Некоторые вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июня 2015 года № 431
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать Комитет по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан путем присоединения к нему государственного учреждения «Республиканский кризисный центр» Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
2. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
3. Министерству внутренних дел Республики Казахстан принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 июня 2015 года № 431
Изменения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 «Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 25, ст. 311):
в Положении о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в перечне государственных учреждений, находящихся в ведении Министерства внутренних дел Республики Казахстан и его ведомств:
в разделе «4. Комитет по чрезвычайным ситуациям»:
пункт 5 исключить.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 «Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений»:
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 1:
подпункт 17) изложить в следующей редакции:
«
17)
Государственные учреждения, подведомственные Министерству внутренних дел Республики Казахстан, в том числе:
84661,5
»;
подпункты 60), 61) исключить.
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 4 ноября 2011 года № 1296 «Об утверждении Правил по организации поисково-спасательного обеспечения полетов на территории Республики Казахстан»:
в Правилах по организации поисково-спасательного обеспечения полетов на территории Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:

Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің кейбір мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 12 маусымдағы № 431 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті оған Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитетінің «Республикалық дағдарыс орталығы» мемлекеттік мекемесін қосу арқылы қайта ұйымдастырылсын.
2. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 12 маусымдағы
№ 431 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер
1. «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 25, 311-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі туралы ережеде:
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің қарамағындағы мемлекеттік мекемелер мен оның ведомстволарының тізбесiнде:
«4. Төтенше жағдайлар комитеті» деген бөлімде:
5-тармақ алып тасталсын.
2. «Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелеріндегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
1-бөлімде:
17) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«
17)
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігіне ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер, оның ішінде:
84661,5
»;
60), 61) тармақшалар алып тасталсын.
3. «Қазақстан Республикасының аумағында ұшуды іздестіру-құтқарумен қамтамасыз етуді ұйымдастыру жөніндегі қағидаларды бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 қарашадағы № 1296 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында ұшуды іздестіру-құтқарумен қамтамасыз етуді ұйымдастыру жөніндегі қағидаларда:

подпункт 3) пункта 18 изложить в следующей редакции:
«3) ведомством уполномоченного органа в сфере гражданской защиты;»;
подпункт 5) пункта 21 изложить в следующей редакции:
«5) координация действий с ведомством уполномоченного органа в сфере гражданской защиты, ВКЦ государственной авиации, а также координационными центрами приграничных государств;»;
в пункте 22:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«2) взаимодействие с Координационным центром, ведомством уполномоченного органа в сфере гражданской защиты по реализации первоначального плана проведения ПСО (Р), дальнейшая его разработка и уточнение;»;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
«6) ежедневное представление в Координационный центр, ведомство уполномоченного органа в сфере гражданской защиты отчета о результатах проведения ПСО (Р);»;
подпункты 8), 9) и 10) изложить в следующей редакции:
«8) представление координатору ПСО (Р) и в ведомство уполномоченного органа в сфере гражданской защиты, руководителям задействованных сил и средств рекомендаций по освобождению сил и средств, которые более не требуются;
9) представление в Координационный центр, ведомство уполномоченного органа в сфере гражданской защиты информации о количестве выживших и их фамилиях;
10) запрос в Координационный центр, ведомство уполномоченного органа в сфере гражданской защиты о дополнительной требуемой помощи.»;
часть первую пункта 90 изложить в следующей редакции:
«90. На первоначальном этапе ПСО (Р) координацию действий и принятие решений осуществляет Координационный центр по согласованию с ведомством уполномоченного органа в сфере гражданской защиты, при необходимости взаимодействуя с ВКЦ государственной авиации.»;
часть первую пункта 91 изложить в следующей редакции:
«91. На этапе расширения зоны ПСО (Р) руководитель ПСО (Р) обеспечивает принятие решений во взаимодействии с ведомством уполномоченного органа в сфере гражданской защиты и при необходимости Координационным центром и ВКЦ государственной авиации.»;
пункты 97 и 98 изложить в следующей редакции:
«97. При наступлении стадии неопределенности Координационный центр совместно с органами ОВД (УВД) и ведомством уполномоченного органа в сфере гражданской защиты оценивает поступающую информацию.
98. При наступлении стадии тревоги Координационный центр немедленно оповещает об этом ведомство уполномоченного органа в сфере гражданской защиты.
Ведомство уполномоченного органа в сфере гражданской защиты о наступлении стадии тревоги оповещает дежурную службу своего территориального подразделения предполагаемого района поиска и спасения для назначения руководителя ПСО (Р).»;
в пункте 99:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«2) совместно с ведомством уполномоченного органа в сфере гражданской защиты немедленно вводит в действие поисково-спасательные силы и средства через оперативные штабы ПСО (Р) предполагаемых районов поиска и спасания, а также на основе оценки развития событий дает команду на подъем дежурного поисково-спасательного ВС;»;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
«6) на основании имеющейся информации составляет План первоочередных мероприятий по проведению ПСО (Р) и согласовывает его с ВКЦ государственной авиации и ведомством уполномоченного органа в сфере гражданской защиты;»;
в пункте 108:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) дают указания подчиняющимся им органам и сообщают об этих указаниях в ведомство уполномоченного органа в сфере гражданской защиты;»;
подпункты 3) и 4) изложить в следующей редакции:

18-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосы;»;
21-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«5) азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосымен, мемлекеттік авиацияның ҚҮО, сондай-ақ шекаралас мемлекеттердің Үйлестіру орталықтарымен іс-қимылдарды үйлестіру;»;
22-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) Үйлестіру орталығымен, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосымен ІҚО (Ж) жүргізудің бастапқы жоспарын іске асыру бойынша өзара іс-қимыл жасау, оны әрі қарай әзірлеу және нақтылау;»;
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«6) Үйлестіру орталығына, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосына күн сайын ІҚО (Ж) жүргізу нәтижелері туралы есеп беру;»;
8), 9) және 10) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«8) ІҚО (Ж) үйлестірушісіне және азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосына, тартылған күштер мен құралдардың басшыларына қайтып талап етілмейтін күштер мен құралдарды босату жөнінде ұсынымдар беру;
9) Үйлестіру орталығына, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосына тірі қалған адамдар саны мен олардың тектері туралы ақпарат беру;
10) Үйлестіру орталығына, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосына талап етілетін қосымша көмекке сұрау салу болып табылады.»;
90-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«90. ІҚО (Ж)-ның бастапқы кезеңінде іс-қимылды үйлестіру мен шешім қабылдауды Үйлестіру орталығы азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосымен келісу бойынша, қажет болған жағдайда мемлекеттік авиацияның ҚҮО-мен өзара іс-қимыл жасай отырып жүзеге асырады.»;
91-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«91. ІҚО (Ж) аймағын кеңейту кезеңінде ІҚО (Ж) басшысы азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосымен және қажет болған жағдайда Үйлестіру орталығымен және мемлекеттік авиацияның ҚҮО-мен өзара іс-қимыл жасай отырып шешім қабылдауды қамтамасыз етеді.»;
97 және 98-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«97. Айқынсыздық кезеңі туындаған кезде Үйлестіру орталығы ӘҚҚ (ӘҚҰ) органдарымен және азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосымен бірлесіп, келіп түскен ақпаратты бағалайды.
98. Алаңдаушылық кезеңі туындаған кезде Үйлестіру орталығы бұл туралы дереу азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосын хабардар етеді.
Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосы алаңдаушылық кезеңінің туындағаны туралы ІҚО (Ж) басшысын тағайындау үшін болжамды іздестіру мен құтқару ауданының өзінің аумақтық бөлімшесінің кезекші қызметін хабардар етеді.»;
99-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосымен бірлесіп, болжамды іздестіру мен құтқару аудандарындағы ІҚО (Ж) жедел штабтар арқылы іздестіру-құтқару күштері мен құралдарын дереу әрекетке кірістіреді, сондай-ақ жағдайдың дамуын бағалау негізінде кезекші іздестіру-құтқару ӘК-ні көтеруге команда береді;»;
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«6) қолда бар ақпарат негізінде ІҚО (Ж) өткізу жөніндегі бірінші кезектегі іс-шаралар жоспарын жасайды және оны мемлекеттік авиация ҚҮО-мен және азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосымен келіседі;»;
108-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) өздеріне бағынысты органдарға нұсқау береді және осы нұсқаулар туралы азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосына хабарлайды;»;
3) және 4) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

«3) при необходимости запрашивают через ведомство уполномоченного органа в сфере гражданской защиты дополнительные воздушные и наземные поисково-спасательные силы и средства для поиска и спасания;
4) представляют ежедневный отчет о ходе выполнения ПСО (Р) в ведомство уполномоченного органа в сфере гражданской защиты и Координационный центр.»;
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящим изменениям;
в приложении 6 к указанным Правилам:
в разделе 3 «Контрольный перечень действий дежурной смены Координационного центра для стадии бедствия»:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
«5. Согласовать с ведомством уполномоченного органа в сфере гражданской защиты вопрос о назначении координатора на месте проведения ПСО (Р) (руководителя ПСО (Р)).»;
пункт 9 изложить в следующей редакции:
«9. Дать в ведомство уполномоченного органа в сфере гражданской защиты сообщение и контактный телефон для организации связи с очевидцами происшествия.».
Приложение
к изменениям, которые вносятся в
некоторые решения Правительства
Республики Казахстан,
утвержденным постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 12 июня 2015 года № 431
Приложение 1
к Правилам по организации
поисково-спасательного обеспечения
полетов на территории
Республики Казахстан
Схема поисково-спасательного обеспечения
полетов на территории Республики Казахстан

«3) қажет болған жағдайда азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосы арқылы іздестіру мен құтқару үшін қосымша әуе және жерүсті іздестіру-құтқару күштері мен құралдарын сұратады;
4) азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосына және Үйлестіру орталығына күн сайын ІҚО (Ж)-ның орындалу барысы туралы есеп береді.»;
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы өзгерістерге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 6-қосымшада:
«Апат кезеңі үшін Үйлестіру орталығының кезекші ауысымы іс-қимылын бақылау тізбесі» деген 3-бөлімде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«5. ІҚО (Ж) жүргізу орнында үйлестіруші (ІҚО (Ж) басшысы) тағайындау туралы мәселені азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосымен келісу.»;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«9. Оқиға куәгерлерімен байланысты ұйымдастыру үшін азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосына хабарлама мен байланыс телефонын беру.».
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 12 маусымдағы
№ 431 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
кейбiр шешімдерiне
енгізілетін өзгерiстерге
қосымша
Қазақстан Республикасының
аумағында ұшуды
іздестіру-құтқарумен қамтамасыз
етуді ұйымдастыру жөніндегі
қағидаларға
1-қосымша
Қазақстан Республикасының аумағында ұшуды іздестіру-құтқарумен қамтамасыз ету схемасы