
өмірді сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша орын алмаған шығындар резерві
9.3
аннуитет шарттары бойынша орын алмаған шығындар резерві
9.4
Орын алған, бірақ мәлімденбеген шығындар резерві
9.5
Мәлімденген, бірақ реттелмеген шығындар резерві
10
Қайта сақтандырушылармен есеп айырысулары
11
Басқа да міндеттемелер
12
Мерзімі жоқ басқа да міндеттемелер
кестенің жалғасы:
3 айға дейін
6 айға дейін
1 жылға дейін
Барлығы
Оның ішінде
Барлығы
Оның ішінде
Барлығы
Оның ішінде
АҚШ долларында
еурода
ресей рубльдерде
басқа да шетел валютасында
АҚШ долларында
еурода
ресей рубльдерде
басқа да шетел валютасында
АҚШ долларында
еурода
ресей рубльдерде
басқа да шетел валютасында
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
.....
.....
кестенің жалғасы:
3 жылға дейін
5 жылға дейін
Барлығы
оның ішінде
Барлығы
оның ішінде
АҚШ долларында
еурода
ресей рубльдерде
басқа да шетел валютасында
АҚШ долларында
еурода
ресей рубльдерде
басқа да шетел валютасында
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
.....
.....
кестенің жалғасы:
10 жылға дейін
10 жылдан астам
Жиынтығы
Барлығы
оның ішінде
Барлығы
оның ішінде
Барлығы
Оның ішінде шетел валютасында
АҚШ долларында
еурода
ресей рубльдерде
басқа
да шетел
валютасында
АҚШ долларында
еурода
ресей рубльдерде
басқа
да шетел
валютасында
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
.....
.....
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер _______________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы __________________________________ __________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы телефоны
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Ұлттық және шетел валюталарындағы активтер мен міндеттемелердің мерзімдерін салыстыру туралы есеп

4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указывается информация по крупным участникам или страховым холдингам страховой (перестраховочной) организации. Суммарный процент соотношения количества принадлежащих акций к количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций, а также к количеству голосующих акций составляет сто процентов.
6. Процентное соотношение количества принадлежащих акций к количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций определяется путем деления количества принадлежащих акций на количество размещенных акций.
7. Процентное соотношение количества принадлежащих акций к количеству голосующих акций определяется путем деления количества принадлежащих акций на количество голосующих акций.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 24
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о сравнении сроков активов и обязательств в национальной
и иностранной валютах
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 24 - I(R)O_Q
Периодичность: ежеквартальная
Представляют: страховые (перестраховочные) организации
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально в срок до пятого рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
_______________________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации)
по состоянию на 01 _________ 20__ года
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование показателя
До востребования
До 30 дней
Всего
В том числе
Всего
В том числе
в долларах США
в евро
в российских рублях
в прочей иностранной валюте
в долларах США
в евро
в российских рублях
в прочей иностранной валюте
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Активы
1
Денежные средства
2
Вклады, размещенные в банках второго уровня
3
Ценные бумаги, в том числе:
3.1
ценные бумаги, имеющиеся в наличии для продажи (за вычетом резервов на обесценение)
3.2
ценные бумаги, удерживаемые до погашения (за вычетом резервов на обесценение)
3.3
ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости, изменения которой отражаются в составе прибыли или убытка
4
Активы перестрахования
5
Страховые премии к получению от страхователей (перестрахователей) и посредников (за вычетом резервов на обесценение), в том числе:
5.1
задолженность с просрочкой свыше 90 дней
5.2
Резервы по сомнительным долгам
6
Прочая дебиторская задолженность
7
Прочие активы
8
Прочие активы, не имеющие срока
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
Обязательства
9
Резервы, в том числе:
9.1
резерв незаработанной премии
9.2
резерв непроизошедших убытков по договорам страхования (перестрахования) жизни
9.3
резерв непроизошедших убытков по договорам аннуитета
9.4
резерв произошедших, но незаявленных убытков
9.5
резерв заявленных, но неурегулированных убытков
10
Расчеты с перестраховщиками
11
Прочие обязательства
12
Прочие обязательства, не имеющие срока
продолжение таблицы:
До 3 месяцев
До 6 месяцев
До 1 года
Всего
В том числе
Всего
В том числе
Всего
В том числе
в долларах США
в евро
в российских рублях
в прочей иностранной валюте
в долларах США
в евро
в российских рублях
в прочей иностранной валюте
в долларах США
в евро
в российских рублях
в прочей иностранной валюте
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
…..
…..
продолжение таблицы:
До 3 лет
До 5 лет
Всего
в том числе
Всего
в том числе
в долларах США
в евро
в российских рублях
в прочей иностранной валюте
в долларах США
в евро
в российских рублях
в прочей иностранной валюте
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
…..
…..
продолжение таблицы:
До 10 лет
Свыше 10 лет
Итого
Всего
в том числе
Всего
в том числе
Всего
из них в иностранной валюте
в долларах США
в евро
в российских рублях
в прочей иностранной валюте
в долларах США
в евро
в российских рублях
в прочей иностранной валюте
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
.….
…..
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_______________________________________________________ _____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер ____________________________________ ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель ___________________________________ __________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись телефон
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных
Отчет о сравнении сроков активов и обязательств в национальной
и иностранной валютах

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмелер (бұдан әрі – Түсіндірме) "Ұлттық және шетел валюталарындағы активтер мен міндеттемелердің мерзімдерін салыстыру туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын жасайды. Нысандағы сома мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанды толтырған кезде, әрбір актив (міндеттеме) үшін барынша аз мерзім көзделген, ол аяқталғанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы дебиторлардың міндеттемелері орындалуын талап етуге құқығы бар және кредиторлардың талабын орындайды.
6. Активтер, күмәнді борыштар бойынша қалыптасқан резервтерді шегергенде, енгізіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 25-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Өзге дебиторлық және өзге кредиторлық берешектер туралы есеп
Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" __________
Индекс: 25 - I(R)O_ Q
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатындар: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
_______________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
20___ жылғы 1 ________ жағдай бойынша
(мың теңге)
р/с
Берешек түрi
Берешек сомасы
Күмәндi борыштар бойынша резервтер
Ескертпе
1
2
3
4
5
1
Өзге дебиторлық берешек, оның ішінде мына түрлер бойынша:
1.1
аяқталмаған құрылыс:
1.2
регресс бойынша берешек
1.3
активтерді сатумен байланысты берешек
1.4
қаржы лизингі
1.5
кепіл мүлкін сату
1.6
кепілдік жарна бойынша берешек
1.7
зейнетақы аударымы бойынша берешек
1.8
жалақы бойынша берешек
1.9
жеткізушілерге және мердігерлерге төленген аванстар бойынша берешек

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о сравнении сроков активов и обязательств в национальной и иностранной валютах" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежеквартально страховыми (перестраховочными) организациями по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. При заполнении Формы для каждого актива (обязательства) предусматривается наименьший срок, по истечении которого страховая (перестраховочная) организация требует исполнение обязательств дебиторов и исполняет требования кредиторов.
6. Активы включаются за вычетом сформированных резервов по сомнительным долгам.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 25
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о прочей дебиторской и прочей кредиторской задолженностях
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 25 - I(R)O_Q
Периодичность: ежеквартальная
Представляют: страховые (перестраховочные) организации
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально в срок до пятого рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
_______________________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации)
по состоянию на 01 _________ 20__ года
(в тысячах тенге)
№ п/п
Вид задолженности
Сумма задолженности
Резервы по сомнительным долгам
Примечание
1
2
3
4
5
1
Прочая дебиторская задолженность, в том числе по видам:
1.1
незавершенное строительство
1.2
задолженность по регрессу
1.3
задолженность, связанная с реализацией активов
1.4
финансовый лизинг
1.5
реализация залогового имущества
1.6
задолженность по гарантийным взносам
1.7
задолженность по пенсионным отчислениям
1.8
задолженность по заработной плате
1.9
задолженность по авансам, оплаченным поставщикам и подрядчикам

2.10
"Сақтандыру төлемдерге кепілдік беру қоры" АҚ-ға міндетті жарналары
2.11
"Сақтандыру төлемдерге кепілдік беру қоры" АҚ-ға төтенше жарналары
2.12
Басқа
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер _______________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы __________________________________ __________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы телефоны
Есепке қол қойылған күні 20__ жылғы "__" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Өзге дебиторлық және өзге кредиторлық берешектер туралы есеп
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмелер (бұдан әрі – Түсіндірмелер) "Өзге дебиторлық және өзге кредиторлық берешектер туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын жасайды. Нысандағы сома мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда Исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы бойынша деректерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Басқармасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу
тізілімінде № 8571 тіркелген "Қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы
компанияларының, исламдық арнайы қаржы компанияларының, микроқаржы ұйымдарының, "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының және
инвестициялық қорлардың қаржылық есептілігінің нысандарын, сондай-ақ оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 27 мамырдағы
№ 130 қаулысына 8-қосымшаға сәйкес бухгалтерлік баланстың "Басқа
дебиторлық берешек (құнсыздануға резервтерді шегергенде)" деген және "Басқа кредиторлық берешек" деген баптары ашылады.
6. "Басқалары" деген 1.17-жолда берешектің сомасы Нысанға
түсіндірме жазбасында ашып жазылады.
7. "Басқалары" деген 2.12-жолда берешектің сомасы Нысанға
түсіндірме жазбасында ашып жазылады.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 26-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп
Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" __________
Индекс: 26 - I(R)O_ Q
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатындар: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
_______________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
20___ жылғы 1 ________ жағдай бойынша
№ р/с
Заңды тұлғаның атауы
Сатып алу құны (мың теңгемен)
Баланстық құны
(мың теңгемен)
Акциялар саны (дана мен)
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына тиесілі акциялар санының эмитенттің дауыс беретін акцияларының жалпы санына қатынасы немесе заңды тұлғаның жарғылық капиталындағы қатысу үлесі (пайызбен)
Эмитент акцияларының баланстық құнының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті капиталына қатынасы немесе заңды тұлғаның жарғылық капиталындағы қатысу үлестерінің сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті капиталына қатынасы (пайызбен)
Сатып алу күні
Барлығы
Оның ішінде жиынтық есептелген сыйақы сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Қазақстан Республикасының резиденттері қаржы ұйымдары
1.1
екінші деңгейдегі банктер

2.10
обязательные взносы в АО "Фонд гарантирования страховых выплат"
2.11
чрезвычайные взносы в АО "Фонд гарантирования страховых выплат"
2.12
прочие
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_______________________________________________________ _____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер ____________________________________ ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель ___________________________________ __________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись телефон
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных
Отчет о прочей дебиторской и прочей кредиторской задолженностях
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о прочей дебиторской и прочей кредиторской задолженностях" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежеквартально страховыми (перестраховочными) организациями по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма раскрывает статьи "Прочая дебиторская задолженность (за вычетом резервов на обесценение)" и "Прочая кредиторская задолженность" бухгалтерского баланса согласно приложению 8 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 мая 2013 года № 130 "Об утверждении форм финансовой отчетности финансовых организаций, специальных финансовых компаний, исламских специальных финансовых компаний, микрофинансовых организаций, акционерного общества "Банк Развития Казахстана" и инвестиционных фондов, а также Правил их представления", зарегистрированному в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8571, за исключением данных по исламской страховой (перестраховочной) организации.
6. Сумма задолженности в строке 1.17 "Прочие" раскрывается в пояснительной записке к Форме.
7. Сумма задолженности в строке 2.12 "Прочие" раскрывается в пояснительной записке к Форме.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 26
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 26- I(R)O_Q
Периодичность: ежеквартальная
Представляют: страховые (перестраховочные) организации
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально в срок до пятого рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
_______________________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации)
по состоянию на 01 _________ 20__ года
№ п/п
Наименование юридического лица
Покупная стоимость (в тысячах тенге)
Балансовая стоимость (в тысячах тенге)
Количество акций (штук)
Соотношение количества акций, принадлежащих страховой (перестраховочной) организации, к общему количеству голосующих акций эмитента или доля участия в уставном капитале юридического лица (в процентах)
Отношение балансовой стоимости акций эмитента к собственному капиталу страховой (перестраховочной) организации или доли участия в уставном капитале юридического лица к собственному капиталу страховой (перестраховочной) организации (в процентах)
Дата приобретения
Всего
в том числе суммарное начисленное вознаграждение
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Финансовые организации- резиденты Республики Казахстан
1.1
банки второго уровня

6.3. 3.n
6.4
бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушылары
6.4.1
жай акциялар
6.4. 1.1
6.4. 1.n
6.4.2
артықшылық берілген акциялар
6.4. 2.1
6.4. 2.n
6.4.3
жарғылық капиталдағы қатысу үлестері
6.4. 3.1
6.4. 3.n
7
Барлығы
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер _______________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы __________________________________ __________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы телефоны
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмелер (бұдан әрі – Түсіндірме) "Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын жасайды. Нысандағы сома мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда еншілес және қауымдасқан ұйымдарға инвестициялардың сомасы қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес
көрсетіледі.
6. Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардың жалпы
сомасы Исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы бойынша деректерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8571 тіркелген "Қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы компанияларының, исламдық арнайы қаржы компанияларының, микроқаржы ұйымдарының, "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының және инвестициялық қорлардың қаржылық есептілігінің нысандарын, сондай-ақ оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 27 мамырдағы № 130 қаулысына 8-қосымшаға сәйкес бухгалтерлік баланстың (бұдан әрі – бухгалтерлік баланс) "Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар" деген бабына сәйкес келеді.
7. "Жай акциялар" және "артықшылық берілген акциялар" деген жолдарда акционерлік қоғамдар нысанында құрылған заңды тұлғаларға сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қатысуы бойынша ақпарат көрсетіледі.

