Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2007 год (Министерство юстиции Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года N 1220 (выписка)
В соответствии с  Бюджетным  кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2007 год:
Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложениям  221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 237-1 238 239 ;
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2007 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 221
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Правовое обеспечение деятельности государства"
на 2007 год
1. Стоимость:  7 638 582 тысячи тенге (семь миллиардов шестьсот тридцать восемь миллионов пятьсот восемьдесят две тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 15 января 1992 года "О свободе вероисповедания и религиозных объединениях";  статья 6 ,  7,   8 Закона   Республики Казахстан от 15 сентября 1994 года "Об оперативно-розыскной деятельности";  статьи 9 ,  10  Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании";  Закон  Республики Казахстан от 10 июня 1996 года "Об авторском праве и смежных правах";  Закон  Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах";  Закон  Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений";  Закон  Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "Патентный закон";  Закон  Республики Казахстан от 26 июля 1999 года "О товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров";  Закон  Республики Казахстан от 29 июня 2001 года "О правовой охране топологий интегральных микросхем";  статьи 3 15,   16,   19,   21,   22  Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции";  Указ  Президента Республики Казахстан от 4 марта 1997 года N 3379 "О Государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан и мерах по упорядочению их государственной регистрации";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 сентября 2000 года N 1376 "О мерах по совершенствованию законопроектной деятельности Правительства Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан".

2007 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 желтоқсандағы N 1220 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексiне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Мыналардың:
221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239-қосымшаларға  сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң 2007 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
221-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2007 жылға арналған
"Мемлекеттiң қызметiн құқықтық қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 7 638 582 мың теңге (жеті миллиард алты жүз отыз сегіз миллион бес жүз сексен екі мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.   N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Дiни сенiм бостандығы және діни бiрлестiктер туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 15 қаңтардағы  Заңы ; "Жедел-iздестiру қызметi туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 15 қыркүйектегi Заңының  6 ,   7 ,   8-баптары ; "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегi Заңының  9 ,   10-баптары ; "Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 10 маусымдағы  Заңы ; "Нормативтік құқықтық актiлер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы  Заңы ; "Селекциялық жетiстiктердi қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шілдедегi  Заңы ; "Патент заңы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегi  Заңы ; "Тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары және тауар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 26 шiлдедегi  Заңы ; "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 29 маусымдағы  Заңы ; "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының  3 ,   15,   16,   19,   21,   22-баптары ; Қазақстан Республикасының "Нормативтiк құқықтық актiлерiнiң мемлекеттік peecтpi және оларды мемлекеттiк тiркеудi ретке келтiру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 4 наурыздағы N 3379  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Үкiметiнің заң жобалау қызметiн жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 11 қыркүйектегi N 1376  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  правовое обеспечение деятельности государства, поддержание режима законности в работе государственных органов, организаций, должностных лиц и граждан, обеспечение защиты прав и законных интересов граждан и организаций.
5. Задачи бюджетной программы:  осуществление задач, возложенных законодательством Республики Казахстан на органы юстиции.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про- гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализа-
ции программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответствен-
ные испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Правовое
обеспече-
ние
деятель-
ности
государ-
ства
2
001
Аппарат
централь-
ного
органа
1) Организация
законопроектных
работ:
Проведение анализа
действующего
законодательства.
Организация и
проведение
консультационных
и экспертных
услуг, научной,
в том числе
научной крими-
нологической,
экспертизы для
оценки качества,
обоснованности и
правомерности
проекта, опреде-
ления возможной
эффективности и
выявления
возможных
отрицательных
последствий
принятия проекта.
Привлечение
ученых-правоведов
и практикующих
юристов для
разработки
законопроектов.
Проведение
научной правовой
экспертизы и
научной крими-
нологической
экспертизы
законопроектов.
Проведение
научной правовой
экспертизы
концепций
законопроектов.
Проведение
антикоррупцион-
ных экспертиз на
проекты подзакон-
ных актов.
Проведение
антикоррупционных
экспертиз на
проекты
законодательных
актов в рамках
криминологической
экспертизы.
Анализ действующих
законодательных
актов на предмет
наличия норм,
создающих условия
для совершения
коррупционных
правонарушений.
Создание,
организация и
проведение
заседаний
рабочих групп
по разработке
законопроектов.
Обеспечение
проведения 6
конференций или
круглых столов.
Оплата услуг сог-
ласно заключенным
договорам.
Опубликование
научных статей в
средствах массовой
информации,
материалов по
результатам
проведенного
анализа
действующего
законодательства,
конференций или
круглых столов,
научно-
практических
комментариев
к принятым
законам.
Подготовка и
издание Свода
законов Республики
Казахстан для
государственных
органов.
2) Охрана прав
интеллектуальной
собственности:
Организация и
проведение
региональных
семинаров,
публичных акций с
участием зарубеж-
ных делегаций,
экспертов по
вопросам охраны
прав на
произведения и
объекты смежных
прав, промышлен-
ной собственнос-
ти, селекционных
достижений,
топологий
интегральных
микросхем.
Изготовление
бланков
свидетельств о
регистрации
объекта
интеллектуальной
собственности.
Издание
методической
литературы и
нормативных
правовых актов.
Изготовление и
трансляция
видеоматериалов
(видеороликов)
в СМИ.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : мемлекеттiң қызметiн құқықтық қамтамасыз ету, мемлекеттік органдардың, ұйымдардың, лауазымды адамдар мен азаматтардың жұмысында заңдылық режимiне қолдау жасау, азаматтардың және ұйымдардың құқықтары мен заңды мүдделерiн қорғауды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасының заңнамасымен әдiлет органдарына жүктелген мiндеттердi жүзеге асыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама коды
Кіші
бағ
дар
лама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Мемлекеттiң қызметiн құқықтық қамтамасыз eту
2
001
Орталық органның аппараты
1) Заң жобалау жұмыстарын ұйымдастыру: заңнамалық актiлер бойынша қолданыстағы заңнамаға талдау жүргізу. Жобаның сапасын, негiздемесiн және заңдылығын бағалау жобаны қабылдаудың болуы мүмкiн тиiмдiлiгiн анықтау және болуы мүмкiн терiс зардаптарын айқындау үшiн консультациялық және эксперттiк қызметтердi, ғылыми, оның ішінде ғылыми криминологиялық сараптаманы ұйымдастыру және жүргізу.
Заң жобаларын әзiрлеу үшін ғалым-заңгерлердi және тәжiрибе алып жүрген заңгерлердi тарту.
Заң жобаларын ғылыми құқықты сараптамадан, заң жобаларын ғылыми криминологиялық сараптамадан өткiзу.
Заң жобаларының тұжырымдамасын ғылыми сараптамадан өткiзу.
Заңға тәуелдi актілерi жобаларының сыбайлас жемқорлыққа қарсы сараптамасын өткiзу.
Криминологиялық сараптама шеңберiнде заңнамалық актiлерi жобаларының сыбайлас жемқорлыққа қарсы сараптамасын өткізу.
Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасауға жағдайлар туғызатын нормалары бар болуы тұрғысынан қолданыстағы заңнамалық актілерiне талдау жүргізу.
Заң жобаларын әзiрлеу жөніндегi жұмыс топтарының отырыстарын жасау, ұйымдастыру және өткізу.
Конференциялар мен дөңгелек үстел өткiзудi қамтамасыз ету.
Жасалған шарттарға сәйкес қызмет көрсетулерге ақы төлеу. Ғылыми мақалаларды, қолданыстағы заңнамаға жүргізілген талдау қорытындыларын, конференциялар мен дөңгелек үстелдер материалдарын, қабылданған заңдарға ғылыми-практикалық түсiнiктемелердi бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау.
Мемлекеттік органдар үшін Қазақстан Республикасының Заңдар жинағын дайындау және шығару.
2) Зияткерлік меншік құқығын қорғау:
Шетелдік делегацияның, сарапшылардың қатысуымен, сабақтас құқықтар шығармалары мен объектiлерiне, өнеркәсiптiк меншік объектiлерiне, селекциялық жетiстiктерге, интегралды микросхемалар топологияларына құқықтарды қорғау  мәселелерi жөнiндегі өңiрлiк семинарларды, көпшiлiк акцияларды мыналармен ұйымдастыру және өткізу.
Зияткерлiк меншік объектiлерiн тiркеу туралы куәлiк бланкiлерiн дайындау.
Әдiстемелiк әдебиеттер мен нормативтiк құқықтық актiлерiн шығару.
БАЖ бейне роликтерiн жасау және трансляция жүргізу.

3) Обеспечение
правовой
информацией:
Оплата услуг по
сбору и учету
нормативных
правовых актов,
подлежащих
включению в
Государственный
реестр
нормативных
правовых актов,
согласно
заключенному
договору.
Внесение в
Государственный
реестр нормативных
правовых актов.
Обеспечение
предоставления
правовой
информации.
Ежегодная
установка и
актуализация
базы данных
"Закон"
государственным
органам, включая
территориальные
подразделения, с
периодичностью
обновления не реже
1 раза в месяц.
4) Защита интере-
сов государства
в судах:
Обеспечение
эффективной
правовой защиты
интересов
государства в
судах Республики
Казахстан,
иностранных
государств,
международных
арбитражах.
Погашение
кредиторской
задолженности
прошлых лет по
защите интересов
государства в
судах иностранных
государств.
Упорядочение
практики оказания
консультационных
услуг по правовым
вопросам
центральным
исполнительным
органам.
Оплата арбитражных
издержек и
услуг согласно
заключенным
договорам.
5) Выполнение
функций
лицензиаров:
Проведение
лицензирования
нотариальной и
адвокатской
деятельности в
порядке,
установленном
законодательством
Республики
Казахстан.
Изготовление
лицензий на
право занятия
нотариальной и
адвокатской
деятельностью,
генеральных
лицензий.
6)  (исключен -   от
29 января 2007
года  N 64)
7) Изготовление
бланков
свидетельств о
государственной
регистрации
(перерегистрации)
юридических лиц
для территориаль-
ных подразделений.
8) Изготовление
книг регистрации
граждан для
территориальных
подразделений.
9) Изготовление
бланков временных
удостоверений
личности для
территориальных
подразделений.
10) Выпуск
печатного издания
"Собрание актов
центральных
исполнительных и
иных центральных
государственных
органов Республики
Казахстан" для
государственных
органов;
11) Проведение
"круглого стола",
семинара,
конференции,
семинара-практику-
ма и разработка,
выпуск методичес-
ких рекомендаций
по вопросам
развития
государственного
языка для системы
юстиции.
12) Проведение
семинаров-
совещаний, научно-
практических,
республиканских,
международных
конференций и
регионального
семинара по
вопросам
укрепления
взаимопонимания,
терпимости
между различными
конфессиями и
деноминациями с
участием религиоз-
ных деятелей,
руководителей
религиозных
объединений,
руководителей
и сотрудников
государственных
органов.
Проведение
социологических
исследований.
Изготовление и
трансляция
видеофильмов
(видеосюжетов)
по религиозным
вопросам в СМИ.
Организация
радиопередачи
по религиозным
вопросам.
Изготовление и
выпуск
информационных,
периодических
печатных продук-
ций, методических
материалов, в том
числе информацион-
ного бюллетеня
"Религия и право"
для государствен-
ных органов и
некоммерческих
организаций.
Подписка на
республиканские
и зарубежные
печатные издания
по религиозным
тематикам.
Проведение
агитационно-
пропагандистских
мероприятий по
вопросам
государственной
политики в области
обеспечения
прав граждан на
свободу
вероисповедания
и проведение
религиоведческих
экспертиз с
привлечением
ученых-теологов,
юристов и иных
научных
сотрудников.
В
тече-
ние
года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан
3

3) Құқықтық ақпаратпен қамтамасыз ету; Жасалған шарттарға сәйкес нормативтiк құқықтық актiлердi жинақтау және есепке алу бойынша қызметтерге ақы төлеу.
Мемлекеттiк тiзiлiмге нормативтiк құқықтық актiлер енгiзу. Құқықтық ақпарат берудi қамтамасыз ету.
Аумақтық бөлiмшелердi қоса мемлекеттік органдар бойынша жаңарту мерзiмдiлiгi айына кемiнде 1 рет "Заң" дерекқорын жыл сайын орнату және өзектiлендiру.
4) Соттарда мемлекеттің мүддесiн қорғау: Қазақстан Республикасының, шетел мемлекеттерiнің, халықаралық төрелiк соттарында мемлекеттiң мүддесiн тиiмдi құқықтық қорғауды қамтамасыз ету. Шет мемлекеттердің соттарында мемлекеттің мүдделерін қорғау бойынша өткен жылдардың кредиторлық берешегін өтеу.
Орталық атқару органдарына құқықтық мәселелер жөнiндегі консультациялық қызметтерді көрсету практикасын реттеу. Жасалған шарттарға сәйкес төрелiк шығындар мен қызметтерге ақы төлеу.
5) Лицензиярлардың функцияларын орындау: Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен нотариалдық және адвокаттық қызметті лицензиялауды өткiзу.
Жеке және заңды тұлғаларға нотариалдық және адвокаттық қызметпен айналысу құқығына, бас лицензиялар дайындау.
6) алынып тасталды
7) Аумақтық бөлiмшелерге заңды тұлғаларды мемлекеттік тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiк бланкiлерiн дайындау.
8) Аймақтық бөлiмшелерге азаматтардың тiркеу кiтаптарын дайындау.
9) Аумақтық бөлiмшелерге уақытша жеке куәлiк бланкілерiн дайындау.
10) Мемлекеттік органдарға "Қазақстан Республикасы орталық мемлекеттік органдары  актілерiнiң жинағы" баспасөз басылымын шығару.
11) Әділет жүйесiнде мемлекеттік тiлдi дамыту мәселелерi жөнiнде "дөңгелек үстел", семинар, конференция, семинар-практикум өткiзу және әдiлет жүйесi үшін мемлекеттік тiлдi дамыту мәселелері бойынша әдiстемелік ұсынымдар әзiрлеу, шығару.
12) Дiн қайраткерлерi, дiн бiрлестiктерiнің басшылары, мемлекеттік
органдар басшылары мен қызметкерлерi қатысумен әртүрлi конфессиялар мен деноминациялар арасындағы өзара түсiністікті, төзiмділiктi нығайту мәселелерi жөнiнде семинар-кеңес, ғылыми-практикалық, республикалық, халықаралық конференциялар мен өңiрлiк семинарлар өткiзу.
Әлеуметтік зерттеулер өткiзу.
БАҚ-да дiни мәселелер жөнiнде бейне фильмдер (бейне көрiністер) дайындау және трансляциялау.
Дiни мәселелерi жөнiнде радио хабарлар ұйымдастыру.
Мемлекеттiк органдары және коммерциялық емес ұйымдарға ақпараттық, мерзiмдi, баспасөз өнiмдер, әдiстемелiк материалдар, оның iшiнде "Дiн және құқық" ақпараттық бюллетень дайындау және шығару.
Дiни тақырып бойынша республикалық және шетел баспасөз басылымдарына жазылу.
Ғалым-теологтарды, заңгерлердi және өзге де ғылыми қызметкерлердi тарта отырып, дiни ұстаным бостандығына азаматтардың құқықтарын қамтамасыз ету саласында мемлекеттiк саясат мәселелерi жөнiнде үгіт-насихат iс-шараларын және дiн тану сараптамаларын өткiзу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
3

002
Аппараты
террито-
риальных
органов
Осуществление
государственной
регистрации
юридических лиц,
прав на недвижимое
имущество и сделок
с ним нормативных
правовых актов
местных органов
государственного
управления, актов
гражданского
состояния.
Организация
правовой помощи
и оказания юридических услуг и обеспечение
правовой
пропаганды.
Реализация
государственной
политики в
области защиты
прав
интеллектуальной
собственности.
Обеспечение
реализации прав
граждан на свободу
вероисповедания,
укрепления
взаимопонимания,
терпимости между
религиозными
объединениями
различных
вероисповеданий,
взаимодействия их
с государством.
Осуществление
нормотворческой
деятельности и
иных задач,
возложенных
законодательством
Республики
Казахстан.
Изготовление
бланков
свидетельств о
регистрации актов
гражданского
состояния.
В
тече-
ние
года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
его террито-
риальные
органы
4
007
Повышение
квалифика-
ции
государ-
ственных
служащих
Приобретение услуг
по повышению
квалификации
государственных
служащих по 7
темам:
1) совершенство-
вание системы
по оказанию
государственных
услуг населению;
2) актуальные
вопросы и проблемы
перехода на
международные
стандарты
финансовой
отчетности в
Республике
Казахстан;
3) делопроизвод-
ство и
документооборот;
4) государствен-
ная служба в
Республике
Казахстан;
5) охрана прав
интеллектуальной
собственности;
6) актуальные
вопросы разработки
нормативных
правовых актов
в Республике
Казахстан;
7) меры повышения
эффективности
действия
законодательства
в области борьбы
с коррупцией.
Обучение
государственному
и английскому
языкам.
В
тече-
ние
года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан и
его террито-
риальные
органы
5
008
Капиталь-
ный
ремонт
зданий,
помещений
и соору-
жений
государ-
ственных
органов
Проведение
капитального
ремонта зданий,
помещений и
сооружений
территориальных
органов юстиции
и управления
уголовно-
исполнительной
системы.
В
тече-
ние
года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
его террито-
риальные
органы
6
009
Материаль-
но-техни-
ческое
оснащение
государст-
венных
органов
Материально-
техническое
обеспечение
центрального
аппарата,
Комитетов и их
территориальных
подразделений.
В
тече-
ние
года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
его терри-
ториальные
органы
7
017
Обеспечение
функциони-
рования
информа-
ционных
систем
и информа-
ционно-
техническое
обеспечение
государст-
венных
органов
Приобретение
расходных
материалов,
комплектующих и
запасных частей
к вычислительной
технике и теле-
коммуникационному
оборудованию;
телекоммуника-
ционные услуги;
обслуживание
Веб-сайта
Министерства
юстиции Республики
Казахстан;
приобретение
вычислительной
техники и телеком-
муникационного
оборудования;
приобретение
прочих товаров;
системно-техничес-
кое обслуживание
средств
вычислительной
техники и
информационной
сети органов
юстиции;
администрирование,
сопровождение и
эксплуатация
информационных
систем;
приобретение
лицензионных
программных
продуктов;
создание
(прокладка),
монтаж локальных
вычислительных
сетей;
обучение
пользователей ПО.
В
тече-
ние
года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
Комитет
уголовно-
исполнитель-
ной системы
и его терри-
ториальные
подразделе-
ния
8

002
Аумақтық органдардың аппарат
тары
Заңды тұлғаларды, жылжымайтын мүлiкке құқықтарды және олармен жасалатын мәмiлелердi, мемлекеттiк басқарудың жергілiктi органдарының нормативтiк құқықтық актілерiн, азаматтық хал актілерiн мемлекеттiк тiркеудi жүзеге асыру.
Құқықтық көмектi және заң қызметiн көрсетудi ұйымдастыру және құқықтық насихатты қамтамасыз ету.
Зияткерлiк меншiк құқықтарын қорғау саласында мемлекет саясатын iске асыру.
Азаматтардың дiни ұстаным бостандығына құқықтарын iске асыру, әр түрлi дiни сенiмдегі дiни бiрлестiктер арасындағы өзара түсiнiстiктi, төзімдiлiкті нығайтуды, олардың мемлекетпен өзара iс-қимылын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасының заңнамасымен жүктелген норма шығармашылық қызметiн және өзге де мiндеттердi жүзеге асыру.
Азаматтық хал актілерiн тiркеу туралы куәлiк бланкiлерiн дайындау.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі, оның аумақтық органдары
4
007
Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
Мемлекеттiк қызметкерлердiң бiлiктiлігін арттыру жөнiндегі 7 тақырып бойынша қызмет көрсетулер сатып алу:
1) халыққа мемлекеттік қызмет көрсететiн жүйенi жетiлдiру;
2) Қазақстан Республикасында қаржы есептемесінiң халықаралық стандарттарға көшудiң өзектi мәселелерi мен проблемалары;
3) іс жүргiзу және құжат айналымы;
4) Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік қызмет;
5) зияткерлік меншiк құқықтарын қорғау;
6) Қазақстан Республикасындағы нормативтік құқықтық актілерді әзiрлеудің өзекті мәселелері;
7) сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жүргiзу саласында заңнаманың iс-әрекет тиiмдiлiгін арттыру шаралары.
Мемлекеттік және ағылшын тiлдерiне оқыту.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі және оның аумақтық органдары
5
008
Мемлекеттік органдардың ғимараттарын, үй-жайлары мен құрылыстарын күрделі жөндеу
Аумақтық әділет органдарының және қылмыстық-атқару жүйесi басқармасының ғимараттарына, үй-жайлары мен құрылыстарына күрделi жөндеу жүргізу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі, оның аумақтық органдары
6
009
Мемлекеттiк органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
Орталық аппаратты, Комитеттердi және олардың аумақтық бөлiмшелерiн материалдық-техникалық қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi, оның аумақтық органдары
7
017
Ақпараттық жүйелердің жұмыс iстеуiн қамтамас ыз ету және мемлекеттiк органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
Есептеу техникасына және телекоммуникациялық жабдықтарға арналған шығыс материалдар, жиынтық және қосалқы бөлшектер сатып алу;
телекоммуникациялық қызметтер;
Қазақстан Республикасы Әдiлет бөлiмшелерi министрлiгiнiң Веб-сайтына қызмет көрсету;
есептеу техникасын және телекоммуникациялық жабдықтар сатып алу;
өзге де тауарларды сатып алу;
әдiлет органдарының есептеу техникасы мен ақпараттық жүйесі құралдарына жүйелiк-техникалық қызметтер көрсету;
ақпараттық жүйелердi әкiмшiлеу, сүйемелдеу және пайдалану;
лицензиялық бағдарламалық өнiмдерiн сатып алу;
жергiлiктi есептеу желiлерiн монтаждау, құру (төсеу);
бағдарламалық қамтамасыз ету пайдаланушыларын оқыту.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi, Қылмысты қ-атқару жүйесi комитетi және оның аумақтық бөлімшелері
8

100
Аппарат
Комитета
уголовно-
исполни-
тельной
системы
Реализация
государственной
политики в сфере
исполнения уголов-
ных наказаний,
обеспечения
правопорядка и
законности в органах и
учреждениях,
исполняющих
уголовные
наказания.
Проведение
оперативно-
розыскной
деятельности в
учреждениях
уголовно-исполни-
тельной системы.
В
тече-
ние
года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
Комитет
уголовно-
исполните-
льной
системы
9
101
Аппараты
террито-
риальных
органов
уголовно-
исполни-
тельной
системы
Организация
работы учреждений
и органов по
исполнению
наказаний в
соответствии с
законодательством;
проведение
оперативно-
розыскной
деятельности в
учреждениях
уголовно-исполни-
тельной системы.
Погашение
кредиторской
задолженности
прошлых лет по
компенсационным
выплатам,
обязательным
пенсионным взносам
в накопительные
пенсионные фонды,
командировочным
расходам.
В
тече-
ние
года
Министерство юстиции     Республики
Казахстан,
Комитет
уголовно-
исполните-
льной
системы и
его террито-
риальные
подразде-
ления
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 29 января 2007 года  N 64 ; от 13 июля 2007 г. N  597 ; от 13 ноября 2007 г. N  1079 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямые результаты: качественное и своевременное выполнение возложенных на Министерство юстиции Республики Казахстан функций;
повышение профессионального уровня не менее 376 человек;
обучение государственному языку не менее 334 человек;
обучение английскому языку не менее 50 человек.
Конечные результаты: правовое обеспечение деятельности государства;
обеспечение потребности в повышении профессионального уровня государственных служащих на 11,6 процентов, в обучении государственному языку государственных служащих на 20 процентов и в обучении английскому языку государственных служащих на 1,5 процента.
Финансово-экономический результат: эффективное расходование средств республиканского бюджета;
средние затраты на повышение квалификации одного государственного служащего 10,6 тыс. тенге;
средние затраты на обучение государственному языку одного государственного служащего 49,1 тыс. тенге;
средние затраты на обучение английскому языку одного государственного служащего 29,7 тыс. тенге.
Своевременность: своевременное обеспечение выполнения мероприятий в соответствии со сроками их реализации.
Качество: обеспечение доступности и качества предоставляемых государственных услуг населению в соответствии с возложенными функциями на Министерство юстиции Республики Казахстан и его ведомств;
повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями;
доля государственных служащих, которые перешли на делопроизводство по государственному языку после прохождения курсов обучения государственному языку 30 процентов;

100
Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің аппараты
Қылмыстық жазаларды атқару саласында мемлекет саясатын iске асыру, қылмыстық жазаларды атқаратын органдар мен мекемелерде құқықтық тәртiптi және заңдылықты қамтамасыз ету.
Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерiнде жедел-iздестiру қызметін жүргізу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi, Қыл мыстық-атқару жүйесi комитетi
9
101
Қылмыстық-атқару жүйесiнiң аумақтық органдарының аппараттары
Мекемелер мен органдарда қылмыстық жазаларды атқару бойынша заңнамасына сәйкес жұмыстар ұйымдастыру;
Қылмыстық-атқару жүйесi мекемелерiнде жедел-іздестiру қызметiн жүргiзу.
Өтемақы төлемдері, жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналары, іссапар шығыстары бойынша өткен жылдардың кредиторлық берешегін өтеу.
Жыл бойы
Қазақстан  Республикасы Әдiлет министрлiгi, Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті  және оның аумақтық бөлімшелері
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.01.29.  N 64 , 2007.07.13.  N 597  қаулыларымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiне жүктелген функцияларды сапалы және уақытылы орындау;
кәсiби деңгейiн арттыру кемiнде 376 адам;
мемлекеттiк тiлге оқыту кемiнде 334 адам;
ағылшын тiлiне оқыту кемiнде 50 адам.
Түпкi нәтиже:
мемлекеттің қызметiн құқықтық қамтамасыз ету;
мемлекеттiк қызметкерлердің кәсiби деңгейiн 11,6 пайызға арттыруда, мемлекеттiк қызметкерлердi мемлекеттiк тiлге 20 % оқытуда және мемлекеттiк қызметкерлердi ағылшын тілiне 1,5 пайызға оқытуда қажеттiлiгiн қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
республикалық бюджеттің қаражатын тиiмдi шығындау;
мемлекеттiк қызметшілердің білiктілігiн арттыруға орташа шығындар - 10,6 мың теңге;
бiр мемлекеттiк қызметшiнің мемлекеттiк тiлге оқытуға орташа шығындар - 49,1 мың теңге;
бiр мемлекеттiк қызметшiнiң ағылшын тiлiне оқытуға орташа шығындар - 29,7 мың теңге.
Уақтылығы: Iске асыру мерзiмiне сәйкес iс-шараларды орындауды уақытылы қамтамасыз ету.
Сапасы:
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiне және оның ведомстволарына жүктелген функцияларға сәйкес халыққа ұсынылатын мемлекеттiк қызметтерге қол жеткiзудi және олардың сапасын қамтамасыз ету;
қазiргi замандағы экономикалық жағдайларға сәйкес мемлекеттiк қызметтің кәсiби талаптарына сәйкес мемлекеттiк қызметшiлердің кәсiби деңгейiн арттыру;
мемлекеттiк тiлдi оқу курстарын өткеннен кейiн iс жүргiзу қағаздары мемлекеттiк тiлге көшкен мемлекеттiк қызметшiлердің үлесi 30 пайыз;

доля государственных служащих, которые работают с документами на английском языке после прохождения курсов обучения английскому языку 1,2 процента;
доля государственных служащих, которые назначены на вышестоящие должности после прохождения курсов повышения квалификации 2,5 процента.
ПРИЛОЖЕНИЕ 222
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Проведение судебных экспертиз"
на 2007 год
1. Стоимость:  1430316 тысяч тенге (один миллиард четыреста тридцать миллионов триста шестнадцать тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 12 ноября 1997 года "О судебной экспертизе";  статьи 3 17  Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 августа 1997 года N 1245 "О создании Государственного учреждения "Центр судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2005 года N 119 "О Концепции развития судебно-экспертной системы Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2005 года N 1072 "О Плане мероприятий по реализации Концепции развития судебно-экспертной системы Республики Казахстан на 2006-2008 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение потребности судопроизводства Республики Казахстан в судебной экспертизе по материалам уголовных, гражданских дел и дел об административных правонарушениях.
5. Задачи бюджетной программы:  организация судебно-экспертной деятельности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Проведение судебных экспертиз
Организация и
проведение
судебных
экспертиз;
выдача лицензий
судебным
экспертам в
порядке,
установленном
законодатель-
ством
Республики
Казахстан о
лицензировании;
укрепление
материально-
технической
базы органов
судебной
экспертизы;
координация и
проведение
научно-иссле-
довательской
работы в сфере
судебной
экспертизы;
развитие
организационных
основ судебно-
экспертной
деятельности;
совершенство-
вание системы
подбора,
профессиональ-
ной подготовки
и повышения
квалификации
экспертных
кадров;
техническое,
технологичес-
кое, материаль-
ное, программ-
ное обеспечение
и сопровождение
информационных
систем для
Центра судебной
экспертизы.
В тече-
ние года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
Центр
судебной
экспертизы
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан.

ағылшын тілін оқу курстарын өткеннен кейiн ағылшын тiлiндегi құжаттармен жұмыс iстейтiн мемлекеттiк қызметшiлердің үлесi 1,2 пайыз;
кәсiби деңгейiн арттыру курстарын өткеннен кейiн жоғарғы лауазымға тағайындалған мемлекеттiк қызметшілердің үлесi 2,5 пайыз.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
222-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2007 жылға арналған
"Сот сараптамаларын жүргiзу"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1430316 мың теңге (бiр миллиард төрт жүз отыз миллион үш жүз он алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Сот сараптамасы туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 12 қарашадағы  Заңы ; "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының  3 ,   17-баптары ; "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгінің сот сараптамасы орталығы" мемлекеттiк мекемесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1997 жылғы 11 тамыздағы N 1245  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының сот сараптама жүйесiн дамыту тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2005 жылғы 8 ақпандағы N 119  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының сот сараптамасы жүйесiн дамыту тұжырымдамасын iске асыру жөнiндегi 2006-2008 жылдарға арналған iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2005 жылғы 26 қазандағы N 1072  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : сот сараптамасындағы қылмыстық азаматтық iстердің және әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iстердің материалдары бойынша Қазақстан Республикасының сот iсін жүргізудің қажеттiлiгiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : сот-сараптама қызметiн ұйымдастыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама коды
Кіші
бағ
дар
лама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Сот сараптамаларын жүргізу
Соттық-сараптама қызметiн ұйымдастыру;
лицензиялау туралы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртiппен сот сарапшыларына лицензиялар беру;
сот сараптамасы органдарының материалдық-техникалық базасын нығайту;
сот сараптамасы саласында ғылыми-зерттеу жұмысын үйлестiру және жүргізу;
сот-сараптама қызметiнің ұйымдастырушылық негізiн дамыту;
сарапшы кадрларын ipiктеу, кәсiби даярлау және олардың бiлiктiлiгiн арттыру жүйесiн жетiлдiру;
Сот сараптамасы орталығы үшiн ақпараттық жүйенi техникалық, технологиялық, материалдық, бағдарламалық қамтамасыз ету және сүйемелдеу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамасы орталығы.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
1) полное научное и методическое обеспечение судебно-экспертной деятельности Республики Казахстан;
2) поэтапное совершенствование деятельности единой и независимой судебно-экспертной системы;
3) повышение роли судебной экспертизы в гражданском судопроизводстве;
4) сопровождение и услуги WEB-сайта;
5) приобретение служебного здания.
Конечный результат: обеспечение потребности судопроизводства Республики Казахстан в судебной экспертизе.
Финансово-экономический результат: расходы на проведение одной экспертизы составят не менее 8239 тенге.
Своевременность: своевременное обеспечение выполнения мероприятий в соответствии со сроками их реализации.
Качество: обеспечение наиболее полного удовлетворения сегодняшних потребностей в качественных экспертизах судопроизводства Республики Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 223
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Содержание осужденных"
на 2007 год
1. Стоимость:  13 662 378 тысяч тенге (тринадцать миллиардов шестьсот шестьдесят два миллиона триста семьдесят восемь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Уголовно-исполнительный  кодекс Республики Казахстан от 31 декабря 1997 года;  Закон  Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2000 года N 483 "О перечне должностей военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел, уголовно-исполнительной системы Республики Казахстан, имеющих право на денежную компенсацию на содержание жилища и коммунальные услуги";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2005 года N 299 "Об утверждении Правил выплаты единовременной компенсации сотрудникам уголовно-исполнительной системы органов юстиции Республики Казахстан при получении увечья в период исполнения служебных обязанностей или служебного долга, а в случае их гибели (смерти) - лицам, имеющим право на ее получение".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  исполнение приговоров, постановлений и определений судов в отношении осужденных с осуществлением исправительного воздействия

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже:
1) Қазақстан Республикасының сот-сараптама қызметiн толық ғылыми және әдiстемелiк қамтамасыз ету;
2) бiрыңғай және тәуелсiз сот-сараптама жүйесiнің қызметiн кезең-кезеңмен жетiлдiру;
3) азаматтық сот iсiн жүргiзуде сот сараптамасының ролiн арттыру;
4) WЕВ-сайтты сүйемелдеу және қызмет көрсетулердi;
5) қызметтiк ғимарат сатып алу.
Түпкi нәтиже: сот сараптамасындағы Қазақстан Республикасы сот iсiн жүргiзу қажеттілiгін қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: бiр сараптама жүргiзу үшiн шығындар кемiнде 8239 теңге құрайды.
Уақтылығы: iске асыру мерзiмiне сәйкес iс-шараларды орындауды уақытылы қамтамасыз ету.
Сапасы: Қазақстан Республикасының сот iсiн жүргiзудің қазiргi заманға сай сапалы сараптамадағы талаптарын неғұрлым толық қанағаттандыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
223-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2007 жылға арналған
"Сотталғандарды ұстау"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 13 662 378 мың теңге (он үш миллиард алты жүз алпыс екі миллион үш жүз жетпіс сегіз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.   N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізі : Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 31 желтоқсандағы Қылмыстық-атқару  кодексi ; "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы iшкi iстер қылмыстық-атқару жүйесi органдарының тұрғын үйдi ұстауға және коммуналды қызмет көрсетулерге ақшалай өтемақы алуға құқығы бар әскери қызметшiлерi қызметкерлерi лауазымдарының тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 31 наурыздағы N 483  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы әдiлет органдарының қылмыстық-атқару жүйесi қызметкерлерiне қызметтiк мiндеттерiн немесе қызметтiк борышын атқару кезеңiнде мертiккен кезде, ал олар қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда оны алуға құқығы бар адамдарға біржолғы өтемақы төлеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 4 сәуiрдегi N 299  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : түзеушiлiк әсер етудi жүзеге асырумен сотталғандарға қатысты сот үкiмiн, қаулысын және ұйғарымын орындау.

5. Задачи бюджетной программы:  1) Исполнение уголовных наказаний, обеспечение правопорядка и законности в учреждениях, исполняющих уголовные наказания.
2) Организация исправления осужденных.
3) Обеспечение соблюдения прав и законных интересов осужденных, а также граждан в учреждениях уголовно-исполнительной системы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Содержание осужденных
Исполнение
приговоров,
постановлений
и определений
судов в
отношении
осужденных с
соблюдением
установленных
законодатель-
ством
порядка и
условий
отбывания
наказаний в
учреждениях
уголовно-
исполнительной системы.
Погашение
кредиторской
задолженности
прошлых лет по
командировоч-
ным расходам.
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
Комитет
уголовно-
исполните-
льной системы
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан и
его террито-
риальные
органы,
исправи-
тельные
учреждения.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: обеспечение законности и правопорядка в учреждениях, исполняющих уголовные наказания. Обеспечение трудовой занятости осужденных. Обеспечение осужденных в получении образования.
Конечный  результат: организация осуществления исправительного воздействия на осужденных,  в том числе с использованием психолого-педагогических методов.
Финансово-экономический результат: эффективное расходование средств республиканского бюджета.
Своевременность: проведение мероприятий в соответствии со сроками реализации.
Качество: увеличение числа осужденных, вставших на путь исправления.
ПРИЛОЖЕНИЕ 224
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Строительство и реконструкция объектов
уголовно-исполнительной системы"
на 2007 год
1. Стоимость:  2617400 тысяч тенге (два миллиарда шестьсот семнадцать миллионов четыреста тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  создание коммунально-бытовых условий для содержания осужденных и следственно-арестованных лиц.
5. Задачи бюджетной программы:  снижение плотности содержания осужденных и следственно-арестованных лиц путем реконструкции и строительства новых исправительных учреждений и следственных изоляторов; обеспечение условий для отбывания наказания всех категорий осужденных в пределах того региона, где они были осуждены или проживали до ареста с целью уменьшения количества перевозок осужденных по республике.

5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi : 1) Қылмыстық жазаларды орындау, қылмыстық жазаларды атқаратын мекемелерде құқықтық тәртiптi және заңдылықты қамтамасыз ету.
2) Сотталғандарды түзеудi ұйымдастыру.
3) Қылмыстық-атқару жүйесi мекемелерiнде сотталғандардың және азаматтардың құқықтары мен заңды мүдделерiн сақтауды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны іске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама коды
Кіші
бағ
дар
лама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Сотталғандарды ұстау
Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерiнде заңнамада белгіленген тәртiптi және жазасын  өтеу жағдайларын сақтауды қамтамасыз ету мен сотталғандарға қатысты соттардың үкiмiн, қаулысын және ұйғарымын орындау.
Іссапар шығыстары бойынша өткен жылдардың кредиторлық берешегін өтеу.
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі, Қазақстан Республикасы  Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті  және оның аумақтық органдары, түзеу мекемелері
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: қылмыстық жазаны атқару мекемелерiнде заңдылық пен құқықтық тәртiптi қамтамасыз ету.
Сотталғандарды еңбекпен қамтамасыз ету. Сотталғандардың бiлiм алуын қамтамасыз ету.
Түпкi нәтиже: сотталғандарға түзеу ықпалын, соның iшiнде психологиялық-педагогикалық әдiстердi пайдаланып жүзеге асыруды ұйымдастыру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: республикалық бюджеттің қаражатын тиiмдi шығындау.
Уақтылығы: iске асыру мерзiмiне сәйкес iс-шаралар өткiзу.
Сапасы: түзелу жолына түскен сотталғандардың санын арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
224-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2007 жылға арналған
"Қылмыстық-атқару жүйесi объектiлерiн салу және реконструкциялау" деген 004 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 2617400 мың теңге (екi миллиард алты жүз он жетi миллион төрт жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы  Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : сотталғандар мен тергеу-қамауға алынған адамдарды ұстау үшiн коммуналдық-тұрмыстық жағдай жасау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : жаңа түзеу мекемелерi мен тергеу изоляторының құрылысын салу және қайта жаңарту жолымен сотталғандар мен тергеу-қамауға алынған адамдарды ұстау тығыздығын төмендету; республика бойынша сотталғандарды тасымалдау санын азайту мақсатында сотталғандардың барлық санаттарына сотталғанға немесе тұтқындалғанға дейiн тұрған аймағының шегiнде жазасын өтеу үшiн жағдайлармен қамтамасыз ету.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код про-
гра-
ммы
Код под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Строительст-
во и рекон-
струкция
объектов
уголовно-
исполнитель-
ной системы
Реализация
следующих
инвестиционных
проектов по
строительству и
реконструкции
объектов под
исправительные
учреждения и
следственные
изоляторы в
пределах сумм
согласно
постановлению
Правительства
Республики
Казахстан "О
реализации
Закона
Республики
Казахстан "О
республиканском
бюджете на
2007 год" в
соответствии с
утвержденной
проектно-сметной
документацией
на мероприятия
по:
1. реконструкции
производственных
корпусов NN 822
и 823 ОАО
"Химпром" под
исправительную
колонию особого
режима на 1500
мест в
г. Павлодаре
(приказ об
утверждении
проектно-сметной
документации
Комитета по
делам
строительства и
жилищно-комму-
нального
хозяйства
Министерства
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан от 9
февраля 2005
года N 37-ПИР,
заключение
Государственной
экспертизы на
проектно-сметную
документацию от
29 июля 2004
года N
2-365/04);
2. реконструкции
учреждения
РУ-170/3 под
исправительную
колонию строго-
го режима на
900 мест в
г. Уральске
(приказ об
утверждении
проектно-сметной
Документации
Комитета по
делам
строительства и
жилищно-
коммунального
хозяйства
Министерства
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
от 8 июля 2005
года N 199 ПИР,
заключение
Государственной
экспертизы на
проектно-сметную
документацию от
28 июня 2004
года N
2-264/04);
3. реконструкции
производственной
базы ТОО "Лейла"
под женскую
исправительную
колонию на 300
мест в г. Атырау
(заключение
Государственной
экспертизы на
проектно-сметную
документацию
от 22 декабря
2005 года
N 2-902/05);
4. реконструкции
и расширению
следственного
изолятора на
1500 мест в
г. Алматы
(приказ об
утверждении ТЭО
Комитета по
делам
строительства и
жилищно-
коммунального
хозяйства
Министерства
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
от 7 января
2004 года N 6,
заключение
Государственной
экспертизы на
ТЭО от 16 сен-
тября 2005 года
N 2-264/05);
5. реконструкции
и расширению
следственного
изолятора на
1000 мест в
г. Шымкент
(приказ об
утверждении ТЭО
Комитета по
делам
строительства и
жилищно-
коммунального
хозяйства
Министерства
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан от 28 апреля 2006
года N 165-ПИР,
заключение
Государственной
экспертизы на
ТЭО от 2 февраля
2006 года
N 2-52/06);
В рамках этих
проектов будут
проведены
следующие
мероприятия в
соответствии с
утвержденной в
установленном
порядке
проектно-сметной
документацией:
1) Проведение
работ по
подготовке
территории к
строительству и
реконструкции:
- отвод земель-
ного участка;
- выкуп зданий
и сооружений,
попадающих в
зону застройки;
- компенсация
за сносимые и
переносимые
здания,
сооружения и
инженерные сети
различного
назначения;
- обследователь-
ские работы на
несущую
способность и
сейсмическую
стойкость
существующих
зданий и
сооружений;
- проведение
топографо-
геодезических
работ;
- проведение
инженерно-
геологических
изысканий;
- разработка
проектно-сметной
документации;
- проведение
Госэкспертизы
ПСД;
- вынос проекта
в натуру.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама коды
Кіші
бағ
дар
лама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Қылмыстық-атқару жүйесі объектілерін салу және реконструкциялау
"2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнің сәйкес мыналар бойынша ic-шараларға бөлiнген жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес түзеу мекемелерiнің және тергеу изоляторының объектiлерiн салу және қайта жаңарту жөнiндегі мынадай инвестициялық жобаларды iске асыру:
1. Павлодар қаласындағы "Химпром" ААҚ-тың N 822 және N 823 өндiрiстік корпустарын 1500 орынды ерекше режимдегi түзеу колониясы етiп қайта жаңарту (жобалау-сметалық құжаттаманы бекіту туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгi Құрылыс және тұрғын-үй-коммуналдық шаруашылық iстерi комитетінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 37-XIX бұйрығы, жобалау-сметалық құжаттамаға Мемлекеттiк сараптаманың 2004 жылғы 29 шілдедегі N 2-365/04 қорытындысы);
2. Орал қаласындағы  РУ-170/3 мекемесiн 900 орынды қатаң режимдегi түзеу колониясы етiп қайта жаңарту (жобалау-сметалық құжаттаманы бекіту туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Құрылыс және тұрғын-үй-коммуналдық шаруашылық iстерi комитетiнің 2005 жылғы 8 шілдедегі N 199 ЖIЖ бұйрығы, жобалау-сметалық құжаттамаға Мемлекеттік сараптаманың 2004 жылғы 28 маусымдағы N 2-264/04 қорытындысы);
3. Атырау қаласындағы "Лейла" ЖШС  өндiрiстiк базасын  300 орынды әйелдер түзеу колониясы етiп қайта жаңарту (жобалау-сметалық құжаттамаға Мемлекеттiк сараптаманың 2005 жылғы 22 желтоқсандағы N 2-902/05 қорытындысы);
4. Алматы қаласындағы 1500 орынды тергеу изоляторын қайта жаңарту және кеңейту (техникалық-экономикалық негiздемесiн бекіту туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгi Құрылыс және тұрмыстық-коммуналдық шаруашылық iстерi комитетiнің 2004 жылғы 7 қаңтардағы N 6 бұйрығы, (жобалау-сметалық құжаттамаға Мемлекеттiк сараптаманың 2005 жылғы 16 қыркүйектегi 2-264/05 қорытындысы);
5. Шымкент қаласындағы тергеу изоляторын қайта жаңарту және кеңейту (техникалық-экономикалық негіздемесiн бекiту туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігi Құрылыс және тұрмыстық-коммуналдық шаруашылық iстерi комитетiнің 2006 жылғы 28 сәуiрдегі N 165-ЖIЖ бұйрығы, техникалық-экономикалық негіздемесiне Мемлекеттiк сараптаманың 2006 жылғы 2 ақпандағы N 2-52/06 қорытындысы);
Осы жобалар шегінде белгiленген тәртiппен бекiтiлген жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес мынадай ic-шаралар өткізiледi: 1) Салуға және қайта жаңартуға жер дайындау бойынша жұмыстар жүргізу:
- жер учаскесiн бөлiп бepу;
- құрылыс салу аймағына кiретiн ғимараттар мен құрылыстарды өтеу;
- бұзылатын және көшірілетiн ғимараттарға құрылыстарға және әр түрлi мақсаттағы инженерлік желiлерге өтемақы төлеу;
- қолданыстағы ғимараттардың және құрылыстардың iстегі қабiлетіне және сейсмикалық тұрақтылығына тексеру жұмыстары;
- топографиялық-геодезиялық жұмыстар жүргізу;
- инженерлік-геологиялық іздеулер жүргізу;
- жобалау-сметалық құжаттама әзiрлеу;
- ЖСҚ мемлекеттік сараптамасын жүргізу;
- жобаны icкe шығару.

