О создании Комиссии по вопросам официальной помощи развитию Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 8 декабря 2015 года № 127-р. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 26 января 2018 года № 8-р
Сноска. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра РК от 26.01.2018 № 8-р.
В целях выработки предложений по вопросам официальной помощи развитию Республики Казахстан:
1. Создать Комиссию по вопросам официальной помощи развитию Республики Казахстан (далее - Комиссия) в составе согласно приложению к настоящему распоряжению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Комиссии.
Премьер-Mинистр К. Масимов
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 8 декабря 2015 года № 127-р
Положение
о Комиссии по вопросам официальной помощи развитию Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Комиссия по вопросам официальной помощи развитию Республики Казахстан (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. Целью деятельности Комиссии является выработка предложений по вопросам официальной помощи развитию Республики Казахстан.
3. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законодательными актами Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
4. Рабочим органом Комиссии является Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
5. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в полугодие.
2. Задачи Комиссии
6. Задачей Комиссии является выработка предложений по вопросам:
1) межведомственного взаимодействия по реализации официальной помощи развитию Республики Казахстан;
2) создания, реорганизации и ликвидации национального оператора в сфере официальной помощи развитию Республики Казахстан;
3) основных направлений государственной политики в сфере официальной помощи развитию Республики Казахстан;
4) финансирования проектов в сфере официальной помощи развитию Республики Казахстан;
5) мониторинга и оценки проектов в сфере официальной помощи развитию Республики Казахстан;
6) совершенствования законодательства Республики Казахстан, регулирующего вопросы официальной помощи развитию Республики Казахстан.
3. Организация и порядок деятельности Комиссии
7. Организация и порядок деятельности Комиссии осуществляются в соответствии с Инструкцией о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 8 декабря 2015 года № 127-р
Состав
Комиссии по вопросам официальной помощи развитию Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының дамуға ресми көмегі мәселелері жөнінде комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2015 жылғы 8 желтоқсандағы № 127-ө өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 26 қаңтардағы № 8-ө өкімімен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 26.01.2018 № 8-ө өкімімен.
Қазақстан Республикасының дамуға ресми көмегі мәселелері жөнінде ұсыныстар әзірлеу мақсатында:
1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес құрамда Қазақстан Республикасының дамуға ресми көмегі мәселелері жөніндегі комиссия (бұдан әрі – Комиссия) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Комиссия туралы ереже бекітілсін.
Премьер-Министр К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2015 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 127-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасының дамуға ресми көмегі мәселелері жөніндегі комиссия туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының дамуға ресми көмегі мәселелері жөніндегі комиссия (бұдан әрі – Комиссия) Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультациялық-кеңесші орган болып табылады.
2. Қазақстан Республикасының дамуға ресми көмегі мәселелері жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу Комиссия қызметінің мақсаты болып табылады.
3. Комиссия өзінің қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерін, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
4. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
5. Комиссия отырысы қажеттілігіне қарай, бірақ жарты жылда кемінде бір рет өткізіледі.
2. Комиссияның міндеттері
6. Комиссияның міндеттері мынадай мәселелер бойынша ұсыныстар әзірлеу болып табылады:
1) Қазақстан Республикасының дамуға ресми көмегін іске асыру жөніндегі ведомствоаралық өзара іс-қимыл;
2) Қазақстан Республикасының дамуға ресми көмегі саласында ұлттық операторды құру, қайта ұйымдастыру және тарату;
3) Қазақстан Республикасының дамуға ресми көмегі саласында мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттары;
4) Қазақстан Республикасының дамуға ресми көмегі саласындағы жобаларды қаржыландыру;
5) Қазақстан Республикасының дамуға ресми көмегі саласындағы жобаларға мониторинг жүргізу және бағалау;
6) Қазақстан Республикасының дамуға ресми көмегі мәселелерін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасын жетілдіру.
3. Комиссияның қызметін ұйымдастыру және оның тәртібі
7. Комиссияның қызметін ұйымдастыру және оның тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы консультативтік-кеңесші органдарды және жұмыс топтарын құру, оның қызметі, сондай-ақ таратылу тәртібі туралы нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2015 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 127-ө өкіміне
қосымша
Қазақстан Республикасының дамуға ресми көмегі мәселелері жөніндегі комиссияның құрамы

Сноска. Состав с изменением, внесенным распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 15.04.2016 № 23-р.
Министр иностранных дел Республики Казахстан, председатель
первый заместитель Министра иностранных дел Республики Казахстан, заместитель председателя
директор Департамента внешнеэкономической политики Министерства иностранных дел Республики Казахстан, секретарь
заместитель Министра внутренних дел Республики Казахстан
заместитель Министра юстиции Республики Казахстан
вице-министр здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
вице-министр культуры и спорта Республики Казахстан
вице-министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан
вице-министр образования и науки Республики Казахстан
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан
вице-министр финансов Республики Казахстан
вице-министр сельского хозяйства Республики Казахстан
вице-министр энергетики Республики Казахстан
вице-министр по делам государственной службы Республики Казахстан
заместитель Директора пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию)
заместитель Директора Службы внешней разведки Республики Казахстан "Сырбар" (по согласованию)
директор Департамента международных отношений и связей с общественностью Национального Банка Республики Казахстан (по согласованию)

Ескерту. Құрамға өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің 15.04.2016 № 23-ө өкімімен.
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі, төраға
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бірінші орынбасары, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Сыртқы экономикалық саясат департаментінің директоры, хатшы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министрі
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министрі
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі
Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министрі
Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министрі
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері вице-министрі
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі директорының орынбасары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы "Сырбар" сыртқы барлау қызметі директорының орынбасары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Халықаралық қатынастар мен жұртшылықпен байланыс департаментінің директоры (келісім бойынша)