6.3. 3.n
6.4
профессиональные участники рынка ценных бумаг
6.4.1
простые акции
6.4. 1.1
6.4. 1.n
6.4.2
привилегированные акции
6.4. 2.1
6.4. 2.n
6.4.3
доли участия в уставном капитале
6.4. 3.1
6.4. 3.n
7
Всего
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_______________________________________________________ _____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер ____________________________________ ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель ___________________________________ __________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись телефон
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных
Отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежеквартально страховыми (перестраховочными) организациями по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указывается сумма инвестиций в дочерние и ассоциированные организации в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.
6. Общая сумма инвестиций в капитал других юридических лиц соответствует статье "Инвестиции в капитал других юридических лиц" бухгалтерского баланса согласно приложению 8 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 мая 2013 года № 130 "Об утверждении форм финансовой отчетности финансовых организаций, специальных финансовых компаний, исламских специальных финансовых компаний, микрофинансовых организаций, акционерного общества "Банк Развития Казахстана" и инвестиционных фондов, а также Правил их представления", зарегистрированному в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8571 (далее – бухгалтерский баланс), за исключением данных по исламской страховой (перестраховочной) организации.
7. В строках "простые акции" и "привилегированные акции" указывается информация по участию страховой (перестраховочной) организации в юридических лицах, созданных в форме акционерного общества.

8. "Жарғылық капиталдағы қатысу үлестері" деген жолда акционерлік қоғамнан басқа, шаруашылық серіктестігі нысанында және өзге де ұйымдық-құқықтық нысанда құрылған заңды тұлғаларға сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қатысуы бойынша ақпарат көрсетіледі.
9. 3-бағанда сатып алу күнге акциялардың сатып алу құны көрсетіледі.
10. 4-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардың баланстық құны көрсетіледі.
11. 6-бағанда сатып алынған акциялардың саны көрсетіледі.
12. 9-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күні көрсетіледі.
13. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 27-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Басқа заңды тұлғалардың капиталына исламдық сақтандыру қоры есебінен инвестицияланған инвестициялар туралы есеп
Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" __________
Индекс: 27- FI(R)O_Q
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатындар: исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
_______________________________________________________________
(исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)

8. В строке "доли участия в уставном капитале" указывается информация по участию страховой (перестраховочной) организации в юридических лицах, созданных в форме хозяйственного товарищества или иной организационно-правовой форме, за исключением акционерного общества.
9. В столбце 3 указывается покупная стоимость акций на дату приобретения.
10. В столбце 4 указывается балансовая стоимость инвестиций в капитал других юридических лиц, отраженная в бухгалтерском балансе.
11. В столбце 6 указывается количество приобретенных акций.
12. В столбце 9 указывается дата первоначального признания в бухгалтерском учете.
13. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 27
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц,
инвестированных за счет исламского страхового фонда
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 27- FI(R)O_Q
Периодичность: ежеквартальная
Представляют: исламские страховые (перестраховочные) организации
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально в срок до пятого рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
_______________________________________________________________
(наименование исламской страховой (перестраховочной) организации)

6.3. 3.n
6.4
бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушылары
6.4.1
жай акциялар
6.4. 1.1
6.4. 1.n
6.4.2
артықшылық берілген акциялар
6.4. 2.1
6.4. 2.n
6.4.3
жарғылық капиталдағы қатысу үлестері
6.4. 3.1
6.4. 3.n
7
Барлығы
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер _______________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы __________________________________ __________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы телефоны
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Басқа заңды тұлғалардың капиталына исламдық сақтандыру қоры есебінен инвестицияланған инвестициялар туралы есеп
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Басқа заңды тұлғалардың капиталына исламдық сақтандыру қоры есебінен инвестицияланған инвестициялар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 74-бабы 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары Нысанды тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда еншілес және қауымдастырылған ұйымдарға инвестициялар сомасы халықаралық қаржылық есеп стандарттарына сәйкес көрсетіледі.
6. "Жай акциялар" және "артықшылықты акциялар" жолдарында сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акционерлік қоғам нысанында құрылған заңды тұлғаларға қатысуы бойынша ақпарат көрсетіледі.
7. "Жарғылық капиталына қатысу үлестері" жолында сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акционерлік қоғамын қоспағанда, шаруашылық серіктестігі нысанында немесе өзге ұйымдастырушылық-құқықтық нысанында құрылған заңды тұлғаларға қатысу бойынша ақпарат көрсетіледі.
8. 3-бағанда сатып алу күнгі акциялардың сатып алынған құны көрсетіледі.
9. 4-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардың баланстық құны көрсетіледі.

6.3. 3.n
6.4
профессиональные участники рынка ценных бумаг
6.4.1
простые акции
6.4. 1.1
6.4. 1.n
6.4.2
привилегированные акции
6.4. 2.1
6.4. 2.n
6.4.3
доли участия в уставном капитале
6.4. 3.1
6.4. 3.n
7
Всего
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_______________________________________________________ _____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер ____________________________________ ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель ___________________________________ __________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись телефон
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных
Отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц,
инвестированных за счет исламского страхового фонда
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц, инвестированных за счет исламского страхового фонда" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежеквартально исламскими страховыми (перестраховочными) организациями по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указывается сумма инвестиций в дочерние и ассоциированные организации в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.
6. В строках "простые акции" и "привилегированные акции" указывается информация по участию страховой (перестраховочной) организации в юридических лицах, созданных в форме акционерного общества.
7. В строке "доли участия в уставном капитале" указывается информация по участию страховой (перестраховочной) организации в юридических лицах, созданных в форме хозяйственного товарищества или иной организационно-правовой форме, за исключением акционерного общества.
8. В столбце 3 указывается покупная стоимость акций на дату приобретения.
9. В столбце 4 указывается балансовая стоимость инвестиций в капитал других юридических лиц, отраженная в бухгалтерском учете.

1.2.1
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер _______________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы __________________________________ __________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы телефоны
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Алынған қарыздар туралы есеп
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Алынған қарыздар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 74-бабы 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары Нысанды тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының екінші деңгейдегі банктерден және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан есепті кезеңнің соңында алған қарыздары туралы ақпарат көрсетіледі.
6. 7-бағанда берешектің жалпы сомасы ислам сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы бойынша деректерді қоспағанда, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8571 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы компанияларының, исламдық арнайы қаржы компанияларының, микроқаржы ұйымдарының, "Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамының және инвестициялық қорлардың қаржылық есептілігінің нысандарын, сондай-ақ оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 27 мамырдағы № 130 қаулысына 8-қосымшаға сәйкес бухгалтерлік баланстың "Алынған қарыздар" бабына сәйкес келеді.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 29-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғаларымен жасалған сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары туралы есеп
Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" __________
Индекс: 29 - I(R)O_Q
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатындар: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
_______________________________________________________________
(исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)

1.2.1
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_______________________________________________________ _____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер ____________________________________ ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель ___________________________________ __________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись телефон
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных
Отчет о полученных займах
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о полученных займах" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежеквартально страховыми (перестраховочными) организациями по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указывается информация о полученных страховой (перестраховочной) организацией займах от банков второго уровня и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, на конец отчетного периода.
6. Общая сумма задолженности в столбце 7 соответствует статье "Займы полученные" бухгалтерского баланса согласно приложению 8 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 мая 2013 года № 130 "Об утверждении форм финансовой отчетности финансовых организаций, специальных финансовых компаний, исламских специальных финансовых компаний, микрофинансовых организаций, акционерного общества "Банк Развития Казахстана" и инвестиционных фондов, а также Правил их представления", зарегистрированному в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8571, за исключением данных по исламской страховой (перестраховочной) организации.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 29
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о договорах страхования и перестрахования, заключенных с
аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 29 - I(R)O_Q
Периодичность: ежеквартальная
Представляют: страховые (перестраховочные) организации
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально в срок до пятого рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
_______________________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации)

3.12
ипотекалық сақтандыру
3.13
кепілдіктер мен кепілдемелерді сақтандыру
3.14
өзге де қаржылық шығындардан сақтандыру
3.15
осы Нысанның 3.11-3.14-жолдарында көрсетілген сыныптарды қоспағанда, қаржы ұйымдарының шығыстарын сақтандыру
3.16
титулдық сақтандыру
3.17
сот шығыстарын сақтандыру
3.18
сақтандырудың өзге де түрлері (сыныптары)
4
Барлығы
кестенің жалғасы
Сақтандыру шарттары бойынша жүзеге асырылған сақтандыру төлемдері
Сақтандыру шарттары бойынша міндеттемелер көлемі
Үлестес және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарымен жасалған қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
Үлестес және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарымен жасалған қайта сақтандыру шарттары бойынша жүзеге асырылған сақтандыру төлемдері
Қайта сақтандыруға қабылданған шарттар бойынша міндеттемелер көлемі (жауапкершілік лимиті)
Үлестес қайта сақтандыру ұйымдарына қайта сақтандыру қарттары бойынша берілген сақтандыру сыйлықақылары
Үлестес қайта сақтандыру ұйымдарынан қайта сақтандыру шарттары бойынша алынған өтемақы
Қайта сақтандыруға берілген міндеттемелер көлемі
Барлығы
оның ішінде жасалған шарттар бойынша:
екінші деңгейдегі банктермен
өзгелермен
барлығы
оның ішінде жасалған шарттар бойынша:
жеке тұлғалармен
заңды тұлғалармен
жеке тұлғалармен
заңды тұлғалармен
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
х
х
х
х
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер _______________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы __________________________________ __________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы телефоны
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғаларымен жасалған сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары туралы есеп

3.12
ипотечное страхование
3.13
страхование гарантий и поручительств
3.14
страхование от прочих финансовых убытков
3.15
страхование убытков финансовых организаций, за исключением классов, указанных в строках 3.11-3.14 настоящей Формы
3.16
титульное страхование
3.17
страхование судебных расходов
3.18
иные виды (классы) страхования
4
Всего
продолжение таблицы
Страховые выплаты, осуществленные по договорам страхования
Объем обязательств по договорам страхования
Страховые премии, принятые по договорам перестрахования, заключенным с аффилированными страховыми (перестраховочными) организациями
Страховые выплаты, осуществленные по договорам перестрахования, заключенным с аффилированными страховыми (перестраховочными) организациями
Объем обязательств (лимит отвественности) по договорам, принятым в перестрахование
Страховые премии, переданные по договорам перестрахования аффилиированным перестраховочным организацим
Возмещение, полученное по договорам перестрахования от аффилиированных перестраховочных организаций
Объем обязательств, переданных на перестрахование
всего
в том числе по договорам, заключенным:
с банками второго уровня
с прочими
Всего
в том числе по договорам, заключенным:
физическими лицами
юридическими лицами
физическими лицами
юридическими лицами
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
х
х
х
х
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_______________________________________________________ _____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер ____________________________________ ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель ___________________________________ __________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись телефон
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных
Отчет о договорах страхования и перестрахования, заключенных с
аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғаларымен жасалған сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 74-бабы 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары Нысанды тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғаларымен ағымдағы жылдың басынан бастап кезеңдегі (өспелі жиынтығымен) жасалған сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша ақпарат көрсетіледі.
6. 3-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғаларымен жасалған тура сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетіледі.
7. 10-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғаларымен жасалған тура сақтандыру шарттары бойынша жүзеге асырылған сақтандыру төлемдерінің сомасы көрсетіледі.
8. 17-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғаларымен жасалған кіріс қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетіледі.
9. 18-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғаларымен жасалған кіріс қайта сақтандыру шарттары бойынша жүзеге асырылған сақтандыру төлемдерінің сомасы көрсетіледі.
10. 20-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетіледі.
11. 21-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарынан алынған өтемақы сомасы көрсетіледі.
12. 2.2.1-жолда "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жасалған зейнетақы аннуитеті шарттары көрсетіледі.
13. 2.2.2-жолда "Қызметкер еңбек (қызметтiк) мiндеттерiн атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан мiндеттi сақтандыру туралы" 2005 жылғы 7 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жасалған зейнетақы шарттары көрсетіледі.

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о договорах страхования и перестрахования, заключенных с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежеквартально страховыми (перестраховочными) организациями по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указывается информация по договорам страхования и перестрахования, заключенным с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации за период с начала текущего года (с нарастающим итогом).
6. В столбце 3 указывается сумма страховых премий, принятых по договорам прямого страхования, заключенным с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации.
7. В столбце 10 указывается сумма страховых выплат, осуществленных по договорам прямого страхования, заключенным с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации.
8. В столбце 17 указывается сумма страховых премий, принятых по договорам входящего перестрахования, заключенным с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации.
9. В столбце 18 указывается сумма страховых выплат, осуществленных по договорам входящего перестрахования, заключенным с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации.
10. В столбце 20 указывается сумма страховых премий, переданных на перестрахование аффилиированным страховым (перестраховочным) организациям страховой (перестраховочной) организации.
11. В столбце 21 указывается сумма возмещения, полученного от аффилиированных страховых (перестраховочных) организаций страховой (перестраховочной) организации.
12. В строке 2.2.1 указываются договоры пенсионного аннуитета, заключенные в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
13. В строке 2.2.2 указываются договоры аннуитета, заключенные в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 февраля 2005 года "Об обязательном страховании работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей".

3.18
сақтандырудың өзге де түрлері (сыныптары)
4
Барлығы
кестенің жалғасы:
Қарыз алу операцияларына байланысты емес екінші деңгейдегі банктердің тәуекелдерді сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру сыйлықақылары
Қарыз алу операцияларына байланысты емес екінші деңгейдегі банктердің тәуекелдерді сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру төлемдері
Қарыз алу операцияларына байланысты емес екінші деңгейдегі банктердің тәуекелдерді сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру көлемі
Қарыз алу операцияларына байланысты екінші деңгейдегі банктердің тәуекелдерді сақтандыру шарттары бойынша және қарыз алу операцияларына байланысты сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақыларының жалпы сомасы (3-бағана+10-бағана)
10
11
12
13
.....
2-кесте
р/с
Банк атауы
Қарыз алу операцияларына байланысты тәуекелдерді сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
Қарыз алу операцияларына байланысты тәуекелдерді сақтандыру шарттары бойынша жүзеге асырылған сақтандыру төлемдері
барлығы
оның ішінде:
барлығы
оның ішінде:
ол бойынша екінші деңгейдегі банк пайда алушы болып табылады
ол бойынша қарыз алушы пайда алушы болып табылады
екінші деңгейдегі банкке
Қарыз алушыға
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
Жиынтығы
кестенің жалғасы:
Қарыз алу операцияларына байланысты тәуекелдерді сақтандыру шарттары бойынша міндеттемелер көлемі
Қарыз алу операцияларына байланысты емес екінші деңгейдегі банктердің тәуекелдерін сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру сыйлықақылары
Қарыз алу операцияларына байланысты емес екінші деңгейдегі банктердің тәуекелдерін сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру төлемдері
Қарыз алу операцияларына байланысты емес екінші деңгейдегі банктердің тәуекелдерін сақтандыру шарттары бойынша міндеттемелер көлемі
Қарыз алу операцияларына байланысты тәуекелдерді сақтандыру шарттары бойынша және қарыз алу операцияларына байланысты емес екінші деңгейдегі банктердің тәуекелдерін сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақыларының жалпы сомасы (3-бағана+10-бағана)
9
10
11
12
13
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер _______________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы __________________________________ __________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы телефоны
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру
бойынша түсіндірме
Екінші деңгейдегі банктердің қатысуымен жасалған сақтандыру шарттары туралы есеп

3.18
иные виды (классы) страхования
4
Всего
продолжение таблицы:
Страховые премии по договорам страхования рисков банков второго уровня, не связанных с заемными операциями
Страховые выплаты по договорам страхования рисков банков второго уровня, не связанных с заемными операциями
Объем обязательств по договорам страхования рисков банков второго уровня, не связанных с заемными операциями
Общая сумма страховых премий, принятых по договорам страхования рисков, связанных с заемными операциями и по договорам страхования рисков банков второго уровня, не связанных с заемными операциями (графа 3 + графа 10)
10
11
12
13
…..
Таблица 2
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование банка
Страховые премии, принятые по договорам страхования рисков, связанных с заемными операциями
Страховые выплаты, осуществленные по договорам страхования рисков, связанных с заемными операциями
всего
в том числе:
всего
в том числе:
по которым выгодоприобретателем является банк второго уровня
по которым выгодоприобретателем является заемщик
банку второго уровня
Заемщику
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
Итого
продолжение таблицы:
Объем обязательств по договорам страхования рисков, связанных с заемными операциями
Страховые премии по договорам страхования рисков банков второго уровня, не связанных с заемными операциями
Страховые выплаты по договорам страхования рисков банков второго уровня, не связанных с заемными операциями
Объем обязательств по договорам страхования рисков банков второго уровня, не связанных с заемными операциями
Общая сумма страховых премий, принятых по договорам страхования рисков, связанных с заемными операциями и по договорам страхования рисков банков второго уровня, не связанных с заемными операциями (графа 3 + графа 10)
9
10
11
12
13
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_______________________________________________________ _____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер ____________________________________ ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель ___________________________________ __________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись телефон
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных
Отчет о договорах страхования, заключенных с участием
банков второго уровня

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Екінші деңгейдегі банктердің қатысуымен жасалған сақтандыру шарттары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 74-бабы 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары Нысанды тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда сақтанушы (сақтандырылған) немесе пайда алушы екінші деңгейдегі банк болып табылатын есепті жылдың басынан бастап (өспелі жиынтығымен) кезеңдегі екінші деңгейдегі банктердің қатысуымен жасалған сақтандыру шарттары бойынша ақпарат көрсетіледі.
6. Нысанның 1-кестесі Сақтандыру қызметі туралы заңның 6-бабына сәйкес сақтандыру сыныптары бойынша бөліп толтырылады.
7. Нысанның 2-кестесі екінші деңгейдегі банктер бойынша бөліп толтырылады.
8. 2.2.1-жолда "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жасалған зейнетақы аннуитеті шарттары көрсетіледі.
9. 2.2.2-жолда "Қызметкер еңбек (қызметтiк) мiндеттерiн атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан мiндеттi сақтандыру туралы" 2005 жылғы 7 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жасалған зейнетақы аннуитеті шарттары көрсетіледі.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 31-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Жалпы және әкімшілік шығыстар туралы есеп
Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" __________
Индекс: 31 - I(R)O_Q
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатындар: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
_______________________________________________________________
(исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о договорах страхования, заключенных с участием банков второго уровня" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" (далее – Закон о страховой деятельности).
3. Форма составляется ежеквартально страховыми (перестраховочными) организациями по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указывается информация по договорам страхования, заключенным с участием банков второго уровня за период с начала отчетного года (с нарастающим итогом), по которым страхователем (застрахованным) или выгодоприобретателем является банк второго уровня.
6. Таблица 1 Формы заполняется в разбивке по классам страхования в соответствии со статьей 6 Закона о страховой деятельности.
7. Таблица 2 Формы заполняется в разбивке по банкам второго уровня.
8. В строке 2.2.1 указываются договоры пенсионного аннуитета, заключенные в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
9. В строке 2.2.2 указываются договоры аннуитета, заключенные в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 февраля 2005 года "Об обязательном страховании работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей".
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 31
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об общих и административных расходах
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 31 - I(R)O_Q
Периодичность: ежеквартальная
Представляют: страховые (перестраховочные) организации
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально в срок до пятого рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
_______________________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации)

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Жалпы және әкімшілік шығыстар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 74-бабы 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары Нысанды тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. "Барлығы" 34-жолда жалпы және әкімшілік шығыстардың жиынтық сомасы Исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары бойынша деректерді қосапағанда, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8571 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы компанияларының, исламдық арнайы қаржы компанияларының, микроқаржы ұйымдарының, "Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамының және инвестициялық қорлардың қаржылық есептілігінің нысандарын, сондай-ақ оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 27 мамырдағы № 130 қаулысына 9-қосымшаға сәйкес пайдалар мен шығындар туралы есептің "Жалпы және әкімшілік шығыстар" бабының сомасына сәйкес келеді.
6. "Өзгелер" 33-жолда ақпарат есептіліккке түсіндірме жазбада ашып көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 32-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Баланстан тыс шоттар бойынша қалдықтар туралы есеп
Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" __________
Индекс: 32 - I(R)O_Q
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатындар: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
_______________________________________________________________
(исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об общих и административных расходах" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежеквартально страховыми (перестраховочными) организациями по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. Итоговая сумма общих и административных расходов в строке 34 "Всего" соответствует сумме статьи "Общие и административные расходы" отчета о прибылях и убытках согласно приложению 9 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 мая 2013 года № 130 "Об утверждении форм финансовой отчетности финансовых организаций, специальных финансовых компаний, исламских специальных финансовых компаний, микрофинансовых организаций, акционерного общества "Банк Развития Казахстана" и инвестиционных фондов, а также Правил их представления", зарегистрированному в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8571, за исключением данных по исламской страховой (перестраховочной) организации.
6. Информация в строке 33 "Прочие" раскрывается в пояснительной
записке к Форме.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 32
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об остатках по внебалансовым счетам
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 32 - I(R)O_Q
Периодичность: ежеквартальная
Представляют: страховые (перестраховочные) организации
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально в срок до пятого рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
_______________________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации)

8.4.1
талап ету құқықтары сенімгерлік басқаруға қабылданған ипотекалық қарыздар бойынша есептелген сыйақы
8.4.2
талап ету құқықтары сенімгерлік басқаруға қабылданған ипотекалық қарыздар бойынша тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
9
Меморандум шоттары - басқалары
9.1
мерзімінде төленбеген төлем құжаттары
9.2
шет мемлекеттер және шетел банктері ашқан кредиттік желілер
9.3
әр түрлі құндылықтар мен құжаттар
9.4
есебіне жіберілген және берілген әр түрлі құндылықтар мен құжаттар
9.5
сақтаудағы тазартылған қымбат металдар
9.6
сақтаудағы акциялар және басқа бағалы қағаздар
9.7
"Депо" шоты
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер _______________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы __________________________________ __________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы телефоны
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Баланстан тыс шоттар бойынша қалдықтар туралы есеп

