Шығыс Қазақстан облысындағы спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 11 желтоқсандағы № 333 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 27 желтоқсанда № 5358 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 21 қаңтардағы № 6 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 21.01.2020 № 6 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 3 шілдедегі Заңының 8-бабының 1-тармағының 20-5) тармақшасына, Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрінің 2017 жылғы 26 шілдедегі № 216 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 15509) бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы спорт түрлерін саралау қағидаларының 33-тармағына, Қазақстан Республикасындағы спорт түрлерін саралау бойынша республикалық комиссияның 2017 жылғы 2 қарашадағы № 5 хаттамасына сәйкес Шығыс Қазақстан облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шығыс Қазақстан облысындағы спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесі осы қаулыға қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Облыс әкімінің аппараты, облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркеуін;
2) әкімдіктің осы қаулысын мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінересми жариялау және енгізуүшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауын;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде облыстың аумағында таратылатын мерзімді басылымдарда ресми жариялауға оның көшірмесін жіберуді;
4) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Шығыс Қазақстан облысы әкімінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Р.М. Омаровқа жүктелсін.

Об утверждении регионального перечня приоритетных видов спорта Восточно-Казахстанской области
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 11 декабря 2017 года № 333. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 27 декабря 2017 года № 5358. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 21 января 2020 года № 6
Сноска. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 21.01.2020 № 6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 20-5) пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2014 года "О физической культуре и спорте", пунктом 33 Правил ранжирования видов спорта в Республике Казахстан, утвержденных приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 26 июля 2017 года № 216 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 15509), протоколом Республиканской комиссии по ранжированию видов спорта в Республике Казахстан от 2 ноября 2017 года № 5 Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить региональный перечень приоритетных видов спорта Восточно-Казахстанской области согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Аппарату акима области, управлению физической культуры и спорта области в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления акимата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории области;
4) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акима Восточно-Казахстанской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Омарова Р. М.

4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шығыс Қазақстан облысының
әкімі
Д. Ахметов
"КЕЛІСІЛДІ":
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
__________ А. Мұхамедиұлы
2017 жылғы "11" 12
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің
2017 жылғы "11" желтоқсан
№ 333 қаулысына қосымша
Шығыс Қазақстан облысындағы спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесі
Спорт түрлерінің атауы
Топтар
Олимпиадалық емес спорт түрінің атауы
Жазғы олимпиадалық спорт түрінің атауы
Қысқы олимпиадалық спорт түрінің атауы
Паралимпиадалық спорт түрінің атауы
Ұлттық спорт түрінің атауы
"А" тобы
Гір спорты
Ауыр атлетика
Биатлон
Голбол
Аударыспақ
Кекушинкай каратэ
Байдарка мен каноэде есу
Сноуборд
Дзюдо
Жамбы ату
Кикбоксинг
Батутта секіру
Тау шаңғы спорты
Жеңіл атлетика
Жекпе-жек
Киокушинкай-кан каратэ
Бокс
Фристайл могул
Үстел теннисі
Қазақ күресі
Қол күресі
Волейбол
Шаңғы жарысы
Жүзу
Көкпар
Полиатлон
Грек-рим күресі
Шайбалы хоккей
Пауэрлифтинг
Тоғызқұмалақ
Радиоспорт
Дзюдо
Шорт-трек
Оқ ату
Спорттық бағдарлау
Еркін күресі
Шаңғы жарысы
Таеквондо ITF
Жеңіл атлетика
Жүзу
Көркем гимнастика
Семсерлесу
Слаломды байдаркамен каноэде есу
Таеквондо WTF
Үстел теннисі
"В" тобы
Автомобиль спорты
Баскетбол
Конькимен жүгіру спорты
Аламан бәйге
Аралас ұрыс жекпе-жегі ММА, грепплинг, панкратион
Велосипед спорты
Мәнерлеп сырғанау
Жорға жарыс
Каратэ шинкиокушинкай
Қол добы
Шаңғы қоссайысы
Қыз қуу
Қол күресі (паралимпиадалық емес)
Оқ ату
Шаңғымен трамплиннен секіру
Теңге алу
Пауэрлифтинг
Спорттық гимнастика
Самбо
Су добы
Спорттық аулаушылық
Футбол
Спорттық туризм
Сурдо жеңіл атлетика
Шахмат (паралимпиадалық емес)
"С" тобы
Акробатика
Ат спорты
Керлинг
Құнан бәйге
Акробатикалық жолда секіру
Бадминтон
Би спорты
Регби
Джиу-джитсу
Суға секіру
Допты хоккей
Үйлесімді жүзу
Сурдо шайбалы хоккей
Теннис
Шахмат
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
WTF - World Taekwondo Federation (Бүкіләлемдік таеквондо федерациясы)
ITF - International Taekwondo Federation (Халықаралық таеквондо федерациясы)
ММА - Mixed Martial Arts (Аралас ұрыс жекпе-жектер).

4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Восточно-Казахстанской области
Д. Ахметов
"СОГЛАСОВАНО"
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
__________ А. Мухамедиулы
"11" 12 2017 года
Приложение
к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "11" декабря 2017 года
№ 333
Региональный перечень приоритетных видов спорта Восточно-Казахстанской области
Наименование видов спорта
Группа
Наименование неолимпийского вида спорта
Наименование летнего олимпийского вида спорта
Наименование зимнего олимпийского вида спорта
Наименование паралимпийского вида спорта
Наименование национального вида спорта
Группа "А"
Гиревой спорт
Тяжелая атлетика
Биатлон
Голбол
Аударыспак
Кекушинкай каратэ
Гребля на байдарках и каноэ
Сноуборд
Дзюдо
Жамбы ату
Кикбоксинг
Прыжки на батуте
Горнолыжный спорт
Легкая атлетика
Жекпе-жек
Киокушинкай-кан каратэ
Бокс
Фристайл могул
Настольный теннис
Казак куресы
Армрестлинг
Волейбол
Лыжные гонки
Плавание
Кокпар
Полиатлон
Греко-римская борьба
Хоккей с шайбой
Пауэрлифтинг
Тогызкумалак
Радиоспорт
Дзюдо
Шорт-трек
Пулевая стрельба
Спортивное ориентирование
Вольная борьба
Лыжные гонки
Таеквондо ITF
Легкая атлетика
Плавание
Художественная гимнастика
Фехтование
Гребной слалом
Таеквондо WTF
Настольный теннис
Группа "В"
Автомобильный спорт
Баскетбол
Конькобежный спорт
Аламан байга
Смешанные единоборства ММА, грепплинг, панкратион
Велоспорт
Фигурное катание
Жорга жарыс
Каратэ шинкиокушинкай
Гандбол
Лыжное двоеборье
Кыз куу
Армрестлинг (не паралимпийский)
Пулевая стрельба
Прыжки на лыжах с трамплина
Тенге илу
Пауэрлифтинг
Спортивная гимнастика
Самбо
Водное поло
Спортивное рыболовство
Футбол
Спортивный туризм
Легкая атлетика (Сурдо)
Шахматы (не паралимпийский)
Группа "С"
Акробатика
Конный спорт
Керлинг
Кунан байга
Прыжки на акробатической дорожке
Бадминтон
Спортивно-бальные танцы
Регби
Джиу-джитсу
Прыжки в воду
Хоккей с мячом
Синхронное плавание
Хоккей с шайбой (Сурдо)
Теннис
Шахматы
Расшифровка аббревиатур:
WTF - World Taekwondo Federation (Всемирная федерация таеквондо)
ITF - International Taekwondo Federation (Международная федерация таеквондо)
ММА - Mixed Martial Arts (Смешанные боевые искусства).