"Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау қағидаларын және Қазақстан Республикасының аумағында автокөлік құралдарымен тасымалдауға жол берілетін қауіпті жүктердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 460 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 30 сәуірдегі № 259 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 14 мамырда № 20633 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау қағидаларын және Қазақстан Республикасының аумағында автокөлік құралдарымен тасымалдауға жол берілетін қауіпті жүктердің тізбесін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11779 болып тіркелген , "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 12 тамызда жарияланған) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 460 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Автомобиль көлігі туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 23-7) және 23-12) тармақшаларына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің міндетін атқарушы
А. Ержанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2020 жылғы 30 сәуірдегі
№ 259 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 460 "Об утверждении Правил перевозки опасных грузов автомобильным транспортом и перечня опасных грузов, допускаемых к перевозке автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан"
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 апреля 2020 года № 259. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 мая 2020 года № 20633
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 460 "Об утверждении Правил перевозки опасных грузов автомобильным транспортом и перечня опасных грузов, допускаемых к перевозке автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11779, опубликован 12 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктами 23-7) и 23-12) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила перевозки опасных грузов автомобильным транспортом, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра
А. Ержанов
"СОГЛАСОВАН
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инновационной и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних
дел Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 30 апреля 2020 года № 259
Приложение 1 к приказу
Министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан

2015 жылғы 17 сәуірдегі № 460
1-қосымша
Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Автомобиль көлігі туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 23-7) тармақшасы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау, 1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат, көлік құралын халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға жіберу туралы куәлікті беру тәртібін анықтайды, сондай-ақ "1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат беру" және "Көлік құралына халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тәртібін анықтайды.
2. Қағидалардың қолданысы Қазақстан Республикасының аумағы бойынша қауіпті жүктерді тасымалдаумен байланысты жеке және заңды тұлғаларға қолданылады.
Қауіпті жүктерді автокөлік құралдарымен халықаралық тасымалдау Қауіпті жүктерді халықаралық жолдарда тасымалдау туралы Еуропалық келісімнің (ҚЖХЖТ), Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының талаптарын сақтаумен жүзеге асырылады.
3. Тасымалдау, тиеу-түсіру жұмыстарын жүргізу және сақтау кезінде оларға тән қасиеттерге қарай техникалық құралдардың, құрылғылардың, ғимараттар мен құрылыстардың жарылуына, өртенуіне немесе бүлінуіне, сондай-ақ адамдардың, жануарлардың өлім-жітіміне, жарақат алуына және ауруына себеп болуы, қоршаған табиғи ортаға зиян келтіруі мүмкін кез келген заттар, материалдар, бұйымдар, өндірістік және өзге де қызмет қалдықтары қауіпті жүктер деп танылады.
4. Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) автомобиль көлігі құралы (бұдан әрі - автокөлік құралы) - автобустарды, шағын автобустарды, жеңіл және жүк автомобильдерін, троллейбустарды, автомобиль тіркемелерін, ершікті тартқыштарға жартылай тіркемелерді, сондай-ақ арнайы бейімделген автомобильдерді (жүктердің белгілі бір түрлерін тасымалдауға арналған) және арнаулы автомобильдерді (әртүрлі, көбінесе көлікке арналмаған жұмыстарды орындауға арналған) қамтитын, автомобиль көлігі жылжымалы құрамының бірлігі;
2) автомобильмен тасымалдаушы (бұдан әрі - тасымалдаушы) - меншік құқығымен немесе өзге де заңды негіздерде автокөлік құралдарына иелік етуші, жолаушыларды, багажды, жүктерді немесе поштаны тасымалдауда ақыға немесе жалға қызметтер көрсететін заңды немесе жеке тұлға;

от 17 апреля 2015 года № 460
Правила перевозки опасных грузов автомобильным транспортом
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила перевозки опасных грузов автомобильным транспортом (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 23-7) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте" (далее – Закон) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и определяют порядок перевозки опасных грузов автомобильным транспортом, выдачи специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7 и свидетельства о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении, а также порядок оказания государственных услуг "Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7" и "Выдача свидетельства о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении.
2. Действие Правил распространяется на физических и юридических лиц, связанных с перевозкой опасных грузов по территории Республики Казахстан.
Международные перевозки опасных грузов автотранспортными средствами осуществляются с соблюдением требований Европейского соглашения о международной дорожной перевозке опасных грузов (ДОПОГ), международных договоров Республики Казахстан.
3. Опасными грузами признаются любые вещества, материалы, изделия, отходы производственной и иной деятельности, которые в силу присущих им свойств могут при перевозке, производстве погрузочно-разгрузочных работ и хранении послужить причиной взрыва, пожара или повреждения технических средств, устройств, зданий и сооружений, а также гибели, травмирования и заболевания людей, животных, нанести вред окружающей природной среде.
4. Основные понятия, используемые в Правилах:
1) автомобильное транспортное средство (далее – автотранспортное средство) – единица подвижного состава автомобильного транспорта, включающего автобусы, микроавтобусы, легковые и грузовые автомобили, троллейбусы, автомобильные прицепы, полуприцепы к седельным тягачам, а также специализированные автомобили (предназначенные для перевозки определенных видов грузов) и специальные автомобили (предназначенные для выполнения различных преимущественно нетранспортных работ);
2) автомобильный перевозчик (далее – перевозчик) – физическое или юридическое лицо, владеющее автотранспортными средствами, за исключением легковых, на праве собственности или на иных законных основаниях, осуществляющее предпринимательскую деятельность по перевозке пассажиров, багажа, грузов и почтовых отправлений;

3) БҰҰ нөмірі - заттың немесе бұйымның төрт сандық сәйкестендіру нөмірі;
4) жүк алушы - жүкті автомобильмен тасымалдау шарты негізінде немесе өзге де заңды негіздерде жүк алуға уәкілетті жеке немесе заңды тұлға;
5) жүк жөнелтуші - оның атынан жүк жөнелту ресімделетін жеке немесе заңды тұлға;
6) 1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат - 1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға құқық беретін уәкілетті орган берген электрондық рұқсат беру құжаты.
5. Қауіпті жүктерді тасымалдау кезінде "Қауіпті жүктер. Сыныптау" 19433.1-2010 - МемСТ, "Қауіпті жүктер. Сынау әдістері" 19433.2-2010 - МемСТ және "Қауіпті жүктер. Таңбалау" 19433.3-2010 - МемСТ, және Қауіпті жүктерді халықаралық жолдарда тасымалдау туралы Еуропалық келісімнің (ҚЖХЖТ) қолданыстағы стандарттарына, сондай-ақ автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті орган бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында автокөлік құралдарымен тасымалдауға жол берілген қауіпті жүктердің тізбесіне сәйкес қауіпті жүктердің сыныптамасы қолданылады.
2-тарау. Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдауды ұйымдастыру тәртібі
6. Қауіпті жүктерді Қазақстан Республикасының аумағы бойынша тасымалдауды жүзеге асыратын көлік құралдарының жүргізушілері және қауіпті жүктерді тасымалдау үшін пайдаланылатын автокөлік құралдары осы Қағидалардың 3 және 4-тарауының жазылған белгілі бір талаптарға сәйкес келеді.
7. Қазақстан Республикасының аумағы бойынша 1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүктерді тасымалдау осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша 1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүктерді тасымалдауға арнайы рұқсат негізінде, арнайы бейімделген автомобильмен немесе осы мақсаттар үшін арнайы қайта жабдықталған басқа да автокөлік құралдарымен жүзеге асырылады.
8. Жүк жөнелтуші (жүк алушы) мен тасымалдаушы арасында "Автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 546 бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12463 болып тіркелген) (бұдан әрі - Автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау қағидалары) қауіпті жүк тасымалын жүзеге асыруға арналған шарт жасалады.
Қауіпті жүктерді тасымалдауға арналған шарт өзіндік ерекшеліктеріне байланысты, сондай-ақ мынадай:
1) автокөлік құралдарын арнайы өңдеу жөніндегі іс-шаралар туралы;
2) ілесіп жүруді ұйымдастыру (қажет болған жағдайда) туралы;
3) жүргізушілерді жеке қорғану құралдарымен қамтамасыз ету тәртібі туралы;

3) номер ООН – четырехзначный идентификационный номер вещества или изделия;
4) грузополучатель - физическое или юридическое лицо, уполномоченное на получение груза на основании договора автомобильной перевозки груза или на иных законных основаниях;
5) грузоотправитель - физическое или юридическое лицо, от имени которого оформляется отправка груза.
6) специальное разрешение на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7 – выданный уполномоченным органом разрешительный электронный документ, дающий право на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7.
5. При перевозке опасных грузов применяется классификация опасных грузов согласно действующим стандартам Европейского соглашения о международной дорожной перевозке опасных грузов (ДОПОГ) и ГОСТ 19433.1-2010 "Грузы опасные. Классификация", ГОСТ 19433.2-2010 "Грузы опасные. Методы испытаний" и ГОСТ 19433.3-2010 "Грузы опасные. Маркировка", а также перечня опасных грузов, допускаемых к перевозкам автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан, утвержденного уполномоченным органом в области автомобильного транспорта.
Глава 2. Порядок организации перевозок опасных грузов автомобильным транспортом
6. Водители транспортных средств, осуществляющие перевозку опасных грузов по территории Республики Казахстан, и автотранспортные средства, используемые для перевозки опасных грузов, должны соответствовать определенным требованиям, изложенным в главах 3 и 4 настоящих Правил.
7. Перевозка опасного груза классов 1, 6 и 7 по территории Республики Казахстан осуществляется специализированным автомобилем или другими автотранспортными средствами, специально переоборудованными для этих целей, на основании специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7 по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
8. Между грузоотправителем (грузополучателем) и перевозчиком заключается договор на осуществление перевозок опасного груза, в соответствии с Правилами перевозки грузов автомобильным транспортом, утвержденных приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 546 (далее – Правила перевозки грузов автомобильным транспортом) (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12463).
Договор на перевозку опасных грузов, в силу специфических особенностей, также должен содержать сведения:
1) о мероприятиях по специальной обработке автотранспортных средств;
2) об организации сопровождения (в случае необходимости);
3) о порядке обеспечения средствами индивидуальной защиты водителей;

4) қауіп және қауіпті жүкті бейтараптандыру туралы ақпарат жүйесінің элементтерімен қамтамасыз ету тәртібі туралы;
5) 7-сыныптағы қауіпті жүктерді тасымалдау кезінде - жүк жөнелтушіні (жүк алушыны) және тасымалдаушыны жүктің нақты атауы мен мөлшерін, сондай-ақ осы жүкті жөнелту уақыты (болжамды жеткізу мерзімі) және алғаны туралы өзара хабарландыру тәртібі туралы мәліметтерді қамтуы тиіс.
9. Жүк қабылдаушы жүктер алынбаған немесе оның жеткіліксіздігі анықталған, атауы сәйкес келмеген жағдайда жүк жөнелтушіні жедел ден қою шараларын қабылдау үшін қауіпті жүкті тасымалдауға рұқсат берген уәкілетті органды күнтізбелік үш күн ішінде хабардар етеді.
10. Қауіпті жүкті тасымалдау шартын жасасу тауар-көлік жүкқұжатын жасаумен расталады.
Қауіпті жүкті тасымалдау кезінде тасымалдаушының төрт данада жасалатын және Заңға сәйкес жүк жөнелтуші мен тасымалдаушы қол қоятын тауар-көлік жүкқұжаты болуы тиіс.
11. Тауар-көлік жүкқұжатының нысаны және оны қолдану тәртібі Автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау қағидаларына сәйкес анықталады.
12. Жүк жөнелтуші тасымалдаушыға қауіпті жүктерді тасымалдауға жасалған шартпен бірге мыналарды:
1) әрбір автокөлік құралына арналған "Қауіпті жүк" айырым белгісі;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қауіпті жүктің әрбір түріне жүргізушіге арналған нұсқаулықты ұсынады.
13. 1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға Қазақстан Республикасының аумағында автокөлік құралдарымен тасымалдауға жол берілген қауіпті жүктердің тізбесі Заңға сәйкес тасымалдаушы қауіпті жүкті тасымалдау маршрутын әзірлейді.
Тасымалдау маршрутын әзірлеген кезде тасымалдаушы мынадай негізгі талаптарды басшылыққа алады:
1) маршрут маңында ірі өнеркәсіп объектілері болмауы тиіс;
2) маршрут ірі елді мекендер арқылы өтпеуі тиіс. Қауіпті жүктерді ірі елді мекендердің ішімен тасымалдау қажет болған жағдайда маршрут ойын-сауық, мәдени-ағарту, оқу, мектепке дейінгі және емдеу мекемелерінің қасынан өтпеуі тиіс;
3) тасымалдау маршрутында көлік құралдарының тұрақ орындары көзделуі тиіс.
14. Кеден одағы комиссиясының 2011 жылғы 16 тамыздағы № 770 шешімімен бекітілген Кеден одағының "Пиротехникалық бұйымдардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің пиротехникалық бұйымдары бар қауіпті жүктердің сыныптамасына сәйкес 1.4-ішкі сыныбы бар пиротехникалық бұйымдарды тасымалдау кезінде тасымалдауға рұқсатты ресімдеу талап етілмейді.

4) о порядке обеспечения элементами системы информации об опасности и нейтрализации опасного груза;
5) при перевозке опасного груза класса 7 – о порядке взаимного информирования грузоотправителя (грузополучателя) и перевозчика о точном наименовании и количестве грузов, а также времени отправления (предполагаемые срок доставки) и получения данных грузов.
9. В случае неполучения груза, обнаружения его недостачи или несовпадения наименования, грузополучатель в течение 3-х календарных дней информирует грузоотправителя и уполномоченный орган выдавший разрешение на перевозку опасного груза для принятия мер оперативного реагирования.
10. Заключение договора перевозки опасного груза подтверждается составлением товарно-транспортной накладной.
При перевозке опасного груза перевозчику необходимо иметь товарно-транспортную накладную, которая составляется в четырех экземплярах и подписывается грузоотправителем и перевозчиком, в соответствии с Законом.
11. Форма товарно-транспортной накладной и порядок ее применения определяются Правилами перевозок грузов автомобильным транспортом.
12. Грузоотправитель вместе с заключенным договором на перевозку опасных грузов предоставляет перевозчику:
1) опознавательный знак "Опасный груз" на каждое автотранспортное средство;
2) инструкцию для водителя согласно приложению 2 к настоящим Правилам на каждый вид опасного груза.
13. На перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7 согласно перечню опасных грузов, допускаемых к перевозкам автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан, в соответствии с Законом перевозчиком разрабатывается маршрут перевозки опасного груза.
При разработке маршрута перевозки перевозчик руководствуется следующими основными требованиями:
1) вблизи маршрута не должны находиться крупные промышленные объекты;
2) маршрут не должен проходить через крупные населенные пункты.
В случае необходимости перевозки опасных грузов внутри крупных населенных пунктов, маршрут не должен проходить вблизи развлекательных, культурно-просветительных, учебных, дошкольных и лечебных учреждений;
3) на маршруте перевозки должны быть предусмотрены места стоянок транспортных средств.
14. При перевозке пиротехнических изделий, имеющих подкласс транспортной опасности 1.4 согласно Классификации опасных грузов, содержащих пиротехнические изделия Технического регламента Таможенного союза "О безопасности пиротехнических изделий", утвержденного решением Комиссии таможенного союза от 16 августа 2011 года № 770, оформление разрешения на перевозку не требуется.

15. Көру мүмкіндігі 300 метрге дейін шектелген кезде (тұман, жаңбыр, қар жауу) 1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүктерді тасымалдауға жол берілмейді, бұл туралы арнайы рұқсат қолданылуының ерекше жағдайларында көрсетіледі.
3-тарау. Қауіпті жүктерді тасымалдайтын автокөлік құралдарына қойылатын талаптар
16. Қауіпті жүктерді тасымалдайтын автокөлік құралдары мынадай талаптарға сәйкес келеді:
1) қауіпті жүктерді тасымалдайтын көлік құралдарының конструкциясына, жабдығына және техникалық жай-күйіне қойылатын жасап шығарушы зауыттың құрылымдық-техникалық сипаттамаларына және Қазақстан Республикасының стандарттау жөніндегі нормативтік құжаттарына;
2) тіркеу құжаттарының деректеріне;
3) қауіпті жүктерді халықаралық жолдарда тасымалдау туралы Еуропалық келісімінде (ҚЖХЖТ) белгіленген нақты қауіпті заттар мен бұйымдарды қауіпсіз тасымалдау шарттарына;
4) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 31 мамырдағы № 359 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15695 болып тіркелген) "Жолаушылар мен жүктерді тасымалдауға арналған көлік құралдарына қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларына;
5) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 13 қарашадағы № 1196 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының жол жүрісі қағидаларына (бұдан әрі - Жол қозғалысы қағидалары);
6) жүргізушілердің еңбек және демалыс режимін тіркейтін бақылау құрылғыларымен (тахографтармен) жабдықталуына;
7) Жол жүрісі қағидаларына және Қауіпті жүктерді халықаралық жолдарда тасымалдау туралы Еуропалық келісімге (ҚЖХЖТ) сәйкес тану белгілерімен жабдықталуына;
8) Қазақстан Республикасының стандарттау жөніндегі қолданыстағы нормативтік құжаттарына сәйкес жарамды құралмен және жабдықпен жинақталуына;
9) қажет болған жағдайларда тасымалданатын қауіпті затты бейтараптандыратын құралдармен және жүргізуші мен ілесіп жүруші қызметкердің жеке қорғану құралдарымен жасақталуына;
10) бақылаусыз төгілу, қауіпті жүк шығарынды болған жағдайда халықты хабардар етудің жергілікті жүйесімен жабдықталуына.
1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүктерді тасымалдайтын автокөлік құралдары қозғалыс жылдамдығы, маршрутының сақталуы туралы деректерді нақты уақыт режимінде үздіксіз беру құрылғыларымен қосымша жабдықталады.
17. Автокөлік құралының конструкциясындағы өзгерістер автокөлік құралын жасап шығарушы зауытпен келісілуі тиіс.
4-тарау. Қауіпті жүктерді автокөлік құралдарымен тасымалдауды жүзеге асыратын жүргізушілерге қойылатын талаптар
18. Автокөлік құралымен қауіпті жүктерді тасымалдауды жүзеге асыратын жүргізушілер мынадай талаптарға сәйкес келеді:

15. При ограничении видимости до 300 метров (туман, дождь, снегопад) перевозка опасных грузов классов 1, 6 и 7 не допускается, о чем указывается в особых условиях действия специального разрешения.
Глава 3. Требования к автотранспортным средствам, перевозящим опасные грузы
16. Автотранспортные средства, перевозящие опасные грузы соответствуют следующим требованиям:
1) соответствие конструктивно-техническим характеристикам завода-изготовителя и нормативным документам по стандартизации Республики Казахстан к конструкции, оборудованию и техническому состоянию транспортных средств, перевозящих опасные грузы;
2) соответствие данным регистрационных документов;
3) соответствие условиям, установленным Европейским соглашением о международной дорожной перевозке опасных грузов (ДОПОГ) на перевозки конкретных опасных веществ и изделий;
4) соответствие Санитарным правилам "Санитарно-эпидемиологические требования к транспортным средствам для перевозки пассажиров и грузов", утвержденными приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 31 мая 2017 года № 359 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15695);
5) соответствие Правилам дорожного движения Республики Казахстан, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2014 года № 1196 (далее - Правила дорожного движения);
6) оборудование контрольными устройствами регистрации режима труда и отдыха водителей (тахографами);
7) оборудование опознавательными знаками согласно Правилам дорожного движения и Европейского соглашения о международной дорожной перевозке опасных грузов (ДОПОГ);
8) укомплектованность исправным инструментом и оборудованием согласно действующим нормативным документам по стандартизации Республики Казахстан;
9) в необходимых случаях комплектация средствами нейтрализации перевозимого опасного вещества и средствами индивидуальной защиты водителя и сопровождающего персонала;
10) оборудование локальной системой оповещения населения на случаи бесконтрольного разлива, выброса опасного груза.
Автотранспортные средства, перевозящие опасные грузы классов 1, 6 и 7, дополнительно оборудуются устройствами непрерывной передачи данных в режиме реального времени о скорости, соблюдении маршрута движения.
17. Изменения в конструкции автотранспортного средства должны быть согласованы с заводом-изготовителем автотранспортного средства.
Глава 4. Требования к водителям, осуществляющим перевозку опасных грузов автотранспортными средствами
18. Водители, осуществляющие перевозку опасных грузов автотранспортным средством, соответствуют следующим требованиям:

1) тиісті санаттағы жүргізуші куәлігінің болуы;
2) осы санаттағы көлік құралының жүргізушісі ретінде кемінде үш жыл үздіксіз жұмыс өтілінің болуы;
3) Автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау қағидаларына 1-қосымшаға сәйкес жол парағына белгі қоя отырып, кәсіби жүргізушілер үшін жалпы медициналық куәландырудан және рейс алдында және рейстен кейін медициналық тексеруден өтуі;
4) Осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүргізушіге Қазақстан Республикасының аумағы арқылы қауіпті жүкті тасымалдауға рұқсат беру туралы куәліктің болуы.
5-тарау. Қауіпті жүктерді тасымалдайтын көлік құралдарының Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жүріп өту тәртібі
19. Тасымалдауды жүзеге асыратын жүргізуші сапар басталғанға дейін қауіпті жүктерді тасымалдау бойынша рейс алдында нұсқау алуы және оның мынадай ілеспе құжаттары болуы тиіс:
1) автокөлік құралына тіркеу құжаттары;
2) "Қауіпті жүк" белгісі бар, осы Қағидалардың талаптарына сәйкес тасымалдау маршруты көрсетілген жол парағы;
3) Осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес жүргізушілерге арналған нұсқаулық;
4) Осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүргізушіге Қазақстан Республикасының аумағы арқылы қауіпті жүктерді тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлік;
5) Осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының аумағына автокөлік құралдарымен тасымалдауға рұқсат етілген қауіпті жүктер тізбесіне сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында автокөлік құралдарымен тасымалдауға жіберілетін 1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдау маршрутының бланкісі;
6) тауар-көлік жүкқұжаты;
7) жүк жөнелтуші әзірлеген авариялық жағдайда әрекет ету жоспары;
8) тасымалдаушының, жүк жөнелтушінің, жүк алушының, қозғалыс маршруты бойынша орналасқан көлікті қауіпсіз пайдалануды қамтамасыз етуді бақылау, жол қозғалысы қауіпсіздігі, азаматтық қорғау саласындағы және жою жөніндегі уәкілетті органдардың мекенжайлары мен телефондары.
20. Жүргізуші қауіпті жүк тасымалының белгіленген маршрутын және тұрақ орындарын қатаң сақтайды.
Қауіпті жүгі бар автокөлік құралын жүргізу кезінде жүргізушіге:
1) автокөлік құралын орнынан кенеттен қозғауға;
2) кенеттен тежеуге;
3) қозғалтқыш пен ілінісуі ажыратылған күйде қозғалуға;
4) қозғалыс кезінде автокөлік құралында темекі шегуге (тоқтаған кезде автокөліктің тұрған орнынан кемінде 50 метр жерде темекі шегуге рұқсат етіледі);
5) отты ашық пайдалануға (ерекше жағдайларда тамақ дайындаған кезде автокөліктің тұрған орнынан кемінде 200 метр қашықтықта от жағуға рұқсат етіледі);
6) автокөлік құралын қадағалаусыз қалдыруға болмайды.

1) наличие водительского удостоверения соответствующей категории;
2) наличие стажа непрерывной работы в качестве водителя транспортного средства этой категории не менее трех лет;
3) прохождение общего медицинского освидетельствования и предрейсового и послерейсового медицинского осмотра для профессиональных водителей с отметкой на путевом листе согласно приложению 1 к Правилам перевозок грузов автомобильным транспортом;
4) наличие свидетельства о допуске водителя к перевозке опасного груза по территории Республики Казахстан по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Глава 5. Порядок проезда по территории Республики Казахстан транспортных средств, перевозящих опасные грузы
19. Водителю, осуществляющему перевозку, до начала поездки необходимо пройти предрейсовый инструктаж по перевозке опасного груза и иметь при себе следующие сопроводительные документы:
1) регистрационные документы на автотранспортное средство;
2) путевой лист с указанием маршрута перевозки в соответствии с требованиями настоящих Правил, с отметкой "Опасный груз";
3) инструкцию для водителя;
4) свидетельство о допуске водителя к перевозке опасного груза по территории Республики Казахстан по форме;
5) бланк маршрута перевозки опасного груза классов 1, 6 и 7, согласно перечню опасных грузов, допускаемых к перевозкам автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
6) товарно-транспортную накладную;
7) план действий в аварийной ситуации, разработанный грузоотправителем;
8) адреса и телефоны перевозчика, грузоотправителя, грузополучателя, уполномоченных органов по контролю за обеспечением безопасной эксплуатации транспорта, безопасности дорожного движения, в сфере гражданской защите, расположенных по маршруту движения.
20. Водитель следует установленному маршруту перевозки опасного груза и мест стоянок.
Водителю при управлении автотранспортным средством с опасным грузом не следует:
1) трогать резко автотранспортное средство с места;
2) резко тормозить;
3) двигаться с выключенным сцеплением и двигателем;
4) курить в автотранспортном средстве во время движения (курить разрешается во время остановок не ближе, чем в 50 метрах от места стоянки автотранспорта);
5) пользоваться открытым пламенем (в исключительных случаях для приготовления пищи огонь можно разводить на расстоянии не ближе 200 метров от стоянки автотранспорта);
6) оставлять автотранспортное средство без надзора.

21. Қауіпті жүктерді тасымалдайтын көлік құралдарының Қазақстан Республикасының аумағы арқылы қозғалуы Жол жүрісі қағидаларына және осы Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
22. Қауіпті жүк тасымалдайтын автокөлік құралында бір тіркемеден (немесе жартылай тіркемеден) артық болмауы тиіс.
23. Қауіпті жүктерді тасымалдау кезінде автокөлік құралдарының қозғалыс жылдамдығын шектеу Жол жүрісі қағидаларына сәйкес белгіленеді.
Қауіпті жүкті тасымалдау кезінде қозғалыс жылдамдығын белгіленген шектеу жағдайында автокөлік құралында рұқсат етілген жылдамдық көрсетілген тану белгісі орнатылуы тиіс.
24. Қауіпті жүктерді 5 және одан көп автокөлік құралдарынан тұратын колоннамен тасымалдаған кезде оның құрамында жүктің осы түрін тасымалдауға арналған резервті бос автокөлік құралының болуы міндетті. Резервтік автокөлік құралы колоннаның соңында жүруі тиіс.
25. Автокөлік құралдарының колоннасымен қауіпті жүктерді тасымалдау кезінде тасымалдаушы немесе жүк жөнелтуші (жүк алушы) бөлетін ілесіп жүру автомобилінің (автомобильдерінің) болуы мүмкін.
Ілесіп жүру автомобилі алынып жүретін көлік құралдарының алдында жүруі тиіс.
Ілесіп жүру автомобилі тасымалдау кезінде міндетті түрде қосылуға тиіс қызғылт сары түсті жарқылдауық маякпен жабдықталады.
26. Егер қозғалыс процесінде жол жүру қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында жол жүрісін реттеу жөніндегі қосымша іс-шараларды жүргізудің қажеттілігі туындаса, жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі уәкілетті органның патрульдік автомобилінің ілесіп жүруі жүзеге асырылады.
27. Ерекше қауіпті жүктерді тасымалдау кезінде жүргізушілердің елді мекендерде демалуға тоқтауына рұқсат етіледі.
Тұрғын үй құрылыстары мен адамдардың көп шоғырланған жерінен кемінде 200 метр қашықтықта немесе осыған арнайы бөлінген жерлерде тұруға рұқсат етіледі.
Автокөлік құралы аялдаған немесе тоқтап тұрған кезде тоқтау тежегіші міндетті түрде қосылуы тиіс, ал еңісте қосымша сырғуға қарсы тіреуіш қойылуы керек.
Қауіпті жүктерді тасымалдайтын автокөлік құралдарының тоқтайтын және тұратын орындары қауіпті жүкті тасымалдау маршрутында көрсетіледі.
28. Қауіпті жүктерді тасымалдайтын автокөлік құралдары мүмкіндігінше жалпы пайдаланымдағы автожанармай құю станцияларында қосымша жанармай құймай, бүкіл сапар жолына жетерліктей отынмен қамтамасыз етіледі.
Қажет болған жағдайда жалпы пайдаланымдағы автожанармай құю станцияларында жанармай құю автожанармай құю станциясының аумағынан кемінде 25 метр қашықтықта орналасқан алаңда станциядан темір канистрлермен немесе арнайы осы мақсаттар үшін көзделген жылжымалы май құю станцияларынан алынып жүргізіледі.

