Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2006 год (Министерство юстиции Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2005 года N 1235 (выписка)
В соответствии с  Бюджетным  кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ 2006 год:
Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложениям  208 209 210 211 212 213 214 214-1 215 216 217 218 219 220 221 222 ;
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2006 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 208
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Правовое обеспечение деятельности государства"
на 2006 год
1. Стоимость : 7653063 тысячи тенге (семь миллиардов шестьсот пятьдесят три миллиона шестьдесят три тысячи тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 15 января 1992 года "О свободе вероисповедания и религиозных объединениях";  статья 6  Закона Республики Казахстан от 15 сентября 1994 года "Об оперативно-розыскной деятельности";  статьи 9 10 Закона  Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании";  Закон  Республики Казахстан от 10 июня 1996 года "Об авторском праве и смежных правах";  Закон  Республики Казахстан от 30 июня 1998 года "О регистрации залога движимого имущества";  Закон  Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений";  Закон  Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "Патентный закон";  Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";   Закон Республики Казахстан от 26 июля 1999 года "О товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров";  Закон  Республики Казахстан от 29 июня 2001 года "О правовой охране топологий интегральных микросхем";  статьи 3 15,   16,   19,   21,    22     Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции";  Закон  Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации";  Указ  Президента Республики Казахстан от 4 марта 1997 года N 3379 "О Государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан и мерах по упорядочению их государственной регистрации";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 сентября 2000 года N 1376 "О мерах по совершенствованию законопроектной деятельности Правительства Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 апреля 2005 года N 392 "Об утверждении ставок сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества".

2006 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспортарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 12 желтоқсандағы N 1235 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет  кодексіне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналардың:
208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 214-1, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің;
2. Осы қаулы 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
208-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Мемлекеттің қызметін құқықтық қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1 Құны:  7653063 мың теңге (жетi миллиард алты жүз елу үш миллион алпыс үш мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Діни сенім бостандығы және діни бірлестіктер туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 15 қаңтардағы  Заңы ; "Жедел-іздестіру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 15 қыркүйектегі Заңының  6-бабы ; "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуірдегі Заңының  9 ,   10-баптары ; "Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 10 маусымдағы  Заңы ; "Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 30 маусымдағы  Заңы ; "Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шілдедегі  Заңы ; "Патент заңы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шілдедегі  Заңы ; "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі  Заңы ; "Тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары және тауар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 26 шілдедегі  Заңы ; "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 29 маусымдағы  Заңы ; "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының  3 ,   15,   16,   19,   21,   22-баптары ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы  Заңы ; Қазақстан Республикасының "Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік реестрі және оларды мемлекеттік тіркеуді ретке келтіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1997 жылғы 4 наурыздағы N 3379  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау қызметін жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 11 қыркүйектегі N 1376  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120  қаулысы ; "Жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркегені үшін алым ставкаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 26 сәуірдегі N 392  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной Программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  правовое обеспечение деятельности государства, поддержание режима законности в работе государственных органов, организаций, должностных лиц и граждан, обеспечение защиты прав и законных интересов граждан и организаций.
5. Задачи бюджетной программы:  разработка законопроектов, проведение консультационных и экспертных работ, систематизация действующего законодательства, экспертиза нормативных правовых актов, разъяснение действующего законодательства, регулирование отношений в области авторского права, права промышленной собственности, возникающих с созданием и использованием произведений науки, литературы и искусства, объектов промышленной собственности, обеспечение государственных органов базой данных нормативных правовых актов Республики Казахстан, ведение Государственного реестра нормативных правовых актов Республики Казахстан, правовая защита интересов государства в судах Республики Казахстан и иностранных государств по поручению Правительства Республики Казахстан и обращениям государственных органов, выдача лицензий на право занятия нотариальной и адвокатской деятельностью, деятельностью по оценке имущества, взаимодействие с религиозными объединениями, своевременное и полное техническое обслуживание и сопровождение информационной системы органов юстиции и уголовно-исполнительной системы, государственная регистрация прав на недвижимое имущество и залога движимого имущества, выдача удостоверений личности и паспортов граждан Республики Казахстан, обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалифицированными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про- гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализа-
ции программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответствен-
ные испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Правовое обес-
печение деяте-
льности госу-
дарства
2
001
Аппарат
центрального
органа
Содержание
центрального
аппарата Ми-
нистерства
юстиции
Республики
Казахстан и
его комитетов
согласно ут-
вержденному
лимиту штат-
ной числен-
ности в коли-
честве 332
единицы.
Содержание и
аренда 13
служебных
легковых автомобилей
согласно
утвержденному
лимиту.
Сроки
реализации:
январь-
декабрь.
Проведение
спортивно-оз-
доровительных
мероприятий.
Сроки реали-
зации:
январь-
декабрь.
Осуществление
в установлен-
ном законо-
дательством
порядке
стратегичес-
ких функций,
обеспечиваю-
щих формиро-
вание госу-
дарственной
политики в
сфере:

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты:  мемлекеттің қызметін құқықтық қамтамасыз ету, мемлекеттік органдардың, ұйымдардың, лауазымды адамдар мен азаматтардың жұмысында заңдылық режиміне қолдау жасау, азаматтардың және ұйымдардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғауды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері:  заң жобаларын әзірлеу, консультациялық және сараптамалық жұмыстар жүргізу, қолданыстағы заңнаманы жүйелеу, нормативтік құқықтық актілерге сараптама жасау, қолданыстағы заңдарды түсіндіру, ғылым, әдебиет және өнер шығармаларын, өнеркәсіптік меншіктің объектілерін жасауға және пайдалануға байланысты пайда болатын авторлық құқық, өнеркәсіптік меншік құқығы саласындағы қатынастарды реттеу, мемлекеттік органдарды Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің дерекқорларымен қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмалары мен мемлекеттік органдардың жасаған өтініштері бойынша Қазақстан Республикасының және шетел мемлекеттерінің соттарында мемлекеттің мүддесін құқықтық қорғау, нотариалдық және адвокаттық қызметпен, мүлікті бағалау жөніндегі қызметпен айналысу құқығына лицензиялар беру, діни бірлестіктермен өзара іс-қимыл жасау, әділет органдарының және қылмыстық атқару
жүйесінің ақпараттық жүйелеріне уақытылы және толық техникалық
қызмет көрсету және сүйемелдеу, жылжымайтын мүлік құқықтарын және жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркеу, Қазақстан Республикасы азаматтарына төлқұжаттары мен жеке куәліктерін беру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Мемлекет-
тің қызме-
тін құқық-
тық қамта-
масыз ету
2
001
Орталық органның
аппараты
Бекітілген штат санының лимитіне сәйкес 332 бірлік
санында Қазақстан
Республикасы
Әділет министр-
лігінің орталық аппаратын және
оның комитет-
терін ұстау.
Бекітілген
лимитке сәйкес
13 қызметтегі
жеңіл автомобиль-
дерді ұстау және
жалдау. Іске
асыру мерзімі:
қаңтар-желтоқсан. Спорт-сауықтыру
іс-шараларын
өткізу. Іске
асыру мерзімі:
қаңтар-желтоқсан. Заңнамада
белгіленген
тәртіппен мына
салаларда,
мемлекеттік
саясатты қалыптастыруды
қамтамасыз ететін
стратегиялық
функцияларды
іске асыру:

1) Орга-
низации зако-
нопроектных
работ:
Проведение
анализа дей-
ствующего за-
конодательст-
ва по 50 за-
конодательным
актам.
Организация
и проведение
консультацио-
нных и экс-
пертных ус-
луг, научной,
в том числе
научной кри-
минологичес-
кой, экспер-
тизы для
оценки каче-
ства, обосно-
ванности и
правомерности
проекта, оп-
ределения
возможной эф-
фективности
и выявления
возможных от-
рицательных
последствий
принятия
проекта.
Привлечение
ученых-право-
ведов и прак-
тикующих
юристов для
разработки
52 законо-
проектов.
Проведение
научной экс-
пертизы 91
законопроек-
тов и научной
криминологи-
ческой экс-
пертизы 20
законопроек-
тов.
Создание,
организация и
проведение
заседаний ра-
бочих групп
по разработке
законопроек-
тов.
Обеспечение
проведения 6
конференций и
круглых сто-
лов.
Оплата услуг
согласно
заключенным
договорам.
Опубликование
научных ста-
тей в средст-
вах массовой
информации,
материалов
по результа-
там проведен-
ного анализа
действующего
законодатель-
ства, конфе-
ренций и
круглых сто-
лов, научно-
практических
комментариев
к принятым
законам.
Подготовка
Свода законов
Республики
Казахстан.
Сроки реали-
зации:
январь-
декабрь.
2) Охраны
прав интел-
лектуальной
собственнос-
ти:
Организация
и проведение
региональных
семинаров,
публичных
акций с учас-
тием зарубеж-
ных делега-
ций, экспер-
тов по вопро-
сам охраны
прав на
произведения
и объекты
смежных прав,
промышленной
собственнос-
ти, селекцио-
нных достиже-
ний, тополо-
гий интегра-
льных микро-
схем с:
- оплатой
аренды транс-
портных сред-
ств, помеще-
ний (площа-
ди);
- с буфетным
обслуживани-
ем;
- обеспече-
нием синхрон-
ного перево-
да;
- стенографи-
ческой запи-
си;
- изготовле-
нием полигра-
фической про-
дукции;
- выпуском
брошюр;
- приобрете-
нием канце-
лярских и
прочих това-
ров.
Изготовление
бланков сви-
детельств о
регистрации
объекта ин-
теллектуаль-
ной собствен-
ности.
Издание мето-
дической ли-
тературы и
нормативных
правовых
актов.
Сроки реали-
зации:
январь-
декабрь.
3) Обеспече-
ния правовой
информацией:
Оплата услуг
по сбору и
учету норма-
тивных право-
вых актов,
подлежащих
включению в
Государствен-
ный реестр
нормативных
правовых ак-
тов, согласно
заключенному
договору.
Внесение в
Государствен-
ный реестр
2900 норма-
тивных право-
вых актов.
Обеспечение
предоставле-
ния правовой
информации.
Ежегодная
установка и
актуализация
базы данных
"Закон" по
1132 государ-
ственным ор-
ганам, вклю-
чая террито-
риальные под-
разделения с
периодичнос-
тью обновле-
ния не реже
1 раза в ме-
сяц.
Сроки реали-
зации:
январь-
декабрь.
4) Защиты ин-
тересов госу-
дарства в
судах:
Обеспечение
эффективной
правовой за-
щиты интере-
сов государ-
ства в судах
Республики
Казахстан,
иностранных
государств,
международных
арбитражах.
Упорядочение
практики ока-
зания консу-
льтационных
услуг по пра-
вовым вопро-
сам централь-
ным исполни-
тельным орга-
нам.
Оплата арбит-
ражных издер-
жек и услуг
согласно
заключенным
договорам.
Сроки
реализации:
январь-
декабрь.

1) Заң жобалау
жұмыстарын
ұйымдастыру:
50 заңнамалық
актілер бойынша қолданыстағы заңнамаға талдау жүргізу. Жобаның сапасын, негізде-
месін және заңды-
лығын бағалау жобаны қабылдау-
дың болуы мүмкін тиімділігін анықтау және
болуы мүмкін
теріс зардаптарын
айқындау үшін консультациялық және эксперттік
қызметтерді,
ғылыми, оның
ішінде ғылыми
криминологиялық, сараптаманы ұйымдастыру және
жүргізу. 52 заң жобасын әзірлеу үшін заңгер-
ғалымдар мен
тәжірибе алып
жүрген заңгер-
лерді тарту.
91 заң жобасын
ғылыми сараптама-
дан, 20 заң жобасын ғылыми криминологиялық
сараптамадан
өткізу. Заң
жобаларын әзірлеу
жөніндегі жұмыс топтарының отырыстарын құру,
ұйымдастыру және өткізу.
6 конференция
мен дөңгелек
үстел өткізуді
қамтамасыз ету. Жасалған шарттар-
ға сәйкес қызмет көрсетулерге ақы төлеу. Ғылыми мақалаларды, қолданыстағы заң-
намаға жүргізіл-
ген талдау қорытындыларын, конференциялар мен дөңгелек үс-
телдер матери-
алдарын, қабыл-
данған заңдарға ғылыми-практика-
лық түсінікте-
мелерді бұқара-
лық ақпарат құралдарында жариялау.
Қазақстан
Республикасының Заңдар жинағын
дайындау. Іске асыру мерзімі:
қаңтар-желтоқсан.
2) Зияткерлік
меншік құқығын
қорғау: Шетелдік
делегацияның,
сарапшылардың
қатысуымен,
сабақтас құқықтар
шығармалары мен
объектілеріне, өнеркәсіптік
меншік объектіле-
ріне, селекциялық
жетістіктерге,
интегралдық
микросхемалар
топологияларына құқықтарды қорғау
мәселелері жөніндегі өңірлік
семинарларды,
көпшілік акцияларды
мыналармен ұйымдастыру және өткізу:
- көліктік
құралдар мен
үй-жайларды
(аудандарды)
жалға алу;
- буфеттік қызмет
көрсету;
- ілеспе аудармамен
қамтамасыз ету;
- стенографиялық жазбамен қамтамасыз ету;
- полиграфиялық өнім дайындау;
- брошюралар
шығару;
- кеңсе және өзге де тауарларды
сатып алу.
Зияткерлік меншік
объектілерін
тіркеу туралы
куәлік бланкі-
лерін дайындау;
Әдістемелік
әдебиеттер мен
нормативтік құқықтық актілерін шығару.
Іске асыру мерзімі: қаңтар-желтоқсан.
3) Құқықтық
ақпаратпен
қамтамасыз ету;
Жасалған шарттарға сәйкес
нормативтік құқықтық актілерді жинақтау және
есепке алу бойынша қызметтерге ақы төлеу. Мемлекеттік
тізілімге 2900 нормативтік құқықтық актілер
енгізу. Құқықтық
ақпарат беруді
қамтамасыз ету. Аумақтық бөлімшелерді қоса
алғанда 1132 мемлекеттік органдар бойынша
жаңарту мерзімділігі айына кемінде
1 рет "Заң" дерекқорын жыл сайын орнату және
өзектілендіру.
Іске асыру мерзімі:
қаңтар-желтоқсан.
4) Соттарда мемлекеттің мүддесін қорғау:
Қазақстан
Республикасының, шетел мемлекетте-
рінің, халықара-
лық төрелік
соттарында мемлекеттің мүддесін тиімді
құқықтық қорғауды
қамтамасыз ету. Орталық атқару
органдарына құқықтық мәселелер
жөніндегі консультациялық қызметтерді көрсету практика-
сын реттеу. Жасалған шарттарға
сәйкес төрелік
шығындар мен
қызметтерге
ақы төлеу. Іске асыру мерзімі:
қаңтар-желтоқсан.

5) Выполнение
функций ли-
цензиаров:
Проведение
лицензирова-
ния нотариа-
льной и адво-
катской дея-
тельности в
порядке,
установленном
законодатель-
ством Республики
Казахстан.
Изготовление
лицензий на
право занятия
нотариальной
и адвокатской
деятельнос-
тью, деятель-
ностью по
оценке иму-
щества; гене-
ральной ли-
цензии, для
физических
лиц и юриди-
ческих лиц.
6) Обеспече-
ние возмеще-
ния затрат по
регистрации
прав на
недвижимое
имущество и
сделок с ним.
Обеспечение
государствен-
ной регистра-
ции прав на
недвижимое
имущество и
сделок с ним.
7) Обеспече-
ние возмеще-
ния затрат по
регистрации
залога движи-
мого имущест-
ва.
8) Изготов-
ление бланков
свидетельств
о государст-
венной реги-
страции (пе-
ререгистра-
ции) юриди-
ческих лиц.
В тече-
ние года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан
3
002
Аппараты
территориаль-
ных органов
Содержание
территориаль-
ных органов
Министерства
юстиции Рес-
публики
Казахстан
согласно ут-
вержденному
лимиту штат-
ной числен-
ности в коли-
честве 2901
единицы.
Содержание 26
служебных
легковых ав-
томобилей.
Осуществление
государствен-
ной регистра-
ции юридичес-
ких лиц, нор-
мативных пра-
вовых актов
местных орга-
нов государ-
ственного уп-
равления, ак-
тов граждан-
ского состоя-
ния.
Организация
правовой по-
мощи и оказа-
ния юридичес-
ких  услуг и
обеспечение
правовой про-
паганды.
Реализация
государствен-
ной политики
в области за-
щиты прав ин-
теллектуаль-
ной собствен-
ности.
Осуществление
нормотворчес-
кой деятель-
ности и иных
задач, возло-
женных зако-
нодательством
Республики
Казахстан.
Сроки реали-
зации:
январь-
декабрь.
В тече-
ние года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
его террито-
риальные
органы
4
007
Повышение
квалификации
государствен-
ных служащих
Приобретение
услуг по по-
вышению ква-
лификации го-
сударственных
служащих по
7 темам:
1) Задачи
органов юсти-
ции по форми-
рованию пра-
вовой культу-
ры, правового
обучения и воспитания в
свете ежегод-
ного Послания
Президента
народу Казах-
стана;
2) Актуальные
вопросы при-
менения меж-
дународных
правовых ак-
тов по вопро-
сам предотв-
ращения и
профилактике
преступлений
по торговле
людьми и
взаимодейст-
вие органов
юстиции с
другими заин-
тересованными
государствен-
ными органами
и НПО;
3) Актуальные
вопросы зако-
нодательства
о государст-
венных закуп-
ках;
4) Совершен-
ствование
системы по
оказанию го-
сударственных
услуг населе-
нию;
5) Актуальные
проблемы дей-
ствующего за-
конодательст-
ва о браке и
семье и апос-
тилирования
территориаль-
ных органов
по вопросам
их работы в
условиях ад-
министратив-
ных преобра-
зований;
6) Проблемные
вопросы со-
вершенствова-
ния организа-
ции деятель-
ности адвока-
туры и роль
экспертных
исследований в доказатель-
ственной
деятельности
правоохрани-
тельных орга-
нов;

