О перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности мяса и мясной продукции" (ТР ТС 034/2013), и перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности мяса и мясной продукции" (ТР ТС 034/2013) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 ноября 2019 года № 198
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности мяса и мясной продукции" (ТР ТС 034/2013) (далее – перечень);
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности мяса и мясной продукции" (ТР ТС 034/2013) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.
2. Признать утратившим силу Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 мая 2014 г. № 81 "О перечне стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности мяса и мясной продукции" (ТР ТС 034/2013), и перечне стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности мяса и мясной продукции" (ТР ТС 034/2013) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции".

Оларды қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Еттің және ет өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 034/2013) техникалық регламенті талаптарының сақталуы ерікті негізде қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттар тізбесі және халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда – Кеден одағының "Еттің және ет өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 034/2013) техникалық регламенті талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын ұлттық (мемлекеттік) стандарттар тізбесі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 19 қарашадағы № 198 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
Оларды қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Еттің және ет өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 034/2013) техникалық регламенті талаптарының сақталуы ерікті негізде қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттар тізбесі (бұдан әрі – тізбе); халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда – "Еттің және ет өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 034/2013) Кеден одағы техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын ұлттық (мемлекеттік) стандарттар тізбесі бекітілсін.
2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 26 мамырдағы "Оларды қолдану нәтижесінде "Еттің және ет өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 034/2013) Кеден одағының техникалық регламенті талаптарының сақталуы ерікті негізде қамтамасыз етілетін стандарттар тізбесі және "Еттің және ет өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 034/2013) Кеден одағы техникалық регламенті талаптарын қолдану мен орындау және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын стандарттар тізбесі туралы" № 81 шешімінің күші жойылған деп танылсын.

3. Просить Правительство Республики Казахстан обеспечить ускорение представления в Евразийскую экономическую комиссию проекта программы по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности мяса и мясной продукции" (ТР ТС 034/2013) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.

3. Қазақстан Республикасының Үкіметінен "Еттің және ет өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 034/2013) Кеден одағы техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаның жобасын Еуразиялық экономикалық комиссияға ұсынуды жеделдетуді қамтамасыз ету сұралсын.

4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, за исключением пунктов 1 и 2 настоящего Решения.
Пункты 1 и 2 настоящего Решения вступают в силу с 1 июня 2020 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 19 ноября 2019 г. № 198
ПЕРЕЧЕНЬ
международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности мяса и мясной продукции" (ТР ТС 034/2013)
№ п/п
Элементы технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
1
Разделы II и III

4. Осы Шешімнің 1 және 2-тармақтарын қоспағанда, осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Осы Шешімнің 1 және 2-тармақтары 2020 жылғы 1 маусымнан бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 19 қарашадағы
№ 198 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Оларды қолдану нәтижесінде "Еттің және ет өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 034/2013) Кеден одағының техникалық регламенті талаптарының сақталуы ерікті негізде қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда ұлттық (мемлекеттік) стандарттар тізбесі
Р/с№
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі және атауы
Ескертпе
1
2
3
4
1
II және III бөлімдер

ГОСТ 4.29-71 "Система показателей качества продукции. Консервы мясные и мясо-растительные. Номенклатура показателей"
2
ГОСТ 779-55 "Мясо-говядина в полутушах и четвертинах. Технические условия"
3
ГОСТ 3739-89 "Мясо фасованное. Технические условия"
4
ГОСТ 4814-57 "Блоки мясные замороженные. Технические условия"
5
ГОСТ 5283-91 "Консервы мясные "Говядина отварная в собственном соку". Технические условия"
6
ГОСТ 7596-81 "Мясо. Разделка баранины и козлятины для розничной торговли"
7
ГОСТ 7987-79 "Консервы мясные "Гуляш". Технические условия"
8
ГОСТ 7990-56 "Консервы мясные. Почки
в томатном соусе. Технические условия"
9
ГОСТ 7993-90 "Консервы мясные "Языки". Технические условия"
10
ГОСТ 8286-90 "Консервы мясорастительные "Каша с мясом". Технические условия"
11
ГОСТ 8687-65 "Консервы мясорастительные. Фасоль, горох или чечевица с мясом. Технические условия"
12
ГОСТ 9163-90 "Консервы мясные и мясорастительные. Сосиски. Технические условия"
Применяется до даты присоединения Республики Армения и Республики Казахстан к ГОСТ 9163-2014
13
ГОСТ 9163-2014 "Консервы мясорастительные. Сосиски с гарниром. Технические условия"
14
ГОСТ 9165-59 "Консервы мясные
"Ветчина". Технические условия"
15
ГОСТ 9935-2015 "Консервы мясные. Поросенок в желе. Технические условия"
16
ГОСТ 9936-2015 "Консервы мясные стерилизованные. Завтрак туриста. Технические условия"
17
ГОСТ 9937-79 "Консервы мясные "Мясо в белом соусе". Технические условия"
18
ГОСТ 10008-62 "Консервы мясные "Свинина отварная в собственном соку". Технические условия"
19
ГОСТ 10907-88 "Изделия макаронные
с мясом. Технические условия"
20
ГОСТ 10149-62 "Консервы мясные. Свинина жирная. Технические условия"
21
ГОСТ 11293-89 "Желатин. Технические условия"
22
ГОСТ 12314-66 "Консервы мясные. Паштет "Арктика". Технические условия"
23
ГОСТ 12318-91 "Консервы мясные. Паштет мясной. Технические условия"
24
ГОСТ 12319-77 "Консервы мясные. Паштет печеночный. Технические условия"
25
ГОСТ 12424-77 "Консервы мясные. Паштет "Пражский". Технические условия"
26
ГОСТ 15168-70 "Консервы мясные. Печень
в собственном соку. Технические условия"
27
ГОСТ 15169-70 "Консервы мясные "Сердце". Технические условия"
28
ГОСТ 16147-88 "Кость. Технические
условия
29
ГОСТ 18157-88 "Продукты убоя скота. Термины и определения"
30
ГОСТ 18487-80 "Блюда консервированные обеденные для спецпотребителя. Технические условия"
31
ГОСТ 23219-78 "Мясо. Разделка телятины
для розничной торговли"
32
ГОСТ 25292-82 "Жиры животные топленые пищевые. Технические условия"
33
ГОСТ 27747-88 "Мясо кроликов. Технические условия"
Применяется до даты присоединения Республики Беларусь к ГОСТ 27747-2016
34
ГОСТ 27747-2016 "Мясо кроликов (тушки кроликов, кроликов-бройлеров и их части). Технические условия"
35

МЕМСТ 4.29-71 "Өнім сапасы көрсеткіштері жүйесі. Ет және ет-өсімдік консервілері. Көрсеткіштер номенклатурасы"
2
МЕМСТ 779-55 "Ет, екіге және төртке бөлінген сиыр еті. Техникалық шарттар"
3
МЕМСТ 3739-89 "Өлшеп оралған ет. Техникалық шарттар"
4
МЕМСТ 4814-57 "Мұздатылған кесек ет. Техникалық шарттар"
5
МЕМСТ 5283-91 "Ет консервілері "Өз шырынында пісірілген сиыр еті". Техникалық шарттар"
6
МЕМСТ 7596-81 "Ет. Бөлшек саудада сату үшін қой етін және ешкі етін бөлу"
7
МЕМСТ 7987-79 "Ет консервілері "Туралған ет". Техникалық шарттар"
8
МЕМСТ 7990-56 "Ет консервілері. Томат соусындағы бүйректер. Техникалық шарттар"
9
МЕМСТ 7993-90 "Ет консервілері "Тілдер". Техникалық шарттар"
10
МЕМСТ 8286-90 "Ет қосылған ботқа" ет-өсімдік консервілері". Техникалық шарттар"
11
МЕМСТ 8687-65 "Ет-өсімдік консервілері. Ет қосылған үрмебұршақ, бұршақ немесе жасымық. Техникалық шарттар"
12
МЕМСТ 9163-90 "Ет және ет-өсімдік консервілері Сосискалар. Техникалық шарттар"
Армения Республикасы және Қазақстан Республикасы МЕМСТ 9163-2014 қосылған күнге дейін қолданылады
13
МЕМСТ 9163-2014 "Ет-өсімдік консервілері. Гарнирі бар сосискалар. Техникалық шарттар"
14
МЕМСТ 9165-59 "Ет консервілері "Ветчина". Техникалық шарттар"
15
МЕМСТ 9935-2015 "Ет консервілері. Желедегі торай еті. Техникалық шарттар"
16
МЕМСТ 9936-2015 "Стерильденген ет консервілері. Туристің таңғы асы. Техникалық шарттар"
17
МЕМСТ 9937-79 "Ет консервілері "Ақ соустағы ет". Техникалық шарттар"
18
МЕМСТ 10008-62 "Ет консервілері "Өз шырынында пісірілген шошқа еті". Техникалық шарттар"
19
МЕМСТ 10907-88 "Ет қосылған макарон бұйымдар. Техникалық шарттар"
20
МЕМСТ 10149-62 "Ет консервілері. Майлы шошқа еті. Техникалық шарттар"
21
МЕМСТ 11293-89 "Желатин. Техникалық шарттар"
22
МЕМСТ 12314-66 "Ет консервілері. "Арктика" паштеті. Техникалық шарттар"
23
МЕМСТ 12318-91 "Ет консервілері. Ет паштеті. Техникалық шарттар"
24
МЕМСТ 12319-77 "Ет консервілері. Бауыр паштеті. Техникалық шарттар"
25
МЕМСТ 12424-77 "Ет консервілері. "Пражский" паштеті. Техникалық шарттар"
26
МЕМСТ 15168-70 "Ет консервілері. Өз шырынындағы бауыр. Техникалық шарттар"
27
МЕМСТ 15169-70 "Жүрек" ет консервілері. Техникалық шарттар"
28
МЕМСТ 16147-88 "Сүйек. Техникалық шарттар"
29
МЕМСТ 18157-88 "Малды сойғаннан кейінгі өнімдер. Терминдер мен анықтамалар"
30
МЕМСТ 18487-80 "Арнаулы тұтынушыға арналған консервіленген түскі ас тағамдары. Техникалық шарттар"
31
МЕМСТ 23219-78 "Ет. Бөлшек саудада сату үшін бұзау етін бөлшектеу"
32
МЕМСТ 25292-82 "Ерітілген тағамдық мал майы. Техникалық шарттар"
33
МЕМСТ 27747-88 "Қоян еті. Техникалық шарттар"
Беларусь Республикасы МЕМСТ 27747-2016 қосылған күнге дейін қолданылады
34
МЕМСТ 27747-2016 "Қоян еті (үй қояны, бройлер үй қояндарының тұтас еті және олардың бөліктері). Техникалық шарттар"
35

ГОСТ 30545-2015 "Консервы мясные
и мясосодержащие для питания детей раннего возраста. Общие технические условия"
36
ГОСТ 31476-2012 "Свиньи для убоя. Свинина
в тушах и полутушах. Технические условия"
37
ГОСТ 31478-2012 "Консервы мясные. Мясо рубленое. Технические условия"
38
ГОСТ 31777-2012 "Овцы и козы для убоя. Баранина, ягнятина и козлятина в тушах. Технические условия"
39
ГОСТ 31778-2012 "Мясо. Разделка свинины
на отрубы. Технические условия"
40
ГОСТ 31779-2012 "Колбасы полукопченые
для детского питания. Технические условия"
41
ГОСТ 31797-2012 "Мясо. Разделка говядины
на отрубы. Технические условия"
42
ГОСТ 31798-2012 "Говядина и телятина
для производства продуктов детского
питания. Технические условия"
43
ГОСТ 31799-2012 "Мясо и субпродукты, замороженные в блоках, для производства продуктов питания детей раннего возраста. Технические условия"
44
ГОСТ 31800-2012 "Консервы мясорастительные для питания детей
раннего возраста. Технические условия"
45
ГОСТ 31801-2012 "Консервы мясные
(класс А). Пюре мясное детское.
Технические условия"
46
ГОСТ 31802-2012 "Изделия колбасные вареные мясные для детского питания.
Общие технические условия"
47
ГОСТ 32125-2013 "Консервы мясные.
Мясо тушеное. Технические условия"
48
ГОСТ 32225-2013 "Лошади для убоя. Конина
и жеребятина в полутушах и четвертинах. Технические условия"
49
ГОСТ 32226-2013 "Мясо. Разделка конины
и жеребятины на отрубы. Технические условия"
50
ГОСТ 32227-2013 "Олени для убоя.
Оленина в тушах и полутушах.
Технические условия"
51
ГОСТ 32243-2013 "Мясо. Разделка оленины
на отрубы. Технические условия"
52
ГОСТ 32244-2013 "Субпродукты мясные обработанные. Технические условия"
53
ГОСТ 32245-2013 "Консервы мясосодержащие. Общие технические условия"
54
ГОСТ 32273-2013 "Мясо. Оленина для детского питания. Технические условия"
55
ГОСТ 32738-2014 "Говядина сублимационной сушки. Технические условия"
56
ГОСТ 32750-2014 "Полуфабрикаты
в тесте замороженные для детского питания. Технические условия"
57
ГОСТ 32752-2014 "Субпродукты охлажденные для детского питания. Технические условия"
58
ГОСТ 32785-2014 "Продукты из конины. Технические условия"
59
ГОСТ 32887-2014 "Колбаски для питания детей раннего возраста. Технические условия"
60
ГОСТ 32888-2014 "Консервы. Паштеты
для детского питания. Технические условия"
61
ГОСТ 32889-2014 "Консервы мясные кусковые для детского питания. Технические условия"
62
ГОСТ 32900-2014 "Продукты из оленины. Технические условия"
63

МЕМСТ 30545-2015 "Жас балаларға арналған ет және ет қосылған консервілер. Жалпы техникалық шарттар"
36
МЕМСТ 31476-2012 "Союға арналған шошқалар. Тұтас және жартылай шошқа еті. Техникалық шарттар"
37
МЕМСТ 31478-2012 "Ет консервілері. Шабылған ет. Техникалық шарттар"
38
МЕМСТ 31777-2012 "Союға арналған қойлар мен ешкілер. Тұтас қой еті, қозы еті және ешкі еті. Техникалық шарттар"
39
МЕМСТ 31778-2012 "Ет. Шошқа етін үлкен кесектерге бөлу. Техникалық шарттар"
40
МЕМСТ 31779-2012 "Балаларға тамақтануға арналған жартылай ысталған шұжықтар. Техникалық шарттар"
41
МЕМСТ 31797-2012 "Ет. Сиыр етін үлкен кесектерге бөлу. Техникалық шарттар"
42
МЕМСТ 31798-2012 "Балалардың тамақ өнімдерін жасауға арналған сиыр еті және бұзау еті. Техникалық шарттар"
43
МЕМСТ 31799-2012 "Блоктарда мұздатылған, жас балалардың тамақ өнімдерін жасауға арналған ет және қосымша өнімдер. Техникалық шарттар"
44
МЕМСТ 31800-2012 "Жас балалардың тамақтануына арналған ет-өсімдік консервілері. Техникалық шарттар"
45
МЕМСТ 31801-2012 "Ет консервілері (А сыныбы). Балалардың еттен жасалған пюресі. Техникалық шарттар"
46
МЕМСТ 31802-2012 "Балалардың тамақтануына арналған пісірілген шұжық бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
47
МЕМСТ 32125-2013 "Ет консервілері. Бұқтырылған ет. Техникалық шарттар"
48
МЕМСТ 32225-2013 "Союға арналған жылқылар. Жылқының жарты және төртке бөлінген еті және құлын еті. Техникалық шарттар"
49
МЕМСТ 32226-2013 "Ет. Жылқы етін және құлын етін кесектерге бөлу. Техникалық шарттар"
50
МЕМСТ 32227-2013 "Союға арналған бұғылар. Бұғының тұтас және жарты еті. Техникалық шарттар"
51
МЕМСТ 32243-2013 "Ет. Бұғы етін кесектерге бөлу. Техникалық шарттар"
52
МЕМСТ 32244-2013 "Өңделген еттен қосымша өнімдер. Техникалық шарттар"
53
МЕМСТ 32245-2013 "Құрамында ет бар консервілер. Жалпы техникалық шарттар"
54
МЕМСТ 32273-2013 "Ет. Балалардың тамақтануына арналған бұғы еті. Техникалық шарттар"
55
МЕМСТ 32738-2014 "Сублимациялық кептірілген сиыр еті. Техникалық шарттар"
56
МЕМСТ 32750-2014 "Балалардың тамақтануына арналған, мұздатылған қамырдағы жартылай фабрикаттар. Техникалық шарттар"
57
МЕМСТ 32752-2014 "Балалардың тамақтануына арналған суытылған қосымша өнімдер. Техникалық шарттар"
58
МЕМСТ 32785-2014 "Жылқы етінен жасалған өнімдер. Техникалық шарттар"
59
МЕМСТ 32887-2014 "Жас балалардың тамақтануына арналған шұжықтар. Техникалық шарттар"
60
МЕМСТ 32888-2014 "Консервілер. балалардың тамақтануына арналған паштеттер. Техникалық шарттар"
61
МЕМСТ 32889-2014 "Балалардың тамақтануына арналған кесек ет консервілері. Техникалық шарттар"
62
МЕМСТ 32900-2014 "Бұғы етінен жасалған өнімдер. Техникалық шарттар"
63

ГОСТ 32907-2014 "Консервы мясные.
Первые блюда. Технические условия"
64
ГОСТ 32914-2014 "Мясо сублимационной сушки для детского питания. Технические условия"
65
ГОСТ 32951-2014 "Полуфабрикаты мясные
и мясосодержащие. Общие технические условия"
66
ГОСТ 32967-2014 "Полуфабрикаты мясные
для детского питания. Общие технические условия"
67
ГОСТ 33102-2014 "Продукция мясной промышленности. Классификация"
68
ГОСТ 33610-2015 "Консервы мясные пастеризованные. Шпик и бекон ломтиками. Технические условия"
69
ГОСТ 33611-2015 "Полуфабрикаты мясные. Фарш для детского питания. Технические условия"
70
ГОСТ 33612-2015 "Консервы мясные стерилизованные. Жир свиной топленый
с наполнителями. Технические условия"
71
ГОСТ 33673-2015 "Изделия колбасные вареные. Общие технические условия"
72
ГОСТ 33674-2015 "Кровь и продукты
ее переработки. Технические условия"
73
ГОСТ 33692-2015 "Белки животные соединительнотканные. Общие технические условия"
74
ГОСТ 33708-2015 "Изделия колбасные сырокопченые и сыровяленые. Общие технические условия"
75
ГОСТ 33790-2016 "Кишки и мочевые
пузыри говяжьи. Технические условия"
76
ГОСТ 33791-2016 "Кишки и мочевые
пузыри свиные. Технические условия"
77
ГОСТ 33818-2016 "Мясо. Говядина высококачественная. Технические условия"
78
ГОСТ 33836-2016 "Изделия колбасные вареные с пониженной калорийностью.
Общие технические условия"
79
ГОСТ 33840-2016 "Консервы мясосодержащие. Блюда вторые обеденные
с гарниром. Технические условия"
80
ГОСТ 34107-2017 "Кишки бараньи и козьи. Технические условия"
81
ГОСТ 34120-2017 "Крупный рогатый скот для убоя. Говядина и телятина в тушах, полутушах
и четвертинах. Технические условия"
82
ГОСТ 34422-2018 "Консервы мясные стерилизованные для питания детей старше трех лет. Общие технические условия"
83
ГОСТ 34423-2018 "Консервы мясорастительные рубленые стерилизованные для питания детей старше трех лет. Каши
с мясом. Технические условия"
84
ГОСТ 34424-2018 "Промышленность
мясная. Классификация жилованного мяса
при производства мясной продукции
для детского питания"
85
ГОСТ 34426-2018 "Полуфабрикаты мясосодержащие для детского питания. Общие технические условия"
86
АСТ 369-2015 "Сырая сушеная мясная продукция. Бастурма и суджук"
87
СТБ 126-2016 "Изделия колбасные вареные. Общие технические условия"
88
СТБ 196-2016 "Изделия колбасные полукопченые. Общие технические условия"
89
СТБ 295-2008 "Изделия колбасные сырокопченые и сыровяленые.
Общие технические условия"
90

МЕМСТ 32907-2014 "Ет консервілері. Бірінші тағамдар. Техникалық шарттар"
64
МЕМСТ 32914-2014 "Балалардың тамақтануына арналған сублимациялық кептірілген ет. Техникалық шарттар"
65
МЕМСТ 32951-2014 "Еттен жасалған және құрамында ет бар жартылай фабрикаттар. Жалпы техникалық шарттар"
66
МЕМСТ 32967-2014 "Еттен жасалған, балалардың тамақтануына арналған жартылай фабрикаттар. Жалпы техникалық шарттар"
67
МЕМСТ 33102-2014 "Ет өнеркәсібі өнімі. Сыныптауыш"
68
МЕМСТ 33610-2015 "Пастерленген ет консервілері. Тілімделген шпик және бекон. Техникалық шарттар"
69
МЕМСТ 33611-2015 "Еттен жартылай фабрикаттар. Балалардың тамақтануына арналған тартылған ет. Техникалық шарттар"
70
МЕМСТ 33612-2015 "Стерильденген ет консервілері. Қоспалары бар, ерітілген шошқа майы. Техникалық шарттар"
71
МЕМСТ 33673-2015 "Пісірілген шұжық бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
72
МЕМСТ 33674-2015 "Қан және оны өңдеу өнімдері. Техникалық шарттар"
73
МЕМСТ 33692-2015 "Малдың тінді жалғаушы ақуыздары. Жалпы техникалық шарттар"
74
МЕМСТ 33708-2015 "Шикілей ысталған және шикілей қақталған шұжық өнімдері. Жалпы техникалық шарттар"
75
МЕМСТ 33790-2016 "Сиырдың ішектері мен қуықтары. Техникалық шарттар"
76
МЕМСТ 33791-2016 "Шошқаның ішектері мен қуықтары. Техникалық шарттар"
77
МЕМСТ 33818-2016 "Ет. Жоғары сапалы сиыр еті. Техникалық шарттар"
78
МЕМСТ 33836-2016 "Калориялығы төмен пісірілген шұжық өнімдері. Жалпы техникалық шарттар"
79
МЕМСТ 33840-2016 "Құрамында ет бар консервілер. Гарнирі бар түскі асқа екінші тағамдар. Техникалық шарттар"
80
МЕМСТ 34107-2017 "Қойдың және ешкінің ішектері. Техникалық шарттар"
81
МЕМСТ 34120-2017 "Союға арналған ірі қара мал. Тұтас, жарты және төртке бөлінген сиыр еті және бұзау еті. Техникалық шарттар"
82
МЕМСТ 34422-2018 "Үш жастан үлкен балалардың тамақтануына арналған стерильденген ет консервілері. Жалпы техникалық шарттар"
83
МЕМСТ 34423-2018 "Үш жастан үлкен балалардың тамақтануына арналған стерильденген шабылған ет-өсімдік консервілері. Ет қосылған ботқалар. Техникалық шарттар"
84
МЕМСТ 34424-2018 "Ет өнеркәсібі. Балалардың тамақтануына арналған ет өнімдерін шығару кезіндегі сіңірі алынған еттің сыныпталуы"
85
МЕМСТ 34426-2018 "Балалардың тамақтануына арналған, құрамында ет бар жартылай фабрикаттар. Жалпы техникалық шарттар"
86
АСТ 369-2015 "Шикі кептірілген ет өнімі. Бастырма және суджук"
87
СТБ 126-2016 "Пісірілген шұжық өнімдері. Жалпы техникалық шарттар"
88
СТБ 196-2016 "Жартылай ысталған шұжық өнімдері. Жалпы техникалық шарттар"
89
СТБ 295-2008 "Шикілей ысталған және шикілей қақталған шұжық өнімдері. Жалпы техникалық шарттар"
90

СТБ 335-98 "Продукты из свинины.
Общие технические условия"
91
СТБ 735-94 "Продукты из говядины.
Общие технические условия"
92
СТБ 742-2009 "Продукты из шпика.
Общие технические условия"
93
СТБ 971-2013 "Колбасы ливерные.
Общие технические условия"
94
СТБ 974-2016 "Полуфабрикаты в тесте. Пельмени замороженные. Общие
технические условия"
95
СТБ 1020-2008 "Полуфабрикаты мясные натуральные. Общие технические условия"
96
СТБ 1747-2007 "Продукты убоя скота. Термины и определения"
97
СТБ 1885-2008 "Мясная промышленность. Производство пищевых продуктов. Термины
и определения"
98
СТБ 1996-2016 "Изделия колбасные сырокопченые и сыровяленые салями.
Общие технические условия"
99
СТБ 2247-2012 "Изделия колбасные вареные
для питания детей дошкольного и школьного возраста. Общие технические условия"
100
СТБ 2295-2012 "Полуфабрикаты мясные рубленые для питания детей. Общие технические условия"
101
СТБ 2473-2016 "Полуфабрикаты в тесте
для питания детей дошкольного и школьного возраста. Общие технические условия"
102
СТ РК ГОСТ Р 52675-2009 "Полуфабрикаты мясные и мясосодержащие. Общие технические условия"
применяется
до даты присоединения Республики
Казахстан к
ГОСТ 32951-2014
103
СТ РК 243-2013 "Колбасы полукопченые. Технические условия. Ассортимент
не учтенный ГОСТ 16351-86"
104
СТ РК 296-97 "Пирожки с мясной и ливерной начинкой. Технические условия"
105
СТ РК 975-94 "Продукты мясные вареные. Технические условия"
106
СТ РК 1029-2000 "Изделия кулинарные. Полуфабрикаты замороженные. Общие технические условия"
107
СТ РК 1034-2000 "Изделия кулинарные. Полуфабрикаты мясные натуральные
и рубленые. Общие технические
условия"
108
СТ РК 1035-2013 "Изделия колбасные вареные. Общие технические условия"
109
СТ РК 1131-2015 "Колбасы сыровяленые. Технические условия"
110
СТ РК 1132-2015 "Паштеты мясные. Технические условия"
111
СТ РК 1134-2002 "Крем мясной "Болашак". Общие технические условия"
112
СТ РК 1303-2015 "Мясо и мясные продукты. Изделия национальные конские. Технические условия"
113
СТ РК 1306-2004 "Мясо и мясные продукты. Колбаса вареная диетическая "Юбилейная". Технические условия
114
СТ РК 1331-2005 "Консервы мясные
"Ассорти мясное к завтраку". Общие технические условия"
115
СТ РК 1332-2005 "Консервы мясорастительные "Горошница с мясом". Общие технические условия"
116
СТ РК 1333-2005 "Колбасы варено-копченые. Технические условия"
117
СТ РК 1334-2015 "Колбасы сырокопченые. Технические условия"

СТБ 335-98 "Шошқа етінен жасалған өнімдер. Жалпы техникалық шарттар"
91
СТБ 735-94 "Сиыр етінен жасалған өнімдер. Жалпы техникалық шарттар"
92
СТБ 742-2009 "Шпиктен жасалған өнімдер. Жалпы техникалық шарттар"
93
СТБ 971-2013 "Өкпе-бауырдан жасалған шұжықтар. Жалпы техникалық шарттар"
94
СТБ 974-2016 "Қамырдағы жартылай фабрикаттар. Мұздатылған тұшпаралар. Жалпы техникалық шарттар"
95
СТБ 1020-2008 "Еттен жасалған табиғи жартылай фабрикаттар. Жалпы техникалық шарттар"
96
СТБ 1747-2007 "Малды сойғаннан кейінгі өнімдер. Терминдер мен анықтамалар"
97
СТБ 1885-2008 "Ет өнеркәсібі. Тамақ өнімдерін шығару. Терминдер мен анықтамалар"
98
СТБ 1996-2016 "Шикілей ысталған шұжық өнімдері және шикілей қақталған салями. Жалпы техникалық шарттар"
99
СТБ 2247-2012 "Мектеп жасына дейінгі және мектеп жасындағы балалардың тамақтануына арналған пісірілген шұжық өнімдері. Жалпы техникалық шарттар"
100
СТБ 2295-2012 "Балалардың тамақтануына арналған шабылған еттен жартылай фабрикаттар. Жалпы техникалық шарттар"
101
СТБ 2473-2016 "Мектеп жасына дейінгі және мектеп жасындағы балалардың тамақтануына арналған қамырдағы жартылай фабрикаттар. Жалпы техникалық шарттар"
102
ҚР СТ МЕМСТ Р 52675-2009 "Ет және құрамында ет бар жартылай фабрикаттар. Жалпы техникалық шарттар"
Қазақстан Республикасы МЕМСТ 32951-2014 қосылған күнге дейін қолданылады
103
ҚР СТ 243-2013 "Жартылай ысталған шұжықтар. Техникалық шарттар. МЕМСТ 16351-86-да ескерілмеген ассортимент"
104
ҚР СТ 296-97 "Ет және өкпе-бауыр салынған бәліштер. Техникалық шарттар"
105
ҚР СТ 975-94 "Пісірілген ет өнімдері. Техникалық шарттар"
106
ҚР СТ 1029-2000 "Аспаздық бұйымдар. Мұздатылған жартылай фабрикаттар. Жалпы техникалық шарттар"
107
ҚР СТ 1034-2000 "Аспаздық бұйымдар. Еттен жасалған табиғи және шабылған жартылай фабрикаттар. Жалпы техникалық шарттар"
108
ҚР СТ 1035-2013 "Пісірілген шұжық өнімдері. Жалпы техникалық шарттар"
109
ҚР СТ 1131-2015 "Шикілей қақталған шұжықтар. Техникалық шарттар"
110
ҚР СТ 1132-2015 "Ет паштеттері. Техникалық шарттар"
111
ҚР СТ 1134-2002 ""Болашақ" ет кремі. Жалпы техникалық шарттар"
112
ҚР СТ 1303-2015 "Ет және ет өнімдері. Жылқы етінен ұлттық бұйымдар. Техникалық шарттар"
113
ҚР СТ 1306-2004 "Ет және ет өнімдері. "Юбилейная" пісірілген диеталық шұжығы. Техникалық шарттар
114
ҚР СТ 1331-2005 "Ет консервілері "Таңғы асқа ет ассортиі". Жалпы техникалық шарттар"
115
ҚР СТ 1332-2005 "Ет қосылған бұршақ" ет-өсімдік консервілері". Жалпы техникалық шарттар"
116
ҚР СТ 1333-2005 "Пісірілген-ысталған шұжықтар. Техникалық шарттар"
117
ҚР СТ 1334-2015 "Шикілей ысталған шұжықтар. Техникалық шарттар"

118
СТ РК 1335-2005 "Полуфабрикаты мясные кулинарные. Шницель рубленый особый. Технические условия"
119
СТ РК 1353-2005 "Колбасы вареные "Халяль". Общие технические условия"
120
СТ РК 1730-2007 "Мясо и мясные продукты. Общие технические условия"
применяется
в отношении продуктов убоя
и мясной продукции
121
СТ РК 1759-2008 "Говядина. Технические условия"
122
СТ РК 2087-2014 "Продукты
деликатесные вареные, копчено-вареные, копчено-запеченные, запеченные, сырокопченые из свинины, говядины,
конины и птицы"
применяется
в отношении указанных продуктов
из свинины, говядины
и конины

118
ҚР СТ 1335-2005 "Еттен жасалған аспаздық жартылай фабрикаттар. Шабылған ерекше шницель. Техникалық шарттар"
119
ҚР СТ 1353-2005 "Халал" пісірілген шұжықтар. Жалпы техникалық шарттар"
120
ҚР СТ 1730-2007 "Ет және ет өнімдері. Жалпы техникалық шарттар"
Малды сойғаннан кейінгі өнімдер мен ет өнімдеріне қатысты қолданылады
121
ҚР СТ 1759-2008 "Сиыр еті. Техникалық шарттар"
122
ҚР СТ 2087-2014 "Пісірілген, ысталған-пісірілген, ысталған-бұқтырылған, бұқтырылған, шикілей ысталған, шошқа, сиыр, жылқы және құс етінен жасалған таңсық өнімдер"
Шошқа, сиыр және жылқы етінен жасалған, аталған өнімдерге қатысты қолданылады

123
СТ РК 2123-2011 "Консервы мясные.
Конина тушеная. Технические условия"
124
СТ РК 2321-2013 "Изделия мясные в желе. Технические условия"
125
СТ РК 2668-2015 "Консервы мясные. Национальные блюда. Общие технические условия"
126
КМС MS 1500:2011 "Руководство
по производству, изготовлению, обработке
и хранению продукции Халал"
127
КМС 739-2003 "Колбасы ливерные. Общие технические условия"
128
КМС 788:2008 "Изделия колбасные вареные национальные. Общие технические условия"
129
КМС 790:2008 "Изделия колбасные копченые национальные. Общие технические условия"
130
КМС 827:2012 "Полуфабрикаты в тесте замороженные. Общие технические условия"
131
КМС 861:2002 "Мясо яка в полутушах
и четвертинах. Технические условия"
132
КМС 862:2002 "Мясо. Разделка мяса яка для розничной торговли. Технические условия"
133
КМС 931:2004 "Полуфабрикаты мясные натуральные от комплексной разделки говядины по кулинарному назначению. Технические условия"
134
КМС 935:2004 "Полуфабрикаты мясные натуральные от комплексной разделки баранины по кулинарному назначению. Технические условия"
135
КМС 936:2004 "Продукты национальные
из конины. Технические условия"
136
КМС 1005:2005 "Жир-сырец говяжий
бараний и свиной. Общие технические условия"
137
КМС 1224:2011 "Халал продукция. Общее руководство по производству, изготовлению, обработке и хранению"
138
КМС 1286:2015 "Продукты мясные вяленые (бастурма). Технические условия"
139
ГОСТ Р 52427-2005 "Промышленность мясная. Продукты пищевые. Термины
и определения"
140
ГОСТ Р 54034-2010 "Мясо. Баранина
и ягнятина для детского питания. Технические условия"
141
ГОСТ Р 54043-2010 "Продукты из свинины копчено-вареные. Технические условия"
142
ГОСТ Р 54048-2010 "Мясо. Свинина
для детского питания. Технические
условия"
143
ГОСТ Р 54366-2011 "Блоки из субпродуктов замороженные. Технические условия"
144
ГОСТ Р 54628-2011 "Продукты для
детского питания. Консервы мясные.
Пюре для прикорма детей раннего
возраста. Технические условия"
145
ГОСТ Р 54646-2011 "Колбасы ливерные. Технические условия"
146
ГОСТ Р 54670-2011 "Колбасы кровяные. Технические условия"
147
ГОСТ Р 54704-2011 "Блоки из жилованного мяса замороженные. Общие технические условия"
148
ГОСТ Р 54753-2011 "Ветчина вареная
в оболочке для детского питания.
Технические условия"
149
ГОСТ Р 54754-2011 "Полуфабрикаты мясные кусковые бескостные для детского питания. Технические условия"
150
ГОСТ Р 55333-2012 "Консервы мясорастительные. Технические условия"
151
ГОСТ Р 55334-2012 "Паштеты мясные
и мясосодержащие. Технические условия"

123
ҚР СТ 2123-2011 "Ет консервілері. Бұқтырылған жылқы еті. Техникалық шарттар"
124
ҚР СТ 2321-2013 "Желедегі ет бұйымдары. Техникалық шарттар"
125
ҚР СТ 2668-2015 "Ет консервілері. Ұлттық тағамдар. Жалпы техникалық шарттар"
126
КМС MS 1500:2011 "Халал өнімді шығару, дайындау, өңдеу және сақтау жөніндегі басшылық"
127
КМС 739-2003 "Өкпе-бауыр шұжықтары. Жалпы техникалық шарттар"
128
КМС 788:2008 "Пісірілген ұлттық шұжық өнімдері. Жалпы техникалық шарттар"
129
КМС 790:2008 "Ысталған ұлттық шұжық өнімдері. Жалпы техникалық шарттар"
130
КМС 827:2012 "Қамырдағы мұздатылған жартылай фабрикаттар. Жалпы техникалық шарттар"
131
КМС 861:2002 "Қодастың жарты және төртке бөлінген еті. Техникалық шарттар"
132
КМС 862:2002 "Ет. Бөлшек саудада сату үшін қодас етін бөлшектеу. Техникалық шарттар"
133
КМС 931:2004 "Аспаздық мақсаты бойынша сиыр етін кешенді бөліп, еттен жасалған табиғи жартылай фабрикаттар. Техникалық шарттар"
134
КМС 935:2004 "Аспаздық мақсаты бойынша қой етін кешенді бөліп, еттен жасалған табиғи жартылай фабрикаттар. Техникалық шарттар"
135
КМС 936:2004 "Жылқы етінен жасалған ұлттық өнімдер. Техникалық шарттар"
136
КМС 1005:2005 "Сиырдың, қойдың және шошқаның шикі майы. Жалпы техникалық шарттар"
137
КМС 1224:2011 "Халал өнім. Өндіру, дайындау, өңдеу және сақтау жөніндегі жалпы басшылық"
138
КМС 1286:2015 "Қақталған ет өнімдері (бастырма). Техникалық шарттар"
139
МЕМСТ Р 52427-2005 "Ет өнеркәсібі. Тамақ өнімдері. Терминдер мен анықтамалар"
140
МЕМСТ Р 54034-2010 "Ет. Балалардың тамақтануына арналған қой еті мен қозы еті. Техникалық шарттар"
141
МЕМСТ Р 54043-2010 "Шошқа етінен жасалған ысталған-пісірілген өнімдер. Техникалық шарттар"
142
МЕМСТ Р 54048-2010 "Ет. Балалардың тамақтануына арналған шошқа еті. Техникалық шарттар"
143
МЕМСТ Р 54366-2011 "Қосымша өнімдерден жасалған мұздатылған блоктар. Техникалық шарттар"
144
МЕМСТ Р 54628-2011 "Балалардың тамақтануына арналған өнімдер. Ет консервілері. Жас балаларды тамақтандыруға арналған пюре. Техникалық шарттар"
145
МЕМСТ Р 54646-2011 "Өкпе-бауыр шұжықтары. Техникалық шарттар"
146
МЕМСТ Р 54670-2011 "Қанды шұжықтар. Техникалық шарттар"
147
МЕМСТ Р 54704-2011 "Сіңірі алынған мұздатылған еттен блоктар. Жалпы техникалық шарттар"
148
МЕМСТ Р 54753-2011 "Балалардың тамақтануына арналған қабықта пісірілген ветчина. Техникалық шарттар"
149
МЕМСТ Р 54754-2011 "Балалардың тамақтануына арналған кесек, сүйексіз еттен жасалған жартылай фабрикаттар. Техникалық шарттар"
150
МЕМСТ Р 55333-2012 "Ет-өсімдік консервілері. Техникалық шарттар"
151
МЕМСТ Р 55334-2012 "Ет паштеттері және құрамында ет бар паштеттер. Техникалық шарттар"

152
ГОСТ Р 55335-2012 "Мясо. Конина для детского питания. Технические условия"
153
ГОСТ Р 55336-2012 "Консервы мясные паштетные. Технические условия"
154
ГОСТ Р 55365-2012 "Фарш мясной. Технические условия"
155
ГОСТ Р 55366-2012 "Полуфабрикаты мясные рубленые для детского питания. Технические условия"
156
ГОСТ Р 55367-2012 "Зельцы. Технические условия"
157
ГОСТ Р 55455-2013 "Колбасы варено-копченые. Технические условия"
158
ГОСТ Р 55456-2013 "Колбасы сырокопченые. Технические условия"
159
ГОСТ Р 55477-2013 "Консервы мясные
из субпродуктов. Технические условия"
160
ГОСТ Р 55485-2013 "Продукты из шпика. Технические условия"
161
ГОСТ Р 55759-2013 "Консервы мясные кусковые. Технические условия"
162
ГОСТ Р 55762-2013 "Консервы мясные ветчинные. Технические условия"
163

152
МЕМСТ Р 55335-2012 "Ет. Балалардың тамақтануына арналған жылқы еті. Техникалық шарттар"
153
МЕМСТ Р 55336-2012 "Паштеттік ет консервілері. Техникалық шарттар"
154
МЕМСТ Р 55365-2012 "Тартылған ет. Техникалық шарттар"
155
МЕМСТ Р 55366-2012 "Балалардың тамақтануына арналған еттен шабылған жартылай фабрикаттар. Техникалық шарттар"
156
МЕМСТ Р 55367-2012 "Зельцтер. Техникалық шарттар"
157
МЕМСТ Р 55455-2013 "Пісірілген-ысталған шұжықтар. Техникалық шарттар"
158
МЕМСТ Р 55456-2013 "Шикілей ысталған шұжықтар. Техникалық шарттар"
159
МЕМСТ Р 55477-2013 "Қосымша өнімдерден жасалған ет консервілері. Техникалық шарттар"
160
МЕМСТ Р 55485-2013 "Шпиктен жасалған өнімдер. Техникалық шарттар"
161
МЕМСТ Р 55759-2013 "Кесек ет консервілері. Техникалық шарттар"
162
МЕМСТ Р 55762-2013 "Ветчина ет консервілері. Техникалық шарттар"
163

ГОСТ Р 55574-2013 "Паштеты для детского питания. Технические условия"
164
ГОСТ Р 55795-2013 "Продукты из свинины запеченные и жареные. Технические
условия"
165
ГОСТ Р 55796-2013 "Продукты из свинины сырокопченые. Технические условия"
166
ГОСТ Р 56579-2015 "Полуфабрикаты мясосодержащие рубленые для детского питания. Технические условия"
167
ГОСТ Р 56581-2015 "Консервы мясорастительные кусковые для детского питания. Технические условия"

МЕМСТ Р 55574-2013 "Балалардың тамақтануына арналған паштеттер. Техникалық шарттар"
164
МЕМСТ Р 55795-2013 "Шошқа етінен жасалған бұқтырылған және қуырылған өнімдер. Техникалық шарттар"
165
МЕМСТ Р 55796-2013 "Шошқа етінен жасалған шикілей ысталған өнімдер. Техникалық шарттар"
166
МЕМСТ Р 56579-2015 "Балалардың тамақтануына арналған құрамында ет бар шабылған жартылай фабрикаттар. Техникалық шарттар"
167
МЕМСТ Р 56581-2015 "Балалардың тамақтануына арналған кесек ет-өсімдік консервілері. Техникалық шарттар"

168
Разделы II и III,
подпункт "в" пункта 107 раздела XI
ГОСТ 12425-66 "Консервы мясные. Паштет "Львовский". Технические условия"
подпункт "в" пункта 107 раздела XI распространяется на придуманное название
"Львовский"
169
ГОСТ 12427-77 "Консервы мясные. Паштет "Эстонский". Технические условия"
подпункт "в" пункта 107 раздела XI
распространяется на придуманное название
"Эстонский"
170
ГОСТ 16131-86 "Колбасы сырокопченые. Технические условия"
подпункт "в" пункта 107 раздела XI распространяется на придуманные названия "Любительский", "Особенный",
"Брауншвейг-ский", "Майкопский"
и "Московский"
171
ГОСТ 16290-86 "Колбасы варено-копченые. Технические условия"
подпункт "в" пункта 107 раздела XI
распространяется на придуманные названия "Деликатесный", "Любительский"
и "Московский"
172
ГОСТ 16594-85 "Продукты из свинины сырокопченые. Технические условия"
подпункт "в" пункта 107 раздела XI распространяется на придуманные названия "Воронежский", "Ростовский"
и "Тамбовский"
173
ГОСТ 17482-85 "Продукты из свинины запеченные и жареные. Технические условия"
подпункт "в" пункта 107 раздела XI распространяется на придуманное название "Московский"
174
ГОСТ 18255-85 "Продукты из свинины копчено-вареные. Технические условия"
подпункт "в" пункта 107 раздела XI распространяется на придуманные названия "Белорусский",
"Воронежский", "Ростовский", "Тамбовский"
175
ГОСТ 18256-85 "Продукты из свинины копчено-запеченные. Технические условия"
подпункт "в" пункта 107 раздела XI распространяется на придуманное название
"Любительский"
176
ГОСТ 20402-2014 "Колбасы вареные фаршированные. Технические условия"
подпункт "в" пункта 107 раздела XI распространяется
на придуманные названия "Деликатесный" и "Люкс"
177
ГОСТ 23670-2019 "Изделия колбасные вареные мясные. Технические условия"
подпункт "в" пункта 107 раздела XI распространяется на придуманные названия
"Докторский", "Диабетичес-кий", "Заказной", "Закусочный", "Калорийный", "Любительский", "Обыкно-
венный", "Особый", "Отдельный", "Столовый", "Чайный",
"Краснодарский" и "Русский"
178
ГОСТ 31498-2012 "Изделия колбасные вареные для детского питания. Технические условия"
подпункт "в" пункта 107 раздела XI распространяется на придуманное название
"Гематогеновый"
179
ГОСТ 31499-2012 "Консервы мясные фаршевые. Технические условия"
подпункт "в" пункта 107 раздела XI распространяется на придуманное название
"Русский"
180
ГОСТ 31501-2012 "Колбасы жареные. Технические условия"
подпункт "в" пункта 107 раздела XI распространяется на придуманные названия "Русский"
и "Украинский"

168
II және III бөлімдер, XI бөлімнің 107-тармағы "в" тармақшасы
МЕМСТ 12425-66 "Ет консервілері. "Львовский" паштеті. Техникалық шарттар"
XI бөлімнің 107-тармағының "в" тармақшасы "Львовский" ойластырылған атауына қолданылады
169
МЕМСТ 12427-77 "Ет консервілері. "Эстонский" паштеті. Техникалық шарттар"
XI бөлімнің 107-тармағының "в" тармақшасы "Эстонский" ойластырылған атауына қолданылады
170
МЕМСТ 16131-86 "Шикілей ысталған шұжықтар. Техникалық шарттар"
XI бөлімнің 107-тармағының "в" тармақшасы "Любительский", "Особенный", "Брауншвейг", "Майкопский" және "Московский" ойластырылған атауларына қолданылады
171
МЕМСТ 16290-86 "Пісірілген-ысталған шұжықтар. Техникалық шарттар"
XI бөлімнің 107-тармағының "в" тармақшасы "Деликатесный", "Любительский" және "Московский" ойластырылған атауларына қолданылады
172
МЕМСТ 16594-85 "Шошқа етінен жасалған шикілей ысталған өнімдер. Техникалық шарттар"
XI бөлімнің 107-тармағының "в" тармақшасы "Воронежский", "Ростовский" және "Тамбовский" ойластырылған атауларына қолданылады
173
МЕМСТ 17482-85 "Шошқа етінен жасалған бұқтырылған және қуырылған өнімдер. Техникалық шарттар"
XI бөлімнің 107-тармағының "в" тармақшасы "Московский" ойластырылған атауына қолданылады
174
МЕМСТ 18255-85 "Шошқа етінен жасалған ысталған-пісірілген өнімдер. Техникалық шарттар"
XI бөлімнің 107-тармағының "в" тармақшасы "Белорусский", "Воронежский", "Ростовский", "Тамбовский" ойластырылған атауларына қолданылады
175
МЕМСТ 18256-85 "Шошқа етінен жасалған ысталған-бұқтырылған өнімдер. Техникалық шарттар"
XI бөлімнің 107-тармағының "в" тармақшасы "Любительский" ойластырылған атауына қолданылады
176
МЕМСТ 20402-2014 "Пісірілген тартылған ет салынған шұжықтар. Техникалық шарттар"
XI бөлімнің 107-тармағының "в" тармақшасы "Деликатесный" және "Люкс" ойластырылған атауларына қолданылады
177
МЕМСТ 23670-2019 "Пісірілген ет шұжық өнімдері. Техникалық шарттар"
XI бөлімнің 107-тармағының "в" тармақшасы "Докторский", "Диабетический" "Заказной", "Закусочный", "Калорийный", "Любительский", "Обыкновенный" "Особый", "Отдельный", "Столовый", "Чайный", "Краснодарский" және "Русский" ойластырылған атауларына қолданылады
178
МЕМСТ 31498-2012 "Балалардың тамақтануына арналған пісірілген шұжық өнімдері. Техникалық шарттар"
XI бөлімнің 107-тармағының "в" тармақшасы "Гематогеновый" ойластырылған атауына қолданылады
179
МЕМСТ 31499-2012 "Тартылған ет консервілері. Техникалық шарттар"
XI бөлімнің 107-тармағының "в" тармақшасы "Русский" ойластырылған атауына қолданылады
180
МЕМСТ 31501-2012 "Қуырылған шұжықтар. Техникалық шарттар"
XI бөлімнің 107-тармағының "в" тармақшасы "Русский" және "Украинский" ойластырылған атауларына қолданылады

181
ГОСТ 31785-2012 "Колбасы полукопченые. Технические условия"
подпункт "в" пункта 107 раздела XI распространяется на придуманные названия "Городской", "Закусочный", "Любительский", "Пикантный", "Венгерский", "Краковский", "Полтавский", "Польский", "Таллинский", "Украинский", "Алтайский", "Армавирский", "Красно-дарский",
"Московский", "Одесский", "Российский",
"Ростовский"
и "Русский"
182
ГОСТ 31786-2012 "Колбасы полукопченые
из конины. Технические условия"
подпункт "в" пункта 107 раздела XI распространяется на придуманное название "Любительский"
183
ГОСТ 31780-2012 "Колбасы вареные
из конины. Технические условия"
подпункт "в" пункта 107 раздела XI распространяется на придуманные названия "Бурятский"
и "Татарский"
184
ГОСТ 31790-2012 "Продукты из свинины вареные. Технические условия"
подпункт "в" пункта 107 раздела XI
распространяется на придуманные названия
"Воронежский",
"Для завтрака", "Ростовский"
и "Тамбовский"
185
ГОСТ 32784-2014 "Холодцы и студни. Технические условия"
подпункт "в" пункта 107 раздела XI распространяется на придуманное название "Закусочный"
186
ГОСТ 32906-2014 "Консервы мясные.
Зельцы. Технические условия"
подпункт "в" пункта 107 раздела XI распространяется
на придуманные названия
"Для завтрака", "Закусочный", "Любительский" и "Пикантный"
187
ГОСТ 33394-2015 "Пельмени замороженные. Технические условия"
подпункт "в" пункта 107 раздела XI распространяется на придуманные названия
"Русский", "Столовый" и "Традиционный"
188
Разделы IХ – XI
ГОСТ 13534-2015 "Консервы мясные
и мясосодержащие. Упаковка, маркировка
и транспортирование"
189
ГОСТ 15846-2002 "Продукция, отправляемая
в районы Крайнего Севера и приравненные
к ним местности. Упаковка, маркировка, транспортирование и хранение"
190
СТ РК 1728-2015 "Мясо и мясные продукты. Упаковка, маркировка, транспортирование
и хранение"
применяется
в отношении продуктов убоя
и мясной продукции
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 19 ноября 2019 г. № 198
ПЕРЕЧЕНЬ

181
МЕМСТ 31785-2012 "Жартылай ысталған шұжықтар. Техникалық шарттар"
XI бөлімнің 107-тармағының "в" тармақшасы "Городской", "Закусочный", "Любительский", "Пикантный", "Венгерский", "Краковский", "Полтавский", "Польский", "Таллинский", "Украинский", "Алтайский", "Армавирский", "Красно-дарский", "Московский", "Одесский", "Российский", "Ростовский" және "Русский" ойластырылған атауларына қолданылады
182
МЕМСТ 31786-2012 "Жылқы етінен жасалған жартылай ысталған шұжықтар. Техникалық шарттар"
XI бөлімнің 107-тармағының "в" тармақшасы "Любительский" ойластырылған атауына қолданылады
183
МЕМСТ 31780-2012 "Жылқы етінен жасалған пісірілген шұжықтар. Техникалық шарттар"
XI бөлімнің 107-тармағының "в" тармақшасы "Бурятский" және "Татарский" ойластырылған атауларына қолданылады
184
МЕМСТ 31790-2012 "Шошқа етінен жасалған пісірілген өнімдер. Техникалық шарттар"
XI бөлімнің 107-тармағының "в" тармақшасы "Воронежский", "Для завтрака", "Ростовский" және "Тамбовский" ойластырылған атауларына қолданылады
185
МЕМСТ 32784-2014 "Дірілдектер және сілікпелер. Техникалық шарттар"
XI бөлімнің 107-тармағының "в" тармақшасы "Закусочный"
ойластырылған атауына қолданылады
186
МЕМСТ 32906-2014 "Ет консервілері. Зельцтер. Техникалық шарттар"
XI бөлімнің 107-тармағының "в" тармақшасы "Для завтрака", "Закусочный", "Любительский" және "Пикантный" ойластырылған атауларына қолданылады
187
МЕМСТ 33394-2015 "Мұздатылған тұшпаралар. Техникалық шарттар"
XI бөлімнің 107-тармағының "в" тармақшасы "Русский", "Столовый" және "Традиционный" ойластырылған атауларына қолданылады
188
IХ – XI бөлімдер
МЕМСТ 13534-2015 "Ет консервілері және құрамында ет бар консервілер. Орау, таңбалау және тасымалдау"
189
МЕМСТ 15846-2002 "Қиыр Шығыс аудандарына және соларға теңестірілген жерлерге жіберілетін өнім. Орау, таңбалау, тасымалдау және сақтау"
190
ҚР СТ 1728-2015 "Ет және ет өнімдері. Орау, таңбалау, тасымалдау және сақтау"
Малды сойғаннан кейінгі өнімдер мен ет өнімдеріне қатысты қолданылады
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 19 қарашадағы
№ 198 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН

международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности мяса и мясной продукции" (ТР ТС 034/2013) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
№ п/п
Элементы технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
1
Раздел III и пункты 15 – 18 раздела V
ГОСТ 4288-76 "Изделия кулинарные
и полуфабрикаты из рубленого мяса.
Правила приемки и методы испытаний" (кроме пунктов 2.8 – 2.10)
2
ГОСТ ISO 5555-2016 "Жиры и масла животные и растительные. Отбор проб"
3
ГОСТ 8285-91 "Жиры животные топленые. Правила приемки и методы испытания"
4
ГОСТ 8756.0-70 "Продукты пищевые консервированные. Отбор проб и подготовка их к испытанию"
5
ГОСТ 9792-73 "Колбасные изделия
и продукты из свинины, баранины, говядины и мяса других видов убойных животных и птиц. Правила приемки и методы отбора проб"
6
ГОСТ Р ИСО 5555-2010 "Животные
и растительные жиры и масла. Отбор проб"
применяется
до даты присоединения Российской Федерации
к ГОСТ ISO 5555-2016
7
ГОСТ Р ИСО 7002-2012 "Продукты сельскохозяйственные пищевые. Схема стандартного метода отбора проб из партии"
8
СТБ ГОСТ Р 51447-2001 (ИСО 3100-1-91) "Мясо и мясные продукты. Методы отбора проб"
9
ГОСТ Р 51447-99 (ИСО 3100-1-91) "Мясо
и мясные продукты. Методы отбора проб"
10
СТБ 1036-97 "Продукты пищевые
и продовольственное сырье. Метод
отбора проб для определения показателей безопасности"
11
СТ РК ГОСТ Р 51447-99 "Мясо и мясные продукты. Методы отбора проб"
12
СТ РК 1729-2007 "Мясо и мясные продукты. Правила приемки и методы испытания"
13
Пункт 6 раздела III
ГОСТ 32921-2014 "Продукция мясной промышленности. Порядок присвоения групп"
14

Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда – "Еттің және ет өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 034/2013) Кеден одағы техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын ұлттық (мемлекеттік) стандарттар тізбесі
Р/с№
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі және атауы
Ескертпе
1
2
3
4
1
III бөлім және V бөлімнің 15 –18- тармақтары
МЕМСТ 4288-76 "Шабылған еттен аспаздық бұйымдар және жартылай фабрикаттар. Қабылдау қағидалары және сынау әдістері" (2.8 – 2.10-тармақтардан басқа)
2
МЕМСТ ISO 5555-2016 "Мал және өсімдік тоңмайлары мен майлары. Сынама алу"
3
МЕМСТ 8285-91 "Ерітілген малдың майы. Қабылдау қағидалары және сынау әдістері"
4
МЕМСТ 8756.0-70 "Консервіленген тамақ өнімдері. Сынама алу және оларды сынауға дайындау"
5
МЕМСТ 9792-73 "Шошқа, қой, сиыр және сойылған малдың басқа да түрлерінің және құс етінен жасалған, шұжық бұйымдары мен өнімдері. Қабылдау қағидалары және сынама алу әдістері"
6
МЕМСТ Р ИСО 5555-2010 "Мал және өсімдік тоңмайлары мен майлары. Сынама алу"
Ресей Федерациясы МЕМСТ ISO 5555-2016 қосылған күнге дейін қолданылады
7
МЕМСТ Р ИСО 7002-2012 "Тағамдық ауыл шаруашылығы өнімдері. Партия ішінен сынама алудың стандартты әдісінің схемасы"
8
СТБ МЕМСТ Р 51447-2001 (ИСО 3100-1-91) "Ет және ет өнімдері. Сынама алу әдістері"
9
МЕМСТ Р 51447-99 (ИСО 3100-1-91) "Ет және ет өнімдері. Сынама алу әдістері"
10
СТБ 1036-97 "Тамақ өнімдері және азық-түліктік шикізат. Қауіпсіздік көрсеткіштерін анықтау үшін сынама алу әдісі"
11
ҚР СТ МЕМСТ Р 51447-99 "Ет және ет өнімдері. Сынама алу әдістері"
12
ҚР СТ 1729-2007 "Ет және ет өнімдері. Қабылдау қағидалары және сынау әдістері"
13
III бөлімнің 6-тармағы
МЕМСТ 32921-2014 "Ет өнеркәсібі өнімі. Топ беру тәртібі"
14

СТБ 1885-2008 "Мясная промышленность. Производство пищевых продуктов. Термины
и определения"
применяется
до даты присоединения Республики Беларусь к
ГОСТ 32921-2014
15
Пункт 7
раздела III
ГОСТ 7269-2015 "Мясо. Методы отбора образцов и органолептические методы определения свежести"
16
ГОСТ 9959-2015 "Мясо и мясные
продукты. Общие условия проведения органолептической оценки"
17
ГОСТ 20235.0-74 "Мясо кроликов. Методы отбора образцов. Органолептические методы определения свежести"
18

СТБ 1885-2008 "Ет өнеркәсібі. Тамақ өнімдерін шығару. Терминдер мен анықтамалар"
Беларусь Республикасы МЕМСТ 32921-2014 қосылған күнге дейін қолданылады
15
III бөлімнің 7-тармағы
МЕМСТ 7269-2015 "Ет. Үлгілерді іріктеп алу әдістері және балғындықты анықтаудың органолептикалық әдістері"
16
МЕМСТ 9959-2015 "Ет және ет өнімдері. Органолептикалық бағалауды жүргізудің жалпы шарттары"
17
МЕМСТ 20235.0-74 "Қоян еті. Үлгілерді іріктеп алу әдістері. Балғындықты анықтаудың органолептикалық әдістері"
18

ГОСТ 29128-91 "Продукты мясные. Термины
и определения по органолептической оценке качества"
19
ГОСТ 33741-2015 "Консервы мясные
и мясосодержащие. Методы определения органолептических показателей, массы нетто
и массовой доли составных частей"
20
СТ РК 1731-2007 "Мясо и мясные продукты. Органолептический метод определения показателей качества"
21
Пункты 7 и 8
раздела III
ГОСТ 20235.1-74 "Мясо кроликов. Методы химического и микроскопического анализа свежести мяса"
22
ГОСТ 23392-2016 "Мясо. Методы химического и микроскопического
анализа свежести"
23
Пункт 8
раздела III

МЕМСТ 29128-91 "Ет өнімдері. Сапаны органолептикалық бағалау жөніндегі терминдер мен анықтамалар"
19
МЕМСТ 33741-2015 "Ет консервілері және құрамында ет бар консервілер. Құрамдас бөліктердің органолептикалық көрсеткіштерін, нетто салмағын және салмақтық үлесін анықтау әдістері"
20
ҚР СТ 1731-2007 "Ет және ет өнімдері. Сапа көрсеткіштерін анықтаудың органолептикалық әдісі"
21
III бөлімнің 7 және 8-тармақтары
МЕМСТ 20235.1-74 "Қоян еті. Ет балғындығына талдау жасаудың химиялық және микроскопиялық әдістері"
22
МЕМСТ 23392-2016 "Ет. Балғындыққа талдау жасаудың химиялық және микроскоптық әдістері"
23
III бөлімнің 8 -тармағы

ГОСТ 9793-2016 "Мясо и мясные продукты. Методы определения влаги"
24
ГОСТ 19496-2013 "Мясо и мясные продукты. Метод гистологического исследования"
25
ГОСТ 31474-2012 "Мясо и мясные продукты. Гистологический метод определения растительных белковых добавок"
26
ГОСТ 31475-2012 "Мясо и мясные продукты. Определение массовой доли растительного (соевого) белка методом электрофореза"
27
ГОСТ 31479-2012 "Мясо и мясные продукты. Метод гистологической идентификации состава"
28

МЕМСТ 9793-2016 "Ет және ет өнімдері. Ылғалдықты анықтау әдістері"
24
МЕМСТ 19496-2013 "Ет және ет өнімдері. Гистологиялық зерттеу әдісі"
25
МЕМСТ 31474-2012 "Ет және ет өнімдері. Өсімдікті ақуыз қоспаларды анықтаудың гистологиялық әдісі"
26
МЕМСТ 31475-2012 "Ет және ет өнімдері. Өсімдікті (соя) ақуыздың салмақтық үлесін электрофорез әдісімен анықтау"
27
МЕМСТ 31479-2012 "Ет және ет өнімдері. Құрамды гистологиялық сәйкестендіру әдісі"
28

ГОСТ 31500-2012 "Мясо и мясные продукты. Гистологический метод определения растительных углеводных добавок"
29
ГОСТ 31796-2012 "Мясо и мясные продукты. Ускоренный гистологический метод определения структурных компонентов состава"
30
ГОСТ 33319-2015 "Мясо и мясные продукты. Метод определения массовой доли влаги"
31
ГОСТ 33608-2015 "Мясо и мясные
продукты. Идентификация немясных ингредиентов растительного происхождения методом газовой хроматографии
с масс-спектрометрическим детектором"
32
Пункт 8
раздела III,
пункт 17 раздела V,
показатели
"жир" и "поваренная соль"
таблиц 1 – 7,
показатель "белок"
таблиц 1 и 3 – 7
приложения 4
"Методика измерений массовых долей жира, белка, влаги, поваренной соли и золы в мясе
и мясной продукции с применением анализаторов пищевых продуктов
FoodScan 2" (свидетельство об аттестации
№ 241.0011/RA.RU.311866/2019 от 25.01.2019)
применяется
до разработки соответст-
вующего межгосудар-ственного стандарта
и внесения его
в настоящий перечень
33
Пункт 15 раздела V,
показатель "Proteus"
разделов I и II приложения 1
ГОСТ 28560-90 "Продукты пищевые. Метод выявления бактерий родов Proteus, Morganella, Providencia"
34
Пункт 15 раздела V,
показатель
"S. аureus" разделов
I – IV и VIII
приложения 1
ГОСТ 31746-2012 (ISO 6888-1:1999,
ISO 6888-2:1999, ISO 6888-3:2003)
"Продукты пищевые. Методы
выявления и определения количества коагулазоположительных стафилококков
и Staphylococcus aureus"
35
ГОСТ 10444.2-94 "Продукты пищевые. Методы выявления и определения количества Staphylococcus aureus"
применяется
до даты присоединения Республики Армения к
ГОСТ 31746-2012
36
Пункт 15 раздела V,
показатель
"бактерии рода Enterococcus"
раздела III приложения 1
ГОСТ 28566-90 "Продукты пищевые.
Метод выявления и определения количества энтерококков"
37
Пункт 15 раздела V,
показатель
"E. сoli"
разделы III и IV приложения 1

МЕМСТ 31500-2012 "Ет және ет өнімдері. Өсімдік көміртекті қоспаларды анықтаудың гистологиялық әдісі"
29
МЕМСТ 31796-2012 "Ет және ет өнімдері. Құрамның құрылымдық компоненттерін анықтаудың гистологиялық әдісі"
30
МЕМСТ 33319-2015 "Ет және ет өнімдері. Ылғалдың салмақтық үлесін анықтау әдісі"
31
МЕМСТ 33608-2015 "Ет және ет өнімдер. Масс-спектрометриялық детектормен газдық хроматография әдісімен өсімдіктен жасалған ет емес ингредиенттерді сәйкестендіру"
32
III бөлімнің 8-тармағы, V бөлімнің 17-тармағы, 1 – 7-кестелердегі "май" және "ас тұзы" көрсеткіштері, 4-қосымшаның 1 және 3 – 7-кестелеріндегі "ақуыз" көрсеткіші
"FoodScan 2 тамақ өнімдерін талдағыштарды қодана отырып, ет пен ен өніміндегі майдың, ақуыздың, ылғалдың, ас тұзының және күлдің салмақтық үлестерін өлшеу әдістемесі" (аттестаттау туралы куәлік № 241.0011/RA.RU.311866/2019 25.01.2019)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
33
V бөлімнің 15-тармағы, 1-қосымшаның I және II бөлімдерінің "Proteus" көрсеткіші
МЕМСТ 28560-90 "Тамақ өнімдері. Proteus, Morganella, Providencia түрлерінің бактерияларын анықтау әдісі"
34
V бөлімнің 15-тармағы, 1-қосымшаның I – IV және VIII бөлімдерінің "S. аureus" көрсеткіші
МЕМСТ 31746-2012 (ISO 6888-1:1999, ISO 6888-2:1999, ISO 6888-3:2003) "Тамақ өнімдері. Коагулаздырасталған стафилококтар мен Staphylococcus aureus анықтау және санын анықтау әдістері"
35
МЕМСТ 10444.2-94 "Тамақ өнімдері. Staphylococcus aureus анықтау және санын анықтау әдістері"
Армения Республикасы МЕМСТ 31746-2012 қосылған күнге дейін қолданылады
36
V бөлімнің 15-тармағы, 1-қосымшаның III бөлімнің "Enterococcus түрі бактериясы" көрсеткіші
МЕМСТ 28566-90 "Тамақ өнімдері. Энтерококтарды анықтау және санын анықтау әдісі"
37
V бөлімнің 15-тармағы, 1-қосымшаның III және IV бөлімдері "E. сoli" көрсеткіші

ГОСТ 30726-2001 "Продукты пищевые. Методы выявления и определения количества бактерий вида Escherichia coli"
38
ГОСТ 31708-2012 "Микробиология пищевых продуктов и кормов. Метод обнаружения
и определения количества презумптивных бактерий Escherichia coli. Метод наиболее вероятного числа"
39
ГОСТ Р 50454-92 (ИСО 3811-79) "Мясо
и мясные продукты. Обнаружение
и учет предполагаемых колиформных бактерий и Escherichia coli (арбитражный метод)"
40
Пункт 15 раздела V, приложения
1 и 2
ГОСТ ISO 4833-2015 "Микробиология пищевой продукции и кормов. Горизонтальный метод подсчета микроорганизмов. Методика
подсчета колоний после инкубации
при температуре 30 °C"
41

МЕМСТ 30726-2001 "Тамақ өнімдері. Escherichia coli түр бактериясын анықтау және санын анықтау әдістері"
38
МЕМСТ 31708-2012 "Тамақ өнімдері мен жем-жөп микробиологиясы. Escherichia coli презумптивтік бактерияларды анықтау және санын анықтау әдісі. Неғұрлым ықтимал сан әдісі"
39
МЕМСТ Р 50454-92 (ИСО 3811-79) "Ет және ет өнімдері. Болжалды колиформдық бактерияларды және Escherichia coli анықтау және есепке алу (арбитраждық әдіс)"
40
V бөлімнің 15-тармағы, 1 және 2-қосымшалар
МЕМСТ ISO 4833-2015 "Тамақ өнімі мен жем-жөп микробиологиясы. Микроорганизмдерді есептеудің көлденең әдісі. 30°C температурада инкубацияланудан колонияларды есептеу әдістемесі"
41

ГОСТ ISO/TS 17728-2017 "Микробиология пищевой цепи. Методы отбора проб пищевой продукции и кормов для микробиологического анализа"
42
ГОСТ 9958-81 "Изделия колбасные
и продукты из мяса. Методы бактериологического анализа"
43
ГОСТ 20235.2-74 "Мясо кроликов.
Методы бактериологического анализа"
44
ГОСТ 21237-75 "Мясо. Методы бактериологического анализа"
45
ГОСТ 31904-2012 "Продукты пищевые. Методы отбора проб для микробиологических испытаний"
46

МЕМСТ ISO/TS 17728-2017 "Тағамдық тізбек микробиологиясы. Микробиологиялық талдау үшін тамақ өнімінен және жем-шөптен сынама алу әдістері"
42
МЕМСТ 9958-81 "Шұжық өнімдері және еттен жасалған өнімдер. Бактериологиялық талдау әдістері"
43
МЕМСТ 20235.2-74 "Қоян еті. Бактериологиялық талдау әдістері"
44
МЕМСТ 21237-75 "Ет. Бактериологиялық талдау әдістері"
45
МЕМСТ 31904-2012 "Тамақ өнімдері. Микробиологиялық сынақ үшін сынама алу әдістері"
46

ГОСТ Р ИСО 17604-2011 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Отбор проб с туши для микробиологического анализа"
47
ГОСТ Р 54354-2011 "Мясо и мясные продукты. Общие требования и методы микробиологического анализа"
48
Пункт 15 раздела V,
показатели "дрожжи" и "плесени"
разделов
I, III и IV приложения 1,
показатель "дрожжи" таблицы 1 приложения 2
ГОСТ ISO 21527-1-2013 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Метод подсчета дрожжевых и плесневых грибов. Часть 1. Методика подсчета колоний
в продуктах, активность воды в которых больше 0,95"
49
ГОСТ ISO 21527-2-2013 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Метод подсчета дрожжевых и плесневых грибов. Часть 2. Методика подсчета колоний
в продуктах, активность воды в которых меньше или равна 0,95"
50
ГОСТ 10444.12-2013 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Методы выявления и подсчета количества дрожжей и плесневых грибов"
51
ГОСТ 28805-90 "Продукты пищевые.
Методы выявления и определения
количества осмотолерантных дрожжей
и плесневых грибов"
52
Пункт 15 раздела V,
показатель
"B. сereus"
раздела III приложения 1 и
таблиц 1 – 3 приложения 2
ГОСТ ISO 21871-2013 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Метод обнаружения и подсчета наиболее вероятного числа Bacillus cereus"
53
ГОСТ 10444.8-2013 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для
животных. Горизонтальный метод подсчета презумптивных бактерий Bacillus cereus. Метод подсчета колоний при
температуре 30 оC"
54
Пункт 15
раздела V,
показатель
"количество мезофильных аэробных и факультативно анаэробных микроорганиз-мов, КОЕ"
разделов I – IV
и VII – X приложения 1,
таблиц 2 и 3 приложения 2,
показатели "дрожжи"
и "плесени"
разделов
I, III и IV приложения 1,
показатель "дрожжи"
таблицы 1 приложения 2
МВИ.МН 4140-2013 "Методика
выполнения измерений количества
дрожжей, плесневых грибов, мезофильных аэробных и факультативно-анаэробных микроорганизмов в пищевых продуктах
и при контроля стерильности поверхностей
с помощью подложек типа RIDA ® COUNT, производства R-Biofarm AG, Германия" (свидетельство об аттестации № 1014/2017
от 17.04.2017)
применяется
до разработки соответст-
вующего межгосудар-ственного стандарта
и внесения его
в настоящий перечень
55
Пункт 15
раздела V,
показатель "сульфитреду-цирующие клостридии"
разделов I – IV приложения 1
и таблицы 3 приложения 2
ГОСТ 29185-2014 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Методы выявления и подсчета сульфитредуцирующих бактерий, растущих в анаэробных условиях"
56
Пункт 15 раздела V,
показатель
"количество мезофильных аэробных и факультативно анаэробных микрооргани-змов, КОЕ"
разделов I – IV и VII – X приложения 1,
таблиц 2 и 3 приложения 2

МЕМСТ Р ИСО 17604-2011 "Тамақ өнімдері мен малдарға арналған жем-шөп микробиологиясы. Микробиологиялық талдау үшін тушадан сынама алу"
47
МЕМСТ Р 54354-2011 "Ет және ет өнімдері. Микробиологиялық талдаудың жалпы талаптары мен әдістері"
48
V бөлімнің 15-тармағы, "ашытқы" және "зеңдер" көрсеткіштері 1-қосымшаның I, III және IV бөлімдері, 2-қосымшаның 1-кестесіндегі "ашытқы" көрсеткіші
МЕМСТ ISO 21527-1-2013 "Тамақ өнімдері мен малдарға арналған жем-шөп микробиологиясы. Ашытқыны және зеңді саңырауқұлақтарды есептеу әдісі. 1-бөлім. Олардағы судың белсенділігі 0,95-тен артық өнімдердегі колонияларды есептеу әдістемесі"
49
МЕМСТ ISO 21527-2-2013 "Тамақ өнімдері мен малдарға арналған жем-шөп микробиологиясы. Ашытқы және зеңді саңырауқұлақтарды есептеу әдісі. 2-бөлім. Олардағы судың белсенділігі 0,95-тен аз немесе оған тең өнімдердегі колонияларды есептеу әдістемесі"
50
МЕМСТ 10444.12-2013 "Тамақ өнімдері мен малдарға арналған жем-шөп микробиологиясы. Ашытқыны және зеңді саңырауқұлақтарды анықтау және олардың санын есептеу әдістері"
51
МЕМСТ 28805-90 "Тамақ өнімдері. Осмотолерантты ашытқы және зеңді саңырауқұлақтарды анықтау және олардың санын есептеу әдістері"
52
V бөлімнің 15-тармағы, 1-қосымшаның III бөлімінің және 2-қосымшаның 1 – 3-кестелерінің "B. сereus" көрсеткіші
МЕМСТ ISO 21871-2013 "Тамақ өнімдері мен малдарға арналған жем-жөп микробиологиясы. Bacillus cereus анықтау және неғұрлым ықтимал санын есептеу әдісі"
53
МЕМСТ 10444.8-2013 "Тамақ өнімдері мен малдарға арналған жем-жөп микробиологиясы. Bacillus cereus презумптивтік бактерияларды есептеудің көлденең әдісі. 30оC температура кезінде колонияларды есептеу әдісі"
54
V бөлімнің15-тармағы, 1-қосымшаның I – IV және VII – X бөлімдерінің, 2-қосымшаның 2 және 3-кестелерінің "мезофильдік аэробтық және факультативті анаэробтық микрооргани-змдер, КОЕ саны" көрсеткіші, 1-қосымшаның I, III және IV бөлімдерінің "ашытқы" және "зеңдер" көрсеткіштері, 2-қосымшаның 1-кестесінің "ашытқы" көрсеткіші
МВИ.МН 4140-2013 "Тамақ өнімдерінде ашытқы, зең грибтарын, мезофильдік аэробтық және факультативтік-анаэробтық микроорганизмдердің санын өлшеуді және RIDA ® COUNT, R -Biofarm AG типтес Германия өндірген беттердегі стерильділікті бақылау кезінде орындау әдістемесі" (аттестаттау туралы куәлік № 1014/2017 17.04.2017)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
55
V бөлімнің 15-тармағы, 1-қосымшаның I – IV бөлімдерінің және 2-қосымшаның 3-кестесінің "сульфитреду-цирлеуші клостридиялар" көрсеткіші
МЕМСТ 29185-2014 "Тамақ өнімдері мен малдарға арналған жем-жөп микробиологиясы. Анаэробтық жағдайларда өсетін сульфитредуцирлеуші бактерияларды анықтау және есептеу әдістері"
56
V бөлімнің 15-тармағы, "мезофильді аэробтық және факультативтік-анаэробтық микрооргани-змдердің саны, КОЕ" көрсеткіші 1-қосымшаның I – IV және VII – X бөлімдері, 2-қосымшаның 2 және 3-кестелері

ГОСТ 10444.15-94 "Продукты пищевые. Методы определения количества мезофильных аэробных и факультативно-анаэробных микроорганизмов"
57
Пункт 15
раздела V,
показатель "бактерии группы кишечной палочки (колиформы)"
разделов 1 – 4
и 7 – 10 приложения 1
и таблицы 3 приложения 2
ГОСТ 31747-2012 "Продукты пищевые. Методы выявления и определения
количества бактерий группы кишечных палочек (колиформных бактерий)"
58
Пункт 15
раздела V,
показатели промышленной стерильности консервов
разделов V и VI приложения 1
и таблиц 1 – 3 приложения 2
ГОСТ 30425-97 "Консервы. Метод определения промышленной стерильности"
59
Пункт 15
раздела V,
показатель "мезофильные клостридии"
таблицы 1 приложения 2
ГОСТ 10444.7-86 "Продукты пищевые. Методы выявления ботулинических токсинов и Clostridium botulinum"
60
ГОСТ 10444.9-88 "Продукты пищевые.
Метод определения Clostridium perfringens"
61
ГОСТ 31744-2012 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Метод подсчета колоний Clostridium perfringens"
62
Пункт 15
раздела V,
показатель
"молочнокис-лые микроорга-низмы"
таблиц 1 и 2 приложения 2
ГОСТ 10444.11-89 "Продукты пищевые. Методы определения молочнокислых микроорганизмов"
применяется
до 01.01.2021
63
ГОСТ 10444.11-2013 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Методы выявления и подсчета количества мезофильных молочнокислых микроорганизмов"
64
Пункт 15
раздела V,
показатель "ртуть" приложения 3
ГОСТ 26927-86 "Сырье и продукты
пищевые. Методы определения ртути"
65
ГОСТ 34427-2018 "Продукты пищевые
и корма для животных. Определение ртути методом атомно-абсорбционной спектрометрии на основе эффекта Зеемана"
66
ГОСТ 33412-2015 "Сырье и продукты пищевые. Определение массовой доли ртути методом беспламенной атомной абсорбции"
67
ГОСТ Р 53183-2008 "Продукты
пищевые. Определение следовых
элементов. Определение ртути методом атомно-абсорбционной спектрометрии холодного пара с предварительной минерализацией пробы под давлением"
68
Пункт 15
раздела V,
показатель "мышьяк"
приложения 3

МЕМСТ 10444.15-94 "Тамақ өнімдері. Мезофильді аэробтық және факультативтік-анаэробтық микроорганизмдердің санын анықтау әдістері"
57
V бөлімнің 15-тармағы, 1-қосымшаның 1 – 4 және 7 – 10 бөлімдерінің және 2-қосымшаның 3-кестесінің "ішек таяқшалары тобы бактериялары (колиформдар)" көрсеткіші
МЕМСТ 31747-2012 "Тамақ өнімдері. Ішек таяқшалары тобы бактерияларын (колиформдық бактериялар) анықтау және олардың санын анықтау әдісі"
58
V бөлімнің15-тармағы, 1-қосымшаның V және VI бөлімдерінің және 2-қосымшаның
1 – 3-кестелерінің консервілердің өнеркәсіптік стерильдігінің көрсеткіштері
МЕМСТ 30425-97 "Консервілер. Өнеркәсіптік стерильдікті анықтау әдісі"
59
V бөлімнің 15-тармағы, 2-қосымшаның 1-кестесінің "мезофильді клостридиялар" көрсеткіші
МЕМСТ 10444.7-86 "Тамақ өнімдері. Ботулиникалық токсиндерді және Clostridium botulinum анықтау әдістері"
60
МЕМСТ 10444.9-88 "Тамақ өнімдері. Clostridium perfringens анықтау әдісі"
61
МЕМСТ 31744-2012 "Тамақ өнімдері мен малдарға арналған жем-жөп микробиологиясы. Clostridium perfringens колонияларын есептеу әдісі"
62
V бөлімнің 15-тармағы, 2-қосымшаның 1 және 2-кестелерінің "сүтқышқылы микроорга-низмдері" көрсеткіші
МЕМСТ 10444.11-89 "Тамақ өнімдері. Сүтқышқылы микроорганизмдерін анықтау әдістері"
01.01.2021 дейін қолданылады
63
МЕМСТ 10444.11-2013 "Тамақ өнімдері мен малдарға арналған жем-жөп микробиологиясы. Мезофильді сүтқышқылы микроорганизмдерін анықтау және олардың санын есептеу әдістері"
64
V бөлімнің 15-тармағы, 3-қосымшаның "сынап" көрсеткіші
МЕМСТ 26927-86 "Шикізат және тамақ өнімдері. Сынапты анықтау әдістері"
65
МЕМСТ 34427-2018 "Тамақ өнімдері және малдарға арналған жем-шөп. Сынапты Зееман тиімділігі негізінде атомды-абсорбциялық спектрометрия әдісімен анықтау"
66
МЕМСТ 33412-2015 "Шикізат және тамақ өнімдері. Сынаптың салмақтық үлесін отсыз атомдық абсорбция әдісімен анықтау"
67
МЕМСТ Р 53183-2008 "Тамақ өнімдері. Қалдық элементтерді анықтау. Сынаманы қысыммен алдын ала минералдаумен суық бу атомды-абсорбциялық спектрометрия әдісімен сынапты анықтау"
68
V бөлімнің 15-тармағы, 3-қосымшаның "мышьяк" көрсеткіші

ГОСТ 31707-2012 (EN 14627:2005) "Продукты пищевые. Определение следовых элементов. Определение общего мышьяка и селена методом атомно-абсорбционной
спектрометрии с генерацией гидридов
с предварительной минерализацией пробы
под давлением"
69
ГОСТ 26930-86 "Сырье и продукты пищевые. Метод определения мышьяка"
70
ГОСТ 31266-2004 "Сырье и продукты пищевые. Атомно-абсорбционный метод определения мышьяка"
71
ГОСТ 31628-2012 "Продукты пищевые
и продовольственное сырье. Инверсионно-вольтамперометрический метод определения массовой концентрации мышьяка"
72

МЕМСТ 31707-2012 (EN 14627:2005) "Тамақ өнімдері. Қалдық элементтерді анықтау. Сынаманы қысыммен алдын ала минералдаумен гидридтерді генерациялай отырып, атомды-абсорбциялық спектрометрия әдісімен жалпы мышьяк пен селенді анықтау"
69
МЕМСТ 26930-86 "Шикізат және тамақ өнімдері. Мышьякты анықтау әдісі"
70
МЕМСТ 31266-2004 "Шикізат және тамақ өнімдері. Мышьякты анықтаудың атомды-абсорбциялық әдісі"
71
МЕМСТ 31628-2012 "Тамақ өнімдері және азық-түліктік шикізат. Мышьяктың салмақтық шоғырлануын анықтаудың инверсиялық-вольтамперометриялық әдісі"
72

ГОСТ 33411-2015 "Сырье и продукты пищевые. Определение массовой доли мышьяка методом атомной абсорбции
с генерацией гидридов"
73
СТБ EN 14546-2015 "Продукция пищевая. Определение следовых элементов. Определение общего мышьяка методом атомно-абсорбционной спектрометрии
с генерацией гидридов после сухого озоления"
74
АСТ 313-2009 "Сырье и продукты пищевые.
Атомно-абсорбционный метод определения мышьяка"
75
ГОСТ Р 51766-2001 "Сырье и продукты пищевые. Атомно-абсорбционный метод определения мышьяка"
76
Пункт 15
раздела V,
показатель "свинец" приложения 3
ГОСТ 26932-86 "Сырье и продукты пищевые. Методы определения свинца"
77

МЕМСТ 33411-2015 "Шикізат және тамақ өнімдері. Гидридтерді генерациялай отырып атомдық абсорбция әдісімен мышьяктың салмақтық үлесін анықтау"
73
СТБ EN 14546-2015 "Тамақ өнімі. Қалдық элементтерді анықтау. Құрғақтай күлге айналдырудан кейін гидридтерді генерациялай отырып, атомды-абсорбциялық спектрометрия әдісімен жалпы мышьякты анықтау"
74
АСТ 313-2009 "Шикізат және тамақ өнімдері. Мышьякты анықтаудың атомды-абсорбциялық әдісі"
75
МЕМСТ Р 51766-2001 "Шикізат және тамақ өнімдері. Мышьякты анықтаудың атомды-абсорбциялық әдісі"
76
V бөлімнің 15-тармағы, 3-қосымшаның "қорғасын" көрсеткіші
МЕМСТ 26932-86 "Шикізат және тамақ өнімдері. Қорғасынды анықтау әдістері"
77

СТБ 1315-2002 "Продукты консервированные. Методика определения содержания олова
и свинца методом инверсионной вольтамперометрии на анализаторах типа ТА"
78
СТ РК СТБ 1315-2008 "Продукты консервированные. Методика определения содержания олова и свинца методом инверсионной вольтамперометрии
на анализаторах типа ТА"
79
Пункт 15
раздела V,
показатель "кадмий" приложения 3
ГОСТ 26933-86 "Сырье и продукты пищевые. Методы определения кадмия"
80
Пункт 15
раздела V,
показатель "хром" приложения 3
ГОСТ 33425-2015 "Мясо и мясные продукты. Определение никеля, хрома и кобальта методом электротермической атомно-абсорбционной спектрометрии"
81
МВИ.МН 5729-2016 "Определение
хрома, железа, никеля, меди, цинка
в пищевых продуктах и сырье методом
масс-спектрометрии с индуктивносвязанной плазмой" (свидетельство об аттестации
№ 997/2016 от 23.12.2016)
применяется
до разработки соответст-
вующего межгосудар-ственного стандарта
и внесения его
в настоящий перечень
82
Пункт 15
раздела V,
показатели "свинец"
и "кадмий" приложения 3
ГОСТ EN 14084-2014 "Продукты
пищевые. Определение следовых элементов. Определение содержания свинца, кадмия, цинка, меди и железа с помощью атомно-абсорбционной спектрометрии после микроволнового разложения"
83
ГОСТ 30178-96 "Сырье и продукты пищевые. Атомно-абсорбционный метод определения токсичных элементов"
84
ГОСТ 33426-2015 "Мясо и мясные продукты. Определение свинца и кадмия методом электротермической атомно-абсорбционной спектрометрии"
85
ГОСТ 33824-2016 "Продукты пищевые
и продовольственное сырье. Инверсионно-вольтамперометрический метод определения содержания токсичных элементов (кадмия, свинца, меди и цинка)"
86
СТ РК EN 14082-2013 "Пищевые продукты. Определение трассирующих элементов. Определение содержания свинца, кадмия, цинка, меди, железа и хрома спектрометрическим методом атомной абсорбции после сухого озоления"
87
СТБ 1313-2002 "Продукты пищевые и сырье продовольственное. Методика определения содержания токсичных элементов цинка, кадмия, свинца, меди методом инверсионной вольтамперометрии на анализаторах типа ТА"
88
Пункт 15 раздела V,
показатели
"свинец", "кадмий"
и "мышьяк"
приложения 3
ГОСТ 30538-97 "Продукты пищевые. Методика определения токсичных элементов атомно-эмиссионным методом"
89
Пункт 15
раздела V,
показатели "свинец", "кадмий"
и "хром" приложения 3
ГОСТ EN 14083-2013 "Продукты пищевые. Определение следовых элементов. Определение свинца, кадмия, хрома
и молибдена с помощью атомно-абсорбционной спектрометрии с атомизацией в графитовой печи с предварительной минерализацией пробы при повышенном давлении"
90

СТБ 1315-2002 "Өнімдер консервіленген. ТА типтес анализаторларда қалайы мен қорғасынның болуын инверсиялық вольтамперометрия әдісімен анықтау әдістемесі"
78
ҚР СТ СТБ 1315-2008 "Консервіленген өнімдер. ТА типтес анализаторларда қалайы мен қорғасынның болуын инверсиялық вольтамперометрия әдісімен анықтау әдістемесі"
79
V бөлімнің 15-тармағы, 3- қосымшаның "кадмий" көрсеткіші
МЕМСТ 26933-86 "Шикізат және тамақ өнімдері. Кадмийді анықтау әдістері"
80
V бөлімнің 15-тармағы, 3-қосымшаның "хром" көрсеткіші
МЕМСТ 33425-2015 "Ет және ет өнімдері. Электротермиялық атомды-абсорбциялық спектрометрия әдісімен никельді, хромды және кобальтты анықтау"
81
МВИ.МН 5729-2016 "Индуктивті байланысты плазмамен масс-спектрометрия әдісімен тамақ өнімдері мен шикізаттағы хромды, темірді, никельді, мысты, мырышты анықтау" (аттестаттау туралы куәлік № 997/2016 23.12.2016)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
82
V бөлімнің 15-тармағы, 3-қосымшаның"қорғасын" және "кадмий" көрсеткіштері
МЕМСТ EN 14084-2014 "Тамақ өнімдері. Қалдық элементтерді анықтау. Микротолқынды ыдырағаннан кейін атомды-абсорбциялық спектрометрия көмегімен қорғасынның, кадмийдің, мырыштың, мыстың және темірдің болуын анықтау"
83
МЕМСТ 30178-96 "Шикізат және тамақ өнімдері. Уытты элементтерді атомды-абсорбциялық әдіспен анықтау"
84
МЕМСТ 33426-2015 "Ет және ет өнімдері. Электротермиялық атомды-абсорбциялық спектрометрия әдісімен қорғасынды және кадмийді анықтау"
85
МЕМСТ 33824-2016 "Тамақ өнімдері және азық-түліктік шикізат. Уытты элементтердің (кадмий, қорғасын, мыс және мырыш) болуын анықтаудың инверсиялық-вольтамперометриялық әдісі"
86
ҚР СТ EN 14082-2013 "Тамақ өнімдері. Трассалаушы элементтерді анықтау. Құрғақтай күлге айналдырудан кейін атомдық абсорбция спектрометриялық әдісімен қорғасынның, кадмийдің, мырыштың, мыстың, темірдің және хромның болуын анықтау"
87
СТБ 1313-2002 "Тамақ өнімдері және азық-түліктік шикізат. ТА типтес анализаторларда инверсиялық вольтамперометрия әдісімен уытты элементтерді мырышты, кадмийді, қорғасынды, мысты анықтау әдістемесі"
88
V бөлімнің 15-тармағы, 3-қосымшаның "қорғасын", "кадмий" және "мышьяк"
көрсеткіштері
МЕМСТ 30538-97 "Тамақ өнімдері. Уытты элементтерді атомды-эмиссиялық әдіспен анықтау әдістемесі"
89
V бөлімнің 15-тармағы, 3-қосымшаның "қорғасын", "кадмий" және "хром" көрсеткіштері
МЕМСТ EN 14083-2013 "Тамақ өнімдері. Қалдық элементтерді анықтау. Жоғары қысым кезінде сынаманы алдын ала минералдай отырып, графит пешінде атомдандырумен атомды-абсорбциялық спектрометрия көмегімен қорғасынды, кадмийді, хромды және молибденді анықтау"
90

СТБ EN 14082-2014 "Продукты пищевые. Определение следовых элементов. Определение содержания свинца, кадмия, цинка, меди, железа и хрома с помощью атомно-абсорбционной спектрометрии
(ААС) после сухого озоления"
91
Пункт 15
раздела V,
показатели "мышьяк", "кадмий", "ртуть"
и "свинец" приложения 3
СТБ EN 13805-2012 "Продукты пищевые. Определение следовых элементов. Разложение под давлением"
92
СТБ EN 15763-2015 "Продукция
пищевая. Определение следовых элементов. Определение мышьяка, кадмия, ртути
и свинца в пищевой продукции методом
масс-спектрометрии с индуктивно связанной плазмой (ИСП-МС) после минерализации
под давлением"
93
Пункт 15
раздела V,
показатели
"ГХЦГ (a-, b-, g- изомеры)"
и "ДДТ и его метаболиты"
приложения 3
ГОСТ EN 1528-1-2014 "Продукты пищевые
с большим содержанием жира. Определение пестицидов и полихлорированных бифенилов (ПХБ). Часть 1. Общие положения"
94
ГОСТ EN 1528-2-2014 "Продукты пищевые
с большим содержанием жира. Определение пестицидов и полихлорированных бифенилов (ПХБ). Часть 2. Экстракция жира, пестицидов и ПХБ и определение содержания жира"
95
ГОСТ EN 1528-3-2014 "Пищевая продукция
с большим содержанием жира. Определение пестицидов и полихлорированных бифенилов (ПХБ). Часть 3. Методы очистки"
96
ГОСТ EN 1528-4-2014 "Пищевая продукция
с большим содержанием жира. Определение пестицидов и полихлорированных бифенилов (ПХБ). Часть 4. Определение, методы подтверждения, прочие положения"
97
ГОСТ 32308-2013 "Мясо и мясные продукты. Определение содержания хлорорганических пестицидов методом газожидкостной хроматографии"
98
СТ РК 2011-2010 "Вода, продукты питания, корма и табачные изделия. Определение хлорорганических пестицидов хроматографическими методами"
99
Пункт 15
раздела V,
показатель "диоксины" приложения 3
ГОСТ 34449-2018 "Продукты пищевые, продовольственное сырье, корма, кормовые добавки. Определение массовой доли диоксинов методом хромато-масс-спектрометрии высокого разрешения"
100
АСТ 348-2012 "Методы отбора проб
и анализа для контроля уровней диоксинов (ПХДД/ПХДФ), и диоксин-подобных ПХБ
и диоксин-неподобных ПХБ в определенных пищевых продуктах"
101
Пункт 15
раздела V,
показатель
"левомицетин
(хлорам-феникол)" приложения 3
МВИ.МН 2436-2015 "Методика выполнения измерений содержания хлорамфеникола (левомицетина) в продукции животного происхождения с использованием
тест-систем RIDASCREEN® Chloramphenicol и ПРОДОСКРИН®Хлорамфеникол" (свидетельство об аттестации № 919/2015
от 30.12.2015)
применяются
до разработки соответст-
вующих межгосудар-ственных стандартов
и внесения их
в настоящий перечень

СТБ EN 14082-2014 "Тамақ өнімдері. Қалдық элементтерді анықтау. Құрғақтай күлге айналдырудан кейін атомды-абсорбциялық спектрометрия (ААС) көмегімен қорғасынның, кадмийдің, мырыштың, мыстың, темірдің және хромның болуын анықтау"
91
V бөлімнің 15-тармағы, 3-қосымшаның "мышьяк", "кадмий", "сынап" және "қорғасын" көрсеткіштері
СТБ EN 13805-2012 "Тамақ өнімдері. Қалдық элементтерді анықтау. Қысыммен ыдырау"
92
СТБ EN 15763-2015 "Тамақ өнімі. Қалдық элементтерді анықтау. Қысыммен минералдаудан кейін индуктивті байланысқан плазмамен (ИСП-МС) масс-спектрометрия әдісімен тамақ өніміндегі мышьякты, кадмийді, сынапты және қорғасынды анықтау"
93
V бөлімнің 15-тармағы, 3-қосымшаның "ГХЦГ (a-, b-, g- изомерлері)" және "ДДТ және оның метаболиттері" көрсеткіштері
МЕМСТ EN 1528-1-2014 "Құрамында май көп тамақ өнімдері. Пестицидтерді және полихлорланған бифенилдерді (ПХБ) анықтау. 1-бөлім. Жалпы ережелер"
94
МЕМСТ EN 1528-2-2014 "Құрамында май көп тамақ өнімдері. Пестицидтерді және полихлорланған бифенилдерді (ПХБ) анықтау. 2-бөлім. Майдың, пестицидтер мен ПХБ экстракциясын және майдың болуын анықтау"
95
МЕМСТ EN 1528-3-2014 "Құрамында май көп тамақ өнімдері. Пестицидтерді және полихлорланған бифенилдерді (ПХБ) анықтау. 3-бөлім. Тазарту әдістері"
96
МЕМСТ EN 1528-4-2014 "Құрамында май көп тамақ өнімдері. Пестицидтерді және полихлорланған бифенилдерді (ПХБ) анықтау. 4-бөлім. Анықтау, растау әдістері, басқа ережелер"
97
МЕМСТ 32308-2013 "Ет және ет өнімдері. Газды-сұйықтықты хроматография әдісімен хлорорганикалық пестицидтердің болуын анықтау"
98
ҚР СТ 2011-2010 "Су, тамақ өнімдері, жем-шөп және темекі бұйымдары. Хроматографиялық әдістермен хлорорганикалық пестицидтердің болуын анықтау"
99
V бөлімнің 15-тармағы, 3-қосымшаның "диоксиндер" көрсеткіші
МЕМСТ 34449-2018 "Тамақ өнімдері, азық-түліктік шикізат, жем-шөптер, жем-шөп қоспалары. Жоғары рұқсатты хромато-масс-спектрометрия әдісімен диоксиндердің салмақтық үлесін анықтау"
100
АСТ 348-2012 "Сынама алу және белгілі бір тамақ өнімдерінде диоксиндер (ПХДД/ПХДФ) және диоксин сияқты ПХБ және диоксин сияқты емес ПХБ деңгейлерін бақылау үшін талдау әдістері"
101
V бөлімнің 15-тармағы, 3-қосымшаның "левомицетин (хлорам-феникол)" көрсеткіші
МВИ.МН 2436-2015 "RIDASCREEN® Chloramphenicol және ПРОДОСКРИН®Хлорамфеникол тест-жүйелерін пайдалана отырып, малдан алынған өнімде хлорамфениколдың (левомицетиннің) болуын өлшеуді орындау әдістемесі" (аттестаттау туралы куәлік № 919/2015 30.12.2015)
тиісті мемлекетаралық стандарттар әзірленгенге және олар осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады

102
МВИ.МН 4230-2015 "Определение содержания левометицина (хлорамфеникола)
в молоке, сухом молоке, мясе и меде
методом иммуноферментного анализа
с использованием набора реагентов
MaxSignal для определения хлорамфеникола. Методика выполнения измерений" (свидетельство об аттестации № 893/2015
от 17.07.2015)
103
МВИ.МН 4678-2018 "Методика выполнения измерений содержания хлорамфеникола (левометицина) в продукции животного происхождения методом иммуноферментного анализа с использованием наборов реагентов MaxSignal (R) Сhloramphenicol (CAP) ELISA Test Kit и ИФА-антибиотик – хлорамфеникол"
(свидетельство об аттестации № 1119/2018
от 03.08.2018)
104
МВИ.МН 4790-2013 "Определение содержания остаточных количеств левомицетина (хлорамфеникола) в сырье животного происхождения и пищевых продуктах методом ВЭЖХ-МС/МС. Методика выполнения измерений" (свидетельство
об аттестации № 809/2013 от 29.11.2013)
105
МВИ.МН 4846-2014 "Определение хлорамфеникола в сырье и продукции животного происхождения. Методика выполнения измерений методом иммуноферментного анализа
с использованием набора реагентов
"ИФА-хлорамфеникол" (свидетельство
об аттестации № 824/2014 от 21.02.2014)
106
МИ 1013-1-2018 (МВИ.МН 4230-2015) "Продукция животного происхождения. Методика измерений содержания хлорамфеникола (левомицетина) методом ИФА с использованием наборов реагентов MaxSignal Chloramphenicol (CAP) ELISA
Test Kit производства производства BIOO Scientific Corporation (США) и ИФА антибиотик – хлорамфеникол" (свидетельство об аттестации № 2324/420-RA.RU.311703-2017 от 31.01.2018)
107
МИ 1013-2-2018 (МВИ.МН 4678-2015) "Продукция животного происхождения. Методика измерений содержания хлорамфеникола (левомицетина) методом ИФА с использованием наборов реагентов MaxSignal Chloramphenicol (CAP) ELISA
Test Kit производства производства BIOO Scientific Corporation (США) и ИФА антибиотик – хлорамфеникол" (свидетельство
об аттестации № 2320/420-RA.RU.311703-2017
от 31.01.2018)
108
Пункты 15 и 18
раздела V,
показатели
"тетрацикли-новая группа"
приложения 3 и
"доксициклин" таблицы 1 приложения 5
ГОСТ 31694-2012 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод
определения остаточного содержания антибиотиков тетрациклиновой группы
с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором"
109
Пункты 15 и 18
раздела V,
показатели
"тетрацикли-новая группа"
приложения 3,
"все вещества сульфанил-амидной группы (сульфанил-амиды)" и
"доксициклин" таблицы 1 приложения 5
МВИ.МН 2643-2007 "Методика выполнения измерения количества сульфаметазина
в молоке, мясе, почках с использованием
тест-системы Ридаскрин(R) Сульфаметазин"
(свидетельство об аттестации № 427/2007
от 13.03.2007)
применяется
до разработки соответст-
вующего межгосудар-ственного стандарта
и внесения его
в настоящий перечень

102
МВИ.МН 4230-2015 "Хлорамфениколды анықтауға арналған MaxSignal реагенттерінің жиынтығын пайдалана отырып, иммуноферменттік талдау әдісімен сүтте, құрғақ сүтте, етте және балда левометициннің (хлорамфениколдың) болуын анықтау. Өлшеулерді орындау әдістемесі" (аттестаттау туралы куәлік № 893/2015 17.07.2015)
103
МВИ.МН 4678-2018 "MaxSignal (R) Сhloramphenicol (CAP) ELISA Test Kit және ИФА-антибиотик – хлорамфеникол реагенттерінің жиынтығын пайдалана отырып, иммуноферменттік талдау әдісімен малдан алынған өнімде хлорамфениколдың (левометициннің) болуын өлшеулерді орындау әдістемесі" (аттестаттау туралы куәлік № 1119/2018 03.08.2018)
104
МВИ.МН 4790-2013 "Малдан алынған шикізатта және тамақ өнімдерінде левомицетиннің (хлорамфениколдың) қалдық мөлшерінің болуын ВЭЖХ-МС/МС әдісімен анықтау. Өлшеулерді орындау әдістемесі" (аттестаттау туралы куәлік № 809/2013 29.11.2013)
105
МВИ.МН 4846-2014 "Шикізаттағы және малдан алынған өнімдегі хлорамфениколды анықтау. "ИФА-хлорамфеникол" реагенттерінің жиынтығын пайдалана отырып иммуноферменттік талдау әдісімен өлшеулерді орындау әдістемесі" (аттестаттау туралы куәлік № 824/2014 21.02.2014)
106
МИ 1013-1-2018 (МВИ.МН 4230-2015) "Малдан алынған өнім. BIOO Scientific Corporation(АҚШ) өндірген MaxSignal Chloramphenicol (CAP) ELISA Test Kit және ИФА антибиотик – хлорамфеникол реагенттерінің жиынтығын пайдалана отырып, ИФА әдісімен хлорамфениколдың (левомицетиннің) болуын өлшеу әдістемесі" (аттестаттау туралы куәлік № 2324/420-RA.RU.311703-2017 31.01.2018)
107
МИ 1013-2-2018 (МВИ.МН 4678-2015) "Малдан алынған өнім. BIOO Scientific Corporation (АҚШ) өндірген MaxSignal Chloramphenicol (CAP) ELISA Test Kit және ИФА антибиотик – хлорамфеникол реагенттерінің жиынтығын пайдалана отырып, ИФА әдісімен хлорамфениколдың (левомицетиннің) болуын өлшеу әдістемесі" (аттестаттау туралы куәлік № 2320/420-RA.RU.311703-2017 31.01.2018)
108
V бөлімнің 15 және 18-тармақтары, 3-қосымшаның"тетрацик-лин тобы" және 5-қосымшаның 1-кестесінің "доксициклин" көрсеткіштері
МЕМСТ 31694-2012 "Тамақ өнімдері, азық-түліктік шикізат. Масс-спектрометриялық детектормен тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография көмегімен тетрациклин тобындағы антибиотиктердің қалдығын анықтау әдісі"
109
V бөлімнің 15 және 18-тармақтары, 3-қосымшаның "тетрациклин тобы", 5-қосымшаның 1-кестесінің "сульфанил-амид тобының барлық заттары (сульфанил-амидтер)" және
"доксициклин" көрсеткіштері
МВИ.МН 2643-2007 "Ридаскрин(R) Сульфаметазин тест-жүйесін пайдалана отырып, сүтте, етте, бүйректерде сульфаметазиннің болуын өлшеуді орындау әдістемесі" (аттестаттау туралы куәлік № 427/2007 13.03.2007)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады

110
Пункты 15 и 18
раздела V,
показатели
"все вещества сульфанил-амидной группы (сульфанил-амиды)",
"тиамфеникол",
"метронидазол/
диметридазол/
ронидазол/
дапсон/ клотримазол/
аминитризол/
тинидазол",
"бензилпени-циллин/ пенетамат",
"ампициллин",
"амокси-циллин",
"клокса-циллин",
"диклокса-циллин", "оксациллин",
"феноксиметил-пенициллин",
"триметоприм",
"флор-феникол",
"апрамицин",
"данофло-ксацин",
"линкомицин/
клиндамицин",
"марбофло-ксацин", "нафциллин", "неомицин",
"нитрофураны (включая фуразолидон)",
"оксолиновая кислота", "спектино-мицин", "спирамицин"
"стрептомицин/ дигидро-стрептомицин", "тилозин", "цефтиофур", "цефалексин", "цефкином", "цефапирин"
"ципрофло-ксацин/ энрофлоксацин/
пефлоксацин/ офлоксацин/ норфлоксацин",
"эритромицин"
таблицы 1 приложения 5,
"бацитрацин" приложения 3
и таблицы 1 приложения 5,
"левомицетин (хлорам-феникол)",
тетрацикли-новая группа"
приложения 3
ГОСТ 34285-2017 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод обнаружения химиотерапевтических лекарственных средств для ветеринарного применения с помощью иммуноферментного анализа с хемилюминесцентной детекцией
с использованием технологии биочипов"
применяется
в отношении показателей "дапсон", "нитрофураны (включая фуразолидон)", "оксациллин",
"тетрацикли-новая группа", "оксолиновая кислота", "спектино-мицин", "спирамицин", "стрептомицин/ дигидро-стрептомицин",
"все вещества сульфанил-амидной группы (сульфанил-амиды)", "тиамфеникол", "тилозин", "триметоприм",
"феноксиметил-пенициллин", "цефтиофур", "цефалексин", "цефкином", "цефапирин",
"ципро-флоксацин/ энрофлоксацин/
пефлоксацин/ офлоксацин/ норфлоксацин",
"эритромицин",
"амоксициллин",
"ампициллин", "апрамицин", "бацитрацин",
"бензил-пенициллин/
пенетамат",
"дано-флоксацин", "диклокса-циллин",
"марбо-флоксацин"
111
ГОСТ 34480-2018 "Мясо и мясные
продукты. Метод определения амфениколов
и пенициллинов методом тандемной жидкостной масс-спектрометрии"
применяется
в отношении показателей "хлорам-феникол", "флорфеникол", "тиамфеникол", "бензил-пенициллин", "ампициллин", "диклокса-циллин", "оксациллин", "феноксиметил-пенициллин", "клоксациллин", "амоксициллин", "нафциллин"
112
АСТ ГОСТ Р 54904-2012 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания сульфаниламидов, нитроимидазолов, пенициллинов, амфениколов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии
с масс-спектрометрическим детектором"
применяются
в отношении показателей "метронидазол/
диметридазол/
ронидазол/ тинидазол",
113
ГОСТ Р 54904-2012 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания сульфаниламидов, нитроимидазолов, пенициллинов, амфениколов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором"
"оксациллин",
"все вещества сульфанил-амидной группы (сульфанил-амиды)", "триметоприм",
"феноксиметил-пенициллин", "флорфеникол",
"амоксициллин",
"ампициллин",
"бензил-пенициллин/
пенетамат", "диклокса-циллин",
"клоксациллин",
"левомицетин (хлорам-феникол)"

110
V бөлімнің 15 және 18-тармақтары, 5-қосымшаның 1-кестесінің "сульфанил-амид тобының барлық заттары (сульфанил-амидтер)","тиамфеникол", "метронидазол/ диметридазол/ронидазол/дапсон/ клотримазол/аминитризол/тинидазол", "бензилпени-циллин/ пенетамат","ампициллин","амокси-циллин","клокса-циллин", "диклокса-циллин", "оксациллин","феноксиметил-пенициллин","триметоприм", "флор-феникол", "апрамицин", "данофло-ксацин","линкомицин/клиндамицин", "марбофло-ксацин", "нафциллин", "неомицин", "нитрофуран-дар (фуразолидон-ды қоса алғанда)", "оксолин қышқылы", "спектино-мицин", "спирамицин" "стрептомицин/ дигидро-стрептомицин", "тилозин", "цефтиофур", "цефалексин", "цефкином", "цефапирин" "ципрофло-ксацин/ энрофлоксацин/пефлоксацин/ офлоксацин/ норфлоксацин", "эритромицин", 3-қосымшаның және 5-қосымшаның 1-кестесінің "бацитрацин", 3-қосымшаның "левомицетин (хлорам-феникол)", тетрациклин тобы" көрсеткіштері
МЕМСТ 34285-2017 "Тамақ өнімдері, азық-түліктік шикізат. Биочиптер технологиясын пайдалана отырып, хемилюминесценттік детекциямен иммуноферменттік талдау көмегімен ветеринарияда қолдануға арналған химиотерапевтік дәрілік заттарды анықтау әдісі"
"дапсон", "нитрофурандар (фуразолидонды қоса алғанда)", "оксациллин", "тетрациклин тобы", "оксолин қышқылы", "спектино-мицин", "спирамицин", "стрептомицин/ дигидро-стрептомицин", "сульфаниламид тобының барлық заттары (сульфанил-амидтер)", "тиамфеникол", "тилозин", "триметоприм", "феноксиметил-пенициллин", "цефтиофур", "цефалексин", "цефкином", "цефапирин", "ципро-флоксацин/ энрофлоксацин/пефлоксацин/ офлоксацин/ норфлоксацин", "эритромицин", "амоксициллин",
"ампициллин", "апрамицин", "бацитрацин",
"бензил-пенициллин/пенетамат", "дано-флоксацин", "диклокса-циллин", "марбо-флоксацин"
көрсеткіштеріне қатысты қолданылады
111
МЕМСТ 34480-2018 "Ет және ет өнімдері. Тандемдік сұйықтықты масс-спектрометрия әдісімен амфениколдар мен пенициллиндерді анықтау әдісі"
"хлорам-феникол", "флорфеникол", "тиамфеникол", "бензил-пенициллин", "ампициллин", "диклокса-циллин", "оксациллин", "феноксиметил-пенициллин", "клоксациллин", "амоксициллин", "нафциллин"
көрсеткіштеріне қатысты қолданылады
112
АСТ МЕМСТ Р 54904-2012 "Тамақ өнімдері, азық-түліктік шикізат. Масс-спектрометриялық детектормен тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография көмегімен сульфаниламидтер, нитроимидазолдар, пенициллиндер, амфениколдар қалдықтарының болуын анықтау әдісі"
"метронидазол/диметридазол/ронидазол/ тинидазол" көрсеткіштеріне қатысты қолданылады
113
МЕМСТ Р 54904-2012 "Тамақ өнімдері, азық-түліктік шикізат. Масс-спектрометриялық детектормен тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография көмегімен сульфаниламидтер, нитроимидазолдар, пенициллиндер, амфениколдар қалдықтарының болуын анықтау әдісі"
"оксациллин", "сульфаниламид тобының барлық заттары (сульфанил-амидтер)", "триметоприм",
"феноксиметил-пенициллин", "флорфеникол",
"амоксициллин", "ампициллин", "бензил-пенициллин/пенетамат", "диклокса-циллин",
"клоксациллин", "левомицетин (хлорам-феникол)"

114
МВИ.МН 4885-2014 "Методика выполнения измерений содержания пенициллина
в продукции животного происхождения методом ИФА с использованием набора реагентов MaxSignal производство BIOO Scientific Corporation (США)" (свидетельство об аттестации № 829/2014 от 11.04.2014)
применяются
до разработки соответст-
вующих межгосудар-ственных стандартов
и внесения их
в настоящий перечень
115
МВИ.МН 5200-2015 "Определение содержания остаточных количеств пенициллинов в сырье животного происхождения и пищевых продуктах
методом ВЭЖХ-МС/МС. Методика выполнения измерений" (свидетельство
об аттестации № 883/2015 от 25.04.2015)
116
МВИ.МН 5336-2015 "Методика выполнения измерений содержания антибиотиков группы пенициллинов в продукции животного происхождения методом ИФА
с использованием тест-систем
производства EuroProxima B.V.,
Нидерланды" (свидетельство
об аттестации № 898/2015 от 16.09.2015)
117
Пункты 15 и 18
раздела V,
показатели
"левомицетин (хлорам-феникол)",
"тетрацикли-новая группа"
и "бацитрацин"
приложения 3,
"бензил-пенициллин/
пенетамат",
"ампициллин",
"амокси-циллин",
"клокса-циллин",
"диклокс-циллин",
"нафциллин",
"оксациллин",
"феноксиметил-пенициллин"
"стрептомицин/ дигидростреп-томицин",
"нитрофураны (включая фуразолидон),
"флумекин",
"данофло-ксацин",
"дифлоксацин",
"оксолиновая кислота"
и "марбофло-ксацин"
таблицы 1 приложения 5
"Сырье продовольственное. Продукты питания животного происхождения.
Метод иммуноферментного анализа антибактериальных препаратов" (свидетельство об аттестации
№ KZ.07.00.03642-2017 от 27.12.2017)
применяется
до разработки соответст-
вующего межгосудар-ственного стандарта
и внесения его
в настоящий перечень
118
Пункты 15 и 18
раздела V,
показатель "бацитрацин" приложения 3
и таблицы 1 приложения 5
ГОСТ 33934-2016 "Мясо и мясные
продукты. Определение цинкбацитрацина методом высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором"
119
МВИ.МН 4652-2013 "Определение содержания бацитрацина в продукции животного происхождения методом ИФА
с использованием тест-систем производства
EuroProxima B.V., Нидерланды. Методика выполнения измерений" (свидетельство
об аттестации № 779/2013 от 03.06.2013)
применяется
до разработки соответст-
вующего
межгосудар-ственного стандарта и внесения его
в настоящий перечень

114
МВИ.МН 4885-2014 "MaxSignal BIOO Scientific Corporation (АҚШ) өндірген реагенттер жиынтығын пайдалана отырып, малдан алынған өнімде пенициллинің болуын ИФА әдісімен өлшеулерді орындау әдістемесі" (аттестаттау туралы куәлік № 829/2014 11.04.2014)
тиісті мемлекетаралық стандарттар әзірленгенге және олар осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
115
МВИ.МН 5200-2015 "Малдан алынған шикізатта және тамақ өнімдерінде пенициллиндердің қалдық мөлшерінің болуын ВЭЖХ-МС/МС әдісімен анықтау. Өлшеулерді орындау әдістемесі" (аттестаттау туралы куәлік № 883/2015 25.04.2015)
116
МВИ.МН 5336-2015 "EuroProxima B.V., Нидерланды өндірген тест-жүйелерді пайдалана отырып, малдан алынған өнімде пенициллин тобы антибиотиктерінің болуын ИФА әдісімен өлшеулерді орындау әдістемесі" (аттестаттау туралы куәлік № 898/2015 16.09.2015)
117
V бөлімнің 15 және 18-тармақтары, 3-қосымшаның "левомицетин (хлорам-феникол)", "тетрациклин тобы" және "бацитрацин", 5- қосымшаның 1-кестесінің"бензил-пенициллин/пенетамат", "ампициллин","амокси-циллин", "клокса-циллин","диклокс-циллин","нафциллин","оксациллин", "феноксиметил-пенициллин" "стрептомицин/ дигидростреп-томицин", "нитрофуран-дар (фуразолидон-ды қоса алғанда),"флумекин",
"данофло-ксацин", "дифлоксацин", "оксолин қышқылы" және "марбофло-ксацин" көрсеткіштері
"Азық-түліктік шикізат. Малдан алынған тамақ өнімдері. Бактерияға қарсы препараттарды иммуноферменттік талдау әдісі" (аттестаттау туралы куәлік № KZ.07.00.03642-2017 27.12.2017)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
118
V бөлімнің 15 және 18-тармақтары, 3-қосымшаның және 5-қосымшаның 1-кестесінің "бацитрацин" көрсеткіші
МЕМСТ 33934-2016 "Ет және ет өнімдері. Масс-спектрометриялық детектормен тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен цинкбацитрацинді анықтау"
119
МВИ.МН 4652-2013 "EuroProxima B.V., Нидерланды өндірген тест-жүйелерді пайдалана отырып, малдан алынған өнімде ИФА әдісімен бацитрациннің болуын анықтау. Өлшеулерді орындау әдістемесі" (аттестаттау туралы куәлік № 779/2013 03.06.2013)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады

120
Пункт 16 раздела V,
показатель "бенз(а)пирен"
ГОСТ 31745-2012 "Продукты пищевые. Определение содержания полицеклических ароматических углеводородов методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
121
ГОСТ 34119-2017 "Мясо и мясные продукты. Метод определения полициклических ароматических углеводородов высокоэффективной жидкостной хроматографией с масс-спектрометрическим детектированием"
122
СТБ ГОСТ Р 51650-2001 "Продукты
пищевые. Методы определения массовой
доли бенз(а)пирена"

120
V бөлімнің 16-тармағы, "бенз(а)пирен" көрсеткіші
МЕМСТ 31745-2012 "Тамақ өнімдері. Тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен полициклді хош иісті көмірсутектерінің болуын анықтау"
121
МЕМСТ 34119-2017 "Ет және ет өнімдері. Масс-спектрометриялық детектрлеумен тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматографиямен полициклді хош иісті көмірсутектерін анықтау әдісі"
122
СТБ МЕМСТ Р 51650-2001 "Тамақ өнімдері. Бенз(а)пиреннің салмақтық үлесін анықтау әдістері"

123
ГОСТ Р 51650-2000 "Продукты пищевые. Методы определения массовой доли бенз(а)пирена"
124
Пункт 17
раздела V,
показатель "белок"
таблиц 1 – 7 приложения 4
ГОСТ 25011-2017 "Мясо и мясные продукты. Методы определения белка"
125
ГОСТ 31477-2012 "Мясо и мясные продукты. Иммунопреципитационный метод определения массовой доли животного (свиного, говяжьего, бараньего) белка"
126
Пункт 17
раздела V,
показатель "жир"
таблиц 1 – 7 приложения 4
ГОСТ 23042-2015 "Мясо и мясные продукты. Методы определения жира"
127
ГОСТ 26183-84 "Продукты переработки плодов и овощей, консервы мясные
и мясорастительные. Метод определения жира"
128

123
МЕМСТ Р 51650-2000 "Тамақ өнімдері. Бенз(а)пиреннің салмақтық үлесін анықтау әдістері"
124
V бөлімнің 17-тармағы, 4-қосымшаның 1 – 7-кестелерінің "ақуыз" көрсеткіші
МЕМСТ 25011-2017 "Ет және ет өнімдері. Ақуызды анықтау әдістері"
125
МЕМСТ 31477-2012 "Ет және ет өнімдері. Мал (шошқа, сиыр, қой) ақуызының салмақтық үлесін иммундық-преципитациялық анықтау әдісі"
126
V бөлімнің 17-тармағы, 4-қосымшаның 1 – 7-кестелерінің "май" көрсеткіші
МЕМСТ 23042-2015 "Ет және ет өнімдері. Майды анықтау әдістері"
127
МЕМСТ 26183-84 "Жемістер мен көкөністерді өңдеу өнімдері, ет және ет-өсімдік консервілері. Майды анықтау әдісі"
128

СТ РК 1485-2005 "Мясо и мясные продукты. Методы определения жира"
129
Пункт 17
раздела V,
показатель "поваренная соль"
таблиц 1 – 7 приложения 4
ГОСТ ISO 1841-2-2013 "Мясо и мясные продукты. Потенциометрический метод определения массовой доли хлоридов"
130
ГОСТ 26186-84 "Продукты переработки плодов и овощей, консервы мясные
и мясорастительные. Методы определения хлоридов"
131
Пункт 17
раздела V,
показатель "крахмал"
таблиц 1, 2, 4 и 5 приложения 4
ГОСТ 10574-91 "Продукты мясные.
Методы определения крахмала"
применяется
до даты присоединения Республики Армения к
ГОСТ 10574-2016
132
ГОСТ 10574-2016 "Продукты мясные.
Методы определения крахмала"
133
ГОСТ 29301-92 "Продукты мясные.
Методы определения крахмала"
134
СТ РК ИСО 13965-2009 "Мясо
и мясопродукты. Определение содержания крахмала и глюкозы. Метод тендеризации
с помощью ферментных препаратов"
135
Пункт 17
раздела V,
показатель "поваренная соль"
таблиц 3 – 5 и 7 приложения 4
ГОСТ ISO 1841-1-2016 "Мясо и мясная продукция. Определение содержания хлоридов. Часть 1. Метод Волхарда"
136
ГОСТ 31102.2-2002 (ИСО 1841-2:1996) "Мясо и мясные продукты. Потенциометрический метод определения массовой доли хлоридов"
применяется
до даты присоединения
Республики Казахстан
к ГОСТ ISO 1841-2-2013
137
ГОСТ 9957-2015 "Мясо и мясные продукты. Методы определения содержания хлористого натрия"
138
Пункт 17
раздела V,
показатель "остаточная активность кислой фосфатазы"
таблицы 5
приложения 4

ҚР СТ 1485-2005 "Ет және ет өнімдері. Майды анықтау әдістері"
129
V бөлімнің 17-тармағы, 4-қосымшаның 1 – 7-кестелерінің "ас тұзы" көрсеткіші
МЕМСТ ISO 1841-2-2013 "Ет және ет өнімдері. Хлоридтердің салмақтық үлесін потенциометриялық анықтау әдісі"
130
МЕМСТ 26186-84 Жемістер мен көкөністерді өңдеу өнімдері, ет және ет-өсімдік консервілері. Хлоридтерді анықтау әдісі"
131
V бөлімнің 17-тармағы, 4-қосымшаның 1, 2, 4 және 5-кестелерінің "крахмал" көрсеткіші
МЕМСТ 10574-91 "Ет өнімдері. Крахмалды анықтау әдістері"
Армения Республикасы МЕМСТ 10574-2016
қосылған күнге дейін қолданылады
132
МЕМСТ 10574-2016 "Ет өнімдері. Крахмалды анықтау әдістері"
133
МЕМСТ 29301-92 "Ет өнімдері. Крахмалды анықтау әдістері"
134
ҚР СТ ИСО 13965-2009 "Ет және ет өнімдері. Крахмал мен глюкозаның болуын анықтау. Ферменттік препараттарды тендеризация көмегімен анықтау әдісі"
135
V бөлімнің 17-тармағы, 4-қосымшаның 3 – 5 және 7-кестелерінің "ас тұзы" көрсеткіші
МЕМСТ ISO 1841-1-2016 "Ет және ет өнімі. Хлоридтердің болуын анықтау. 1-бөлім. Волхард әдісі"
136
МЕМСТ 31102.2-2002 (ИСО 1841-2:1996) "Ет және ет өнімдері. Хлоридтердің салмақтық үлесін потенциометриялық анықтау әдісі"
Қазақстан Республикасы МЕМСТ ISO
1841-2-2013 қосылған күнге дейін қолданылады
137
МЕМСТ 9957-2015 "Ет және ет өнімдері. Хлорлы натрийдің болуын анықтау әдістері"
138
V бөлімнің 17-тармағы, 4-қосымшаның 5-кестесінің "қышқыл фосфатазаның қалдық белсенділігі" көрсеткіші

ГОСТ 23231-2016 "Изделия колбасные вареные и продукты из мяса вареные. Метод определения остаточной активности кислой фосфатазы"
139
ГОСТ 31787-2012 "Мясо и мясные продукты. Метод определения остаточной активности кислой фосфатазы, выраженной массовой долей фенола, в колбасных изделиях
из термически обработанных ингредиентов"
140
Пункт 17 раздела V,
пункты 70 и 74
раздела VIII,
показатель "нитриты" таблиц 1 – 7 приложения 4

МЕМСТ 23231-2016 "Пісірілген шұжық өнімдері және еттен пісірілген өнімдер. Қышқыл фосфатазаның қалдық белсенділігін анықтау әдісі"
139
МЕМСТ 31787-2012 "Ет және ет өнімдері. Шұжық бұйымдарындағы термиялық өңделген ингредиенттерден тұратын фенолдың салмақтық үлесіндегі қышқыл фосфатазаның қалдық белсенділігін анықтау әдісі"
140
V бөлімнің 17-тармағы, VIII бөлімнің 70 және 74-тармақтары, 4-қосымшаның
1 – 7-кестелерінің "нитриттер" көрсеткіші

ГОСТ EN 12014-3-2015 "Продукты пищевые. Определение содержания нитрата и (или) нитрита. Часть 3. Спектрофотометрический метод определения нитрата и нитрита
в мясных продуктах с применением ферментативного восстановления
нитрата до нитрита"
141
ГОСТ EN 12014-4-2015 "Продукты пищевые. Определение содержания нитрата и (или) нитрита. Часть 4. Определение содержания нитрата и нитрита в мясных продуктах методом ионной хроматографии"

МЕМСТ EN 12014-3-2015 "Тамақ өнімдері. Нитраттың және (немесе) нитриттің болуын анықтау. 3-бөлім. Нитратты нитритке дейін ферментативті қалпына келтіруді қолдана отырып, ет өнімдеріндегі нитратты және нитритті спектрофотометриялық анықтау әдісі"
141
МЕМСТ EN 12014-4-2015 "Тамақ өнімдері. Нитраттың және (немесе) нитриттің болуын анықтау. 4-бөлім. Ет өнімдеріндегі нитратты және нитритті ионды хроматография әдісімен анықтау"

142
ГОСТ 29299-92 (ИСО 2918-75) "Мясо
и мясные продукты. Метод определения нитрита"
143
ГОСТ 8558.1-2015 "Продукты мясные. Методы определения нитрита"
144
Пункт 17 раздела V
и пункт 83 раздела VIII,
показатель "общий фосфор" таблицы 5 приложения 4
ГОСТ 32009-2013 (ISO 13730:1996) "Мясо
и мясные продукты. Спектрофотометрический метод определения массовой доли общего фосфора"
145
ГОСТ 9794-2015 "Продукты мясные. Методы определения содержания общего фосфора"

142
МЕМСТ 29299-92 (ИСО 2918-75) "Ет және ет өнімдері. Нитритті анықтау әдісі"
143
МЕМСТ 8558.1-2015 "Ет өнімдері. Нитритті анықтау әдістері"
144
V бөлімнің 17-тармағы, VIII бөлімнің 83-тармағы, 4-қосымшаның 5-кестесінің "жалпы фосфор" көрсеткіші
МЕМСТ 32009-2013 (ISO 13730:1996) "Ет және ет өнімдері. Жалпы фосфордың салмақтық үлесін спектрофотометриялық анықтау әдісі"
145
МЕМСТ 9794-2015 "Ет өнімдері. Жалпы фосфордың болуын анықтау әдістері"

146
ГОСТ 30615-99 "Сырье и продукты пищевые. Метод определения фосфора"
147
ГОСТ 31110-2002 "Мясо и мясные продукты. Спектрофотометрический метод определения массовой доли общего фосфора"
148
Пункт 18 раздела V, приложение 5
ГОСТ 31903-2012 "Продукты пищевые. Экспресс-метод определения антибиотиков"
149
Пункт 18
раздела V,
показатель
"нитрофураны (включая фуразолидон)" таблицы 1 приложения 5
ГОСТ 32014-2012 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод
определения остаточного содержания метаболитов нитрофуранов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором"
150

146
МЕМСТ 30615-99 "Шикізат және тамақ өнімдері. Фосфорды анықтау әдісі"
147
МЕМСТ 31110-2002 "Ет және ет өнімдері. Жалпы фосфордың салмақтық үлесін спектрофотометриялық анықтау әдісі"
148
V бөлімнің 18-тармағы, 5-қосымша
МЕМСТ 31903-2012 "Тамақ өнімдері. Антибиотиктерді экспресс-анықтау әдісі"
149
V бөлімнің 17-тармағы, 5-қосымшаның 1-кестесінің "нитрофуран-дар (фуразолидон-ды қоса алғанда)" көрсеткіші
МЕМСТ 32014-2012 "Тамақ өнімдері, азық-түліктік шикізат. Масс-спектрометриялық детектормен тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография көмегімен нитрофурандар метаболиттері қалдықтарының болуын анықтау әдісі"
150

ГОСТ 33615-2015 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Иммуноферментный метод определения остаточного содержания метаболита фуразолидона"
151
МВИ.МН 4275-2012 "Определение содержания метаболитов нитрофуранов
в продукции животного происхождения
с использованием тест-систем производства
EuroProxima B.V., Нидерланды.
применяются
до разработки соответст-
вующих межгосудар-
МВИ" (свидетельство об аттестации
№ 703/2012 от 21.05.2012)
ственных стандартов
и внесения их
в настоящий перечень
152
МВИ.МН 4525-2012 "Методика
выполнения измерений содержания метаболитов нитрофуранов в продукции животного происхождения методом ИФА
с использованием наборов реагентов производства BIOO Scientific Corporation
(США)" (свидетельство об аттестации
№ 749/2012 от 14.12.2012)
153
МИ 4525-2018 (МВИ.МН 4525-2012) "Продукция животного происхождения. Методика измерений содержания
метаболитов нитрофуранов методом ИФА
с использованием наборов реагентов производства BIOO Scientific Corporation (США)" (свидетельство об аттестации
№ 2322/420-RA.RU.311703-2017
от 31.01.2018)
154
Пункт 18
раздела V,
показатели "флумекин" (флюмеквин),
"данофло-ксацин", "дифлоксацин",
"марбофло-ксацин", "ципрофло-ксацин/ энрофлоксацин/пефлоксацин/ офлоксацин/ норфлоксацин" и "оксолиновая кислота" таблицы 1 приложения 5
ГОСТ 32797-2014 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания хинолонов
с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором"
155
ГОСТ 33634-2015 "Продукты
пищевые, продовольственное сырье. Иммуноферментный метод определения остаточного содержания антибиотиков фторхинолонового ряда"
применяется
в отношении
показателя
"ципрофло-ксацин/ энрофлоксацин/
пефлоксацин/ офлоксацин/ норфлоксацин"
156
Пункт 18
раздела V,
показатели
"апрамицин",
"гентамицин",
"канамицин",
"неомицин",
"спектино-мицин", "паро-момицин" и
"стрептомицин/ дигидростреп-томицин"
таблицы 1 приложения 5
ГОСТ 32798-2014 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод
определения остаточного содержания аминогликозидов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором"
157
Пункт 18
раздела V,
показатель
"стрептомицин/дигидростреп-томицин"
таблицы 1 приложения 5
МВИ.МН 2642-2015 "Методика выполнения измерений содержания стрептомицина
в продукции животного происхождения
с использованием тест-систем Ridascreen ® Streptomycin и Продоскрин ® Стрептомицин"
(свидетельство об аттестации № 918/2015
от 30.12.2015)
применяются
до разработки соответст-
вующих межгосудар-ственных стандартов
и внесения их
в настоящий перечень

МЕМСТ 33615-2015 "Тамақ өнімдері, азық-түліктік шикізат. Фуразолидон метаболиті қалдықтарының болуын анықтаудың иммуноферменттік әдісі"
151
МВИ.МН 4275-2012 "EuroProxima B.V., Нидерланды өндірген тест-жүйелерін пайдалана отырып, малдан алынған өнімде нитрофуран метаболиттерінің болуын анықтау. МВИ" (аттестаттау туралы куәлік № 703/2012 21.05.2012)".
тиісті мемлекетаралық стандарттар әзірленгенге және олар осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
152
МВИ.МН 4525-2012 "BIOO Scientific Corporation (АҚШ) өндірген реагенттер жиынтығын пайдалана отырып, малдан алынған өнімде метаболиттер нитрофурандарының болуын ИФА әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі" (аттестаттау туралы куәлік № 749/2012 14.12.2012)
153
МИ 4525-2018 (МВИ.МН 4525-2012) "Малдан алынған өнім. BIOO Scientific Corporation (АҚШ) өндірген реагенттер жиынтығын пайдалана отырып, малдан алынған өнімде метаболиттер нитрофурандарының болуын ИФА әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі" (аттестаттау туралы куәлік № 2322/420-RA.RU.311703-2017 31.01.2018)
154
V бөлімнің 18-тармағы, "флумекин" (флюмеквин), 5-қосымшаның 1-кестесінің "данофло-ксацин", "дифлоксацин", "марбофло-ксацин", "ципрофло-ксацин/ энрофлоксацин/пефлоксацин/ офлоксацин/ норфлоксацин" және "оксолин қышқылы" көрсеткіштері
МЕМСТ 32797-2014 "Тамақ өнімдері, азық-түліктік шикізат. Масс-спектрометриялық детектормен тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография көмегімен хинолондар қалдықтарының болуын анықтау әдісі"
155
МЕМСТ 33634-2015 "Тамақ өнімдері, азық-түліктік шикізат. Фторхинолон қатарындағы антибиотиктер қалдықтарының болуын анықтаудың иммундық-ферменттік әдісі"
"ципрофло-ксацин/ энрофлоксацин/пефлоксацин/ офлоксацин/ норфлоксацин" көрсеткішіне қатысты қолданылады
156
V бөлімнің 18-тармағы, 5-қосымшаның 1-кестесінің "апрамицин", "гентамицин", "канамицин", "неомицин", "спектино-мицин", "паро-момицин" және "стрептомицин/ дигидростреп-томицин" көрсеткіштері
МЕМСТ 32798-2014 "Тамақ өнімдері, азық-түліктік шикізат. Масс-спектрометриялық детектормен тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография көмегімен аминогликозидтер қалдықтарының болуын анықтау әдісі"
157
V бөлімнің 18-тармағы, 5-қосымшаның 1-кестесінің "стрептомицин/дигидростреп-томицин" көрсеткіші
МВИ.МН 2642-2015 "Ridascreen ® Streptomycin және Продоскрин ® Стрептомицин тест-жүйелерін пайдалана отырып, малдан алынған өнімде стрептомициннің болуын өлшеулерді орындау әдістемесі" (аттестаттау туралы куәлік № 918/2015 30.12.2015)
тиісті мемлекетаралық стандарттар әзірленгенге және олар осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады

158
МВИ.МН 4894-2014 "Методика выполнения измерений содержания стрептомицина
в продукции животного происхождения методом ИФА с использованием набора реагентов MaxSignal производство BIOO Scientific Corporation (США)" (свидетельство об аттестации № 835/2014 от 28.04.2014)
159
МВИ.МН 5593-2016 "Определение содержания остаточных количеств стрептомицина в сырье животного происхождения и пищевых продуктах методом ВЭЖХ-МС/МС" (свидетельство
об аттестации № 957/2016 от 26.05.2016)

158
МВИ.МН 4894-2014 "MaxSignal BIOO Scientific Corporation (АҚШ) өндірген реагенттер жиынтығын пайдалана отырып, малдан алынған өнімде стрептомициннің болуын ИФА әдісімен өлшеулерді орындау әдістемесі" (аттестаттау туралы куәлік № 835/2014 28.04.2014)
159
МВИ.МН 5593-2016 "Малдан алынған шикізатта және тамақ өнімдерінде ВЭЖХ-МС/МС әдісімен стрептомициннің қалдық мөлшерінің болуын анықтау" (аттестаттау туралы куәлік № 957/2016 26.05.2016)

160
Пункт 18
раздела V,
показатели
"цефтиофур", "цефалексин", "цефапирин", "цефкином" таблицы 1 приложения 5
ГОСТ 34137-2017 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания цефалоспоринов
с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектированием"
161
Пункт 18
раздела V,
показатели
"линкомицин/
клиндамицин", "пирлимицин", "эритромицин", "спирамицин", "тилмикозин", "тилозин", "тилвалозин", "тулатро-мицин", "тиамулин", "вальнемулин"
таблицы 1 приложения 5
ГОСТ 34136-2017 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания макролидов, линкозамидов и плевромутилинов
с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектированием"
162
Пункт 18
раздела V,
показатель
"колистин" таблицы 1 приложения 5
МВИ.МН 5916-2017 "Методика выполнения измерений содержания колистина в продукции животного происхождения методом ИФА
с использованием реагентов MaxSignal производства BIOO Scientific Corporation (США)" (свидетельство об аттестации
№ 1078/2017 от 14.12.2017)
применяются
до разработки соответст-
вующих межгосудар-ственных стандартов
и внесения их
в настоящий перечень
163
МВИ. МН 5928-2017 "Методика выполнения измерений содержания колистина в продукции животного происхождения методом ИФА
с использованием тест-систем производства EuroProximaB.V., Нидерланды" (свидетельство об аттестации № 1085/2017
от 27.12.2017)
164
МИ 1095-2018 (МВИ.МН 5916-2017) "Продукция животного происхождения. Методика измерений содержания колистина
в продукции животного происхождения методом ИФА с использованием набора реагентов MaxSignal® производства
ВIOО Scientific Corporation (США)" (свидетельство об аттестации № 2344/420-RA.RU.311703-2018 от 20.04.2018)
165
Пункт 18
раздела V,
показатель
"доксициклин"
СТ РК 1505-2006 "Продукты пищевые. Определение антибиотиков методом инверсионной вольтамперометрии (левомицетин, тетрациклиновая группа)"
166
таблицы 1 приложения 5
МВИ.МН 3830-2015 "Методика выполнения измерения содержания антибиотиков группы тетрациклинов в продукции животного происхождения методом ИФА
с использованием набора реагентов
MaxSignal и ИФА антибиотик-тетрациклин"
(свидетельство об аттестации № 909/2015
от 16.11.2015)
применяются
до разработки соответст-
вующих межгосудар-ственных стандартов
и внесения их
в настоящий перечень
167
МВИ.МН 3951-2015 "Методика выполнения измерений содержания антибиотиков группы тетрациклинов в продукции животного происхождения с использованием
тест-системы Ridascreen R Tetracyclin
и ПРОДОСКРИН R Тетрациклин"
(свидетельство об аттестации №975/2016
от 05.10.2016)

160
V бөлімнің 18-тармағы, 5-қосымшаның 1-кестесінің "цефтиофур", "цефалексин", "цефапирин", "цефкином" көрсеткіштері
МЕМСТ 34137-2017 "Тамақ өнімдері, азық-түліктік шикізат. Масс-спектрометриялық детектрлеумен тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография көмегімен цефалоспориндер қалдықтарының болуын анықтау әдісі"
161
V бөлімнің 18-тармағы, 5-қосымшаның 1-кестесінің "линкомицин/клиндамицин", "пирлимицин", "эритромицин", "спирамицин", "тилмикозин", "тилозин", "тилвалозин", "тулатро-мицин", "тиамулин", "вальнемулин" көрсеткіштері
МЕМСТ 34136-2017 "Тамақ өнімдері, азық-түліктік шикізат. Масс-спектрометриялық детектрлеумен тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография көмегімен макролидтер, линкозамидтер және плевромутилиндер қалдықтарының болуын анықтау әдісі"
162
V бөлімнің 18-тармағы, 5-қосымшаның 1-кестесінің "колистин" көрсеткіші
МВИ.МН 5916-2017 "MaxSignal BIOO Scientific Corporation (АҚШ) өндірген реагенттерді пайдалана отырып, малдан алынған өнімде ИФА әдісімен колистиннің болуын өлшеулерді орындау әдістемесі" (аттестаттау туралы куәлік № 1078/2017 14.12.2017)
тиісті мемлекетаралық стандарттар әзірленгенге және олар осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
163
МВИ. МН 5928-2017 "EuroProximaB.V., Нидерланды өндірген тест-жүйелерді пайдалана отырып, малдан алынған өнімде колистиннің болуын ИФА әдісімен өлшеулерді орындау әдістемесі" (аттестаттау туралы куәлік № 1085/2017 27.12.2017)
164
МИ 1095-2018 (МВИ.МН 5916-2017) "Малдан алынған өнім. MaxSignal® ВIOО Scientific Corporation (АҚШ) өндірген реагенттер жиынтығын пайдалана отырып, малдан алынған өнімде колистиннің болуын ИФА әдісімен өлшеу әдістемесі" (аттестаттау туралы куәлік № 2344/420-RA.RU.311703-2018 20.04.2018)
165
V бөлімнің 18-тармағы 5-қосымшаның 1-кестесінің "доксициклин" көрсеткіші
ҚР СТ 1505-2006 "Тамақ өнімдері. Инверсиялық вольтамперометрия әдісімен антибиотиктерді анықтау (левомицетин, тетрациклин тобы)"
166
МВИ.МН 3830-2015 "MaxSignal және ИФА антибиотик-тетрациклин реагенттер жиынтығын пайдалана отырып, малдан алынған өнімде тетрациклин тобы антибиотиктерінің болуын ИФА әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі" (аттестаттау туралы куәлік № 909/2015 16.11.2015)
тиісті мемлекетаралық стандарттар әзірленгенге және олар осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
167
МВИ.МН 3951-2015 "Ridascreen R Tetracyclin және ПРОДОСКРИН R Тетрациклин тест-жүйелерін пайдалана отырып, малдан алынған өнімде тетрациклин тобы антибиотиктерінің болуын өлшеулерді орындау әдістемесі" (аттестаттау туралы куәлік №975/2016 05.10.2016)

168
МИ 1016-2018 (МВИ.МН 3830-2015) "Продукция животного происхождения. Методика измерений содержания антибиотиков группы тетрациклинов методом ИФА с использованием наборов реагентов MaxSignal Chloramphenicol и ИФА антибиотик-тетрациклин" (свидетельство
об аттестации № 2321/420-RA.RU.311703-2017 от 31.01.2018)
169
Пункт 18 раздела V,
показатели "ласалоцид"
и "монензин"
таблицы 1 приложения 5,
показатели "галофугинон", "диклазурил",
"мадуро-мицин", "наразин", "никарбазин" (синоним: динитро-карбанилид),
"робенидин", "салиномицин", "семдура-мицин", "толтразурил"
и "декоквинат"
таблицы 2 приложения 5

168
МИ 1016-2018 (МВИ.МН 3830-2015) "Малдан алынған өнім. MaxSignal Chloramphenicol және ИФА антибиотик-тетрациклин реагенттер жиынтығын пайдалана отырып, тетрациклин тобы антибиотиктерінің болуын ИФА әдісімен өлшеу әдістемесі" (аттестаттау туралы куәлік № 2321/420-RA.RU.311703-2017 31.01.2018)
169
V бөлімнің 18-тармағы 5-қосымшаның 1-кестесінің көрсеткіштері "ласалоцид" және "монензин" көрсеткіштері, 5-қосымшаның 2-кестесінің "галофугинон", "диклазурил", "мадуро-мицин", "наразин", "никарбазин" (синоним: динитро-карбанилид), "робенидин", "салиномицин", "семдура-мицин", "толтразурил" және "декоквинат" көрсеткіштері

АСТ ГОСТ Р 54518-2011 "Продукты пищевые, корма, продовольственное сырье. Метод определения содержания кокцидиостатиков
с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором"
170
ГОСТ Р 54518-2011 "Продукты пищевые, корма, продовольственное сырье. Метод определения содержания кокцидиостатиков
с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором"

АСТ МЕМСТ Р 54518-2011 "Тамақ өнімдері, жем-шөптер, азық-түліктік шикізат. Масс-спектрометриялық детектормен тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография көмегімен кокцидиостатиктердің болуын анықтау әдісі"
170
МЕМСТ Р 54518-2011 "Тамақ өнімдері, жем-шөптер, азық-түліктік шикізат. Масс-спектрометриялық детектормен тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография көмегімен кокцидиостатиктердің болуын анықтау әдісі"

171
Пункт 78 раздела VIII
ГОСТ ISO 5553-2013 "Мясо и мясные продукты. Обнаружение полифосфатов"
172
ГОСТ 33809-2016 "Мясо и мясные продукты. Определение сорбиновой и бензойной кислот методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
173
ГОСТ 34448-2018 "Мясо и мясные продукты. Методы определения L-(+)-глутаминовой кислоты"
174
СТ РК ИСО 4134-2009 "Мясо и мясные продукты. Определение содержания
L -(+) глютаминовой кислоты. Контрольный метод"
175
Пункт 79 раздела VIII
ГОСТ CEN/TS 15568-2015 "Пищевые продукты. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов
и производных продуктов. Отбор проб"
176
ГОСТ ИСО 21569-2009 "Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов
и производных продуктов. Методы качественного обнаружения на основе
анализа нуклеиновых кислот"
177
ГОСТ ИСО 21570-2009 "Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов
и производных продуктов. Количественные методы, основанные на нуклеиновой кислоте"
178
ГОСТ ИСО 21571-2009 "Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов
и производных продуктов. Экстрагирование нуклеиновых кислот"
179
ГОСТ ИСО 21572-2009 "Продукты
пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов
и производных продуктов. Методы, основанные на протеине"
180
СТБ ISO 21571-2016 "Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения
генетически модифицированных
организмов и производных продуктов.
Экстрагирование нуклеиновых кислот"
181
ГОСТ Р ИСО 21571-2014 "Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов
и полученных из них продуктов. Экстракция нуклеиновых кислот"
182
СТБ ГОСТ Р 52173-2005 "Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генетически модифицированных источников (ГМИ) растительного происхождения"
183
СТБ ГОСТ Р 52174-2005 "Биологическая безопасность. Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генетически модифицированных источников (ГМИ) растительного происхождения с применением биологического микрочипа"
184
СТ РК 1345-2005 "Биологическая безопасность. Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генетически модифицированных источников (ГМИ) растительного происхождения с применением биологического микрочипа"
185
СТ РК 1346-2005 "Биологическая безопасность. Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генетически модифицированных источников (ГМИ) растительного происхождения"
186
ГОСТ Р 52173-2003 "Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генетически модифицированных источников (ГМИ) растительного происхождения"

171
VIII бөлімнің 78-тармағы
МЕМСТ ISO 5553-2013 "Ет және ет өнімдері. Полифосфаттарды анықтау"
172
МЕМСТ 33809-2016 "Ет және ет өнімдері. Тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен шетен және бензой қышқылдарын анықтау"
173
МЕМСТ 34448-2018 "Ет және ет өнімдері. L-(+)-глутамин қышқылын анықтау әдістері"
174
ҚР СТ ИСО 4134-2009 "Ет және ет өнімдері. L -(+) глютамин қышқылының болуын анықтау. Бақылау әдісі"
175
VIII бөлімнің 79 -тармағы
МЕМСТ CEN/TS 15568-2015 "Тамақ өнімдері. Генетикалық модификацияланған организмдерді және туынды өнімдерді анықтау үшін талдау әдістері. Сынама алу"
176
МЕМСТ ИСО 21569-2009 "Тамақ өнімдері. Генетикалық модификацияланған организмдерді және туынды өнімдерді анықтау үшін талдау әдістері. Нуклеин қышқылдарын талдау негізінде сапалы анықтау әдістері"
177
МЕМСТ ИСО 21570-2009 "Тамақ өнімдері. Генетикалық модификацияланған организмдерді және туынды өнімдерді анықтау үшін талдау әдістері. Нуклеин қышқылына негізделген сандық әдістер"
178
МЕМСТ ИСО 21571-2009 "Тамақ өнімдері. Генетикалық модификацияланған организмдерді және туынды өнімдерді анықтау үшін талдау әдістері. Нуклеин қышқылдарын экстракциялау"
179
МЕМСТ ИСО 21572-2009 "Тамақ өнімдері. Генетикалық модификацияланған организмдерді және туынды өнімдерді анықтау үшін талдау әдістері. Протеинге негізделген әдістер"
180
СТБ ISO 21571-2016 "Тамақ өнімдері. Генетикалық модификацияланған организмдерді және туынды өнімдерді анықтау үшін талдау әдістері. Нуклеин қышқылдарын экстракциялау"
181
МЕМСТ Р ИСО 21571-2014 "Тамақ өнімдері. Генетикалық модификацияланған организмдерді және туынды өнімдерді анықтау үшін талдау әдістері. Нуклеин қышқылдарын экстракциялау"
182
СТБ МЕМСТ Р 52173-2005 "Шикізат және тамақ өнімдері. Өсімдіктерден алынған генетикалық модификацияланған көздерді (ГМК) сәйкестендіру әдісі"
183
СТБ МЕМСТ Р 52174-2005 "Биологиялық қауіпсіздік. Шикізат және тамақ өнімдері. Биологиялық микрочипті қолдана отырып, өсімдіктен алынған генетикалық модификацияланған көздерді (ГМК) сәйкестендіру әдісі"
184
ҚР СТ 1345-2005 "Биологиялық қауіпсіздік. Шикізат және тамақ өнімдері. Биологиялық микрочипті қолдана отырып, өсімдіктен алынған генетикалық модификацияланған көздерді (ГМК) сәйкестендіру әдісі"
185
ҚР СТ 1346-2005 "Биологиялық қауіпсіздік. Шикізат және тамақ өнімдері. Өсімдіктен алынған генетикалық модификацияланған көздерді (ГМК) сәйкестендіру әдісі"
186
МЕМСТ Р 52173-2003 "Шикізат және тамақ өнімдері. Өсімдіктен алынған генетикалық модификацияланған көздерді (ГМК) сәйкестендіру әдісі"

187
ГОСТ Р 52174-2003 "Биологическая безопасность. Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генетически модифицированных источников (ГМИ) растительного происхождения с применением биологического микрочипа"
188
Подпункт "в" пункта 107 раздела XI
ГОСТ 34397-2018 "Мясная продукция. Оценка тождества и сходства до степени смешения придуманных названий"

187
МЕМСТ Р 52174-2003 "Биологиялық қауіпсіздік. Шикізат және тамақ өнімдері. Биологиялық микрочипті қолдана отырып, өсімдіктен алынған генетикалық модификацияланған көздерді (ГМК) сәйкестендіру әдісі"
188
XI бөлімнің 107-тармағының "в" тармақшасы
МЕМСТ 34397-2018 "Ет өнімі. Ойластырылған атаулардың айырғысыз дәрежеге дейін бірдейлігін және ұқсастығын бағалау"