"Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің регламентін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1327 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 29 қаңтарда № 4366 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 03 мамырдағы № 338 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қаласы әкімдігінің 03.05.2016 № 338 қаулысымен (қол қойылған сәттен бастап күшіне енеді және 2016 жылғы 18 мамырдан бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 1-тармағына, "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 3-бабы 3-тармағының 1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабы 2-тармағына сәйкес, Риддер қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Риддер қаласының әкімі Ж. Мұратов
Риддер қаласы әкімдігінің
2015 жылғы "28" желтоқсан
№ 1327 қаулысымен
бекітілді
"Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы регламент "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – аппарат) қызметінің ұйымдастыру және ішкі тәртібі мәселелерін айқындайды.
2. Аппарат қала әкімі мен қала әкімдігінің қызметін ақпараттық-талдамалық, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық техникалық қамтамасыз ету мақсатында, мемлекеттік мекеменің ұйымдастыру-құқықтық нысанында құрылған мемлекеттік орган болып табылады.
3. Аппаратты Риддер қаласының әкімдігі (бұдан әрі – қала әкімдігі) құрады, таратады және қайта ұйымдастырады. Аппарат туралы ережені, оның құрылымын қала әкімдігі бекітеді.
4. Аппарат өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Заңдарын, өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы регламентті басшылыққа алады.
2. Аппараттың жұмысын жоспарлау
5. Аппараттың жұмысы ағымдағы жоспарлауға сәйкес жүзеге асырылады. Ағымдағы жоспарлау аппараттың тоқсандық жұмыс жоспарларынан, сондай-ақ аппарат бөлімдерінің жоспарларынан тұрады.
6. Аппараттың бөлімдері алдағы тоқсанға арналған жұмыс жоспарларын әзірлейді, оларды алдыңғы тоқсанның соңғы айының 25-ші күнінен кешіктірмей аппарат басшысы бекітеді. Аппарат бөлімдерінің жұмыс жоспарларының көшірмелері аппараттың тиісті тоқсанға арналған жоспарын жинақтау үшін осы мерзімде ұйымдастыру жұмыс бөліміне тапсырылады.
Аппарат бөлімдері тоқсан сайын ағымдағы жоспарлардың іске асырылу барысы туралы аппарат басшысының атына ақпарат береді. Жоспарлауды аппарат бөлімдерінің басшылары мамандардың біріне жүктейді. Бөлімдердің жұмысын жоспарлау жөніндегі істердің жағдайына және олардың орындалуына бөлім басшылары жауап береді. Қала әкімінің, аппарат басшысының, оның орынбасарларының талап етуі бойынша бөлімдердің тоқсандық жоспарларды орындауы жөніндегі ақпарат өзге мерзімдерде, ауызша да, жазбаша түрде де тапсырылуы мүмкін.
Қала әкімі аппаратының ұйымдастыру жұмыс бөлімі апта сайын жұма күндері қала әкімі орынбасарларының, аппараттың бөлімдері, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың (бұдан әрі - дербес бөлімдер) және мемлекеттік органдардың (бұдан әрі – МО) басшыларының ұсыныстары негізінде алдағы айға кеңестер мен іс-шаралар тізбесімен қала әкімі жұмысының желілік кестесін жасайды.

Об утверждении регламента государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера"
Постановление акимата города Риддера Восточно-Казахстанской области от 28 декабря 2015 года № 1327. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 29 января 2016 года № 4366. Утратило силу - постановлением акимата города Риддера Восточно-Казахстанской области от 03 мая 2016 года № 338
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата города Риддера Восточно-Казахстанской области от 03.05.2016 № 338 (вступает в силу с момента подписания и вводится в действие с 18 мая 2016 года).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 1 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 9 ноября 2000 года "Об административных процедурах", подпунктом 1) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах", пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат города Риддера ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Риддера Ж. Муратов
Утвержден
постановлением
акимата города Риддера
от "28" декабря 2015 года
№ 1327
Регламент государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент определяет вопросы организации и внутреннего порядка деятельности государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера" (далее – аппарат).
2. Аппарат является государственным органом, созданным в организационно-правовой форме государственного учреждения, в целях информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима и акимата города.
3. Аппарат образуется, упраздняется и реорганизуется акиматом города Риддера (далее - акимат города). Положение об аппарате, его структура утверждается акиматом города.
4. Аппарат в своей деятельности руководствуется Конституцией, Законами и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим регламентом.
2. Планирование работы аппарата
5. Работа аппарата осуществляется в соответствии с текущим планированием. Текущее планирование состоит из квартальных планов работы аппарата, а также планов работы отделов аппарата.
6. Отделы аппарата разрабатывают планы работы на предстоящий квартал, которые утверждаются руководителем аппарата не позднее 25-го числа последнего месяца предыдущего квартала. Копии планов работы отделов аппарата в этот же срок представляются в отдел организационной работы аппарата для свода плана аппарата на соответствующий квартал.
Отделами аппарата ежеквартально представляется информация о ходе реализации квартальных планов на имя руководителя аппарата. Планирование руководителями отделов аппарата возлагается на одного из специалистов. Ответственность за состояние дел по планированию работы отделов и их исполнение несут руководители отделов. По требованию акима города, руководителя аппарата, его заместителей информация по исполнению отделами ежеквартальных планов может предоставляться в иные сроки как устно, так и в письменном виде.
Отделом организационной работы аппарата акима города еженедельно по пятницам, на основе предложений заместителей акима города, руководителей отделов аппарата, исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета (далее – самостоятельные отделы) и государственных органов (далее – ГО) составляется сетевой график работы акима города с перечнем совещаний и мероприятий на предстоящую неделю.

3. Қала әкімдігі отырыстарын, кеңестерді және басқа да іс-шараларды жоспарлау, дайындау және өткізу тәртібі
7. Қала әкімдігінің отырыстарында қарауға арналған жарты жылдық мәселелер тізбесін ұйымдастыру жұмыс бөлімі қала әкімінің, оның орынбасарларының, аппарат басшысының, дербес бөлімдер басшыларының, МО басшыларының, аппарат бөлімдері басшыларының ұсыныстары бойынша жарты жыл басталғанға дейін он күннен кешіктірмей жарты жылға арнап құрастырады.
Қала әкімдігі отырыстарында қарауға жоспарланатын мәселелер тізбесі қала әкімінің орынбасарларымен, әкім аппаратының басшысымен келісіледі және қала әкімінің өкімімен бекітіледі. Бекітілген тізбені кеңсе бөлімінің қызметкері барлық мүдделі мемлекеттік органдарға таратады.
8. Әкімдік отырыстарын дайындау және өткізу тәртібі қала әкімдігінің регламентінде айқындалады.
9. Қалалық кеңестер өткізуде жүйелі және жоспарлы жұмысты қамтамасыз ету, қаланың мемлекеттік органдарымен өзара іс-қимылды ретке келтіру үшін:
сейсенбі – қала әкімінің төрағалығымен аппараттық кеңестер өткізу күні;
бейсенбі – қалалық әкімдігінің отырыстар өткізу күні;
дүйсенбі - жұма – жеке сұрақтар бойынша азаматтарды қабылдау.
бейсенбі- жұма – жеке сұрақтар бойынша азаматтарды қабылдау.
Кеңестер мен басқа да іс-шаралар қала әкімінің бастамасымен немесе онымен келісіле отырып аптаның өзге күндері өткізілуі мүмкін.
10. Қала әкімі аппараты өткізетін кеңестер, отырыстар және басқа да іс-шаралар ашық болып табылады, мемлекеттік және орыс тілдерінде өткізіледі.
11. Қала әкімдігі, қала әкімі аппараты өткізетін кеңестер, отырыстар және басқа да іс-шаралар қала әкімінің, қала әкімі орынбасарларының, аппарат басшысының бастамасы бойынша жабық деп жариялануы мүмкін.
12. Қалалық деңгейдегі кеңестерді, отырыстарды, кездесулерді және басқа да іс-шараларды қала әкімі немесе ол болмаған кезде қала әкімінің міндетін атқарушы лауазымды тұлға өткізеді. Жекелеген жағдайларда, салалық мәселелерді қарастырған кезде міндеттерді бөлуге сәйкес тиісті салаға жетекшілік ететін қала әкімі орынбасарларының басшылығымен қалалық іс-шаралар өткізілуі мүмкін.
13. Ұйымдастыру жұмыс бөлімінің, ақпараттық технологиялар бөлімінің, қаржы – шаруашылық бөлімінің жауапты қызметкерлері, сонымен қатар, аппарат қызметкерлерінің ішінен аппарат басшысы тағайындаған тұлғалар залдарды іс-шаралар өткізуге дайындауды қамтамасыз етеді.
14. Қалалық іс-шаралардың өткізілуіне жауапты аппарат бөлімдері мүдделі мемлекеттік органдармен бірлесіп 3 жұмыс күнінен кешіктірмей кеңестің, өзгеде іс-шараның күн тәртібін, қатысушылардың ұсынылып отырған тізімін айқындайды, ол жетекшілік ететін қала әкімі орынбасарымен және аппарат басшысымен келісуге жатады. Тізім, бір жұмыс күні ішінде баяндамашылар ретінде көрсетілген мемлекеттік органдар мен ұйымдар басшыларына, сондай-ақ, іс-шараның күн тәртібіне енгізілген мәселелер құзыретіне жататын дербес бөлім басшыларына жіберіледі.

3. Порядок планирования, подготовки и проведения заседаний акимата города, совещаний и других мероприятий
7. Полугодовой перечень вопросов для рассмотрения на заседаниях акимата города составляется отделом организационной работы аппарата на полугодие не позднее, чем за десять дней до начала полугодия по предложениям акима города, его заместителей, руководителя аппарата, руководителей самостоятельных отделов, руководителей ГО, руководителей отделов аппарата.
Перечень вопросов, планируемых к рассмотрению на заседаниях акимата города, согласовывается заместителями акима города, руководителем аппарата акима и утверждается распоряжением акима города. Утвержденный перечень рассылается работником отдела канцелярии аппарата всем заинтересованным государственным органам.
8. Порядок подготовки и проведения заседаний акимата определяется регламентом акимата города.
9. Для обеспечения системной и плановой работы по проведению городских совещаний, упорядочения взаимодействия с государственными органами города определить:
вторник – днем проведения аппаратных совещаний под председательством акима города;
четверг - днем проведения заседаний городского акимата,
понедельник-пятница – прием граждан по личным вопросам.
Совещания и другие мероприятия могут проводиться в иные дни недели по инициативе акима города, либо по согласованию с ним.
10. Совещания, заседания и другие мероприятия, проводимые аппаратом акима города, являются открытыми и ведутся на государственном и русском языках.
11. По инициативе акима города, заместителей акима города, руководителя аппарата совещания, заседания и другие мероприятия, проводимые акиматом, аппаратом акима города, могут быть объявлены закрытыми.
12. Совещания, заседания, встречи и другие мероприятия городского уровня проводит аким города, либо при его отсутствии должностное лицо, исполняющее обязанности акима города. В отдельных случаях, при рассмотрении отраслевых вопросов, возможно проведение городских мероприятий под руководством заместителей акима города, курирующих вопрос в соответствии с распределением обязанностей.
13. Ответственные работники отдела организационной работы, отдела информационных технологий, финансово-хозяйственного отдела, а также лица, назначенные руководителем аппарата из числа работников аппарата, обеспечивают подготовку залов для проведения мероприятий.
14. Отделами аппарата, ответственными за проведение городских мероприятий, совместно с заинтересованными государственными органами, не позднее, чем за 3 рабочих дня определяется повестка совещания, иного мероприятия, список предлагаемых участников, который подлежит согласованию с курирующим заместителем акима города и руководителем аппарата. Список в течение одного рабочего дня, направляется руководителям государственных органов и организаций, которые указаны в качестве докладчиков, а также руководителям самостоятельных отделов, в компетенцию которых входят вопросы, включенные в повестку дня мероприятия.

15. Шақырылғандардың қатысуын аппараттың бөлімі қамтамасыз етеді.
Мәселелерді талқылауға қатысуға шақырылғандар материалдарды (электрондық және қағаз тасымалдауышта) іс-шара өткізілуге дейінгі 3 жұмыс күнінен кешіктірмей іс-шараны өткізуге жауапты аппарат бөліміне тапсырады. Іс-шаралар шұғыл тәртіппен өткізілетін жағдайда материалдар іс-шара өткізілетін күні тапсырылуы мүмкін.
16. Іс-шара материалдарын аппараттың ұйымдастыу жұмыс бөлімі жинақтайды және іс-шара өткізілетін күнге дейінгі 2 жұмыс күнінен кешіктірмей қала әкімінің аппарат басшысына беріледі.
17. Материалдар уақытында тапсырылмаған, сондай-ақ толық көлемде тапсырылмаған және қалалық іс-шараларға қатысушылар сапасыз әзірлеген жағдайда, осы іс-шараны өткізуге жауапты аппараттың бөлімі аппарат басшысының (не болмаса оның міндетін атқарушы адамның) қол қоюымен қала әкімі атына ақпарат дайындайды. Бұл жағдайда аталған мәселені неғұрлым кейінгі күнге көшіріп, күн тәртібінен алу туралы мәселе шешілуі мүмкін. Материалдарды уақытында тапсырмағаны, сондай-ақ сапасыз тапсырғаны үшін осы дербес бөлімдердің басшылары, сондай-ақ тиісті дербес бөлімдерге жетекшілік ететін қала әкімінің орынбасарлары жауап береді.
18. Қалалық іс-шараларды өткізу бойынша мемлекеттік және орыс тілдеріндегі жиынтық материалдар құрамына мыналар енгізілуі тиіс:
1) баяндамашылар тізімі көрсетілген күн тәртібі;
2) шақырылғандар тізімі;
3) қаралып отырған мәселелер бойынша анықтамалар, ақпараттық (талдау) материалдары, таныстырулар, салыстырмалы деректер (кесте түрінде);
4) іс-шарада төрағалық етуші сөзінің тезистері;
Қалалық іс-шараларды өткізу бойынша жиынтық материалдарға осы шараға қажетті басқа құжаттар қоса берілуі мүмкін.
19. Жоспарланып отырған іс-шараға ұсынылатын материалдардың тақырыптары бірдей болуы және мәселелердің мәнін жан-жақты ашуы тиіс. Анықтамалар мен ақпараттық (талдау) материалдардың көлемі үлгі баспа мәтінінің үш бетінен аспауы тиіс.
20. Іс-шараларда сөз сөйлеу (баяндама) кезінде бейнеақпарат туралы мәселе жеке және іс-шара өткізілетін күнге дейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірілмей шешілуі және аппарат басшысымен келісілуі тиіс. Мәжіліс залын техникалық дайындауды (дыбыс күшейтуді, дыбыс жазуды және микрофондарды, бейнепроекторды, экранды, слайдтарды көрсетуге дайындықты қамтамасыз ету, жазба құралдарының, тиісті жарықтандыру және т.б. болуын) аппараттың ақпараттық технологиялар қызметімен бірлесіп ұйымдастыру жұмыс бөлімі жүзеге асырады.
21. Іс-шараның өткізілуіне жауапты аппараттың бөлімі мүдделі мемлекеттік органдармен бірлесіп, қатысушыларды тіркеуді қамтамасыз етеді. Кеңеске, басқа қалалық іс-шараға қатысушыларды тіркеу отырыс басталғанға дейін кем дегенде 30 минут қалғанда, ал кеңейтілген отырыстарда - отырыс басталғанға дейін 1 сағат қалғанда басталады.
Отырысқа қатысушыларды тіркеу, әдетте, мәжіліс басталғанға дейін 5 минут қалғанда аяқталады. Тіркеуге жауапты маман бөлім басшысына шақырылғандардың келуі туралы мәлімет береді, бөлім басшысы мәліметтерді аппарат басшысына береді.

