Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесінің кейбір мәселелері
Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 2 мамырдағы № 316 Жарлығы.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Үкіметінің қарамағына беру жолымен қайта құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігін "Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі - мекеме) қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті орган етіп айқындасын;
2) осы Жарлықты іске асыруға бағытталған заңнамалық актілерге өзгерістер енгізу жөнінде шаралар қабылдасын;
3) осы Жарлықтан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
4. Осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарының күші жойылды деп танылсын.
5. Осы Жарлық, мекеме заңнамада белгіленген тәртіппен қайта тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізілетін осы Жарлықтың 3 және 4-тармақтарын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасның
Президенті
Қ.Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2020 жылғы 2 мамырдағы
№ 316 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер
1. "Мемлекеттік билік органдары жүйесіндегі кадр саясатының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 наурыздағы № 828 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 17, 212-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси қызметшілер лауазымдарының және Қазақстан Республикасының Президенті тағайындайтын немесе оның келісуімен тағайындалатын, оның ұсынуы бойынша сайланатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің келісімі бойынша тағайындалатын өзге де лауазымды адамдардың тізбесінде:
мына:
"
"Қоғамдық келісім" республикалык мемлекеттік мекемесінің директоры
Президент
Қазақстан халқы Ассамблеясы төрағасының орынбасары, Әкімшіліктің Қазақстан халқы Ассамблеясы хатшылығының меңгерушісі
Әкімшілік Басшысы
"
деген жол алып тасталсын.
2. "Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 70-71, 520-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімінде:
"1. Мемлекеттік саяси лауазымдар" деген тарауда:
"Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесінің директоры" деген жол алып тасталсын.

Некоторые вопросы республиканского государственного учреждения "Қоғамдық келісім" при Президенте Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 2 мая 2020 года № 316
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Преобразовать республиканское государственное учреждение "Қоғамдық келісім" при Президенте Республики Казахстан путем передачи в ведение Правительства Республики Казахстан.
2. Правительству Республики Казахстан:
1) определить уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении республиканского государственного учреждения "Қоғамдық келісім" (далее - учреждение) Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан;
2) принять меры по внесению изменений в законодательные акты, направленные на реализацию настоящего Указа;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего Указа.
3. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан.
4. Признать утратившими силу некоторые указы Президента Республики Казахстан согласно приложению к настоящему Указу.
5. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания, за исключением пунктов 3 и 4 настоящего Указа, которые вводятся в действие со дня перерегистрации учреждения в установленном законодательством порядке.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 2 мая 2020 года № 316
Изменения, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан
1. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года № 828 "О некоторых вопросах кадровой политики в системе органов государственной власти" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 17, ст. 212):
в Перечне должностей политических государственных служащих и иных должностных лиц, назначаемых Президентом Республики Казахстан или по согласованию с ним, избираемых по его представлению, а также назначаемых по согласованию с Администрацией Президента Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строку:
"
Директор республиканского государственного учреждения "Қоғамдық келісім"
Президентом
заместителем Председателя Ассамблеи народа Казахстана, заведующим Секретариатом Ассамблеи народа Казахстана Администрации
Руководителем Администрации
"
исключить.
2. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150 "Об утверждении Реестра должностей политических и административных государственных служащих" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 70-71, ст. 520):
в Реестре должностей политических и административных государственных служащих, утвержденном вышеназванным Указом:
в главе "1. Политические государственные должности":
строку "Директор республиканского государственного учреждения "Қоғамдық келісім" исключить.

3. "Мемлекеттік саяси қызметшілердің жұмысын бағалауды жүргізетін уәкілетті адамдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 4 шілдедегі № 295 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2016 ж., № 39, 230-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси қызметшілердің жұмысын бағалауды жүргізетін уәкілетті адамдардың тізбесінде:
мына:
"
Қазақстан Республикасы Президенті Архивінің директоры
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президенті - Елбасы кітаиханасының директоры
"Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесінің директоры
Қазақстан Республикасының ІІрезиденті жанындағы "Орталық коммуникациялар қызметі" республикалық мемлекеттік мекемесінің директоры
Қазақстан Республикасының Президенті не оның тапсырмасы бойынша Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қазақстан Республикасы Президенті Архивінің директоры
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президенті - Елбасы кітапханасының директоры
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Орталық коммуникациялар қызметі" республикалық мемлекеттік мекемесінің директоры
Қазақстан Республикасының Президенті не оның тапсырмасы бойынша Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы
".
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2020 жылғы 2 мамырдағы
№ 316 Жарлығына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы Президентінің күші жойылған кейбір жарлықтарының тізбесі
1. 1-тармақты қоспағанда, "Қазақстан Республикасының Президенті жанынан "Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесін құру және Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 17 маусымдағы № 837 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 38-39, 368-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 22 шілдедегі № 76 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 6-тармағы.
3. "Қазақстан Республикасының астанасы - Астана қаласын Қазақстан Республикасының астанасы - Нұр-Сұлтан қаласы деп қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 23 наурыздағы № 6 Жарлығын іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 10 қыркүйектегі № 151 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістердің 19-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2019 ж., № 5-6, 58-құжат).

3. В Указе Президента Республики Казахстан от 4 июля 2016 года № 295 "Об утверждении перечня уполномоченных лиц, осуществляющих оценку деятельности политических государственных служащих" (САПП Республики Казахстан, 2016 г., № 39, ст. 230):
в Перечне уполномоченных лиц, осуществляющих оценку деятельности политических государственных служащих, утвержденном вышеназванным Указом:
строку:
"
Директор Архива Президента Республики Казахстан
Директор Библиотеки Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы
Директор республиканского государственного учреждения "Қоғамдық келісім"
Директор республиканского государственного учреждения "Служба центральных коммуникаций" при Президенте Республики Казахстан
Президент Республики Казахстан либо по его поручению Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан
"
изложить в следующей редакции:
"
Директор Архива Президента Республики Казахстан
Президент Республики Казахстан либо по его поручению Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан
Директор Библиотеки Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы
Директор республиканского государственного учреждения "Служба центральных коммуникаций" при Президенте Республики Казахстан
".
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 2 мая 2020 года № 316
Перечень утративших силу некоторых указов Президента Республики Казахстан
1. Указ Президента Республики Казахстан от 17 июня 2014 года № 837 "О создании республиканского государственного учреждения "Қоғамдық келісім" при Президенте Республики Казахстан и внесении дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан", за исключением пункта 1 (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 38-39, ст. 368).
2. Пункт 6 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 22 июля 2019 года № 76 "О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан".
3. Пункт 19 изменений, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 10 сентября 2019 года № 151 "О некоторых вопросах реализации Указа Президента Республики Казахстан от 23 марта 2019 года № 6 "О переименовании города Астаны - столицы Республики Казахстан в город Нур-Султан - столицу Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан 2019 г., №5-6, ст. 58).