Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 3 қыркүйектегі № 338 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 13 қазанда N 3408 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 17 маусымдағы № 163 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы əкімдігінің 17.06.2020 № 163 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабы 3-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Дәрігерді үйге шақыру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) "Дәрігердің қабылдауына жазылу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) "Алғашқы медициналық-санитариялық көмек көрсететін медициналық ұйымға тіркелу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) "АИТВ-инфекциясының болуына ерікті анонимді және міндетті құпия медициналық тексерілу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) "Туберкулезге қарсы ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
6) "Психоневрологиялық ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
7) "Наркологиялық ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
8) "Стационарлық науқастың медициналық картасынан үзінді көшірме беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
9) "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
10) "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан еңбекке уақытша жарамсыздық парағын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
11) "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан еңбекке уақытша жарамсыздық туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан
облысының әкімі
Е. Сұлтанов
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2015 жылғы
03 қыркүйектегі № 338
қаулысымен бекітілген
"Дәрігерді үйге шақыру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Дәрігерді үйге шақыру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) регламенті "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 272 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11304 болып тіркелген) бекітілген "Дәрігерді үйге шақыру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес әзірленді. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсетуге өтініштерді қабылдау және олардың нәтижелерін беру:

Об утверждении регламентов государственных услуг в области здравоохранения
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 3 сентября 2015 года № 338. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 13 октября 2015 года № 3408. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 17 июня 2020 года № 163
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 17.06.2020 № 163 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Вызов врача на дом";
2) регламент государственной услуги "Запись на прием к врачу";
3) регламент государственной услуги "Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь";
4) регламент государственной услуги "Добровольное анонимное и обязательное конфиденциальное медицинское обследование на наличие ВИЧ-инфекции";
5) регламент государственной услуги "Выдача справки с противотуберкулезной организации";
6) регламент государственной услуги "Выдача справки с психоневрологической организации";
7) регламент государственной услуги "Выдача справки с наркологической организации";
8) регламент государственной услуги "Выдача выписки из медицинской карты стационарного больного";
9) регламент государственной услуги "Выдача справки с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь";
10) регламент государственной услуги "Выдача листа о временной нетрудоспособности с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь";
11) регламент государственной услуги "Выдача справки о временной нетрудоспособности с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Северо-Казахстанской области
Е. Султанов
Утвержден постановлением
акимата Северо-Казахстанской
области от 3 сентября 2015 года
№ 338
Регламент государственной услуги "Вызов врача на дом"
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Вызов врача на дом" (далее – государственная услуга) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Вызов врача на дом", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №11304) (далее – стандарт). Государственная услуга оказывается медицинскими организациями, оказывающими первичную медико-санитарную помощь (далее - услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:

1) көрсетілетін қызметті беруші (тікелей немесе көрсетілетін қызметті алушының телефон байланысы бойынша өтініш берген кезде);
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) тікелей немесе телефон байланысы арқылы жүгінген кезде – көрсетілетін қызметті берушінің шақыруларды тіркеу журналында жазылу және дәрігердің келетін күнін, уақытын көрсете отырып, ауызша жауап;
2) порталға электронды форматта жүгінген кезде – "жеке кабинетте" электрондық өтінім статусы түрінде хабарлама.
Бұл ретте мемлекеттік қызметті көрсетуге сұраныс қабылданғаннан кейін жеке тұлғаға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушыға) белгіленген уақытта үйде медициналық көмек көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының жүгінуі және жеке басын куәландыратын құжатты ұсынуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу орнына жүгінеді, медициналық тіркеуші шақыруды қабылдайды, өтінішті тіркейді, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды және Тіркелген тұрғындардың тіркеліміне сәйкес тіркелудің болуын тексереді, көрсетілетін қызметті алушыға дәрігердің келетін күнін, уақытын көрсете отырып, ауызша жауап береді - 10 (он) минуттан аспайды;
портал арқылы:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркелуді және авторландыруды жүзеге асырады;
2) көрсетілетін қызметті алушының электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, электрондық сұраныстың жолдарын толтырады және құжаттар топтамасын бекітеді, – 2 (екі) минут, электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін электрондық сұранысты көрсетілетін қызметті берушімен қойылған электрондық-цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы куәландыруы және көрсетілетін қызметті алушыға жіберу – 2 (екі) минут;
3) көрсетілетін қызметті беруші электрондық сұранысты тексереді, тіркейді, көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жібереді – 20 (жиырма) минуттан аспайды.

1) услугодателя (при непосредственном обращении или по телефонной связи услугополучателя);
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) при непосредственном обращении или по телефонной связи – запись в журнале регистрации вызовов услугодателя и устный ответ с указанием даты, времени посещения врача;
2) в электронном формате при обращении на портал – уведомление в виде статуса электронной заявки в "личном кабинете".
При этом после принятия запроса на оказание государственной услуги физическому лицу (далее - услугополучателю) в установленное время на дому оказывается медицинская помощь.
Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услогополучателя и предоставление следующих документа, удостоверяющего личность.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
через услугодателя:
услугополучатель обращается в регистратуру услугодателя, медицинский регистратор принимает вызов, регистрирует обращение, рассматривает обращение услугополучателя и проверяет наличие прикрепления согласно Регистра прикрепленного населения, предоставляет услугополучателю устный ответ с указанием даты, времени посещения врача - не более 10 (десяти) минут;
через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию и авторизацию на портале;
2) выбор услугополучателем электронной государственной услуги, заполняет поля электронного запроса и прикрепляет пакет документов - 2 (две) минуты, удостоверение электронного запроса для оказания электронной государственной услуги посредством электронно-цифровой подписи (далее - ЭЦП) установленного услугодателем и отправка услугополучателю - 2 (две) минуты;
3) услугодатель производит проверку, регистрацию электронного запроса, направляет в личный кабинет услуполучателю результат оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП – не более 20 (двадцати) минут

6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі:
көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
дәрігердің қабылдау күнін, уақытын көрсете отырып, ауызша жауап;
портал арқылы:
"жеке кабинетте" электрондық өтінім статусы түрінде хабарлама.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
медициналық тіркеуші.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығымен сипаттау, көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу орнына жүгінеді, медициналық тіркеуші шақыруды қабылдайды, өтінішті тіркейді, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды және Тіркелген тұрғындардың тіркеліміне сәйкес тіркелудің болуын тексереді, көрсетілетін қызметті алушыға дәрігердің келетін күнін, уақытын көрсете отырып, ауызша жауап береді - 10 (он) минуттан аспайды.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Инвестициялар мен даму министрлігінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны арқылы көрсетілмейді.
10. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну және рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігі тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркелуді және авторландыруды жүзеге асырады;
2) көрсетілетін қызметті алушының электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, электрондық сұраныстың жолдарын толтырады және құжаттар топтамасын бекітеді – 2 (екі) минут, электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін электрондық сұранысты көрсетілетін қызметті берушімен қойылған электрондық-цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы куәландыруы және көрсетілетін қызметті алушыға жіберу – 2 (екі) минут;
3) көрсетілетін қызметті беруші электрондық сұранысты тексереді, тіркейді, көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жібереді – 20 (жиырма) минуттан аспайды.

6. Результат процедур (действий) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
через услугодателя:
устный ответ с указанием даты, времени приема врача;
через портал:
уведомление в виде статуса электронной заявки в "личном кабинете".
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
медицинский регистратор.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) через услугодателя:
услугополучатель обращается в регистратуру услугодателя, медицинский регистратор принимает вызов, регистрирует обращение, рассматривает обращение услугополучателя и проверяет наличие прикрепления согласно Регистра прикрепленного населения, предоставляет услугополучателю устный ответ с указанием даты, времени посещения врача - не более 10 (десяти) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Государственная услуга через республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан не оказывается.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию и авторизацию на портале;
2) выбор услугополучателем электронной государственной услуги, заполняет поля электронного запроса и прикрепляет пакет документов - 2 (две) минуты, удостоверение электронного запроса для оказания электронной государственной услуги посредством электронно-цифровой подписи (далее - ЭЦП) установленного услугодателем и отправка услугополучателю - 2 (две) минуты;
3) услугодатель производит проверку, регистрацию электронного запроса, направляет в личный кабинет услуполучателю результат оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП – не более 20 (двадцати) минут

11. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерін (іс-қимылдарын), өзара іс-қимылдары реттілігін және мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін толық сипаттау осы регламентке 2, 3-қосымшаларға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Дәрігерді үйге шақыру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсететін ұйымдардың тізбесі
Р/с №
Ұйымның атауы
Ұйымның мекенжайы
Жұмыс кестесі
1
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Қалалық балалар емханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Петропавл қаласы, Ульянов көшесі, 64
46-44-63
Сәтпаев көшесі, 3
38-07-26
дүйсенбі-жұма аралығында
сағат 8.00.- 18.00.
сенбі сағат 9.00-12.00.
2
Солтүстік Қазақстан облысы Денсаулық сақтау басқармасының Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің "№1 қалалық емхана" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Петропавл қаласы,
Әуезов көшесі, 130
52-70-13
46-92-67
дүйсенбі-жұма аралығында
сағат 8.00 - 18.00.
сенбі сағат 9.00 - 12.00.
3
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "№2 қалалық емхана" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Петропавл қаласы, Васильев көшесі, 123
33-48-46
33-47-17
дүйсенбі-жұма аралығында
сағат 8.00 - 18.00.
сенбі сағат 9.00 - 12.00.
4
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "№3 қалалық емхана" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Петропавл қаласы, Юбилейная көшесі,"7а"
53-76-93
53-82-96
дүйсенбі-жұма аралығында
сағат 8.00 - 18.00.
сенбі сағат 9.00 - 12.00.
5
"Денсаулық" коммерциялық емес жеке меншік мекемесі
Петропавл қаласы,
Шухов көшесі, 34
51-10-63
дүйсенбі-жұма аралығында
сағат 8.00 - 18.00.
сенбі сағат 9.00 - 12.00.
6
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Айыртау орталық аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Айыртау ауданы, Саумалкөл ауылы, Хайыров көшесі 1
8(71533) 2-29-71
дүйсенбі-жұма аралығында
сағат 8.00 - 18.00.
сенбі сағат 9.00 - 12.00.
7
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Ақжар орталық аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Ақжар ауданы,
Талшық ауылы,
Әуезов көшесі, 19
8(71546)2-11-32
дүйсенбі-жұма аралығында
сағат 8.00 - 18.00.
сенбі сағат 9.00 - 12.00.
8
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Аққайың орталық аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Аққайың ауданы,
Смирново ауылы, Молодежная көшесі 6
8(71532) 2-16-28
дүйсенбі-жұма аралығында
сағат 8.00 - 18.00.
сенбі сағат 9.00 - 12.00.
9
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Явленка орталық аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Есіл ауданы,
Явленка ауылы,
Амангелді Иманов көшесі, 78
8(71543) 2-16-95
дүйсенбі-жұма аралығында
сағат 8.00 - 18.00.
сенбі сағат 9.00 - 12.00.
10
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Жамбыл орталық аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Жамбыл ауданы, Пресновка ауылы, Логовая көшесі, 46
8(71544) 2-11-03
дүйсенбі-жұма аралығында
сағат 8.00 - 18.00.
сенбі сағат 9.00 - 12.00.
11
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Мағжан Жұмабаев ауданының орталық аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Мағжан Жұмабаев ауданы, Булаев қаласы,
Мир көшесі, 8
8(71531) 2-05-29
дүйсенбі-жұма аралығында
сағат 8.00 - 18.00.
сенбі сағат 9.00 - 12.00.
12
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Қызылжар орталық аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Қызылжар ауданы,
Бескөл ауылы,
Пирогов көшесі, 19
8(71538) 2-18-85
дүйсенбі-жұма аралығында
сағат 8.00 - 18.00.
сенбі сағат 9.00 - 12.00.
13
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Мамлют орталық аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Мамлют ауданы,
Мамлютка қаласы
Аурухана қалашығы
8(71541) 2-25-23
дүйсенбі-жұма аралығында
сағат 8.00 - 18.00.
сенбі сағат 9.00 - 12.00.
14
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның орталық аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Ғабит Мүсірепов атындағы аудан, Новоишим ауылы,
Мир көшесі, 1
8(71535) 2-13-30
дүйсенбі-жұма аралығында
сағат 8.00 - 18.00.
сенбі сағат 9.00 - 12.00.
15
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Тайынша орталық аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Тайыншаауданы, Тайынша қаласы, Крыжановский көшесі, 72, 8(71536) 2-12-57
дүйсенбі-жұма аралығында
сағат 8.00 -18.00.
сенбі сағат 9.00 - 12.00.
16
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Тимирязев орталық аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Тимирязев ауданы,
Тимирязев ауылы, Горький көшесі, 1
8(71537) 2-05-93
дүйсенбі-жұма аралығында
сағат 8.00 - 18.00.
сенбі сағат 9.00 - 12.00.
17
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Уәлиханов орталық аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Уәлиханов ауданы,
Кішкенекөл ауылы, Мәліков көшесі, 100
8(71542) 2-21-97
дүйсенбі-жұма аралығында
сағат 8.00 - 18.00.
сенбі сағат 9.00 - 12.00.
18
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Шал ақын ауданының орталық аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Шал ақын ауданы, Сергеевка қаласы,
Гончаров көшесі, 119
8(71534) 7-91-88
дүйсенбі-жұма аралығында
сағат 8.00 - 18.00.
сенбі сағат 9.00 - 12.00.
"Дәрігерді үйге шақыру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
"Дәрігерді үйге шақыру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу орныарқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2015 жылғы
03 қыркүйектегі № 338
қаулысымен бекітілген
"Дәрігердің қабылдауына жазылу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 2, 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Вызов врача на дом"
Перечень организаций, оказывающих государственную услугу.
№ п/п
Наименование организации
Адрес организации
Часы приема
1
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городская детская поликлиника" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
город Петропавловск, улица Ульянова 64
46-44-63
улица Сатпаева 3,
38-07-26
с понедельника по пятницу 8.00-18.00
суббота 9.00-12.00
2
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городская поликлиника №1" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
город Петропавловск, улица Ауэзова,130, 52-70-13
46-92-67
с понедельника по пятницу 8.00-18.00
суббота 9.00-12.00
3
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городская поликлиника №2" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
город Петропавловск, улица Васильева,123
33-48-46
33-47-17
с понедельника по пятницу 8.00-18.00
суббота 9.00-12.00
4
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городская поликлиника №3" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
город Петропавловск, улица Юбилейная, 7а
53-76-93
53-82-96
с понедельника по пятницу 8.00-18.00
суббота 9.00-12.00
5
Частное некоммерческое учреждение "Денсаулык"
город Петропавловск, улица Шухова, 34
51-10-63
с понедельника по пятницу 8.00-18.00
суббота 9.00-12.00
6
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Айыртауская центральная районная больница" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
Айыртауский район, село Саумалколь, улица Хайрова, 1, 8(71533) 2-29-71
с понедельника по пятницу 8.00-18.00
суббота 9.00-12.00
7
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Акжарская центральная районная больница" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
Акжарский район, село Талшик, улица Ауэзова, 19, 8(71546)2-11-32
с понедельника по пятницу 8.00-18.00
суббота 9.00-12.00
8
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Аккаинская центральная районная больница" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
Аккайынский район, село Смирново, улица Молодежная, 6
8(71532) 2-16-28
с понедельника по пятницу 8.00-18.00
суббота 9.00-12.00
9
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Явленская центральная районная больница" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
Есильский район
село Явленка, улица Амангельды Иманова, 78
8(71543) 2-16-95
с понедельника по пятницу 8.00-18.00
суббота 9.00-12.00
10
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жамбылская центральная районная больница" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
Жамбылский район село Пресновка, улица Логовая, 46
8(71544) 2-11-03
с понедельника по пятницу 8.00-18.00
суббота 9.00-12.00
11
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центральная районная больница района Магжана Жумабаева" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
Магжана Жумабаева район город Булаево,
улица Мира, 8,
8(71531) 2-05-29
с понедельника по пятницу 8.00-18.00
суббота 9.00-12.00
12
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кызылжарская центральная районная больница" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
Кызылжарский район
село Бишкуль, улица Пирогова, 19
8(71538) 2-18-85
с понедельника по пятницу 8.00-18.00
суббота 9.00-12.00
13
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Мамлютская центральная районная больница" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
Мамлютский район, город Мамлютка,
Больничный городок
8(71541) 2-25-23
с понедельника по пятницу 8.00-18.00
суббота 9.00-12.00
14
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центральная районная больница" района имени Габита Мусрепова" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
район имени Габита Мусрепова, село Новоишимское, ул. Мира, 1,
8(71535) 2-13-30
с понедельника по пятницу 8.00-18.00
суббота 9.00-12.00
15
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Тайыншинская центральная районная больница" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
Тайыншинский район, город Тайынша, улица Крыжановского, 72
8(71536) 2-12-57
с понедельника по пятницу 8.00-18.00
суббота 9.00-12.00
16
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Тимирязевская центральная районная больница" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
Тимирзеский район, село Тимирязево, улица Горького, 1
8(71537) 2-05-93
с понедельника по пятницу 8.00-18.00
суббота 9.00-12.00
17
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Уалихановская центральная районная больница" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
Уалихановский район, село Кишкенеколь, улица Маликова, 100
8(71542) 2-21-97
с понедельника по пятницу 8.00-18.00
суббота 9.00-12.00
18
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центральная районная больница района Шал акына" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
Район Шал акына, город Сергеевка, улица Гончарова, 119
8(71534) 7-91-88
с понедельника по пятницу 8.00-18.00
суббота 9.00-12.00
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
"Вызов врача на дом"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги портал
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
"Вызов врача на дом"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги через регистратуру услугодателя
Условные обозначения:
Утвержден постановлением
акимата Северо-Казахстанской
области от 3 сентября 2015 года
№ 338
Регламент государственной услуги "Запись на прием к врачу"

1. Жалпы ережелер
1. "Дәрігердің қабылдауына жазылу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) регламенті "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 272 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11304 болып тіркелген) бекітілген "Дәрігердің қабылдауына жазылу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес әзірленді. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсетуге өтініштерді қабылдау және олардың нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші (тікелей немесе көрсетілетін қызметті алушының телефон байланысы бойынша өтініш берген кезде);
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге тікелей немесе телефон байланысы арқылы жүгінген кезде – көрсетілетін қызметті берушінің дәрігер қабылдауына алдын ала жазылу журналында жазылады және дәрігерлер қабылдауы кестесіне сәйкес дәрігердің қабылдау күнін, уақытын көрсете отырып, ауызша жауап;
2) порталға электронды форматта жүгінген кезде – жеке кабинетте электрондық өтінім статусы түрінде хабарлама.
Бұл ретте мемлекеттік қызметті көрсетуге сұраныс қабылданғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыға белгіленген уақытта медициналық көмек көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушіге тікелей немесе телефон байланысы бойынша, сондай-ақ порталда электрондық форматта жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдау кезінде кестеге сәйкес дәрігердің бос уақытын таңдау мүмкіндігі беріледі.
Бұл ретте мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының жүгінуі және жеке басын куәландыратын құжатты ұсынуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу орнына жүгінеді, медициналық тіркеуші көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерін тексереді, Тіркелген тұрғындардың тіркеліміндегі мәліметтермен салыстырады, көрсетілетін қызметті берушінің дәрігерінің қабылдауына алдын ала жазылу журналына жазады және кестеге сәйкес дәрігер қабылдауының күнін, уақытын көрсете отырып, ауызша жауап береді - 10 (он) минуттан аспайды;
портал арқылы:

1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Запись на прием к врачу" (далее – государственная услуга) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Запись на прием к врачу" утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №11304) (далее – стандарт). Государственная услуга оказывается медицинскими организациями, оказывающими первичную медико-санитарную помощь (далее - услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя (при непосредственном обращении или по телефонной связи услугополучателя);
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) при непосредственном обращении или по телефонной связи к услугодателю – запись в журнале предварительной записи на прием к врачу услугодателя и устный ответ с указанием даты, времени приема врача в соответствии с графиком приема врачей (далее – график);
2) в электронном формате при обращении на портал – уведомление в виде статуса электронной заявки в личном кабинете.
При этом, после принятия запроса на оказание государственной услуги в установленное время услугополучателю оказывается медицинская помощь.
При непосредственном обращении или по телефонной связи к услугодателю, а также в электронном формате на портале услугополучателю при выборе государственной услуги предоставляется возможность выбрать свободное время врача согласно графику.
При этом государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя и предоставление документа, удостоверяющего личность.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения через услугодателя:
услугополучатель обращается в регистратуру услугодателя, медицинский регистратор проверяет данные услугополучателя, сверяет с данными регистра прикрепленного населения, производит запись в журнале предварительной записи на прием к врачу услугодателя и предоставляет устный ответ с указанием даты, времени приема врача в соответствии с графиком – не более 10 (десяти) минут;
через портал:

1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркелуді және авторландыруды жүзеге асырады;
2) көрсетілетін қызметті алушының электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, электрондық сұраныстың жолдарын толтырады және құжаттар топтамасын бекітеді – 2 (екі) минут, электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін электрондық сұранысты көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландыру және көрсетілетін қызметті берушіге жіберу – 2 (екі) минут;
3) көрсетілетін қызметті беруші электрондық сұранысты тексереді, тіркейді - 20 (жиырма) минут;
4) көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жолдайды.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі:
көрсетілетін қызметті беруші арқылы – дәрігерлер қабылдауының кестесіне сәйкес дәрігердің қабылдау күнін, уақытын көрсете отырып, ауызша жауап;
портал арқылы: "жеке кабинетте" электрондық өтінім мәртебесі түрінде хабарлама.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
медициналық тіркеуші.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу орнына жүгінеді, медициналық тіркеуші көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерін тексереді, Тіркелген тұрғындардың тіркеліміндегі мәліметтермен салыстырады, көрсетілетін қызметті берушінің дәрігерінің қабылдауына алдын ала жазылу журналына жазады және кестеге сәйкес дәрігер қабылдауының күнін, уақытын көрсете отырып, ауызша жауап береді - 10 (он) минуттан аспайды.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Инвестициялар мен даму министрлігінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны арқылы көрсетілмейді.
10. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну және рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігі тәртібін сипаттау:

1) услугополучатель осуществляет регистрацию и авторизацию на портале;
2) выбор услугополучателем электронной государственной услуги, заполняет поля электронного запроса и прикрепляет пакет документов - 2 (две) минуты, удостоверение электронного запроса для оказания электронной государственной услуги посредством электронно-цифровой подписью (далее - ЭЦП) и отправка услугодателю - 2 (две) минуты;
3) услугодатель производит проверку, регистрацию электронного запроса - 20 (двадцать) минут;
4) направляет в личный кабинет услуполучателю результат оказанной государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
через услугодателя - устный ответ с указанием даты, времени приема врача в соответствии с графиком приема врачей;
через портал – уведомление в виде статуса электронной заявки в личном кабинете.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
медицинский регистратор.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) через услугодателя:
услугополучатель обращается в регистратуру услугодателя, медицинский регистратор проверяет данные услугополучателя, сверяет с данными регистра прикрепленного населения, производит запись в журнале предварительной записи на прием к врачу услугодателя и предоставляет устный ответ с указанием даты, времени приема врача в соответствии с графиком – не более 10 (десяти) минут;
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Государственная услуга через республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан не оказывается.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги:

1. Жалпы ережелер
1. "Алғашқы медициналық-санитариялық көмек көрсететін медициналық ұйымға тіркелу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) регламенті "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 272 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11304 болып тіркелген) бекітілген "Алғашқы медициналық-санитариялық көмек көрсететін медициналық ұйымдарға тіркелу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес әзірленді. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - қағаз түрдегі (еркін түрде) немесе стандарттың қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанындағы тіркеу туралы хабарлама (талон).
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсетуге өтініштерді қабылдау және олардың нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші (тікелей немесе көрсетілетін қызметті алушының телефоны бойынша өтініш берген кезде);
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті алушының тіркеу орны немесе портал арқылы жүгінуі және құжаттарды ұсынуы болып табылады:
1) көрсетілетін қызмет берушіге:
еркін негіздегі өтініш;
сәйкестендіру үшін жеке басын куәландыратын құжат (он алты жасқа толмағандарға – туу туралы куәлік);
2) портал арқылы:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұраныс.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу орнына жүгінеді;