2) Строительно-
монтажные,
санитарно-
технические,
электромонтажные
работы.
3) Приобретение
и монтаж насос-
ных станций,
санитарно-
технического,
технологическо-
го, кухонного,
банно-прачечного
оборудования,
оборудования
сигнализации и
связи, котельно-
го оборудования,
систем видеонаб-
людения и
спецоборудова-
ния.
4) Оплата услуг
по осуществлению
государственного
архитектурно-
строительного
контроля:
- содержание
технического
надзора (с
привлечением
организаций по
оказанию
инжиниринговых
услуг на
договорной
основе или как
физическое
лицо);
- осуществление
авторского
надзора;
- исполнительная
съемка площадки
и инженерных
сетей;
- услуги по
регистрации и
обслуживанию
недвижимого
имущества в
Центрах по
недвижимости;
- осуществление
пусконаладочных
работ
оборудования,
указанного в
подпункте 3.
Январь-
декабрь
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
Комитет
уголовно-
исполнитель-
ной системы
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан,
его террито-
риальные
органы,
исправи-
тельные
учреждения,
следственные
изоляторы.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: завершение реконструкции учреждения РУ-170/3 в г. Уральске под исправительную колонию строгого режима на 900 мест, реконструкции женской исправительной колонии на 300 мест в г. Атырау; продолжение реконструкции и расширения следственного изолятора в г. Шымкенте, реконструкции производственных корпусов NN 822 и 823 ОАО "Химпром" под исправительную колонию особого режима на 1500 мест в г. Павлодаре, реконструкции и расширения следственного изолятора в г. Алматы.
Конечный результат: создание сети исправительных учреждений по видам режимов и следственных изоляторов, равномерно распределенных на территории республики.
Своевременность: Согласно графику производства работ и заключенным договорам.
Качество: Согласно строительным нормам и правилам.
ПРИЛОЖЕНИЕ 225
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Оказание юридической помощи адвокатами в суде"
на 2007 год
1. Стоимость:  130000 тысяч тенге (сто тридцать миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 5 декабря 1997 года "Об адвокатской деятельности";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 августа 1999 года N 1247 "О Правилах оплаты юридической помощи, оказываемой адвокатами, и возмещения расходов, связанных с защитой и представительством, за счет средств республиканского бюджета".

2)  Құрылыс-монтаж, санитарлық-техникалық электрмонтаждық жұмыстар.
3) Насос станцияларын, санитарлық-техникалық, технологиялық, асханалық, монша-кiр жуу жабдықтарын, сигналдама мен байланыс жабдықтарын, бейне-бақылау және арнайы жабдықтар жүйесiн сатып алу және монтаж жасау.
4) Мемлекеттiк сәулет-құрылыс бақылауын жүзеге асыру бойынша қызмет көрсетулерге ақы төлеу:
- техникалық қадағалауды (шарт негізiнде немесе жеке тұлға ретiнде инжиниринг қызметтерiн көрсететiн ұйымдарды тарта отырып) ұстау;
- авторлық қадағалауды жүзеге асыру;
- алаңды және инженерлік желiлердi атқарушылық суреттерге түсiру;
- жылжымайтын мүлік орталықтарында жылжымайтын мүлiктi тiркеу және қызмет көрсету бойынша қызметтер;
- 3-тармақшада көрсетiлген жабдықтарды реттеу жұмыстарын жүзеге асыру.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті,  оның аумақтық органдары, түзеу мекемелері, тергеу изоляторлары.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: Орал қаласындағы РУ-170/3 мекемесiн 900 орынды қатаң режимдегi түзеу колониясы етіп қайта жаңартуды, Атырау қаласындағы 300 орынды әйелдер түзеу колониясын қайта жаңартуды аяқтау; Шымкент қаласындағы тергеу изоляторын қайта жаңартуды және кеңейтуді, Павлодар қаласындағы "Химпром" ААҚ N 822 және N 823 өндiрiстiк корпустарын 1500 орынды ерекше режимдегi түзеу колониясы етіп қайта жаңартуды, Алматы қаласындағы тергеу изоляторын қайта жаңартуды және кеңейтудi одан әрi жалғастыру.
Соңғы нәтиже: республика аумағында тепе-тең бөлiнген режим және тергеу изоляторларының түрлерi бойынша түзеу мекемелерiнің желiлерiн құру.
Уақтылығы: жұмыс өндiрiсiнің кестесiне және жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелерiне сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
225-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Сотта адвокаттардың заңгерлiк көмек көрсетуi"
деген 005 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 130000 мың теңге (бip жүз отыз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Адвокаттық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120  қаулысы ; "Республикалық бюджет қаражаты есебiнен адвокаттар көрсететiн заң көмегiне ақы төлеу және қорғау мен өкiлдiк етуге байланысты шығыстарды өтеудің ережелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 26 тамыздағы N 1247  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение конституционного права граждан на получение квалифицированной бесплатной юридической помощи в случаях, предусмотренных законодательством.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение своевременной и полной оплаты труда адвокатов за обязательное участие в судах, в органах дознания и следствия в случаях, предусмотренных законодательством.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответст-
венные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Оказание
юридической
помощи
адвокатами
в суде
Организация
своевременной
оплаты труда
адвокатов по
заявкам коллегий
адвокатов за
обязательное
участие
адвокатов в
суде, в органах
дознания и
следствия в
случаях,
предусмотренных
законодатель-
ством.
Оплата услуг
адвокатов и
командировочных
расходов
согласно
заключенным
договорам.
В тече-
ние
года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
его террито-
риальные
органы.
Террито-
риальные
коллегии
адвокатов.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: обеспечение полной оплаты труда адвокатов за участие в суде, в органах дознания и следствия.
Конечный результат: обеспечение реализации конституционного права граждан на получение бесплатной юридической помощи.
Финансово-экономический результат: эффективное расходование средств республиканского бюджета.
Своевременность: своевременное обеспечение отдельных категорий граждан бесплатной юридической помощью в случаях, предусмотренных законодательством.
Качество: обеспечение квалифицированной бесплатной юридической помощью в случаях, предусмотренных законодательством.
ПРИЛОЖЕНИЕ 226
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Правовая пропаганда"
на 2007 год
1. Стоимость:  76506 тысяч тенге (семьдесят шесть миллионов пятьсот шесть тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Статьи 3 19 Закона  Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года N 1382 "О Программе по праворазъяснительной работе, формированию правовой культуры, правовому обучению и воспитанию граждан на 2005-2007 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : заңнамада көзделген жағдайларда азаматтардың бiлiктi тегiн заң көмегiн алуына конституциялық құқықтарын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : заңнамада көзделген жағдайларда сотқа, анықтау және тергеу органдарына мiндеттi қатысқаны үшiн адвокаттарға уақытылы және толық еңбекақы төлеудi қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама коды
Кіші
бағ
дар
лама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Сотта адвокаттардың заңгерлік көмек көрсетуі
Заңнамада көзделген жағдайларда сотқа, анықтау және тергеу органдарына мiндеттi қатысқаны үшін адвокаттар алқасының өтiнiмдерi бойынша адвокаттарға уақытылы еңбекақы төлеудi ұйымдастыру.
Жасалған шарттарға сәйкес адвокаттардың қызметтерiне ақы төлеу және iссапар шығындарын төлеу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі, оның  аумақтық органдары. Аумақтық адвокаттық алқалар.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: сотқа, анықтау және тергеу органдарына мiндеттi қатысқаны үшiн адвокаттарға толық еңбекақы төлеудi қамтамасыз ету.
Түпкi нәтиже: азаматтардың тегiн заң көмегiн алуына конституциялық құқықтарын iске асыруды қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: республикалық бюджеттің қаражатын тиiмдi шығындау.
Уақтылығы: заңнамада көзделген жағдайларда бiлiктi санатқа жататын азаматтарға уақытылы тегiн заң көмегiн көрсетуді қамтамасыз ету.
Сапасы: заңнамада көзделген жағдайларда бiлiктi тегiн заң көмегiмен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
226-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Құқықтық насихат"
деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның  ПАСПОРТЫ
1. Құны : 76506 мың теңге (жетпiс алты миллион бес жүз алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының  3 ,   19-баптары ; "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгінің мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120  қаулысы ; "Құқықтық түсiндiру жұмысы, құқықтық мәдениеттi қалыптастыру, азаматтарды құқықтық оқыту мен тәрбиелеу жөніндегi 2005-2007 жылдарға арналған бағдарлама туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 1382  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  повышение уровня правового сознания и правовой культуры граждан Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:  разработка новых учебных планов и программ правового обучения во всех типах учебных заведений с учетом изменившихся социально-экономических условий, возрастных, психологических и других особенностей граждан;
повышение уровня правовой подготовленности государственных служащих новой генерации;
взаимодействие со средствами массовой информации, использование в праворазъяснительной работе новых информационных технологий;
актуализация научных исследований по актуальным проблемам
формирования правовой культуры, правового воспитания.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответствен-
ные испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Правовая пропаганда
Праворазъяснитель-
ная работа,
формирование
правовой культуры,
правовое обучение
и воспитание
граждан на
2005-2007 годы
согласно утверж-
денному плану
мероприятий.
Проведение
республиканских и
региональных
конференций,
семинаров, лекций
по актуальным
вопросам правовой
политики
государства с:
- оплатой аренды
помещений, транс-
портных средств
и оборудования;
- изданием
методических
рекомендаций;
- приобретением
канцелярских и
прочих товаров;
- изготовлением
программ и
приглашений;
- обеспечением
синхронного
перевода,
аудиозаписи;
- буфетным
обслуживанием.
Оплата командиро-
вочных затрат.
Создание постоян-
ных рубрик,
телепрограмм по
правовой тематике
и выпуск рекламно-
имиджевых роликов
правового
содержания в
средствах массовой
информации и
видеофильмов.
Изготовление
сертификатов и
разработок по
правовым
дисциплинам.
Переподготовка и
повышение
квалификации
преподавателей
правовых предметов
общеобразователь-
ных школ.
Выпуск сборников,
учебных пособий,
учебно-методичес-
ких пособий,
научно-популярного
издания и другой
литературы по
правовой тематике,
казахско-русского,
русско-казахского
словаря юридичес-
ких терминов,
тематических
брошюр по правовым
вопросам для
разъяснения
населению
республики.
Оплата услуг и
работ согласно
заключенным
договорам.
Проведение научных
исследований по
актуальным
проблемам в
области права с
привлечением
молодых ученых.
Проведение цикла
теле-,
радиопередач,
лекций по
правовой тематике
с применением
элементов
"круглого стола"
в "прямом эфире";
Системная
публикация
информационных
материалов по
правовой тематике
в периодических
печатных изданиях;
Организация и
проведение
конкурса на
лучшие публикации
в периодических
печатных изданиях, теле-,
радиопередачу по
правовой тематике
(по номинациям).
В тече-
ние
года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтық санасы мен құқықтық мәдениет деңгейiн арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : оқу орындарының барлық түрлерiнде әлеуметтiк-экономикалық жағдайлардың өзгеруiн, азаматтардың жасын, психологиялық және басқа да ерекшелiктерiн ескере отырып, құқықтық оқытудың жаңа оқу жоспарлары мен бағдарламаларын әзiрлеу;
мемлекеттiк қызметшілердің жаңа буынының құқықтық даярлық деңгейiн арттыру;
бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара iс-қимыл жасау, құқықтық түсiндiру жұмыстарында жаңа ақпараттық технологияларды пайдалану;
құқықтық мәдениетті, құқықтық тәрбиенi қалыптастырудағы өзектi проблемалар бойынша ғылыми зерттеулердi өзектiлендiру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама коды
Кіші
бағ
дар
лама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Құқықтық насихат
Бекiтiлген iс-шаралар жоспарына сәйкес 2005-2007 жылдарға арналған құқықтық түсiндiру жұмысы, құқықтық мәдениетті қалыптастыру, азаматтарды құқықтық оқыту мен тәрбиелеу.
Мемлекеттің құқықтық саясатының өзектi мәселелерi жөнiндегi республикалық және өңiрлiк конференцияларды, семинарларды, дәрiстердi мыналармен өткiзу:
- үй-жайларды, көлік құралдарын және жабдықтарды жалға алу;
- әдiстемелік ұсынымдар шығару;
- кеңсе және өзге де тауарлар сатып алу;
- бағдарламалар мен шақырулар дайындау;
- iлеспе аудармамен, дыбыс жазбасымен қамтамасыз ету;
- буфеттік қызмет көрсету.
Іссапарлық шығындар төлеу.
Бұқаралық ақпарат құралдарында құқықтық тақырып бойынша арнайы айдарлар, телебағдарламалар жасау мен құқықтық мазмұндағы жарнама-имидж роликтерiн шығару және бейнефильмдер жасау. Жалпы бiлiм беретiн мектептердің құқықтық пәндер бойынша сертификаттар мен әзiрлемелер дайындау. Құқықтық пәндер оқытушыларын қайта даярлау және білiктiлiгiн арттыру.
Республика халқына құқықтық мәселелер бойынша түсінік беру үшiн құқықтық тақырып бойынша жинақтар, оқу құралдарын, оқу-әдiстемелiк құралдарды, ғылыми көпшілік басылымдарын және басқа да әдебиеттерді, заң терминдерiнің қазақша-орысша, орысша-қазақша сөздiктерiн, тақырыптық брошюралар шығару.
Жасалған шарттарға сәйкес қызмет көрсетулер мен жұмыстарға ақы төлеу.
Жас ғалымдарды тартумен құқық саласындағы өзектi проблемалар бойынша ғылыми зерттеулер өткiзу.
"Тікелей эфирде" "дөңгелек үстел" элементтерiн қолдана отырып, құқықтық тақырып бойынша теле-, радио- хабарлар, дәрiстер циклін өткізу;
Мерзiмдi баспасөз басылымдарда құқықтық тақырып бойынша ақпараттық материалдарды жүйелi жариялау;
Мерзiмдi баспасөз басылымдарда құқықтық тақырып бойынша жақсы жарияланым конкурсын (номинациялар бойынша), теле-, радиохабарлар ұйымдастыру және өткiзу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: проведение работы по преодолению правового негилизма во всех общественных сферах.
Конечный результат: обеспечение повышения уровня правовой культуры граждан Республики, создания обстановки правового порядка и уважения к закону, координации усилий государственных органов, средств массовой информации, общественных объединений и неправительственных организаций в проведении праворазъяснительной работы, правового обучения и правового воспитания граждан.
Финансово-экономический результат: эффективное расходование средств республиканского бюджета.
Своевременность: своевременное обеспечение выполнения мероприятий в соответствии со сроками их реализации.
Качество: обеспечение повышения уровня правовой культуры граждан Республики Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 227
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием"
на 2007 год
1. Стоимость:  188300 тысяч тенге (сто восемьдесят восемь миллионов триста тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статьи  11,   20,   25-2 глава 4  Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2000 года N 483 "О перечне должностей военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел, уголовно-исполнительной системы Республики Казахстан, имеющих право на денежную компенсацию на содержание жилища и коммунальные услуги";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2005 года N 299 "Об утверждении Правил выплаты единовременной компенсации сотрудникам уголовно-исполнительной системы органов юстиции Республики Казахстан при получении увечья в период исполнения служебных обязанностей или служебного долга, а в случае их гибели (смерти) - лицам, имеющим право на ее получение".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение уголовно-исполнительной системы специалистами со средним профессиональным образованием.
5. Задачи бюджетной программы:  подготовка специалистов среднего звена для уголовно-исполнительной системы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: барлық қоғамдық салаларда құқықтық нигилизмдi еңсеру жұмысын өткiзу.
Түпкi нәтиже: Республика азаматтарының құқықтық мәдениет деңгейiн арттыруды, құқықтық тәртiп пен заңды құрметтеудің нақты жағдайын жасауды, құқықтық түсiндiру жұмыстарын, азаматтарды құқықтық оқыту мен құқықтық тәрбиелеу жүргiзуде мемлекеттік органдардың, бұқаралық ақпарат құралдарының, қоғамдық бiрлестiктер мен Yкiметтiк емес ұйымдардың күш-жiгерін үйлестiрудi қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: республикалық бюджеттiң қаражатын тиiмдi шығындау.
Уақтылығы: iске асыру мерзiмiне сәйкес iс-шараларды орындауды уақытылы қамтамасыз ету.
Сапасы: Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтық мәдениетінiң деңгейiн арттыруды қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
227-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау"
деген 007 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 188300 мың теңге (бiр жүз сексен сегіз миллион үш жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының 4-тарау,  11,   20,   25-2-баптары ; "Қазақстан Республикасы iшкi iстер, қылмыстық-атқару жүйесi органдарының тұрғын үйдi ұстауға және коммуналдық қызмет көрсетулерге ақшалай өтемақы алуға құқығы бар әскери қызметшiлерi, қызметкерлерi лауазымдарының тiзбесiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 31 наурыздағы N 483  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Әдiлет органдарының қылмыстық-атқару жүйесi қызметкерлерiне қызметтiк мiндеттерiн немесе қызметтiк борышын атқару кезеңiнде мертiккен кезде, ал олар қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда оны алуға құқығы бар адамдарға бiр жолғы өтемақы төлеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2005 жылғы 4 сәуiрдегi N 299  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : қылмыстық-атқару жүйесiн орта кәсiптiк бiлiмдi мамандармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : қылмыстық-атқару жүйесi үшін орта бөлiм мамандарын даярлау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама коды
Кіші
бағ
дар
лама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

007
Подготовка
специалистов
со средним
профессио-
нальным
образованием
Обучение
курсантов по
очной и
заочной формам
для дальнейшего
прохождения
службы в
уголовно-
исполнительной
системе органов
юстиции.
Организация
образования с
созданием
необходимых
условий для
получения
образования,
направленных на
формирование,
развитие и
профессиональ-
ное становление
личности на
основе
национальных и
общечеловечес-
ких ценностей,
достижений
науки и
практики.
Первоначальная
подготовка
кандидатов на
службу в
уголовно-
исполнительную
систему органов
юстиции и лиц,
имеющих
специальное
звание среднего
и старшего
начальствующего
состава.
В тече-
ние
года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
Павлодарский
юридический
колледж
Комитета
уголовно-
исполнитель-
ной системы
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: подготовка специалистов со средним профессиональным образованием для уголовно-исполнительной системы.
Конечный результат: обеспечение уголовно-исполнительной системы специалистами со средним профессиональным образованием.
Финансово-экономический результат: эффективное расходование средств республиканского бюджета.
Своевременность: проведение мероприятий в соответствии со сроками реализации.
Качество: увеличение числа выпускников со средним профессиональным образованием, окончивших среднее учебное заведение с отличием.
ПРИЛОЖЕНИЕ 228
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
009 "Создание информационной системы
"Государственная база данных "Документирование
и регистрация населения""
на 2007 год
1. Стоимость:  497244 тысячи тенге (четыреста девяносто семь миллионов двести сорок четыре тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1471 "О государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2003 года N 565 "Об утверждении Программы перехода на единый номер физического (юридического) лица (идентификационный номер (бизнес идентификационный номер)) в целях создания Национальных реестров идентификационных номеров".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  создание в Республике Казахстан единой информационной системы Национальных реестров идентификационных номеров физических лиц.

007
Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау
Әдiлет органдарының қылмыстық-атқару жүйесiнде қызметтi одан әрi өткеру үшiн курсанттарды күндізгi және сырттай нысаны бойынша оқыту.
Ұлттық және жалпы адамзаттық құндылықтар, ғылым мен практика жетiстiктерi негiзiнде жеке адамды  қалыптастыруға, дамытуға және кәсіби шыңдауға бағытталған білім алу үшін қажеттi жағдайлар жасап, бiлiм берудi ұйымдастыру.
Әдiлет органдарының қылмыстық-атқару жүйесi қызметiне кандидаттарды және орта және аға басшы құрамның арнайы атағы бар адамдарды бастапқы даярлау.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі,
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң Павлодар заң колледжі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: қылмыстық-атқару жүйесiне орта кәсiптiк бiлiмдi мамандарды даярлау.
Түпкi нәтиже: қылмыстық-атқару жүйесiн орта кәсiптiк білiмдi мамандармен қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: республикалық бюджеттiң қаражатын тиiмдi шығындау.
Уақтылығы: iске асыру мерзiмiне сәйкес iс-шаралар өткiзу.
Сапасы: орта бiлiм беру орындарын үздiк бiтiрген арнайы кәсiптiк бiлiмi бар түлектердің санын арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
228-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
""Құжаттандыру және тұрғындарды тiркеу" мемлекеттiк деректер базасы" ақпараттық жүйесiн құру"
деген 009 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 497244 мың теңге (төрт жүз тоқсан жетi миллион екi жүз қырық төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында "электрондық үкiмет" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1471  Жарлығы ; "Сәйкестендiру нөмiрлерiнің ұлттық тiзiмдерiн жасау мақсатында Жеке заңды тұлғаның бiрыңғай нөмiрiне (сәйкестендiру нөмiрiне (бизнес-сәйкестендiру нөмiрiне)) көшу бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2003 жылғы 11 маусымдағы N 565  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасында жеке тұлғалардың сәйкестендiру нөмiрлерiнің Ұлттық тiзiлiмдерiнің бiрыңғай ақпараттық жүйесiн жасау.

5. Задачи бюджетной программы:  создание условий для введения биометрических документов, удостоверяющих личность;
решение проблемы несопоставимости существующих и разрабатываемых ведомственных систем учета;
реализация актуализации информационных баз данных государственных органов и исключения дублирования информации.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответствен-
ные испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Создание
информацион-
ной системы
"Государ-
ственная
база данных
"Документи-
рование и
регистрация
населения"
Создание
национальных
реестров иденти-
фикационных
номеров
физических лиц:
проведение работ
по адаптации
информационной
системы
документирования
(доработка
системы докумен-
тирования);
обучение
персонала
территориальных
подразделений;
приобретение
средств
вычислительной
техники;
приобретение
специального
оборудования:
бесконтактных
ридеров для
чипов, носителей
средств защиты
и визирования
(ЭЦП) с
сертификатами;
внедрение
биометрических
алгоритмов
(габитоскопия):
приобретение
программного
обеспечения
проведения
биометрических
сравнений,
лицензионного
программного
обеспечения
биометрической
идентификации;
приобретение
лицензионного и
прикладного
программного
обеспечения.
В
тече-
ние
года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
Комитет
регистра-
ционной
службы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  оптимизация регистрационных процессов в подразделениях документирования и регистрации населения, сокращение ручных операций, улучшение качества обслуживания населения, сокращение сроков документирования;
создание централизованной базы данных, хранящей и представляющей актуальные и достоверные сведения о физических лицах;
сокращение сроков документирования в 2 раза с двух до одного месяца по всей республике и улучшение качества обслуживания населения;
возврат заявлений формы - 1 по браку должен сократиться в 2 раза с 25 300 до 12 650 единиц;
получение достоверной и актуальной информации о физических лицах при осуществлении регистрационных процедур;
пресечение возможностей незаконной регистрации и документирования;
опытная эксплуатация и внедрение.
ПРИЛОЖЕНИЕ 229
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Обеспечение деятельности центров обслуживания
населения по принципу "одного окна""
на 2007 год

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : жеке басты куәландыратын биометриялық құжаттарды енгiзу үшiн жағдайлар жасау;
қолда бар және әзiрленiп жатқан ведомстволық есепке алу жүйесiнiң салыстырылмауын жою проблемасын шешу;
мемлекеттiк органдардың ақпараттық дерекқорын өзектендiрудi iске асыру және ақпаратты қайталауды болдырмау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама коды
Кіші
бағ
дар
лама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
009
"Құжаттандыру және тұрғындарды тiркеу" мемлекеттiк деректер базасы" ақпараттық жүйесiн құру
Жеке тұлғалардың сәйкестендiру нөмiрлерiнің ұлттық тiзiлiмдерiн жасау:
құжаттандыру ақпараттық жүйесiне бейiмделу бойынша жұмысты жүргізу (құжаттандыру жүйесiн пысықтау);
аумақтық бөлiмшелер қызметкерлерiн оқыту;
есептеу техникасы құралдарын сатып алу;
арнайы жабдықтар: чиптерге арналған байланыссыз ридерлер, қорғау және сертификаты бар (ЭЦҚ) қол қою құралдарының жеткiзгіштерiн сатып алу;
биометрикалық алгоритмiн (габитоскопия) енгізу:
биометрикалық салыстыруды жүргiзетiн бағдарламалық қамтамасыз етудi, биометрикалық сәйкестендiрудi жүргізетiн лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етудi сатып алу;
лицензиялық және қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз етудi сатып алу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі,
Тiркеу қызметi комитетi
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : халықты құжаттандыру және тiркеу бөлiмшелерiнде тiркеу процестерiн оңтайландыру, қолымен жасайтын операцияларды қысқарту, халыққа қызмет көрсету сапасын жақсарту, құжаттандыру мерзімін қысқарту;
жеке тұлғалар туралы өзектi және дұрыс мәлiметтердi сақтайтын және ұсынатын орталықтандырылған дерекқорын жасау;
барлық республика бойынша құжаттандыру мерзiмiн екi айдан бiр айға дейiн 2 есе қысқарту және халыққа қызмет көрсету сапасын жақсарту;
некеге тұру туралы 1-нысан бойынша өтiнiмдердің қайтарылуы 25300 бiрлiктен 12650 бiрлiкке дейiн 2 есе қысқару тиiс;
тiркеу процедурасын жүзеге асыру кезiнде жеке тұлғалар туралы дұрыс және өзектi ақпарат алу;
заңсыз тiркеу және құжаттандыру мүмкiншiлiгiне жол бермеу;
тәжiрибелi пайдалану және енгiзу.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
229-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Халыққа "жалғыз терезе" қағидаты бойынша қызмет көрсететiн орталықтардың қызметiн қамтамасыз ету"
деген 010 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  8 813 637 тысяч тенге (восемь миллиардов восемьсот тринадцать миллионов шестьсот тридцать семь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Кодекс  Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс);  Земельный кодекс  Республики Казахстан от 20 июня 2003 года;  статьи 8 ,  9,   18,   19  Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1127 "Некоторые вопросы Налогового Комитета Министерства финансов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 14 января 2005 года N 14 "Об утверждении Положения Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами";  постановление  Правительства от 24 мая 2005 года N 501 "Об оказании государственных услуг населению по принципу "одного окна" в городах Астане и Алматы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  создание условий для искоренения проявлений коррупционных правонарушений, бюрократизма, волокиты и иных административных барьеров при оказании государственных услуг населению.
5. Задачи бюджетной программы:  организовать оказание государственных услуг по принципу "одного окна" в областных центрах, городах, районах, гг. Астана и Алматы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответствен-
ные испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Обеспечение
деятельности
центров
обслуживания
населения по
принципу
"одного
окна"
Осуществление
приема и выдачи
документов по
государственным
услугам;
создание и
содержание
центров
обслуживания
населения по
принципу
"одного окна";
приобретение
здания для
размещения
центра
обслуживания
населения;
капитальный,
текущий ремонт
и реконструкция
административных
зданий с оплатой
соответствующих
работ и услуг;
аренда
автотранспорта;
материально-
техническое
оснащение,
технологическое,
программное,
коммуникационное
обеспечение и
сопровождение
деятельности
Центров
обслуживания
населения.
В
тече-
ние
года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
Департаменты
юстиции
областей,
гг. Астана
и Алматы,
районные
(городские)
управления
юстиции

1. Құны : 8 813 637 мың теңге (сегіз миллиард сегіз жүз он үш миллион алты жүз отыз жеті мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.   N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы  Кодексi  (Салық Кодексi); Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер  Кодексi ; "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының  8 ,   9 ,   18,   19-баптары ; "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Салық комитетiнің кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1127  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттiгiнiң ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2005 жылғы 14 қаңтардағы N 14  қаулысы ; "Астана және Алматы қалаларында "жалғыз терезе" қағидаты бойынша халыққа мемлекеттік қызмет көрсету туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2005 жылғы 24 мамырдағы N 501  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : халыққа мемлекеттiк қызмет көрсету кезiнде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар, төрешiлдiк, қағазбастылық және өзге де әкiмшiлiк кедергiлердi түпкілiктi жою үшiн жағдайлар жасау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Астана және Алматы қалаларында, облыстық орталықтарда, қалаларда, аудандарда "жалғыз терезе" қағидаты бойынша мемлекеттiк қызмет көрсетудi ұйымдастыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама коды
Кіші
бағ
дар
лама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Халыққа "жалғыз терезе" қағидаты бойынша қызмет көрсететiн орталықтардың қызметiн қамтамас ыз ету
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша құжаттарды қабылдауды  және берудi жүзеге асыру;
"жалғыз терезе" қағидаты бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру және ұстау;
халыққа қызмет көрсету орталығын  орналастыру үшiн ғимарат сатып aлу;
тиiстi жұмысқа және қызмет көрсетулерге ақы төлеп, әкiмшiлік ғимараттарды күрделi жөндеу, ағымдағы жөндеу және қайта жаңарту;
автокөлiк жалдау;
халыққа қызмет көрсету орталығын материалдық-техникалық, технологиялық, бағдарламалық, коммуникациялық қамтамасыз ету және сүйемелдеу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының Әдiлет департаменттерi, аудандық (қалалық) Әдiлет басқармалары

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: обеспечение своевременного и качественного предоставления государственных услуг населению;
Конечный результат: повышение качества оказания государственных услуг населению, удобство обслуживания населения;
Финансово-экономический результат: средние расходы на создание и содержание одного Центра обслуживания населения составят не менее 34822,1 тыс. тенге.
Своевременность: своевременное обеспечение выполнения мероприятий в соответствии со сроками их реализации.
Качество: сокращение сроков проведения процедур при государственной регистрации юридических лиц, прав на земельные участки и сделок с ними, документированию и регистрации населения, регистрации актов гражданского состояния и апостилированию документов, в сфере налогового законодательства.
ПРИЛОЖЕНИЕ 230
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 "Противодействие эпидемии СПИДа в исправительных учреждениях"
на 2007 год
1. Стоимость:  3255 тысяч тенге (три миллиона двести пятьдесят пять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 5 октября 1994 года "О профилактике и лечении ВИЧ-инфекции и СПИД".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  предотвращение распространения СПИДа в исправительных учреждениях.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение комплекса необходимых мер по предотвращению распространения СПИДа в исправительных учреждениях и созданию условий для содержания осужденных больных СПИДом.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Противодейст-
вие эпидемии
СПИДа в
исправи-
тельных учреждениях
Обеспечение
комплекса мер
(приобретение
средств
медицинского
назначения
одноразового
использования;
изготовление
плакатов,
брошюр, копий
видеофильмов;
приобретение
видео-
аппаратуры),
необходимых для
предотвращения
распространения
СПИДа в 77
исправительных
учреждениях и
создания
условий для
содержания
осужденных,
больных СПИДом.
В
тече-
ние
года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
Комитет
уголовно-
исполнитель-
ной системы
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан,
государствен-
ные исправи-
тельные
учреждения
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: обеспечение комплекса мер по предотвращению распространения СПИДа в исправительных учреждениях.
Конечный результат: предотвращение распространения СПИДа в исправительных учреждениях.
Финансово-экономический результат: эффективное расходование средств республиканского бюджета.
Своевременность: проведение мероприятий в соответствии со сроками реализации.
ПРИЛОЖЕНИЕ 231
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
012 "Содержание следственно-арестованных лиц"
на 2007 год

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: халыққа уақытылы және сапалы мемлекеттiк қызмет көрсетудi қамтамасыз ету;
халыққа қызмет көрсететiн орталықты орналастыру үшiн ғимарат сатып алу.
Түпкi нәтиже: халыққа мемлекеттiк қызмет көрсетудің сапасын арттыру, қызмет көрсету ыңғайлығы.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: халыққа қызмет көрсету орталығының бiреуiн құруға және ұстауға орташа шығыстар кемiнде 34822,1 мың теңге құрайды.
Уақтылығы: iске асыру мерзiмiне сәйкес iс-шараларды орындауды уақытылы қамтамасыз ету.
Сапасы: салық заңнамасы саласында заңды тұлғаларды, жер учаскелерiне құқықтар мен онымен жасалатын мәмiлелердi мемлекеттiк тiркеу, халықты құжаттандыру мен тiркеу, азаматтық хал актiлерiн тiркеу және құжаттарды апостильдеу процедураларын өткiзу мерзімін қысқарту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
230-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2007 жылға арналған
"Түзету мекемелерiнде ЖҚТБ iндетiне қарсы iс-қимыл"
деген 011 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 3255 мың теңге (үш миллион екi жүз елу бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "АҚТҚ инфекциясының және ЖҚТБ-ның алдын алу мен емдеу туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 5 қазандағы  Заңы
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : түзеу мекемелерiнде ЖҚТБ-ның таралуын болдырмау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : түзеу мекемелерiнде ЖҚТБ-ның таралуын болдырмау және ЖҚТБ-мен ауыратын сотталғандарды ұстау үшiн жағдайлар жасау жөнiндегi қажеттi шаралар кешенiн қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама коды
Кіші
бағ
дар
лама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Түзету мекемелерiнде ЖҚТБ iндетiне қарсы iс-қимыл
ЖҚТБ-ның таралуын 77 түзеу мекемелерiнде  болдырмау және  қылмыстық жазасын өтеп жатқан ЖҚТБ-мен ауыратын сотталғандарды ұстауға жағдайлар жасау үшін қажеттi шаралар кешенiн  (медициналық мақсатта бiр рет пайдаланатын құралдарды сатып алу; плакаттар, брошюлар, бейнефильм көшірмелерiн дайындау; бейнеаппаратура сатып aлу) қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті, мемлекеттік түзеу  мекемелері.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: түзеу мекемелерiнде ЖҚТБ-ның таралуын болдырмау шаралар кешенiн қамтамасыз ету.
Түпкi нәтиже: түзеу мекемелерiнде ЖҚТБ-ның таралуын болдырмау.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: республикалық бюджеттiң қаражатын тиiмдi шығындау.
Уақтылығы: iске асыру мерзімiне сәйкес iс-шаралар өткiзу.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
231-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Тергеу-қамауға алынған адамдарды ұстау"
деген 012 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  3 320 275 тысяч тенге (три миллиарда триста двадцать миллионов двести семьдесят пять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Уголовно-исполнительный  кодекс Республики Казахстан от 31 декабря 1997 года;  Закон  Республики Казахстан от 30 марта 1999 года "О порядке и условиях содержания под стражей, подозреваемых и обвиняемых в совершении преступлений";  Закон  Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2000 года N 483 "О перечне должностей военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел, уголовно-исполнительной системы Республики Казахстан, имеющих право на денежную компенсацию на содержание жилища и коммунальные услуги";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2005 года N 299 "Об утверждении Правил выплаты единовременной компенсации сотрудникам уголовно-исполнительной системы органов юстиции Республики Казахстан при получении увечья в период исполнения служебных обязанностей или служебного долга, а в случае их гибели (смерти) - лицам, имеющим право на ее получение".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4 . Цель бюджетной программы:  обеспечение соблюдения прав и законных интересов подозреваемых, обвиняемых в совершении преступлений, предусмотренных законодательством.
5. Задачи бюджетной программы:  выполнение функций, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, по обеспечению правопорядка при содержании подследственных в следственных изоляторах, гарантии их прав и законных интересов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответст-
венные испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Содержание
следственно-
арестованных
лиц
Обеспечение
правопорядка при
содержании
подследственных
в следственных
изоляторах,
гарантии их прав
и законных
интересов.
Погашение
кредиторской
задолженности
прошлых лет по
командировочным
расходам.
В тече-
ние
года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
Комитет
уголовно-
исполните-
льной
системы
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан и
его террито-
риальные
органы,
следственные
изоляторы.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .

1. Құны : 3 320 275 мың теңге (үш миллиард үш жүз жиырма миллион екі жүз жетпіс бес мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.   N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 31 желтоқсандағы Қылмыстық-атқару  кодексi ; "Қылмыстың жасалуына сезiктiлер мен айыпталушыларды күзетте ұстаудың тәртiбi мен шарттары туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 30 наурыздағы  Заңы ; "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы iшкi iстер, қылмыстық-атқару жүйесi органдарының тұрғын үйдi ұстауға және коммуналдық қызмет көрсетулерге ақшалай өтемақы алуға құқығы бар әскери қызметшiлерi, қызметкерлерi лауазымдарының тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 31 наурыздағы N 483  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Әдiлет органдарының қылмыстық-атқару жүйесi қызметкерлерiне қызметтiк мiндеттерiн немесе қызметтік борышын атқару кезеңiнде мертiккен кезде, ал олар қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда оны алуға құқығы бар адамдарға бiр жолғы өтемақы төлеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2005 жылғы 4 сәуiрдегi N 299  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : заңнамада көзделген қылмыстың жасалуына сезiктiлердің, айыпталушылардың құқықтарын және заңды мүдделерiн сақтауды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тергеу изоляторындағы тергеу қамауына алынғандарды ұстау кезiнде құқықтық тәртіптi, олардың құқықтары мен заңды мүдделерiнiң кепiлдiктерiн қамтамасыз ету бойынша функцияларды орындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама коды
Кіші
бағ
дар
лама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Тергеу-қамауға алынған адамдарды ұстау
Тергеу изоляторындағы тергеу қамауына алынғандарды ұстау кезiнде құқықтық тәртiпті, олардың құқықтары мен заңды мүдделерiнің кепiлдiктерiн қамтамасыз ету.
Іссапар шығыстары бойынша өткен жылдардың кредиторлық берешегін өтеу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті және оның аумақтық  органдары, тергеу изоляторлары.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: выполнение функций возложенных на следственные изоляторы.
Конечный  результат: обеспечение правопорядка при содержании подследственных в следственных изоляторах, гарантии их прав и законных интересов.
Финансово-экономический результат: эффективное расходование средств республиканского бюджета.
Своевременность: проведение мероприятий в соответствии со сроками реализации.
Качество: улучшение содержания следственно-арестованных лиц.
ПРИЛОЖЕНИЕ 232
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
013 "Противодействие эпидемии СПИДа в следственных изоляторах"
на 2007 год
1. Стоимость:  1070 тысяч тенге (один миллион семьдесят тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 5 октября 1994 года "О профилактике и лечении ВИЧ-инфекции и СПИД".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  предотвращение распространения СПИДа в следственных изоляторах.
5. Задачи бюджетной программы:  осуществление эффективных профилактических мероприятий, в первую очередь среди лиц рискованного поведения в отношении заражения ВИЧ;
первоочередное обеспечение информацией по вопросам профилактики ВИЧ-инфекций следственно-арестованных лиц;
обеспечение следственных изоляторов медицинскими средствами и оборудованием.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Противо-
действие
эпидемии
СПИДа в
следственных
изоляторах
Обеспечение
комплекса
необходимых мер
(приобретение
средств
медицинского
назначения
одноразового
использования;
изготовление
плакатов, брошюр)
по предотвращению
распространения
СПИДа в
следственных
изоляторах.
В
тече-
ние
года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
Комитет
уголовно-
исполнитель-
ной системы
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан,
следственные
изоляторы.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: осуществление комплекса мер по предотвращению распространения СПИДа в следственных изоляторах.
Конечный результат: предотвращение распространения СПИДа в следственных изоляторах.
Финансово-экономический результат: эффективное расходование средств республиканского бюджета.
Своевременность: проведение мероприятий в соответствии со сроками реализации.
ПРИЛОЖЕНИЕ 233
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
014 "Создание научно-исследовательского и аналитического
центра по вопросам религии"
на 2007 год

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: тергеу изоляторларына жүктелген функцияларды орындау.
Түпкi нәтиже: тергеу изоляторындағы тергеу қамауына алынғандарды ұстау кезiнде құқықтық тәртіптi, олардың құқықтары мен заңды мүдделерiнің кепiлдiктерiн қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: республикалық бюджеттің қаражатын тиiмдi шығындау.
Уақтылығы: iске асыру мерзiмiне сәйкес iс-шаралар өткiзу.
Сапасы: тергеу-қамауға алынған адамдарды ұстауды жақсарту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
232-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Тергеу изоляторларында ЖҚТБ iндетiне қарсы iс-қимыл"
деген 013 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1070 мың теңге (бip миллион жетпiс мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "АҚТҚ инфекциясының және ЖҚТБ-ның алдын алу мен емдеу туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 5 қазандағы  Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : тергеу изоляторларында ЖҚТБ-ның таралуын болдырмау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : тиiмдi алдын-алу iс-шараларын, бiрiншi кезекте ЖҚТБ жұқтыру қаупi бар адамдар арасында жүзеге асыру;
бiріншi кезекте тергеу қамауындағы адамдарды ЖҚТБ инфекциясының алдын-алу мәселелерi жөнiндегi ақпаратпен қамтамасыз ету;
тергеу изоляторларын медициналық құралдармен және жабдықтармен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама коды
Кіші
бағ
дар
лама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Тергеу изоляторларында ЖҚТБ iндетiне қарсы iс-қимыл
Тергеу изоляторында ЖҚТБ-ның таралуын болдырмау (медициналық мақсатта бip рет пайдаланатын құралдарды сатып алу; плакаттар, брошюралар дайындау) жөнiндегі қажетті шаралар кешенiн қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті,  тергеу изоляторлары
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: тергеу изоляторларында ЖҚТБ-ның таралуын болдырмау шаралар кешенiн жүзеге асыру.
Түпкi нәтиже: тергеу изоляторларында ЖҚТБ-ның таралуын болдырмау.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: республикалық бюджеттің қаражатын тиiмдi шығындау.
Уақтылығы: iске асыру мерзiмiне сәйкес iс-шаралар өткiзу.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
233-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Дiн мәселелерi бойынша ғылыми-зерттеу және сараптамалық орталық құру" деген 014 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  68136 тысяч тенге (шестьдесят восемь миллионов сто тридцать шесть тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 15 января 1992 года "О свободе вероисповедания и религиозных объединениях";  статья 10  Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 сентября 2000 года N 1376 "О мерах по совершенствованию законопроектной деятельности Правительства Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  укрепление внутриполитической стабильности и толерантности.
5. Задачи бюджетной программы:  информационно-аналитическое и научно-методическое обеспечение деятельности государственных органов в сфере религии, совершенствование взаимодействия общественных институтов с государством;
формирование информационного банка данных о религиозных объединениях, духовных учебных заведениях и миссионерах действующих в Республике Казахстане, а также изучение и анализ их деятельности;
внесение предложения по разработке и совершенствованию законодательства в области создания и деятельности религиозных объединений, а также обеспечение прав граждан на свободу вероисповедания.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Создание
научно-
исследова-
тельского и аналити-
ческого
центра по
вопросам
религии
Организация
исследований и
анализа процессов
развития религиозной
ситуации в
Казахстане;
формирование новой
парадигмы
взаимоотношений
науки и религии,
построенной не на
противостоянии и
отрицании друг
друга, а на
взаимоуважении и
сотрудничестве в
познании и преобра-
зовании духовного
мира человека;
выработка
рекомендации по
формированию нового
мировоззрения
казахстанских граж-
дан, базирующегося
на толерантности и
единстве научной и
религиозной картины
мира;
организация
религиозного
религиоведческого
образования и
просвещения
населения, дающего
возможность осмыс-
лить особую роль и
место религии в
формировании и
утверждении духовно-
нравственной
культуры
человечества,
необходимости
уважительного
отношения к
религиозной
традиции народов;
разработка
законопроектов,
проведение
консультационных и
экспертных работ,
оказание экспертных
и научно-
исследовательских
услуг с привлечением
научных и других
сотрудников,
систематизация
действующего
законодательства,
экспертиза
нормативных
правовых актов,
разъяснение
действующего
законодательства в
сфере религии,
обновление
теоретических и
практических
знаний, умений и
навыков по
образовательным
программам в сфере
религии;
оказание научно-
практической и
информационной
помощи государствен-
ным, некоммерческим
организациям и
частным лицам;
изучение опыта
работы зарубежных
стран в сфере
обеспечении прав
граждан на свободу
вероисповедания и
взаимодействия
религиозных
объединений с
государством;
аренда и текущий
ремонт помещения;
приобретение и
содержание
автотранспорта;
материально-техни-
ческое оснащение,
технологическое,
программное,
коммуникационное
обеспечение;
изготовление брошюр.
В
тече-
ние
года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан

1. Құны : 68136 мың теңге (алпыс сегiз миллион бiр жүз отыз алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Дiни сенiм бостандығы және дiни бiрлестiктер туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 15 қаңтардағы  Заңы ; "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегi Заңының 10-бабы; "Қазақстан Республикасы Үкiметiнің заң жобалау қызметiн жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 11 қыркүйектегi N 1376  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігiнің мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : iшкi саяси тұрақтылық пен төзiмдiлiктi нығайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : дiн саласындағы мемлекеттiк органдар қызметiн ақпараттық-аналитикалық және ғылыми-әдiстемелiк қамтамасыз ету, қоғамдық институттардың мемлекетпен өзара iс-әрекетiн жетiлдiру;
Қазақстан Республикасының қолданыстағы дiни бiрлестiктері, дiни оқу орындары мен мекемелерi және миссионерлер туралы ақпараттық деректер банкiн қалыптастыру, сондай-ақ олардың қызметiн зерделеу және талдау;
дiни бiрлестiктердің құрылуы мен қызметтерi саласындағы заңнаманы әзiрлеу және жетілдiру бойынша ұсыныс енгiзу, сондай-ақ азаматтардың дiни сенiм еркiндiгi құқығын қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама коды
Кіші
бағ
дар
лама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Дiн мәселелерi бойынша ғылыми-зерттеу және сараптамалық орталық құру
Қазақстандағы дiни жағдайдың даму процесiн зерделеу және талдауды ұйымдастыру;
бiр-бiрiне қарсы тұрып, терiске шығаруда емес, ал адамның жан дүниесiн тану мен қайта жандандыруда өзара сыйластық пен ынтымақтастық тұрғыдан қалыптасқан ғылым мен дiн өзара қатынасының жаңа парадигмасын қалыптастыру;
Қазақстан азаматтарының ғылым және дiни әлемi дүниесi төзiмдiлiк пен бiрлiкке негізделген жаңа көзқарас қалыптастыру бойынша ұсынымдар әзiрлеу;
халықтардың дiни дәстүрiне құрметпен қарау қажеттілігі, адамзаттың дiни-имандылық мәдениетiн қалыптастыру және бекітуде дiннің ерекше ролi мен орнын ұғыну мүмкiндiгiн беруде халықтың дiн тану білімiн берудi және ағартуды ұйымдастыру;
заң жобаларын әзiрлеу, консультациялық және сараптамалық жұмыс жүргiзу, ғылыми және басқа да қызметкерлердi тарта отырып, сараптамалық және ғылыми-зерттеу қызметтерiн көрсету, қолданыстағы заңнаманы жүйелеу, нормативтік құқықтық актiлерiн сараптау, дiн саласындағы қолданыстағы заңнаманы түсiндiру, дiн саласындағы білім бағдарламалары бойынша теориялық және тәжiрибелiк бiлiмдерiн және дағдыларын жаңартып отыру;
мемлекеттік, коммерциялық емес ұйымдарға және жеке тұлғаларға ғылыми-практикалық және ақпараттық көмек көрсету;
азаматтардың дiни сенiм бостандығы құқықтарын қамтамасыз ету және дiни бiрлестiктер мен мемлекеттің өзара iс-қимыл саласында шет мемлекеттердің жұмыс тәжiрибесiн зерделеу;
үй-жайды жалдау және ағымдағы жөндеу;
автокөлiктi сатып алу және ұстау;
материалдық-техникалық жарақтандыру, технологиялық, бағдарламалық, коммуникациялық қамтамасыз ету; брошюралар дайындау.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: обеспечение прав граждан на свободу вероисповедания;
укрепление внутриполитической стабильности.
Конечные результаты: создание научно-исследовательского и аналитического центра по вопросам религии;
в результате создания Центра будет (будут): укреплено эффективное и конструктивное сотрудничество государственных органов и религиозных процессов; совершенствование законодательных баз в сфере религии;
улучшена система взаимоотношений между религиозными объединениями республики; создана научно-методическая база с целью закрепления в социальной практике норм и стандартов толерантного поведения, противодействия религиозному экстремизму; сформирована новая парадигма взаимоотношений науки и религии; усиление необходимости уважительного отношения к религиозной традиции, духовности и нравственности казахстанского народа.
Своевременность: оказание научно-практической и информационной помощи государственным, некоммерческим организациям и частным лицам;
проведение религиоведческих экспертиз объектов религиозного содержания, консультации специалистов и экспертов государственных органов в области права на свободу совести.
Качество: формирование культуры межконфессионального и
межрегионального диалога как фактора обеспечения безопасности и
стабильности государства и общества в Республике Казахстан;
научно-методическое и информационное обеспечение деятельности государственных органов в сфере реализации свободы вероисповедания.
ПРИЛОЖЕНИЕ 234
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
015 "Изготовление паспортов и удостоверений личности граждан
Республики Казахстан"
на 2007 год
1. Стоимость:  866913 тысяч тенге (восемьсот шестьдесят шесть миллионов девятьсот тринадцать тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 3 18,   19  Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2000 года N 1063 "Об утверждении Правил документирования и регистрации населения Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение граждан Республики Казахстан удостоверениями личности и паспортами для реализации конституционных прав граждан на свободу передвижения и выбора места жительства; совершенствование системы документирования и учета населения.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: азаматтардың дiни сенiм бостандығы құқығын қамтамасыз ету;
iшкi саяси тұрақтылықты нығайту.
Түпкi нәтиже: дiни мәселелер бойынша ғылыми-зерттеу және талдау орталығын құру;
Орталықты құру нәтижесiнде: мемлекеттiк органдар мен дiни процестерiнің тиiмдi және сындарлы ынтымақтастығы нығаяды; дiни саласында заң шығару қорын жетілдiру; республикадағы дiни бiрлестiктер арасында өзара қарым-қатынас жүйесi жақсарады; дiни экстремизмге қарсы iс-әрекеттің әлеуметтiк практикада төзiмдiлiк тәртiбiнің нормаларымен стандарттарын бекiту мақсатында ғылыми-әдiстемелiк қоры құрылады; ғылым мен дiннің өзара қарым-қатынасының жаңа парадигмасы қалыптасады; Қазақстан халқының дiни дәстүрi, рухани құндылықтары мен имандылығын құрметтеу қажеттiлiгi күшейтiледi.
Уақтылығы: мемлекеттік коммерциялық емес және жеке тұлғаларға ғылыми-практикалық және ақпараттық көмек көрсету;
дiни бағыттағы объектiлерге дiни сараптамалар жасау, ар-ождан бостандығына құқығы саласында мемлекеттiк органдары мамандарының және сарапшыларының консультациялары.
Сапасы: Қазақстан Республикасында мемлекеттiк және қоғамдық тұрақтылық пен қауiпсiздiктi қамтамасыз ету факторы ретiнде конфессиялар арасындағы және өңiрлiк арасындағы сұхбаттың мәдениетiн қалыптастыру;
дiни сенiм бостандығын iске асыру саласында мемлекеттiк органдар қызметiн ғылыми-әдiстемелiк және ақпараттық қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
234-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы азаматтарының төлқұжаттары мен жеке куәлiктерiн дайындау"
деген 015 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 866913 мың теңге (сегiз жүз алпыс алты миллион тоғыз жүз он үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының  3 ,   18,   19-баптары ; "Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру мен тiркеу ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 12 шiлдедегi N 1063  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Yкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : азаматтардың еркін жүріп-тұруына және тұрғылықты жерін таңдауына конституциялық құқықтарын iске асыру үшiн Қазақстан Республикасы азаматтарының төлқұжаттары мен жеке куәлiктерiн дайындауды қамтамасыз eту; халықты құжаттандыру жүйесiн және есепке алуды жетiлдiру.

5. Задачи бюджетной программы:  осуществление документирования и выдачи гражданам Республики Казахстан паспортов и удостоверений личности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
l
2
3
4
5
6
7
1
015
Изготовление
паспортов и
удостоверений
личности
граждан
Республики
Казахстан
Выполнение
обязательств
по договорам
на изготовле-
ние паспортов
и удостовере-
ний личности
граждан
Республики
Казахстан.
В тече-
ние года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
Комитет ре-
гистрацион-
ной службы.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: изготовление паспортов и удостоверений личности гражданам Республики Казахстан.
Конечный результат: обеспечение граждан Республики Казахстан паспортами и удостоверениями личности.
Своевременность: соблюдение сроков выдачи паспортов и удостоверений личности гражданам Республики Казахстан.
Качество:
1) количество поступивших жалоб от граждан Республики Казахстан на неудовлетворительное обслуживание (по факту);
2) количество зарегистрированных фактов коррупционных правонарушений при осуществлении своих должностных обязанностей по выдаче паспортов и удостоверений личности (по факту).
ПРИЛОЖЕНИЕ 235
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
016 "Подготовка специалистов с высшим
профессиональным образованием"
на 2007 год
1. Стоимость:  381997 тысяч тенге (триста восемьдесят один миллион девятьсот девяносто семь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 11 20,   25-2,   глава 4  Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан";
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение уголовно-исполнительной системы специалистами с высшим профессиональным образованием.
5. Задачи бюджетной программы:  подготовка специалистов с высшим профессиональным образованием для уголовно-исполнительной системы и повышение квалификации сотрудников.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасы азаматтарының құжаттандыруды және төлқұжаттары мен жеке куәлiктерiн берудi жүзеге асыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама коды
Кіші
бағ
дар
лама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
015
Қазақстан Республикасы азаматтарының төлқұжаттары мен жеке куәлiктерiн дайындау
Қазақстан Республикасы азаматтарының төлқұжаттары мен жеке куәліктерін дайындау үшiн шарттар бойынша мiндеттемелерді орындау.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі, Тіркеу қызметі комитеті
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: Қазақстан Республикасы азаматтарына төлқұжаттар мен жеке куәлiктерiн жасау.
Түпкi нәтиже: Қазақстан Республикасы азаматтарын төлқұжаттармен және жеке куәлiктермен қамтамасыз ету.
Уақтылығы: Қазақстан Республикасы азаматтарының төлқұжаттар мен жеке куәлiктерiн беру мерзiмiн сақтау.
Сапасы:
1) Қазақстан Республикасы азаматтарынан қанағаттанғысыз қызмет көрсету туралы келiп түскен арыздар саны (факт бойынша);
2) төлқұжаттарды және жеке куәлiктердi беру бойынша өз лауазымдық мiндеттерiн жүзеге асыру кезiнде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтардың тiркелген фактiлер (факт бойынша) саны.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
235-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Жоғары кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау"
деген 016 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 381997 мың теңге (үш жүз сексен бiр миллион тоғыз жүз тоқсан жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық-негiзi : "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңы 4-тарау,  11,   20,   25-2-баптары ; "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : қылмыстық-атқару жүйесiн жоғары кәсiби бiлiмдi мамандармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : қылмыстық-атқару жүйесi үшiн жоғары кәсiби бiлiмдi мамандарды даярлау және қызметкерлерiнің бiлiктiлiгiн арттыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама коды
Кіші
бағ
дар
лама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

016
Подготовка
специалистов
с высшим
профессио-
нальным
образованием
Обучение курсантов
по очной и
заочной формам
для дальнейшего
прохождения службы
в уголовно-
исполнительной
системе органов
юстиции, организа-
ция образования с
созданием необхо-
димых условий для
получения
образования,
направленных на
формирование,
развитие и
профессиональное
становление
личности на основе
национальных и
общечеловеческих
ценностей,
достижений науки
и практики.
Подготовка
адъюнктов и
магистров.
Повышение квалифи-
кации сотрудников
уголовно-исполни-
тельной системы.
В
тече-
ние
года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
Костанайский
юридический
институт
Комитета
уголовно-
исполнитель-
ной системы
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: подготовка специалистов с высшим профессиональным образованием для уголовно-исполнительной системы.
Конечный результат: обеспечение уголовно-исполнительной системы специалистами с высшим профессиональным образованием.
Финансово-экономический результат: эффективное расходование средств республиканского бюджета.
Своевременность: проведение мероприятий в соответствии со сроками реализации.
Качество: увеличение количества выпускников с высшим профессиональным образованием, окончивших высшее учебное заведение с отличием.
ПРИЛОЖЕНИЕ 236
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
017 "Повышение квалификации и переподготовка кадров"
на 2007 год
1. Стоимость:  50444 тысячи тенге (пятьдесят миллионов четыреста сорок четыре тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 11 20,   25-2 глава 4  Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2000 года N 483 "О перечне должностей военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел, уголовно-исполнительной системы Республики Казахстан, имеющих право на денежную компенсацию на содержание жилища и коммунальные услуги";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2005 года N 299 "Об утверждении Правил выплаты единовременной компенсации сотрудникам уголовно-исполнительной системы органов юстиции Республики Казахстан при получении увечья в период исполнения служебных обязанностей или служебного долга, а в случае их гибели (смерти) - лицам, имеющим право на ее получение".

016
Жоғары кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау
Әдiлет органдарының қылмыстық-атқару жүйесiнде қызметiн одан әрi өткеру, ұлттық және жалпы адамзаттық құндылықтар, ғылым мен практика жетiстiктерi негiзiнде жеке адамды қалыптастыруға, дамытуға және кәсiби шыңдауға бағытталған бiлiм алуға қажеттi  жағдайлар жасап, бiлiм беруді ұйымдастыру үшiн курсанттарды күндiзгі және сырттай нысаны бойынша оқыту.
Адъюнктар және магистрлердi даярлау.
Қылмыстық-атқару жүйесi қызметкерлерiнің бiлiктiлiгін арттыру.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң Қостанай заң институты.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: қылмыстық-атқару жүйесiне жоғары кәсiби бiлiмдi мамандарды дайындау.
Түпкi нәтиже: қылмыстық-атқару жүйесiн жоғары кәсiби бiлiмдi мамандармен қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: республикалық бюджеттiң қаражатын тиiмдi шығындау.
Уақтылығы: iске асыру мерзiмiне сәйкес iс-шаралар өткiзу.
Сапасы: жоғарғы оқу орнын үздiк бiтiрген жоғарғы кәсiптiк бiлiмi бар түлектердiң санын арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
236-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды қайта даярлау"
деген 017 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 50444 мың теңге (елу миллион төрт жүз қырық төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңның 4-тарау,  11,   20,   25-2-баптары ; "Қазақстан Республикасы ішкi iстер, қылмыстық-атқару жүйесi органдарының тұрғын үйдi ұстауға және коммуналдық қызмет көрсетулерге ақшалай өтемақы алуға құқығы бар әскери қызметшiлері қызметкерлерi лауазымдарының тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2000 жылғы 31 наурыздағы N 483  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы әдiлет органдарының қылмыстық-атқару жүйесi қызметкерлерiне қызметтiк мiндеттерiн немесе қызметтiк борышын атқару кезеңiнде мертiккен кезде, ал олар қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда оны алуға құқығы бар адамдарға бiр жолғы өтемақы төлеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2005 жылғы 4 сәуiрдегi N 299  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  укрепление кадровых звеньев уголовно-исполнительной системы.
5. Задачи бюджетной программы:  первоначальная подготовка сотрудников уголовно-исполнительной системы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Повышение
квалификации
и переподго-
товка кадров
Первоначальная
подготовка
кандидатов на
службу в уголовно-
исполнительную
систему органов
юстиции и лиц,
имеющих специаль-
ные звания
рядового и
младшего
начальствующего
состава.
В
тече-
ние
года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
Учебный
центр
Комитета
уголовно-
исполнитель-
ной системы
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: первоначальная подготовка кандидатов на службу и лиц, имеющих специальные звания рядового и младшего начальствующего состава.
Конечный результат: обеспечение уголовно-исполнительной системы кандидатами на службу и лицами, имеющими специальные звания рядового и младшего начальствующего состава.
Финансово-экономический результат: эффективное расходование средств республиканского бюджета.
Своевременность: проведение мероприятий в соответствии со сроками реализации.
Качество: доля кандидатов, зачисленных на службу в учреждения уголовно-исполнительной системы и лиц, имеющих специальные звания рядового и младшего начальствующего состава, прошедших первоначальную подготовку - 100 процентов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 237
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
019 "Борьба с коррупцией"
на 2007 год
1. Стоимость:  92018 тысяч тенге (девяносто два миллиона восемнадцать тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 23 декабря 2005 года N 1686 "О Государственной программе борьбы с коррупцией на 2006-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 9 февраля 2006 года N 96 "О Плане мероприятий по реализации Государственной программы борьбы с коррупцией на 2006-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  реализация Государственной программы борьбы с коррупцией на 2006-2010 годы.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : қылмыстық-атқару жүйесiнің кадрлық буындарын нығайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : қылмыстық-атқару жүйесi қызметкерлерiн бастапқы даярлау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама коды
Кіші
бағ
дар
лама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Кадрлардың бiлiктiлігін арттыру және оларды қайта даярлау
Әдiлет органдарының қылмыстық-атқару жүйесiне қызметке кандидаттарды және қатардағы мен кiшi басшы құрамдағы арнайы атағы бар адамдарды бастапқы даярлау.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң Оқу орталығы
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: қызметке кандидаттарды және қатардағы мен кіші басшы құрамдағы арнайы атағы бар адамдарды бастапқы даярлау.
Түпкi нәтиже: қылмыстық-атқару жүйесi қызметiн кандидаттармен және қатардағы мен кіші басшы құрамдағы адамдармен қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: республикалық бюджеттің қаражатын тиiмдi шығындау.
Уақтылығы: iске асыру мерзiмiне сәйкес iс-шаралар өткiзу.
Сапа: қылмыстық-атқару жүйесi мекемелерiнде қызметке кандидаттар және қатардағы мен кіші басшы құрамдағы арнайы атағы бар адамдар үлесi - 100 пайыз.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
237-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес"
деген 019 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 92018 мың теңге (тоқсан екi миллион он ceгіз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрестің 2006-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2005 жылғы 23 желтоқсандағы N 1686  Жарлығы ; "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрестiң 2006-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2006 жылғы 9 ақпандағы N 96  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрестің 2006-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру.

5. Задачи бюджетной программы:  укрепление действующих звеньев в системе государства по борьбе с коррупцией.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Борьба с
коррупцией
Материально-
техническое
обеспечение
уголовно-исполни-
тельной системы
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан,
внедрение в ее
работу
современных
информационных
технологий.
В
тече-
ние
года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: выполнение функций, предусмотренных законодательством Республики Казахстан по борьбе с коррупцией.
Конечный результат: реализация Государственной программы борьбы с коррупцией на 2006-2010 годы.
Своевременность: проведение мероприятий в соответствии со сроками реализации.
ПРИЛОЖЕНИЕ 237-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
Сноска. Постановление дополнено приложением 237-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
020 "Организация и осуществление реабилитации лиц,
отбывших уголовные наказания"
на 2007 год
1. Стоимость : 79 928 тысяч тенге (семьдесят девять миллионов девятьсот двадцать восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы статья 11  Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы : социальная реабилитация лиц, освобожденных из мест лишения свободы.
5. Задачи бюджетной программы : создание условий для социальной реабилитации лиц, освобожденных из мест лишения свободы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про- гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализа-
ции программы
(подпрограммы)
Сроки реали-
зации
Ответствен-
ные испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
20
Организация
и осуществ-
ление
реабилита-
ции лиц,
отбывших
уголовные
наказания
Оказание социаль-
ной помощи лицам,
освободившимся из
мест лишения
свободы при
реинтеграции в
общество.
В
тече-
ние
года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
Комитет
уголовно-
исполнитель-
ной системы
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан и
Центры
реабилита-
ции.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: содержание 200 человек, освобожденных из мест лишения свободы, в двух Центрах реабилитации.
Конечный результат: создание условий лицам, отбывшим уголовное наказание, для адаптации в обществе и восстановления социальных связей.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес бойынша мемлекет жүйесiндегi қолданыстағы буындарды нығайту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама коды
Кіші
бағ
дар
лама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес
Қазақстан Республикасы Әділет  министрлiгiнiң қылмыстық-атқару жүйесiн материалдық-техникалық қамтамасыз ету, қазіргі заманғы ақпараттық технологияларды жұмысына енгiзу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: Қазақстан Республикасының сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөнiндегi заңнамасында көзделген функцияларды орындау.
Түпкi нәтиже: сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрестің 2006-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру.
Уақтылығы: iске асыру мерзiмiне сәйкес iс-шаралар өткiзу.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
237-1-ҚОСЫМША
Ескерту. 237-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
020 "Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру" деген республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 79 928 мың теңге (жетпіс тоғыз миллион тоғыз жүз жиырма сегіз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының 11-бабы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған тұлғаларды әлеуметтік оңалту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған тұлғаларды әлеуметтік оңалту үшін жағдайлар жасау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама коды
Кіші
бағ
дар
лама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
20
Қылмыс-
тық
жазасын
өтеген
адамдар-
ды оңал-
туды
ұйымдас-
тыру және
жүзеге
асыру
Бас бостандығынан
айыру орындарынан
босатылған адамдарға
қоғамға қайта
бірігуінде әлеуметтік
жәрдем көрсету.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі, Қазақстан Республикасы Әділет министр-
лігі
Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті және Оңалту
орталық-
тары
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : тiкелей нәтиже: екі Оңалту орталықтарда бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған 200 адамды ұстау;
соңғы нәтиже: қылмыстық жазаны өтеген адамдарға қоғамда бейімделуге және әлеуметтік байланыстарын қалпына келтіруге жағдай жасау;

Финансово-экономический результат: условные затраты на содержание одного человека, содержащегося в Центре реабилитации, в год - 399,6 тыс. тенге.
Своевременность: проведение мероприятий в соответствии со сроками реализации.
Качество: доля лиц, прошедших социальную реабилитацию, от общего числа - 100 процентов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 238
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
104 "Борьба с наркоманией и наркобизнесом"
на 2007 год
1. Стоимость:  2552 тысячи тенге (два миллиона пятьсот пятьдесят две тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 97  Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан от 31 декабря 1997 года;  постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2006 года N 240 "О Программе борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2006-2008 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  укрепление основных звеньев системы эффективного противодействия дальнейшему распространению наркомании и наркобизнеса в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:  1) проведение антинаркотической пропаганды;
2) совершенствование механизма противодействия незаконному обороту наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
104
Борьба с
наркоманией
и нарко-
бизнесом
Проведение
мероприятий
(изготовление
буклетов и
плакатов),
связанных с
изданием и
распространением
среди лиц,
содержащихся в
учреждениях
уголовно-исполни-
тельной системы,
информационных
материалов на
антинаркотическую
тематику.
В
тече-
ние
года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
Комитет
уголовно-
исполнитель-
ной системы
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан
и его
территори-
альные
органы,
учреждения.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: проведение комплекса мер по противодействию распространения наркомании и наркобизнеса.
Конечный результат: увеличение числа лиц, избавившихся от наркотической зависимости.
Финансово-экономический результат: эффективное расходование средств республиканского бюджета.
Своевременность: проведение мероприятий в соответствии со сроками реализации.
ПРИЛОЖЕНИЕ 239
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
116 "Развитие человеческого капитала в рамках
электронного правительства"
на 2007 год

қаржы-экономикалық нәтиже: Оңалту орталығында ұсталынған бір адамды ұстауға, жылына - 399,6 мың теңге мөлшерінде шартты шығындар;
уақтылылық: iске асыру мерзiмдерiне сәйкес iс-шаралар өткiзу;
сапасы: әлеуметтік оңалтудан өткен адамдардың жалпы саннан үлесі 100 пайыз.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
238-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес"
деген 104 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 2552 мың теңге (екi миллион бес жүз елу екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 31 желтоқсандағы Қылмыстық-атқару кодексiнің  97-бабы ; "Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрестің 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2006 жылғы 5 сәуiрдегi N 240  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасында нашақорлықтың және есiрткi бизнесiнің одан әрi таралуына тиiмдi қарсы iс-қимыл жүйесiнің негiзгi буындарын нығайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : 1) нашақорлыққа қарсы насихат өткiзу.
2) нашақорлық құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсордың заңсыз айналымына қарсы iс-әрекет жасау тетiгiн жетiлдiру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама коды
Кіші
бағ
дар
лама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
104
Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес
Қылмыстық-атқару жүйесi мекемелерiнде ұсталатын адамдар арасында есiрткiге қарсы тақырыптағы ақпаратты материалдар шығарумен және таратумен байланысты (буклеттер және плакаттар дайындау) iс-шаралар өткізу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті және оның аумақтық органдары, мекемелері.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: нашақорлықтың және есiрткi саудасын таралуына қарсы iс-қимыл жөнiндегi шаралар кешенiн өткiзу.
Түпкi нәтиже: есiрткiге бейiмдiлiгiнен арылған адамдар санын ұлғайту.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: республикалық бюджеттің қаражатын тиiмдi шығындау.
Уақтылығы: iске асыру мерзiмiне сәйкес iс-шаралар өткiзу.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
239-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Электрондық үкiмет шеңберiнде адами капиталды дамыту"
деген 116 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  19800 тысяч тенге (девятнадцать миллионов восемьсот тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1471 "О Государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  повышение компьютерной грамотности населения.
5. Задачи бюджетной программы:  расширение спектра услуг и обеспечение доступности информационных ресурсов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
116
Развитие
человечес-
кого
капитала в
рамках
электрон-
ного
правитель-
ства
приобретение
серверного
оборудования;
разработка
информационной
системы: базы
данных
юридических лиц;
разработка
WEB-сайта;
сопровождение
информационной
базы и WEB-сайта.
В
тече-
ние
года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
Комитет
регистрацион-
ной службы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  повышение компьютерной грамотности населения, увеличение числа пользователей Интернет.

1. Құны : 19800 мың теңге (он тоғыз миллион сегiз жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасында "электрондық үкiмет" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1471  Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : халықтың компьютерлiк сауаттылығын арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : ақпараттық ресурстарға қол жеткiзудi қамтамасыз ету және қызметтердің спектрiн кеңейту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама коды
Кіші
бағ
дар
лама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
116
Электрондық үкiмет шеңберiнде адами капиталды дамыту
серверлiк жабдықтар сатып алу;
ақпараттық жүйе:
заңды тұлғалар дерекқорын әзiрлеу;
WEB-сайтты жасау;
ақпараттық дерекқорды және WEB-сайтты сүйемелдеу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі, Тіркеу қызметі комитеті
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : халықтың компьютерлiк сауаттылығын арттыру, Интернет пайдаланушылардың санын ұлғайту.