Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелері туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 сәуірдегі № 19/228-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 27 сәуірде № 5627 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шілдедегі Орман Кодексінің 14-бабының 2) тармақшасына, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы кодексінің 587-бабының 1, 3-тармақтарына, 588-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 5-тармағына сәйкес, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды пайдаланғаны үшін мынадай төлемақы мөлшерлемелері бекітілсін:
1) 1 қосымшаға сәйкес шайыр мен ағаш шырындарын дайындау үшін;
2) 2 қосымшаға сәйкес қосалқы ағаш ресурстарын дайындау үшін;
3) 3 қосымшаға сәйкес орманды жанама пайдалану үшін;
4) 4 қосымшаға сәйкес мемлекеттік орман қоры учаскелерін аңшылық шаруашылығының мұқтаждығы, мәдени-сауықтыру, рекреациялық, туристік және спорттық, ғылыми-зерттеу мақсаттарына пайдалану үшін;
5) 5 қосымшаға сәйкес мемлекеттік орман қоры учаскелерін ағаш және бұта тұқымдас екпе материалдарын және арнаулы мақсаттағы плантациялық көшеттер өсіруге пайдалану үшін.
2. 6 қосымшаға сәйкес Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы В. Головатюк
Шығыс Қазақстан
облыстық мәслихатының
2018 жылғы 12 сәуірдегі
№ 19/228-VІ шешіміне
1 қосымша
Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде шайыр мен ағаш шырындарын дайындау үшін төлемақы мөлшерлемелері
№ р/с
Атауы
Өлшем бірлігі
Бірлік үшін төлемақы мөлшерлемесі (АЕК)
1. Шайыр дайындау (қылқан жапырақты)
1
Ұзақ мерзімді орман пайдалану
кезінде
тонна
20,0
2. Ағаш шырындарын дайындау (жапырақты)
2
Ұзақ мерзімді орман пайдалану
кезінде
тонна
1,5
Шығыс Қазақстан
облыстық мәслихатының
2018 жылғы 12 сәуірдегі

О ставках платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда Восточно-Казахстанской области
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 12 апреля 2018 года № 19/228-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 27 апреля 2018 года № 5627
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 2) статьи 14 Лесного Кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года, пунктами 1, 3 статьи 587, пунктом 2 статьи 588 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить следующие ставки платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда Восточно-Казахстанской области:
1) за заготовку живицы и древесных соков согласно приложению 1;
2) за заготовку второстепенных древесных ресурсов согласно приложению 2;
3) за побочные лесные пользования согласно приложению 3;
4) за пользование участками государственного лесного фонда для нужд охотничьего хозяйства, культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных, научно-исследовательских целей согласно приложению 4;
5) ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда для выращивания посадочного материала древесных и кустарниковых пород и плантационных насаждений специального назначения согласно приложению 5.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Восточно-Казахстанского областного маслихата согласно приложению 6.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии,
секретарь Восточно-Казахстанского
областного маслихата В. Головатюк
Приложение 1 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 12 апреля 2018 года
№ 19/228-VI
Ставки платы за заготовку живицы и древесных соков на участках государственного лесного фонда Восточно-Казахстанской области
№ п/п
Наименование
Ед. изм.
Ставка платы за
единицу (МРП)
1. Заготовка живицы (хвойные)
При долгосрочном лесопользовании
тонна
20,0
2. Заготовка древесных соков (лиственные)
При долгосрочном лесопользовании
тонна
1,5
Приложение 2 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 12 апреля 2018 года

60,1 - 80 км - 0,55;
80,1 - 100 км - 0,40;
100 км-ден көп - 0,30.
Кеспеағаш аймағының жалпыға ортақ пайдаланылатын жолдардан қашықтығы кеспеағаш аймағының ортасынан жолға дейінгі қысқа аралық бойынша картографиялық материалдармен айқындалады және жергілікті жердің бедеріне қарай мынадай коэффициенттер бойынша түзету жасалады:
жазық бедер - 1,1;
жоталы бедер немесе батпақты жер - 1,25;
таулы бедер - 1,5;
Шығыс Қазақстан
облыстық мәслихатының

60,1 - 80 км - 0,55;
80,1 - 100 км - 0,40;
более 100 км - 0,30.
Удаленность лесосеки от дорог общего пользования определяется по картографическим материалам по кратчайшему расстоянию от центра лесосеки до дороги и корректируется в зависимости от рельефа местности по следующим коэффициентам:
равнинный рельеф - 1,1;
холмистый рельеф или заболоченная местность - 1,25;
горный рельеф - 1,5;
Приложение 3 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата

0,25
2
Мәдени-сауықтыру, рекреациялық, туристік және спорттық мақсаттар үшін
га
0,1
2. Ұзақ мерзімді орман пайдалану
1
Аңшылық шаруашылығының мұқтаждығы үшін:
1)
Аңшылық алқаптарын пайдалану үшін;
га
тегін
2)
Құрылыстар мен ғимараттарды орналастыру үшін (күзетші үйі, аңшы үйі, шаруашылық құрылыстар)
100 шаршы метр
0,01
2
Ғылыми-зерттеу мақсаттары үшін
га
0,25
3
Мәдени-сауықтыру, рекреациялық, туристік және спорттық мақсаттар үшін
га
1,0
Шығыс Қазақстан
облыстық мәслихатының
2018 жылғы 12 сәуірдегі
№ 19/228-VІ шешіміне
5 қосымша
Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерін ағаш және бұта тұқымдас екпе материалдарын және арнаулы мақсаттағы плантациялық көшеттер өсіруге пайдалану үшін төлемақы мөлшерлемелері
р/с
Пайдалану түрі
Өлшем бірлігі
Айлық есеп көрсеткішіндегі төлемақы мөлшерлемелері
1. Ұзақ мерзімді орман пайдалану
1
Ағаш және бұта тұқымдас екпе материалдарын және арнаулы мақсаттағы плантациялық көшеттер өсіруге
га
тегін
Шығыс Қазақстан
облыстық мәслихатының
2018 жылғы 12 сәуірдегі
№ 19/228-VІ шешіміне
6 қосымша
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының күші жойылды деп танылған шешімдерінің тізбесі
1. "Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік орман қорының учаскелеріндегі орманды пайдалануға арналған төлемақы мөлшерлемелері туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 17/226- IV шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 2522, 2010 жылғы 1 ақпанда "Дидар", 2010 жылғы 2 ақпанда "Рудный Алтай" газеттерінде жарияланды).
2. "Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік орман қорының учаскелеріндегі орманды пайдалануға арналған төлемақы мөлшерлемелері туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 17/226-IV шешіміне өзгеріс енгізу туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 11 желтоқсандағы № 17/202-V шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 3133, 2013 жылғы 30 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде, 2014 жылғы 7 қаңтарда "Рудный Алтай", 2014 жылғы 10 қаңтардағы "Дидар" газеттерінде жарияланды).
3. "Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік орман қорының учаскелеріндегі орманды пайдалануға арналған төлемақы мөлшерлемелері туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 17/226-IV шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 21 сәуірдегі № 2/18-VI шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 4554, 2016 жылғы 3 маусымда "ҚР НҚА эталондық бақылау банкі" ақпараттық жүйесінде, 2016 жылғы 6 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланды).

0,25
2
В культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целях
га
1,0
2 Долгосрочное лесопользование
1
Для нужд охотничьего хозяйства:
1)
за пользование охотничьими угодьями;
га
бесплатно
2)
за размещение строений и сооружений (сторожки, охотничьи домики, хозсооружения)
100кв.м.
0,01
2
В научно-исследовательских целях
га
0,25
3
В культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целях
га
1,0
Приложение 5 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 12 апреля 2018 года
№ 19/228-VI
Ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда Восточно-Казахстанской области для выращивания посадочного материала древесных и кустарниковых пород и плантационных насаждений специального назначения
п/п
Вид пользования
Ед.
изм.
Ставка в
МРП
1 Долгосрочное лесопользование
1
Для выращивания посадочного материала древесных и кустарниковых пород и плантационных насаждений специального назначения
га
бесплатно
Приложение 6 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 12 апреля 2018 года
№ 19/228-VI
Перечень решений Восточно-Казахстанского областного маслихата, признанных утратившими силу
1. Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 21 декабря 2009 года № 17/226-IV "О ставках платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда Восточно-Казахстанской области", (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2522, опубликовано в газетах "Дидар" от 1 февраля 2010 года, "Рудный Алтай" от 2 февраля 2010 года).
2. Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2013 года № 17/202-V "О внесении изменения в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 21 декабря 2009 года № 17/226-IV "О ставках платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда Восточно-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3133, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" 30 декабря 2013 года, опубликовано в газетах "Рудный Алтай" от 7 января 2014 года, "Дидар" от 10 января 2014 года).
3. Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 21 апреля 2016 года № 2/18-VI "О внесении изменений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 21 декабря 2009 года № 17/226-IV "О ставках платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда Восточно-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4554, опубликовано в информационной системе "Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан" 3 июня 2016 года, в информационно-правовой системе "Әділет" 6 июня 2016 года).