15. Участие приглашенных обеспечивается отделом аппарата.
Приглашенные, участвующие в обсуждении вопросов, представляют материалы (на бумажном и электронном носителях) не позднее, чем за 3 рабочих дня до дня его проведения в отдел аппарата, ответственный за проведение мероприятия. В случаях, когда мероприятия проводятся в экстренном порядке, материалы могут вноситься в день его проведения.
16. Материалы к мероприятиям сводятся отделом организационной работы аппарата и не позднее, чем за 2 рабочих дня до проведения передаются руководителю аппарата акима города.
17. В случае несвоевременного представления материалов, а также представления их не в полном объеме и некачественно проработанными участниками мероприятий, отделом аппарата, ответственным за проведение данного мероприятия, за подписью руководителя аппарата (либо лица, исполняющего его обязанности) подготавливается информация на имя акима города. В данном случае может быть решен вопрос о снятии указанного вопроса с повестки дня с переносом на более позднюю дату. Ответственность за несвоевременное, а также некачественное представление материалов несут руководители самостоятельных отделов, а также заместители акима города, курирующие соответствующий самостоятельный отдел.
18. Сводные материалы на государственном и русском языках по проведению городских мероприятий должны включать:
1) повестку дня со списком докладчиков;
2) список приглашенных;
3) справки, информационные (аналитические) материалы, презентации, сравнительные данные (в табличных формах) по рассматриваемым вопросам;
4) тезисы выступлений председательствующего на мероприятии.
К сводным материалам по проведению городских мероприятий могут прикладываться иные необходимые для данных мероприятий документы.
19. Представляемые к планируемому мероприятию материалы должны иметь идентичные заголовки и исчерпывающе отражать суть вопросов. Объем справок и информационных (аналитических) материалов не должен превышать трех страниц типового печатного текста.
20. Вопрос о видеодемонстрации при выступлении (докладе) на мероприятиях, должен быть решен отдельно и не позднее одного рабочего дня до проведения мероприятия, согласован с руководителем аппарата. Техническую подготовку зала заседаний (обеспечение звукоусиления, звукозаписи и микрофонов, видеопроектора, экрана, готовности к демонстрации слайдов, письменных принадлежностей, надлежащего освещения и т.п.) осуществляет отдел организационной работы совместно с службой информационных технологий аппарата.
21. Отдел аппарата, ответственный за проведение мероприятия, совместно с заинтересованными государственными органами, организуют регистрацию участников. Регистрация участников совещания, иного городского мероприятия начинается не менее, чем за 30 минут до начала заседания, а при расширенных заседаниях - за 1 час до начала заседания.
Регистрация участников мероприятия, как правило, завершается за 5 минут до начала заседания. Специалист, ответственный за регистрацию, передает сведения о явке приглашенных руководителю отдела, руководитель отдела передает сведения руководителю аппарата.

22. Қала әкімінің қатысуымен өтетін кеңестердің, басқа да іс-шаралардың хаттамаларын аппараттың ұйымдастыру жұмыс бөлімі жүргізеді, қала әкімінің қатысуымен өткізілетін көшпелі іс-шаралардың хаттамалары қала әкімі аппаратының басшысымен немесе көшпелі іс-шараларға қатысушы әкімдіктің қызметкерімен жүргізіледі.
Хаттамада қаралатын мәселелер, талқылауға қатысқан адамдар, тапсырмалар көрсетіледі.
Іс-шараларда мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалған баяндамалардың ілеспе аударылуына аппараттың аудармашысы жауапты болады.
Баяндамалардың мемлекеттік және орыс тілдеріндегі мәтіндері ілеспе аударма жасау үшін аппараттың аудармашыларына алдын ала, отырыс басталғанға дейін үш сағаттан кешіктірілмей ұсынылады.
23. Хаттама кеңес, басқа да іс-шаралар өткізілген күннен бастап екі күн ішінде ресімделеді.
24. Хаттамаларды ұйымдастыру жұмыс бөлімінің қызметкері "Тапсырмаларды тіркеу" бөлімі арқылы хаттамалық тапсырмалардың орындалуына жауапты мемлекеттік органдарға, сондай-ақ өзге де мүдделі мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғаларға жолдайды.
Қала/облыс әкімінің, қала/облыс әкімі орынбасарларының, қала/облыс әкімі аппараты басшыларының қатысуымен өткен іс-шаралар хаттамаларында жазылған тапсырмаларды аппараттың ұйымдастыру жұмыс бөлімі бақылауға алады.
25. Кеңестердің, басқа да іс-шаралардың хаттамалары барлық материалдарымен бірге жеке істер номенклатурасына ресімделеді және тиісті мерзім өткеннен кейін аппараттың мұрағатына тапсырылады.
26. Аппарат басшысының тапсырмасы бойынша кеңестердің, басқа да іс-шаралардың бейне және дыбыс жазбасы, кейіннен толық жазылып және қағаз тасымалдағышта басылып,
жүргізілуі мүмкін.
27. "Риддер қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі қалалық іс-шаралар бойынша бұқаралық ақпарат құралдарына (бұдан әрі -БАҚ) алдын ала баспасөз парақтарын таратуды жүзеге асырады.
28. Ірі іс-шаралар өткізген кезде тапсырма-жоспар жасалып, онда тапсырмалар, жоспардың әр тармағы бойынша жауапты орындаушылар, орындау мерзімдері көрсетіледі.
4. Аппаратта ісқағаздарын жүргізуді ұйымдастыру, электрондық құжат айналымы
29. Осы бөлімнің ережелері жеткізгіш түріне қарамастан, электрондық сандық қолтаңбаның (бұдан әрі- ЭСҚ) жабық (құпия) кілтін (ЭСҚ қалыптастыру мен тексеру процестерін іске асыратын ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын) пайдалана отырып ЭСҚ-мен қол қойылған және ЭСҚ-ның ашық кілтін пайдалана отырып электрондық құжаттың ЭСҚ-ын анықтау мен тексеруден кейін белгіленген тәртіппен ЭСҚ-ны тексерудің оң нәтижесі айқындалғаны жөнінде (ЭСҚ-ның түпнұсқалығын растау (анықтау) растамасы бар электрондық құжаттарды қоса алғанда, құжаттармен жұмыс істеуді ұйымдастыруға таратылады.

22. Протоколы совещаний, иных мероприятий с участием акима города ведутся отделом организационной работы, протоколы выездных мероприятий с участием акима города ведутся руководителем аппарата акима города либо сотрудником акимата, присутствующих на выездном мероприятии.
В протоколе фиксируются рассматриваемые вопросы, лица, участвовавшие в обсуждении, поручения.
Ответственным за синхронный перевод докладов на государственном и русском языках на мероприятиях является переводчик аппарата.
Тексты докладов на государственном и русском языках заблаговременно представляются для синхронного перевода переводчикам аппарата, не позднее, чем за три часа до начала мероприятия.
23. Протокол оформляется в течение двух рабочих дней со дня проведения совещания, иного мероприятия.
24. Протоколы направляются работником отдела организационной работы через раздел "Учет поручений" государственным органам, ответственным за исполнение протокольных поручений, а также иным заинтересованным государственным органам и должностным лицам.
Поручения, изложенные в протоколах мероприятий с участием акима города/области, заместителей акима города/области, руководителя аппара акима города/области берутся на контроль отделом организационной работы аппарата.
25. Протоколы совещаний, иных мероприятий со всеми материалами оформляются в отдельную номенклатуру дел и по истечении соответствующего срока сдаются в архив аппарата.
26. По поручению руководителя аппарата может проводиться видео и аудиозапись совещаний, иных мероприятий с последующей их расшифровкой и распечаткой на бумажных носителях.
27. Государственное учреждение "Отдел внутренней политики города Риддера" заблаговременно осуществляет рассылку пресс-релизов по городским мероприятиям в средства массовой информации (далее – СМИ).
28. При проведении крупных мероприятий составляется план-задание, в котором указываются поручения, ответственные исполнители по каждому пункту плана, срок исполнения.
4. Организация делопроизводства, электронный документооборот в аппарате
29. Положения настоящего раздела распространяются на организацию работы с документами, независимо от вида носителя, включая электронные документы, подписанные электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) с использованием закрытого (секретного) ключа ЭЦП (средства криптографической защиты информации, реализующие процессы формирования и проверки ЭЦП) и имеющие подтверждение об определении в установленном порядке положительного результата проверки ЭЦП (подтверждение (установление) подлинности ЭЦП) после вычисления и проверки ЭЦП электронного документа с использованием открытого ключа ЭЦП.

30. Аппаратқа қағаз жеткізгіште келіп түсетін кіріс хат-хабарларды аппараттың кеңсе бөлімі құжатты алу күні, уақыты, құжатты алған адамның тегі мен аты-жөні көрсетіліп, қолын қойдырып, ал электрондық құжаттарды электрондық ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын пайдалана отырып, электрондық құжатқа қол қойған немесе құжаттың деректемесін растаған адамның электрондық сандық қолтаңбасын (бұдан әрі - ЭСҚ) тексеру рәсімі жүргізілген соң қабылдайды.
31. Электрондық құжаттар Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының Бірыңғай көліктік ортасы (бұдан әрі - БКО) және Мемлекеттік органдардың бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесінің Ведомствоаралық құжат айналымы орталығының сервері (бұдан әрі - БЭҚАЖ ВҚО) арқылы түсуге тиіс.
Хат-хабар электрондық құжаттар форматында түскен кезде осы құжаттармен одан әрі жүргізілетін барлық рәсімдер ақпараттандыру саласының операторы бекіткен нұсқаулыққа сәйкес жүргізіледі.
32. Аппараттың қызметкерлеріне осы регламенттің 39-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, аппараттың кеңсе бөлімінде тіркелмеген құжаттарды қабылдауға және олармен жұмыс істеуге тыйым салынады.
33. Конверттерді ашар алдында аппараттың кеңсе бөлімінің қызметкері олардың жіберілуінің және ресімделуінің дұрыстығын, орамының бүтіндігін (мөр болған кезде) тексереді, конверттерді ашқан кезінде мекенжайдың жөнелтуші атауымен, пакетте көрсетілген салу нөмірлерінің құжаттарға қойылған нөмірлермен сәйкестігі салыстырылады, құжаттардың және оларға қосымшалардың жинақтылығы тексеріледі.
Құжаттар жеткіліксіз болған, пакеттер бүлінген, конверттердің нөмірлері құжаттардың нөмірлерімен сәйкес келмеген жағдайда үш данада акт жасалады, бұл ретте актінің бір данасы аппараттың кеңсе бөлімінде қалады, екіншісі құжатпен бірге арналуы бойынша беріледі, ал үшіншісі жөнелтушіге жолданады.
Дұрыс арналмаған және ресімделмеген, қате салынған құжаттар арналуы бойынша қайта жөнелтіледі немесе жөнелтушіге қайтарылады.
Құжаттар салынған конверттер құжаттарды жөнелтушінің мекенжайын, олардың жөнелтілген және алынған күнін тек сол арқылы ғана анықтау мүмкін болатын жағдайларда сақталады.
"Жеке өзіне" деген белгісі бар конверттерді қоспағанда, барлық конверттер аппараттың кеңсе бөлімінде ашуға жатады.
34. Белгіленген үлгідегі бланкіде ресімделуге тиіс, басшы (ол болмаған кезде – бұйрық, өкім болған кезде оның міндеттерін атқарушы тұлға) қол қойған немесе толтырылған деректемелері бар (ЭСҚ тексерудің оң нәтижесінің белгіленген тәртіппен анықталғаны туралы растамасы бар) электрондық құжаттың оған сәйкес шаблонын пайдалана отырып жасалған құжаттардың бірінші даналары әкімі аппаратында қабылдауға жатады.

30. Входящая корреспонденция, поступающая в аппарат на бумажном носителе, принимается отделом канцелярии аппарата под роспись с указанием даты, времени, фамилии и инициалов лица, получившего документы, а электронные документы – после проведения процедуры проверки с использованием средства криптографической защиты информации ЭЦП лица, подписавшего электронный документ, или лица, заверившего необходимые реквизиты документа.
31. Электронные документы должны поступать через Единую транспортную среду государственных органов Республики Казахстан (далее – ЕТС) и сервер Центра межведомственного документооборота Единой системы электронного документооборота государственных органов (далее – ЕСЭДО).
При поступлении корреспонденции в формате электронных документов все дальнейшие процедуры с данными документами совершаются в соответствии с инструкциями, утверждаемыми оператором в сфере информатизации.
32. Сотрудникам аппарата запрещается принимать документы, не зарегистрированные в отделе канцелярии, и работать с ними, за исключением случаев предусмотренных пунктом 39 настоящего регламента.
33. Сотрудник отдела канцелярии аппарата перед вскрытием конвертов проверяет правильность их адресования и оформления, целостность упаковки (при наличии печатей), при вскрытии конвертов сверяются соответствие адреса наименованию отправителя, номера вложений, указанные на пакете, с номерами, проставленными на документах, проверяется комплектность документов и приложений к ним.
В случае недостачи документов, повреждения пакетов, расхождения номеров на конвертах с номерами на документах, составляется акт в трех экземплярах, при этом один экземпляр акта остается в отделе канцелярии аппарата, второй – вместе с документом передается по назначению, а третий – направляется отправителю.
Неправильно адресованные и оформленные, ошибочно вложенные документы пересылаются по назначению или возвращаются отправителю.
Конверты от вложенных в них документов сохраняются в тех случаях, когда только по ним можно установить адрес отправителя, дату отправки и получения документов. Вскрытию в отделе канцелярии аппарата подлежат все конверты, за исключением конвертов с отметкой "Лично".
34. Приему в аппарате подлежат первые экземпляры документов, которые должны быть оформлены на бланке установленного образца, подписанные руководителем (в его отсутствие - лицом, исполняющим обязанности при наличии приказа, распоряжения) или созданные с использованием соответствующего ему шаблона электронного документа с заполненными реквизитами (имеющие подтверждение об определении в установленном порядке положительного результата проверки ЭЦП).

