О Стратегическом плане Министерства туризма и спорта Республики Казахстан на 2010 - 2014 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 2340
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 827 "О Системе государственного планирования в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Стратегический план Министерства туризма и спорта Республики Казахстан на 2010 - 2014 годы.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2010 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2009 года № 2340
Стратегический план
Министерства туризма и спорта
Республики Казахстан на 2010 - 2014 годы
I. Миссия и видение
Миссия
Обеспечение эффективного государственного управления и межотраслевой, межрегиональной координации в целях реализации государственной политики в сфере туризма, физической культуры и спорта.
Видение
Интеграция Казахстана в международное туристское сообщество в качестве лидера туризма Центрально-Азиатского региона и формирование конкурентоспособной спортивной нации.
II. Анализ текущей ситуации
В 2008 году деятельность министерства была направлена на выполнение Программы Правительства Республики Казахстан на 2007 - 2009 годы, Государственной программы развития туризма в Республике Казахстан на 2007 - 2011 годы и Государственной программы развития физической культуры и спорта в Республике Казахстан на 2007 - 2011 годы.
В сфере туризма
По итогам первого года реализации Государственной программы развития туризма в Республике Казахстан на 2007 - 2011 годы наблюдается сохранение тенденции устойчивого роста показателей туристской деятельности. Так, по итогам 2008 года в целом по республике количество туристов по сравнению с 2007 годом увеличилось на 3,1 %. Наблюдается разнонаправленная тенденция развития туристской индустрии по типам туризма: количество туристов по выездному туризму увеличилось на 15,4 % по сравнению с аналогичным периодом 2007 года и составило 5 242,6 тысяч человек, количество посетителей внутреннего туризма увеличилось на 8,2 % и составило 4 254,1 тысяч человек.
Общий объем оказанных услуг увеличился на 22,6 % и составил 66045,9 млн. тенге, стоимость проданных путевок составила 16 926,8 млн. тенге.
В отчетном периоде 1163 туристские фирмы и 64 индивидуальных предпринимателя, занимающихся туристской деятельностью, обслужили 497,1 тысяч посетителей, что вследствие общей мировой ситуации в экономике на 12,3 % меньше чем в 2007 году.

Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің 2010 - 2014 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 2340 Қаулысы
«Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 18 маусымдағы № 827 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің 2010 - 2014 жылдарға арналған стратегиялық жоспары бекітілсін.
2. Осы қаулы 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 2340 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің
2010 — 2014 жылдарға арналған стратегиялық жоспары
I. Миссиясы мен пайымдауы
Миссиясы
Туризм, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру мақсатында тиімді мемлекеттік басқаруды және салааралық, өңіраралық үйлестіруді қамтамасыз ету.
Пайымдауы
Қазақстанның халықаралық туристік қоғамдастыққа Орталық Азия өңіріндегі туризмнің көшбасшысы ретінде бірігуі және бәсекеге қабілетті спорттық ұлтты қалыптастыру.
II. Қазіргі жағдайды талдау
2008 жылы министрліктің қызметі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 - 2009 жылдарға арналған бағдарламасын, Қазақстан Республикасында туризмді дамытудың 2007 - 2011 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын және Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамытудың 2007 - 2011 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға бағытталды.
Туризм саласында
Қазақстан Республикасында туризмді дамытудың 2007 - 2011 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асырудың бірінші жылының қорытындысы бойынша туристік қызмет көрсеткіштерінің тұрақты өсу үрдісінің сақталғаны байқалады. Айталық, 2008 жылдың қорытындысы бойынша 2007 жылмен салыстырғанда тұтастай республика бойынша туристердің саны 3,1 %-ға көбейді. Туризм түрлері бойынша туристік индустрияның түрлі бағыттағы даму үрдістері байқалады: 2007 жылғы ұқсас кезеңмен салыстырғанда сыртқа шығушы туристер саны 15,4 %-ға артты және 5 242,6 мың адамды құрады, ішкі туризмдегі келушілер саны 8,2 %-ға артты және 4 254,1 мың адамды құрады.
Көрсетілген қызметтердің жалпы көлемі 22,6 %-ға артты және 66 045,9 млн. теңгені құрады, сатылған жолдамалар құны 16 926, 8 млн. теңгені құрады.
Есепті кезеңде туристік қызметпен айналысатын 1163 туристік фирма және 64 жеке кәсіпкер 497,1 мың келушіге қызмет көрсетті, бұл экономикадағы әлемдік жағдайдың салдарынан 2007 жылғы деңгеймен салыстырғанда 12,3 %-ға кем.

В целом доход от туристской деятельности субъектов туристской индустрии в 2008 году составил 66,6 млрд. тенге и сумма налогов перечисленных в бюджет составила 9,3 млрд. тенге.
Действующие в республике 1149 предприятия гостиничного хозяйства обслужили 2576,2 тысяч человек и оказали услуг на 50 559,4 млн. тенге. По итогам отчетного периода на объектах размещения насчитывается 29 504 номеров и их единовременная вместимость составила 64 377 койко-мест.
Однако, мировой экономический кризис и снижение покупательской способности потенциальных туристов негативно сказались на количестве прибытий в республику, так въездной туризм по итогам 2008 года уменьшился на 11,1 % по сравнению с 2007 годом и составил 4721,5 тысяч человек.
Создаются условия для функционирования в стране современного высокоэффективного и конкурентоспособного туристского комплекса, обеспечивающего широкие возможности для удовлетворения потребностей казахстанских и иностранных граждан в разнообразных туристских услугах, разработаны и приняты стандарты для обеспечения качества национального туристского продукта. Определены условия для привлечения инвестиций в развитие материально-технической базы туризма в Республике Казахстан.
Следует отметить, что в рамках отраслей туризма и спорта успешно реализуются равные права и равные возможности мужчин и женщин с учетом их специфики: в индустрии туризма больше занято женщин в руководстве туристских организаций и обслуживающей сфере (порядка 98 % от всего числа занятых). В спорте все больше женщин активно осваивают виды спорта, в которых потенциально лидировали мужчины.
Кроме того, сегодня существует ряд проблемных вопросов, решение которых позволит достичь намеченной цели - становления Казахстана центром туризма Центрально-Азиатского региона:
1. Недостаточное развитие туристской и транспортной инфраструктуры
Материальная база объектов размещения, включая гостиницы, пансионаты, дома и базы отдыха, а также санаторно-курортные учреждения, характеризуется высокой степенью морального и физического износа. На сегодняшний день масштабы туризма, виды, качество и предложения мест проживания для туристов не соответствуют международным требованиям.
2. Невысокий уровень сервиса и труднодоступность знаковых исторических мест на казахстанском отрезке Великого Шелкового пути не привлекает как казахстанских, так и иностранных туристов. Качественного пересмотра требует и международная пропаганда и продвижение туристских маршрутов нашего исторического наследия.
Учитывая, что развитие туризма напрямую связано с состоянием транспортной инфраструктуры, существенной проблемой становится ограниченность географии пассажирских авиа- и железнодорожных перевозок, отсутствие гибкой системы льгот и скидок на проездные билеты всех видов транспорта для групповых поездок туристов как для внутренних, так и для въезжающих туристов.

Туристік индустрия субъектілерінің туристік қызметінен түскен жалпы табыс 2008 жылы 66,6 млрд. теңгені құрады және бюджетке аударылған салық сомасы 9,3 млрд. теңгені құрады.
Республикада қолданыстағы қонақ үй шаруашылығының 1149 кәсіпорны 2 576,2 мың адамға қызмет көрсетті және 50 559,4 млн. теңгеге қызмет көрсетті. Есепті кезеңнің қорытындылары бойынша орналастыру объектілерінде 29 504 нөмір бар, олардың біржолғы сыйымдылығы 64 377 төсек-орынды құрады.
Алайда, әлемдік экономикалық дағдарыс және әлеуетті туристердің сатып алу мүмкіндігінің төмендеуі республикаға келу санына кері әсерін тигізді, осылайша, 2008 жылдың қорытындысы бойынша 2007 жылмен салыстырғанда сырттан келушілер туризмі 11,1 %-ға азайды және 4 721,5 мың адамды құрады.
Елімізде қазақстандық және шетелдік азаматтардың әр түрлі туристік қызметтерге деген сұраныстарын қанағаттандыру үшін кең мүмкіндіктерді қамтамасыз ететін қазіргі заманғы аса тиімді және бәсекеге қабілетті туристік кешенді іске асыруға жағдай жасалып жатыр, ұлттық туристік өнімнің сапасын қамтамасыз ету үшін стандарттар әзірленді және қабылданды. Қазақстан Республикасында туризмнің материалдық-техникалық базасын дамытуға инвестиция тарту үшін шарттар анықталды.
Туризм және спорт саласының аясында ерлер және әйелдердің тең құқығы және тең мүмкіндіктері олардың өзіндік ерекшеліктері есепке алына отырып, табысты іске асып жатқандығын атап өткен жөн: туризм индустриясында туристік ұйымдардың басшылығында және қызмет көрсету аясында әйелдер көбірек еңбекпен қамтылған (барлық еңбекпен қамтылғандар санының 98 %-ға жуығы). Спортта әдетте ерлер көш бастап жүрген спорт түрлерін көптеген әйел азаматтар белсенді игеріп жатыр.
Бұдан басқа, бүгінде бірқатар проблемалық мәселелер туындап отыр, олардың шешу көзделген мақсатқа - Қазақстанды Орталық Азия өңіріндегі туризм орталығы ретінде қалыптастыруға қол жеткізуге мүмкіндік береді.
1. Туристік және көліктік инфрақұрылымдардың жеткіліксіз дамуы
Қонақ үйлерді, пансионаттарды, демалыс үйлері мен базаларын қоса алғанда, орналасу объектілерінің, сонымен қатар санаторийлік-курорттық мекемелердің материалдық базасы жоғары дәрежеде моральдық және физикалық тозғандығымен сипатталады. Бүгінгі таңда туризм ауқымы, сапа түрлері және туристер үшін ұсынылатын тұратын жерлер халықаралық талаптарға сай емес.
2. Қызмет көрсетудің төмен сапасы және Ұлы Жібек жолының қазақстандық бөлігінде таңбалы тарихи орындардың қиындық тудыруы қазақстандық та, шетелдік те туристерді қызықтырмайды. Біздің тарихи мұрамыздың туристік бағдарламаларын халықаралық насихаттау мен жылжыту да сапалы түрде қайта қарауды талап етеді.
Туризмді дамыту көлік инфрақұрылымының жағдайымен тікелей байланысты болғандықтан, әуе және темір жол тасымалы географиясының шектеулілігі, ішкі және сыртқы туристердің топтық сапарлары үшін көліктің барлық түріне жол жүру билеттеріне жеңілдіктер жүйесінің болмауы маңызды проблемаға айналып отыр.

3. Слабый уровень подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров и отсутствие научной базы туризма
Одной из основных проблем, препятствующих развитию туризма, является отсутствие специализированных туристских кадров в обслуживающей сфере. Это относится не только к проблеме отсутствия квалифицированного персонала на объектах индустрии туризма, но и к качеству подготовки кадров для туристской отрасли.
4. Низкое качество предоставляемых услуг в туристской индустрии
Проблема взаимосвязана с предыдущей, так как низкое качество в обслуживающей сфере ведет к низкому качеству предоставляемых услуг на объектах индустрии туризма. Кроме того, это относится к срокам оформления туристских виз в Казахстан, процедурам регистрации, таможенному и паспортному контролю иностранных туристов.
5. Недостаточная привлекательность Казахстана в качестве страны туризма
Мероприятия по продвижению позитивного туристского имиджа страны носят несистемный характер, участие на выставках по туризму не обеспечивает в полной мере эффективность рекламной деятельности государства. До настоящего времени не решается вопрос открытия и функционирования туристских представительств (отделов по туризму при загранучреждениях) в странах, которые в плане привлечения туристов являются для Казахстана рынками 1-го приоритета - Германии, Великобритании, Южной Корее. Между тем, опыт развитых в сфере туризма стран, принимающих огромное количество туристов ежегодно (Франция, Испания, Германия), свидетельствует о необходимости решения данного вопроса.
При сохранении сложившегося уровня конкурентоспособности туризма Казахстана на мировом туристском рынке возможности развития отечественного туристского рынка будут недостаточными для повышения уровня жизни и увеличения занятости населения, удовлетворения растущего спроса на качественные туристские услуги и формирования условий для устойчивого развития туризма в стране.
В сфере спорта
Министерством туризма и спорта Республики Казахстан в 2008 году осуществлен ряд организационных мер, направленных на дальнейшее развитие инфраструктуры спорта и улучшение материально-технической базы спорта республики в целях приближения к требованиям международных стандартов.
На сегодняшний день количество спортивных сооружений в 2008 году по всей республике составляет 29 847 единиц, из них 19341 единиц приходится на сельскую местность это на 249 единиц больше по сравнению с 2007 годом (1,2 %), в том числе:
число плавательных бассейнов увеличилось на 12 единиц, (в 2007 году - 186 единиц, в 2008 году составляло - 198);

3. Кадрларды даярлаудың, қайта даярлаудың және олардың біліктілігін арттырудың төмен деңгейі және туризмнің ғылыми базасының жоқтығы
Туризмді дамытуға кедергі жасайтын негізгі проблемалардың бірі қызмет көрсететін салада мамандандырылған туристік кадрлардың болмауы болып табылады. Бұл туризм индустриясы объектілерінде білікті мамандардың болмауы проблемасына ғана емес, сонымен қатар туристік сала үшін кадрлар даярлау сапасына да қатысты.
4. Туристік индустрияда ұсынылатын қызметтердің төмен сапасы
Бұл мәселе жоғарыда аталған мәселемен өзара байланысты, өйткені қызмет көрсету саласындағы төменгі сапа туризм индустриясы объектілерінде көрсетілетін қызметтер сапасының төмендеуіне әкеп соқтырады. Сонымен қоса, бұл Қазақстанда туристік визаларды рәсімдеу мерзіміне, шетелдік туристерді тіркеу процедураларына, кедендік және паспорттық бақылауға қатысты.
5. Туризм елі ретінде Қазақстанның жеткіліксіз деңгейдегі тартымдылығы
Елдің оң туристік имиджін жылжыту жөніндегі іс-шаралар жүйесіз сипатта, туризм жөніндегі көрмелерге қатысу мемлекеттің жарнамалық қызметінің тиімділігін толық өлшемде қамтамасыз етпейді. Осы уақытқа дейін туристерді тартуда Қазақстан үшін бірінші басымдықты нарықтар болып табылатын елдер - Германияда, Ұлыбританияда, Оңтүстік Кореяда туристік өкілдіктер (шетелдердегі мекемелер жанынан туризм бөлімдерін) ашу және олардың қызметін қамтамасыз ету мәселесі шешілмей отыр. Сонымен қатар, жыл сайын орасан көп туристерді қабылдайтын, туризм саласында дамыған елдердің (Франция, Испания, Германия) тәжірибесі аталған мәселені шешу қажеттігін куәландырады.
Қазақстан туризмінің әлемдік туристік нарықтағы қалыптасқан бәсекеге қабілеттілік деңгейі сақталған жағдайда отандық туристік нарықты дамыту мүмкіндігі өмір деңгейін жақсарту және халықтың еңбекпен қамтылуын қамтамасыз ету үшін, сапалы туристік қызметтерге деген артып келе жатқан сұранысты қанағаттандыру және елде туризмді тұрақты дамытуға жағдайлар жасау үшін жеткіліксіз болады.
Спорт саласында
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі халықаралық стандарттарға жақындау мақсатында 2008 жылы спорттың инфрақұрылымын одан әрі дамытуға және республика спортының материалдық-техникалық базасын жақсартуға бағытталған бірқатар ұйымдастыру шараларын жүзеге асырды.
2008 жылы спорт құрылыстарының саны бүкіл республика бойынша 29 847 бірлікті құрады, олардың ішінде 19341 бірлік ауылдық жерде орналасқан, бұл 2007 жылмен салыстырғанда 249 бірлікке (1,2 %) артық, оның ішінде:
жүзу бассейндерінің саны 12 бірлікке артты (2007 жылы - 186 болса, 2008 жылы - 198 болды);

за 2008 год было построено два стадиона в Северо-Казахстанской и Акмолинской областях (в 2008 году - 242, в 2007 году - 240 единиц);
количество спортивных залов увеличилось на 119 единиц, что составляет в 2008 году - 6834, в 2007 году - 6 715 единиц;
на 20 единиц увеличены теннисные корты. Если в 2007 году - 221, то в 2008 году - 241 (6 - в Астане, 5 - в Алматинской области, 3 - в Южно-Казахстанской, 2 - в Атырауской области и по 1 в Западно-Казахстанской, Карагандинской, Кызылординской, Костанайской областях);
хоккейные корты в 2008 году увеличены на 36 единиц, если в 2007 году построено - 275, то в 2008 году - 311 (32 - в Северо-Казахстанской области и 4 - в Павлодарской области).
В рамках подготовки и проведения 7-х зимних Азиатских игр в г.г. Астане и Алматы будут построены современные спортивные объекты.
В целях реализации прорывного проекта "Медеу - Шымбулак", вошедшего в Программу "30 корпоративных лидеров" ведется работа в рамках государственно-частного партнерства для развития инфраструктуры спорта.
В республике функционируют 11 региональных школ-интернатов для одаренных в спорте детей, где обучаются 2811 перспективных учащихся. В регионах созданы условия для достижения высоких результатов.
Во всех областных центрах и городах Астане и Алматы функционируют 16 центров подготовки олимпийского резерва, в которых повышают спортивное мастерство 1128 спортсменов.
В республике функционируют 7 специализированных центров олимпийской подготовки, в которых повышают спортивное мастерство 904 спортсменов и 95 % спортсменов центра входят в основной, молодежный или юношеский составы сборных команд Казахстана.
По итогам выступлений на XXIX летних Олимпийских играх в Пекине сборная Казахстана завоевала 13 медалей различного достоинства, в том числе 2 золотых, 4 серебряных и 7 бронзовых, заняв в неофициальном зачете 29 общекомандное место.
Вместе с тем, наряду с положительными тенденциями развития, существуют проблемы, тормозящие развитие отечественного спорта:
1. Низкий уровень материально-технической базы и спортивной инфраструктуры
1) в спорте высших достижений у действующих центров олимпийской подготовки и центров подготовки олимпийского резерва нет собственной материально-технической базы;
2) особо остро стоит проблема развития спорта на селе, и прежде всего из-за отсутствия материально-технической базы. Из имеющихся в сельской местности 4169 спортивных залов, 3639 находятся в общеобразовательных школах и используются для проведения учебных занятий. Только 12,0 % спортивных сооружений доступны для занятий всего населения.
Ощущается недостаток не только спортивных сооружений, но и спортивного инвентаря и оборудования в организациях, учебных заведениях, по месту жительства населения и в местах массового отдыха. Не имеют собственной спортивной базы республиканские центры олимпийской подготовки и региональные центры подготовки олимпийского резерва. Не соответствуют требованиям и спортивные базы школ-интернатов для одаренных в спорте детей и школ высшего спортивного мастерства.
В этой же плоскости проблемы школ высшего спортивного мастерства - недостаточно финансируется организация учебно-тренировочного процесса, из-за чего не хватает средств на проведение запланированных соревнований и сборов, аренду помещений.
Большинство действующих спортивных сооружений не соответствует усовершенствованным нормативам и требованиям по технической эксплуатации, международных регламентов и правил проведения соревнований и учебно-тренировочного процесса.

2008 жылы Солтүстік Қазақстан және Ақмола облыстарында екі стадион салынды (2007 жылы - 240 бірлік болса, 2008 жылы - 242 болды);
спорт залдарының саны 119 бірлікке көбейіп, 2007 жылы - 6 715 бірлік болса, 2008 жылы - 6 834-ті құрады;
20 бірлікке теннис корты көбейді. Егер 2007 жылы олардың саны - 221 болса, 2008 жылы - 241-ді құрады (6 - Астанада, 5 - Алматы облысында, 3 - Оңтүстік Қазақстан, 2 - Атырау облыстарында және 1 - Батыс Қазақстан, Қарағанды, Қызылорда, Қостанай облыстарында).
- хоккей корты 2008 жылы 36 бірлікке көбейді, егер 2007 жылы олардың саны 275 бірлік болса, 2008 жылы - 311-ді құрады (32 - Солтүстік Қазақстан облысында және 4 - Павлодар облысында).
Астана және Алматы қалаларындағы 7-ші қысқы Азия ойындарын дайындау мен өткізу шеңберінде заманауи спорт объектілері салынатын болады.
«30 корпоративтік көшбасшы» бағдарламасына енген «Медеу - Шымбұлақ» «серпінді» жобасын іске асыру мақсатында спорт инфрақұрылымын дамыту үшін мемлекеттік-жеке серіктестік шеңберінде жұмыс жүргізілуде.
Республикада 11 өңірлік спортта дарынды балаларға арналған мектеп-интернат жұмыс істейді, оларда 2811 болашағы бар оқушылар оқиды. Өңірлерде жоғарғы нәтижелерге жету үшін жағдай жасаған.
Барлық облыстарда және Астана мен Алматы қалаларында 16 олимпиада резервін даярлау орталығы бар, онда 1128 спортшы шеберліктерін көтереді.
Республикада 7 мамандандырылған олимпиадалық даярлау орталығы жұмыс істейді, оларда 904 спортшы спорт шеберлігін шың және орталық спортшылардың 95 %-ы Қазақстан құрамы командасының негізгі Жастар және жасөспірімдер құрамаларының санында өнер көрсетеді.
Пекинде өткен 29 жазғы Олимпиада ойындарының қорытындысында әртүрлі дәрежеде 13 медаль иеленді, соның ішінде 2 алтын, 4 күміс және 7 қола медаль, жалпы командалық 29 орынды иеленді.
Дамудың оң тенденцияларымен қатар, отандық спорттың дамуын тежеп отырған проблемалар да бар:
1. Материалдық-техникалық базаның және спорт инфрақұрылымының төмен деңгейі
1) қазіргі қызмет ететін олимпиадалық даярлық орталықтары мен олимпиадалық даярлық резерві орталықтарындағы жоғары жетістіктер спортында өзіндік материалдық-техникалық базасы жоқ;
2) ауылда спортты дамыту проблемасы бәрінен бұрын материалдық-техникалық базаның жоқтығынан айрықша өткір болып тұр. Ауылдық жерлердегі 4169 спорт залының 3639-ы жалпы білім беру мектептерінде орналасқан және оқу сабақтарын өткізу үшін пайдаланылады. Спорт ғимараттарының тек 12,0 %-ында ғана барлық халықтың дене шынықтырумен айналысуына мүмкіндік бар.
Спорттық ғимараттардың ғана емес, сонымен бірге ұйымдарда, оқу орындарында, халықтың тұратын жері мен бұқаралық демалыс орындарында спорттық мүкәммал мен жабдықтың да жетіспеуі сезіледі. Республикалық олимпиадалық даярлық орталықтары мен өңірлік олимпиадалық резервті даярлау орталықтарының өзіндік спорттық базалары жоқ. Спортта дарынды балаларға арналған мектеп-интернаттардың және жоғары спорт шеберлігі мектептерінің спорттық базалары да талаптарға сәйкес келмейді.
Жоғары спорт шеберлігі мектептерінің проблемалары да осы деңгейде оқу-жаттығу процесін ұйымдастыру жеткілікті қаржыландырылмайды, соның салдарынан жоспарланған жарыстар мен жиындарды өткізуге, үй-жайларды жалдауға қаражат жетіспейді.
Қазіргі қызмет ететін спорттық ғимараттардың басым көпшілігі техникалық пайдалану жөніндегі жетілдірілген нормативтер мен талаптарға, халықаралық регламенттерге және жарыстар мен оқу-жаттығу процесін өткізу ережелеріне сәйкес келмейді.

2. Слабое развитие массового и детско-юношеского спорта
В период с 1991 года произошли значительные изменения в области физической культуры и спорта, повлекшие резкое сокращение сети республиканских добровольных физкультурно-спортивных обществ, коллективов физической культуры, детско-юношеских спортивных школ, подростковых клубов по месту жительства. Сеть детско-юношеских спортивных школ в настоящее время обеспечивает возможность занятий в них только 6 % детей школьного возраста республики. Слабая материально-техническая база, отсутствие качественного спортивного инвентаря и оборудования не позволяют организовать на высоком уровне подготовку спортивного резерва и воспитание спортсменов международного класса. Слабо поставлена работа по местожительству населения, недостаточно развита сеть подростковых клубов, практически нет простейших спортивных площадок и сооружений по местожительству и местах массового отдыха. Особо остро стоит проблема развития спорта на селе. В сельской местности 4-х областей страны нет ни одного плавательного бассейна, в 13 районах республики нет детско-юношеских спортивных школ, в связи, с чем количество занимающихся детей и подростков на селе в два раза ниже общереспубликанского показателя.
3. Отсутствие научной базы спорта, отвечающей современным требованиям, дефицит квалифицированных специалистов
1) отрасль спорта ощущает острый недостаток в квалифицированных кадрах. В спорте высшего мастерства большинство ведущих тренеров республики имеют солидный возраст, а полноценной замены нет. Кроме того, около 25 % общеобразовательных школ сельской местности не имеют преподавателей физкультуры, у 30 % тренерско-преподавательского состава детско-юношеских спортивных школ нет специального образования.
2) отсутствуют специалисты технической эксплуатации спортивных сооружений, уровень подготовки выпускников Академии спорта туризма и спорта по видам спорта не отвечает современным требованиям.
Отрасль спорта является высоко конкурентной и все новейшие разработки в методике организации учебно-тренировочного процесса, повышения функциональных и физических возможностей, реабилитации и восстановления спортсменов являются стратегическим материалом, что делает невозможным их приобретение в других странах.
Сегодня наши тренеры работают по программам и методикам, разработанным Всесоюзным научно-исследовательским институтом физической культуры еще в 1983 - 1985 годах. Не создав собственной научной базы, Казахстан практически остался сегодня без современных научных методик. Из-за этого невозможно внедрение единых учебных программ по видам спорта в спортивных школах республики, что мешает обеспечению системного подхода к подготовке спортивного резерва и спортсменов международного класса.
III. Стратегические направления, цели, задачи и
показатели деятельности

2. Бұқаралық және балалар мен жасөспірімдер спортының нашар дамуы
1991 жылдан бастап дене шынықтыру және спорт саласында біршама өзгерістер болды, олар республикалық ерікті дене шынықтыру-спорттық қоғамдары, дене шынықтыру ұжымдары, балалар мен жасөспірімдер мектептері, тұрғылықты жері бойынша жеткіншектер клубтары желілерінің күрт қысқаруына әкелді. Балалар мен жасөспірімдер спорт мектептерінің желісі қазіргі уақытта республиканың мектеп жасындағы балаларының 6 %-ының ғана айналысуына мүмкіндік тудыра алады. Төмен деңгейдегі материалдық-техникалық база, сапалы спорттық мүкәммал мен жабдықтың болмауы спорт резервін жоғары деңгейде дайындауды ұйымдастыруға және халықаралық дәрежедегі спортшыларды тәрбиелеуге мүмкіндік бермейді. Халықтың тұрғылықты жері бойынша да жұмыс дұрыс жолға қойылмаған, жеткіншіктер клубтарының желісі жеткіліксіз дамыған, қарапайым спорт алаңдары мен тұрғылықты жерлерде және бұқаралық демалыс орындарында спорт ғимараттары жоқтың қасы. Ауылда спортты дамыту проблемасы ерекше өткір болып отыр. Елдің төрт облысының ауылдық жерлерінде бір де бір жүзу бассейні жоқ, республиканың 13 ауданында балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт мектептері жоқ, соған байланысты ауылда спортпен айналысушы балалар мен жеткіншектердің саны жалпы республикалық көрсеткіштен екі есе төмен.
3. Қазіргі заманғы талаптарға жауап беретін ғылыми базаның болмауы, білікті мамандар тапшылығы
1) спорт саласында білікті мамандардың өткір жетіспеуі байқалады. Жоғары шеберлік спортында республиканың жетекші жаттықтырушыларының көпшілігі орта жаста, ал олардың орнын толық ауыстыратын мамандар жоқ. Сонымен қатар, ауылдық жерлердегі жалпы білім беру мектептерінің 25 %-ның дене шынықтыру мұғалімдері жоқ, балалар мен жасөспірімдер спорт мектептерінің оқытушылық құрамының 30 %-ның арнаулы білім жоқ;
2) спорттық ғимараттарды техникалық пайдалану мамандары жоқ, Спорт және туризм академиясының спорт түрлері бойынша түлектерінің дайындық деңгейі қазіргі заманғы талаптарға жауап бермейді.
Спорт саласы жоғары бәсекелі болып табылады және оқу-жаттығу процесін ұйымдастыру, спортшылардың функционалдық және физикалық мүмкіндіктерін арттыру, оларды оңалту және қалыпқа келтіру әдістемесіндегі барлық жаңаша әзірлемелер стратегиялық материалдар болып табылады, оларды басқа елдердің иеленуі мүмкін болмайды.
Бүгін біздің жаттықтырушылар Бүкілодақтық дене шынықтыру ғылыми-зерттеу институты 1983 - 1985 жылдары әзірлеген бағдарламалар мен әдістемелер бойынша жұмыс істейді. Қазақстан өзінің ғылыми базасын құрмай, бүгінде заманауи ғылыми әдістемелерсіз қалып отыр. Сол себепті республиканың спорт мектептерінде спорт түрлерінен бірыңғай оқу бағдарламаларын енгізу мүмкін болмай отыр, ал ол спорт резерві мен халықаралық дәрежедегі спортшыларды даярлаудың жүйелі жолын қамтамасыз етуге кедергі келтіріп отыр.
ІІІ. Қызметінің стратегиялық бағыттары, мақсаттары, міндеттері
және көрсеткіштері

2. Проведение 18-й сессии
Генеральной Ассамблеи Всемирной
туристской организации в
2009 году в Астане
кол-
во
страны
члены
0
145
В сфере спорта
Стратегическое направление 2. Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта
на мировой спортивной арене
Цель 1. Создание условий для качественной подготовки и успешного выступления
спортсменов на международной арене
Целевой индикатор
Вхождение Казахстана в число тридцати ведущих спортивных держав мира

2. 2009 жылы Астана қаласында Дүниежүзілік туристік ұйымының Бас Ассамблеясының 18-сессиясын өткізу
мүше елдер саны
0
145
Спорт саласында
2-стратегиялық бағыт. Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасындағы бәсекеге қабілеттілігін арттыру
1-мақсат. Спортшылардың сапалы дайындығы және халықаралық аренада сапалы өнер көрсетуі үшін жағдайлар жасау
Нысаналы индикатор
Қазақстанның әлемдегі жетекші отыз спорттық державаның қатарына кіруі

5,57
6,0
6,5
7,0
7,5
8,0
8,5
IV. Соответствие стратегических направлений и целей
государственного органа стратегическим целям государства
Стратегические
направления и цели
государственного
органа
Стратегические цели государства, на
реализацию которых направлены цели
государственного органа
Наименование
стратегического
документа, нормативного
правового акта
Стратегическое направление 1. Становление Казахстана центром туризма
Центрально-Азиатского региона
Цель 1. Создание
высокоэффективной и
конкурентоспособной
туристской индустрии
Долгосрочный приоритет 3 «Экономический
рост, базирующийся на открытой рыночной
экономике с высоким уровнем иностранных
инвестиций и внутренних сбережений.
Достичь реальных, устойчивых и возрас-
тающих темпов экономического роста».
Послание Президента
страны народу Казахстана
«Казахстан - 2030:
процветание, безопас-
ность и улучшение
благосостояния всех
казахстанцев»
«1. Конкурентоспособная экономика.
Экономика остается главным приоритетом
нашего развития, а достижение макси-
мально высоких темпов экономического
роста - основной задачей».
«3. Ускоренный экономический и
социальный прогресс Казахстана.
Казахстан должен войти в число
эффективно развивающихся стран мира,
создавая высокие стандарты жизни для
своих граждан. И мы сможем это сделать, когда нация и экономика станут
конкурентоспособными».
«3.1 Создание инновационной экономики и
развитие несырьевого сектора» Мы начали
реализацию Индустриально-инновационной
стратегии, направленную на диверсифи-
кацию экономики. Это программа буду-
щего. Мы выбрали модель конкурентоспо-
собной экономики с приоритетными
отраслями, имеющими экономический
потенциал повышения конкурентоспособ-
ности, положив тем самым начало
развитию системы казахстанских
кластеров.
Полагаю, что к середине текущего года
нам необходимо иметь план по созданию и
развитию по крайней мере 5-7 кластеров
в таких сегментах рынка, как туризм,
нефтегазовое машиностроение, пищевая и
текстильная промышленность,
транспортно-логистические услуги,
металлургия и строительные материалы.
Они и определят долгосрочную
специализацию экономики страны в
несырьевых отраслях».
«3.5 Образование и профессиональная
подготовка на уровне 21 века»
«Наша стратегическая задача - занять
достойное место в числе конкурентоспо-
собных стран. Поэтому государство и
частный сектор должны выстроить
партнерские отношения, основанные на
взаимном доверии и выгоде».
Послание Президента
страны народу Казахстана
Февраль 2005 г.
«Казахстан на пути к
ускоренной экономичес-
кой, социальной и
политической
модернизации»

5,57
6,0
6,5
7,0
7,5
8,0
8,5
IV. Мемлекеттік органның стратегиялық бағыттары мен
мақсаттарының мемлекеттің стратегиялық мақсаттарына сәйкестігі
Мемлекеттік органның стратегиялық бағыттары мен мақсаттары
Мемлекеттік органның мақсаттары оларды іске асыруға бағытталған мемлекеттің стратегиялық мақсаттары
Стратегиялық құжаттың, нормативтік құқықтық актінің атауы
1-стратегиялық бағыт. Қазақстанды Орталық Азия өңірінің туризм орталығына айналдыру
1-мақсат. Аса тиімді және бәсекеге қабілетті туристік индустрия құру
3-ұзақ мерзімді басымдық «Шетел инвестициялары мен ішкі жинақталымдардың деңгейі жоғары ашық нарықтық экономикаға негізделген экономикалық өсу. Экономикалық өрлеудің нақтылы, тұрлаулы және барғған сайын арта түсетін қарқынына қол жеткізу».
«Қазақстан - 2030 Барлық Қазақстандықтардың өсіп-өркендеуі, қауіпсіздігі және әл-ауқатының артуы» атты Мемлекет басшысының Қазақстан халқына Жолдауы, 2007 ж., ақпан
«1. Бәсекеге қабілетті экономика. Экономика біздің дамуымыздың басты басымдығы, ал экономикалық өсімнің барынша жоғары қарқынына қол жеткізу - негізгі міңдетіміз болып қала береді».
«3. Қазақстанның жеделдетілген экономикалық және әлеуметтік прогресі. Қазақстан өз азаматтары үшін өмір сүрудің жоғары стандарттарын жасай отырып, әлемнің тиімді дамып келе жатқан елдерінің қатарына қосылуға тиіс. Біз мұны ұлтымыз бен экономикамыз бәсекеге қабілетті болған жағдайда ғана істей аламыз».
«3.1. Инновациялық экономика құру және шикізаттық емес секторды дамыту Біз экономиканы диверсификациялауға бағытталған Индустриялық-инновациялық стратегияны іске асыра бастадық. Бұл болашақтың бағдарламасы. Біз бәсекеге қабілетті экономиканың үлгісін таңдай отырып, бәсекелестікке қарымы мол басым салаларды дамытуға кірістік, сол арқылы қазақстандық кластерлер жүйесінің дамуына жол аштық.
Биылғы жылдың ортасына қарай біздің қолымызда нарықтың туризм, мұнай-газ машиналарын жасау, тамақ және тоқыма өнеркәсібі, көлік-логистикалық қызмет көрсету, металлургия және құрылыс материалдары сияқты салаларда кемінде 5-7 кластерін жасау мен дамытудың жоспары болуы керек деп санаймын. Ел экономикасының шикізаттық емес салалардағы ұзақ мерзімдік мамандануын, міне солар айқындайтын болады».
«3.5. 21 ғасыр деңгейінде білім беру мен кәсіптік даярлау»
«Біздің стратегиялық міндетіміз - бәсекеге қабілетті елдердің қатарынан лайықты орын алу. Сондықтан да мемлекет пен жеке меншік сектор өзара сенім мен тиімділікке негізделген әріптестік қатынастарын жолға қоюы керек».
«Қазақстан экономикалық, әлеуметтік және саяси жедел жаңару жолында» Мемлекет Басшысының Қазақстан халқына Жолдауы, 2005 ж., ақпан

«1. Первый приоритет: Успешная
интеграция Казахстана в мировую
экономику - основа качественного
прорыва в экономическом развитии
страны»
- «Реализация «прорывных» проектов
международного значения, развитие
индустрии, производства товаров и
услуг, которые могут быть конкуренто-
способными в определенных нишах на
мировом рынке.»
Раздел «Развитие конкурентоспособной
экономики основанной на знаниях»
«- Формирование в стране пяти мировых
высокоразвитых центров конкурентоспо-
собных услуг - финансовых, туристских,
транспортно-логистических, образова-
тельных и торговых»
Раздел «Молодежная политика»
«- значительно усилить работу по
пропаганде здорового образа жизни,
направленной против табакокурения,
употребления алкоголя и наркотиков.»
Послание Президента
Республики Казахстан
Н.А. Назарбаева народу
Казахстана
Март 2006 г.
«Стратегия вхождения
Казахстана в число 50-ти
наиболее конкурентоспо-
собных стран мира.
Казахстан на пороге
нового рывка вперед в
своем развитии»
«Создание конкурентоспособной
туристской индустрии для обеспечения
занятости населения, стабильного роста
доходов государства и населения за счет
увеличения объемов въездного и
внутреннего туризма»
Указ Президента
Республики Казахстан от
29 декабря 2006 года
№ 231 «Государственная
программа развития
туризма в Республике
Казахстан на 2007 - 2011
годы»
Стратегическое направление 2. Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта
на мировой спортивной арене
Цель 1.
Создание условий для
качественной подготов-
ки и успешного выступ-
ления спортсменов на
международной арене
«Казахстан стоит сегодня на рубеже
нового этапа социально-экономической
модернизации и политической демократи-
зации. Мое понимание главных состав-
ляющих, которые позволят нам претендо-
вать на место в группе стран, входящих
в верхнюю часть таблицы мирового
рейтинга, заключается в следующем.
Во-вторых, мы строим социально ориенти-
рованное общество, в котором окружены
заботой и вниманием люди старшего поко-
ления, материнство и детство, молодежь,
общество, которое обеспечивает высокое
качество и передовые социальные
стандарты жизни всех слоев населения
страны».
Послание Президента
Республики Казахстан
Н.А. Назарбаева народу
Казахстана
Март 2006 г.
«Стратегия вхождения
Казахстана в число 50-ти
наиболее конкурентоспо-
собных стран мира.
Казахстан на пороге
нового рывка вперед в
своем развитии»
«Шестая задача - современное образова-
ние и профессиональная переподготовка,
формирование основ «умной экономики»,
использование новых технологий, идей и
подходов, развитие инновационной
экономики».
Послание Президента
Республики Казахстан
Н.А. Назарбаева
народу Казахстана
Февраль 2007 г.
«Новый Казахстан в
новом мире»
Цель 2. Развитие
массового спорта и
физкультурно-
оздоровительного
движения.
«Бесінші. «Дені сау ұлт» үшін
инфрақұрылым дамытудың маңызы жоғары.
Балалық шақтан бастап дене шынықтыру
мен спорттық даярлыққа және оған ең
қолайлы мүмкіндіктер туғызуға ерекше
ден қойылуы керек.
Әкімдер жаңа стадиондар мен спорт
кешендерін, балаларға арналған және
басқа спорт алаңдарын салу мен
ескілерін жаңарту арқылы барлық жастағы
адамдардың спортпен шұғылдануына,
өздepiнiң бойларын сергек ұстауына,
сөйтіп өміp жастарын ұзартуына жағдай
жасауы қажет»
Послание Президента
Республики Казахстан
Н.А. Назарбаева народу
Казахстана
Февраль 2008 г.
«Рост благосостояния
граждан Казахстана -
главная цель государст-
венной политики»
«Создание эффективной системы
физической культуры и спорта для
укрепления населения»
Указ Президента
Республики Казахстан
от 28 декабря 2006 года
№ 230 «Государственная
программа развития
физической культуры и
спорта в Республике на
2007 - 2011 годы»
V. Функциональные возможности и возможные риски
В целях совершенствования деятельности Министерства планируется утверждение новой организационной структуры с четким разделением функции и ответственности между структурными подразделениями и ведомствами.
Для повышения профессионального уровня работников во всех сферах деятельности Министерства (подготовка, переподготовка и повышение квалификации), будут созданы благоприятные условия труда, способствующие дальнейшему совершенствованию эффективности деятельности каждого работника.
Будет обеспечено ведомственное награждение в области туристской деятельности, физической культуры и спорта в целях морального стимулирования лиц, внесших существенных вклад в их развитие.
Будут приняты меры по расширению и углублению международного сотрудничества в областях туризма и спорта, дальнейшему развитию и укреплению международных связей Министерства с Национальными туристскими администрациями и международными организациями в сфере спорта.
Будет обеспечена реализация равных прав и равных возможностей мужчин и женщин, согласно международным актам, к которым присоединился Казахстан, а так же их равное участие в процессе принятия решений в сфере деятельности Министерства и других аспектах жизнедеятельности гражданского общества.
Для повышения качества и мониторинга исполнительской дисциплины будет расширено функциональное применение информационных программ на всех этапах прохождения документации и особое внимание будет уделено повышению качества подготовки документов на государственном языке.
VI. Межведомственное взаимодействие с другими государственными
органами и организациями
Достижение поставленных целей по выбранным стратегическим направлениям Министерства во многом зависит от степени эффективности взаимодействия с другими заинтересованными сторонами.
Стратегические
направления
Мероприятия, требующие межотраслевой координации
1
2

«1. Бірінші басымдық: Қазақстанның әлемдік экономикаға ойдағыдай кірігуі - елдің экономикалық дамуының сапалық серпілісінің негізі»
- «Халықаралық маңыздағы «серпілістік» жобаларды іске асыру, индустрияны дамыту, әлемдік рыноктың белгілі бір тауашаларында бәсекеге қабілетті бола алатын тауарлар мен қызметтерді өндіру».
«Білімге негізделген бәсекеге қабілетті экономиканы дамыту» бөлімі
«- Елде әлемде жоғары дамыған бәсекеге қабілетті - қаржылық, туристік, көлік-логистикалық, білім беру және сауда қызметтердің бес орталығын қалыптастыру «Жастар саясаты» бөлімі
«- темекі шегуге, алкоголь мен есірткіні пайдалануға қарсы бағытталған салауатты өмір салтын насихаттау жөніндегі жұмысты күшейтуді бастау.»
«Қазақстанның әлемдегі бәсекеге барынша қабілетті 50 елдің қатарына кіру стратегиясы» атты Мемлекет басшысының Қазақстан халқына Жолдауы, 2006 ж., наурыз
«Сырттан келушілер туризмі және ішкі туризм көлемін арттыру есебінен мемлекет пен халық кірісінің тұрақты өсуін, халықты жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету үшін бәсекеге қабілетті туристік индустрия құру»
Қазақстан Республикасы Президентінін 2006 жылғы 29 желтоқсандағы № 231 Жарлығы
«Қазақстан Республикасында туризмді дамытудың 2007 - 2011 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы»
2-стратегиялық бағыт. Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасындағы бәсекеге қабілеттілігін арттыру
1-мақсат. Спортшылардың сапалы дайындығы және халықаралық аренада сапалы өнер көрсетуі үшін жағдайлар жасауды қамтамасыз ету
«Қазақстан бүгінгі таңда әлеуметтік-экономикалық жаңару мен саяси демократияландырудың жаңа кезеңіне қадам басқалы тұр. Мен өзіміздің әлемдік рейтинг кестесінің жоғары бөлігіне іліккен елдер тобының ішінен орын алуымызға мүмкіндік беретін басты негіздер мыналар деп білемін. Екіншіден, біз аға ұрпақты, ана мен баланы, жастарды қамқорлық пен ілтипатқа бөлейтін әлеуметтік бағдарланған қоғам, ел халқының барлық топтары тұрмысының жоғары сапасы мен алдыңғы қатарлы әлеуметтік стаңдарттарын қамтамасыз ететін қоғам құрудамыз.
«Қазақстанның әлемдегі бәсекеге барынша қабілетті 50 елдің қатарына кіру стратегиясы» атты Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә. Назарбаевтың халқына Жолдауы, 2006 ж., наурыз
«Алтыншы міндет - осы заманғы білім беру мен кәсіптік қайта даярлау, «парасатты экономиканың» негіздерін қалыптастыру, жаңа технологияларды, идеялар мен көзқарастарды пайдалану, инновациялық экономиканы дамыту.»
«Жаңа әлемдегі жаңа Қазақстан» Н.Ә. Назарбаевтың Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына Жолдауы, 2007 ж., ақпан
2-мақсат. Бұқаралық спортты және дене шынықтыру-сауықтыру қозғалысын дамыту
«Бесінші. «Дені сау ұлт» үшін инфрақұрылым дамытудың маңызы жоғары. Балалық шақтан бастап дене шынықтыру пен спорттық даярлыққа және оған ең қолайлы мүмкіндіктер туғызуға ерекше ден қойылуы керек. Әкімдер жаңа стадиондар мен спорт кешендерін, балаларға арналған және басқа спорт алаңдарын салу мен ескілерін жаңарту арқылы барлық жастағы адамдардың спортпен шұғылдануына, өздерінің бойларын сергек ұстауына, сөйтіп өмір жастарын ұзартуына жағдай жасауы қажет»
«Қазақстан халқының әл-ауқатын арттыру - мемлекеттік саясаттың басты мақсаты» Н.Ә. Назарбаевтың Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына Жолдауы, 2008 ж., ақпан
«Халықтың денсаулығын бекемдеу үшін дене тәрбиесі мен спорттың тиімді жүйесін құру»
Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 28 желтоқсандағы № 230 Жарлығы
«Қазақстан Республикасында Дене шынықтыру және спортты дамытудың 2007 - 2011 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы»
V. Функционалдық мүмкіндіктері және ықтимал қауіп-қатерлер
Министрліктің қызметін жетілдіру мақсатында құрылымдық бөлімшелер мен ведомстволар арасында функциялар мен жауапкершілікті айқын бөле отырып, жаңа ұйымдастыру құрылымын бекіту жоспарланып отыр.
Министрлік қызметінің барлық салаларында қызметкерлердің кәсіптік деңгейін арттыру үшін (даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру) әрбір қызметкердің жұмысының тиімділігін одан әрі жетілдіруге ықпал ететін қолайлы еңбек жағдайлары жасалатын болады.
Моральдың ынталандыру мақсатында туристік қызмет, дене шынықтыру мен спорт салаларындағы, оларды дамытуға аса үлес қосқан тұлғаларға ведомстолық марапаттау қамтамасыз етіледі.
Туризм және спорт салаларында халықаралық ынтымақтастықты кеңейту мен тереңдету, министрліктің Ұлттық туристік әкімшіліктермен және спорт саласындағы халықаралық ұйымдармен халықаралық байланыстарын одан әрі дамыту мен нығайту жөнінде шаралар қабылданатын болады.
Қазақстан қосылған халықаралық актілерге сәйкес ерлер мен әйелдердің тең құқықтары мен тең мүмкіндіктерін, сонымен қатар министрліктің қызметі саласында шешімдер қабылдау процесіне және азаматтық қоғамның тіршілік әрекетінің барлық аспектілеріне тең қатысуын іске асыру қамтамасыз етілетін болады.
Атқарушылық тәртіптің сапасын және мониторингін арттыру үшін құжаттаманы өткізудің барлық кезеңдерінде ақпараттық бағдарламаларды функционалдық қолдану кеңейтілетін болады және мемлекеттік тілде құжаттарды дайындау сапасын арттыруға ерекше көңіл бөлінетін болады.
VI. Ведомствоаралық өзге мемлекеттік органдар мен ұйымдармен
өзара іс-әрекет ету
Министрліктің таңдаған стратегиялық бағыттары бойынша қойылған мақсаттарға жетуі өзге мүдделі тараптармен өзара іс-әрекет етудің тиімділігінің дәрежесіне байланысты.
Стратегиялық бағыттар
Салааралық үйлестіруді талап ететін іс-шаралар

1. Становление
Казахстана центром
туризма Центрально-
Азиатского региона
МТК:
1. Строительство объектов придорожной инфраст-
руктуры (на протяжении дорог республиканского
значения).
2. Ремонт и строительство новых дорог к ведущим
туристским и природным объектам (дороги
республиканского значения).
МСХ: обустройство экологических троп в 2
государственных национальных природных парках.
МИД: содействие в участии мероприятиях,
проводимых Всемирной туристской организацией
(ЮНВТО).
Акиматы областей и г.г. Алматы и Астана:
1. Строительство объектов придорожной
инфраструктуры (на протяжении дорог местного
значения) и туристских центров;
2. Ремонт и строительство новых дорог к ведущим
туристским и природным объектам (дороги местного
значения);
3. Внедрение курсов по организации индустрии
гостеприимства;
4. Создание справочных туристских служб «Горячая
линия».
2. Повышение конку-
рентоспособности
казахстанского
спорта на мировой
спортивной арене
Акиматы областей и г.г. Алматы и Астана:
1. Обеспечение подготовки спортсменов и развитие
инфраструктуры спорта.
2. Содействие в привлечении населения занятием
физической культурой и спортом.
В процессе своей деятельности Министерство может столкнуться с некоторыми рисками. В зависимости от типа и источника риска для их управления будут реализовываться стандартные и ситуативные специальные меры.
Ниже следует перечень возможных основных рисков:
Наименование риска
Возможные последствия в
случае непринятия
превентивных и (или)
своевременных мер
реагирования
Механизмы и меры управления
Глобальные
Резкое изменение
мировых цен на
углеводороды или
нестабильность
мирового
финансового рынка
1. Повышение стоимости
турпродукта и туристских
услуг во всех видах туризма
2. Снижение уровня занятости
населения в обслуживающей
сфере
3. Удорожание инвестиций в
развитие инфраструктуры
туризма и спорта
1. Принятие мер по оказанию
государственной поддержки в части
снижения налогового бремени
для субъектов туристской деятельности
2. Создание условий для
благоприятного инвестиционного
климата и предоставления льгот и
преференций инвесторам в т.ч.
создание СЭЗ, продление срока
реализации инвестпроектов и т.д.
Внутристрановые
Резкое повышение
цен в связи с
ростом инфляции
1. Спад объемов внутреннего
и въездного туризма из-за
удорожания туристских услуг
2. Снижение темпов
строительства туристских и
спортивных объектов
1. Принятие мер по оказанию
государственной поддержки в части
снижения налогового бремени для
субъектов туристской деятельности

1. Қазақстанды Орталық Азия өңірінің туризм орталығына айналдыру
ККМ:
1. Жол бойы инфрақұрылымы объектілерінің құрылысы (республикалық маңызы бар жол бойы);
2. Туристік және табиғи объектілерге апаратын жаңа жолдардың жөнделуі және құрылысы - (республикалық маңызы бар жолдар)
АШМ: 2 Мемлекеттік ұлттық табиғи парктер жайластырылған экологиялық соқпақтар
СІМ: Дүниежүзілік туристік ұйым (ЮНДТҰ) өткізетін шараларына қатысуға көмек көрсету
Облыстардың және Астана мен Алматы қалаларының әкімдіктері:
1. Жол бойы инфрақұрылымы объектілерінің (жол бойында, жергілікті маңызы бар) және туристік орталықтардың құрылысы
2. Туристік және табиғи объектілерге алып баратын жаңа жолдарды жөндеу мен салу (жергілікті мәні бар жолдар)
3. Қонақжайлылық индустриясын ұйымдастыру бойынша курстар енгізу
4. «Жедел желі» анықтамалық туристік қызметті жасау
2. Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасындағы бәсекеге қабілеттілігін арттыру
Облыстардың және Астана мен Алматы қалаларының әкімдіктері:
1. Спортшыларды дайындауды қамтамасыз ету және спорт инфрақұрылымын дамыту;
2. Халықты дене шынықтырумен және спортпен айналысуға тартуға көмек көрсету
Министрлік өз қызметі процесінде бірқатар қауіптерге кездесуі мүмкін. Қауіптердің типі мен негіздеріне қарай оларды басқару үшін стандарттық және ситуативтік арнаулы шаралар іске асырылатын болады.
Төменде ықтимал негізгі қауіптердің тізбесі берілген:
Қауіптің атауы
Алдын ала және (немесе) уақтылы ден қою шараларын қабылдамаған жағдайда ықтимал салдарлар
Басқару тетіктері мен шаралары
Жаһандық
Көмірсутектерге әлемдік бағаның күрт өзгеруі немесе әлемдік қаржы нарығының тұрақсыздығы
1. Туризмнің барлық түрлерінен туристік өнім және туристік қызметтер құнының артуы
2. Қызмет көрсету саласында халықтың еңбекпен қамтылу деңгейінің төмендеуі
3. Туризм және спорт инфрақұрылымын дамытуға тартылатын инвестициялардың қымбаттауы
1. Туристік қызмет субъектілері үшін салық ауыртпалықтарын төмендету бөлігінде мемлекеттік қолдау көрсету жөнінде шаралар қабылдау
2. Қолайлы инвестициялық климат үшін және инвесторларға жеңілдіктер мен артықшылықтар беру, соның ішінде АЭА құру, инвестжобаларды іске асыру мерзімдерін ұзарту және т.б. үшін  жағдайлар жасау
Елішілік
Инфляцияның өсуіне байланысты бағаның күрт өсуі
1. Туристік қызметтердің қымбаттауы салдарынан ішкі және сырттан келушілер туризмі көлемінің құлдырауы
2. Туристік және спорттық объектілер құрылысы қарқынының төмендеуі
1. Туристік қызмет субъектілері үшін салық ауыртпалықтарын төмендету бөлігінде мемлекеттік қолдау көрсету жөнінде шаралар  қабылдау

2. Создание условий для
благоприятного инвестиционного
климата и предоставления льгот и
преференций инвесторам в т.ч.
создание СЭЗ, продление срока
реализации инвестпроектов и т.д.
Вспышка эпидемий
(птичий грипп и
т.д.)
Спад объема въездного туризма
и уменьшение доходов РК
Выработка совместного с МЗ Плана
действий по предупреждению и мерам
экстренного реагирования
Природные и
техногенные
катастрофы
Спад объема въездного туризма
и уменьшение доходной части
статьи «Поездки» платежного
баланса страны
Разработка совместного с МЧС и
другими заинтересованными госорганами
Плана действий по организации
спасательных работ и ликвидации
аварийных ситуаций
Институциональные
Некачественная
реализация
стратегических
(программных)
документов страны
Недостижение заданных
параметров отраслевого и
регионального развития
Повышение персональной ответствен-
ности руководителей соответствующих
государственных органов за реализацию
задач стратегического плана и своев-
ременное принятие ими адекватных мер
Некачественная
реализация
прорывных проектов
в рамках внедрения
новой системы
планирования
Получение отрицательных
результатов из-за отсутствия
координации деятельности
Министерства, заинтересован-
ных государственных органов
Создание системы мониторинга и оценки
деятельности всех заинтересованных
государственных органов и регулярное
проведение совещаний по их итогам в
целях координации совместных
действий.
Отток квалифициро-
ванного состава из
Министерства
Резкое снижение
профессиональных возможностей
Министерства и неспособность
выполнения им ключевых задач
развития туризма и спорта
Обеспечение мер по:
(1) нормализации продолжительности
рабочего дня;
(2) повышению уровня оплаты труда
сотрудников в зависимости от уровня
профессионализма;
(3) транспортному обеспечению в
служебных целях;
(4) повышению квалификации;
(5) моральному стимулированию.
VII. Нормативные правовые акты и документы, на основе которых
разработан Стратегический план
1. Бюджетный кодекс Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года
2. Закон Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте"
3. Закон Республики Казахстан от 13 июня 2001 года "О туристской деятельности в Республике Казахстан"
4. Закон Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан"
5. Закон Республики Казахстан от 7 декабря 2009 года "О республиканском бюджете на 2010 - 2012 годы"
6. Распоряжение Президента Республики Казахстан от 28 августа 1999 года "О Концепции государственной молодежной политики Республики Казахстан"

2. Қолайлы инвестициялық климат үшін және инвесторларға жеңілдіктер мен артықшылықтар беру, соның ішінде АЭА құру, инвестжобаларды іске асыру мерзімдерін ұзарту және т.б. үшін жағдайлар жасау
Эпидемияның пайда болуы (құс тұмауы және т.б.)
Сырттан келушілер туризмі көлемінің төмендеуі және ҚР кірісінің азаюы
ҚР ДСМ бірлесе Ескерту және жедел ден қою шаралары жөніндегі іс-қимылдар жоспарын әзірлеу
Табиғи және техногендік апаттар
Сырттан келушілер туризмі көлемінің төмендеуі және елдің төлем балансының «Сапарлар» бабының кіріс бөлігінің азаюы
1. ҚР ТЖМ және басқа да мүдделі мемлекеттік органдармен Құтқару жұмыстарын және апатты жағдайларды жоюды ұйымдастыру жөніндегі іс-қимылдар жоспарын әзірлеу
Институционалдық
Елдің стратегиялық (бағдарламалық) құжаттарын сапасыз іске асыру
Салалық және өңірлік дамудың тапсырылған параметрлеріне қол жеткізбеу
Тиісті мемлекеттік органдар басшыларының стратегиялық жоспар міндеттерін іске асыруға және олар бойынша адекватты шараларды уақытылы қабылдауға дербес жауапкершілігін арттыру
Жоспарлаудың жаңа жүйесін енгізу шеңберінде серпінді жобаларды сапасыз іске асыру
Министрліктің, мүдделі мемлекеттік органдардың қызметін үйлестірудің болмауы себепті теріс нәтижелер алу
Барлық мүдделі мемлекеттік органдардың қызметіне мониторинг жасау және бағалау жүйесін құру және бірлескен іс-қимылдарды үйлестіру мақсатында олардың қорытындылары бойынша тұрақты түрде кеңестер өткізу
Министрліктен білікті мамандардың кетуі
Министрліктің кәсіби мүмкіндіктерінің күрт төмендеуі және оның туризм мен спортты дамытудың негізгі міндеттерін орындауға қабілетсіздігі
Мыналар бойынша шараларды қамтамасыз ету:
(1) жұмыс күні ұзақтығын қалыпқа келтіру
(2) қызметкерлердің еңбек ақысының деңгейін кәсіптік шеберлігіне қарай арттыру
(3) қызметтік мақсаттарда көлікпен қамтамасыз ету
(4) біліктілігін арттыру
(5) моральдық тұрғыдан ынталандыру.
VII. Оның негізінде Стратегиялық жоспар әзірленген нормативтік
құқықтық актілер мен құжаттар
1. Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексі
2. «Дене шынықтыру және спорт туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы
3. «Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 маусымдағы Заңы
4. «Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жастар саясаты туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шілдедегі Заңы
5. «2010 - 2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 7 желтоқсандағы Заңы
6. «Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жастар саясаты тұжырымдамасы туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 28 тамыздағы 1999 жылғы өкімі

7. Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года № 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"
8. Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года № 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы"
9. Указ Президента Республики Казахстан от 29 ноября 2005 года № 1677 "Об утверждении Стратегии гендерного равенства в Республике Казахстан на 2006-2016 годы"
10. Указ Президента Республики Казахстан от 25 июля 2006 года № 154 "О Концепции развития гражданского общества в Республике Казахстан на 2006-2011 годы"
11. Указ Президента Республики Казахстан от 28 августа 2006 года № 167 "О Стратегии территориального развития Республики Казахстан до 2015 года"
12. Указ Президента Республики Казахстан от 14 ноября 2006 года № 216 "О Концепции перехода Республики Казахстан к устойчивому развитию на 2007 - 2024 годы"
13. Указ Президента Республики Казахстан от 28 декабря 2006 года № 230 "О Государственной программе развития физической культуры и спорта в Республике Казахстан на 2007 - 2011 годы"
14. Указ Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2006 года № 231 "О Государственной программе развития туризма в Республике Казахстан на 2007 - 2011 годы"
15. Указ Президента Республики Казахстан от 13 января 2007 года № 273 "О мерах по модернизации системы государственного управления Республики Казахстан"
16. Указ Президента Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 827 "О Системе государственного планирования в Республике Казахстан"
17. Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года № 156 "Об утверждении Плана мероприятий на 2007 - 2009 годы по реализации Государственной программы развития туризма в Республике Казахстан на 2007 - 2011 годы"
18. Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2007 года № 209 "Об утверждении Плана мероприятий на 2007 - 2009 годы по реализации Государственной программы развития физической культуры и спорта в Республике Казахстан на 2007 - 2011 годы"
19. Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2007 года № 319 "Об утверждении Плана мероприятий по исполнению Общенационального плана основных направлений (мероприятий) по реализации ежегодных 2005 - 2007 годов посланий Главы государства народу Казахстана и Программы Правительства Республики Казахстан на 2007 - 2009 годы"

7. «Қазақстанның 2030 жылға дейінгі даму стратегиясын одан әрі іске асыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 4 желтоқсандағы № 735 Жарлығы
8. «Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық дамуының 2003 - 2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 17 мамырдағы № 1096 Жарлығы
9. «Қазақстан Республикасында 2006 - 2016 жылдарға арналған Гендерлік теңдік стратегиясын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 29 қарашадағы № 1677 Жарлығы
10. «Қазақстан Республикасында азаматтық қоғамды дамытудың 2006 - 2011 жылдарға арналған тұжырымдамасы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 25 шілдедегі № 154 Жарлығы
11. «Қазақстан Республикасының 2015 жылға дейінгі аумақтық даму стратегиясы туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 28 тамыздағы № 167 Жарлығы
12. «Қазақстан Республикасының 2007 - 2024 жылдарға арналған орнықты дамуға көшу тұжырымдамасы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 14 қарашадағы № 216 Жарлығы
13. «Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамытудың 2007 - 2011 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 28 желтоқсандағы № 230 Жарлығы
14. «Қазақстан Республикасында туризмді дамытудың 2007 - 2011 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 29 желтоқсандағы № 231 Жарлығы
15. «Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін жаңғырту жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 қаңтардағы № 273 Жарлығы
16. «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 18 маусымдағы № 827 Жарлығы
17. «Қазақстан Республикасында туризмді дамытудың 2007 - 2011 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2007 - 2009 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 ақпандағы № 156 қаулысы
18. «Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамытудың 2007 - 2011 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2007 - 2009 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 19 наурыздағы № 209 қаулысы
19. «Мемлекет басшысының 2005 - 2007 жылдардағы Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдауларын іске асыру жөніндегі негізгі бағыттардың (іс-шаралардың) жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 - 2009 жылдарға арналған бағдарламасын орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 сәуірдегі № 319 қаулысы

20. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2007 года № 753 "О Среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2008 - 2010 годы"
21. Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2007 года № 1297 "О Концепции по внедрению системы государственного планирования, ориентированного на результаты"
22. Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года № 1332 "О Концепции достижения качественно нового уровня конкурентоспособности и экспортных возможностей экономики Республики Казахстан на 2008 - 2015 годы"
Примечание: расшифровка аббревиатур
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МТК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МЧС - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
АС - Агентство Республики Казахстан по статистике
ГНПП - Государственный национальный природный парк
ЮНВТО - Всемирная туристская организация - специализированное учреждение Организации Объединенных Наций
СМИ - средства массовой информации
СЭЗ - специальная экономическая зона
Приложение 3
Таблица 3-1
VIII. Бюджетные программы
Сноска. Раздел VIII в редакции постановления Правительства РК от 14.06.2010 № 571; с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 20.11.2010 № 1227.
Форма бюджетной программы
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
001 Услуги по обеспечению эффективного государственного управления
и межотраслевой, межрегиональной координации в целях реализации
государственной политики в сфере туризма, физической культуры и
спорта
Описание
Содержание аппарата Министерства, его Комитетов и территориального
органа; разработка государственной политики в областях туризма,
физической культуры и спорта, игорного бизнеса; обновление и
углубление профессиональных знаний и навыков государственных
служащих в соответствии с предъявляемыми квалификационными
требованиями; совершенствование системы управления; рассмотрение
обращений граждан.
Стратегическое
направление
1. Становление Казахстана центром туризма Центрально-Азиатского
региона,
2. Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене
Цель
1.1. Создание высокоэффективной и конкурентоспособной туристской
индустрии;
2.1. Создание условий для качественной подготовки и успешного
выступления спортсменов на международной арене
Задачи
1.1.1. Обеспечение развития инфраструктуры туризма,

20. «Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2008 - 2010 жылдарға арналған орта мерзімді жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 тамыздағы № 753 қаулысы
21. «Нәтижелерге бағдарланған мемлекеттік жоспарлау жүйесін енгізу жөніндегі тұжырымдама туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 26 желтоқсандағы № 1297 қаулысы
22. «Қазақстан Республикасы экономикасының бәсекеге қабілеттілігі мен экспорттық мүмкіндіктерін сапалы жаңа деңгейге жеткізудің 2008 - 2015 жылдарға арналған тұжырымдамасы туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы № 1332 қаулысы
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы
ДСМ       - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
СІМ       - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
АШМ       - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
ККМ       - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация
министрлігі
ТЖМ       - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
СА        - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
МҰТП      - Мемлекеттік ұлттық табиғи парк
ЮНДТҰ     - Дүниежүзілік туристік ұйым - Біріккен Ұлттар Ұйымының
арнайы мекемесі
БАҚ       - бұқаралық ақпараттық құралдары
АЭА       - арнайы экономикалық аймақ
3-қосымша
3-1-кесте
VIII. Бюджеттік бағдарламалар
Ескерту. VІІІ-бөлім жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.06.14 № 571 Қаулысымен, өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.11.20 N 1227 Қаулысымен.
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Әкімші
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
001 Туризм, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру мақсатында тиімді мемлекеттік басқаруды және салааралық, өңіраралық үйлестіруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Сипаттама
Министрліктің аппаратын, оның комитеттерін және аумақтық органның ұстау; туризм, дене шынықтыру және спорт, ойын бизнесі салаларында мемлекеттік саясатты әзірлеу; мемлекеттік қызметшілердің біліктілік талаптарына сәйкес кәсіби білімдері мен дағдыларын жаңарту және тереңдету; басқару жүйесін жетілдіру; азаматтардың өтініштерін қарау.
Стратегиялық бағыттар
1. Қазақстанды Орталық Азия өңірінің туризм орталығына айналдыру;
2. Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасындағы бәсекеге қабілеттілігін арттыру
Мақсат
1.1. Тиімділігі жоғары және бәсекеге қабілетті туристік индустрия құру;
2.1. Спортшылардың сапалы дайындығы және халықаралық аренада сапалы өнер көрсетуі үшін жағдайлар жасау
Міндеттер
1.1.1. Туризм инфрақұрылымын дамытуды қамтамасыз ету;

2. Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене
Цель
2.1. Создание условий для качественной подготовки и успешного
выступления спортсменов на международной арене
Задачи
2.1.1. Развитие материально-технической базы и инфраструктуры спорта,
отвечающей международным стандартам
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2008 год
(отчет)
2009 год
(план
текущего)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Количество
реконструируемых
и вновь создаваемых
спортивных объектов
7
4
2
Количество
реконструированных
и вновь созданных
спортивных объектов
2
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Вхождение
Казахстана в
число тридцати
ведущих спортивных
держав мира
место
29
28
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
13 865 560,6
23 699 435
16 298 296
Таблица 3-5
Форма бюджетной программы
Сноска. Таблица 3-5 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 20.11.2010 № 1227.
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
006 Поддержка развития массового спорта и национальных видов спорта
Описание
Проведение и участие в календарных спортивных мероприятиях по
национальным и массовым видам спорта. Развитие физической культуры,
массового спорта среди населения и национальных видов спорта
Стратегическое
направление
2. Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене
Цель
2.2. Развитие массового спорта и физкультурно-оздоровительного движения
Задачи
2.2.1. Обеспечение условий для населения, занимающихся физической
культурой;
2.2.2. Обеспечение развития физической культуры и спорта инвалидов.
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2008
год
(отчет)
2009
год
(план
текуще-
го)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Охват населения всех
возрастов,
систематически
занимающихся физической
культурой и спортом
%
16
18

2. Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасында бәсекеге қабілеттігін арттыру
Мақсат
2.1. Спортшылардың сапалы дайындығы және халықаралық аренада табысты өнер көрсетуі үшін жағдайлар жасау
Міндет
2.1.1. Халықаралық стандарттарға жауап беретін материалдық-техникалық базаны және спорт инфрақұрылымын дамыту
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сан көрсеткіші
Қайта жаңартылатын және жаңадан салынатын спорт объектілерінің саны
7
4
2
Қайта жаңартылған және жаңадан салынған спорт объектілерінің саны
2
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Қазақстанның әлемнің отыз жетекші спорттық державаларының қатарына кіруі
орын
29
28
Бағдарламаны іске асыруға жұмсалатын шығыстар
мың теңге
13 865 560,6
23 699 435
16 298 296
3-5-кесте
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Ескерту. 3-5-кестеге өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.11.20 N 1227 Қаулысымен.
Әкімші
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
006 Бұқаралық спортты және спорттың ұлттық түрлерін дамытуды қолдау
Сипаттама
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлері бойынша күнтізбелік спорттың іс-шараларды өткізу және қатысу; Халық арасында дене шынықтыруды, бұқаралық спортты және ұлттық спорт түрлерін дамыту
Стратегиялық бағыт
2. Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасындағы бәсекеге қабілеттілігін арттыру
Мақсат
2.2. Бұқаралық спортты және дене шынықтыру-сауықтыру қозғалысын дамыту
Міндеттер
2.2.1. Дене шынықтырумен шұғылданатын халық үшін жағдайларды қамтамасыз ету;
2.2.2. Мүгедектердің дене шынықтыруы мен спортын дамытуды қамтамасыз ету.
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сан көрсеткіші
Дене шынықтырумен және спортпен тұрақты түрде шұғылданатын барлық жастағы халықтың қамтылуы
%
16
18

Таблица 3-8
Форма бюджетной программы
Сноска. Таблица 3-8 в редакции постановления Правительства РК от 20.11.2010 № 1227.
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
009 - Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на развитие объектов спорта
Описание
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы для реализации местных инвестиционных проектов в
рамках Государственных и отраслевых программ
Стратегическое
направление
2. Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене
Цель
2.1. Создание условий для качественной подготовки и успешного
выступления спортсменов на международной арене
Задачи
2.1.1. Развитие материально-технической базы и инфраструктуры спорта,
отвечающей международным стандартам
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2008 год
(отчет)
2009 год
(план
текущего)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Количество
реконструируемых и
вновь создаваемых
спортивных объектов
4
5
5
Количество
реконструированных
и вновь созданных
спортивных объектов
4
4
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Вхождение
Казахстана в число
тридцати ведущих
спортивных держав
мира
место
29
28
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
5 033 487
14 602 183
30 640 578
Таблица 3-9
Форма бюджетной программы
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
010 Подготовка специалистов в организациях технического и
профессионального, послесреднего образования
Описание
Развитие отрасли по физической культуре и спорту путем обеспечения
высококвалифицированными специалистами
Стратегическое
направление
2. Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене
Цель
2.1. Создание условий для качественной подготовки и успешного
выступления спортсменов на международной арене
Задача
2.1.2. Обеспечение конкурентоспособности казахстанских спортсменов
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2008 год
(отчет)
2009 год
(план
текущего)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Количество спортивных
республиканских
государственных
казенных предприятий
Кол-во
1
1
1
Среднегодовой
контингент учащихся
чел.
238
238
238
238
238
Показатели
качества
Доля выпускников,
которые
трудоустраиваются в
спортивных
организациях
%
37
60
60
60
60
Показатели
эффективности
Средняя стоимость
затрат на обучение
1 учащегося
тыс.
тенге

3-8-кесте
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Ескерту. 3-8-кесте жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.11.20 N 1227 Қаулысымен.
Әкімші
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
009 - Облыстық бюжеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне спорт объектілерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
Сипаттама
Мемлекеттік және салалық бағдарламалар шеңберінде жергілікті инвестициялық жобаларды іске асыру үшін облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
Стратегиялық бағыт
2. Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасында бәсекеге қабілеттігін арттыру
Мақсат
2.1. Спортшылардың сапалы дайындығы және халықаралық аренада табысты өнер көрсетуі үшін жағдайлар жасау
Міндет
2.1.1. Халықаралық стандарттарға жауап беретін материалдық-техникалық базаны және спорт инфрақұрылымын дамыту
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сан көрсеткіштері
Қайта жаңартылатын және жаңадан салынатын спорт объектілерінің саны
4
5
5
Қайта жаңартылған және жаңадан салынған спорт объектілерінің саны
4
4
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Қазақстанның әлемнің отыз жетекші спорттық державаларының қатарына кіруі
орын
29
28
Бағдарламаны іске асыруға жұмсалатын шығыстар
мың теңге
5 033 487
14 602 183
30 640 578
3-9-кесте
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Әкімші
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
010 Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
Сипаттама
Біліктілігі жоғары мамандармен қамтамасыз ету арқылы дене шынықтыру және спорт саласын дамыту
Стратегиялық бағыт
2. Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасындағы бәсекеге қабілеттілігін арттыру
Мақсат
2.1. Спортшылардың сапалы дайындығы және халықаралық аренада сапалы өнер көрсетуі үшін жағдайлар жасау
Міндет
2.1.2. Қазақстандық спортшылардың бәсекеге қабілеттілігін қамтамасыз ету
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сан көрсеткіштері
Спорттық республикалық мемлекеттік мекемелердің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың саны
саны
1
1
1
Оқушылардың орташа жылдық контингенті
адам
238
238
238
238
238
Сапа көрсеткіштері
Спорттық ұйымдарда жұмысқа орналасатын бітірушілердің үлесі
%
37
60
60
60
60
Тиімділік көрсеткіштері
1 оқушының оқытуға жұмсалатын орташа құны
мың теңге

66,6
67,0
68,0
69,0
71,0
Расходы на реализацию программы
505 429
185 219
285 366
185 366
185 366
Таблица 3-11
Форма бюджетной программы
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
012 Развитие спорта высших достижений
Описание
Подготовка олимпийского резерва для сборных команд Республики Казахстан
по видам спорта, организация республиканских, международных спортивных
мероприятий и участие сборных команд Республики Казахстан по видам
спорта в международных соревнованиях, организационное медицинское
обеспечение сборной команды республики, патриотическое воспитание и
пропаганда физической культуры и спорта среди населения, создание
необходимых условий для развития и повышения мастерства спортсменов
сборных команд, социальная поддержка спортсменов и тренеров, подготовка
и проведение мероприятий 7-х зимних Азиатских игр в 2011 году.
Стратегическое
направление

66,6
67,0
68,0
69,0
71,0
Бағдарламаны іске асыруға жұмсалатын шығыстар
505 429
285 219
185 366
185 366
185 366
3-11-кесте
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Әкімші
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
012 Жоғары жетістіктер спортын дамыту
Сипаттама
Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасының құрама командалары үшін олимпиадалық резервті дайындау, республикалық, халықаралық спорт іс-шараларын ұйымдастыру, Қазақстан Республикасының құрама командаларының спорт түрлері бойынша халықаралық жарыстарға қатысуы, республиканың құрама командаларын ұйымдастырылған медициналық көмекпен қамтамасыз ету, патриоттық тәрбиелеу және халық арасында дене шынықтыруды және спортты насихаттау, құрама команда спортшыларының шеберліктерін дамыту және арттыру үшін қажетті жағдай жасау, спортшылар мен жаттықтырушыларды әлеуметтік қорғау, 2011 жылы 7-қысқы Азия ойындарының іс-шараларын дайындау және өткізу
Стратегиялық бағыт

2. Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене.
Цель
2.1. Создание условий для качественной подготовки и успешного
выступления спортсменов на международной арене
Задача
2.1.1. Развитие материально-технической базы и инфраструктуры
спорта, отвечающей международным стандартам
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2008 год
(отчет)
2009 год
(план
текущего)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Количество
нуждающихся в
ремонте зданий
шт.
2
1
1
1
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Улучшение условий
для подготовки
спортсменов
%
100
100
100
100
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
324 327
276 311
43 665
43 658
Таблица 3-14
Форма бюджетной программы
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
017 Материально-техническое оснащение Министерства туризма и спорта
Республики Казахстан
Описание
Укрепление материально-технической базы
Стратегическое
направление
2. Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене.
Цель
2.1. Создание условий для качественной подготовки и успешного
выступления спортсменов на международной арене
Задача
2.1.1. Развитие материально-технической базы и инфраструктуры спорта,
отвечающей международным стандартам
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2008
год
(отчет)
2009
год
(план
теку-
щего)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Количество
приобретенных
основных средств и
нематериальных
активов (не менее)
шт.
5
10
10
10
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Улучшение материально-
технической базы
Министерства
%
100
100
100
100
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
4 597
3 940
4 279
4 599
Таблица 3-15
Форма бюджетной программы
Сноска. Таблица 3-15 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 20.11.2010 № 1227.
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
104 Борьба с наркоманией и наркобизнесом
Описание
Организация и проведение спортивно-массовых и туристских мероприятий в
целях привлечения молодежи и подростков к занятиям Физической
культурой, спортом и туризмом
Стратегическое
направление
1. Становление Казахстана центром туризма Центрально-Азиатского
региона;
2. Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене.
Цели
1.1. Создание высокоэффективной и конкурентоспособной туристской
индустрии;
2.2. Развитие массового спорта и физкультурно-оздоровительного
движения.
Задачи
1.1.3. Продвижение казахстанского туристского продукта на международном
и внутреннем рынках;

2. Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасындағы бәсекеге қабілеттілігін арттыру
Мақсат
2.1. Спортшылардың сапалы дайындығы және халықаралық аренада сапалы өнер көрсетуі үшін жағдайлар жасау
Міндет
2.1.1. Халықаралық стандарттарға жауап беретін материалдық-техникалық базаны және спорт инфрақұрылымын дамыту
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сан көрсеткіштері
Жөндеуге мұқтаж ғимараттардың саны
дана
2
1
1
1
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Спортшылардың дайындығы үшін шарттарының жақсаруы
%
100
100
100
100
Бағдарламаны іске асыруға жұмсалатын шығыстар
мың теңге
324 327
276 311
43 665
43 658
3-14-кесте
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Әкімші
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
017 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігін материалдық-техникалық жарақтандыру
Сипаттама
Материалдық-техникалық базаны нығайту
Стратегиялық бағыт
2. Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасындағы бәсекеге қабілеттілігін арттыру
Мақсат
2.1. Спортшылардың сапалы дайындығы және халықаралық аренада сапалы өнер көрсетуі үшін жағдайлар жасау
Міндет
2.1.1. Халықаралық стандарттарға жауап беретін материалдық-техникалық базаны және спорт инфрақұрылымын дамыту
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сан көрсеткіштері
Сатып алынған негізгі құралдар мен материалды емес активтердің саны (кем емес)
саны
5
10
10
10
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Министрліктің материалдық-техникалық базасының жақсаруы
%
100
100
100
100
Бағдарламаны іске асыруға жұмсалатын шығыстар
мың теңге
4 597
3 940
4 279
4 599
3-15-кесте
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Ескерту. 3-15-кестеге өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.11.20 N 1227 Қаулысымен.
Әкімші
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
104 - Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес
Сипаттама
Дене шынықтыру, спорт және туризммен айналысуға жастар мен жасөспірімдерді тарту мақсатында спорттық-бұқаралық және туристік іс-шараларын ұйымдастыру және өткізу
Стратегиялық бағыт
1. Қазақстанды Орталық Азия өңірінің туризм орталығына айналдыру;
2. Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасындағы бәсекеге қабілеттілігін арттыру
Мақсаттары
1.1. Тиімділігі жоғары және бәсекеге қабілетті туристік индустрия құру;
2.2. Бұқаралық спортты және дене шынықтыру-сауықтыру қозғалысын дамыту
Міндеттері
1.1.3. Қазақстандық туристік өнімді халықаралық және ішкі нарықта жылжыту;

2. Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене
Цель
2.1. Создание условий для качественной подготовки и успешного
выступления спортсменов на международной арене
Задачи
2.1.1. Развитие материально-технической базы и инфраструктуры
спорта, отвечающей международным стандартам
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2008
год
(отчет)
2009 год
(план
текущего)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Выкуп и реконструкция
дворца спорта имени
Балуана Шолака
1
1
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Вхождение Казахстана
в число тридцати
ведущих спортивных
держав мира
место
29
28
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
16 500 000
13 204 800
4 883 446
Форма 3-17
Форма бюджетной программы
Сноска. Таблица 3-17 в редакции постановления Правительства РК от 20.11.2010 № 1227.
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
023 Организация и проведение 7-х Зимних Азиатских игр 2011 года
Описание
Подготовка и проведение зимних Азиатских Игр в 2011 году
Стратегическое
направление
2. Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене
Цель
2.1. Создание условий для качественной подготовки и успешного
выступления спортсменов на международной арене
Задача
2.1.4. Подготовка Олимпийским и Азиатским играм в 2011-2012 годы
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2008
год
(отчет)
2009 год
(план
текущего)
2010 год
2011 год
2012 год
Показатели
количества
Проведение 7-х
зимних Азиатских
игр 2011 года
1
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Вхождение
Казахстана в
число тридцати
ведущих спортивных
держав мира
место
29
28
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
33 108 669
3 101 359
Таблица 3-18
Форма бюджетной программы
Сноска. Приложение 3 дополнено таблицей 3-18 в соответствии с постановлением Правительства РК от 20.11.2010 № 1227.
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
025 - Развитие и создание инфраструктуры туризма
Описание
Создание эффективного механизма государственно-частного партнерства в
развитие инфраструктуры туризма
Стратегическое
направление
1. Становление Казахстана центром туризма Центрально-Азиатского
региона
Цель
1.1. Создание высокоэффективной и конкурентоспособной туристской
индустрии
Задача
1.1.1. Обеспечение развития инфраструктуры туризма
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2008
год
(отчет)
2009 год
(план
текущего)
2010 год
2011 год
2012 год
Показатели
количества
количество
проектируемых
объектов
инфраструктуры
туристских центров
(ПСД)
ед.
1
Показатели
результата
количество
разработанных
проектов
инфраструктуры
туристских центров
(ПСД)
ед.
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге

2. Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасындағы бәсекеге қабілеттілігін арттыру
Мақсат
2.1. Спортшылардың сапалы дайындығы және халықаралық аренада табысты өнер көрсетуі үшін жағдайлар жасау
Міндет
2.1.1. Халықаралық стандарттарға жауап беретін материалдық-техникалық базаны және спорт инфрақұрылымын дамыту
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сан көрсеткіші
Балуан Шолақ атындағы спорт сарайын сатып алу және қайта жаңарту
1
1
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Қазақстанның әлемдегі отыз жетекші спорттық державаның қатарына кіруі
орын
29
28
Бағдарламаны іске асыруға жұмсалатын шығыстар
мың теңге
16 500 000
13 204 800
4 883 446
3-17-кесте
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Ескерту. 3-17-кесте жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.11.20 N 1227 Қаулысымен.
Әкімші
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
023 - 2011 жылғы 7-ші қысқы Азия ойындарын ұйымдастыру және өткізу
Сипаттама
2011 жылғы 7-ші қысқы Азия ойындарын дайындау және өткізу
Стратегиялық бағыт
2. Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасында бәсекеге қабілеттілігін арттыру
Мақсат
2.1. Спортшылардың сапалы дайындығы және халықаралық аренада өнер көрсетуі үшін жағдайлар жасау
Міндет
2.1.4. 2011 - 2012 жылдардағы Олимпиада және Азия ойындарына дайындалу
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сан көрсеткіші
2011 жылғы 7-ші қысқы Азия ойындарын өткізу
1
Сапа көрсеткіші
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Қазақстанның әлемдегі отыз жетекші спорттық державаның қатарына кіруі
орын
29
28
Бағдарламаны іске асыруға жұмсалатын шығыстар
мың теңге
33 108 669
3 101 359
3-18-кесте
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Ескерту. 3-қосымша 3-18-кестемен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2010.11.20 N 1227 Қаулысымен.
Әкімші
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
025 - Туризм инфрақұрылымын дамыту және құру
Сипаттама
Туризм инфрақұрылымын дамыту үшін мемлекеттік-жекеменшік серіктестіктің тиімді тетігін жасау
Стратегиялық бағыт
1. Қазақстанды Орталық Азия өңірінің туризм орталығына айналдыру
Мақсат
1.1. Аса тиімді және бәсекеге қабілетті туристік индустрия құру
Міндет
1.1.1. Туризм инфрақұрылымын дамытуды қамтамасыз ету
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сан көрсеткіші
туристік орталықтар инфрақұрылымының жобаланатын объектілерінің саны (ЖСҚ)
бірлік
1
Нәтиже көрсеткіштері
туристік орталықтар инфрақұрылымының әзірленген жобаларының саны (ЖСҚ)
бірлік
Бағдарламаны іске асыруға жұмсалатын шығыстар
мың теңге