"Кешенді тестілеуді өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақтан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2019 жылғы 8 мамырдағы № 190 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 16 шiлдедегi № 302 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 17 шiлдеде № 20986 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Кешенді тестілеуді өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2019 жылғы 8 мамырдағы № 190 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 13 мамырда № 18657 болып тіркелген, "Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкі" АЖ 2019 жылғы 21 мамырда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кешенді тестілеуді өткізу қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) ахуалдық орталық – білім беру саласындағы уәкілетті орган айқындайтын ұйымда орналастырылған, онлайн режимде КТ өткізу процесін байқау үшін коммуникация құралдарымен жарақтандырылған зал;
2) жауап парағы – түсуші тест тапсырмаларының жауаптарын белгілейтін кешенді тестілеу нәтижелерін бағалауға арналған арнайы бланк;
3) жауап парақтарының көшірмесі – тестілеу нәтижелерін бағалауға арналған құжат болып табылмайтын, кешенді тестілеуден кейін балдарды өз бетінше санауға арналған бланк;
4) желілік жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейін білім беру ұйымдары – кешенді тестілеуге құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейін білім беру ұйымдары (бұдан әрі – ЖЖОКБҰ);
5) желілік ЖЖОКБҰ қабылдау комиссиясы – кешенді тестілеуге түсушілерден құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын ЖЖОКБҰ жанындағы комиссия;
6) кешенді тестілеу – ақпараттық-коммуникациялық технологиялар қолданылып, бірнеше оқу пәндері бойынша бір мезгілде өткізілетін емтихан нысаны;
7) компьютерлік форматтағы КТ – әрбір тестіленуші үшін дербес компьютерді пайдалану жолымен өткізілетін тестілеу;
8) қағаз форматындағы КТ – тестіленушіге сұрақ-кітапшасын және жауап парағын беру жолымен жүргізілетін тестілеу;
9) кешенді тестілеу өткізу пункттері (бұдан әрі – КТӨП) – КТ өткізуді жүзеге асыратын ЖЖОКБҰ;
10) КТӨП қабылдау комиссиясы – КТ өткізуді жүзеге асыратын ЖЖОКБҰ жанындағы комиссия;
11) нұсқаларды тарату парағы – кітапша нұсқасының аудиториядағы белгілі бір орын нөміріне бекітілгендігі туралы ақпаратты қамтитын парақ;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 8 мая 2019 года № 190 "Об утверждении Правил проведения комплексного тестирования""
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 июля 2020 года № 302. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июля 2020 года № 20986.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 8 мая 2019 года № 190 "Об утверждении Правил проведения комплексного тестирования" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 мая 2019 года № 18657, опубликован 21 мая 2019 года в ИС "Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан") следующие изменения и дополнения:
в Правилах проведения комплексного тестирования, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) ситуационный центр – зал, оснащенный средствами коммуникаций для наблюдения за процессом проведения КТ в онлайн режиме, размещенный при организации, определяемым уполномоченным органом в области образования;
2) лист ответов – специальный бланк, предназначенный для оценивания результатов комплексного тестирования, на котором поступающий отмечает ответы на тестовые задания;
3) копия листа ответов – бланк, предназначенный для самостоятельного подсчета баллов после комплексного тестирования, который не является документом для оценивания результатов тестирования;
4) линейные организации высшего и (или) послевузовского образования – организации высшего и (или) послевузовского образования, осуществляющие прием документов на комплексное тестирование (далее – ОВПО);
5) приемная комиссия линейных ОВПО – комиссия при линейном ОВПО, осуществляющая прием документов от поступающих на комплексное тестирование;
6) комплексное тестирование – форма экзамена, проводимого одновременно по нескольким учебным дисциплинам с применением информационно-коммуникационных технологий;
7) КТ в компьютерном формате – тестирование, проводимое путем использования персонального компьютера для каждого тестируемого;
8) КТ в бумажном формате – тестирование, проводимое путем предоставления книжки-вопросника и листа ответов каждому тестируемому;
9) пункты проведения комплексного тестирования (далее ППКТ) – ОВПО или организации на базе которых осуществляется проведение КТ;
10) приемная комиссия ППКТ – комиссия при ОВПО, в котором осуществляется проведение КТ;
11) лист распределения вариантов – лист, содержащий информацию с закреплением варианта книжек к определенному номеру места в аудитории;

12) отырғызу парағы – түсушілерді аудиториядағы орындар бойынша бөлу парағы;
13) онлайн апелляция – компьютерлік форматта КТ өткізген кезде тестілеу аяқталғаннан кейін 30 (отыз) минут ішінде апелляцияға өтініш беру;
14) шекті балл – республикалық бюджет немесе жергілікті бюджет есебінен білім беру грантын тағайындау конкурсына қатысуға немесе ақылы негізде оқуға түсуге рұқсат беретін Үлгілік қағидалармен белгіленген тестілеудің әр бөлімі немесе пәндері бойынша балдардың минималды жиынтығы.
15) электрондық сертификат – Ұлттық тестілеу орталығының сайтында жарияланатын КТ балдарын ресми растайтын үміткердің бірегей деректері бар электрондық құжат (бұдан әрі – сертификат).";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. КТ-ға қатысу үшін түсуші Ұлттық тестілеу орталығының сайты арқылы және (немесе) желілік ЖЖОКБҰ қабылдау комиссиясына мынадай құжаттарды береді:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жоғары білімі туралы құжат (түпнұсқа, қабылдау комиссиясына құжат тапсыру кезінде);
3) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
4) 3x4 сантиметр өлшемді екі фотосурет;
5) "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" (Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген) бекітілген 086-У нысаны бойынша электрондық форматтағы медициналық құжаттама (бұдан әрі – № 907 бұйрық);
6) тестілеуге қатысу үшін ақы төлегені туралы түбіртек.
Осы тармақта көрсетілген құжаттардың көшірмелерімен бірге салыстыру үшін олардың түпнұсқалары ұсынылады. Құжаттарды салыстыру түсушінің қатысуымен жүргізіледі. Салыстыру жүргізілгеннен кейін түпнұсқа қайтарылады.
КТ-ға қатысу үшін көру, есту, тірек-қимыл аппаратының функциялары бұзылған мүгедектер "Медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 44 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10589 болып тіркелген) бекітілген мүгедектікті белгілеу туралы құжатты (бұдан әрі – мүгедектікті белгілеу туралы құжат) ұсынған кезде қажет болған жағдайда Ұлттық тестілеу орталығы директорының атына еркін нысанда:
1) жеке аудиторияның;
2) көру, тірек-қимыл аппаратының функциялары бұзылған мүгедектер үшін КТ шеңберінде тапсырылатын пәндердің оқытушысы болып табылмайтын көмекші және (немесе) есту қабілеті бұзылған мүгедектер үшін ымдау тілін білетін маманның қажеттілігі туралы еркін нысандағы қосымша өтінішті бере алады.
Оқуға түсушілер осы тармақта көрсетілген құжаттарды ұсына отырып, өз қалауы бойынша онлайн режимінде өтініш береді.
Белгілі бір аумақта тиісті мемлекеттік органдар шектеу іс-шараларын жүзеге асырған, төтенше жағдай енгізілген, әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған кезде осы аумаққа оқуға түсушілер осы тармақтың 5) тармақшасында және үшінші абзацында көрсетілген құжаттарды шектеу іс-шараларының алынуына, төтенше жағдай қолданысының тоқтатылуына қарай тікелей білім беру ұйымдарына ұсынады.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

12) посадочный лист – лист распределения поступающих по местам в аудитории;
13) онлайн апелляция – подача заявлений на апелляцию при проведении КТ в компьютерном формате в течение 30 (тридцать) минут после завершения тестирования.
14) пороговый балл – установленная Типовыми правилами минимальная сумма баллов по блокам или дисциплинам тестирования, допускающая участие в конкурсе по присуждению образовательного гранта за счет средств республиканского бюджета или местного бюджета или для поступления на платной основе;
15) электронный сертификат – электронный документ с уникальными данными претендента, официально подтверждающим баллы КТ публикуемый на сайте Национального центра тестирования (далее – сертификат).";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Для участия в КТ поступающий подает через сайт Национального центра тестирования и (или) в приемную комиссию линейного ОВПО следующие документы:
1) заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) документ о высшем образовании (подлинник, при подаче документов в приемную комиссию);
3) копию документа, удостоверяющего личность;
4) две фотографии размером 3x4 сантиметра;
5) медицинскую документацию по форме 086-У в электронном формате, утвержденную приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6697) (далее – приказ № 907);
6) квитанцию об оплате за участие в тестировании.
Вместе с копией документа, удостоверяющего личность, указанного в настоящем пункте, предоставляется его подлинник для сверки, проводимой в присутствии поступающего. После проведения сверки подлинник документа возвращается.
Для участия в КТ инвалиды с нарушениями зрения, слуха, функций опорно-двигательного аппарата при предъявлении документа об установлении инвалидности (далее – документ об установлении инвалидности), утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 44 "Об утверждении Правил проведения медико-социальной экспертизы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10589) дополнительно при необходимости подают заявление в произвольной форме на имя директора Национального центра тестирования о необходимости предоставления:
1) отдельной аудитории;
2) помощника, не являющегося преподавателем дисциплин, сдаваемых в рамках КТ для инвалидов с нарушением зрения, функций опорно-двигательного аппарата и (или) специалиста, владеющего жестовым языком для инвалидов с нарушением слуха.
Поступающие по желанию подают заявление в режиме онлайн, с предоставлением документов, указанных в настоящем пункте.
В случаях осуществления ограничительных мероприятий соответствующими государственными органами, введения чрезвычайного положения, возникновения чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера на определенной территории, поступающие на данной территории предоставляют непосредственно в организации образования документы, перечисленные в подпункте 5) и третьем абзаце настоящего пункта по мере снятия ограничительных мероприятий, прекращения действия чрезвычайного положения.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:

"5. КТ-ға қатысу үшін өтініш берген үміткерлерге ЖЖОКБҰ қабылдау комиссиясы арқылы құжаттардың қабылдануы туралы қолхат (еркін нысанда) беріледі.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. КТӨП және желілік ЖЖОКБҰ қабылдау комиссиясының құрамын ЖЖОКБҰ басшысы немесе оның міндетін атқарушы тұлға бекітеді.
Желілік ЖЖОКБҰ қабылдау комиссиясының функциялары:
1) оқуға түсушілерге жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларының таңдап алынатын тобының мәселелері бойынша консультация беру, КТ рәсімдерімен таныстыру;
2) құжаттарды қабылдауды және тексеруді ұйымдастыру;
3) оқуға түсушілерге КТ форматы және жауап парағын толтыру жөнінде консультация беру;
4) тестілеуге рұқсаттамаларды беруді қамтамасыз ету .
КТӨП қабылдау комиссиясының функциялары:
1) желілік ЖЖОКБҰ-ның техникалық хатшылары мен жауапты хатшыларына консультация беруді ұйымдастыру;
2) оқуға түсушілерге жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларының таңдап алынатын тобының мәселелері бойынша консультация беру, КТ рәсімдерімен таныстыру;
3) оқуға түсушілерге жауап парағын дұрыс толтыру бойынша консультация беру;
4) құжаттарды қабылдауды және тексеруді ұйымдастыру;
5) КТ өткізу үшін аудиторлық қорды қалыптастыру;
6) КТ-ге арналған техникалық жабдықтың жұмысын ұйымдастыру және қамтамасыз ету;
7) желілік ЖЖОКБҰ-ның жауапты хатшысына КТ-ге рұқсаттама беруді ұйымдастыру.";
8-3-тармақта:
үшінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік комиссия мүшелерінің саны бес адамды құрайды. Комиссия мүшелері арасынан көпшілік дауыспен комиссия төрағасы сайланады. Мемлекеттік комиссияның шешімдері отырысқа қатысып отырған мүшелердің қарапайым көпшілік дауысымен қабылданады және отырыс хаттамаларымен ресімделеді, оған ЖЖОКБҰ білікті қызметкерлері қатарынан тағайындалатын төраға мен хатшы қол қояды. Дауыстар тең болған жағдайда төрағаның дауысы шешуші болып саналады.";
12) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"12) тыйым салынған заттарды кіргізуге және (немесе) алып өтуге әрекет жасағаны үшін, сондай-ақ тестілеуді бөгде тұлға арқылы тапсыруға әрекет жасағаны үшін үміткерді тестілеуге жібермеу туралы шешім қабылдайды;";
10, 11 және 12-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"10. КТ күнтізбелік жылдың 1 - 15 тамызы аралығында өткізіледі.
11. КТ:
1) оқыту қазақ немесе орыс тілінде жүргізілетін магистратураға түсушілер үшін: шет тілі (таңдау бойынша ағылшын, неміс, француз) бойынша тесттен, оқуға дайындығын анықтауға арналған қазақ немесе орыс тілдеріндегі (таңдау бойынша)тесттен, білім беру бағдарламалары тобының бейіні бойынша тесттен;

"5. Поступающим, подавшим заявления для участия в КТ через приемную комиссию ОВПО предоставляется расписка (в произвольной форме) о приеме документов.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Состав приемной комиссии ППКТ и линейных ОВПО утверждается руководителем ОВПО или лицом, исполняющим его обязанности.
Функции приемной комиссии линейных ОВПО:
1) консультирование поступающих по вопросам выбираемой группы образовательных программ послевузовского образования, ознакомление с процедурой КТ;
2) организация приема и проверки документов, поступающих;
3) консультирование поступающих с форматом КТ и заполнению листа ответов;
4) обеспечение выдачи пропусков на тестирование.
Функции приемной комиссии ППКТ:
1) организация консультирования технических секретарей и ответственных секретарей линейных ОВПО;
2) консультирование поступающих по вопросам выбираемой группы образовательных программ послевузовского образования, ознакомление с процедурой КТ;
3) консультирование поступающих по правильному заполнению листа ответов;
4) организация приема и проверки документов, поступающих;
5) формирование аудиторного фонда для проведения КТ;
6) организация и обеспечение работы технического оборудования к КТ;
7) организация выдачи пропусков на КТ ответственным секретарям линейных ОВПО.";
в пункте 8-3:
часть третью изложить в следующий редакции:
"Количество членов государственной комиссии составляет пять человек. Большинством голосов из числа членов комиссии избирается председатель комиссии. Решения государственной комиссии принимаются простым большинством голосов от числа присутствующих на заседании членов и оформляются протоколами заседаний, которые подписываются председателем и секретарем, назначаемым из числа квалифицированных работников ОВПО. В случае равенства голосов, голос председателя считается решающим.";
подпункт 12) изложить в следующий редакции:
"12) принимают решение о недопуске на тестирование претендента за попытку проноса и (или) пронос запрещенных предметов, а также за попытку сдачи тестирования через подставное лицо;";
пункты 10, 11 и 12 изложить в следующий редакции:
"10. КТ проводится с 1 по 15 августа календарного года.
11. КТ включает:
1) для поступающих в магистратуру с казахским или русским языком обучения: тест по иностранному языку (по выбору английский, немецкий, французский), тест по профилю группы образовательных программ и тест на определение готовности к обучению на казахском или русском языке (по выбору);

2) оқыту ағылшын тілінде жүргізілетін магистратураға түсушілер үшін: оқуға дайындығын анықтауға арналған қазақ немесе орыс немесе ағылшын тіліндегі (таңдау бойынша) тесттен және ағылшын тіліндегі білім беру бағдарламалары тобының бейіні бойынша тесттен;
3) шығармашылық дайындықты талап ететін жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларының тобына түсушілер үшін: шет тілі (таңдау бойынша ағылшын, неміс, француз) бойынша тесттен, оқуға дайындығын анықтауға арналған қазақ немесе орыс тіліндегі (таңдау бойынша) тесттен;
4) араб тілін білуді талап ететін білім беру бағдарламаларының топтары бойынша магистратураға түсушілер үшін: білім беру бағдарламалары тобының бейіні бойынша тесттен және оқуға дайындығын анықтауға арналған қазақ немесе орыс тілдеріндегі (таңдау бойынша) тесттен тұрады.
Бұл ретте, Үлгілік қағидалардың 14-тармағында көзделген шет тілін меңгергендігін растайтын халықаралық сертификаттардың біреуі бар тұлғалар магистратураға КТ шет тілі бойынша тестіден босатылады.
КТ бейінді пәндері көрсетілген жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары топтарының тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес белгіленеді.
12. КТ тест тапсырмаларының саны:
оқыту қазақ немесе орыс тілінде жүргізілетін магистратура үшін:
1) шет тілі бойынша тест – 50;
2) оқуға дайындығын анықтауға арналған тест – 30, оның ішінде: сыни ойлау бойынша – 15, аналитикалық ойлау бойынша – 15;
3) білім беру бағдарламалары тобының бейіні бойынша тест – 50, оның ішінде: бірінші бейіндік пән бойынша – 30, екінші бейіндік пән бойынша – 20;
оқыту ағылшын тілінде жүргізілетін магистратура үшін:
1) оқуға дайындығын анықтауға арналған тест – 30, оның ішінде: сыни ойлау бойынша – 15, аналитикалық ойлау бойынша – 15;
2) білім беру бағдарламалары тобының бейіні бойынша – 50 тест, оның ішінде: бірінші бейіндік пән бойынша – 30, екінші бейіндік пән бойынша – 20;
шығармашылық дайындықты талап ететін білім беру бағдарламаларының топтары бойынша магистратураға түсушілер үшін:
1) шет тілі бойынша тест – 50;
2) оқуға дайындығын анықтауға арналған тест – 30, оның ішінде: сыни ойлау бойынша – 15, аналитикалық ойлау бойынша – 15;
араб тілін білуді талап ететін білім беру бағдарламаларының топтары бойынша магистратураға түсушілер үшін:
1) оқуға дайындығын анықтауға арналған тест – 30, оның ішінде: сын тұрғысынан ойлау бойынша – 15, аналитикалық ойлау бойынша – 15;
2) білім беру бағдарламалары тобының бейіні бойынша тест – 50, оның ішінде: бірінші бейінді пән бойынша – 30, екінші бейінді пән бойынша – 20.";
13-тармақ мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:

2) для поступающих в магистратуру с английским языком обучения: тест по профилю группы образовательных программ на английском языке и тест на определение готовности к обучению на казахском или русском или на английском языке (по выбору);
3) для поступающих в магистратуру по группам образовательных программ, требующих творческой подготовки: тест по иностранному языку (по выбору английский, немецкий, французский), тест на определение готовности к обучению на казахском или русском языке (по выбору);
4) для поступающих в магистратуру по группам образовательных программ, требующих знания арабского языка: тест по профилю группы образовательных программ и тест на определение готовности к обучению на казахском или русском языке (по выбору).
При этом, лица, имеющие один из международных сертификатов, подтверждающие владение иностранным языком, предусмотренного пунктом 14 Типовых правил, освобождаются от теста по иностранному языку КТ в магистратуру.
Перечень групп образовательных программ послевузовского образования с указанием профильных дисциплин КТ устанавливается согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
12. Количество тестовых заданий КТ составляет:
для магистратуры с казахским или русским языком обучения:
1) тест по иностранному языку – 50;
2) тест на определение готовности к обучению – 30, из них: по критическому мышлению – 15, по аналитическому мышлению – 15;
3) тест по профилю группы образовательных программ – 50, из них: по первой профильной дисциплине – 30, по второй профильной дисциплине – 20;
для магистратуры с английским языком обучения:
1) тест на определение готовности к обучению – 30, из них: по критическому мышлению – 15, по аналитическому мышлению – 15;
2) тест по профилю группы образовательных программ – 50, из них: по первой профильной дисциплине –30, по второй профильной дисциплине – 20;
для поступающих в магистратуру по группам образовательных программ, требующих творческой подготовки:
1) тест по иностранному языку – 50;
2) тест на определение готовности к обучению – 30, из них: по критическому мышлению – 15, по аналитическому мышлению – 15;
для поступающих в магистратуру по группам образовательных программ, требующих знания арабского языка:
1) тест на определение готовности к обучению – 30, из них: по критическому мышлению – 15, по аналитическому мышлению – 15;
2) тест по профилю группы образовательных программ – 50, из них: по первой профильной дисциплине – 30, по второй профильной дисциплине – 20.";
пункт 13 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:

"4) араб тілін білуді талап ететін білім беру бағдарламаларының топтары бойынша магистратураға түсушілер үшін – 100 балл.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
14. КТ-ға берілетін уақыт:
оқыту қазақ немесе орыс тілінде жүргізілетін магистратураға түсушілер үшін – 3 сағат 55 минут;
оқыту ағылшын тілінде жүргізілетін магистратураға түсушілер үшін – 2 сағат 40 минут;
шығармашылық дайындықты талап ететін білім беру бағдарламаларының топтары бойынша магистратураға түсушілер үшін – 2 сағат 5 минут;
араб тілін білуді талап ететін білім беру бағдарламаларының топтары бойынша магистратураға түсушілер үшін – 2 сағат 40 минут.";
18, 19, 20, 21, және 22-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Ғимаратқа кіргізу қосу үшін пайдаланылатын кіру есіктері және КТ өткізу процесі бейнебақылау жүйесімен қамтамасыз етіледі. Бұл ретте кіргізу, тестілеуді өткізу процесін бейнебақылау жазбасы, сондай-ақ тестілеуден кейін пайдаланылған кітапшалар сақталған үй-жай тестілеу аяқталғаннан кейін күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Ұлттық тестілеу орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына беріледі.
КТ аяқталғаннан кейін ағымдағы жылдың 28 тамызына дейін Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Ұлттық тестілеу орталығы" РМҚК тестілеуді бейнебақылау жазбаларын талдауды жүзеге асырады .
КТ кезінде оқуға түсушілердің осы Қағидалардың 35-тармағында көрсетілген тыйым салынған заттардың біреуін пайдаланғаны анықталған жағдайда, тестілеу нәтижелері жойылады. Республикалық бюджет қаражаты есебінен білім беру грантын беру туралы конкурс нәтижелерінің күшін жою білім беру саласындағы уәкілетті органның бұйрығымен, жергілікті бюджет қаражаты есебінен жергілікті атқарушы органның қаулысымен күнтізбелік жылдың 28 тамызына дейінгі мерзімде жүзеге асырылады.
19. Тестілеуге жіберу кезінде қол және рамалы түрдегі металл іздегіштер қолданылады. Тестілеуге жіберу кезінде металл іздегіштерді қолдану тестілеуді өткізу кезінде түсушілердің қауіпсіздігін қамтамасыз ету, сондай-ақ олардың ғимаратқа ақпаратты тасымалдау функцияларымен жабдықталған тыйым салынған ұялы байланыс құралдарын, смарт сағаттарды, сымды және сымсыз құлаққаптарды және басқаларды алып жүруіне жол бермеу шеңберінде жүзеге асырылады.
Осы тармақта көрсетілген тыйым салынған заттар анықталған кезде тестілеуге жіберу барысында металл іздегішпен тексеру жүргізілгенге дейін Министрлік өкілі осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша акт жасайды және оқуға түсуші тестілеуге жіберілмейді.

"4) для поступающих в магистратуру по группам образовательных программ, требующих знания арабского языка – 100 баллов.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. На КТ отводится:
для поступающих в магистратуру с казахским или русским языком обучения – 3 часа 55 минут;
для поступающих в магистратуру с английским языком обучения – 2 часа 40 минут;
для поступающих в магистратуру по группам образовательных программ, требующих творческой подготовки – 2 часа 5 минут;
для поступающих в магистратуру по группам образовательных программ, требующих знания арабского языка –2 часа 40 минут.";
пункты 18, 19, 20, 21 и 22 изложить в следующей редакции:
"18. Входные двери, используемые для запуска в здание, и процесс проведения КТ обеспечиваются системой видеонаблюдения. При этом запись видеонаблюдения процесса запуска, проведения тестирования, а также помещения, в котором хранились использованные книжки после тестирования, передаются в Республиканское государственное казенное предприятие "Национальный центр тестирования" Министерства образования и науки Республики Казахстан в течение 5 (пяти) календарных дней после завершения тестирования.
После завершения КТ до 28 августа текущего года РГКП "Национальный центр тестирования" Министерства образования и науки Республики Казахстан осуществляет анализ записей видеонаблюдения тестирования.
В случае обнаружения использования поступающим во время КТ одного из запрещенных предметов, указанных в пункте 35 настоящих Правил, результаты тестирования аннулируются. Аннулирование результатов конкурса о присуждении образовательного гранта за счет средств республиканского бюджета осуществляется приказом уполномоченного органа в области образования, за счет средств местного бюджета постановлением местного исполнительного органа в срок до 28 августа календарного года.
19. При запуске на тестирование используются металлоискатели ручного и рамочного типа. Применение металлоискателей при запуске на тестирование осуществляется в рамках обеспечения безопасности поступающих при проведении тестирования, а также недопущения попытки и проноса ими в здание запрещенных предметов мобильной связи, оснащенных функциями переноса информации, смарт часы, наушники проводные и беспроводные и прочее.
При выявлении запрещенных предметов, указанных в настоящем пункте до произведения проверки металлоискателем в ходе запуска на тестирование, Представителем Министерства составляется Акт по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам, и поступающий не допускается на тестирование.

20. Тестілеуге жіберу кезінде оқуға түсушілер ғимаратқа бір-бірден кіргізіледі, бұл ретте жеке басын куәландыратын құжат негізінде оқуға түсушінің жеке басын сәйкестендіру жүргізіледі, содан кейін осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсаттаманы және рұқсаттама түбіртегін салыстырып тексеру жүргізіледі.
Ұлттық тестілеу орталығының сайтында онлайн тіркеу арқылы өтініш берген адамдар ғимаратқа жеке басын куәландыратын құжаттың негізінде бір-бірден кіргізіледі және адам бет-пішінінің көлемді-кеңістіктік формасының сканері арқылы жеке басын сәйкестендіреді.
21. КТ-ге кіргізу барысында "бөгде тұлға" анықталған жағдайда Министрлік өкілі КТӨП-ның қабылдау комиссиясының төрағасымен бірлесіп бөгде тұлғаның қатысуымен осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Тестілеуге кіргізу барысында бөгде тұлғаны анықтау актісін" жасайды. Оқуға түсуші тестілеуге жіберілмейді.
Компьютерлік форматта КТ-ға кіргізу барысында "бөгде тұлға" анықталған кезде Министрлік өкілі бөгде тұлғаның қатысуымен осы Қағидаларға 4-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Тестілеуге кіргізу барысында бөгде тұлғаны анықтау актісін" жасайды. Оқуға түсуші тестілеуге жіберілмейді.
Тестілеуге "бөгде тұлғаларды" тартқан оқуға түсушілер тестілеуге жіберілмейді.
22. КТ өткізілетін күні Министрлік өкілі отырғызу парағын басып шығарады.";
24-тармақ мынадай редакциада жазылсын:
"24. КТ қағаз түрінде өткізген кезде Министрлік өкілі оқуға түсушілерді отырғызғаннан кейін оқуға түсушілерге тестілеу материалдарымен жұмыс істеу ережелерін түсіндіреді. Бұдан әрі Министрлік өкілі аудиториядан үш түсушінің қатысуымен тестілеу материалдары бар қораптарды ашуды ұйымдастырады. Шақырылған түсушілер қораптағы мөрдің бүтіндігін тексереді. Қорапты ашуды жүргізеді, осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тестілеу материалдарын ашу актісін жасай отырып, онда бар тестілеу материалдарын қайта есептейді.";
мынадай мазмұндағы 29-1-тармақпен толықтырылсын:
"29-1. Араб тілін білуді талап ететін білім беру бағдарламаларының топтары бойынша магистратураға түсушілерге арналған КТ жауап парағы осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мынадай тәртіппен толтырылады:
1) 1-секторда Т.А.Ә. (бар болса) баспа әріптерімен жазылады;
2) 2-секторда жоғарғы торларда көлденеңінен оқуға түсушінің рұқсаттамасында көрсетілген тестіленушінің жеке коды (бұдан әрі – ТЖК) толтырылады. Әр санның астында торларда белгіленген сандарға сәйкес дөңгелекшелер боялады;

20. При запуске на тестирование поступающие запускаются в здание по одному, при этом производится идентификация личности поступающего на основании документа, удостоверяющего личность, затем проводится сверка пропуска и корешка пропуска по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Поступающие подавшие заявление путем онлайн регистрации через сайт Национального центра тестирования запускаются в здание по одному на основании документа, удостоверяющего личность, и идентифицирует личность через сканер объҰмно-пространственной формы лица человека.
21. При выявлении "подставного лица" в ходе запуска на КТ в бумажном формате, представитель Министерства совместно с председателем государственной комиссии в присутствии подставного лица составляют "Акт выявления подставного лица в ходе запуска на тестирование" по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам. Поступающий не допускается на тестирование.
При выявлении "подставного лица" в ходе запуска на КТ в компьютерном формате, представитель Министерства в присутствии подставного лица составляют "Акт выявления подставного лица в ходе запуска на тестирование" по форме, согласно приложению 4-1 к настоящим Правилам. Поступающий не допускается на тестирование.
Поступающие, вовлекшие "подставные лица" на тестирование, не допускаются к тестированию.
22. В день проведения КТ представителем Министерства распечатывается посадочный лист.";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. При проведении КТ в бумажном формате представитель Министерства после рассадки поступающих разъясняет поступающим правила работы с материалами тестирования. Далее представитель Министерства при участии трех поступающих из аудитории организует вскрытие коробки с материалами тестирования. Приглашенные поступающие проверяют целостность печати на коробке. Производят вскрытие коробки, пересчитывают имеющиеся в ней материалы тестирования с составлением акта вскрытия материалов тестирования по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.";
дополнить пунктом 29-1 следующего содержания:
"29-1. Лист ответов КТ для поступающих в магистратуру по группам образовательных программ, требующих знания арабского языка, заполняется по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам в следующем порядке:
1) в сектор 1 вписывается печатными буквами Ф. И. О. (при его наличии);
2) в секторе 2 в верхних клетках по горизонтали заполняется индивидуальный код тестируемого (далее - ИКТ), указанный на пропуске поступающего. Под каждой цифрой закрашиваются кружки, соответствующие цифрам, обозначенным в клетках;