Құжаттарда міндетті түрде: күні, шығыс нөмірі, құжаттың қысқаша тақырыбы; аппараттың тапсырмаларының орындалуы туралы сауалға жауап қайтару немесе есеп (ақпарат) беру кезінде аппараттың шығыс тіркеу нөміріне сілтеме қойылуы тиіс. Бұл ретте бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімі күні оларды бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету бөліміне өткізген күніне сәйкес келетін құжаттарды (басқа қалалардан поштамен, сондай-ақ облыс әкімі мен әкімдігіне бағынысты емес басқа мемлекеттік органдардан келіп түскен хат-хабардан басқа) ғана қабылдайды. Орындаушының тегі, аты-жөні, оның телефонының нөмірі, сондай-ақ құжат данасының саны міндетті түрде қолдан кейінгі төменгі сол жақ бұрышында немесе құжаттың бірінші парағының артқы жағына қойылады (мысалы: С.А.Ахметов, тел. 2-22-22). Электрондық құжаттарды қабылдау кезінде даналарының саны ескерілмейді.
Аппаратқа жұмыс істемейтін уақытта келіп түсетін электрондық құжаттар аппараттың кеңсе бөлімінің қызметкері тіркегенге немесе қабылдаудан бас тартқанға дейін ЭҚАБЖ-дың тиісті папкасында сақталады.
35. Мемлекеттік органдарға жіберілетін хат-хабар (оның ішінде электрондық құжат форматындағы) мемлекеттік тілде елтаңбалы бланкіде ресімделеді (қажет болған жағдайда елтаңбалы бланкі пайдаланылмай орыс тіліндегі нұсқасы қоса беріледі).
36. Аппаратқа келіп түсетін барлық хат-хабар жұмыс күндері сағат 9.00-ден бастап 18.30-ға (сағат 13.00-ден 14.30 түскі үзіліс) дейін қабылданады және оларды аппараттың кеңсе бөлімі тіркейді.
Қала әкімінің атына жолданатын құжаттарға (хаттар, ақпараттар және т.б.) тиісті мемлекеттік органдардың басшылары қол қоюлары тиіс.
Келіп түскен хат-хабарды бақылау және аппараттың кеңсе бөлімінің қызметкері алдын ала белгілейді, қала әкімінің, қала әкімінің орынбасарларының, әкім аппараты басшысының құзыреті бойынша бөледі.
37. Қағаз нұсқадағы кіріс хат-хабарын тіркеуді оң жақ төменгі бұрышына (немесе бос кеңістік болмаған жағдайларда сол жақ жоғарғы бұрышына) негізгі құжаттың және оған қосымшалардың ЭҚАБЖ-дің сәйкес базасында кіріс тіркеу нөмірі, түскен күні, парақтарының саны көрсетілетін мөртаңба қою жолымен аппараттың кеңсе бөлімі жүзеге асырады.
Құжаттар (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде № 10129 тіркелген) Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 22 желтоқсандағы № 144 бұйрығымен бекітілген мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасаудың және құжаттаманы басқарудың үлгілік қағидаларына сәйкес ресімделуі тиіс (бұдан әрі Үлгілік қағидалар).
Кіріс хат-хабарларды тіркеу электрондық нұсқада "Lotus Notes" базасындағы электрондық құжатайналым жүйесін (бұдан әрі – Жүйе) пайдаланып, жүзеге асырылады.

На документах обязательно должны быть проставлены: дата, исходящий номер, краткий заголовок документа; при ответе на запрос или отчете (информации) об исполнении поручений аппарата - ссылка на регистрационный исходящий номер аппарата. При этом отделом канцелярии принимаются только те документы, дата которых совпадает с датой их сдачи в отдел канцелярии (кроме иногородней корреспонденции, поступившей по почте, а также других государственных органов, неподотчетных акиму и акимату города). Фамилия, инициалы, номер телефона исполнителя, а также количество экземпляров документа в обязательном порядке проставляются в нижнем левом углу после подписи или на обороте последнего листа документа (например: Ахметов С.А., тел. 2-22-22).
При приеме электронных документов количество экземпляров не учитывается. Электронные документы, поступающие в аппарат в нерабочее время, хранятся в соответствующей папке ЕСЭДО до регистрации или отказа в приеме сотрудником отдела канцелярии.
35. Исходящая корреспонденция в государственные органы (в том числе в формате электронного документа) оформляется на гербовом бланке, на государственном языке (в случае необходимости прикладывается вариант на русском языке без использования гербового бланка).
36. Вся корреспонденция, поступающая в аппарат, принимается в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов (с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов) и регистрируется отделом канцелярии.
Документы (письма, информации и т.д.), направляемые на имя акима города, должны быть подписаны руководителями соответствующих государственных органов.
Сотрудник отдела канцелярии предварительно делает разметку поступившей корреспонденции и распределяет по компетенции акима города, заместителей акима города, руководителя аппарата акима города.
37. Регистрация входящей корреспонденции в бумажном варианте осуществляется отделом канцелярии путем проставления в нижнем правом углу (или в случаях отсутствия свободного пространства в верхнем левом углу) штампа с указанием входящего регистрационного номера в соответствующей базе ЕСЭДО, даты поступления, количества листов основного документа и приложений к нему.
Документы должны быть оформлены в соответствии с Типовыми правилами документирования и управления документацией в государственных и негосударственных организациях, утвержденными Приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 декабря 2014 года № 144 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 10129) (далее – Типовые правила).
Регистрация входящей корреспонденции проводится в электронном варианте с использованием системы электронного документооборота на базе "Lotus Notes" (далее – Система).

38. Қала әкімі қала әкімдігінің бөлімшелеріне, сондай-ақ аппарат бөлімдеріне тапсырмалар береді және қарарлар жазады. Қала әкімінің орынбасарлары дербес бөлімдерге міндеттерді бөлуге сәйкес жетекшілік ететін мәселелері бойынша тапсырмалар береді және қарарлар жазады. Аппарат бөлімдерінің қатысуы қажет болған жағдайда қала әкімінің орынбасарлары аппарат басшысына тиісінше қайта тапсырма жолдайды. Аппарат басшысы орындаушылар құрамына аппараттың қандай да болмасын бөлімін енгізу қажеттілігін өз бетімен анықтайды. Аппарат басшысы өзі жетекшілік ететін мәселелерге сәйкес оларға тапсырмалар береді және қарарлар жазады.
Басшылық кіріс хат-хабарды түскен күні қарайды, ал шұғыл хат-хабар дереу қаралады.
Егер тапсырма бірнеше орындаушыға берілсе, онда жинақтаудың және құжатты орындаудың кімде қалатыны міндетті түрде көрсетіледі. Егер мұндай белгі болмаса, онда жинақтау және құжатты орындау деректері бірінші болып көрсетілген орындаушыда қалады. Бүкіл тапсырманың уақытында орындалуына қарарда көрсетілген мемлекеттік органдардың басшылары, аппарат бөлімдері бірдей жауап береді.
39. Басшылықтың қарары электрондық түрде Жүйеде құжаттың тіркеу-бақылау карточкасына "Қарар" бөліміне енгізіледі. Аталған бөлімді қарар жазған адам немесе оның көмекшісі толтыруға құқылы. Қарар карточкасында экрандық нысандағы жиектер толтырылады: қарардың авторы, орындаушылар, қарардың мәтіні (қарардың мәтінінде жинақтауға жауапты адамды немесе мемлекеттік органды міндетті түрде көрсетіп) және орындау мерзімі. Егер құжат орындауды қажет етсе, осы экрандық нысанға құжатты бақылауға қою туралы ақпарат енгізіледі.
Қарар карточкасын сақтағаннан кейін оған нөмір қойылады, бұдан әрі тіркелген құжат қарар карточкасымен бірге алушылар немесе орындаушылар тізімінде санамаланған барлық орындаушыларға жіберіледі. Қарарда орындаушылар ретінде қала әкіміне бағынысты емес (келісім бойынша) ЭҚАБЖ қосылмаған мемлекеттік органдар мен ұйымдар көрсетілген жағдайда, құжат қарармен бірге орындаушыға электрондық поштамен немесе қолма-қол жіберіледі.
40. Құжатты орындағаннан кейін жауапты маман оны одан әрі аппараттың кеңсе бөлімінің бақылауынан алу үшін Жүйеде орындау карточкасын толтырады.
Электронды құжаттың тіркеу-бақылау карточкасы осы карточка бойынша барлық тапсырмалар мен қарарлар бақылаудан алынбағанша бақылауда тұратын болады.
41. Жүйеде құжаттың орындау мерзімін ұзарту, қайта тапсыру немесе жұмыс бақылауына қою мүмкіндігі көзделген. Ол үшін құжаттың орындалуына жауапты маман осы тапсырманы берген басшыға жазбаша негіз (қызметтік жазба, ақпарат және т.б.) дайындайды.
Бұл жағдайда қарардың тиісті карточкасына мынадай деректер енгізіледі:
құжатты орындаудың ұзартылған күні;
құжатты қайта тапсыру жөніндегі мәліметтер;
құжатты орындау мерзімін ұзартқан адамның лауазымы мен тегі.

38. Аким города дает поручения и налагает резолюции подразделениям городского акимата, а также отделам аппарата. Заместители акима города дают поручения и налагают резолюции руководителям самостоятельных отделов по курируемым вопросам в соответствии с распределением обязанностей. В случае если требуется участие отделов аппарата, заместители акима города направляют соответствующее поручение руководителю аппарата. Руководитель аппарата самостоятельно определяет необходимость включения в состав исполнителей тот или иной отдел аппарата. Руководитель аппарата дает поручения и налагает резолюции в соответствии с курируемыми им вопросами.
Руководством входящая корреспонденция рассматривается в день поступления, а срочная - незамедлительно.
Если поручение дается нескольким исполнителям, то обязательно указывается, за кем осуществляется свод и исполнение документа. В случае отсутствия такой отметки, свод и исполнение документа остается за исполнителем, который указан первым. Ответственность за своевременное выполнение всего поручения в равной мере несут руководители государственных органов, отделов аппарата, указанные в резолюции.
39. Резолюция руководства в электронном виде в Системе заносится в регистрационно-контрольную карточку к документу в разделе "Резолюция". Данный раздел вправе заполнять лицо, наложившее резолюцию. В карточке резолюции заполняются поля экранной формы: автор резолюции, исполнители, текст резолюции (с обязательным указанием в тексте резолюции лица либо государственного органа, ответственного за свод) и срок исполнения. Если документ требует исполнения, в этой же экранной форме заносится информация о постановке документа на контроль.
После сохранения карточки резолюции ей присваивается номер, далее зарегистрированный документ вместе с карточкой резолюции направляется всем исполнителям, которые перечислены в списке получателей или исполнителей. В случае, когда в резолюции указываются в качестве исполнителей государственные органы и организации, неподотчетные акиму города (по согласованию), которые не подключены к ЕСЭДО, документ вместе с резолюцией направляется исполнителю электронной почтой либо нарочно.
40. После исполнения документа ответственный специалист заполняет карточку исполнения в Системе для дальнейшего снятия с контроля отделом канцелярии аппарата.
Регистрационно-контрольная карточка электронного документа остается на контроле до тех пор, пока не будут сняты с контроля все поручения и резолюции по данной карточке.
41. В Системе предусмотрена возможность продления срока исполнения, перепоручения или постановки документа на рабочий контроль. Для этого специалист, ответственный за исполнение документа подготавливает письменное обоснование (служебную записку, информацию и т.п.) руководителю, который дал данное поручение.
В этом случае в соответствующей карточке резолюции заносятся следующие данные:
дата продления исполнения документа;
сведения о перепоручении документа;
должность и инициалы лица, продлившего срок исполнения документа.

42. Аппараттың бөлімдері келіп түсетін хат-хабардың сипаты мен сапасын жүйелі түрде талдайды, өз құзыреті шегінде оның әрі қарай өтуін, қойылған мәселелердің шешілуін айқындайды, келіп түсетін құжаттардың сапалы және уақтылы орындалуына бақылау жүргізеді.
43. Қала әкімінің орынбасарларының қарарымен сыртқы орындаушыларға (басқа да мемлекеттік органдарға, мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарға) жіберілген құжаттардың орындалуына бақылауды аппараттың кеңсе бөлімінің мамандары жүргізеді.
Аппарат бөлімдерінің басшылары өздері басшылық ететін бөлімдерде құжаттардың орындалуын бақылауды жүзеге асырады, бақылау құжаттарын орындау мерзімдерін бұзуға және сапасыз орындауға жол берген қызметкерлерді тәртіптік жауапқа тарту жөнінде ұсыныстар енгізеді, аппарат бөлімдеріндегі атқарушылық тәртіптің жағдайына дербес жауапты болады.
Аппараттың кеңсе бөлімі бақылау құжаттарының орындау мерзімдері мен өтуіне, атқарушылық тәртіптің жағдайына, құжаттарды тіркеу және бақылауға қою, орындалған құжаттарды бақылаудан алуға бақылау жасайды, бақылау тапсырмаларының тізбесін дайындайды және олардың орындалу мерзімдері туралы басшылыққа және аппарат бөлімдеріне еске салу жолдайды. Аппараттың кеңсе бөлімінің басшысы, осы бөлімнің бас маманы құжаттардың бақылауға дұрыс қойылуы және бақылаудан алынуы, бақылау құжаттарының орындау мерзімдерін белгілеу және кейінге ауыстыру үшін дербес жауапты болады.
44. Шығыс құжаттарын дайындау кезінде мемлекеттік билік органдарының, қоғамдық ұйымдардың, кәсіпорындардың, мекемелердің, өзге шаруашылық жүргізуші субъектілердің атауларын жазуда бірізділікті сақтаған жөн.
Шығыс хаттары, әдетте, екі данада әзірленеді және қол қойылады, бұл ретте екінші данасында виза қою күнін көрсете отырып, құрылымдық бөлімшенің орындаушысы мен басшысының визалары болуы тиіс. Құжат мәтіні А4 және А5 форматындағы бланкіде "Times New Roman" 14-қаріппен бір жоларалық интервал арқылы басылады. Соңғы беттің төменгі сол жағында немесе беттің артқы жағында орындаушының тегі, оның қызметтік телефонының нөмірі көрсетіледі. Барлық деректемелер басылуы тиіс. Түзетулер мен тазартуға жол берілмейді. Электрондық құжаттың мазмұны мен деректемелері қағаз құжатпен бірдей болуға тиіс. Жекелеген жағдайларда (кестелерді, қосымшаларды, орындаушы туралы белгілерді, ескертулер мен т.б. ресімдеу) қаріп мөлшері мен жоларалық интервал басқадай болуы мүмкін.

