Об утверждении изменений и дополнений в Правила организации и проведения аукционов и конкурсов коммерческих предложений по продаже имущества ликвидируемых банков в Республике Казахстан, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2000 года N 142
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 марта 2001 года N 82 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 мая 2001 года за N 1502. Утратило силу - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года N 40
Сноска. Постановление утратило силу - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года  N 40 .
В целях совершенствования нормативной правовой базы, регулирующей страховую и банковскую деятельность, Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения в Правила организации и проведения аукционов и конкурсов коммерческих предложений по продаже имущества ликвидируемых банков в Республике Казахстан, утвержденные  постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2000 года N 142, и ввести их и настоящее постановление в действие по истечении четырнадцати дней со дня их государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
2. Управлению контроля за ликвидационным процессом банков (Бадырленова Ж.Р.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления и изменений и дополнений в Правила организации и проведения аукционов и конкурсов коммерческих предложений по продаже имущества ликвидируемых банков в Республике Казахстан;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление и изменения и дополнения в Правила организации и проведения аукционов и конкурсов коммерческих предложений по продаже имущества ликвидируемых банков в Республике Казахстан до сведения территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан.
3. Территориальным филиалам Национального Банка Республики Казахстан в срок не более четырех дней со дня получения от Управления контроля за ликвидационным процессом банков Национального Банка Республики Казахстан довести настоящее постановление, а также изменения и дополнения в Правила организации и проведения аукционов и конкурсов коммерческих предложений по продаже имущества ликвидируемых банков в Республике Казахстан до сведения ликвидационных комиссий банков и страховых (перестраховочных) организаций, ликвидируемых в принудительном и добровольном порядке.

Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының 2000 жылғы 21 сәуiрдегi N 142 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасындағы таратылатын банктердiң мүлкiн сату жөнiнде аукциондар мен коммерциялық ұсыныстар конкурсын ұйымдастыру және өткiзу ережесiне өзгерiстер мен толықтыруларды бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2001 жылғы 31 наурыздағы N 82 қаулысы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 17 мамырда тіркелді. Тіркеу N 1502. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 40 (V064181) қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 40   қаулысымен .
______________________________
Сақтандыру мен банктiк қызметтi реттейтiн нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының 2000 жылғы 21 сәуiрдегi N 142 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасындағы таратылатын банктердiң мүлкiн сату жөнiнде аукциондар мен коммерциялық ұсыныстар конкурсын ұйымдастыру және өткiзу  V001136_  ережесiне өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн, ол және осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейiн күшiне енгiзiлсiн.
2. Банктердi тарату iсiн бақылау басқармасы (Бадырленова Ж.Р.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны және Қазақстан Республикасындағы таратылатын банктердiң мүлкiн сату жөнiнде аукциондар мен коммерциялық ұсыныстар конкурсын ұйымдастыру және өткiзу ережесiне өзгерiстер мен толықтыруларды Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы және Қазақстан Республикасындағы таратылатын банктердiң мүлкiн сату жөнiнде аукциондар мен коммерциялық ұсыныстар конкурсын ұйымдастыру және өткiзу ережесiне өзгерiстер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап он күндiк мерзiмде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң аумақтық филиалдарына жiберсiн.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң аумақтық филиалдары Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Банктердi тарату iсiн бақылау басқармасынан осы қаулыны, сондай-ақ Қазақстан Республикасындағы таратылатын банктердің мүлкін сату жөнінде аукциондар мен коммерциялық ұсыныстар конкурсын ұйымдастыру және өткізу ережесіне өзгерістер мен толықтыруларды алған күннен бастап төрт күннен аспайтын мерзімде еріксіз түрде таратылатын банктердің және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссияларына жіберсін.