3) 3 және 4-секторда тестілеу кезінде оқуға түсуші отыратын орын және оның кітапшасының нұсқасы дөңгелекшелермен боялады;
4) 5-секторда түсуші КТ тапсыратын лек және аудитория нөмірі қойылады. Лектің нөмірі тестілеу күні бойынша анықталады;
5) 6-секторды араб тілін білуді талап ететін білім беру бағдарламаларының топтары бойынша магистратураға түсушілер боямайды;
6) 7-секторда оқуға дайындығын анықтауға арналған тест тапсырмаларының жауаптары боялады. Әрбір тапсырманың бес нұсқасы бар, олардың біреуі ғана дұрыс. Толық бояу арқылы тек бір сәйкес дөңгелекшені белгілеу қажет;
7) 8-секторда бірінші бейіндік пән бойынша тест тапсырмаларының жауаптары боялады. Бұл секторда әрбір тапсырманың бес нұсқасы бар, олардың біреуі ғана дұрыс. Толық бояу арқылы тек бір сәйкес дөңгелекшені белгілеу қажет;
8) 9-секторда екінші бейіндік пән бойынша тест тапсырмаларының жауаптары боялады. 9-секторда әрбір тапсырманың сегіз нұсқасы бар, олардың ішінен бір немесе бірнеше дұрыс жауаптарды таңдау қажет. Толық бояу арқылы тек тиісті үйірмелерді белгілеу қажет;
9) 10-сектор (жауап парағының нөмірін көрсетеді) боялмайды;
10) "Назар аударыңыз" бағанасына ерекше назар аударылады:
жауап парағы көк немесе қара сиялы қаламмен толтырылады;
жауап парағын ластауға, умаждауға, жұлуға және түзетуші сұйықтықтарды пайдалануға, аудиториядан жауап парағын шығаруға, ұялы телефондарды пайдалануға жол берілмейді;
11) түсуші жауап парағының төменгі оң жақ бұрышына "Түсушінің қолы" деген 11-секторға қол қояды.";
36, 37-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Түсушіде осы Қағидалардың 35-тармағында көрсетілген заттар табылған, сондай-ақ түсуші осы Қағидалардың 35-тармағын бұзған жағдайда Министрлік өкілі КТӨП-тің қабылдау комиссиясының төрағасымен және кезекшімен бірге түсушінің қатысуымен осы Қағидаларға 10-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Аудиторияда тыйым салынған заттардың тәркіленуі және тәртіп сақтау ережесін бұзған түсушіні аудиториядан шығару туралы акт" толтырады. Түсуші аудиториядан шығарылады. КТ нәтижелері өңделмейді және жойылуға жатады.
Түсушіден осы Қағидалардың 35-тармағында көрсетілген заттар табылған жағдайда, сондай-ақ түсуші компьютерлік форматта КТ тапсыру кезінде осы Қағидалардың 35-тармағын бұзған жағдайда, Министрлік өкілі кезекшімен бірге түсушінің қатысуымен осы Қағидалардың 10-2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Тыйым салынған заттарды анықтау және аудиторияда тәртіп ережесін бұзған түсушіні аудиториядан шығару актісін" жасайды. Оқуға түсуші аудиториядан шығарылады. КТ нәтижелері өңделмейді және жойылуға жатады.";

3) в секторе 3 и 4 закрашиваются кружками посадочное место, где будет сидеть поступающий при сдаче тестирования и вариант его книжки;
4) в секторе 5 проставляются поток и номер аудитории, в которой поступающий будет сдавать КТ. Номер потока определяется по дате тестирования;
5) сектор 6 не закрашивается поступающими в магистратуру по группам образовательных программ, требующих знания арабского языка
6) в секторе 7 закрашиваются ответы заданий теста на определение готовности к обучению. Каждое задание имеет пять вариантов ответов, из которых только один правильный. Отметить только один соответствующий кружок путем полного закрашивания;
7) в секторе 8 закрашиваются ответы заданий теста по первой профильной дисциплине. В данном секторе каждое задание имеет пять вариантов ответов, из которых только один правильный. Отметить только один соответствующий кружок путем полного закрашивания;
8) в секторе 9 закрашиваются ответы заданий теста по второй профильной дисциплине. В секторе 9 каждое задание имеет восемь вариантов ответов, из которых нужно выбрать один или несколько правильных ответов. Отметить только соответствующие кружки путем полного закрашивания;
9) сектор 10 (отображает номер листа ответов) не закрашивается;
10) особое внимание обращается на графу "Внимание":
лист ответов заполняется ручкой с синей или черной пастой;
не допускается пачкать, мять, рвать лист ответов и пользоваться корректирующими жидкостями, выносить лист ответов из аудитории, пользоваться мобильными телефонами;
11) поступающий расписывается в нижнем правом углу листа ответов в секторе 11 "Подпись поступающего".";
пункты 36, 37 изложить в следующей редакции:
"36. При обнаружении у поступающего предметов, указанных в пункте 35 настоящих Правил, а также в случае нарушения поступающим пункта 35 настоящих Правил на КТ в бумажном формате, представитель Министерства совместно с председателем государственной комиссии и дежурным в присутствии поступающего составляют "Акт выявления запрещенных предметов и удаления из аудитории поступающего, нарушившего правила поведения в аудитории" по форме согласно приложению 10-1 к настоящим Правилам. Поступающий удаляется из аудитории. Результаты КТ не обрабатываются и подлежат аннулированию.
При обнаружении у поступающего предметов, указанных в пункте 35 настоящих Правил, а также в случае нарушения поступающим пункта 35 настоящих Правил на КТ в компьютерном формате, представитель Министерства совместно с дежурным в присутствии поступающего составляют "Акт выявления запрещенных предметов и удаления из аудитории поступающего, нарушившего правила поведения в аудитории" по форме согласно приложению 10-2 к настоящим Правилам. Поступающий удаляется из аудитории. Результаты КТ не обрабатываются и подлежат аннулированию.";

37. Қағаз форматта КТ-ны өткізу барысында бөгде тұлға анықталған жағдайда, Министрліктің өкілі мемлекеттік комиссия төрағасымен бірлесіп, бөгде тұлғаның қатысуымен осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Тестілеуді өткізу барысында бөгде тұлғаны анықтау актісін" жасайды. Бөгде тұлғалар аудиториядан шығарылады. КТ нәтижелері өңделмейді және жойылуға жатады.
Компьютерлік форматта КТ өткізу барысында бөгде тұлға анықталған жағдайда, Министрліктің өкілі бөгде тұлғаның қатысуымен осы Қағидаларға 11-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Тестілеуді өткізу барысында бөгде тұлғаны анықтау актісін" жасайды. Бөгде тұлға аудиториядан шығарылады. КТ нәтижелері өңделмейді және жойылуға жатады.
Тестілеуге "бөгде тұлғаларды" тартқан адамдар тестілеуге жіберілмейді.";
47-2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"47-2. Тестілеу өткізілетін күні таңертең Министрлік өкілі түсушінің отырғызу парағын басып шығарады (компьютерлік форматта тестілеуді өткізуге арналған бағдарлама арқылы ).
Түсуші осы Қағидаларға 5-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша отырғызу парағында көрсетілген нөмірге сәйкес келетін орынға отырады, ол түсушілердің отырғызу орнының нөмірі бойынша сұрыпталады.
Отырғызғаннан кейін түсуші отырғызу парағына қол қояды, "Компьютер нөмірі" бағанын қолмен толтырады.";
47-12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"47-12. Оқуға түсуші осы Қағидалардың 35, 47-11-тармақтарын бұзған жағдайда Министрлік өкілі осы Қағидалардың 10-2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Аудиторияда тәртіп ережесін бұзған түсушіні аудиториядан шығару және тыйым салынған заттарды анықтау актісін жасайды.";
47-14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"47-14. 36, 37 және 38-тармақтарда көрсетілген адамдардың тестілеу нәтижелері өңделмейді және жойылуға жатады.
КТ тест тапсырмаларының жауаптарын бағалау осы Қағидалардың 42- тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
Тестілеу нәтижесі тестілеу аяқталғаннан кейін беріледі, сондай-ақ тестілеу нәтижесімен www.testcenter.kz сайтында танысуға болады.
Тестілеу аяқталғаннан кейін түсушілер нәтижелермен (дұрыс және дұрыс емес жауаптар) таныстырылады және негіздемелермен келіспеген жағдайда онлайн апелляцияға береді.";
51-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"51. Апелляциялық комиссияның құрамы КТ пәндері бойынша КТӨП және желілік ЖЖОКБҰ профессор-оқытушылар құрамынан қалыптасады. КТ кезінде бір тестілеу пәні бойынша оқытушылар саны екеуден кем болмайды.";

37. В случае выявления подставного лица в ходе проведения КТ в бумажном формате, представитель Министерства совместно с председателем государственной комиссии в присутствии подставного лица составляют "Акт выявления подставного лица в ходе проведения тестирования" по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам. Подставное лицо удаляется из аудитории. Результаты КТ не обрабатываются и подлежат аннулированию.
В случае выявления подставного лица в ходе проведения КТ в компьютерном формате, представитель Министерства в присутствии подставного лица составляют "Акт выявления подставного лица в ходе проведения тестирования" по форме согласно приложению 11-1 к настоящим Правилам. Подставное лицо удаляется из аудитории. Результаты КТ не обрабатываются и подлежат аннулированию.
Лица, вовлекшие на тестирование "подставных лиц", не допускаются к тестированию.";
пункт 47-2 изложить в следующей редакции:
"47-2. Утром в день проведения тестирования представителем Министерства распечатывается посадочный лист поступающего (с программного обеспечения для проведения тестирования в компьютерном формате).
Поступающий занимает место, соответствующее номеру указанного в посадочном листе по форме, согласно приложению 5-1 к настоящим Правилам, который сортируется по номеру посадочного места поступающих.
После рассадки поступающий расписывается в посадочном листе, заполняют вручную графу "Номер компьютера".";
пункт 47-12 изложить в следующей редакции:
"47-12. При нарушении поступающим пунктов 35, 47-11 настоящих Правил, представителем Министерства составляется Акт обнаружения запрещенных предметов и удаления из аудитории поступающего, нарушившего правила поведения в аудитории по форме согласно приложению 10-2 к настоящим Правилам.";
пункт 47-14 изложить в следующей редакции:
"47-14. Результаты тестирования у лиц, указанных в пунктах 36, 37 и 38, не обрабатываются и подлежат аннулированию.
Оценивание ответов тестовых заданий КТ осуществляется согласно пункту 42 настоящих Правил.
Результат тестирования выдается после завершения тестирования, также с результатом тестирования можно ознакомиться на сайте www.testcenter.kz.
По завершению тестирования, поступающие ознакамливаются с результатами (правильные и неправильные ответы) и в случае несогласия с обоснованиями подает на онлайн апелляцию.";
пункт 51 изложить в следующей редакции:
"51. Состав апелляционной комиссии формируется из числа профессорско-преподавательского состава ППКТ и линейных ОВПО по КТ дисциплинам. Количество преподавателей по одной дисциплине тестирования при КТ составляет не менее двух.";
заголовок Параграфа 3-1 изложить в следующей редакции:

3-1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Компьютерлік форматтағы КТ кезінде апелляцияға өтініш беру және қарау";
59-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"59-1. Бірыңғай өлшемшарттардың сақталуын қамтамасыз ету және тест тапсырмаларын бағалау кезінде даулы мәселелерді шешу, тестілеуді өткізу кезеңінде түсушілердің құқықтарын қорғау мақсатында Республикалық апелляциялық комиссия құрылады.";
59-3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"59-3. Республикалық апелляциялық комиссияның құрамы КТ пәндері бойынша ЖЖОКБҰ профессор-оқытушылар құрамынан құрылады. КТ кезінде тестілеудің бір пәні бойынша оқытушылар саны екеуден кем болмайды.";
59-4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"59-4. Мазмұны бойынша апелляцияға өтінішті тестілеуге қатысқан адам тестілеу аяқталғаннан кейін 30 минут ішінде береді.
Апелляцияға өтініштер тест тапсырмаларының мазмұны және техникалық себептер бойынша қаралады.
Апелляцияға түскен өтініштерді Республикалық апелляциялық комиссия тестілеу өткізілген күннен кейін күнтізбелік 3 (үш) күннен 5 (бес) күнге дейінгі аралықта қарайды.
Онлайн апелляция нәтижелері Республикалық апелляциялық комиссия қарағаннан кейін түсушінің жеке кабинетінде көрсетіледі.";
59-6, 59-7-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"59-6. Апелляцияға берілген өтініште баяндалған нақты фактілер қарауға жатады.
Тест тапсырмаларын қайта қарау үшін мазмұны бойынша өтініш берген кезде түсуші дәлелді негіздемені (толық түсініктеме) көрсетеді.
Дәлелді негіздеме (толық түсініктеме, тапсырмаларды қадамдық шешу) көрсетілмеген барлық тест тапсырмаларын қайта қарау жөніндегі апелляцияға өтініш қарауға жатпайды.
Техникалық себептер бойынша апелляцияға өтініш беру үшін тестілеу кезінде осы Қағидалардың 16-1, 17-1-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша аудитория кезекшісінің қатысуымен акт жасалады. Акт Республикалық апелляциялық комиссияға беріледі.
59-7. Республикалық апелляциялық комиссияның шешімі комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілік дауысымен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда төрағаның дауысы шешуші болып табылады. Республикалық апелляциялық комиссияның шешімі осы Қағидалардың 23-қосымшасына сәйкес нысан бойынша хаттамамен ресімделеді, оған комиссияның төрағасы және барлық мүшелері қол қояды. Республикалық апелляциялық комиссия отырыстарының хаттамалары тестілеуді өткізуге жауапты ұйымда бір жыл бойы сақталады.
Республикалық апелляциялық комиссияның шешімі түпкілікті болып табылады және қайта қарауға жатпайды.
Онлайн апелляция нәтижелері бойынша түсушінің жеке кабинетінде апелляцияны есепке ала отырып КТ нәтижелері көрсетіледі.";
62-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"Параграф 3-1. Подача и рассмотрение заявлений на апелляцию при компьютерном формате КТ";
пункт 59-1 изложить в следующей редакции:
"59-1. В целях обеспечения соблюдения единых критериев и разрешения спорных вопросов при оценке тестовых заданий, защиты прав, поступающих на период проведения тестирования, создается Республиканская апелляционная комиссия.";
пункт 59-3 изложить в следующей редакции:
"59-3. Состав Республиканской апелляционной комиссии формируется из числа профессорско-преподавательского состава ОВПО по дисциплинам КТ. Количество преподавателей по одной дисциплине тестирования при КТ составляет не менее двух.";
пункт 59-4 изложить в следующей редакции:
"59-4. Заявление на апелляцию по содержанию подается лицом, участвовавшим в тестировании после завершения тестирования в течение 30 минут.
Заявления на апелляцию, рассматриваются по содержанию тестовых заданий и по техническим причинам.
Заявления, поступившие на апелляцию, рассматриваются Республиканской апелляционной комиссией в течение от 3 (трех) до 5 (пяти) календарных дней после дня проведения тестирования.
Результаты онлайн апелляции отображаются в личном кабинете поступающего после рассмотрения Республиканской апелляционной комиссии.";
пункты 59-6, 59-7 изложить в следующей редакции:
"59-6. Рассмотрению подлежат конкретные факты, изложенные в заявлении на апелляцию.
При подаче заявления по содержанию для пересмотра тестовых заданий поступающий указывает мотивированное обоснование (полное пояснение).
Заявления на апелляцию по пересмотру всех тестовых заданий без указания мотивированного основания (полное пояснение, пошаговое решение задач) рассмотрению не подлежат.
Для подачи заявления на апелляцию по техническим причинам во время тестирования составляется акт по форме согласно приложению 16-1, 17-1 к настоящим Правилам в присутствии дежурного по аудитории. Акт передается в Республиканскую апелляционную комиссию.
59-7. Решение Республиканской апелляционной комиссии принимается большинством голосов от общего числа членов комиссии. При равенстве голосов голос председателя является решающим. Решение республиканской апелляционной комиссии оформляется протоколом по форме согласно приложению 23 к настоящим Правилам, который подписывается председателем и всеми членами комиссии. Протоколы заседаний республиканской апелляционной комиссии хранятся в течение года в организации, ответственной за проведение тестирования.
Решение Республиканской апелляционной комиссии является окончательным и пересмотру не подлежит.
По результатам онлайн апелляции в личном кабинете поступающего отображаются результаты КТ с учетом апелляции.";
пункт 62 изложить в следующей редакции:

4-1-қосымша
Акт
Тестілеуге кіргізу барысында бөгде тұлғаларды анықтау актісі (компьютерлік формат кезінде)
КТӨП __________ _________________________________________
(код)                         ( атауы)
"_____" __________________ 20 _____жыл ________сағат ________ минут
Министрлік өкілі ________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
КТӨП ғимаратына _________________________________________________________
(ЖОО атауы)
Түсуші азаматтың (азаматшаның) __________________________________________
(Т.А.Ә., ТЖК)
орнына азамат(ша) _____________________________________________________
(Т.А.Ә.)
кіруге әрекет жасау фактісі анықталды.
Бұл фактіні ескере отырып, қаулы етеміз:
Түсуші _______________________________________________________________
(Т.А.Ә., ТЖК)
тестілеуден өту үшін КТӨП ғимаратына кіруге тыйым салынады.
Актімен таныстырылды:
________________________________________________________________________
(Министрлік өкілінің қолы және Т.А.Ә.)
_______________________________________________________________________
(Түсушінің/бөгде тұлғаның қолы және Т.А.Ә.)
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 16 шілдедегі
№ 302 бұйрығына
қосымша
Кешенді тестілеуді
өткізу қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Аудитория кезекшісіне бердім
Министрлік өкілдері тобының жетекшісі _______________________ ___________
(Т.А.Ә.)                   (қолы)
Министрлік өкілі ______________________ ________________
(Т.А.Ә.)             (қолы)
Отырғызу парағы
КТӨП __________ _________________________________________ ,
(код)                         (атауы)
Аудитория:       № _____             Тестілеудің басталуы:____сағат _______ минут
Тестілеуді тапсыру тілі: ___________ Тестілеудің аяқталуы:____сағат _______ минут
Лек: №______Ғимарат: ____Мерзімі :__________
ТЖК
Т.А.Ә.
ЖСН
Тестілеуге дейін
Тестілеуден кейін
Ескерту
Орын №
Аудиторияда тәртіп сақтау ережесімен танысқандығы туралы белгі
Түсушінің қолы
Нұсқа №
Түсушінің қолы
1
2
3
4
Барлық түсушілердің саны: _______
"Ескерту" бағаны "Келмеді" және "Шығарылды" сөздерін жазуға арналған.
"Аудиторияда тәртіп сақтау ережесімен танысқандығы туралы белгі" бағаны "Таныстым" сөзін жазуға арналған.
Түсушілерді өз орындарына отырғызуға, тестілеу материалдарын дұрыс таратуға, түсушілердің аудиторияда тәртіп сақтауына жауап беремін.
Аудитория кезекшісі _______________________________ ________________
(Т.А.Ә.)                  (қолы)
__________________________________ __________________
(Т.А.Ә.)                   (қолы)
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 16 шілдедегі
№ 302 бұйрығына
қосымша
Кешенді тестілеуді
өткізу қағидаларына