42. Отделы аппарата систематически анализируют характер и качество поступающей корреспонденции, определяют ее дальнейшее прохождение, решение поставленных вопросов в рамках своей компетенции, ведут контроль за качественным и своевременным исполнением поступающих документов.
43. Контроль за исполнением документов, направленных с резолюцией заместителей акима города внешним исполнителям (иным государственным органам, государственным и негосударственным организациям), ведется специалистами отдела канцелярии, обеспечивающими деятельность заместителей акима города.
Руководители отделов аппарата осуществляют контроль исполнения документов в возглавляемых ими отделах, вносят предложения по привлечению к дисциплинарной ответственности сотрудников, допустивших нарушения сроков или некачественное исполнение контрольных документов, несут персональную ответственность за состояние исполнительской дисциплины в отделах аппарата.
Отдел канцелярии аппарата осуществляет контроль за сроками исполнения и прохождения контрольных документов, состоянием исполнительской дисциплины, регистрацию, постановку документов на контроль, снятие с контроля исполненных документов, подготовку перечней контрольных поручений и направление напоминаний о сроках их исполнения руководству и отделам аппарата. Руководитель отдела канцелярии аппарата, главный специалист данного отдела несут персональную ответственность за правильность постановки документов на контроль и снятие их с контроля, установление и перенос сроков исполнения контрольных документов.
44. При подготовке исходящих документов следует соблюдать единообразие в написании наименований органов государственной власти, общественных организаций, предприятий, учреждений, иных хозяйствующих субъектов.
Исходящие письма, как правило, готовятся и подписываются в двух экземплярах, при этом на втором экземпляре должны быть визы исполнителя и руководителя структурного подразделения с указанием даты визирования. Текст документа на бланке формата "А4" и "А5" печатается размером "14" шрифта "Times New Roman" через один межстрочный интервал. На последней странице внизу слева или на обороте страницы указывается фамилия исполнителя, номер его служебного телефона. Все реквизиты должны быть отпечатаны. Исправления и подчистки не допускаются. Содержание и реквизиты электронного документа должны быть идентичны бумажному документу. В отдельных случаях (при оформлении приложений, таблиц, отметки об исполнителе, примечаний и другие) размер шрифта и межстрочный интервал могут быть иными.

45. Қазақстан Республикасы Шығыс Қазақстан облысы әкімінің аппаратына жолданатын шығыс құжаттар мынадай міндетті деректемелерден тұруы тиіс:
шығыс нөмірі мен күні;
Шығыс Қазақстан облысының әкімі және оның орынбасарларының Шығыс Қазақстан облысы әкімі аппараты басшысының тиісті актілері мен тапсырмаларына сілтемелер;
сұрау салуды орындау жағдайында – сұрау салудың нөмірі мен күні;
хаттаманы немесе жоспарды орындау жағдайында – тармақтың мазмұнын жаза отырып, хаттаманың немесе жоспар тармағының нөмірі;
қала әкімінің немесе қала әкімінің міндеттерін атқарушы лауазымды тұлғаның қолы;
орындаушының тегі және оның телефонының нөмірі.
Құжаттардың мәтіні айқын, жүйелі, қысқаша баяндалуы тиіс.
46. Шығыс қызметтік құжаттар белгіленген үлгідегі бланкілерде басылуы тиіс. Аппарат ішінде хат жазысу кезінде бланкілер пайдаланылмайды.
47. Құжатты лауазымды адамға жіберген кезде адресаттың атауы атау септігінде, ал адресаттың лауазымы мен тегі барыс септігінде жазылады.
Шығыс құжатта төрттен артық мекенжай болмауы тиіс. Құжатты төрттен артық мекенжайға жіберген кезде тарату көрсеткіші жасалады және әр көшірмеде бір ғана мекенжай көрсетіледі. Құжат жіберілетін адресат жалпылай белгіленуі мүмкін (мысалы: дербес бөлімдер басшыларына).
48. Қазақстан Республикасы Шығыс Қазақстан облысы әкім аппаратына жіберілетін шығыс хат-хабарға қала әкімінің жетекшілік ететін орынбасары, аппарат басшысы, аппараттың кеңсе бөлімі виза қояды және оларға қала әкімі не болмаса оның міндетін атқарушы қол қояды.
49. Мәтіні 10 жолдан кем болған құжатқа тақырып берілмейді. Егер мәтінде 10-нан артық жол болса қысқаша тақырып беріледі. Құжат мәтінінің тақырыбы құжаттың сол жақ жиегінен бастап, жартылай қалың қаріппен, сөз тасымалысыз ресімделеді және әр жолда 35 белгіден артық белгі болмауы қажет.
Құжат күні тиісінше мемлекеттік және орыс тілдері нормаларына сәйкес араб санымен ресімделеді. Айдың күні мен ай екі жұп араб цифрімен нүкте арқылы бөлініп, жыл төрт араб санымен ресімделеді.
Күндi сөз-сан тәсiлiмен жазу өкiмдiк, қаржылық сипаттағы мәлiметтерi бар құжаттарда, нормативтiк құқықтық актiлерге сiлтеме жасағанда, сондай-ақ соңғыларын ресімдеген кезде пайдаланылады, мысалы: "2015 жылғы 1 мамыр".
Құжаттың шығыс нөмірі мынадай тәртіппен қойылады: алдымен қол қойған лауазымды тұлғаның индексі көрсетіледі, одан кейін бөлшек белгісі арқылы шығыс құжаттың реттік нөмірі (мысалы: 9/04-18) көрсетіледі. Шығыс құжатты дайындаған орындаушының тегі, оның қызметтік телефонының нөмірі және/немесе электрондық поштасының қызметтік мекенжайы, әдетте, құжаттың төменгі сол жағына орналасады (мысалы: орынд. А.А. Дакеев, тел. 2-22-25, ADakеev@akimridder.gov.kz).

45. Исходящие документы, направляемые в аппарат акима Восточно-Казахстанской области Республики Казахстан должны содержать следующие обязательные реквизиты:
исходящий номер и дату;
ссылку на соответствующие акты и поручения акима Восточно-Казахстанской области, его заместителей и руководителя аппарата акима Восточно-Казахстанской области;
в случае исполнения запроса - номер и дату запроса;
в случае исполнения протокола или плана - номер пункта протокола или плана с прописанием его содержания;
подпись акима города или должностного лица, исполняющего обязанности акима города;
фамилию исполнителя и номер его телефона.
Тексты документов должны быть изложены четко, последовательно, кратко.
46. Исходящие служебные документы печатаются на бланках установленной формы. При переписке внутри аппарата бланки не используются.
47. При направлении документа должностному лицу наименование адресата пишется в именительном падеже, а должность и фамилия адресата – в дательном.
Исходящий документ не должен содержать более четырех адресов. При направлении документа более чем в четыре адреса составляется указатель рассылки и на каждой копии указывается только один адрес. Адресат, которому направляется документ, может быть обозначен обобщенно (например: руководителям самостоятельных отделов).
48. Исходящая корреспонденция, направляемая в аппарат акима Восточно-Казахстанской области Республики Казахстан, визируется курирующим заместителем акима города, руководителем аппарата, отделом канцелярии и подписывается акимом города либо лицом, исполняющим его обязанности.
49. Заголовок к тексту документа менее 10 строк не составляется. В случае если в тексте более 10 строк дается краткий заголовок. Заголовок к тексту документа оформляется полужирным шрифтом от границы левого поля документа, без переноса слов и не должен содержать более 35 знаков в каждой строке.
Дата документа оформляется арабскими цифрами согласно нормам государственного и русского языка соответственно. День месяца и месяц оформляются двумя парами арабских цифр, разделенными точкой, год - четырьмя арабскими цифрами.
Словесно-цифровой способ написания даты используется в распорядительных документах, документах, содержащих сведения финансового характера, при ссылке на нормативные правовые акты, а также при оформлении последних, например "1 мая 2015 года".
Исходящий номер документа проставляется в следующем порядке: указывается порядковый номер исходящего документа затем через дробь указывается индекс подписавшего должностного лица, (например: 9/04-18). Фамилию исполнителя, готовившего исходящий документ, номер его служебного телефона и/или служебный адрес электронной почты располагают, как правило, внизу с левого края документа (например: исп. Дакеев А.А., тел. 2-22-25, ADakeev@akimridder.gov.kz).

50. Телеграфтық, телефакстық хат жазысу тек шұғыл сипаттағы мәселелер бойынша жүргізіледі. Шығыс жеделхаттарын тіркеу ағымдағы хат-хабарлармен бірдей жүргізіледі.
Жеделхаттар екі данада басылады, оған орындаушы виза қояды және қала әкімі, оның орынбасарлары, аппарат басшысы қол қояды, қол қойылғаннан кейін жеделхат жолдау үшін аппараттың кеңсе бөліміне беріледі. Мәтіні бірдей жеделхатты бірнеше адресатқа жіберу қажеттілігі болған кезде орындаушы оны адресаттар санына сәйкес көбейтеді. Мұндай жеделхаттарда әр данада тек бір жіберу пункті оның мекенжай деректерімен бірге көрсетіледі.
51. Кеңсе бөлімінен айналып өтіп құжаттарды жіберуге тыйым салынады. Шығыс құжаттар жіберілмес бұрын кеңсе бөлімінде белгіленген талаптарға сәйкестікке тексеріледі. Дұрыс ресімделмеген құжаттар түзеу үшін кері қайтарылуы мүмкін.
Құжаттар адресатқа қол қойылған күннен бастап, ал шұғылдары дереу жіберіледі.
Шұғыл хат-хабар мемлекеттік органдардың басшыларының-адресаттардың қабылдау бөлмелеріне, оның ішінде факсимильдік байланысты пайдалана отырып, дереу берілуі мүмкін.
52. Шығыс хат-хабар құжаттарында мекенжай бойынша құжаттарды таратуға орындаушылар жауап береді.
5. "Электрондық әкімдік" жұмысын ұйымдастыру
53. Қазақстан Республикасының "электрондық үкіметі" веб-порталының ақпараттық жүйесін құру бөлігінде аппаратта қала әкімінің www.ridder.gov.kz ресми сайты құрылып, енгізілген.
Қала әкімінің www.ridder.gov.kz web-сайтының мазмұндық бөлігі Қазақстан Республикасы даму және инвестиция жөніндегі Министінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 18 ақпандағы № 135 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 10351 нөмірімен тіркелген) Ақпараттық технологияларды қолдану тиімділігін бағалау әдістемесіне сәйкес болуы тиіс.
54. Қала әкімінің www.ridder.gov.kz web-сайты дизайнын ресімдеуге және тұтастығын қолдауға қойылатын талаптарды іске асыру мақсатында мемлекеттік органдар аппараттың ақпараттық технологиялар қызметіне электронды түрде (электрондық пошта, флеш-тасымалдауыштар) мемлекеттік және орыс тілдерінде ақпарат ұсынады.
55. Аппараттың электрондық поштасының ресми мекенжайы: www.ridder.gov.kz.      56. Ақпараттық қауіпсіздік саясатын сақтау мақсатында аппарат қызметкерлері қызметтік ақпаратты жөнелтуді және қайта жөнелтуді тек Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының интранет-порталындағы (бұдан әрі – МОИП) қызметтік пошта жәшіктерін қолдана отырып жүзеге асыруға міндетті.

50. Телеграфная, телефаксная переписка ведется только по вопросам срочного характера. Регистрация исходящих телеграмм производится аналогично с текущей корреспонденцией.
Телеграммы печатаются в двух экземплярах, визируются исполнителем и подписываются акимом города, его заместителями, руководителем аппарата, после подписи, телеграммы передаются для отправки в отдел канцелярии аппарата. При необходимости отправки телеграмм с одинаковым текстом нескольким адресатам, исполнитель размножает ее согласно количеству адресатов. В таких телеграммах указывается отдельно на каждом экземпляре только один пункт назначения, с его адресными данными.
51. Отправка документов, минуя отдел канцелярии, запрещается. В отделе канцелярии перед отправкой исходящие документы проверяются на соответствие установленным требованиям. Документы, оформленные ненадлежащим образом, могут быть возвращены для доработки.
Документы направляются адресату со дня подписания, срочные – незамедлительно.
Срочная корреспонденция может передаваться незамедлительно, в том числе с использованием факсимильной связи в приемные руководителей государственных органов - адресатов.
52. Ответственность за рассылку документов по адресам, указанным в документах исходящей корреспонденции, несут исполнители.
5. Организация работы "электронного акимата"
53. В аппарате создан и внедрен официальный сайт акима города www.ridder.gov.kz в части создания информационной системы веб-портал "электронного правительства" Республики Казахстан.
Содержательная часть web-сайта www.ridder.gov.kz акима города должна соответствовать параметрам, Методики оценки эффективности применения информационных технологий, утвержденной приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан 18 февраля 2015 года за № 135 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 10351).
54. В целях реализации требований к оформлению и поддержания целостности дизайна web-сайта www.ridder.gov.kz информация предоставляется государственными органами в отдел информационных технологий аппарата в электронном виде (электронная почта, флэш-носители) на государственном и русском языках.
55. Официальным адресом электронной почты аппарата является адрес: www.ridder.gov.kz.
56. В целях соблюдения политики информационной безопасности сотрудники аппарата обязаны осуществлять передачу и пересылку служебной информации только с использованием служебных почтовых ящиков на интранет-портале государственных органов Республики Казахстан (далее ИПГО).

57. Әкім аппараты және дербес бөлімдер өз электрондық поштасын Жүйеге жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін қоса отырып, үздіксіз қызмет етуін қамтамасыз етеді.
58. Электрондық пошта арқылы берілетін барлық файлдар жөнелтушінің компьютерінде орнатылған вирусқа қарсы бағдарламалық құралдар арқылы тексеруден өтеді.
Ақпаратты электрондық пошта арқылы жіберуге дұрыс дайындамағаны және оның мазмұны үшін жөнелтуші жауапты болады.
6. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі және олардың орындалуын бақылау
59. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерімен жұмысты бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімі "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңына, сондай-ақ осы мәселені реттеуші өзге де нормативтік құқықтық актілерге сәйкес ұйымдастырады.
60. Аппаратқа келіп түсетін жеке және заңды тұлғалардың барлық өтініштері кеңсе бөлімінде тіркеледі. Өтініштің бірінші бетіне мөртабан қойылады, онда тіркеу нөмірі мен тіркеу күні көрсетіледі.
Жеке тұлға өтінішінің тіркеу нөмірі "ЖТ" әріп индексінен, автордың тегінің бастапқы әрпінен және өтініштің реттік нөмірінен тұрады.
Заңда тұлға өтінішінің тіркеу нөмірі "ЗТ-Юр" әріп индексінен және реттік нөмірінен тұрады.
Аноним өтініштің тіркеу нөмірі "ЖТ-Б/п)" әріп индексінен және реттік нөмірінен тұрады.
Күнді белгілеу мынадай кезектілікпен жүргізіледі: күні, айы, жылы (мысалы, 01.01.2014).
Тіркеу индексі бір мезгілде кіріс және шығыс болып табылады және өтініштер бойынша барлық жауаптар осы нөмірмен тіркеледі.
Тіркеу БҚАЭЖ-нің электрондық ақпараттық есеп формасы – жеке (заңды) тұлғаның өтінішін есепке алу карточкасындағы тиісті жиектерді толтыру жолымен жүзеге асырылады.
Бастапқы өтінішті тіркеу кезінде оған кезекті реттік нөмір болып табылатын тіркеу нөмірі беріледі.
Реттік нөмірлеу жеке тұлғалардың өтініштері үшін бірыңғай (ретімен) және сондай-ақ, заңды тұлғалардың өтініштері үшін бөлек жүргізіледі. Жеке тұлғалардың ұжымдық өтініштерін реттік нөмірлеу жеке тұлғалардың өтініштерімен бірге жүргізіледі, сондай-ақ, заңды тұлғалардың ұжымдық өтініштерін реттік нөмірлеу жүргізіледі.
Жазбаша түрде тікелей аппаратқа жүгінген жеке тұлғаға (не оның өкіліне) немесе заңды тұлғаның өкіліне тіркеу күні және уақыты, бірегей нөмірі, өтінішті қабылдап алған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
61. Жеке және заңды тұлғалардың қала әкімінің виртуалды қабылдауы, Қазақстан Республикасының "электрондық үкіметінің" www.egov.kz веб-порталы арқылы келіп түскен өтініштерін қабылдау және қарау Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
Бір мезгілде ҚАЭБЖ-нің "Азаматтардың өтініштері" бөлімінде "Азаматтар өтініштерінің тіркеу бақылау карточкасы" кіру түрі бойынша электрондық нұсқада тіркеу жүргізіледі, бұл ретте құжатқа тіркеу нөмірі автоматты түрде беріледі.