21. Движение по территории Республики Казахстан транспортных средств, перевозящих опасные грузы, осуществляется в соответствии с Правилами дорожного движения и настоящими Правилами.
22. Автотранспортное средство, перевозящее опасный груз, не должно иметь более одного прицепа (или полуприцепа).
23. Ограничение скорости движения автотранспортных средств, при перевозке опасных грузов, устанавливается согласно Правилам дорожного движения.
В случае установленного ограничения скорости движения при перевозке опасного груза на автотранспортном средстве должен быть установлен опознавательный знак с указанием допустимой скорости.
24. При перевозке опасных грузов колонной, состоящей из 5 и более автотранспортных средств, в ее составе обязательно наличие резервного порожнего автотранспортного средства, предназначенного для перевозки данного вида груза. Резервное автотранспортное средство должно следовать в конце колонны.
25. При перевозке опасных грузов колонной автотранспортных средств возможно наличие автомобиля (автомобилей) сопровождения, который (которые) выделяется перевозчиком или грузоотправителем (грузополучателем).
Автомобилю сопровождения необходимо двигаться впереди сопровождаемых транспортных средств.
Автомобиль сопровождения оборудуется проблесковым маячком оранжевого цвета, который включается во время перевозки.
26. Сопровождение патрульным автомобилем уполномоченного органа по обеспечению безопасности дорожного движения осуществляется в случае, если в процессе движения возникает необходимость проведения дополнительных мероприятий по регулированию дорожного движения с целью обеспечения безопасности проезда.
27. При перевозке особо опасных грузов стоянки для отдыха водителей в населенных пунктах не допускается.
Стоянки разрешаются в местах, расположенных не ближе, чем в 200 метрах от жилых строений и мест скопления людей или в специально отведенных для этого местах.
При остановке или стоянке автотранспортного средства должен быть обязательно включен стояночный тормоз, а на уклоне дополнительно установлен противооткатный упор.
Места остановок и стоянок автотранспортных средств, перевозящих опасные грузы, указываются в маршруте перевозки опасного груза.
28. Автотранспортные средства, перевозящие опасные грузы, обеспечиваются топливом на весь путь следования, без дозаправки на автозаправочных станциях общего пользования.
В случае необходимости заправка на автозаправочных станциях общего пользования производится на площадке, расположенной на расстоянии не менее 25 метров от территории автозаправочной станции, топливом, полученным на станции в металлические канистры, или с передвижных заправочных станций, специально предусмотренных для этих целей.

29. Жол-көлік оқиғасы туындаған жағдайда жүргізуші:
1) оқиға болған жерге бөгде адамдарды жібермейді;
2) зардап шеккен адамдарға алғашқы медициналық көмек көрсетеді және қажет болған кезде жедел медициналық жәрдем шақыртады;
3) болған оқиға туралы азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органға, сондай-ақ басқа да мүдделі органдарға хабарлайды;
4) жүргізушіге арналған нұсқаулықтағы нұсқамаға және апаттық жағдайда іс-қимыл жоспарына сәйкес апаттық ахуалдың салдарын жою бойынша шаралар қабылдайды;
5) оқиға болған жерге келген осы Қағидалардың 28-тармағының 8) тармақшасында атап көрсетілген уәкілетті органдардың өкілдерін қауіп-қатер және қабылданған шаралар туралы хабардар етеді.
30. Қауіпті жүктерді тасымалдауға қатысушылар адамдардың денсаулығы мен өміріне, қоршаған ортаға зиян келтіруді болдырмау мақсатында қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі тиісті ұйымдастыру және техникалық шаралар қабылдайды.
Қауіпті жүктерді жөнелтушілердің және (немесе) тасымалдаушылардың негізгі немесе қосымша қызметі қауіпті жүктерді тасымалдауды немесе онымен байланысты тиеу-түсіру операцияларын қамтыса, өз құрамында тасымалдау процесінің қауіпсіздігіне жауапты қызметкерлері болады.
Қауіпті жүктерді тасымалдау үшін барлық қолданыстағы маршруттардан адамдардың денсаулығы мен өміріне, қоршаған ортаға зиян келтіруді болдырмау мақсатында тасымалдаушы қауіптілігі мейлінше төмен маршрутты таңдайды.
6-тарау. 1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүктерді тасымалдауға арнайы рұқсат беру тәртібі
31. "1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) жеке немесе заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) қауіпті жүктерді тасымалдайтын көлік құралы жүргізушісін даярлау туралы куәлікті (жүргізушінің қауіпті жүктерді автокөлік құралдарымен тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлік) қоса бере отырып www.egov.kz, www.elіcense.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы (бұдан әрі - портал) көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті жолдау арқылы көрсетіледі.
32. "1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын "1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүктерді тасымалдауға арнайы рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 6-қосымшада мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) нысанында көзделген.

29. В случае возникновения дорожно-транспортного происшествия водитель:
1) не допускает посторонних лиц к месту происшествия;
2) оказывает первую медицинскую помощь пострадавшим и вызывает при необходимости скорую медицинскую помощь;
3) сообщает о случившемся происшествии в уполномоченный орган в сфере гражданской защиты, а также другие заинтересованные органы;
4) в соответствии с указанием в инструкции для водителя и планом действий в аварийной ситуации принимает меры по ликвидации аварийной ситуации;
5) информирует прибывших на место происшествия представителей уполномоченных органов, перечисленных в подпункте 8) пункта 19 настоящих правил, об опасности и принятых мерах.
30. Участники перевозки опасных грузов принимают соответствующие организационные и технические меры по обеспечению безопасности, с целью предотвращения нанесения ущерба здоровью и жизни людей, окружающей среде.
Грузоотправители и (или) перевозчики опасных грузов, основная или дополнительная деятельность которых включает перевозку опасных грузов или связанных с ней погрузочно-разгрузочных операций, имеют в своем составе работников ответственных за безопасность перевозочного процесса.
Из всех существующих маршрутов для перевозки опасных грузов, перевозчиком выбирается наименее опасный маршрут в целях предотвращения нанесения ущерба здоровью и жизни людей, окружающей среде.
Глава 6. Порядок выдачи специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7
31. Государственная услуга "Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7" оказывается территориальными подразделениями Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим или юридическим лицам (далее - услугополучатель) посредством направления заявления по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам услугодателю через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал) с приложением свидетельства о подготовке водителя транспортного средства, перевозящего опасные грузы (свидетельство о допуске водителя к перевозке опасных грузов автотранспортными средствами).
32. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7", включающий характеристики процесса, формы, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги "Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7" предусмотрено в приложении 6 к настоящим Правилам в форме стандарта государственной услуги (далее - Стандарт).

33. Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
34. Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" "1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүктерді тасымалдауға арнайы рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметіне сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе жіберіледі.
35. Жеке басын куәландыратын, дара кәсіпкерді немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттардың мәліметтерін, көлік құралын тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.
36. Көрсетілетін қызметті алушы қауіпті жүктерді тасымалдайтын көлік құралының жүргізушісін даярлау туралы куәлікті ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші екі жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың талаптарына сәйкес "1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету үшін қажетті ұсынылған құжаттың және онда көрсетілген мәліметтердің сәйкестігін тексереді және 1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүктерді тасымалдауға арнайы рұқсатты не осы Қағидалардың 37-тармағының жағдайлары мен негіздері бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы (бұдан әрі - бас тарту) дәлелді жауапты ресімдейді.
"1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүктерді тасымалдауға арнайы рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
37. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты осы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы.
38. Портал арқылы келіп түскен құжатты ұсынбау фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші екі жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қарау туралы еркін нысанда дәлелді бас тартуды көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында жібереді.

33. Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
34. При обращении через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на государственную услугу "Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7".
35. Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) индивидуального предпринимателя или юридического лица, сведения о регистрации транспортного средства услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
36. В случае представления услугополучателем свидетельства о подготовке водителя транспортного средства, перевозящего опасные грузы, услугодатель в срок два рабочих дня проверяет на соответствие представленный документ и сведения указанные в нем, необходимых для оказания государственной услуги "Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7", согласно требованиям настоящих Правил и оформляет специальное разрешение на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7, либо мотивированный ответ об отказе (далее - отказ) в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям пункта 37 настоящих Правил.
Результат оказания государственной услуги "Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7" направляется в форме электронного документа в "личный кабинет" услугополучателя.
37. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами.
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения данной государственной услуги.
38. В случае установления факта не представления документа, поступившего через портал услугодатель в срок два рабочих дня направляет мотивированный отказ в произвольной форме о дальнейшем рассмотрении заявления, в форме электронного документа в "личный кабинет" услугополучателя.

39. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
40. 1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүктерді тасымалдауға арналған арнайы рұқсаттар бір немесе бірнеше бірдей тасымалдауға, сондай-ақ белгілі бір маршрут бойынша тасымалданатын қауіпті жүктердің партиясына 1 жыл мерзімге беріледі.
41. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті берушінің, көлік саласындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) басшысының атына Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
42. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 25-бабының 2) тармақшасына сәйкес қарауға жатады:
көрсетілетін қызметті беруші, уәкілетті орган - тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган - ол тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде.
43. Көрсетілетін қызметті берушінің, уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес шағымды қарау мерзімі:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайда он жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
44. Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап үш жұмыс күні ішінде шағым берген өтініш берушіге ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз тасығышта берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
7-тарау. Көлік құралын халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға жіберу туралы куәлікті беру тәртібі
45. Көрсетілетін қызметті беруші портал арқылы "Көлік құралын халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға жіберу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетілетін қызметті алушыларға осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш жіберу арқылы, міндетті техникалық қарап-тексеруден өтудің белгіленген кезеңділігіне сәйкес келесі міндетті техникалық қарап-тексеруден өту мерзімі көрсетілген техникалық қарап-тексерудің диагностикалық картасы негізінде көрсетеді.

39. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
40. Специальные разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7 выдается на одну или несколько идентичных перевозок, а также на партию опасных грузов, перевозимых по определенному маршруту, на срок 1 год.
41. Жалоба на решение, действий (бездействий) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя, уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сфере транспорта (далее – уполномоченный орган), в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
42. Жалоба услугополучателя в соответствии с подпунктом 2) статьи 25 Закона "О государственных услугах" подлежит рассмотрению:
услугодателем, уполномоченным органом - в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг - в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
43. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона "О государственных услугах" продлевается не более чем на десять рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
44. В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение трех рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) заявителю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 7. Порядок выдачи свидетельства о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении
45. Услугодателем через портал оказывается государственная услуга "Выдача свидетельства о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении" услугополучателям посредством направления заявления по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам, на основании диагностической карты технического осмотра, в котором указан срок прохождения следующего обязательного технического осмотра в соответствии с установленной периодичностью прохождения обязательного технического осмотра.

46. "Көлік құралын халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға жіберу туралы куәлік беру" мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ, өзге де мәліметтерді қамтитын "Көлік құралын халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға жіберу туралы куәлік беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидалардың 8-қосымшасында мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) нысанында көзделген.
47. Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" "Көлік құралын халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға жіберу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметіне сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе жіберіледі.
48. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні тіркеуді жүзеге асырады және оны орындау үшін лауазымды адамды тағайындайды.
49. Жеке басын куәландыратын, дара кәсіпкерді немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттардың мәліметтерін, көлік құралын тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы, механикалық көлік құралдарын және олардың тіркемелерін міндетті техникалық қарап-тексерудің бірыңғай ақпараттық жүйесінен диагностикалық карта туралы мәліметтерді алады.
50. Лауазымды адам берілген өтініштің осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады.
51. Техникалық қарап-тексерудің диагностикалық картасы болған және ол жарамды болған жағдайда, міндетті техникалық қарап-тексеруден өтудің белгіленген кезеңділігіне сәйкес, көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының сәйкестігін осы Қағидалардың талаптарына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтерді тексереді және осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көлік құралын халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға жіберу туралы куәлікті не Стандарттың 9-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді, ол көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Өтініш демалыс (сенбі және жексенбі) және мереке күндерінен басқа сағат 16.00-ден кейін келіп түскен жағдайда "Көлік құралын халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға жіберу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет келесі жұмыс күнінде көрсетіледі.

46. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача свидетельства о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении", включающий характеристики процесса, формы, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги "Выдача свидетельства о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении" предусмотрено в приложении 8 к настоящим Правилам в форме стандарта государственной услуги (далее - Стандарт).
47. При обращении через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на государственную услугу "Выдача свидетельства о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении".
48. Услугодатель в день поступления документов осуществляет регистрацию и назначает должностное лицо для его исполнения.
49. Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) индивидуального предпринимателя или юридического лица, сведения о регистрации транспортного средства, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства", сведения о диагностической карте из единой информационной системы обязательного технического осмотра механических транспортерных средств и прицепов к ним.
50. Должностное лицо осушествляет проверку поданного заявления на соответствие требованиям настоящих Правил.
51. В случае наличия диагностической карты технического осмотра и ее действительности, в соответствии с установленной периодичностью прохождения обязательного технического осмотра, услугодатель в срок один рабочий день проверяет на соответствие услугополучателя, сведения указанные в них необходимых для оказания государственной услуги, согласно требованиям настоящих Правил и оформляет свидетельство о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении, по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанных в пункте 9 Стандарта, который направляется в форме электронного документа в "личный кабинет" услугополучателя.
В случае поступления заявления после 16.00 часов кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней, государственная услуга "Выдача свидетельства о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении" оказыватеся следующим рабочим днем.

52. Көрсетілетін қызметті алушының "Көлік құралын халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға жіберу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініш беруі міндетті техникалық қарап-тексерудің бірыңғай ақпараттық жүйесінде диагностикалық карта болған кезде жүзеге асырылады.
53. Көлік құралын халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға жіберу туралы куәлік беру "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы жүзеге асырылады.
54. Портал арқылы келіп түскен ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі немесе міндетті техникалық қарап-тексеруден өту кезеңділігінің жарамсыздығы анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қарау туралы еркін нысандағы дәлелді бас тартуды көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында жібереді.
55. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
56. Жіберу туралы куәлік техникалық қарап-тексерудің диагностикалық картасының қолданылу мерзіміне беріледі.
57. Мемлекеттік корпорация қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Мемлекеттік корпорация филиалының басшысына мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар арқылы жіберіледі.
58. Қолма-қол да, пошта арқылы да келіп түскен шағымның Мемлекеттік корпорацияға қабылданғанын растау оны тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
59. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті берушінің, көлік саласындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) басшысының атына Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
60. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 25-бабының 2) тармақшасына сәйкес:
көрсетілетін қызметті беруші, уәкілетті орган - тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган - ол тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
61. Көрсетілетін қызметті берушінің, уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес шағымды қарау мерзімі:

52. Подача услугополучателем заявления на получение государственной услуги "Выдача свидетельства о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении" осуществляется при наличии диагностической карты в единой информационной системе обязательного технического осмотра.
53. Выдача свидетельства о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении осуществляется через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан".
54. В случае установления факта неполноты представленных документов или недействительности периодичности прохождения обязательного технического осмотра, поступивших через портал услугодатель в срок один рабочий день направляет мотивированный отказ в произвольной форме о дальнейшем рассмотрении заявления, в форме электронного документа в "личный кабинет" услугополучателя.
55. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
56. Свидетельство о допущении выдается на срок действия диагностической карты технического осмотра.
57. Жалоба на действия (бездействие) работника Государственной корпорации направляется руководителю филиала Государственной корпорации по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.gov4c.kz.
58. Подтверждением принятия жалобы в Государственную корпорацию, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
59. Жалоба на решение, действий (бездействий) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя, уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сфере транспорта (далее – уполномоченный орган), в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
60. Жалоба услугополучателя в соответствии с подпунктом 2) статьи 25 Закона "О государственных услугах" подлежит рассмотрению:
услугодателем, уполномоченным органом - в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг - в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
61. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона "О государственных услугах" продлевается не более чем на десять рабочих дней в случаях необходимости:

1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайда он жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
62. Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап үш жұмыс күні ішінде шағым берген өтініш берушіге ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз тасығышта берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
Автомобиль көлігімен
қауіпті жүктерді
тасымалдау қағидаларына
1-қосымша
нысаны
МИНИСТЕРСТВО ИНДУСТРИИ И ИНФРАСТРУКТУРНОГО РАЗВИТИЯ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН КОМИТЕТ ТРАНСПОРТА
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ИНДУСТРИЯ ЖӘНЕ ИНФРАҚҰРЫЛЫМДЫҚ ДАМУ МИНИСТІРЛІГІ КӨЛІК КОМИТЕТІ
MІNІSTRY OF ІNDUSTRY AND ІNFRASTRUCTURAL DEVELOPMENT OF THE REPUBLІC OF KAZAKHSTAN TRANSPORT COMMІTTEE
СПЕЦИАЛЬНОЕ РАЗРЕШЕНИЕ НА ПЕРЕВОЗКУ ОПАСНОГО ГРУЗА КЛАССОВ 1, 6 И 7
SPECІAL PERMІT ON ІMPLEMENTATІON OF AUTOMOBІLE TRANSPORTATІON OF HAZARDOUS GOODS OF CLASSES 1, 6 AND 7
1, 6 ЖӘНЕ 7-СЫНЫПТАҒЫ ҚАУІПТІ ЖҮКТЕРДІ ТАСЫМАЛДАУҒА АРНАЙЫ РҰҚСАТ
№ XXXXXXXX
Тасымалдаушының атауы
Наименование перевозчика
Carrіer name
Тасымалдаушының орналасқан жері және телефоны
Местонахождение и телефон перевозчика
Sіte and phone number of carrіer
Тасымалданатын қауіпті жүктің сыныбы, БҰҰ нөмірі, атауы және сипаттамасы
Класс, номер ООН, наименование и описание перевозимого опасного груза
Class, number of UN, the name and descrіptіon of transported hazardous goods
Көлік құралының түрі, маркасы
Тип, марка транспортного средства
Type, vehіele brand
Автомобильдің мемлекеттік тіркеу белгісі
Государственный регистрационный знак автомобиля
State regіstratіon number of the car
Тіркеменің (жартылай тіркеменің) мемлекеттік тіркеу белгісі
Государственный регистрационный знак прицепа (полуприцепа)
State regіstratіon number of the traіler (semі-traіler)
Арнайы рұқсаттың қолданылу мерзімі
Срок действия специального разрешения
Expіratіon date of specіal permіt
_____ бастап _____ дейін
с ______ по _____
from _____ tіll ______
______ тасымалға жарамды
действителен на ____ поездку
valіd on __________ trіp
Тасымалдау маршруты
Маршрут перевозки
Transportatіon route
Жүк жөнелтушінің мекенжайы және телефоны
Адрес и телефон грузоотправителя
Address and phone of the consіgnor
Жүк алушының мекенжайы және телефоны
Адрес и телефон грузополучателя
Address and phone of the consіgnee
Тасымалдау маршрутының аралық пункттерінің мекенжайы және авариялық қызметтің телефондары
Адрес промежуточных пунктов маршрута перевозки и телефоны аварийной службы
Address of іntermedіate poіnts of a route of transportatіon and phones of emergency servіce
Тұрақтар және отын құю орны
Место стоянок и заправок топливом
Place of parkіng and fuellіng
Арнайы рұқсатты қолданудың ерекше шарттары
Особые условия действия специального разрешения
Specіal condіtіons of actіon of Specіal permіt
Қадағалау бақылау органдарының лауазымды адамдарының белгілері
Отметки должностных лиц надзорных контрольных органов
Marks of offіcіals of supervіsіng control authorіtіes
Шектеулер
Ограничения
Restrіctіons
Уәкілетті органның лауазымды адамының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және берілген күні
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица уполномоченного органа и дата выдачи
Fіrst name, mіddle іnіtіal, last name of the offіcіal of authorіzed body stamp and date of іssue
Автомобиль көлігімен
қауіпті жүктерді
тасымалдау қағидаларына
2-қосымша
нысан
Жүргізушіге арналған нұсқаулық
Жүргізушіге арналған нұсқаулық нақты маршрутта осы қауіпті жүкті тасымалдауды жүзеге асыру кезінде автокөлік құралының жүргізушісіне басшылық етуші нұсқаманы қамтуы тиіс.
Бұл ретте нұсқаулыққа мынадай ақпарат енгізіледі:

1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
62. В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение трех рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) заявителю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение 1 к Правилам
перевозки опасных грузов
автомобильным транспортом
форма
МИНИСТЕРСТВО ИНДУСТРИИ И ИНФРАСТРУКТУРНОГО РАЗВИТИЯ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН КОМИТЕТ ТРАНСПОРТА
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ИНДУСТРИЯ ЖӘНЕ ИНФРАҚҰРЫЛЫМДЫҚ ДАМУ МИНИСТІРЛІГІ КӨЛІК КОМИТЕТІ
MINISTRY OF INDUSTRY AND INFRASTRUCTURAL DEVELOPMENT OF THE REPUBLIC OF KAZAKHSTAN TRANSPORT COMMITTEE
СПЕЦИАЛЬНОЕ РАЗРЕШЕНИЕ НА ПЕРЕВОЗКУ ОПАСНОГО ГРУЗА КЛАССОВ 1, 6 И 7
SPECIAL PERMIT ON IMPLEMENTATION OF AUTOMOBILE TRANSPORTATION OF HAZARDOUS GOODS OF CLASSES 1, 6 AND 7
1, 6 ЖӘНЕ 7-СЫНЫПТЫ ҚАУIПТI ЖҮКТЕРДІ ТАСЫМАЛДАУҒА АРНАЛҒАН АРНАЙЫ РҰҚСАТ
№ _____________
Тасымалдаушының атауы
Наименование перевозчика
Carrier name
Тасымалдаушының орналасқан жері және телефоны
Местонахождение и телефон перевозчика
Site and phone number of carrier
Тасымалданатын қауіпті жүктің класы, БҰҰ нөмірі, атауы және сипаттамасы
Класс, номер ООН, наименование и описание перевозимого опасного груза
Class, number of UN, the name and description of transported hazardous goods
Көлік құралының түрі, маркасы
Тип, марка транспортного средства
Type, vehiele brand
Автомобильдің мемлекеттік тіркеу белгісі
Государственный регистрационный знак автомобиля
State registration number of the car
Тіркеменің (жартылай тіркеменің) мемлекеттік тіркеу белгісі
Государственный регистрационный знак прицепа (полуприцепа)
State registration number of the trailer (semi-trailer)
Арнайы рұқсаттың қолданылу мерзімі
Срок действия специального разрешения
Expiration date of special permit
_____ бастап _____ дейін
с ______ по _____
from _____ till ______
______ тасымалға жарамды
действителен на ____ поездку
valid on __________ trip
Тасымалдау маршруты
Маршрут перевозки
Transportation route
Жүк жөнелтушінің мекенжайы және телефоны
Адрес и телефон грузоотправителя
Address and phone of the consignor
Жүк алушының мекенжайы және телефоны
Адрес и телефон грузополучателя
Address and phone of the consignee
Тасымалдау маршрутының аралық пункттерінің мекенжайы және авариялық қызметтің телефондары
Адрес промежуточных пунктов маршрута перевозки и телефоны аварийной службы
Address of intermediate points of a route of transportation and phones of emergency service
Тұрақтар және отын құю орны
Место стоянок и заправок топливом
Place of parking and fuelling
Арнайы рұқсатты қолданудың ерекше шарттары
Особые условия действия специального разрешения
Special conditions of action of Special permit
Қадағалау бақылау органдарының лауазымды адамдарының белгілері
Отметки должностных лиц надзорных контрольных органов
Marks of officials of supervising control authorities
Шектеулер
Ограничения
Restrictions
Уәкілетті органның лауазымды адамының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және берілген күні
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица уполномоченного органа и дата выдачи
First name, middle initial, last name of the official of authorized body stamp and date of issue
Приложение 2 к Правилам
перевозки опасных грузов
автомобильным транспортом
форма
Инструкция для водителя
Инструкция для водителя должна включать руководящие указания водителю автотранспортного средства при осуществлении перевозок данного опасного груза на конкретном маршруте.
При этом в инструкцию вносится следующая информация:

1. Нұсқаулық берілетін жүргізушінің деректері, қауіпті жүктерді тасымалдау бойынша дайындығы туралы куәліктің №.
2. Автокөлік құралының, автокөлік ұйымының деректері, олардың деректемелері.
3. Жүкті жіберуші, қауіпті жүкпен шығу күні мен уақыты.
4. Жүкті алушы, қауіпті жүкті жеткізудің бағдарланған күні мен уақыты.
5. Қозғалыс маршруты.
6. Автокөлік ұйымының гаражына қайтып оралудың бағдарланған уақыты.
Жүктің атауы
Қауіпті жүктің сыныбы
Қауіптілік №
БҰҰ тізімі бойынша №
Синонимдер
Физикалық қасиеттері
Қауіптілік белгілері
Қайнау температурасы, 0 С
Балқу температурасы, 0 С
Ұшқыштық (бу қысымы)
Бу тығыздығы (aуa бойынша)
Тығыздық (cу бойынша)
Суда ерігіштік
Өрт және жарылыс қаупі
Тұтану температурасы , оС
Өздігінен тұтану температурасы, оС
Бұдың тұтану аймағы
Тұтану шегі, оС
Төменгі
Жоғарғы
Адам үшін қауіптілігі
ПДК мг/м 3
ЛД 50. мг/кг (ішке түскен кезде)
ЛД 50. мг/м 3 (тері арқылы)
ЛК 50. мл/м 3
Ағзаға түсу жолдары
Уыттылық әсері
Теріге және шырышты қабықшаға әсері
Қауіптің өзге түрлері
Экологиялық қауіпсіздік
Қауіптілік туралы ақпараттық жүйенің авариялық карточкасы
Ұсынылғандар
Тыйым салынғандар
өрт кезінде
жану кезінде
Алғашқы көмек шаралары
Демді ішке тарту кезінде
Демді тоқтату кезінде
Көзге, теріге тиген кезде
Жұтқан кезде
Қорғаудың жеке құралдары
Тыныс органдарын
Көздерді
Теріні
Зиянсыздандырудың тәсілдері мен құралдары
7. Қауіпті жүк туралы деректер.
Ұйымның бастығы (қолы және мөрі)
________________________________________________________________________________
Ескерту: "Синонимдер" бағаны міндетті түрде толтырылуы керек
Автомобиль көлігімен
қауіпті жүктерді
тасымалдау қағидаларына
3-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасының аумағы арқылы жүргізушіні қауіпті жүктерді тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлік Бет жағы
ЖҮРГІЗУШІЛЕРІН ДАЙЫНДАУ ТУРАЛЫ ҚЖХЖТ КУӘЛІГІ
ADR DRІVER TRAІNІNG CERTІFІCATE
Куәлікті берген мемлекеттің айырмашылық белгісі
(Жүргізушінің фотосуретіне арналған орын)
1. Куәлік №
2. Тегі
3. Аты - жөні
4. Туған күні
5. Азаматтығы
6. Жүргішінің қолы
7. Куәліктік берген орган
8. Дейін мерзімді
Valіd to
Сыртқы жағы
Сыныптар үшін жарамды немесе БҰҰ
№ VALІD FOR CLASS (ES) OR UN Nos:
ЦИСТЕРНАЛАР ЦИСТЕРНЛАРДАН БАСҚА
TANKS OTHER THAN TANKS
9. (БҰҰ-ның сыныбын немесе нөмірін көрсету) 10.(БҰҰ-ның сыныбын немесе нөмірін көрсету)
Автомобиль көлігімен
қауіпті жүктерді
тасымалдау қағидаларына
4-қосымша
нысан
1, 6 және 7-сыныпты қауіпті жүктерді тасымалдау маршрутының бланкісі Қауіпті жүк туралы мәлімет
Жүктің атауы "ҚЖ" тану белгісі
Қауіпті жүктің сыныбы
Қауіптілік №, БҰҰ нөмірі
Бір көлік құралындағы жүктің жалпы салмағы _______ тонна.
Қозғалыстың ерекше шарттары_____________________________________________________

