"Салыстырып тексерілетін өлшем құралдары туралы деректердің электрондық есебі және оларды мемлекеттік ғылыми метрологиялық орталыққа беру туралы қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары − Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2012 жылғы 28 қыркүйектегі № 350 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 124-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 28 мамырда № 20745 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Салыстырып тексерілетін өлшем құралдары туралы деректердің электрондық есебі және оларды мемлекеттік ғылыми метрологиялық орталыққа беру туралы қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2012 жылғы 28 қыркүйектегі № 350 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8057 тіркелген, 2012 жылғы 20 желтоқсан № 440-441 (27259-27260) "Казахстанская правда" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" 2000 жылғы 7 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Салыстырып тексерілетін өлшем құралдары туралы деректердің электрондық есебі және оларды мемлекеттік ғылыми метрологиялық орталыққа беру туралы қағидалар осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
сауда және интеграция министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасының
сауда және интеграция
министрінің
2020 жылғы 26 мамырдағы
№ 124-НҚ
бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары - Қазақстан
Республикасы Индустрия
және жаңа технологиялар
министрінің

О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 28 сентября 2012 года № 350 "Об утверждении Правил электронного учета данных о поверяемых средствах измерений и их передачи в государственный научный метрологический центр"
Приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 124-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 мая 2020 года № 20745
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 28 сентября 2012 года № 350 "Об утверждении Правил электронного учета данных о поверяемых средствах измерений и их передачи в государственный научный метрологический центр" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8057, опубликован 20 декабря 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 440-441 (27259-27260)) следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 4 статьи 19 Закона Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений", ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила электронного учета данных о поверяемых средствах измерений и их передачи в государственный научный метрологический центр, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету технического регулирования и метрологии Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра торговли и интеграции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр торговли и интеграции
Республики Казахстан
Б. Сұлтанов
Приложение к приказу
Министра торговли и
интеграции
Республики Казахстан
от 26 мая 2020 года
№ 124-НҚ
Утверждены
приказом Заместителя
Премьер-Министра – Министра
индустрии и новых технологий
Республики Казахстан

2012 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 350 бұйрығымен
бекітілген
Салыстырып тексерілетін өлшем құралдары туралы деректердің электрондық есебі және оларды мемлекеттік ғылыми метрологиялық орталыққа беру туралы қағидалар
1. Осы Салыстырып тексерілетін өлшем құралдары туралы деректердің электрондық есебі және оларды мемлекеттік ғылыми метрологиялық орталыққа беру туралы қағидалары "Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" 2000 жылғы 7 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және мемлекеттік құпияларды және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын жағдайларды қоспағанда, салыстырып тексерілетін өлшем құралдары туралы деректерді электрондық есепке алу және оларды мемлекеттік ғылыми метрологиялық орталыққа (бұдан әрі - МҒМО) беру тәртібін айқындайды.
2. Салыстырып тексерілетін өлшем құралдары туралы деректердің электрондық есепке алынуы өлшем құралдарына салыстырып тексеру жүргізу құқығына аккредиттелген заңды тұлғалар (бұдан әрі - Салыстырып тексеру зертханалары) ұсынатын деректерді тіркеу арқылы жүзеге асырылады.
3. Салыстырып тексеру зертханалары МҒМО ақпараттық жүйесінің жеке кабинеті арқылы өлшем құралдарына жүргізілген салыстырып тексеру нәтижелері бойынша салыстырып тексерілетін өлшем құралдары туралы деректерді береді.
4. Салыстырып тексеру зертханалары МҒМО-ға салыстырып тексерілетін өлшем құралдары туралы мынадай мәліметтерді қамтитын деректерді береді:
1) салыстырып тексеру туралы сертификаттың (жарамсыздығы туралы хабарламаның) нөмірі және (немесе) өзі жабысатын лейблдің нөмірлік коды;
2) өлшем құралының (эталонның) атауы;
3) түрі, белгісі;
4) зауыттық нөмірі (деректер болған жағдайда);
5) өлшем құралының өлшеу ауқымы;
6) дайындаушы (деректер болған жағдайда);
7) дайындалған күні (деректер болған жағдайда);
8) пайдаланушы (деректер болған жағдайда);
9) салыстырып тексеру бойынша нормативтік құжаттың атауы мен белгіленуі;
10) салыстырып тексеру кезінде пайдаланылатын қосымша жабдықтар мен эталонның белгіленуі;
11) класс немесе басқа да дәлдік сипаттамалары;
12) разряд;
13) салыстырып тексеру күні;
14) өзі жабысатын лейблдердің немесе сертификаттың жарамдылық мерзімі;
15) бөлім (зертхана) басшысының тегі, аты, әкесінің аты;
16) салыстырып тексерушінің тегі, аты, әкесінің аты;
17) қадағалау коды;
18) лейблдер, пломбалар бойынша мәліметтер.
5. Салыстырып тексеру зертханалары ұсынатын деректер автоматты режимде МҒМО ақпараттық жүйесінде келіп түскен күннен бастап есепке алынады.

от 28 сентября 2012 года
№ 350
Правила электронного учета данных о поверяемых средствах измерений и их передачи в государственный научный метрологический центр
1. Настоящие Правила электронного учета данных о поверяемых средствах измерений и их передачи в государственный научный метрологический центр разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 19 Закона Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений" и определяют порядок электронного учета данных о поверяемых средствах измерений и их передачи в государственный научный метрологический центр (далее – ГНМЦ), за исключением случаев, составляющих государственные секреты и иную охраняемую законом тайну.
2. Электронный учет данных о поверяемых средствах измерений осуществляется посредством фиксирования данных, предоставляемых юридическими лицами, аккредитованными на право проведения поверки средств измерений (далее – Поверочные лаборатории).
3. Поверочные лаборатории передают данные о поверяемых средствах измерений по результатам проведенной поверки средств измерений через личный кабинет информационной системы ГНМЦ.
4. Поверочные лаборатории передают в ГНМЦ данные, содержащие следующие сведения о поверяемых средствах измерений:
1) номер сертификата о поверке (извещения о непригодности) и (или) номерной код самоклеящегося лейбла;
2) наименование средства измерений (эталона);
3) тип, обозначение;
4) заводской номер (при наличии данных);
5) диапазон измерений средства измерений;
6) изготовитель (при наличии данных);
7) дата изготовления (при наличии данных);
8) пользователь (при наличии данных);
9) обозначение и наименование нормативных документов по поверке;
10) обозначение эталона и вспомогательного оборудования использованного при поверке;
11) класс или другие точностные характеристики;
12) разряд;
13) дата поверки;
14) срок действия сертификата или самоклеящегося лейбла;
15) фамилия, имя, отчество руководителя отдела (лаборатории);
16) фамилия, имя, отчество поверителя;
17) код прослеживаемости;
18) сведения по лейблам, пломбам.
5. Данные, предоставляемые Поверочными лабораториями, в автоматическом режиме учитываются в информационной системе ГНМЦ со дня поступления.