Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі беретін кредиттер бойынша сыйақы (мүдде) ставкалары туралы ережеге енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының Қаулысы 1998 жылғы 24 қаңтар N 28 Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1998 жылғы 7 тамызда тіркелді. Тіркеу N 570
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің нормативтік құқықтық актілерін "Қазақстан Республикасының банк қызметі мәселелері жөніндегі кейбір заң актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 1997 жылғы 11 шілдедегі N 154-1 Z970154_ ҚРЗ Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес келтіру үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы бекіткен (1997 жылғы 2 қарашадағы N 402 қаулы V970491_ ) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі беретін кредиттер бойынша сыйақы (мүдде) ставкалары туралы ережеге енгізілген өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін және олар Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енгізілсін.
2. Заң департаменті (Өртембаев А.Қ.) Монетарлық операция департаментімен бірлесіп (Әлжанов Б.А.) осы қаулыны және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі беретін кредиттер бойынша сыйақы (мүдде) ставкалары туралы ережеге енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркетсін.
3. Монетарлық операция департаменті (Әлжанов Б.А.) осы қаулыны және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі беретін кредиттер бойынша сыйақы (мүдде) ставкалары туралы ережеге енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппаратының құрылымдық
бөлімшелеріне, облыстық (аумақтық) басқармаларына (филиалдарына) жіберсін,
осы қаулыны және жоғарыда аталған ережеге енгізілген өзгерістер мен
толықтыруларды екінші деңгейдегі банктерге жіберуді соларға міндеттесін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық
Банкі Төрағасының орынбасары С.А. Ақановқа жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
1998 жылғы 24 қаңтардағы N 28
қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Басқармасының 1997 жылғы 27 қарашадағы N 402 қаулысымен
бекітілген "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
беретін кредиттер бойынша сыйақы (мүдде) ставкалары туралы"
ережеге өзгерістер мен толықтырулар
1. Ереженің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің операциялары бойынша сыйақы
(мүдде) ставкалары туралы".

О внесении изменений и дополнений в Положение "О ставках вознаграждения (интереса) по кредитам, предоставляемым Национальным Банком Республики Казахстан"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 января 1998 года N 28. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 августа 1998 года за N 570.
Для приведения нормативных правовых актов Национального Банка Республики Казахстан в соответствие с Законом Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам банковской деятельности" от 11 июля 1997 года N 154-1 ЗРК Правление Национального Банка Республики Казахстан Постановляет:
1. Утвердить изменения и дополнения в Положение о ставках вознаграждения (интереса) по кредитам, предоставляемым Национальным Банком Республики Казахстан, утвержденное Правлением Национального Банка Республики Казахстан (постановление от 27 ноября 1997 года N 402), и ввести его в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
2. Юридическому департаменту (Уртембаев А.К.) совместно с Департаментом монетарных операций (Альжанов Б.А.) зарегистрировать в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящее постановление и изменения и дополнения в Положение о ставках вознаграждения (интереса) по кредитам, предоставляемым Национальным Банком Республики Казахстан.
3. Департаменту монетарных операций (Альжанов Б.А.) довести настоящее постановление и изменения и дополнения в Положение о ставках вознаграждения (интереса) по кредитам, предоставляемым Национальным Банком Республики Казахстан до сведения структурных подразделений центрального аппарата, областных (территориальных) управлений (филиалов) Национального Банка Республики Казахстан, обязав их довести данное постановление и изменения и дополнения в вышеназванное Положение до сведения банков второго уровня.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Аханова С.А.
Председатель
Национального Банка
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 января 1998 года № 28
Изменения и дополнения в Положение
"О ставках вознаграждения (интереса) по кредитам, предоставляемым Национальным Банком Республики Казахстан",
утвержденное постановлением Правления Национального Банка
Республики Казахстан 27 ноября 1997г. N 402
1. Название Положения изложить в следующей редакции: "О ставках вознаграждения (интереса) по операциям Национального Банка Республики Казахстан".

2. 1-тармақтағы:
"Ұлттық банк беретін кредиттер бойынша сыйақы (мүдде) ставкаларының
үш түрін" деген сөздер "Ұлттық Банктің операциялары бойынша сыйақының
(мүдденің) мынадай ставкаларын" деген сөздермен ауыстырылсын;
"ломбардтық кредиттер бойынша сыйақы (мүдде) ставкасы" деген сөздер
"РЕПО және кері РЕПО (РЕПО ставкасы) операциялары бойынша сыйақы (мүдде)
ставкасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
1.2-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1.2. РЕПО және кері РЕПО (РЕПО ставкасы) операциялары
бойынша сыйақы (мүдде) ставкасы мемлекеттік бағалы
қағаздармен операциялар жасаған кезде қолданылады.
РЕПО және кері РЕПО (РЕПО ставкасы) операциялары бойынша
сыйақы (мүдде) ставкасы ішкі қаржы рыногының жай-күйіне
қарай белгіленеді."
3. 2-тармақтағы "Ұлттық Банк өткізетін кредиттік операцияларға" деген
сөздер алынып тасталсын.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Оқығандар:
Багарова Ж.А.
Икебаева А.Ж.

2. В пункте 1:
слова "три вида ставок вознаграждения (интереса) по кредитам, предоставляемым Нацбанком" заменить словами "следующие ставки вознаграждения (интереса) по операциям Нацбанка";
слова "ставка вознаграждения (интереса) по ломбардным кредитам" заменить словами "ставка вознаграждения (интереса) по операциям РЕПО и обратного РЕПО (ставка РЕПО)";
подпункт 1.2 изложить в следующей редакции:
"1.2. Ставка вознаграждения (интереса) по операциям РЕПО и обратного РЕПО (ставка РЕПО) применяется при проведении операций с государственными ценными бумагами. Ставка вознаграждения (интереса) по операциям РЕПО и обратного РЕПО (ставка РЕПО) устанавливается в зависимости от состояния внутреннего финансового рынка.".
3. В пункте 2 исключить слова "на кредитные операции, проводимые Нацбанком,".
Председатель
Национального Банка