8.4.1
начисленное вознаграждение по ипотечным займам, права требования по которым приняты в доверительное управление
8.4.2
неустойка (штраф, пеня) по ипотечным займам, права требования по которым приняты в доверительное управление
9
Счета меморандума - прочие
9.1
платежные документы, не оплаченные в срок
9.2
кредитные линии, открытые иностранными государствами и зарубежными банками
9.3
разные ценности и документы
9.4
разные ценности и документы, отосланные и выданные в подотчет
9.5
аффинированные драгоценные металлы на хранении
9.6
акции и другие ценные бумаги на хранении
9.7
счет "депо"
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_______________________________________________________ _____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер ____________________________________ ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель ___________________________________ __________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись телефон
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных
Отчет об остатках по внебалансовым счетам

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Баланстан тыс шоттар бойынша қалдықтар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 74-бабы 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары Нысанды тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5348 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы қаржы нарығының жекелеген субъектілеріне арналған бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын бекіту туралы" 2008 жылғы 22 қыркүйектегі № 79 қаулысына сәйкес баланстан тыс шоттардың атауы көрсетіледі.
6. 3-бағанда баланстан тыс шоттар бойынша есепті кезеңнің соңындағы жиынтық сома көрсетіледі.
7. 4-бағанда баланстан тыс шоттар бойынша өткен жылдың соңындағы жиынтық сома көрсетіледі.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 33-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Экономикалық қызмет түрлері бойынша сақтандыру сыйлықақыларының және сақтандыру төлемдерінің жіктеуіші туралы есеп
Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" __________
Индекс: 33 - I(R)O_Q
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатындар: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде.
Нысан
_______________________________________________________________
(исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об остатках по внебалансовым счетам" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежеквартально страховыми (перестраховочными) организациями по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В столбце 2 указываются наименования внебалансовых счетов в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 сентября 2008 года № 79 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета для отдельных субъектов финансового рынка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5348.
6. В столбце 3 указывается итоговая сумма на конец отчетного периода по внебалансовым счетам.
7. В столбце 4 указывается итоговая сумма на конец предыдущего года по внебалансовым счетам.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 33
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о классификации страховых премий и страховых выплат по
видам экономической деятельности
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 33 - I(R)O_Q
Периодичность: ежеквартальная
Представляют: страховые (перестраховочные) организации
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально в срок до пятого рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
_______________________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации)

94-96
Өзге де қызметтер түрлерін ұсыну
94
Мүшелік ұйымдар қызметі
95
Компьютерлерді, тұрмыстық бұйымдар мен жеке пайдаланатын заттарды жөндеу
96
Өзге де дербес қызметтер көрсету
97-98
Үй қызметшісін жалдайтын және өзі тұтыну үшін тауарлар мен қызметтер өндіретін үй шаруашылықтары қызметі
97
Үй қызметшісін жалдайтын үй шаруашылықтарының қызметі
98
Жеке тұтыну үшін тауарлар өндіру жөніндегі үй шаруашылықтарының қызметі
99
Бұрынғы аумақтық ұйымдардың және органдардың қызметі
Анықтамалық: жеке тұлғалар
Жиынтығы
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер _______________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы __________________________________ __________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы телефоны
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Экономикалық қызмет түрлері бойынша сақтандыру сыйлықақыларының және сақтандыру төлемдерінің жіктеуіші туралы есеп
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Экономикалық қызмет түрлері бойынша сақтандыру сыйлықақыларының және сақтандыру төлемдерінің жіктеуіші туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысан сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасалады. Нысандағы сома мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрілігінің Техникалық реттеу және метрология комитетінің 2007 жылғы 14 желтоқсандағы № 683-од бұйрығымен бекітілген Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне сәйкес экономикалық қызмет түрлерінің атауы пайдаланылады.
6. Нысанда сақтандыру сыйлықақылары және тікелей сақтандыру шарттары бойынша есепті кезеңнің басындағы кезеңде жүзеге асырылған сақтандыру төлемдері көрсетіледі.
7. Сақтандыру сыйлықақылары мен сақтандыру төлемдері сақтанушының экономикалық қызметінің негізгі түрі бойынша жіктеледі.

94-96
Предоставление прочих видов услуг
94
Деятельность членских организаций
95
Ремонт компьютеров, предметов личного потребления и бытовых товаров
96
Предоставление прочих индивидуальных услуг
97-98
Деятельность домашних хозяйств, нанимающих домашнюю прислугу и производящих товары и услуги для собственного потребления
97
Деятельность домашних хозяйств, нанимающих домашнюю прислугу
98
Деятельность домашних хозяйств по производству товаров для собственного потребления
99
Деятельность экстерриториальных организаций и органов
Справочно: физические лица
Итого
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_______________________________________________________ _____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер ____________________________________ ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель ___________________________________ __________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись телефон
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных
Отчет о классификации страховых премий и страховых выплат
по видам экономической деятельности
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о классификации страховых премий и страховых выплат по видам экономической деятельности" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежеквартально страховыми (перестраховочными) организациями по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме используются наименования видов экономической деятельности в соответствии с Общим классификатором видов экономической деятельности, утвержденным приказом Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 14 декабря 2007 года № 683-од.
6. В Форме указываются страховые премии и страховые выплаты, осуществленные за период с начала отчетного периода по договорам прямого страхования.
7. Страховые премии и страховые выплаты классифицируются по основному виду экономической деятельности страхователя.

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Бағалы қағаздармен және өзге қаржы құралдарымен мәмілелер туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысан сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасалады.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-кестені толтыру бойынша түсіндірме (Қазақстан Республикасының ұйымдастырылмаған бағалы қағаздар нарығында жасалған мәмілелер):
1) 2-бағанда "жж/кк/аа" форматындағы мәмілелердің күні көрсетіледі;
2) 3-бағанда бағалы қағаздардың (қаржы құралдардың) түрі көрсетіледі;
3) 4-бағанда мәміленің түрі көрсетіледі;
4) 5-бағанда бағалы қағазға берілген сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
5) 6-бағанда бағалы қағаздармен (қаржы құралдарымен) мәмілелер жасалған эмитент түрі көрсетіледі;
6) 7-бағанда мәміле жасалған бағалы қағаздардың (қаржы құралдарының) саны (данамен) көрсетіледі;
7) 8-бағанда бір бағалы қағаздың (қаржы құралының) үтірге дейін төрт белгіге дейінгі бағасы (теңгемен) көрсетіледі.
Мәмілені шетел валютасымен жасалған жағдайда, мәміле жасау күні Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген ресми бағам бойынша теңгемен көрсетіледі.
Мәміле бойынша есеп айырысу мәміле жасау күні жүзеге асырылмаса, есеп айырысу күні Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген ресми бағам бойынша теңгемен мәміле бағасы көрсетіледі;
8) 9-бағанда мәміле көлемі үтірден кейін екі таңбаға дейін (теңгемен) көрсетіледі;
9) 10-бағанда қызметін пайдаланумен мәміле жасалған бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың атауы көрсетіледі;
10) 11-бағанда мәміле тарабы (ақпарат болса) көрсетіледі;
11) 12-бағанда мынадай символдар пайдаланылады:
"1" - бағалы қағаздарды алғаш орналастыру;
"2" - бағалы қағаздарды қайта орналастыру.
6. 2-кестені толтыру бойынша түсіндірмелер (бағалы қағаздардың халықаралық нарықтарында жасалған мәмілелер):
1) 2-бағанда "жылы/күні/айы/уақыты" форматындағы мәмілені жасау күні мен уақыты көрсетіледі;
2) 3-бағанда бағалы қағаздың (қаржы құралының) түрі көрсетіледі;
3) 5-бағанда мәміле түрі көрсетіледі;
4) 6-бағанда сауда жүйесінде мәміле жүзеге асырылған қор биржасының атауы және оның резиденттілігі елі "қор биржасының атауы/елі" форматында не мәміле қор биржасында жасалмаса "ұйымдастырылмаған нарық" форматында көрсетіледі;

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о сделках с ценными бумагами и иными финансовыми инструментами" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежеквартально страховыми (перестраховочными) организациями по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. Пояснения по заполнению Таблицы 1 (сделки, заключенные на неорганизованном рынке ценных бумаг Республики Казахстан):
1) в столбце 2 указывается дата сделки в формате "дата/месяц/год";
2) в столбце 3 указывается вид ценной бумаги (финансового инструмента);
3) в столбце 4 указывается вид сделки;
4) в столбце 5 указывается присвоенный идентификационный номер ценной бумаги;
5) в столбце 6 указывается наименование эмитента, с ценными бумагами (финансовыми инструментами) которого были заключены сделки;
6) в столбце 7 указывается количество ценных бумаг (финансовых инструментов) (в штуках), по которым заключена сделка;
7) в столбце 8 указывается цена за одну ценную бумагу (финансовый инструмент) (в тенге) до четырех знаков после запятой.
В случае заключения сделки в иностранной валюте указывается цена в тенге по официальному курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан, на дату заключения сделки.
В случае осуществления расчетов по сделке не в день заключения сделки указывается цена сделки в тенге по официальному курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан, на дату осуществления расчетов;
8) в столбце 9 указывается объем сделок (в тенге) до двух знаков после запятой;
9) в столбце 10 указывается наименование профессионального участника рынка ценных бумаг, с использованием услуг которого заключена сделка;
10) в столбце 11 указывается сторона сделки (при наличии информации);
11) в столбце 12 используются следующие символы:
"1" - первичное размещение ценных бумаг;
"2" - вторичное обращение ценных бумаг.
6. Пояснения по заполнению Таблицы 2 (сделки, заключенные на международных рынках ценных бумаг):
1) в столбце 2 указываются дата и время заключения сделки в формате "время/дата/месяц/год";
2) в столбце 3 указывается вид ценной бумаги (финансового
инструмента);
3) в столбце 5 указывается вид сделки;
4) в столбце 6 указывается наименование фондовой биржи, в торговой системе которой осуществлена сделка, и страна ее резидентства в формате "наименование фондовой биржи/страна" либо то, что сделка совершена не на фондовой бирже в формате "неорганизованный рынок";

