О некоторых вопросах Министерства культуры Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 мая 2014 года № 441
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 7 марта 2014 года № 761 «О дальнейшем совершенствовании системы государственного управления Республики Казахстан» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Переименовать:
1) Комитет по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Комитет по делам культуры и искусства Министерства культуры Республики Казахстан;
2) Комитет по языкам Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Комитет по языкам Министерства культуры Республики Казахстан;
3) государственные юридические лица согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Утвердить прилагаемые:
1) изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан;
2) перечень юридических лиц, права владения и пользования государственными пакетами акций (доли участий) которых передаются Министерству культуры Республики Казахстан.
3. Министерству культуры Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 мая 2014 года № 441
Перечень
переименовываемых государственных юридических лиц
1. Республиканское государственное казенное предприятие «Казахский государственный академический театр оперы и балета имени Абая» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное казенное предприятие «Казахский государственный академический театр оперы и балета имени Абая» Министерства культуры Республики Казахстан.
2. Республиканское государственное казенное предприятие «Казахский государственный академический театр драмы имени М. Ауэзова» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное казенное предприятие «Казахский государственный академический театр драмы имени М. Ауэзова» Министерства культуры Республики Казахстан.
3. Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный академический русский театр драмы имени М. Лермонтова» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный академический русский театр драмы имени М. Лермонтова» Министерства культуры Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 мамырдағы № 441 қаулысы
«Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 7 наурыздағы № 761 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мәдениет комитеті Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің Мәдениет және өнер істері комитеті;
2) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Тіл комитеті Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің Тіл комитеті;
3) осы қаулыға қосымшаға сәйкес мемлекеттік заңды тұлғалар қайта аталсын.
2. Қоса беріліп отырған:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар;
2) акцияларының мемлекеттік пакеттеріне (қатысу үлестеріне) иелік ету және оны пайдалану құқықтары Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігіне берілетін заңды тұлғалар тізбесі бекітілсін.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2014 жылғы 4 мамырдағы
№ 441 қаулысына
қосымша
Қайта аталатын мемлекеттік заңды тұлғалардың тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Абай атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық опера және балет театры» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «Абай атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық опера және балет театры» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «М. Әуезов атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық драма театры» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «М. Әуезов атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық драма театры» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «М. Лермонтов атындағы Мемлекеттік академиялық орыс драма театры» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «М. Лермонтов атындағы Мемлекеттік академиялық орыс драма театры» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.

4. Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный академический казахский театр для детей и юношества имени Г. Мусрепова» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный академический казахский театр для детей и юношества имени Г. Мусрепова» Министерства культуры Республики Казахстан.
5. Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный академический русский театр для детей и юношества им. Н. Сац» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный академический русский театр для детей и юношества имени Н. Сац» Министерства культуры Республики Казахстан.
6. Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный республиканский уйгурский театр музыкальной комедии имени Куддуса Кужамьярова» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный республиканский уйгурский театр музыкальной комедии имени Куддуса Кужамьярова» Министерства культуры Республики Казахстан.
7. Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный республиканский корейский театр музыкальной комедии» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный республиканский корейский театр музыкальной комедии» Министерства культуры Республики Казахстан.
8. Республиканское государственное казенное предприятие «Республиканский немецкий драматический театр» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное казенное предприятие «Республиканский немецкий драматический театр» Министерства культуры Республики Казахстан.
9. Республиканское государственное казенное предприятие «Центральный государственный музей Республики Казахстан» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное казенное предприятие «Центральный государственный музей Республики Казахстан» Министерства культуры Республики Казахстан.
10. Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный музей искусств Республики Казахстан имени А. Кастеева» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный музей искусств Республики Казахстан имени А. Кастеева» Министерства культуры Республики Казахстан.

4. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Ғ. Мүсірепов атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық балалар мен жасөспірімдер театры» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «Ғ. Мүсірепов атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық балалар мен жасөспірімдер театры» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
5. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Н. Сац атындағы Орыс мемлекеттік академиялық балалар мен жасөспірімдер театры» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «Н. Сац атындағы Орыс мемлекеттік академиялық балалар мен жасөспірімдер театры» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
6. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Құдыс Қожамияров атындағы Республикалық мемлекеттік ұйғыр музыкалық комедия театры» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «Құдыс Қожамияров атындағы Республикалық мемлекеттік ұйғыр музыкалық комедия театры» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
7. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Республикалық мемлекеттік корей музыкалық комедия театры» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «Республикалық мемлекеттік корей музыкалық комедия театры» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
8. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Республикалық неміс драма театры» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «Республикалық неміс драма театры» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
9. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Қазақстан Республикасының мемлекеттік орталық мұражайы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «Қазақстан Республикасының мемлекеттік орталық мұражайы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
10. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Ә. Қастеев атындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік өнер мұражайы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «Ә. Қастеев атындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік өнер мұражайы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.

