Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан на 2002 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2002 года N 208
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года Z990357_ "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан на 2002 год согласно приложениям 1-33.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 12 апреля 2002 г. N 208 P02208a_ .
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 208
Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
------------------------------------------------
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы
001 "Административные затраты" на 2002 год
1. Стоимость: 211159 тысяч тенге (двести одиннадцать миллионов сто пятьдесят девять тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 29 декабря 2002 г. N 208в .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 21-25 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года Z990453_ "О государственной службе"; Указ Президента Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 575 U010575_ "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащиеся за счет государственного бюджета"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 1999 года N 499 P990499_ "Вопросы Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики от 11 января 2002 года N 39 P020039_ "Об утверждении лимитов штатной численности"; Указ Президента Республики Казахстан от 29 августа 2002 года N 939 "О внесении изменений в некоторые Указы Президента Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июля 2002 года N 775 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 39"; постановление   Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715. <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 29 декабря 2002 г. N 208в .

Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiнiң республикалық бюджеттiк бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 12 ақпан N 208
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. 1-33-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiнiң республикалық бюджеттiк бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттары бекiтiлсiн.
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.04.12. N 208a қаулысымен .
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 208 қаулысына 1-қосымша
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
_________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған 001 "Әкімшілік шығындар"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 211 159 мың теңге (екі жүз он бір миллион жүз елу тоғыз мың теңге). <*>
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкiметiнiң 2002.12.18. N 208v қаулысымен.
2. Бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының 21-25 баптары; "Мемлекеттік бюджет есебінен қаржыландырылатын Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлерінің біртұтас еңбекақы жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 25 наурыздағы N 575 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 29 сәуірдегі N 499 қаулысы ; "Штаттық сан лимитін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 39 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір Жарлықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 тамыздағы N 939 Жарлығы "; "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 39 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 13 шілдедегі N 775 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 15 қазандағы N 1128 қаулысы. <*>
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ өзгерді - ҚР Үкiметiнiң 2002.12.18. N 208v қаулысымен.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан, его комитетов и территориальных подразделений для достижения максимально эффективного выполнения возложенных функций.
5. Задачи бюджетной программы: содержание аппаратов Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан, его комитетов и территориальных подразделений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1. 001        Административные
затраты
001   Аппарат        Содержание центрального  В тече- Министерство
центрального   аппарата Министерства    ние     культуры,
органа         культуры, информации и   2002 г. информации и
общественного согласия           общественно-
Республики Казахстан и его       го согласия
комитетов в пределах             Республики
утвержденного лимита штатной     Казахстан
численности в количестве
188 единиц.
002   Аппараты       Содержание аппарата      В тече- Министерство
территориаль-  территориальных          ние     культуры,
ных            подразделений            2002 г. информации и
органов        Министерства культуры,           общественно-
информации и общественного       го согласия
Республики Казахстан в           Республики
пределах утвержденного           Казахстан
лимита штатной численности
в количестве 224 единиц
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 29 декабря 2002 г. N 208в .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных на Министерство культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан функций.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 208
Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
------------------------------------------------
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы
015 "Обеспечение сохранности архивного фонда,
печатных изданий и их специальное использование"
на 2002 год

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жүктелген міндеттердің барынша нәтижелі орындалуына қол жеткізу үшін Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігі, оның комитеттері мен аумақтық бөлімшелерінің қызметін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігі, оның комитеттері мен аумақтық бөлімшелерінің аппараттарын қаржыландыру.
6. Бюджеттiк бағдарламасын жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   !Жүзеге!  Жауапты
/!лама   !бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   !асыру !атқарушылар
с!коды   !дар. !ның) атауы       !асыру жөніндегі      !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шара          !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
!       !     !                 !                     !      !
--------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !    7
--------------------------------------------------------------------------
1  001           Әкімшілік шығын.                              Қазақстан
дар                                           Республикасы
001   Орталық орган     Қазақстан Республи.   2002  Мәдениет,
аппараты          касы Мәдениет, ақ.    жыл   ақпарат
парат және қоғамдық  бойына және
келісім министрлігі.        қоғамдық
нің орталық аппаратын       келісім ми.
және оның комитеттерін      нистрлігі
188 бірлікті штат са.
нының бекітілген лимиті
шегінде қаржыландыру <*>
002   Аумақтық орган.   Қазақстан Республика. 2002  Қазақстан
дар аппараттары   касы Мәдениет, ақ.    жыл   Республикасы
парат және қоғамдық   бойына Мәдениет,
келісім министрлігі          ақпарат
аумақтық аппаратын           және
224 бірлікті штат            қоғамдық
санының бекітілген           келісім
лимиті шегінде қаржы.        министрлігі
ландыру <*>
ЕСКЕРТУ. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкiметiнiң 2002.12.18. N 208v қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаның орындауынан күтілетін нәтижелер: Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігіне жүктелген міндеттердің сапалы және уақтылы орындалуы.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 208 қаулысына 2-қосымша
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
_________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған 015 "Мұрағат қорының, баспа басылымдарының сақталуын және олардың арнайы пайдаланылуын қамтамасыз ету" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 59 685 тысяч тенге (пятьдесят девять миллионов шестьсот восемьдесят пять тысяч тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: статья 36 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года Z010273_ "О республиканском бюджете на 2002 год"; статьи 2, 18, 21 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года Z980326_ "О Национальном архивном фонде и архивах"; статьи 15, 16 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года Z990451_ "О средствах массовой информации"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 6 апреля 1993 года N 270 P930270_ "О Национальной Государственной книжной палате Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 P011715_ "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 1999 года N 499 P990499_ "Вопросы Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 7 мая 1999 года N 543 P990543_ "Вопросы Комитета по управлению архивами и документацией Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 1999 года N 1538 P991538_ "Об утверждении положения о Национальном архивном фонде Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 26 января 2001 года N 146 P010146_ "О концепции развития архивного дела в Республике Казахстан на 2001-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2001 года N 797 P010797_ "О Программе развития архивного дела в Республике Казахстан на 2001-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение сохранности архивных документов, Архива фонда печатных изданий на основе контрольных экземпляров несекретных изданий, выходящих на территории Республики Казахстан, а также напечатанных по заказам за границей, доукомплектование его недостающими изданиями, Республиканского научного центра государственной библиографии, статистики печати, централизованной каталогизации, учета и научной обработки всех произведений печати, функционирование по международной стандартной нумерации книг (ISBN) и сериальных изданий (ISSN).
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение научно-библиографического центра; осуществление библиографической обработки основных видов публикаций, вышедших в республике на всех языках; организация учета, контроля и научной обработки всех произведений печати, выходящих на территории республики, подготовка статистических сборников о развитии печати в Республике Казахстан; обеспечение информацией о печатных продукциях страны вышестоящих инстанций, республиканских организаций, библиотек, а также частных лиц; введение системы каталогов и карточек, отражающих все виды публикаций, вышедших в республике на всех языках за период с 1917 года; создание обменного фонда для сборов материалов о Республике Казахстан, вышедших за ее пределами; выявление и учет, библиографическое описание и систематизация опубликованных в Казахстане произведений о республиках СНГ и передача карточек с библиографическими описаниями в другие книжные палаты; контроль за соблюдением издательствами и издающими организациями требования ГОСТов и другой нормативно- регламентирующей документации, оказание медико-консультативной помощи в оформлении изданий; выполнение функции по международной стандартной нумерации книг ISBN и сериальным изданиям ISSN; обеспечение своевременного пополнения ежегодными поступлениями печатных изданий архивного фонда и ее обработки и дезинфекции; комплектование, хранение и использование документов Национального архивного фонда Республики Казахстан, отложившихся в деятельности республиканских государственных юридических лиц, а также физических и негосударственных юридических лиц, осуществление государственного учета документов Национального архивного фонда Республики Казахстан, в т. ч. созданных до 1917 года, ведение научно-исследовательской и научно-методической работы в области архивного дела, документоведения, с управленческой, аудивизуальной и научно-технической документацией.

1. Құны: 59 685 мың теңге (елу тоғыз миллион алты жүз сексен бес мың теңге).
2. Бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 36-бабы; "Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 22 желтоқсандағы Заңының 2, 8, 21-баптары; "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының 15, 16-баптары; "Қазақстан Республикасының Ұлттық мемлекеттік кітап палатасы туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1993 жылғы 6 сәуірдегі N 270 қаулысы ; "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 29 сәуірдегі N 499 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігінің Мұрағат және құжаттама басқару жөніндегі комитетінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 7 мамырдағы N 543 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Ұлттық мұрағат мұрағат қоры туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 7 қазандағы N 538 қаулысы ; "Қазақстан Республикасында мұрағат iсiн дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 26 қаңтардағы N 146 қаулысы ; "Қазақстан Республикасында мұрағат iсiн дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 11 маусымдағы N 797 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мұрағат құжаттарының, ҚР аумағында шығатын, сондай-ақ тапсырыс бойынша шет елде басылып шыққан, құпия емес басылымдардың бақылаушы даналары негiзiнде баспасөз басылымдарының мұрағат қорының сақталуын, оның жетпейтін басылымдармен толықтырылуын, Мемлекеттік библиография республикалық ғылыми орталығын, баспасөз статистикасы, орталықтандырылған каталог, баспасөз жарияланымдарының барлығын тiркеу және ғылыми өңдеу, (ISВN) халықаралық стандарт бойынша кiтаптарды және (ISSN) сериялық басылымдарды нөмiрлеу мiндеттерiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ғылыми-библиографиялық орталықты қамтамасыз ету; республикада барлық тiлдерде шыққан жарияланымдардың негiзгiлерiне библиографиялық өңдеудi жүзеге асыру; республика аумағында шыққан барлық баспасөз шығармаларын тiркеу, бақылау және ғылыми өңдеудi ұйымдастыру, Қазақстан Республикасындағы баспасөздiң дамуы жөнiнде статистикалық жинақ дайындау; елдiң баспасөз өнiмдерi туралы ақпаратпен жоғарыдағы құзырлы мекемелердi, республикалық ұйымдарды, кiтапханаларды, сондай-ақ жеке адамдарды қамтамасыз ету; республикада 1917 жылдан бергi кезеңде барлық тiлдерде жарық көрген жарияланымдарды жинақтайтын каталог пен карточкалар жүйесiн енгiзу; Қазақстан Республикасы туралы шет елдерде жарық көрген материалдарды жинауға арналған айырбас қорын құру; ТМД республикалары туралы Қазақстанда жарияланған мақалаларды табу мен тiркеуге библиографиялық сипаттама беру және жүйелендiру, библиографиялық сипаттамасы бар карточкаларды басқа кiтап палаталарына беру; баспалар мен басып шығарушы ұйымдарда Мемлекеттiк стандарттар және басқа нормативтi-кесiмдiк құжаттар талаптарының орындалуын қадағалау, басылымды рәсiмдеуде әдiстемелiк-кеңес көмектерiн көрсету; (ISВN) халықаралық стандарт бойынша кiтаптарды және (ISSN) сериялық басылымдарды нөмiрлеу қызметтерiн атқару; мұрағат қорын баспасөз басылымдарымен жыл сайын уақтылы толықтырып отыруды қамтамасыз ету және оны өңдеу мен дезинфекциялау; Қазақстан Республикасы ұлттық мұрағат қорының республикалық заңды тұлғалар қызметiнде алынып тасталған, Қазақстан Республикасы Ұлттық мұрағат қорының, оның iшiнде 1917 жылы құрылған, мұрағаттық iс, құжат жүргiзу, басқарушы, аудивизуальды және ғылыми-техникалық сала төңiрегiндегi құжаттарды ғылыми-зерттеу және ғылыми-әдiстемелiк жұмыстарының құжаттарын жиынтықтау, қолдану мен сақтау, жасақтау.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  015        Обеспечение                           В течение Министерство
сохранности                             2002 г. культуры,
архивного                                       информации и
фонда,                                          общественного
печатных                                        согласия
изданий и их                                    Республики
специальное                                     Казахстан
использование
030   Государствен- Содержание Государственной
ная книжная   книжной палаты в пределах
палата        лимита штатной численности
- 51 единиц.
031   Центральный   Содержание Центрального
государствен- государственного архива в
ный архив     пределах лимита штатной
численности - 116 единиц.
032   Мероприятия   Проведение мероприятий о
по развитию   реализации "Программы
архивного     развития архивного дела в
дела          Республике Казахстан на
2001-2005 годы"
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: достижение необходимых условий по обеспечению сохранности, комплектованию, хранению и использованию документов Архивного фонда и Фонда печатных изданий.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 208
Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
024 "Обеспечение общедоступности информации"
на 2002 год
1. Стоимость: 114122 тысячи тенге (сто четырнадцать миллионов сто двадцать две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 36 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года Z010273_ "О республиканском бюджете на 2002 год", статья 4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года Z922900_ "Об охране и использовании историко-культурного наследия", статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года Z960056_ "О культуре", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год".

6. Бюджеттiк бағдарламасын жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
--------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаларды (кіші!Жүзеге!  Жауапты
/!лама   !бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды)     !асыру !атқарушы
с!коды   !дар. !ның) атауы       !жүзеге асыру жөнін.  !мерзі.!
N!       !лама.!                 !дегі іс-шаралар      !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
!       !     !                 !                     !      !
--------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1          015   Мұрағат қорын,                         2002    Қазақстан
баспасөз                               жыл     Республикасы
басылымдарының                         бойына  Мәдениет,
сақталуын                                       ақпарат
қамтамасыз ету                                   және
және оларды                                    қоғамдық
орынды пайдалану                               келісім ми.
нистрлігі
002   Мемлекеттік кітап  Мемлекеттік кітап
палатасы           палатасын 51 бірлікті
штат санының лимиті
шегінде қаржыландыру
031   Орталық            Орталық мемлекеттік
мемлекеттік        мұрағатын 116 бірлікті
мұрағат            штат санының лимиті
шегінде қаржыландыру
032   Мұрағат ісін       "Қазақстан Республика.
дамыту шаралары    сында "2001-2005 жыл.
дарға арналған мұрағат
ісін дамытудың бағдарла.
масын" жүзеге асыру
жөнінде іс-шаралар өткізу.
________________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаның орындалуынан күтілетін нәтижелер: мұрағаттық қор және баспасөз басылымдары қоры құжаттарының бүтіндігін, жиынтығын, сақталуын және пайдаланылуын қамтамасыз етуге қажетті жағдай жасау.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 208 қаулысына 3-қосымша
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
_________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған 024 "Ақпараттың жалпыға тиесiлiгiн
қамтамасыз ету" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 114122 мың теңге (жүз он төрт миллион жүз жиырма екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 36-бабы, "Тарихи-мәдени мұраларды қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шiлдедегi Заңының 4-бабы, "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының 33-бабы, "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: сохранение в интересах настоящих и будущих поколений библиотечного фонда, представляющих документальное и письменное наследие страны и являющихся одним из важнейших составляющих культурного и информационного потенциала всех народов Казахстана.
5. Задачи бюджетной программы: сохранение и предоставление населению различных носителей информации через: Национальную библиотеку Республики Казахстан, Государственную республиканскую юношескую библиотеку им. Жамбыла, Государственную республиканскую детскую библиотеку им. С. Бегалина, Республиканскую библиотеку для незрячих и слабовидящих граждан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прогр!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!     !прогр!(подпро-    !                         !зации  !
!     !     !грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  024        Обеспечение                            в тече-  Министерство
общедоступности                        ние      культуры,
информации на                          2002 г.  информации и
республиканском                                 общественного
уровне                                          согласия
030   Национальная   Содержание Национальной          Республики
библиотека     библиотеки Республики            Казахстан
Республики     Казахстан  в пределах
Казахстан      лимита штатной численности
- 276 единиц.
032   Государствен-  Содержание Государственной
ная республи-  республиканской юношеской
канская        библиотеки имени Жамбыла
юношеская      в пределах лимита штатной
библиотека     численности - 50 единиц.
имени Жамбыла
033   Государствен-  Содержание Государственной
ная            республиканской детской
республиканс-  библиотеки имени
кая детская    С.Бегалина в пределах
библиотека им. лимита штатной
С.Бегалина     численности - 78 единиц.
034  Республиканская Содержание Республиканской
библиотека для  библиотеки для незрячих
незрячих и      и слабовидящих граждан в
слабовидящих    пределах лимита штатной
граждан         численности - 36 единиц.
---------------------------------------------------------------------------

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қазiргi және болашақ ұрпақтар мүддесi үшiн елiмiздiң құжаттамалық және жазба мұрасы әрi Қазақстандағы барлық халықтардың мәдени және ақпараттық әлеуетiн құрайтын маңызды бөлiктерiнiң бiрi болып табылатын кiтапхана қорын сақтау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ақпараттарды сақтау және халыққа мыналар: Қазақстан Республикасының Ұлттық кiтапханасы, Жамбыл атындағы Мемлекеттiк республикалық жасөспiрiмдер кiтапханасы, С.Бегалин атындағы Мемлекеттiк республикалық балалар кiтапханасы, Республикалық зағиптар мен көру қабiлетi төмен азаматтарға арналған кiтапханасы арқылы ұсыну.
6. Бюджеттiк бағдарламасын жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаларды (кіші!Жүзеге!  Жауапты
/!лама   !бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды)     !асыру !атқарушы
с!коды   !дар. !ның) атауы       !жүзеге асыру жөнін.  !мерзі.!
N!       !лама.!                 !дегі іс-шаралар      !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
!       !     !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7 --------------------------------------------------------------------------
1    024        Ақпараттың жалпыға                       2002   Қазақстан
тиесілігін респуб.                        жыл   Республика.
ликалық деңгейде                        бойына  сы Мәдени.
қамтамасыз ету                                  ет, ақпа.
рат және
030        Қазақстан Респуб.   Қазақстан Республи.         қоғамдық
ликасының Ұлттық    касы Ұлттық кітапха.        келісім
тық кітапханасы     насын 276 бірлікті          министр.
штат санының лимиті         лігі
шегінде қаржыландыру
032        Жамбыл атындағы     Жамбыл атындағы Мем.
Мемлекеттік респуб. лекеттік республика.
ликалық жасөспірім. лық жасөспірімдер
дер кітапханасы     кітапханасына 50 бір.
лікті штат санының
лимиті шегінде қаржы.
ландыру
033        С.Бегалин атында.   С.Бегалин атындағы
ғы мемлекеттік Рес. мемлекеттік Республи.
публикалық балалар  ликалық балалар кітап.
кітапханасы         ханасын 78 бірлікті
штат санының лимиті
шегінде қаржыландыру
034        Республикалық за.   Республикалық зағиптар
ғиптар мен көру қа. мен көру қабілеті төмен
білеті төмен азам.  азаматтарға арналған
аттарға арналған    кітапханасын 36 бірлікті
кітапхана           штат санының лимиті
шегінде қаржыландыру
--------------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: наиболее полное, актуальное, своевременное, достоверное удовлетворение потребностей читателей.
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 208
Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
------------------------------------------------
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы 031 "Проведение государственной информационной политики через газеты и
журналы" на 2002 год
1. Стоимость: 327 000 тысяч тенге (триста двадцать семь миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 36 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О республиканском бюджете на 2002 год"; Закон Республики Казахстан от 23 июля 1997 года "О средствах массовой информации"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2000 года N 367 P000367_ "О плане мероприятий по реализации Программы действий Правительства Республики Казахстан на 2000-2002 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: укрепление позитивного имиджа государства, информирование населения о деятельности Президента, Парламента и Правительства Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: подготовка и распространение публикации, направленные на: активную информационно-пропагандистскую поддержку проводимых в стране курса социально-экономических и политических реформ, поддержание социального мира межнационального согласия на принципах социального партнерства, формирование казахстанского патриотизма, обеспечение информационно-пропагандистской поддержки действий Правительства Республики Казахстан по реализации Послания Главы государства народу Казахстана K012002_ "О положении в стране и об основных направлениях внутренней и внешней политики на 2002 год", мероприятий по проведению Года Здоровья, поддержку борьбы с организованной преступностью и коррупцией, наркоманией и наркобизнесом, информационно-пропагандистское обеспечение развития малого предпринимательства; обеспечение достоверной, оперативной информации об основных событиях в стране и мире; достижение максимального охвата населения периодическими изданиями путем организации подписки и реализации газет и журналов в розницу.

