Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2004 год (Министерство культуры Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2003 года N 1327
Примечание РЦПИ: см. P031327
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2004 год:
Министерства культуры Республики Казахстан согласно приложениям 309, 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317, 318, 319, 320, 321, 322, 323.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2004 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 309
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
235 Министерство культуры Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 001
"Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в области культуры" на 2004 год
1. Стоимость: 133297 тысяч тенге (сто тридцать три миллиона двести девяносто семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 21-25 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2003 года N 1189 "О дальнейшем совершенствовании системы государственного управления Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2003 года N 1172 "Вопросы Министерства культуры Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности Министерства культуры Республики Казахстан, его комитета для достижения максимально эффективного выполнения возложенных функций. Обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявленными квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
5. Задачи бюджетной программы: содержание аппарата Министерства культуры Республики Казахстан, его комитета. Повышение уровня квалификации и переподготовка кадров сотрудников Министерства культуры Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------

2004 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 26 желтоқсандағы N 1327 қаулысы
РҚАО-ның ескертуі.  P031327 қаулысын қараңыз.
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегі  Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. 309, 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317, 318, 319, 320, 321, 322, 323-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің 2004 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2004 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
309-қосымша
235 - Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Мәдениет саласындағы уәкiлеттi органның қызметiн
қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 133297 мың теңге (бiр жүз отыз үш миллион екi жүз тоқсан жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Мемлекеттiк қызмет туралы" 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасы Заңының  21-25-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару жүйесiн одан әрi жетiлдiру туралы" 2003 жылғы 10 қыркүйектегi N 1189  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 24 қарашадағы N 1172  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жүктелген функцияларды барынша үнемдi орындауға қол жеткiзу үшiн Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгiнiң, оның комитетiнiң қызметiн қамтамасыз ету. Өзiнiң лауазымдық мiндеттерiн үнемдi орындау және кәсiби шеберлiгiн жетiлдiру үшiн қойылған бiлiктiлiк талаптарға сәйкес кәсiби қызмет саласындағы бiлiм беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық бiлiм мен дағдыларды жаңарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгiнiң аппаратын, оның комитетiн ұстау. Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгi қызметкерлерiнiң бiлiктiлiк деңгейiн көтеру және оларды қайта даярлау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   001        Обеспече-
ние дея-
тельности
уполномо-
ченного
органа в
области
культуры
2         001  Аппарат    Содержание центрального   В те-  Минис-
централь-  аппарата Министерства     чение  терство
ного       культуры Республики Ка-   года   культуры
органа     захстан и его комитета           Респуб-
согласно утвержденному           лики
лимиту штатной числен-           Казах-
ности 99 единиц.                 стан
Содержание, аренда слу-
жебных автотранспортных
средств согласно утвер-
жденному нормативу по-
ложенности в количестве
3 единицы.
Текущий ремонт помещений,
площадью 11000 квадратных
метров.
Оплата услуг по сопровож-
дению и техническому
обслуживанию компьютерной
техники.
Оплата услуг доступа к
сети Интернет.
Приобретение программного
продукта для обеспечения
безопасности - 1 комп-
лект.
Приобретение программного
лицензионного продукта -
7 комплектов.
3         007  Повышение  Приобретение услуг по     В те-  Минис-
квалифи-   повышению квалификации    чение  терство
кации      государственных служащих  года   культуры
государ-   согласно утвержденному           Респуб-
ственных   плану повышения квали-           лики
служащих   фикации, в том числе обу-        Казах-
чению государственному           стан
языку. Среднегодовое
количество государствен-
ных служащих, проходящих
курсы повышения квалифи-
кации - 75 человек.
4         009  Мате-      Приобретение основных     В те-  Минис-
риально-   активов для центрального  чение  терство
техничес-  аппарата Министерства     года   культуры
кое осна-  культуры Республики Ка-          Респуб-
щение      захстан: офисная мебель          лики
государ-   - 11 комплектов, мягкая          Казах-
ственных   мебель - 7 комплектов,           стан
органов    столы - 48 штук, шкаф
плательный - 30 штук,
шкаф для бумаг - 25 штук,
стеллажи - 25 штук, сту-
лья - 150 штук, кресло
руководителя - 36 штук,
холодильники - 7 штук,
кондиционеры - 15 штук,
ковер - 14 штук, дорожки
- 200 метров.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных на Министерство культуры Республики Казахстан функций. Повышение профессионального уровня сотрудников Министерства культуры Республики Казахстан.
Приложение 310
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
235 Министерство культуры Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 002
"Прикладные научные исследования в области культуры"
на 2004 год

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   001       Мәдениет
саласындағы
уәкiлеттi
органның
қызметiн
қамтамасыз
ету
2        001  Орталық      Қазақстан Республи. Жыл    Қазақстан
органның     касы Мәдениет       бойы   Республикасы.
аппараты     министрлiгiнiң             ның Мәдениет
орталық аппаратын          министрлiгi
және оның комите.
тiн 99 бiрлiк штат
санының бекiтiлген
лимитiне сәйкес
ұстау.
Қызметтiк автокө.
лiк құралдарын 3
бiрлiк санында
бекiтiлген тиiстi.
лiк нормативiне
сәйкес ұстау, жалға
алу.
Алаңы 11000 ш.м
үй-жайларды ағымдағы
жөндеу.
Компьютерлiк техни.
каларды iлесу
жөнiндегi көрсетiле.
тiн қызметтерге
ақы төлеу.
Интернет жүйесiнде
көрсетiлетiн қызмет.
терге ақы төлеу.
Мәлiметтердiң
қауiпсiздiгiн қам.
тамасыз ететiн
программалық өнiм
сатып алу - 1
жинақталым.
Лицензиялық
программа өнiмiн
сатып алу - 7
жинақталым.
3        007  Мемлекеттiк  Бiлiктiлiктi артты. жыл    Қазақстан
қызметшi.    рудың бекiтiлген    бойы   Республикасы.
лердiң       жоспарына сәйкес           ның Мәдениет
бiлiктiлi.   мемлекеттiк қызмет.        министрлігі
гiн арттыру  керлердiң бiлiктi.
лiгiн арттыру, оның
iшiнде мемлекеттiк
тiлдi оқыту бойынша
көрсетiлетiн қыз.
меттердi сатып алу.
Бiлiктiлiктi арт.
тыру курстарынан
өтетiн мемлекеттiк
қызметкерлердiң
орта-жылдық саны
- 75 адам.
4        009  Мемлекеттiк  Қазақстан Республи. жыл    Қазақстан
органдарды   касы Мәдениет       бойы   Республикасы.
материал.    министрлiгiнiң             ның Мәдениет
дық-техника. орталық аппаратына         министрлiгi
лық жарақ.   негiзгi aктивтердi
тандыру      сатып алу: офистiк
жиhаз - 11 жинақты.
лым, жұмсақ жиhаз
- 7 жинақталым,
үстелдер - 48 дана,
киiм шкафы - 30
дана, қағаз салатын
шкаф - 25 дана,
стеллаждар - 25
дана, орындықтар -
150 дана, басшының
креслосы - 36 дана,
тоңазытқыштар - 7
дана, кондиционер.
лер - 15 дана,
кiлемдер - 14 дана,
ұзынша кiлем - 200
метр.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгiне жүктелген функциялардың сапалы және уақытылы орындалуы. Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгi қызметкерлерiнiң кәсiби деңгейiн көтеру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
310-қосымша
Ескерту. Қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.12.27. N   197ах   қаулысымен.
235 - Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Мәдениет саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 116587 тысяч тенге (сто шестнадцать миллионов пятьсот восемьдесят семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2003 года N 1172 "Вопросы Министерства культуры Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: координация работ и участие в формировании системы культурных приоритетов, ценности которых идентифицируют национальное сознание с общегосударственными приоритетами политико-экономического развития Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: научно-практический анализ тенденций развития культуры и искусства, выработка эффективных и перспективных моделей функционирования социально-культурной инфраструктуры.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   002        Прикладные Разработка проектов и     В те-  Минис-
научные    научных исследований по   чение  терство
исследова- следующим темам:          года   культуры
ния в об-  1. Историко-культурная           Респуб-
ласти      серия "Наследие Турана".         лики
культуры   2. "Совершенствование            Казах-
деятельности учреждений          стан
социокультурной инфраст-
руктуры Республики
Казахстан".
3. Комплексное исследова-
ние памятников степной
зоны.
4. Тематика репертуара
театров Казахстана за
период 1991 по 2003 годы:
исследование и анализ.
5. "Современная модифика-
ция культурно-досуговых
учреждений на селе:
региональный подход".
6. Развитие культуры
села.
7. Муса Чорманов и его
вклад.
8. Толковый словарь к
обычаям и обрядам казах-
ского народа.
9. Компьютерные исследо-
вания акустики казахских
музыкальных инструментов.
10. Народное творчество
на современном этапе:
анализ и перспективы.
Проведение мероприятий, в
рамках Государственной
программы "Культурное
наследие":
подготовка к изданию Свода
памятников истории и куль-
туры Алматинской, Кызылор-
динской и Северо-Казах-
станской областей;
определение границ терри-
тории и зон охраны объек-
тов культурного и смешан-
ного наследия, включенных
в предварительный список
ЮНЕСКО;
разработка менеджмент-
плана по управлению и
сохранению мавзолея Ходжа
Ахмеда Иасауи;
организация научно-иссле-
довательской экспедиции в
архивы и библиотеки горо-
дов ближнего и дальнего
зарубежья для изучения
наследия казахского
народа;
проведение археологических
исследований в Берельском
археологическом заповед-
нике-музее и других
объектах культуры, предус-
мотренных Государственной
программой "Культурное
наследие".
Проведение государственной
научно-технической экспертизы.
Разработка нормативных документов
по безопасности и охране труда
системы Министерства культуры
Республики Казахстан.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. Пункт 6 с дополнениями - постановлением Правительства РК от 27 декабря 2004 года N 197ах .

