Жер салығының базалық салық мөлшерлемелерін түзету туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан мәслихатының 2018 жылғы 5 ақпандағы № 19-3 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 23 ақпанда № 4575 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық Кодексі)" Кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 510-бабының 1-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан мəслихатының 17.03.2020 № 57-5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 05.01.2022 № 14-34 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 05.01.2022 № 14-34 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан мəслихатының 17.03.2020 № 57-5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Жер салығының мөлшерлемелері Кодекстің 505, 506-баптарымен белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемелерінен елу пайызға жоғарылатылсын.
Нақты пункттың үшінші бөлігінің Ережелері Кодекстың 509-бабында көрсетілген жер учаскелеріне қолданылмайды.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 23.02.2021 № 2-1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының кейбір шешімдері осы шешімнің қосымшаларына сәйкес күші жойылды деп танылсын.
5. 5. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, 2019 жылғы 1 қаңтардан қолданысқа енетін 3-тармағын қоспағанда.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан мәслихатының 16.05.2018 № 24-3 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы мәслихатының
XІХ сессиясының төрағасы И. Шаймерденов
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы мәслихатының хатшысы Е. Әділбеков
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2018 жылғы 5 ақпандағы № 19-3 шешіміне қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының күшін жойған кейбір актілерінің тізбесі

О корректировке базовых налоговых ставок земельного налога
Решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 5 февраля 2018 года № 19-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 23 февраля 2018 года № 4575.
В соответствии с пунктом 1 статьи 510 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)" (далее - Кодекс) маслихат района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 17.03.2020 № 57-5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 05.01.2022 № 14-34 (вводится в действие с 01.01.2022).
1. Исключен решением маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 05.01.2022 № 14-34 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Исключен решением маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 17.03.2020 № 57-5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Повысить ставки земельного налога на пятьдесят процентов от базовых ставок земельного налога, установленных статьями 505, 506 Кодекса.
Положение настоящего пункта не распространяется на земельные участки, указанные в статье 509 Кодекса.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным решением маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 23.02.2021 № 2-1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Признать утратившими силу некоторые решения маслихата района имени Габита Мусрепова, согласно приложению к настоящему решению.
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением пункта 3 который вводится в действие с 1 января 2019 года.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 16.05.2018 № 24-3 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Председатель
XIX сессии маслихата района
имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области И. Шаймерденов
Секретарь
маслихата района
имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области Е. Адильбеков
Приложение
к решению маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 5 февраля 2018 года № 19-3
Перечень утративших силу некоторых решений маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области

1. Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2014 жылғы 31 наурыздағы № 23-3 "Жер салығының базалық салық ставкаларын түзету туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2706 тіркелген, 2014 жылғы 19 мамырда "Есіл өңірі" газетінде, 2014 жылғы 9 мамырда "Новости Приишимья" газетінде жарияланған).
2. Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 34-4 "Жер салығының базалық салық ставкаларын түзету туралы" Ғабит Мүсірепов атындағы аудан мәслихатының 2014 жылғы 31 наурыздағы № 23-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3241 тіркелген, 2015 жылғы 14 мамырда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
3. Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2016 жылғы 24 мамырдағы № 3-2 "Жер салығының базалық салық ставкаларын түзету туралы" Ғабит Мүсірепов атындағы аудан мәслихатының 2014 жылғы 31 наурыздағы № 23-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3780 тіркелген, 2016 жылғы 26 маусымда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
4. Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2015 жылғы 19 маусымдағы № 36-3 "Бірыңғай жер салығының мөлшерлемелерін жоғарылату туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3326 тіркелген, 2015 жылғы 29 шілдеде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).

1. Решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области "О корректировке базовых налоговых ставок земельного налога" от 31 марта 2014 года № 23-3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2706, опубликовано в районных газетах 19 мая 2014 года "Есіл өңірі", 9 мая 2014 года "Новости Приишимья").
2. Решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области "О внесении изменений в решение маслихата района имени Габита Мусрепова от 31 марта 2014 года № 23-3 "О корректировке базовых налоговых ставок земельного налога" от 27 марта 2015 года № 34-4 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3241, опубликовано 14 мая 2015 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет").
3. Решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области "О внесении изменений в решение маслихата района имени Габита Мусрепова от 31 марта 2014 года № 23-3 "О корректировке базовых налоговых ставок"" от 24 мая 2016 года № 3-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3780, опубликовано 22 июня 2016 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет").
4. Решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области "О повышении ставок единого земельного налога" от 19 июня 2015 года № 36-3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3326, опубликовано 29 июля 2015 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет").