Қарақия аудандық мәслихатының 2020 жылғы 2 шілдедегі №42/418 "Қарақия ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орынды, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орынды пайдалану тәртібін, оның шекті толу нормасын, сондай-ақ жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орынды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды және пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекараларын айқындау туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 10/105 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 31 желтоқсанда № 26326 болып тіркелді
Қарақия аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қарақия аудандық мәслихатының "Қарақия ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орынды, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орынды пайдалану тәртібін, олардың шекті толу нормасын, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орынды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды және пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекараларын айқындау туралы" 2020 жылғы 2 шілдесіндегі № 42/418 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4257 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Бейбіт жиналыстар өткізудің кейбір мәселелері туралы";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешiм оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарақия аудандық мәслихатының хатшысы Ж. Қалаубай
2021 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 10/105
шешімге 1 қосымша
Қарақия аудандық мәлихатының
2020 жылғы 2 шілдедегі
№ 42/418 шешімімен
бекітілген 1 қосымша
Қарақия ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар
Қарақия ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар:
1. Алаң, Құрық ауылы, Досан батыр көшесі.
2. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Құрық ауылы, "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитетінің Маңғыстау облысы бойынша Қазынашылық департаментінің Қарақия аудандық қазынашылық басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесінен "Қарақия аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесіне дейінгі автокөлік жолы.

О внесении изменения в решение Каракиянского районного маслихата от 2 июля 2020 года № 42/418 "Об определении специализированного места для организации и проведения мирных собраний, порядок использования специализированного места для организации и проведения мирных собраний, норма его предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированного места для организации и проведения мирных собраний и границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в Каракиянском районе"
Решение Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 15 декабря 2021 года № 10/105. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2021 года № 26326
Каракиянский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каракиянского районного маслихата "Об определении специализированного места для организации и проведения мирных собраний, порядок использования специализированного места для организации и проведения мирных собраний, норма его предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированного места для организации и проведения мирных собраний и границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в Каракиянском районе" от 2 июля 2020 года № 42/418 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4257) следующие изменения:
заголовок указанного решения изложить в новой редакции:
"О некоторых вопросах проведения мирных собраний";
приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Каракиянского районного маслихата Ж. Қалаубай
Приложение 1 к решению
от 15 декабря 2021 года
№ 10/105
Приложение 1 утверждено решением
Каракиянского районного маслихата
от 2 июля 2020 года № 42/418
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Каракиянском районе
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Каракиянском районе:
1. Площадь, село Курык, улица Досан батыра.
2. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Курык, автомобильная дорога от республиканского государственного учреждения "Каракиянское районное управление казначейства Департамента казначейства по Мангистауской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан до государственного учреждения "Каракиянский районный отдел внутренней политики и развития языков".

3. Алаң, Жетібай ауылы, "Жаңақұрылыс" шағын ауданы.
4. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Жетібай ауылы, Маңғыстау облысының білім басқармасының Қарақия ауданы бойынша білім бөлімінің "№8 жалпы білім беретін мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесінен бастап Қарақия аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Қарақия аудандық Мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының ауылдық мәдениет үйіне дейін.
5. Алаң, Мұнайшы ауылы, "Салтанат" шағын ауданы.
6. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Мұнайшы ауылы, Маңғыстау облысының білім басқармасының Қарақия ауданы бойынша білім бөлімінің "Балауса" бөбекжайы" жедел басқару құқығындағы мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының ғимаратынан бастап орталық саябаққа дейін.
2021 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 10/105
шешімге 2 қосымша
Қарақия аудандық мәлихатының
2020 жылғы 2 шілдедегі
№ 42/418 шешімімен
бекітілген 2 қосымша
Қарақия ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
1. Қарақия ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі-Заң) сәйкес әзірленді.
2. Арнайы орындар санитариялық нормалар мен өрт қауіпсіздігі қағидаларын сақтай отырып пайдаланылады. Арнайы орындарда жоспарланған басқа да ресми, мәдени, ойын-сауық мәдени-бұқаралық, дене шынықтыру-сауықтыру, спорттық және өзге де іс-шараларды өткізу, құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыру туралы ақпарат болмаған жағдайда, бейбіт жиналыстарды өткізуге жол беріледі.
3. Бейбіт жиналыстар өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен, егер Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында өзгеше белгіленбесе, жүзеге асырады.
4. Қарақия ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындардың шекті толу нормалары:

3. Площадь, село Жетыбай, микрорайон "Жанакурылыс".
4. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Жетыбай, от коммунального государственного учреждения "Общеобразовательная школа №8" Отдела образования по Каракиянскому району Управления образования Мангистауской области до сельского дома культуры государственного коммунального казенного предприятия "Қарақия аудандық Мәдениет үйі" Каракиянского районного отдела культуры, физической культуры и спорта.
5. Площадь, село Мунайшы, микрорайон "Салтанат".
6. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Мунайшы, от здания государственного коммунального казенного предприятия на праве оперативного управления "Ясли-сад "Балауса" Отдела образования по Каракиянскому району Управления образования Мангистауской области до центрального парка.
Приложение 2 к решению
от 15 декабря 2021 года
№ 10/105
Приложение 2 утверждено решением
Каракиянского районного маслихата
от 2 июля 2020 года № 42/418
Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Каракиянском районе
1. Настоящий порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Каракиянском районе разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее - Закон).
2. Специализированные места используются с соблюдением санитарных норм и правил пожарной безопасности. Допускается проведение мирных собраний в случае отсутствия информации о проведении в специализированных местах других запланированных официальных, культурных, зрелищных культурно-массовых, физкультурно-оздоровительных, спортивных и иных мероприятий, осуществлении строительно-монтажных работ.
3. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний, если Законом и иными законами Республики Казахстан не установлено иное.
4. Нормы предельной заполняемости специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Каракиянском районе:

1) алаң, Құрық ауылы, Досан батыр көшесі, шекті толу нормасы 200 адам;
2) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Құрық ауылы, "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитетінің Маңғыстау облысы бойынша Қазынашылық департаментінің Қарақия аудандық қазынашылық басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесінен "Қарақия аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесіне дейінгі автокөлік жолы, шекті толу нормасы 200 адам;
3) алаң, Жетібай ауылы, "Жаңақұрылыс" шағын ауданы, шекті толу нормасы 200 адам;
4) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Жетібай ауылы, Маңғыстау облысының білім басқармасының Қарақия ауданы бойынша білім бөлімінің "№8 жалпы білім беретін мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесінен бастап Қарақия аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Қарақия аудандық Мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының ауылдық мәдениет үйіне дейін, шекті толу нормасы 200 адам; 5) алаң, Мұнайшы ауылы, "Салтанат" шағын ауданы, шекті толу нормасы 150 адам;
6) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Мұнайшы ауылы, Маңғыстау облысының білім басқармасының Қарақия ауданы бойынша білім бөлімінің "Балауса" бөбекжайы" жедел басқару құқығындағы мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының ғимаратынан бастап орталық саябаққа дейін, шекті толу нормасы 150 адам.
5. Жергілікті атқарушы органның келісімінсіз бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда киіз үйлер, шатырлар, өзге де құрылысжайлар орнатуға жол берілмейді.
6. Дәл сол бір жерде және (немесе) дәл сол бір жүру маршруты бойынша не дәл сол бір уақытта бейбіт жиналыс өткізуге бір мезгілде бірнеше бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы үміткер болған жағдайда, көрсетілген орынды пайдалану кезектілігін жергілікті атқарушы орган бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушыдан тиісті хабарламаны немесе өтінішті алған уақытын негізге ала отырып айқындайды.
7. Әлеуметтік қашықтықты сақтау мақсатында, пикеттеуден басқа, бейбіт жиналысқа қатысатын адамдардың арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде екі метрді құрайды.
8. Бір қатысушы өткізетін пикеттеуді жүзеге асыратын адамдар арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде 100 метрді құрайды.
9. Бейбіт жиналыстар өткізілетін күні Қарақия ауданының жергілікті уақыты бойынша сағат 9-дан ерте бастауға және сағат 20-дан кеш аяқтауға болмайды.

1) площадь, село Курык, улица Досан батыра, норма предельной заполняемости 200 человек.
2) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Курык, автомобильная дорога от Республиканского государственного учреждения "Каракиянское районное управление казначейства Департамента казначейства по Мангистауской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" до государственного учреждения "Каракиянский районный отдел внутренней политики и развития языков", норма предельной заполняемости 200 человек.
3) площадь, село Жетыбай, микрорайон "Жанакурылыс", норма предельной заполняемости 200 человек.
4) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Жетыбай, от коммунального государственного учреждения "Общеобразовательная школа №8" Отдела образования по Каракиянскому району Управления образования Мангистауской области до сельского дома культуры государственного коммунального казенного предприятия "Қарақия аудандық Мәдениет үйі" Каракиянского районного отдела культуры, физической культуры и спорта, норма предельной заполняемости 200 человек.
5) площадь, село Мунайшы, микрорайон "Салтанат", норма предельной заполняемости 150 человек.
6) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Мунайшы, от здания государственного коммунального казенного предприятия на праве оперативного управления "Ясли-сад "Балауса" Отдела образования по Каракиянскому району Управления образования Мангистауской области до центрального парка, норма предельной заполняемости 150 человек.
5. Не допускается установление юрт, палаток, иных сооружений в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний без согласования местного исполнительного органа.
6. В случае, если на проведение мирного собрания в одном и том же месте и (или) по одному и тому же маршруту следования либо в одно и то же время одновременно претендует несколько организаторов мирных собраний, очередность использования указанного места определяется местным исполнительным органом исходя из времени получения им соответствующего уведомления или заявления от организатора мирных собраний.
7. Минимальное допустимое расстояние между лицами, принимающими участие в мирном собрании, кроме пикетирования, составляет не менее двух метров, в целях сохранения социальной дистанции.
8. Минимальное допустимое расстояние между лицами, осуществляющими пикетирование, проводимое одним участником, составляет не менее 100 метров.
9. Мирные собрания не могут начинаться ранее 9 часов и заканчиваться позднее 20 часов по местному времени Каракиянского района в день проведения мирных собраний.
Приложение 3 к решению

2021 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 10/105
шешімге 3 қосымша
Қарақия аудандық мәлихатының
2020 жылғы 2 шілдедегі
№ 42/418 шешімімен
бекітілген 3 қосымша
Қарақия ауданында пикеттеуді өткізуге жол берілмейтін іргелес аумақтардың шекаралары
Қарақия ауданының аумағында іргелес аумақтардың шекарасына 400 метрден жақын жерде пикет өткізуге жол берілмейді:
1) жаппай жерлеу орындарында;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда.

от 15 декабря 2021 года
№ 10/105
Приложение 3 утверждено решением
Каракиянского районного маслихата
от 2 июля 2020 года № 42/418
Границы прилегающих территорий, в которых не допускается проведение пикетирования в Каракияском районе
На территории Каракиянского района не допускается проведение пикетирования ближе 400 метров от границы прилегающих территорий:
1) в местах массовых захоронений;
2) на объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.