Об утверждении стандарта государственной услуги "Государственное испытание сельскохозяйственных растений на хозяйственную полезность"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2014 года № 239. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2015 года № 870
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.10.2015 № 870 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра сельского хозяйства РК от 06.05.2015 года № 4-2/416.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт государственной услуги «Государственное испытание сельскохозяйственных растений на хозяйственную полезность».
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 марта 2014 года № 239
Стандарт государственной услуги
«Государственное испытание сельскохозяйственных растений на
хозяйственную полезность»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Государственное испытание сельскохозяйственных растений на хозяйственную полезность» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием документов на получение государственной услуги осуществляется через Государственную комиссию по сортоиспытанию сельскохозяйственных культур (далее – Госкомиссия).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента подачи документов услугополучателем:
2) при проведении испытаний и оценки сортов сельскохозяйственных растений по данным услугополучателя – до одного года;
3) при проведении испытаний и оценки сортов сельскохозяйственных растений по данным государственного сортоиспытания – не менее трех лет (два вегетационных периода);

"Ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң шаруашылыққа пайдалылығын мемлекеттiк сынау" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 14 наурыздағы № 239 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2015 жылғы 31 қазандағы № 870 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкiметiнiң 31.10.2015 № 870 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 4-2/416 бұйрығын қараңыз.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң шаруашылыққа пайдалылығын мемлекеттiк сынау» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                      С.Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 14 наурыздағы
№ 239 қаулысымен
бекітілген
«Ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң шаруашылыққа пайдалылығын
мемлекеттiк сынау» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң шаруашылыққа пайдалылығын мемлекеттiк сынау» мемлекеттiк көрсетілетін қызметі (бұдан әрi – млмлекеттiк көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрi – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған құжаттарды қабылдау Ауыл шаруашылығы дақылдарының сорттарын сынау жөнiндегi мемлекеттiк комиссия (бұдан әрі – Мемкомиссия) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртіб
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
2) көрсетілетін қызметті алушының деректерi бойынша ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң сорттарын сынауды және бағалауды өткізу кезiнде – бiр жылға дейiн;
3) мемлекеттiк сорт сынау деректерi бойынша ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң сорттарын сынауды және бағалауды өткізу кезiнде – үш жылдан кем емес (екi вегетациялық кезең);

4) максимально допустимое время ожидания для сдачи необходимых документов – не более 30 минут;
5) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – копия приказа услугодателя о включении сорта в Государственный реестр селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан, издаваемого на основании заключения Госкомиссии о допуске сорта к использованию по комплексу хозяйственно-ценных признаков, либо заключение Госкомиссии на бумажном носителе с обоснованием снятия сорта с дальнейшего испытания.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам.
8. График работы услугодателя с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю:
1) заявление на допуск селекционного достижения к использованию, в двух экземплярах, по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) при проведении испытаний и оценки сортов сельскохозяйственных растений по данным услугополучателя – документация, подтверждающая положительные результаты испытания сорта сельскохозяйственного растения, уполномоченных органов других государств, проведенных в условиях, схожих по почвенно-климатическим параметрам с условиями соответствующей административно- территориальной единицы;
3) выписка из протокола заседания ученого Совета о передаче селекционного достижения на государственное испытание на хозяйственную полезность в одном экземпляре (для научных организаций);
4) анкета селекционного достижения в двух экземплярах (согласно соответствующей культуре);
5) описание селекционного достижения по форме для соответствующих родов и видов в двух экземплярах;
6) фотографии цветков, соцветий, репродуктивных частей растений и нормально развитого растения в фазе хозяйственного использования на белом фоне с масштабной линейкой (размер фото 9х12 или 13х18) с указанием наименования сорта;
7) технологическая справка на сорт/гибрид;
8) документ, подтверждающий право на подачу заявки (для правопреемников и посредников);

4) қажетті құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 минуттан аспайды;
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесi – құнды шаруашылық белгілер кешені бойынша сортты пайдалануға рұқсат беру туралы Мемкомиссия қорытындысының негізінде шығарылатын, Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етiлген Мемлекеттiк селекциялық жетiстiктер тiзіліміне сортты енгiзу туралы көрсетілетін қызметті беруші бұйрығының көшiрмесi не Мемкомиссияның сортты одан әрi сынақтан алу негiздемесi бар қағаз тасығыштағы қорытындысы.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша селекциялық жетiстiктi пайдалануға жіберуге өтiнiш, екі данада;
2) көрсетілетін қызметті алушының деректерi бойынша ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң сорттарын сынауды және бағалауды өткiзу кезiнде – топырақ-климаттық параметрлері бойынша тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің жағдайларына ұқсас жағдайларда жүргізілген басқа мемлекеттердің уәкілетті органдарының ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің сортын сынаудың оң нәтижелерін растайтын құжаттама;
3) селекциялық жетістікті шаруашылықта пайдалылығы тұрғысынан мемлекеттік сынауға беру туралы Ғылыми кеңес отырысының хаттамасынан үзінді (ғылыми ұйымдар үшін) бір данада;
4) селекциялық жетістік сауалнамасы, екі данада (тиісті дақылдарға сәйкес);
5) тиісті тек және түріне арналған нысан бойынша селекциялық жетістіктің сипаттамасы, екі данада;
6) гүлдердің, гүл шоғырларының, өсімдіктердің репродуктивтік бөліктердің және шаруашылықта пайдалану сатысында жақсы дамыған өсімдіктің сорт атауы көрсетілген масштабты сызғышы бар ақ фонда түсірілген суреттері (сурет өлшемі 9 х 12 немесе 13х18);
7) сортқа/буданға технологиялық анықтама;
8) өтінім беруге құқықты растайтын құжат (құқықтық мирасқорлар және делдалдар үшін);

9) результаты экспертизы на содержание генетически модифицированных объектов (по кукурузе, зернобобовым, масличным, овощным культурам);
10) образцы семян.
Канцелярия Госкомиссии принимает документы, указанные в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги, и выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема документов;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий документов;
4) даты (времени) получения государственной услуги;
5) фамилии, имени, отчества (при наличии в документе, удостоверяющем личность) ответственного должностного лица Госкомиссии, принявшего документы.
При предоставлении полного пакета документов, указанных в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги, Госкомиссия в течение двух месяцев с момента получения документов от услугополучателя проводит предварительную экспертизу пакета документов.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания
государственной услуги
10. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и Госкомиссии и (или) их должностных лиц, по вопросам оказания государственной услуги, жалоба подается:
1) на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в  пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги, либо по адресу: 010000, город Астана, Правый берег, улица Кенесары, 36, кабинет 301, телефон: 8 (7172) 55-57-63;
2) на блог руководителя услугодателя, расположенный на интернет-ресурсе, по адресу, указанному в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги;
3) на имя председателя Госкомиссии путем обращения в канцелярию Госкомиссии по адресу, указанному в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги, либо по адресу: 010000, город Астана, левый берег, ул. Орынбор, 8, блок 17 В, кабинет 309, телефон: 8 (7172) 50-26-10.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Госкомиссии, с приложением копии письменных уведомлений либо других документов.
В жалобе указываются фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), почтовый адрес услугополучателя, дата подачи жалобы и подпись услугополучателя.
Принятая жалоба регистрируется в журнале регистрации, учета и рассмотрения обращений физических и юридических лиц канцелярии услугодателя и Госкомиссии.
При сдаче жалобы в канцелярию Госкомиссии подтверждением принятия жалобы является выдача услугополучателю, подавшему жалобу, талона с указанием даты и времени, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

9) генетикалық түрлендірілген объектілердің (жүгері, дәнді бұршақ, майлы, көкөніс дақылдары бойынша) қамтылуына жүргізілген сараптама нәтижелері;
10) тұқым үлгiлерi.
Мемкомиссия кеңсесі осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдайды және көрсетілетін қызметті алушыға:
1) құжаттардың қабылданған күнi мен нөмiрiн;
2) сұратылатын мемлекеттiк көрсетілетін қызмет түрiн;
3) құжаттардың саны мен атауларын;
4) мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi алу күнiн (уақытын);
5) құжаттарды қабылдаған Мемкомиссияның жауапты адамының тегiн, атын, әкесiнiң атын (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса) көрсете отырып тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді.
Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген құжаттардың толық топтамасы ұсынылған кезде Мемкомиссия көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды алған сәттен бастап екі ай ішінде құжаттар топтамасына алдын ала сараптама жүргізеді.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін
қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының
шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің, Мемкомиссияның және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану, шағым:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша не 010000, Астана қаласы, Оң жақ жағалау, Кенесары көшесі, 36, 301-кабинет мекенжайы, телефоны: 8 (7172) 55-57-63 бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына;
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша интернет-ресурста орналасқан көрсетілетін қызметті беруші басшысының блогына;
3) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша Мемкомиссия кеңсесіне өтініш беру арқылы не 010000, Астана қаласы, Сол жағалау, Орынбор көшесі, 8, 17 В блогы, 309-кабинет мекенжайы, телефоны: 8 (7172) 50-26-10 бойынша Мемкомиссия төрағасының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол немесе жазбаша хабарламалардың не басқа құжаттардың көшірмелерімен бірге Мемкомиссияның кеңсесінде қабылданады.
Шағымда көрсетілетін қызметті алушының тегi, аты, әкесiнiң аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), пошталық мекенжайы, шағым берілген күні және көрсетілетін қызметті алушының қолы көрсетіледі.
Қабылданған шағым көрсетілетін қызметті берушінің және Мемкомиссия кеңсесінің жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін тіркеу, есепке алу және қарау журналында тіркеледі.
Мемкомиссияның кеңсесіне шағымды тапсырған кезде шағым берген көрсетілетін қызметті алушыға күні мен уақыты, шағымды қабылдаған лауазымды адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беру шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошталық байланыс арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены:
1) на интернет-ресурсе Министерства – www.minagri.gov.kz;
2) Госкомиссии – www.goscomsort.kz.
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.minagri.gov.kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: (1414).
Приложение
к стандарту государственной
услуги «Государственное
испытание сельскохозяйственных
растений на хозяйственную полезность»
Государственная комиссия по сортоиспытанию сельскохозяйственных культур Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
(010000, г. Астана, ул. Орынбор, 8, блок 17 В)
Номер заявки
Дата регистрации
ЗАЯВЛЕНИЕ НА ДОПУСК
СЕЛЕКЦИОННОГО ДОСТИЖЕНИЯ
К ИСПОЛЬЗОВАНИЮ
Заявитель (и) ____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем
личность) физического лица, наименование юридического лица и адрес)
_____________________________________________________________________
Гражданство
____________________________________________________________________
Адрес для переписки по заявке
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Телефон ______________ телефакс ____________ телекс _________________
1. Наименование оригинатора селекционного достижения и доля участия в %
____________________________________________________________________
Адрес ______________________________________________________________
____________________________________________________________________
Телефон _____________ телефакс ______________ телекс ________________
2. Наименование оригинатора селекционного достижения и доля участия в %
____________________________________________________________________
Адрес ______________________________________________________________
____________________________________________________________________
Телефон _____________ телефакс ______________ телекс ________________
____________________________________________________________________
Род, вид (русское название)
____________________________________________________________________
Род, вид (латинское название)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Предлагаемое название
____________________________________________________________________
Селекционный номер
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Автор (ы) (если автор (ы) не является (ются) заявителем (ями)
Фамилия
Имя
Отчество
Адрес домашний
Доля участия, %
По имеющейся у меня (нас) информации других действительных авторов нет
Предыдущие заявки
Зарегистрированы
Номер заявки
Стадия
Под каким названием
в стране
дата
На предоставление охраны
На допуск к использованию
Я (мы) заявляю (ем), что материал, переданный с первой заявкой, представляет данный сорт и соответствует настоящей заявке.
Рекомендуемые оригинатором области испытания (использования)
Я (мы) прошу (просим) провести государственное испытание селекционного достижения на хозяйственную полезность.
Я (мы) заявляю (ем), что по имеющимся у меня (нас) сведениям информация, необходимая для рассмотрения заявки и внесенная в настоящее заявление и в приложения, является окончательной и правильной.
Я (мы) подтверждаю (ем), что образцы получены должным образом и представляют репрезентативную выборку сорта.
Я (мы) обязуюсь (емся) безвозмездно предоставлять необходимое количество семян для проведения регистрационных испытаний и испытаний на хозяйственную полезность по разнарядкам Госкомиссии и ее инспектур, а также эталонный образец сорта на хранение.
Подпись(и) заявителя(заявителей) _______________ _________________
_______________ _________________
_______________ _________________
_______________ _________________
_______________ _________________
_______________ _________________
_______________ _________________
Место печати
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 марта 2014 года № 239
Перечень
утративших силу некоторых решений Правительства
Республики Казахстан