1. Данные водителя, которому выдается инструкция, № удостоверения о подготовке по перевозке опасных грузов.
2. Данные автотранспортного средства, автотранспортной организации, их реквизиты.
3. Грузоотправитель, дата и время выезда с опасным грузом.
4. Грузополучатель, ориентировочная дата и время доставки опасного груза.
5. Маршрут движения.
6. Ориентировочное время возврата в гараж автотранспортной организации.
Наименование груза
Класс опасного груза
№ опасности
№ по списку ООН
Синонимы
Физические свойства
Знаки опасности
Температура кипения, оС
Температура плавления, оС
Летучесть (упругость пара)
Плотность паров (по воздуху)
Плотность (по воде)
Растворимость в воде
Пожаро - и взрывоопасность
Температура вспышки (воспламенения), оС
Температура самовоспламенения, оС
Область воспламенения паров
Пределы воспламенения, оС
Нижни
Верхний
Опасность для человека
ПДК. мг/м3
ЛД50. мг/кг (при попадании внутрь
ЛД50. мг/м3 (через кожу)
ЛК50. мл/м3
Пути поступления в организм
Токсическое действие
Воздействие на кожу и слизистые оболочки
Прочие виды опасности
Экологическая безопасность
Аварийная карточка системы информации об опасности №
Рекомендуемые
Запрещаемые
при пожаре
при загорании
Меры первой помощи
При вдыхании
При остановке дыхания
При попадании в глаза, на кожу
При проглатывании
Индивидуальные средства защиты
Органов дыхания
Глаз
Кожи
Способы и средства обезвреживания
7. Данные об опасном грузе.
(Подпись и печать) Руководитель организации грузоотправителя
________________________________________________________________________________
Примечание: Заполнение графы "Синонимы" обязательно
Приложение 3 к Правилам
перевозки опасных грузов
автомобильным транспортом
форма
Свидетельство о допуске водителя к перевозке опасного груза по территории Республики Казахстан
Лицевая сторона
СВИДЕТЕЛЬСТВО ДОПОГ О ПОДГОТОВКЕ ВОДИТЕЛЯ
ADR DRIVER TRAINING CERTIFICATE
Отличительный знак государства, выдавшего свидетельство
(Место для фотографии водителя)
1. Свидетельство №
2. Фамилия
3. Имя и Отчество
4. Дата рождения
5. Гражданство
6. Подпись водителя
7. Орган, выдавший свидетельство
8. Действительно до
Valid to
Оборотная сторона
Действительно для класса (-ов) или № ООН VALID FOR CLASS (ES) OR UN Nos:
ЦИСТЕРНЫ КРОМЕ ЦИСТЕРН TANKS OTHER THAN TANKS 9. (указать класс или номер (-а) ООН) 10. (указать класс или номер (-а) ООН)
Приложение 4 к Правилам
перевозки опасных грузов
автомобильным транспортом
форма
Бланк маршрута перевозки опасного груза классов 1, 6 и 7
Сведения об опасном грузе
Наименование груза Опознавательный знак "ОГ"
Класс опасного груза № опасности, номер ООН
Общий вес груза на одном транспортном средстве_____ тонн.
Особые условия движения__________________________________________________

1. Аралықтардағы қозғалыс жылдамдығы_____________________________________________
2. Пана (барлық маршрутта, жекелеген учаскелерде)____________________________________
3. Бірге жүру (барлық маршрутта, жекелеген учаскелерде)_______________________________
4. Түндегі қозғалыс (рұқсат етілген, тыйым салынған)__________________________________
Қозғалыс маршруты______________________________________________________________
(елді мекендердің, көшелердің және автомобиль жолдарының атауы)
1. Жүк жөнелтушінің мекенжайы және телефоны______________________________________
2. Пункттердің мекенжайлары және жүк алушының телефондары_________________________
3. Олар арқылы көлік құралдары өтетін авариялық қызмет пункттерінің мекенжайлары және
телефондары_____________________________________________________________________
4. Қажет болған жағдайда қауіпті жүкті тапсыруға болатын аралық пункттердің
мекенжайлары___________________________________________________________________
5. Тұрақ орындары________________________________________________________________
6. Отын құятын орындар___________________________________________________________
7. Тасымалдаушы мен автокөлік құралының деректері__________________________________
(атауы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), мекенжайы және мемлекеттік
нөмірі)____________________________________________________________ тасымалдаушы
(қолы ) 20_ жылғы "___" __________
Автомобиль көлігімен
қауіпті жүктерді
тасымалдау қағидаларына
5-қосымша
нысан
Тіркеу нөмірі және күні____________________________________________________________
(Аумақтық бөлімше ресімдейді)
________________________________________________________________________________
(аумақтық бөлімшенің атауы)
Өтініш
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы немесе жеке кәсіпкердің және жеке адамның тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған жағдайда), төлқұжат деректері) қауіпті жүкті
тасымалдауға арнайы рұқсатты ресімдеуді (қайта ресімдеуді) сұрайды
________________________________________________________________________________
(тасымалдаушы тасымалдауды жүзеге асыратын қауіпті жүктің классы, БҰҰ
нөмірі, атауы және сипаттамасын көрсету)
Тасымалдау ______________ көлік құралымен жүзеге асырылады________________________
(көлік құралының түрін, маркасын, автомобильдің, тіркеменің және ашық
тіркеменің мемлекеттік тіркеу нөмірлерін көрсету)
________________________________________________________________________________
(тасымалдау маршрутын, қауіпті жүкті тасымалдау күнін және мерзімін,
тиеу және түсіру орнын көрсету)
Қосымша хабарлаймын:___________________________________________________________
(қауіпті жүкті жөнелтушінің және жүк алушының атауы, нақты пошталық
мекенжайы, телефон нөмірі, факс немесе электрондық поштаның мекенжайы)
Қажетті құжаттар өтінішке қоса беріледі. Ұсынылған құжаттардың тұпнұсқалылығын және
дұрыстығын растаймын.
Арнайы рұқсаттың қолдану мерзімін _____ бастап______дейін ____________ жол жүруге
белгілеуді сұраймын.
Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде,
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісім беремін.
20___ж. "_____" ___________
Автомобиль көлігімен
қауіпті жүктерді
тасымалдау қағидаларына
6-қосымша
"1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүктерді тасымалдауға арнайы рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
Көрсетілетін қызметті беруші немесе www.elіcense.kz, www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Екі жұмыс күн
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүктерді тасымалдауға арнайы рұқсат немесе осы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесік көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетілетін берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦК қойылған электрондық құжат нысанында жолданады және сақталады
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Ақысыз
7
Жұмыс кестесі
көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін;
портал - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері, жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушының өтініші кезінде, өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру кейінгі жұмыс күнмен жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары мына интернет-ресурстарда: Министрліктің: www.mііd.gov.kz, Көлік комитеті бөлімі, Мемлекеттік қызмет көрсету кіші бөлімі
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
порталда көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қойылған электрондық құжат нысанындағы өтініш.
Қазақстан Республикасының аумағы арқылы жүргізушіні қауіпті жүктерді тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлік
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1. Скорость движения на перегонах__________________________________________
2. Прикрытие (на всем маршруте, на отдельных участках)________________________
3. Сопровождение (на всем маршруте, на отдельных участках)____________________
4. Движение ночью (разрешено, запрещено)___________________________________
Маршрут движения:________________________________________________________
(наименование населенных пунктов, улиц и автомобильных дорог)
_______________________________________________________________________________
1. Адрес и телефон грузоотправителя_________________________________________
2. Адреса пунктов и телефоны грузополучателя________________________________
3. Адреса пунктов и телефоны аварийной службы, через которые проследуют транспортные средства
_______________________________________________________________________________
4. Адреса промежуточных пунктов, куда, в случае необходимости, можно сдать опасный груз
_______________________________________________________________________________
5. Места стоянок___________________________________________________________
6. Места заправок топливом_________________________________________________
7. Данные перевозчика и автотранспортного средства
наименование, фамилия, имя, отчество (при его наличии), адрес и государственный номер)
_______________________________________________________________________________
(подпись)
Перевозчик "__"_________ 20__г.
Приложение 5 к Правилам
перевозки опасных грузов
автомобильным транспортом
форма
Регистрационный номер и дата _______________________________________________
(Оформляется территориальным подразделением)
В______________________________________________________________________________
(наименование территориального подразделения)
Заявление _______________________________________________________________________
(Наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии)
индивидуального предпринимателя и физического лица и паспортные данные)
просит оформить (переоформить) специальное разрешение на перевозку опасного груза
________________________________________________________________________________
(указать класс, номер ООН, наименование и описание опасного груза, перевозку которого
перевозчик намерен осуществить)
Перевозка будет осуществляться на транспортном средстве
________________________________________________________________________________
(указать вид и марку транспортного средства, регистрационные номера автомобиля, серия и
регистрационный номер свидетельства регистрации транспортного средства, прицепа и полуприцепа).
________________________________________________________________________________
(указать маршрут перевозки, дату и сроки осуществления перевозки опасного груза, место
погрузки и разгрузки).
Дополнительно сообщаю: ________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(наименование, точный почтовый адрес, номер телефона, факс или адрес электронной почты
грузоотправителя и грузополучателя опасного груза).
Необходимые документы к заявлению прилагаются.
Подтверждаю подлинность и достоверность представленных документов.
Срок действия специального разрешения прошу установить с ___________________ по___________ на ____________ поездок.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг,
если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан. "____" ________________ 20___ г.
Приложение 6 к Правилам
перевозки опасных грузов
автомобильным транспортом
Стандарт государственной услуги "Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7"
1
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития.
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz www.elicense.kz."
3
Срок оказания государственной услуги
Два рабочих дня
4
Форма оказания оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Специальное разрешение на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7 либо мотивированный ответ об отказе.
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
7
График работы
услугодатель – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя Министерства – www.miid.gov.kz, раздел Комитет транспорта, подраздел "Государственные услуги".
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее - ЭЦП), по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
свидетельство о подготовке водителя транспортного средства, перевозящего опасные грузы (свидетельство о допуске водителя к перевозке опасных грузов автотранспортными средствами);
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Основания для отказа в оказании государственной услуги:

1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Автомобиль көлігімен
қауіпті жүктерді
тасымалдау қағидаларына
7-қосымша
нысан
________________________________________________________________________________
(аумақтық бөлімшенің атауы)
Өтініш
________________________________________________________________________________
(тасымалдаушының атауы, халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға
рұқсат беру куәлігінің нөмірі)
________________________________________________________________________________
тасымалдаушы тасымалдауды жүзеге асыратын қауіпті жүктің сыныбы, Біріккен Ұлттар
Ұйымының нөмірі, атауы және сипаттамасын көрсету) көлік құралына кейбір қауіпті жүктерді
тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлікті ресімдеуді сұрайды.
Тасымалдау_____________________________________________________________________
көлік құралымен жүзеге асырылады. (көлік құралының түрін, маркасын, автомобильдің,
тіркеменің және жартылай тіркеменің мемлекеттік тіркеу нөмірлері, міндетті техникалық
қарап тексеруден өту күні, автокөлік құралына рұқсат беру карточкасының нөмірі)
Қосымша хабарлаймын:___________________________________________________________
(қауіпті жүкті жөнелтушінің және жүк алушының атауы, нақты пошталық мекенжайы,
телефон нөмірі, факс немесе электрондық поштасының мекенжайы) Егер Қазақстан
Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде,
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісім беремін.
20___ж. "_____" ___________
Автомобиль көлігімен
қауіпті жүктерді
тасымалдау қағидаларына
8-қосымша
"Көлік құралына халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Көрсетілетін қызметті беруші немесе www.elіcense.kz, www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Бір жұмыс күн
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық/қағазша
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Көлік құралына халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға рұқсат немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды беру жеке басын куәландыратын құжатты (не нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша оның өкілі) ұсынған кезде осы тармақта көрсетілген құжаттарды қабылдау туралы қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация бір ай ішінде құжаттардың сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оларды одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге береді.
Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін жүгінген кезде мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін мемлекеттік корпорацияға жібереді.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Ақысыз
7
Жұмыс кестесі

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения данной государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 7 к Правилам
перевозки опасных грузов
автомобильным транспортом
форма
В ______________________________________________________________________
(наименование территориального подразделения)
Заявление _____________________________________________________________________
(наименование перевозчика, номер удостоверения допуска к осуществлению
международных автомобильных перевозок)
просит оформить свидетельство о допущении транспортных средств к перевозке некоторых опасныхрузов
_______________________________________________________________________________
(указать класс, номер Организации объединенных наций, наименование и описание опасного
груза, перевозку которого перевозчик намерен осуществить)
Перевозка будет осуществляться на транспортном средстве
_______________________________________________________________________________
(указать вид и марку транспортного средства, регистрационные номера автомобиля, прицепа
и полуприцепа, дата прохождения обязательного технического осмотра, номер карточки допуска на автотранспортное средство)
Дополнительно сообщаю:__________________________________________________________
(наименование, точный почтовый адрес, номер телефона, факс или адрес электронной почты
грузоотправителя и грузополучателя опасного груза).
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное
не предусмотрено законами Республики Казахстан. "____" ________________ 20___ г.
Приложение 8 к Правилам
перевозки опасных грузов
автомобильным транспортом
Стандарт государственной услуги "Выдача свидетельства о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении"
1
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития.
2
Способы предоставления государственной услуги
некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
веб-портал "электронного правительства" www.elicense.kz
3
Срок оказания государственной услуги
Один рабочий день
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная/бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Свидетельство о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении либо мотивированный ответ об отказе.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется на основании расписки о приеме документов, указанных в настоящем пункте, при предъявлении документа, удостоверяющего личность (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение документов, в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы

Мемлекеттік корпорация - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін;
Мемлекеттік қызмет жеделдетілген қызмет көрсетусіз, "электрондық" кезек тәртібімен көрсетіледі, портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады;
портал арқылы жүгінген кезде - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
көрсетілетін қызметті берушінің www.mііd.gov.kz Көлік комитеті бөлімі, "мемлекеттік қызметтер" кіші бөлімі;
мемлекеттік корпорацияның интернет-ресурсында www.gov4c.kz;
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 6-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы өтініш.
Диагностикалық карта туралы мәліметтер механикалық көлік құралдарын және олардың тіркемелерін міндетті техникалық қарап-тексеруден бірыңғай ақпараттық жүйесінен тартылады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Автомобиль көлігімен
қауіпті жүктерді
тасымалдау қағидаларына
9-қосымша
КӨЛІК ҚҰРАЛДАРЫН КЕЙБІР ҚАУІПТІ ЖҮКТЕРДІ
ТАСЫМАЛДАУҒА ЖІБЕРУ ТУРАЛЫ КУӘЛІК
CERTІFІCATE OF APPROVAL FOR VEHІCLES CARVІNG CERTAІN
DANGEROUS GOODS
СВИДЕТЕЛЬСТВО О ДОПУЩЕНИИ ТРАНСПОРТНЫХ СРЕДСТВК
ПЕРЕВОЗКЕ НЕКОТОРЫХ ОПАСНЫХ ГРУЗОВ
Осы куәлік төменде көрсетілген көлік құралы Қауіпті жүктерді халықаралық жолдарда тасымалдау туралы еуропалық келісіммен (ҚЖХЖТ) ұйғарылған талаптарға жауап беретінін куәландырады
Thіs certіfіcate testіfіes that the vehіcle specіfіed below fulfіlls the condіtіons prescrіbed by the European Agreement concernіng the Іnternatіonal Carrіage of Dangerous Goods by Road (ARD)
Настоящее свидетельство удостоверяет, что указанное ниже транспортное средство отвечает условиям, предписанным Европейским соглашением о международной дорожной перевозке опасных грузов (ДОПОГ)

Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
интернет-ресурсе услугодателя Министерства – www.miid.gov.kz, раздел Комитет транспорта, подраздел "Государственные услуги";
интернет-ресурсе Государственной корпорации www.gov4c.kz;
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Заявление, согласно приложению 6 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя.
Сведения о диагностической карте подтягиваются из единой информационной системы обязательного технического осмотра механических транспортерных средств и прицепов к ним.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности данных (сведений), представленных услугополучателем для получения государственной услуги;
2) несоответствие услугополучателя и (или) данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 460 "Об утверждении Правил перевозки опасных грузов автомобильным транспортом и перечня опасных грузов, допускаемых к перевозке автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11779).
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 9 к Правилам
перевозки опасных грузов
автомобильным транспортом
форма
КӨЛІК ҚҰРАЛДАРЫН КЕЙБІР ҚАУІПТІ ЖҮКТЕРДІ ТАСЫМАЛДАУҒА ЖІБЕРУ ТУРАЛЫ КУӘЛІК CERTIFICATE OF APPROVAL FOR VEHICLES CARVING CERTAIN DANGEROUS GOODS СВИДЕТЕЛЬСТВО О ДОПУЩЕНИИ ТРАНСПОРТНЫХ СРЕДСТВК ПЕРЕВОЗКЕ НЕКОТОРЫХ ОПАСНЫХ ГРУЗОВ
Осы куәлік төменде көрсетілген көлік құралы Қауіпті жүктерді халықаралық жолдарда тасымалдау туралы еуропалық келісіммен (ҚЖХЖТ) ұйғарылған талаптарға жауап беретінін куәландырады
This certificate testifies that the vehicle specified below fulfills the conditions prescribed by the European Agreement concerning the International Carriage of Dangerous Goods by Road (ARD)
Настоящее свидетельство удостоверяет, что указанное ниже транспортное средство отвечает условиям, предписанным Европейским соглашением о международной дорожной перевозке опасных грузов (ДОПОГ)