Приложение 4-1 к Правилам
проведения комплексного
тестирования
Акт
Акт выявления подставного лица в ходе
запуска на тестирование (при компьютерном формате)
ППКТ __________ __________________________________________________
(код) (наименование)
"____" _________________20____год __________ часов __________ минут
Представитель Министерства _________________________________________
(Ф.И.О.)
Выявлен факт попытки входа в здание ППКТ
______________________________________________________________
(наименование вуза)
Гражданина(ки) _____________________________________________________
вместо поступающего (Ф.И.О.)
________________________________________________________________
(Ф.И.О., ИКТ) Учитывая данный факт, постановили:
Поступающего ______________________________________________________
(Ф.И.О., ИКТ) в здание ППКТ для сдачи тестирования не допускать.
С актом ознакомлены:
________________________________________________________________
(подпись и Ф.И.О. представителя Министерства)
________________________________________________________________
(подпись и Ф.И.О. поступающего/подставного лица)
Приложение к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 16 июля 2020 года № 302
Приложение 5 к Правилам
проведения комплексного
тестирования
Форма
Выдал дежурному по аудитории Руководитель группы представителей
Министерства __________________________
(Ф.И.О.) (подпись)
Представитель Министерства _____________________________________________
(Ф.И.О.) (подпись)
Посадочный лист
ППКТ __________ ____________________________________
(код) (наименование)
Аудитория № ___ Начало тестирования: ____часов___минут
Язык сдачи тестирования ________ Окончание тестирования: ___часов___минут
Поток № ____ Корпус_____ Дата_______
ИКТ
Ф.И.О.
ИИН
До начала тестирования
После тестирования
Примечание
№ Места
Отметка об ознакомлении с правилами поведения в аудитории
Подпись поступающего
Вариант №
Подпись поступающего
1
2
3
4
Всего поступающих: _____
Поле "Примечание" принимает значение "Не явился", "Удален"
Поле "Отметка об ознакомлении с правилами поведения в аудитории" принимает
значение "Ознакомлен"
Несу ответственность за рассадку поступающих, раздачу материалов тестирования и
соблюдение поступающими правил поведения в аудитории
Дежурный по аудитории _____________________________________________
(Ф.И.О.) (подпись) _____________________________________________
(Ф.И.О.) (подпись)
Приложение к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 16 июля 2020 года № 302

5-1-қосымша
Нысан
Аудитория кезекшісіне бердім
Министрлік өкілдері тобының жетекшісі _______________________ ___________
(Т.А.Ә.)             (қолы)
Министрлік өкілі _____________________________ ________________
(Т.А.Ә.)                   (қолы)
Отырғызу парағы
КТӨП __________ _________________________________________
(код)                   ( атауы)
Аудитория:       № _____             Тестілеудің басталуы:____сағат _______ минут
Тестілеудің аяқталуы:____сағат _______ минут
Лек: №______Ғимарат: ____Мерзімі :__________
ТЖК
Т.А.Ә.
ЖСН
Тестілеуге дейін
Тестілеуден кейін
Ескерту
Орын №
Аудиторияда тәртіп сақтау ережесімен танысқандығы туралы белгі
Түсушінің қолы
Нұсқа №
Түсушінің қолы
1
2
3
4
Барлық түсушілердің саны: _______
"Ескерту" бағаны "Келмеді" және "Шығарылды" сөздерін жазуға арналған.
"Аудиторияда тәртіп сақтау ережесімен танысқандығы туралы белгі" бағаны "Таныстым" сөзін жазуға арналған
Түсушілерді өз орындарына отырғызуға, тестілеу материалдарын дұрыс таратуға, түсушілердің аудиторияда тәртіп сақтауына жауап беремін.
Аудитория кезекшісі _______________________________ ________________
(Т.А.Ә.)                        (қолы)
__________________________________ __________________
(Т.А.Ә.)                         (қолы)
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 16 шілдедегі
№ 302 бұйрығына
қосымша
Кешенді тестілеуді
өткізу қағидаларына
10-қосымша
Акт
Тестілеуге кіргізу барысында тыйым салынған заттардың анықталуы туралы акт
КТӨП ________ ____________________________________________________________
(код)                               ( атауы)
"_____" __________________ 20 _____жыл ________сағат ________ минут
Министрлік өкілі _______________________________________________________
(Т.А.Ә.)
Кіргізу барысында түсушіде:
Т.А.Ә. ________________________________________, ТЖК _____________________,
Кешенді тестілеуді өткізу қағидаларының 35-тармағының бұзылғандығын дәлелдейтін төмендегі заттар (атауы, саны) табылды:
_________________________________________________________________________
(тыйым салынған заттың атауы, саны)
Осы фактіні ескере отырып, қаулы етеміз:
түсуші тестілеуге кіргізілмесін.
________________________________________________________________
осы актіні жасаған тұлғалардың Т.А.Ә., қолдары
Актімен таныстым:
_________________________________________________________________________
(Түсушінің қолы және Т.А.Ә.)
__________________________________________________________________________
(Министрлік өкілінің қолы және Т.А.Ә.)
__________________________________________________________________________
(Мемлекеттік комиссия төрағасының қолы және Т.А.Ә.)
Мерзімі _______
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 16 шілдедегі
№ 302 бұйрығына
қосымша
Кешенді тестілеуді
өткізу қағидаларына

Приложение 5-1 к Правилам
проведения комплексного
тестирования
Форма
Выдал дежурному по аудитории Руководитель группы представителей
Министерства __________________________
(Ф.И.О.) (подпись)
Представитель Министерства _____________________________________________
(Ф.И.О.) (подпись)
Посадочный лист
ППКТ __________ ____________________________________
(код) (наименование)
Аудитория № ___ Начало тестирования: ____часов___минут
Окончание тестирования: ___часов___минут
Поток № ____ Корпус_____ Дата_______
ИКТ
Ф.И.О.
ИИН
До начала тестирования
После тестирования
Примечание
№ Места
Отметка об ознакомлении с правилами поведения в аудитории
Подпись поступающего
Вариант №
Подпись поступающего
1
2
3
4
Всего поступающих: _____
Поле "Примечание" принимает значение "Не явился", "Удален"
Поле "Отметка об ознакомлении с правилами поведения в аудитории" принимает
значение "Ознакомлен"
Несу ответственность за рассадку поступающих и соблюдение поступающими правил
поведения в аудитории
Дежурный по аудитории _____________________________________________
(Ф.И.О.) (подпись)
_____________________________________________
(Ф.И.О.) (подпись)
Приложение к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 16 июля 2020 года № 302
Приложение 10 к Правилам
проведения комплексного
тестирования
Акт
Акт выявления запрещенных
предметов в ходе запуска на тестирование
ППКТ ______________ ______________________________________________
код наименование
"_____" _________________20____год __________часов__________минут
Представитель Министерства ________________________________________
(Ф.И.О.)
У поступающего: Ф.И.О. ________________________________,
ИКТ___________________
во время запуска обнаружили
________________________________________________________________
(наименование (марка, количество) обнаруженного предмета)
что является нарушением пункта 35 Правил проведения комплексного тестирования.
Учитывая данный факт, постановили: не допустить поступающего на тестирование;
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(подпись и Ф.И.О. лиц, составивших настоящий акт) С актом ознакомлены:
______________________________________________________ (подпись и Ф.И.О. поступающего) ______________________________________________________ (подпись и Ф.И.О. представителя Министерства) ______________________________________________________ (подпись и Ф.И.О. председателя государственной комиссии)
Дата________________
Приложение к приказу
Министра образования и науки Республики Казахстан
от 16 июля 2020 года № 302

