О создании Совета по повышению конкурентоспособности и оптимизации высших учебных заведений Республики Казахстан и признании утратившим силу распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 октября 2019 года № 199-р "О создании Комиссии по вопросам оптимизации высших учебных заведений Республики Казахстан"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 9 июля 2020 года № 93-р. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2022 года № 268.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.04.2022 № 268.
В соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 19 Конституционного закона Республики Казахстан от 18 декабря 1995 года "О Правительстве Республики Казахстан":
1. Образовать Совет по повышению конкурентоспособности и оптимизации высших учебных заведений Республики Казахстан (далее - Совет) в составе согласно приложению к настоящему распоряжению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Совете.
3. Признать утратившим силу распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 октября 2019 года № 199-р "О создании Комиссии по вопросам оптимизации высших учебных заведений Республики Казахстан".
Премьер-Министр А. Мамин
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 9 июля 2020 года № 93-р
Состав Совета по повышению конкурентоспособности и оптимизации высших учебных заведений Республики Казахстан
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, председатель;
Министр образования и науки Республики Казахстан, заместитель председателя;
директор Департамента высшего и послевузовского образования Министерства образования и науки Республики Казахстан, секретарь;
вице-министр образования и науки Республики Казахстан;
депутат Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию);
депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию);
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан;
вице-министр финансов Республики Казахстан;
вице-министр юстиции Республики Казахстан;
вице-министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
первый заместитель председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции;
президент Национальной академии наук Республики Казахстан (по согласованию);
председатель Республиканского координационного совета социального проекта "Серпін - 2050" (по согласованию);
заместитель председателя правления Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию);
президент ассоциации высших учебных заведений Республики Казахстан (по согласованию);
декан Высшей школы образования автономной организации образования "Назарбаев Университет" (по согласованию);
представитель автономной организации образования "Назарбаев Университет", зарубежный эксперт (по согласованию);
председатель Казахстанского отраслевого профессионального союза работников образования и науки (по согласованию);
президент акционерного общества "Центр развития трудовых ресурсов" (по согласованию);
руководитель образовательных проектов BTS Digital (по согласованию);
директор Центра прикладных исследований "Талап" (по согласованию);
генеральный директор Национального центра биотехнологий (по согласованию);
президент объединения юридических лиц "Гражданский Альянс Казахстана" (по согласованию);
директор Центра EDCRUNCH UNIVERSITY НИТУ "МИСиС" (по согласованию);
директор Казахстанского института стратегических исследований при Президенте Республики Казахстан (по согласованию).
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 9 июля 2020 года № 93-р
Положение
о Совете по повышению конкурентоспособности и оптимизации высших учебных заведений Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарының бәсекеге қабілеттілігін арттыру және оңтайландыру жөнінде кеңес құру және "Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарын оңтайландыру мәселелері бойынша комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 29 қазандағы № 199-ө өкімінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 9 шілдедегі № 93-ө өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 29 сәуірдегі № 268 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.04.2022 № 268 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" 1995 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 19-бабы 1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес:
1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес құрамда Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарының бәсекеге қабілеттілігін арттыру және оңтайландыру жөніндегі кеңес (бұдан әрі - Кеңес) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Кеңес туралы ереже бекітілсін.
3. "Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарын оңтайландыру мәселелері бойынша комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 29 қазандағы № 199-ө өкімінің күші жойылды деп танылсын.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2020 жылғы 9 шілдедегі
№ 93-ө өкіміне
қосымша
Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарының бәсекеге қабілеттілігін арттыру және оңтайландыру жөніндегі кеңестің құрамы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төраға;
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрі, төрағаның орынбасары;
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаментінің директоры, хатшы;
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі;
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаты
(келісу бойынша);
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты
(келісу бойынша);
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі;
Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі;
Қазақстан Республикасының Әділет вице-министрі;
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі;
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының бірінші орынбасары
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының президенті (келісу бойынша)
"Серпін - 2050" әлеуметтік жобасының республикалық үйлестіру кеңесінің төрағасы (келісу бойынша);
"Атамекен" Қазақстан Республикасы ұлттық кәсіпкерлер палатасы төрағасының орынбасары (келісу бойынша);
Қазақстан Республикасы жоғары оқу орындары қауымдастығының президенті (келісу бойынша);
"Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының Жоғары білім беру мектебінің деканы (келісу бойынша);
"Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының өкілі, шетелдік сарапшы (келісу бойынша);
Қазақстандық салалық білім және ғылым қызметкерлерінің кәсіптік одағының торағасы (келісу бойынша);
"Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамының президенті (келісу бойынша);
BTS Digital білім беру жобаларының жетекшісі (келісу бойынша);
"Талап" қолданбалы зерттеулер орталығының директоры (келісу бойынша);
Ұлттық биотехнология орталығының бас директоры (келісу бойынша);
"Қазақстанның Азаматтық Альянсы" заңды тұлғалар бірлестігінің президенті (келісу бойынша);
"МИСиС" NUST EDCRUNCH UNIVERSITI орталығының директоры (келісу бойынша);
Қазақстан Республикасы Президенті жанындағы Қазақстан стратегиялық зерттеулер институтының директоры (келісу бойынша).
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2020 жылғы 9 шілдедегі
№ 93-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарының бәсекеге қабілеттілігін арттыру және оңтайландыру жөніндегі кеңес туралы ереже

1. Общие положения
1. Совет по повышению конкурентоспособности и оптимизации высших учебных заведений Республики Казахстан (далее - Совет) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан, осуществляющим выработку предложений и рекомендаций по повышению конкурентоспособности высших учебных заведений Республики Казахстан.
2. Совет в своей деятельности руководствуется Конституцией, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Рабочим органом Совета является Министерство образования и науки Республики Казахстан.
4. Заседания Совета проводятся по мере необходимости.
2. Задачи Совета
5. Совет осуществляет следующие задачи:
1) выработка предложений по повышению конкурентоспособности высших учебных заведений Республики Казахстан;
2) выработка предложений по оптимизации высших учебных заведений Республики Казахстан.
3. Организация деятельности Совета
6. Организация и порядок деятельности Совета осуществляется в соответствии с Инструкцией о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.

1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарының бәсекеге қабілеттілігін арттыру және оңтайландыру жөніндегі кеңес (бұдан әрі - Кеңес) жоғары оқу орындарының бәсекеге қабілеттілігін арттыру жөнінде ұсыныстар мен ұсынымдар әзірлеуді жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультациялық-кеңесші орган болып табылады.
2. Кеңес өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін және өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі кеңестің жұмыс органы болып табылады.
4. Кеңестің отырыстары қажеттілігіне қарай өткізіледі.
2. Кеңестің міндеттері
5. Кеңес мынадай міндеттерді жүзеге асырады:
1) Қазақстан Республикасы жоғары оқу орындарының бәсекеге қабілеттілігін арттыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу;
2) Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарын оңтайландыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу.
3. Кеңестің қызметін ұйымдастыру
6. Кеңестің қызметін ұйымдастыру және оның тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультациялық-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.