57. Аппарат акима и самостоятельные отделы обеспечивают бесперебойное функционирование своей электронной почты с подключением к Системе в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов.
58. Все передаваемые по электронной почте файлы проходят проверку антивирусными программными средствами, установленными на компьютере отправителя.
Ответственность за ненадлежащую подготовку информации к передаче по электронной почте и за ее содержание несет отправитель.
6. Порядок рассмотрения обращений физических и юридических лиц и контроль за их исполнением
59. Работа с обращениями физических и юридических лиц организуется отделом канцелярии в соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", а также иными нормативными правовыми актами, регулирующими данный вопрос.
60. Все поступающие в аппарат обращения физических и юридических лиц регистрируются в отделе канцелярии. На первой странице обращения ставится штамп с указанием регистрационного номера и даты регистрации.
Регистрационный номер обращения физического лица состоит из буквенного индекса "ЖТ", начальной буквы фамилии автора и порядкового номера.
Регистрационный номер обращения юридического лица состоит из буквенного индекса "ЗТ-Юр" и порядкового номера.
Регистрационный номер анонимного обращения состоит из буквенного индекса "ЖТ-Б/п" и порядкового номера.
Обозначение даты производится в следующей последовательности: число, месяц, год (например, 01.01.2014).
Регистрационный индекс является одновременно входящим и исходящим, и все ответы по обращениям регистрируются под этим же номером.
Регистрация осуществляется путем заполнения соответствующих полей в электронной информационной учетной форме ЕСЭДО - регистрационной контрольной карточке учета обращения физического (юридического) лица.
При регистрации первичного обращения ему присваивается регистрационный номер, являющийся очередным порядковым номером.
Порядковая нумерация ведется единая (сквозная) для обращений физических лиц и также отдельно для обращений юридических лиц. Порядковая нумерация коллективных обращений физических лиц ведется совместно с обращениями физических лиц, также ведется порядковая нумерация коллективных обращений юридических лиц.
Физическому лицу (либо его представителю) или представителю юридического лица, непосредственно обратившемуся письменно в аппарат, выдается талон с указанием даты и времени регистрации, уникального номера, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
61. Прием и рассмотрение обращений физических и юридических лиц, поступивших через виртуальную приемную акима города, веб-портал "электронного правительства" Республики Казахстан www.egov.kz, осуществляется в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Одновременно производится регистрация в электронном варианте в разделе ЕСЭДО "Обращения граждан" по входящей форме "Регистрационная контрольная карточка обращений граждан", при этом регистрационный номер документу присваивается Системой автоматически.

62. Егер бірінші өтінішті тіркеген уақыттан бастап заңнамада белгіленген қарау мерзімі аяқталса немесе өтініш беруші өзінің өтініші бойынша қабылданған шешіммен келіспесе, сол бір адамнан сол бір мәселе бойынша келіп түскен жеке немесе заңды тұлғалардың өтініштері қайталама болып саналады. Сол бір автордың әр түрлі мәселелер бойынша өтініштері бастапқы болып саналады.
63. Өтініш берушінің авторлығын белгілеу мүмкін емес, қолы (оның ішінде электрондық сандық қолы қойылмаған), пошталық мекенжайы көрсетілмеген өтініштер "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында белгіленген жағдайларды қоспағанда, жасырын өтініштер деп саналады және қаралуға жатпайды. Сондай-ақ мәселенің мән-жайы баяндалмаған өтініштер қаралуға жатпайды.
64. Сол бір адамнан сол бір мәселе бойынша бірнеше өтініш түскен кезде бірінші өтініш негізгі өтініш ретінде тіркеледі, ал кейінгілері негізгі өтінішке толықтырылады және өтініш берушіні бірінші өтініш келіп түскен күннен бастап есептелетін белгіленген мерзім шегінде оларды шешу нәтижелері туралы хабардар ете отырып, бір өтініш ретінде қаралады.
Автор күнтізбелік бір жылдың ішінде сол бір мәселені қоятын жеке тұлғалардың қайталама өтініштеріне "екінші", "үшінші" деп және одан әрі көрсетіле отырып, бастапқы өтініштің тіркеу нөмірі қойылады, ал "қайталама" деген белгісі бар есеп карточкасы бастапқысымен бірге ағымдағы жылдың картотекасына орналастырылады. Қайталама өтініштерге оның алдындағы өтініштерді қарау материалдары қосып қойылады.
Жеке немесе заңды тұлғалардың бұрын қаралған, олар бойынша толық жауаптар бар қайталама өтініштері қосымша қарауға жатпайды, бұл туралы өтініш берушіге кеңсе бөлімі үш күн мерзімде хабарлайды.
65. Дербес бөлімдерге қарауға қатысу үшін жолданған өтініштердің орындалуын бақылау тиісті басшыларға, жетекшілік ететін әкім орынбасарларына және әкім аппаратының басшысына жүктеледі. Егер хаттарды қарау қала әкімдігінің бірнеше құрылымдық бөлімшелеріне тапсырылған жағдайда, орындалуына бұрыштамада бірінші болып көрсетілген немесе атауының жанында белгісі бар бөлімше жауапты болып табылады.
66. Өтініш берушіге бөлім басшыларының қолы қойылған жауап жолданған жағдайда соның тапсырмасы бойынша қаралған жеке немесе заңды тұлғаның өтінішін қала әкімдігінің сол лауазымды тұлғасы бақылаудан алады. Бұл ретте, оның тиісті қарары өтінішті бақылаудан алуға негіз болып табылады.

62. Повторными считаются обращения физических или юридических лиц, поступившие от одного и того же лица по одному и тому же вопросу, если со времени регистрации первого обращения истек установленный законодательством срок рассмотрения или заявитель не согласен с принятым по его обращению решением. Обращения одного и того же автора, но по разным вопросам, считаются первичными.
63. Обращения, по которым невозможно установить авторство, отсутствуют подпись (в том числе электронная цифровая подпись), почтовый адрес заявителя, считаются анонимными обращениями и рассмотрению не подлежат, за исключением случаев, установленных Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц". Не подлежат рассмотрению обращения, в которых не изложена суть вопроса.
64. При поступлении нескольких обращений по одному и тому же вопросу от одного и того же лица, первое обращение регистрируется как основное обращение, а последующие приобщаются к основному обращению и рассматриваются как одно обращение с уведомлением заявителя о результатах их разрешения в пределах срока, исчисляемого со дня поступления первого обращения.
На повторных обращениях физических лиц, в которых автор в течение календарного года ставит один и тот же вопрос, проставляется регистрационный номер первоначального обращения с указанием "второе", "третье" и так далее, а карточка учета с пометкой "повторно" помещается с первоначальной в картотеке текущего года. К повторным обращениям приобщаются материалы рассмотрения предыдущих обращений.
Ранее рассматривавшиеся повторные обращения физических или юридических лиц, по которым имеются исчерпывающие ответы, дополнительному рассмотрению не подлежат, о чем в трехдневный срок сообщается заявителю отделом канцелярии.
65. Контроль за исполнением обращений, направленных для участия в рассмотрении в самостоятельные отделы, возлагается на соответствующих руководителей, курирующих заместителей акима и руководителя аппарата акима города. Если рассмотрение письма поручено нескольким структурным подразделениям акимата города, то ответственным за контроль исполнения является подразделение, указанное в резолюции первым, либо то, рядом с названием которого стоит пометка.
66. В случае направления ответа заявителю за подписью руководителей отделов, обращение физического или юридического лица снимается с контроля тем же должностным лицом акимата города, по поручению которого оно рассматривалось. При этом основанием для снятия обращения с контроля является соответствующая его резолюция.

67. Күнтізбелік жыл аяқталған соң жеке және заңды тұлғалардың қаралған өтініштері мен оларға барлық материалдар номенклатуралық іске түзіледі және аппараттың мұрағатына тапсырылады.
Жасырын өтініштер кеңсе бөлімінде бір жыл сақталады, одан кейін актімен жойылады.
68. Жеке тұлғалар мен заңды тұлғалар өкілдерін қала әкімінің аппаратының азаматтарды қабылдау бөлмесінде жеке қабылдауды аппарат басшысы жүргізеді. Жеке қабылдау кестесі аппарат ғимаратының холында ақпараттық тақтада ілініп қойылады.
Азаматтарды жеке мәселелері бойынша қабылдауды қала әкімдігінің басшылығы сағат 15-00-ден бастап жүргізеді.
69. Егер өтініш жеке қабылдау кезінде шешілмейтін болса, онда қабылдауға келуші өз өтінішін немесе басқа мәселені жазбаша түрде жаза алады. Одан әрі қарай сол материалдармен жұмыс істеу жеке және заңды тұлғалардың өтініштерімен ("жеке қабылдаудан" белгісімен) жұмыс істеу сияқты жүргізіледі.
70. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерінің уақтылы қаралуын және басшылық тапсырмаларының дер кезінде орындалуын бақылауды кеңсе бөлімі жүзеге асырады.
71. Азаматтарды жеке мәселелері бойынша күн сайын қабылдауды кеңсе бөлімінің қызметкерлері жұмыс күндері сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін жүзеге асырады.
72. Жеке тұлғалардан және заңды тұлғалар өкілдерінен ақпараттар қабылдау (8 72336) 4-62-85 "сенім телефоны" бойынша жүзеге асырылады.
73. Азаматтардың электрондық бейне-өтініштерін "Диалог" бөлімінде аппараттық технологиялар қызметі қарайды.
Кеңсе бөлімі өтінішті тіркеу сәтінен бастап бір жұмыс күні ішінде мәселенің сипатына байланысты оны , қызметін қамтамасыз ететін әкім аппаратының басшысына немесе әкімнің орынбасарларына береді.
Қала әкімінің қызметін қамтамасыз ететі әкім аппаратының басшысы, әкімнің орынбасарлары жауап дайындайды (электрондық/ қағаз жөнелткіштерде), бейне-жауап түсіру үшін техника өкілімен уақытты келіседі. Қала әкімі орынбасарының себепті жағдайлармен болмаған жағдайда бейне-жауапты тиісті бөлімінің басшысы дайындайды.
7. Қала әкімдігі және қала әкімінің құқықтық және нормативтік құқықтық актілері жобаларын әзірлеу, ресімдеу және келісу, сондай-ақ өту тәртібі
74. Қала әкімдігі мен қала әкімінің енгізілетін құқықтық және нормативтік құқықтық актілерінің жобалары Қазақсан Республикасының "Нормативтік құқықтық актілер туралы" 1998 жылғы 24 наурыздағы, "Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңдары, "Нормативтiк құқықтық актілерді ресiмдеу және келiсу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 16 тамыздағы № 773 қаулысы, Риддер қаласы әкімдігінің регламенті, өзге нормативтік құқықтық актілер, сондай-ақ осы регламенттің талаптарына сәйкес мемлекеттік органдар- әзірлеушілер дайындайды, ресімдейді және келіседі.

67. По истечении календарного года рассмотренные обращения физических или юридических лиц, все материалы к ним формируются в номенклатурные дела и сдаются в архив аппарата.
Анонимные обращения хранятся в отделе канцелярии один год, после чего уничтожаются по акту.
68. Личный прием физических лиц и представителей юридических лиц в приемной граждан аппарата проводится руководителем аппарата. График личного приема размещается на информационном стенде в холле здания аппарата.
Прием граждан по личным вопросам руководством городского акимата проводится с 15.00 часов в приемные дни.
69. Если вопрос не может быть решен во время личного приема, то посетитель вправе в письменном виде изложить свою просьбу или иной вопрос.
В дальнейшем с данными материалами ведется работа как с обращениями физических или юридических лиц (с пометкой "с личного приема").
70. Контроль за своевременностью рассмотрения обращений физических или юридических лиц, исполнения поручений руководства осуществляет отдел канцелярии.
71. Ежедневный прием посетителей работниками отдела канцелярии аппарата осуществляется с 9.00 до 18.30 часов в рабочие дни.
72. Прием информации от физических лиц и представителей юридических лиц также осуществляется по "телефону доверия": (8 72336) 4-25-76.
73. Электронные видео-обращения граждан в разделе "Диалог" рассматриваются службой информационных технологий.
Отдел канцелярии в течение одного рабочего дня с момента регистрации обращения передает его руководителю аппарата акима, обеспечивающему работу акима города, либо заместителям акима, в зависимости от характера вопроса.
Руководитель аппарата акима, обеспечивающий работу акима города, заместителей акима, обеспечивают подготовку ответа (на электронном/бумажном носителе), согласовывают время для съемки видео-ответа с техническим представителем. В случае отсутствия заместителя акима города по уважительным причинам видео-ответ готовит руководитель соответствующего отдела.
7. Порядок подготовки, оформления и согласования, а также прохождения проектов правовых и нормативных правовых актов акимата и акима города, правовых актов аппарата
74. Проекты вносимых правовых и нормативных правовых актов акимата и акима города разрабатываются, оформляются и согласовываются государственными органами-исполнителями в соответствии с требованиями Законов Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах", от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", постановления Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2006 года № 773 "Об утверждении Правил оформления и согласования нормативных правовых актов", Регламента акимата города Риддера, иных нормативных правовых актов, а также настоящего регламента.