1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь" (далее - государственная услуга) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №11304) (далее – стандарт). Государственная услуга оказывается медицинскими организациями, оказывающими первичную медико-санитарную помощь (далее – услугодатель), согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – уведомление (талон) о прикреплении в бумажном виде (в произвольной форме) или в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугодателя, согласно приложению к стандарту.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя (при непосредственном обращении или по телефонной связи услугополучателя);
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее - услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги.
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя (либо его представителя по доверенности) через регистратуру услугодателя или через портал и предоставление документов:
1) к услугодателю:
заявление в произвольной форме;
документ, удостоверяющий личность (для лиц, не достигших шестнадцатилетнего возраста – свидетельство о рождении) для идентификации;
2) на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
через услугодателя:
1) услугополучатель обращается в регистратуру услугодателя;

2) медициналық тіркеуші көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерін тексереді, Тіркелген тұрғындардың тіркеліміндегі мәліметтермен салыстырады, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарастырады, көрсетілетін қызметті алушыға нәтижені береді - 30 (отыз) минут;
портал арқылы:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркелуді және авторландыруды жүзеге асырады – 20 (жиырма) секунд;
2) көрсетілетін қызметті алушының электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, электрондық сұраныстың жолдарын толтыруы және құжаттар топтамасын бекітуі – 2 (екі) минут;
3) электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін электрондық сұранысты көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландыру – 2 (екі) минут;
4) көрсетілетін қызметті берушінің электрондық сұранысты өңдеуі (тексеруі, тіркеуі) - 30 (отыз) минут;
5) көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұраныстың мәртебесі және мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіндегі мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді алу тарихынан алуы;
6) көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жолдауы – 2 (екі) минут;
Электрондық форматта мемлекеттік көрсетілетін қызмет порталға жүгінген күні көрсетіледі. Бұл ретте мемлекеттік қызметті көрсетуге сұраныс көрсетілетін қызметті берушінің жұмысы аяқталғанға дейін 2 сағат бұрын қабылданады.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) қағаз түрдегі (еркін түрде) немесе көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанындағы тіркеу туралы хабарлама (талон).
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
медициналық тіркеуші.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу орнына жүгінеді;
2) медициналық тіркеуші көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерін тексереді, Тіркелген тұрғындардың тіркеліміндегі мәліметтермен салыстырады, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарастырады, нәтижені береді - 30 (отыз) минут.

2) медицинский регистратор проверяет данные услугополучателя, сверяет с данными регистра прикрепленного населения, рассматривает заявление услугополучателя, выдает результат услугополучателю – 30 (тридцать) минут;
через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию и авторизацию на портале – 20 (двадцать) секунд;
2) выбор услугополучателем электронной государственной услуги, заполнение полей электронного запроса и прикрепление пакета документов – 2 (две) минуты;
3) удостоверение электронного запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя - 2 (две) минуты;
4) обработка (проверка, регистрация) электронного запроса услугодателем - 30 (тридцать) минут;
5) получение услугополучателем уведомления о статусе электронного запроса и сроке оказания государственной услуги в истории получения государственных услуг личного кабинета услугополучателя;
6) направление услугодателем в "личный кабинет" услугополучателя результата оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП - 2 (две) минуты.
Государственная услуга в электронном формате оказывается в день обращения на портал. При этом, запрос на оказание государственной услуги принимается за 2 часа до окончания работы услугодателя.
6. Результат процедур (действий) по оказанию государственной услуги служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) уведомление (талон) о прикреплении в бумажном виде (в произвольной форме) или в фоме электронного документа, подписанного ЭЦП услугодателя.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги.
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
медицинский регистратор.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) через услугодателя:
1) услугополучатель обращается в регистратуру услугодателя;
2) медицинский регистратор проверяет данные услугополучателя, сверяет с данными регистра прикрепленного населения, рассматривает заявление услугополучателя, выдает результат оказанной государственной услуги услугополучателю – 30 (тридцать) минут;

1. Жалпы ережелер
1. "АИТВ-инфекциясының болуына ерікті анонимді және міндетті құпия медициналық тексерілу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) регламенті "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 272 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11304 болып тіркелген) бекітілген "АИТВ-инфекциясының болуына ерікті анонимді және міндетті құпия медициналық тексерілу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес әзірленді. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес медициналық ұйымдар (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – "АИТВ инфекциясы мәселелері бойынша тегін негізде Қазақстан Республикасы азаматтарды және оралмандарды ерікті түрде анонимдік және (немесе) құпия медициналық зерттеліп-қаралу және консультация алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 22 сәуірдегі № 246 бұйрығына сәйкес адамның иммун тапшылығы вирусына антиденелерді зерттеу туралы анықтама-сертификат.
Анықтама оны берген сәтінен бастап 3 (үш) ай бойы жарамды.
Зерттеп-қарау нәтижесі теріс болған жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілген қызметті алушының қолына беріледі.
Зерттеп-қараудың түбегейлі нәтижесі оң болған жағдайда, көрсетілген қызметті алушы зерттеп-тексеру нәтижесі және психикалық-әлеуметтік тестіден кейінгі консультация барысында АИТВ-инфекциясы бойынша есепке қою туралы жазбаша хабардар етіледі.
Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарға), меншік түрін ауыстырған кезде - жеке тұлғаларға (шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға) (бұдан әрі көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының АИТВ-ға антиденелерге қан тапсыруға жүгінуі және құжаттар ұсыну болып табылады: тұлғаларды АИТВ-инфекциясының болуына міндетті медициналық тексеру кезінде көрсетілетін қызметті алушы жеке басын куәландыратын құжат (он алты жасқа толмаған тұлғалар үшін, туу туралы куәлік) (бұдан әрі – құжат) ұсынады; АИТВ-инфекциясының болуына ерікті анонимді тексерілу кезінде құжаттар қажет емес, көрсетілетін қызметті алушыға жеке код беріледі.

1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Добровольное анонимное и обязательное конфиденциальное медицинское обследование на наличие ВИЧ-инфекции" (далее – государственная услуга) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Добровольное анонимное и обязательное конфиденциальное медицинское обследование на наличие ВИЧ-инфекции", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №11304) (далее – стандарт). Государственная услуга оказывается медицинскими организациями, согласно приложению 1 к настоящему регламенту (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – справка-сертификат об исследовании на антитела к вирусу иммунодефицита человека, согласно приказа Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 22 апреля 2015 года № 246 "Об утверждении Правил добровольного анонимного и (или) конфиденциального медицинского обследования и консультирования граждан Республики Казахстан и оралманов по вопросам ВИЧ-инфекции на бесплатной основе".
Справка действительна в течение 3 (трех) месяцев с момента ее выдачи.
В случае отрицательного результата обследования результат оказания государственной услуги выдается услугополучателю лично на руки.
В случае окончательного положительного результата обследования услугополучатель письменно уведомляется о результате исследования и постановке на учет по ВИЧ-инфекции в ходе психосоциального послетестового консультирования.
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (гражданам Республики Казахстан и оралманам), при смене формы собственности – физическим лицам (иностранцам и лицам без гражданства) (далее – услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя для забора крови на антитела к ВИЧ и предоставление документов: при обязательном медицинском обследовании лиц на наличие ВИЧ-инфекции услугополучатель предъявляет документ, удостоверяющий личность (для лиц, не достигших шестнадцатилетнего возраста, свидетельство о рождении) (далее документ); при добровольном анонимном обследовании на наличие ВИЧ-инфекции документы не требуются, услугополучателю присваивается индивидуальный код.

5. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің психикалық-әлеуметтік консультация беру кабинетіне жүгінеді, дәрігер тестіге дейінгі консультация өткізеді, қабылдау жүргізеді, АИТВ-ға антиденелердің болуына тестілеуге жүгінуді және хабарланған келісімді тіркейді; процедуралық кабинеттің (қан алу кабинеті) мейірбикесі қан алуды жүзеге асырады және қанды зертханаға тапсырады – 1 (бір) жұмыс күні;
2) зертханашы дәрігер АИТВ-ға антиденелерді анықтау үшін зертханалық зерттеу жүргізеді – 2 (екі) жұмыс күні;
3) тест нәтижесі теріс болған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің психикалық-әлеуметтік консультация беру кабинетінің дәрігері нәтижені бере отырып, тестіден кейінгі консультация өткізеді;
4) бастапқы оң нәтижені алу кезінде көрсетілетін қызметті беруші АИТВ-ға антиденелердің болуына қайта тестілеу үшін қан алуды қамтамасыз етеді, процедуралық кабинеттің (қан алу кабинеті) мейірбикесі қайта қан алуды жүзеге асырады және талдаманы зертханаға тапсырады, зертханашы дәрігер АИТВ-ға антиденелерді анықтау үшін зертханалық зерттеу жүргізеді – 2 (екі) жұмыс күні;
5) оң нәтиже қайталанған жағдайда, көрсетілетін қызмет берушінің зертханашы дәрігері қан сынамаларын ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі республикалық орталықтың референс-зертханасына жібереді – 15 (он бес) жұмыс күні;
6) зерттеп-қарау нәтижесі теріс болған жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының қолына беріледі, зерттеу нәтижесі түбегейлі оң болған жағдайда, дәрігер психикалық-әлеуметтік тестіден кейінгі консультация өткізеді, АИТВ-инфекциясы оқиғасын тіркейді, көрсетілетін қызметті алушы зерттеу нәтижесі және АИТВ-инфекциясы бойынша есепке қойылуы туралы жазбаша хабардар етіледі.
Кәмелет жасқа толмаған және әрекетке қабілетсіз адамдарға консультация беру олардың заңды өкілдерінің көзінше жүзеге асырылады. Кәмелет жасқа толмаған және әрекетке қабілетсіз көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші олардың ата-аналарына немесе заңды өкілдеріне береді.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) алынған қанды зертханаға жіберу;
2) зерттеу нәтижесі;
3) АИТВ-ға антиденелерге зерттеп-қарау нәтижесін беру;
4) қайтадан алынған қанды зертханаға беру;
5) зерттеу нәтижесі;
6) көрсетілетін қызметті алушыға теріс нәтижені беру.

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) услугополучатель обращается в кабинет психосоциального консультирования услугодателя, врач проводит дотестовое консультирование, прием, регистрацию обращения и информированного согласия на тестирование на наличие антител к ВИЧ; медицинская сестра процедурного кабинета (кабинета забора крови) осуществляет забор крови и передает анализ в лабораторию - 1 (один) рабочий день;
2) врач-лаборант проводит лабораторное исследование на определение антител к ВИЧ - 2 (два) рабочих дня;
3) в случае отрицательного результата теста врач кабинета психосоциального консультирования услугодателя проводит послетестовое консультирование с выдачей результата;
4) при получении первичного положительного результата услугодателем обеспечивается забор крови для повторного тестирования на наличие антител к ВИЧ, медицинской сестрой процедурного кабинета (кабинета забора крови) осуществляется повторный забор крови и передача анализа в лабораторию, врач-лаборант проводит лабораторное исследование на определение антител к ВИЧ - 2 (два) рабочих дня;
5) в случае повторного положительного результата, врач-лаборант услугодателя отправляет пробы крови в референс-лабораторию Республиканского центра по профилактике и борьбе со СПИД – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
6) в случае отрицательного результата обследования результат оказания государственной услуги выдается услугополучателю лично на руки, в случае окончательного положительного результата обследования врач проводит психосоциальное послетестовое консультирование, регистрацию случая ВИЧ-инфекции, услугополучатель письменно уведомляется о результате исследования и постановке на учет по ВИЧ-инфекции.
Консультирование несовершеннолетних и недееспособных лиц осуществляется в присутствии их законных представителей. Результаты оказания государственной услуги несовершеннолетним и недееспособным услугополучателям выдаются услугодателем их родителям или иным законным представителям.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) передача забранного материала в лабораторию;
2) результат исследования;
3) выдача результата обследования на антитела к ВИЧ услугополучателю;
4) передача повторно забранного анализа в лабораторию;
5) результат исследования;
6) выдача отрицательного результата услугополучателю.