10-1-қосымша
Акт
Аудиторияда тыйым салынған заттардың тәркіленуі және тәртіп сақтау ережесін бұзған түсушіні аудиториядан шығару туралы акт ( қағаз форматы кезінде)
КТӨП ________ ____________________________________________________________
(код)                               ( атауы)
"_____" __________________ 20 _____жыл ________сағат ________ минут
Министрлік өкілі _________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
Аудитория кезекшісі _______________________________________________________
(Т.А.Ә.)
Тестілеу уақытында/ кіргізу кезінде түсуші:
Т.А.Ә. _______________________________________, ТЖК _____________________,
№ ____ аудитория, № ____ орын, № ________ нұсқа, Кешенді тестілеуді өткізу қағидаларының 35-тармағының бұзылғандығын дәлелдейтін төмендегі заттар (атауы, саны) табылды:
_________________________________________________________________________
(тыйым салынған заттың атауы, саны)
Осы фактіні ескере отырып, қаулы етеміз:
тестілеу материалы алынсын;
түсуші Т.А.Ә. _______________________________, ТЖК________________________,
№ ____ аудиториядан шығарылсын және тестілеу нәтижелері жойылсын.
________________________________________________________________
осы актіні жасаған тұлғалардың Т.А.Ә., қолдары
Актімен таныстым: ________________________________________________________
(Түсушінің қолы және Т.А.Ә.)
_________________________________________________________________________
(Министрлік өкілінің қолы және Т.А.Ә.)
__________________________________________________________________________
(Мемлекеттік комиссия төрағасының қолы және Т.А.Ә.)
Мерзімі _______
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 16 шілдедегі
№ 302 бұйрығына
қосымша
Кешенді тестілеуді
өткізу қағидаларына
10-2-қосымша
Акт
Аудиторияда тыйым салынған заттардың тәркіленуі және тәртіп сақтау ережесін бұзған түсушіні аудиториядан шығару туралы акт ( компьютерлік формат кезінде)
КТӨП ________ ____________________________________________________________
(код)                              ( атауы)
"_____" __________________ 20 _____жыл ________сағат ________ минут
Министрлік өкілі __________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
Аудитория кезекшісі _______________________________________________________
(Т.А.Ә.)
Тестілеу уақытында/ кіргізу кезінде түсуші:
Т.А.Ә. ________________________________________, ТЖК _____________________,
№ ____ аудитория, № ____ орын, № ________ нұсқа, Кешенді тестілеуді өткізу қағидаларының 35-тармағының бұзылғандығын дәлелдейтін төмендегі заттар (атауы, саны) табылды:
__________________________________________________________________________
(тыйым салынған заттың атауы, саны)
Осы фактіні ескере отырып, қаулы етеміз:
түсуші Т.А.Ә. _______________________________, ТЖК________________________,
№ ____ аудиториядан шығарылсын және тестілеу нәтижелері жойылсын.
________________________________________________________________
осы актіні жасаған тұлғалардың Т.А.Ә., қолдары
Актімен таныстым:
_________________________________________________________________________
(Түсушінің қолы және Т.А.Ә.)
______________________________________________________________
(Министрлік өкілінің қолы және Т.А.Ә.)
Мерзімі _______
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 16 шілдедегі
№ 302 бұйрығына
қосымша
Кешенді тестілеуді
өткізу қағидаларына
11-қосымша
Акт
Тестілеу барысында бөгде тұлғаларды анықтау актісі (қағаз форматы кезінде)
КТӨП ________ __________________________________________________________
(код)                   (атауы)
"_____" ______________________ 20 _____жыл ________сағат __________ минут
Министрлік өкілі __________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
Аудитория бойынша кезекші _________________________________________________
(Т.А.Ә.)
Тестілеу өту барысында азамат (ша) __________________________________________
(Т.А.Ә.)
түсуші ___________________________________________________________________
(Т.А.Ә., ТЖК)
орнына тестілеу тапсыруға әрекет ету фактісі анықталды.
Бұл фактіні ескере отырып, қаулы етеміз:
тестілеу материалы алынсын;
№ ____ аудиториядан бөгде тұлға шығарылсын және түсуші ______________________
__________________________________________________________________________
(Т.А.Ә., ТЖК)
тестілеу нәтижелері жойылсын.
Актімен таныстырылды:
______________________________________________________________________
(түсушінің/бөгде тұлғаның қолы және Т.А.Ә.)
__________________________________________________________________
(аудитория кезекшісінің қолы және Т.А.Ә.)
__________________________________________________________________________
(мемлекеттік комиссия төрағасының қолы және Т.А.Ә.)
__________________________________________________________________________
(Министрлік өкілінің қолы және Т.А.Ә.)
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 16 шілдедегі
№ 302 бұйрығына
қосымша
Кешенді тестілеуді
өткізу қағидаларына

Приложение 10-1 к Правилам
проведения комплексного
тестирования
Акт
Акт выявления запрещенных предметов и удаления поступающего,
нарушившего правила поведения в аудитории (при бумажном формате)
ППКТ ______________ ______________________________________________
код наименование
"_____" _________________20____год __________часов__________минут
Представитель Министерства ________________________________________
(Ф.И.О.)
Дежурный по аудитории ____________________________________________
(Ф.И.О.)
У поступающего:
Ф.И.О. ________________________________,
ИКТ___________________ из аудитории
№________, место № ________, вариант №__________________
во время тестирования/при запуске обнаружили
________________________________________________________________
(наименование (марка, количество) обнаруженного предмета)
что является нарушением пункта 35 Правил проведения комплексного тестирования.
Учитывая данный факт, постановили:
изъять материалы тестирования; удалить из аудитории
№______ и аннулировать результаты тестирования поступающего:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(подпись и Ф.И.О. лиц, составивших настоящий акт)
С актом ознакомлены:
______________________________________________________ (подпись и Ф.И.О. поступающего) ______________________________________________________ (подпись и Ф.И.О. представителя Министерства) ______________________________________________________ (подпись и Ф.И.О. председателя государственной комиссии)
Дата_______________
Приложение к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 16 июля 2020 года № 302
Приложение 10-2 к Правилам
проведения комплексного
тестирования
Акт
Акт выявления запрещенных предметов и удаления поступающего,
нарушившего правила поведения в аудитории (при компьютерном формате)
ППКТ ______________ ______________________________________________
код наименование
"_____" _________________20____год __________часов__________минут
Представитель Министерства ________________________________________
(Ф.И.О.)
Дежурный по аудитории ____________________________________________
(Ф.И.О.)
У поступающего: Ф.И.О. ________________________________,
ИКТ___________________ из аудитории №________, место № ________,
вариант №__________________
во время тестирования/при запуске обнаружили
________________________________________________________________
(наименование (марка, количество) обнаруженного предмета) что является
нарушением пункта 35 Правил проведения комплексного тестирования.
Учитывая данный факт, постановили удалить из аудитории
№______ и аннулировать результаты тестирования поступающего:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(подпись и Ф.И.О. лиц, составивших настоящий акт)
С актом ознакомлены:
______________________________________________________ (подпись и Ф.И.О. поступающего) ______________________________________________________ (подпись и Ф.И.О. представителя Министерства)
Дата_______________
Приложение к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 16 июля 2020 года № 302
Приложение 11 к Правилам
проведения комплексного
тестирования
Акт
Акт выявления подставного лица в ходе проведения
тестирования (при бумажном формате)
ППКТ ______________ _____________________________________________
код наименование
"____" _________________20____год __________часов__________минут
Представитель Министерства ________________________________________
(Ф.И.О.)
Дежурный по аудитории ____________________________________________
(Ф.И.О.)
Выявлен факт попытки сдачи тестирования гражданином
________________________________________________________________
(Ф.И.О.)
вместо поступающего _______________________________________________
(Ф.И.О., ИКТ)
Учитывая данный факт, постановили: изъять материалы тестирования;
удалить из аудитории №______ и аннулировать результаты тестирования
поступающего:
________________________________________________________________
(Ф.И.О., ИКТ)
С актом ознакомлены:
______________________________________________________ (подпись и Ф.И.О. поступающего/подставного лица) ______________________________________________________ (подпись и Ф.И.О. дежурного по аудитории) ______________________________________________________ (подпись и Ф.И.О. председателя государственной комиссии) ______________________________________________________ (подпись и Ф.И.О. представителя Министерства)
Приложение к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 16 июля 2020 года № 302

11-1-қосымша
Акт
Тестілеу барысында бөгде тұлғаларды анықтау актісі (компьютерлік формат кезінде)
КТӨП ________ __________________________________________________________
(код)                               (атауы)
"_____" ______________________ 20 _____жыл ________сағат __________ минут
Министрлік өкілі __________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
Аудитория бойынша кезекші _________________________________________________
(Т.А.Ә.)
Тестілеу өту барысында азамат (ша) __________________________________________
(Т.А.Ә.)
түсуші ___________________________________________________________________
(Т.А.Ә., ТЖК)
орнына тестілеу тапсыруға әрекет ету фактісі анықталды.
Бұл фактіні ескере отырып, қаулы етеміз:
№ ____ аудиториядан бөгде тұлға шығарылсын және түсуші ______________________
__________________________________________________________________________
(Т.А.Ә., ТЖК)
тестілеу нәтижелері жойылсын.
Актімен таныстырылды:
__________________________________________________________________________
(түсушінің/бөгде тұлғаның қолы және Т.А.Ә.)
__________________________________________________________________________
(Аудитория кезекшісінің қолы және Т.А.Ә.)
_________________________________________________________________
(Министрлік өкілінің қолы және Т.А.Ә.)
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 16 шілдедегі
№ 302 бұйрығына
қосымша
Кешенді тестілеуді
өткізу қағидаларына
12-қосымша
Акт
Тестілеу уақыты аяқталған соң түсушінің тестілеу материалдарын уақытылы тапсырмау фактісі туралы акт
КТӨП _________ ________________________________________________________
(код)                               ( атауы)
"_____" __________________ 20 _____жыл ________сағат ________ минут
Министрлік өкілі __________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
Аудитория кезекшісі ________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
түсуші: Т.А.Ә. _________________________________________________________,
ТЖК ______________________, № ___аудитория, № ____ орын, № ___________нұсқа,
Тестілеуге берілген уақыт аяқталуына байланысты, тестілеу материалдарын өз уақытында тапсырудан бас тартты, бұл Кешенді тестілеуді өткізу қағидаларының 38-тармағын бұзу болып табылады.
Осы фактіні ескере отырып, қаулы етеміз:
тестілеу материалы алынсын;
түсуші: Т.А.Ә.__________________________, ТЖК___________________, № _____
аудиториядан шығарылсын және тестілеу нәтижелері жойылсын.
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(осы актіні жасаған тұлғалардың Т.А.Ә., қолдары )
Актімен таныстым:
__________________________________________________________
(Түсушінің қолы және Т.А.Ә.)
_________________________________________________________________________
(Министрлік өкілінің қолы және Т.А.Ә.)
___________________________________________________________
(Мемлекеттік комиссия төрағасының қолы және Т.А.Ә.)
Мерзімі _________
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 16 шілдедегі
№ 302 бұйрығына
қосымша
Кешенді тестілеуді
өткізу қағидаларына
13-қосымша
Акт
КТ кітапшаларын жою туралы акт
"____"__________20__ жыл ________________________________________________
(КТӨП атауы)
Негіздеме: "____"__________20__ жылғы № ______________ бұйрықпен бекітілген

