Об утверждении Правил о порядке выплаты денежной компенсации военнослужащим (за исключением военнослужащих срочной службы и курсантов военных (специальных) учебных заведений) для оплаты расходов на коммунальные услуги, за исключением централизованного отопления в закрытых и обособленных военных городках, на пограничных заставах и в комендатурах
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 мая 2002 года № 593. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2012 года № 1091
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.08.2012 № 1091 (вводится в действие с 01.01.2013).
Сноска. Заголовок с изменениями - постановлением Правительства РК от 31.08.2004 N 912 (порядок вступления в силу см. п. 2 пост. Правительства РК от 31.08.2004 N 912 ).
Во исполнение Закона Республики Казахстан от 20 января 1993 года "О статусе и социальной защите военнослужащих и членов их семей" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила о порядке выплаты денежной компенсации военнослужащим (за исключением военнослужащих срочной службы и курсантов военных (специальных) учебных заведений) для оплаты расходов на коммунальные услуги, за исключением централизованного отопления в закрытых и обособленных военных городках, на пограничных заставах и в комендатурах (далее - Правила).
Сноска. Пункт 1 с изменениями - постановлением Правительства РК от 31 августа 2004 года N 912 (порядок вступления в силу см. п.2 пост. Правительства РК от 31.08.2004г. N 912 ).
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно прилагаемому перечню.
3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2002 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 мая 2002 года N 593
Правила
о порядке выплаты денежной компенсации военнослужащим
(за исключением военнослужащих срочной службы и
курсантов военных (специальных) учебных заведений) для
оплаты расходов на коммунальные услуги, за исключением
централизованного отопления в закрытых и обособленных
военных городках, на пограничных заставах
и в комендатурах
<*>
Сноска. В заголовке и тексте:
после слов "срочной службы" дополнены слова "и курсантов военных (специальных) учебных заведений";
слова "на содержание жилища и коммунальных услуг" заменены словами "на коммунальные услуги, за исключением централизованного отопления в закрытых и обособленных военных городках, на пограничных заставах и в комендатурах" - постановлением Правительства РК от 31 августа 2004 года N 912 (порядок вступления в силу см. п.2 пост. Правительства РК от 31.08.2004г. N 912 ).

Әскери қызметшiлерге (мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлерден және әскери (арнаулы) оқу орындарының курсанттарынан баспа) жабық және оқшауланған әскери қалашықтардағы, шекара заставаларындағы және комендатуралардағы орталықтандырылған жылудан басқа, коммуналдық қызметтер шығыстарын төлеу үшiн ақшалай өтемақы төлеу тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 мамырдағы N 593 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 28 тамыздағы № 1091 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.08.28 N 1091 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Әскери қызметшiлер мен олардың отбасы мүшелерiнiң мәртебесi және оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 20 қаңтардағы Заңын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Әскери қызметшiлерге (мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшілерден және әскери (арнаулы) оқу орындарының курсанттарынан басқа) жабық және оқшауланған әскери қалашықтардағы, шекара заставаларындағы және комендатуралардағы орталықтандырылған жылудан басқа, коммуналдық қызметтер шығыстарын төлеу үшiн ақшалай өтемақы төлеу тәртiбi туралы ереже (бұдан әрi - Ереже) бекiтiлсiн. <*>
Ескерту. Тақырыбы мен 1-тармағына өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.08.31. N 912 қаулысымен .
2. Қоса берiлiп отырған тiзбеге сәйкес Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң күшi жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы 2002 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 29 мамырдағы
N 593 қаулысымен
бекiтiлген
Әскери қызметшiлерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшiлерден және әскери (арнаулы) оқу орындарының курсанттарынан басқа) жабық және оқшауланған әскери қалашықтардағы, шекара заставаларындағы және комендатуралардағы орталықтандырылған жылудан басқа, коммуналдық қызметтер шығыстарын төлеу үшiн ақшалай өтемақы төлеу тәртiбi туралы
ЕРЕЖЕ
Ескерту. Тақырыбы мен мәтініне өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.08.31. N 912 қаулысымен .

1. Настоящие Правила определяют порядок выплаты военнослужащим (за исключением военнослужащих срочной службы и курсантов военных (специальных) учебных заведений) денежной компенсации для оплаты расходов на коммунальные услуги, за исключением централизованного отопления в закрытых и обособленных военных городках, на пограничных заставах и в комендатурах (далее - денежная компенсация).
2. Выплата денежной компенсации производится независимо от выслуги лет военнослужащего для оплаты расходов на содержание жилища независимо от принадлежности жилищного фонда и коммунальных услуг (централизованное отопление, холодное и горячее водоснабжение, канализация, электроснабжение, газоснабжение).
3. Размер денежной компенсации определяется в соответствии с законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.
4. Выплата денежной компенсации производится каждому военнослужащему (за исключением военнослужащих срочной службы и курсантов военных (специальных) учебных заведений) независимо от родственных отношений и совместного проживания (т.е. мужу, жене, детям, если они являются военнослужащими).
Денежная компенсация выплачивается военнослужащим одновременно с выплатой денежного довольствия за текущий месяц.
Денежная компенсация выплачивается за весь период нахождения военнослужащего на военной службе, включая время нахождения в отпуске, в том числе по уходу за ребенком, в служебной командировке, на излечении и в других случаях.
Выплата денежной компенсации военнослужащему прекращается при его увольнении с военной службы или в иных предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан случаях.
5. Военнослужащим, откомандированным в служебную командировку с сохранением штатной должности, за пределы Республики Казахстан или в другие государственные органы, а также на обучение денежная компенсация выплачивается по месту сохранения штатной должности.
Военнослужащим, откомандированным на обучение с сохранением штатной должности, в военные учебные заведения Республики Казахстан, денежная компенсация выплачивается по месту прохождения обучения.
6. В случае смерти военнослужащего, неполученная им денежная компенсация выплачивается проживавшим совместно с ним на день смерти членам семьи за весь период, включая месяц, в котором он погиб (умер).
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
29 мая 2002 года N 593
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1999 года N 2012-123.

1. Осы Ереже әскери қызметшiлерге (мерзiмді қызметтегi әскери қызметшiлерді қоспағанда) жабық және оқшауланған әскери қалашықтардағы, шекара заставаларындағы және комендатуралардағы орталықтандырылған жылудан басқа, коммуналдық қызметтер шығыстарын төлеу үшiн ақшалай өтемақы (бұдан әрi - ақшалай өтемақы) төлеу тәртiбiн анықтайды.
2. Ақшалай өтемақы төлеу әскери қызметшiнiң еңбек сiңiрген жылдарына қарамастан, тұрғын үй қорының кiмге тиесiлi екендiгiне қарамастан, жабық және оқшауланған әскери қалашықтардағы, шекара заставаларындағы және комендатуралардағы орталықтандырылған жылудан басқа, коммуналдық қызметтер (орталықтандырылған жылу, суық және ыстық сумен жабдықтау, кәрiз, электрмен жабдықтау, газбен жабдықтау) шығыстарын төлеу үшiн жүргiзiледi.
3. Ақшалай өтемақының мөлшерi заңға сәйкес, тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджетте анықталады.
4. Ақшалай өтемақы төлеу туыстық қатынастары мен бiрге тұруына қарамастан (яғни күйеуiне, әйелiне, балаларына, егер олар әскери қызметшiлер болып табылса), әрбiр әскери қызметшiге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшiлерден және әскери (арнаулы) оқу орындарының курсанттарынан басқа) жүргiзiледi.
Ақшалай өтемақы әскери қызметшiлерге ағымдағы ай үшiн ақшалай үлес төлеумен бiр мезгiлде төленедi.
Ақшалай өтемақы демалыста болған, соның iшiнде бала күту, қызметтiк iссапар, емделу және басқа да жағдайлар бойынша уақытты қоса алғанда, әскери қызметшiнiң әскери қызметтегi барлық кезеңiне төленедi.
Әскери қызметшiге ақшалай өтемақы төлеу оны әскери қызметтен босатқан кезде немесе Қазақстан Республикасының заңнамалық кесiмдерiнде көзделген өзге де жағдайларда тоқтатылады.
5. Штаттық лауазымын сақтай отырып, Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге немесе басқа да мемлекеттік органдарға қызметтік iссапарға, сондай-ақ оқуға жiберiлген әскери қызметшілерге ақшалай өтемақы штаттық лауазымының сақталу орны бойынша төленедi.
Штаттық лауазымын сақтай отырып, Қазақстан Республикасының әскери оқу орындарында оқуға iссапарға жiберiлген әскери қызметшiлерге ақшалай өтемақы оқу өткерiп жүрген орны бойынша
төленедi.
6. Әскери қызметші қайтыс болған жағдайда, ол алмаған ақшалай өтемақы ол қаза (қайтыс) болған айды қоса алғанда, барлық кезең үшін қайтыс болған күні бірге тұрған отбасы мүшелеріне төленеді.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 29 мамырдағы
N 593 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң күшi жойылған
кейбiр шешiмдерiнiң тiзбесi
1. Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 29 желтоқсандағы N 2012-123 қаулысы.

2. Раздел 1 Перечня должностей военнослужащих Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям и сотрудников Государственной противопожарной службы, которым в установленном порядке присвоено специальное звание, имеющих право на денежную компенсацию на содержание жилища и коммунальные услуги, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 января 2000 года N 43 (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 1, ст. 14).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2000 года N 476-25.
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 мая 2000 года N 649 "Об утверждении Перечня должностей военнослужащих Республиканской гвардии Республики Казахстан, которым выплачивается денежная компенсация для оплаты расходов на содержание жилища, коммунальные услуги" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 21, ст. 230).
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2000 года N 1127 "О перечне должностей военнослужащих, сотрудников органов военной прокуратуры Республики Казахстан, имеющих право на денежную компенсацию на содержание жилища и оплату коммунальных услуг" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 31, ст. 380).
6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 августа 2000 года N 1263 "Об утверждении Перечня должностей военнослужащих (кроме военнослужащих срочной службы) Вооруженных Сил Республики Казахстан, имеющих право на денежную компенсацию для оплаты расходов на содержание жилища и коммунальные услуги".
7. Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 ноября 2000 года N 1662 "Об утверждении Перечня должностей военнослужащих (кроме военнослужащих срочной службы) Внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан, имеющих право на денежную компенсацию для оплаты расходов на содержание жилища и коммунальные услуги".

2. Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 11 қаңтардағы N 43 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгінiң әскери қызметшiлерi мен Өртке қарсы мемлекеттiк қызметтiң белгiленген тәртiппен тұрғын үйдi ұстауға және коммуналдық қызмет көрсетулерге ақшалай өтемақыға құқығы бар арнаулы атақ берiлген қызметкерлерi лауазымдарының тiзбесiнiң 1-бөлiмi (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2000 ж., N 1, 14-құжат).
3. Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 31 наурыздағы N 476-25 қаулысы.
4. "Қазақстан Республикасы Республикалық ұланының тұрғын үйдi ұстауға, коммуналдық қызмет көрсетулерге шығыстарды төлеу үшiн ақшалай өтемақы төленетiн әскери қызметшiлерi лауазымдарының тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 3 мамырдағы N 649 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2000 ж., N 21, 230-құжат).
5. "Қазақстан Республикасы әскери прокуратура органдарының тұрғын үйдi ұстауға және коммуналдық қызметтердi төлеуге ақшалай өтемақы алуға құқығы бар әскери қызметшiлерi, қызметкерлерi лауазымдарының тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 26 шiлдедегi N 1127 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2000 ж., N 31, 380-құжат).
6. "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң тұрғын үйдi ұстау мен коммуналдық қызметтердiң шығындарын төлеу үшiн ақшалай өтемақы алуға құқығы бар әскери қызметшiлерi (мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлерден басқа) лауазымдарының тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 15 тамыздағы N 1263  қаулысы .
7. "Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi iшкi әскерлерiнiң тұрғын үйдi ұстауға және коммуналдық қызметтерге арналған шығыстарды төлеу үшін ақшалай өтемақы алуға құқығы бар әскери қызметшілері (мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) лауазымдарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 3 қарашадағы N 1662 қаулысы .