3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлерінің тізбесі:
1) психикалық–әлеуметтік консультация беру кабинетінің дәрігері;
2) процедуралық кабинеттің (қан алу кабинеті) мейірбикесі;
3) зертханашы дәрігер.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің психикалық-әлеуметтік консультация беру кабинетіне жүгінеді, дәрігер тестіге дейінгі консультация өткізеді, қабылдау жүргізеді, АИТВ-ға антиденелердің болуына тестілеуге жүгінуді және хабарланған келісімді тіркейді; процедуралық кабинеттің (қан алу кабинеті) мейірбикесі қан алуды жүзеге асырады және қанды зертханаға тапсырады – 1 (бір) жұмыс күні;
2) зертханашы дәрігер АИТВ-ға антиденелерді анықтау үшін зертханалық зерттеу жүргізеді – 2 (екі) жұмыс күні;
3) тест нәтижесі теріс болған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің психикалық-әлеуметтік консультация беру кабинетінің дәрігері нәтижені бере отырып, тестіден кейінгі консультация өткізеді;
4) бастапқы оң нәтижені алу кезінде көрсетілетін қызметті беруші АИТВ-ға антиденелердің болуына қайта тестілеу үшін қан алуды қамтамасыз етеді, процедуралық кабинеттің (қан алу кабинеті) мейірбикесі қайта қан алуды жүзеге асырады және талдаманы зертханаға тапсырады, зертханашы дәрігер АИТВ-ға антиденелерді анықтау үшін зертханалық зерттеу жүргізеді – 2 (екі) жұмыс күні;
5) қайталанған оң нәтиже болған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің зертханашы дәрігері қан сынамаларын ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі республикалық орталықтың референс-зертханасына жібереді – 15 (он бес) жұмыс күні;
6) зерттеп-қарау нәтижесі теріс болған жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының қолына беріледі, зерттеу нәтижесі түбегейлі оң болған жағдайда, дәрігер психикалық-әлеуметтік тестіден кейінгі консультация өткізеді, АИТВ-инфекциясы оқиғасын тіркейді, көрсетілетін қызметті алушы зерттеу нәтижесі және АИТВ-инфекциясы бойынша есепке қойылуы туралы жазбаша хабардар етіледі.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Қазақстан Республикасы Инвестициялар мен даму министрлігінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны, www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсетілмейді.

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень работников услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) врач кабинета психосоциального консультирования;
2) медицинская сестра процедурного кабинета (кабинета забора крови);
3) врач - лаборант.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) услугополучатель обращается в кабинет психосоциального консультирования услугодателя, врач проводит дотестовое консультирование, прием, регистрацию обращения и информированного согласия на тестирование на наличие антител к ВИЧ; медицинская сестра процедурного кабинета (кабинета забора крови) осуществляет забор крови и передает анализ в лабораторию - 1 (один) рабочий день;
2) врач-лаборант проводит лабораторное исследование на определение антител к ВИЧ - 2 (два) рабочих дня;
3) в случае отрицательного результата теста врач кабинета психосоциального консультирования услугодателя проводит послетестовое консультирование с выдачей результата;
4) при получении первичного положительного результата услугодателем обеспечивается забор крови для повторного тестирования на наличие антител к ВИЧ, медицинской сестрой процедурного кабинета (кабинета забора крови) осуществляется повторный забор крови и передача анализа в лабораторию, врач-лаборант проводит лабораторное исследование на определение антител к ВИЧ - 2 (два) рабочих дня;
5) в случае повторного положительного результата, врач-лаборант услугодателя отправляет пробы крови в референс-лабораторию Республиканского центра по профилактике и борьбе со СПИД – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
6) в случае отрицательного результата обследования результат оказания государственной услуги выдается услугополучателю лично на руки, в случае окончательного положительного результата обследования врач проводит психосоциальное послетестовое консультирование, регистрацию случая ВИЧ-инфекции, услугополучатель письменно уведомляется о результате исследования и постановке на учет по ВИЧ-инфекции.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги:
9. Государственная услуга через республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан, через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz не оказывается.

10. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерін (іс-қимылдарын), өзара іс-қимылдары реттілігін толық сипаттау осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"АИТВ-инфекциясының
болуына ерікті анонимді және
міндетті құпия медициналық
тексерілу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсететін ұйымдардың тізбесі
Р/с№
Ұйымның атауы
Ұйымның мекенжайы
Жұмыс кестесі
1.
"ЖИТС-тің алдын алу және онымен күрес жөніндегі Солтүстік Қазақстан облыстық орталығы" мемлекеттік мекемесі
Петропавл қаласы, Пушкина көшесі, 103
49-37-79
дүйсенбі-жұма аралығында сағат 8-ден 18-ге дейін
"АИТВ-инфекциясының
болуына ерікті анонимді және
міндетті құпия медициналық
тексерілу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2015 жылғы
03 қыркүйектегі №338
қаулысымен бекітілген
"Туберкулезге қарсы ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Туберкулезге қарсы ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) регламенті "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 272 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11304 болып тіркелген) бекітілген "Туберкулезге қарсы ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес әзірленді. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес денсаулық сақтау ұйымдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – фтизиатр дәрігер қол қойған, жеке дәрігерлік мөрмен және көрсетілген қызметті берушінің мөрімен расталған осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуді тіркеу журналында анықтаманы тіркей отырып, стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша туберкулезге қарсы ұйымнан анықтама.
Анықтама "Туберкулезбен ауыратын науқастардың ұлттық тіркелімі" деректер базасында тексеруден кейін беріледі.
Анықтаманың жарамдылық мерзімі – күнтізбелік 10 (он) күн.
Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау

10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Добровольное анонимное и
обязательное конфиденциальное
медицинское обследование на
наличие ВИЧ-инфекции"
Перечень организаций, оказывающих государственную услугу.
№ п/п
Наименование организации
Адрес организации
График работы
1.
Государственное учреждение "Областной центр по профилактике и борьбе со СПИД"
город Петропавловск, улица Пушкина, 103
49-37-79
с 8 до 18 часов с понедельника по пятницу
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
"Добровольное анонимное и
обязательное конфиденциальное
медицинское обследование на
наличие ВИЧ-инфекции"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Утвержден постановлением
акимата Северо-Казахстанской
области от 3 сентября 2015 года
№ 338
Регламент государственной услуги "Выдача справки с противотуберкулезной организации"
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Выдача справки с противотуберкулезной организации" (далее – государственная услуга) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача справки с противотуберкулезной организации", утвержденный приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за №11304) (далее – стандарт). Государственная услуга оказывается организациями здравоохранения, согласно приложению 1 к настоящему регламенту (далее – услугодатель)
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - справка с противотуберкулезной организации (далее - справка) по форме согласно приложению 1 к стандарту, подписанная врачом-фтизиатром, заверенная личной врачебной печатью и печатью услугодателя, с регистрацией справки в журнале регистрации предоставления государственной услуги согласно приложению 2 к стандарту.
Справка выдается после проверки в базе данных "Национальный регистр больных туберкулезом".
Срок действия справки – 10 (десять) дней.
Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – услугополучатель) на платной основе.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының жүгінуі және стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынуы болып табылады.
5. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу орнына жүгінеді, медициналық тіркеуші мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың болуын тексереді, кассаға және учаскелік дәрігердің кабинетіне жібереді, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің құнын төлегеннен кейін фтизиатр-дәрігерге жүгінеді – 30 (отыз) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті алушы кассада мемлекеттік көрсетілетін 2) фтизиатр-дәрігер ұсынылған құжаттарды қарайды, көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерін Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Туберкулезбен ауыратын науқастардың ұлттық тіркелімі" базасынан тексереді, анықтаманы толтырады және көрсетілетін қызметті алушыны аға мейірбикеге жібереді - 15 (он бес) минуттан аспайды;
3) аға мейірбике стандартқа 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынуды тіркеу журналында анықтаманы тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті алушыға анықтаманы береді - 15 (он бес) минуттан аспайды.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті төлеу туралы түбіртек;
2) анықтама толтыру;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
медициналық тіркеуші;
фтизиатр-дәрігер;
аға мейірбике.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу орнына жүгінеді, медициналық тіркеуші мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну үшін қажетті құжаттардың болуын тексереді, кассаға және учаскелік дәрігердің кабинетіне жібереді, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің құнын төлегеннен кейін фтизиатр-дәрігерге жүгінеді – 30 (отыз) минуттан аспайды;
2) фтизиатр-дәрігер ұсынылған құжаттарды қарайды, көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерін Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Туберкулезбен ауыратын науқастардың ұлттық тіркелімі" базасынан тексереді, анықтаманы толтырады және көрсетілетін қызметті алушыны аға мейірбикеге жібереді - 15 (он бес) минуттан аспайды;

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя и предоставление документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) услугополучатель обращается в регистратуру услугодателя, медицинский регистратор проверяет наличие документов, необходимых для предоставления государственной услуги, направляет в кассу и кабинет участкового врача, после оплаты государственной услуги услугополучатель обращается к врачу-фтизиатру - не более 30 (тридцать) минут;
2) врач-фтизиатр рассматривает представленные документы, проверяет данные услугополучателя в базе "Национального регистра больных туберкулезом" по Северо-Казахстанской области, заполняет справку и направляет услугополучателя к старшей медицинской сестре - не более 15 (пятнадцать) минут;
3) старшая медицинская сестра осуществляет регистрацию справки в журнале регистрации предоставления государственной услуги согласно приложению 2 стандарта и предоставляет услугополучателю справку - не более 15 (пятнадцать) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) квитанция об оплате государственной услуги;
2) заполнение справки;
3) выдача результата оказанной государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
медицинский регистратор;
врач-фтизиатр;
старшая медицинская сестра;
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) услугополучатель обращается в регистратуру услугодателя, медицинский регистратор проверяет наличие документов, необходимых для предоставления государственной услуги, направляет в кассу и кабинет участкового врача, после оплаты государственной услуги услугополучатель обращается к врачу-фтизиатру - не более 30 (тридцать) минут;
2) врач-фтизиатр рассматривает представленные документы, проверяет данные услугополучателя в базе "Национального регистра больных туберкулезом" по Северо-Казахстанской области, заполняет справку и направляет услугополучателя к старшей медицинской сестре - не более 15 (пятнадцать) минут;

3) аға мейірбике стандартқа 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынуды тіркеу журналында анықтаманы тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті алушыға анықтаманы береді - 15 (он бес) минуттан аспайды.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Қазақстан Республикасы Инвестициялар мен даму министрлігінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны, www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсетілмейді.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерін (іс-қимылдарын), өзара іс-қимылдары реттілігін толық сипаттау осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Туберкулезге қарсы ұйымнан
анықтама беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсететін ұйымдардың тізбесі
Р/с №
Ұйымның атауы
Ұйымның мекенжайы
Жұмыс кестесі
1
Солтүстік Қазақстан облысы Денсаулық сақтау басқармасының Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің "Облыстық туберкулезге қарсы диспансер" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Петропавл қаласы,
4-ші линия көшесі, 2
8-7152-53-75-41
дүйсенбі-жұма аралығында
сағат 08.00-ден 17.00-ге дейін
2
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Ауданаралық туберкулезге қарсы диспансер" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Мағжан Жұмабаев ауданы, Булаев қаласы,
Шоссейная көшесі, 5
8-715-31-2-21-52
дүйсенбі-жұма аралығында
сағат 08.00-ден 17.00-ге дейін
3
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Ауданаралық туберкулезге қарсы диспансер" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Ғабит Мүсірепов атындағы аудан, Новоишим ауылы,
Мир көшесі, 1
8-715-35-2-10-25
дүйсенбі-жұма аралығында
сағат 08.00-ден 17.00-ге дейін
4
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Айыртау орталық аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Айыртау ауданы, Саумалкөл ауылы, Хайыров көшесі, 1
8(71533) 2-29-71
дүйсенбі-жұма аралығында
сағат 08.00-ден 17.00-ге дейін
5
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Ақжар орталық аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Ақжар ауданы,
Талшық ауылы,
Әуезов көшесі, 19
8(71546)2-11-32
дүйсенбі-жұма аралығында
сағат 08.00-ден 17.00-ге дейін
6
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Аққайың орталық аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Аққайың ауданы,
Смирново ауылы, Молодежная көшесі, 6