Приложение 11-1 к Правилам
проведения комплексного
тестирования
Акт
Акт выявления подставного лица
в ходе проведения тестирования (при компьютерном формате)
ППКТ ______________ _____________________________________________
код наименование
"____" _________________20____год __________часов__________минут
Представитель Министерства ________________________________________
(Ф.И.О.)
Дежурный по аудитории ____________________________________________
(Ф.И.О.)
Выявлен факт попытки сдачи тестирования гражданином
________________________________________________________________
(Ф.И.О.)
вместо поступающего _______________________________________________
(Ф.И.О., ИКТ)
Учитывая данный факт, постановили удалить из аудитории
№______ и аннулировать результаты тестирования поступающего:
________________________________________________________________
(Ф.И.О., ИКТ)
С актом ознакомлены:
______________________________________________________ (подпись и Ф.И.О. поступающего/подставного лица) ______________________________________________________ (подпись и Ф.И.О. дежурного по аудитории) ______________________________________________________ (подпись и Ф.И.О. представителя Министерства)
Приложение к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 16 июля 2020 года № 302
Приложение 12 к Правилам
проведения комплексного
тестирования
Акт
Акт выявления факта несвоевременной сдачи материалов
тестирования поступающим по истечению времени тестирования
ППКТ _____________ _______________________________________________
код наименование
"____" _________________20____год __________часов__________минут
Представитель Министерства _________________________________________
(Ф.И.О.)
Дежурный по аудитории _____________________________________________
(Ф.И.О.)
Поступающий:
Ф.И.О. _______________________, ИКТ____________ из аудитории
№_____, место № ______, вариант №_____________
Отказался своевременно сдать материалы тестирования в связи с окончанием времени
тестирования, что является нарушением согласно пункта 38 Правил проведения
комплексного тестирования.
Учитывая данный факт, постановили: изъять материалы тестирования; удалить из
аудитории №______ и аннулировать результаты тестирования поступающего:
Ф.И.О. __________________________________, ИКТ ____________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(подпись и Ф.И.О. лиц, составивших настоящий акт)
С актом ознакомлены:
_____________________________________________________ (подпись и Ф.И.О. поступающего) _____________________________________________________ (подпись и Ф.И.О. представителя Министерства) _____________________________________________________ (подпись и Ф.И.О. председателя государственной комиссии)
Дата_______________
Приложение к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 16 июля 2020 года № 302
Приложение 13 к Правилам
проведения комплексного
тестирования
Акт
Акт об уничтожении книжек КТ
"___"__________20 _ год __________________________________
(наименование ППКТ)

Кешенді тестілеуді өткізу қағидаларының 2-тарауының 47 тармағы
Комиссия құрамы:
КТӨП жауапты хатшысы ____________________________________________________
(Т.А.Ә.)
Комиссия мүшелері:
1. ______________________________________________________
(Т.А.Ә.)
2. _______________________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
3. _______________________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
Министрлік өкілдері тобының жетекшісі: _____________________________________
(Т.А.Ә.)
Тестілеудің сұрақ-кітапшалары жойылғандығы туралы осы актіні құрды:
Лектің нөмірі
Тестілеуге жіберілген сұрақ-кітапшаларының нақты саны
Қолданылған сұрақ-кітапшаларының саны
Жойылған сұрақ-кітапшаларының саны
1-лек
2-лек
3-лек
4-лек
5-лек
Барлығы
Сұрақ-кітапшалары: ___________________________________________________________
(жою тәсілін көрсету – механикалық ұсақтау немесе өртеу)
__________________________________________________________________________
(жою орнын көрсету)
Мемлекеттік комиссиясының төрағасы _________________________________
(Т.А.Ә., қолы)
Комиссия мүшелері: 1. __________________________________________________
(Т.А.Ә., қолы)
2. __________________________________________
(Т.А.Ә., қолы)
3. __________________________________________
(Т.А.Ә., қолы)
Министрлік өкілдері тобының жетекшісі: ____________________________________
(Т.А.Ә., қолы)
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 16 шілдедегі
№ 302 бұйрығына
қосымша
Кешенді тестілеуді
өткізу қағидаларына
16-1-қосымша
Нысан
Республикалық апелляциялық
комиссияның төрағасына
____________________________
(Т.А.Ә.)
____________________________
(КТӨП атауы)
Түсушіден __________________
____________________________
ТЖК _______________________
Нұсқа ______ Аудитория _____
Өтініш
Қазақ/орыс тілінде оқытатын магистратураға кешенді тестілеудің мынадай тест тапсырмаларын техникалық себептер бойынша қарауға қабылдауды сұраймын (қажеттісінің астын сызу)
Бөлім
Тест тапсырмасының №
Себебі: (тест тапсырмаларында мәтін немесе фрагмент жоқ)
Республикалық апелляциялық комиссияның шешімі
Тыңдалым
Лексика-грамматикалық тест
Оқылым
Оқуға дайындығын анықтауға арналған тест
1-ші пән (бір дұрыс жауапты таңдау)
2-ші пән (бір немесе бірнеше дұрыс жауапты таңдау)
Барлығы:
Ескерту: "Республикалық апелляциялық комиссияның шешімі" бағанына "Қанағаттандырылды" немесе "Қанағаттандырылмады" сөздері жазылады.
Күні ____________ Түсушінің қолы________________
Республикалық апелляциялық комиссия төрағасының ___________________________
Т.А.Ә. және қолы
Комиссия мүшелері _________________________________________
Т.А.Ә. және қолы
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 16 шілдедегі
№ 302 бұйрығына
қосымша
Кешенді тестілеуді
өткізу қағидаларына

Основание: 47 пункт 2 главы Правил проведения комплексного тестирования
утвержденной приказом _____________ от ________ №_____________
Комиссия в составе:
Ответственный секретарь ППКТ ______________________________________
(фамилия, инициалы)
Члены комиссии: 1. _________________________________________________
(Ф.И.О.)
2. ________________________________________________________________
(Ф.И.О.)
3. ________________________________________________________________
(Ф.И.О.)
Руководитель группы представителей Министерства
_______________________________________
(Ф.И.О.)
составила настоящий акт о том, что были уничтожены книжки-вопросники тестирования:
Номер потока
Фактическое количество книжек-вопросников, переданных на тестирование
Количество использованных книжек-вопросников
Количество уничтоженных книжек-вопросников
1 поток
2 поток
3 поток
4 поток
5 поток
Итого
Книжки-вопросники уничтожены путем:
__________________________________________________________________
(указать способ уничтожения - механическое измельчение или сжигание)
в ________________________________________________________________
Председатель государственной комиссии
___________________________________________
(Ф.И.О., подпись)
Члены комиссии:
1. _______________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись)
2. _______________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись)
3. _______________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись)
Руководитель группы представителей Министерства ____________________
(Ф.И.О., подпись)
Приложение к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 16 июля 2020 года № 302
Приложение 16-1 к Правилам
проведения комплексного
тестирования
Форма
Председателю Республиканской
апелляционной комиссии
____________________________
Ф.И.О.
____________________________
наименование ППКТ
от поступающего
_____________
ИКТ
________________________
Вариант _____ Аудитория _____
Заявление
Прошу принять на рассмотрение по техническим причинам следующие тестовые задания комплексного тестирования в магистратуру с казахским/русским языком обучения (нужное подчеркнуть)
Блок
№ тестового задания
Причина (отсутствие фрагмента или текста в тестовых заданиях)
Решение Республиканской апелляционной комиссии
Слушание
Лексика-грамматический тест
Чтение
Тест на определение готовности к обучению
Дисциплина 1 (с выбором одного правильного ответа)
Дисциплина 2 (с выбором одного или нескольких правильных ответов)
Итого:
Примечание: графа "Решение Республиканской апелляционной комиссии"
принимает следующие значения: "Удовлетворено" или "Не удовлетворено"
Дата____________ Подпись поступающего _________________
Председатель Республиканской апелляционной комиссии
_______________________________________________________________
(подпись ФИО)
Члены комиссии_________________________________________________
Приложение к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 16 июля 2020 года № 302

17-1-қосымша
Нысан
Республикалық апелляциялық
комиссияның төрағасына
____________________________
(Т.А.Ә.)
____________________________
(КТӨП атауы)
түсушіден ___________________
____________________________
ТЖК ______________________
Нұсқа ______ Аудитория ______
Өтініш
Оқыту ағылшын тілінде жүргізілетін магистратураға кешенді тестілеуден келесі тест тапсырмаларын техникалық себептер бойынша қарауға қабылдауыңызды сұраймын:
Бөлім
Тест тапсырмасының №
Себебі: (тест тапсырмаларында мәтін немесе фрагмент жоқ)
Республикалық апелляциялық комиссияның шешімі
Оқуға дайындығын анықтауға арналған тест қаз/орыс/ағылшын тілі
1-ші пән (бір дұрыс жауапты таңдау) ағылшын тілінде
2-ші пән (бір немесе бірнеше дұрыс жауапты таңдау)
ағылшын тілінде
Барлығы:
Ескерту: "Республикалық апелляциялық комиссияның шешімі" бағанына "Қанағаттандырылды" немесе "Қанағаттандырылмады" сөздері жазылады.
Күні ____________ Түсушінің қолы________________
Республикалық апелляциялық комиссия
төрағасының Т.А.Ә. және қолы __________________________________________
Комиссия мүшелерінің
Т.А.Ә. және қолы

Приложение 17-1 к Правилам
проведения комплексного
тестирования
Форма
Председателю Республиканской
апелляционной комиссии
____________________________
Ф.И.О.
____________________________
Наименование ППКТ
от поступающего
____________________
ИКТ
____________________________
Вариант _________
Аудитория ________
Заявление
Прошу принять на рассмотрение по техническим причинам следующие тестовые задания тестирования в магистратуру с английския языком обучения
Блок
№ тестового задания
Причина (отсутствие фрагмента или текста в тестовых заданиях)
Решение Республиканской апелляционной комиссии
Тест на определение готовности к обучению на каз.яз., рус.яз. и англ.яз
Дисциплина 1 (с выбором одного правильного ответа) на английском языке
Дисциплина 2 (с выбором одного или нескольких правильных ответов) на английском языке
Всего
Примечание: графа "Решение Республиканской апелляционной комиссии" принимает
следующие значения: "Удовлетворено" или "Не удовлетворено"
Дата____________ Подпись поступающего _________________
Председатель Республиканской апелляционной комиссии
_______________________________________________________________
(подпись ФИО)
Члены комиссии_________________________________________________
(подпись ФИО)