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктері ескерілген
өзге талаптар
12. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.minagri.gov.kz;
2) Мемкомиссияның www.goscomsort.kz. интернет-ресурсында орналасқан.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтердің байланыс телефондары www.minagri.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің
шаруашылыққа пайдалылығын мемлекеттік сынау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылы министрлігінің Ауыл шаруашылығы
дақылдарының сорттарын сынау жөнiндегi мемлекеттiк комиссиясы
(010000, Астана қаласы, Орынбор көш., 8, 17 В блогы)
Өтiнiм нөмiрi
Тiркелген күнi
Селекциялық жетістікті пайдалануға жіберуге өтініш
Өтiнiш берушi(лер)
___________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), заңды тұлғаның атауы және мекенжайы)
___________________________________________________________
Азаматтығы
___________________________________________________________
___________________________________________________________
Өтiнiм бойынша хат алмасу мекенжайы
___________________________________________________________
___________________________________________________________
Телефон __________ телефакс ___________ телекс ____________
1.Селекциялык жетiстiк оригинаторының атауы және қатысу үлесі %-да
___________________________________________________________
Мекенжайы _________________________________________________
___________________________________________________________
Телефон _______________ телефакс ______ телекс ____________
2. Селекциялык жетiстiк оригинаторының атауы және қатысу үлесі %-да
___________________________________________________________
Мекенжайы _________________________________________________
Телефон _______________ телефакс _____________ телекс ___
Тек, түр (орысша атауы)
___________________________________________________________
Тек, түр (латынша атауы)
___________________________________________________________
Ұсынылып отырған атауы
___________________________________________________________
Селекциялық нөмiрi
___________________________________________________________
Автор(лар) (егер автор(лар) өтiнiш берушi(лер) болып табылмаса
Тегi
Аты
Әкесiнiң аты
Үйiнiң мекенжайы
Қатысу үлесi, %
Мендегi (бiздегi) бар ақпарат бойынша басқа авторлары жоқ
Алдыңғы өтiнiмдер
Тiркелген
Өтiнiм нөмiрi
Кезеңі
Қандай атаумен
елі
күнi
Қорғауды беруге
Пайдалануға жiберуге
Мен (бiз) бiрiншi өтiнiмде берiлген материал осы сортты бiлдiретiнiн және осы өтiнiмге сәйкес екендiгiн мәлiмдеймiн(мiз) ________________________________________
Оригинатор ұсынып отырған сынақ өткiзу (пайдалану) салалары
__________________________________________________________
Мен (бiз) селекциялық жетiстiктi шаруашылыққа пайдалылығы бойынша мемлекеттiк сынақтан өткiзудi өтiнемiн(мiз).
Мен (бiз) менде (бiзде) бар мәлiметтер бойынша осы өтiнiмдi қарауға қажеттi және осы өтiнiшке және қосымшаға енгiзiлген ақпарат түпкi және дұрыс екендiгiн мәлiмдеймiн(мiз).
Мен (бiз) үлгiлердiң тиiсiнше алынғандығын және сорттың сәйкес іріктелгенін растаймын(мыз).
Мен (бiз) тiркеу сынақтарын және Мемкомиссия мен оның инспектураларының рұқсат қағаздары бойынша шаруашылыққа пайдалылығына сынақ жүргiзу үшiн тұқымның қажеттi мөлшерiн, сондай-ақ сортты сақтауға эталондық үлгiсiн өтеусiз беруге мiндеттенемiн.
Өтiнiш берушiнiң (берушілердiң) қолы (қолдары)
____________________ _________________________
____________________ _________________________
____________________ _________________________
____________________ _________________________
____________________ _________________________
____________________ _________________________
____________________ _________________________
Мөр орны ____________________ __________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 14 наурыздағым
№ 239 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір
шешімдерінің тізбесі

1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2011 года № 485 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области фитосанитарной безопасности и семеноводства и внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 37, ст. 451).
2. Пункт 8 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2012 года № 305 «О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 35, ст. 472).
3. Пункт 4 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2013 года № 84 «О реорганизации республиканского государственного казенного предприятия «Национальный институт интеллектуальной собственности» Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 14, ст. 252).
4. Пункт 3 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2013 года № 1386 «О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан».

1. «Фитосанитариялық қауіпсіздік және тұқым шаруашылығы саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 5 мамырдағы № 485 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 37, 451-құжат).
2. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 7 наурыздағы № 305 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 35, 472-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 8 тармағы
3. «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің «Ұлттық зияткерлік меншік институты» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 4 ақпандағы № 84 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 14, 252-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 4-тармағы.
4. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 23 желтоқсандағы № 1386 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 3 тармағы.