7. Бюджеттік бағдарламаның орындалуынан күтілетін нәтижелер: оқырмандардың сұраныстарын неғұрлым толық, көкейкесті, уақтылы, шынайы қанағаттандыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 208 қаулысына 4-қосымша
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
_________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған 031 "Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттiк ақпараттық саясатты жүргiзу" республикалық бюджеттік бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 327 000 мың теңге (үш жүз жиырма жетi миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 36-бабы; "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi Заңы; "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы; "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000-2002 жылдарға арналған iс-қимыл бағдарламасын жүзеге асырудың iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 7 наурыздағы N 367 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiң позитивтi беделiн нығайту, халықты Қазақстан Республикасы Президентiнiң, Парламентiнiң және Үкiметiнiң қызметтерiмен таныстыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: елде жүргiзiлiп жатқан әлеуметтiк-экономикалық және саяси реформалар бағыттарын белсендi ақпаратты-насихаттық қолдауға; әлеуметтiк әрiптестiктi, қазақстандық патриотизмдi қалыптастыру қағидаларына сүйенген әлеуметтiк тыныштықты, ұлтаралық татулықты қолдауға; мемлекет басшысының "Елдегi ахуал және 2002 жылғы iшкi және сыртқы саясаттың негiзгi бағыттары туралы" Қазақстан халқына Жолдауын iске асыру жөнiндегi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң iс-қимылын, Денсаулық жылын өткiзу жөнiндегi iс-шараларды ақпаратты-насихаттық қолдауды қамтамасыз етуге; ұйымдасқан қылмыс және сыбайлас жемқорлықпен, нашақорлық және наркобизнеспен күрестi қолдауға; шағын кәсiпкерлiктi дамытуды ақпаратты-насихаттық қамтамасыз етуге; елдегi және әлемдегi басты оқиғалар туралы шынайы, жедел ақпаратпен қамтамасыз етуге; жазылуды ұйымдастыру және газет-журналдарды бөлшектеп тарату жолымен халықты мерзiмдi баспасөзбен барынша қамтуға бағытталған жарияланымдарды дайындау мен тарату.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  031        Проведение      Подготовка и публикация  В тече- Министерство
государствен-   материалов в количестве  ние     культуры,
ной             7020 полос формата А-2,  2002 г. информации и
информационной  общим тиражом 38964              общественно-
политики через  тыс.экз., 843,2 учетно-          го
газеты и        издательских листов,             согласия
журналы         общим тиражом 551,6 тыс.экз.     Республики
по следующим основным            Казахстан
направлениям:
- освещение Законов, Указов,
Посланий Президента,
Постановлений, распоряжений
и других официальных
документов;
- освещение деятельности
высших органов государственной
власти и управления;
- размещение аналитических
материалов о деятельности
Президента, Парламента и
Правительства Республики
Казахстан;
- освещение хода реализации
политических и
экономических реформ;
- освещение внутренней и
внешней политики Республики
Казахстан;
- пропаганда и разъяснение
Стратегии развития Казахстана
до 2030 года по семи
приоритетным направлениям;
- информационно-пропагандистская
поддержка государственной
политики;
- размещение материалов по
интернационально-
патриотическому воспитанию
казахстанцев;
- освещение вопросов
государственной политики по
делам молодежи;
- размещение материалов по
культурно-нравственному
воспитанию детей и юношества;
- размещение материалов по
реализации положений Закона
Z970151_   "О языках в Республике
Казахстан";
- освещение борьбы с
преступностью и коррупцией;
- размещение материалов по
проблемам ВИЧ, СПИДа и
наркомании;
- информационно-
пропагандистская
поддержка малого и среднего
бизнеса и
предпринимательства;
- размещение литературно-
художественных
произведений, направленных на:
консолидацию казахстанского
общества,
интернациональное и
патриотическое
воспитание;
- информационно-
пропагандистская поддержка
миграционной политики;
- информационно-
пропагандистская поддержка
здорового образа жизни;
- освещение государственной
политики в сфере образования
и культуры;
- освещение реформ в
аграрно-промышленном секторе
страны;
- публикация объявлений о
конкурсах на замещение
административных вакантных
должностей государственных
служащих в республиканских
средствах массовой
информации.
---------------------------------------------------------------------------

6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаларды (кіші!Жүзеге!  Жауапты
/!лама   !бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды)     !асыру !атқарушы
с!коды   !дар. !ның) атауы       !жүзеге асыру жөнін.  !мерзі.!
N!       !лама.!                 !дегі іс-шаралар      !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
!       !     !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    031        Газеттер мен жур. Келесі негізгі бағыт.  2002   Қазақстан
налдар арқылы мем. тар бойынша А-2 фор.  жыл    Республикасы
лекеттік ақпарат. матының 7020 жолағы    бойына  Мәдениет,
тық саясатты жүр. көлемінде, жалпы тара.        ақпарат
гізу              лымы 38964 мың дана,           және
843,2 есептік баспа           қоғамдық
табақ, жалпы таралымы         келісім
551,6 мың дана болатын        министрлігі
материалдарды дайын.
дау және жариялау:
- Заңдарды, Жарлықтарды,
Президенттің жолдауларын,
қаулыларды, өкімдерді және
басқа да ресми құжаттарды
жария ету;
- басқару және жоғарғы
мемлекеттік билік органдары
қызметтерін жария ету;
- Қазақстан Республикасы
Президентiнiң, Парламентiнiң
және Үкiметiнiң қызметтерi
туралы талдау материалдарын
орналастыру;
- саяси және экономикалық
реформаларды жүзеге асыру
барысын жария ету;
- Қазақстан Республикасының
iшкi және сыртқы саясатын
жария ету;
- Қазақстанның 2030 жылға
дейiнгi Стратегиялық дамуын
жетi басым бағыты бойынша
насихаттау және түсiндiру;
- мемлекеттiк саясатты
ақпаратты-насихаттық қолдау;
- қазақстандықтарды интер.
националды-патриоттық рухта
тәрбиелейтiн материалдар
жариялау;
- мемлекеттiк жастар саясатын
жария ету;
балалар және жасөспiрiмдердiң
мәдени-рухани тәрбиесi жөнiнде
материалдар орналастыру;
- "Қазақстан Республикасындағы
тiлдер туралы" Заңның жүзеге
асырылуы туралы материалдар
орналастыру;
- қылмысқа және сыбайлас жем.
қорлыққа қарсы күрестi жария
ету;
- СПИД iндетi мен нашақорлық
мәселелерi туралы материалдар
орналастыру;
- кәсiпкерлiктi, шағын және
орта бизнестi ақпаратты-наси.
хаттық қолдау;
- Қазақстан қоғамының топта.
суына, интернационалдық және
патриоттық тәрбиеге бағыт.
талған әдеби-көркем туынды.
ларды орналастыру;
- көшi-қон саясатын ақпарат.
ты-насихаттық қолдау;
- салауатты өмiр салтын ақпа.
ратты-насихаттық қолдау;
- бiлiм мен мәдениет саласындағы
мемлекеттiк саясатты қолдау;
- елдiң аграрлы-өнеркәсiптiк
секторындағы реформаларды
жария ету;
- республикалық бұқаралық ақпарат
құралдарында мемлекеттiк қызмет.
керлердiң әкiмшiлiк бос лауазым
орындарына орналасуға конкурстар
туралы хабарламалар жариялау.
--------------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Наиболее полное удовлетворение потребностей населения в разнообразной информации, повышение уровня информированности населения, его правовой и политической культуры, консолидации общества и укрепление внутриполитической стабильности; увеличение позитивных материалов в печатных средствах массовой информации, формирование позитивного имиджа страны в мировом сообществе.
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 208
Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 032 "Проведение
государственной информационной политики через
телерадиовещание" на 2002 год
1. Стоимость: 3 197 348 тысяч тенге (три миллиарда сто девяносто семь миллионов триста сорок восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 36 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О республиканском бюджете на 2002 год"; Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О средствах массовой информации"; Указ Президента Республики Казахстан от 4 сентября 1995 года N 2452 U952452_ "О ратификации Соглашения государств-участников о международно-правовых гарантиях беспрепятственного и независимого осуществления деятельности Межгосударственной телерадиокомпании "Мир"; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 1996 года N 1234 P961234_ "О Национальной спутниковой системе телерадиовещания и передачи данных"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год"; Решение глав государств-участников Содружества Независимых Государств "О создании Межгосударственной телерадиокомпании "Мир" от 9 октября 1992 года; Решение Правительств государств-участников Содружества Независимых Государств "О вопросах Межгосударственной телерадиокомпании "Мир" от 22 января 1993 года; Соглашение государств-участников "О международно-правовых гарантиях беспрепятственного и независимого осуществления деятельности Межгосударственной телерадиокомпании "Мир" от 24 декабря 1993 года.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: удовлетворение потребностей аудитории в высококачественных телевизионных и радиопрограммах (информационных, аналитических, образовательных, познавательных, культурологических, развлекательных и других). Построение в Казахстане современной системы распространения телерадиовещательных программ посредством аренды транспондера на базе спутниковых каналов связи, позволяющих обеспечить информационный суверенитет Казахстана при одновременном развитии телекоммуникационной инфраструктуры страны и привлечение современных мировых технологий. Формирование общего информационного пространства Содружества Независимых Государств (далее - СНГ), формирование положительного имиджа Республики Казахстан и его руководства на информационном пространстве СНГ.

7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: түрлi ақпараттармен халықтың қажеттiлiгін мейлiнше толық қанағаттандыру, халықтың ақпараттану деңгейiн, құқықтық және саяси мәдениетiн көтеру, қоғамдық топтасу мен iшкi саяси тұрақтылықты нығайту; баспа бұқаралық ақпарат құралдарында позитивтi материалдарды ұлғайту, әлемдiк қауымдастықта елдiң позитивтi беделiн қалыптастыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 208 қаулысына 5-қосымша
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
_________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған 032 "Телерадио хабарларын тарату арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргiзу" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 3 197 348 мың теңге (үш миллиард жүз тоқсан жетi миллион үш жүз қырық сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 36-бабы; "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi Заңы , "Мемлекетаралық "Мир" телерадио компаниясының қызметiн кедергiсiз және тәуелсiз iске асырудың халықаралық-құқықтық кепiлдемелерi туралы қатысушы мемлекеттер арасындағы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 4 қыркүйектегi N 2452 Жарлығы ; "Телерадио хабарларын тарату мен мәлiметтер жеткiзудiң Ұлттық спутниктiк желiсi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 4 қазандағы N 1234 қаулысы , "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы ; "Мир" мемлекетаралық телерадиокомпаниясын құру туралы" Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттер басшыларының 1992 жылғы 9 қазандағы шешiмi, Бiшкек қаласы; "Мир" мемлекетаралық телерадиокомпаниясының мәселелерi туралы" Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттер Yкiметтерiнiң 1993 жылғы 22 қаңтардағы шешiмi; "Мир" мемлекетаралық телерадиокомпаниясы қызметiн кедергiсiз және тәуелсiз iске асыруының халықаралық-құқықтық кепiлдемелерi туралы" қатысушы мемлекеттер арасындағы 1993 жылғы 24 желтоқсандағы Келiсiм.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: аудиторияның жоғарғы сапалы теледидар және радио бағдарламаларға (ақпараттық, талдамалық, шолу, танымдық, мәдени, сауықтық және т.б.) сұраныстарын қанағаттандыру. Қазақстанда елдiң телекоммуникациялық инфрақұрылымын дамыта және қазiргi заманғы әлемдiк технологияларды тарта отырып, Қазақстанның ақпараттық тәуелсiздiгiн қамтамасыз етуге мүмкiндiк беретiн, байланыстың спутниктiк арналарының базасындағы транспондердi жалға алу жолымен телерадио хабарлары бағдарламаларын таратудың қазiргi заманғы жүйесiн құру. Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығының (бұдан әрi - ТМД) жалпы ақпараттық кеңістігін қалыптастыру, ТМД кеңiстiгiнде Қазақстан Республикасы мен оның басшылығының жағымды беделiн қалыптастыру.

5. Задачи бюджетной программы: Обеспечение функционирования Национальной спутниковой системы телевидения (НССТ) - бесперебойное распространение программ государственного заказа на телерадиоканалах: телевизионных "Хабар", "Хабар-2", "Казахстан-ТВ", "ОРТ-Казахстан", радио "Казахстан-РВ"; производство и распространение телевизионных и радиопрограмм, направленных на: достижение реального суверенитета и процветания республики, поддержание социального мира межнационального согласия на принципах социального партнерства; доставка до потребителя достоверной, оперативной информации об основных событиях в стране и мире; создание эффективной производственно-технической базы и благоприятных условий для инвестирования отрасли; обеспечение деятельности на внешнем информационном рынке для удовлетворения духовных потребностей телезрителей, радиослушателей в знаниях о жизни народов других стран, в том числе СНГ, сближения и взаимопонимания народов стран СНГ и мира, подготовки телевизионных и радиопрограмм о Казахстане телерадиокомпаний Казахстана и стран СНГ, подготовки ежедневных сюжетов о важнейших событиях в странах СНГ.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !подпрограммы!программы (подпрограмм)  !реали- !исполнители
!раммы!прог-!            !                         !зации  !
!     !раммы!            !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  032        Проведение                            В течение Министерство
государственной                       2002 г.   культуры,
информационной                                  информации и
политики через                                  общественно-
телерадиовещание                                го согласия
031  Аренда          Проведение комплекса            Республики
транспондера    работ по организации            Казахстан
деятельности Национальной
спутниковой системы:
- аренда транспондера на
спутнике NSS-703.
032  Проведение      Производство передач в
государственной количестве 20962 часов по
информационной  следующим основным
политики через  направлениям:
"Республиканскую - освещение Законов, Указов,
корпорацию      Посланий Президента,
"Телевидение и   Постановлений, распоряжений
радио           и других официальных
Казахстана"     документов;
- освещение деятельности
высших органов
государственной власти и
управления;
033  Проведение      - размещение аналитических
государственной материалов о
информационной  деятельности Президента,
политики через  Парламента и Правительства
"Агентство      Республики Казахстан;
"Хабар"         - освещение хода реализации
политических и
экономических реформ;
- освещение внутренней и
внешней политики
Республики Казахстан;
- пропаганда и разъяснение
Стратегии развития
Казахстана до 2030 года по
семи приоритетным
направлениям;
- информационно-
пропагандистская поддержка
государственной социальной
политики;
- освещение вопросов
государственной политики по
делам молодежи;
- размещение материалов по
интернационально-
патриотическому воспитанию
казахстанцев;
- размещение материалов по
культурно-нравственному
воспитанию детей и юношества;
- размещение материалов по
реализации положений Закона
"О языках в Республике
Казахстан";
- освещение борьбы с
преступностью и коррупцией;
- размещение материалов по
проблемам ВИЧ, СПИДа и
наркомании;
- информационно-
пропагандистская поддержка
малого и среднего бизнеса и
предпринимательства;
- размещение
литературно-художественных
произведений, направленных
на консолидацию
казахстанского общества,
интернациональное и
патриотическое воспитание;
- информационно-
пропагандистская поддержка
миграционной политики;
- информационно-
пропагандистская поддержка
здорового образа жизни;
- освещение государственной
политики в сфере
образования и культуры;
- освещение реформ в
аграрно-промышленном
секторе страны.
Обеспечение среднесуточных
объемов вещания по
каналам "Казахстан-ТВ",
"Казахстан-РВ",
"Хабар", "Хабар-2",
"ОРТ-Казахстан", "Узбекское
телевидение", "Областное
телевидение"
соответственно в часах 9,
18, 14, 11, 5, 2, 1 (на
область).
Обеспечение охвата
населения республики приемам
телевизионных программ
"Казахстан ТВ" до 90%,
"Казахстан РВ" до 94%,
"Хабар" до 84%,

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Теледидардың Ұлттық спутниктiк жүйесiнiң (ТҰСЖ) жұмыс iстеуiн - мемлекеттiк тапсырыс бағдарламаларының iркiлiссiз таратылуын қамтамасыз ету: "Хабар", "Хабар-2", "Қазақстан - ТД", "ОРТ-Қазақстан" теледидарлық, "Қазақстан - РВ" радиосы; мыналарға: республиканың нақты тәуелсiздiгi мен гүлденуiне қол жеткiзуге, әлеуметтiк әріптестiк қағидаларында әлеуметтiк тыныштықты, ұлтаралық келiсiмдi қолдауға бағытталған теледидар және радио бағдарламалар өндiру мен тарату; тұтынушыларға елiмiздегi және әлемдегi негiзгi оқиғалар туралы шынайы, жедел ақпарат жеткiзу; тиiмдi өндiрiстiк-техникалық база және саланы инвестициялау үшiн қолайлы жағдайлар туғызу; телекөрермендердiң, радиотыңдаушылардың басқа елдер, соның ішінде ТМД елдерi халықтарының өмiрлерi туралы бiлiмдерге деген сұраныстарын қанағаттандыру ТМД елдерi және әлем халықтары арасындағы жақындастық пен өзара түсiнiстiк, Қазақстан туралы Қазақстанның және ТМД елдерi телерадио компанияларының теледидар және радио бағдарламаларын әзiрлеулерi, ТМД елдерiндегi аса маңызды оқиғалар туралы күнделiктi сюжеттер әзiрлеу үшiн сыртқы ақпарат рыногындағы қызметтi қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаларды (кіші!Жүзеге!  Жауапты
/!лама   !бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды)     !асыру !атқарушы
с!коды   !дар. !ның) атауы       !жүзеге асыру жөнін.  !мерзі.!
N!       !лама.!                 !дегі іс-шаралар      !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
!       !     !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1   032         Мемлекеттік ақпа.                        2002   Қазақстан
рат саясатын теле.                        жыл  Республикасы
радио хабарларын                         бойына  Мәдениет,
тарату арқылы                                     ақпарат
жүргізу                                            және
031   Транспондерді      Ұлттық спутниктік жүйе.       қоғамдық
жалға алу          сінің қызметін ұйымдас.       келісім
тыру жөнiндегі жұмыстар     министрлігі
кешенiн жүргiзу:
032   "Қазақстан теле.   - NSS-703 спутнигiндегi
дидары және ра.    транспондердi жалға алу.
диосы" республика. Мына негiзгi бағыттарда
лық корпорациясы"  20962 сағат көлемiнде
арқылы мемлекеттік хабарлар шығару:
ақпараттық саясат.  - Заңдарды, Президент
ты жүргізу         Жарлықтарын, Жолдауларын,
Қаулыларын, өкiмдерiн
және басқа да ресми құжат.
тарды жария ету;
- жоғарғы мемлекеттiк билiк
және басқару органдарының
қызметiн жария ету;
033  "Хабар" агенттігі   - Қазақстан Республикасы
арқылы мемлекеттік  Президентiнiң, Парламентi мен
ақпараттық саясатты Үкiметiнiң қызметтерi туралы
жүргізу             талдау материалдарын орнала.
стыру;
- саяси және экономикалық
реформалардың жүзеге асырылу
барысы туралы жария ету;
- Қазақстан Республикасының
iшкi және сыртқы саясаттарын
жария ету;
- Қазақстанның 2030 жылға
дейiнгi Даму стратегиясын
жетi басым бағыттары бойынша
насихаттау және түсiндiру;
- мемлекеттiк әлеуметтiк
саясатты ақпараттық-наси.
хаттық қолдау;
- жастар iсi жөнiндегi мем.
лекеттiк саясат мәселелерiн
жария ету;
- қазақстандықтардың интер.
националдық-патриоттық тәр.
биесi жөнiндегi материал.
дарды орналастыру;
- балалар мен жасөспiрiмдер.
дiң мәдени-рухани тәрбиесi
жөнiндегi материалдарды
орналастыру;
- "Қазақстан Республикасын.
дағы Тiлдер туралы" заң ере.
желерiнiң жүзеге асырылуы
жөнiндегi материалдарды
орналастыру;
- қылмысқа және сыбайлас
жемқорлыққа қарсы күрестi
жария ету;
- ВИЧ СПИД және нашақорлық
проблемалары бойынша мате.
риалдар орналастыру;
- Шағын және орташа бизнес
пен кәсiпкерлiктi ақпарат.
тық-насихаттық қолдау;
- қазақстандық қоғамның
бiрiгуiне, интернационалдық
және патриоттық тәрбиеге
бағытталған әдеби-көркем
туындыларды орналастыру;
- көшi-қон саясатын ақпа.
раттық-насихаттық қолдау;
- салауатты өмiр салтын
ақпараттық-насихаттық
қолдау;
- бiлiм және мәдениет сала.
сындағы мемлекеттiк сая.
сатты жария ету;
- елiмiздiң агроөнеркәсiп
секторындағы реформаларды
жария ету.
"Қазақстан - ТД", "Қазақ.
стан - РВ", "Хабар",
"Хабар-2", "ОРТ-Қазақстан",
"Өзбек теледидары", "Облыс.
тық теледидар" арналары
бойынша орташа тәулiктiк
хабар тарату көлемiн тиi.
сiнше 9, 18, 14, 11, 5, 2,
1 (облысқа) сағаттарда
қамтамасыз ету.
Республика тұрғындарын
"Қазақстан ТД" бағдарлама.
ларымен 90%-ке дейiн,
"Қазақстан РВ" 94%-ке дейiн,
"Хабар" 84%-ке дейiн,

"Хабар-2" до 60%,
"ОРТ-Казахстан" до 79%.
Расширение сети
корреспондентских пунктов.
035  Проведение      Освещение на телеканале
государственной "ОРТ-Казахстан", других
информационной  общероссийских
политики в      телерадиоканалах, а также
рамках          каналах республиканских
делового        телерадиокомпаний
сотрудничества  программ
со странами СНГ телерадиокомпании "Мир".
Информирование населения
Казахстана и других
стран СНГ о социально-
экономических и
политических курсах
проводимых реформ в
Республике Казахстан и
странах Содружества.
Освещение интеграционных
инициатив Казахстана в
формировании единого
экономического и
культурного пространства
стран-участниц СНГ.
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: наиболее полное удовлетворение потребностей населения в разнообразной информации, повышение уровня информированности населения, его правовой и политической культуры, консолидации общества и укрепление внутриполитической стабильности. Повышение творческого и технического качества телевизионных программ, обеспечение наиболее полного охвата приемом телевизионных программ "Казахстан-ТВ", "Казахстан-РВ", "Хабар" и "Хабар-2".
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 208
Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
------------------------------------------------
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы 033 "Формирование
издательских программ по социально важным видам литературы"
на 2002 год
1.Стоимость: 250 000 тысяч тенге (двести пятьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 36 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О республиканском бюджете на 2002 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 28 января 1998 года N 3834 U983834_ "О мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2000 года N 367 "О плане мероприятий по реализации программы действий Правительства Республики Казахстан на 2000-2002 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: выпуск социально важной литературы для повышения духовно-образовательного и интеллектуально-культурного уровня населения, воспитание подрастающего поколения в духе общемировых ценностных идеалов.

"Хабар-2" 60%-ке дейiн,
"ОРТ-Қазақстан" 79%-ке дейiн
қамтуын қамтамасыз ету.
035 ТМД елдерiмен        "ОРТ-Қазақстан" телеарнасында,
iскерлiк ынтымақтастық   басқа да жалпыресейлiк
шеңберiнде мемлекеттiк   телеарналарда, сондай-ақ
ақпарат саясатын         республикалық телерадио.
жүргізу                  компаниялар арналарын
"Мир телекомпаниясының
бағдарламаларын жария ету.
Қазақстан және басқа да ТМД
елдерi тұрғындарын Қазақстан
Республикасында және ТМД
елдерiнде жүргiзiлiп жатқан
әлеуметтiк-экономикалық және
саяси реформалар курстары
туралы хабардар ету.
Қазақстанның ТМД-ға қатысушы
елдердiң бiртұтас экономикалық
және мәдени кеңiстігін құру
туралы ықпалдастық бастамала.
рын жария ету.
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: тұрғындардың әртүрлi ақпаратқа деген сұранысын барынша толық қанағаттандыру тұрғындардың ақпараттану оның құқықтық және саяси мәдениетi деңгейiн көтеру, қоғамның бiрiгуi мен iшкi саяси тұрақтылықты нығайту. Теледидар бағдарламаларының шығармашылық және техникалық сапасын арттыру, "Қазақстан - ТД", "Қазақстан - РВ", "Хабар" және "Хабар-2" теледидар бағдарламаларын қабылдауды барынша толық қамтуын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 208 қаулысына 6-қосымша
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
_________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған 033 "Әдебиеттiң әлеуметтік маңызды түрлерi бойынша баспа бағдарламаларын қалыптастыру" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 250 000 мың теңге (екi жүз елу миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 36-бабы; "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi даму Стратегиясын жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 28 қаңтардағы N 3834 Жарлығы ; "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы ; "2000-2002 жылдарға арналған Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң iс-қимыл бағдарламасын жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 7 наурыздағы N 367 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: халықтың рухани-бiлiм және интеллектуалды-мәдени деңгейiн көтеру үшiн әлеуметтiк маңызды әдебиеттер шығару, өскелең ұрпақты жалпы әлемдiк құндылықтар рухында тәрбиелеу.

5. Задачи бюджетной программы: Выявление актуальных, содержательных произведений, отражающих многогранные проблемы становления казахской государственности, обеспечение выпуска высококачественной печатной продукции.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог.!под- !программ    !программ (подпрограмм)   !реали- !исполнители
п !     !прог.!(подпро-    !                         !зации  !
!     !     !грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1. 033        Формирование   Издание 242 названий    В тече- Министерство
издательских   общим объемом 3700      ние     культуры,
программ       издательских листов,    2002 г. информации и
по социально   тиражом одного названия         общественного
важным         не менее 2000 экз. по           согласия
видам          следующим сериям и              Республики
литературы     другим изданиям:                Казахстан
"Казахстан-2030";
"Здоровый образ жизни";
"Библиотечка здоровья";
"Элем эдебиетi";
"Казак эдебиетi
классиктерiнiн коп
томдыгы";
"Казахская народная
литература";
"Отырар кiтапханасы";
"Алтын кор";
"Мура";
"Атамекен";
"Гибраты мол гумыр";
"Казак балалар
эдебиетiнiн Алтын коры";
"Батыр бабаларымыз";
"История Казахстана:
исследования, документы";
"В стране сказок";
"Готовимся к школе";
энциклопедические и
справочные издания и
словари;
медицинская литература;
юридическая литература;
искусствоведческая и
иллюстративная литература;
научная литература;
общественно-политическая
литература; литература по
экономике, бизнесу,
маркетингу и
менеджменту.
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение духовно-образовательного и интеллектуально-культурного уровня населения. Также издание в большом количестве шедевров мировой художественной литературы на казахском языке будет играть неоценимую роль в воспитании подрастающего поколения в духе общемировых ценностных идеалов и являться гарантией функционирования государственного языка в полном объеме, всесторонне способствуя расширению и укреплению его социально- коммуникативных функций.
Приложение 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 208
Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 035 "Проведение
молодежной политики" на 2002 год

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: қазақ мемлекеттiгi қалыптасуының сан қырлы мәселелерiн көрсететiн өзектi, мазмұнды шығармаларды iздеп табу, жоғары сапалы баспа өнiмдерiн шығаруды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
--------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаларды (кіші!Жүзеге!  Жауапты
/!лама   !бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды)     !асыру !атқарушы
с!коды   !дар. !ның) атауы       !жүзеге асыру жөнін.  !мерзі.!
N!       !лама.!                 !дегі іс-шаралар      !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
!       !     !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1   033         Әдебиеттiң әлеу.  Келесi сериялар мен    2002   Қазақстан
меттiк маңызды    өзге де басылымдар      жыл  Республикасы
түрлерi бойынша   бойынша бiреуi кемiнде бойына  Мәдениет,
баспа бағдарлама. 2000 дана таралым               ақпарат
ларын қалыптас.   болатын, жалпы көлемi            және
тыру              3700 баспа табақ 242            қоғамдық
кiтап шығару:                   келiсiм
"Қазақстан-2030";             министрлiгi
"Салауатты өмiр салты";
"Денсаулық кiтапханасы";
"Әлем әдебиетi";
"Қазақ әдебиетi классик.
терiнiң көп томдығы";
"Қазақ халық әдебиетi";
"Отырар кiтапханасы";
"Алтын қор";
"Мұра";
"Атамекен";
"Ғибраты мол ғұмыр";
"Қазақ балалар әдебиетiнiң
алтын қоры";
"Батыр бабаларымыз";
"Қазақстан тарихы: зерттеу.
лер, құжаттар";
"Ертегiлер елiнде";
"Мектепке дайындаламыз";
энциклопедиялық және анық.
тамалық басылымдар, сөздiктер;
медициналық әдебиет; заң
әдебиетi; өнертану мен
иллюстративтi әдебиеттер;
қоғамдық-саяси әдебиет;
экономика бизнес, маркетинг
пен менеджмент жөнiндегi
әдебиеттер.
--------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: халықтың рухани-бiлiм мен интеллектуалдық-мәдени деңгейiн көтеру. Сондай-ақ әлемдiк көркем әдебиет жауhарларын қазақ тiлiнде кең көлемде шығару өскелең ұрпақтың бүкiләлемдiк құндылықтар рухында тәрбиеленуiне және мемлекеттiк тiл қызметiнiң дамуына, оның әлеуметтiк-коммуникативтiк қызметiнiң кеңеюi мен нығаюына жан-жақты ықпал етедi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 208 қаулысына 7-қосымша
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
_________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған 035 "Жастар саясатын жүргiзу" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 47 309 тысяч тенге (сорок семь миллионов триста девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 36 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года Z010273_ "О республиканском бюджете на 2002 год"; распоряжение Президента Республики Казахстан от 28 августа 1999 года N 73 N990073_ "О Концепции государственной молодежной политики"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года P011715_ "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год" N 1715; постановление Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2001 года N 249 P010249_ "О Программе "Молодежь Казахстана".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание правовых, экономических и организационных условий для гражданского становления и социальной самореализации молодежи.
5. Задачи бюджетной программы: защита прав и интересов молодежи; создание условий для максимальной самореализации молодежи в обществе; поддержка деятельности детских и молодежных общественных объединений; создание условий интеграции молодежи в рынок труда; разработка и внедрение в практику новых подходов к решению проблем формирования и развития у молодежи гражданственности и патриотизма; создание экономических и организационных условий для функционирования системы содействия молодежи в творческом развитии, поиске, поддержке и социальной защиты талантливой и одаренной молодежи.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог.!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!     !прог.!(подпро-    !                         !зации  !
!     !     !грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1. 035        Организация    Обучающий семинар по     В тече- Министерство
мероприятий    правовым и               ние     культуры,
по             организационно-          2002 г. информации и
молодежной     методическим вопросам            общественного
политике       государственной молодежной       согласия
политики.                        Республики
Казахстан
030  Организация    Конкурс социально-значимых
мероприятий по проектов и программ;
молодежной     Международный семинар
политике       "Социально-педагогическая
служба для детей и молодежи.
Инновации в практической
деятельности" в рамках
программ международных
молодежных обменов;
Республиканская акция
"Патриот";
Республиканская научно-
практическая конференция,
посвященная 100-летнему
юбилею Гани Муратбаева;
Социологическое исследование
для подготовки госдоклада
"Молодежь Казахстана - 2002";
Международный семинар по
профессиональной программе
"Уличная работа и
профессиональная интеграция
молодых людей с миграционным
оттенком" в рамках программ
международных молодежных
обменов;
Конкурс молодежных
социально-значимых проектов и
программ.
031  Организация    Организация лагерных
культурного    оздоровительных смен и
досуга         образовательных программ
молодежи       (до 1800 детей-сирот, из
малообеспеченных семей,
детей и подростков из
экологически неблагополучных
регионов).
---------------------------------------------------------------------------

1. Құны: 47 309 мың теңге (қырық жетi миллион үш жүз тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 36-бабы, "Мемлекеттiк жастар саясатының тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1999 жылғы 28 тамыздағы N 73 Өкiмi ; "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы; "Қазақстан жастары" бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 17 желтоқсандағы N 249 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жастардың азаматтық өсуi мен әлеуметтiк тұлғалық қалыптасуына құқықтық, экономикалық және ұйымдық жағдайлар жасау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жастардың құқықтары мен мүдделерiн қорғау; жастардың қоғамда барынша тұлғалық қалыптасуына жағдай жасау; балалар мен жастардың қоғамдық бiрлестiктерiнiң қызметін қолдау; жастардың еңбек рыногына кiрiгуiне жағдай жасау; жастар бойында азаматтық пен патриотизмдi қалыптастыру мен дамыту проблемаларын шешудiң жаңа жолдарын әзiрлеу және практикаға енгiзу; жастардың шығармашылық дамуына, талантты және дарынды жастарды iздеуге, қолдауға және әлеуметтiк қорғауға ықпал ету жүйесiнiң қызметiне экономикалық және ұйымдық жағдайлар жасау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаларды (кіші!Жүзеге!  Жауапты
/!лама   !бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды)     !асыру !атқарушы
с!коды   !дар. !ның) атауы       !жүзеге асыру жөнін.  !мерзі.!
N!       !лама.!                 !дегі іс-шаралар      !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
!       !     !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1   035          Жастар саясаты   Мемлекеттiк жастар    2002   Қазақстан
бойынша iс-шара. саясатының құқықтық    жыл  Республикасы
лар ұйымдастыру  және ұйымдық-әдісте.  бойына  Мәдениет,
мелік мәселелерi бо.         ақпарат және
йынша оқыту семинары.         қоғамдық
келiсiм
министрлiгi
030   Жастар саясаты   Әлеуметтік-маңызды
бойынша iс-шара. жобалар мен бағдар.
лар ұйымдастыру  ламалар конкурсы;
Халықаралық жастар
алмасу бағдарламала.
ры шеңберiнде "Бала.
лар мен жастарға ар.
налған әлеуметтiк-
педагогикапық қызмет.
Практикалық қызметтегi
инновациялар" атты
халықаралық семинар;
"Патриот" республикалық
акциясы; Ғани Мұратбаев.
тың 100 жылдық мерейто.
йына арналған республи.
калық ғылыми-практикалық
конференция;
"Қазақстан жастары - 2002"
мемлекеттiк баяндамасын
әзiрлеу үшiн әлеуметтiк
зерттеу Халықаралық жас.
тар алмасу бағдарламалары
шеңберiнде "Көшi-қонға
бейiл жас адамдардың көше
жұмысы және кәсiби ықпал.
дастығы" атты кәсiби бағ.
дарлама бойынша халықара.
лық семинар; Жастардың
әлеуметтiк-маңызды жобалары
мен бағдарламаларының
конкурсы;
031  Жастардың мәдени   Лагерьлiк сауықтыру ауысым.
демалысын ұйым.    дары мен бiлiм беру бағдар.
дастыру            ламаларын ұйымдастыру (1800-
ге дейiн жетiм, тұрмысы төмен
отбасылар балалары және эколо.
гиялық қолайсыз аймақтардың
балалары мен жасөспiрiмдерi).
--------------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: удовлетворение потребностей молодежи в информации; получение юридической, правовой, социально-психологической помощи, реабилитационной помощи различными категориями молодежи, снижение социальной напряженности в молодежной среде, привлечение молодежи к самостоятельному решению различных проблем и вопросов. Создание условий для творческой и одаренной молодежи. Мероприятия, связанные с развитием международного молодежного сотрудничества способствуют формированию имиджа нашей республики за рубежом, расширению кругозора и получению нового опыта специалистами по молодежной работе, укреплению дружественных отношений между странами-партнерами, развитие общественной молодежной инициативы.
Приложение 8
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 208
Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
------------------------------------------------
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы 037 "Организация
конференций, семинаров и совещаний по пропаганде Стратегии
"Казахстан-2030" на 2002 год
1. Стоимость: 10 000 тысяч тенге (десять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 36 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О республиканском бюджете на 2002 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 28 января 1998 года N 3834 "О мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Указ Президента Республики Казахстан от 15 декабря 1999 года N 297с; Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 U010735_ "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 2001 года N 487 P010487_ "О плане мероприятий по реализации Государственной программы борьбы с коррупцией на 2001-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: направление на системное, адресное продвижение и пропаганду Стратегии развития Казахстана до 2030 года, создание социально-политических условий по ускорению проводимых социально-политических реформ в контексте "Стратегии-2030".

7. Бюджеттік бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: жастардың ақпаратқа сұраныстарын қанағаттандыру; жастардың әр түрлi санаттарының заңдық, құқықтық, әлеуметтiк-психологиялық көмек, сауықтыру көмегiн алуы, жастар ортасында әлеуметтiк шиеленiстi төмендету, жастарды әртүрлi проблемалар мен мәселелердi дербес шешуге тарту. Шығармашыл және дарынды жастарға жағдай жасау. Халықаралық жастар ынтымақтастығын дамытумен байланысты iс-шаралар шетелде республиканың беделiн қалыптастыруға, жастармен жұмыс iстейтiн мамандардың ой-өрiсiн кеңейтуге және жаңа тәжiрибелер алуына, әрiптес елдер арасында достық қарым-қатынасты нығайтуға, жастардың қоғамдық бастамаларын дамытуға ықпал етедi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 208 қаулысына 8-қосымша
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
_________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған 2030 "Қазақстан-2030" стратегиясын насихаттау жөніндегі конференциялар, семинарлар және мәжiлiстер өткiзу" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 10 000 мың теңге (он миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 36-бабы; "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi Даму стратегиясын жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 28 қаңтардағы N 3834 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1999 жылғы 15 желтоқсандағы N 297 қ. Жарлығы; "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi Даму стратегиясын одан әрi жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы , "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы , "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрестiң 2001-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 11 сәуiрдегi N 487 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi Даму стратегиясын жүйелi, адрестi түрде алға жылжыту және насихаттау, "Стратегия - 2030" ауқымында жүргiзiлiп жатқан әлеуметтiк-саяси реформаларды жеделдетуге әлеуметтiк-саяси жағдайлар жасау.

5. Задачи бюджетной программы: анализ и выработка теоретических и практических рекомендаций по моделированию и прогнозированию политических процессов; выработка теоретических и практических рекомендаций для адресной пропаганды Стратегии; создание и использование новых коммуникативных технологий для позитивного восприятия обществом происходящих социально-политических и экономических изменений; изучение социально-психологического самочувствия населения страны, выявление основного блока проблем общественной и личной жизни казахстанцев; определение динамики изменений уровня поддержки гражданами республики курса политико-экономических реформ, государственных органов власти; диагностирование политической ситуации в стране, определение рейтинга общественных деятелей и политических партий, движений; прогнозирование возникновения очагов социальной напряженности в обществе; выявление и анализ участия партий и "третьего сектора" в продвижении Стратегии; определение новых векторов и ориентиров на пути становления многопартийной системы республики; выявление оптимальных форм государственной поддержки неправительственных организаций.
6. Мероприятия по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
037        Организация    Экспертный опрос по      В тече- Министерство
конференций,   состоянию межэтнических  ние     культуры,
семинаров и    отношений;               2002 г. информации и
совещаний      4 ежеквартальных                 общественного
по пропаганде  социологических                  согласия
Стратегии      мониторинга общественно-         Республики
"Казахстан-    политической ситуации в          Казахстан
2030"          Республике Казахстан;
Социологическое исследование
по проблемам внешней и
внутренней безопасности
Республики Казахстан;
Региональный семинар-
совещание, посвященный
проблемам
Неправительственных
Организаций;
4 региональных семинара-
совещания к 5-летию Стратегии
"Казахстан-2030";
Разработка дизайн-плакатов
к 5-летию Стратегии
"Казахстан-2030";
Республиканская научно-
практическая конференция
"5-летие Стратегии
"Казахстан-2030": проблемы и
достижения";
Республиканская конференция по
пропаганде здорового образа
жизни;
Социологическое исследование по
межнациональной ситуации в
Республике Казахстан;
Две межрегиональные проектно-
организационные студенческие
игры-дебаты, посвященные 5-летию
Стратегии "Казахстан-2030";
Научно-практическая конференция
"Становление многопартийной
системы Казахстана: итоги и
перспективы";
Финал проектно-организационных
студенческих игр-дебатов,
посвященных 5-летию Стратегии
"Казахстан-2030".
---------------------------------------------------------------------------

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: саяси процестердi үлгiлеу мен болжау жөнiндегi теориялық және практикалық ұсыныстарды талдау және әзiрлеу; Стратегияны адрестi насихаттау үшiн теориялық және практикалық ұсыныстар әзiрлеу, жүрiп жатқан әлеуметтiк-саяси және экономикалық өзгерiстердi қоғамның позитивтi қабылдауы үшiн жаңа коммуникативтi технологиялар құру және қолдану; халықтың әлеуметтiк-психологиялық көңiл-күйiн зерттеу, қазақстандықтардың қоғамдық және жеке проблемаларының негізгi блогын анықтау; республика азаматтарының реформалардың саяси-әлеуметтiк бағытын, мемлекеттік билiк органдарын қолдау деңгейiнiң өзгеру динамикасын анықтау; елдегi саяси ахуалды диагностикалау, қоғам қайраткерлерiнiң және саяси партиялар, қозғалыстар рейтингiн анықтау; қоғамдағы әлеуметтiк шиеленiс ошақтарының пайда болуын болжау; партиялар мен "үшiншi сектордың" Стратегияны алға жылжытуға қатысуын айқындау және талдау; республиканың көппартиялы жүйесiнiң қалыптасуы жолындағы жаңа векторлары мен бағдарларын анықтау; үкiметтiк емес ұйымдарды мемлекеттік қолдаудың оңтайлы нысандарын анықтау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаларды (кіші!Жүзеге!  Жауапты
/!лама   !бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды)     !асыру !атқарушы
с!коды   !дар. !ның) атауы       !жүзеге асыру жөнін.  !мерзі.!
N!       !лама.!                 !дегі іс-шаралар      !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
!       !     !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1   037         "Қазақстан - 2030"  Ұлтаралық қарым-қа.  2002   Қазақстан
Стратегиясын наси.  тынастар жағдайы бо. жыл   Республикасы
хаттау жөнiнде кон. йынша сараптамалық   бойына  Мәдениет,
ференциялар, семи.  сауалнама;                    ақпарат
нарлар және мәжi.   Қазақстан Республи.            және
лiстер ұйымдастыру  касындағы қоғамдық-          қоғамдық
саяси ахуалға 4 тоқ.         келiсiм
сандық әлеуметтiк          министрлiгi
мониторинг;
Қазақстан Республи.
касының сыртқы және
iшкi қауiпсiздік
проблемалары бойынша
әлеуметтік зерттеу;
Үкiметтiк емес ұйымдар
проблемаларына арналған
аймақтық семинар-кеңес;
"Қазақстан-2030" Стра.
тегиясының 5 жылдығына
арналған 4 аймақтық
семинар-кеңес;
"Қазақстан-2030" Страте.
гиясының 5 жылдығына ар.
налған плакаттар дизайнын
әзiрлеу;
"Қазақстан-2030" Страте.
гиясының 5 жылдығы: проб.
лемалар және жетiстiктер"
атты республикалық ғылыми-
практикалық конференция;
Салауатты өмiр салтын на.
сихаттау жөнiндегi респуб.
ликалық конференция;
Қазақстан Республикасын.
дағы ұлтаралық ахуал бой.
ынша әлеуметтiк зерттеу;
"Қазақстан-2030" Страте.
гиясының 5 жылдығына ар.
налған екi аймақаралық
студенттердiң жобалық-
ұйымдық пiкiр-сайыс ойын.
дары;
"Қазақстанның көппартиялы
жүйесiнiң қалыптасуы: нә.
тижелерiмен перспективалары"
атты ғылыми-практикалық
конференция;
"Қазақстан-2030" Страте.
гиясының 5 жылдығына арнал.
ған студенттердiң жобалық-
ұйымдық пiкiрсайыс ойында.
рының мәрелiк ойыны;
--------------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Получение устойчивой и достоверной информации о динамике изменений отношения населения республики к проводимым реформам в стране, к Стратегии "Казахстан-2030", выявление рейтинга органов власти, политических лидеров и общественно-политических партий и движений, прогноз появления очагов напряженности, определить основной блок проблем личной и общественной жизни граждан.
Одним из значимых ожидаемых результатов явится реальное конструктивное взаимодействие государственных органов с неправительственным сектором, политическими партиями и движениями в вовлечении населения в активную политическую деятельность, укрепление основ гражданского общества, формирование политической культуры, основанной на деятельном участии в продвижении реформ.
Приложение 9
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 208
Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
------------------------------------------------
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы 038
"Развитие государственного и других языков"
1. Стоимость: 99 500 тысяч тенге (девяносто девять миллионов пятьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 36 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О республиканском бюджете на 2002 год"; статьи 23, 25, 26 Закона Республики Казахстан от 11 июля 1997 года Z970151_ "О языках в Республике Казахстан"; статьи 6, 7 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года Z934200_ "Об административно- территориальном устройстве Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 7 февраля 2001 года N 550 U010550_ "О Государственной программе функционирования и развития языков на 2001-2010 годы"; Указ Президента Республики Казахстан от 31 декабря 1996 года N 3308 U963308_ "Государственная программа поддержки соотечественников, проживающих за рубежом"; постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2001 года N 450 P010450_ "О Плане мероприятий по реализации Государственной программы функционирования и развития языков на 2001-2002 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 14 августа 1998 года N 769 P980769_ "О расширении сферы употребления государственного языка в государственных органах".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: расширение и укрепление социально- коммуникативных функций государственного языка, сохранение общекультурных функций русского языка и развитие языков этнических групп.

7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: республика халқының елде жүргiзiлiп жатқан реформаларға, "Қазақстан-2030" Стратегиясына деген қарым-қатынасының өзгеру динамикасы туралы тұрақты және шынайы ақпарат алу, билiк органдарының, саяси жетекшiлер және қоғамдық-саяси партиялар мен қозғалыстар рейтингiн анықтау, қоғамдағы әлеуметтiк шиеленiс ошақтарының пайда болуын болжау, азаматтардың қоғамдық және жеке проблемаларының негiзгi блогын анықтау.
Күтiлетiн маңызды нәтижелердiң бiрi халықты реформаларды алға жылжытуға нақты қатысуға негізделген белсендi саяси қызметке араластыруда, азаматтық қоғамның негiздерiн нығайтуда, саяси мәдениет қалыптастыруда мемлекеттiк органдардың үкiметтiк емес сектормен, саяси партиялар және қозғалыстармен нақты, сындарлы, өзара әрекеттестiгi болып табылады.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 208 қаулысына 9-қосымша
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
_________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған 038 "Мемлекеттiк және басқа тiлдердi дамыту" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 99 500 мың теңге (тоқсан тоғыз миллион бес жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 36-бабы, "Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 11 шiлдедегi Заңының 23, 25, 26-баптары, "Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының 6, 7-баптары, "Тiлдердi қолдану мен дамытудың 2001-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 7 ақпандағы N 550 Жарлығы ; "Шетелде тұратын отандастарды қолдаудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 31 желтоқсандағы N 3308 Жарлығы ; "Тiлдердi қолдану мен дамытудың мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiнде 2001-2002 жылдарға арналған iс-шаралардың жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 6 сәуiрдегi N 450 қаулысы ; "Мемлекеттiк органдарда мемлекеттiк тiлдiң қолданылу аясын кеңейту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 14 тамыздағы N 769 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: мемлекеттік тiлдiң әлеуметтiк-коммуникативтік қызметiн кеңейту және нығайту, орыс тiлiнiң жалпы мәдени функцияларын сақтау және этникалық топтар тiлдерiн дамыту.

5. Задачи бюджетной программы: обеспечение функционирования государственного языка в качестве основного языка делопроизводства во всех государственных организациях и органах местного самоуправления; принятие мер для овладения государственными служащими государственным языком в объеме, необходимом для выполнения служебных обязанностей; компьютеризацию казахского языка; разработка и подготовка к изданию учебной, учебно- методической литературы, справочников, словарей и т.д.; совершенствование казахского алфавита и орфографии с учетом фонологических особенностей казахского языка; совершенствование казахской терминологии; информационно- пропагандистская поддержка деятельности, направленной на развитие государственного языка; обеспечение функционирования русского языка в качестве языка, официально употребляемого в государственных организациях и органах местного самоуправления; оказание государственной поддержки в обучении представителей этнических общностей (диаспор) родным языкам.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы                !реали- !исполнители
!раммы!прог-!            !                         !зации  !
!     !раммы!            !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  038        Развитие       Разработка проекта       В тече- Министерство
государствен-  Государственной          ние     культуры,
ного           программы по поддержке   2002 г. информации и
и других       соотечественников за             общественного
языков         рубежом;                         согласия
Разработка и выпуск научно-      Республики
исследовательской (7 видов)      Казахстан
и периодической (4 вида)
литературы по проблемам
терминологии и
ономастики, терминологических
и ономастических бюллетеней;
Разработка и выпуск на
тендерной основе словарей
(7 видов), учебников
(4 вида), учебно-методических
пособий (7 видов) по
интенсивному обучению
казахскому языку, серии
разговорников (русско-
казахские, англо-русско-
казахские, разговорники
на языках народов
Казахстана, 27 видов);
Разработка государственного
каталога географических
названий Республики Казахстан;
Проведение четырех
социологических исследований по
языковой, топонимической,
ономастической ситуации в
республике;
Проведение научного
исследования
"Терминология: теория и опыт";
Подготовка инструкции о порядке
передачи казахских топонимов на
другие языки согласно правилам
транслитерации;
Государственной программы
функционирования и развития

5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттiк тiлдiң барлық мемлекеттiк ұйымдар мен жергiлiкті өзiн-өзi басқару органдарында iс жүргiзудiң негiзгi тiлi ретiнде қолданылуын қамтамасыз ету; мемлекеттік қызметшiлердiң қызметтік мiндеттерiн орындауларына қажет көлемде мемлекеттiк тiлдi меңгерулерi үшiн шаралар қабылдау; қазақ тiлiн компьютерлендiру; оқу, оқу-әдiстемелiк әдебиеттердi, анықтамалықтарды, сөздiктердi және т.б. әзiрлеу және баспаға дайындау; қазақ тiлiнiң фонологиялық ерекшелiктерiн ескере отырып, қазақ әлiпбиi мен орфографиясын жетiлдiру; қазақ терминологиясын жетiлдiру; мемлекеттік тiлдi дамытуға бағытталған қызметтi ақпараттық-насихаттық қолдау; орыс тiлiнiң мемлекеттiк ұйымдар мен жергілікті өзiн-өзi басқару органдарында ресми тiл ретiнде қолданылуын қамтамасыз ету; этникалық қауымдастықтар (диаспоралар) өкiлдерiн ана тiлдерiнде оқытуға мемлекеттiк қолдау көрсету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаларды (кіші!Жүзеге!  Жауапты
/!лама   !бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды)     !асыру !атқарушы
с!коды   !дар. !ның) атауы       !жүзеге асыру жөнін.  !мерзі.!
N!       !лама.!                 !дегі іс-шаралар      !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
!       !     !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1   037         Мемлекеттік және  Шетелде тұратын отан.  2002   Қазақстан
басқа тiлдердi    дастарды қолдаудың      жыл  Республикасы
дамыту            мемлекеттiк бағдарла.  бойына Мәдениет,
масы жобасын әзiрлеу;          ақпарат
Терминология және оно.           және
мастика проблемалары            қоғамдық
бойынша (7 түрлi) және          келiсiм
мерзiмдi (4 түрлi), ғы.       министрлiгi
лыми-зерттеу әдебиеттерi,
терминологиялық және
ономастикалық бюллетень.
дер әзiрлеу және шығару;
Сөздiктер (7 түрлi), оқу.
лықтар (4 түрлi) қазақ тi.
лiн жеделдетiп оқытатын
оқу-әдiстемелiк құралдар
(7 түрлi), тiлашарлар се.
риясын (орысша-қазақша,
ағылшынша-орысша-қазақша,
Қазақстан халықтары тiлде.
рiндегi тiлашарлар 27 түрлi)
әзiрлеу және тендерлiк не.
гiзде шығару:
Қазақстан Республикасының
географиялық атауларының
мемлекеттiк каталогын
әзiрлеу;
Республикадағы тiлдiк, то.
пономикалық, ономастикалық
ахуал бойынша 4 әлеуметтiк
зерттеу жүргiзу;
"Терминология: теория және
тәжiрибе" атты ғылыми зерт.
теу жүргiзу;
Қазақ топонимдерiн транс.
литерация ережелерiне сәйкес
басқа тiлдерде беру тәртiбi
туралы нұсқаулық әзiрлеу;
Мемлекеттiк атқарушы орган.
дарда тiлдердi қолдану мен

языков на 2001-2010 гг. в
государственных Мероприятия в
государственных органах
(совещания, конференции, круглые
столы, семинары) по актуальным
проблемам развития и
внедрения государственного
языка, обобщению опыта работы
школ национального возрождения
(не менее 10 раз);
Проведение двух заседаний
Государственной ономастической
комиссии при Правительстве
Республики Казахстан;
Проведение двух заседаний
Государственной
терминологической
комиссии при Правительстве
Республики Казахстан;
Проведение четырех научно-
практических конференций по
проблемам развития
государственного и других
языков;
Проведение Всемирного
курултая казахов;
Проведение 9 сессии Ассамблеи
народов Казахстана;
Проведение двух фестивалей:
Дружбы народов Казахстана и
языков народов Казахстана;
Проведение трех конкурсов на
знание и пропаганду
государственного и других
языков;
Проведение шести мероприятий
по созданию языковой среды,
двух Дней открытых дверей
воскресных школ
Национально-культурных центров,
организация летнего сезона
для детей национально-
культурных центров в
лагере "Окжетпес";
Республиканский телемарафон
"Ана тiлiмiзге-ак жол";
Работа по созданию на базе
Республиканского центра
ускоренного обучения
государственному языку
централизованной системы
обучения государственных
служащих казахскому языку;
Выпуск и прокат двух рекламных
роликов (аудио, видео) по
пропаганде языковой политики
на государственном и русском
языках;
Изучение международного опыта
перевода алфавита на латиницу и
разработка компьютерных мер по
усовершенствованию казахского
алфавита;
Сбор предложений (на тендерной
основе) по усовершенствованию
казахского алфавита и казахского
шрифта;
Разработка десяти компьютерных
программ по расширению
возможностей применения
государственного языка и
совершенствованию методик
обучения языку.
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: создание оптимального социолингвистического пространства, определяемого достижением необходимого функционального соотношения языков, использующихся на территории Казахстана; укрепление позиции государственного языка в сфере государственного управления; развитие и укрепление терминологической базы казахского языка; создание положительного имиджа мероприятий по реализации Государственной программы функционирования и развития языков; создание благоприятных условий для развития языков этнических групп, через систему воскресных школ по обучению родных языков; повышение роли языков как интегрирующего фактора в гармонизации межнациональных отношений.
Приложение 10
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 208
Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 039 "Субсидирование
театрально-концертных организаций" на 2002 год

дамытудың 2001-2010 жылдарға
арналған мемлекеттiк бағдар.
ламасының орындалуын бақылау
(аймақтарға шығып тексерулер,
рейдтер-жылына 4 рет);
Мемлекеттiк тiлдi дамыту мен
енгiзудiң, ұлттық жаңару
мектептерi жұмыстарының тә.
жiрибесiн жинақтаудың көкей.
кестi проблемалары бойынша
мемлекеттiк органдарда iс-
шаралар (мәжiлiстер, конфе.
ренциялар, дөңгелек үстелдер,
семинарлар) (10 реттен кем
емес);
Қазақстан Республикасы Үкi.
метiнiң жанындағы Мемлекеттiк
ономастика комиссиясының екi
мәжiлiсiн өткiзу Қазақстан
Республикасы Үкiметiнiң
жанындағы Мемлекеттiк терми.
нология комиссиясының екi мә.
жiлiсiн өткiзу;
Мемлекеттiк және басқа да тiл.
дердi дамыту проблемалары бо.
йынша 4 ғылыми-практикалық
конференция өткiзу;
Дүниежүзi қазақтарының құрыл.
тайын өткiзу;
Қазақстан халықтары ассамбле.
ясының 9-сессиясын өткiзу;
Қазақстан халықтарының достығы
және Қазақстан халықтарының
тiлдерi атты 2 фестиваль өткiзу;
Мемлекеттiк және басқа тiлдердi
білу мен насихаттауға арналған
3 конкурс өткiзу;
Тiлдiк орта қалыптастыру бойынша
6 iс-шара, Ұлттық мәдени орта.
лықтардың жексенбiлiк мектепте.
рiнiң 2 ашық есiк күндерiн өт.
кiзу, ұлттық мәдени орталықтар
балалары үшiн "Оқжетпес" лаге.
рiнде жазғы маусым ұйымдастыру;
"Ана тiлiмiзге - ақ жол" рес.
публикалық телемарафоны;
Мемлекеттік тiлдi жеделдетiп
оқыту республикалық орталығының
базасында мемлекеттiк қызметкер.
лердi қазақ тiлiне оқытудың
орталықтандырылған жүйесiн
құру жөнiндегi жұмыс;
Мемлекеттік және орыс тiлдерiнде
тiл саясатын насихаттау жөнiнде
жарнама роликтерiн (аудио, бейне)
шығару және прокатқа жiберу;
Әлiпбидi латыншаға көшiрудiң
халықаралық тәжiрибесiн зерттеу
және қазақ әлiпбиiн жетiлдiру
бойынша компьютерлiк шаралар
әзiрлеу;
Қазақ әлiпбиi мен қазақ қарпiн
жетiлдiру бойынша ұсыныстар жинау
(тендерлiк негiзде);
Мемлекеттiк тiлдiң қолданылу
мүмкiндiгiн кеңейту және тiлдi
оқыту әдiстемелерiн жетiлдiру
бойынша он компьютерлiк бағдар.
лама әзiрлеу.
--------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан аумағында қолданылатын тiлдердiң қажеттi функционалдық ара-қатынасына қол жеткiзумен айқындалатын оңтайлы әлеуметтік лингвистикалық кеңiстік құру; мемлекеттiк басқару саласында мемлекеттiк тiлдiң позициясын нығайту; қазақ тiлiнiң терминологиялық базасын дамыту және нығайту; Тiлдердi қолдану мен дамытудың мемлекеттiк бағдарламасын жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралардың оң беделiн қалыптастыру; ана тiлдерiн оқыту жөнiндегі жексенбiлiк мектептер жүйесi арқылы этникалық топтардың тiлдерiн дамыту үшiн қолайлы жағдай жасау; тілдердің ұлтаралық қарым-қатынасты үйлесiмдендiрудiң ықпалдастырушы факторы ретiнде рөлiн көтеру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 208 қаулысына 10-қосымша
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
_________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған 039 "Театрлық-концерттiк ұйымдарды қаржыландыру" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 761648 тысяч тенге (семьсот шестьдесят один миллион шестьсот сорок восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа программы: статья 36 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О республиканском бюджете на 2002 год", статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года Z960056_ "О культуре", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 P011715_ "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие и взаимное обогащение национальных культур народов Республики Казахстан. Реализация государственной политики в области театрального и музыкального искусства народов, населяющих Республику Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение общедоступности концертных мероприятий для всех слоев населения и регионов республики с целью вовлечения их в сферу культурной жизни. Целенаправленная пропаганда творческих достижений казахского народного музыкально-поэтического творчества, произведений современных композиторов, лучших образцов мировой художественной культуры. Формирование гармонически развитой личности, эстетическое и нравственное воспитание подрастающего поколения и граждан Республики Казахстан. Содействие развитию и взаимному обогащению национальных культур народов Республики Казахстан и совершенствование форм обмена художественными ценностями в рамках мирового сообщества.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  039        Субсидирование  Покрытие убытков       В тече-  Министерство
театрально-     театрально-концертных  ние      культуры,
концертных      организаций, связанных 2002 г.  информации и
организаций     с предоставлением               общественного
услуг по обеспечению            согласия
общедоступности                 Республики
театрально-концертных           Казахстан
мероприятий для
всех слоев населения
республики с целью
вовлечения их в сферу
культурной жизни.
---------------------------------------------------------------------------

1. Құны: 761648 мың теңге (жетi жүз алпыс бiр миллион алты жүз қырық сегiз мың теңге).
2. Бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 36-бабы, "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының 33-бабы, "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы халықтарының ұлттық мәдениетін дамыту және өзара байыту. Қазақстан Республикасын мекендейтiн халықтардың театры мен өнерi саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттерi: республика халқының және аймақтардың мәдени өмiрге араластыру мақсатында концерттiк шаралардың жалпыға тиесiлiгiн қамтамасыз ету. Қазақ халқының музыкалық-поэтикалық шығармашылығын, қазiргi композиторлар шығармаларын, әлемдiк көркем мәдениеттiң озық үлгiлерiн мақсатты түрде насихаттау. Тұлғалық үйлесiмдi қалыптастыру, Қазақстан азаматтары мен өскелең ұрпаққа эстетикалық және iзгiлiктi тәрбие беру. Қазақстан Республикасы халықтарының ұлттық мәдениетiн дамыту мен өзара байытуға қолдау көрсету және әлемдiк қауымдастық ауқымында көркем құндылықтармен алмасуды жетiлдiру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
--------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаларды (кіші!Жүзеге!  Жауапты
/!лама   !бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды)     !асыру !атқарушы
с!коды   !дар. !ның) атауы       !жүзеге асыру жөнін.  !мерзі.!
N!       !лама.!                 !дегі іс-шаралар      !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
!       !     !                 !                     !      !
--------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1   039    000  Театрлық-концерт.  Республика жұртшылы.  2002   Қазақстан
тік ұйымдарды      ғын мәдени өмірге      жыл  Республикасы
қаржыландыру       араластыру мақсатында бойына  Мәдениет,
театрлық-концерттік           ақпарат
шаралардың жалпыға             және
тиесілігін қамтамасыз         қоғамдық
етуге байланысты              келісім
театрлық-концерттік         министрлігі
ұйымдардың шығынын
жабу
--------------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Забота о духовном совершенствовании общества. Развитие и взаимное обогащение национальных культур народов Республики Казахстан и совершенствование форм обмена художественными ценностями в рамках мирового сообщества.
Приложение 11
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 208
Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 040 "Прикладные научные
исследования в области культуры" на 2002 год
1. Стоимость: 8629 тысяч тенге (восемь миллионов шестьсот двадцать девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 36 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О республиканском бюджете на 2002 год", статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: координация работ и участие в формировании системы культурных ориентиров и авторитетов, ценности которых укрепляют идентификации национального сознания и общенациональные приоритеты политико-экономического развития Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: научно-практический анализ современных тенденций развития культуры и искусства, направленный на выработку эффективных и перспективных моделей функционирования социально- культурной инфраструктуры.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прогр!под- !программ    !программ (подпрограммы)  !реали- !исполнители
!     !прогр!(подпро-    !                         !зации  !
!     !     !грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  040        Прикладные    Разработка проектов и     в тече- Министерство
научные       научных исследований по   ние     культуры,
исследования  следующим темам:          2002 г. информации и
в области     "Вопросы культурно-               общественного
культуры      исторического наследия            согласия
Казахстана"; "Концепция           Республики
развития культуры Казахстана      Казахстан
в XXI веке"; "Технология и
методология программного
обеспечения обработки
базы данных культурно-
досуговых и театрально-
зрелищных учреждений";
"Искусство независимого
Казахстана"; "Компьютерные
исследования акустики
казахских музыкальных
инструментов и акустики
концертных залов"; "История,
социально-политическое
положение репатриантов в
Казахстане, а также
вклад в дело развития
национальной культуры";
Комплексная экспедиция
"Прошлое и настоящее
казахской культуры и
искусства"; "История культуры
казахов".
---------------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: Қоғамның рухани жетілуіне қамқорлық. Қазақстан Республикасы халықтарының ұлттық мәдениетін дамыту мен өзара байытуға қолдау көрсету және әлемдік қауымдастық ауқымында көркем құндылықтармен алмасуды жетілдіру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 208 қаулысына 11-қосымша
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
_________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған 040 "Мәдениет саласындағы қолданбалы ғылыми
зерттеулер" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 8629 мың теңге (сегiз миллион алты жүз жиырма тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 36-бабы; "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының 33-бабы, "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының саяси-экономикалық дамуында ұлттық сананың бiрегейленген және жалпы ұлттық басымдықтарын нығайтатын мәдени бағдарлар, бедел, құндылықтар жүйесiн қалыптастыру жұмыстарына қатысу мен үйлестiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: әлеуметтiк-мәдени инфрақұрылымның жұмыс iстеуiнiң тиiмдi және перспективалық үлгiлерiн әзiрлеуге бағытталған мәдениет пен өнердiң қазiргi заманғы үрдiстерiне ғылыми практикалық талдау жасау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаларды (кіші!Жүзеге!  Жауапты
/!лама   !бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды)     !асыру !атқарушы
с!коды   !дар. !ның) атауы       !жүзеге асыру жөнін.  !мерзі.!
N!       !лама.!                 !дегі іс-шаралар      !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
!       !     !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    040        Мәдениет саласын. Мына тақырыптар бойын. 2002  Қазақстан
дағы қолданбалы   ша жобалар мен ғылыми  жыл   Республикасы
ғылыми зерттеулер зерттеулер әзiрлеу:          Мәдениет,
"Қазақстанның бойына         ақпарат және
мәдени-тарихи мұрасы.        қоғамдық
ның мәселелерi";             келiсiм
"Қазақстанның ХХI-ға.        министрлiгi
сырдағы мәдени дамуы.
ның тұжырымдамасы";
"Мәдени-демалыс және
театрлы-көрiнiстiк ме.
кемелердiң мәлiметтер
базасын бағдарламалық
қамтамасыз етудiң тех.
нологиясы және әдiсна.
масы";
"Тәуелсiз Қазақстан
өнерi"; "Қазақ музыкалық
аспаптарының акустикасы
мен концерт залдарының
акустикасын компьютерлiк
зерттеу"; "Қазақстандағы
репатрианттар тарихы,
әлеуметтік-саяси жағдайы,
сондай-ақ ұлттық мәдениет.
тi дамыту iсiне қосқан
үлестерi"; "Қазақ мәдение.
тi мен өнерiнiң өткенi
мен бүгiнi" кешендi экс.
педициясы; "Қазақ мәдени.
етiнiң тарихы".
--------------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: в результате разработки указанных научных исследований возрастет научная и практическая значимость прикладных научных исследований в области культуры, будут подготовлены рекомендации, программы по выработке стратегии сохранения дальнейшего развития культуры народов Казахстана, изучены историко- этнографическое, культурологическое, фольклорное и источниковедческое состояние традиционной и современной культуры и искусства, ценного наследия древней кочевой цивилизации.
Приложение 12
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 208
Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 041 "Хранение
историко-культурных ценностей" на 2002 год
1. Стоимость: 323424 тысячи тенге (триста двадцать три миллиона четыреста двадцать четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 36 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О республиканском бюджете на 2002 год", статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре", статья 4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании историко-культурного наследия", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 год N 1715 "О реализации Закона Республики Казахстан " республиканском бюджете на 2002 год", постановление Правительства Республики Казахстан от 18 января 2001 года N 67 P010067_ "О создании государственного учреждения "Музей Первого Президента Республики Казахстан" Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан, постановление Правительства Республики Казахстан от 27 октября 2000 года N 1620 P001620_ "О реорганизации отдельных государственных учреждений" Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан, постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2000 года N 1626 P001626_ "О внесении изменений и дополнения в некоторые решения".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: сбор и сохранение памятников материальной и духовной культуры народов, проживающих на территории Казахстана. Популяризация и распространение знаний в этом направлении среди населения. Содействие процессу духовного и морального обновления общества. Воспитание у подрастающего поколения новых ценностных ориентиров через изучение прошлого и богатого культурного наследия.

7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтілетiн нәтижелер: көрсетілген ғылыми зерттеулерді әзірлеу нәтижесiнде мәдениет саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулердiң ғылыми және практикалық маңыздылығы артады, Қазақстан халықтары мәдениетiнiң одан әрi дамуын сақтаудың стратегиясын әзiрлеу жөнiндегi ұсыныстар, бағдарламалар дайындалатын болады, көне көшпендi өркениеттің құнды мұралары, дәстүрлi және қазiргi заманғы мәдениет пен өнердiң тарихи-этнографиялық, мәдени, фольклорлық және деректану жағдайы зерттелетiн болады.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 208 қаулысына 12-қосымша
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
_________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған 041 "Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 323424 мың теңге (үш жүз жиырма үш миллион төрт жүз жиырма төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 36-бабы; "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының 33-бабы, "Тарихи-мәдени мұраларды қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шiлдедегi Заңының 4-бабы, "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiнiң "Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президентiнiң мұражайы" мемлекеттiк мекемесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 18 қаңтардағы N 67 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлігінiң жекелеген мемлекеттiк мекемелерiн қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 27 қазандағы N 1620 қаулысы , "Кейбiр шешiмдерге өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 28 қазандағы N 1626 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қазақстан аумағында тұратын халықтардың материалдық және рухани мәдениет ескерткiштерiн жинау және сақтау. Осы бағыттағы бiлiмдердi халық арасында түсiндiру және тарату. Қоғамның рухани және моральдық жаңару процесiне жәрдемдесу. Өткендi және бай мәдени мұраны зерттеу арқылы өскелең ұрпақ бойында жаңа құндылықтар бағдарын тәрбиелеу.

5. Задачи бюджетной программы: обеспечение сохранности, учета, комплектования, изучения и использования историко-культурного наследия. Оказание методической помощи профильным музеям, координация их деятельности путем распространения методической литературы, проведения консультаций, рецензирования результатов их деятельности, проведение тематических семинаров.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прогр!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!     !прогр!(подпро-    !                         !зации  !
!     !     !грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  041         Хранение      Создание условий,               Министерство
историко-     обеспечивающих полную           культуры,
культурных    сохранность музейных            информации и
ценностей     предметов, гарантирующих        общественного
на республи-  от разрушения, порчи,           согласия
канском       хищения; создание               Республики
уровне        рациональной системы            Казахстан
хранения.
030  Субсидирование Покрытие убытков        в тече-
организаций    организаций, связанных  ние
по  хранению   с обеспечением          2002 г.
историко-      сохранности, учета,
культурных     комплектования и
ценностей      реставрации историко-
культурных ценностей.
032  Музей золота   Содержание Музея золота в тече-
и драгоценных  и драгоценных металлов  ние
металлов       в пределах лимита       2002 г.
штатной численности -
25 единиц.
034  Президентский  Содержание              в тече-
центр          Президентского центра   ние
культуры       культуры Республики     2002 г.
Республики     Казахстан в пределах
Казахстан      лимита штатной
численности - 350
единиц.
035  Музей Первого  Содержание Музея        с марта
Президента     Первого Президента      2002 г.
Республики     Республики Казахстан
Казахстан      в пределах лимита
штатной численности -
15 единиц.
---------------------------------------------------------------------------

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: тарихи-мәдени құндылықтардың сақталуын, есепке алынуын, жабдықталуын, зерттелуi мен пайдаланылуын қамтамасыз ету. Профильдiк мұражайларға әдiстемелiк көмек көрсету, әдiстемелiк әдебиеттер тарату, консультациялар өткiзу, олардың қызметтерi нәтижелерiн рецензиялау, тақырыптық семинарлар өткiзу жолымен олардың қызметтерiн үйлестіру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаларды (кіші!Жүзеге!  Жауапты
/!лама   !бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды)     !асыру !атқарушы
с!коды   !дар. !ның) атауы       !жүзеге асыру жөнін.  !мерзі.!
N!       !лама.!                 !дегі іс-шаралар      !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
!       !     !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1  041          Республикалық дең. Мұрағат заттарын бұ. 2002    Қазақстан
гейде тарихи-мә.   зылудан, бүлінуден,   жыл   Республикасы
дени мұраларды     ұрлаудан сақтауға    бойына  Мәдениет,
сақтау             кепiлдiк беретiн,           ақпарат және
толық сақталуын қам.         қоғамдық
тамасыз ететiн жағдай         келiсiм
туғызу; сақтаудың            министрлігі
оңтайлы жүйесiн құру.
030  Тарихи-мәдени      Тарихи-мәдени мұралар.
мұраларды сақтау   дың сақталуын, есепке
жөнiндегi ұйым.    алынуын, жинақталуын,
дарды қаржылан.    зерттелуiн және пайдала.
дыру               нылуын қамтамасыз ету.
Мұрағаттық маңыздағы
заттарды қалпына келтiру
жұмысын ұйымдастыру.
Келушiлердiң әртүрлi
санаттарымен экскурсиялар,
лекциялар, тақырыптық
кештер және басқа iс-ша.
ралар өткiзу.
Ғылыми және мұрағаттану
зерттеулерiн жүргiзу, көр.
мелер мен мұрағат экспо.
зицияларын ұйымдастыру
және өткiзу.
032  Алтын және қым.    Алтын және қымбат бағалы  2002
бат бағалы метал.  металдар мұражайын 25      жыл
дар мұражайы       бiрлiктi штат санының    бойына
лимитi шегiнде қаржы.
ландыру.
034  Қазақстан Респуб.  Қазақстан Республикасы. 2002 жыл
ликасының Прези.   ның Президенттiк мәде.   бойына
денттiк мәдениет   ниет орталығын 350 бiр.
орталығы           лiктiк штат санының
лимитi шегiнде қаржы.
ландыру.
035  Қазақстан Респуб.  Қазақстан Республикасы   2002
ликасы Тұңғыш Пре. Тұңғыш Президентiнiң     жылғы
зидентiнiң мұра.   мұражайын 15 бiрлiктiк  наурыздан
жайы               штат санының лимитi      бастап
шегiнде қаржыландыру.
--------------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение культурного и духовного облика города Астаны, ознакомления широкой общественности с историческим достоянием народа Казахстана, достижениями мировой литературы и искусства.
Приложение 13
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 208
Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 046 "Проведение
социально-значимых и культурных мероприятий"
на 2002 год
1. Стоимость: 95000 тысяч тенге (девяносто пять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 36 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О республиканском бюджете на 2002 год", статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 год N 1715 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год", постановление Правительство Республики Казахстан от 31 января 2001 года N 157 P010157_ "О перечне юбилеев и памятных дат, проводимых на республиканском уровне в 2001-2002 годах".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: проведение юбилейных и памятных дат.
5. Задачи бюджетной программы: организация и проведение юбилейных мероприятий и памятных дат.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  046        Проведение     Подготовка и проведение: в тече- Министерство
социально-     - 100-летия Габита       ние     культуры,
значимых и     Мусрепова                2002 г. информации и
культурных     - 200-летия Хана Кенесары        общественного
мероприятий    - 100-летия Габидена             согласия
Мустафина                        Республики
- 1500-летия эпоса Козы          Казахстан
Корпеш - Баян Сулу
031  Проведение     Проведение первого
зрелищных      Республиканского фестиваля-
мероприятий    конкурса дирижеров народных
на республи-   оркестров им. Н.Тлендиева.
канском        Проведение концертной
уровне         программы, посвященной
2000-летию города Тараза.
Проведение Дней культуры
Республики Казахстан в Катаре
и Российской Федерации.
Проведение Дней культуры
Индии и Китая в Республике
Казахстан.
Проведение музыкальных
конкурсов, смотров и
театральных фестивалей на
республиканском уровне.
---------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 18 декабря 2002 г. N 208б .

7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: Астана қаласының мәдени және рухани келбетiн жақсарту қалың бұқараны Қазақстанның тарихи игiлiктерiмен, әлемдiк әдебиет және өнер жетiстiктерiмен таныстыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 208 қаулысына
13-қосымша
ЕСКЕРТУ. 13-қосымша өзгерді - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң       2002 жылғы 18 желтоқсандағы N 208б қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
_________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған 046 "Әлеуметтiк маңызды және мәдени iс-шараларды өткiзу" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 95000 мың теңге (тоқсан бес миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 36-бабы; "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының 33-бабы, "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы , "2001-2002 жылдары республикалық деңгейде өткiзiлетiн мерейтойлар мен атаулы күндер тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 31 қаңтардағы N 157 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты:
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мерейтойлық және айтулы күндердi ұйымдастыру және өткізу.
6. Бюджеттік бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаларды (кіші!Жүзеге!  Жауапты
/!лама   !бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды)     !асыру !атқарушы
с!коды   !дар. !ның) атауы       !жүзеге асыру жөнін.  !мерзі.!
N!       !лама.!                 !дегі іс-шаралар      !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
!       !     !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1   046         Әлеуметтiк маңызды - Ғабит Мүсiреповтың  2002  Қазақстан
және мәдени iс-ша. 100 жылдығын          жыл   Республикасы
раларды өткiзу     - Кенесары Ханның     бойына Мәдениет,
200 жылдығын                ақпарат және
- Ғабиден Мұстафиннiң        қоғамдық
100 жылдығын                 келiсiм
- Қозы Көрпеш - Баян         министрлігі
Сұлу эпосының 1500
жылдығын әзiрлеу және
өткiзу.
031  Республикалық      Н.Тiлендиев атындағы
деңгейде көрiнiс.  бiрiншi республикалық
тiк iс-шаралар     халық оркестрлерi
өткiзу             дирижерлерiнiң фестиваль-
конкурсын өткiзу.
Тараз қаласының 2000
жылдығына арналған
концерттiк бағдарламаны
өткiзу.
Катарда және Ресей
Федерациясында
Қазақстан Республикасы
Мәдениетiнiң күндерiн
өткiзу Қазақстан
Республикасында Yндiстан
және Қытай Мәдениетiнiң
күндерiн өткiзу.
Республикалық деңгейде
музыкалық конкурстар,
байқаулар және театр
фестивальдарын өткiзу.
--------------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: проведение мероприятий на высоком профессиональном уровне в соответствии с тематикой, отзывы и публикации по ним в средствах массовой информации.
Приложение 14
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 208
Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 050 "Содержание
историко-культурных заповедников и музеев" на 2002 год
1. Стоимость: 37864 тысяч тенге (тридцать семь миллионов восемьсот шестьдесят четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 36 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О республиканском бюджете на 2002 год", статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре", статья 4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании историко-культурного наследия", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение сохранности памятников истории культуры, входящих в состав музеев-заповедников.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение государственного учета памятников и памятных мест, их паспортизация, выявление новых памятников, обеспечение юридической охраны каждого памятника, проведение археологических разведок, экспедиций и экскурсий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прогр!под- !программ    !программ (подпрограммы)  !реали- !исполнители
!     !прогр!(подпро-    !                         !зации  !
!     !     !грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  050        Содержание                              в тече- Министерство
историко-                               ние     культуры,
культурных                              2002 г. информации и
заповедников                                    общественного
и музеев                                        согласия
030  Отрарский     Содержание Отрарского             Республики
государствен- государственного                  Казахстан
ный           археологического
археологичес- заповедника в пределах
кий           лимита штатной
заповедник    численности - 56 единиц.
033  Национальный  Содержание Национального
историко-     историко-культурного и
культурный и  природного заповедника
природный     "Улы-Тау" в пределах
заповедник    лимита штатной численности
"Улы-Тау"     - 22 единиц.
034  Государствен- Содержание Государственного
ный историко- историко-культурного
культурный    заповедника-музея "Азрет-
заповедник-   Султан" в пределах лимита
музей         штатной численности - 19
"Азрет-Султан" единиц.
035  Государствен- Содержание Государственного
ный историко- историко-культурного и
культурный и  литературно-мемориального
литературный  заповедника имени Абая в
мемориальный  пределах лимита штатной
заповедник    численности - 74 единиц.
имени Абая
036  Государствен- Содержание Государственного
ный историко- историко-культурного
культурный    заповедника-музея "Памятник
заповедник-   древнего Тараза" в пределах
музей         лимита штатной численности -
"Памятник     15 единиц.
древнего
Тараза"
---------------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: iс-шараларды тақырыптамаларына сәйкес жоғарғы кәсiби деңгейде өткiзу, бұқаралық ақпарат құралдарында олар туралы пiкiрлер мен жарияланымдар жариялау.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 208 қаулысына 14-қосымша
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
_________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған 050 "Тарихи-мәдени қорықтар мен мұражайларды қаржыландыру" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 37864 мың теңге (отыз жетi миллион сегiз жүз алпыс төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 36-бабы; "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының 33-бабы, "Тарихи-мәдени мұраларды қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шiлдедегi Заңының 4-бабы, "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: мұражай-қорықтар құрамына енетiн мәдениет ескерткiштерiнiң сақталуын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: ескерткiштер мен зерде орындарын мемлекеттiк есепке алуды, оларды паспорттауды, жаңа ескерткiштердi анықтауды, әрбiр ескерткiшті заңды қорғауды қамтамасыз ету, археологиялық барлаулар, экспедициялар мен экскурсиялар жүргiзу.
6. Бюджеттік бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаларды (кіші!Жүзеге!  Жауапты
/!лама   !бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды)     !асыру !атқарушы
с!коды   !дар. !ның) атауы       !жүзеге асыру жөнін.  !мерзі.!
N!       !лама.!                 !дегі іс-шаралар      !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
!       !     !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    050        Тарихи-мәдени                            2002  Қазақстан
қорықтар мен                             жыл  Республикасы
мұражайларды                            бойына  Мәдениет,
қаржыландыру                                   ақпарат және
қоғамдық
030  Отырар мемле.     Отырар мемлекеттік            келісім
кеттік археоло.   археологиялық қорығын        министрлігі
гиялық қорығы     56 бірлікті штат саны.
ның лимиті шегінде қар.
жыландыру
033  "Ұлытау" ұлттық   "Ұлытау" ұлттық тарихи-
тарихи-мәдени     мәдени және табиғи қоры.
және табиғи       ғын 22 бірлікті штат
қорығы            санының лимиті шегінде
қаржыландыру
034  "Әзірет Сұлтан"   "Әзірет Сұлтан" мемле.
мемлекеттік       кеттік тарихи-мәдени
тарихи-мәдени     қорығын 19 бірлікті штат
қорық-мұражайы    санының лимиті шегінде
қаржыландыру
035  Абай атындағы     Абай атындағы мемлекеттік
мемлекеттік       тарихи-мәдени және әдеби
тарихи-мәдени     қорығын 74 бірлікті штат
және әдеби        санының лимиті шегінде
қорығы            қаржыландыру
036  "Көне Тараз ес.   "Көне Тараз ескерткіші"
керткіші" мемле.  мемлекеттік тарихи-мәдени
кеттік тарихи-    қорығын 15 бірлікті штат
мәдени қорығы     санының лимиті шегінде
қаржыландыру
--------------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение сохранности памятников истории культуры, входящих в состав музеев-заповедников как народное достояние. Обеспечение широкого доступа населения и туристов.
Приложение 15
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 208
Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 052 Производство
национальных фильмов"
1. Стоимость: 955020 тысяч тенге (девятьсот пятьдесят пять миллионов двадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 36 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О республиканском бюджете на 2002 год", статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 год N 1715 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: удовлетворение духовных потребностей населения республики, нравственно-эстетическое и культурное воспитание, укрепление межнационального согласия и внутриполитической стабильности, формирование казахстанского патриотизма.
5. Задачи бюджетной программы: производство национальных фильмов, отражающих многовековую историю казахского народа. Развитие национальной кинематографии.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прогр!под- !программ    !программ (подпрограммы)  !реали- !исполнители
!     !прогр!(подпро-    !                         !зации  !
!     !     !грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  052        Производство  Производство фильмов:     в тече- Министерство
национальных  - художественные фильмы:  ние     культуры,
фильмов       "Сардар", "Кочевники",    2002 г. информации и
"Остров возрождения",             общественного
"Маленькие люди";                 согласия
хроникально-документальные        Республики
фильмы:                           Казахстан
"Два мастера", "Ардагер",
"Махамбет Утемисов", "Козы
Корпеш-Баян Сулу", "Звезды
мирового бокса", "Из глубины
Воззвах", "Кинолетопись";
анимационные фильмы:
"Куйыршык", "Аксак кулан";
завершение фильмов:
"Молитва Лейлы", "Сагыныш"
---------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 18 декабря 2002 г. N 208б .

7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: мұражай-қорықтар құрамына енетін мәдениет тарихы ескерткіштерінің халық игілігі ретінде сақталуын қамтамасыз ету. Тұрғындардың және туристердің көптеп келулерін қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 208 қаулысына 15-қосымша
ЕСКЕРТУ. 15-қосымша өзгерді - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 18 желтоқсандағы N 208б қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
_________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған 052 "Ұлттық фильмдер өндiрiсi" республикалық бюджеттік бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 955020 мың теңге (тоғыз жүз елу бес миллион жиырма төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 36-бабы, "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының 33-бабы, "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республика халқының рухани сұраныстарын қанағаттандыру, рухани эстетикалық және мәдени тәрбие, ұлтаралық келiсiм мен iшкi саяси тұрақтылықты нығайту, қазақстандық патриотизмдi қалыптастыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: қазақ халқының сан ғасырлық тарихын көрсететiн ұлттық фильмдер өндiрiсi. Ұлттық кинематографияны дамыту.
6. Бюджеттік бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаларды (кіші!Жүзеге!  Жауапты
/!лама   !бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды)     !асыру !атқарушы
с!коды   !дар. !ның) атауы       !жүзеге асыру жөнін.  !мерзі.!
N!       !лама.!                 !дегі іс-шаралар      !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
!       !     !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1   052    000   Ұлттық фильмдер   Фильмдер шығару:     2002   Қазақстан
өндірісі          көркем фильмдер:      жыл   Республикасы
"Сардар",            бойына Мәдениет,
"Көшпенділер",              ақпарат және
"Остров возрождения",       қоғамдық
"Маленькие люди"            келісім
хроникалық-деректі          министрлігі
фильмдер:
"Два мастера", "Ардагер",
"Махамбет Өтемiсов",
"Қозы Көрпеш-Баян Сұлу",
"Звезды мирового бокса",
"Из глубины Воззвах",
"Кинолетопись"
анимациялық фильмдер:
"Құйыршық", "Ақсақ құлан";
"Молитва Лейлы", "Сағыныш"
фильмдерiн аяқтау"
--------------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение роли национальных фильмов в идеологическом воспитании населения республики и формировании имиджа Республики Казахстан.
Приложение 16
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 208
Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
------------------------------------------------
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы 053 "Государственные
премии и стипендии" на 2002 год
1. Стоимость: 29 200 тысяч тенге (двадцать девять миллионов двести тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 36 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О республиканском бюджете на 2002 год"; статья 2 Закона Республики Казахстан от 5 июля 2001 года Z010222_ "О государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 3 апреля 2000 года N 369 U000369_ "Об утверждении Государственной стипендии видным деятелям литературы и искусства Казахстана"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 мая 2000 года N 812 P000812_ "О Государственной стипендии видным деятелям литературы и искусства Казахстана"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 7 августа 1996 года N 983 P960983_ "О государственной молодежной премии "Дарын"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 1996 года N 949 P960949_ "О государственной премии Республики Казахстан в области литературы, искусства и архитектуры"; распоряжение Президента Республики Казахстан от 21 июля 1999 года N 60 N990060_ "Об утверждении положения о премиях Президента Республики Казахстан в области средств массовой информации и о грантах"; распоряжение Президента Республики Казахстан от 19 июня 1997 года N 3556 "Об утверждении премий и грантов Президента в области средств массовой информации".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: моральное и материальное стимулирование деятелей культуры, искусства и средств массовой информации для творческой, общественной активности.
5. Задачи бюджетной программы: сбор, отбор и подготовка сведений о кандидатах и вручение Государственных премий и стипендий.

7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: халықты идеологиялық тәрбиелеуде және Қазақстан Республикасының беделін қалыптастыруда ұлттық фильмдердің рөлін көтеру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 208 қаулысына 16-қосымша
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
_________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған 053 "Мемлекеттік сыйлықтар мен стипендиялар" республикалық бюджеттік бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 29200 мың теңге (жиырма тоғыз миллион екi жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 36-бабы; "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң мемлекеттiк бейбiтшiлiк және прогресс сыйлығы туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 24 шiлдедегi Заңының 2-бабы; "Қазақстанның көрнектi әдебиет және өнер қайраткерлерiне мемлекеттiк стипендияны бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Президентiнiң 2000 жылғы 03 сәуiрдегi N 369 Жарлығы; "Қазақстанның көрнектi әдебиет және өнер қайраткерлерiне мемлекеттiк стипендия туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 29 мамырдағы N 812 қаулысы , "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы , "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 07 тамыздағы N 983 қаулысы , "Әдебиет, өнер және сәулет саласындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттiк сыйлығы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 30 шiлдедегі N 949 қаулысы ; "Бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы Қазақстан Республикасы Президентiнiң сыйлықтары және гранттар туралы ережелердi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1999 жылғы 21 шiлдедегi N 60 өкiмi , "Бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы Қазақстан Республикасы Президентiнiң сыйлықтары мен гранттарды бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 19 маусымдағы N 3556 өкiмi.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мәдениет, өнер және бұқаралық ақпарат құралдары қайраткерлерiн шығармашылық, қоғамдық белсендi қызметке моральдi және материалды ынталандыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: кандидаттар туралы мәлiметтер жинау, iрiктеу және әзiрлеу, әрi Мемлекеттiк сыйлықтар мен стипендиялар тапсыру.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  053        Государствен- Вручение Государственной  В тече- Министерство
ные премии    премии мира и прогресса   ние     культуры,
и стипендии   Первого Президента        2002 г. информации и
Республики Казахстан;             общественного
Вручение Президентской            согласия
премии и грантов                  Республики
журналистам за большой            Казахстан
вклад в поддержку
проводимых в стране
реформ через средства
массовой информации;
Вручение Государственной
премии Казахстан деятелям
литературы, искусства и
архитектуры;
Вручение Государственной
молодежной премии "Дарын"
Правительства Республики
Казахстан для поддержки
научной, творческой
и общественной деятельности
молодежи;
Выплата Государственных
стипендий видным
деятелям литературы и
искусства Республики
Казахстан.
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение творческой и интеллектуальной активности творческой интеллигенции Республики Казахстан, выразившиеся в активизации деятельности, направленной на укрепление мира и дружбы, взаимного доверия между народами, в создании произведений в области литературы и искусства, которые будут являться ценным вкладом в развитие отечественной культуры и в активизации деятельности молодежи, направленной на плодотворную, научную, творческую и общественную деятельность.
Приложение 17
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 208
Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 056 "Увековечение
памяти деятелей государства" на 2002 год
1. Стоимость: 5000 тысяч тенге (пять миллионов тенге).

6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаларды (кіші!Жүзеге!  Жауапты
/!лама   !бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды)     !асыру !атқарушы
с!коды   !дар. !ның) атауы       !жүзеге асыру жөнін.  !мерзі.!
N!       !лама.!                 !дегі іс-шаралар      !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
!       !     !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1   053   000   Мемлекеттiк сый-  Қазақстан Республикасы  2002 Қазақстан
лықтар мен сти-   Тұңғыш Президентiнiң    жыл  Республикасы
пендиялар         мемлекеттiк бейбiтшiлiк бойына Мәдениет,
және прогресс сыйлығын          ақпарат
тапсыру;                          және
Елiмiздегi жүргiзiлiп          қоғамдық
жатқан реформаларды             келiсiм
бұқаралық ақпарат құ.         министрлігі
ралдары арқылы қолдауға
қосқан үлестерi үшiн
журналистерге Президенттiк
сыйлықтар мен гранттар
тапсыру;
Қазақстанның әдебиет,
өнер және сәулет қайрат.
керлерiне мемлекеттiк
сыйлықтар тапсыру;
Жастардың ғылыми шығарма.
шылық және қоғамдық қызмет.
терiн қолдау үшiн Қазақстан
Республикасы Үкiметiнiң
"Дарын" мемлекеттiк жастар
сыйлығын тапсыру;
Қазақстан Республикасының
көрнектi әдебиет және өнер
қайраткерлерiне мемлекеттiк
стипендиялар төлеу
--------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтілетiн нәтижелер: бейбiтшiлiк пен достықты, халықтар арасындағы өзара сенiмдi нығайтуға, әдебиет және өнер саласында отандық мәдениеттiң дамуына құнды үлес болып табылатын шығармалар жазуға бағытталған белсендi қызметпен көрiнетiн Қазақстан Республикасының шығармашыл зиалыларының шығармашылық және зияткерлiк белсендiлiгiн арттыру және жастардың жемiстi, ғылыми, шығармашылық және қоғамдық қызметiне бағытталған қызметтерiн белсендiру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 208 қаулысына 17-қосымша
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
_________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған 056 "Мемлекет қайраткерлерін мәңгі есте қалдыру" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 5000 мың (бес миллион теңге).

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 36 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года Z010273_ "О республиканском бюджете на 2002 год", статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года Z960056_ "О культуре", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 P011715_ "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: организация и проведение мероприятий по увековечению памяти выдающихся деятелей в сфере культуры и искусства.
5. Задачи бюджетной программы: организация траурных панихид, ритуальных услуг, организация фото-, видеосъемки, публикации в средствах массовой информации (соболезнование, некролог), изготовление мемориальных досок и надгробных памятников видным деятелям культуры.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прогр!под- !программ    !программ (подпрограммы)  !реали- !исполнители
!     !прогр!(подпро-    !                         !зации  !
!     !     !грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  056         Увековечение  Организация и проведение в тече- Министерство
памяти        мероприятий по           ние     культуры,
деятелей      увековечению             2002 г. информации и
государства   памяти выдающихся                общественного
деятелей в сфере культуры        согласия
и  искусства.                    Республики
Организация траурных             Казахстан
панихид, ритуальных услуг,
организация фото-, видео-
съемки, публикации в сред-
ствах массовой информации
(соболезнование, некролог),
изготовление мемориальных
досок и надгробных
памятников видным деятелям
культуры.
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: увековечение памяти выдающихся деятелей в сфере культуры и искусства.
Приложение 18
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 208
Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 058 "Проведение
ремонтно-реставрационных работ историко-культурных
ценностей" на 2002 год

2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 36-бабы, "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының 33-бабы, "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: мәдениет пен өнер саласының аса көрнектi қайраткерлерiн мәңгi есте қалдыру жөнiнде iс-шаралар ұйымдастыру және өткiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: қаралы жиындар ұйымдастыру, рәсiмдiк қызметтер, фото-бейне түсiрудi ұйымдастыру, бұқаралық ақпараттар құралдарында жариялау (көңiл айту, қазанама), көрнекті мәдениет қайраткерлерiнiң қабiрiне мемориалдық тақталар мен ескерткiштер дайындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаларды (кіші!Жүзеге!  Жауапты
/!лама   !бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды)     !асыру !атқарушы
с!коды   !дар. !ның) атауы       !жүзеге асыру жөнін.  !мерзі.!
N!       !лама.!                 !дегі іс-шаралар      !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
!       !     !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1  056    000    Мемлекет қайрат. Мәдениет және өнер    2002   Қазақстан
керлерін мәңгі   саласының аса көрнек.  жыл  Республикасы
есте қалдыру     ті қайраткерлерін     бойына Мәдениет,
мәңгі есте қалдыру            ақпарат
жөнінде іс-шаралар             және
ұйымдастыру және өт.          қоғамдық
кізу. Қаралы жиындар          келісім
ұйымдастыру, рәсімдік        министрлігі
қызметтер, фото-бейне
түсiрудi ұйымдастыру,
бұқаралық ақпарат құ.
ралдарында жариялау
(көңiл айту, қазанама),
көрнекті мәдениет қай.
раткерлерiнiң қабiрiне
мемориалдық тақталар мен
ескерткiштер дайындау
--------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтілетiн нәтижелер: Мәдениет және өнер саласының аса көрнекті қайраткерлерін мәңгі есте қалдыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 208 қаулысына 18-қосымша
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
_________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған 058 "Тарихи-мәдени мұраларға жөндеу-жаңғырту жұмыстарын жүргiзу" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 75780 тысяч тенге (семьдесят пять миллионов семьсот восемьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 36 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О республиканском бюджете на 2002 год", статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года N 56-I "О культуре", статья 4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года Z922900_ "Об охране и использовании историко-культурного наследия", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год", постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2000 года N 1628 P001628_ "Об утверждении Плана мероприятий по подготовке и проведению 2000-летнего юбилея города Тараза".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: содержание памятников в соответствии с нормами, обеспечивающими их сохранности, в целях патриотического, интернационального, нравственного и эстетического воспитания, а также удовлетворения духовных потребностей народов Казахстана.
5. Задача программы: обеспечение сохранности и использования историко-культурного наследия. Учет, охрана, реставрация и использование всех недвижимых и движимых памятников истории и культуры, включение их в активный культурный процесс.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прогр!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!     !прогр!(подпро-    !                         !зации  !
!     !     !грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  058        Проведение    Выполнение работ по       в тече- Министерство
ремонтно-     ремонту и реставрации:    ние     культуры,
реставрацион- - Мавзолея Айша-Биби      2002 г. информации и
ных работ     - Памятников комплекса            общественного
историко-     Айша-Биби                         согласия
культурных    (археологические                  Республики
ценностей     исследования городища             Казахстан
Акыртас, завершение работ
по реставрации мавзолеев
Карахан, Бабаджа-Хатун,
Шамансур (Даутбека),
восточной бани Кали-Жунуса)
- Комплекса петроглифов
Тамгалы в Алматинской
области
- Мавзолея Арыстан-баб
Отрарского района Южно-
Казахстанской области
- Памятника Южно-Казахстанской
области - Подземная мечеть
Аулие-Кумчук-Ата
- Древнее городище Отрар
- Мавзолея Козы-Корпеш и
Баян-Сулу в Восточно-
Казахстанской области
- Историко-архитектурный
объект Кызылординской
области мечеть Калка Ишана
- Музея им. Ыхласа в г.Алматы
- Научно-исследовательские
и проектные работы по
памятникам истории и культуры
---------------------------------------------------------------------------

1. Құны: 75780 мың теңге (жетпiс бес миллион жетi жүз сексен мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 36-бабы, "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының 33-бабы, "Тарихи-мәдени мұраларды қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шiлдедегi Заңының 4-бабы, "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы, "Тараз қаласының 2000 жылдық мерейтойын дайындау мен өткiзу жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 30 қазандағы N 1628 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: патриоттық, интернационалдық, iзгiлiктi және эстетикалық тәрбие беру мақсатында ескерткiштердi олардың сақталуын қамтамасыз ететiн нормаларға сәйкес қорғау, сондай-ақ Қазақстан халқының рухани қажеттiлiгін қанағаттандыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның негiзгi мiндеттерi: тарихи-мәдени мұраларды сақтау мен пайдалануды қамтамасыз ету. Барлық жылжымалы және жылжымайтын тарихи-мәдени ескерткiштердi есепке алу, қорғау, жаңғырту және пайдалану, оларды мәдени процестерге белсендi тарту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаларды (кіші!Жүзеге!  Жауапты
/!лама   !бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды)     !асыру !атқарушы
с!коды   !дар. !ның) атауы       !жүзеге асыру жөнін.  !мерзі.!
N!       !лама.!                 !дегі іс-шаралар      !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
!       !     !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1   058    000  Тарихи-мәдени мұ. Жөндеу және жаңғырту   2002  Қазақстан
раларға жөндеу-   жұмыстарын жүргiзу:     жыл  Республикасы
жаңғырту жұмыста. - Айша-Бибi мазары;   бойына   Мәдениет,
рын жүргiзу       - Айша-Бибi кешенi             ақпарат
ескерткiштерiн (Ақыр.            және
тас қалашығын археоло.         қоғамдық
гиялық зерттеу, Қарахан,       келісім
Бабаджа-Хатун, Шамансүр      министрлігі
(Дәуiтбек) мазарларын,
Қали-Жүнiс шығыс моншасын
жаңғырту жұмыстарын аяқтау;
- Алматы облысындағы Таңбалы
петроглифтер кешенi;
- Оңтүстiк Қазақстан облысы
Отырар ауданындағы Арыс
тан-баб мазары;
- Оңтүстiк Қазақстан облы.
сындағы Әулие-Құмшық-Ата
жерасты мешiтi ескерткiшi;
- Көне Отырар қаласы;
- Шығыс Қазақстан облысын.
дағы Қозы-Көрпеш - Баян-Сұлу
мазары;
- Қызылорда облысындағы Қалқа
Ишан мешіті тарихи-архитекту.
ралық нысаны;
- Алматы қаласындағы Ықылас
атындағы мұражай;
- Тарихи-мәдени ескерткіштер.
ді ғылыми зерттеу және жоба.
лау жұмыстары.
--------------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: сохранность и возрождение национальной культуры путем реставрации, консервации, ремонта, восстановления и регенерации памятников с привлечением отечественных специалистов.
Приложение 19
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 208
Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
------------------------------------------------
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы 200 "Приобретение
архивных документов для государственных архивов"
на 2002 год
1. Стоимость: 5 500 тысяч тенге (пять миллионов пятьсот тысяч тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: статья 37 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О республиканском бюджете на 2002 год"; статья 5 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года Z980326_ "О Национальном архивном фонде и архивах"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2001 года N 797 P010797_ "О Программе развития архивного дела в Республике Казахстан на 2001-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 18 марта 2000 года N 414 P000414_ "Об утверждении Соглашения о принципах и формах взаимодействия государств-участников Содружества Независимых Государств в области архивной информации"; Соглашение о правопреемстве в отношении государственных архивов бывшего Союза Советских Социалистических Республик от 6 июля 1992 года.
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обогащение состава и содержания Национального архивного фонда, улучшения его информационной насыщенности.
5. Задачи бюджетной программы: выявление, приобретение и возврат на Родину имеющих научно-историческую и культурную ценность документов (копий), находящихся в частных и личных архивах, а также в архивах других стран; совершенствование и расширение источниковой базы по истории страны.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтілетiн нәтижелер: отандық мамандарды қатыстыра отырып, ескерткіштерді жаңғырту, консервациялау, жөндеу, қалпына келтіру арқылы ұлттық мәдениетті қайта жаңғырту және қорғау.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 208 қаулысына 19-қосымша
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
_________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған 200 "Мемлекеттік мұрағаттар үшiн мұрағаттық құжаттар алу" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 5 500 мың теңге (бес миллион бес жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 36-бабы, "Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 22 желтоқсандағы Заңының 5-бабы, "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы, "Қазақстан Республикасында мұрағат iсiн дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 11 маусымдағы N 797 қаулысы ; "Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына мүше мемлекеттердiң мұрағаттық ақпарат саласындағы өзара әрекеттестігі қағидалары мен нысандары туралы Келiсiмiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 18 наурыздағы N 414 қаулысы , 1992 жылғы Мәскеу қаласындағы бұрынғы Кеңес Социалистiк Республикалар Одағы мемлекеттiк мұрағаттарына қатысты құқық иеленушiлiк туралы Келiсiм.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Ұлттық мұрағат қорының құрамы мен мазмұнын байыту, оның ақпараттық толығуын жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның негiзгi мiндеттерi: жеке меншік мұрағаттарда, сондай-ақ өзге елдердің мұрағаттарында жатқан ғылыми-тарихи және мәдени құнды құжаттарды (көшірмесін) іздеп тауып, Отанына қайтару; ел тарихы бойынша базалық көздерді жетілдіру және кеңейту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаларды (кіші!Жүзеге!  Жауапты
/!лама   !бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды)     !асыру !атқарушы
с!коды   !дар. !ның) атауы       !жүзеге асыру жөнін.  !мерзі.!
N!       !лама.!                 !дегі іс-шаралар      !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
!       !     !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------

1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1. 200        Приобретение   Отбор перечня           В тече-  Министерство
архивных       архивных дел и          ние      культуры,
документов     документов за           2002 г.  информации и
для            рубежом членами                  общественного
государствен-  рабочей группы из                согласия
ных архивов    числа ученых-                    Республики
историков и их                   Казахстан
закуп (около 70000
наименований) для
пополнения
Архивного фонда
Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемый результат выполнения бюджетной программы: пополнение Национального архивного фонда уникальными и особо ценными документами (копиями) по истории Казахстана, отсутствующих в Государственных архивах страны. Расширение источниковой базы, научных исследований по истории Казахстана XVI-XIX веков.
Приложение 20
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 208
Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
------------------------------------------------
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы 201 "Приобретение
литературы и прочих основных активов для Национальной
библиотеки Республики Казахстан" на 2002 год
1. Стоимость: 10000 тысяч тенге (десять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 37 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О республиканском бюджете на 2002 год", статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре", статья 4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании историко-культурного наследия", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание материальной базы, сохранение и предоставление населению различных носителей информации.
5. Задачи бюджетной программы: приобретение литературы и прочих основных активов для Национальной библиотеки Республики Казахстан. <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 18 декабря 2002 г. N 208б .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программ (подпрограммы)  !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !    7
--------------------------------------------------------------------------
1   200         Мемлекеттiк мұра. Қазақстан Республика.  2002  Қазақстан
ғаттар үшін мұра. сының Мұрағат қорын     жыл  Республикасы
ғаттық құжаттар   толықтыру үшін ғалым- бойына  Мәдениет,
алу               тарихшылардан тұратын          ақпарат
жұмыс тобының шетел.            және
дерден мұрағаттық іс.         қоғамдық
тер тізімін іріктеуі           келісім
және оларды сатып алу         министрлігі
(70000-ға жуық зат)
--------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтілетiн нәтижелер: Ұлттық мұрағат қорын Қазақстан тарихына байланысты бірегей және аса құнды құжаттармен (көшірмелермен) толықтыру. XVI-XIX ғ. Қазақстан тарихына байланысты ғылыми ізденістердің базалық көздерін кеңейту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 208 қаулысына 20-қосымша
ЕСКЕРТУ. 20-қосымша өзгерді - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 18 желтоқсандағы N 208б қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
_________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған 201 "Қазақстан Республикасының Ұлттық кiтапханасына әдебиеттер және өзге де негiзгi активтердi алу" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 10000 мың теңге (он миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 37-бабы, "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының 33-бабы, "Мәдени-тарихи мұраларды қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шiлдедегi Заңының 4-бабы, "2002 жылға арналған бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: материалдық база құру халыққа түрлi ақпарат жеткiзетiн құралдарды сақтау және ұсыну.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының Ұлттық кiтапханасына әдебиеттер және өзге де негiзгi активтер алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаларды (кіші!Жүзеге!  Жауапты
/!лама   !бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды)     !асыру !атқарушы
с!коды   !дар. !ның) атауы       !жүзеге асыру жөнін.  !мерзі.!
N!       !лама.!                 !дегі іс-шаралар      !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
!       !     !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------

1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  201        Приобретение  Пополнение библиотечного  в тече- Министерство
литературы и  фонда - 7190 шт.          ние     культуры,
прочих                                  2002 г. информации и
основных      Приобретение основных             общественного
активов для   активов: электронная АТС          согласия
Национальной  GHX (Gold Star) емкостью          Республики
библиотеки    6/32; оборудование для            Казахстан.
Республики    лаборатории консервации
Казахстан     документов для практической
деятельности по сохранности
редкого фонда (дестилятор
на 4 литра, вытяжной шкаф
для работ с токсичными и
вредными веществами, весы
электронные, камера для
дезинфекции книг, сушильный
шкаф, вытяжной шкаф);
универсальные аппараты для
чтения и распечатки с
микроформ; сервер Pentium
IV - для внедрения программы
"Рабис", шкаф распределитель
(приобретается вместе с
сервером 2 шт.)
---------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 18 декабря 2002 г. N 208б .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: пополнение библиотечного фонда, а также совершенствование и улучшение библиотечного обслуживания населения.
Приложение 21
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 208
Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 202 "Приобретение
литературы и прочих основных активов для
Государственной республиканской юношеской библиотеки
имени Жамбыла" на 2002 год
1. Стоимость: 818 тысяч тенге (восемьсот восемнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 37 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года Z010273_ "О республиканском бюджете на 2002 год", статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года Z960056_ "О культуре", статья 4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года Z922900_ "Об охране и использовании историко-культурного наследия", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 P011715_ "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: сохранение и предоставление населению различных носителей информации. Сохранение в интересах настоящих и будущих поколений библиотечного фонда, представляющих документальное и письменное наследие страны и являющихся одним из важнейших составляющих культурного и информационного потенциала всех народов Казахстана, а также организация распространения среди населения различных носителей информации.

1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1   201    000   Қазақстан Респуб. Кітапхана қорын мо.   2002  Қазақстан
ликасының Ұлттық  лайту - 7190 дана      жыл  Республикасы
кітапханасына әде.Негiзгi активтердi   бойына Мәдениет,
биеттер және өзге сатып алу: сыйымдылығы      ақпарат және
де негізгі актив. 6/32 электронды ATC         қоғамдық кел.
терді алу         GHX (Gold Star);            ісім минист.
сирек қорды сақтау          рлігі
жөнiндегi практикалық
қызмет үшiн құжаттарды
консервациялау зертханасына
арналған жабдықтар (4
литрлiк дестилятор, улы
және зиянды заттармен жұмыс
iстеуге арналған тартпа шкаф,
электронды таразылар,
кiтаптарды дезинфекциялауға
арналған камера, кептiргiш
шкаф, тартпа шкаф); шағын
нысандарды оқу мен басып
шығаруға арналған әмбебап
аппараттар; "Рабис"
бағдарламасын енгiзуге
арналған Pentium IV cepвepi,
бөлушi шкаф (сервермен бiрге
сатып алынады, 2 дана)
--------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтілетiн нәтижелер: кітапхана қорын молайту, сондай-ақ халыққа кітапханалық қызмет көрсетуді жетілдіру мен жақсарту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 208 қаулысына 21-қосымша
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
_________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған 202 "Жамбыл атындағы мемлекеттік республикалық жасөспiрiмдер кiтапханасы үшiн әдебиеттер және өзге де негiзгi активтердi алу" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 818 мың теңге (сегiз жүз он сегiз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 37-бабы, "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының 33-бабы, "Тарихи-мәдени мұрағаттарды қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шiлдедегi Заңының 4-бабы, "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: халыққа түрлi ақпарат жеткiзетін құралдарды сақтау және ұсыну. Елдiң деректi және жазба мұрасы, Қазақстанның барлық халықтарының мәдени және ақпараттық әлеуетiнiң маңызды құрамдас бөлшегі болып табылатын кiтапханалық қорды бүгiнгі және келешек ұрпақ мүддесi үшiн сақтау, сондай-ақ халық арасында түрлi ақпарат жеткiзетiн құралдарды таратуды ұйымдастыру.

5. Задачи бюджетной программы: приобретение литературы и прочих основных активов для Государственной республиканской юношеской библиотеки имени Жамбыла.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программ (подпрограммы)  !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  202        Приобретение  Пополнение библиотечного  в тече- Министерство
литературы    фонда - 900 шт.           ние     культуры,
и прочих      Приобретение компьютера - 2002 г. информации и
основных      1 комплект.                       общественного
активов для                                     согласия
Государственной                                 Республики
республиканской                                 Казахстан
юношеской
библиотеки
имени Жамбыла
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: пополнение библиотечного фонда, а также совершенствование и улучшение библиотечного обслуживания населения.
Приложение 22
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 208
Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 203 "Приобретение
литературы и прочих основных активов для Государственной
республиканской детской библиотеки имени С. Бегалина"
на 2002 год
1. Стоимость: 1718 тысяч тенге (один миллион семьсот восемнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 37 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О республиканском бюджете на 2002 год", статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года N 56-I "О культуре", статья 4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании историко-культурного наследия", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год".

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Жамбыл атындағы мемлекеттiк республикалық жасөспiрiмдер кiтапханасына әдебиеттер және өзге де негiзгi активтердi алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаларды (кіші!Жүзеге!  Жауапты
/!лама   !бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды)     !асыру !атқарушы
с!коды   !дар. !ның) атауы       !жүзеге асыру жөнін.  !мерзі.!
N!       !лама.!                 !дегі іс-шаралар      !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
!       !     !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1   202    000  Жамбыл атындағы   Кітапхана қорын молай. 2002  Қазақстан
мемлекеттік рес.  ту - 900 дана.          жыл  Республикасы
публикалық жасөс. Компьютер сатып алу -  бойына Мәдениет,
пірімдер кітапха. 1 толық жиынтық                ақпарат
насына әдебиеттер                                  және
және өзге де не.                                 қоғамдық
гізгі активтерді                                 келісім
алу                                             министрлігі
--------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтілетiн нәтижелер: кітапхана қорының молаюы, сондай-ақ халыққа кітапханалық қызмет көрсетуді жетілдіру мен жақсарту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 208 қаулысына 22-қосымша
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
_________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған 203 "С.Бегалин атындағы республикалық мемлекеттік балалар кiтапханасы үшiн әдебиеттер және өзге де негiзгi активтердi алу" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1718 мың теңге (бiр миллион жетi жүз он сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 37-бабы, "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы N 56-1 Заңының 33-бабы, "Тарихи-мәдени мұраларды қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шiлдедегi Заңының 4-бабы, "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: сохранение в интересах настоящих и будущих поколений библиотечного фонда, представляющих документальное и письменное наследие страны и являющихся одним из важнейших составляющих культурного и информационного потенциала всех народов Казахстана, а также организация распространения среди населения различных носителей информации.
5. Задачи бюджетной программы: приобретение литературы и прочих основных активов для Государственной республиканской детской библиотеки имени С.Бегалина.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прогр!под- !программ    !программ (подпрограммы)  !реали- !исполнители
!     !прогр!(подпро-    !                         !зации  !
!     !аммы !граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  203        Приобретение  Обновление книжного фонда в тече- Министерство
литературы и  библиотеки - 3260 шт.     ние     культуры,
прочих        Приобретение компьютерной 2002 г. информации и
основных      техники - 6 шт.                   общественного
активов для                                     согласия
Государственной                                 Республики
республиканской                                 Казахстан
детской
библиотеки имени
С. Бегалина
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: пополнение библиотечного фонда, а также совершенствование и улучшение библиотечного обслуживания населения.
Приложение 23
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 208
Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 204 "Приобретение
литературы для Республиканской библиотеки для незрячих
и слабовидящих граждан" на 2002 год
1. Стоимость: 1600 тысяч тенге (один миллион шестьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 37 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О республиканском бюджете на 2002 год", статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре", статья 4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании историко-культурного наследия", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: елдiң деректi және жазба мұрасы, Қазақстанның барлық халықтарының мәдени және ақпараттық әлеуетiнiң маңызды құрамдас бөлшегi болып табылатын кiтапханалық қорларды бүгiнгi және келешек ұрпақ мүддесi үшiн сақтау, сондай-ақ халық арасында түрлi ақпарат жеткiзетiн құралдарды таратуды ұйымдастыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi: С.Бегалин атындағы мемлекеттiк республикалық балалар кiтапханасы үшiн әдебиеттер және өзге де негiзгi активтердi алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаларды (кіші!Жүзеге!  Жауапты
/!лама   !бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды)     !асыру !атқарушы
с!коды   !дар. !ның) атауы       !жүзеге асыру жөнін.  !мерзі.!
N!       !лама.!                 !дегі іс-шаралар      !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
!       !     !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1   203    000  С.Бегалин атындағы Кітапхананың кітап    2002  Қазақстан
мемлекеттік рес.   қорын жаңарту - 3260   жыл Республикасы
публикалық балалар дана                  бойына  Мәдениет,
кітапханасы үшін   Компьютер техникасын           ақпарат
әдебиеттер және    алу - 6 дана                    және
өзге де негізгі                                   қоғамдық
активтерді алу                                    келісім
министрлігі
--------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтілетiн нәтижелер: кітапхана қорын толықтыру, сондай-ақ халыққа кітапханалық қызмет көрсетуді жетілдіру мен жақсарту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 208 қаулысына 23-қосымша
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
_________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған 204 "Зағиптер мен нашар көретін азаматтарға арналған республикалық кiтапхана үшiн әдебиеттер алу" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1 600 мың теңге (бiр миллион алты жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 37-бабы, "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының 33-бабы, "Тарихи-мәдени мұраларды қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шiлдедегі Заңының 4-бабы, "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: сохранение в интересах настоящих и будущих поколений библиотечного фонда, представляющих документальное и письменное наследие страны и являющихся одним из важнейших составляющих культурного и информационного потенциала всех народов Казахстана, а также организация распространения среди населения различных носителей информации.
5. Задачи бюджетной программы: приобретение литературы для Республиканской библиотеки для незрячих и слабовидящих граждан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программ (подпрограммы)  !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  204        Приобретение  - 1500 кассет             в тече- Министерство
литературы    озвученных книг,          ние     культуры,
для Рес-      - 250 книг                2002 г. информации и
публиканской  рельефно-точечного шрифта,        общественного
библиотеки    - 680 книг плоско-                согласия
для           печатного шрифта                  Республики
незрячих и                                      Казахстан
слабовидящих
граждан.
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: пополнение библиотечного фонда, а также совершенствование и улучшение библиотечного обслуживания населения.
Приложение 24
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 208
Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
-----------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 205 "Приобретение
основных активов для Музея золота и драгоценных металлов"
на 2002 год
1. Стоимость: 16527 тысяч тенге (шестнадцать миллионов пятьсот двадцать семь тысяч тенге).
2. Правовое обоснование программы: статья 37 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О республиканском бюджете на 2002 год", статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре", статья 4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании историко-культурного наследия", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: елдiң деректі және жазба мұрасы, Қазақстанның барлық халықтарының мәдени және ақпараттық әлуетiнiң маңызды құрамдас бөлшегi болып табылатын кiтапханалық қорды бүгiнгi және келешек ұрпақ мүддесi үшiн сақтау, сондай-ақ халық арасында түрлi ақпарат жеткiзетiн құралдарды таратуды ұйымдастыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi: Зағиптер мен нашар көретiн азаматтарға арналған республикалық кiтапхана үшiн әдебиеттер алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаларды (кіші!Жүзеге!  Жауапты
/!лама   !бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды)     !асыру !атқарушы
с!коды   !дар. !ның) атауы       !жүзеге асыру жөнін.  !мерзі.!
N!       !лама.!                 !дегі іс-шаралар      !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
!       !     !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1   204    000  Зағиптер мен нашар - Дыбыстандырылған    2002  Қазақстан
көретін азаматтар. кітаптардың таспасы;   жыл Республикасы
ға арналған рес.   - Бедерлі-нүктелі қа. бойына  Мәдениет,
публикалық кітап.  ріпті 250 кітап;               ақпарат
хана үшін әдебиет. - Жазық-басу қаріпті           және
тер алу            680 кітап                     қоғамдық
келісім
министрлігі
--------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтілетiн нәтижелер: кітапхана қорын толықтыру, сондай-ақ халыққа кітапханалық қызмет көрсетуді жетілдіру мен жақсарту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 208 қаулысына 24-қосымша
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
_________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған 205 "Алтын және бағалы металдар мұражайы үшiн негiзгi активтердi алу" республикалық бюджеттiк бағдарламасының ПАСПОРТЫ
1. Құны: 16527 мың теңге (он алты миллион бес жүз жиырма жетi мың теңге).
2. Бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 37-бабы, "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы N 56-1 Заңының 33-бабы, "Тарихи-мәдени мұраларды қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шiлдедегi Заңының 4-бабы, "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: духовное и нравственно-эстетическая и воспитательная деятельность по целенаправленной передаче знаний по истории развития ювелирного искусства и кузнечного ремесла на территории Казахстана.
5. Задачи бюджетной программы: приобретение технических и аудио-, визуальных средств для экспозиции. Пополнение коллекции фонда музея уникальными произведениями ювелирного искусства. Изготовление гальвано некоторых ювелирных изделий из золота, находящихся за пределами страны.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прогр!под- !программ    !программ (подпрограммы)  !реали- !исполнители
!     !прогр!(подпро-    !                         !зации  !
!     !     !грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  205        Приобретение - Приобретение несгораемого в тече- Министерство
основных     шкафа для хранения - 10 шт. ние     культуры,
активов для  - Установка бронированных   2002 г. информации и
Музея золота дверей - 3 шт.                     общественного
и            - Приобретение компьютеров          согласия
драгоценных  - 2 комплекта,                      Республики
металлов     - Приобретение спецоборудования     Казахстан
для фондохранилища - 4 комплекта,
- Приобретение витрин для
экспозиций - 22 шт.,
- Приобретение мебели -
3 комплекта,
- Приобретение музейных
экспонатов - 130 ед.
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: использование основных активов в целях улучшения и совершенствования деятельности музея.
Приложение 25
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 208
Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 206 "Приобретение
литературы и прочих основных активов для Президентского
центра Республики Казахстан" на 2002 год
1. Стоимость: 30328 тысяч тенге (тридцать миллионов триста двадцать восемь тысяч тенге).

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан аумағында зергерлiк өнер мен ұсталық кәсiптi дамытудың тарихы жөнiнде жүйелi бiлiм беру бойынша рухани, iзгiлiктi, эстетикалық және тәрбиелiк қызмет.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: экспозициялар үшiн техникалық және бейне-көрнекi құралдарды алу. Мұражай қорын зергерлiк өнердiң бiрегей туындыларымен толықтыру. Елден тысқары жатқан кейбiр алтыннан жасалған зергерлiк бұйымдардың гальваносын жасау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаларды (кіші!Жүзеге!  Жауапты
/!лама   !бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды)     !асыру !атқарушы
с!коды   !дар. !ның) атауы       !жүзеге асыру жөнін.  !мерзі.!
N!       !лама.!                 !дегі іс-шаралар      !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
!       !     !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1   205    000  Алтын және бағалы  - сақтауға арналған   2002  Қазақстан
металдар мұражайы  жанбайтын шкафтар алу  жыл Республикасы
үшін негізгі ак.   10 д.                 бойына  Мәдениет,
тивтерді алу       - шегенделген есіктер          ақпарат
орнату - 3 д.                   және
- компьютер алу - 2           қоғамдық
толық жиынтық.                 келісім
- қор сақтауға арнал.        министрлігі
ған арнайы құрал-жаб.
дықтар алу - 4 толық
жиынтық.
- экспозиция үшін жайма
сөрелер алу 22 д.
- жиһаздар алу - 3 толық
жиынтық.
- мұражай экспонаттарын
алу - 130 д. --------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтілетiн нәтижелер: негізгі активтерді мұражайдың қызметін жақсарту және жетілдіру мақсатында пайдалану.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 208 қаулысына 25-қосымша
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
_________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған 206 "Қазақстан Республикасы Президентінiң мәдени орталығы үшiн әдебиеттер және өзге де негiзгi активтердi алу" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 30328 мың теңге (отыз миллион үш жүз жиырма сегіз мың теңге).

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 37 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О республиканском бюджете на 2002 год", статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре", статья 4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании историко-культурного наследия", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: информационная и методическая работы в области библиотековедения, библиографоведения и книговедения. Комплектование книжного фонда центра.
5. Задачи бюджетной программы: приобретение литературы и прочих основных активов для Президентского центра Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программ (подпрограммы)  !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  206        Приобретение  - Приобретение музейных   в тече- Министерство
литературы и  экспонатов - 224 шт.      ние     культуры,
прочих        - Приобретение            2002 г  информации и
основных      литературы - 700 шт.              общественного
активов для   - Приобретение звукового          согласия
Президентско- оборудования и                    Республики
го            музыкальных инструментов -        Казахстан
центра        15 шт.
Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: пополнение библиотечного фонда, а также совершенствование и улучшение библиотечного обслуживания населения.
Приложение 26
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 208
Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 207 "Приобретение
основных активов для Музея Первого Президента Республики
Казахстан" на 2002 год

2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 37-бабы, "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы N 56-1 Заңының 33-бабы, "Тарихи-мәдени мұраларды қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шiлдедегi Заңының 4-бабы, "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: кiтапханатану, библиографиятану және кiтаптану саласындағы ақпараттық және әдiстемелiк жұмыстар. Орталықтың кiтап қорын жинақтау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң мәдени орталығы үшiн әдебиеттер және өзге де негiзгi активтердi алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаларды (кіші!Жүзеге!  Жауапты
/!лама   !бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды)     !асыру !атқарушы
с!коды   !дар. !ның) атауы       !жүзеге асыру жөнін.  !мерзі.!
N!       !лама.!                 !дегі іс-шаралар      !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
!       !     !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1   206    000  Қазақстан Респуб.  - Мұражай экспонатта. 2002  Қазақстан
ликасы Президенті. тарын алу - 224 д.     жыл Республикасы
нің мәдени орталы. - Әдебиеттер алу -    бойына  Мәдениет,
ғы үшін әдебиеттер 700 д.                         ақпарат
және өзге де негіз.- Дыбыстық құрал-               және
гі активтерді алу  жабдықтар мен музыка.         қоғамдық
лық құралдар алу -            келісім
15 д.                       министрлігі
--------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтілетiн нәтижелер: кітапхана қорын толықтыру, сондай-ақ халыққа кітапханалық қызмет көрсетуді жетілдіру мен жақсарту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 208 қаулысына 26-қосымша
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
_________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған 207 "Қазақстан Республикасы Бiрiншi Президентiнiң мұражайы үшiн негiзгi активтердi алу" республикалық бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 3130 тысяч тенге (три миллиона сто тридцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 37 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О республиканском бюджете на 2002 год", статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре", статья 4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании историко-культурного наследия", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год", постановление Правительства Республики Казахстан от 24 мая 2000 года N 779 P000779_ "О дополнительных мерах по сохранению некоторых объектов историко-культурного наследия народов Казахстана".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение основными средствами Музея Первого Президента Республики Казахстан.
5. Задача программы: приобретение основных активов для Музея Первого Президента Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программ (подпрограммы)  !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  207        Приобретение  - приобретение музейных   с марта Министерство
основных      экспонатов - 20 ед.,      2002 г. культуры,
активов       - мебель для кабинетов -          информации и
для Музея     2 комплекта,                      общественного
Первого       - шкафы несгораемые для           согласия
Президента    хранения - 5 шт.,                 Республики
Республики    - приобретение компьютеров -      Казахстан
Казахстан     2 комплекта.
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: использование основных активов в целях улучшения и совершенствования деятельности музея.
Приложение 27
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 208
Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 208 "Приобретение
основных активов для Отрарского государственного
археологического заповедника" на 2002 год

1. Кұны: 3130 мың теңге (үш миллион жүз отыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 37-бабы, "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы N 56-I Заңының 33-бабы, "Тарихи-мәдени мұраларды қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шiлдедегi Заңының 4-бабы, "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы Бiрiншi Президентiнiң мұражайын негізгi жабдықтармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi: Қазақстан Республикасы Бiрiншi Президентiнiң мұражайы үшiн негiзгi активтердi алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаларды (кіші!Жүзеге!  Жауапты
/!лама   !бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды)     !асыру !атқарушы
с!коды   !дар. !ның) атауы       !жүзеге асыру жөнін.  !мерзі.!
N!       !лама.!                 !дегі іс-шаралар      !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
!       !     !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1   207    000  Қазақстан Респуб.  - мұражай экспонатта. 2002  Қазақстан
ликасы Бірінші     тарын алу - 20 д.      жыл Республикасы
Президентінің мұ.  - кабинеттерге ар.     дың    Мәдениет,
ражайы үшін негіз. налған жиһаздар - 2   науры.   ақпарат
гі активтерді алу  толық жиынтық.        зынан     және
- сақтауға арналған   бас.    қоғамдық
жанбайтын шкафтар -   тап     келісім
5 д.                         министрлігі
- компьютерлер алу -
2 толық жиынтық. --------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтілетiн нәтижелер: мұражайдың қызметін жақсарту және жетілдіру мақсатында негізгі активтерді пайдалану.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 208 қаулысына 27 қосымша
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
_________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған 208 "Отырар" мемлекеттік археологиялық қорығы үшiн негiзгi активтердi алу" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 317 тысяч тенге (триста семнадцать тысяч тенге).
2. Правовое обоснование программы: статья 37 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О республиканском бюджете на 2002 год", статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре", статья 4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании историко-культурного наследия", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение основными средствами Отрарского государственного археологического заповедника.
5. Задачи бюджетной программы: приобретение основных активов для Отрарского государственного археологического заповедника.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программ (подпрограммы)  !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  208        Приобретение  Приобретение компьютеров  в тече- Министерство
основных      - 2 комплекта.            ние     культуры,
активов для                             2002 г  информации и
Отрарского                                      общественного
государственного                                согласия
археологического                                Республики
заповедника                                     Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: использование основных активов в целях улучшения и совершенствования деятельности музея - заповедника.
Приложение 28
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 208
Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 209 "Приобретение
основных активов для Национального историко-культурного
заповедника "Улы-Тау" на 2002 год

1. Құны: 317 мың теңге (үш жүз он жеті мың теңге).
2. Бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 37-бабы, "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы N 56-1 Заңының 33-бабы, "Тарихи-мәдени мұраларды қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шiлдедегi Заңының 4-бабы, "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: "Отырар" мемлекеттік археологиялық қорығын негiзгі жабдықтармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi: "Отырар" мемлекеттік археологиялық қорығы үшiн негiзгi активтердi алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаларды (кіші!Жүзеге!  Жауапты
/!лама   !бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды)     !асыру !атқарушы
с!коды   !дар. !ның) атауы       !жүзеге асыру жөнін.  !мерзі.!
N!       !лама.!                 !дегі іс-шаралар      !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
!       !     !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1   208    000  "Отырар" мемлекет. Компьютерлер алу -   2002  Қазақстан
тік археологиялық  2 толық жиынтық       жыл  Республикасы
қорығы үшiн негiзгi                     бойына  Мәдениет,
активтердi алу                                  ақпарат
және
қоғамдық
келісім
министрлігі
-------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтілетiн нәтижелер: мұражай-қорықтың қызметін жақсарту және жетілдіру мақсатында негізгі активтерді пайдалану.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 208 қаулысына 28-қосымша
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
_________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған 209 "Ұлытау" ұлттық тарихи-мәдени қорығы үшiн негiзгi активтердi алу" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 74 тысячи тенге (семьдесят четыре тысячи тенге).
2. Правовое обоснование программы: статья 37 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О республиканском бюджете на 2002 год", статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре", статья 4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании историко-культурного наследия, постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение основными средствами Национального историко-культурного заповедника "Улы-Тау".
5. Задачи бюджетной программы: приобретение основных активов для Национального историко-культурного заповедника "Улы-Тау".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прогр!под- !программ    !программ (подпрограммы)  !реали- !исполнители
!     !прогр!(подпро-    !                         !зации  !
!     !     !грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  209        Приобретение  Приобретение принтеров -  в тече- Министерство
основных      3 шт.                     ние     культуры,
активов для                             2002 г. информации и
Национального                                   общественного
историко                                        согласия
-культурного                                    Республики
заповедника                                     Казахстан
"Улы-Тау"
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: использование основных активов в целях улучшения и совершенствования деятельности музея - заповедника.
Приложение 29
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 208
Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 210 "Приобретение
основных активов для Государственного историко-культурного
и литературного мемориального заповедника-музея имени
Абая" на 2002 год

1. Құны: 74 мың теңге (жетпiс төрт мың теңге).
2. Бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 37-бабы, "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы N 56-1 Заңының 33-бабы, "Тарихи-мәдени мұраларды қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шiлдедегi Заңының 4-бабы, "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: "Ұлытау" ұлттық тарихи-мәдени қорығын негiзгі жабдықтармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi: "Ұлытау" ұлттық тарихи-мәдени қорығы үшiн негiзгi активтердi алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаларды (кіші!Жүзеге!  Жауапты
/!лама   !бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды)     !асыру !атқарушы
с!коды   !дар. !ның) атауы       !жүзеге асыру жөнін.  !мерзі.!
N!       !лама.!                 !дегі іс-шаралар      !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
!       !     !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1   209    000  "Ұлытау" ұлттық   Принтерлер алу - 3     2002  Қазақстан
тарихи-мәдени     дана                   жыл  Республикасы
қорығы үшiн негiз.                       бойына  Мәдениет,
гі активтердi алу                               ақпарат
және
қоғамдық
келісім
министрлігі
-------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтілетiн нәтижелер: мұражай-қорықтың қызметін жақсарту және жетілдіру мақсатында негізгі активтерді пайдалану.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 208 қаулысына 29-қосымша
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
_________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған 210 "Абай атындағы мемлекеттiк тарихи-мәдени және әдеби мемориалдық қорық-мұражайы үшiн негiзгi активтердi алу" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 350 тысяч тенге (триста пятьдесят тысяч тенге).
2. Правовое обоснование программы: статья 37 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О республиканском бюджете на 2002 год", статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре", статья 4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании историко-культурного наследия", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение основными средствами Государственного историко-культурного и литературного мемориального заповедника-музея имени Абая.
5. Задачи бюджетной программы: приобретение компьютерной техники, экспонатов и книг для Государственного историко-культурного и литературного мемориального заповедника-музея имени Абая.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прогр!под- !программ    !программ (подпрограммы)  !реали- !исполнители
!     !прогр!(подпро-    !                         !зации  !
!     !     !грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  210        Приобретение Приобретение экспонатов -  в тече- Министерство
основных     70 шт.                     ние     культуры,
активов для  Приобретение книг - 15 шт. 2002 г. информации и
Госу-        Приобретение компьютерной          общественного
дарственного техники - 1 шт.                    согласия
историко-                                       Республики
культурного                                     Казахстан
и литературного
мемориального
заповедника-музея
им. Абая
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: использование основных активов в целях улучшения и совершенствования деятельности музея - заповедника.
Приложение 30
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 208
Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 211 "Приобретение
основных активов для Государственного историко-культурного
заповедника-музея "Памятник древнего Тараза" на 2002 год

1. Құны: 350 мың теңге (үш жүз елу мың теңге).
2. Бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 37-бабы, "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы N 56-1 Заңының 33-бабы, "Тарихи-мәдени мұраларды қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шiлдедегi Заңының 4-бабы, "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Абай атындағы мемлекеттiк тарихи-мәдени және әдеби мемориалдық қорық-мұражайын негiзгi жабдықтармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi: Абай атындағы мемлекеттiк  тарихи-мәдени және әдеби мемориалдық қорық-мұражайы үшiн компьютер техникасын, экспонаттар мен кiтаптар алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаларды (кіші!Жүзеге!  Жауапты
/!лама   !бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды)     !асыру !атқарушы
с!коды   !дар. !ның) атауы       !жүзеге асыру жөнін.  !мерзі.!
N!       !лама.!                 !дегі іс-шаралар      !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
!       !     !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1   210    000  Абай атындағы мем. Экспонаттар алу -     2002   Қазақстан
лекеттік тарихи-   70 д.                  жыл Республикасы
мәдени және әдеби  Кітаптар алу - 15 д.  бойына  Мәдениет,
мемориалдық қорық  Компьютер техникасын          ақпарат
-мұражайы үшін не. алу - 1 д.                     және
гізгі активтерді                                қоғамдық
алу                                             келісім
министрлігі
--------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтілетiн нәтижелер: мұражай-қорықтың қызметін жақсарту және жетілдіру мақсатында негізгі активтерді пайдалану.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 208 қаулысына 30 қосымша
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
_________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған 211 "Көне Тараз ескерткiштері" мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайы үшiн негiзгi активтердi алу" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 60 тысяч тенге (шестьдесят тысяч тенге).
2. Правовое обоснование программы: статья 37 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О республиканском бюджете на 2002 год", статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре", статья 4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании историко-культурного наследия", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение основными средствами Государственного историко-культурного заповедника-музея "Памятник древнего Тараза".
5. Задачи бюджетной программы: приобретение основных активов для Государственного историко-культурного заповедника-музея "Памятник древнего Тараза".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прогр!под- !программ    !программ (подпрограммы)  !реали- !исполнители
!     !прогр!(подпро-    !                         !зации  !
!     !     !грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  211         Приобретение Приобретение принтера -   в тече- Министерство
основных     1 ед.                     ние     культуры,
активов для                            2002 г  информации и
Государственного                               общественного
историко-                                      согласия
культурного                                    Республики
заповедника-                                   Казахстан
музея "Памятник
древнего Тараза"
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: использование основных активов в целях улучшения и совершенствования деятельности музея - заповедника.
Приложение 31
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 208
Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 302 "Капитальный
ремонт здания Национальной библиотеки Республики
Казахстан" на 2002 год

1. Құны: 60 мың теңге (алпыс мың теңге).
2. Бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 37-бабы, "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы N 56-1 Заңының 33-бабы, "Тарихи-мәдени мұраларды қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шiлдедегi Заңының 4-бабы, "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: "Көне Тараз ескерткiштерi" мемлекеттiк тарихи-мәдени қорық-мұражайын негiзгi жабдықтармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi: "Көне Тараз ескерткiштерi" мемлекеттiк тарихи-мәдени қорық-мұражайы үшiн негiзгi активтердi алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаларды (кіші!Жүзеге!  Жауапты
/!лама   !бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды)     !асыру !атқарушы
с!коды   !дар. !ның) атауы       !жүзеге асыру жөнін.  !мерзі.!
N!       !лама.!                 !дегі іс-шаралар      !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
!       !     !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1   211    000  "Көне Тараз ескерт. Принтер алу - 1 дана 2002   Қазақстан
кiштерi" мемлекет.                        жыл Республикасы
тiк тарихи-мәдени                       бойына  Мәдениет,
қорық-мұражайы үшiн                              ақпарат
негiзгi активтердi                                және
алу                                              қоғамдық
келісім
министрлігі
--------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтілетiн нәтижелер: мұражай-қорықтың қызметін жақсарту және жетілдіру мақсатында негізгі активтерді пайдалану.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 208 қаулысына 31-қосымша
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
_________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған 302 "Қазақстан Республикасының Ұлттық кiтапханасы ғимаратын күрделi жөндеуден өткiзу" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 5000 тысяч тенге (пять миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 37 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года Z010273_ "О республиканском бюджете на 2002 год", статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года Z960056_ "О культуре", статья 4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года Z922900_ "Об охране и использовании историко-культурного наследия", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 P011715_ "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение технического состояния здания Национальной библиотеки Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: капитальный ремонт здания Национальной библиотеки Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программ (подпрограммы)  !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  302        Капитальный   Капитальный ремонт крыши. в тече- Министерство
ремонт здания                           ние     культуры,
Национальной                            2002 г. информации и
библиотеки                                      общественного
Республики                                      согласия
Казахстан                                       Республики
Казахстан.
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное проведение ремонтных работ.
Приложение 32
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 года N 208
Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 303 "Капитальный
ремонт Государственного историко-культурного и
литературно-мемориального заповедника-музея имени Абая"
на 2002 год

1. Құны: 5000 мың теңге (бес миллион теңге).
2. Бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 37-бабы, "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы N 56-1 Заңының 33-бабы, "Тарихи-мәдени мұраларды қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шiлдедегi Заңының 4-бабы, "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы Ұлттық кiтапханасының ғимаратының техникалық жағдайын жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеті: Қазақстан Республикасы Ұлттық кiтапханасының ғимаратын күрделi жөндеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаларды (кіші!Жүзеге!  Жауапты
/!лама   !бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды)     !асыру !атқарушы
с!коды   !дар. !ның) атауы       !жүзеге асыру жөнін.  !мерзі.!
N!       !лама.!                 !дегі іс-шаралар      !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
!       !     !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1  302    000   Қазақстан Респуб. Шатырды күрделі        2002   Қазақстан
ликасының Ұлттық  жөндеу                 жыл   Республикасы
кiтапханасын күр.                        бойына  Мәдениет,
делі жөндеу                                      ақпарат
және
қоғамдық
келісім
министрлігі
--------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтілетiн нәтижелер: күрделі жөндеу жұмыстарын сапалы және дер кезінде өткізу.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 208 қаулысына 32-қосымша
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
_________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған 303 "Абай атындағы мемлекеттiк тарихи-мәдени және әдеби-мемориалдық қорық-мұражайын күрделi жөндеу" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 21613 тысяч тенге (двадцать один миллион шестьсот тринадцать тысяч тенге).
2. Правовое обоснование программы: статья 37 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О республиканском бюджете на 2002 год", статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре" статья 4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании историко-культурного наследия", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение технического состояния зданий Государственного историко-культурного и литературно-мемориального заповедника-музея имени Абая.
5. Задачи бюджетной программы: капитальный ремонт Государственного историко-культурного и литературно-мемориального заповедника-музея имени Абая.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прогр!под- !программ    !программ (подпрограмм)   !реали- !исполнители
!     !прогр!(подпро-    !                         !зации  !
!     !     !грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  303  000   Капитальный   Ремонтно-восстановительные в тече-Министерство
ремонт        работы  по мавзолейному   ние     культуры,
Государствен- комплексу "Абай Шакарим", 2002 г. информации и
ного          ремонтно-строительные            общественного
историко-     работы музея Шакера Абенова,      согласия
культурного   оформление экспозиции музея       Республики
и литературно- "Истории письменности Цен-       Казахстан
мемориального  тральной Азии".
заповедника-
музея
имени Абая
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное проведение ремонтных работ в Государственном историко-культурном и литературно-мемориальном заповеднике-музее имени Абая.
Приложение N 33
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 год N 208
Министерство культуры, информации и общественного согласия
Республики Казахстан
__________________________________________________________
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 600 "Обеспечение
вычислительной и организационной техникой
Министерства культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан" на 2002 год

1. Құны: 21613 мың теңге (жиырма бiр миллион алты жүз он үш мың теңге).
2. Бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 37-бабы, "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы N 56-1 Заңының 33-бабы, "Тарихи-мәдени мұраларды қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шiлдедегi Заңының 4-бабы, "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Абай атындағы мемлекеттiк тарихи-мәдени және әдеби-мемориалдық қорық-мұражай ғимаратының техникалық жағдайын жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi: Абай атындағы мемлекеттiк тарихи-мәдени және әдеби-мемориалдық қорық-мұражайын күрделi жөндеуден өткiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаларды (кіші!Жүзеге!  Жауапты
/!лама   !бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды)     !асыру !атқарушы
с!коды   !дар. !ның) атауы       !жүзеге асыру жөнін.  !мерзі.!
N!       !лама.!                 !дегі іс-шаралар      !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
!       !     !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1  303    000   Абай атындағы     "Абай-Шәкәрім" мавзо.  2002   Қазақстан
мемлекеттік       лей кешенін жөндеу,    жыл   Республикасы
тарихи-мәдени     қалпына келтіру жұмыс. бойына  Мәдениет,
және әдеби-мемо.  тары. Шәкір Әбеновтың          ақпарат
риалдық қорық-    мұражайын жөндеу, құ.           және
мұражайын күр.    рылыс жұмыстарын жүр.          қоғамдық
делі жөндеу       гізу, "Орталық Азия            келісім
жазбаларының тарихы"          министрлігі
мұражайының экспозиция.
ларын безендіру
--------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтілетiн нәтижелер: Абай атындағы мемлекеттiк тарихи-мәдени және әдеби-мемориалдық қорық-мұражайының жөндеу жұмыстарын сапалы және дер кезінде жүргізу.
Ескерту. 33-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2002.04.12. N 208a қаулысымен .
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 208 қаулысына 33-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2002 жылға арналған 600 "Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiн есептеу және ұйымдастыру техникаларымен қамтамасыз ету" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 39 836 тысяч тенге (тридцать девять миллионов восемьсот тридцать шесть тысяч тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 U010573_ "О Государственной программе формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2000 года N 1501 P001501_ "О вопросах информатизации государственных органов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие материально-технической базы министерства, его территориальных подразделений для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на него функций.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение вычислительной и организационной техникой аппарата министерства, его территориальных подразделений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  600         Обеспечение  Приобретение: компьютеры   В те-  Министерство
вычислитель- в комплекте - 123 шт.,     чение  культуры,
ной и орга-  серверы -1 шт., принтеры   2002   информации и
низационной  - 95 шт., сканеры - 4 шт.,        общественного
техникой     ксероксы - 7 шт., модем - 2       согласия
Министерства шт., источники                    Республики
культуры,    бесперебойного питания -          Казахстан
информации   11 шт., сетевые карты - 123
и обществен- шт., сетевые фильтры - 80
ного         шт., HUB - 5 шт., сетевой
согласия     кабель - 6 000 метров,
Республики   кабель канал (2 метра) -
Казахстан    800 шт., программные
продукты - 8 шт.
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение вычислительной, организационной техникой и повышение эффективности работы аппарата Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан, его территориальных подразделений.

1. Құны: 39 836 мың теңге (отыз тоғыз миллион сегiз жүз отыз алты мың теңге).
2. Бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастыру мен дамытудың Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573 Жарлығы , "Мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 5 қазандағы N 1501 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: өзiне жүктелген функцияларды барынша тиiмдi орындауға қол жеткiзу үшiн министрлiктiң, оның аймақтық бөлiмшелерiнiң материалдық-техникалық базасын дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: министрлiктi, оның аймақтық бөлiмшелерiн есептеу және ұйымдастыру техникаларымен қамтамасыз ету.
6. Бюджет бағдарламасын жүзеге асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
N !Бағдар.! Кiшi  !Бағдарламалар !    Бағдарламаларды   !Жүзеге ! Жауапты
!лама   !бағдар.!(кiшi бағдар. !(кіші бағдарламаларды)!асыру  ! атқарушы
!коды   ! лама  !ламалар) атауы!     жүзеге асыру     !мерзiм.!
!       ! коды  !              ! жөнiндегi iс-шаралар ! дері  !
---------------------------------------------------------------------------
1    600          Қазақстан       123 дана компьютер, 1   2002   Қазақстан
Республикасының дана сервер, 95 дана    жыл    Республи.
Мәдениет,       принтер, 4 дана сканер, бойына касы
ақпарат және    7  дана ксерокс, 2 дана        Мәдениет,
қоғамдық        модем, 11 дана үздiксiз        ақпарат
келiсiм         қуат беру көздерi,             және
министрлiгiн    123 желi карталары, 80         қоғамдық
есептеу және    дана желi фильтрi, 5           келiсiм
ұйымдастыру     дана NUВ, 6000 метр            министр.
техникаларымен  желiлiк кабель, 800 дана       лігі
қамтамасыз ету. арна кабелi (2 метр),
8 дана бағдарламалық
өнiмдер алу.
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгi аппаратын, оның аймақтық бөлiмшелерiн есептеу, ұйымдастыру техникаларымен қамтамасыз ету және оның жұмысының тиiмдiлігін арттыру.