5) 7-бағанда қызметін пайдалану арқылы мәміле жүзеге асырылған делдалдың (бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың қызметі) көрсетіледі. Егер мәмілені бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйымның тапсырмасы бойынша мәміле жасаған басқа брокер (оның ішінде шетелдік брокер), орындаса, онда осы брокер және оның резиденттілігі елі "брокердің атауы/елі" форматында көрсетіледі;
6) 11-бағанда борыштық бағалы қағазға берілген рейтинг/үлестік бағалы қағаздың рейтингісі немесе үлестік бағалы қағаз эмитентінің рейтингісі (үлестік бағалы қағаздың рейтингісі болмаған жағдайда үлестік бағалы қағаз эмитентінің рейтингісі), қаржы құралының рейтингісі көрсетіледі.
Егер борыштық бағалы қағазға/үлестік бағалы қағазға (бағалы қағаз эмитентіне) қаржы құралына бірнеше рейтингілік агенттіктердің рейтингілер берілсе, онда барлық берілген рейтингілер көрсетіледі. Рейтингілер "рейтингі (рейтингілік агенттіктер)/рейтинг (рейтингілік агенттіктер)" форматта көрсетіледі. Егер борыштық бағалы қағаздың/үлестік бағалы қағаздың (борыштық бағалы қағаз эмитенті), қаржы құралының рейтингісі болмаса, "жоқ" сөзі пайдаланылады;
8) 12-бағанда эмитенттің атауы және оның резиденттілігі елі "эмитенттің атауы/елі" форматында көрсетіледі;
9) 15-бағанда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" 07 ISO 4217-2012 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі. Бағалы қағаздың (қаржы құралының) номиналды құнының валютасы/осы бағалы қағаздар (қаржы құрал) бойынша төлем валютасы "Номиналды құнының валютасы/Төлем валютасы" форматында көрсетіледі;
10) 16, 17, 18, 19-бағандарда бағалар үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен, мәмілені сатушыға төлеген сыйақыны ескере отырып, жүзеге асыруды растайтын бастапқы құжатта (қор биржасының құжаттары, басқа құжаттар) көрсетілген үтірден кейінгі екі таңбаға дейін мәмілелер көлемі көрсетіледі.
Мәміле жасау күні емес мәміле бойынша есеп айырысу жүзеге асырылса, есеп айырысу күні Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген ресми бағамы бойынша теңгемен мәміле бағасы және мәміле көлемі көрсетіледі. Бағалы қағазды шетел валютасында төлеу кезінде мәміле валютасында сомасы көрсетілетін "шетел валютасымен" бағаны толтырылады.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 35-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Исламдық сақтандыру қоры есебінен бағалы қағаздармен және өзге қаржы құралдарымен жасалған мәмілелер туралы есеп
Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" __________
Индекс: 35 - I(R)O_Q
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі – тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде.
Нысан
_______________________________________________________________
(исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
20__ жылғы 01 _________ жағдай бойынша
1-кесте (Қазақстан Республикасының ұйымдастырылмаған бағалы қағаздар нарығында жасалған мәмілелер)
р/с
Мәміленің жасалған
күні
Бағалы қағаздардың түрі (қаржы құралы)
Мәміле түрі
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Эмитенттің атауы
Бағалы қағаздардың (қаржы құралдарының) саны (дана)
Бір бағалы қағаздың (қаржы құралының) бағасы
Мәміле көлемі (теңге)
Делдалдың атауы
Контрагенттің атауы
Орналастыру
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Жиынтығы
2-кесте (бағалы қағаздардың халықаралық нарықтарындағы жасалған мәмілелер)
р/с
Мәмілені жасау күні және уақыты
Бағалы қағаздардың (қаржы құралдарының) түрі
Мәміле бойынша есепті жүзеге асыру күні
Мәміленің түрі
Нарық
Делдалдың атауы және оның резиденттілігі елі
Кастодиан банктің атауы
Шетелдік номиналды ұстаушысының атауы
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Рейтингі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Жиынтығы
кестенің жалғасы:
Эмитенттің атауы және оның резиденттілігі елі
Заңнамасына сәйкес бағалы қағаздардың шығарылымы тіркелген ел
Бағалы қағаздардың (қаржы құралдарының) саны (дана)
Номиналды құнының валютасы/
Төлем валютасы
Бір бағалы қағаздың (қаржы құралының) бағасы
Мәміленің көлемі
Ескерту
Шетел валютасы
Теңгемен
Шетел валютасымен
теңгемен
12
13
14
15
16
17
18
19
20
.....
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер _______________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы __________________________________ __________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы телефоны
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Исламдық сақтандыру қоры есебінен бағалы қағаздармен және өзге қаржы құралдарымен жасалған мәмілелер туралы есеп

5) в столбце 7 указывается наименование посредника (услуг профессиональных участников рынка ценных бумаг), с использованием услуг которого осуществлена сделка. В случае если сделку исполнил другой брокер (в том числе иностранный брокер), совершивший сделку по поручению организации, обладающей лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, то указывается данный брокер и страна его резидентства в формате "наименование брокера/страна";
6) в столбце 11 указывается рейтинг, присвоенный долговой ценной бумаге/рейтинг долевой ценной бумаги, или рейтинг эмитента долевой ценной бумаги (в случае отсутствия рейтинга у долевой ценной бумаги указывается рейтинг эмитента долевой ценной бумаги), рейтинг финансового инструмента.
В случае если долговой ценной бумаге/долевой ценной бумаге (эмитенту долевой ценной бумаги), финансовому инструменту присвоены рейтинги несколькими рейтинговыми агентствами, то указываются все присвоенные рейтинги. Рейтинги указываются в формате "рейтинг (рейтинговое агентство)/рейтинг (рейтинговое агентство)". В случае если у долговой ценной бумаги/долевой ценной бумаги (эмитента долевой ценной бумаги), финансового инструмента рейтинги отсутствуют, то используется слово "нет";
8) в столбце 12 указывается наименование эмитента и страна его резидентства в формате "наименование эмитента/страна";
9) в столбце 15 указываются коды валют в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов". Валюта номинальной стоимости ценных бумаг (финансового инструмента) и валюта платежа по данным ценным бумагам (финансовому инструменту) указываются в формате "Валюта номинальной стоимости/Валюта платежа";
10) в столбцах 16, 17, 18, 19 указываются цены с точностью до четырех знаков после запятой, объем сделок до двух знаков после запятой, отраженные в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки, с учетом выплаченного продавцу вознаграждения.
При осуществлении расчетов по сделке не в день заключения сделки указываются цена сделки и объем сделки в тенге по официальному курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан, на дату осуществления расчетов. При оплате ценной бумаги в иностранной валюте заполняется столбец "в иностранной валюте", в котором указывается сумма в валюте сделки.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 35
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о сделках с ценными бумагами и иными финансовыми инструментами,
совершенных за счет исламского страхового фонда
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 34 - I(R)O_Q
Периодичность: ежеквартальная
Представляют: исламские страховые (перестраховочные) организации
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально в срок до последнего рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
_______________________________________________________________
(наименование исламской страховой (перестраховочной) организации)
по состоянию на 01 _________ 20__ года
Таблица 1 (сделки, заключенные на неорганизованном рынке ценных бумаг Республики Казахстан)
№ п/п
Дата заключения сделки
Вид ценных бумаг (финансовый инструмент)
Вид
сделки
Идентификационный номер ценной бумаги
Наименование эмитента
Количество ценных бумаг (финансовых инструментов) (штук)
Цена за одну ценную бумагу (финансовый инструмент)
Объем сделки (тенге)
Наименование посредника
Наименование контрагента
Разме-щение
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Итого
Таблица 2 (сделки, заключенные на международных рынках ценных бумаг)
№ п/п
Дата и время заключения сделки
Вид ценных бумаг (финансового инструмента)
Дата осуществления расчетов по сделке
Вид сделки
Рынок
Наименование посредника и страна его резидентства
Наименование банка-кастодиана
Наименование иностранного номинального держателя
Идентификационный номер ценной бумаги
Рейтинг
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Итого
продолжение таблицы:
Наименование эмитента и страна его резидентства
Страна, в соответствии с законодательством которой зарегистрирован выпуск ценных бумаг
Количество ценных бумаг (финансовых инструментов) (штук)
Валюта номинальной стоимости/Валюта платежа
Цена за одну ценную бумагу (финансовый инструмент)
Объем сделки
Примечание
в иностранной валюте
в тенге
в иностранной валюте
в тенге
12
13
14
15
16
17
18
19
20
…..
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_______________________________________________________ _____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер ____________________________________ ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель ___________________________________ __________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись телефон
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о сделках с ценными бумагами и иными финансовыми инструментами,
совершенных за счет исламского страхового фонда

5) 7-бағанда қызметін пайдалану арқылы мәміле жүзеге асырылған делдалдың (бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың қызметі) көрсетіледі. Егер мәмілені бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйымның тапсырмасы бойынша мәміле жасаған басқа брокер (оның ішінде шетелдік брокер), орындаса, осы брокер және оның резиденттілігі елі "брокердің атауы/елі" форматында көрсетіледі;
6) 11-бағанда борыштық бағалы қағазға берілген рейтинг/үлестік бағалы қағаздың рейтингісі немесе үлестік бағалы қағаз эмитентінің рейтингісі (үлестік бағалы қағаздың рейтингісі болмаған жағдайда үлестік бағалы қағаз эмитентінің рейтингісі), қаржы құралының рейтингісі көрсетіледі.
Егер борыштық бағалы қағазға/үлестік бағалы қағазға (үлестік бағалы қағаз эмитентіне) қаржы құралына бірнеше рейтингілік агенттіктердің рейтингілер берілсе, онда барлық берілген рейтингілер көрсетіледі. Рейтингілер "рейтингі (рейтингілік агенттіктер)/рейтинг (рейтингілік агенттіктер)" форматта көрсетіледі. Егер борыштық бағалы қағаздың/үлестік бағалы қағаздың (борыштық бағалы қағаз эмитенті), қаржы құралының рейтингісі болмаса, "жоқ" сөзі пайдаланылады;
8) 12-бағанда эмитенттің атауы және оның резиденттілігі елі "эмитенттің атауы/елі" форматында көрсетіледі;
9) 15-бағанда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" 07 ISO 4217-2012 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі. Бағалы қағаздың (қаржы құралының) номиналды құнының валютасы/осы бағалы қағаздар (қаржы құралына) бойынша төлем валютасы "Номиналды құнының валютасы/Төлем валютасы" форматында көрсетіледі;
10) 16, 17, 18, 19-бағандарда бағалар үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен, мәмілені сатушыға төлеген сыйақыны ескере отырып жүзеге асыруды растайтын бастапқы құжатта көрсетілген үтірден кейінгі екі таңбаға дейін мәмілелер көлемі көрсетіледі.
Мәміле бойынша есеп айырысу мәміле жасау күні жүзеге асырылмаса, есеп айырысу күні Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген ресми бағамы бойынша теңгемен мәміле бағасы және мәміле көлемі көрсетіледі. Бағалы қағазды шетел валютасында төлеу кезінде мәміле валютасында сомасы көрсетілетін "шетел валютасымен" бағаны толтырылады.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 36-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті ұстап қалуының мөлшері туралы есеп
Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" __________
Индекс: 37 - I(R)O_Q
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатындар: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
_______________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
20__ жылғы 01 _________ жағдай бойынша
р/с №
Сақтандыру сыныптарының атауы
Сақтандырудың (қайта сақтандыру) жеке шарты бойынша меншікті ұстаудың ең жоғары мөлшері
Сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша сақтандыру сомасы кемінде бір миллиард теңге болатын меншікті ұстаудың ең кіші мөлшері
Сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша меншікті ұстаудың ең кіші мөлшері
Абсолюттік шама (мың теңгемен)
Төлем қабіллеттігінің нақты маржасының пайызы (пайызбен)
Абсолюттік шама (мың теңгемен)
Төлем қабіллеттігінің нақты маржасының пайызы (пайызбен)
Абсолюттік шама (мың теңгемен)
Төлем қабіллеттігінің нақты маржасының пайызы (пайызбен)
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Міндетті сақтандыру
1.1
көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
х
х
1.2
тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
х
х
1.3
өсiмдiк шаруашылығындағы сақтандыру
х
х
1.4
жекеше нотариустардың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
х
х
1.5
экологиялық сақтандыру
х
х
1.6
аудиторлық ұйымдардың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгін сақтандыру
х
х
1.7
туроператордың және турагенттiң азаматтық-құқықтық жауапкершілiгiн сақтандыру
х
х
1.8
қызметi үшiншi тұлғаларға зиян келтiру қаупiмен байланысты объектiлер иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
х
х
1.9
қызметкер еңбек (қызмет) мiндеттерiн атқарған кезде оны жазатайым жағдайлардан сақтандыру
х
х