1. Құны: 116587 мың теңге (бiр жүз он алты миллион бес жүз сексен жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының "Мәдениет туралы" 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының  33-бабы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 24 қарашадағы N 1172 "Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгiнiң сұрақтары"  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының саяси-экономикалық дамуында ұлттық сананың бiрегейлiгiн және жалпы ұлттық басымдықтарын нығайтатын мәдени бағдарлар жүйесiн қалыптастыру жұмыстарына қатысу мен үйлестiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мәдениет пен өнердiң қазiргi заманғы үрдiстерiне ғылыми-практикалық талдау жасау, әлеуметтiк-мәдени инфрақұрылымның жұмыс iстеуiнiң тиiмдi және перспективалық үлгiлерiн әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1       002   Мәдениет     Мына тақырыптар     жыл    Қазақстан
саласындағы  бойынша жобалар     бойы   Республикасы.
қолданбалы   мен ғылыми зерттеу.        ның Мәдениет
ғылыми       лер әзiрлеу:               министрлігі
зерттеулер   1. "Тұран мұрасы"
мәдени - тарихи
сериясы.
2. "Қазақстан
Республикасының
әлеуметтiк-мәдени
инфрақұрылымдық
мекемелерiнiң
қызметiн жетiлдi.
ру".
3. Далалық аймақ.
тар ескерткiштерiн
кешендi зерттеу.
4. Қазақстан театр.
ларының 1991-2003
жылдар аралығындағы
репертуарларының
тематикасы: талдау
және зерттеу.
5. "Ауылдағы мәдени-
демалыс мекемелерi.
нiң қазiргi
модификациясы".
6. Ауыл мәдениетiн
дамыту.
7. Мұса Шорманов
және оның қосқан
үлесi.
8. Қазақ халқының
салт-дәстүрлерiнiң
түсiндiрме сөздiгi.
9. Қазақ музыкалық
аспаптарының акус.
тикасын компьютер.
лiк зерттеу.
10. Қазiргi заманғы
халық шығармашылы.
ғы: талдау және
перспективалар.
Мемлекеттiк бағдар.
лама "Мәдени
мұрағаттар" бойынша
iс-шаралар жүргiзу:
Алматы, Қызылорда
және Солтүстiк
Қазақстан облыста.
рындағы тарих және
мәдениет ескерткiш.
терiнiң жиынтығын
бастырып шығаруға
дайындық;
ЮНЕСКО-ның алдын
ала жасаған тiзiмi.
не енгiзiлген
аумақтардың шекара.
лары мен мәдени
және аралас мұра
объектiлерiн
қорғаудың зоналарын
анықтау;
Қожа Ахмет Иассауи
кесенесiн басқару
және сақтау жөнiнде
менеджмент жоспар
әзiрлеу;
Қазақ халқының
мұрасын зерттеу
үшiн жақын және
алыс шет елдер
қалаларының мұра.
ғаттары мен кiтап.
ханаларына ғылыми
зерттеу экспедиция.
ларын ұйымдастыру;
"Мәдени мұра"
Мемлекеттiк бағдар.
ламасы шеңберiнде
Берел археологиялық
қорық-мұражайына
және басқа да мәдени
объектiлерге архео.
логиялық зерттеулер
жүргiзу. Мемлекеттiк
ғылыми-техникалық
сараптама жүргiзу.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет министрлігі
жүйесiнiң қауіпсiздiк
және еңбектi қорғау
жөнiндегі нормативтiк
құжаттарды әзiрлеу.
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: в результате разработки указанных научных исследований в области культуры будет укреплена научно-методическая база культуры и подготовлены практические рекомендации для развития отрасли.
Приложение 311
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
235 Министерство культуры Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканском бюджетной программы 003
"Хранение историко-культурных ценностей"
на 2004 год
1. Стоимость: 480219 тысяч тенге (четыреста восемьдесят миллионов двести девятнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре"; статья 4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании историко-культурного наследия"; постановление Правительства Республики Казахстан от 18 января 2001 года N 67 "О создании государственного учреждения "Музей Первого Президента Республики Казахстан" Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 октября 2000 года N 1620 "О реорганизации отдельных государственных учреждений Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2000 года N 229 "Об утверждении лимитов штатной численности государственных учреждений, подведомственных центральным исполнительным органам"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2003 года N 1172 "Вопросы Министерства культуры Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: сбор и сохранение памятников материальной и духовной культуры этносов, проживающих на территории Казахстана; популяризация и распространение знаний в этом направлении среди населения; содействие процессу духовного и морального обновления общества; воспитание у подрастающего поколения новых ценностных ориентиров через изучение богатого культурного наследия.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение сохранности, учета, комплектования, изучения и использования историко-культурного наследия; оказание методической помощи профильным музеям, координация их деятельности путем распространения методической литературы, проведения консультаций, рецензирования результатов их деятельности; проведение тематических семинаров.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: көрсетiлген ғылыми зерттеулердi әзiрлеу нәтижесiнде мәдениеттiң ғылыми-методикалық базасы нығайтылатын болады және саланың дамуы үшiн практикалық ұсынымдар даярлайды.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
311-қосымша
Ескерту. 311-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.10.14. N 1051  қаулысымен , 2004.12.27. N   197ах   қаулысымен.
235 - Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 480219 мың теңге (төрт жүз сексен миллион екi жүз он тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының "Мәдениет туралы" 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының  33-бабы , Қазақстан Республикасының "Тарихи-мәдени мұраны қорғау және пайдалану туралы" 1992 жылғы 2 шiлдедегi Заңының  4-бабы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасының бiрiншi Президентi мұражайы" мемлекеттiк ұйым құру туралы" 2001 жылғы 18 қаңтардағы N 67  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Кейбiр мемлекеттiк мекемелердi қайта құру туралы" Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгi" 2000 жылғы 27 қазандағы N 1620  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Орталық атқарушы органдарға бағынышты мемлекеттiк ұйымдардың штат кестесiнiң лимитiн бекiту туралы" 2000 жылғы 12 ақпандағы N 229  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгiнiң сұрақтары" 2003 жылғы 24 қарашадағы N 1172  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан территориясында тұратын этностардың материалдық және рухани ескерткiштердi сақтау және жинақтау; халық арасында осы бағыттағы бiлiмдi тарату; қоғамның моральдық және рухани жаңғыруына әсер ету; өскелең ұрпаққа халықтың мәдени байлығын оқыту арқылы жаңа рухта тәрбиелеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау, тiркеу, жинақтау, оқу мен пайдалануды қамтамасыз ету; әдiстемелiк әдебиеттер тарату арқылы салалық мұражайларға әдiстемелiк көмек көрсету, кеңестер беру олардың iс әрекеттерi нәтижелерiн бағалау, тақырыптық семинарлар өткiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   003        Хранение   Создание условий, обеспе- В те-  Минис-
историко-  чивающих полную сохран-   чение  терство
культурных ность музейных предметов, года   культуры
ценностей  гарантирующих от разруше-        Респуб-
ния, порчи, хищения;             лики
создание рациональной            Казах-
системы хранения.                стан
Покрытие убытков 8 рес-
публиканских организаций,
связанных с обеспечением
сохранности, учета, комп-
лектования и реставрации
историко-культурных цен-
ностей.
Приобретение основных
активов:
Центральный государствен-        Цент-
ный музей Республики             ральный
Казахстан                        государ-
кондиционеры - 5 штук.           ственный
ксерокс - 1 единица,             Музей РК
экспонат - 1 единица
Музей искусств имени             Музей
Кастеева 6 произведений          искусств
в основной фонд                  им. Кас-
теева
Дирекция выставок и              Дирекция
аукционов 10 произведений        выставок
в основной фонд.                 и аук-
ционов
Государственная коллекция        Государ-
уникальных смычковых             ственная
инструментов                     коллек-
сейфов для хранения              ция уни-
уникальных инструментов -        кальных
1 штука; компьютера -            смычко-
1 комплекс; цифрового            вых ин-
фотоаппарата - 1 штука;          стру-
столов - 2 штуки;                ментов
стульев - 2 штуки;
кресел - 2 штуки.
Содержание Музея золота и        Музей
драгоценных металлов в           золота и
пределах лимита штатной          драго-
численности - 25 единиц.         ценных
Приобретение:                    металлов
экспонатов - 100 единиц.
экспозиционных витрин -
10 штук.
аудиовизуальной техники
- 1 комплект.
сейфов для хранения
музейных экспонатов - 4
штуки.
несгораемых сейфов -
4 штуки.
Содержание Президентского        Прези-
центра культуры Респуб-          дентский
лики Казахстан в пределах        центр
лимита штатной численнос-        культуры
ти - 350 единиц.                 Респуб-
Приобретение:                    лики
светового оборудования для       Казах-
концертного зала -               стан;
1 комплект; оборудования
для формирования и
реставрации музейного
центра - 3 комплекта;
экспонатов - 50 штук;
цифровой системы синхрон-
ного перевода.
Создание центра по форми-
рованию и реставрации
музейного фонда, имеющего
особое значение для
национальной истории в
рамках Государственной
программы "Культурное
наследие"
Содержание Музея Первого         Музей
Президента Республики            Первого
Казахстан в пределах             Прези-
лимита штатной числен-           дента
ности - 15 единиц.               Респуб-
Приобретение:                    лики
оборудования для хране-          Казах-
ния - 16 штук,                   стан
экспонатов - 1088 штук,
компьютеров - 12 комп-
лектов,
видеотехники - 5 штук.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 октября 2004 г. N 1051 ; от 27 декабря 2004 года N 197ах .

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   003       Тарихи-      Мұражай заттарын    жыл    Қазақстан
мәдени       толығымен сақтауды  бойы   Республикасы.
құндылықтар. бұзылудан, жоғалу.         ның Мәдениет
ды сақтау    дан қамтамасыз             министрлігі
ететiн жағдайлар
жасау.
Тарихи-мәдени
құндылықтарды
сақтау, тiркеу,
жинақтау және жөн.
деудi қамтамасыз
етуге байланысты
республикалық 8
ұйымның шығындарын
жабу.
Мемлекеттiк орталық        Мемлекеттік
мұражайға:                 орталық
тоңазытқыштар - 5          мұражай
дана;
көбейткiш - 1 бiрлiк,
сатып алу.
Ә.Қастеев мұражайы.        Ә.Қастеев
на:                        мұражайы
ерекше қордан 6            Көрмелер және
жұмыс сатып алу.           аукциондар
Көрмелер және аукци.       дирекциясы
ондар дирекциясына:        уникалдық
ерекше қордан 10           құралдар
жұмыс сатып алу;           коллекциясы
уникалдық құралдар
коллекциясына;
бiрегей құралдарды
сақтауға арналған
сейфтер - 1 дана;
компьютер - 1 жиынтық;
цифрлi фотоаппарат -
1 дана; үстел - 2 дана;
орындық - 2 дана;
кресло - 2 дана
сатып алу.
Алтын және қымбат
металдар мұражайын         Алтын және
штат кестесi лимитi.       қымбат
не сай ұстау - 25          металдар
бiрлiк.                    мұражайы
Сатып алу:
экспонаттар - 100
бiрлiк;
экспозициялық витри.
налар - 10 дана;
аудиовизуалды
техника - 1 дана;
мұражай экспонатта.
рын сақтауға
арналған сейфтер -
4 дана;
жанбайтын сейф -
4 дана.
Қазақстан Республи.
касы Президенттiк
мәдени орталығын
штат кестесi
лимитiне сай ұстау
- 350 бiрлiк.
Сатып алу:
концерттiк залға
арналған жарық жаб-
дықтары - 1 жиынтық;
мұражай орталығын
құруға және қалпына
келтiруге арналған
жабдықтар - 3 жиынтық;
экспонаттар - 50 дана;
iлеспе аударма
сандық жүйесi;
Ұлттық тарих үшiн
ерекше маңызы бар          Қазақстан
музей қорын қалып.         Республикасы
тастыру және жаңғыр.       Президенттік
тудың Орталығын            мәдени
құру мемлекеттiк           орталығы
бағдарлама "Мәдени
мұра" негiзiнде.
Қазақстан Республи.
касының Бiрiншi
Президентi мұражайын
штат кестесi лимитi.
не сай ұстау - 15
бiрлiк.
Сатып алу:
сақтау құралдары -
16 дана;                   Қазақстан
экспонаттар - 1088         Республикасы.
дана;                      ның Бiрiншi
арнайы витриналар          Президенттiң
- 100 дана;                мұражайы
компьютерлер - 6
комплект;
бейнетехника - 5
дана.
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: дальнейшее развитие, улучшение культурного и духовного облика города Астаны, ознакомления широкой общественности с историческим достоянием этносов Казахстана, достижениями мировой литературы и искусства.
Приложение 312
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
235 Министерство культуры Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 004
"Обеспечение сохранности памятников
историко-культурного наследия" на 2004 год
1. Стоимость: 279978 тысяч тенге (двести семьдесят девять миллионов девятьсот семьдесят восемь тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре"; статья 4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании историко-культурного наследия"; постановление Правительства Республики Казахстан от 14 октября 2003 года N 1052 "О создании государственного учреждения "Государственный историко-культурный и природный заповедник музей "Тамгалы" в Алматинской области"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2003 года N 1172 "Вопросы Министерства культуры Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение сохранности памятников истории культуры, входящих в состав музеев-заповедников.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение государственного учета памятников и памятных мест, их паспортизация, выявление новых памятников, обеспечение юридической охраны каждого памятника, проведение археологических разведок, экспедиций и экскурсий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   004        Обеспече-
ние сох-
ранности
памятников
историко-
культур-
ного нас-
ледия

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Астана қаласының мәдени, рухани келбетiн жақсарту мен одан әрi дамыту жалпы қауымды әлемдiк әдебиет және өнер жетiстiктерiмен, Қазақстан этностары тарихи құндылықтарымен таныстыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
312-қосымша
Ескерту. 312-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K  қаулысымен , 2004.12.27. N   197ах   қаулысымен.
235 - Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Тарихи-мәдени мұра ескерткiштерiн сақтауды қамтамасыз ету"
деген 004 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 279978 мың теңге (екі жүз жетпіс тоғыз миллион тоғыз жүз жетпiс сегіз мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының "Мәдениет туралы" 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының  33-бабы , Қазақстан Республикасының "Тарихи-мәдени мұраларды қорғау және пайдалану туралы" 1992 жылғы 2 шiлдедегi Заңының  4-бабы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Алматы облысында "Тамғалы" мемлекеттiк тарихи-мәдени және табиғат мұражайы" мемлекеттiк ұйым құру туралы" 2003 жылғы 14 қазандағы N 1052  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгiнiң сұрақтары" 2003 жылғы 24 қарашадағы N 1172  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мұражай-қорықтар құрамына енетiн мәдениет ескерткiштерiнiң сақталуын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ескерткiштер мен зерде орындарын мемлекеттiк есепке алуды қамтамасыз ету, оларды паспорттау, жаңа ескерткiштердi анықтау, әрбiр ескерткiштi заңды қорғауды қамтамасыз ету, археологиялық барлаулар, экспедициялар мен экскурсиялар жүргiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   004       Тарихи-мәде.
ни мұра
ескерткiш.
терiн сақ.
тауды
қамтамасыз
ету

2         100  Обеспече-  Содержание Отрарского     В те-  Минис-
ние сох-   государственного археоло- чение  терство
ранности   гического заповедника-    года   культуры
памятников музея в пределах лимита          Респуб-
историко-  штатной численности - 56         лики Ка-
культур-   единиц.                          захстан
ного                                        Республи-
наследия                                    канское
государ-
ственное
предприя-
тие "Рес-
публикан-
ское
ремонтно-
строи-
тельное
и рестав-
рационное
управление"
Приобретение:                    Отрар-
музейных экспонатов - 210        ский
ед.                              государ-
ственный
археоло-
гический
заповед-
ник-
музей
Содержание Национального         Нацио-
историко-культурного и           нальный
природного заповедника           истори-
"Улы-Тау" в пределах             ко-
лимита штатной числен-           культур-
ности - 22 единицы.              ный и
Приобретение:                    природ-
экспонатов - 5 шт.               ный за-
стульев - 20 шт.                 поведник
столов - 6 шт.                   "Улы-
Тау"
Содержание Государствен-         Государ-
ного историко-культур-           ственный
ного заповедника-музея           истори-
"Азрет-Султан" в пределах        ко-
лимита штатной числен-           культур-
ности - 19 единиц.               ный за-
Приобретение:                    поведник
экспонатов - 700 шт.             -музей
"Азрет-
Султан"
Содержание Государствен-         Государ-
ного историко-культурного        ственный
и литературно мемориаль-         истори-
ного заповедника Абая            ко-
"Жидебай- Борили" в пре-         культур-
делах лимита штатной             ный и
численности - 74 единицы.        литера-
Приобретение:                    турно-
литературы - 74 экз.             мемо-
экспонатов - 15 ед.              риальный
компьютера - 1 комплект          заповед-
лазерного ксерокса - 1 шт.       ник Абай
цифрового фотоаппарата -         "Жиде-
1 шт.                            бай-
Борили"
Содержание Государствен-         Государ-
ного историко-культурного        ственный
заповедника-музея "Па-           истори-
мятник древнего Тараза" в        ко-
пределах лимита штатной          культур-
численности - 15 единиц.         ный за-
Приобретение:                    поведник
автомашины - 1 шт.               -музей
копировального аппарата         "Памят-
- 1 штука.                       ники
древнего
Тараза"
Содержание Государствен-
ного историко-культурного
заповедника-музея "Тамга-
лы" в пределах лимита
штатной численности - 29
единиц.
3         101  Восстанов- Выполнение работ по ре-   В те-  Минис-
ление па-  монту и реставрации:      чение  терство
мятников   Верненское трехклассное   года   культуры
историко-  училище в г. Алматы,             Респуб-
культур-   ХIХ в.;                          лики
ного       Мавзолея Айша-Биби,              Казах-
наследия   XII-XIII вв.;                    стан
Уш-Аралская мечеть -             Республи-
медресе XVIII-XIX вв.;           канское
Мечеть медресе Аккойлы,          государ-
ХIХ в (заповедник-музей          ственное
"Ордабасы");                     предприя-
Архитектурно-культовые           тие "Рес-
комплексы с.Турбат               публикан-
(Исмаил-Ата) XIII- ХYI           ское
вв.;                             ремонтно-
Некрополь Шопан-ата:             строи-
пещерная мечеть IX-XIX           тельное
вв.;                             и рестав-
Мавзолей Сырлы-Там на            рационное
Инкардарье ХIII в.;            управление"
Комплекс Ханской ставки
Букеевской Орды;
Дворцовый комплекс
Акыртас;
Мавзолей Арыстанбаб, XII
в.;
Исторические памятники
городища Отрар XIII-XV
вв.;
Историко-краеведческого
музея Северо-Казахстанской
области;
Разработка проектно-
сметной документации
объектов, подлежащих
реставрации и консерва-
ции, восстановлению в
рамках Государственной
программы "Культурное
наследие".
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. Пункт 6 с дополнениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к ; от 27 декабря 2004 года N 197ах .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение сохранности памятников истории культуры, входящих в состав музеев-заповедников как народное достояние. Обеспечение широкого доступа населения и туристов.
Приложение 313
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
235 Министерство культуры Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 005
"Производство национальных фильмов" на 2004 год

2        100  Тарихи-мәде. Отырар мемлекеттiк  жыл    Қазақстан
ни мұра      археологиялық       бойы   Республикасы.
ескерткiш.   қорық-мұражайын            ның Мәдениет
терiн сақ.   56 бiрлiк штат             министрлігі
тауды        санының шегiнде
қамтамасыз   қаржыландыру.
ету          Сатып алу:                 Отырар
мұражайлық                 мемлекеттік
экспонаттар - 210          археологиялық
дана.                      қорық-мұра.
жайы
"Ұлытау" ұлттық
тарихи-мәдени және         "Ұлытау"
табиғи қорығын 22          ұлттық
бiрлiк штат санының        тарихи-мәдени
лимитi шегiнде             және табиғи
қаржыландыру.              қорығы
Сатып алу:
экспонаттар - 5
дана;
орындықтар - 20
дана;
үстелдер - 6
дана;
"Әзiрет-Сұлтан"            "Әзiрет-
мемлекеттiк тарихи-        Сұлтан" мемле.
мәдени қорық-мұра.         кеттік тарихи-
жайын 19 бiрлiк штат       мәдени қорық-
санының лимиттi            мұражайы
шегінде қаржылан.
дыру.
Сатып алу:
экспонаттар - 700
дана;
Абай "Жидебай-Бөрi.
лi" мемлекеттiк            Абай атындағы
тарихи-мәдени және         мемлекеттiк
әдеби-мемориалдық          тарихи-мәдени
қорық-мұражайын 74         және әдеби-
бiрлiк штат санының        мемориалдық
лимитi шегiнде             қорық-мұражайы
қаржыландыру.
Сатып алу:
әдебиеттер - 74
дана;
экспонаттар - 15
дана;
компьютер - 1
комплект;
лазерлiк ксерокс -
1 дана;
цифрлық фотоаппарат
- 1 дана.
"Ежелгi Тараз ескерт.      "Ежелгi Тараз
кiшi" мемлекеттiк          ескерткiшi"
тарихи-мәдени              мемлекеттiк
қорық-мұражайын 15         тарихи-мәдени
бiрлiк штат санының        қорық-мұражайы
лимитi шегiнде
қаржыландыру
Сатып алу:
автомашина - 1
дана, көбейткiш
аппарат - 1 дана.
"Таңбалы" мемлекет.
тiк тарихи-мәдени
қoрық-мұражайын 29
бiрлiк штат санының
лимитi шегiнде
қаржыландыру.
3        101  Тарихи-      Жөндеу және қайта   жыл    Қазақстан
мәдени       жаңарту жұмыстарын  бойы   Республикасы.
мұра ескерт. жүргізу:                   ның Мәдениет
кіштерін     Алматы қаласындағы         министрлiгi
қалпына      Верный үшсыныптық          "Республикалық
келтiру      училищесi, XIX ғ.;         жөндеу-құрылыс
Айша-Бибi мазары,          және қайта
ХII-ХIII ғ.;               жаңарту
Үшарал мешiт-медре.        басқармасы"
сесi, XVIII-ХIXғғ.;        республикалық
Аққойлы мешiт-             мемлекеттiк
медресесi, XIX ғ.          кәсіпорны
("Ордабасы" музей-
қорығы);
Тұрбат ауылындағы
(Исмайыл-Ата)
архитектуралық-
культтық кешенi,
XІII-XVI ғғ.;
Шопан-ата некро.
полi: үңгiрлiк
мешiтi, ІХ-ХIХ ғғ.;
Іңкәрдариядағы
Сырлы-Там кесенесi,
XIII ғ. - Бөкей
Ордадағы Хан тағы
кешенi;
Ақыртас сарай
кешенi;
Арыстанбаб кесенесi,
XII ғ.;
Отырар қалашығында.
ғы тарихи ескерт.
кiштер, XIII-XV ғғ.;
Солтүстік Қазақстан
облысының тарихи-
өлкетану мұражайы;
Тарихи-мәдени
ескерткiштердiң
күрделi жөндеуге
жататындарына
құжаттық-сметалық
жоба жасау
Мемлекеттiк
бағдарлама "Мәдени
мұра" негiзiнде.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мұражай-қорықтар құрамына енетiн мәдениет тарихы ескерткiштерiнiң халық игiлiгi ретiнде сақталуын қамтамасыз ету. Тұрғындардың және туристердiң көптеп келулерiн қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
313-қосымша
Ескерту. 313-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K  қаулысымен .
235 - Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Ұлттық фильмдер шығару"
деген 005 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 1806795 тысяч тенге (один миллиард восемьсот шесть миллионов семьсот девяносто пять тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2003 года N 1172 "Вопросы Министерства культуры Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: удовлетворение духовных потребностей населения республики, нравственно-эстетическое и культурное воспитание, укрепление межнационального согласия и внутриполитической стабильности, формирование казахстанского патриотизма.
5. Задачи бюджетной программы: производство национальных фильмов, отражающих весь спектр действительности современного казахстанского общества, а также многовековую историю казахского народа; развитие национальной кинематографии.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   005        Производ-  Производство фильмов:     В те-  Минис-
ство на-   Переходящие художествен-  чение  терство
циональных ные фильмы: "Кочевник",   года   культуры
фильмов    "Меч Махамбета", "Мустафа        Респуб-
Шокай", "Дом у соленного         лики
озера", "Путевой обход-          Казах-
чик", "Дебют" ("Муха",           стан
"Ноктюрн"), "Братья Жу-          Республи-
мановы" ("ЗЕРО"). Запуск         канское
художественных фильмов:          государ-
"Баллада забытых лет",           ственное
"Куна", "Ночной блюз",           казенное
"Фифти-фифти", "Ангело-          предприя-
чек".                            тие "НК
Завершение художественного    "Казахфильм"
фильма: "Божественная
аномалия".
Документальные фильмы:
"Аул Куляш", "Портрет
аксакала", "Было или не
было иго", "Русский язык",
"Поздняя любовь классика",
"В начале славных дел".
Анимационные фильмы:
"Куйыршык", "Перст
судьбы".
Дубляж национальных филь-
мов и формирования сце-
нарного резерва.
Обеспечение непрерывного
кинотехнологического
процесса.
Хранение и тиражирование
национальных фильмов.
Капитальный ремонт НК            РГКП НК
"Казахфильм" в соответ-          "Казах-
ствии с проектно-сметной         фильм"
документации и заключе-
нием государственной
экспертизы.
Приобретение проявочного         РГКП НК
оборудования.                    "Казах-
фильм"
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. Пункт 6 с дополнениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .

1. Құны: 1806795 мың теңге (бiр миллиард сегiз жүз алты миллион жетi жүз тоқсан бес мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының  33-бабы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгiнiң сұрақтары" 2003 жылғы 24 қарашадағы N 1172  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республика халқының рухани сұраныстарын қанағаттандыру, рухани-эстетикалық және мәдени тәрбие, ұлтаралық келісiм мен ішкi саяси тұрақтылықты нығайту, қазақстандық патриотизмдi қалыптастыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: қазiргi қазақстандық қоғамның барлық шынайы өмiрiн, сондай-ақ қазақ халқының сан ғасырлық тарихын көрсететiн ұлттық фильмдер өндiрiсi; ұлттық кинематографияны дамыту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   005       Ұлттық       Фильмдер шығару:    жыл    Қазақстан
фильмдер     Жалғастыруға        бойы   Республикасы.
шығару       жататын көркем             ның Мәдениет
фильмдер:                  министрлігі
"Кочевник", "Меч          "Қазақфильм"ҰК"
Махамбета", "Мұста.        республикалық
фа Шоқай", "Дом у          мемлекеттік
соленного озера",          қазыналық
"Путевой обходчик",        кәсiпорны
"Дебют" ("Муха",
"Ноктюрн"),
"Ағайынды Жұманов.
тар" ("Зеро").
Көркем фильмдердi
шығару: "Баллада
забытых лет",
"Күнә", "Ночной
блюз", "Фифти-
фифти",
"Ангелочек".
"Божественная ано-
малия" көркем
фильмiн аяқтау.
Деректi фильмдердi
шығару:
"Ауыл Күләш",
"Ақсақал портретi",
"Было или не было
иго", "Русский
язык", "Поздняя
любовь классика",
"В начале славных
дел". Анимациялық
фильмдердi шығару:
"Құйыршық", "Перст
судьбы".
Фильмдердi дубляж
жасау және сценарий.
лар резервi.
Үздiксiз кинотехно.
логиялық процестердi
қамтамасыз ету.
Ұлттық фильмдердi
сақтау және тарату
"Қазақфильм" ҰК-на
құжаттық-сметалық
жоба негiзiнде
күрделi жөндеу
жүргiзу.
Жарияланған тізім        ҰК "Қазақфильм"
негізінде жабдықтар
сатып алу
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение роли национальных фильмов в идеологическом воспитании населения республики и формировании имиджа Республики Казахстан.
Приложение 314
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
235 Министерство культуры Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 006
"Обеспечение сохранности архивного фонда" на 2004 год
1. Стоимость: 83150 тысяч тенге (восемьдесят три миллиона сто пятьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года "О Национальном архивном фонде и архивах"; Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О средствах массовой информации"; постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 1999 года N 1538 "Об утверждении Положения о Национальном архивном фонде Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2001 года N 797 "Об утверждении Программы развития архивного дела в Республике Казахстан на 2001-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 26 января 2001 года N 146 "О концепции развития архивного дела в Республике Казахстан на 2001-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2002 года N 578 "Об утверждении Положения о Государственном страховом фонде копий документов"; постановление Правительства Республики от 24 ноября 2003 года N 1172 "Вопросы Министерства культуры Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение сохранности архивных документов, Архива фонда печатных изданий на основе контрольных экземпляров несекретных изданий, выходящих на территории Республики Казахстан, а также напечатанных по заказам за границей, доукомплектование его недостающими изданиями, Республиканского научного центра государственной библиографии, статистики печати, централизованной каталогизации, учета и научной обработки всех произведений печати, функционирование по международной стандартной нумерации книг (ISBN) и сериальных изданий (ISSN), обеспечение развития и совершенствования архивного дела в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение научно-библиографического центра; осуществление библиографической обработки основных видов публикации, вышедших в республике на всех языках; организация учета, контроля и научной обработки всех произведений печати, выходящих на территории республики, подготовка статистических сборников о развитии печати в Республике Казахстан; обеспечение информацией о печатных продукциях страны вышестоящих инстанций, республиканских организаций, библиотек, а также частных лиц; введение системы каталогов и карточек, отражающих все виды публикаций, вышедших в республике на всех языках за период с 1917 года; создание обменного фонда для сбора материалов о Республике Казахстан, вышедших за ее пределами; выявление и учет, библиографическое описание и систематизация опубликованных в Казахстане произведений о республиках СНГ и передача карточек с библиографическими описаниями в другие книжные палаты; контроль за соблюдением издательствами и издающими организациями требований ГОСТов и другой нормативно-регламентирующей документации, оказание медико-консультативной помощи в оформлении изданий; выполнение функций по международной стандартной нумерации книг ISBN и сериальным изданиям ISSN; обеспечение своевременного пополнения ежегодными поступлениями печатных изданий архивного фонда и ее обработки и дезинфекции; комплектование, хранение и использование документов Национального архивного фонда Республики Казахстан, отложившихся в деятельности республиканских государственных юридических лиц, а также физических и негосударственных юридических лиц, осуществление государственного учета документов Национального архивного фонда Республики Казахстан, в т. ч. созданных до 1917 года, ведение научно-исследовательской и научно-методической работы в области архивного дела, документоведения, с управленческой, аудиовизуальной и научно-технической документацией, выработка оптимальной модели функционирования архивной сферы, адаптации ее к условиям рыночной экономики, совершенствование механизма накопления, систематизации, поиска и использования информационных ресурсов, развитие материально-технической базы отрасли.