5) Лицензиарлар-
дың функцияларын
орындау:
Қазақстан
Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен нотариалдық және
адвокаттық қызметті лицензиялауды өткізу. Жеке және
заңды тұлғаларға
нотариалдық және адвокаттық қызметпен, жылжымайтын мүлікті бағалау жөніндегі қызметпен айналысу құқығына
лицензиялар дайындау.
6) Жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелерді тіркеу бойынша шығындарды өтеуді қамтамасыз
ету. Жылжымайтын мүлікке құқықтар-
ды және онымен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз ету.
7) Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу бойынша шығындарды өтеуді
қамтамасыз ету.
8) Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы
куәлік
Жыл бойы
Қазақстан Республи-
касы
Әділет
министр-
лігі
3
002
Аумақтық
орган-
дардың
аппа-
раттары
Бекітілген штат санының лимитіне сәйкес 2901 бірлік санында
Қазақстан Республикасы Әділет министрлі-
гінің аумақтық
әділет органдарын
ұстау. Қызметтік
жеңіл автомобилі-
нің 26 ұстау.
Заңды тұлғаларды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының нормативтік құқықтық актілерін,
азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру.
Құқықтық көмек пен заң қызметін көрсетуді ұйымдастыру және  құқықтық насихатты
қамтамасыз ету.
Зияткерлік меншік құқықтарын
қорғау саласында мемлекет саясатын
іске асыру. Заң шығармашылығы қызметін және Қазақстан Республикасының заңдарымен
жүктелген өзге де
міндеттерді жүзеге асыру. Іске асыру мерзімі: қаңтар-
желтоқсан.
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касы Әділет министр-
лігі, оның
аумақтық органдары
4
007
Мемлекет-
тік қыз-
метшілер-
дің білік-
тілігін
арттыру
Мемлекеттік қызметкерлердің біліктілігін арттыру үшін 7 тақырып бойынша қызмет көрсетулерді сатып алу:
1) Қазақстан халқына Президенттің
жыл сайынғы Жолдауы  жарығында құқықтық мәдениетті, құқықтық оқытуды және тәрбиелеуді қалыптастыру
бойынша әділет органдарының
міндеттері.
2) Адамдарды сату бойынша қылмыстарды болдырмау және алдын алу мәселелері жөніндегі халықаралық
құқықтық актілерді
қолданудың өзекті мәселелері
және әділет органдарының басқа да мемлекеттік
органдармен өзара іс-қимыл жасауы.
3) Мемлекеттік сатып алу заңнамасының
өзекті мәселелері;
4) Халыққа мемлекеттік қызметтерді
көрсету жүйесін
жетілдіру;
5) Әкімшілік құрылысының өзгеруі жағдайында аумақтық органдары жұмыстарының мәселелері бойынша неке мен отбасы және апос-
тильдеу туралы
қолданыстағы заңнаманың өзекті проблемалары;
6) Адвокатура қызметін ұйымдастыруды жетілдірудің проблемалық мәселелері және құқықтық қорғау органдарының дәлелдеу қызметінде сараптық зерттеу-
лердің ролі;

7) Практичес-
кие вопросы
совершенство-
вания отдель-
ных действую-
щих законода-
тельных актов
(нотариат,
лицензирова-
ние и дру-
гие).
Обучение го-
сударствен-
ному и англи-
йскому язы-
кам. Сроки
реализации:
январь-
декабрь.
В тече-
ние года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан
5
008
Капитальный
ремонт зданий,
помещений и
сооружений
государствен-
ных органов
Проведение
капитального
ремонта зда-
ний, помеще-
ний и соору-
жений терри-
ториальных
органов юсти-
ции 6 облас-
тей, в том
числе:
Западно-Ка-
захстанской, Карагандинс-
кой, Кызылор-
динской, Пав-
лодарской,
Северо-Казах-
станской,
Южно-Казах-
станской.
Проведение
капитального
ремонта
управления
уголовно-ис-
полнительной
системы Вос-
точно-Казах-
станской об-
ласти.
В тече-
ние года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
его террито-
риальные
органы
6
009
Материально-
техническое
оснащение го-
сударственных
органов
Приобретение
товаров, от-
носящихся
к основным
средствам для
центрального
аппарата и
территориаль-
ных подразде-
лений:
проектора,
копироваль-
ного центра,
уничтожителя бумаг, линга-
фонного кабинета, ксерокса,
сейфов метал-
лических ко-
пировальных
аппаратов,
офисной мебе-
ли.
В тече-
ние года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
его терри-
ториальные
органы
7
017
Обеспечение
функционирова-
ния информа-
ционных систем
и информацион-
но-техническое
обеспечение
государствен-
ных органов
Приобретение
расходных
материалов,
запасных
частей и
комплектующих
для вычисли-
тельной и
телекомму-
никационной
техники;
Телекоммуни-
кационные ус-
луги, в том
числе услуги
доступа к се-
ти Интернет;
Приобретение
вычислитель-
ной техники и
телекоммуни-
кационного
оборудования;
Системно-тех-
ническое обс-
луживание
средств вы-
числительной
техники и ин-
формационной
сети органов
юстиции;
Приобретение
лицензионного
программного
обеспечения.
Приобретение
специального
оборудования
с лицензион-
ным программ-
ным обеспече-
нием для
организации
перехода в
2007 году на
электронные
документы,
удосто-
веряющие
личность, с
впечатыванием
индивидуаль-
ных иденти-
фикационных
номеров
физических
лиц и
внесением их
в микро-
процессор
(чип) в
соответствии
с требова-
ниями
международных
стандартов:
систем персо-
нализации
удостоверений
личности с
кодировкой
чипа,
паспортных
принтеров с
кодировкой
чипа,
планшетов
для захвата
подписи,
считывателей
машиносчиты-
ваемой зоны
паспортов и
удостоверений
личности,
цифровых
камер в
комплекте.
В тече-
ние года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
Комитет
уголовно-
исполнитель-
ной системы
и его терри-
ториальные
подразделе-
ния
8
100
Аппарат
Комитета
уголовно-
исполнительной
системы
Содержание аппарата
Комитета
уголовно-ис-
полнительной
системы
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан
согласно ут-
вержденному
лимиту штат-
ной числен-
ности в коли-
честве 173
единиц. Реа-
лизация госу-
дарственной
политики в
сфере испол-
нения
уголовных
наказаний,
обеспечения
правопорядка
и законности
в органах и
учреждениях,
исполняющих
уголовные
наказания.
Проведение
оперативно-
розыскной
деятельности
в учреждениях
уголовно ис-
полнительной
системы.
Сроки
реализации:
январь-
декабрь.
Погашение кредиторской задолженности по выплате единовременных пособий уволенным работникам. Компенсации за полученную инвалидность I группы в период прохождения службы в органах внутренних дел.
В тече-
ние года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
Комитет
уголовно-
исполните-
льной
системы
9

7) Қолданыстағы жекеленген заңнама актілерін
жетілдірудің тәжірибелік
мәселелері.
Мемлекеттік және
ағылшын тілдеріне
оқыту.
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касы Әділет министр-
лігі,
оның аумақтық органдары
5
008
Мемлекет-
тік орган-
дардың
ғимарат-
тарын,
үй-жайла-
ры мен
құрылыс-
тарын
күрделі
жөндеу
Алты облыстың аумақтық әділет органдарының, соның ішінде Батыс Қазақстан, Қарағанды,
Қызылорда, Павлодар, Солтүстік Қазақстан, Оңтүстік Қазақстан облыстарының ғимараттарына, үй-жайлары мен құрылыстарына күрделі жөндеу жүргізу.
Шығыс Қазақстан облысының қылмыстық-атқару жүйесі басқармасының
ғимаратына күрделі жөндеу жүргізу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы Әділет
министр-
лігі,
оның аумақтық
органдары
6
009
Мемлекет-
тік орган-
дарды
мате-
риалдық-
техникалық
жарақ-
тандыру
Орталық аппаратқа және аумақтық
бөлімшелерге негізгі құралдарға жататын тауарларды: проекторды, көшірме орталығын, қағаз жойғышты, лингафон
кабинетін, ксероксті, темір сейфтерін, көшірме аппараттарын, офистік жиһаз сатып алу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы Әділет министр-
лігі,
оның
аумақтық
органдары
7
017
Ақпараттық жүйелердің жұмыс
істеуін қамтамасыз ету және мемлекет-
тік
органдарды ақпарат-
тық-техни-
калық қамтамасыз ету
Есептеу және телекоммуникация техникасына шығыс материал-
дарын, қосалқы бөлшектер және жинақтаушы заттар сатып алу;
Телекоммуникация-
лық қызметтер, Интернет желісіне
қол жеткізу қызметтерін сатып
алу;
Есептеу техникасын және телекоммуникация жабдықтарын
сатып алу;
Әділет органдарының есептеу техникасы
мен ақпараттық
желілерінің
құралдарына жүйелік-техника-
лық қызметтер
көрсету;
Лицензиялық
бағдарламалық
қамтамасыз етуді
сатып алу;
Халықаралық стандарттардың талаптарына сәйкес жеке тұлғалардың жеке сәйкестендіру нөмірлерін басып шығарып, оларды микропроцессорға (чипке) енгізіп жеке басын куәландыратын электрондық құжаттарға көшуді 2007 жылы ұйымдастыру үшін лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етуі бар арнайы жабдықты: чипті кодтап жеке куәліктерді дербестендіру жүйелерін, чипті кодтайтын паспорттық принтерлер, қолтаңбаны басуға арналған планшеттер, паспорттар мен жеке куәліктердің машинамен есептеу аймағын есептеуіштерді, жиынтықтағы цифрлы камераларды сатып алу;
Жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касы Әділет министр-
лігі,
Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті және оның
аумақтық
бөлімше-
лері
8
100
Қылмыстық-атқару
жүйесі
комитеті-
нің
аппараты
Бекітілген штат санының лимитіне сәйкес 173 бірлік
санында
Қазақстан
Республикасы Әділет министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің аппаратын ұстау.
Қылмыстық жазаларды атқару саласында мемлекет саясатын
іске асыру, Қылмыстық
жазаларды атқаратын органдар мен
мекемелерде құқықтық тәртіпті және
заңдылықты
қамтамасыз ету.
Қылмыстық-атқару
жүйесі мекемелерінде
жедел-іздестіру
қызметін жүргізу.
Іске асыру мерзімі:
қаңтар-желтоқсан.
Жұмыстан босатылған қызметкерлерге бiржолғы жәрдемақылар төлеу жөнiндегi кредиторлық берешектi өтеу. Iшкi iстер органдарында қызмет өткерген кезеңдегi алған 1 топтағы мүгедектiгi үшiн өтемақы.
Жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касы Әділет министр-
лігі,
Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті және оның
аумақтық
бөлімше-
лері
9

101
Аппараты тер-
риториальных
органов
уголовно-
исполнительной
системы
Содержание
территориаль-
ных органов
Комитета
уголовно ис-
полнительной
системы
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан
согласно ут-
вержденному
лимиту штат-
ной числен-
ности в коли-
честве 1055
единиц.
Организация
работы учреж-
дений и
органов по
исполнению
наказаний в
соответствии
с законода-
тельством;
Проведение
оперативно-
розыскной
деятельности
в учреждениях
уголовно-
исполнитель-
ной системы.
Сроки
реализации:
январь-
декабрь.
Погашение кредиторской задолженности по выплате единовременных пособий уволенным работникам.
В течение года
Министерство юстиции     Республики
Казахстан,
Комитет
уголовно-
исполните-
льной
системы и
его террито-
риальные
подразде-
ления
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б ; от 23 декабря 2006 года N  470c .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямые результаты:
проведение анализа действующего законодательства по 50 законодательным актам;
количество разрабатываемых законопроектов 52;
проведение научной экспертизы 91 законопроектов и научной криминологической экспертизы 20 законопроектов;
количество проводимых конференций и круглых столов по законопроектным работам - 6;
количество проводимых региональных семинаров, публичных акций по вопросам охраны прав на произведения и объекты смежных прав, промышленной собственности, селекционных достижений, топологий интегральных микросхем - 6 (4 семинара и 2 публичных акций);
количество издаваемой методической литературы и нормативных правовых актов по вопросам охраны прав интеллектуальной собственности не менее 2000 единиц;
приобретение вычислительной техники и телекоммуникационного оборудования;
приобретение лицензионных программных продуктов;
приобретение товаров, относящихся к основным средствам: проектора - 1 единица, копировального центра - 1 единица, уничтожителя бумаг - 1 единица, лингофонного кабинета - 1 единица, ксерокса - 1 единица, сейфов металлических - 9 штук, копировальных аппаратов - 204 единицы, офисной мебели, что составит 70 % об общей потребности;
количество государственной регистрации прав на движимое и недвижимое имущество и сделок с ним составит не менее 661065
количество изготавливаемых бланков регистрации юридических лиц составит не менее 50 000 единиц;
количество введенных нормативных правовых актов в Государственный реестр составит не менее 2900 единиц;
количество государственных органов обеспечиваемых правовой информацией составит не менее 1132;
количество изготавливаемых бланков лицензий, в том числе по видам: на лицензирование адвокатской деятельности - 900 единиц, на лицензирование нотариальной деятельности - 600 единиц, генеральной государственной лицензии - 500 единиц;
повышение профессионального уровня 376 человек;
обучение государственному языку 115 человек;
обучение английскому языку 50 человек;
проведение капитального ремонта в департаментах юстиции 6 областей;
проведение капитального ремонта управления уголовно-исполнительной системы по Восточно-Казахстанской области.
Конечные результаты:
доступность граждан, государственных органов, юридических лиц к вновь принятым нормативным правовым актам и к их применению.
правовое обеспечение деятельности государства, поддержание режима законности в работе государственных органов, организаций, должностных лиц и граждан;
обеспечение защиты прав и законных интересов граждан Республики Казахстан и организаций;

101
Қылмыстық-атқару
жүйесінің
аумақтық
органда-
рының
аппарат-
тары
Бекітілген штат
санының лимитіне
сәйкес 1055 бірлік санында Қазақстан
Республикасы Әділет министрлігі
Қылмыстық-атқару
жүйесі комитетінің
аумақтық органдарын ұстау.
Заңнамаға сәйкес,
мекемелер мен органдарда қылмыстық жазаларды атқару бойынша жұмыстар ұйымдастыру.
Қылмыстық-атқару
жүйесі мекемелерінде
жедел-іздестіру
қызметін жүргізу.
Іске асыру мерзімі:
қаңтар-желтоқсан.
Жұмыстан босатылған қызметкерлерге бiржолғы жәрдемақылар төлеу жөнiндегi кредиторлық берешектi өтеу.
Жыл бойы
Қазақстан Республи-
касы
Әділет
министр-
лігі, Қылмыстық-атқару
жүйесі
комитеті
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б , 2006.12.23. N  470s  қаулыларымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:  Тікелей нәтиже:
50 заңнамалық актілер бойынша қолданыстағы заңнаманы талдаудан өткізу;
әзірленетін заң жобаларының саны - 52;
91 заң жобасын ғылыми сараптамадан және 20 заң жобасын ғылыми криминологиялық сараптамадан өткізу;
заң жобалау жұмыстары бойынша өткізілетін конференциялар мен дөңгелек үстелдер саны - 6;
сабақтас құқықтық шығармалары мен объектілеріне, өнеркәсіптік меншік объектілеріне, селекциялық жетістіктерге, интегралдық микросхемалар топологияларына құқықтарды қорғау мәселелері жөніндегі өткізілетін өңірлік семинарлар, көпшілік акциялар саны - 6 (4 семинар және 2 көпшілік акция);
зияткерлік меншік құқықтарын қорғау мәселелері жөніндегі шығарылатын әдістемелік әдебиеттер мен нормативтік құқықтық актілер саны кемінде 2000 бірлік;
есептеу техникасын және телекоммуникация жабдықтарын сатып алу;
лицензиялық бағдарламалық өнімдер сатып алу;
негізгі құралдарға жататын тауарларды жалпы қажеттіліктен 70 %, құрайтын: проектор - 1 бірлік, көшірме орталығы - 1 бірлік, қағаз жойғыш - 1 бірлік, лингафон кабинеті - 1 бірлік, ксерокөшірме аппараты - 1 бірлік, темір сейфін - 9 бірлік, көшірме аппараттары - 204 бірлік, офистік жиһаз сатып алу;
жылжымалы және жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркеу саны кемінде 661065-ті құрайды;
дайындалатын заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу туралы куәлік бланкілері саны кемінде 50000 бірлік;
мемлекеттік тізілімге енгізілетін нормативтік құқықтық актілер саны кемінде 2900 бірлік;
құқықтық ақпарат берумен қамтамасыз етілетін мемлекеттік органдары саны кемінде 1132 бірлік;
дайындалатын лицензия бланкілерінің саны, оның ішінде түрлері бойынша: адвокаттық қызметін лицензиялауға - 900 бірлік, нотариалдық қызметін лицензиялауға - 600 бірлік, мемлекеттік бас лицензия - 500 бірлік;
кәсіби деңгейін арттыру - 376 адам;
мемлекеттік тілге оқыту - 115 адам;
ағылшын тіліне оқыту - 50 адам;
6 облыстың аумақтық әділет органдарында күрделі жөндеу жүргізу;
Шығыс-Қазақстан облысының қылмыстық-атқару жүйесі басқармасының ғимаратына күрделі жөндеу жүргізу.
Соңғы нәтиже:
жаңа қабылданған нормативтік құқықтық актілерге және оларды қолдануға азаматтардың, мемлекеттік органдардың, заңды тұлғалардың қол жеткізуі;
мемлекеттің қызметін құқықтық қамтамасыз ету, мемлекеттік органдардың, ұйымдардың, лауазымды адамдар мен азаматтардың жұмысында заңдылық режимін қолдау;
Қазақстан Республикасы азаматтарының және ұйымдарының құқықтары мен заңды мүдделерін қорғауды қамтамасыз ету;

