Солтүстік Қазақстан облысының Тайынша ауданы бойынша ауыл шаруашылығы мақсатындағы пайдаланылмайтын жерге жер салығының базалық мөлшерлемелерін және бірыңғай жер салығының мөлшерлемелерін арттыру туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2018 жылғы 15 маусымдағы № 179 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 2 шілдеде № 4792 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 379 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 11.09.2020 № 379 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) (бұдан әрі - Кодекс) 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 509-бабының 5-тармағына, 704-бабына, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабына және "Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 27 бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысының Тайынша ауданы бойынша Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерге Кодекстің 503-бабымен белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемелері он есе арттырылсын.
2. Солтүстік Қазақстан облысының Тайынша ауданы бойынша Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерге Кодекстің 704-бабымен белгіленген бірыңғай жер салығының мөлшерлемелері он есе арттырылсын.
3. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының шегіндегі Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге жер салығының мөлшерлемелерін арттыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2015 жылғы 21 мамырдағы № 277 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімде № 3284 болып тіркелген, "Әділет" Қазақстан Республикасының ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылдғы 29 шілдеде жарияланған);
2) "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының шегіндегі Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге жер салығының мөлшерлемелерін арттыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2015 жылғы 21 мамырдағы № 277 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2016 жылғы 3 наурыздағы № 364 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімде № 3671 болып тіркелген, "Әділет" Қазақстан Республикасының ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 7 шілдеде жарияланған).

О повышении базовых ставок земельного налога и ставок единого земельного налога на не используемые земли сельскохозяйственного назначения по Тайыншинскому району Северо-Казахстанской области
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 15 июня 2018 года № 179. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 2 июля 2018 года № 4792. Утратило силу решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 11 сентября 2020 года № 379
Сноска. Утратило силу решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 11.09.2020 № 379 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 5 статьи 509, статьей 704 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Кодекс), статьей 50 Закона Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" и статьей 27 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Повысить в десять раз базовые ставки земельного налога, установленные статьей 503 Кодекса, на не используемые в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан земли сельскохозяйственного назначения по Тайыншинскому району Северо-Казахстанской области.
2. Повысить ставки единого земельного налога, установленные статьей 704 Кодекса, в десять раз на не используемые в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан земли сельскохозяйственного назначения по Тайыншинскому району Северо-Казахстанской области.
3. Признать утратившими силу:
1) решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 21 мая 2015 года № 277 "О повышении ставок земельного налога на не используемые в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан земли сельскохозяйственного назначения в границах Тайыншинского района Северо-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3284, опубликовано 29 июля 2015 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет");
2) решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 3 марта 2016 года № 364 "О внесении изменения в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 21 мая 2015 года № 277 "О повышении ставок земельного налога на не используемые в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан земли сельскохозяйственного назначения в границах Тайыншинского района Северо-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3671, опубликовано 7 апреля 2016 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет").

4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының XXVІ cессииясының төрағасы К. Шәріпов
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының хатшысы Қ. Шәріпов

4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель XXVІ сессии маслихата
Тайыншинского районного
Северо-Казахстанской области
К. Шарипов
Секретарь маслихата Тайыншинского
района Северо-Казахстанской области
К. Шарипов