11. Республиканское государственное казенное предприятие «Государственная коллекция уникальных смычковых музыкальных инструментов» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное казенное предприятие «Государственная коллекция уникальных смычковых музыкальных инструментов» Министерства культуры Республики Казахстан.
12. Республиканское государственное казенное предприятие «Республиканский музей книги» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное казенное предприятие «Республиканский музей книги» Министерства культуры Республики Казахстан.
13. Республиканское государственное казенное предприятие «Национальный историко-культурный заповедник «Ордабасы» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное казенное предприятие «Национальный историко-культурный заповедник «Ордабасы» Министерства культуры Республики Казахстан.
14. Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный историко-культурный заповедник-музей «Иссык» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный историко-культурный заповедник-музей «Иссык» Министерства культуры Республики Казахстан.
15. Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный историко-культурный заповедник-музей «Берел» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный историко-культурный заповедник-музей «Берел» Министерства культуры Республики Казахстан.
16. Республиканское государственное казенное предприятие «Казахская государственная филармония имени Жамбыла» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное казенное предприятие «Казахская государственная филармония имени Жамбыла» Министерства культуры Республики Казахстан.
17. Республиканское государственное казенное предприятие «Казахский государственный академический оркестр народных инструментов имени Курмангазы» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное казенное предприятие «Казахский государственный академический оркестр народных инструментов имени Курмангазы» Министерства культуры Республики Казахстан.
18. Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный ансамбль танца Республики Казахстан «Салтанат» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный ансамбль танца Республики Казахстан «Салтанат» Министерства культуры Республики Казахстан.

11. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Сирек кездесетін қияқты саз аспаптарының мемлекеттік коллекциясы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «Сирек кездесетін қияқты саз аспаптарының мемлекеттік коллекциясы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
12. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Республикалық кітап мұражайы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «Республикалық кітап мұражайы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
13. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Ордабасы» ұлттық тарихи-мәдени қорығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «Ордабасы» ұлттық тарихи-мәдени қорығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
14. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Есік» мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «Есік» мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
15. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Берел» мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «Берел» мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
16. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Жамбыл атындағы Қазақ мемлекеттік филармониясы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «Жамбыл атындағы Қазақ мемлекеттік филармониясы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
17. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Құрманғазы атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық халық аспаптар оркестрі» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «Құрманғазы атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық халық аспаптар оркестрі» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
18. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Қазақстан Республикасының «Салтанат» мемлекеттік би ансамблі» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «Қазақстан Республикасының «Салтанат» мемлекеттік би ансамблі» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.

19. Республиканское государственное казенное предприятие «Ансамбль классической музыки «Камерата Казахстана» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное казенное предприятие «Ансамбль классической музыки «Камерата Казахстана» Министерства культуры Республики Казахстан.
20. Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный академический театр танца Республики Казахстан» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный академический театр танца Республики Казахстан» Министерства культуры Республики Казахстан.
21. Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный камерный оркестр «Ак жауын» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный камерный оркестр «Ак жауын» Министерства культуры Республики Казахстан.
22. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Казреставрация» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Казреставрация» Министерства культуры Республики Казахстан.
23. Республиканское государственное казенное предприятие «Республиканский координационно-методический центр развития языков имени Шайсултана Шаяхметова» Комитета по языкам Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное казенное предприятие «Республиканский координационно-методический центр развития языков имени Шайсултана Шаяхметова» Министерства культуры Республики Казахстан.
24. Республиканское государственное учреждение «Отрарский государственный археологический заповедник-музей» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное учреждение «Отрарский государственный археологический заповедник-музей» Министерства культуры Республики Казахстан.
25. Республиканское государственное учреждение «Национальный историко-культурный и природный заповедник-музей «Улытау» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное учреждение «Национальный историко-культурный и природный заповедник-музей «Улытау» Министерства культуры Республики Казахстан.
26. Республиканское государственное учреждение «Государственный историко-культурный заповедник-музей «Азрет-Султан» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное учреждение «Государственный историко-культурный заповедник-музей «Азрет-Султан» Министерства культуры Республики Казахстан.

19. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Қазақстан Камератасы» классикалық музыка ансамблі» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «Қазақстан Камератасы» классикалық музыка ансамблі» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
20. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Қазақстан Республикасының мемлекеттік академиялық би театры» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «Қазақстан Республикасының мемлекеттік академиялық би театры» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
21. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Ақ жауын» мемлекеттік камералық оркестрі» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «Ақ жауын» мемлекеттік камералық оркестрі» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
22. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Қазқайтажаңарту» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «Қазқайтажаңарту» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына.
23. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Тіл комитетінің «Шайсұлтан Шаяхметов атындағы тiлдердi дамытудың республикалық үйлестiру-әдiстемелiк орталығы» республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «Шайсұлтан Шаяхметов атындағы тiлдердi дамытудың республикалық үйлестiру-әдiстемелiк орталығы» республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнына.
24. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Отырар мемлекеттік археологиялық қорық-мұражайы» республикалық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «Отырар мемлекеттік археологиялық қорық-мұражайы» республикалық мемлекеттік мекемесіне.
25. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Ұлытау» ұлттық тарихи-мәдени және табиғи қорық-мұражайы» республикалық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «Ұлытау» ұлттық тарихи-мәдени және табиғи қорық-мұражайы» республикалық мемлекеттік мекемесіне.
26. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Әзірет-Сұлтан» мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайы» республикалық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «Әзірет-Сұлтан» мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайы» республикалық мемлекеттік мекемесіне.

27. Республиканское государственное учреждение «Государственный историко-культурный и литературно-мемориальный заповедник-музей Абая «Жидебай-Борили» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное учреждение «Государственный историко-культурный и литературно-мемориальный заповедник-музей Абая «Жидебай-Борили» Министерства культуры Республики Казахстан.
28. Республиканское государственное учреждение «Государственный историко-культурный заповедник-музей «Памятники древнего Тараза» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное учреждение «Государственный историко-культурный заповедник-музей «Памятники древнего Тараза» Министерства культуры Республики Казахстан.
29. Республиканское государственное учреждение «Государственный историко-культурный и природный заповедник-музей «Тамгалы» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное учреждение «Государственный историко-культурный и природный заповедник-музей «Тамгалы» Министерства культуры Республики Казахстан.
30. Республиканское государственное учреждение «Национальная библиотека Республики Казахстан» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное учреждение «Национальная библиотека Республики Казахстан» Министерства культуры Республики Казахстан.
31. Республиканское государственное учреждение «Республиканская библиотека для незрячих и слабовидящих граждан» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное учреждение «Республиканская библиотека для незрячих и слабовидящих граждан» Министерства культуры Республики Казахстан.
32. Республиканское государственное учреждение «Национальная академическая библиотека Республики Казахстан в городе Астане» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное учреждение «Национальная академическая библиотека Республики Казахстан в городе Астане» Министерства культуры Республики Казахстан.
33. Республиканское государственное учреждение «Национальный музей Республики Казахстан» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное учреждение «Национальный музей Республики Казахстан» Министерства культуры Республики Казахстан.
34. Республиканское государственное учреждение «Национальная государственная книжная палата Республики Казахстан» Комитета информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное учреждение «Национальная государственная книжная палата Республики Казахстан» Министерства культуры Республики Казахстан.

27. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Абайдың «Жидебай-Бөрілі» мемлекеттік тарихи-мәдени және әдеби-мемориалдық қорық-мұражайы» республикалық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «Абайдың «Жидебай-Бөрілі» мемлекеттік тарихи-мәдени және әдеби-мемориалдық қорық-мұражайы» республикалық мемлекеттік мекемесіне.
28. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Ежелгі Тараз ескерткіштері» мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайы» республикалық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «Ежелгі Тараз ескерткіштері» мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайы» республикалық мемлекеттік мекемесіне.
29. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Тамғалы» мемлекеттік тарихи-мәдени және табиғи қорық-мұражайы» республикалық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «Тамғалы» мемлекеттік тарихи-мәдени және табиғи қорық-мұражайы» республикалық мемлекеттік мекемесіне.
30. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасы» республикасы мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасы» республикалық мемлекеттік мекемесіне.
31. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Зағип және нашар көретін азаматтарға арналған республикалық кітапхана» республикалық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «Зағип және нашар көретін азаматтарға арналған республикалық кітапхана» республикалық мемлекеттік мекемесіне.
32. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Астана қаласындағы Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық кітапханасы» республикалық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «Астана қаласындағы Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық кітапханасы» республикалық мемлекеттік мекемесіне.
33. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Қазақстан Республикасының Ұлттық мұражайы» республикалық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «Қазақстан Республикасының Ұлттық мұражайы» республикалық мемлекеттік мекемесіне.
34. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Ақпарат және мұрағат комитетінің «Қазақстан Республикасы Ұлттық мемлекеттік кітап палатасы» республикалық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің «Қазақстан Республикасы Ұлттық мемлекеттік кітап палатасы» республикалық мемлекеттік мекемесіне.

35. Республиканское государственное учреждение «Дом Дружбы – Центр межэтнических отношений» Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Республиканское государственное учреждение «Дом Дружбы – Центр межэтнических отношений» Министерства культуры Республики Казахстан.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 мая 2014 года № 441
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые
решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 «О передаче прав по выделению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности»:
в приложении к указанному постановлению:
в разделе «Комитету по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан»:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Министерству культуры Республики Казахстан»;
дополнить строками, порядковые номера 224-33-3 и 224-33-4, следующего содержания:
«224-33-3. Акционерное общество «Баспалар үйі»
224-33-4. Товарищество с ограниченной ответственностью «Қазақ энциклопедиясы».
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2000 года № 449 «О реорганизации отдельных организаций Комитета культуры Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 17, ст. 175):
пункт 4 исключить.
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 23.09.2014 № 1003.
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2005 года № 103 «Вопросы Комитета по языкам Министерства культуры и информации Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 6, ст. 53):
заголовок изложить в следующей редакции:
«Вопросы Комитета по языкам Министерства культуры Республики Казахстан»;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Образовать Комитет по языкам Министерства культуры Республики Казахстан».
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.
6. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 4 июля 2008 года № 674 «О создании Республиканского государственного казенного предприятия «Государственный историко-культурный заповедник-музей «Берел»:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
«2. Уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении предприятия определить Министерство культуры Республики Казахстан.».
7. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 30 января 2010 года № 43 «О создании Республиканского государственного казенного предприятия «Государственный историко-культурный заповедник-музей «Иссык» Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 8, ст. 99):
пункт 2 изложить в следующей редакции:

35. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнің «Достық үйi – Этносаралық қатынастар орталығы» республикалық мемлекеттiк мекемесi Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгiнің «Достық үйi – Этносаралық қатынастар орталығы» республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 4 мамырдағы
№ 441 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. «Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулыға қосымшада:
«Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мәдениет комитетіне» деген бөлімде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлігіне»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 224-33-3 және 224-33-4-жолдармен толықтырылсын:
«224-33-3. «Баспалар үйі» акционерлік қоғамы
224-33-4. «Қазақ энциклопедиясы» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі».
2. «Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігі Мәдениет комитетінің жекелеген ұйымдарын қайта ұйымдастыру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 28 наурыздағы № 449 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 17, 175-құжат):
4-тармақ алынып тасталсын.
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.09.2014 № 1003 қаулысымен.
4. «Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Тіл комитетінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 4 ақпандағы № 103 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 6, 53-құжат):
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі Тіл комитетінің мәселелері»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің Тіл комитеті құрылсын.».
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.
6. «Берел» мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын құру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 4 шілдедегі № 674 қаулысында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі кәсіпорындарға қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті орган болып айқындалсын.».
7. «Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Есік» мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын құру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 қаңтардағы № 43 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 8, 99-құжат):
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«2. Уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении предприятия определить Министерство культуры Республики Казахстан.».
8. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 2 июля 2013 года № 675 «О создании республиканского государственного учреждения «Национальный музей Республики Казахстан» Комитета по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 40, ст. 587):
пункт 2 изложить в следующей редакции:
«2. Определить уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении учреждения Министерство культуры Республики Казахстан.».
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 мая 2014 года № 441
Перечень
юридических лиц права владения и пользования
государственными пакетами акций (долями участия) которых
передаются Министерству культуры Республики Казахстан
1. Акционерное общество «Баспалар үйі».
2. Акционерное общество «Қазақ әуендері».
3. Акционерное общество «Фонд духовного развития народа Казахстана».
4. Акционерное общество «Казахфильм» имени Шакена Айманова».
5. Некоммерческое акционерное общество «Государственный театр оперы и балета «Астана Опера».
6. Товарищество с ограниченной ответственностью «Казахский научно-исследовательский институт культуры».
7. Товарищество с ограниченной ответственностью «Astana Ballet».
8. Товарищество с ограниченной ответственностью «Қазақ энциклопедиясы».

«2. Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі кәсіпорындарға қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті орган болып айқындалсын.».
8. «Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Қазақстан Республикасының Ұлттық мұражайы» республикалық мемлекеттік мекемесін құру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 2 шілдедегі № 675 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 40, 587-құжат):
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі мекемеге қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті орган болып айқындалсын.».
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2014 жылғы 4 мамырдағы
№ 441 қаулысымен
бекітілген
Акцияларының мемлекеттік пакеттеріне (қатысу үлестеріне) иелік
ету және оны пайдалану құқықтары Қазақстан Республикасы
Мәдениет министрлігіне берілетін заңды тұлғалар
тізбесі
1. «Баспалар үйі» акционерлік қоғамы.
2. «Қазақ әуендері» акционерлік қоғамы.
3. «Қазақстан халқының рухани даму қоры» акционерлік қоғамы.
4. «Шәкен Айманов атындағы «Қазақфильм» акционерлік қоғамы.
5. «Астана Опера» Мемлекеттік опера және балет театры» коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
6. «Қазақ ғылыми-зерттеу мәдениет институты» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
7. «Astana Ballet» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
8. «Қазақ энциклопедиясы» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.