75. "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 37-бабының 1, 3-тармақтарына сәйкес әкімдік қаулылар шығарады, ал қала әкімі нормативтік құқықтық сипаттағы шешімдер мен әкімшілік-өкімдік, жедел және жекедара сипаттағы мәселелер бойынша өкімдер шығарады.
76. Мемлекеттік органдар - әзірлеушілер осы мәселе бойынша сол немесе өзге актіні Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен олар үшін тікелей белгіленген құзыретіне сәйкес қала әкімдігі немесе әкімінің қабылдау қажеттілігін анықтайды. Енгізілетін қала әкімдігі мен қала әкімінің актілер жобалары Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының Заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Президентінің актілеріне, жоғары тұрған нормативтік құқықтық актілерге қайшы келе алмайды.
77. Құқықтық және нормативтік құқықтық актілердің жобалары қала басшылығының тапсырмаларын орындау үшін, сондай-ақ әзірлеушілер –мемлекеттік органдардың бастамасы бойынша да әзірленуі мүмкін. Егер жоғары тұрған нормативтік құқықтық актілерде қала әкімдігі немесе қала әкімінің құқықтық және нормативтік құқықтық актілер қабылдауы туралы тапсырма болған жағдайда, әзірлеуші мемлекеттік органдар мұндай акті жобасын аппаратқа дер кезінде және сапалы әзірлеп ұсыну бойынша шаралар қабылдайды.
78. Құқықтық және нормативтік құқықтық актілер жобалары аппаратқа мөлшерi № 14 "Times New Roman" қаріпімен (қосымшаларда кiшi мөлшерлі, бірақ № 10-нан кіші емес қаріп қолданылуы мүмкін) теріліп, мемлекеттік және орыс тілдерінде, электрондық және қағаз жөнелткіштерде, мүдделі мемлекеттік органдармен келісіліп, әзірлеуші мемлекеттік органдар басшыларының немесе аталған мемлекеттік органдардың заң қызметі басшыларының әрбір бетте қол қойылуымен ұсынылады. Ұсынылатын жобаларды әзірлеуші мемлекеттік органдардың заң қызметімен келісу оны аппаратқа енгізудің міндетті шарты болып табылады.
79. Жобалардың сапалы әзірленуіне, олардың дер кезінде ұсынылуына (тиісті тапсырмаларда жобаларды ұсыну мерзімдері көрсетілген жағдайларда), осы мәселелер бойынша бұдан бұрын қабылданған актілердің қайталануына жол бермеуге, сондай-ақ мемлекеттік және орыс тілдеріндегі мәтіндердің дәлме-дәлдігіне әзірлеуші мемлекеттік органдардың басшылары дербес жауапты болады.
80. Барлық мүдделі мемлекеттік органдармен алдын ала келісілген соң акті жобасы аппаратқа келісілуге ұсынылады.
Акт жобасы аппарат бөлімдерінде сараптамадан өтеді:

75. В соответствии с пунктами 1, 3 статьи 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат издает постановления, а аким города – решения нормативно-правового характера и распоряжения по вопросам административно-распорядительного, оперативного и индивидуального характера.
76. Государственными органами-исполнителями определяется необходимость принятия того или иного акта акиматом, либо акимом города, в соответствии с компетенцией, прямо определенной для них по данному вопросу действующим законодательством Республики Казахстан. Вносимые проекты актов акимата и акима города не могут противоречить Конституции Республики Казахстан, Законам Республики Казахстан, актам Правительства, Президента Республики Казахстан, иным вышестоящим нормативным правовым актам.
77. Проекты правовых и нормативных правовых актов могут разрабатываться как во исполнение поручений руководства области, так и по инициативе государственных органов-исполнителей. В случае если в вышестоящих нормативных правовых актах имеется поручение о принятии правовых или нормативных правовых актов акимата или акима города, государственные органы-исполнители принимают меры по своевременному и качественному представлению проекта такого акта в аппарат.
78. Проекты правовых и нормативных правовых актов представляются в аппарат на государственном и русском языках, отпечатанные шрифтом "Times New Roman" размером № 14 (в приложениях может быть использован шрифт меньшего размера, но не менее № 10), на электронном и бумажном носителе, согласованные с заинтересованными государственными органами, полистно парафированные руководителями государственных органов-исполнителей, либо руководителями юридических служб данных государственных органов. Согласование представляемых проектов с юридическими службами государственных органов-исполнителей является обязательным условием их внесения в аппарат.
79. Персональную ответственность за качественную разработку проектов, своевременность их представления (в случаях, когда в соответствующих поручениях установлены сроки представления проекта), недопущение дублирования ранее принятых актов по данным вопросам, а также за аутентичность текстов на государственном и русском языках несут руководители государственных органов-исполнителей.
80. После предварительного согласования со всеми заинтересованными государственными органами проект акта представляется на согласование в аппарат.
Проект акта проходит экспертизу в отделах аппарата:

1) кеңсе бөлімінде:
аудармашылар: мемлекеттік және орыс тілдеріндегі жоба мәтіндерінің дәлме-дәлдігіне;
2) ұйымдастыру жұмыс бөлімінде:
ұсынылатын актінің орындалуын бақылауды жүзеге асыру қажеттілігіне, тапсырмалардың қайталануына жол бермеуге;
3) заң бөлімінде – акт жобасының заң техникаларына және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігіне.
Жобаны сараптамадан өткізу мерзімі 3 жұмыс күнінен аспауы тиіс.
81. Аппарат жобаны сараптамадан өткізу барысында немесе оның нәтижесі бойынша оны әзірлеушіге мынадай негіздер бойынша пысықтау үшін қайтарып жіберуге құқылы:
1) жоба мәтіндерінің мемлекеттік және орыс тілдерінде дәлме- дәлдігінің келмеуі, ресімдеу талаптарына сай келмеуі, тапсырмалардың қайталануына жол берілуі;
2) жобаның Қазақстан Республикасы заңнамасына, сондай-ақ осы регламентке сай келмеуі.
3) Өзге себептер бойынша сараптамалық теріс қорытынды жобаны кері қайтаруға негіз бола алмайды.
82. Жобаға осы регламенке 1 қосымшаға сәйкес келісу парағы қоса беріледі. Келісу парағында мәтіннің мемлекеттік және орыс тілдерінде дәлме-дәлдігіне, ресімдеу мен келісуге талаптарына сәйкестігіне, Қазақстан Республикасының заңнамасына сай келуіне сараптама жүргізілгені, ұсынылған актінің орындалуын бақылауды жүзеге асыру мен оны бақылауға алу қажеттілігі көрсетіледі. Жүргізілген әрбір сараптама үшін бөлім мамандары да (бекітілген лауазымдық міндеттерге сәйкес), сондай-ақ бөлім басшылары да қойған қолымен жауапкершілік алады. Сондай-ақ, келісу парағында жобаны енгізуші мемлекеттік органдардың басшыларының (мемлекеттік органның елтаңбалық мөрімен куәландырылған), бөлінген міндеттеріне сәйкес жетекшілік ететін мәселелер бойынша қала әкімі орынбасарларының, аппарат басшысының қолдары көрсетіледі.Енгізілетін жобаға Риддер қаласы әкімдігі регламентіне қосымшаға сәйкес түсіндірме жазба қоса беріледі.
83. Қала әкімдігінің қаулылары әкімдік отырыстарында әкімдік мүшелерінің ашық дауыс беру жолымен қабылданады. Жеке дара жағдайларда әкімдік қаулылары әкімдік отырыстарының аралығында осы регламентің 3 қосымшасына сәйкес келісу парағында әкімдік мүшелерінің қолдарын жинау жолымен қабылдана алады.
84. Келісу мен өтудің барлық қажетті рәсімдерінен өткеннен кейін актілердің жобалары қала әкіміне қол қоюға беріледі. Қала әкімдігінің қаулыларына, қала әкімінің шешімдері мен өкімдеріне қала әкімі (немесе қол қою құқығы бар оның міндетін атқарушы) қол қояды.

1) отделе канцелярии:
переводчиком: на аутентичность текстов проекта на государственном и русском языках;
2) отделе организационной работы:
на необходимость осуществления контроля за исполнением предлагаемого акта, недопущение дублирования поручений;
3) юридическом отделе – на соответствие проекта акта требованиям юридической техники и законодательству Республики Казахстан.
Срок проведения экспертизы проекта не должен превышать 3 рабочих дней.
81. Аппарат в ходе проведения экспертизы или по ее результатам вправе возвратить проект разработчику на доработку по основаниям:
не аутентичности текстов проекта на государственном и русском языках, не соответствия требованиям оформления и согласования, наличия дублирующих поручений;
не соответствия проекта законодательству Республики Казахстан, а также настоящему регламенту;
Отрицательное экспертное заключение по другим мотивам не может служить основанием для возврата проекта.
82. К проекту прилагается лист согласования, в соответствии с приложением 1 к настоящему регламенту. В листе согласования указывается проведение экспертизы на аутентичность текста на государственном и русском языках, соответствия требованиям оформления и согласования, соответствия законодательству Республики Казахстан, необходимость осуществления контроля за исполнением предлагаемого акта и постановки его на контроль. За каждую из проведенных экспертиз несут ответственность своей подписью как специалисты отделов аппарата (в соответствии с утвержденными должностными обязанностями), так и руководители отделов. Также в листе согласования указываются подписи вносящих проект руководителей государственных органов (заверенные печатью государственного органа), заместителей акима города по курируемым вопросам в соответствии с распределением обязанностей, руководителя аппарата. К вносимому проекту прилагается пояснительная записка в соответствии с приложением к регламенту акимата города Риддера.
83. Постановления акимата города принимаются на заседаниях акимата путем открытого голосования членов акимата. В отдельных случаях постановления акимата могут приниматься между заседаниями акимата путем сбора подписей членов акимата на листе согласования согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
84. После прохождения всех необходимых процедур согласования и прохождения проекты актов передаются на подпись акиму города. Постановления городского акимата, решения и распоряжения акима города подписываются акимом города (либо лицом, исполняющим его обязанности с правом подписи).

85. Қала әкімдігі мен қала әкімінің қол қойылған құқықтық және нормативтік құқықтық актілері оларды бұдан әрі Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде тіркеу үшін аппараттың мемлекеттік-құқықтық жұмыс бөліміне тапсырылады.
Актінің түпнұсқасына мыналар қоса беріледі:
1) анықтама-негіздеме (қажет болса);
2) мүдделі мемлекеттік органдармен алдын ала келісулерден, сараптамалардан өткенін растаушы құжаттар;
3) барлық қосымшаларымен актінің мемлекеттік және орыс тілдеріндегі мәтіні электрондық жөнелткіш (қажет болса);
4) әрбір адресатқа дана санын көрсетіп, орындаушы толтырған тарату парағы;
5) актіні қабылдау қажеттілігін негіздеуші құжаттар.
"Нормативтiк құқықтық актiлер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңы, "Нормативтiк құқықтық актілерді мемлекеттiк тiркеу қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Үкiметiнің 2006 жылғы 17 тамыздағы № 778 Қаулысы, сондай-ақ осы қаулы.
Әкімдіктің кеңсе бөлімінде ұсынылған актілерді арнайы журналдарда күні мен өмір беріліп тіркеу жүргізіледі.
86. Қала әкімдігі мен қала әкімі актілерінің көшірмелерін 3 (үш) күнтізбелік күн ішінде кеңсе бөлімі қала әкімі аппараты басшысының бекіткен тарату парағына сәйкес таратады.
Актілерді мемлекеттік тіркеуге жіберу "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" 2006 жылғы 17 тамыздағы № 778, "Норма шығармашылығы қызметiн жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы" 2002 жылғы 30 мамырдағы № 598 қаулыларына, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы регламентке сәйкес жүргізіледі.
87. Қала әкімі мен әкімдігінің нормативтік құқықтық актілері оларды қолданысқа енгізу нормаларын қамтуы тиіс. Мемлекеттік құпияларды және заңмен қорғалатын өзге де құпияларды қамтитын нормативтiқ құқықтық актiлерден басқа нормативтік құқықтық актілерді ресми жариялау оларды қолданысқа енгізудің міндетті шарты болып табылады. Қала әкімі мен әкімдігінің нормативтік құқықтық актілерін жолдау, толық және уақытында жариялануын бақылауды аппараттың заң бөлімі жүзеге асырады.
88. Қала әкімі мен әкімдігі актілерінің түпнұсқалары аппараттың кеңсе бөлімінде сақталады.
89. Актілердің бұрын жіберілген даналарын техникалық қателер болған жағдайда ауыстыру аппарат басшысының рұқсатымен кеңсе бөлімі жүргізе алады. Бұл жағдайда бастапқыда жіберілген құжаттар кері қайтарылуы тиіс.
90. Аппарат актілері аппарат басшысының бұйрығымен ресімделеді. Аппарат актілеріне аппарат басшысы не болмаса оның міндетін атқарушы тұлға қол қояды.
Кадр мәселелері жөніндегі аппарат басшысының бұйрықтары жеке нөмір беріліп өзге бұйрықтардан бөлек тіркеледі.

85. Подписанные нормативные правовые акты акимата и акима города передаются в государственно-правовой отдел аппарата для их последующей регистрации в Департаменте Юстиции Восточно-Казахстанской области.
К подлиннику акта прилагаются:
1) справка-обоснование (при необходимости);
2) документы, подтверждающие прохождение предварительных согласований с заинтересованными государственными органами, прохождение экспертиз;
3) электронный носитель с текстом акта со всеми приложениями на государственном и русском языках (при необходимости);
4) лист рассылки, заполненный исполнителем, с указанием количества экземпляров каждому адресату;
5) документы, обосновывающие необходимость принятия акта.
Направление актов на государственную регистрацию производится в соответствии с Законом Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 августа 2006 года № 778 "Об утверждении Правил государственной регистрации нормативных правовых актов", иными нормативными правовыми актами, а также настоящим регламентом.
В отделе канцелярии акимата производится регистрация представленных актов путем занесения в специальные журналы с присвоением даты и номера.
86. Копии актов акимата и акима города в течение 3 рабочих дней рассылаются отделом канцелярии в соответствии с листом рассылки, утвержденным руководителем аппарата акима города или руководителем отдела канцелярии.
87. Нормативные правовые акты акима и акимата города должны содержать норму о введении их в действие. Официальное опубликование нормативных правовых актов, за исключением нормативных правовых актов содержащих государственные секреты и иную охраняемую законом тайну, является обязательным условием введения их в действие. Направление, контроль полноты и своевременности опубликования нормативных правовых актов акима и акимата города осуществляется юридическим отделом аппарата.
88. Подлинники актов акима и акимата города хранятся в отделе канцелярии аппарата.
89. Замена ранее разосланных экземпляров актов при технических ошибках может быть произведена отделом канцелярии с разрешения руководителя аппарата. В этом случае первоначально разосланные документы должны быть отозваны.
90. Акты аппарата оформляются приказом руководителя аппарата. Акты аппарата подписываются руководителем аппарата, либо лицом, исполняющим его обязанности.
Приказы руководителя аппарата по кадровым вопросам регистрируются отдельно от иных приказов с применением отдельной нумерации.