7. Бюджеттік бағдарламасы орындаудан күтілетін нәтижелер: республика халқын идеологиялық тәрбиелеуде және Қазақстан Республикасының беделін қалыптастыруда ұлттық фильмдердің рөлін арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
314-қосымша
235 - Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Мұрағат қорын сақтауды қамтамасыз ету"
деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 83150 мың теңге (сексен үш миллион бip жүз елу мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 22 қыркүйектегi "Ұлттық мұрағат қоры мен мұрағаттар туралы"  Заңы ; Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 10 қарашадағы "Қазақстан Республикасының "Ұлттық мұрағат қоры мен мұрағаттар туралы" заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" N 256-IІ  Заңы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 11 маусымдағы "Қазақстан Республикасындағы 2001-2005 жылдарға арналған мұрағат iсiн дамыту бағдарламасы туралы" N 797  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 26 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы 2001-2005 жылдарға арналған мұрағат iсiн дамыту тұжырымдамасы туралы" N 146  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 28 мамырдағы "Құжат көшiрмелерiнiң мемлекеттiк сақтандыру қоры туралы ереженi бекiту туралы" N 578  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгiнiң сұрақтары" 2003 жылғы 24 қарашадағы N 1172  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мұрағат құжаттарын, Қазақстан Республикасы аумағында шығатын құпия емес басылымдардың бақылаушы данасы негiзiнде мұрағат қорын сақтауды қамтамасыз ету, сондай-ақ Мемлекеттiк библиографияның ғылыми орталығын, басылымдар статистикасы мен орталықтандырылған каталогты шет елде тапсырыспен басылған, жетiспейтiн басылымдармен қамту, барлық жарияланымдарды есепке қою мен ғылыми сұрыптау, кiтаптар (ISВN) мен сериялық басылымдардың (ISSN) халықаралық стандарттық реттiлiгiн қолданысқа енгiзу, Қазақстан Республикасындағы мұрағат iсiн дамыту мен жетiлдiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ғылыми-библиографиялық орталықты қамтамасыз ету; республикада барлық тiлде шығатын жарияланымдардың негiзгi түрлерiн библиографиялық сұрыптауды iс жүзiне асыру; Қазақстан Республикасындағы баспаның дамуы туралы статистикалық жинақтарды әзiрлеу, республика аумағында барлық баспасөз шығарылымдарының ғылыми өңделуiн, бақылануын, есепке алынуын ұйымдастыру; жоғары тұрған инстанцияларды, республикалық мекемелердi, кiтапханаларды және жеке тұлғаларды елдiң басылым өнiмдерi туралы ақпаратпен қамтамасыз ету; 1917 жылдан бастап республикада барлық тiлде шыққан жарияланымдарды тiркейтiн каталоггар мен түбiртектер жасау; Қазақстан Республикасы туралы шет жерде шыққан ақпаратты жинау үшiн алмасу қорын жасау; ТМД республикалары туралы Қазақстанда жарияланған шығармаларды табу және есепке алу, библиографиялық сипаттау және жүйелеу және библиографиялық сипаттау түсiрiлген карточкаларды басқа кiтап палаталарына жiберу; баспалар мен басушы ұйымдардың МЕСТ және басқа да нормативтiк-регламенттеушi құжаттың талаптарын сақтауына бақылау жасау, басылымдарды рәсiмдеуде медико-консультативтiк көмек көрсету; ISBN және ISSN кiтаптар мен сериялық басылымдардың халықаралық стандарттық реттiлiгiн қолданысқа енгiзу; мұрағат қорын жыл сайынғы баспасөз басылымдарымен уақытылы қамтамасыз ету, оны өңдеу және дезинфекциялау; республикалық мемлекеттiк заңды тұлғалар, сондай-ақ жеке және мемлекеттiк емес заңды тұлғалар қызметiне байланысты Қазақстан Республикасының Ұлттық мұрағат қорындағы барлық құжаттарды, соның iшiнде 1917 жылға дейiнгiсiн, жиынтықтау, сақтау және пайдалануды жүзеге асыру; мұрағат iсiнде ғылыми-зерттеу, ғылыми-әдiстемелiк жұмыстар жүргiзу; басқару, аудиовизуальдық, ғылыми-техникалық құжаттармен жұмыс; ақпараттық ресурстарды жинау, жүйелендіру, іздеу мен пайдалану тетіктерін жетiлдiру, оны нарық экономикасының талаптарына сәйкестендiру, саланың материалдық-техникалық базасын дамыту.

1   006        Обеспече-
ние сох-
ранности
архивного
фонда
2         100  Обеспече-  Содержание Центрального   В те-  Минис-
ние сох-   государственного архива   чение  терство
ранности   Республики Казахстан в    года   культуры
архивных   пределах лимита штатной          Респуб-
документов численности (116 единиц).        лики
Создание центра по стра-         Казах-
ховому копированию и             стан
реставрации архивных
документов.
3         101  Развитие   Проведение мероприятий по В те-  Минис-
архивного  реализации "Программы     чение  терство
дела в     развития архивного дела в года   культуры
Республике Республике Казахстан на          Респуб-
Казахстан  2001-2005 годы".                 лики
Реархивация кинофотодо-          Казах-
кументов и звукозаписей          стан
в рамках Государственной
программы "Культурное
наследие"
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: достижение необходимых условий по обеспечению сохранности, комплектованию, хранению и использованию документов Архивного фонда и Фонда печатных изданий, совершенствование деятельности архивной сферы, завершение адаптации государственных архивных учреждений к условиям рыночной экономики, модернизация материально-технической базы государственных архивов и приближение ее к современным стандартам.
Приложение 315
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
235 Министерство культуры Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 007
"Проведение социально значимых и культурных мероприятий"
на 2004 год
1. Стоимость: 195000 тысяч тенге (сто девяносто пять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 1999 года N 1465 "О праздновании юбилеев и памятных дат"; распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 26 февраля 2003 года N 28-р "О перечне юбилеев и памятных дат, проводимых на республиканском уровне в 2003-2006 годах"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2003 года N 1172 "Вопросы Министерства культуры Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: проведение юбилейных и памятных дат.
5. Задачи бюджетной программы: организация и проведение юбилейных мероприятий и памятных дат.

1   006       Мұрағат
қорын
сақтауды
қамтама.
сыз ету
2        100  Мұрағат    Қазақстан Республи.   жыл    Қазақстан
құжаттары. касының Орталық       бойы   Республикасы.
ның сақта. мемлекеттiк мұраға.          ның Мәдениет
луын қам.  тын штаттық бiрлiк           министрлiгi
тамасыз    лимитi шегiнде
ету        қаржыландыру (116
бiрлiк).
Мұрағат құжаттарын
өңдеу және сақтан.
дыру көшiрмесi
орталығын құру.
3        101  Қазақстан  "2001-2005 жылдарға   жыл    Қазақстан
Республи.  арналған Қазақстан    бойы   Республикасы.
касында    Республикасы мұрағат         ның Мәдениет
мұрағат    iсiн дамыту бағдар.          министрлiгi
iсiн       ламасын" жүзеге асыру
дамыту     мақсатында іс-шаралар
өткiзу.
"Мәдени мұра" мемле.
кеттiк бағдарламасы.
ның аясында киносу.
рет құжаттарды және
дыбысжазуларды
мұрағаттау.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Мұрағат қоры мен Мерзiмдi басылымдар қорындағы құжаттарды сақтау, жиынтықтау, пайдалануды қамтамасыз ету үшiн қажеттi жағдайлар жасауға қол жеткізу, мемлекеттік мұрағат мекемелерін нарықтық экономика жағдайына бейімдеуді аяқтау, мұрағат саласының қызметін жетілдіру, мемлекеттік мұрағаттардың материалдық-техникалық базасын жаңарту және қазіргі стандарттарға сәйкестендіру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
315-қосымша
Ескерту. 315-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.12.27. N   197ах   қаулысымен.
235 - Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Әлеуметтiк маңызды және мәдени iс-шараларды өткiзу"
деген 007 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 195000 мың теңге (бiр жүз тоқсан бес миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының "Мәдениет туралы" 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының  33-бабы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Мерейтойлар мен атаулы күндердi өткiзу туралы" 1999 жылғы 28 қыркүйектегi N 1465  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 2003 жылғы 26 ақпандағы N 28-p "2003-2006 жылдар аралығында Республикалық масштабта өткiзiлетiн күндер мен юбилейлер"  өкiмi ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгiнiң сұрақтары" 2003 жылғы 24 қарашадағы N 1172  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мерейтойлар мен атаулы күндердi өткiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мерейтойлық және атаулы күндердi ұйымдастыру және өткiзу.

1   007        Проведение Проведение социально зна- В те-  Минис-
социально  чимых и культурных меро-  чение  терство
значимых и приятий:                  года   культуры
культурных 100 лет со дня рождения          Респуб-
мероприя-  народного артиста Казах-         лики
тий        стана Ж. Елебекова;              Казах-
100-летие Маргулана              стан
Алкея;
100-летие Кастеева
Абылхана;
100 лет со дня рождения
государственного и об-
щественного деятеля
Н. Ондасынова;
Международный конкурс
пианистов;
Республиканский конкурс
традиционных исполните-
лей им. Ж. Елебекова;
Республиканский конкурс
дирижеров им. Н. Тлен-
диева;
Международный театраль-
ный фестиваль "Алтын
Адам";
Республиканский конкурс
патриотической песни
"Елим менин";
Республиканский конкурс
молодых исполнителей
"Жас канат";
Национальный конкурс
"Астана - Байтерек";
Участие театральных и
музыкальных коллективов
в международных фестивалях;
Участие казахстанских
исполнителей в междуна-
родных конкурсах и фести-
валях;
Проведение II Международ-
ного конкурса вокалистов
Б. Тулегеновой;
Проведение II Международ-
ного конкурса скрипачей;
Проведение Дней культуры
Казахстана в США;
Новый год - Наурыз;
Международный Женский
День;
Праздник единства народов
Казахстана;
День Победы;
День Конституции Респуб-
лики Казахстан;
День Республики;
День Независимости;
Проведение мероприятий,
направленных на развитие
культуры, национальной
традиции.
Проведение юбилейной
выставки работ народного
художника Казахстана
А.Кастеева в г.Париже
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства РК от 27 декабря 2004 года N 197ах .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: проведение мероприятий на высоком профессиональном уровне в соответствии с тематикой, отзывы и публикации по ним в средствах массовой информации.
Приложение 316
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
235 Министерство культуры Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 008
"Увековечение памяти деятелей государства"
на 2004 год
1. Стоимость: 7600 тысяч тенге (семь миллионов шестьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2003 года N 1172 "Вопросы Министерства культуры Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: организация и проведение мероприятий по увековечению памяти выдающихся деятелей в сфере культуры и искусства.