обеспечение потребности в повышении профессионального уровня государственных служащих на 11,6 %, в обучении государственному языку государственных служащих на 3,5 % и в обучении английскому языку государственных служащих на 1,5 %.
Финансово-экономический результат:
средние затраты на содержание одного сотрудника центрального аппарата Министерства юстиции Республики Казахстан, его комитетов составит в среднем за год 2 949,8 тыс. тенге, аппаратов территориальных органов юстиции - 666,4 тыс тенге и аппаратов территориальных органов уголовно-исполнительной системы - 723,2 тыс. тенге;
затраты на проведение одной конференции и круглого стола по законопроектным работам составит в среднем 1116,33 тыс. тенге;
затраты на проведение одного семинара по правам интеллектуальной собственности составят 235,0 тыс. тенге;
затраты на проведение одной публичной акции по правам интеллектуальной собственности составят 290,0 тыс. тенге;
затраты на проведение одной государственной регистрации прав на движимое и недвижимое имущество и сделок с ним составят в среднем 750,36 тенге;
расходы на изготовление одного бланка лицензии на право занятия нотариальной и адвокатской деятельностью - 50 тенге;
расходы на изготовление одного бланка генеральной государственной лицензии - 115 тенге;
расходы на изготовление одного бланка регистрации юридических лиц - 30 тенге;
средние затраты на повышение квалификации одного государственного служащего 11,2 тыс. тенге;
средние затраты на обучение государственному языку одного государственного служащего 50,5 тыс. тенге;
средние затраты на обучение английскому языку одного государственного служащего 30,1 тыс. тенге;
расходы на проведение капитального ремонта административных зданий территориальных органов юстиции и уголовно-исполнительной системы - 53 025,0 тыс. тенге;
Своевременность: своевременное обеспечение выполнения возложенных на Министерство юстиции Республики Казахстан функций;
своевременное повышение квалификации государственных служащих и их обучение государственному, английскому языкам в соответствии с заключенными договорами.
Качество: обеспечение доступности и качества предоставляемых государственных услуг населению в соответствии с возложенными функциями на Министерство юстиции Республики Казахстан и его ведомств;
повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями;
доля государственных служащих, которые перешли на делопроизводство по государственному языку после прохождения курсов обучения государственному языку 30 %;
доля государственных служащих, которые работают с документами на английском языке после прохождения курсов обучения английскому языку 1 %; доля государственных служащих, которые назначены на вышестоящие должности после прохождения курсов повышения квалификации 2,5 %.
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470c .
ПРИЛОЖЕНИЕ 209
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Проведение судебных экспертиз"
на 2006 год

мемлекеттік қызметкерлердің кәсіби деңгейін 11,6% арттыруды қамтамасыз ету, мемлекеттік қызметкерлерді мемлекеттік тілге 3,5% оқыту және ағылшын тіліне 1,5% оқыту.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі орталық аппаратының, оның комитеттерінің бір қызметкерін ұстауға жылына орташа шығындар 2949,8 мың теңге, аумақтық әділет органдары аппараттарының бір қызметкерін ұстауға - 666,4 мың теңге және қылмыстық-атқару жүйесі аумақтық органдары аппараттарының бір қызметкерін ұстауға - 723,2 мың теңге құрайды;
заң жобалау жұмыстары бойынша бір конференция мен дөңгелек үстел өткізуге шығындар 1116,33 мың теңге;
зияткерлік меншік құқықтар жөнінде бір семинар өткізуге шығындар - 235,0 мың теңге;
зияткерлік меншік құқықтар жөнінде бір көпшілік акция өткізуге шығындар 290,0 мың теңге;
жылжымалы және жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркеудің біреуін өткізуге арналған шығындар орта есеппен 750,36 теңгені құрайды;
нотариалдық және адвокаттық қызметпен айналысу құқығына бір лицензия дайындауға шығыстар - 50 теңге;
бір мемлекеттік бас лицензия дайындауға шығыстар - 115 теңге;
заңды тұлғаларды тіркеудің бір бланкісін дайындауға шығыстар - 30 теңге;
мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыруға орташа шығындар - 11,2 мың теңге;
бір мемлекеттік қызметшінің мемлекеттік тілге оқытуға - 50,5 мың теңге;
бір мемлекеттік қызметшінің ағылшын тіліне оқытуға - 30,1 мың теңге;
әділет және қылмыстық-атқару жүйесі аумақтық органдарының әкімшілік ғимараттарын күрделі жөндеу жұмыстарына орташа шығыстар - 53025,0 мың теңге;
Уақтылығы:
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне жүктелген функцияларды орындауды уақтылы қамтамасыз ету;
жасалған шарттарға сәйкес мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін уақтылы арттыру және оларды мемлекеттік, ағылшын тілдеріне оқыту.
Сапа:
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне және оның ведомстволарына жүктелген функцияларға сәйкес, халыққа мемлекеттік қызметтерге қол жеткізуін және ұсыну сапасын қамтамасыз ету;
қазіргі замандағы кәсіби мемлекеттік қызмет талаптарына, экономикалық жағдайларға сәйкес, мемлекеттік қызметшілердің кәсіби деңгейін арттыру;
мемлекеттік тілді оқу курстарын өткеннен кейін, іс жүргізу мемлекеттік тілге көшкен мемлекеттік қызметшілердің үлесі 30%;
ағылшын тілін оқу курстарын өткеннен кейін, ағылшын тіліндегі құжаттармен жұмыс істейтін мемлекеттік қызметшілердің үлесі 1 %;
кәсіби деңгейін арттыру курстарын өткеннен кейін, жоғары лауазымға тағайындалған мемлекеттік қызметшілердің үлесі 2,5%.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.12.23. N  470s  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
209-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Сот сараптамаларын жүргізу"
деген 002 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  667617 тысяч тенге (шестьсот шестьдесят семь миллионов шестьсот семнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 12 ноября 1997 года "О судебной экспертизе";  статьи 3 17 Закона  Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 августа 1997 года N 1245 "О создании Государственного учреждения "Центр судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2005 года N 119 "О Концепции развития судебно-экспертной системы Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2005 года N 1072 "О Плане мероприятий по реализации Концепции развития судебно-экспертной системы Республики Казахстан на 2006-2008 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение потребности судопроизводства Республики Казахстан в судебной экспертизе по материалам уголовных, гражданских дел и дел об административных правонарушениях, полное научное и методическое обеспечение судебно-экспертной деятельности Республики Казахстан; дальнейшее совершенствование деятельности единой и независимой судебно-экспертной системы; повышение роли судебной экспертизы в гражданском судопроизводстве.
5. Задачи бюджетной программы:  организация судебно-экспертной деятельности и выдача лицензий судебным экспертам в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о лицензировании; укрепление материально-технической базы органов судебной экспертизы; координация и проведение научно-исследовательской работы в сфере судебной экспертизы; развитие институциональных и организационных основ судебно-экспертной деятельности; совершенствование системы подбора, профессиональной подготовки и повышения квалификации экспертных кадров.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Проведение судебных экспертиз
Содержание
Центра судеб-
ной экспертизы
и его 17 науч-
но-производст-
венных лабора-
торий со штат-
ной численнос-
тью 609 единиц
для выполнения
возложенных на
учреждение ос-
новных функций
в области су-
дебной экспер-
тизы.
Сроки реализа-
ции: январь-
декабрь.
Организация и
проведение су-
дебных экспер-
тиз.
Проведение
мероприятий по
реализации Концепции раз-
вития судебно-
экспертной
системы
Республики
Казахстан,
утвержденной
постановлением
Правительства
Республики
Казахстан от

1. Құны:  667617 мың теңге (алты жүз алпыс жеті миллион алты жүз он жеті мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Сот сараптамасы туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 12 қарашадағы  Заңы ; "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының  3 ,   17-баптары ; "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің сот сараптамасы орталығы" мемлекеттік мекемесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 11 тамыздағы N 1245  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарына ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 наурыздағы N 214  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының сот сараптама жүйесін дамыту тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 8 ақпандағы N 119  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының сот сараптамасы жүйесін дамыту тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2006-2008 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 26 қазандағы N 1072  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты:  сот сараптамасындағы қылмыстық азаматтық істердің және әкімшілік құқық бұзушылық туралы істердің материалдары бойынша Қазақстан Республикасының сот ісін жүргізудің қажеттілігін қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының сот сараптамасы қызметін толық ғылыми және әдістемелік қамтамасыз ету; бірыңғай және тәуелсіз сот сараптама жүйесінің қызметін бұдан әрі жетілдіру; азаматтық сот ісін жүргізуде сот сараптамасының ролін арттыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері:
сот-сараптама қызметін ұйымдастыру және Қазақстан Республикасының лицензиялау туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен сот сарапшыларына лицензиялар беру;
сот-сараптама органдарының материалдық-техникалық базасын нығайту;
сот сараптамасы саласында ғылыми-зерттеу жұмысын үйлестіру және жүргізу;
сот сараптама қызметінің институционалдық және ұйымдастырушылық негізін дамыту;
сарапшы кадрларын іріктеу жүйесін кәсіби даярлауды және олардың     біліктілігін арттыруды жетілдіру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
ламалардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Сот сарапта-
маларын
жүргізу
Сот сараптамасы
саласындағы
мекемеге жүктелген
негізгі функция-
ларды орындау үшін
штат саны 609 бірлік. Сот сараптамасы орталығын және оның 17 ғылыми-
өндірістік лабораториясын ұстау. Іске асыру
мерзімі: қаңтар-желтоқсан. Сот сараптамасын
ұйымдастыру
және жүргізу.

8 февраля 2005
года N 119, в
том числе
приобретение
служебного
здания.
Создание офи-
циального
WEB-сайта:
"Государствен-
ное учреждение
"Центр судеб-
ной экспертизы
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан".
Сопровождение
и услуги дос-
тупа к сети
Интернет. При-
обретение
оборудования и
вычислительной
техники для
материально-
технического
оснащения
Центра судеб-
ной экспертизы
Сроки реализа-
ции: январь-
декабрь.
В тече-
ние года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан.
Центр
судебной
экспертизы
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
количество судебных экспертиз составит не менее 60000 по 43 видам;
создание WEB-сайта - 1 единица;
приобретение служебного здания - 1 единица;
приобретение оборудования и вычислительной техники для материально-технического оснащения Центра судебной экспертизы, в том числе: компьютеров - 61 единица, принтеров лазерных - 60 единиц, источников бесперебойного питания - 60 единиц, сканеров - 60 единиц, сетевых фильтров - 60 единиц; микродифрактометров - 2 единицы, микроспектрофотометров - 10 единиц, химических лабораторий для исследования в комплекте - 7 единиц, аппаратно-программных комплексов для видеофонографических исследований - 10 единиц, микроскопов сравнительных - 14 единиц, пулегильзоулавливателей - 5 единиц, геодезических приборов - 2 единицы, компараторов видеоспектральных - 5 единиц, электронно-оптических преобразователей - 17 единиц, аппаратно-программных комплексов "Фотошоп" - 12 единиц, фоторепродукционных установок - 9 единиц, передвижных лабораторий - 16 единиц, системы гельдокументирования - 1 единица, что составит 20 % от общей потребности.
Конечный результат:
обеспечение потребности судопроизводства Республики Казахстан в судебной экспертизе. Проведение судебной экспертизы в целях обеспечения прав и законных интересов лиц, являющихся участниками уголовного, гражданского или административного процесса, средствами специальных научных знаний.
повышение эффективности всех направлений деятельности криминалистических экспертиз, сокращения сроков и повышения качества проводимых исследований.
Финансово-экономический результат: расходы на проведение одной экспертизы составят не менее 5783 тенге;
Своевременность: своевременное обеспечение проведения судебных экспертиз.
Качество: обеспечение наиболее полного удовлетворения сегодняшних потребностей в качественных экспертизах судопроизводства Республики Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 210
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Содержание осужденных" на 2006 год

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 8 ақпандағы
N 119 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының сот сараптамасы жүйесін дамыту тұжырымдамасын іске асыру
жөніндегі іс-шаралар өткізу, оның ішінде қызметтік ғимаратын сатып алу.
Ресми WEB-сайтын құру: "Қазақстан Республикасы Әділет министрлі-
гінің Сот сараптамасы орталығы" мемлекеттік мекемесі Интернет желісіне енуді сүйемелдеу және
қызмет көрсетулер.
Сот сараптамасы орталығын материалдық-
техникалық жабдықтармен
жарақтандыру үшін жабдықтар мен
есептеу техникасын
сатып алу. Қызметтік ғимарат
сатып алу.
Іске асыру мерзімі: қаңтар-желтоқсан.
Жыл бойы
Қазақстан Республи-
касының
Әділет министрлігі. Қазақстан Республикасы
Әділет
министрлігі-
нің Сот сараптамасы
орталығы
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:  Тікелей нәтиже: сараптамалар саны 43 түрі бойынша кемінде 60000 құрайды;
WEB-сайтан құру - 1 бірлік;
қызметтік ғимарат сатып алу - 1 бірлік;
сот сараптамасы орталығын материалдық-техникалық жарақтандыру үшін жалпы қажеттіліктен 20% құрайтын жабдықтар мен есептеу техникасын, оның ішінде:
компьютер - 61 бірлік, лазерлі принтер - 60 бірлік, үздіксіз қоректендіру көздері - 60 бірлік, сканер - 60 бірлік, желілік фильтр - 60 бірлік; микродифрактометр - 2 бірлік, микроспектрофотометр - 10 бірлік, зерттеуге арналған химиялық зертхана жиынтығы - 7 бірлік, бейнефонографиялық зерттеуге арналған аппараттық-бағдарламалық кешені - 10 бірлік, салыстырмалы микроскоп - 14 бірлік, оқ пен гильза ұстағыштары - 5 бірлік, геодезиялық прибор - 2 бірлік, бейнеспектрлік компаратор - 5 бірлік, электрондық-оптикалық түрлендіргіш - 17 бірлік, "Фотошоп" аппараттық-бағдарламалық кешені - 12 бірлік, фоторепродукциялық қондырғы - 9 бірлік, жылжымалы зертханалар - 16 бірлік, гельқұжаттау жүйесі - 1 бірлік сатып алу.
Соңғы нәтиже:
Сот сараптамасындағы Қазақстан Республикасы сот ісін жүргізу қажеттілігін қамтамасыз ету;
қылмыстық, азаматтық немесе әкімшілік іс жүргізудің қатысушысы болып табылатын адамдардың құқықтарын және заңды мүдделерін арнайы ғылыми білім құралдарымен қамтамасыз ету мақсатында сот сараптамасын жүргізу;
криминалистикалық сараптама қызметтерінің барлық бағыттарының, жүргізілетін зерттеулер мерзімдерін қысқарту мен сапасын арттырудың тиімділігін арттыру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бір сараптама жүргізу үшін шығыстар кемінде 5783 теңге құрайды;
Уақтылылық: сот сараптамасын жүргізуді уақытылы қамтамасыз ету.
Сапа: Қазақстан Республикасының сот ісін жүргізудің қазіргі заманға сай сапалы сараптамадағы талаптарын неғұрлым толық қанағаттандыру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
210-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Сотталғандарды ұстау"
деген 003 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  11328825 тысяч тенге (одиннадцать миллиардов триста двадцать восемь миллионов восемьсот двадцать пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Уголовно-исполнительный  кодекс Республики Казахстан от 31 декабря 1997 года;  Закон  Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2000 года N 483 "О перечне должностей военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел, уголовно-исполнительной системы Республики Казахстан, имеющих право на денежную компенсацию на содержание жилища и коммунальные услуги";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1376 "Об утверждении Программы дальнейшего развития уголовно-исполнительной системы Республики Казахстан на 2004-2006 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2005 года N 299 "Об утверждении Правил выплаты единовременной компенсации сотрудникам уголовно-исполнительной системы органов юстиции Республики Казахстан при получении увечья в период исполнения служебных обязанностей или служебного долга, а в случае их гибели (смерти) - лицам, имеющим право на ее получение".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  исполнение приговоров, постановлений и определений судов в отношении осужденных с осуществлением исправительного воздействия.
5. Задачи бюджетной программы:  1. Исполнение уголовных наказаний, обеспечение правопорядка и законности в органах и учреждениях, исполняющих уголовные наказания.
2. Организация исправления осужденных.
3. Обеспечение соблюдения прав и законных интересов осужденных, а также граждан в учреждениях уголовно-исполнительной системы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Содержание осужденных
Содержание
50000 осуж-
денных в 77
исправитель-
ных учрежде-
ниях и отдела
охраны и над-
зора со штат-
ной числен-
ностью сотру-
дников 12859
единиц для
осуществления
следующих
мероприятий:
- исполнения
приговоров,
постановлений
и определений
судов в отно-
шении осуж-
денных,
- обеспечения
соблюдения установленных законодатель-
ством порядка
и условий отбывания наказаний в
учреждениях уголовно-
исполнитель-
ной системы
(далее-УИС),
- обеспечения
соблюдения
прав и закон-
ных интересов
осужденных,
а также граж-
дан в учреж-
дениях УИС,
- организации
размещения
осужденных в
учреждениях
УИС в соот-
ветствии с приговорами,
постановлени-
ями и опреде-
лениями су-
дов,
- организации
осуществления
исправитель-
ного воздей-
ствия на
осужденных,
в том числе с
использова-
нием психоло-
го-педагоги-
ческих мето-
дов,
- организации
трудовой
занятости
осужденных,
- обеспечения
организации
работы по
подготовке
осужденных к
освобождению,
взаимодейст-
вия учрежде-
ний и органов
УИС с другими
правоохрани-
тельными ор-
ганами, орга-
нами государ-
ственного уп-
равления и
общественными
объединениями
по закрепле-
нию результа-
тов исправле-
ния осужден-
ных, их тру-
довому и
бытовому
устройству,
- организации
общеобразова-
тельного и
профессиона-
льного обуче-
ния осужден-
ных,
- привлечения
общественных
и религиозных
объединений к
деятельности уголовно-
исполнитель-
ной системы.
Оснащение уч-
реждений УИС
оборудованием
инвентарем,
средствами
специального
назначения и
транспортными
средствами
для максима-
льного приб-
лижения усло-
вий содержа-
ния осужден-
ных к требо-
ваниям между-
народных норм
и стандартов,
в том числе,
приобретение:
- особого
оборудования и материалов
(спецсредст-
ва, палки ре-
зиновые, кас-
ки, наручники
и прочее);
- медицинско-
го оборудова-
ния;
- оборудова-
ния и инвен-
таря для бак-
териологичес-
ких лаборато-
рий;
- коммуналь-
но-бытового
оборудования;
- автотранс-
портных сред-
ств;
- проведение
капитального
ремонта зда-
ний, сооруже-
ний и инже-
нерных сетей
коммуникаций
исправитель-
ных учрежде-
ний;
Работы по
капитальному
ремонту, ре-
конструкции,
технических
сооружений и
средств охра-
ны в исправи-
тельных уч-
реждениях.
Проведение
обследовате-
льских работ
на несущую
способность и
сейсмическую
стойкость
существующих
зданий и соо-
ружений;
обмерочных
работ, работ
по топографо-
геодезическим
и инженерно-
геологическим
изысканиям,
работ по раз-
работке
проектно-
сметной доку-
ментации по
капитальному
ремонту и ре-
конструкции
зданий, инже-
нерно-техни-
ческих соору-
жений и сред-
ств охраны
исправитель-
ных учрежде-
ний и прове-
дение по ней
В тече-
ние года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
Комитет
уголовно-
исполните-
льной системы
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан и
его террито-
риальные ор-
ганы, испра-
вительные
учреждения.

1. Құны:  11328825 мың теңге (он бір миллиард үш жүз жиырма сегіз миллион сегіз жүз жиырма бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Қылмыстық-атқару  кодексі , "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы  Заңы , "Қазақстан Республикасы, ішкі істер қылмыстық-атқару жүйесі органдарының тұрғын үйді ұстауға және коммуналды қызмет көрсетулерге ақшалай өтемақы алуға құқығы бар әскери қызметшілері қызметкерлері лауазымдарының тізбесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 31 наурыздағы N 483  қаулысы , "Қазақстан Республикасының қылмыстық-атқару жүйесін одан әрі дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1376  қаулысы , "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120  қаулысы , "Қазақстан Республикасы Әділет органдарының қылмыстық-атқару жүйесі қызметкерлеріне қызметтік міндеттерін немесе қызметтік борышын атқару кезеңінде мертіккен кезде, ал олар қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда оны алуға құқығы бар адамдарға біржолғы өтемақы төлеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 4 сәуірдегі N 299  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты:  түзеушілік әсер етуді жүзеге асырумен сотталғандарға қатысты сот үкімін, қаулысын және ұйғарымын орындау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері:  1. Қылмыстық жазаларды орындау, қылмыстық жазаларды атқаратын органдар мен мекемелерде құқықтық тәртіпті және заңдылықты қамтамасыз ету.
2. Сотталғандарды түзеуді ұйымдастыру.
3. Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде сотталғандардың және
азаматтардың құқықтары мен заңды мүдделерін сақтауды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Соттал-
ғандарды
ұстау
Мынадай іс-шара-
ларды жүзеге
асыру үшін 77 түзеу мекемелерінде 50000
сотталғандарды
және қызметкерлер-
дің 12859 бірлік
штат саны бар қорғау және қадағалау бөлімін
ұстау:
- сотталғандарға
қатысты соттың
үкімін, қаулысын
және ұйғарымын
орындау;
- қылмыстық-атқару
жүйесі (бұдан әрі - ҚАЖ)
мекемелерінде
заңнамада белгі-
ленген тәртіпті
және жазасын өтеу
жағдайларын сақтауды қамтамасыз ету;
- ҚАЖ мекеме-
лерінде соттал-
ғандардың және
азаматтардың
құқықтары мен заңды мүдделерін сақтауды қамтамасыз ету;
- ҚАЖ мекемелерінде сот үкіміне, қаулысына және ұйғарымына сәйкес
сотталғандарды орналастыруды ұйымдастыру;
- психологиялық-
педагогикалық
әдістерді пайда-
ланып, соттарға
түзеушілік әсер етуді жүзеге асыру;
- сотталғандарды жұмыспен қамтуды
ұйымдастыру;
- сотталғандарды босатуға даярлау
бойынша жұмыс ұйымдастыру,
ҚАЖ мекемелері мен органдарын
басқа да құқық
қорғау органда-
рымен, мемлекеттік
басқару органдары-
мен және қоғамдық
бірлестіктермен
сотталғандарды түзету, оларды
жұмысқа және тұрмыстық жағдайын
орналастыру
нәтижелерін бекіту жөнінде бойынша өзара іс-қимыл жасау;
- сотталғандарға жалпы білім және кәсіби білім беруді ұйымдастыру;
- қылмыстық-атқару
жүйесінің қызметіне қоғамдық және діни бірлестіктерді тарту. Сотталғандарды
ұстау шартын
халықаралық нормалар мен
стандарттар талаптарына барынша жақындату үшін ҚАЖ мекемелерін жабдықтармен,
құрал-саймандармен, арнайы мақсаттағы құралдармен және көлік құралдарымен
жарақтандыру, соның ішінде мыналарды сатып алу:
- ерекше жабдықтар мен материалдар (арнайы құралдар, резеңке таяқтар, дулығалар, қол кісендері және басқалар);
- медициналық жабдықтар;
- бактериологиялық лабораторияға
жабдықтар мен құрал-саймандар;
- автокөлік құралдары;
- коммуналдық-
тұрмыстық жабдықтар;
- түзеу мекеме-
леріндегі инженерлік-
техникалық құрылыстарды және қорғау құралдарын
күрделі жөндеу,
қайта жаңарту
жұмыстарын жүргізу;
Қолданылатын ғимараттар мен
құрылыстардың
атқаратын қабі-
леттігіне және
сейсмикалық тұрақтылығына тексеру жұмыстарын
жүргізу; өлшеу жұмыстарын, топографиялық-
геодезиялық және
инженерлік- геологиялық іздеулер бойынша
күрделі жөндеу
және қайта жаңарту жөніндегі жобалау-
сметалық құжаттаманы
әзірлеу бойынша
жұмыстар жүргізу
және оларды мемлекеттік сараптамадан өткізу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Әділет
министрлігі,
Қазақстан
Республикасы
Әділет
министрлігі
Қылмыстық-
атқару жүйесі
комитеті
және оның
аумақтық
органдары, түзеу мекемелері

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямые результаты:
1. Содержание 50000 осужденных в 77 исправительных учреждениях.
2. Проведение 8008 лекций и семинаров с целью организации осуществления исправительного воздействия на осужденных, в том числе с использованием психолого-педагогических методов.
3. Трудовая занятость осужденных - 12400 человек.
4. Количество осужденных, обеспеченных дальнейшим трудовым и бытовым устройством после отбытия срока наказания - 5400 человек.
5. Количество осужденных, получающих среднее общее образование - 654 человека.
6. Количество осужденных, получающих профессиональное образование - 847 человек.
7. Количество общественных и религиозных заведений, находящихся в учреждениях уголовно-исполнительной системы - 188 единиц (в том числе 160 молельных комнат).
Конечный результат:
1. Организация осуществления исправительного воздействия на осужденных, в том числе с использованием психолого-педагогических методов - 87 %.
2. Организация трудовой занятости осужденных - 36,8 %.
3. Взаимодействие учреждений и органов уголовно-исполнительной системы с другими правоохранительными органами, органами государственного управления и общественными объединениями по закреплению результатов исправления осужденных, их трудовому и бытовому устройству - 83,1 %.
4. Организация общеобразовательного обучения осужденных - 91 %.
5. Организация профессионального обучения осужденных - 56 %.
6. Привлечение общественных и религиозных объединений к деятельности уголовно-исполнительной системы - 91 %.
Финансово-экономический результат: условные затраты на содержание: одного осужденного в год - 128,4 тыс. тенге, одного сотрудника исправительного учреждения в год - 381,6 тыс. тенге.
Своевременность - 100 % исправительное воздействие на осужденных.
Качество:
1. 30,6 % осужденных, вставших на путь исправления.
2. Повышение уровня содержания осужденных на 8,3 %.
ПРИЛОЖЕНИЕ 211
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Строительство и реконструкция объектов
уголовно-исполнительной системы" на 2006 год
1. Стоимость:  2181780 тысяч тенге (два миллиарда сто восемьдесят один миллион семьсот восемьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1376 "Об утверждении Программы дальнейшего развития уголовно-исполнительной системы Республики Казахстан на 2004-2006 годы".

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:  Тікелей нәтиже:
1. 77 түзеу мекемелерінде 50000 сотталғандарды ұстау;
2. Психологиялық-педагогикалық әдістерін пайдаланып, сотталғандарға түзеушілік әсер етуді жүзеге асыруды ұйымдастыру мақсатында 8008 дәріс пен семинар өткізу;
3. Сотталғандарды жұмыспен қамту - 12400 адам;
4. Жазасын өтеу мерзімінен кейін одан әрі жұмысқа және тұрмыстық жағдайын орналастырған сотталғандар саны - 5400 адам;
5. Орташа жалпы білім алатын сотталғандар саны - 654 адам;
6. Кәсіби білім алатын сотталғандар саны - 847 адам;
7. Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде орналасқан қоғамдық және діни ғимараттар саны - 188 бірлік (оның ішінде 160 сыйыну бөлмелері).
Соңғы нәтиже:
1. Психологиялық-педагогикалық әдістерін пайдаланып, сотталғандарға түзеушілік әсер етуді жүзеге асыруды ұйымдастыру - 87%;
2. Сотталғандарды жұмыспен қамтуды ұйымдастыру - 36,8%;
3. Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелері мен органдары басқа да құқық қорғау органдарымен, мемлекеттік басқару органдарымен және қоғамдық ұйымдармен сотталғандарды түзеу нәтижелерін, оларды жұмысқа және тұрмыстық жағдайын орналастыру бойынша өзара іс-қимыл жасау - 83,1%;
4. Сотталғандарға жалпы білім беруді ұйымдастыру - 91%;
5. Сотталғандарға кәсіби білім беруді ұйымдастыру - 56%;
6. Қылмыстық-атқару жүйесі қызметіне қоғамдық және діни ұйымдарды тарту - 91%.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бір сотталғанды ұстауға жылына - 128,4 мың теңге, түзеу мекемесінің бір қызметкерін ұстауға жылына - 381,6 мың теңге шартты шығындар;
Уақтылылық - сотталғандарға 100 % түзеушілік әсер етуі;
Сапа:
1. 30,6% түзелу жолына түскен сотталғандар;
2. Сотталғандарды ұстау деңгейін 8,3% арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
211-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Қылмыстық-атқару жүйесі объектілерін салу
және қайта жаңарту"
деген 004 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны:  2181780 мың теңге (екі миллиард бір жүз сексен бір миллион жеті жүз сексен мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Қазақстан Республикасының Қылмыстық-атқару жүйесін одан әрі дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1376  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  создание коммунально-бытовых условий для содержания осужденных.
5. Задачи бюджетной программы:  снижение плотности содержания осужденных путем реконструкции и строительства новых исправительных учреждений; обеспечение условий для отбывания наказания всех категорий осужденных в пределах того региона, где они были осуждены или проживали до ареста с целью уменьшения количества перевозок осужденных по республике.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код про-
гра-
ммы
Код под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Строительст-
во и рекон-
струкция
объектов
уголовно-
исполнитель-
ной системы
Реализация
следующих ин-
вестиционных
проектов по
строительству
и реконструк-
ции объектов
под исправите-
льные учрежде-ния в пределах
сумм согласно
приложению 2
к постановле-
нию Правитель-
ства Республи-
ки Казахстан
от 9 декабря
2005 года
N 1228 "О реа-
лизации Закона
Республики Ка-
захстан" "О
республиканс-
ком бюджете на
2006 год" в
соответствии
с утвержденной
в установлен-
ном законода-
тельством по-
рядке проект-
но-сметной до-
кументацией:
1. Реконструк-
ция учреждения
ЛА-155/12 под
исправительную
колонию стро-
гого режима на
1500 мест в
пос. Заречный
Алматинской
области (при-
каз об утверж-
дении проект-
но-сметной до-
кументации
Комитета по
делам строи-
тельства Ми-
нистерства ин-
дустрии и тор-
говли Респуб-
лики Казахстан
от 15 ноября
2002 года
N 354 ПИР,
заключение
Государствен-
ной экспертизы
на проектно-
сметную доку-
ментацию от
30 сентября
2002 года
N 2-463/2002);
2. Реконструк-
ция наркологи-
ческого дис-
пансера и за-
вода стеновых
материалов под
исправительную
колонию общего
режима на 1000
мест в г. Кы-
зылорде (при-
каз об утверж-
дении проект-
но-сметной до-
кументации
Комитета по
делам строи-
тельства Ми-
нистерства
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан от
1 марта 2004
года N 89 ПИР,
заключение
Государствен-
ной экспертизы
на проектно-
сметную доку-
ментацию от 18
февраля 2004
года
N 2-45/04);
3. Реконструк-
ция производ-
ственных кор-
пусов NN 822
и 823 ОАО
"Химпром" под
исправительную колонию особо-
го режима на
1500 мест в г.
Павлодаре
(приказ об ут-
верждении
проектно-смет-
ной документа-
ции Комитета
по делам
строительства   и жилищно-
коммунального
хозяйства
Министерства
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан от
9 февраля 2005
года N 37-ПИР,
заключение Го-
сударственной
экспертизы на
проектно-смет-
ную документа-
цию от 29 июля
2004 года
N 2-365/04);

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері:  республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты:  сотталғандарды ұстауға коммуналдық-тұрмыстық жағдайларын жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері:  жаңа түзеу мекемелерін қайта жаңарту және салу жолымен сотталғандарды ұстау тығыздығын төмендету; сотталғандарды республика бойынша тасымалдау санын азайту мақсатында сотталғандардың барлық санаттарына
сотталғанға немесе тұтқындалғанға дейін тұрған аймағының шегінде жазасын өтеу үшін жағдайлармен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
п/п
Бағ-дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Қылмыстық-атқару
жүйесі
объекті-
лерін салу және
қайта
жаңарту
"2006 жылға
арналған
республикалық
бюджет туралы"
Қазақстан
Республикасының Заңын іске асыру
туралы" Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 9
желтоқсандағы N 1228 қаулысына 2-қосымшаға сәйкес
заңнамада белгіленген
тәртіппен бекітілген
жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес
іс-шараларға
арналған сомалар шегінде түзеу
мекемелерін құру объектілерін салу және қайта жаңарту жөніндегі
инвестициялық
жобаларды іске асыру:
1. Алматы облысы
Заречный кентіндегі
ЛА-155/12 мекемесін 1500 орынға қатаң режимдегі түзеу колониясы етіп қайта жаңарту
(жобалау-сметалық құжаттаманы
бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Индустрия және сауда министрлігі
Құрылыс істер
комитетінің
2002 жылғы 15
қарашадағы
N 354 бұйрығы,
жобалау-сметалық құжаттамаға 2002
жылғы 30 қыркүйектегі
N 2-463/2002
Мемлекеттік сараптаманың
қорытындысы).
2. Қызылорда
қаласындағы наркологиялық диспансер мен қабырға материалдары зауытын 1000 орынға жалпы режимдегі түзеу колониясы етіп
қайта жаңарту (техникалық-
экономикалық құжаттаманы бекіту туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Құрылыс істері комитетінің 2004 жылғы 1 наурыздағы
N 89 бұйрығы,
жобалау-сметалық құжаттамаға 2004
жылғы 18 ақпандағы
N 2-45/04 Мемлекеттік сараптаманың қорытындысы).
3. Павлодар қаласында "Химпром" ААҚ-ның N 822 мен N 823
- өндірістік корпустарын 1500 орынға қатаң режимдегі түзеу
колониясы етіп қайта жаңарту (техникалық-
экономикалық негіздемені бекіту туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Құрылыс істері
комитетінің
2005 жылғы 9 ақпанындағы
N 37 ЖІЖ бұйрығы, техникалық-
экономикалық негіздемеге Мемлекеттік сараптаманың 2004 жылғы 29 шілдедегі
N 2-365/004
қорытындысы).

4. Реконструк-
ция учреждения
РУ-170/3 под
исправительную
колонию стро-
гого режима на
900 мест в г.
Уральске (при-
каз об утверж-
дении проект-
но-сметной до-
кументации Ко-
митета по де-
лам строитель-
ства и жилищ-
но-коммуналь-
ного хозяйства
Министерства
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан от
8 июля 2005
года N 199
ПИР, заключе-
ние Государст-
венной экспер-
тизы на
проектно-смет-
ную документа-
цию от 28 июня
2004 года
N 2-264/04);
5. Строитель-
ство следст-
венного изоля-
тора на 600
мест в г.
Павлодаре
(приказ об
утверждении
проектно-смет-
ной документа-
ции Комитета
по делам
строительства
Министерства
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан от
5 декабря 2002
года N 380
ПИР, заключе-
ние Государст-
венной экспер-
тизы на
проектно-смет-
ную документа-
цию от 28 ноября 2002 года N№2-553/
2002).
В рамках дан-
ных проектов
будут проведе-
ны следующие
мероприятия в
соответствии с
утвержденной в
установленном
порядке
проектно-смет-
ной документа-
цией:
1) Проведение
работ по под-
готовке терри-
тории к строи-
тельству и
реконструкции:
- отвод
земельного
участка;
- выкуп
зданий и
сооружений по-
падающих в зо-
ну застройки;
- компенсация
за сносимые и
переносимые
здания, соору-
жения и инженерные
сети различ-
ного назна-
чения;
- обследова-
тельские рабо-
ты на несущую
способность и
сейсмическую
стойкость су-
ществующих
зданий и
сооружений;
- проведение
топографо-
геодезических
работ;
- проведение
инженерно-
геологических
изысканий;
- вынос проек-
та в натуру.
2) Строитель-
но-монтажные,
санитарно-тех-
нические,
электромонтаж-
ные работы.
3) Приобрете-
ние и монтаж
насосных стан-
ций, санитар-
но-техническо-
го, технологи-
ческого, ку-
хонного, бан-
но-прачечного
оборудования,
оборудования
сигнализации и
связи, котель-
ного оборудо-
вания, систем
видеонаблюде-
ния и спецобо-
рудования.
4) Оплата ус-
луг по осу-
ществлению
государствен-
ного архитек-
турно-строи-
тельного конт-
роля:
- содержание
технического
надзора (с
привлечением
организаций
по оказанию
инжиниринговых
услуг на дого-
ворной основе
или как физи-
ческое лицо);
- осуществле-
ние авторского
надзора;
- исполнитель-
ная съемка
площадки и ин-
женерных
сетей;
- услуги по
регистрации и
обслуживанию
недвижимого
имущества     в Центрах по
недвижимости;
- осуществле-
ние пусконала-
дочных работ
оборудования,
указанного в
подпункте 3.
В тече-
ние года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
Комитет
уголовно-
исполнитель-
ной системы
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан,
его террито-
риальные ор-
ганы, испра-
вительные
учреждения
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат - завершение: реконструкции исправительной колонии общего режима на 1000 мест в г. Кызылорде, реконструкции учреждения ЛА-155/12 под исправительную колонию строгого режима на 1500 мест в пос. Заречный Алматинской области, строительства следственного изолятора на 600 мест в г. Павлодаре, продолжение реконструкции производственных корпусов NN 822 и 823 ОАО "Химпром" под исправительную колонию особого режима на 1500 мест в г. Павлодаре, начало реконструкции учреждения РУ-170/3 в г. Уральске под исправительную колонию строгого режима на 900 мест.
Конечный результат - создание сети исправительных учреждений по видам режимов равномерно распределенных на территории республики.
Своевременность - согласно графика производства работ и заключенных договоров.
Качество - строительство и реконструкция объектов уголовно-исполнительной системы согласно строительных норм и правил.
ПРИЛОЖЕНИЕ 212
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Оказание юридической помощи адвокатами в суде"
на 2006 год

4. Орал қаласында РУ-170/3 мекемесін
900 орынға қатаң режимдегі түзеу колониясы етіп
қайта жаңарту (техникалық-
экономикалық негіздемені бекіту туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Құрылыс істері комитетінің 2005 жылғы 8 шілдедегі
N 199 ЖІЖ бұйрығы, техникалық-
экономикалық негіздемеге Мемлекеттік сараптаманың 2004 жылғы 28 маусымдағы
N 2-264/4/04
қорытындысы).
5. Павлодар қаласындағы тергеу изоляторын салу (техникалық-
экономикалық негіздемені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы
Индустрия және сауда министрлігі
Құрылыс істері
комитетінің
2002 жылғы 5
желтоқсандағы
N 381 ЖІЖ бұйрығы,
техникалық-
экономикалық негіздемеге
Мемлекеттік сараптаманың 2002 жылғы 28 қазандағы
N 2-553/2002
қорытындысы).
Аталған жобалар шеңберінде мына іс-шаралар өткізі-
леді:
1) Салуға және қайта жаңартуға
жер дайындау бойынша жұмыстар:
- жер учаскесін бөліп беру;
- құрылыс салу аймағына кіретін ғимараттар мен
құрылыстарды өтеп алу;
- бұзылатын және
көшірілетін ғимараттарға, құрылыстарға және
әр түрлі мақсаттағы инженерлік
желілерге өтемақы;
- қолданыстағы
ғимараттардың
және құрылыстардың істегі қабілетіне
және сейсмикалық тұрақтылығына тексеру жұмыстары;
- топографиялық-
геодезиялық жұмыстар жүргізу;
- инженерлік-
геологиялық
іздеулер өткізу;
- жобаны іске
шығару.
2) Құрылыс-монтаж,
санитарлық-
техникалық,
электрмонтаждық жұмыстар.
3) Насос станцияларын,
санитарлық-
техникалық,
технологиялық, асханалық, монша-кір жуу
жабдықтарын,
сигналдама
мен байланыс
жабдықтарын,
қазан жабдықтарын,
бейне-бақылау және
арнайы жабдықтар
жүйесін сатып
алу және монтаж жасау.
4)  Мемлекеттік сәулет-құрылыс
бақылауын жүзеге асыру бойынша қызмет көрсетулерге
ақы төлеу:
- техникалық
қадағалауды
(жеке тұлға ретінде) ұстау;
- авторлық
қадағалауды
жүзеге асыру;
- алаңды және
инженерлік желілерді атқарушылық
суреттерге түсіру;
- жылжымайтын
мүлік орталық-
тарында жылжы-
майтын мүлікті
тіркеу және қызмет көрсету
бойынша қызметтер;
- 3-тармақшада
көрсетілген
жабдықтарды
реттеу жұмыстарын
жүзеге асыру.
Жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касы Әділет министр-
лігі,
Қазақстан
Республикасы
Әділет
министрлі-
гінің Қылмыстық
-атқару
жүйесі
комитеті,
оның
аумақтық
органдары,
түзеу
мекемелері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:  Тікелей нәтиже: Қызылорда қаласындағы 1000 орынға жалпы режимдегі түзеу колониясын қайта жаңартуды, Алматы облысы Заречный кентіндегі ЛА-155/12 мекемесін ерекше режимдегі 1500 орынға арналған түзеу колониясы етіп қайта жаңартуды, Павлодар қаласындағы 600 орынға тергеу изоляторын салуды аяқтау;
Павлодар қаласындағы 1500 орынға ерекше режимдегі түзеу колониясы етіп "Химпром" ААҚ N 822 және N 823 өндірістік корпустарын қайта жаңартуды жалғастыру;
Орал қаласындағы РУ-170/3 мекемесін 900 орынға ерекше режимдегі түзеу колониясы етіп қайта жаңартуды бастау.
Соңғы нәтиже: республика аймақтарына тепе-тең бөлінген режим түрлері бойынша түзеу мекемелерінің желілерін құру.
Уақтылылық: құрылыс жұмыстарын жүргізудің кестесіне және жасалған шарттарға сәйкес.
Сапа: құрылыс нормасы мен ережесіне сәйкес қылмыстық-атқару жүйесі объектілерін салу және қайта жаңарту.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
212-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Сотта адвокаттардың заңгерлік көмек көрсетуі"
деген 005 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  159193 тысячи тенге (сто пятьдесят девять миллионов сто девяносто три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 5 декабря 1997 года "Об адвокатской деятельности";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 августа 1999 года N 1247 "О Правилах оплаты юридической помощи, оказываемой адвокатами, и возмещения расходов, связанных с защитой и представительством, за счет средств республиканского бюджета".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение конституционного права граждан на получение квалифицированной бесплатной юридической помощи в случаях, предусмотренных законодательством.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение своевременной и полной оплаты труда адвокатов за обязательное участие в судах в случаях, предусмотренных законодательством.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответст-
венные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Оказание
юридической
помощи
адвокатами в
суде
Организация
своевременной
оплаты труда
адвокатов по
заявкам кол-
легий адвока-
тов за обяза-
тельное учас-
тие адвокатов
в суде в слу-
чаях, предус-
мотренных за-
конодательст-
вом. Оплата
услуг адвока-
тов и коман-
дировочных
расходов сог-
ласно заклю-
ченным дого-
ворам. Срок
реализации:
январь-
декабрь.
В тече-
ние года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
его террито-
риальные ор-
ганы. Терри-
ториальные
коллегии
адвокатов
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямые результаты: количество отработанных адвокатами человеко/часов составит не менее 363 тысяч за год.
Конечные результаты: оказание гражданам бесплатной юридической помощи в случаях, предусмотренных законодательством.
Финансово-экономический результат:
средняя стоимость затрат на оплату услуг одного адвоката 18059 тенге;
затраты на оплату услуг оказанных адвокатами в суде за год составят 159 193,0 тыс. тенге.
Своевременность: своевременное обеспечение отдельных категорий граждан бесплатной
юридической помощью в случаях, предусмотренных законодательством.
Качество: обеспечение квалифицированной бесплатной юридической помощью в случаях, предусмотренных законодательством.
ПРИЛОЖЕНИЕ 213
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Правовая пропаганда" на 2006 год

1. Құны:  159193 мың теңге (бір жүз елу тоғыз миллион бір жүз тоқсан үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Адвокаттық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120  қаулысы ; "Республикалық бюджет қаражаты есебінен адвокаттар көрсететін заң көмегіне ақы төлеу және қорғау мен өкілдік етуге байланысты шығыстарды өтеудің ережелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 26 тамыздағы N 1247  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты:  заңнамада көзделген
жағдайларда азаматтардың білікті тегін заң көмегін алуына конституциялық құқықтарын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері:  заңнамада көзделген жағдайларда сотқа міндетті қатысқаны үшін адвокаттарға
уақтылы және толық еңбекақы төлеуді қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Сотта
адвокат-
тардың
заңгерлік
көмек
көрсетуі
Заңнамада көзделген
жағдайларда сотқа міндетті қатысқаны
үшін адвокаттар алқасының өтінімдері
бойынша адвокаттарға
уақтылы еңбекақы
төлеуді ұйымдастыру.
Жасалған шарттарға
сәйкес адвокаттардың
сотқа қатысқаны үшін
қызметтеріне еңбекақы және іссапар шығындарын
төлеу. Іске асыру мерзімі: қаңтар-жел-
тоқсан.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Әділет
министр-
лігі, оның
аумақтық
органдары.
Аумақтық
адвокаттық
алқалар.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:  Тікелей нәтиже: адвокаттардың жұмыс істеген адам/сағат саны бір жылда кемінде 363 мыңды құрайды.
Соңғы нәтиже: заңнамада көзделген жағдайларда азаматтарға тегін заң көмегін көрсету;
Қаржы-экономикалық нәтиже:
бір адвокат көрсететін қызметіне еңбекақы төлеуге арналған шығындардың орташа құны 18059 теңге; сотта адвокаттардың қызмет көрсетуіне еңбекақы төлеу үшін шығындар бір жылда 159193,0 мың теңге құрайды.
Уақтылығы: заңнамада көзделген жағдайларда азаматтардың жекелеген санаттарына тегін заң көмегін көрсетуді уақытылы қамтамасыз ету;
Сапа: заңнамада көзделген жағдайларда білікті тегін заң көмегімен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
213-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Құқықтық насихат"
деген 006 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  71501 тысяча тенге (семьдесят один миллион пятьсот одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 3 19 Закона  Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции";  Указ  Президента Республики Казахстан от 20 сентября 2002 года N 949 "О Концепции правовой политики Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года N 1382 "О Программе по праворазъяснительной работе, формированию правовой культуры, правовому обучению и воспитанию граждан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  повышение уровня правового сознания и правовой культуры граждан Республики Казахстан, преодоление правового нигилизма, правовое воспитание граждан, формирование традиции уважительного отношения к закону, обстановки законопослушания.
5. Задачи бюджетной программы:  проведение работы по разъяснению законодательства Казахстана;
разработка новых учебных планов и программ правового обучения во всех типах учебных заведений с учетом изменившихся социально-экономических условий, возрастных, психологических и других особенностей граждан;
повышение уровня правовой подготовленности государственных служащих новой генерации;
взаимодействие со средствами массовой информации, использование в праворазъяснительной работе новых информационных технологий;
актуализация научных исследований по актуальным проблемам формирования правовой культуры, правового воспитания.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответствен-
ные испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Правовая пропаганда
Проведение ме-
роприятий по
реализации Про-
граммы по пра-
воразъяснитель-
ной работе,
формированию
правовой куль-
туры, правовому
обучению и вос-
питанию граждан
на 2005-2007
годы согласно
утвержденному
плану мероприя-
тий. Сроки реа-
лизации:
январь-декабрь.
Проведение рес-
публиканских и
региональных
конференций се-
минаров, лекций
по актуальным
вопросам право-
вой политики
государства с:
- оплатой арен-
ды помещений,
транспортных
средств и обо-
рудования;
- изданием
методических
рекомендаций;
- приобретением
канцелярских и
прочих товаров;
- изготовлением
программ и при-
глашений;
- обеспечением
синхронного пе-
ревода, аудио-
записи;
- буфетным обс-
луживанием.
Сроки реализа-
ции:
январь-декабрь.
Оплата команди-
ровочных зат-
рат. Сроки
реализации:
январь-декабрь.
Создание пос-
тоянных рубрик,
телепрограмм по
правовой тема-
тике и выпуск
рекламно-имид-
жевых роликов
правового со-
держания в
средствах мас-
совой информа-
ции и видео-
фильмов.
Изготовление
сертификатов и
разработок по
правовым дис-
циплинам.
Переподготовка
и повышение
квалификации
преподавателей
правовых дис-
циплин.
Выпуск сборни-
ков, учебных
пособий и дру-
гой литературы
по правовой те-
матике, методи-
ческих пособий,
казахско-русс-
кого, русско-
казахского сло-
варя юридичес-
ких терминов,
информационных
брошюр.
Оплата услуг и
работ согласно
заключенным до-
говорам.
Сроки реализа-
ции:
январь-декабрь.
Проведение
научных иссле-
дований по
актуальным
проблемам в
области права с
привлечением
молодых ученых.
Сроки реализа-
ции:
январь-декабрь.
В тече-
ние года
Министерствоюстиции
Республики
Казахстан.

1. Құны:  71501 мың теңге (жетпіс бір миллион бес жүз бір мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі:
"Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының  3 ,   19-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының Құқықтық саясат тұжырымдамасы туралы" 2002 жылғы 20 қыркүйектегі N 949  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120  қаулысы ; "Құқықтық түсіндіру жұмысы, құқықтық мәдениетті қалыптастыру, азаматтарды құқықтық оқыту мен тәрбиелеу жөніндегі 2005-2007 жылдарға арналған бағдарлама туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 1382  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты:  Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтық санасы мен құқықтық мәдениет деңгейін арттыру, құқықтық нигилизмді еңсеру, азаматтарды құқықтық тәрбиелеу, заңға құрметпен қарау дәстүрін, заңды мойындаушылық жағдайын қалыптастыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері:  Қазақстан заңнамасын түсіндіру жөніндегі жұмыс жүргізу;
оқу орындарының барлық түрлерінде әлеуметтік-экономикалық жағдайлардың өзгеруін, азаматтар жасының, психологиялық және басқа да ерекшеліктерін ескере отырып, құқықтық оқытудың жаңа оқу жоспарлары мен бағдарламаларын әзірлеу;
мемлекеттік қызметшілердің жаңа буынының құқықтық даярлық деңгейін арттыру;
бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимыл жасау, құқықтық түсіндіру жұмыстарында жаңа ақпараттық технологияларды пайдалану;
құқықтық мәдениетті, құқықтық тәрбиені қалыптастырудағы өзекті проблемалар бойынша ғылыми зерттеулерді өзектілендіру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Құқық-
тық
насихат
Бекітілген іс-шаралар жоспарына сәйкес Құқықтық түсіндіру жұмыстары, құқықтық
мәдениетті қалып-
тастыру, азаматтарды құқықтық оқыту мен тәрбиелеу жөніндегі
2005-2007 жылдарға арналған бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар жүргізу. Іске асыру мерзімі:
қаңтар-желтоқсан.
Мемлекеттің құқықтық
саясатының өзекті
мәселелері жөніндегі республикалық және
өңірлік конферен-
цияларды, семи-
нарларды, дәрістерді мыналармен өткізу:
- үй-жайларды, көлік құралдарын және жабдықтарды жалға алу;
- әдістемелік ұсыныстар шығару;
- кеңсе және өзге де тауарлар сатып алу;
- бағдарламалар мен шақыруларды дайындау;
- ілеспе аудармамен, дыбыс жазбасымен қамтамасыз ету;
- буфеттік қызмет көрсету.
Іске асыру мерзімі: қаңтар-желтоқсан. Іссапарлық шығындар төлеу. Іске асыру мерзімі: қаңтар-желтоқсан. Бұқаралық ақпарат құралдарында құқықтық тақырып бойынша арнайы айдарлар, телевизиялық бағдарламалар жасау мен құқықтық мазмұндағы жарнамалық-
бет-бейнелік роликтер шығару және бейнефильмдер жасау.
Құқықтық пәндер бойынша сертификаттар мен әзірлемелер дайындау. Құқықтық пәндер оқытушыларын қайта даярлау және біліктілігін арттыру.
Құқықтық тақырып бойынша жинақтар,
оқу құралдары мен басқа да әдебиеттерді,
әдістемелік құралдарды, заң терминдерінің қазақша-орысша, орысша-қазақша сөздіктерін, ақпараттық брошюралар
шығару. Жасалған
шарттарға сәйкес
қызметтерге және
жұмыстарға ақы төлеу. Іске асыру мерзімі:
қаңтар-желтоқсан. Жас ғалымдарды тартумен құқық саласындағы
өзекті проблемалар бойынша ғылыми
зерттеулер өткізу. Іске асыру мерзімі:
қаңтар-желтоқсан.
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касы
Әділет
министр-
лігі

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямые результаты:
количество проведенных конференций, семинаров, лекций по актуальным вопросам правовой политики - 8;
количество проведенных научных исследований, конференций и семинаров по актуальным вопросам в области права - 3;
количество выпущенных учебных пособий и другой литературы по правовой тематике около 2000000, телепередач и видеофильмов не менее 10.
Конечные результаты: обеспечение повышения уровня правовой культуры граждан Республики Казахстан, создания обстановки правового порядка и уважения к закону, координации усилий государственных органов, средств массовой информации, общественных объединений и неправительственных организаций в проведении праворазъяснительной работы, правового обучения и правового воспитания граждан.
Финансово-экономический результат: затраты на проведение мероприятий по праворазъяснительной работе, формированию правовой культуры, правовому обучению и воспитанию граждан Республики Казахстан за год - 71501 тыс. тенге.
Своевременность: своевременное создание посредством воплощения правовых норм, ее идей и принципов эффективных средств укрепления правопорядка, материальных, организационно-правовых, политических гарантий прав и свобод человека; обеспечение создания заслона влияния на общество религиозных течений, проявления экстремистских религиозных идей.
Качество: обеспечение повышения уровня правовой культуры граждан Республики Казахстан.
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470c .
ПРИЛОЖЕНИЕ 214
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Подготовка специалистов со средним профессиональным
образованием" на 2006 год
1. Стоимость:  155126 тысяч тенге (сто пятьдесят пять миллионов сто двадцать шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 5 11,   20,   глава 4  Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2000 года N 483 "О перечне должностей военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел, уголовно-исполнительной системы Республики Казахстан, имеющих право на денежную компенсацию на содержание жилища и коммунальные услуги";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2005 года N 299 "Об утверждении Правил выплаты единовременной компенсации сотрудникам уголовно-исполнительной системы органов юстиции Республики Казахстан при получении увечья в период исполнения служебных обязанностей или служебного долга, а в случае их гибели (смерти) - лицам, имеющим право на ее получение".

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:  Тікелей нәтижелер:
құқықтық саясаттың өзекті мәселелер жөніндегі өткізілген конференциялардың, семинарлардың, дәрістердің саны - 8;
құқық саласындағы өзекті мәселелер бойынша өткізілген ғылыми зерттеулер, конференциялар және семинарлар саны - 3;
құқықтық тақырып бойынша шығарылған оқу құралдары мен басқа да әдебиеттер саны 2000000-ға жуық, телехабарлар және бейнефильмдер кемінде 10;
Соңғы нәтиже: Республика азаматтарының құқықтық мәдениет деңгейін арттыруды, құқықтық тәртіп пен заңды құрметтеудің нақты жағдайын жасауды, құқықтық түсіндіру жұмыстарын, азаматтарды құқықтық оқыту мен құқықтық тәрбиелеу жүргізуде мемлекеттік органдардың, бұқаралық ақпарат құралдарының, қоғамдық бірлестіктер мен үкіметтік емес ұйымдардың күш-жігерін үйлестіруді қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтиже: Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтық мәдениетін қалыптастыру, құқықтық оқыту мен құқықтық тәрбиелеу және құқықтық түсіндіру жұмыстары жөніндегі іс-шараларды өткізу үшін бір жылдың шығыны - 71501 мың теңге.
Уақтылылық:
қоғамға діни ағымдардың ықпал етуіне, экстремистік діни идеялардың бой көтеруіне тосқауыл қоюды қамтамасыз ету;
құқықтық тәртіпті нығайтудың пәрменді құралдарының құқықтық нормаларын, идеясын және қағидаттарын жүзеге асыру арқылы адамның құқықтары мен бостандықтарының материалдық, ұйымдық-құқықтық, саяси кепілдіктерін уақытылы жасау.
Сапа: Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтық мәдениетінің деңгейін арттыруды қамтамасыз ету.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.12.23. N  470s  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
214-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Орта кәсіптік білімді мамандар даярлау"
деген 007 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны:  155126 мың теңге (бір жүз елу бес миллион бір жүз жиырма алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының 4-тарауы,  5 ,   11,   20-баптары ; "Қазақстан Республикасы ішкі істер, қылмыстық-атқару жүйесі органдарының тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызмет көрсетулерге ақшалай өтемақы алуға құқығы бар әскери қызметшілері, қызметкерлері лауазымдарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 31 наурыздағы N 483  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Әділет органдарының қылмыстық-атқару жүйесі қызметкерлеріне қызметтік міндеттерін немесе қызметтік борышын атқару кезеңінде мертіккен кезде, ал олар қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда оны алуға құқығы бар адамдарға бір жолғы өтемақы төлеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 4 сәуірдегі N 299  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  подготовка специалистов среднего звена для уголовно-исполнительной системы.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение качественной подготовки специалистов со средним профессиональным образованием для уголовно-исполнительной системы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Подготовка
специалистов
со средним
профессио-
нальным об-
разованием
Содержание
Павлодарского
юридического
колледжа (при-
обретение ком-
пьютерной тех-
ники, коммуна-
льно-бытового
оборудования;
проведение ка-
питального ре-
монта зданий и
сооружений,
проведение
обследователь-
ских работ на
несущую спо-
собность и
сейсмическую
стойкость су-
ществующих
зданий и соо-
ружений;
обмерочных ра-
бот, работ по
топографо-гео-
дезическим и
инженерно-гео-
логическим
изысканиям,
работ по раз-
работке проектно-смет-
ной документа-
ции по капита-
льному ремонту
зданий, прове-
дение по ней
государствен-
ной эксперти-
зы) со штатной
численностью
218 единиц для
выполнения
возложенных на
учреждение
функций по
подготовке
специалистов
среднего звена
для уголовно-
исполнительной
системы.
Обучение кур-
сантов по
очной и заоч-
ной форме.
Первоначальная
подготовка
кандидатов на
службу в орга-
ны (учрежде-
ния) уголовно-
исполнительной
системы и лиц,
имеющих спе-
циальное зва-
ние среднего и
старшего нача-
льствующего
состава.
В тече-
ние года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
Павлодарский
юридический
колледж
Комитета
уголовно-
исполнитель-
ной системы
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
1. обучение курсантов по очной форме - 300 человек, в том числе прием на первый курс 150 человек;
2. обучение курсантов по заочной форме - 100 человек;
3. первоначальная подготовка кандидатов на службу в органы (учреждения) уголовно-исполнительной системы и лиц, имеющих специальное звание среднего и старшего начальствующего состава в количестве 285 человек;
4. выпуск курсантов по очной форме - 150 человек, в том числе с отличием - 23 человека;
5. выпуск курсантов по заочной форме - 108 человек, в том числе с отличием - 10 человек;
6. отчислено курсантов по очной форме - 6 человек;
7. отчислено курсантов по заочной форме - 0 человек.
Конечный результат: 70  обеспечение уголовно-исполнительной системы специалистами со средним профессиональным образованием.

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты:  қылмыстық-атқару жүйесі үшін орта білім мамандарын даярлау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері:  қылмыстық-атқару жүйесі үшін орта кәсіби білімді мамандарды сапалы дайындауды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Орта кәсіп-
тік білімді маман-
дар
даярлау
Қылмыстық-атқару
жүйесіне орта
білім мамандарын даярлау жөніндегі
мекемеге жүктелген
функцияларды
орындау үшін 218
бірлік штат саны бар Павлодар заң
колледжін ұстау (компьютерлер
және коммуналдық-
тұрмыстық жабдық-
тар сатып алу;
ғимараттар мен құрылыстарға күрделі жөндеу жүргізу; қолданылатын ғимараттар мен
құрылыстардың
істегі қабілетін
және сейсмикалық
тұрақтылығын тексеру жұмыстарын жүргізу;
өлшеу жұмыстарын,
топографиялық-
геодезиялық және инженерлік- геологиялық зерттеулер бойынша жұмыстар, ғимараттарды күрделі жөндеу жөніндегі
жобалау-сметалық құжаттамаларды
әзірлеу бойынша жұмыстар жүргізу,
оны мемлекеттік
сараптамадан өткізу).
Курсанттарды
күндізгі және сырттай
нысаны бойынша оқыту.
Қылмыстық-атқару
жүйесі органдарына (мекемелеріне) қызметке кандидаттардың және орта және аға басшы
құрамның арнайы атағы бар адамдардың
алғашқы даярлығы.
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касы
Әділет
министр-
лігі,
Қазақстан Республи-
касы
Әділет
министр-
лігі
Қылмыстық-
атқару
жүйесі
комитеті-
нің
Павлодар
заң колледжі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:  Тікелей нәтиже:
1. курсанттарды күндізгі нысан бойынша оқыту - 300 адам, соның ішінде бірінші курсқа 150 адам қабылдау;
2. курсанттарды сыртқы нысан бойынша оқыту - 100 адам;
3. 285 адам санында қылмыстық-атқару жүйесі органдарына (мекемелеріне) қызметке кандидаттардың және орта және аға басшы құрамның арнайы атағы бар адамдардың алғашқы даярлығы;
4. курсанттарды күндізгі нысан бойынша шығару - 150 адам, соның ішінде үздік бітіргендер 23 адам;
5. курсанттарды сыртқы нысан бойынша оқыту - 108 адам, соның ішінде үздік бітіргендер 10 адам;
6. курсанттарды күндізгі нысан бойынша оқудан шығару - 6 адам;
7. курсанттарды сыртқы нысан бойынша оқудан шығару - 0 адам.
Соңғы нәтиже: қылмыстық-атқару жүйесін орта кәсіби білімді мамандармен 70% қамтамасыз ету.

Финансово-экономический результат: условные затраты на содержание одного курсанта в год - 175,9 тыс. тенге, одного сотрудника Павлодарского юридического колледжа в год - 469,5 тыс. тенге.
Своевременность: 100 % обеспеченность специалистов со средним профессиональным образованием для уголовно-исполнительной системы качественной подготовкой.
Качество:
1. доля отчисленных курсантов от общего числа - 2 %;
2. доля выпускников с высшим профессиональным образованием, окончивших высшее учебное заведение с отличием от общего числа - 13 %.
Приложение 214-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235  <*>
Сноска. Постановление дополнено приложением 214-1 - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
008 "Государственная поддержка развития
интеллектуальной сферы"
на 2006 год
1. Стоимость:  32000 тысяч тенге (тридцать два миллиона тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 30 марта 2006 года N 80 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 хода";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2006 года N 222 "О Сетевом графике исполнения Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Президента Республики Казахстан народу Казахстана от 1 марта 2006 года и Программы Правительства Республики Казахстан на 2006-2008 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  реализация государственной политики в области охраны прав интеллектуальной собственности, обеспечение развития единой патентной системы в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:  укрепление репутации Казахстана как гаранта защиты авторских прав и интеллектуальной собственности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Государ-
ственная
поддержка
развития
интеллек-
туальной
сферы
2
100
Государс-
твенная
поддержка
патентной
системы
Разработка
проектно-сметной
документации
инвестиционного
проекта
"Строительство
Патентного
дворца в
г. Астана"
апрель-
декабрь
Минис-
терство
юстиции
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: разработка проектно-сметной документации проекта "Строительство Патентного дворца в г. Астана".
Конечный результат: эффективное обеспечение охраны объектов интеллектуальной собственности, совершенствование развития патентной системы, способствующей повышению инновационной активности и привлечению новых инвестиций.
Своевременность: согласно графика производства работ и заключенных договоров.
Качество: согласно строительных норм и правил.
ПРИЛОЖЕНИЕ 215
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Обеспечение деятельности центров обслуживания
населения по принципу "одного окна"
на 2006 год

Қаржы-экономикалық тиімділік: бір курсантты ұстауға жылына шартты шығындар - 175,9 мың теңге, Павлодар заң колледжінің бір қызметкерін ұстауға жылына - 469,5 мың теңге.
Уақтылылық: қылмыстық-атқару жүйесі үшін сапалы дайындықпен орта кәсіби білімді мамандармен 100% қамтамасыз ету.
Сапа: оқу орнындағы оқу деңгейін 2% арттыру;
жоғарғы оқу орнын үздік бітірген жоғарғы кәсіби білімі бар түлектердің жалпы санынан үлесі 13%.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
214-1-қосымша
Ескерту. Қаулы 214-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
008 "Зияткерлiк саланы дамытуды мемлекеттiк қолдау"
деген республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны:  32000 мың теңге (отыз екi миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi:  "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi Даму стратегиясын одан әрi iске асыру жөнiндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 30 наурыздағы N 80  жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан халқына Жолдауын iске асыру жөнiндегi iс-шаралардық жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын орындаудық желiлiк кестесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2006 жылғы 31 наурыздағы N 222  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi:  республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты:  зияткерлiк меншiк құқықтарын қорғау Қазақстан Республикасының бiрыңғай патент жүйесiн дамытуды қамтамасыз ету саласында мемлекеттiк саясатты iске асыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi:  Қазақстанның авторлық құқықтарын және зияткерлiк меншiктi қорғау кепiлi ретiндегi беделiн нығайту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) атауы
Бағдарламаны (кіші бағдарламаны) іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Зияткерлік саланы дамытуды мемлекеттік қолдау
2
100
Патент жүйесін мемлекеттік қолдау
"Астана қаласында Патент сарайын салу" инвестициялық жобаның жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу
сәуір-желтоқан
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Тікелей нәтиже: "Астана қаласында Патент сарайын салу" жобасының жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу;
Соңғы нәтиже: зияткерлік меншік объектілерін қорғауды тиімді қамтамасыз ету, инновациялық белсенділікті арттыруға және инвестицияларды тартуға ықпал ететін патент жүйесін дамытуды жетілдіру.
Уақтылығы: жұмыс өндірісі кестесіне және жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормаларына және ережеге сәйкес.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
215-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Халыққа "жалғыз терезе" қағидаты бойынша қызмет көрсететін орталықтардың қызметін қамтамасыз ету" деген 010 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1.  Стоимость: 2408680 тысяч тенге (Два миллиарда четыреста восемь миллионов шестьсот восемьдесят тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Кодекс  Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс);  Земельный  кодекс Республики Казахстан от 20 июня 2003 года;  статьи 8 9,    18,    19   Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции";   постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1127 "Некоторые вопросы Налогового Комитета Министерства финансов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 14 января 2005 года N 14 "Об утверждении Положения Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами";  постановление  Правительства от 24 мая 2005 года N 501 "Об оказании государственных услуг населению по принципу "одного окна" в городах Астане и Алматы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  организовать оказание государственных услуг по принципу "одного окна" в центрах обслуживания населения областей, городов Астаны и Алматы;
достижение максимально эффективного выполнения возложенных на заинтересованные государственные органы функций, в том числе функций по государственной регистрации юридических лиц, прав на земельные участки и сделок с ними, документированию и регистрации населения, регистрации актов гражданского состояния и апостилированию документов, в сфере налогового законодательства.
Сноска. В пункт 4 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470c .
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение своевременного и качественного предоставления государственных услуг населению; создание условий для искоренения проявлений коррупционных правонарушений, бюрократизма, волокиты и иных административных барьеров при оказании государственных услуг населению; оказание информационной помощи населению по услугам, предоставляемым в рамках Центра; содержание центров обслуживания населения по принципу "одного окна", городах Астане и Алматы; материально-техническое оснащение центров обслуживания населения в областях.
Сноска. В пункт 5 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470c .

1. Құны:  2408680 мың теңге (екi миллиард төрт жүз сегiз миллион алты жүз сексен мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы  Кодексі  (Салық Кодексі); Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер  Кодексі ; "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының  8 ,   9 ,   18,   19-баптары ; "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1127  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 14 қаңтардағы N 14  қаулысы ; "Астана және Алматы қалаларында "жалғыз терезе" қағидаты бойынша халыққа мемлекеттік қызмет көрсету туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 24 мамырдағы N 501  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты:  облыстардың, Астана және Алматы қалаларының халыққа қызмет көрсету орталықтарында "жалғыз терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыру;
мүдделі мемлекеттік органдарға жүктелген функцияларды, соның ішінде салық заңнамасы саласында заңды тұлғаларды, жер учаскелеріне құқықтар мен онымен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркеу, халықты құжаттандыру мен тіркеу, азаматтық хал актілерін тіркеу және құжаттарды апостильдеу жөніндегі функцияларды барынша тиімді орындалуына қол жеткізу.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.12.23. N  470s  қаулысымен.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері:  халыққа уақытылы және сапалы мемлекеттік қызмет көрсетуді қамтамасыз ету; халыққа мемлекеттік қызмет көрсету кезінде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар, төрешілдік, қағазбастылық және өзге де әкімшілік кедергілерді түпкілікті жою үшін жағдайлар жасау; орталық
шеңберінде ұсынылатын қызметтер бойынша халыққа ақпараттық көмек
көрсету; облыстардағы, Астана және Алматы қалаларындағы "жалғыз терезе" қағидаты бойынша халыққа
қызмет көрсету орталықтарын ұстау; облыстардағы халыққа қызмет
көрсету орталықтарын материалдық-техникалық жарақтандыру.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.12.23. N  470s  қаулысымен.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответствен-
ные испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Обеспечение
деятельности
центров
обслуживания
населения по
принципу
"одного окна"
Содержание 30
Центров об-
служивания
населения.
Капитальный,
текущий ремонт и
реконструкция
администра-
тивных зданий
с оплатой со-
ответствующих
работ и
услуг.
Предоставле-
ние населению
государствен-
ных услуг по
принципу
"одного окна"
по приему
заявлений и
выдаче доку-
ментов.
Аренда авто-
транспорта.
Приобретение
расходных ма-
териалов.
Администриро-
вание инфор-
мационной се-
ти Центров
обслуживания
населения.
Оплата услуг
по подключе-
нию к ведом-
ственным се-
тям передачи
данных, пре-
доставлению
трафика, тех-
ническому
обслуживанию
вычислитель-
ной техники,
построению
локальных се-
тей.
Приобретение
мебели,
офисного,
бытового,
электричес-
кого
оборудований
и вычисли-
тельной
техники.
Приобретение
микроавто-
бусов.
Приобретение
лицензионных
программных
продуктов.
Сроки реали-
зации:
январь-
декабрь.
В тече-
ние года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
Департаменты
юстиции
областей,
гг. Алматы
и Астаны
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямые результаты: функционирование 30 Центров обслуживания населения по принципу "одного окна", городах Астане и Алматы; аренда автотранспорта - 30 единиц; приобретение мебели, офисного, бытового, электрического оборудования и вычислительной техники: персональных компьютеров, персональных компьютеров для "Узлов системы доставки", принтеров, сетевых принтеров, источников бесперебойного питания, серверного оборудования, кондиционеров, копировальных аппаратов, мини-АТС, маршрутизаторов, межсетевых экранов, цифровой системы оптимизации и учета обслуживания населения, дизель - генераторов, телевизоров, холодильников; приобретение микроавтобусов;
приобретение лицензионных программных продуктов: сетевых антивирусных шлюзов - 24 единицы, пользовательских лицензий Windows, лицензий СУБД, серверных операционных систем MS Windows Server, систем управления базами данных.
Конечные результаты: повышение качества оказания государственных услуг населению, удобство обслуживания населения.
Финансово-экономический результат: средние расходы на создание и содержание одного Центра обслуживания населения составят не менее 69 795,0 тыс. тенге.
Своевременность: своевременное обеспечение содержания и функционирования Центров обслуживания населения по принципу "одного окна".
Качество: создание условий для искоренения проявлений коррупционных правонарушений, бюрократизма, волокиты и иных административных барьеров при оказании государственных услуг населению.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б ; от 31 июля 2006 года N  470c .
ПРИЛОЖЕНИЕ 216
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 "Противодействие эпидемии СПИДа в исправительных
учреждениях" на 2006 год