91. Аппарат басшысының бұйрықтары мен қала әкімінің өкімдері арнайы бланкілерде ресімделеді. Бұйрықтар мен өкімдердің жобалары заң бөлімінде Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сай келуіне, мәтіндердің мемлекеттік және орыс тілдерінде дәлме-дәлдігі мәселелері бойынша аудармашылардан алдын ала сараптамадан өтеді. Аппарат басшысы бұйрығының жобасына сараптама жүргізу осы регламентің 2 қосымшасына сәйкес келісу парағында қол қою арқылы ресімделеді. Қала әкімі өкімінің жобасына сараптама жүргізу осы регламенттің 3 қосымшасына сәйкес келісу парағында қол қою арқылы ресімделеді.
8. Құжаттардың орындалуын бақылауды ұйымдастыру тәртібі
92. Актілерді бақылау және тексеруді ұйымдастыру "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңына, "Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына жолдауының жобасын дайындау, келісу және Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының жобаларын дайындау, келісу, қол қоюға ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына жолдауын іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының орындалуын бақылауды жүзеге асыру және Қазақстан Республикасы Президентінің нормативтік құқықтық жарлықтарына мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 27 сәуірдегі № 976 Жарлығына, "Орталық мемлекеттiк органдар мен аудандардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы органдары қызметiнiң тиiмдiлiгiн жыл сайынғы бағалау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2010 жылғы 19 наурыздағы № 954 Жарлығына, өзге де нормативтік құқықтық актілерге және осы регламентке сәйкес жүзеге асырылады.
93. Құжаттардың орындауын бақылау:
1) дербес бөлімдерінен ЭҚАБЖ, "Шығыс Қазақстан облысы әкімінің тапсырмаларын есепке алу", "Қаулыларды есепке алу" ақпараттық жүйелері арқылы қажетті ақпаратты талап ету;
2) қажетті қосымша ақпаратты талап ету;
3) орындалуы туралы есептер мен баяндамаларды тыңдау және талқылау;
4) тексеру және құжаттамалық тексерудің өзге де нысандары;
5) жергілікті жерге шығып тексеру жолымен;
6) Қазақстан Республикасы заңнамасына қайшы келмейтін басқа да тәсілдермен жүзеге асырылады.
94. Шығыс Қазақстан облысы әкімінің, оның орынбасарларының және Шығыс Қазақстан облысы әкімі аппараты басшысының актілері мен тапсырмаларының, сондай-ақ Шығыс Қазақстан облысы әкімінің, оның орынбасарларының және Шығыс Қазақстан облысы әкімі аппараты басшысының тапсырмалары бар құжаттардың, Шығыс Қазақстан облысы әкімінің хаттамалық шешімдерінің уақтылы және сапалы орындалуын бақылауға жауапты лауазымды тұлға аппарат басшысы болып табылады.

91. Приказы руководителя аппарата и распоряжения акима города оформляются на специальных бланках. Проекты приказов и распоряжений проходят предварительную экспертизу в юридическом отделе на соответствие действующему законодательству Республики Казахстан, переводчиком акимата по аутентичности текста на государственном и русском языках. Прохождение экспертиз проекта приказа руководителя аппарата оформляется путем сбора подписей в листе согласования, согласно приложению 2 к настоящему регламенту. Прохождение экспертиз проекта распоряжения акима города оформляется путем сбора подписей в листе согласования, согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
8. Порядок организации контроля исполнения документов
92. Организация контроля и проверка исполнения актов осуществляется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", Указом Президента Республики Казахстан от 27 апреля 2010 года № 976 "Об утверждении Правил подготовки, согласования и представления на рассмотрение Президенту Республики Казахстан проекта послания Президента Республики Казахстан к народу Казахстана, подготовки, согласования и представления на подпись проектов актов и поручений Президента Республики Казахстан, реализации послания Президента Республики Казахстан к народу Казахстана, осуществления контроля за исполнением актов и поручений Президента Республики Казахстан и проведения мониторинга нормативных правовых указов Президента Республики Казахстан", Указом Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 954 "О Системе ежегодной оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы", иными нормативными правовыми актами и настоящим Регламентом.
93. Контроль исполнения документов осуществляется путем:
1) истребования необходимой информации от самостоятельных отделов, через ЕСЭДО, информационные системы "Учет поручений акима Восточно-Казахстанской области", "Учет постановлений";
2) истребования необходимой дополнительной информации;
3) заслушивания и обсуждения отчетов и докладов об исполнении;
4) ревизии и иных форм документальной проверки;
5) проверки с выездом на место;
6) другими, не противоречащими законодательству Республики Казахстан способами.
94. Должностным лицом, ответственным за контроль за своевременным и качественным исполнением актов и поручений акима Восточно-Казахстанской области, его заместителей, руководителя аппарата акима Восточно-Казахстанской области, а также документов с поручениями акима Восточно-Казахстанской области, его заместителей и руководителя аппарата акима Восточно-Казахстанской области, протокольных решений акима Восточно-Казахстанской области, является руководитель аппарата.

95. Аппарат басшысы мен кеңсе бөлімі атқарушылық тәртіпті бақылауды және сақтауды ұйымдастырады, дербес бөлімдерінің, мемлекеттік органдардың, аппарат бөлімдерінің, өзге мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдардың тиімді өзара іс-қимыл жасауын қамтамасыз етеді.
Қала әкімінің орынбасарлары, дербес бөлім басшылары:
1) жұмысының жетекшілік ететін бағыттары бойынша актілер мен тапсырмалардың сапалы әрі уақтылы орындалуын;
2) Қазақстан Республикасы Шығыс Қазақстан облысы әкім аппаратына қала әкімінің қолы қойылып жіберілетін ақпараттарды аппарат бөлімдерімен келісуді қамтамасыз етеді.
96. Мынадай, оның ішінде "Қызмет бабында пайдалану үшін" белгісі бар құпия құжаттар бақылауға алынады:
1) қала әкіміне тапсырмалар берілетін Шығыс Қазақстан облысы әкімінің актілері не актілердің тармақтары;
2) халықаралық іс-шаралар мен өңірлік сапарлар қорытындылары бойынша қала әкіміне тапсырмалар берілген Шығыс Қазақстан облысы әкімінің тапсырмалары немесе тапсырмаларының тармақтары;
3) қала әкіміне тапсырмалар берілетін Шығыс Қазақстан облысы әкімінің қатысуымен өтетін кеңестердің, отырыстардың және қоғамдық маңызы бар іс-шаралардың хаттамаларында қамтылған тапсырмалар не тапсырмалардың тармақтары;
4) Шығыс Қазақстан облысы әкімінің жеке тапсырмалары;
5) "Бақылауға алынды" деген мөртабан болған кезде Шығыс Қазақстан облысы әкімінің қызметтік және өзге де құжаттар бойынша берген тапсырмалары не тапсырмаларының тармақтары;
6) Қала әкіміне тапсырмалар бар Шығыс Қазақстан облысы әкімінің өкімдері, Шығыс Қазақстан облысы әкімінің, оның орынбасарлары және облыс әкімі аппараты өткізген кеңестер хаттамалары;
7) орындау мерзімі көрсетілген немесе бақылауға алу туралы нұсқаулары, "шұғыл", "өте шұғыл", "жеделдетілсін" деген белгілер бар Шығыс Қазақстан облысы әкімінің, оның орынбасарларының, облыс әкім аппараты басшысының (оның міндетін атқарушы тұлғаның) қала әкімдігіне тапсырмалары, сондай-ақ олардың мазмұнынан бақылауға қою қажеттігі туындайтын тапсырмалар;
8) Шығыс Қазақстан облысы депутаттарының сұраулары,
9) жеке және заңды тұлғалардың өтініштері;
10) жергілікті атқарушы органдардың атына келіп түсетін прокурорлық ден қою актілері, соттардың жеке ұйғарымдары;
11) мемлекеттік органдардың, олардың мазмұнынан ана немесе мына мәселелер бойынша жауап, ақпарат, түсініктеме беру, ұсыныстар енгізу қажеттігі туындайтын хаттары;
12) қала әкімдігі мен әкімінің дербес бөлім және МО басшыларына (келісім бойынша) тапсырмалар берілген актілері;

95. Руководитель аппарата, отдел канцелярии организуют контроль и соблюдение исполнительской дисциплины, обеспечивает эффективное взаимодействие самостоятельных отделов, государственных органов, отделов аппарата, иных государственных и негосударственных организаций.
Заместители акима города, руководители самостоятельных отделов обеспечивают:
1) качественное и своевременное исполнение актов и поручений по курируемым направлениям работы;
2) согласование информаций, направляемых в аппарат акима Восточно-Казахстанской области за подписью акима города с отделами аппарата.
96. На контроль берутся следующие документы, в том числе секретные и имеющие отметку "Для служебного пользования":
1) акты либо пункты актов акима Восточно-Казахстанской области, в которых даются поручения акиму города;
2) поручения либо пункты поручений акима Восточно-Казахстанской области, данные по итогам международных мероприятий и региональных поездок, в которых даются поручения акиму города;
3) поручения либо пункты поручений, содержащиеся в протоколах совещаний, заседаний и общественно значимых мероприятиях с участием акима Восточно-Казахстанской области, в которых имеются поручения акиму города;
4) персональные поручения акима Восточно-Казахстанской области;
5) поручения либо пункты поручений акима Восточно-Казахстанской области по служебным и иным документам при наличии штампа "Бақылауға алынды";
6) постановления, распоряжения акима Восточно-Казахстанской области, протоколы заседаний акимата Восточно-Казахстанской области, совещаний у акима Восточно-Казахстанской области, его заместителей и руководителя аппарата акима области, в которых имеются поручения акиму города;
7) поручения акима Восточно-Казахстанской области, его заместителей, руководителя аппарата акима области, его заместителей в адрес акимата Восточно-Казахстанской области (лица, исполняющего его обязанности), в которых указаны сроки исполнения или имеются указания о взятии на контроль, пометки: "срочно", "весьма срочно", "ускорить", а также поручения, из содержания которых вытекает необходимость постановки на контроль;
8) запросы депутатов Восточно-Казахстанской области;
9) обращения физических и юридических лиц;
10) акты прокурорского реагирования, поступающие в адрес местных исполнительных органов, частные определения судов;
11) письма государственных органов, из содержания которых вытекает необходимость предоставления ответа, информации, разъяснения, внесения предложений по тем или иным вопросам;
12) акты акимата и акима города, в которых даны поручения руководителям самостоятельных отделов, руководителям ГО (по согласованию);

13) қала әкімінің кеңестерде, қала бойынша есеп беру кездесулері және сапарлары барысында берген тапсырмалары.
Бақылауға қала әкімдігі басшылығының тапсырмасы бойынша өзге құжаттар мен мәселелер алынуы мүмкін.
97. Шығыс Қазақстан облысы әкімінің, оның орынбасарлары, облыс әкімі аппараты басшысының актілері мен тапсырмалары, қала әкімінің хаттамалық тапсырмалары белгіленген орындалу мерзімдері ескеріле отырып, мынадай бақылау түрлеріне қойылады:
1) шұғыл – "өте шұғыл" деген белгісі бар – 3 жұмыс күні ішінде, "шұғыл", "жеделдетілсін" деген белгілері бар – 10 жұмыс күніне дейін;
2) қысқа мерзімді бақылауға – 10 жұмыс күнінен 1 айға дейін;
3) орта мерзімді – 1 айдан 6 айға дейін;
4) ұзақ мерзімді – 6 айдан артық.
98. Шығыс Қазақстан облысы әкімінің, оның орынбасарлары, облыс әкімі аппараты басшысының актілері мен тапсырмаларында белгіленген тапсырмалардың орындалу мерзімі қаланың жергілікті атқарушы органына түскен күнінен бастап жұмыс күндерімен есептеледі.
Олардың аттарына тапсырма берілген, отырысқа (кеңеске) қатысқан тиісті жергілікті атқарушы органдар, өкілдері отырыс (кеңес) өткеннен кейін бірден, оларға отырыс (кеңес) хаттамасының немесе Шығыс Қазақстан облысы әкімінің, оның орынбасарлары, облыс әкімі аппараты басшысының тапсырмаларының түсуін күтпей-ақ тапсырмаларды орындауға кірісуге міндетті.
99. Актілер мен тапсырмаларды орындау оларда белгіленген мерзімде қамтамасыз етіледі.
"Бақылауға алынды" деген мөртабаны бар тапсырмаларда мерзімдері белгіленбеген жағдайда Шығыс Қазақстан облысы әкімінің, оның орынбасарлары, облыс әкімі аппараты басшысының атына ақпарат енгізіліп, олар бір айлық мерзімде орындалады, өзге жағдайларда ақпарат облыс әкімі аппараты басшысының сұрауына сәйкес беріледі.
100. Тапсырмалар мен актілерді уақытында орындау мүмкін болмаған жағдайда орындаушы мемлекеттік органның басшысы алдын-ала, белгіленген мерзімге дейін бір күннен кешіктірмей, тапсырма берген лауазымды тұлғаның атына орындаудың ағымдағы жағдайын, орындау мерзімін ұзарту немесе нақты орындалу мерзімін, нақты жауапты саяси мемлекеттік қызметшілерді, сондай-ақ, мемлекеттік органдар-бірлесіп орындаушылар мен жауапты лауазымды тұлғаларды міндетті түрде көрсете отырып, оны орта мерзімді немесе ұзақ мерзімді бақылауға ауыстыру қажеттігіне дәлелді негіз келтірілген хат жолдайды.
Актілер мен тапсырмалардың орындалу мерзімін қайта ұзартуға лауазымды тұлғаларды тәртіптік жауапқа тарту туралы мәселе қарала отырып, Шығыс Қазақстан облысы әкімінің, оның орынбасарлары, облыс әкімі аппараты басшысының, қала әкімінің шешімі бойынша жол беріледі.

13) поручения акима города, данные на совещаниях, в ходе отчетных встреч.
На контроль могут быть взяты иные документы и вопросы по поручению руководства акимата города.
97. Акты и поручения акима Восточно-Казахстанской области, его заместителей, руководителя аппарата акима области, протокольных поручений акима города с учетом установленных сроков исполнения ставятся на следующие виды контроля:
1) срочный – с пометками: "весьма срочно" - в течение 3 рабочих дней,
2) "срочно", "ускорить" - до 10 рабочих дней;
3) краткосрочный – от 10 рабочих дней до 1 месяца;
4) среднесрочный – от 1 до 6 месяцев;
5) долгосрочный – свыше 6 месяцев.
98. Сроки исполнения поручений, установленные в актах и поручениях акима Восточно-Казахстанской области, его заместителей, руководителя аппарата области, исчисляются в рабочих днях со дня их поступления в местный исполнительный орган города.
Соответствующие местные исполнительные органы, в адрес которых было дано поручение, представители которых присутствовали на заседании (совещании), приступают к исполнению поручений сразу после заседания (совещания), не дожидаясь поступления к ним протокола заседания (совещания) или поручения акима Восточно-Казахстанской области, его заместителей, руководителя аппарата области.
99. Исполнение актов и поручений обеспечивается в указанные в них сроки.
В случаях, если в поручениях со штампом "Бақылауға алынды" не установлены сроки, то они исполняются в месячный срок с внесением информации в адрес акима Восточно-Казахстанской области его заместителей, в иных случаях информация предоставляется в соответствии с дополнительным запросом аппарата акима области.
100. В случае невозможности исполнения поручений и актов в срок, руководитель государственного органа - исполнителя заблаговременно, не позднее одного дня до истечения установленного срока, направляет на имя должностного лица, давшего поручение, письмо с указанием текущего состояния исполнения, аргументированного обоснования необходимости продления срока, либо его перевода на среднесрочный или долгосрочный контроль с обязательным указанием конкретного срока исполнения, конкретных ответственных политических государственных служащих, а также государственных органов – соисполнителей и ответственных должностных лиц.
Повторное продление срока исполнения актов и поручений допускается по решению акима Восточно-Казахстанской области, его заместителей и руководителя аппарата акима области, акима города с рассмотрением вопроса о привлечении к дисциплинарной ответственности должностных лиц.