5) в столбце 7 указывается наименование посредника (услуг профессиональных участников рынка ценных бумаг), с использованием услуг которого осуществлена сделка. В случае если сделку исполнил другой брокер (в том числе иностранный брокер), совершивший сделку по поручению организации, обладающей лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, указываются данный брокер и страна его резидентства в формате "наименование брокера/страна";
6) в столбце 11 указывается рейтинг, присвоенный долговой ценной бумаге/рейтинг долевой ценной бумаги, или рейтинг эмитента долевой ценной бумаги (в случае отсутствия рейтинга у долевой ценной бумаги указывается рейтинг эмитента долевой ценной бумаги), рейтинг финансового инструмента.
В случае если долговой ценной бумаге/долевой ценной бумаге (эмитенту долевой ценной бумаги), финансовому инструменту присвоены рейтинги несколькими рейтинговыми агентствами, то указываются все присвоенные рейтинги. Рейтинги указываются в формате "рейтинг (рейтинговое агентство)/рейтинг (рейтинговое агентство)". В случае если у долговой ценной бумаги/долевой ценной бумаги (эмитента долевой ценной бумаги), финансового инструмента рейтинги отсутствуют, то используется слово "нет";
8) в столбце 12 указывается наименование эмитента и страна его резидентства в формате "наименование эмитента/страна";
9) в столбце 15 указываются коды валют в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов". Валюта номинальной стоимости ценных бумаг (финансового инструмента) и валюта платежа по данным ценным бумагам (финансовому инструменту) указываются в формате "Валюта номинальной стоимости/Валюта платежа";
10) в столбцах 16, 17, 18, 19 указываются цены с точностью до четырех знаков после запятой, объем сделок до двух знаков после запятой, отраженные в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки с учетом выплаченного продавцу вознаграждения.
При осуществлении расчетов по сделке не в день заключения сделки указываются цена сделки и объем сделки в тенге по официальному курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан, на дату осуществления расчетов. При оплате ценной бумаги в иностранной валюте заполняется столбец "в иностранной валюте", в котором указывается сумма в валюте сделки.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 36
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о размере собственного удержания страховой (перестраховочной)
организации по договорам страхования (перестрахования)
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 36 - I(R)O_Q
Периодичность: ежеквартальная
Представляют: страховые (перестраховочные) организации
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально в срок до пятого рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
_______________________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации)
по состоянию на 01 _________ 20__ года
№ п/п
Наименование классов страхования
Максимальный размер собственного удержания по отдельному договору страхования (перестрахования)
Минимальный размер собственного удержания по договорам страхования (перестрахования), по которым страховая сумма (объем обязательств) составляет не менее одного миллиарда тенге
Минимальный размер собственного удержания по договорам страхования (перестрахования)
Абсолютная величина (в тысячах тенге)
Процент от фактической маржи платежеспособности (в процентах)
Абсолютная величина (в тысячах тенге)
Процент от фактической маржи платежеспособности (в процентах)
Абсолютная величина (в тысячах тенге)
Процент от фактической маржи платежеспособности, (в процентах)
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Обязательное страхование:
1.1
гражданско-правовая ответственность владельцев транспортных средств
х
х
1.2
гражданско-правовая ответственность перевозчика перед пассажирами
х
х
1.3
страхование в растениеводстве
х
х
1.4
страхование гражданско-правовой ответственности частных нотариусов
х
х
1.5
экологическое страхование
х
х
1.6
гражданско-правовая ответственность аудиторских организаций
х
х
1.7
гражданско-правовая ответственность туроператора и турагента
х
х
1.8
гражданско-правовая ответственность владельцев объектов, деятельность которых связана с опасностью причинения вреда третьим лицам
х
х
1.9
страхование работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей
х
х

1.10
Сақтандырудың өзге түрлері (сыныптары)
х
х
2
Ерiктi жеке сақтандыру
2.1
Өмірді сақтандыру
х
х
2.2
Аннуитетті сақтандыру, оның ішінде:
х
х
2.2.1.
Зейнетақы аннуитенің шарттары
х
х
2.2.2.
аннуитет шарттары
х
х
2.2.3.
аннуитетті сақтандырудың өзге түрлері
х
х
2.3
жазатайым жағдайлардан сақтандыру
х
х
2.4
ауырған жағдайдан сақтандыру
х
х
2.5
сақтандырудың өзге түрлері (сыныптары)
х
х
3
Ерiктi мүлiктiк сақтандыру
х
х
3.1
автомобиль көлiгiн сақтандыру
х
х
3.2
темiржол көлiгiн сақтандыру
х
х
3.3
әуе көлiгiн сақтандыру
х
х
3.4
су көлiгiн сақтандыру
х
х
3.5
жүктердi сақтандыру
х
х
3.6
Осы Нысанның 3.1–3.5-жолдарында көрсетілген сыныптарды қоспағанда, мүлiктi залалдан сақтандыру
х
х
3.7
автомобиль көлiгi иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
х
х
3.8
әуе көлiгi иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
х
х
3.9
су көлiгi иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
х
х
3.10
Осы Нысанның 3.7–3.9-жолдарында көрсетілген сыныптарды қоспағанда, азаматтық-құқықтық жауапкершiлiктi сақтандыру
х
х
3.11
қарыздарды сақтандыру
х
х
3.12
ипотекалық сақтандыру
х
х
3.13
кепілдіктер мен кепілдемелерді сақтандыру
х
х
3.14
басқа да қаржы шығындарынан сақтандыру
х
х
3.15
Осы Нысанның 3.11–3.14-жолдарында көрсетілген сыныптарды қоспағанда, қаржы ұйымдарының шығындарын сақтандыру
х
х
3.16
титулдық сақтандыру
х
х
3.17
сот шығыстарынан сақтандыру
х
х
3.18
сақтандырудың өзге де түрлері (сыныптары)
х
х
4
Барлық сақтандыру портфелі бойынша
х
х
х
х
х
х
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер _______________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы __________________________________ __________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы телефоны
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті ұстап қалуының мөлшері туралы есеп
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті ұстап қалуының мөлшері туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.

1.10
иные виды (классы) страхования
х
х
2
Добровольное личное страхование:
2.1
страхование жизни
х
х
2.2
аннуитетное страхование, в том числе:
х
х
2.2.1.
договоры пенсионного аннуитета
х
х
2.2.2.
договоры аннуитета
х
х
2.2.3.
иные виды аннуитетного страхования
х
х
2.3
страхование от несчастных случаев
х
х
2.4
страхование на случай болезни
х
х
2.5
иные виды (классы) страхования
х
х
3
Добровольное имущественное страхование:
х
х
3.1
страхование автомобильного транспорта
х
х
3.2
страхование железнодорожного транспорта
х
х
3.3
страхование воздушного транспорта
х
х
3.4
страхование водного транспорта
х
х
3.5
страхование грузов
х
х
3.6
страхование имущества от ущерба, за исключением классов, указанных в строках 3.1-3.5 настоящей Формы
х
х
3.7
страхование гражданско-правовой ответственности владельцев автомобильного транспорта
х
х
3.8
страхование гражданско-правовой ответственности владельцев воздушного транспорта
х
х
3.9
страхование гражданско-правовой ответственности владельцев водного транспорта
х
х
3.10
страхование гражданско-правовой ответственности, за исключением классов, указанных в строках 3.7-3.9 настоящей Формы
х
х
3.11
страхование займов
х
х
3.12
ипотечное страхование
х
х
3.13
страхование гарантий и поручительств
х
х
3.14
страхование от прочих финансовых убытков
х
х
3.15
страхование убытков финансовых организаций, за исключением классов, указанных в строках 3.11-3.14 настоящей Формы
х
х
3.16
титульное страхование
х
х
3.17
страхование судебных расходов
х
х
3.18
иные виды (классы) страхования
х
х
4
По всему страховому портфелю
х
х
х
х
х
х
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_______________________________________________________ _____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер ____________________________________ ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель ___________________________________ __________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись телефон
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных
Отчет о размере собственного удержания страховой (перестраховочной)
организации по договорам страхования (перестрахования)
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о размере собственного удержания страховой (перестраховочной) организации по договорам страхования (перестрахования)" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".

3. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары Нысанды тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3, 4-бағандарда сақтандыру (қайта сақтандыру) жеке шарттары бойынша меншікті ұстаудың ең үлкен мөлшері көрсетіледі.
6. 5, 6-бағандарда ол бойынша сақтандыру сомасы (міндеттемелер көлемі) кемінде бір миллиард теңге болатын сақтандыру (қайта сақтандыру) жеке шарттары бойынша меншікті ұстаудың ең төмен мөлшері көрсетіледі.
7. 7, 8-бағандарда сақтандыру (қайта сақтандыру) жеке шарттары бойынша меншікті ұстаудың ең төмен мөлшері көрсетіледі.
8. 2.2.1-жолда "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жасалған зейнетақы аннуитеті шарттары көрсетіледі.
9. 2.2.2-жолда "Қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру туралы" 2005 жылғы 7 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жасалған аннуитеттік шарттары көрсетіледі.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 37-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Қазақстан Республикасының өңірлері бойынша сақтандыру шарттары бойынша қабылданған және жүзеге асырылған сақтандыру сыйлықақылары мен сақтандыру төлемдері туралы есеп
Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" __________
Индекс: 37 - I(R)O_Q
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатындар: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
_______________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)

3. Форма составляется ежеквартально страховыми (перестраховочными) организациями по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В столбцах 3, 4 указывается максимальный размер собственного удержания по отдельному договору страхования (перестрахования).
6. В столбцах 5, 6 указывается минимальный размер собственного удержания по договорам страхования (перестрахования), по которым страховая сумма (объем обязательств) составляет не менее одного миллиарда тенге.
7. В столбцах 7, 8 указывается минимальный размер собственного удержания по договорам страхования (перестрахования).
8. В строке 2.2.1 указываются договоры пенсионного аннуитета,
заключенные в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
9. В строке 2.2.2 указываются договоры аннуитета, заключенные в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 февраля 2005 года "Об обязательном страховании работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей".
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 37
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о страховых премиях и страховых выплатах, принятых
и осуществленных по договорам страхования по регионам
Республики Казахстан
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 37 - I(R)O_Q
Периодичность: ежеквартальная
Представляют: страховые (перестраховочные) организации
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально в срок до пятого рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
_______________________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации)

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Қазақстан Республикасының өңірлері бойынша сақтандыру шарттары бойынша қабылданған және жүзеге асырылған сақтандыру сыйлықақылары мен сақтандыру төлемдері туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары Нысанды тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетіледі.
6. Нысанда қайта сақтандыруға қабылданған шарттар бойынша жүзеге асырылған сақтандыру төлемдерін шегергенде сақтандыру төлемдерінің сомасы көрсетіледі.
7. Сақтандыру сыйақыларының жиынтық сомасы сақтандыру сыйақылары туралы есептің 4-бағанына сәйкес келеді.
8. Сақтандыру сыйақыларын аумақтық белгісі бойынша жіктеу Нысанда сақтандыру (тәуекел) объектісінің орналасқан жері бойынша жүзеге асырылады. Сақтандыру объектісі ретінде сақтандыру шартында көрсетілген сақтандыру жағдайымен тікелей байланысты мүлік немесе тұлға түсіндіріледі. Сондай-ақ сақтандыру объектісі бойынша тіркеу құжаттардың болуы немесе болмауы ескеріледі.
9. Сақтандыру сыйақыларын аумақтық белгісі бойынша жіктеу үшін мыналар ескеріледі:
1) жеке сақтандыру бойынша – сақтанушының тұрғылықты жері (тіркелген) орны, заңды мекенжайы;
2) сақтандырудың мүліктік түрі бойынша – мүлікті тіркеу орны немесе сақтандырушының тіркеу орны;
3) азаматтық-құқықтық жауапкершілік сақтандыру сыныбы бойынша - мүлікті тіркеу орны немесе сақтандырушының тіркеу орны;
4) сақтандыру сыйақыларын аумақтық белгісі бойынша жіктеу үшін кәсіби жауапкершілікті сақтандыру деп арнайы рұқсаттың негізінде жүргізілетін және арнайы білім, тәжірибе және біліктілікті талап ететін қызметтің барысында немесе нәтижесінде басқа адамдарға зиян келтірумен байланысты тұлғаны азаматтық құқықтық жауапкершілігін сақтандырумен байланысты сақтандыру түрлері түсіндіріледі, оның ішінде осы тұлғаның қызметкерлерінде де бар болса.
Тіркелмейтін мүлікті сақтандырған жағдайда, сақтандыру сыйақысы сақтанушының тіркеу орнына сәйкес көрсетіледі.

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о страховых премиях и страховых выплатах, принятых и осуществленных по договорам страхования по регионам Республики Казахстан" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежеквартально страховыми (перестраховочными) организациями по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указывается сумма страховых премий, принятых по договорам страхования.
6. В Форме указывается сумма страховых выплат за вычетом страховых выплат, осуществленных по договорам, принятым на перестрахование.
7. Итоговая сумма страховых премий соответствует столбцу 4 отчета о страховых премиях.
8. Классификация страховых премий по территориальному признаку в Форме осуществляется по местонахождению объекта страхования (риска). Под объектом страхования понимается имущество или лицо, которое непосредственно связано со страховым случаем, указанным в договоре страхования. Также учитывается наличие или отсутствие регистрационных документов по объекту страхования.
9. Для отнесения по территориальному признаку страховых премий учитывается следующее:
1) по личному страхованию - место постоянного проживания (регистрации), юридический адрес застрахованного;
2) по имущественным видам страхования - место регистрации имущества или место регистрации страхователя;
3) по классам страхования гражданско-правовой ответственности - место регистрации имущества или место регистрации страхователя;
4) для отнесения страховых премий по территориальному признаку под страхованием профессиональной ответственности понимаются виды страхования, связанные со страхованием гражданско-правовой ответственности лица, в связи с причинением вреда другим лицам в процессе или в результате деятельности, проводимой им на основании специального разрешения и требующей специальных знаний, опыта и квалификации, в том числе, при наличии, и у работников данного лица.
В случае страхования имущества, не подлежащего регистрации, страховая премия указывается согласно месту регистрации страхователя.