1   007       Әлеуметтiк   Ұлттық нышанды,     жыл    Қазақстан
маңызды және мәдениеттiң дамуына бойы   Республикасы.
мәдени       бағытталған iс-ша.         ның Мәдениет
iс-шараларды ралар өткiзу:              министрлігі
өткiзу       Ж.Елiбековтың 100
жылдығы;
Марғұлан Әлкейдiң
100 жылдығы;
Әбiлхан Қастеевтiң
100 жылдығы;
Н.Оңдасынованың 100
жылдығы;
Халықаралық
пианистер конкурсы;
Ж.Елiбеков атындағы
республикалық
конкурс;
дирижерлардың
Тiлендиев атындағы
республикалық
конкурсы;
Халықаралық "Алтын
Адам" театралдық
фестивалi;
Республикалық "Елiм
менiң" патриоттық
әндер конкурсы;
Республикалық "Жас
қанат" жас орындау.
шылар конкурсы;
"Астана Бәйтерек"
ұлттық конкурсы;
Театр және музыка
ұжымдарының халық-
аралық фестивальдерге
қатысуы;
Қазақстан орындау.
шыларының халықара.
лық конкурстар мен
фестивальдерге
қатысуы;
II-шi халықаралық
Б.Төлегенова атын.
дағы вокалистер
конкурсын өткiзу;
II-шi халықаралық
скрипкашылар
конкурсын өткiзу;
Қазақстанның АҚШ-
тағы мәдени күнде.
рiн өткiзу;
жаңа-жыл Наурыз;
Халықаралық әйелдер
күнi;
Қазақстан халқы.
ның бiрлiгi күнi;
Жеңiс күнi;
Конституция күні;
Тәуелсiздiк күнi;
Мәдениет пен
ұлттық дәстүрлердi
дамытуға бағыттал.
ған iс-шараларды
өткiзу.
Париж қаласында
Қазақстанның халық
суретшiсi Ә. Қастеев
жұмыстарының мерей-
тойлық көрмесiн өткiзу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: iс-шараларды тақырыпқа сәйкес жоғарғы кәсiби деңгейде өткiзу, бұқаралық ақпарат құралдарында олар туралы пiкiрлер мен жарияланымдар жариялау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
316-қосымша
235 - Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Мемлекет қайраткерлерiнiң бейнесiн мәңгi есте сақтау"
деген 008 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 7600 мың теңге (жетi миллион алты жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: 1996 жылғы 24 желтоқсандағы "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  33-бабы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгiнiң сұрақтары" 2003 жылғы 24 қарашадағы N 1172  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мәдениет және өнер саласындағы қайраткерлердi мәңгi есте сақтауға арналған шараларды ұйымдастыру және өткiзу.

5. Задачи бюджетной программы: организация траурных панихид, поминальных обедов, ритуальных услуг, организация фотовидеосъемки, публикации в средствах массовой информации (соболезнование, некролог), изготовление мемориальных досок и надгробных памятников видным деятелем культуры.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: белгiлi мәдениет қайраткерлерiне қаралы жаназаларды, ecкe алатын түскi тамақты, салттық қызметтердi, бейне-таспалар мен суретке түсiрудi ұйымдастыру, БАҚ-на жариялаулар (көңiл айту, некролог), мемориалды тақтайлар мен ескерткiштер дайындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________

1   008        Увековече- Организация и проведение  В те-  Минис-
ние памяти мероприятий по увековече- чение  терство
деятелей   нию памяти выдающихся     года   культуры
государ-   деятелей в сфере культуры        Респуб-
ства       и искусства. Организация         лики
траурных панихид, поми-          Казах-
нальных обедов, ритуаль-         стан
ных услуг, организация
фотовидеосъемки, публика-
ции в средствах массовой
информации (соболезнова-
ние, некролог), изготов-
ление мемориальных досок
и надгробных памятников
видным деятелям культуры.
Разработка проектно-
сметной документации на
воссоздание памятника
Ч.Валиханову и Ф.Достоев-
скому в г.Москве. Соору-
жение скульптуры рядовому
Джамбулову Алгадаю в
городе Синельково
(Украина).
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: увековечение памяти выдающихся деятелей в сфере культуры и искусства.
Приложение 317
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
235 Министерство культуры Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 009
"Проведение молодежной политики"
на 2004 год
1. Стоимость: 140571 тысяча тенге (сто сорок миллионов пятьсот семьдесят одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Распоряжение Президента Республики Казахстан от 28 августа 1999 года N 73 "О Концепции государственной молодежной политики Республики Казахстан"; Программа молодежной политики на 2003-2004 годы, утвержденная постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 2003 года N 155; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 3 мая 1993 года N 340 "О создании Социальной службы для молодежи"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2003 года N 1172 "Вопросы Министерства культуры Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание организационных, социальных, экономических и правовых условий для развития молодежи в процессе ее социализации.
5. Задачи бюджетной программы: поддержка деятельности детских и молодежных общественных объединений; создание условий для интеграции молодежи в рынок труда; социальная защита прав и интересов молодежи; расширение международного молодежного сотрудничества; развития гражданственности и патриотизма в молодежной среде; поддержка талантливой молодежи, информационное обеспечение реализации государственной молодежной политики; содействие повышению уровня образования молодежи.

1   008       Мемлекет     Мәдениет және өнер  жыл    Қазақстан
қайраткер.   саласындағы бел.    бойы   Республикасы.
лерiнiң      гілі қайраткерлердi        ның Мәдениет
бейнесiн     мәңгi есте сақтауға        министрлігі
мәңгi есте   арналған шараларды
сақтау       ұйымдастыру және
өткiзу.
Белгiлi мәдениет
қайраткерлерiне
қаралы жаназаларды,
еске алатын түскi
тамақты, салттық
қызметтердi,
бейне-таспалар мен
суретке түсiрудi
ұйымдастыру, БАҚ-на
жариялаулар (көңiл
айту, некролог),
мемориалды тақтай.
лар мен ескерткiш.
тер дайындау.
Москва қаласындағы
Ш.Уәлиханов және
Ф.Достоевский
ескерткiштерiнiң
шығын-жоба құжат.
тары. Синельково
(Украина) қаласында
қатардағы жауынгер
Алғадай Жамбыловқа
және Москва қала.
сында Б.Момышұлына
мүсiндер салу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Мәдениет пен өнер саласындағы белгiлi қайраткерлердi мәңгi есте сақтау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
317-қосымша
235 - Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Жастар саясатын жүргiзу"
деген 009 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 140571 мың теңге (бip жүз қырық миллион бес жүз жетпiс бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1999 жылғы 28 тамыздағы "Мемлекеттiк жастар саясатының тұжырымдамасы туралы" N 73  Өкiмi ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 13 ақпандағы "Жастар саясатының 2003-2004 жылдарға арналған бағдарламасы" N 155  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 3 мамырдағы "Жастарға арналған әлеуметтiк қызмет құру туралы" N 340  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгiнiң сұрақтары" 2003 жылғы 24 қарашадағы N 1172  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жастардың әлеуметтiк даму барысында, экономикалық және құқықтық, ұйымдастыру жағдайларын жасау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: балалар мен жастар қоғамдық ұйымдарының қызметтерiн қолдау; еңбек рыногына жастардың интеграциялануына арналған шарттарды құру; жастардың әлеуметтiк құқықтары мен мүдделерiн қорғау; халықаралық жастар ынтымақтастығын кеңейту; жастар ортасында азаматшылық пен патриоттықты дамыту; талантты жастарды қолдау; мемлекеттiк жастар саясатының iске асырылуын ақпараттық қамтамасыздандыру; жастардың бiлiм алу деңгейiнiң көтерiлуiне ықпал жасау.

1   009        Проведение 1. Проведение семинаров,  В те-  Минис-
молодежной конференций, круглых сто- чение  терство
политики   лов с участием неправи-   года   культуры
тельственных организаций         Респуб-
и государственных струк-         лики
тур, по социально-эконо-         Казах-
мическим проблемам моло-         стан
дежи.
2. Республиканская акция
"Патриот": фестиваль
солдатской песни "Жас
Улан".
3. Издание методических
пособий по военно-патрио-
тическому воспитанию
молодежи.
4. Проведение мониторинга
реализации государствен-
ной молодежной политики
в регионах РК: рабочие
визиты и встречи с целе-
выми группами.
5. Проведение международ-
ных семинаров в рамках
международных молодежных
обменов.
6. Проведение III Конг-
ресса молодежи Казахстана.
7. Конференция по разви-
тию массового спорта и
пропаганды здорового
образа жизни среди моло-
дежи.
8. Участие во Вторых
молодежных Дельфийских
играх государств-участни-
ков Содружества независи-
мых государств.
9. Мероприятия, реализуе-
мые в рамках социально-
ориентированных программ
для молодежи, в том числе
по организации молодежных
социальных служб.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: содействие социальному обеспечению молодых граждан, предоставлению социальных прав и гарантий неимущим и незащищенным слоям населения. Качественное улучшение деятельности детско-юношеских и молодежных общественных объединений через размещение государственного социального заказа путем организации конкурса социально-значимых молодежных проектов, направленного на создание сети социальных служб для молодежи и поддержку инициатив в области развития молодого поколения. Информационное обеспечение молодежи; создание и совершенствование механизмов взаимодействия государственных структур с молодежными организациями республики; создание условий для формирования и реализации единой молодежной политики в регионах республики посредством активного вовлечения молодежных организаций. Способствование повышению образовательного и культурного уровня молодежи, а также увеличению интереса к спортивным мероприятиям и пропаганде здорового образа жизни. Создание организационных, правовых и образовательных предпосылок для занятия молодежью частным предпринимательством в сфере малого и среднего бизнеса. Расширение и развитие международного молодежного сотрудничества с целью формирования позитивного имиджа республики за рубежом, укрепление дружественных отношений между странами-партнерами.
Приложение 318
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
235 Министерство культуры Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 010
"Развитие государственного и других языков"
на 2004 год

1   009       Жастар       1. Yкiметтiк емес   жыл    Қазақстан
саясатын     ұйымдар мен мемле.  бойы   Республикасы.
жүргізу      кеттiк құрылымдар.         ның Мәдениет
дың қатысуымен             министрлігі
жастардың әлеумет.
тiк-экономикалық
проблемаларына
арналған семинар.
лар, конференция.
лар, дөңгелек
үстелдер өткiзу.
2. "Патриот"
Республикалық
акциясы: "Жас
ұлан" жауынгерлер
өлеңдерiнiң фести.
валi.
3. ҚР аймақтарында
мемлекеттiк жастар
саясатының орында.
луы жөнiнде монито.
ринг жүргiзу: жұмыс
сапарлары және
мақсатты топтармен
кездесу.
4. Жастар саясаты.
ның өзектi сұрақта.
ры жөнiнде ақпарат.
тық бюллетендер,
кепiлдемелер мен
әдiстемелiк құрал.
дар шығару.
5. Жастардың халық.
аралық алмасуы
аясында халықаралық
семинарлар өткiзу.
6. Қазақстан жаста.
рының ІІI Конгрес.
сiн өткiзу.
7. Жастар арасында
салауатты өмiр
салтын насихаттау
және бұқаралық
спорт жөнiнде
конференция өткiзу.
8. Тәуелсiз мемле.
кеттер достығы
арасында өткiзiле.
тiн Екiншi жастар
Дельфий ойындарына
қатысу.
9. Жастарға арнал.
ған әлеуметтiк
бағытталған бағдар.
лама аясында
өткiзiлетiн iс-
шара, оның iшiнде
жастардың әлеумет.
тiк қызметiн
ұйымдастыру.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: жас азаматтарды әлеуметтiк қамтамасыз етуге ықпал ету, халықтың аз қамтылған бөлiгiне әлеуметтiк құқықтар мен кепiлдiктер беру. Жас ұрпақты дамыту саласында жастарға және бастамаларын қолдауға арналған әлеуметтiк қызметтер жүйесiн құруға бағытталған жастардың әлеуметтiк мәнi бар жобалары конкурсын мемлекеттiк әлеуметтiк тапсырыстарды орналастыру арқылы балалар мен жасөспiрiмдердi және жастардың қоғамдық бiрлестiктерiнiң қызметiн сапалы жақсарту. Жастарды ақпараттық қамтамасыз ету; мемлекеттiк құрылымдардың республиканың жастар ұйымдарымен байланыс тетiктерiн құру және жетiлдiру; жастар ұйымдарын белсендi араластыра отырып, республика аймақтарында жастар саясатын қалыптастыру және жүзеге асыруға жағдай жасау. Жастардың бiлiм беру және мәдени деңгейiн көтеруге, сондай-ақ спорттық шараларға қызығушылығын ұлғайту және салауатты өмiр салтын насихаттауға ықпал ету. Шағын және орта бизнес саласында жастардың жеке кәсiпкерлiкпен айналысуына ұйымдастырушылық, құқықтық және бiлiм беру алғышарттарын құру. Шет елдерде республиканың оң имиджiн қалыптастыру, әрiптес елдер арасында достық қарым-қатынастарды бекiту мақсатында халықаралық жастар ынтымақтастығын кеңейту және дамыту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
318-қосымша
235 - Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Мемлекеттiк және басқа да тiлдердi дамыту"
деген 010 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 80767 тысяч тенге (восемьдесят миллионов семьсот шестьдесят семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 23 25_ 26_ Закона Республики Казахстан от 11 июля 1997 года "О языках в Республике Казахстан"; статьи 6 7__ Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-
территориальном устройстве Республики Казахстан"; Концепция языковой политики Республики Казахстан, одобренная распоряжением Президента Республики Казахстан от 4 ноября 1996 года N 3186; Указ Президента Республики Казахстан от 7 февраля 2001 года N 550 "О Государственной программе функционирования и развития языков на 2001-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 марта 1996 года N 281 "Об утверждении Порядка наименования и переименования организаций железнодорожных станций, аэропортов, а также физико-географических объектов Республики Казахстан и изменении транскрипции их названий"; постановление Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 1998 года N 368 "О Государственной ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 1998 года N 367 "О Государственной терминологической комиссии при Правительстве Республики Казахстан"; постановление   Правительства Республики Казахстан от 14 августа 1998 года N 769 "О расширении сферы употребления государственного языка в государственных органах"; постановление Правительства Республики Казахстан от 8 января 1999 года N 16 "Об утверждении Положения о порядке контроля за соблюдением законодательства о языках"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2003 года N 1172 "Вопросы Министерства культуры Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: расширение и укрепление социально-коммуникативных функций государственного языка; сохранение общекультурных функций русского языка; развитие языков этнических групп.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение функционирования государственного языка в качестве основного языка делопроизводства во всех государственных организациях и органах местного самоуправления; принятие мер для овладения государственными служащими государственным языком в объеме, необходимом для выполнения служебных обязанностей; компьютеризация государственного языка; разработка и подготовка к изданию учебной, учебно-методической литературы, справочников, словарей и т.д.; совершенствование казахского алфавита и орфографии с учетом фонологических особенностей казахского языка; совершенствование казахской терминологии; информационно-пропагандистская поддержка деятельности, направленной на развитие государственного языка; обеспечение функционирования русского языка в качестве языка, официально употребляемого в государственных организациях и органах местного самоуправления; обучение представителей этнических общностей (диаспор) родным языкам.

1. Құны: 80767 мың теңге (сексен миллион жетi жүз алпыс жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасындағы тiлдер туралы" 1997 жылғы 11 шiлдедегi Заңының  23,   25,   26-баптары ; "Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының  6 ,   7-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 4 қарашадағы N 3186  Өкiмiмен бекiтiлген Қазақстан Республикасы тiл саясаты концепциясы; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Тiлдердi қолдану мен дамытудың 2001-2010 жылдарға арналған Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 7 ақпандағы N 550  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан халықтары Ассамблеясының стратегиясы туралы" 2002 жылғы 2 сәуiрдегi N 856  Жарлығы ; Қазақстан Pecпубликасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасындағы кәсiпорындарды, ұйымдарды, мекемелердi, темiр жол станцияларын, әуежайларды, сондай-ақ физикалық-географиялық объектiлердi атау мен қайта атаудың және олардың атауларының транскрипциясын өзгертудiң Тәртiбiн бекiту туралы" 1996 жылғы 5 наурыздағы N 281  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы Мемлекеттiк ономастика комиссиясы туралы" 1998 жылғы 21 сәуiрдегi N 368  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Қазақстан Республикасы Үкiметi жанындағы Мемлекеттiк терминология комиссиясы туралы" 1998 жылғы 21 сәуiрдегi N 367  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Мемлекеттiк органдарда мемлекеттiк тiлдiң қолдану аясын кеңейту туралы" 1998 жылғы 14 тамыздағы N 769  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Тiлдер туралы заңдардың сақталуына бақылау жасаудың тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" 1999 жылғы 8 қаңтардағы N 16  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгiнiң сұрақтары" 2003 жылғы 24 қарашадағы N 1172  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiк тiлдiң - әлеуметтiк-коммуникативтiк қызметiн кеңейту және нығайту; орыс тiлiнiң жалпы мәдени қызметiн сақтау; этникалық топтардың тiлдерiн дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: барлық мемлекеттiк ұйымдарда және жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарында мемлекеттiк тiлдiң iс жүргiзудегi негiзгi тiл ретiнде қолданылуын қамтамасыз ету; мемлекеттiк қызметшiлердiң мемлекеттiк тiлде қызмет мiндеттерiн орындауда қажеттi деңгейде меңгеруiне жағдай жасау; оқулықтар, оқу-әдiстемелiк әдебиеттерiн, анықтамалықтарды, сөздiктердi және т.б. әзiрлеп баспаға дайындау; қазақ тiлiнiң фонологиялық ерекшелiктерiн ескере отырып, қазақ алфавитi мен емлесiн жетiлдiру; қазақ терминологиясын жетiлдiру; мемлекеттiк тiлдi дамытуға бағытталған iс-шараларға ақпараттық-насихаттық қолдау көрсету; мемлекеттiк ұйымдарда және жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарында орыс тiлiнiң ресми тiл ретiнде қолданылуын қамтамасыз ету; этникалық топтар (диаспоралар) өкiлдерiн ана тiлiнде оқыту.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   010        Развитие   Разработка и составление  В те-  Минис-
государ-   5-ти томов серии 15 том-  чение  терство
ственного  ного "Толкового словаря   года   культуры
и других   казахского языка".               Респуб-
языков     Составление и выпуск             лики
бюллетеней Государствен-         Казах-
ной терминологической            стан
комиссии при Правитель-
стве Республики Казахстан
(5 видов).
Составление и выпуск
бюллетеней Государствен-
ной ономастической
комиссии при Правитель-
стве Республики Казахстан
(2 вида).
Проведение научно-теоре-
тического семинара "Проб-
лемы формирования компью-
терной терминологической
базы казахского языка".
Выпуск республиканского
специализированного
альманаха "Когам жане
тiл" (дважды в год).
Проведение научно-мето-
дической конференции
"Научно-методические
основы формирования ка-
захской терминологии".
Республиканские семинар-
совещания, круглые столы,
конференции по актуальным
проблемам развития госу-
дарственного языка (меро-
приятия по созданию язы-
ковой среды).
Курултай казахов.
Организация проведения
круглого стола по вопросам
тюркской письменности.
Заседания Государственной
ономастической комиссии
при Правительстве Респуб-
лики Казахстан.
Разработка и выпуск мето-
дической литературы (4
видов) по актуальным
проблемам развития госу-
дарственного языка терми-
нологии, ономастики.
Разработка серии "Линг-
висты XX века".
Разработка и выпуск учеб-
ников, учебно-методичес-
ких пособий по интенсив-
ному (углубленному) обу-
чению государственному
языку (3 уровней).
Заседания Государственной
терминологической комис-
сии при Правительстве
Республики Казахстан.
Социологическое исследо-
вание "Языковая политика:
актуальные проблемы функ-
ционирования государст-
венного языка во всех
сферах общественной
жизни".
Разработка и составление
аналитического доклада:
"Языковая политика:
актуальные проблемы
топонимики".
6-й республиканский фес-
тиваль языков народов
Казахстана.
Смотр-конкурс воскресных
школ при республиканских
НКЦ, республиканский
семинар учителей воскрес-
ных школ и школ нацио-
нального возрождения.
Проведение традиционного
республиканского конкурса
мастеров художественного
чтения имени О.Бокея.
Конкурс на знание языка,
традиций и обычаев казах-
ского народа среди моло-
дежи различных националь-
ностей.
Разработка и выпуск учеб-
ников, учебных пособий,
компьютерных программ по
интенсивному (углублен-
ному) обучению государст-
венному языку и компью-
терных программ словарно-
ономастической базы, оно-
мастической работы.
Совершенствование веб-
портала www.qazaqtili.com
на казахском языке во все
мирной сети Интернет.
Обеспечение участия
национально-культурных
объединений в реализации
единой государственной
языковой политики через
воскресные школы по изу-
чению родных языков.
Разработка и выпуск
орфоэпического справоч-
ника.
Разработка компьютерного
фонда "Казына" лексики
казахского языка.
Проведение республикан-
ской научно-практической
конференции по актуальным
вопросам ономастики.
Подготовка и проведение
научно-практического
семинара "Актуальные
проблемы казахской терми-
нографии".
Проведение регионального
научно-практического
семинара "Ономастическая
ситуация в южном регионе:
проблемы и перспективы".
Проведение семинар-сове-
щания с представителями
государственных органов
по итогам 2003 года
"Контроль и реализация
языковой политики".
Проведение республикан-
ского телемарафона
"Мемлекетiк тiлдiн марте-
бесiн котеру - азаматтык
парызымыз".
Разработка и тиражирова-
ние программы "Обучение
теле-радиожурналистов
правильному произношению
казахских специфических
звуков: "Канеки, тiл
устарталык".
-------------------------------------------------------------------

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   010       Мемлекеттiк  15 томдық "Қазақ    жыл    Қазақстан
және басқа   тiлiнiң түсiндiрме  бойы   Республикасы.
да тiлдердi  сөздiгiнiң" 5 томын        ның Мәдениет
дамыту       құрастыру және             министрлігі
әзiрлеу.
Қазақстан Республи.
касы Үкiметi жанын.
дағы Мемлекеттiк
терминология комис.
сиясының бюллетенiн
құрастыру және
шығару (5 түpін).
Қазақстан Республи.
касы Үкiметi жанын.
дағы Мемлекеттiк
ономастика комиссия.
сының бюллетенiн
құрастыру және
шығару (2 түрiн).
"Қазақ тiлiнiң
терминологиялық
компьютерлiк
базасын қалыптасты.
ру проблемалары"
атты ғылыми-әдiсте.
мелiк семинарын
өткiзу.
"Қоғам және тiл"
республикалық арнайы
альманахын шығару
(жылына екi рет).
"Қазақ терминология.
сының ғылыми-әдiсте.
мелiк негiзi" атты
ғылыми-әдiстемелiк
конференция өткiзу.
Қазақ тiлi қоғамы.
ның құрылтайы.
Мемлекеттiк тiлдiң
маңызды мәселелерi
жөнiндегi республи.
калық конференция.
лар, дөңгелек
үстелдер, семинар-
кеңестер (тiлдiк
орта құру жөнiндегi
iс-шаралар).
Түрiк жазба мәселе.
рi жөнiндегi дөңге.
лек үстел өткiзудi
ұйымдастыру.
Қазақстан Республи.
касы Үкiметi жанын.
дағы Мемлекеттiк
ономастика комис.
сиясының мәжiлiсте.
рiн өткiзу.
Терминология,
ономастика мемлекет.
тiк тiлдi дамытудың
маңызды мәселелерi
жөнiндегi әдiстеме.
лiк әдебиеттер
әзiрлеу және шығару
(4 түрін).
"ХХ ғасыр лингвист.
терi" сериясын
әзiрлеу.
Мемлекеттiк тiлдi
тереңдетiп оқыту
жөнiндегi оқулықтар
оқу-әдістемелік
құралдарын әзiрлеу
және шығару
(3 деңгейлi).
Қазақстан Республи.
касы Үкiметi жанын.
дағы Мемлекеттiк
терминология комис.
сиясының мәжiлiсте.
рiн өткiзу.
"Тiл саясаты:
қоғамдық өмiрдiң
барлық саласында
мемлекеттiк тiлдi
қолданудың өзектi
мәселелерi" атты -
әлеуметтiк зерттеу.
"Тiл саясаты:
топонимиканың өзектi
мәселелерi" атты
сараптамалық баянда.
масын әзiрлеу.
Қазақстан халықтары
тiлдерiнiң IV рес.
публикалық фести.
валi.
Республикалық ҰMO
жанындағы жексенбi.
лiк мектептер
арасындағы байқау,
ұлттық жаңғырту
мектептерi және
жексенбiлiк мектеп.
тер мұғалiмдерiнiң
республикалық ceми.
нары.
Дәстүрлi республи.
калық О.Бөкей
атындағы көркем сөз
оқу шеберлерiнiң
байқауы.
Қазақ халқының тiлi
мен салт-дәстүрiне
арналған түрлi ұлт
жастары арасындағы
байқау.
Қазақ тiлiн жедел.
детiп (тереңдетiп)
оқыту жөнiндегi
оқулықтарды, оқу
құралдарын және
компьютерлiк бағдар.
ламаларды әзiрлеу
және шығару.
Дүниежүзiлiк
Интернет желiсiн.
дегi қазақ тiлiндегi
WWW,qazaqtili,com
веб-порталын
жетiлдiру.
Ана тiлдерiн оқыта.
тын жексенбiлiк
мектептер арқылы
ұлттық-мәдени
бiрлестiктердiң
бiрыңғай мемлекеттiк
тiл саясатын iске
асыруға қатысуын
қамтамасыз ету.
Орфоэпиялық анықта.
ғыш әзiрлеп шығару.
Қазақ тiлi лексика.
сының "Қазына"
компьютерлiк қорын
жасау.
Ономастиканың өзек.
тi мәселелерi
жөнiндегi республи.
калық ғылыми-прак.
тикалық семинар -
әзiрлеп өткiзу.
"Қазақ терминогра.
фиясының өзектi
мәселелерi" атты
ғылыми-практикалық
семинар әзiрлеп,
өткiзу.
"Өңiрлiк жердегi
ономастикалық ахуал:
мәселелерi мен
болашағы" атты өңiр.
лiк ғылыми-практи.
калық семинар
өткiзу.
"Тiл саясатын бақы.
лау және жүзеге
асыру" атты мемле.
кеттiк органдар
өкiлдерiмен 2003
жыл қорытындысы
жөнiндегi семинар-
кеңес өткiзу.
"Мемлекеттiк тiлдiң
мәртебесiн көтеру-
азаматтық парызымыз"
атты республикалық
телемарафон өткiзу.
"Теле-радио
журналистерiнің қазақ
тiлiне тән дыбыстар.
ды дұрыс айту:
"Қәнеки, тiл ұстар.
талық".
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: реализация программы предполагает создание оптимального социолингвистического пространства, определяемого достижением необходимого функционального соотношения языков, использующихся на территории Казахстана: укрепление позиции государственного языка в сфере государственного управления; обеспечение учебниками, учебно-методическими пособиями, словарями, компьютерными программами для расширения возможностей в изучении казахского языка; развитие и укрепление терминологической базы казахского языка; создание положительного имиджа мероприятий по реализации Государственной программы функционирования и развития языков; создание благоприятных условий для развития языков этнических групп, через систему воскресных школ по обучению родных языков; повышение роли языков как интегрирующего фактора в гармонизации межнациональных отношений.
Приложение 319
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
235 Министерство культуры Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 011
"Государственные премии и стипендии" на 2004 год
1. Стоимость: 2748 тысяч тенге (два миллиона семьсот сорок восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 7 августа 1996 года N 983 "О Государственной молодежной премии "Дарын" Правительства Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: поддержка научной, творческой и общественной деятельности молодежи.
5. Задачи бюджетной программы: стимулирование и признание особых заслуг талантливой молодежи в сферах: науки, литературы, журналистики, спорта, народного творчества, дизайна и изобразительного искусства, эстрады, театра и кино, классической музыки и общественной деятельности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   011        Государст- Присуждение Государствен- В те-  Минис-
венные     ной молодежной премии     чение  терство
премии и   "Дарын".                  года   культуры
стипендии                                   Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: тiлдердi қолдану мен дамытудың мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру Қазақстан аумағында пайдаланылатын тiлдердiң қажеттi функционалдық арақатынасының жетiстiгiмен айқындалатын, елде оңтайлы әлеуметтiк-лингвистикалық кеңестiк құруды көздейдi. Бұл мыналар: мемлекеттiк басқару органдарында мемлекеттiк тiлдiң мәртебесiн нығайту; қазақ тiлiн үйренудегi мүмкiндiктерiн кеңейтуге бағытталған оқулықтар, оқу-әдiстемелiк әдебиеттер, сөздiктер, компьютерлiк бағдарламалармен қамтамасыз ету, қазақ терминология базасын дамыту мен нығайту, тiлдердi қолдану мен дамытудың Мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру шаралары жөнiнде оңтайлы пiкiр қалыптастыру; ана тiлдерiн оқытатын жексенбiлiк мектептер жүйесi арқылы этникалық топтардың тiлдерiн дамытуға жағдай туғызу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
319-қосымша
235 - Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Мемлекеттiк сыйлықтар мен стипендиялар"
деген 011 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2748 мың теңге (екi миллион жетi жүз қырық сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 7 тамыздағы "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Дарын" мемлекеттiк жастар сыйлығы туралы" N 983  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жастардың ғылыми, творчестволық және қоғамдық қызметтерiне қолдау жасау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ғылым, әдебиет, журналистика, спорт, халық шығармашылығы, эстрада, театр және кино, әрлендiру және бейнелеу өнерi, классикалық музыка мен қоғамдық қызмет салаларындағы дарынды жастардың ерекше зор еңбектерiн мойындау және ынталандыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   011       Мемлекеттiк  Қазақстан Республи. жыл    Қазақстан
сыйлықтар    касы Үкіметінің     бойы   Республикасы.
мен стипен.  "Дарын" Мемлекет.          ның Мәдениет
диялар       тік жастар сыйлы.          министрлігі
ғын беру.
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение творческой, научной и общественной деятельности молодежи Республики Казахстан.
Приложение 320
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
235 Министерство культуры Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 012
"Обеспечение функционирования театрально-концертных
организаций" на 2004 год
1. Стоимость: 1269762 тысячи тенге (один миллиард двести шестьдесят девять миллионов семьсот шестьдесят две тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2003 года N 1172 "Вопросы Министерства культуры Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: Реализация государственной политики в области театрального и музыкального искусства Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение общедоступности концертных мероприятий для всех слоев населения и регионов республики с целью вовлечения их в сферу культурной жизни; целенаправленная пропаганда творческих достижений казахского народного музыкально-поэтического творчества, произведений современных композиторов, лучших образцов - мировой художественной культуры, эстетическое и нравственное воспитание подрастающего поколения и граждан Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   012        Обеспече-  Покрытие убытков 18 рес-  В те-  Минис-
ние функ-  публиканских театрально-  чение  терство
ционирова- концертных организаций,   года   культуры
ния теат-  связанных с предоставле-         Респуб-
рально-    нием услуг по обеспечению        лики
концерт-   общедоступности театраль-        Казах-
ных орга-  но-концертных мероприятий        стан
низаций    для всех слоев населения
республики с целью вовле-
чения их в сферу культур-
ной жизни.
Субсидирование Казахского
ТЮЗа им. Мусрепова,
Русского ТЮЗа им. Сац,
Корейского театра музы-
кальной комедии, Куколь-
ного театра, Государст-
венного гастрольно-
концертное объединение
"Казахконцерт", Государст-
венного ансамбля танца
"Салтанат", Государствен-
ного Академического театра
танца Республики Казах-
стан, Камераты Казахстана
для приобретения основных
средств в соответствии с
Перечнем, утвержденным
приказом Министерства
культуры Республики
Казахстан.
Капитальный ремонт Госу-
дарственного академичес-
кого казахского театра
для детей и юношества
им. Г. Мусрепова на осно-
вании проектно-сметной
документации и заключения
государственной эксперти-
зы.
Разработка проектно-смет-
ной документации для
капитального ремонта
Казахского государствен-
ного академического
театра драмы им. М.Ауэзова
и Государственного ака-
демического русского
театра драмы им. М. Лер-
монтова.
Разработка и проведение
государственной экспертизы
проектно-сметной документации
для капитального ремонта
зданий академического
оркестра народных
инструментов им. Курмангазы
и Государственного
гастрольно-концертного
объединения "Казахконцерт".
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. Пункт 6 с дополнениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасындағы жастардың ғылыми, творчестволық және қоғамдық қызметтерінің көтерілуі.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
320-қосымша
Ескерту. 320-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K  қаулысымен .
235 - Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Театр-концерт ұйымдарының жұмысын қамтамасыз ету"
деген 012 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1269762 мың теңге (бір миллиард екi жүз алпыс тоғыз миллион жеті жүз алпыс екі мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Мәдениет туралы" Заңының  33-бабы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгiнiң сұрақтары" 2003 жылғы 24 қарашадағы N 1172  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының театр және музыка өнерi саласында мемлекеттiк саясатты жүргiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жұртшылықты мәдени өмiрге тарту мақсатында республика мен өңiрлер тұрғындарын концерттiк iс-шаралармен қамтамасыз ету; қазақ халқының музыкалық-поэтикалық мұрасын, қазiргi композиторлар шығармалары мен әлемдiк мәдениеттiң озық үлгiлерiн мақсатты түрде насихаттау, сол арқылы Қазақстан Республикасының азаматтары мен жас ұрпаққа эстетикалық, iзгiлiктi тәрбие беру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   012       Театр-       Жұртшылықты мәдени  жыл    Қазақстан
концерт      өмірге тарту мақса. бойы   Республикасы.
ұйымдарының  тында республика           ның Мәдениет
жұмысын      мен өңiрлер тұрғын.        министрлігі
қамтамасыз   дарын концерттiк
ету          iс-шаралармен
қамтамасыз етудегi
18 республикалық
театрлық-концерттiк
ұйымдардың шығынын
жабу.
Негiзгi активтердi
сатып алу үшiн,
қазақтың М.Әуезов
атындағы драма
театрына, Ғ.Мүсірепов
атындағы қазақ
балалар театрына,
Сац атындағы орыс
балалар театрына,
кәрiс музыкалық
комедия театрына,
қуыршақ театрына,
Қазақконцертке,
Салтанат би
ансамблiне, мемле.
кеттiк академия
театрына, Қазақстан.
ның камератасына
субсидия.
Ғ.Мүсiрепов атындағы
балалар мен жасөспi.
рiмдерге арналған
қазақ театрына
күрделi жөндеу жүр.
гiзу жобалық-смета.
лық құжаттар
негiзiнде.
М.Әуезов атындағы
мемлекеттiк акаде.
миялық қазақ драма
театры мен
М.Лермонтов атында.
ғы мемлекеттiк
академиялық орыс
драма театрын күр.
делi жөндеу үшiн
жобалық-сметалық
құжаттар жасау.
Құрманғазы атындағы
академиялық халық
аспаптары оркестрiнiң
және "Қазақконцерт"
мемлекеттік гастроль-
дiк-концерттiк бiрлес-
тiгiнiң ғимараттарын
күрделі жөндеу үшiн
жобалау-сметалық құ-
жаттаманы әзiрлеу
және оларға мемлекет-
тік сараптама жүргізу.
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: развитие и взаимное обогащение национальных культур этносов Республики Казахстан, удовлетворение культурных потребностей населения.
Приложение 321
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
235 Министерство культуры Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 013
"Обеспечение общедоступности информации"
на 2004 год
1. Стоимость: 235955 тысяч тенге (двести тридцать пять миллионов девятьсот пятьдесят пять тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании историко-культурного наследия"; статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре"; постановление Правительства Республики от 24 ноября 2003 года N 1172 "Вопросы Министерства культуры Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: сохранение в интересах настоящих и будущих поколений библиотечного фонда, представляющих документальное и письменное наследие страны и являющихся одним из важнейших составляющих культурного и информационного потенциала всех народов Казахстана.
5. Задачи бюджетной программы: сохранение и предоставление населению различных носителей информации через: Национальную библиотеку Республики Казахстан, Государственную республиканскую юношескую библиотеку им. Жамбыла, Государственную республиканскую детскую библиотеку им. С.Бегалина, Республиканскую библиотеку для незрячих и слабовидящих граждан, Национальную библиотеку Республики Казахстан в г.Астане.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   013        Обеспече-  Содержание Национальной   В те-  Минис-
ние обще-  библиотеки Республики     чение  терство
доступнос- Казахстан в пределах ли-  года   культуры
ти инфор-  мита штатной численности         Респуб-
мации      - 276 единиц. Создание           лики
Центра по выявлению,             Казах-
приобретению национальных        стан
библиотечных раритетов,
реставрации книг и руко-
писей в рамках Государст-
венной программы "Куль-
турное наследие".
Приобретение:                    Нацио-
книг для пополнения книж-        нальная
ного фонда - 2000 экз.           библио-
выставочных шкафов - 50 шт.      тека
кондиционеров напольных          Респуб-
для читальных залов - 10         лики
шт.                              Казах-
стан
Содержание Государствен-         Государ-
ной республиканской юно-         ственная
шеской библиотеки имени          респуб-
Жамбыла в пределах лимита        ликан-
штатной численности - 50         ская
единиц.                          юношес-
Приобретение:                    кая биб-
литературы - 1840 экз.           лиотека
имени
Жамбыла
Содержание Государствен-         Государ-
ной республиканской              ственная
детской библиотеки имени         респуб-
С. Бегалина в пределах           ликан-
лимита штатной числен-           ская
ности - 78 единиц.               детская
Приобретение:                    библио-
литературы - 1100 экз.           тека
имени
С. Бе-
галина
Содержание Республикан-          Респуб-
ской библиотеки для нез-         ликан-
рячих и слабовидящих             ская
граждан в пределах лимита        библио-
штатной численности - 36         тека для
единицы.                         незрячих
Приобретение:                    и слабо-
литературы - 1335 экз.           видящих
брайлевского принтера -          граждан
1 шт.
студийного магнитофона
ДАТ-902 - 1 шт.
читающую машинку
"Книголюб" - 1 шт.
ксерокса - 1 шт.
Содержание Национальной          Нацио-
библиотеки Республики            нальная
Казахстан в г. Астане в          библио-
пределах лимита штатной          тека
численности - 70 единиц.         Респуб-
Приобретение:                    лики
лег.автомобиля - 1 шт.           Казах-
микроавтобус - 1 шт.             стан в
литературы - 10000 шт.           г. Ас-
компьютеры - 18 шт.              тане
копировальный аппарат -
1 шт.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасы этностарының ұлттық мәдениетін дамыту мен байыту, жұртшылықтың мәдени қажеттілігін өтеу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
321-қосымша
Ескерту. 321-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K  қаулысымен .
235 - Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Ақпараттың жалпыға қол жетiмдiлiгiн қамтамасыз ету"
деген 013 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 235955 мың теңге (екi жүз отыз бес миллион тоғыз жүз елу бес мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шiлдедегi "Тарихи-мәдени мұраларды қорғау мен пайдалану туралы" Заңының  4-бабы , Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы "Мәдениет туралы" Заңының  33-бабы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгiнiң сұрақтары" 2003 жылғы 24 қарашадағы N 1172  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан халықтарының мәдени және ақпараттық қорының маңыздың бөлiгi болып табылатын елiмiздiң кiтапханалық қорын, деректi және жазба мұрасын бүгiнгi және келешектегi ұрпақтардың мүддесiне сай сақтау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мыналар арқылы түрлi ақпарат көздерiн жұртшылыққа сақтау мен жеткiзу: Қазақстан Республикасының Ұлттық кiтапханасы, Жамбыл атындағы мемлекеттiк республикалық жасөспiрiмдер кiтапханасы, С.Бегалин атындағы мемлекеттiк республикалық балалар кiтапханасы, Зағиптер мен нашар көретiн азаматтарға арналған республикалық кiтапхана, Астана қаласындағы Қазақстан Республикасының ұлттық кiтапханасы.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   013       Ақпараттың   Қазақстан Республи. жыл    Қазақстан
жалпыға      касының Ұлттық      бойы   Республикасы.
қол жетім.   кiтапханасын штат.         ның Мәдениет
дiлiгiн      тық бiрлiк лимитi          министрлігі
қамтамасыз   шегiнде қаржылан.
ету          дыру - 276 бiрлiк
Сатып алу:
кiтап қорын толық.
тыру үшiн кiтаптар
- 2000 дана.
көрме шкафтары -
50 дана.                   Қазақстан
оқу залдарына арнал.       Республикасы.
ған кондиционерлер         ның Ұлттық
- 10 дана.                 кітапханасы
Жамбыл атындағы
мемлекеттiк респу.         Жамбыл атында.
бликалық жасөспi.          ғы мемлекеттік
рiмдер кiтапхана.          республикалық
сын штаттық бiрлiк         жасөспірімдер
лимитi шегiнде             кітапханасы
қаржыландыру - 50
бiрлiк.
Сатып алу:
әдебиеттер - 1840
бiрлiк С.Бегалин           С.Бегалин
атындағы мемлекеттiк       атындағы
республикалық бала.        мемлекеттiк
лар кiтапханасын           республикалық
штаттық бiрлiк             балалар
лимитi шегiнде             кiтапханасы
қаржыландыру - 78
бiрлiк.
Сатып алу:
әдебиеттер - 1100
бiрлiк.
Зағиптер мен нашар         Зағиптер мен
көретiн азаматтарға        нашар көретін
арналған республи.         азаматтарға
калық кiтапханасын         арналған
штаттық бiрлiк             республикалық
лимитi шегiнде             кітапханасы
қаржыландыру - 36
бiрлiк.
Сатып алу:
әдебиеттер - 1335
бiрлiк.
брайлев принтерi
- 1 дана.
ДАТ-902 студиялық
магнитофоны - 1
дана.
"Книголюб" оқитын
машинкасы - 1 дана.
ксерокс - 1 дана.
Астана қаласындағы         Астана қала.
Қазақстан Республи.        сындағы
касының ұлттық             Қазақстан
кiтапханасын штат.         Республикасы.
тық бiрлiк лимитi          ның ұлттық
шегiнде қаржылан.          кiтапханасы
дыру - 70 бiрлiк.
Сатып алу:
жеңiл көлiк - 1
дана.
микроавтобус - 1
дана.
әдебиеттер - 10000
дана.
компьютерлер - 18
дана.
көбейткiш аппарат
- 1 дана.
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: наиболее полное, актуальное, своевременное, достоверное удовлетворение потребностей читателей.
Приложение 322
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
235 Министерство культуры Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 014
"Целевые инвестиционные трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие объектов
культуры" на 2004 год
1. Стоимость: 3410000 тысяч тенге (три миллиарда четыреста десять миллионов тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие объектов культуры.
5. Задачи бюджетной программы: перечисление целевых инвестиционных трансфертов на строительство цирка, комплекса объектов развлечений "Думан" в городе Астане и сооружение на горе "Улытау" монумента, символизирующего государственную целостность и единство народов Казахстана. <*>
Сноска. Пункт 5 с дополнениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   014        Целевые    Перечисление целевых      В те-  Минис-
инвести-   инвестиционных трансфер-  чение  терство
ционные    тов - на развитие объек-  года   культуры
трансферты тов культуры по перечню          Респуб-
областным  и в пределах сумм сог-           лики
бюджетам,  ласно приложению 2 к             Казах-
бюджетам   постановлению Правитель-        стан
городов    ства Республики Казах-
Астаны и   стан от 12 декабря 2003
Алматы на  года N 1260.
развитие
объектов
культуры
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение объема строительно-монтажных работ по зданию цирка на 2000 мест в городе Астане 62,95 % от сметной стоимости; сооружение на горе "Улытау" монумента, символизирующего государственную целостность и единство народов Казахстана, строительство комплекса объектов развлечений "Думан" в городе Астане.
*) Перечень инвестиционных проектов согласно приложению 2 к постановлению Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год", а также мероприятия в соответствии с утвержденной в установленном законодательством проектно-сметной документацией (с указанием N и даты утверждения или заключения государственной экспертизы ПСД), количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов отражаются в паспортах местных бюджетных программ. <*>
Сноска. Пункт 7 с дополнениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: оқырмандар қажетiн толықтай, өз уақытында және нақты түрде өтеу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
322-қосымша
Ескерту. 322-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K  қаулысымен .
235 - Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Мәдениет объектiлерiн дамытуға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне берiлетiн мақсатты инвестициялық трансферттер"
деген 014 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 3410000 мың теңге (үш миллиард төрт жүз он миллион теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi:
Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы "Мәдениет туралы" Заңының  33-бабы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мәдениет объектiлерiн өркендету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Астана қаласында цирк, "Думан" ойын-сауық объектiлерiнiң кешенiн салу және Ұлытау тауына Қазақстан халықтарының бiрлiгi мен мемлекеттiк тұтастығын бiлдiретiн монумент орнату үшiн қаржы бөлу. <*>
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   014       Мәдениет     Қазақстан Республи. жыл    Қазақстан
объектiле.   касының 2003 жылдың бойы   Республикасы.
рiн дамы.    2 желтоқсанындағы          ның Мәдениет
туға облыс.  N 1260 қаулысының          министрлiгi
тық бюджет.  2 қосымшасына орай
терге,       мәдени объектiлер.
Астана және  дiң дамуына -
Алматы       мақсатты инвести.
қалаларының  циялық трансферт.
бюджеттерi.  тер аудару
не берiле.
тiн мақсатты
инвестиция.
лық транс.
ферттер
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Астана қаласында 2000 орындық цирктiң құрылыс-монтаждық жұмыстарын сметалық құнынан 62,95 % көлемiнде орындау және Ұлытау тауында Қазақстан халықтарының бiрлiгi мен мемлекеттiк тұтастығын бiлдiретiн монумент орнатып бiтiру, Астана қаласында "Думан" ойын-сауық объектілерiнiң кешенiн салу. <*>
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына

Приложение 322-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327 <*>
Сноска. Постановление дополнено новым приложением 322-1 - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
235 - Министерство культуры Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
015 "Строительство и реконструкция объектов культуры"
на 2004 год
1. Стоимость: 4000 тысяч тенге (четыре миллиона тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание материально-технической базы и улучшение технического состояния зданий организаций культуры.
5. Задачи бюджетной программы: разработка и проведение государственной экспертизы проектно-сметной документации, проведение строительства и реконструкции зданий организаций культуры.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы(под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программы)!                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !    4     !            5            !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   015        Строите-   Реализация инвести-        в     Минис-
льство и   ционных проектов        течение  терство
реконст-   согласно приложению 2 к   года   культуры
рукция     постановлению Прави-            Респуб-
объектов   тельства Республики              лики
культуры   Казахстан от 12 декабря          Казах-
2003 года N 1260 "О              стан
реализации Закона
Республики Казахстан
"О республиканском
бюджете на 2004 год"
на мероприятия по
разработке и проведению
государственной
экспертизы и ПСД для
завершения строительства
пристройки к основному
зданию Немецкого театра и
строительства зрительного
зала Государственного
академического театра
танца
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: проектно-сметная документация, прошедшая государственную экспертизу и утвержденная в установленном порядке, на завершение строительства пристройки к основному зданию Немецкого театра и строительства зрительного зала Государственного академического театра танца.
Приложение 323
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
235 Министерство культуры Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 104
"Борьба с наркоманией и наркобизнесом"
на 2004 год

322-1-қосымша
Ескерту. 322-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K  қаулысымен .
235 - Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Мәдени объектілерiн салу және қайта жаңарту"
деген 015 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
Паспорты
1. Құны: 4000 мың теңге (төрт миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының  33-бабы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: материалдық-техникалық базасын құру және мәдениет ұйымдары ғимараттарының техникалық жағдайын жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мәдениет ұйымдары ғимараттарын салу және қайта құруды жүргiзу жөнiнде мемлекеттiк сараптама және жобалау-сметалық құжаттамасын әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   015       Мәдени объек. Немiс театрының     жыл     Қазақстан
тілерiн салу  негiзгі ғимаратына  бойы    Республи.
және қайта    қосымша құрылысты           касының
жаңарту       және Мемлекеттік            Мәдениет
академиялық би              министрлiгi
театрының көрермен.
дер залының құрылы.
сын аяқтау үшiн
ЖСҚ мен мемлекеттiк
сараптаманы дайын.
дау және жүргiзу
жөнiндегi iс-шара.
ларға Қазақстан
Республикасы Үкiме.
тiнің 2003 жылғы 12
желтоқсандағы  N 1260
"2004 жылға арналған
республикалық
бюджет туралы"
Қазақстан Республи.
касының Заңын iске
асыру туралы" қау.
лысының 2-шi
қосымшасына сәйкес
инвестициялық
жобаларды жүзеге
асыру.
__________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Немiс театрының негiзгi ғимаратына қосымша құрылысты және Мемлекеттiк академиялық би театрының көрермен залының құрылысын аяқтау үшiн белгiленген тәртiппен бекiтiлген және мемлекеттiк сараптамадан өткен, жобалау-сметалық құжаттамасы.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
323-қосымша
235 - Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес"
деген 104 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 3992 тысяч тенге (три миллиона девятьсот девяносто две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 16 мая 2000 года N 394 "О стратегии борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2001-2005 годы"; постановление Правительства Республики от 24 ноября 2003 года N 1172 "Вопросы Министерства культуры Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: профилактика злоупотребления наркотиками.
5. Задачи бюджетной программы: информационное обеспечение населения о вреде наркомании и наркобизнесе, создание информационно-психологической защиты населения, формирование наркотического иммунитета, пропаганда здорового образа жизни, проведение мероприятий направленных на борьбу с наркоманией и наркобизнесом, оздоровление и реабилитация наркопотребителей.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   104        Борьба с   Пропаганда борьбы с нар-  В те-  Минис-
наркома-   команией и наркобизнесом  чение  терство
нией и     (проведение форума, кон-  года   культуры
наркобиз-  курса).                          Респуб-
несом                                       лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: укрепление системы профилактики борьбы с наркоманией и наркобизнесом, достижение большей консолидации общества в решении проблем, связанных употреблением наркотиков.

1. Құны: 3992 мың теңге (үш миллион тоғыз жүз тоқсан екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң "2001-2005 жылдарда Қазақстан Республикасында нашақорлықпен және есiрткi бизнесiмен күрес стратегиясы туралы" 2000 жылғы 16 мамырдағы N 394  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгiнiң мәселелерi" туралы 2003 жылғы 24 қарашадағы N 1172  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: есiрткiнi терiс пайдаланудың алдын алу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: халықты нашақорлық пен есiрткi бизнесiнiң зияны туралы ақпараттық қамтамасыз ету; халықты ақпараттық-психологиялық қорғау, есiрткiлiк имунитеттi қалыптастыру, caлауатты өмiр салтын насихаттау, нашақорлық және есiрткi бизнесiмен күреске бағытталған iс-шаралар жүргiзу, есiрткi пайдаланушыларды сауықтыру және оңалту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   104       Нашақорлық.  Нашақорлыққа және   жыл    Қазақстан
қа және      есірткі бизнесімен  бойы   Республикасы.
есірткі      күресті насихаттау         ның Мәдениет
бизнесіне    негізінде форум            министрлігі
қарсы        және конкурс
күрес        өткізу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: нашақорлық және есірткі бизнесімен күрес профилактикасының жүйесін нығайту, есірткіні пайдалануға байланысты проблемаларды шешуде қоғамды барынша шоғырландыруға қол жеткізу.