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жау-
апты
орын-
дау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Халыққа
"жалғыз
терезе"
қағидаты
бойынша
қызмет
көрсететін
орталық-
тардың
қызметін
қамтамасыз
ету
Халыққа қызмет
көрсету орталығының
30-ын ұстау.
Тиісті жұмыстар мен қызметтерге ақы
төлеумен, әкімшілік
ғимараттарды
күрделі жөндеу, ағымдағы жөндеу және қайта жаңарту.
Өтініш қабылдау мен
құжаттар бойынша халыққа "жалғыз
терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік
қызмет көрсету.
Автокөлік жалдау. Шығыс материалдарын
сатып алу. Халыққа
қызмет көрсету орталықтарының
ақпараттық жүйесін әкімшілік ету.
Деректер беру
ведомстволық
желілеріне қосу, трафик ұсыну, есептеу техникасына
техникалық қызмет көрсету, жергілікті
желілер құру бойынша қызмет
көрсетулерге ақы төлеу. Жиһаз, офистiк, тұрмыстық электр жабдықтарын және есептеу техникасын сатып алу. Шағын автобустарды сатып алу. Лицензияланған
бағдарламалық өнімдер сатып алу. Іске асыру мерзімі:
қаңтар-желтоқсан.
Жыл бойы
Қазақстан Республи-
касы
Әділет
министр-
лігі,
облыстар-
дың,
Алматы
және
Астана
қалала-
рының
Әділет
департа-
менттері
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:  Тікелей нәтиже: облыстарда, Астана және Алматы қалаларында Халыққа "жалғыз терезе" қағидаты бойынша қызмет көрсететін 30 орталықтардың жұмыс істелуі; автокөлік жалдау - 30 бірлік; Жиһаз, офистiк, тұрмыстық, электр жабдықтарын және есептеу техникасын: дербес компьютерлер, "Жеткiзу жүйесi тораптары" үшiн дербес компьютерлер, принтерлер, желiлiк принтерлер, үздiксiз қоректендiру көздерi, серверлiк жабдықтар, кондиционерлер, көшiрме аппараттарын, шағын АТС, маршрутизаторлар, желiаралық экрандар, оңтайландырудың және халыққа қызмет көрсетудi есепке алудың цифрлық жүйесiн, дизель генераторлар, телевизорлар, тоңазытқыштар сатып алу; шағын автобустар сатып алу; лицензияланған бағдарламалық өнімдер: желілік вирусқа қарсы шлюз - 24 бірлік, Windows қолданушылар лицензияларын, ДББЖ лицензияларын, МS Windows Server серверлік операциялық жүйесін, деректер базасымен басқару жүйесін сатып алу.
Соңғы нәтиже: халыққа мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасын арттыру, қызмет көрсету ыңғайлығы;
Қаржы-экономикалық нәтиже: халыққа қызмет көрсету орталығының біреуін құруға және ұстауға орташа шығыстар кемінде 69795,0 мың теңге құрайды.
Уақтылылық: халыққа "жалғыз терезе" қағидаты бойынша қызмет көрсету орталықтарын ұстауды және жұмыс істеуін уақытылы қамтамасыз ету.
Сапа: халыққа мемлекеттік қызмет көрсету кезінде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар, төрешілдік, қағазбастылық және өзге де әкімшілік кедергілерді түпкілікті жою үшін жағдайлар жасау.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б , 2006.12.23. N  470s  қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
216-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Түзету мекемелерінде СПИД індетіне қарсы іс-қимыл"
деген 011 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  3042 тысячи тенге (три миллиона сорок две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 5 октября 1994 года "О профилактике заболевания СПИД".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  предотвращение распространения СПИДа в исправительных учреждениях.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение комплекса необходимых мер по предотвращению распространения СПИДа в исправительных учреждениях и созданию условий для содержания осужденных больных СПИДом, отбывающих уголовное наказание.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Противодейст-
вие эпидемии
СПИДа в
исправительных учреждениях
Обеспечение
комплекса мер
(приобретение
медикаментов
для проведе-
ния симптома-
тического ле-
чения ВИЧ-ин-
фицированных,
дезинфицирую-
щих средств и
прочих сред-
ств медицинс-
кого назначе-
ния одноразо-
вого и много-
разового ис-
пользования;
изготовление
плакатов,
брошюр, копий
видеофильмов;
организация и
проведение
закупок на
приобретение
медицинского
оборудования)
необходимых
для предотв-
ращения рас-
пространения
СПИДа в 77
исправитель-
ных учрежде-
ниях и созда-
ния условий
для содержа-
ния осужден-
ных, больных
СПИДом.
В тече-
ние года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
Комитет
уголовно-
исполнитель-
ной системы
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан,
государст-
венные исп-
равительные
учреждения
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
1. 50000 осужденных, охваченных профилактическими мерами по предотвращению распространения СПИДа;
2. количество изготавливаемых плакатов - 1580 штук;
3. количество изготавливаемых брошюр - 19285 штук;
4. количество изготавливаемых копий видеофильмов - 34 штуки.
Конечный результат: 100 % предотвращение распространения СПИДа в исправительных учреждениях.
Финансово-экономический результат: условные затраты по обеспечению комплекса необходимых мер по профилактике распространения СПИДа и создания условий для содержания одного осужденного в год - 0,1 тыс. тенге.
Своевременность: 100 % обеспечение комплекса мер, необходимых для предотвращения распространения СПИДа в исправительных учреждениях и создания условий для содержания осужденных, больных СПИДом.
ПРИЛОЖЕНИЕ 217
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
012 "Содержание следственно-арестованных лиц"
на 2006 год

1. Құны:  3042 мың теңге (үш миллион қырық екі мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі:  "ЖҚТБ ауруының алдын-алу туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 5 қазандағы  Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты:  түзеу мекемелерінде ЖҚТБ-ның таралуын болдырмау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері:  түзеу мекемелерінде ЖҚТБ-ның таралуын болдырмау және қылмыстық жазасын
өтеп жатқан ЖҚТБ-мен ауыратын сотталғандарды ұстау үшін жағдайлар жасау жөніндегі қажетті шаралар кешенін қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Түзету
меке-
меле-
рінде
СПИД
інде-
тіне
қарсы
іс-
қимыл
ЖҚТБ-ның таралуын 77
түзеу мекемелерінде
болдырмау және қылмыстық жазасын өтеп
жатқан ЖҚТБ-мен ауыратын сотталғандарды
ұстауға жағдайлар жасау үшін қажетті шаралар кешенін
(АИТВ-мен жұқтырылған-
дардың симптоматикалық
емдеуін жүргізу үшін дәрі-дәрмектер,
зарарсыздандыру
құралдарын және медициналық мақсатта бір рет және көп рет пайдаланатын өзге де
құралдарды сатып алу;
плакаттар, брошюралар,
бейнефильм көшірмелерін
дайындау; медициналық
жабдықтарды сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу) қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Әділет
министрлі-
гі,
Қазақстан Республи-
касы
Әділет министрлі-
гінің Қылмыстық-
атқару
жүйесі
комитеті,
мемлекеттік
түзеу
мекемелері.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:  Тікелей нәтиже:
1. ЖҚТБ-ның таралуын болдырмау жөніндегі алдын-алу шараларымен қамтылған 50000 сотталғандар;
2. дайындалатын плакаттар саны - 1580 дана;
3. дайындалатын брошюралар саны - 19285 дана;
4. дайындалған бейнефильмдер көшірмелері саны - 34 дана.
Соңғы нәтиже: түзеу мекемелерінде ЖҚТБ-ның таралуын 100% болдырмау.
Қаржы-экономикалық тиімділік: ЖҚТБ-ның таралуын болдырмау және бір сотталғанды ұстауға жағдайлар жасау жөніндегі қажетті шаралар кешенін қамтамасыз ету бойынша жылына шартты шығындар - 0,1 мың теңге.
Уақытылық: ЖҚТБ-ның таралуын түзеу мекемелерінде болдырмау және ЖҚТБ-мен ауыратын сотталғандарды ұстауға жағдайлар жасау үшін қажетті шаралар кешенін 100% қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
217-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Тергеу-қамауға алынған адамдарды ұстау"
деген 012 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1.  Стоимость: 2676568 тысяч тенге (два миллиарда шестьсот семьдесят шесть миллионов пятьсот шестьдесят восемь тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Уголовно-исполнительный  кодекс Республики Казахстан от 31 декабря 1997 года;  Закон  Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции";  Закон  Республики Казахстан от 30 марта 1999 года "О порядке и условиях содержания под стражей, подозреваемых и обвиняемых в совершении преступлений";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2000 года N 483 "О перечне должностей военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел, уголовно-исполнительной системы Республики Казахстан, имеющих право на денежную компенсацию на содержание жилища и коммунальные услуги";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2005 года N 299 "Об утверждении Правил выплаты единовременной компенсации сотрудникам уголовно-исполнительной системы органов юстиции Республики Казахстан при получении увечья в период исполнения служебных обязанностей или служебного долга, а в случае их гибели (смерти) - лицам, имеющим право на ее получение".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение соблюдения прав и законных интересов подозреваемых, обвиняемых в совершении преступлений, предусмотренных законодательством.
5. Задачи бюджетной программы:  выполнение функций, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, по обеспечению правопорядка и поддержанию режима содержания подследственных в следственных изоляторах, гарантии их прав и законных интересов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответст-
венные испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Содержание
следственно-
арестованных
лиц
Содержание 13405
следственно-
арестованных лиц
в 20 следствен-
ных изоляторах
со штатной чис-
ленностью 4131
единиц для вы-
полнения функций
по обеспечению
правопорядка и
поддержанию ре-
жима содержания
подследственных
в следственных
изоляторах, га-
рантии их прав и
законных интере-
сов.
Социальные отчисления для лиц, имеющих специальное звание.
Оснащение след-
ственных изоля-
торов автотранс-
портом, медицин-
ским оборудова-
нием, в том чис-
ле приобретение:
автотранспортных
средств, меди-
цинского
оборудования.
Проведение капи-
тального ремонта
зданий, сооруже-
ний и инженерных
сетей коммуника-
ций следственных
изоляторов;
работы по капи-
тальному ремон-
ту, реконструк-
ции, инженерно-
технических со-
оружений и сред-
ств охраны в
следственных
изоляторах;
проведение:
обследовательс-
ких работ на
несущую способ-
ность и сейсми-
ческую стойкость
существующих
зданий и соору-
жений; обмероч-
ных работ, работ
по топографо-
геодезическим и
инженерно-геоло-
гическим изыска-
ниям, работ по
разработке
проектно-сметной
документации по
капитальному ре-
монту и реконст-
рукции зданий
инженерно-техни-
ческих сооруже-
ний и средств
охраны следст-
венных изолято-
ров и проведение
по ней государ-
ственной экс-
пертизы.
В тече-
ние года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан.
Комитет
уголовно-
исполните-
льной
системы
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан и
его террито-
риальные
органы,
следственные
изоляторы.
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .

1. Құны:  2676568 мың теңге (екi миллиард алты жүз жетпiс алты миллион бес жүз алпыс сегiз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 31 желтоқсандағы Қылмыстық-атқару  кодексі ; "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы  Заңы ; "Қылмыстың жасалуына сезіктілер мен айыпталушыларды күзетте ұстаудың тәртібі мен шарттары туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 30 наурыздағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы ішкі істер, қылмыстық-атқару жүйесі органдарының тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызмет көрсетулерге ақшалай өтемақы алуға құқығы бар әскери қызметшілері, қызметкерлері лауазымдарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 31 наурыздағы N 483  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Әділет органдарының қылмыстық-атқару жүйесі қызметкерлеріне қызметтік міндеттерін немесе қызметтік борышын атқару кезеңінде мертіккен кезде, ал олар қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда оны алуға құқығы бар адамдарға бір жолғы өтемақы төлеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 4 сәуірдегі N 299  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері:  республикалық бюджеттің қаражаты
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты:  заңнамада көзделген қылмыстың жасалуына сезіктілердің, айыпталушылардың құқықтарын және заңды мүдделерін сақтауды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері:  Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген құқықтық тәртіпті және
тергеу изоляторындағы тергеу қамауына алынғандарды ұстау режимін
қолдауды, олардың құқықтары мен заңды мүдделерінің кепілдіктерін қамтамасыз ету бойынша функцияларды орындау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
ламалар-
дың атауы
Бағдарла-
маны іске
асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мерзі-мі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Тергеу-
қамауға
алынған адам-
дарды ұстау
Құқықтық тәртіпті
және тергеу изоляторындағы тергеу
қамауына алынғандарды
ұстау режимін қолдауды, олардың
құқықтары мен заңды
мүдделерінің кепіл-
діктерін қамтамасыз
ету бойынша функция-
ларды орындау үшін 4131 бірлік штат
саны бар 20 тергеу
изоляторында 13405
тергеу-қамауға алынған
адамдарды ұстау.
Арнайы атағы бар адамдар үшiн әлеуметтiк аударымдар.
Тергеу изоляторларын
автокөлік, медициналық
жабдықтарымен жарақ-
тандыру, соның ішінде автокөлік құралдарын, медициналық жабдықтарды сатып алу.
Тергеу изоляторлары-
ның ғимараттарын,
құрылыстарын және
коммуникацияның инженерлік желілерін
күрделі жөндеу жүргізу; тергеу изо-
ляторларындағы инже-
нерлік-техникалық құрылыстарды және
күзет құралдарын
күрделі жөндеу,
қайта жаңарту бойынша жұмыстар жүргізу; қолданылатын ғимараттар мен құры-
лыстардың істегі
қабілетіне және сейс-
микалық тұрақтылығына
тексеру жұмыстарын, өлшеу жұмыстарын
топографиялық-геоде-
зиялық және зерттеулер
бойынша жұмыстар, тергеу изоляторларының ғимараттарын, инженерлік-геологиялық
зерттеулер бойынша
жұмыстар, тергеу изо-
ляторларының ғима-
раттарын, инженерлік-
техникалық құрылыста-
рын және күзет құралдарын күрделі
жөндеу және қайта жаңарту бойынша жобалау сметалық
құжаттамаларды әзірлеу
бойынша жұмыстар жүргізу және оны мемлекеттік сараптама-
дан өткізу.
Жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Әділет
министр-
лігі.
Қазақстан
Республи-
касы
Әділет
министр-
лігінің
Қылмыстық-
атқару жүйесі
комитеті
және оның
аумақтық
органдары,
тергеу
изолятор-
лары.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: содержание 13405 следственно-арестованных лиц в 20 следственных изоляторах.
Конечный результат: 100 % выполнение функций, возложенных на следственные изоляторы, по обеспечению правопорядка и поддержанию режима содержания подследственных в следственных изоляторах, гарантии их прав и законных интересов.
Финансово-экономический результат: условные затраты на содержание: одного лица, содержащегося в следственном изоляторе в год - 85,8 тыс. тенге, одного сотрудника следственного изолятора в год - 365,3 тыс. тенге.
Своевременность: 100 % обеспечение соблюдения прав и законных интересов подозреваемых, обвиняемых в совершении преступлений, предусмотренных законодательством.
Качество: повышение уровня содержания следственно-арестованных лиц на 14,4 %.
ПРИЛОЖЕНИЕ 218
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
013 "Противодействие эпидемии СПИДа в следственных изоляторах"
на 2006 год
1. Стоимость:  1000 тысяч тенге (один миллион тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 5 октября 1994 года "О профилактике заболевания СПИД".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  предотвращение распространения СПИДа в следственных изоляторах.
5. Задачи бюджетной программы:  1) осуществление эффективных профилактических мероприятий, в первую очередь среди лиц рискованного поведения в отношении заражения ВИЧ;
2) первоочередное обеспечение информацией по вопросам профилактики ВИЧ-инфекций следственно-арестованных лиц;
3) обеспечение следственных изоляторов медицинскими средствами и оборудованием.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Противодейст-
вие эпидемии
СПИДа в
следственных
изоляторах
Обеспечение
комплекса
необходимых
мер (приобре-
тение меди-
каментов для
проведения
симптомати-
ческого лече-
ния ВИЧ-инфи-
цированных,
дезинфицирую-
щих средств и прочих
средств меди-
цинского наз-
начения одно-
разового и
многоразового
использо-
вания;
изготовление
плакатов,
буклетов и
брошюр) по
предотвраще-
нию распрост-
ранения СПИДа
следственных
изоляторах.
В тече-
ние года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан.
Комитет
уголовно-
исполнитель-
ной системы
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан,
следственные
изоляторы.

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:  Тікелей нәтиже: 20 тергеу изоляторларында 13405 тергеу-қамауға алынған адамдарды ұстау.
Соңғы нәтиже: құқықтың тәртіпті және тергеу изоляторындағы тергеу қамауына алынғандарды ұстау режимін қолдауды, олардың құқықтары мен заңды мүдделерінің кепілдіктерін қамтамасыз ету бойынша тергеу изоляторларына жүктелген функцияларды 100% орындау.
Қаржы-экономикалық тиімділік: тергеу изоляторында ұсталынатын бір адамды ұстауға шартты шығындар жылына - 85,8 мың теңге, тергеу изоляторының бір қызметкерін ұстауға жылына - 365,3 мың теңге.
Уақытылық: заңнамада көзделген қылмыс жасаған сезіктілер, айыпталушылардың құқықтарын және заңды мүдделерінің сақталуын 100% қамтамасыз ету.
Сапа: тергеу-қамауға алынған адамдарды ұстау деңгейін 14,4% арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
218-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Тергеу изоляторларында СПИД індетіне қарсы іс-қимыл"
деген 013 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны:  1000 мың теңге (бір миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "ЖҚТБ ауруының алдын алу туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 5 қазандағы  Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері:  республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты:  тергеу изоляторларында ЖҚТБ-ның таралуын болдырмау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері:  1) тиімді алдын-алу іс-шараларын, бірінші кезекте ЖҚТБ жұқтыру қаупі бар адамдар арасында жүзеге асыру;
2) бірінші кезекте тергеу қамауындағы адамдарды ЖҚТБ инфекциясының алдын-алу мәселелері жөніндегі ақпаратпен қамтамасыз ету;
3) тергеу изоляторларын медициналық құралдармен және жабдықтармен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
ламалар-
дың атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Тергеу
изолятор-ларында
СПИД
індетіне
қарсы
іс-қимыл
Тергеу изоляторында ЖҚТБ-ның таралуын болдырмау (ЖҚТҚ
инфекциясымен
ауыратындарды
симптоматикалық
емдеу жургізу үшін
дәрі-дәрмектер,
зарарсыздандыру
құралдарын және
медициналық мақсатта бір рет және көп
рет пайдаланатын өзге де құралдарды
сатып алу) жөніндегі қажетті шаралар кеше-
нін қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Әділет
министр-
лігі.
Қазақстан Республи-
касы
Әділет
министр-
лігінің
Қылмыстық-атқару
жүйесі
комитеті,
тергеу
изолятор-
лары.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
1. 13405 следственно-арестованных лиц, охваченных профилактическими мерами по предотвращению распространения СПИДа;
2. количество изготавливаемых плакатов - 1150 штук;
3 количество изготавливаемых брошюр - 8750 штук;
Конечный результат: 100 % предотвращение распространения СПИДа в следственных изоляторах.
Финансово-экономический результат: условные затраты по обеспечению комплекса необходимых мер по профилактике распространения СПИДа и созданию условий для содержания одного лица, содержащегося в следственном изоляторе в год - 0,1 тыс. тенге.
Своевременность: 100 % обеспечение комплекса необходимых мер по предотвращению распространения СПИДа в следственных изоляторах.
ПРИЛОЖЕНИЕ 219
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
015 "Изготовление паспортов и удостоверений личности
граждан Республики Казахстан"
на 2006 год
1. Стоимость: 810199 тысяч тенге (восемьсот десять миллионов сто девяносто девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 3 18,   19 Закона  Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2000 года N 1063 "Об утверждении Правил документирования и регистрации населения Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение граждан Республики Казахстан удостоверениями личности и паспортами для реализации конституционных прав граждан на свободу передвижения и выбора места жительства.
5. Задачи бюджетной программы:  осуществление документирования и выдачи гражданам Республики Казахстан паспортов и удостоверений личности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные исполнители
l
2
3
4
5
6
7
1
015
Изготовление
паспортов и
удостоверений
личности граж-
дан Республики
Казахстан
Выполнение
обязательств
по договорам
на изготовле-
ние паспортов
и удостовере-
ний личности
граждан
Республики
Казахстан.
В тече-
ние года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
Комитет ре-
гистрацион-
ной службы.

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:  Тікелей нәтиже:
1. ЖҚТБ-ның таралуын болдырмау жөніндегі алдын-алу шараларымен қамтылған 13405 тергеу-қамауға алынған адамдар;
2. дайындалатын плакаттар саны - 1150 дана;
3. дайындалатын брошюралар саны - 8750 дана.
Соңғы нәтиже: тергеу изоляторларында ЖҚТБ-ның таралуын 100% болдырмау.
Қаржы-экономикалық тиімділігі: ЖҚТБ-ның таралуын алдын-алу және тергеу изоляторында ұсталатын бір адамды ұстау үшін жағдай туғызу бойынша қажетті шаралар кешенін қамтамасыз ету бойынша шартты шығындар жылына - 0,1 мың теңге.
Уақтылық: тергеу изоляторларында ЖҚТБ-ның таралуын болдырмау бойынша қажетті іс-шараларды 100 % қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
219-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы азаматтарының төлқұжаттары мен жеке куәліктерін дайындау" деген 015 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны:  810199 мың теңге (сегіз жүз он миллион бір жүз тоқсан тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі:
"Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының  3 ,   18,   19-баптары ; "Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру мен тіркеу ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 12 шілдедегі N 1063  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты:  азаматтардың еркін жүріп-тұруына және тұрғылықты жерін таңдауына конституциялық
құқықтарын іске асыру үшін Қазақстан Республикасы азаматтарының төлқұжаттары мен жеке куәліктерін дайындауды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері:  Қазақстан Республикасы азаматтарын құжаттандыруды және төлқұжаттары мен жеке куәліктерін беруді жүзеге асыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
ламалар-
дың атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру мер-
зімі
Жауапты орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
015
Қазақстан
Республи-
касы аза-
маттарының
төлқұжат-
тары мен
жеке куә-
ліктерін
дайындау
Қазақстан
Республикасы
азаматтарының
төлқұжаттары мен жеке куәліктерін
дайындау үшін
шарттар бойынша
міндеттемелерді
орындау
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касы
Әділет
министр-
лігі,
Тіркеу
қызметі
комитеті

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямые результаты:
количество изготавливаемых и выдаваемых паспортов и удостоверений личности граждан Республики Казахстан, в том числе:
а) количество изготавливаемых и выдаваемых паспортов граждан Республики Казахстан - 500 000 единиц;
б) количество изготавливаемых и выдаваемых удостоверений личности граждан Республики Казахстан - 1 450 019 единиц.
Конечные результаты: 100 % обеспечение граждан Республики Казахстан паспортами и удостоверениями личности.
Финансово-экономический результат:
затраты на изготовление одной единицы паспорта и удостоверения личности, в том числе:
а) затраты на изготовление одной единицы паспорта - 945,38 тенге;
б) затраты на изготовление одной единицы удостоверения личности - 232,76 тенге.
Своевременность: 100 % соблюдение сроков выдачи паспортов и удостоверений личности гражданам Республики Казахстан.
Качество:
а) количество поступивших жалоб от граждан Республики Казахстан на неудовлетворительное обслуживание (по факту);
б) количество зарегистрированных фактов коррупционных правонарушений при осуществлении своих должностных обязанностей по выдаче паспортов и удостоверений личности (по факту).
ПРИЛОЖЕНИЕ 220
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
016 "Подготовка специалистов с высшим профессиональным
образованием" на 2006 год
1. Стоимость:  261383 тысячи тенге (двести шестьдесят один миллион триста восемьдесят три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 5 11,   20,   глава 4  Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2000 года N 483 "О перечне должностей военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел, уголовно-исполнительной системы Республики Казахстан, имеющих право на денежную компенсацию на содержание жилища и коммунальные услуги";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2005 года N 299 "Об утверждении Правил выплаты единовременной компенсации сотрудникам уголовно-исполнительной системы органов юстиции Республики Казахстан при получении увечья в период исполнения служебных обязанностей или служебного долга, а в случае их гибели (смерти) - лицам, имеющим право на ее получение".

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:  Тікелей нәтиже: Қазақстан Республикасы азаматтарының дайындалатын және берілетін төлқұжаттар мен жеке куәліктер саны, оның ішінде:
а) Қазақстан Республикасы азаматтарының дайындалатын және берілетін төлқұжаттар саны - 500000;
б) Қазақстан Республикасы азаматтарының дайындалатын және берілетін жеке куәліктер саны - 1450019.
Соңғы нәтиже: Қазақстан Республикасы азаматтарын төлқұжаттар мен жеке куәліктермен 100% қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
Төлқұжат пен жеке куәліктің бір данасын дайындау үшін шығындар, оның ішінде:
а) төлқұжаттың бір данасын дайындау үшін шығындар - 945,38 теңге;
б) жеке куәліктің бір данасын дайындау үшін шығындар - 232,76 теңге.
Уақтылылық: Қазақстан Республикасы азаматтарының төлқұжаттар мен жеке куәліктерін беру мерзімін 100 % сақтау.
Сапа:
а) Қазақстан Республикасы азаматтарынан қанағаттанғысыз қызмет көрсету туралы келіп түскен арыздар саны;
б) Төлқұжаттарды және жеке куәліктерді беру бойынша өз лауазымдық міндеттерін жүзеге асыру кезінде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтардың тіркелінген фактілер (факт бойынша) саны.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
220-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Жоғары кәсіптік білімді мамандар даярлау"
деген 016 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны:  261383 мың теңге (екі жүз алпыс бір миллион үш жүз сексен үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының 4-тарау,  5 ,   11,   20-баптары ; "Қазақстан Республикасы ішкі істер, қылмыстық-атқару жүйесі органдарының тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызмет көрсетулерге ақшалай өтемақы алуға құқығы бар әскери қызметшілері, қызметкерлері лауазымдарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 31 наурыздағы N 483  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Әділет органдарының қылмыстық-атқару жүйесі қызметкерлеріне қызметтік міндеттерін немесе қызметтік борышын атқару кезеңінде мертіккен кезде, ал олар қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда оны алуға құқығы бар адамдарға бір жолғы өтемақы төлеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 4 сәуірдегі N 299  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  подготовка специалистов с высшим профессиональным образованием для уголовно-исполнительной системы и повышение квалификации сотрудников.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение качественной подготовки специалистов уголовно-исполнительной системы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки реализации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
016
Подготовка
специалистов
с высшим про-
фессиональным
образованием
Содержание
Костанайского
юридического
института
(приобретение медицинского и
коммунально-
бытового обо-
рудования,
спортинвен-
таря;
проведение ка-
питального
ремонта зданий
и сооружений,
проведение
обследователь-
ских работ на
несущую спо-
собность и
сейсмическую
стойкость су-
ществующих
зданий и соо-
ружений;
обмерочных
работ, работ
по топографо-
геодезическим
и инженерно-
геологическим
изысканиям,
работ по раз-
работке
проектно-смет-
ной документа-ции по капита-
льному ремонту
зданий, прове-
дение по ней
государствен-
ной
экспертизы)
со штатной
численностью
300 единиц для
выполнения
возложенных на
учреждение
функций по
подготовке
специалистов
с высшим обра-
зованием для
уголовно-ис-
полнительной
системы и по-
вышению квали-
фикации ее
сотрудников.
Обучение кур-
сантов по
очной и заоч-
ной форме.
В тече-
ние года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
Костанайский
юридический
институт
Комитета
уголовно-
исполнитель-
ной системы
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
1. обучение курсантов по очной форме - 750 человек, в том числе прием на первый курс 200 человек.
2. обучение курсантов по заочной форме - 200 человек.
3. повышение квалификации сотрудников уголовно-исполнительной системы - 338 человек.
4. выпуск курсантов по очной форме - 190 человек, в том числе с отличием - 28 человек.
5. выпуск курсантов по заочной форме - 189 человек, в том числе с отличием - 13 человек.
6. отчислено курсантов по очной форме - 16 человек.
7. отчислено курсантов по заочной форме - 2 человека.
Конечный результат: 80 % обеспечение уголовно-исполнительной системы специалистами с высшим профессиональным образованием.
Финансово-экономический результат: условные затраты на содержание одного курсанта в год - 142,3 тыс. тенге, одного сотрудника Костанайского юридического института в год - 515,5 тыс. тенге.
Своевременность: 100 % обеспеченность специалистов со средним профессиональным образованием для уголовно-исполнительной системы качественной подготовкой.
Качество:

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты:  қылмыстық-атқару жүйесі үшін жоғары кәсіби білімді мамандарды даярлау және қызметкерлерінің біліктілігін арттыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері:  қылмыстық-атқару жүйесі мамандарын сапалы даярлауды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
ламалар-
дың атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
016
Жоғары
кәсіптік
білімді
мамандар
даярлау
Қылмыстық-атқару
жүйесіне жоғары
білімді мамандар
даярлау және
қызметкерлерінің біліктілігін
арттыру жөніндегі
мекемеге жүктелген
функцияларды орындау
үшін 300 бірлік штат саны бар Қостанай заң
институтын ұстау (медициналық және
коммуналдық-тұрмыстық
жабдықтарды, спорттық мүкәммал сатып алу;
ғимараттар мен құрылыстарға күрделі жөндеу жүргізу;
қолданыстағы ғимараттар мен
құрылыстардың істегі қабілетін және сейсмикалық тұрақтылығын зерттеу жұмыстарын жүргізу,
өлшеу жұмыстарын жүргізу, топографиялық-
геодезиялық және
инженерлік-геологиялық
іздеулер бойынша жұмыстар, ғимараттарды
күрделі жөндеу жөніндегі жобалау-
сметалық құжаттама әзірлеу бойынша
жұмыстар жүргізу, оны
мемлекеттік сараптамадан өткізу).
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касы
Әділет
министр-
лігі.
Қазақстан
Республи-
касы
Әділет
министр-
лігі
Қылмыстық-атқару
жүйесі
комите-
тінің
Қостанай
заң
институты.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:  Тікелей нәтиже:
1. күндізгі нысан бойынша курсанттар оқыту - 750 адам, соның ішінде бірінші курсқа 200 адам қабылдау;
2. курсанттарды сырттай нысан бойынша оқыту - 200 адам;
3. қылмыстық-атқару жүйесі қызметкерлерінің біліктілігін арттыру - 338 адам;
4. күндізгі нысан бойынша курсанттар оқытып шығару - 190 адам, соның ішінде үздік бітіргендер - 28 адам;
5. сырттай нысан бойынша курсанттар оқытып шығару - 189 адам, соның ішінде үздік бітіргендер - 13 адам;
6. күндізгі нысан бойынша курсанттарды оқудан шығару - 16 адам;
7. сырттай оқу бойынша курсанттарды оқудан шығару - 2 адам.
Соңғы нәтиже: қылмыстық-атқару жүйесін жоғары кәсіби білімді мамандармен 80% қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық тиімділігі: бір курсантты ұстауға шартты шығындар жылына - 142,3 мың теңге, Қостанай заң институтының бір қызметкерін ұстауға жылына - 515,5 мың теңге.
Уақытылығы: қылмыстық-атқару жүйесі үшін сапалы дайындықпен орта кәсіби білімді мамандармен 100% қамтамасыз ету.
Сапасы:

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Повышение
квалификации и переподго-
товка кадров
Содержание
Учебного центра
(приобретение
компьютеров и
коммунально-
бытового обору-
дования;
проведение
капитального
ремонта зданий
и сооружений,
проведение обс-
ледовательских
работ на несу-
щую способность
и сейсмическую
стойкость су-
ществующих зда-
ний и сооруже-
ний; обмерочных
работ, работ
по топографо-
геодезическим
и инженерно-
геологическим
изысканиям,
работ по разра-
ботке проектно-
сметной доку-
ментации по
капитальному
ремонту зданий,
проведение по
ней государст-
венной экспер-
тизы) со штат-
ной численнос-
тью 41 единица
для выполнения
возложенных на
учреждение
функций по пер-
воначальной
подготовке
кандидатов на
службу и лиц,
имеющих спе-
циальные звания
рядового и
младшего начальствующего
состава.
В тече-
ние года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
Учебный
центр
Комитета
уголовно-
исполнитель-
ной системы
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: первоначальная подготовка кандидатов на службу и лиц, имеющих специальные звания рядового и младшего начальствующего состава - 815 человек.
Конечный результат: 70 % обеспечение уголовно-исполнительной системы кандидатами на службу и лицами, имеющими специальные звания рядового и младшего начальствующего состава.
Финансово-экономический результат: условные затраты на содержание одного слушателя курсов первоначальной подготовки в год - 16,5 тыс. тенге, одного сотрудника Учебного центра в год - 449,0 тыс. тенге.
Своевременность: 100 % укрепление и обеспечение кадров, подготовленных к службе в уголовно-исполнительной системе.
Качество: доля кандидатов зачисленных на службу в учреждениях уголовно-исполнительной системы и лиц, имеющих специальные звания рядового и младшего начальствующего состава, прошедших первоначальную подготовку - 100 %.
ПРИЛОЖЕНИЕ 222
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
104 "Борьба с наркоманией и наркобизнесом"
на 2006 год
1. Стоимость:  2430 тысяч тенге (два миллиона четыреста тридцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 97  Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан от 31 декабря 1997 года.
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
ламалар-
дың атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру мер-
зімі
Жауапты орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Кадрлардың
біліктілі-
гін
арттыру және оларды
қайта
даярлау
Қызметке
кандидаттарды және қатардағы мен кіші басшы құрамдағы
арнайы атағы бар адамдарды бастапқы даярлау жөніндегі мекемеге жүктелген
функцияларды орындау үшін (компьютерлер
және коммуналдық-
тұрмыстық жабдықтар сатып алу, ғимараттар
мен құрылыстарға
күрделі жөндеу жүргізу; қолданыстағы
ғимараттар мен құрылыстардың істегі
қабілетін және сейсмикалық тұрақты-
лығын тексеру жұмыстарын жүргізу, өлшеу жұмыстарын жүргізу, топографиялық-
геодезиялық және инженерлік-геология-
лық зерттеулер бойынша жұмыстар, ғимараттарды күрделі
жөндеу жөніндегі
жобалау-сметалық
құжаттамаларды
әзірлеу бойынша
жұмыстар жүргізу,
оны мемлекеттік
сараптамадан өткізу) 41 штат саны бар Оқу
орталығын ұстау.
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касының
Әділет
министр-
лігі.
Қазақстан
Республи-
касы
Әділет
министр-
лігі
Қылмыстық-атқару
жүйесі
комите-
тінің
Оқу
орталығы
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:  Тікелей нәтиже: қызметке кандидаттарды және қатардағы мен кіші басшы құрамдағы арнайы атағы бар адамдарды бастапқы даярлау - 815 адам.
Соңғы нәтиже: қылмыстық-атқару жүйесі қызметін кандидаттармен және қатардағы мен кіші басшы құрамдағы адамдармен 70% қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық тиімділік: алғашқы даярлық курсының бір тыңдаушысын ұстауға шартты шығындар жылына - 16,5 мың теңге, Оқу орталығының бір қызметкерін ұстау - 449,0 мың теңге.
Уақтылылық: қылмыстық-атқару жүйесінде қызметке дайын кадрларды 100% нығайту және қамтамасыз ету.
Сапа: қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде қызметке кандидаттар және қатардағы мен кіші басшы құрамдағы арнайы атағы бар адамдар үлесі - 100%.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
222-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес"
деген 104 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны:  2430 мың теңге (екі миллион төрт жүз отыз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 31 желтоқсандағы Қылмыстық-атқару кодексінің  97-бабы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.

4. Цель бюджетной программы:  укрепление основных звеньев системы эффективного противодействия дальнейшему распространению наркомании и наркобизнеса в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:  1) проведение антинаркотической пропаганды;
2) совершенствование механизма противодействия незаконному обороту наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
l
2
3
4
5
6
7
1
104
Борьба с
наркоманией и
наркобизнесом
Проведение мероприятий
(изготовление
буклетов и
брошюр),
связанных с
изданием и
распростране-
нием среди
лиц, содержа-
щихся в
учреждениях
уголовно-
исполнитель-
ной системы,
информацион-
ных материа-
лов на анти-
наркотическую
тематику.
В тече-
ние года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
Комитет
уголовно-
исполнитель-
ной системы
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан и
его террито-
риальные
органы,
исправитель-
ные учрежде-
ния.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
1) количество буклетов - 10000 штук;
2) количество брошюр - 10000 штук.
Конечный результат: из общего числа наркозависимых 29 % осужденных, избавившихся от наркотической зависимости.
Финансово-экономический результат: условные затраты по проведению антинаркотической пропаганды на одного осужденного в год - 0,1 тыс. тенге.
Своевременность: 100 % проведение мероприятий, связанных с изданием и распространением среди лиц, содержащихся в учреждениях уголовно-исполнительной системы, информационных материалов на антинаркотическую тематику.

4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты:  Қазақстан Республикасында нашақорлықтың және есірткі бизнесінің одан әрі таралуына тиімді қарсы іс-қимыл жүйесінің негізгі буындарын нығайту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері:  1) нашақорлыққа қарсы насихат өткізу;
2) нашақорлық құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсордың заңсыз айналымына қарсы іс-әрекет жасау тетігін жетілдіру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
104
Нашақор-
лыққа
және есірткі
бизнесі-
не қарсы
күрес
Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде
ұсталатын адамдар
арасында есірткіге
қарсы тақырыпта
ақпараттық материалдарды  шығарумен және таратумен байланысты
(плакаттар, буклеттер
және кітапшалар дайындау) іс-шаралар
өткізу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Әділет
министр-
лігі.
Қазақстан
Республи-
касы
Әділет
министр-
лігінің
Қылмыстық
-атқару
жүйесі
комитеті
және оның
аумақтық
органда-
ры, түзеу
мекеме-
лері.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:  Тікелей нәтиже:
1) буклеттер саны - 10000 дана;
2) брошюралар саны - 10000 дана.
Соңғы нәтиже: нашақорлыққа тәуекелді сотталғандардың жалпы санынан 29% нашақорлыққа бейімділігінен арылған адамдар.
Қаржы-экономикалық тиімділік: нашақорлыққа қарсы насихат жүргізу үшін бір сотталғанға шартты шығындар жылына - 0,1 мың теңге.
Уақытылық: Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде ұсталатын адамдар арасында есірткіге қарсы тақырыпта ақпараттық материалдарды шығарумен және таратумен байланысты (плакаттар, буклеттер және брошюралар дайындау) іс-шараларды 100% өткізу.