10. Қазақстан Республикасының түрлі аумақтарындағы мүлікті сақтандырғанда, Нысан түріндегі сақтандыру сыйақылары мүлікті (егер мүлік тіркелуі тиіс болса) немесе сақтанушының (егер мүлік тіркелмейтін болса) тіркеу орнына сәйкес көрсетіледі.
11. Егер көлік құралдары басқа мемлекеттерде тіркелген және Қазақстан Республикасының аумағына уақытша енгізілген жағдайда, сыйақылар және/немесе төлемдер сомасы көлік құралдарын Қазақстан Республикасындағы көлік құралдарын уақытша тіркеу орны бойынша көрсетіледі.
12. Сақтандыру объектісін аумақтық белгісі бойынша жіктеу үшін мынадай критерийлер қолданылады:
1) көлік құралдарының иелерін азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті және ерікті сақтандыру сыныптары бойынша, автомобиль көлігін сақтандыру сыныптары бойынша – автомобиль көлігін тіркеу орны;
2) әуе, темір жол, су көлігі иелерін азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру сыныптары бойынша - көлік құралының иесін тіркеу орны;
3) әуе, су және темір жол көлігін сақтандыру сыныптары бойынша – көлік құралын тіркеу орны;
4) міндетті сақтандырудың басқа сыныптары бойынша, басқа қаржы шығындарынан, қарыздарынан, кепіл және кепілдіктер, сот шығындарынан сақтандыру сыныптары бойынша – сақтандырушының (сақтандырылған тұлғаның) тіркеу орны
мүлікті сақтандыру сыныбы бойынша – мүлікті тіркеу орны;
ипотекалық сақтандыру сыныбы бойынша – сақтандырушы тіркеу орны;
Қазақстан Республикасының бейрезиденттеріне қатысты – сақтандыру шартын жасау орны.
13. 2.2.1-жолда "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жасалған зейнетақы аннуитеті шарттары көрсетіледі.
14. 2.2.2-жолда "Қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру туралы" 2005 жылғы 7 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жасалған аннуитеттік шарттары көрсетіледі.
15. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 38-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Сақтандыру өнімдері туралы есеп
Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" __________
Индекс: 38 - I(R)O_Q
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатындар: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
_______________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)

10. При страховании имущества, находящегося в разных регионах
Республики Казахстан, страховые премии в Форме указываются согласно месту регистрации имущества (в случае если имущество подлежит регистрации) или страхователя (в случае если имущество не подлежит регистрации).
11. В случае если транспортные средства зарегистрированы в других государствах и временно ввезены на территорию Республики Казахстан, то сумма премий и/или выплат указывается по месту временной регистрации транспортного средства в Республике Казахстан.
12. Для отнесения объекта страхования по территориальному признаку применяются следующие критерии:
1) по классам обязательного и добровольного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев автомобильного транспорта, по классу страхования автомобильного транспорта - место регистрации автомобильного транспорта;
2) по классам страхования гражданско-правовой ответственности владельцев воздушного, железнодорожного, водного транспорта – место регистрации владельца транспортного средства;
3) по классам страхования воздушного, водного и железнодорожного транспорта - по месту регистрации транспортного средства;
4) по другим классам обязательного страхования, по личному страхованию, по классам страхования от прочих финансовых убытков, займов, грузов, гарантий и поручительств, судебных расходов - место регистрации страхователя (застрахованного);
по классу страхования имущества - место регистрации имущества;
по классу ипотечного страхования - место регистрации страхователя;
в отношении нерезидентов Республики Казахстан - место заключения договора страхования.
13. В строке 2.2.1 указываются договоры пенсионного аннуитета, заключенные в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
14. В строке 2.2.2 указываются договоры аннуитета, заключенные в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 февраля 2005 года "Об обязательном страховании работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей".
15. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 38
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о страховых продуктах
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 38 - I(R)O_Q
Периодичность: ежеквартальная
Представляют: страховые (перестраховочные) организации
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально в срок до пятого рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
_______________________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации)

20__ жылғы 01 _________ жағдай бойынша
р/с
Сақтандыру саласы
Сақтандыру сыныбы
Сақтандыру өнімінің атауы
Сақтандыру өнімінің талаптары бекітілген сақтандыру қағидалары
Қағидалардың атауы
Қағидалардың бекітілген күні
Бекітілген Қағидалардың нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы:
Сақтандыру объекті
Есепті кезең үшін сақтандыру өнімі бойынша жасалған шарттардың жалпы саны
Есепті кезеңі үшін жасалған сақтандыру шарттарының жалпы көлеміндегі сақтандыру өнімі бойынша жасалған шарттардың үлесі, пайызбен
8
9
10
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер _______________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы __________________________________ __________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы телефоны
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Сақтандыру өнімдері туралы есеп
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Сақтандыру өнімдері туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары Нысанды тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан әр сақтандыру өнім бойынша ерікті сақтандыру сыныптары бойынша жеке толтырылады. Сақтандыру өнімі ретінде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы әзірлейтін және сақтанушыға ұсынатын сақтандыру шартын жасау арқылы сақтандырудың бір немесе бірнеше сыныптар шегіндегі қызметтерінің жиынтығы ретінде түсіндіріледі.
6. Сақтандыру өніміне қатысты мәліметтер есепті кезеңде қолданылатын сақтандыру шарты бар болса, осы өнімнің талаптарымен сақтандыруды тоқтатылғанына қарамастан толтырылады.
7. 8-бағанын толтыру үшін мәліметтер төменде келтірілген кодификацияға сәйкес келтіріледі.
Р/с
код
Атауы
01
Азаматтардың сақтандыру шартымен белгіленген жасы немесе сақтандыру шартымен белгіленген мерзімге дейін жетуімен, қайтыс болуымен, азаматтардың өмірінде белгіленген оқиғалар орын алуымен байланысты мүліктік мүдделер
02
қайғылы оқиға және өзге оқиғалар, аурулар нәтижесінде азаматтардың өмірі мен денсаулығына зиян келтірумен байланысты мүліктік мүдделер
03
Мүлікті иеленумен, пайдаланумен және басқарумен байланысты мүліктік мүдделер
04
Басқа тұлғаларға, оның ішінде шартты (міндеттемелер) бұзу нәтижесінде келтірілген зиянды өтеу міндеттемесімен байланысты мүліктік мүдделер
05
Басқалар

по состоянию на 01 _________ 20__ года
№п/п
Отрасль страхования
Класс страхования
Наименование страхового продукта
Правила страхования, которыми утверждены условия страхового продукта
Наименование Правил
Дата утверждения Правил
Номер утвержденных Правил
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы:
Объект страхования
Общее количество заключенных договоров по страховому продукту за отчетный период
Доля договоров по страховому продукту в общем количестве, заключенных за отчетный период, договоров страхования в процентах
8
9
10
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_______________________________________________________ _____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер ____________________________________ ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель ___________________________________ __________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись телефон
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных
Отчет о страховых продуктах
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о страховых продуктах" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежеквартально страховыми (перестраховочными) организациями по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется только по классам добровольного страхования по каждому страховому продукту отдельно. Под страховым продуктом понимается, разрабатываемая и предоставляемая страховой (перестраховочной) организацией страхователю, совокупность услуг в пределах одного или нескольких классов страхования посредством заключения договора страхования.
6. Сведения в отношении страхового продукта заполняются независимо от прекращения страхования на условиях данного продукта при наличии действующих за отчетный период договоров страхования.
7. Для заполнения столбца 8 сведения указываются согласно нижеуказанной кодификации.
Код п/п
Наименование
01
имущественные интересы, связанные с достижением граждан
определенного возраста или срока, установленного договором
страхования, смертью, наступлением определенных событий в жизни граждан
02
имущественные интересы, связанные с причинением вреда жизни и здоровью граждан в результате несчастных случаев и иных событий, заболеваний
03
имущественные интересы, связанные с владением, пользованием и распоряжением имуществом
04
имущественные интересы, связанные с обязанностью возместить вред, причиненный другим лицам, в том числе в результате
нарушения договора (обязательств)
05
Прочее

8. 8-бағанда кодтың бірде-бір санатына келмейтін және Басқаларға жататын ақпарат Нысанда мәтін форматында көрсетіледі.
9. 10-бағанда жеке сақтандыру өнімі бойынша үлесі есепті кезеңде жасалған сақтандыру шарттарының жалпы санынан есептеледі.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 39-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Қазақстан Республикасының сақтандыру брокерлерінің қатысуымен жасалған қайта сақтандыру шарттары туралы есеп
Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" __________
Индекс: 39 - I(R)O_Q
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатындар: сақтандыру брокерлері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
_______________________________________________________________
(сақтандыру брокерінің атауы)

8. Информация в столбце 8, неподпадающая ни под одну категорию кода и относящаяся к Прочему, указывается в Форме в текстовом формате.
9. В столбце 10 доля по отдельному страховому продукту рассчитывается от общего количества договоров страхования, заключенных за отчетный период.
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 39
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о заключенных договорах перестрахования с участием страховых
брокеров Республики Казахстан
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 39 - I(R)O_Q
Периодичность: ежеквартальная
Представляют: страховые брокеры
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально в срок до пятого рабочего дня
(включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
_______________________________________________________________
(наименование страхового брокера)

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Қазақстан Республикасының сақтандыру брокерлерінің қатысуымен жасалған қайта сақтандыру шарттары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Сақтандыру брокерлері Нысанды тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда Қазақстан Республикасының резиденттері - сақтандыру брокерлерінің делдалғымен (сақтандыру брокерінің катысуымен) есепті кезеңнің басынан жасалған қайта сақтандыру шарттары бойынша ақпарат көрсетіледі.
6. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 40-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Қайта сақтандыру қызметі туралы есеп
Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" __________
Индекс: 40 - I(R)O_Y
Кезеңділігі: жыл сайын
Ұсынатындар: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: жыл сайын есепті жылдан кейінгі бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
_______________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о заключенных договорах перестрахования с участием страховых брокеров Республики Казахстан" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежеквартально страховыми брокерами по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указывается информация по договорам перестрахования, заключенным с начала отчетного периода при посредничестве страховых брокеров - резидентов Республики Казахстан (с участием страхового брокера).
6. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 40
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о перестраховочной деятельности
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 40 - I(R)O_Y
Периодичность: ежегодно
Представляют: страховые (перестраховочные) организации
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежегодно в срок до пятого рабочего дня
(включительно), следующего за отчетным годом
Форма
_______________________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации)

20__ жылғы 01 _________ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
р/с №
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына берілген сақтандыру сыйлықақылары
Қайта сақтандыру шарттары бойынша алынған тәуекелдерді өтеу
Қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
Қайта сақтандыруға қабылданған шарттар бойынша сақтандыру төлемдері
1
2
3
4
5
6
1
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
1.1
2
Қазақстан Республикасының резиденттері сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
2.1
3
Барлығы
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер _______________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы __________________________________ __________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы телефоны
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы "____" __________
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Қайта сақтандыру қызметі туралы есеп

по состоянию на 01 _________ 20__ года
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование страховой (перестраховочной) организации
Страховые премии, переданные страховой (перестраховочной) организации
Возмещение по рискам, полученное по договорам перестрахования
Страховые премии, принятые по договорам перестрахования
Страховые выплаты по договорам, принятым на перестрахование
1
2
3
4
5
6
1
Страховые (перестраховочные) организации нерезиденты Республики Казахстан
1.1
2
Страховые (перестраховочные) организации резиденты Республики Казахстан
2.1
3
Всего
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_______________________________________________________ _____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер ____________________________________ ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель ___________________________________ __________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись телефон
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных
Отчет о перестраховочной деятельности

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Қайта сақтандыру қызметі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары Нысанды жыл сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының берген сақтандыру сыйақылар сомасы көрсетіледі.
6. 4-бағанда қайта сақтандыру шарттары бойынша алынған тәуекелдерді өтеу туралы деректер көрсетіледі.
7. 5-бағанда қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетіледі.
8. 6-бағанда қайта сақтандыруға қабылданған шарттар бойынша сақтандыру төлемдерінің сомасы көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 41-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Сақтанушыларға ("өмірді сақтандыру" саласындағы қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары үшін) берілген қарыздар туралы есеп
Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" __________
Индекс: 41 - I(R)O_Y
Кезеңділігі: жыл сайын
Ұсынатындар: өмірді сақтандыру" саласындағы қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: жыл сайын есепті жылдан кейінгі бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Нысан
_______________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о перестраховочной деятельности" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежегодно страховыми (перестраховочными) организациями по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В столбце 3 указываются суммы страховых премий, переданных страховой (перестраховочной) организации.
6. В столбце 4 указываются данные о возмещении по рискам, полученным по договорам перестрахования.
7. В столбце 5 указываются суммы страховых премий, принятых по договорам перестрахования.
8. В столбце 6 указываются суммы страховых выплат по договорам, принятым на перестрахование.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 41
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о займах, предоставленных страхователям (для страховых
(перестраховочных) организаций, осуществляющих деятельность
в отрасли "страхование жизни")
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 41 - I(R)O_Y
Периодичность: ежегодно
Представляют: страховые (перестраховочные) организации,
осуществляющие деятельность в отрасли "страхование жизни"
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежегодно в срок до пятого рабочего дня
(включительно), следующего за отчетным годом
Форма
_______________________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации)

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Сақтанушыларға ("өмірді сақтандыру" саласындағы қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары үшін) берілген қарыздар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 74-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. "Өмірді сақтандыру" саласындағы қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары Нысанды жыл сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда "өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары ұсынған қарыздар туралы ақпарат көрсетіледі.
6. Исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары бойынша деректерді қоспағанда, 10-бағанда баланс бойынша берешектің жиынтық сомасы Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8571 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы компанияларының, исламдық арнайы қаржы компанияларының, микроқаржы ұйымдарының, "Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамының және инвестициялық қорлардың қаржылық есептілігінің нысандарын, сондай-ақ оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 27 мамырдағы № 130 қаулысының 8-қосымшасына сәйкес бухгалтерлік баланстың "Сақтанушыларға берілген қарыздар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)" бабының сомасына сәйкес болады.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 42-қосымша
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары мен сақтандыру брокерлерінің есептілікті беру қағидалары
Ескерту. Қағиданың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.03.2017 № 45 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары мен сақтандыру брокерлерінің есептілікті беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары мен сақтандыру брокерлерінің (бұдан әрі – Ұйым) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі – уәкілетті орган) есептілікті беру тәртібін айқындайды.

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о займах, предоставленных страхователям (для страховых (перестраховочных) организаций, осуществляющих деятельность в отрасли "страхование жизни") (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежегодно страховыми (перестраховочными) организациями, осуществляющими деятельность в отрасли "страхование жизни", по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указывается информация о займах, предоставленных страхователям страховыми (перестраховочными) организациями, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни".
6. Итоговая сумма задолженности по балансу в столбце 10 соответствует сумме статьи "Займы, предоставленные страхователям (за вычетом резервов на обесценение)" бухгалтерского баланса согласно приложению 8 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 мая 2013 года № 130 "Об утверждении форм финансовой отчетности финансовых организаций, специальных финансовых компаний, исламских специальных финансовых компаний, микрофинансовых организаций, акционерного общества "Банк Развития Казахстана" и инвестиционных фондов, а также Правил их представления", зарегистрированному в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8571, за исключением данных по исламской страховой (перестраховочной) организации.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 42
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Правила представления отчетности страховыми (перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Сноска. В заголовок Правила внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не меняется постановлением Правления Национального Банка РК от 27.03.2017 № 45 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Правила представления отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" и определяют порядок представления отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами (далее – Организация) в Национальный Банк Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган).

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.03.2017 № 45 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Есептіліктегі деректер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы – теңгемен көрсетіледі.
3. Есептілікті қалыптастыру мақсатында, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8378 тіркелген Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің "Валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамын айқындау және қолдану тәртібін белгілеу туралы" 2013 жылғы 22 ақпандағы № 99 бұйрығымен және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 15 қаулысымен белгіленген шетел валютасындағы активтер валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша қайта есептегенде көрсетіледі.
4. Ұйым тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде уәкілетті органға есептілікке түсіндірме жазбаны ұсынады. Түсіндірме жазбада мынадай:
1) есепті кезеңде болған өзгерістер туралы (Ұйымның есепті саясатына сәйкес жиынтық шамаларды сипаттаумен әр бап бойынша ашып көрсетіледі);
2) Ұйымның сақтандыру пулына қатысуы туралы, оның ішінде: сақтандыру пулына қатысушылардың атауы, бірлескен қызмет туралы шарттың жасалған күні, жасалған тең сақтандыру шарттары туралы ақпарат (шарттардың саны, жауапкершілік көлемі және үлесі, сақтандыру сыйақыларының және тең сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру төлемдерінің сомасы);
3) есепті кезең ішінде Ұйымды басқару органдарының отырыстарды (жиналыстарды) өткізген күнін, күн тәртібін және қабылданған шешімдер туралы көрсетумен Ұйымды басқару туралы;
4) инвестициялық және өзге қызметтен түскен кірістер және басқа шығыстар туралы ақпарат көрсетіледі.
5. Есепті жылдың 1-тоқсанындағы түсіндірме жазбада есепті жылдан кейінгі бесінші жұмыс күніне дейінгі мерзімде (қоса алғанда) өткен қаржы жылындағы сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымның, сақтандыру брокерінің аудиті туралы мынадай ақпарат көрсетіледі:
1) аудиторлық ұйымның толық атауы;
2) аудит басталған күн;
3) аудит аяқталған күн;
4) лицензияның нөмірі және берілген күні;
5) міндетті аудитті жүргізу бойынша біліктілік талаптарға сәйкестігі (иә/жоқ);
6) орналасқан жері (заңды және нақты мекенжайы);
7) байланыс телефондары;
8) факс;
9) электрондық почта.
6. Есептілік уәкілетті органға электрондық форматта ұсынылады.
7. Электрондық форматтағы ұсынылатын деректердің қағаз тасымалдауыштағы деректерге сәйкестігін Ұйымның бірінші басшысы (ол болмаған кезде – оның орнындағы адам), Ұйымның бас бухгалтері қамтамасыз етеді.

Сноска. В пункт 1 внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не меняется постановлением Правления Национального Банка РК от 27.03.2017 № 45 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Данные в отчетности указываются в национальной валюте Республики Казахстан – тенге.
3. В целях формирования отчетности активы в иностранной валюте указываются в пересчете по рыночному курсу обмена валют, определенному приказом Министра финансов Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 99 и постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 января 2013 года № 15 "Об установлении порядка определения и применения рыночного курса обмена валют", зарегистрированными в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8378.
4. Организация ежеквартально в срок до пятого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом, представляет в уполномоченный орган пояснительную записку к отчетности. В пояснительной записке указывается следующая информация:
1) об изменениях, произошедших за отчетный период (раскрывается по каждой статье с описанием суммарных величин согласно учетной политике Организации);
2) об участии Организации в страховом пуле, в том числе: наименование участников страхового пула, дата заключения договора о совместной деятельности, информация о заключенных договорах сострахования (количество договоров, объем и доля ответственности, сумма страховых премий и страховых выплат по договорам сострахования);
3) об управлении Организацией с указанием дат проведенных заседаний (собраний) органами управления Организации в течение отчетного периода, повестки дня и о принятых решениях;
4) о доходах от инвестиционной и иной деятельности и прочих
расходах.
5. В пояснительной записке за 1 квартал отчетного года, в срок до пятого рабочего дня (включительно), следующего за отчетным годом, указывается следующая информация об аудите страховой (перестраховочной) организации, страхового брокера за прошедший финансовый год:
1) полное наименование аудиторской организации;
2) дата начала аудита;
3) дата окончания аудита;
4) номер и дата выдачи лицензии;
5) соответствие квалификационным требованиям по проведению обязательного аудита (да/нет);
6) местонахождение (адрес юридический и фактический);
7) контактные телефоны;
8) факс;
9) электронная почта.
6. Отчетность представляется в уполномоченный орган в электронном формате.
7. Идентичность данных, представляемых в электронном формате, данным на бумажном носителе обеспечивается первым руководителем Организации (на период его отсутствия – лицом, его замещающим) и главным бухгалтером Организации.

8. Есепті күні жағдай бойынша қағаз тасымалдауыштағы есептілікке Ұйымның бірінші басшысы (ол болмаған кезде – оның орнындағы адам), Ұйымның бас бухгалтері және орындаушы қол қояды, мөрмен расталады және Ұйымда сақталады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 81 қаулысына 43-қосымша
Қазақстан Республикасының күші жойылған нормативтік құқықтық актілер тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқарамасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аффилиирленген тұлғаларымен мәмілелер туралы ақпаратты ұсыну нысандарын бекіту жөнінде" 2008 жылғы 28 қарашадағы
№ 183 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5474 тіркелген).
2. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбiр нормативтiк құқықтық актiлерiне сәйкестендiру нөмiрлерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2010 жылғы 29 наурыздағы № 50 қаулысымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 6219 тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2010 жылғы 3 қарашадағы № 456 (26299), Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында 2010 жылғы 26 тамызда № 14 жарияланған) Қазақстан Республикасының кейбiр нормативтiк құқықтық актiлерiне сәйкестендiру нөмiрлерi бойынша енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар тiзбесiнің 21-тармағы.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің есептілікті беру ережесін бекіту туралы" 2010 жылғы 3 қыркүйекте № 128 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 6551 тіркелген).
4. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбiр нормативтiк құқықтық актiлерiне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2010 жылғы 3 қыркүйектегі № 131 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 6554 тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының кейбiр нормативтiк құқықтық актiлерiне қаржы ұйымдары ұсынатын есеп беру нысанын жетілдіру бойынша енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар тiзбесiнің 21-тармағы.

8. Отчетность на бумажном носителе по состоянию на отчетную дату подписывается первым руководителем Организации (на период его отсутствия – лицом его замещающим), главным бухгалтером Организации и исполнителем, заверяется печатью и хранится у Организации.
Приложение 43
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 81
Перечень
нормативных правовых актов Республики Казахстан,
утративших силу
1. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 ноября 2008 года № 183 "Об утверждении формы представления
информации о сделках с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5474).
2. Пункт 21 Перечня изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам идентификационных номеров, утвержденного постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 марта 2010 года № 50 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам идентификационных номеров" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6219, опубликованное 25 сентября 2010 года в газете "Казахстанская правда" 253-254 (26314-26315) и 26 августа 2010 года в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 14).
3. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 3 сентября 2010 года № 128 "Об утверждении Правил представления отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6551).
4. Пункт 21 Перечня изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций, утвержденного постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 3 сентября 2010 года № 131 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6554).

5. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің есептілікті беру ережесін бекіту туралы" 2010 жылғы 3 қыркүйектегі № 128 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2012 жылғы 24 ақпандағы № 63 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 7508 тіркелген, 2012 жылғы 24 мамырда "Егемен Қазақстан" газетінде № 261-266 (27340) жарияланған).
6. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қор биржасы бағалы қағаздарының ресми тізімі мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 244 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10339 тіркелген, 2015 жылғы 18 наурызда Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) бекітілген Қор биржасы бағалы қағаздарының ресми тізімі мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының өзгерістер енгізілетін нормативтік құқықтық актілері тізбесінің 6-тармағы.

5. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 63 "О внесении изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 3 сентября 2010 года № 128 "Об утверждении Правил представления отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7508, опубликованное 24 мая 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 150-151 (26969-26970).
6. Пункт 6 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам официального списка ценных бумаг фондовой биржи, в которые вносятся изменения, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2014 года № 244 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам официального списка ценных бумаг фондовой биржи" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10339, опубликованное 18 марта 2015 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан".