Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 22 сәуірдегі № 166 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 29 сәуірде № 18600 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
5) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
С. Омаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, қорғаныс және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2019 жылғы 22 cәуірдегі
№ 166 бұйрығымен
бекітілген
Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі бұйрықтарының тізбесі (бұдан әрі - Тізбе)
1. "Уылдырық шашу кезеңінде балық аулауға тыйым салынған, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде су көлігі қозғалысының ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2013 жылғы 16 қазандағы № 313-ө бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8918 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2014 жылғы 15 ақпандағы № 32 (28256) санында жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Уылдырық шашу кезеңінде балық аулауға тыйым салынған, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде су көлігі қозғалысының ережесінде:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде су көлігі қозғалысының тәртібі";

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 апреля 2019 года № 166. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2019 года № 18600.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение 10 (десяти) календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
оборонной и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Утвержден
приказом Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 22 апреля 2019 года № 166
Перечень приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения (далее – Перечень)
1. В приказе Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 16 октября 2013 года № 313-Ө "Об утверждении Правил движения водного транспорта в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8918, опубликован 15 февраля 2014 года № 32 (27653) в газете "Казахстанская правда"):
в Правилах движения водного транспорта в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок движения водного транспорта в запретный для рыболовства нерестовый период";

10, 11 және 12-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде кеме қатынасы режимін келісу туралы өтініш (бұдан әрі - өтініш) "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы электрондық түрде осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша беріледі, онда мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) кеменің атауы мен техникалық параметрлері (ұзындығы, ені, шөгуі);
2) жеке тұлғаның, кеме жүргізушінің (капитанның) аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және кеме иесі заңды тұлғасының атауы;
3) кеменің типі, маркасы, тіркеу нөмірі, қозғалтқышының қуаты және есу бұрамасының айналу жылдамдығы;
4) кеме қатынасының мақсаты;
5) қозғалыстың мерзімі мен бағдары;
6) тұрақ орны;
7) кеме билетінің немесе кеме куәлігінің нөмірі және күні.
11. Өтінішті тіркеуді уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі порталда келіп түскен уақыттан бастап бір жұмыс күні ішінде жүргізеді (егер, өтiнiш сағат 18.00-ден кейiн немесе сенбi күнi қабылданса, онда өтінім беруші үшiн мерзiмдi есептеу келесi жұмыс күнi басталады).
Уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі өтінішті ол келіп түскен уақыттан бастап екі жұмыс күні ішінде қарайды және балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде кеме қатынасының режиміне келісім береді не өтініш берушіге портал арқылы бас тарту себептерін көрсете отырып, электрондық түрде уәжді бас тарту жолдайды.
12. Уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі келісуден мынадай негіздер бойынша бас тартады:
1) өтініш беруші келісім алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) өтініш берушінің және (немесе) ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Ережеде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) өтініш берушіге қатысты келісім алуды қажет ететін қызметке немесе қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
4) өтініш берушіге қатысты заңды күшіне енген сот шешімінің болуы, оның негізінде өтініш беруші келісім алумен байланысты арнайы құқығынан айырылуы.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Қорытынды ережелер";
көрсетілген Қағидаларға 1 және 2-қосымшалар осы Тізбеге 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Жануарлар дүниесiн пайдалануға рұқсаттар беру қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 19 желтоқсандағы № 18-04/675 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10168 болып тіркелген, 2015 жылғы 6 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттар беру қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

пункты 10, 11 и 12 изложить в следующей редакции:
"10. Заявление о согласовании режима судоходства в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках (далее – заявление) подается посредством веб-портала "электронного правительства" (далее – портал) в электронном виде по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, в которой отражаются следующие сведения:
1) наименование и технические параметры судна (длина, ширина, осадка);
2) фамилия, имя и отчество (при его наличии) физического лица, судоводителя (капитана) и наименование юридического лица судовладельца;
3) тип, марка, регистрационный номер судна, мощность двигателя и скорость вращения гребного винта;
4) цель судоходства;
5) сроки и маршрут движения;
6) место стоянки;
7) номер и дата судового билета или судового свидетельства.
11. Регистрация заявления территориальным подразделением ведомства уполномоченного органа производится на портале в течение одного рабочего дня (если заявление принято после 18.00 часов или в субботу, то исчисление срока для заявителя начинается на следующий рабочий день) с момента поступления.
Территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа рассматривает заявление в течение двух рабочих дней с момента поступления заявления и выдает согласование режима судоходства в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках либо направляет мотивированный отказ заявителю посредством портала в электронном виде с указанием причин отказа.
12. Территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа отказывает в согласовании по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения согласования, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие заявителя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, установленным настоящими Правилами;
3) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения согласования;
4) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого заявитель лишен специального права, связанного с получением согласования.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Заключительные положения";
приложения 1 и 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему Перечню.
2. В приказе исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 декабря 2014 года № 18-04/675 "Об утверждении Правил выдачи разрешений на пользование животным миром" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10168, опубликован 6 февраля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах выдачи разрешений на пользование животным миром, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 2 изложить в следующей редакции:

"2. Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттар (бұдан әрі - рұқсаттар) жануарлар дүниесін арнайы пайдаланудың мынадай түрлеріне:
1) аң аулауға;
2) балық аулауға (кәсіпшілік, әуесқойлық (спорттық), ғылыми-зерттемелік аулау, мелиорациялық аулау, өсімін молайту мақсатында аулау);
3) жануарларды ғылыми, мәдени-ағарту, тәрбиелік, эстетикалық мақсаттарда, сондай-ақ эпизоотияны болдырмау мақсатында пайдалануға;
4) жануарлар түрлерін өсімін молайту мақсатында пайдалануға беріледі.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Рұқсаттар осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша беріледі.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Рұқсаттар беру шарттары мен тәртібі";
6, 7, 8, 9 және 10-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Екі және одан көп облыстың аумағында орналасқан балық шаруашылығы су айдындарында ғылыми-зерттемелік аулауды қоспағанда, рұқсаттарды жануарларды алудың белгіленген лимиттері мен квоталары шегінде жергілікті атқарушы органдар береді.
Екі және одан көп облыстың аумағында орналасқан балық шаруашылығы су айдындарында ғылыми-зерттемелік аулау мақсатындағы рұқсатты ведомство береді.
7. Ғылыми-зерттемелік аулау мақсатындағы рұқсатты алу үшін "Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 маусымдағы № 645 қаулысында айқындалған тәртіппен ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілері ретінде субъектіні аккредиттеу туралы куәлік болуы қажет.
8. Өтінім жануарлар дүниесін пайдалану түріне байланысты "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы электрондық түрде осы Қағидаларға 5 және 6-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша беріледі.
9. Өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) "электрондық үкiметтiң" төлем шлюзi арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін ақы төлеу туралы төлем құжатының электрондық көшірмесі;
2) өтінім беруші қол қойған, аң аулауды қоспағанда, жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға қатысатын тұлғалар тізімінің электрондық көшірмесі.
10. Жануарлар дүниесін пайдалану түріне байланысты осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген құжаттардан басқа, өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) аң аулауға (алғашқы жүгіну кезінде):
жануарлар дүниесі объектілерін алу шетелдіктердің қатысуымен жүргізілетін болса - аңшылық шаруашылығы субъектісінің шетелдіктермен аң аулауды ұйымдастыруға арналған шартының электрондық көшірмесі;
2) ғылыми-зерттемелік аулауға:
қадағалаушы ғылыми ұйымның ғылыми кеңесі бекіткен ғылыми жұмыстар жүргізу негіздемесінің және ғылыми-зерттеу жұмыстары бағдарламасының электрондық көшірмелері;
жануарлар дүниесі объектілерін алудың болжанып отырған көлемін негіздейтін есептемелердің электрондық көшірмелері;
бұдан бұрын берілген рұқсаттарды (рұқсаттар берілген жағдайда) пайдалану нәтижелері туралы есептің электрондық көшірмесі;

"2. Разрешения на пользование животным миром (далее – разрешения) выдаются на следующие виды специального пользования животным миром:
1) охота;
2) рыболовство (промысловое, любительское (спортивное), научно-исследовательский лов, мелиоративный лов, лов в воспроизводственных целях);
3) использование животных в научных, культурно-просветительских, воспитательных, эстетических целях, а также в целях предотвращения эпизоотии;
4) использование видов животных в воспроизводственных целях.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Разрешения выдаются по формам согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящим Правилам.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Условия и порядок выдачи разрешений";
пункты 6, 7, 8, 9 и 10 изложить в следующей редакции:
"6. Разрешения, за исключением научно-исследовательского лова на рыбохозяйственных водоемах, расположенных на территории двух и более областей, выдаются местными исполнительными органами в пределах установленных лимитов и квот изъятия животных.
Разрешение, в целях научно-исследовательского лова на рыбохозяйственных водоемах, расположенных на двух и более областях выдается ведомством.
7. Для получения разрешения в целях научно-исследовательского лова необходимо наличие свидетельства об аккредитации субъекта как субъекта научной и (или) научно-технической деятельности в порядке, определенном постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2011 года № 645 "Об утверждении Правил аккредитации субъектов научной и (или) научно-технической деятельности".
8. Заявка в зависимости от вида пользования животным миром подается посредством веб-портала "электронного правительства" (далее – портал) в электронном виде по формам согласно приложениям 5 и 6 к настоящим Правилам.
9. К заявке прилагаются следующие документы:
1) электронная копия платежного документа об оплате за пользование животным миром, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
2) электронная копия списка лиц, участвующих в изъятии объектов животного мира за исключением охоты, подписанная заявителем.
10. В зависимости от вида пользования животным миром, кроме документов, указанных в пункте 9 настоящих Правил, к заявке дополнительно прилагаются следующие документы:
1) на охоту (при первичном обращении):
в случае если изъятие объектов животного мира производится с участием иностранцев – электронная копия договора субъекта охотничьего хозяйства с иностранцами на организацию охоты;
2) на научно-исследовательский лов:
электронная копия обоснования проведения научных работ, утвержденная ученым советом профилирующей научной организации, и программы научно-исследовательских работ;
электронная копия расчетов, обосновывающая предполагаемый объем изъятия объектов животного мира;
электронная копия отчета о результатах использования ранее выданных разрешений (в случае выданных разрешений);

3) өсімін молайту мақсатында аулауға:
балық ресурстарының өсімін молайтуға арналған мемлекеттік тапсырысты орындау мақсаттары үшін аулау жағдайларын қоспағанда, қадағалаушы ғылыми ұйымның ғылыми кеңесі бекіткен биологиялық негіздеменің электрондық көшірмесі;
4) жануарларды ғылыми, мәдени-ағарту, тәрбиелік, эстетикалық мақсаттарда, сондай-ақ эпизоотияны болдырмау мақсатында пайдалануға:
эпизоотиялық мониторингтен басқа, қадағалаушы ғылыми ұйымның ғылыми кеңесі бекіткен ғылыми-тақырыптық жоспардан және ғылыми-зерттеу жұмыстары бағдарламасынан алынған үзіндінің электрондық көшірмесі;
Қазақстан Республикасында жануарлардың ауруларын эпизоотиялық мониторингтеу үшін ветеринария саласындағы уәкілетті органның мемлекеттік ветеринариялық ұйымының жыл сайынғы жұмыс жоспарының электрондық көшірмесі;
жануарлар дүниесі объектілерін алуды негіздейтін материалдардың (мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы бар биологиялық негіздеменің) электрондық көшірмелері;
5) жануарлар түрлерін өсімін молайту мақсатында пайдалануға:
жануарлар дүниесі объектілерін алуды негіздейтін материалдардың (мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы бар биологиялық негіздеменің) электрондық көшірмелері.";
11-тармақ алып тасталсын;
13, 14 және 15-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Өтінімді порталда тіркеуді ведомство немесе жергілікті атқарушы орган ол келіп түскен уақыттан бастап бір жұмыс күні ішінде жүргізеді (егер, өтiнiм сағат 18.00-ден кейiн немесе сенбi күнi қабылданса, онда өтінім беруші үшiн мерзiмдi есептеу келесi жұмыс күнi басталады).
14. Ведомство немесе жергілікті атқарушы органдар өтінімді және оған қоса берілетін құжаттарды өтінім келіп түскен уақыттан бастап үш жұмыс күні ішінде қарап, рұқсаттар береді немесе портал арқылы электрондық түрде уәжді бас тарту жолдайды.
Ведомство немесе жергілікті атқарушы органдар өтінім берушінің құжаттарын алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, ведомство немесе жергілікті атқарушы органдар көрсетілген мерзімде өтінімді одан әрі қараудан уәжді бас тарту жібереді.
15. Рұқсаттарды беруді есепке алу осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес журналда жүргізіледі.
Егер, балық аулауға арналған шарттың талаптары бойынша балық аулау бірнеше балық шаруашылығы су айдынында және (немесе) учаскесінде, сондай-ақ бірнеше кемемен, бригадамен немесе звеномен жүзеге асырылатын болса, өтінім беруші "жеке кабинеті" арқылы әрбір учаскеге, кемеге, бригадаға немесе звеноға рұқсат басып шығарады.";
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымшаның тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жануарлар дүниесін пайдалануға арналған рұқсат (кәсіпшілік аулау, әуесқойлық (спорттық) аулау, ғылыми-зерттемелік аулау, мелиорациялық аулау, өсімін молайту мақсатында аулау)";

3) на лов в воспроизводственных целях:
электронная копия биологического обоснования, утвержденная ученым советом профилирующей научной организации, за исключением случаев вылова для целей выполнения государственного заказа на воспроизводство рыбных ресурсов;
4) на использование животных в научных, культурно-просветительских, воспитательных, эстетических целях, а также в целях предотвращения эпизоотии:
электронная копия выписки из научно-тематического плана, утвержденная ученым советом профилирующей научной организации, и программы научно-исследовательских работ, кроме эпизоотического мониторинга;
электронная копия ежегодного плана работы государственной ветеринарной организации уполномоченного органа в области ветеринарии для эпизоотического мониторинга болезней животных в Республике Казахстан;
электронная копия обосновывающих материалов изъятия объектов животного мира (биологического обоснования с положительным заключением государственной экологической экспертизы);
5) на использование видов животных в воспроизводственных целях:
электронная копия обосновывающих материалов изъятия объектов животного мира (биологического обоснования с положительным заключением государственной экологической экспертизы).";
пункт 11 исключить;
пункты 13, 14 и 15 изложить в следующей редакции:
"13. Регистрация заявки ведомством или местным исполнительным органом производится на портале в течение одного рабочего дня (если заявление принято после 18.00 часов или в субботу, то исчисление срока для заявителя начинается на следующий рабочий день) с момента поступления.
14. Ведомство или местные исполнительные органы рассматривают заявку и прилагаемые к ней документы в течение трех рабочих дней с момента поступления заявки и производят выдачу разрешений либо направляют мотивированный отказ через портал в электронном виде.
Ведомство или местные исполнительные органы в течение двух рабочих дней с момента получения документов заявителя проверяют полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов ведомство или местные исполнительные органы в указанные сроки направляют мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявки.
15. Учет выдачи разрешений ведется в журнале согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
В случае если по условиям договора на рыболовство, рыболовство осуществляется на нескольких рыбохозяйственных водоемах и (или) участках, а также несколькими суднами, бригадами или звеньями, заявителем через "личный кабинет" распечатывается разрешение на каждый участок, судно, бригаду или звено.";
заголовок приложения 2 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Разрешение на пользование животным миром (промысловый лов, любительский (спортивный) лов, научно-исследовательский лов, мелиоративный лов, лов в воспроизводственных целях)";

көрсетілген Қағидаларға 3, 5 және 6-қосымшалар осы Тізбеге 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Ішкі және сыртқы нарықтардағы сауда үшін бекіре тұқымдас балық түрлерінің уылдырығын таңбалау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 қаңтардағы № 18-04/14 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10397 болып тіркелген, 2015 жылы 11 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ішкі және сыртқы нарықтарда сату үшін бекіре тұқымдас балықтардың уылдырығын таңбалау қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Қағидаларда мынадай айқындамалар пайдаланылады:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) - Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, орналасқан жері бойынша жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын заңды тұлға;
2) алынатын көздің коды - уылдырық алынатын көзге сәйкес келетін әріп: W - жабайы балықтан алынған, С - қолда өсірілген балықтан алынған;
3) әкімшілік орган - жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті орган;
4) өтініш беруші - ішкі нарықтағы бекіре тұқымдас балық түрлері уылдырығының саудасына арналған маркаларды алуға өтініш берген жеке немесе заңды тұлға;
5) партияның сәйкестендіру нөмірі - өңдеуші зауыттарда және буып-түю кәсіпорындарында пайдаланылатын нөмір;
6) СИТЕС (CITES) - Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенция;
7) сыйымдылық - тікелей уылдырық орналасатын ыдыс;
8) уылдырық - бекіре тұқымдас балық түрлерінің өңделген ұрықтанбаған жұмыртқалары (уылдырықтары).";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Ішкі және сыртқы нарықтардағы сауда үшін бекіре тұқымдас балық түрлерінің уылдырығын таңбалау тәртібі";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

приложения 3, 5 и 6 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 3, 4 и 5 к настоящему Перечню.
3. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 января 2015 года № 18-04/14 "Об утверждении Правил маркирования икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем и внешнем рынках" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10397, опубликован 11 марта 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах маркирования икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем и внешнем рынках, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В настоящих Правилах используются следующие определения:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услуг субъектов квазигосударственного сектора в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий, услуг субъектов квазигосударственного сектора и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме, осуществляющее государственную регистрацию прав на недвижимое имущество по месту его нахождения;
2) код источника – буква, соответствующая источнику икры W – получена из дикой рыбы, С – получена из рыбы, выведенной в неволе;
3) административный орган – уполномоченный орган в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
4) заявитель – физическое или юридическое лицо, которое подало заявление на получение марок для торговли икрой осетровых видов рыб на внутреннем рынке;
5) идентификационный номер партии – номер, используемый на перерабатывающих заводах и упаковочных предприятиях;
6) СИТЕС (CITES) – Конвенция о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения;
7) емкость – тара, в которой непосредственно размещается икра;
8) икра – переработанные неоплодотворенные яйца (икринки) осетровых видов рыб.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок маркирования икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем и внешнем рынках";
пункт 9 изложить в следующей редакции:

"9. Сыртқы нарыққа арналған марканы дайындауды осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Заңның 9-бабы 1-тармағының 10) тармақшасына сәйкес әкімшілік орган беретін Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге арналған рұқсатта (бұдан әрі - рұқсат) көрсетілген уылдырық көлемін таңбалау үшін қажетті мөлшерде уылдырық саудасын жүзеге асыратын тұлғалар қамтамасыз етеді.
Әкiмшiлiк орган сыртқы нарыққа арналған маркаларға рұқсат алу үшін уылдырық әкетуге рұқсат алуға арналған өтініште көрсетілген сыйымдылық саны жөніндегі мәліметтерге сәйкес есепке алу сериясы мен нөмір береді. Сыртқы нарыққа арналған маркалардың сериясы мен нөмірі, сондай-ақ сыртқы нарыққа арналған маркалар нысанына сілтеме рұқсатта көрсетіледі.
Бекіре тұқымдас балық түрлерінің уылдырығын әкетуге рұқсат алған тұлғалар "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банкнот фабрикасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнында (бұдан әрі - Банкнот фабрикасы) Банкнот фабрикасының мекенжайына жіберілетін Әкімшілік органның мәліметтеріне сәйкес сыртқы нарыққа арналған маркалар дайындайды.
Жеке немесе заңды тұлғалар жыл сайын есепті жылдан кейінгі 1 ақпанға дейін әкімшілік органға пайдаланылған және пайдаланылмаған сыртқы нарыққа арналған маркалардың санын пайдаланбау себептерін көрсете отырып, жазбаша түрде сыртқы нарыққа арналған маркалардың пайдаланылуы туралы мәліметтер ұсынады.";
12, 13 және 14-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Ішкі нарықтағы бекіре тұқымдас балық түрлері уылдырығының саудасына арналған маркаларды сатып алу үшін өтінім беруші осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Мемлекеттік корпорацияға не "электрондық үкімет" веб-порталына (бұдан әрі - портал) мынадай мәліметтермен және оған қоса берілетін құжаттармен бірге өтініш береді:
1) егер өтініш берілген уылдырық:
табиғи болса - табиғи су айдындардан ауланған балықтардан (жабайы) алынса, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініште мәлімделген уылдырық дайындалған бекіре тұқымдас балық түрлерін аулаудың заңдылығын растайтын Заңның 26-бабының 1-3-тармағына сәйкес уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі беретін қайдан ауланғаны туралы анықтаманың (бұдан әрі - анықтама) нөмірі мен күнін не анықтама қоса берілген сатып алу-сату шартын көрсету қажет;
жасанды болса - осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініште Заңның 9-бабы 1-тармағының 42) тармақшасына сәйкес Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның I және II қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды әкімшілік органда тіркеу қағидаларында көзделген, Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның I және II қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды қолда өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды әкімшілік органда тіркеу туралы куәліктің нөмірі мен күнін, сондай-ақ осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша уылдырық алу туралы ақпаратты көрсету қажет;

"9. Изготовление марки для внешнего рынка обеспечивается лицами, осуществляющими торговлю икрой по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам в количестве, необходимом для маркирования объема икры, указанном в разрешении на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (далее – разрешение), выдаваемого административным органом в соответствии с подпунктом 10) пункта 1 статьи 9 Закона.
Административный орган присваивает учетную серию и номер маркам для внешнего рынка согласно сведениям по количеству емкости, указанной в заявлении на получение разрешения на вывоз икры для получения разрешения. Серия и номер марок для внешнего рынка, а также ссылка на форму марок для внешнего рынка указывается в разрешении.
Лица, получившие разрешение на вывоз икры осетровых видов рыб, изготавливают марки для внешнего рынка в Республиканском государственном предприятии на праве хозяйственного ведения "Банкнотная фабрика Национального Банка Республики Казахстан" (далее – Банкнотная фабрика) согласно сведениям Административного органа, направляемого в адрес Банкнотной фабрики.
Физические или юридические лица ежегодно до 1 февраля, следующего за отчетным годом, представляют в административный орган сведения об использовании марок для внешнего рынка в письменной форме, с указанием количества использованных марок для внешнего рынка и неиспользованных с указанием причин их неиспользования.";
пункты 12, 13 и 14 изложить в следующей редакции:
"12. Для приобретения марок для торговли икрой осетровых видов рыб на внутреннем рынке заявитель подает заявление в Государственную корпорацию либо на веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам со следующими сведениями и прилагаемыми к нему документами:
1) если заявленная икра:
естественная – получена из рыб, выловленных из естественных водоемов (дикая), необходимо указать номер и дату справки о происхождении вылова, выдаваемого территориальными подразделениями уполномоченного органа в соответствии с пунктом 1-3 статьи 26 Закона, подтверждающую законность вылова осетровых видов рыб, из которых была изготовлена заявленная икра (далее – справка) в заявлении по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам либо договор купли-продажи с приложением справки;
искусственная – необходимо указать номер и дату свидетельства о регистрации в административном органе физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, предусмотренных Правилами регистрации в административном органе физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения в соответствии с подпунктом 42) пункта 1 статьи 9 Закона, в заявлении по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, а также информацию о получении икры по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;

импортталған болса - осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініште Заңның 9-бабы 1-тармағының 10) тармақшасына сәйкес әкімшілік орган беретін Қазақстан Республикасына уылдырық әкелуге әкімшілік орган рұқсатының нөмірі мен күнін көрсету қажет;
тәркіленген болса - бекіре тұқымдас балық түрлерін табиғи мекендеу ортасынан алу, оларды сатып алу, олардың уылдырығын және басқа да өнім түрлерін өңдеу мен экспорттау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік монополия субъектісінен сатып алғанын растайтын құжатты, сондай-ақ тәркілеу туралы сот актісінің көшірмесін ұсыну қажет;
2) марка үшін ақы төлеу туралы төлем тапсырмасының көшірмесі.
13. Әкімшілік орган өтінішті және оған қоса берілетін құжаттарды порталда келіп түскен күні тіркейді (егер өтiнiш сағат 18.00-ден кейiн немесе сенбi күнi қабылданса, онда өтінім беруші үшiн мерзiмдi есептеу келесi жұмыс күнi басталады) және оларды берілген күнінен бастап екі жұмыс күні ішінде қарайды, содан соң маркалар береді не мынадай негіздер бойынша бас тартады:
1) өтініш беруші маркалар алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) өтініш берушінің және (немесе) маркалар беру үшін қажетті ұсынылған материалдарың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) өтініш берушіге қатысты маркалар алуды қажет ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
4) өтініш берушіге қатысты заңды күшіне енген сот шешімінің болуы, оның негізінде өтініш берушінің маркалар алумен байланысты арнайы құқығынан айрылған болуы.
14. Мемлекеттік корпорация арқылы өтініш беру кезінде ішкі нарыққа арналған маркалар өтініш беруші өтініш берген жердегі Мемлекеттік корпорацияға Әкімшілік орган жеткізеді.
Әкімшілік орган осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ішкі нарықтағы бекіре тұқымдас балық түрлері уылдырығының саудасына арналған маркаларды есепке алу журналында берілген ішкі нарыққа арналған маркаларды есепке алуды жүргізеді.
Өтінім берушіге берілген ішкі нарыққа арналған маркалар әкімшілік органға қайтаруды қоспағанда, қайта сатылмауы, берілмеуі және иеліктен шығарылмауы тиіс.
Өтінім беруші портал арқылы жүгінген жағдайда, оның "жеке кабинетіне" әкімшілік орган басшысының не басшысы орынбасарының электрондық цифрлы қолтаңбасы қойылған электронды құжат нысанында мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі туралы хабарлама жіберіледі.
Әкімшілік органға беруді қоспағанда, қайта сатылмауы, иеліктен шығарылмауы тиіс сыртқы нарыққа арналған маркаларды есепке алу осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сыртқы нарықтағы бекіре тұқымдас балық түрлері уылдырығының саудасына арналған маркаларды есепке алу журналында жүргізіледі.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

импортированная – необходимо указать номер и дату разрешения административного органа на ввоз икры в Республику Казахстан, выдаваемого административным органом в соответствии с подпунктом 10) пункта 1 статьи 9 Закона, в заявлении по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
конфискованная необходимо представить документ подтверждающий приобретение у субъекта государственной монополии, осуществляющего деятельность по изъятию осетровых видов рыб из естественной среды обитания, их закупу, переработке и экспорту их икры и других видов продукции, а также копию судебного акта о конфискации;
2) копия платежного поручения об оплате за марки.
13. Административный орган регистрирует заявление и прилагаемые к ней документы на портале в течение дня поступления (если заявление принято после 18.00 часов или в субботу, то исчисление срока для заявителя начинается на следующий рабочий день) и рассматривает в течение 2 рабочих дней со дня их предоставления, после чего производит выдачу марок либо отказывает по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения марок, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие заявителя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для выдачи марок требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения марок;
4) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого заявитель лишен специального права, связанного с получением марок.
14. При подаче заявления через Государственную корпорацию доставку марки для внутреннего рынка в Государственную корпорацию по месту обращения заявителя, обеспечивает Административный орган.
Административный орган ведет учет выданных марок для внутреннего рынка в журнале учета марок для торговли икрой осетровых видов рыб на внутреннем рынке по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Выданные заявителю марки для внутреннего рынка не подлежат перепродаже, передаче и отчуждению за исключением возврата в административный орган.
При обращении заявителя через портал в его "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью руководителя либо заместителя руководителя административного органа направляется извещение о результате оказания государственной услуги.
Учет марок для внешнего рынка ведется в журнале учета марок для торговли икрой осетровых видов рыб на внешнем рынке по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам, которые не подлежат перепродаже, отчуждению за исключением передачи в административный орган.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:

"16. Ішкі нарыққа арналған маркаларды берген кезде әкімшілік органның лауазымды тұлғасы екі данада жүкқұжат жазып береді.
Жүкқұжатта мынадай деректер көрсетіледі:
1) жеке және заңды тұлғаның атауы;
2) ішкі нарыққа арналған маркаларды алуға арналған өтініштің нөмірі мен күні;
3) ішкі нарыққа арналған маркалардың түрі, нөмірі және саны;
4) бір сыйымдылықтың көлемі және уылдырықтың жалпы көлемі;
5) ішкі нарыққа арналған маркалардың почта байланысы немесе курьер арқылы берілген күні;
6) почта байланысының деректері, курьердің қолы.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Қорытынды ережелер";
көрсетілген Қағидаларға 3, 4, 5 және 6-қосымшалар осы Тізбеге 6, 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. "Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге әкімшілік органның рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-03/143 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11935 болып тіркелген, 2015 жылғы 23 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге әкімшілік органның рұқсаттар беру қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге әкімшілік органның рұқсаттар беру тәртiбi";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Үлгілерді әкелуге, әкетуге ғылыми қорытынды алу үшін өтініш беруші ғылыми ұйымға қағаз нысанында мыналарды жібереді:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша үлгілерді әкелуге, әкетуге ғылыми қорытынды алуға арналған өтініш;
2) Қазақстан Республикасының аумағына үлгілерді әкелу кезінде, егер, үлгі Конвенцияның 1, 2, 3-қосымшаларына енгізілген болса, экспорттауға арналған рұқсаттың немесе кері экспорттауға арналған сертификаттың көшірмесі;

"16. При выдаче марок для внутреннего рынка должностным лицом административного органа выписывается накладная в двух экземплярах.
В накладной отражаются следующие данные:
1) наименование физического или юридического лица;
2) номер и дата заявления на получение марок для внутреннего рынка;
3) вид, номер и количество марок для внутреннего рынка;
4) объем одной емкости и общий объем икры;
5) дата передачи марок для внутреннего рынка через почтовую связь или курьера;
6) данные почтовой связи, подпись курьера.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Заключительные положения";
приложения 3, 4, 5 и 6 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 6, 7, 8 и 9 к настоящему Перечню.
4. В приказе исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-03/143 "Об утверждении Правил выдачи административным органом разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11935, опубликован 23 сентября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах выдачи административным органом разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок выдачи административным органом разрешения на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Для получения научного заключения на ввоз, вывоз образцов заявитель в бумажной форме направляет в научную организацию:
1) заявление на получение научного заключения на ввоз, вывоз образцов по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) при ввозе образцов на территорию Республики Казахстан копию разрешения на экспорт или сертификат на реэкспорт в случае, если образец включен в приложения 1, 2, 3 Конвенции;

3) Қазақстан Республикасының аумағында мекендейтін жануарларды, олардың бөлiктерi мен дериваттарын табиғи ортасынан алу жағдайында, аң аулауға арналған рұқсаттың көшірмесі;
4) аушы жыртқыш құстарды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және (немесе) аумағынан әкету кезінде сақиналары (микрочиптері) бар фотосуреттер, сондай-ақ аушы жыртқыш құс паспортының көшірмесі;
5) үлгілерді Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және (немесе) аумағынан әкету кезінде аталған іс-қимылды жасау ниетін растайтын экспорттаушы мен импорттаушы арасындағы келісімшарттың немесе шарттың көшірмесі, сондай-ақ әкелінетін және (немесе) әкетілетін өнімнің саны мен көлемі, жынысы, өнім түрі мен оның сипаттамасы (тірі, консервіленген, ұрықтандырылған, криоконсервіленген) туралы мәліметтер көрсетілген құжат;
6) Қазақстан Республикасында қолдан өсірілген үлгілерді Қазақстан Республикасының аумағынан әкету кезінде Конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіру қызметінің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаның көшірмесі және (немесе) Конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардың әкімшілік органда тіркелуі туралы куәлік, аралық бонитирлеу актілері, сондай-ақ сатып алған жағдайда, үлгілерді сатып алу туралы құжаттардың (жүкқұжат, шарт, актілер) көшірмелері.";
6 және 7-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Үлгілерді әкелуге, әкетуге рұқсат алу үшін өтінім беруші "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы әкімшілік органға электрондық нысанда мыналарды жібереді:
1) өтінім берушінің ЭЦҚ-сымен куәландырылған осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша үлгілерді әкелуге, әкетуге рұқсат алуға арналған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) әкелуді және (немесе) әкетуді жеке мақсаттары үшін жүзеге асыратын тұлғаларды қоспағанда, осы әкелуді және (немесе) әкетуді жүзеге асыру ниетін растайтын экспорттаушы мен импорттаушы арасындағы келісімшарттың немесе шарттың электрондық көшірмесі;
3) үлгілерді Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде, егер, үлгі Конвенцияның 1, 2, 3-қосымшаларына енгізілген болса, экспорттауға арналған рұқсаттың немесе кері экспорттауға арналған сертификаттың электрондық көшірмесі;
4) ғылыми ұйым қорытындысының электрондық көшірмесі;
5) ЭҮТШ арқылы төлем жасауды қоспағанда, 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 615-бабының 2) тармақшасына сәйкес сирек кездесетін және құрып кету қаупi төнген жануарлар мен бекіре тұқымдас балық түрлерін, сондай-ақ олардың бөлiктерi мен дериваттарын әкелуге және әкетуге рұқсат берілгені үшін бюджетке мемлекеттік баждың төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;

3) копию разрешения на охоту, в случае изъятия видов животных, их частей и дериватов, из природной среды обитания на территории Республики Казахстан;
4) при ввозе на территорию и (или) вывозе с территории Республики Казахстан ловчих хищных птиц фотографий с кольцами (микрочипы), а также копию паспорта ловчей хищной птицы;
5) при ввозе на территорию и (или) вывозе с территории Республики Казахстан образцов копию контракта или договора между экспортером и импортером, подтверждающего намерения о совершении данного действия, а также документ в котором представлены сведения о количестве и объеме завозимой и (или) вывозимой продукции, пол, вид продукции и его описание (живая, консервированная, оплодотворенная, криоконсервированная);
6) при вывозе с территории Республики Казахстан образцов искусственно выращенных в Республике Казахстан копию уведомления о начале или прекращении деятельности по искусственному разведению животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции и (или) свидетельства о регистрации в административном органе физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции, промежуточные акты бонитировки, а также в случае приобретения копии документов о приобретении образцов (накладная, договор, акты).";
пункты 6 и 7 изложить в следующей редакции:
"6. Для получения разрешения на ввоз, вывоз образцов заявитель посредством веб-портала "электронного правительства" в электронной форме в административный орган направляет:
1) заявление на получение разрешения на ввоз, вывоз образцов в форме электронного документа, удостоверенное ЭЦП заявителя, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) электронную копию контракта или договора между экспортером и импортером, подтверждающего намерения о совершении данного ввоза и (или) вывоза, за исключением лиц, осуществляющих ввоз и (или) вывоз в личных целях;
3) при ввозе образцов на территорию Республики Казахстан электронную копию разрешения на экспорт или сертификата на реэкспорт в случае, если образец включен в приложения 1, 2, 3 Конвенции;
4) электронную копию заключения научной организации;
5) электронную копию документа, подтверждающего уплату в бюджет государственной пошлины за выдачу разрешений на ввоз и вывоз редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных и осетровых рыб, а также их частей и дериватов, согласно подпункту 2) статьи 615 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", за исключением оплаты через ПШЭП;

6) жануарлар түрлері, олардың бөлiктерi мен дериваттары Қазақстан Республикасының аумағындағы табиғи мекендеу ортасынан алынған жағдайда, аң аулауға арналған рұқсаттың электрондық көшірмесі.
7. Әкімшілік орган үлгілерді әкелуге, әкетуге рұқсат алуға келіп түскен өтінішті және оған қоса берілетін құжаттарды порталда бір жұмыс күні ішінде тіркейді (егер, өтiнiш сағат 18.00-ден кейiн немесе сенбi күнi қабылданса, онда өтінім беруші үшiн мерзiмдi есептеу келесi жұмыс күнi басталады) және құжаттарды келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қарап, шешім дайындайды. Әкімшілік орган құжаттарды алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, көрсетілген мерзімдерде өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тартады.
Әкімшілік орган өтінішті одан әрі қараудан мынадай негіздер бойынша бас тартады:
1) өтініш беруші рұқсат алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдарың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеуі;
3) өтініш берушіге қатысты рұқсат алуды қажет ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
4) өтініш берушіге қатысты заңды күшіне енген сот шешімінің болуы, оның негізінде өтініш берушінің рұқсат алумен байланысты арнайы құқығынан айырылған болуы.";
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымша осы Тізбеге 10-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5. "Жануарлар дүниесі объектілерін алып қою квоталарын бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-04/149 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10865 болып тіркелген, 2015 жылғы 15 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жануарлар дүниесі объектілерін алып қою квоталарын бөлу қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Аңшылық шаруашылығы субъектілерінің арасында аңшылық объектілері болып табылатын жануарлар түрлерін алып қою квоталарын бөлу тәртібі";
5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Аңшылық шаруашылығы субъектісі алдағы жылдың 1 қазанына дейін аңшылық объектілері болып табылатын жануарлар түрлері бойынша есепке алу деректерінің негізінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аңшылық шаруашылығы үшін аңшылық объектілері болып табылатын жануарлар түрлері бойынша алу квотасын алуға аңшылық объектілері болып табылатын жануарлар түрлері бойынша өтінім береді.

6) электронную копию разрешения на охоту, в случае изъятия видов животных, их частей и дериватов, из природной среды обитания на территории Республики Казахстан.
7. Административный орган регистрирует поступившее заявление на получение разрешения на ввоз, вывоз образцов и прилагаемые к ней документы на портале в течение одного рабочего дня (если заявление принято после 18.00 часов или в субботу, то исчисление срока для заявителя начинается на следующий рабочий день) и в течение трех рабочих дней со дня поступления рассматривает документы и подготавливает разрешение. В течение двух рабочих дней с момента получения документов административный орган проверяет полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Административный орган отказывает в дальнейшем рассмотрении заявления по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения разрешения, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям настоящих Правил;
3) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения разрешения;
4) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого заявитель лишен специального права, связанного с получением разрешения.";
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему Перечню.
5. В приказе исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-04/149 "Об утверждении Правил распределения квот изъятия объектов животного мира" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10865, опубликован 15 мая 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах распределения квот изъятия объектов животного мира, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок распределения квот изъятия видов животных, являющихся объектами охоты, между субъектами охотничьего хозяйства";
пункты 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"5. Субъект охотничьего хозяйства до 1 октября предшествующего года на основании учетных данных по видам животных, являющихся объектами охоты, направляет в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) заявку на получение квоты изъятия по видам животных, являющихся объектами охоты для охотничьего хозяйства по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.

6. Аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастығы (бұдан әрі - аңшылар қауымдастығы) ағымдағы жылдың 15 ақпанынан келесі жылдың 15 ақпанына дейінгі кезеңге арналған жануарлар дүниесі объектілерін алуға арналған лимиттердің негізінде Заңның 9-бабы 1-тармағының 55) тармақшасына сәйкес аңшылық объектілері болып табылатын жануарлар түрлерін алу квоталарын бөлуді жүзеге асырады.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Балық шаруашылығы субъектілерінің арасында балық аулау объектілері болып табылатын жануарлар түрлерін алу квоталарын бөлу тәртібі";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алу квоталарын алу үшін балық шаруашылығы субъектілері ағымдағы жылдың 1 ақпанына дейін Мемлекеттік корпорацияға мынадай құжаттарды жібереді:
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алу квоталарын алуға арналған өтінім (бұдан әрі - балық ресурстарын алуға арналған өтінім);
өтінім берілген күнге дейінгі бір айдан кешіктірілмей алынған, аумақтық көліктік бақылау органының балық шаруашылығы субъектісінің атына тіркелген аулаушы және көліктік флот, оның ішінде шағын көлемді флот туралы анықтамасы.
Балық аулаушылар қауымдастығы жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесіне (бұдан әрі - аумақтық бөлімше) балық ресурстарын алуға арналған өтінімнің 2 және 4-тармақтары бойынша мәліметтер беру туралы жазбаша сұраным жібереді.
Аумақтық бөлімше сұратылған ақпаратты сұраным келіп түскен күннен бастап күнтізбелік 10 күн ішінде береді.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алу квоталарын бөлу қорытындылары осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша балық аулау лимиттері бекітілгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде шығарылады және тиісті жергілікті атқарушы органдарға жіберіледі.";
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымша осы Тізбеге 11-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
6. "Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-03/153 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11623 болып тіркелген, 2015 жылғы 25 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат беру қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

6. Республиканская ассоциация общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства (далее – ассоциация охотников) осуществляет распределение квот изъятия видов животных, являющихся объектами охоты, на основании лимитов на изъятие объектов животного мира на период с 15 февраля текущего года по 15 февраля будущего года, в соответствии с подпунктом 55) пункта 1 статьи 9 Закона.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок распределения квот изъятия видов животных, являющихся объектами рыболовства, между субъектами рыбного хозяйства";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Для получения квоты изъятия рыбных ресурсов и других водных животных, субъекты рыбного хозяйства до 1 февраля текущего года направляют в Государственную корпорацию следующие документы:
заявка на получение квот изъятия рыбных ресурсов и других водных животных в рыбохозяйственных водоемах и (или) участках Республики Казахстан (далее – заявка на изъятие рыбных ресурсов) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
справка территориального органа транспортного контроля о зарегистрированных на имя субъекта рыбного хозяйства добывающего и транспортного флота, в том числе маломерного, полученная не позднее одного месяца, предшествующего дате подачи заявки.
Ассоциация рыболовов направляет письменный запрос о предоставлении сведений по пунктам 2 и 4 заявки на изъятие рыбных ресурсов в территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа в области охраны, воспроизводства и использования животного мира (далее – территориальное подразделение).
Территориальное подразделение представляет запрашиваемую информацию в течение 10 календарных дней со дня поступления запроса.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Итоги распределения квот изъятия рыбных ресурсов и других водных животных подводятся в течение десяти календарных дней после утверждения лимитов вылова рыбы по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам и направляются в соответствующие местные исполнительные органы.";
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 11 к настоящему Перечню.
6. В приказе исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-03/153 "Об утверждении Правил выдачи разрешений на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11623, опубликован 25 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах выдачи разрешений на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Осы Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат беру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 9-бабының 60) тармақшасына және "Рұқсаттар мен хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды, будандастыруды жүргізуге рұқсат (бұдан әрі - рұқсат) беру тәртібін айқындайды.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Рұқсат беру тәртібі";
3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат беруге арналған өтінім (бұдан әрі - өтінім) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық түрде жіберіледі.
4. Өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізу кезінде жануарларды сатып алудың заңдылығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі (сатып алу-сату шарты, сыйға тарту шарты, жүкқұжат немесе тауар чегі немесе банктің белгісі бар төлем тапсырмасы);
2) мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы бар жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге арналған биологиялық негіздеменің электрондық көшірмесі.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Аумақтық бөлімше өтінімді және оған қоса берілетін құжаттарды бір жұмыс күні ішінде қарайды (егер, өтiнiм сағат 18.00-ден кейiн немесе сенбi күнi қабылданса, онда өтінім беруші үшiн мерзiмдi есептеу келесi жұмыс күнi басталады) және тіркелген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қарап, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат береді не мынадай негіздер бойынша бас тартады:
1) өтінім беруші рұқсат алуға ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) өтінім берушінің және (немесе) рұқсат беру үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда, Заңда және "Ветеринария туралы" 2002 жылғы 10 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) өтінім берушіге қатысты рұқсат алуды қажет ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;

"1. Настоящие Правила выдачи разрешений на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 60) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (далее – Закон) и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" и определяют порядок выдачи разрешений на производство интродукции, реинтродукции, гибридизации животных (далее – разрешение).";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок выдачи разрешений";
пункты 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"3. Заявка на выдачу разрешения на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных (далее – заявка) направляется посредством веб-портала "электронного правительства" в электронном виде по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
4. К заявке прилагаются следующие документы:
1) электронная копия документа, подтверждающего законность приобретения животных при проведении интродукции, реинтродукции и гибридизации животных (договор купли-продажи, договор дарения, накладная или товарный чек или платежное поручение с отметкой банка);
2) электронная копия биологического обоснования на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных с положительным заключением государственной экологической экспертизы.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Территориальное подразделение рассматривает заявку и прилагаемые к ней документы в течение одного рабочего дня (если заявление принято после 18.00 часов или в субботу, то исчисление срока для заявителя начинается на следующий рабочий день) и в течение трех рабочих дней со дня регистрации рассматривает и производит выдачу разрешения на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных (далее – разрешение) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, либо отказывает по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения разрешения, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие заявителя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для выдачи разрешения требованиям, установленным настоящими Правилами, Законом и Законом Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии";
3) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения разрешения;