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Колпакова К.А.
Председатель
Национального Банка
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 31 марта 2001 г. N 82
Изменения и дополнения
в Правила организации и проведения
аукционов и конкурсов коммерческих предложений по продаже
имущества ликвидируемых банков в Республике Казахстан,
утвержденные постановлением Правления Национального Банка
Республики Казахстан от 21 апреля 2000 года N 142
Внести в Правила организации и проведения аукционов и конкурсов коммерческих предложений по продаже имущества ликвидируемых банков в Республике Казахстан, утвержденные   постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2000 года N 142, следующие изменения и дополнения:
1. Заголовок Правил изложить в следующей редакции:
"Правила организации и проведения аукционов и конкурсов коммерческих предложений по продаже имущества ликвидируемых банков и страховых (перестраховочных) организаций в Республике Казахстан".
2. Преамбулу изложить в следующей редакции:
"Правила организации и проведения аукционов и конкурсов коммерческих предложений по продаже имущества ликвидируемых банков и страховых (перестраховочных) организаций в Республике Казахстан (далее - Правила) разработаны во исполнение Законов Республики Казахстан  "О Национальном Банке  Республики Казахстан",  "О банках и банковской  деятельности в Республике Казахстан",  "О страховой деятельности ", и определяют порядок продажи имущества банков и страховых (перестраховочных) организаций, ликвидируемых в принудительном и добровольном порядке.".
3. Пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила устанавливают порядок организации и проведения торгов - аукционов и конкурсов коммерческих предложений по продаже имущества банков, страховых (перестраховочных) организаций, ликвидируемых в принудительном и добровольном порядке (далее - ликвидируемые банки, страховые организации), права и обязанности участников аукционов и конкурсов коммерческих предложений по продаже имущества ликвидируемых банков, страховых организаций в случае недостаточности денег у ликвидируемых банков, страховых организаций.".
4. С пункта 2 по всему тексту Правил после слов "банков", "банка" дополнить словами "страховых организаций", "страховой организации".
5. Второе предложение части первой пункта 2 исключить.

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары К.А. Колпаковқа жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi Басқармасының
2001 жылғы 31 наурыздағы
N 82 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының
2000 жылғы 21 сәуiрдегi N 142 қаулысымен бекiтiлген
Қазақстан Республикасындағы таратылатын банктердiң
мүлкiн сату жөнiнде аукциондар мен коммерциялық
ұсыныстар конкурсын ұйымдастыру және өткiзу ережесiне
өзгерiстер мен толықтырулар
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының 2000 жылғы 21 сәуiрдегi N 142 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасындағы таратылатын банктердiң мүлкiн сату жөнiнде аукциондар мен коммерциялық ұсыныстар конкурсын ұйымдастыру және өткiзу  V001136_  ережесiне мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. Ереженiң тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын: "Қазақстан Республикасындағы таратылатын банктердiң және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының мүлкiн сату жөнiнде аукциондар мен коммерциялық ұсыныстар конкурсын ұйымдастыру және өткiзу ережесi";
2. Кiрiспесi мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы таратылатын банктердiң және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының мүлкiн сату жөнiнде аукциондар мен коммерциялық ұсыныстар конкурсын ұйымдастыру және өткiзу ережесi (бұдан әрi - Ереже)  Z952155_  "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi туралы",  Z952444_  "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметi туралы",  Z000126_  "Сақтандыру қызметi туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарын орындау мақсатында әзiрлендi және ықтиярсыз және өз еркiмен таратылатын банктер мен сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының мүлкiн сату тәртiбiн айқындайды.";
3. 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Ережеде ықтиярсыз және ерiктi түрде таратылатын банктер мен сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының (бұдан әрi - таратылатын банктер, сақтандыру ұйымдары) мүлкiн сату жөнiнде сауда-саттық - аукциондар мен коммерциялық ұсыныстар конкурсын ұйымдастыру және өткiзу тәртiбi, таратылатын банктерде, сақтандыру ұйымдарында ақша жетiспеген жағдайда таратылатын банктердің, сақтандыру ұйымдарының мүлкін сату жөнінде аукциондар мен коммерциялық ұсыныстар конкурсына қатысушылардың құқықтары мен мiндеттері белгіленеді";
4. Ереженiң 2-тармағынан бастап бүкіл мәтін бойынша "банктердiң", "банктің" деген сөздерден кейiн ", сақтандыру ұйымдарының", ", сақтандыру ұйымының" деген сөздермен толықтырылсын;
5. 2-тармақтың бiрiншi бөлiгіндегі екінші сөйлем алынып тасталсын;

6. В пунктах 4, 7 слова "привлеченных экспертов" заменить словами "оценщика, имеющего лицензию на осуществление оценочной деятельности".
7. Второе предложение части первой пункта 12 исключить.
Председатель
Национального Банка

6. 4, 7-тармақтардағы "тартылған сарапшылар" деген сөздер "бағалау қызметіне арналған лицензиясы бар бағалаушының" деген сөздермен ауыстырылсын;
7. 12-тармақтың бiрiнші бөлiгіндегі екінші сөйлем алынып тасталсын.
Ұлттық Банк
Төрағасы