3) старшая медицинская сестра осуществляет регистрацию справки в журнале регистрации предоставления государственной услуги согласно приложению 2 стандарта и предоставляет услугополучателю справку - не более 15 (пятнадцать) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Государственная услуга через республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан, через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz не оказывается.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача справки с
противотуберкулезной
организации"
Перечень организаций, оказывающих государственную услугу.
№ п/п
Наименование организации
Адрес организации
Часы приема
1.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Областной противотуберкулезный диспансер" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
город Петропавловск
улица 4-я Линия 2
8-7152- 53-75-41
Понедельник-пятница с 08.00 до 17.00 часов.
2
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Межрайонный противотуберкулезный диспансер" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
район Магжана Жумабаева, город. Булаево, улица Шоссейная, 5
8-715-31-2-21-52
Понедельник-пятница с 08.00 до 17.00 часов.
3
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Межрайонный противотуберкулезный диспансер" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
район имени Габита Мусрепова, село Новоишимское, улица Мира, 1
8-715-35-2-10-25
Понедельник-пятница с 08.00 до 17.00 часов.
4
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Айыртауская центральная районная больница" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
Айыртауский район, село Саумалколь, улица Хайрова, 1, 8(71533) 2-29-71
Понедельник-пятница с 08.00 до 17.00 часов.
5
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Акжарская центральная районная больница" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
Акжарский район, село Талшик, улица Ауэзова, 19, 8(71546)2-11-32
Понедельник-пятница с 08.00 до 17.00 часов.
6
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Аккаинская центральная районная больница" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
Аккайынский район, село Смирново, улица Молодежная, 6

8(71534) 7-91-88
дүйсенбі-жұма аралығында
сағат 08.00-ден 17.00-ге дейін
"Туберкулезге қарсы ұйымнан
анықтама беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2015 жылғы
03 қыркүйектегі № 338
қаулысымен бекітілген
"Психоневрологиялық ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Психоневрологиялық ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) регламенті "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 272 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11304 болып тіркелген) бекітілген "Психоневрологиялық ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес әзірленді. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес медицина ұйымдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
2) көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
ХҚО-да – диспансерлік есепте тұрғаны/тұрмағаны туралы анықтаманы беру;
денсаулық сақтау ұйымдарында – психиатр-дәрігердің диспансерлік есепте тұрғаны/тұрмағаны туралы анықтама беруі.
Психиатр-дәрігер мен медициналық тіркеуші қол қойған және анықтаманы берген дәрігердің және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен расталған, "Психоневрологиялық ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсетуді тіркеу журналында анықтаманы тіркей отырып, стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша анықтама беріледі.
Көрсетілетін мемлекеттік қызметті ұсыну нысаны – қағаз түрінде.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше қарастырылмаса, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде бар, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Кәмелет жасқа толмаған және әрекетке қабілетсіз адамдарға консультация беру олардың заңды өкілдерінің көзінше жүзеге асырылады. Кәмелет жасқа толмаған және әрекетке қабілетсіз көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші олардың ата-аналарына немесе заңды өкілдеріне береді.
Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.

8(71534) 7-91-88
Понедельник-пятница с 08.00 до 17.00 часов.
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача справки
с противотуберкулезной
организации"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Утвержден постановлением
акимата Северо-Казахстанской
области от 3 сентября 2015 года
№ 338
Регламент государственной услуги "Выдача справки с психоневрологической организации"
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Выдача справки с психоневрологической организации" (далее – государственная услуга) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача справки с психоневрологической организации", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №11304) (далее – стандарт). Государственная услуга оказывается организациями здравоохранения (далее – услугодатель), согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее - ЦОН);
2) услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
в ЦОНе - выдача справки о состоянии/не состоянии на диспансерном учете;
в организациях здравоохранения - выдача справки врачом-психиатром о состоянии/не состоянии на диспансерном учете.
Справка выдается по форме согласно приложению 1 к стандарту, подписанная врачом-психиатром и заверенная печатью врача и услугодателя, с регистрацией справки в журнале регистрации предоставления государственной услуги "Выдача справки из психоневрологической организации" согласно приложению 2 к стандарту.
Форма предоставления государственной услуги – бумажная.
При оказании государственной услуги услугополучатель представляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иные не предусмотрены законами Республики Казахстан.
Консультирование несовершеннолетних и недееспособных лиц осуществляется в присутствии их законных представителей. Результаты оказания государственной услуги несовершеннолетним и недееспособным услугополучателям выдаются услугодателем их родителям или иным законным представителям.
Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее услугополучатель) на платной основе.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының жүгінуі және келесі құжаттарды ұсыну болып табылады:
- тұлғаны идентификациялау үшін жеке басын куәландыратын құжат;
-заңды өкілдің өкілеттігін растайтын құжат (кәмелет жасқа толмағандар үшін);
-қамқорлыққа алынғанын растайтын құжат (сот шешімі бойынша қабілетсіз деп танылғандар үшін).
5. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) көрсетілген қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу орнына жүгінеді, медициналық тіркеуші мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын тексереді және көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді, психоневрологиялық ұйымда есепте тұрған адамдардың дерекқорынан тексереді және көрсетілген қызметті алушыны психиатр-дәрігерге жолдайды – 15 (он бес) минут;
2) психиатр-дәрігер сұрау жүргізеді.
көрсетілетін қызметті алушының психикалық бұзушылығы барына күдіктенген кезде психиатр-дәрігер психолог маманды тарта отыра, оны психоневрологиялық ұйымға дәрігерлік комиссияда қосымша медициналық қарауға жібереді – 50 (елу) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушы кассада мемлекеттік көрсетілетін қызметтің құнын төлейді – 5 (бес) минут;
4) психиатр-дәрігер анықтаманы толтырады және медициналық тіркеушіге береді– 5 (бес) минут;
5) медициналық тіркеуші анықтаманы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді тіркеу журналында тіркейді, анықтаманы көрсетілген қызметті алушыға береді – 15 (он бес) минут).
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) өтінішті тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті алушыны қарау;
3) төлем туралы чекті, түбіртекті беру;
4) анықтаманы толтыру;
5) анықтама беру.
ХҚО-ғы арқылы:
1) көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ның әкімшісіне жүгінеді. Әкімші көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді, мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды тексереді, көрсетілетін қызметті алушыны психиатр-дәрігерге жібереді -15 (он бес) минут;
2) психиатр-дәрігер сұрау жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушыда психикалық бұзушылық барына күдіктенген кезде, психиатр-дәрігер психолог маманды тарта отыра, оны психоневрологиялық ұйымға дәрігерлік комиссияға қосымша медициналық қаралуға жібереді – 50 (елу) минут;

2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги.
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя и предоставление следующих документов:
- документ, удостоверяющий личность, для идентификации личности;
- документ, подтверждающий полномочия законного представителя (для несовершеннолетних);
- документ, подтверждающий опекунство (для лиц, признанных судом недееспособными).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
через услугодателя:
1) услугополучатель обращается в регистратуру услугодателя, медицинский регистратор проверяет документы необходимые для оказания государственной услуге и производит регистрацию заявления, проверяет в базе данных лиц, состоящих на учете в психоневрологической организации и направляет услугополучателя к врачу психиатру – 15 (пятнадцать) минут;
2) врач-психиатр проводит опрос.
При подозрении на наличие у услугополучателя психического расстройства врач-психиатр направляет его на дополнительный медицинский осмотр врачебной комиссией с привлечением специалиста психолога – 50 (пятьдесят) минут;
3) услугополучатель оплачивает в кассе стоимость оказания государственной услуги – 5(пять) минут;
4) врач-психиатр заполняет справку и предает медицинскому регистратору – 5 (пять) минут;
5) медицинский регистратор регистрирует справку в журнале регистрации предоставления государственной услуги, выдает справку услугополучателю – 15 (пятнадцать) минут.
6. Результат процедур (действий) по оказанию государственной услуги служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация обращения;
2) осмотр услугополучателя;
3) выдача чека, квитанции об оплате;
4) заполнение справки;
5) выдача справки.
через ЦОН:
1) услугополучатель обращается к администратору ЦОНа. Администратор производит регистрацию обращения услугополучателя, проверяет документы, необходимые для оказания государственной услуги, направляет услугополучателя к врачу психиатру - 15 (пятнадцать) минут;
2) врач-психиатр проводит опрос.
При подозрении на наличие у услугополучателя психического расстройства врач-психиатр направляет его в психоневрологическую организацию на дополнительный медицинский осмотр врачебной комиссией с привлечением специалиста психолога – 50 (пятьдесят) минут;

3) көрсетілетін қызметті алушы кассада мемлекеттік көрсетілетін қызметтің құнын төлейді – 5 (бес) минут;
4) психиатр-дәрігер анықтаманы толтырады және медициналық тіркеушіге береді-5 (бес) минут;
5) медициналық тіркеуші анықтаманы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді тіркеу журналына тіркейді, анықтаманы көрсетілетін қызметті алушыға береді – 15 (он бес) минут).
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) өтінішті тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті алушыны қарау;
3) төлем туралы чекті, түбіртекті беру;
4) анықтаманы толтыру;
5) анықтама беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) медициналық тіркеуші;
2) психиатр-дәрігер;
3) психолог маманын тарта отыра, дәрігерлік комиссия;
4) кассир.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы:
1) көрсетілген қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу орнына жүгінеді, медициналық тіркеуші мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды тексереді және көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді, психоневрологиялық ұйымда есепте тұрған адамдардың дерекқорынан тексереді және көрсетілген қызметті алушыны психиатр-дәрігерге жібереді – 15 (он бес) минут;
2) психиатр-дәрігер сұрау жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушыда психикалық бұзушылық барына күдіктенген кезде, психиатр-дәрігер психолог маманды тарта отыра, оны психоневрологиялық ұйымға дәрігерлік комиссияға қосымша медициналық қаралуға жібереді – 50 (елу) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушы кассада мемлекеттік көрсетілетін қызметтің құнын төлейді – 5 (бес) минут;
4) психиатр-дәрігер анықтаманы толтырады және медициналық тіркеушіге береді-5 (бес) минут;
5) медициналық тіркеуші анықтаманы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді тіркеу журналына тіркейді, анықтаманы көрсетілетін қызметті алушыға береді – 15 (он бес) минут).
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Халыққа қызмет көрсету орталығына және (немесе) өзге көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының өтінімін өңдеу ұзақтығы:

3) услугополучатель оплачивает в кассе стоимость оказания государственной услуги – 5(пять) минут;
4) врач-психиатр заполняет справку и предает медицинскому регистратору – 5 (пять) минут;
5) медицинский регистратор регистрирует справку в журнале регистрации предоставления государственной услуги, выдает справку услугополучателю – 15 (пятнадцать) минут.
6. Результат процедур (действий) по оказанию государственной услуги служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация обращения;
2) осмотр услугополучателя;
3) выдача чека, квитанции об оплате;
4) заполнение справки;
5) выдача справки
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги.
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) медицинский регистратор;
2) врач-психиатр;
3) врачебная комиссия с привлечением специалиста психолога;
4) кассир.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) через услугодателя:
1) услугополучатель обращается в регистратуру услугодателя, медицинский регистратор проверяет документы необходимые для оказания государственной услуге и производит регистрацию заявления, проверяет в базе данных лиц, состоящих на учете в психоневрологической организации и направляет услугополучателя к врачу психиатру – 15 (пятнадцать) минут;
2) врач-психиатр проводит опрос.
При подозрении на наличие у услугополучателя психического расстройства врач-психиатр направляет его на дополнительный медицинский осмотр врачебной комиссией с привлечением специалиста психолога – 50 (пятьдесят) минут;
3) услугополучатель оплачивает в кассе стоимость оказания государственной услуги – 5(пять) минут;
4) врач-психиатр заполняет справку и предает медицинскому регистратору – 5 (пять) минут;
5) медицинский регистратор регистрирует справку в журнале регистрации предоставления государственной услуги, выдает справку услугополучателю – 15 (пятнадцать) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги:
9. Описание порядка обращения в центр обслуживания населения и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса слугополучателя:

8(71542) 2-21-97
дүйсенбі-жұма аралығында
сағат 9-дан 17-ге дейін
13
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Шал ақын ауданының орталық аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Шал ақын ауданы, Сергеевка қаласы,
Гончаров көшесі, 119
8(71534) 7-91-88
дүйсенбі-жұма аралығында
сағат 9-дан 17-ге дейін
14
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Психоневрологиялық диспансер" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Петропавл қаласы,
Рига көшесі, 6
8(7152) 46-20-77
дүйсенбі-жұма аралығында
сағат 9-дан 17-ге дейін
15
"Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалының мамандандырылған ХҚО бөлімі
Петропавл қаласы,
Нефтепроводная көшесі, 7
дүйсенбі-жұма аралығында
сағат 9-дан 17-ге дейін
"Психоневрологиялық ұйымнан
анықтама беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
"Психоневрологиялық ұйымнан
анықтама беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2015 жылғы
03 қыркүйектегі № 338
қаулысымен бекітілген
"Наркологиялық ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Наркологиялық ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) регламенті "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 272 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11304 болып тіркелген) бекітілген "Наркологиялық ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес әзірленді. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес медицина ұйымдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау (хабарланған келісім бланкін толтыру) және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізуге құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
2) көрсетілетін қызметті беруші.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны – қағаз түрінде.

8(71542) 2-21-97
С 9 до 17 часов с понедельника по пятницу
13
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центральная районная больница района Шал акына" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
Район Шал акына, город Сергеевка, улица Гончарова, 119
8(71534) 7-91-88
С 9 до 17 часов с понедельника по пятницу
14
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Психоневрологический диспансер" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
город Петропавловск, улица Рижская, 6
8(7152) 46-20-77
С 9 до 17 часов с понедельника по пятницу
15
Отдел специализированный ЦОН филиала республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Северо-Казахстанской области
город Петропавловск, улица Нефтепроводная, 7
С 9 до 17 часов с понедельника по пятницу
Приложение 2
к регламенту оказание
государственной услуги
"Выдача справки из
психоневрологической
организации"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 2
к регламенту оказание
государственной услуги
"Выдача справки из
психоневрологической
организации"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги.
Утвержден постановлением
акимата Северо-Казахстанской
области от 03 сентября
2015 года № 338
Регламент государственной услуги "Выдача справки с наркологической организации"
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Выдача справки с наркологической организации" (далее – государственная услуга) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача справки с наркологической организации", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за №11304) (далее – стандарт). Государственная услуга оказывается медицинскими организациями, согласно приложению 1 к настоящему регламенту (далее – услугодатель).
Прием заявлений (заполнение бланка информированного согласия) и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее - ЦОН);
2) услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.

3. Көрсетілетін мемлекеттің қызметінің нәтижесі:
ХҚО-да – диспансерлік есепте тұрғаны/тұрмағаны туралы анықтаманы беру;
денсаулық сақтау ұйымдарында – нарколог-дәрігердің диспансерлік есепте тұрғаны/тұрмағаны туралы анықтаманы беруі.
Нарколог-дәрігер мен медициналық тіркеуші қол қойған және анықтаманы берген дәрігердің және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен расталған, стандартқа 2-қосымшаға сәйкес "Наркологиялық ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсетуді тіркеу журналында анықтаманы тіркей отырып, стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша анықтама беріледі.
Биологиялық ортаны зерттеу нәтижесі оң болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мамандандырылған наркологиялық ұйымға дәрігерлік-консультациялық комиссияға жіберіледі.
Көрсетілетін мемлекеттік қызметті ұсыну нысаны – қағаз түрінде.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының жүгінуі және келесі құжаттарды ұсынуы болып табылады:
1) жеке басын куәландыратын құжат (он алты жасқа толмаған тұлғалар үшін - туу туралы куәлік);
2) заңды өкілдің жеке басын куәландыратын құжат (кәмелетке толмағандар үшін);
3) қамқоршының және қамқорлыққа алушының жеке басын куәландыратын құжат (сотпен іс-әрекетке қабілетсіз болып табылатын тұлғалар үшін);
4) тұрғындардың бекітілген тізіліміне сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің қызмет көрсету аймағында бекітілген болуы.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
ХҚО арқылы:
1) көрсетілген қызметті алушы ХҚО әкімшісіне жүгінеді. Әкімші көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді, мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды тексереді, көрсетілетін қызметті алушыны кассаға жібереді – 10 (он) минут;
2) кассир көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызмет көрсету үшін төлемді қабылдайды, төлегеннен кейін төлем туралы түбіртекті береді және көрсетілетін қызметті алушыны нарколог-дәрігерге жібереді – 5 (бес) минут;
3) нарколог-дәрігер наркологиялық есепте тұрған адамдардың дерекқорынан тексереді, толтыру үшін хабарланған келісімнің бланкін береді, келісім алады, клиникалық қарау жүргізеді. Орта медицина қызметкері көрсетілетін қызметті алушыны психикаға белсенді әсер ететін заттардың болуына биологиялық орталарды тестілеу үшін ертіп барады. Нарколог-дәрігер анықтама жазады және жеке мөрін қояды, анықтаманы ұсынылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің журналында тіркейді, мемлекеттік қызметтің көрсетілгендігі туралы мөртабан қояды және көрсетілген қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді – 45 (қырық бес) минут;
көрсетілетін қызметті беруші арқылы:

3. Результат оказания государственной услуги:
в ЦОНе - выдача справки о состоянии/не состоянии на диспансерном учете;
в организациях здравоохранения - выдача справки врачом-наркологом о состоянии/не состоянии на диспансерном учете.
Справка выдается по форме согласно приложению 1 к стандарту, подписанная врачом-наркологом и медицинским регистратором, выдавшими справку, и заверенная печатью врача и услугодателя, с регистрацией справки в журнале регистрации предоставления государственной услуги "Выдача справки с наркологической организации" согласно приложению 2 к стандарту.
В случае положительного результата исследования биологической среды услугополучатель направляется на врачебно-консультативную комиссию в специализированную наркологическую организацию.
Форма предоставления государственной услуги - бумажная.
Государственная услуга оказывается на платной основе физическим лицам (далее - услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя и предоставление следующих документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта:
1) документ, удостоверяющий личность (для лиц, не достигших шестнадцатилетнего возраста – свидетельство о рождении);
2) документ, удостоверяющий личность законного представителя (для несовершеннолетних);
3) документ, удостоверяющий личность опекуна и подтверждающий опекунство (для лиц, признанных судом недееспособными);
4) наличие прикрепления в районе обслуживания услугодателя согласно регистру прикрепленного населения.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
через ЦОН:
1) услугополучатель обращается к администратору ЦОНа. Администратор производит регистрацию обращения услугополучателя, проверяет документы, необходимые для оказания государственной услуги, направляет услугополучателя в кассу - 10 (десять) минут;
2) кассир принимает оплату от услугополучателя за оказания государственной услуги, после оплаты выдает квитанцию об оплате и направляет услугополучателя к врачу наркологу - 5 (пять) минут;
3) врач-нарколог проверяет в базе данных лиц, состоящих на наркологическом учете, предоставляет для заполнения бланк информированного согласия, получает согласие, проводит клинический осмотр. Средний медицинский работник сопровождает услугополучателя для тестирования биологических сред на наличие психоактивных веществ. Врач-нарколог делает запись в справке и ставит личную печать, регистрирует справку в журнале регистрации предоставленной государственной услуги, ставит штамп об оказанной государственной услуги и выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю - 45 (сорок пять) минут;
через услугодателя:

1) көрсетілетін қызметті алушы медициналық тіркеушіге жүгінеді, медициналық тіркеуші көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді, мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды тексереді, көрсетілетін қызметті алушыны нарколог-дәрігердің кабинетіне жібереді – 10 (он) минут;
2) кассир мемлекеттік көрсетілген қызмет туралы көрсетілетін қызметті алушыларды тіркеудің электрондық журналында анықтаманы тіркейді, төлем туралы түбіртекті береді, бұдан кейін көрсетілетін қызметті алушы нарколог-дәрігерге жүгінеді – 15 (он бес) минут;
3) нарколог-дәрігер наркологиялық есепте тұрған адамдардың дерекқорынан тексереді, толтыру үшін хабарланған келісімнің бланкін береді, келісім алады, клиникалық қарау жүргізеді. Орта медицина қызметкері көрсетілетін қызметті алушыны алгоритмге сәйкес психикаға белсенді әсер ететін заттардың болуына биологиялық орталарды тестілеу үшін ертіп барады. Нарколог-дәрігер анықтама жазады және жеке мөрін басады, анықтаманы көрсетілген мемлекеттік қызметті тіркеу журналына тіркейді, мемлекеттік қызмет көрсетілгені туралы мөртабан қояды және көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді – 35 (отыз бес) минут;
4) кассир көрсетілген мемлекеттік қызмет туралы анықтамаға мөртабан қояды және көрсетілетін қызметті алушыға береді – 5 (бес) минут.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушыны алдын ала қарау кабинетіне жіберу;
2) зерттеу нәтижесі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
медициналық тіркеуші (ХҚО әкімшісі);
нарколог-дәрігер, орта медицина қызметкері;
кассир.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу орнына жүгінеді, медициналық тіркеуші көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді, мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды тексереді және көрсетілетін қызметті алушыны нарколог-дәрігердің кабинетіне жібереді – 10 (он) минут;
2) кассир мемлекеттік көрсетілген қызмет туралы көрсетілетін қызметті алушыларды тіркеудің электрондық журналында анықтаманы тіркейді, төлем туралы түбіртекті береді, бұдан кейін көрсетілетін қызметті алушы нарколог-дәрігерге жүгінеді – 15 (он бес) минут.

1) услугополучатель обращается к медицинскому регистратору, медицинский регистратор производит регистрацию обращения услугополучателя, проверяет документы, необходимые для оказания государственной услуги и направляет услугополучателя в кабинет врача-нарколога-10 (десять) минут;
2) кассир регистрирует справку в электронном журнале регистрации услугополучателей об оказанной государственной услуги, выдает квитанцию об оплате, после чего услугополучатель обращается к врачу наркологу - 15 (пятнадцать) минут;
3) врач-нарколог проверяет в базе данных лиц, состоящих на наркологическом учете, предоставляет для заполнения бланк информированного согласия, получает согласие, проводит клинический осмотр.
Средний медицинский работник сопровождает услугополучателя для тестирования биологических сред на наличие психоактивных веществ, согласно алгоритма. Врач нарколог делает запись в справке, ставит личную печать, и направляет в кассу для получения штампа об оказанной услуге - 35 (тридцать пять) минут;
4) кассир ставит штамп в справке об оказанной государственной услуги и выдает услугополучателю - 5 (пять) минут.
6. Результат процедур (действий) по оказанию государственной услуги служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) направление услугополучателя в кабинет профилактического осмотра;
2) результат исследования;
3) выдача результата услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
медицинский регистратор (администратор ЦОНа);
врач-нарколог, средний медицинский работник;
кассир.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
через услугодателя:
1) услугополучатель обращается к медицинскому регистратору, медицинский регистратор производит регистрацию обращения услугополучателя, проверяет документы, необходимые для оказания государственной услуги и направляет услугополучателя в кабинет врача-нарколога-10 (десять) минут;
2) кассир регистрирует справку в электронном журнале регистрации услугополучателей об оказанной государственной услуги, выдает квитанцию об оплате, после чего услугополучатель обращается к врачу наркологу - 15 (пятнадцать) минут;

3) нарколог-дәрігер наркологиялық есепте тұрған адамдардың дерекқорынан тексереді, толтыру үшін хабарланған келісімнің бланкін береді, келісім алады, клиникалық қарау жүргізеді.Орта медицина қызметкері көрсетілетін қызметті алушыны алгоритмге сәйкес психикаға белсенді әсер ететін заттардың болуына биологиялық орталарды тестілеу үшін ертіп барады. Нарколог-дәрігер анықтама жазады және жеке мөрін басады, анықтаманы көрсетілген мемлекеттік қызметті тіркеу журналына тіркейді, мемлекеттік қызмет көрсетілгені туралы мөртабан қояды және көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді – 35 (отыз бес) минут;
4) кассир көрсетілген мемлекеттік қызмет туралы анықтамаға мөртабан қояды және көрсетілетін қызметті алушыға береді – 5 (бес) минут.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. ХҚО-ға жүгіну тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының өтінімін өңдеу ұзақтығы:
1) көрсетілген қызметті алушы ХҚО әкімшісіне жүгінеді. Әкімші көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді, мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды тексереді, көрсетілетін қызметті алушыны кассаға жібереді – 10 (он) минут;
2) кассир көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызмет көрсету үшін төлемді қабылдайды, төлегеннен кейін төлем туралы түбіртекті береді және көрсетілетін қызметті алушыны нарколог-дәрігерге жібереді – 5 (бес) минут;
3) нарколог-дәрігер наркологиялық есепте тұрған адамдардың дерекқорынан тексереді, толтыру үшін хабарланған келісімнің бланкін береді, келісім алады, клиникалық қарау жүргізеді. Орта медицина қызметкері көрсетілетін қызметті алушыны психикаға белсенді әсер ететін заттардың болуына биологиялық орталарды тестілеу үшін ертіп барады. Нарколог-дәрігер анықтама жазады және жеке мөрін басады, анықтаманы көрсетілген мемлекеттік қызметті тіркеу журналына тіркейді, мемлекеттік қызмет көрсетілгені туралы мөртабан қояды және көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді – 45 (қырық бес) минут.
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілмейді.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде ХҚО-ның және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерін (іс-қимылдарын), өзара іс-қимылдары реттілігін толық сипаттау осы регламентке 2, 3-қосымшаларға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Наркологиялық ұйымнан
анықтама беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 1- қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсететін ұйымдардың тізбесі
Р/с №
Ұйымның атауы
Ұйымның мекенжайы
Жұмыс кестесі
1.
Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің "Облыстық наркологиялық орталық" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Петропавл қаласы,
2-ші кірпіш көшесі, 6

3) врач-нарколог проверяет в базе данных лиц, состоящих на наркологическом учете, предоставляет для заполнения бланк информированного согласия, получает согласие, проводит клинический осмотр.
Средний медицинский работник сопровождает услугополучателя для тестирования биологических сред на наличие психоактивных веществ, согласно алгоритма. Врач нарколог делает запись в справке, ставит личную печать, и направляет в кассу для получения штампа об оказанной услуге - 35 (тридцать пять) минут;
4) кассир ставит штамп в справке об оказанной государственной услуги услугополучателю - 5 (пять) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги.
9. Описание порядка обращения в ЦОН, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) услугополучатель обращается к администратору ЦОНа. Администратор производит регистрацию обращения услугополучателя, проверяет документы, необходимые для оказания государственной услуги, направляет услугополучателя в кассу - 10 (десять) минут;
2) кассир принимает оплату от услугополучателя за оказания государственной услуги, после оплаты выдает квитанцию об оплате и направляет услугополучателя к врачу наркологу - 5 (пять) минут;
3) врач-нарколог проверяет в базе данных лиц, состоящих на наркологическом учете, предоставляет для заполнения бланк информированного согласия, получает согласие, проводит клинический осмотр. Средний медицинский работник сопровождает услугополучателя для тестирования биологических сред на наличие психоактивных веществ. Врач-нарколог делает запись в справке и ставит личную печать, регистрирует справку в журнале регистрации предоставленной государственной услуги, ставит штамп об оказанной государственной услуги и выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю - 45 (сорок пять) минут.
10. Государственная услуга через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz не оказывается.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействия структурных подразделений (работников) ЦОНа и услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 2, 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача справки с
наркологической организации"
Перечень организаций, оказывающих государственную услугу.
№ п/п
Наименование организации
Адрес организации
График работы
1.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Областной наркологический центр" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
город Петропавловск, улица 2-я
Кирпичная, 6

50-75-45
демалыс және мереке күндерінен басқа дүйсенбіден бастап жұмаға дейін
сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін сағат 13.00-ден 13.30-ға дейін түскі үзіліспен
2
"Мамандандырылған халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалының мамандандырылған ХҚО бөлімі
Петропавл қаласы,
Нефтепроводная көшесі, 1б
34-кабинет
демалыс және мереке күндерінен басқа дүйсенбіден бастап жұмаға дейін
сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін сағат 13.00-ден 13.30-ға дейін түскі үзіліспен
3
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Айыртау орталық аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Айыртау ауданы, Саумалкөл ауылы, Хайыров көшесі 1
8(71533) 2-29-71
демалыс және мереке күндерінен басқа дүйсенбіден бастап жұмаға дейін
сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін сағат 13.00-ден 13.30-ға дейін түскі үзіліспен
4
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Ақжар орталық аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Ақжар ауданы,
Талшық ауылы,
Әуезов көшесі, 19
8(71546)2-11-32
демалыс және мереке күндерінен басқа дүйсенбіден бастап жұмаға дейін
сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін сағат 13.00-ден 13.30-ға дейін түскі үзіліспен
5
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Аққайың орталық аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Аққайың ауданы,
Смирново ауылы, Молодежная көшесі, 6
8(71532) 2-16-28
демалыс және мереке күндерінен басқа дүйсенбіден бастап жұмаға дейін
сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін сағат 13.00-ден 13.30-ға дейін түскі үзіліспен
6
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Явленка орталық аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Есіл ауданы,
Явленка ауылы,
Амангелді Иманов көшесі, 78
8(71543) 2-16-95
демалыс және мереке күндерінен басқа дүйсенбіден бастап жұмаға дейін
сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін сағат 13.00-ден 13.30-ға дейін түскі үзіліспен
7
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Жамбыл орталық аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Жамбыл ауданы, Пресновка ауылы,
Логовая көшесі, 46
8(71544) 2-11-03
демалыс және мереке күндерінен басқа дүйсенбіден бастап жұмаға дейін
сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін сағат 13.00-ден 13.30-ға дейін түскі үзіліспен
8
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Мағжан Жұмабаев ауданының орталық аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Мағжан Жұмабаев ауданы, Булаев қаласы,
Мир көшесі, 8

50-75-45
с понедельника по пятницу с 9-00 до 17-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 13-30, кроме выходных и праздничных дней
2
Отдел специализированный ЦОН филиала республиканского государственного предприятия "Специализированный центр обслуживания населения" по Северо-Казахстанской области
город Петропавловск, улица Нефтепроводная 1б, кабинет 34
с понедельника по пятницу с 9-00 до 17-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 13-30, кроме выходных и праздничных дней
3
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Айыртауская центральная районная больница" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
Айыртауский район, село Саумалколь, улица Хайрова, 1, 8(71533) 2-29-71
с понедельника по пятницу с 9-00 до 17-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-00, кроме выходных и праздничных дней
4
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Акжарская центральная районная больница" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
Акжарский район, село Талшик, улица Ауэзова, 19, 8(71546)2-11-32
с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-00 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-00, кроме выходных и праздничных дней
5
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Аккайынская центральная районная больница" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
Аккайынский район, село Смирново, улица Молодежная, 6
8(71532) 2-16-28
с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-00 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-00, кроме выходных и праздничных дней
6
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Явленская центральная районная больница" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
Есильский район,
село Явленка,
улица Амангельды Иманова, 78
8(71543) 2-16-95
с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-00 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-00, кроме выходных и праздничных дней,
7
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жамбылская центральная районная больница" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
Жамбылский район,
село Пресновка, улица Логовая, 46
8(71544) 2-11-03
с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-00 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-00, кроме выходных и праздничных дней
8
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центральная районная больница района Магжана Жумабаева" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
район Жумабаева
город Булаево, улица Мира, 8,

8(71542) 2-21-97
демалыс және мереке күндерінен басқа дүйсенбіден бастап жұмаға дейін
сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін сағат 13.00-ден 13.30-ға дейін түскі үзіліспен
15
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Шал ақын ауданының орталық аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Шал ақын ауданы, Сергеевка қаласы,
Гончаров көшесі, 119
8(71534) 7-91-88
демалыс және мереке күндерінен басқа дүйсенбіден бастап жұмаға дейін
сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін сағат 13.00-ден 13.30-ға дейін түскі үзіліспен
"Наркологиялық ұйымнан
анықтама беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2- қосымша
"Наркологиялық ұйымнан
анықтама беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 3- қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2015 жылғы
03 қыркүйектегі № 338
қаулысымен бекітілген
"Стационарлық науқастың медициналық картасынан үзінді көшірме беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Стационарлық науқастың медициналық картасынан үзінді көшірме беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) регламенті "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 272 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11304 болып тіркелген) бекітілген "Стационарлық науқастың медициналық картасынан үзінді көшірме беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес әзірленді. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес стационарлық көмек көрсететін медициналық ұйымдар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны - қағаз.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі - "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен бекітілген нысан бойынша қағаз түрінде, ординатор дәрігер қол қойған, жеке дәрігердің мөрімен және қызметті берушінің мөрімен расталған медициналық картадан жазылып берілетін үзінді.
Қызметті алушыны қабылдау кезек тәртібінде жүзеге асырылады. Алдын ала жазылу мен жеделдетіп қызмет көрсету көзделмеген.
Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау

8(71542) 2-21-97
с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-00 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-00, кроме выходных и праздничных дней
15
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центральная районная больница района Шал акына" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
город Сергеевка, улица Павла Гончарова, 119
8(71534) 7-91-88
с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-00 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-00, кроме выходных и праздничных дней
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача справки с
наркологического диспансера"
Справочник Бизнес-процессов оказания государственной услуги услугодателя
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача справки с
наркологической организации"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги через ЦОН
Утвержден постановлением
акимата Северо-Казахстанской
области от 3 сентября 2015 года
№ 338
Регламент государственной услуги "Выдача выписки из медицинской карты стационарного больного"
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Выдача выписки из медицинской карты стационарного больного" (далее — государственная услуга) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача выписки из медицинской карты стационарного больного", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №11304) (далее – стандарт). Государственная услуга оказывается медицинскими организациями, оказывающими стационарную помощь, согласно приложению 1 к настоящему регламенту (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги — бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - выписка из медицинской карты стационарного больного в бумажном виде по форме, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения", подписанная врачом-ординатором, заверенная личной врачебной печатью и печатью услугодателя.
Прием услугополучателей осуществляется в порядке очереди. Предварительная запись и ускоренное обслуживание не предусмотрены.
Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее -услугополучатель) бесплатно.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының жүгінуі және жеке басын куәландыратын құжатты ұсынуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) ординатор дәрігер көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерін салыстырады, мәліметтерді стационарлық науқастардың электрондық тіркеліміне (бұдан әрі - СНЭТ) енгізеді, қағаз нұсқада ауруханадан шығарылу эпикризін ресімдейді, жеке дәрігердің мөрімен растайды және бөлімшенің меңгерушісіне береді - 20 (жиырма) минуттан аспайды;
2) бөлімшенің меңгерушісі ауруханадан шығарылу эпикризі мәліметтерінің дұрыстығын тексереді, қолтаңбамен растайды - 5 (бес) минуттан аспайды;
3) ординатор дәрігер көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді - 5 (бес) минуттан аспайды.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) қағаз нұсқада ауруханадан шығарылу эпикризі;
2) бөлімше меңгерушісінің қолтаңбасымен растау;
3) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
ординатор дәрігер;
бөлімшенің меңгерушісі.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы:
1) ординатор дәрігер көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерін салыстырады, мәліметтерді СНЭТ-ға енгізеді, қағаз нұсқада ауруханадан шығарылу эпикризін ресімдейді, жеке дәрігердің мөрімен растайды - 20 (жиырма) минуттан аспайды;
2) бөлімшенің меңгерушісі ауруханадан шығарылу эпикризінің дұрыстығын тексереді, қолтаңбамен растайды - 5 (бес) минуттан аспайды;
3) ординатор дәрігер көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді - 5 (бес) минуттан аспайды.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Қазақстан Республикасы Инвестициялар мен даму министрлігінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны, www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсетілмейді.

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя и предоставление документа, удостоверяющего личность.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) врач – ординатор осуществляет сверку данных услугополучателя, вносит данные в Электронный регистр стационарных больных (далее – ЭРСБ), оформляет выписной эпикриз в бумажном варианте, заверяет личной врачебной печатью и передает заведующему отделением – не более 20 (двадцати) минут;
2) заведующий отделением проверяет достоверность данных выписного эпикриза, заверяет подписью и передает врачу – ординатору – не более 5 (пяти) минут;
3) врач – ординатор выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю – не более 5 (пяти) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) выписной эпикриз в бумажном варианте;
2) заверение подписью заведующего отделением;
3) выдача результата оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги.
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
врач – ординатор;
заведующий отделением.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) врач – ординатор осуществляет сверку данных услугополучателя, вносит данные в ЭРСБ, оформляет выписной эпикриз в бумажном варианте, заверяет личной врачебной печатью и передает заведующему отделением – не более 20 (двадцати) минут;
2) заведующий отделением проверяет достоверность данных выписного эпикриза, заверяет подписью – не более 5 (пяти) минут;
3) врач – ординатор выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю – не более 5 (пяти) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги.
9. Государственная услуга через республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан, через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz не оказывается.

10. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерін (іс-қимылдарын), өзара іс-қимылдары реттілігін толық сипаттау осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Стационарлық науқастың
медициналық картасынан үзінді
көшірме беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсететін ұйымдардың тізбесі
Р/с №
Ұйымның атауы
Ұйымның мекенжайы
Жұмыс кестесі
1
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық аурухана" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Петропавл қаласы, Брусиловский көшесі, 20
8(7152) 46-46-63
дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда
сағат 8.00-ден бастап 17.00-ге дейін
2
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық балалар ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Петропавл қаласы,
Пушкин көшесі, 23
8(7152) 46-43-27
дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда
сағат 8.00-ден бастап 17.00-ге дейін
3
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық тері-венерологиялық диспансері" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Петропавл қаласы, Интернациональная көшесі, 90
8(7152) 33-89-89
дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда
сағат 8.00-ден бастап 17.00-ге дейін
4
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық туберкулезге қарсы диспансер" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Петропавл қаласы,
4-ші линия көшесі, 2
8 (7152) 53-75-41
дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда
сағат 8.00-ден бастап 17.00-ге дейін
5
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Кардиологиялық орталық" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Петропавл қаласы, Васильев көшесі,123
8(7152) 33-45-45
дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда
сағат 8.00-ден бастап 17.00-ге дейін
6
Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің "Облыстық наркологиялық орталық" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Петропавл қаласы,
2-ші кірпіш көшесі, 4
8(7152) 50-75-45
дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда
сағат 8.00-ден бастап 17.00-ге дейін
7
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Психоневрологиялық диспансер" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Петропавл қаласы,
Рига көшесі, 6
8(7152) 46-20-77
дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда
сағат 8.00-ден бастап 17.00-ге дейін
8
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық онкологиялық диспансер" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Петропавл қаласы, Әуезов көшесі, 133
8(7152) 46-20-77
дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда
сағат 8.00-ден бастап 17.00-ге дейін
9
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық перинаталдық орталық" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 233

10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача выписки из
медицинской карты
стационарного больного"
Перечень организаций, оказывающих государственную услугу
№ п/п
Наименование организации
Адрес организации
График работы
1.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Областная больница" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
Город Петропавловск, улица Брусиловского, 20
8(7152)46-46-63
с понедельника по пятницу
с 8.00 до 17.00 часов
2
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Детская областная больница" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
Город Петропавловск, улица Пушкина, 23
8(7152) 46- 43-27
с понедельника по пятницу с 8.00 до 17.00 часов
3
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Областной кожно – венерологический диспансер" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
Город Петропавловск, улица Интернациональная, 90
8(7152)33-89-89
с понедельника по пятницу
с 8.00 до 17.00 часов
4
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Областной противотуберкулезный диспансер" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
Город Петропавловск, улица 4-я линия,2
8(7152)53-75-41
с понедельника по пятницу
с 8.00 до 17.00 часов
5
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Областной кардиологический центр" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
Город Петропавловск, улица Васильева, 123
8(7152)33-45-45
с понедельника по пятницу
с 8.00 до 17.00 часов
6
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Областной наркологический центр" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
Город Петропавловск, улица 2-ая кирпичная, 4
8(7152) 50-75-45
с понедельника по пятницу
с 8.00 до 17.00 часов
7
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Областной психоневрологический диспансер" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
Город Петропавловск, улица Рижская,6
8(7152)46-20-77
с понедельника по пятницу
с 8.00 до 17.00 часов
8
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Областной онкологический диспансер" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
Город Петропавловск, улица Ауэзова,133
8(7152) 52-55-84
с понедельника по пятницу
с 8.00 до 17.00 часов
9
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Областной перинатальный центр" акимата Северо-Казахстанской области Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
Город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 233

1. Жалпы ережелер
1. "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) регламенті "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 272 бұйрығымен (№ 11304 болып нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген) бекітілген "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес әзірленді. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - дәрігер қол қойған, жеке дәрігердің мөрімен және көрсетілген қызметті берушінің мөрімен расталған мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартқа қосымшаға сәйкес нысан бойынша және "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен бекітілген № 035-2/е және № 079/е нысандары бойынша берілген медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан анықтама.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының жүгінуі және жеке басын куәландыратын құжатты ұсынуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) медициналық тіркеуші көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді, Тіркелген тұрғындардың тіркелімінен тексереді, статистикалық талон береді және көрсетілетін қызметті алушыны дәрігердің қабылдауына жібереді – 10 (он) минуттан аспайды;
2) дәрігер көрсетілетін қызметті алушыны қабылдауды жүргізеді және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді – 20 (жиырма) минуттан аспайды.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:

1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Выдача справки с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь" (далее – государственная услуга) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача справки с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №11304) (далее – стандарт). Государственная услуга оказывается медицинскими организациями, оказывающими первичную медико-санитарную помощь (далее – услугодатель), согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – справка с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь, выданная по форме согласно приложению к стандарту государственной услуги и по формам №035-2/у и № 079/у, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения", подписанным врачом, заверены личной врачебной печатью и печатью услугодателя.
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее- услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя и предоставление документа удостоверяющего личность.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) медицинский регистратор осуществляет регистрацию обращения услугополучателя, проверку в Регистре прикрепленного населения, выдает статистический талон и направляет услугополучателя на прием к врачу - не более 10 (десяти) минут;
2) врач проводит прием услугополучателя и выдает результат оказания государственной услуги– не более 20 (двадцати) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):

1. Жалпы ережелер
1. "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан еңбекке уақытша жарамсыздық парағын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) регламенті "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 272 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11304 болып тіркелді) бекітілген "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан еңбекке уақытша жарамсыздық парағын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес әзірленді. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – "Еңбекке уақытша жарамсыздыққа сараптама жүргізу, еңбекке уақытша жарамсыздық парағын және анықтамасын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 183 бұйрығына сәйкес медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан берілетін еңбекке уақытша жарамсыздық туралы парақ.
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының жүгінуі және жеке басын куәландыратын құжатты ұсынуы болып табылады.
5. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны:
1) медициналық тіркеуші көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді, Тіркелген тұрғындардың тіркелімінен тексереді және көрсетілетін қызметті алушыны дәрігердің кабинетіне жібереді – 10 (он) минуттан аспайды;
2) дәрігер көрсетілетін қызметті алушыны қабылдайды және уақытша еңбекке жарамсыздық анықтамаларын және парақтарын беру кабинетіне жібереді – 10 (он) минуттан аспайды;
3) уақытша еңбекке жарамсыздық анықтамаларын және парақтарын беру кабинетінің тіркеушісі парақтың төлқұжат бөлігін толтырады, көрсетілген қызметті алушыға береді және оны дәрігерге жібереді - 5 (бес) минуттан аспайды;

1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Выдача листа о временной нетрудоспособности с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь" (далее – государственная услуга) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача листа о временной нетрудоспособности с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №11304) (далее – стандарт). Государственная услуга оказывается медицинскими организациями, оказывающими первичную медико-санитарную помощь согласно приложению 1 к настоящему регламенту (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – лист о временной нетрудоспособности с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь в соответствии с приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 31 марта 2015 года №183 "Об утверждении Правил проведения экспертизы временной нетрудоспособности, выдачи листа и справки о временной нетрудоспособности".
Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя и предоставление документа удостоверяющего личность.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги через услугодателя:
1) медицинский регистратор осуществляет регистрацию обращения услугополучателя, проверку в Регистре прикрепленного населения, и направляет услугополучателя в кабинет врача - не более 10 (десяти) минут;
2) врач проводит прием услугополучателя и направляет в кабинет выдачи справок и листов о временной нетрудоспособности – не более 10 (десяти) минут;
3) регистратор кабинета выдачи справок и листов временной нетрудоспособности заполняет паспортную часть листа, выдает услугополучателю и направляет его к врачу – не более 5 (пяти) минут;

1. Жалпы ережелер
1. "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан еңбекке уақытша жарамсыздық туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) регламенті "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 272 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11304 болып тіркелген) бекітілген "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан еңбекке уақытша жарамсыздық туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес әзірленді. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – "Еңбекке уақытша жарамсыздыққа сараптама жүргізу, еңбекке уақытша жарамсыздық парағын және анықтамасын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 183 бұйрығына сәйкес медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан берілетін еңбекке уақытша жарамсыздық туралы анықтама беру.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының жүгінуі және жеке тұлғаны куәландыратын құжаттарды ұсынуы болып табылады.
5. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны:
1) медициналық тіркеуші көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді, Тіркелген тұрғындардың тіркелімінен тексереді, дәрігердің кабинетіне жібереді – 10 (он) минут;
2) дәрігер көрсетілетін қызметті алушыны қабылдайды және уақытша еңбекке жарамсыздық анықтамаларын және парақтарын беру кабинетіне жібереді – 10 (он) минут;
3) уақытша еңбекке жарамсыздық анықтамаларын және парақтарын беру кабинетінің тіркеушісі парақтың төлқұжат бөлігін толтырады және көрсетілетін қызметті алушыға береді - 5 (бес) минут;
4) дәрігер уақытша еңбекке жарамсыздық туралы анықтаманы толтырады және нәтижені көрсетілетін қызметті алушыға береді - 5 (бес) минут.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:

1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Выдача справки о временной нетрудоспособности с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь" (далее – государственная услуга) разработана в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача справки о временной нетрудоспособности с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №11304) (далее – стандарт). Государственная услуга оказывается медицинскими организациями, оказывающими первичную медико-санитарную помощь, согласно приложению 1 к настоящему регламенту (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – выдача справки о временной нетрудоспособности с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь в соответствии с приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 183 "Об утверждении Правил проведения экспертизы временной нетрудоспособности, выдачи листа и справки о временной нетрудоспособности".
4. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя и предоставление документа, удостоверяющего личность.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги через услугодателя:
1) медицинский регистратор осуществляет регистрацию обращения услугополучателя, проверку в Регистре прикрепленного населения, выдает статистический талон и направляет услугополучателя на прием к врачу – не более 10 (десять) минут;
2) врач проводит прием услугополучателя и направляет в кабинет выдачи справок и листов временной нетрудоспособности – не более 10 (десять) минут;
3) регистратор кабинета выдачи справок и листов временной нетрудоспособности заполняет паспортную часть справки и направляет услугополучателя к врачу – не более 5 (пять) минут;
4) врач заполняет справку о временной нетрудоспособности и выдает услугополучателю – не более 5 (пять) минут.
7. Результат процедур (действий) по оказанию государственной услуги служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):