О мерах по реализации Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налогового кодекса)
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 августа 2001 года N 67-р. Утратило силу - распоряжением Премьер-Министра РК от 30 декабря 2004 года N 383-р (R040383)
В целях реализации Кодекса Республики Казахстан Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налогового кодекса) от 12 июня 2001 года:
1. Утвердить прилагаемый Перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Кодекса Республики Казахстан Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налогового кодекса).
2. Государственным органам и организациям по согласованию с Министерством государственных доходов Республики Казахстан в соответствии с прилагаемым Перечнем:
1) разработать и внести проекты правительственных решений на рассмотрение Правительства Республики Казахстан;
2) до 1 ноября 2001 года разработать ведомственные нормативные правовые акты.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 23 августа 2001 года N 67-р
Перечень нормативных правовых актов, принятие которых
необходимо в целях реализации Кодекса Республики Казахстан
Z952235_   "О налогах и других обязательных платежах в бюджет"
(Налогового кодекса)
___________________________________________________________________________
N !  Наименование нормативного  !Дата внесения  !Государствен-!  Лицо
!      правового акта         !в Правительство!ный орган,   !ответствен-
!                             !    (для       !ответственный!ное за
!                             !постановлений) !за исполнение!исполнение
___________________________________________________________________________
1. Постановления Правительства
Республики Казахстан:
1.  1) об утверждении Правил       21 сентября      МГД        Канатов
изменения сроков исполнения      2001 года                 С.С.- вице-
налогового обязательства по                                Министр
уплате налогов под залог
имущества налогоплательщика
и гарантию банка;
2) об утверждении Правил       24 сентября
проведения специализированного   2001 года
аукциона по реализации
ограниченного в распоряжении
имущества налогоплательщика
в счет налоговой
задолженности;
3) об утверждении Правил         1 октября
освобождения от налога на        2001 года
добавленную стоимость импорта
товаров;
4) об утверждении ставок        17 октября
акцизов;                         2001 года
5) об утверждении ставок         1 октября
сбора за государственную         2001 года
регистрацию индивидуальных
предпринимателей;

"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін (Салық кодексін) іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімі 2001 жылғы 23 тамыз N 67-ө. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 2004.12.30. N 383 өкімімен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы  K010209_ Кодексін (Салық кодексін) іске асыру мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін (Салық кодексін) іске асыру мақсатында қабылдануы қажетті нормативтік құқықтық кесімдердің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігімен келісім бойынша мемлекеттік органдар мен ұйымдар қоса беріліп отырған Тізбеге сәйкес:
1) үкімет шешімдерінің жобаларын әзірлесін және Қазақстан Республикасы Үкіметінің қарауына енгізсін;
2) 2001 жылғы 1 қарашаға дейін ведомстволық нормативтік құқықтық кесімдерді әзірлесін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2001 жылғы 23 тамыздағы
N 67 өкіммен
бекітілген
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін (Салық кодексін) іске асыру мақсатында қабылдануы қажетті нормативтік құқықтық кесімдердің тізбесі
--------------------------------------------------------------------
N !Нормативтік құқықтық кесімнің! Үкіметке !Орындалуы! Орындалуы
!атауы                        !енгізілетін!үшін    ! үшін жауапты
!                             !күні       !жауапты ! адам
!                             !(қаулылар  !мемлекеттік!
!                             ! үшін)     !орган   !
--------------------------------------------------------------------1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары:
1. 1) Салық төлеуші мүлкінің      2001 жылғы    МКМ    С.С. Қанатов
кепілімен және банктің      21 қыркүйек         - вице-министр
кепілдігімен салықтарды төлеу
жөніндегі салықтық
міндеттемелерді орындау
мерзімін өзгерту ережесін
бекіту туралы;
2) Салық төлеушінің билік етуі  2001 жылғы
шектелген мүлкін салықтық       24 қыркүйек
берешек есебіне сату жөніндегі
мамандандырылған аукцион
өткізудің ережесін бекіту
туралы;
3) Тауарлардың импортын         2001 жылғы
қосылған құн салығынан          1 қазан
босатудың ережесін бекіту
туралы;
4) Акциз ставкаларын бекіту     2001 жылғы
туралы;                         17 қазан
5) Жеке кәсіпкерлерді           2001 жылғы
мемлекеттік тіркегені үшін      1 қазан
алынатын алым ставкаларын
бекіту туралы;

6) об утверждении Правил        18 октября
формирования и ведения           2001 года
Государственного реестра
налогоплательщиков Республики
Казахстан;
7) об утверждении Правил         1 октября
применения контрольно-кассовых   2001 года
машин с фискальной памятью;
8) об утверждении Правил        19 октября
маркировки марками акцизного     2001 года
сбора и учетно-контрольными
марками подакцизных товаров
(за исключением пива);
9) о внесении изменений и       20 октября
дополнений в постановление       2001 года
Правительства  P951090_   "О
порядке ввоза товаров в
качестве гуманитарной помощи"
от 7 августа 1995 года N 1090
2.  1) об утверждении предельных    3 сентября      МФ         Досаев
норм суточных, выплачиваемых     2001 года                 Е.А.- вице-
за время нахождения в                                      Министр
командировке за пределами
Республики Казахстан;
2) об утверждении предельных    3 сентября
норм представительских           2001 года
расходов;
3) об утверждении Правил        17 октября
проведения налоговой             2001 года
экспертизы контрактов на
недропользование;
4) о внесении изменений и       17 октября
дополнений в постановление       2001 года
Правительства  P001467_   "Об
утверждении Правил учета и
дальнейшего использования,
в том числе реализации,
имущества, поступившего в
собственность государства по
отдельным основаниями" от
28 сентября 2000 года N 1467
3.  об утверждении Перечня          17 октября      АЗО, МСХ  Айдарханов
услуг, оказываемых в сфере       2001 года                А.Т.-
медицинской и ветеринарной                                заместитель
деятельности, освобождаемых                               Председателя,
от налога на добавленную                                  Мусина Л.С.-
стоимость                                                 вице-Министр
4.  1) об утверждении размеров      17 октября      МЭМР      Нефедов П.П.-
роялти за пользование            2001 года                вице-Министр
недрами, отчисляемых в
республиканский бюджет
недропользователями до
заключения контрактов на
недропользование;
2) об утверждении Правил        17 октября
заключения контрактов на         2001 года
недропользование
5.  1) об утверждении перечня       3 сентября      МСХ       Мусина Л.С.-
специализированной               2001 года                вице-
сельскохозяйственной                                      Министр
техники;
2) о внесении изменений         17 октября
и дополнений в постановление     2001 года
Правительства  P991944_   "Об
утверждении нормативов
потребности в транспортных
средствах и имуществе для
плательщиков единого
земельного налога"

6) Қазақстан Республикасы       2001 жылғы
Салық төлеушілерінің            18 қазан
мемлекеттік тізілімін
қалыптастыру мен жүргізудің
ережесін бекіту туралы;
7) Қазыналық жады бар           2001 жылғы
бақылау-касса машиналарын       1 қазан
қолдану ережесін бекіту
туралы;
8) Акциздік алым                2001 жылғы
маркаларымен және акцизделген   19 қазан
тауарлардың (сырадан басқа)
есепке алу-бақылау
маркаларымен таңбалау
ережесін бекіту туралы;
9) "Ізгілік көмегі ретінде      2001 жылғы
тауарларды әкелу тәртібі        20 қазан
туралы" Үкіметтің 1995 жылғы
7 тамыздағы N 1090  P951090_
қаулысына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы.
2.  1) Қазақстан Республикасынан  2001 жылғы  ҚарМ   Е.А. Досаев -
тыс іссапарда болған уақыты     3 қыркүйек       вице-министр
үшін төленетін тәуліктіктің
шекті нормалары ережесін
бекіту туралы;
2) өкілеттік шығыстардың        2001 жылғы
шекті нормаларын бекіту         3 қыркүйек
туралы;
3) Жер қойнауын пайдалану       2001 жылғы
келісім-шарттарына салықтық     17 қазан
сараптама жүргізудің ережесін
бекіту туралы;
4) "Жекелеген негіздер бойынша  2001 жылғы
мемлекет меншігіне түскен       17 қазан
мүлікті есепке алу және одан
әрі пайдалану, соның ішінде
сату ережесін бекіту туралы"
Үкіметтің 2000 жылғы
28 қыркүйектегі N 1467  P001467_
қаулысына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы.
3.  Қосылған құн салығынан       2001 жылғы  ДСА, АШМ А.Т.Айдарханов
босатылатын медициналық және    17 қазан           - төрағаның
малдәрігерлік қызмет                                орынбасары,
саласында көрсетілетін                            Л.С. Мусина -
қызметтердің тізбесін бекіту                       вице-министр
туралы
4.  1) Жер қойнауын пайдалануға   2001 жылғы  ЭМРМ    П.П. Нефедов -
арналған келісім-шарт           17 қазан           вице-министр
жасасқанға дейін жер
қойнауын пайдаланушылардың
республикалық бюджетке
аударатын жер қойнауын
пайдаланғаны үшін төленетін
роялтидің мөлшерін бекіту
туралы;
2) Жер қойнауын пайдалануға     2001 жылғы
арналған келісім-шарттарды      17 қазан
жасасудың ережесін бекіту
туралы.
5.  1) Мамандандырылған ауыл     2001 жылғы  АШМ      Л.С. Мусина -
шаруашылығы техникасының        3 қыркүйек         вице-министр
тізбесін бекіту туралы;
2) "Бірыңғай жер салығын        2001 жылғы
төлеушілерге арналған көлік     17 қазан
құралдары мен мүлікке
қажеттілік нормативтерін
бекіту туралы" Үкіметтің

от 20 декабря 1999 года
N 1944
6.  1) об утверждении Правил        1 октября       МЮ        Донаков Т.С.-
определения стоимости           2001 года                 первый вице-
имущества физических лиц                                  Министр
для целей налогообложения;
2) об утверждении ставок        3 октября
сбора за государственную        2001 года
регистрацию юридических лиц;
3) об утверждении ставок        4 октября
сбора за государственную        2001 года
регистрацию прав на
недвижимое имущество и сделок
с ним;
4) об определении               1 октября
уполномоченного органа,         2001 года
устанавливающего стоимость,
объекта обложения налогом
на имущество Физических лиц
7.  1) об утверждении ставок        1 октября       МТК       Зверьков
сбора за государственную        2001 года                 В.П.- вице-
регистрацию радиоэлектронных                              Министр
средств и высокочастотных
устройств;
2) об утверждении ставок        5 октября
сбора за государственную        2001 года
регистрацию морских, речных
и маломерных судов;
3) об утверждении ставок        6 октября
сбора за государственную        2001 года
регистрацию гражданских
воздушных судов;
4) об утверждении ставок        7 октября
сбора за проезд                 2001 года
автотранспортных средств
по территории Республики
Казахстан;
5) об утверждении ставок        8 октября
сбора за проезд                 2001 года
автотранспортных средств
по мостам через реку Урал
в г. Уральске, реку Сырдарья
в Кызылординской области,
реку Иртыш в
г. Семипалатинске;
6) об утверждении ставок       15 октября
сбора за выдачу разрешения на   2001 года
использование радиочастотного
спектра телевизионным и
радиовещательным организациям;
7) об утверждении годовых      15 октября
ставок платы за использование   2001 года
радиочастотного спектра;
8) об утверждении ставок       15 октября
платы за пользование            2001 года
судоходными водными путями;
9) об утверждении ставок        1 октября
платы за размещение наружной    2001 года
(визуальной) рекламы в полосе
отвода автомобильных дорог
общего пользования
республиканского значения;
10) об утверждении Правил       1 октября
выдачи разрешения на            2001 года
использование радиочастотного
спектра телевизионным и
радиовещательным организациям;
11) о внесении изменений и     15 октября
дополнений в постановление      2001 года
Правительства
P980845_   "О совершенствовании
правового обеспечения дорожного
хозяйства" от 5 сентября
1998 года N 845;

1999 жылғы 20 желтоқсандағы
N 1944  P991944_ қаулысына
өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы
6.  1) Салық салу мақсаты үшін    2001 жылғы   ӘдМ    Т.С. Донақов -
жеке тұлғалардың                1 қазан           бірінші вице-
мүліктерінің құнын айқындау                         министр
ережесін бекіту туралы;
2) Заңды тұлғаларды             2001 жылғы
мемлекеттік тіркегені үшін      3 қазан
алынатын алым ставкаларын
бекіту туралы;
3) Жылжымайтын мүлікке          2001 жылғы
құқығын және олармен            4 қазан
жасалған мәмілелерді
мемлекеттік тіркегені үшін
алынатын алым ставкаларын
бекіту туралы;
4) Жеке тұлғалардың мүлік       2001 жылғы
салығына салық салу             1 қазан
объектісінің құнын
анықтайтын уәкілетті органды
айқындау туралы
7.  1) Радиоэлектрондық құралдарды  2001 жылғы ККМ   В.П. Зверьков -
және жоғары жиілікті            1 қазан          вице-министр
құрылғыларды мемлекеттік
тіркегені үшін алынатын алым
ставкаларын бекіту туралы;
2) Теңіз, өзен және шағын       2001 жылғы
кемелерді мемлекеттік           5 қазан
тіркегені үшін алынатын алым
ставкаларын бекіту туралы;
3) Азаматтық әуе кемелерін      2001 жылғы
мемлекеттік тіркегені үшін      6 қазан
алынатын алым ставкаларын
бекіту туралы;
4) Қазақстан Республикасының    2001 жылғы
аумағы бойынша автокөлiк        7 қазан
құралдарының жүргені үшін
алынатын алым ставкаларын
бекiту туралы;
5) Орал қаласындағы Жайық       2001 жылғы
өзенi, Қызылорда облысындағы    8 қазан
Сырдария өзенi, Семей
қаласындағы Ертiс өзенi арқылы
көпiрлер бойынша автокөлiк
құралдарының жүргенi үшiн
алынатын алым ставкаларын
бекiту туралы;
6) Теледидар және               2001 жылғы
радиохабарларының ұйымдарына    15 қазан
радиожиілiк спектрын пайдалануға
рұқсат бергенi үшiн алынатын
алым ставкаларын бекiту туралы;
7) Радиожиілiк спектрын         2001 жылғы
пайдаланғаны үшiн төленетiн     15 қазан
жылдық төлем ставкаларын бекіту
туралы;
8) Кеме жүретiн су жолдарын     2001 жылғы
пайдаланғаны үшiн төленетiн     15 қазан
төлем ставкаларын бекiту
туралы;
9) Республикалық маңызы бар     2001 жылғы
жалпы пайдаланылатын            1 қазан
автомобиль жолдарының бойына
орналастырылатын сыртқы (көру)
жарнамасын орналастырғаны үшiн
төленетiн төлем ставкаларын
бекіту туралы;
10) Теледидар және              2001 жылғы
радиохабарларының ұйымдарына    1 қазан
радиожиілiлiк спектрын
пайдалануға рұқсат берудің
ережесін бекіту туралы;
11) "Жол шаруашылығын құқықтық  2001 жылғы
қамтамасыз етудi жетiлдiру      15 қазан
туралы" Үкiметтің 1998 жылғы
5 қыркүйектегі N 845  P980845_
қаулысына өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу туралы;

12) о внесении изменений и     15 октября
дополнений в постановление      2001 года
Правительства  P950557_   "О
мерах по развитию и
совершенствованию организации
международных автомобильных
перевозок в Республике
Казахстан" от 26 апреля 1995
года N 557;
13) о внесении изменений и     22 октября
дополнений в постановление      2001 года
Правительства  P981397_   "О
сборах за проезд
автотранспортных средств по
территории Республики
Казахстан от 31 декабря
1998 года N 1397
8.  об утверждении Правил          12 октября       МТК, МВД  Джакупов
проезда автотранспортных        2001 года                 К.К.-первый
средств по территории                                     вице-Министр,
Республики Казахстан и выдачи                             Отто И.И.-
разрешительных документов                                 вице-Министр
9.  об утверждении ставок сбора     9 октября       МВД МСХ   Отто И.И.-
за государственную регистрацию  2001 года                 вице-Министр,
механических транспортных                                 Мусина Л.С.-
средств и прицепов                                        вице-Министр
10. 1) об утверждении ставок       3 сентября       АЗО       Айдарханов
сбора за государственную        2001 года                 А.Т.-
регистрацию лекарственных                                 заместитель
средств;                                                  Председателя
2) о внесении изменений и      3 сентября
дополнении в постановление      2001 года
Правительства  P000378_   "Об
утверждении Перечня
лекарственных средств,
протезно-ортопедических
изделий, изделий медицинского
назначения и медицинской
техники, а также материалов
и комплектующих для их
производства, освобождаемых
от налога на добавленную
стоимость"
от 10 марта 2000 года N 378
11. об утверждении ставок           1 октября       АРЕМЗКи   Сагинтаев
лицензионного сбора за право    2001 года       ПМБ,      Б.А.- первый
занятия отдельными видами                       государ-  заместитель
деятельности                                    ственные  Председателя
органы,
являющиеся
лицензиарами
12. 1) об утверждении ставок        1 октября       МПРООС   Турмагамбетов
платы за пользование водными    2001 года                М.А. - вице-
ресурсами поверхностных                                  Министр
источников;
2) об утверждении перечня      10 октября
ценных видов животных,          2001 года
являющихся объектами охоты
и рыболовства;
3) об утверждении перечня      11 октября
редких и находящихся под        2001 года
угрозой исчезновения видов
животных;
4) об утверждении ставок       9 октября
платы за пользование животным  2001 года
миром;

12) "Қазақстан Республикасында  2001 жылғы
халықаралық автомобиль          15 қазан
тасымалын дамыту мен
ұйымдастыруды жетілдiру
жөнiндегі шаралар туралы"
Үкіметтің 1995 жылғы
26 сәуiрдегi N 557  P950557_
қаулысына өзгерiстер мен
толықтырулар енгізу туралы;
13) "Қазақстан Республикасының   2001 жылғы
аумағы бойынша автокөлiк         22 қазан
құралдарының жүрiп өтуi үшiн
алынатын алымдар туралы"
Yкіметтiң 1998 жылғы
31 желтоқсандағы N 1397  P981397_
қаулысына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы  2001 жылғы  ККМ, ІІМ  Х.К. Жақыпов-
8.  Қазақстан Республикасының
аумағы бойынша көлік         12 қазан                 бірінші
құралдарының жүруінің және                          вице-министр
рұқсат ету құжаттарын берудің                       И.И. Отто -
ережесін бекіту туралы                              вице-министр
9.  Механикалық көлік құралдары  2001 жылғы  ІІМ, АШМ   И.И. Отто -
мен тіркемелерді мемлекеттік  9 қазан              вице-министр
тіркегені үшін алынатын                            Л.С. Мусина -
алым ставкаларын бекіту                            вице-министр
туралы
10. 1) дәрілiк құралдарды       2001 жылғы  ДСА       А.Т.Айдарханов
мемлекеттік тіркегені үшін   3 қыркүйек           - төрағаның
алынатын алым ставкаларын                          орынбасары
бекіту туралы;
2) қосылған құн салығынан
босатылған дәрiлiк заттардың,
протездік-ортопедиялық
бұйымдардың, медициналық
мақсаттағы бұйымдардың және
медицина техникасының,
сондай-ақ оларды өндiруге
арналған материалдар мен
жиынтықтаушылардың тiзбесiн
бекiту туралы" Үкiметтiң
2000 жылғы 10 наурыздағы
N 378  P000378_ қаулысына
өзгерістер мен толықтырулар
енгiзу туралы
11. Қызметтің жекелеген түрлерімен  2001 жылғы ТМРБК, Б.А. Сағынтаев
айналысу құқығы үшiн алынатын   1 қазан     және    - төрағаның
лицензиялық алым ставкаларын               ШБКА       бірінші
бекiту туралы                              лицен.    орынбасары
зиарлар
болып
табылатын
мемлекет.
тік
органдар
12. 1)Жер бетiндегi су көздерiнен 2001 жылғы ТОҚМ М.А.Тұрмағамбетов
су ресурстарын пайдаланғаны   1 қазан             - вице-министр
үшін төленетін төлем
ставкаларын бекіту туралы;
2) Аңшылық және балық аулау      2001 жылғы
объектілерi болып табылатын      10 қазан
жануарлардың бағалы түрлерiнің
тiзбесiн бекiту туралы;
3) Сирек кездесетін және жойылу  2001 жылғы
қаупi төнген жануарлар           11 қазан
түрлерiнің тiзбесiн бекiту
туралы;
4) Жануарлар дүниесiн            2001 жылғы
пайдаланғаны үшiн төленетiн      9 қазан
төлем ставкаларын бекіту туралы;

5) об утверждении правил       10 октября
исчисления и сроков внесения    2001 года
в бюджет платы за лесные
пользования;
6) об утверждении ставок       15 октября
платы за использование особо    2001 года
охраняемых природных
территорий республиканского
значения;
7) о внесении изменений и      22 октября
дополнений в постановление      2001 года
Правительства  P931021_   "Об
утверждении Правил
сенокошения и пастьбы
скота на территории лесного
фонда Республики Казахстан"
от 14 октября 1993 года
N 1021;
8) о внесении изменений и      23 октября
дополнений в постановление      2001 года
Правительства  P931235_   "Об
утверждении Порядка
пользования участками
лесного фонда Республики
Казахстан в научно-
исследовательских целях" от
9 декабря 1993 года N 1235;
9) о внесении изменений и      24 октября
дополнений в постановление      2001 года
Правительства  P940274_   "Об
утверждении Положения о
порядке пользования участками
лесного фонда в культурно-
оздоровительных
(рекреационных) целях" от
16 марта 1994 года N 274;
10) о внесении изменений и     1 октября
дополнений в постановление     2001 года
Правительства  P950752_   "Об
утверждении Правил отпуска
древесины на корню в лесах
Республики Казахстан" от
29 мая 1995 года N 752
13. об утверждении базовых         2 октября        МИД       Куанышев
минимальных и максимальных     2001 года                  Д.У. - вице-
размеров ставок консульских                               Министр
сборов
14. об утверждении перечня         1 октября        МЭТ, МИД  Оразбаков
зарубежных неправительственных 2001 года                  Г.И. - вице-
общественных организаций и                                Министр,
фондов, предоставляющих гранты                            Куанышев
Д.У. - вице-
Министр
15. 1) о внесении изменений и      15 октября       МТСЗ      Бахмутова
дополнений в постановление      2001 года                 Е.Л. - вице-
Правительства  P990245_   "Об                                Министр
утверждении Правил удержания
перечисления обязательных
пенсионных взносов
в накопительные пенсионные
фонды" от 15 марта 1999 года
N 245;
2) об утверждении размеров     3 октября
выплат в случаях, когда        2001 года
постоянная работа протекает
в пути или имеет разъездной
характер, либо в связи со
служебными поездками в пределах
обслуживаемых участков, которые
не облагаются индивидуальным
подоходным налогом;
3) об утверждении размеров     4 октября
полевых довольствий            2001 года
работников, занятых на
геолого-разведочных,
топографо-геодезических и
изыскательских работах в
полевых условиях, которые
не облагаются индивидуальным
подоходным налогом

5) Орманды пайдаланғаны үшiн     2001 жылғы
төленетін төлемдерді есептеу мен 10 қазан
бюджетке енгізу мерзімдерінің
ережесін бекіту туралы;
6) Республикалық маңызы бар      2001 жылғы
ерекше қорғалатын табиғи         15 қазан
аумақтарды пайдаланғаны үшін
төленетін төлем ставкаларын
бекіту туралы;
7) "Қазақстан Республикасының    2001 жылғы
орман қоры аумағында шөп шабу    22 қазан
мен мал жаюдың Ережесін бекіту
туралы" Үкіметтің 1993 жылғы
14 қазандағы N 1021  P931021_
қаулысына өзгерiстер мен
толықтырулар енгізу туралы;
8) "Қазақстан Республикасының    2001 жылғы
Орман қоры учаскелерін ғылыми-   23 қазан
зерттеу мақсаттарында пайдалану
тәртiбiн бекiту туралы"
Yкiметтiң 1993 жылғы 9
желтоқсандағы N 1235  P931235_
қаулысына өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу туралы;
9) "Орман қоры учаскелерін       2001 жылғы
мәдени-сауықтыру (қалпына        24 қазан
келтіру) мақсаттарында пайдалану
тәртiбi туралы ережені бекiту
туралы" Үкiметтiң 1994 жылғы
16 наурыздағы N 274  P940274_
қаулысына өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу туралы;
10) "Қазақстан Республикасының   2001 жылғы
ормандарында өсiп тұрған сүректi 1 қазан
босату ережелерiн бекiту туралы"
Үкiметтiң 1995 жылғы 29
мамырдағы N 752  P950752_ қаулысына
өзгерiстер мен толықтырулар
енгізу туралы.
13. 1) Консулдық алым           2001 жылғы   СІМ      Д.О. Қуанышев-
ставкаларының базалық ең    2 қазан               вице-министр
төмен және ең жоғары мөлшер-
лерін бекіту туралы
14. Гранттарды беретiн шетелдiк  2001 жылғы   ЭСМ,  Ғ.У. Оразбақов-
үкіметтік емес қоғамдық      1 қазан      СІМ   вице-министр,
ұйымдар мен қорлардың                           Д.О. Қуанышев -
тiзбесiн бекiту туралы                          вице-министр
15. 1) "Міндетті зейнетақы     2001 жылғы   ЕХҚМ     Е.Л. Бахмутова-
жарналарын ұстап қалудың   15 қазан              вице-министр
және жинақтаушы зейнетақы
қорларына аударудың ережесiн
бекiту туралы" Yкiметтiң 1999
жылғы 15 наурыздағы N 245
қаулысына өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу туралы;
2) тұрақты жұмысы жолда немесе    2001 жылғы
жол жүру сипатында өтетiн болмаса 3 қазан
жеке табыс салығы салынбайтын
учаскелерге қызмет көрсетiлетiн
шектердегі қызметтiк сапарларға
байланысты жағдайлардағы төлем
мөлшерлерін бекіту туралы;
3) жеке табыс салығы салынбайтын  2001 жылғы
дала жағдайындағы геологиялық     4 қазан
барлау, топографиялық-геодезиялық
және iздестiру жұмыстарындағы
қызметкерлердiң дала жабдықталымы
мөлшерлерiн бекіту туралы

16. о признании утратившим силу    5 октября        МО        Ертлесова
постановления Правительства    2001 года                  Ж.Д. - вице
P001810_   "Об утверждении                                  Министр
размеров единовременных сборов
за выдачу разрешений в сфере
оборота оружия" от 5 декабря
2000 года N 1810
17. 1) о внесении изменений и      6 октября        АЗР       Сизов А.П.-
дополнений в постановление     2001 года                  первый
Правительства  P960576_   "Об                                заместитель
утверждении ставок платы за                               Председателя
землю, продаваемую в частную
собственность или
предоставляемую в
землепользование государством"
от 8 мая 1996 года N 576;
2) о внесении изменений и      7 октября
дополнений в постановление     2001 года
Правительства  P961203_   "Об
утверждении порядка
определения оценочной
стоимости земельных участков,
продаваемых в частную
собственность или
предоставляемых
в землепользование государством"
от 1 октября 1996 года N 1203;
3) о внесении изменений и      13 октября
дополнений в постановление     2001 года
Правительства  P961495_   "Об
утверждении форм Типовых
договоров во временном
землепользовании" от 6 декабря
1996 года N 1495
18. о признании утратившим силу    14 октября       НБ (по    Таджияков
постановления Правительства    2001 года        согласо-  Б.Ш.-
P990358_   "Об утверждении                        ванию)    заместитель
Правил о порядке уплаты и                                 Председателя
ставке сбора на покупку
физическими лицами наличной
иностранной валюты"
от 2.04.1999г. N 358
2. Ведомственные нормативные правовые акты:
19. 1) об утверждении форм бланков                  МФ        Досаев Е.А. -
строгой отчетности порядка                                вице-Министр
зачисления в бюджет сумм
некоторых обязательных платежей
в бюджет внесенных наличными
деньгами;
2) об утверждении порядка
зачисления на специальный
(транзитный) банковский
счет дипломатического
представительства или
консульского учреждения
консульских сборов, уплаченных
за рубежом наличными деньгами;
3) об утверждении форм
квитанций, билетов, талонов
знаков почтовой оплаты или
других приравненных чекам
документов строгой отчетности,
выдаваемых населению;
4) об утверждении порядка
осуществления налогоплательщиком
уплаты корпоративного
подоходного и социального
налогов за свои структурные
подразделения;
5) об утверждении Инструкции
о порядке учета и дальнейшего
использования, в том числе
реализации, имущества,
обращенного в собственность
государства по отдельным
основаниям;

16. "Қару айналымы саласында      2001 жылғы  ҚорМ  Ж.Д. Ертілесова
рұқсаттар беру үшін біржолғы  5 қазан            - вице-министр
алымдардың мөлшерін бекіту
туралы" Yкiметтiң 2000 жылғы
5 желтоқсандағы N 1810
қаулысының күшi жойылды деп
тану туралы
17. 1) "Мемлекеттің жеке меншікке  2001 жылғы  ЖРА      А.П. Сизов -
сататын немесе жер пайдалануға    6 қазан           төрағаның
беретiн жерлерi үшiн төлем                           бірінші
ставкаларын бекіту туралы"                          орынбасары
Yкiметтiң 1996 жылғы 8 мамырдағы
N 576  P960576_ қаулысына
өзгерiстер мен толықтырулар
енгiзу туралы;
2) "Мемлекеттiң жеке меншікке     2001 жылғы
сататын немесе жер пайдалануға    7 қазан
беретін жер учаскелерінің бағалық
құнын белгiлеу тәртiбiн бекіту
туралы" Yкіметтiң 1996 жылғы
1 қазандағы N 1203  P961203_
қаулысына өзгерiстер мен
толықтырулар енгізу туралы;
3) "Уақытша жер пайдалану         2001 жылғы
туралы үлгiлiк шарттардың         13 қазан
нысандарын бекiту туралы"
Yкіметтiң 1996 жылғы
6 желтоқсандағы N 1495  P961495_
қаулысына өзгерiстер мен
толықтырулар енгізу туралы
18. "Жеке тұлғалардың қолма-қол   2001 жылғы  ҰБ    Б.Ш. Тәжияқов -
шетел валютасын сатып алғаны   14 қазан (келісім  төрағаның
үшiн алынатын алымның ставкасы           бойынша) орынбасары
және оны төлеудiң тәртiбi
туралы ережені бекіту туралы"
Үкіметтің 1999 жылғы 2
сәуiрдегі N 358  P990358_
қаулысының күшi жойылды
деп тану туралы
2. Ведомстволық нормативтiк құқықтық кесiмдер
19. 1) Қатаң есеп бланкасы                    ҚарМ     Е.А. Досаев -
нысандарын және қолма-қол                         вице-министр
ақшамен бюджетке енгізілген
кейбір міндетті төлемдер
сомаларын бюджетке есептеу
тәртiбiн бекiту туралы;
2) Шетелде қолма-қол ақшамен
төленген дипломатиялық
өкілдіктің немесе консулдық
мекемелердің консулдық
алымдарын арнайы (транзиттiк)
банк шотына есептеу тәртiбiн
бекiту туралы;
3) түбiртектердiң, билеттердiң,
талондардың, пошта төлемiнiң
белгiлерінiң немесе халыққа
берiлетiн қатаң есептегілерге
теңестiрілген басқа да
құжаттардың нысандарын бекіту
туралы;
4) салық төлеушілердің
өздерінің құрылымдық
бөлімшелері үшін корпоративті
табыс және әлеуметтік салық
төлеуін жүзеге асыру тәртібін
бекіту туралы;
5) Есепке алу және одан әрі
пайдалану, оның ішінде жекелеген
негiздер бойынша мемлекет
меншiгіне айналдырылған мүлiктi
сату тәртiбi туралы нұсқаулықты
бекіту туралы;

6) о внесении изменений и
дополнений в приказ Министра
финансов Республики Казахстан
V990771_   "Об утверждении Правил
о порядке формирования,
использования и учета средств,
получаемых от реализации
платных услуг, от спонсорской
и благотворительной помощи,
депозитных сумм и страховых
возмещений государственных
учреждений" от 3 мая 1999 года
N 177;
7) о признании утратившей
силу Инструкции Министерства
финансов Республики Казахстан
"О порядке выпуска и
регистрации ценных бумаг
акционерных обществ и
инвестиционных фондов в
Республике Казахстан",
утвержденной постановлением
Коллегии Министерства финансов
от 13 августа 1993 года N 21
20. о признании утратившим силу                     МЮ        Донаков Т.С.-
приказа Председателя Комитета                             первый вице-
регистрационной службы                                    Министр
Министерства юстиции Республики
Казахстан от 15 сентября 1999
года N 198/1, зарегистрированного
в Министерстве юстиции
Республики Казахстан 7 октября
1999 г. N 927  V990927_
21. 1) об утверждении формы                         МТК       Джакупов
извещений на уплату платы за                              К.К. - первый
использование радиочастотного                             вице-Министр
спектра;
2) о внесении изменений и
дополнений в Правила
регистрации речных судов в
Республике Казахстан,
утвержденные приказом Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан от 27
марта 1995 года N 68  V950568_   ;
3) о внесении изменений и
дополнений в Правила
регистрации судов в морских
торговых портах,
утвержденные приказом Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан от
2 февраля 1998 года N 19
V940561_   ;
4) о внесении изменений и
дополнений в Правила регистрации,
учета и технического надзора за
маломерными судами, базами
(сооружениями) для их стоянок
и аттестации судоводителей на
право управления маломерными
судами, утвержденные приказом
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан от 10 августа 1998
года N 172  V980593_
22. о внесении изменений и                          МВД       Отто И.И.-
дополнений в Правила                                      вице-Министр
государственной регистрации
транспортных средств и
прицепов к ним в Республике
Казахстан, утвержденные
приказом Министра
внутренних дел Республики
Казахстан от 12 октября
1998 года N 343  V980690_
23. о внесении изменений и                          АЗО       Айдарханов
дополнений в Правила                                      А.Т.-
государственной регистрации                               заместитель
лекарственных, лечебно-                                   Председателя
диагностических, косметических
средств, изделий медицинского
назначения, медицинской техники
и продуктов лечебно-
профилактического питания,
утвержденные приказом Министра
здравоохранения, образования и
спорта Республики Казахстан
от 30 апреля 1999 года N 226
V990759_

6) "Мемлекеттік мекемелердің
ақылы қызмет көрсетулерін іске
асырудан, демеушілік және
қайырымдылық көмектен,
депозиттік сомалардан және
сақтандыру өтеулерінен алатын
қаражатты қалыптастыру,
пайдалану және есепке алу
тәртібі туралы ережені бекіту
туралы" Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің 1999 жылғы
3 мамырдағы N 177  V990771_ бұйрығына
өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы;
7) Қаржы министрлiгiнiң 1993
жылғы 13 тамыздағы алқа
қаулысымен бекiтiлген "Қазақстан
Республикасында акционерлiк
қоғамдар мен инвестициялық
қорлардың бағалы қағаздарын
шығару және тiркеу тәртiбi
туралы" Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің N 21
нұсқаулығының күшi жойылды деп
тану туралы
20. Қазақстан Республикасының               ӘдМ       Т.С. Донақов -
Әдiлет министрлiгiнде N 198/1                        бірінші
1999 жылғы 7 қазанда тiркелген                     вице-министр
Қазақстан Республикасының Әдiлет
министрлігінің Тіркеу қызметі
комитетi төрағасының 1999 жылғы
15 қыркүйектегі N 927  V990927_
бұйрығының күшi жойылды деп тану
туралы
21. 1) радиожиiлiлік спектрын              ККМ       Х.К. Жақыпов -
пайдаланғаны үшiн төлем төлейтiнiн                 бірінші
хабарлау нысандарын бекiту туралы;                вице-министр
2) Қазақстан Республикасы Көлiк
және коммуникациялар министрлiгiнiң
1995 жылғы 27 наурыздағы N 68  V950568_
бұйрығымен бекiтiлген Қазақстан
Республикасындағы Өзен кемелерiн
тiркеу ережесiне өзгерiстер мен
толықтырулар енгізу туралы;
3) Қазақстан Республикасы Көлiк
және коммуникациялар министрлiгiнiң
1998 жылғы 2 ақпандағы N 19  V940561_
бұйрығымен бекiтiлген Кемелердi
теңiз сауда порттарында тiркеу
ережесiне өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу туралы;
4) Қазақстан Республикасы Көлiк
және коммуникациялар министрiнiң
1998 жылғы 10 тамыздағы N 172  V980593_
бұйрығымен бекiтiлген Шағын
кемелердi, олардың тұрақтары
үшiн базаларды (құрылыстарды)
тiркеу, есепке алу және техникалық
қадағалау мен кеме жүргiзушiлерiн
шағын кемелерді басқару құқығына
аттестациялау ережесіне өзгерістер
мен толықтырулар енгізу туралы.
22. Қазақстан Республикасы Ішкі істер         ІІМ      И.И. Отто -
министрінің 1998 жылғы 12                          вице-министр
қазандағы N 343  V980690_ бұйрығымен
бекiтiлген Қазақстан
Республикасында Көлiк құралдары
мен олардың тіркемелерін
мемлекеттік тіркеу ережесіне
өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы;
23. Қазақстан Республикасының Денсаулық     ДСА      А.Т. Айдарханов
сақтау, бiлiм беру және спорт                    - төрағаның
министрлiгінiң 1999 жылғы 30                      орынбасары
сәуiрдегі N 226  V990759_ бұйрығымен
бекiтiлген Дәрiлiк, емдеу-
диагностикалық, косметикалық
құралдарын, медициналық мақсаттағы
бұйымдарды, медициналық техниканы
және емдеу-профилактикалық
тамақтандыру азық-түлiк өнiмдерiн
мемлекеттiк тiркеу ережесiне
өзгерiстер мен толықтырулар
енгiзу туралы;

24. о внесении изменений и                          МСХ       Мусина Л.С.-
дополнений в Правила                                      вице-Министр
регистрации тракторов,
самоходных шасси, тракторных
прицепов, самоходных
сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-
строительных машин и выдачи
на них номерных знаков,
технических паспортов и
технических талонов,
утвержденные приказом
Министра сельского
хозяйства Республики
Казахстан от 29 октября
1993 года
25. 1) об утверждении порядка                       НБ (по    Таджияков
отнесения активов и условных                    согласо-  Б.Ш.-
обязательств к категории                        ванию)    заместитель
сомнительных и безнадежных;                               Председателя
2) об утверждении пределов
страховых премий, подлежащих
уплате (уплаченных)
страхователем по договорам
страхования, по классам
страхования
__________________________________________________________________________

24. Қазақстан Республикасы Ауыл              АШМ      Л.С. Мусина -
шаруашылығы министрiнiң 1993                      вице-министр
жылғы 29 қазандағы бұйрығымен
бекiтiлген Тракторларды,
өздiгiнен жүретiн шассилердi,
трактор тiркемелерiн,
өздігінен жүретiн ауыл
шаруашылығы, мелиоративтiк
және жол-құрылыс машиналарын
тiркеу және оларға нөмiр
белгілерiн, техникалық талондар
беру ережесіне өзгерістер
мен толықтырулар енгізу туралы.
25. 1) активтер мен шартты                 ҰБ        Б.Ш. Тәжияқов -
мiндеттемелердi күмәндi және               (келісім төрағаның
үмiтсiз санаттарға жатқызу                  бойынша) орынбасары
тәртiбiн бекiту туралы;
2) сақтандыру шарттары бойынша,
сақтандыру сыныптары бойынша
сақтандырушыға төленуге
(төленген) тиiстi сақтандыру
сыйақыларының шектерiн бекіту
туралы.
--------------------------------------------------------------------