101. Кеңсе бөлімінің мамандарымен ЭҚАБЖ –дың тиісті бөлімдерінде тіркейді және олар бойынша шешімдер қабылдау және қарар жазу үшін қала әкіміне (не болмаса қала әкімінің міндеттерін атқарушы тұлғаға) береді. Қағаз жөнелткіштерде келіп түскен құжаттар қала әкімі аппаратының басшысы арқылы қолма қол беріледі, ЭҚАБЖ арқылы түскендер электрондық түрде жолданады.
Бақылауға жататын құжаттарға "Бақылауға алынды" немесе "Бақылау" мөртабандары қойылады.
102. Қала әкімі шешім қабылдағаннан кейін кеңсе бөлімінің қызметкері қағаз жөнелткіштерде түскен құжаттарды қала әкімінің орынбасарларына, аппарат басшысына алу күні мен уақытын көрсетіп, қолдарын қойдырып береді.
Шұғыл хат-хабар (құжаттар) түскен кезде кеңсе бөлімінің қызметкері тез арада телефон арқылы аппарат басшысын, дербес бөлімдердің басшыларын хабардар етеді.
103. Кеңсе бөлімінің қызметкерлері бақылаудағы тапсырманың белгіленген орындалу мерзімі аяқталғанға дейін мемлекеттік органдардың атына құжатты орындау жөнінде тиісті ескерту жібереді.
104. Қала әкімінің орынбасарларының қызметін қамтамасыз ететін өз бағыттары бойынша бақылау актілері мен тапсырмалардың орындалуын есепке алу, бақылау және талдау жүргізеді. Бұл ретте ақпарат ұйымдастыру жұмыс бөліміне апта сайын ұсынылып тұрады. Ай сайын қала әкімдігі материалдарының талдауы негізінде тапсырманың орындалуын бақылаудан алу немесе мерзімін ұзарту туралы ұсыныстар мен негіздер келтірілген тапсырманың орындалуы туралы ақпарат енгізіледі.
105. Ұйымдастыру жұмыс бөлімі бақылаудағы құжаттардың орындалуы туралы қала әкіміне әкім аппараты басшысының қолы қойылған ақпарат дайындайды:
апта сайын және ай сайын – қала әкімінің тапсырмалары бойынша;
ай сайын – әкімдік қаулыларын орындау бойынша.
106. Құжаттар бақылаудан оларда қойылған мәселелер толық шешіліп, тиісті мемлекеттік орган хабардар болғаннан кейін алынады.
Бақылаудан алу үшін орындаушы басшының (қала әкімі орынбасарының, аппарат басшысының) атына бақылаудан алу туралы ұсыныс енгізе отырып, нормативтік құқықтық актінің, хаттамалық шешімнің, өзге де бақылаудағы құжаттың әрбір тармағының орындалуы жөнінде ақпарат әзірлейді.
Бақылаудан алынған жағдайда құжат орындалуы жөнінде тиісті жазба енгізу, сондай-ақ құжатты орындау бойынша электрондық мұрағатқа деректер енгізу үшін кеңсе бөліміне беріледі.
107. Кеңсе бөлімі құжаттардың орындалу барысына жүйелі талдау жүргізіп отырады - ай сайын бақылаудағы құжаттардың орындалу барысы туралы қала әкімі аппараты басшысына ақпарат дайындайды.

101. Документы регистрируются специалистами отдела канцелярии в соответствующих разделах ЕСЭДО и передаются акиму города (либо лицу, исполняющему обязанности акима города) для принятия по ним решения и наложения резолюции. Документы, поступившие на бумажных носителях передаются нарочно через руководителя аппарат акима города, поступившие через ЕСЭДО направляются в электронном виде.
На документах, подлежащих контролю, проставляется штамп "Бақылауға алынды" или "Бақылау".
102. После принятого решения акимом города сотрудник отдела канцелярии передает документы, поступившие на бумажных носителях, заместителям акима города, руководителю аппарата под роспись с указанием даты и времени получения.
При поступлении срочной корреспонденции (документов) сотрудник отдела канцелярии незамедлительно по телефону информирует руководителя аппарата, руководителей самостоятельных отделов.
103. Сотрудники отдела канцелярии до истечения установленного срока исполнения контрольного поручения направляют в адрес государственных органов соответствующее напоминание по исполнению документа.
104. Заместители акима города, ведут учет, контроль и анализ исполнения контрольных актов и поручений по своим направлениям. При этом информация представляется в отдел организационной работы на еженедельной основе. Ежемесячно на основе анализа материалов акимата города, вносится информация об исполнении поручений с предложениями и обоснованиями о снятии с контроля или продлении срока исполнения поручения.
105. Отдел организационной работы готовит за подписью руководителя аппарата акима города информацию акиму города об исполнении контрольных документов:
еженедельно и ежемесячно – по поручениям акима города;
ежемесячно – по исполнению постановлений акимата;
106. Документы снимаются с контроля после полного разрешения поставленных в них вопросов и уведомления соответствующего государственного органа.
Для снятия с контроля исполнителем готовится информация на имя руководителя (заместителя акима города, руководителя аппарата) по выполнению каждого пункта нормативного правового акта, протокольного решения, иного контрольного документа с предложением о снятии с контроля.
В случае снятия с контроля, документ передается в отдел канцелярии для внесения соответствующей отметки об исполнении, а также внесения данных в электронный архив по исполнению документа.
107. Отдел канцелярии систематически анализирует ход исполнения документов - ежемесячно готовит информацию о ходе исполнения контрольных документов руководителю аппарата акима города.

108. "Тапсырмаларды есепке алу", "Қаулыларды есепке алу" ақпараттық жүйелерінде жұмыс істеу Шығыс Қазақстан облысы әкімінің тапсырмаларын/ қаулыларын қарау, іздеу, бақылауды қамтиды.
"Тапсырмаларды есепке алу" ақпараттық жүйесінде бақылау және жұмысты қала әкімі аппаратының ұйымдастыру жұмыс бөлімінің жауапты мамандары жүзеге асырады; "Қаулыларды есепке алу" бақылау және жұмысты қала әкімі аппаратының кеңсе бөлімінің жауапты мамандары жүзеге асырады Бұл орайда тапсырмалардың дер кезінде, сапалы және толығымен орындалуына әкім аппараты бөлімдерінің және дербес бөлімдерінің басшылары жауапкершілік алады.
9. Аппараттың өзін-өзі басқару өзара іс-қимылы
109. Аппараттың дербес бөлімдермен, мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылын әкім аппаратының ұйымдастыру жұмыс бөлімі жүзеге асырады.
110. Өзара іс-қимыл қала әкімінің тапсырмаларының орындалуына, ағымдағы мәселелердің шешілуіне, тексерулер жүргізуге, көшпелі іс-шаралар өткізуге, ақпарат жинауға, қала әкіміне ақпарат әзірлеуді бақылау жасау үшін ұйымдастырылады.
Отырыстарды өткізу, қала әкімінің жұмыс кестесінің орындалуы, қала әкімінің, әкім орынбасарлары мен әкім аппараты басшысының қатысуымен болатын өзге де іс-шараларды реттеу мақсатында әкімшілік-аумақтық бірлік шегінен тыс жерлерге баруын қала әкімі аппаратының басшысымен келіседі.
111. Ұйымдастыру жұмыс бөлімі қызметкерлерінің басшылықтың тапсырмаларын орындау жөніндегі талаптары орындаушылар үшін міндетті болып табылады.
"Риддер қаласы әкімінің
аппараты" мемлекеттік
мекемесінің регламентіне
1 қосымша
"_______________________________________________________________________"
Риддера қаласы әкімі шешімінің, Риддера қаласы әкімдігі қаулысының, жобасына
КЕЛІСУ ПАРАҒЫ
ЛИСТ СОГЛАСОВАНИЯ
к проекту решения акима города Риддера, постановления акимата города Риддера
"______________________________________________________________________"
Орындаушы:
Исполнитель:
Басшы
Руководитель
________________________
"____" _________ ___ жылғы/года
Қаулының жобасын енгізеді:
Проект постановления вносит:
________________________
"____" _________ ___ жылғы/года
Қала әкімінің орынбасары
Заместитель акима города
________________________
"____" _________ ___ жылғы/года
Міндетті келісім минимумы:
Обязательный минимум согласования:
Қала әкімі аппаратының басшысы
Руководитель аппарата акима города
________________________
Кеңсе бөлімінің басшысы
Руководитель отдела канцелярии
"____" _________ ___ жылғы/года
Мемлекеттік-құқықтық жұмыс бөлімінің басшысы
Руководитель отдела государственно-правовой работы
________________________
Мәтіннің дәлме-дәлдігіне сараптама жүргізді:
Экспертизу на аутентичность провел:
"____" _________ ___ жылғы/года
Құқықтық сараптама жүргізді:
Правовую экспертизу провел:
________________________
Орындаған
тел.:
"Риддер қаласы әкімінің
аппараты" мемлекеттік
мекемесінің регламентіне
2 қосымша
"___________________________________________________________________"
Риддер қаласы әкімінің аппарат басшысының бұйрығына
КЕЛІСУ ПАРАҒЫ
ЛИСТ СОГЛАСОВАНИЯ
к приказу руководителя аппарата акима города Риддера
"_____________________________________________________________________"
Орындаушы:
Исполнитель:
Бөлім басшысы (бұйрықтың жобасын енгізген)
Руководитель отдела (вносящий проект приказа)
________________________
"____" _________ ___ жылғы/года
Міндетті келісім минимумы:
Обязательный минимум согласования:
Мемлекеттік-құқықтық жұмыс бөлімінің басшысы
Руководитель отдела государственно-правовой работы
________________________
"____" _________ ___ жылғы/года
Мәтіннің дәлме-дәлдігіне сараптама жүргізді:
Экспертизу на аутентичность провел:
________________________
"____" _________ ___ жылғы/года
"Риддер қаласы әкімінің
аппараты" мемлекеттік
мекемесінің регламентіне
3 қосымша
"_______________________________________________________________________"
Риддера қаласы әкімі өкімінің, Риддера қаласы әкімдігі қаулысының, жобасына
КЕЛІСУ ПАРАҒЫ
ЛИСТ СОГЛАСОВАНИЯ
к проекту распоряжения акима города Риддера, постановления акимата города Риддера
"_____________________________________________________________________"
Орындаушы:
Исполнитель:
Басшы
Руководитель
________________________
"____" _________ ___ жылғы/года
Міндетті келісім минимумы:
Обязательный минимум согласования:
Қала әкімі аппаратының басшысы
Руководитель аппарата акима города
________________________
"____" _________ ___ жылғы/года
Мемлекеттік-құқықтық жұмыс бөлімінің басшысы
Руководитель отдела государственно-правовой работы
________________________
"____" _________ ___ жылғы/года
Мәтіннің дәлме-дәлдігіне сараптама жүргізді:
Экспертизу на аутентичность провел:
________________________
"____" _________ ___ жылғы/года

108. Работа в информационных системах "Учет поручений", "Учет постановлений" включает в себя просмотр, поиск, контроль поручений/постановлений акима Восточно-Казахстанской области.
Контроль и работу в информационной системе "Учет поручений" осуществляют ответственные специалисты отдела организационной работы аппарата акима города; контроль и работу "Учет постановлений" осуществляют ответственные специалисты отдела канцелярии аппарата акима города. При этом ответственность за своевременность, качество и полноту исполнения поручений несут руководители отделов аппарата акима и руководители самостоятельных отделов.
9. Взаимодействие аппарата с самостоятельными отделами
109. Взаимодействие аппарата с государственными органами, самостоятельными отделами осуществляется отделом организационной работы аппарата акима.
110. Организация взаимодействия заключается в контроле за исполнением поручений акима города, решении текущих вопросов и поручений, осуществлении проверок, сборе информации, подготовке информации акиму города. В целях регулирования вопросов проведения заседаний, выполнения графика работы акима города, иных мероприятий с участием акима города, заместителей акима города и руководителя аппарата акима, согласовывают выезд за пределы административно-территориальной единицы с руководителем аппарата акима города.
111. Требования работников отдела организационной работы по исполнению поручений руководства являются обязательными для исполнителей.
Приложение 1
к регламенту
государственного
учреждения "Аппарат акима
города Риддера"
"_______________________________________________________________________"
Риддера қаласы әкімі шешімінің, Риддера қаласы әкімдігі қаулысының, жобасына
КЕЛІСУ ПАРАҒЫ
ЛИСТ СОГЛАСОВАНИЯ
к проекту решения акима города Риддера, постановления акимата города Риддера
"______________________________________________________________________"
Орындаушы:
Исполнитель:
Басшы
Руководитель
"__"____________ года
Қаулының жобасын енгізеді:
Проект постановления вносит:
"__"___________ года
Қала әкімінің орынбасары
Заместитель акима города
"__"___________ года
Міндетті келісім минимумы:
Обязательный минимум согласования:
Қала әкімі аппаратының басшысы
Руководитель аппарата акима города
"__"___________ года
Кеңсе бөлімінің басшысы
Руководитель отдела канцелярии
"__"___________ года
Мемлекеттік-құқықтық жұмыс бөлімінің басшысы
Руководитель отдела государственно-правовой работы
"__"___________ года
Мәтіннің дәлме-дәлдігіне сараптама жүргізді:
Экспертизу на аутентичность провел:
"__"___________ года
Құқықтық сараптама жүргізді:
Правовую экспертизу провел:
"__"___________ года
Орындаған
тел.:
Приложение 2
к регламенту государственного
учреждения "Аппарат акима
города Риддера"
"___________________________________________________________________"
Риддер қаласы әкімінің аппарат басшысының бұйрығына
КЕЛІСУ ПАРАҒЫ
ЛИСТ СОГЛАСОВАНИЯ
к приказу руководителя аппарата акима города Риддера
"_____________________________________________________________________"
Орындаушы:
Исполнитель:
Бөлім басшысы (бұйрықтың жобасын енгізген)
Руководитель отдела (вносящий проект приказа)
________________________
"____" _________ ___ жылғы/года
Міндетті келісім минимумы:
Обязательный минимум согласования:
Мемлекеттік-құқықтық жұмыс бөлімінің басшысы
Руководитель отдела государственно-правовой работы
________________________
"____" _________ ___ жылғы/года
Мәтіннің дәлме-дәлдігіне сараптама жүргізді:
Экспертизу на аутентичность провел:
________________________
"____" _________ ___ жылғы/года
Приложение 3
к регламенту государственного
учреждения "Аппарат акима
города Риддера"
"_______________________________________________________________________"
Риддера қаласы әкімі өкімінің, Риддера қаласы әкімдігі қаулысының, жобасына
КЕЛІСУ ПАРАҒЫ
ЛИСТ СОГЛАСОВАНИЯ
к проекту распоряжения акима города Риддера, постановления акимата города Риддера
"_____________________________________________________________________"
Орындаушы:
Исполнитель:
Басшы
Руководитель
________________________
"____" _________ ___ жылғы/года
Міндетті келісім минимумы:
Обязательный минимум согласования:
Қала әкімі аппаратының басшысы
Руководитель аппарата акима города
________________________
"____" _________ ___ жылғы/года
Мемлекеттік-құқықтық жұмыс бөлімінің басшысы
Руководитель отдела государственно-правовой работы
________________________
"____" _________ ___ жылғы/года
Мәтіннің дәлме-дәлдігіне сараптама жүргізді:
Экспертизу на аутентичность провел:
________________________
"____" _________ ___ жылғы/года