О внесении изменений и дополнений в решение XXI-й сессии Алматинского городского Маслихата I-го созыва от 18 сентября 1998 года "Об утверждении правил благоустройства, санитарной очистки, соблюдения чистоты и организации уборки территорий города Алматы"
Решение XIII сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 14 ноября 2001 года. Зарегистрировано Управлением юстиции города Алматы 28 ноября 2001 года за № 408. Утратило силу решением VI сессии Маслихата города Алматы IV созыва от 12 декабря 2007 года N 45
Сноска. Утратило силу  решением  VI сессии Маслихата города Алматы IV созыва от 12 декабря 2007 года N 45.
Алматинский городской Маслихат II-го созыва
Р Е Ш И Л :
Внести в приложение к  решению  ХХI-й сессии Алматинского городского Маслихата I-го созыва от 18 сентября 1998 года "Об утверждении Правил благоустройства, санитарной очистки, соблюдения чистоты и организации уборки территорий города Алматы" следующие изменения и дополнения:
1) Преамбулу изложить в следующей редакции:
"Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан: "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23.01.2001г. № 148-II ЗРК, "Об особом статусе города Алматы" от 01.07.1998г. № 258-I, "Об охране окружающей среды" от 15.07.1997г. № 160-I, "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения" от
08.07. 1994г. № 110-XIII и другими нормативными правовыми актами, и регулируют отношения физических и юридических лиц в сфере благоустройства, санитарной очистки и организации уборки территорий города Алматы.
Исходя из того, что природа и ее богатство являются естественной основой жизни и деятельности народов Республики Казахстан, их устойчивого социально-экономического развития и повышения благосостояния, задачами настоящих Правил являются:
- реализация конституционного права граждан на экологическое, санитарно-эпидемиологическое благополучие и радиационную безопасность;
- реализация принципов обеспечения государством санитарно-эпидемиологического благополучия населения и сохранения благоприятной окружающей среды, которая не оказывает отрицательного влияния на состояние здоровья настоящего и будущего поколений;
- защита здоровья и санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
Каждый гражданин имеет право получать достоверную информацию о санитарно-эпидемиологической ситуации, участвовать в разработке, обсуждении и контроле за выполнением решений, принимаемых органами государственного управления, должностными лицами, если реализация этих решений связана с воздействием на санитарно-эпидемиологическое благополучие и здоровье населения.
Целью настоящих Правил является определение порядка уборки городских территорий в зимний и летний периоды, установление требований при выполнении уборочных работ, обеспечивающих чистоту и необходимые условия для безопасного движения транспорта, пешеходов, ответственность за нарушения санитарного содержания и благоустройства городских территорий, состояние объектов наружного освещения, рекламы, зеленых насаждений, зданий и других объектов городской инфраструктуры. Правила обязательны для всех ведомств, предприятий и организаций, кооперативов, являющихся арендаторами, застройщиками, владельцами зданий, строений и сооружений, расположенных на территории города Алматы";.

I-шi сайланған Алматы қалалық Мәслихаты ХХI сессиясының 1998 жылғы 18 қыркүйектегi "Алматы қаласы аумағын жинауды ұйымдастыру және тазалықты сақтау, санитарлық тазалау, көрiктендiру Ережелерiн бекiту туралы" шешiмiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы"
Алматы қалалық Мәслихатының шешімі IІ сайланған XІІІ сессиясының 2001 жылғы 14 қарашадағы Алматы қалалық Әділет басқармасында 2001 жылғы 28 қарашада N 408 тіркелді. Күші жойылды - ІV сайланған Алматы қаласы мәслихатының VІ сессиясының 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 45 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - ІV сайланған Алматы қаласы мәслихатының VІ сессиясының 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 45  шешімімен
II-шi сайланған Алматы қалалық Мәслихаты шешім қабылдады:
I-шi сайланған Алматы қалалық Мәслихаты ХХI сессиясының 1998 жылғы 18 қыркүйектегi  V98R035_  "Алматы қаласы аумағын жинауды ұйымдастыру және тазалықты сақтау, санитарлық тазалау, көрiктендiру Ережелерiн бекiту туралы" шешiмiне келесi өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) Кiрiспе келесi редакцияда берiлсiн:
"Осы Ережелер Қазақстан Республикасының 2001 ж. 23.01 күнгi, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы"  Z010148_  N№148-ҚРЗ II, 1998 ж. 01.07 күнгi "Алматы қаласының ерекше мәртебесi туралы"  Z980258_  N 258-I, 1997 ж. 15.07 күнгi "Қоршаған ортаны қорғау туралы"  Z970160_  N 160-I, 1994 ж. 08.07 күнгi "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық игiлiгi туралы"  Z942000_  N 110-ХIII, Заңдарына және басқа да нормативтi-құқықтық актiлерге сәйкес әзiрленiп, Алматы қаласы аумағын жинауды ұйымдастыру, санитарлық тазалау, көрiктендiру өрiсiндегi азаматтар мен заңды тұлғалар арасындағы қатынастарды реттейдi.
Табиғат пен оның байлығы Қазақстан Республикасы халқы өмiрi мен қызметiнiң, олардың әлеуметтiк-экономикалық тұрақтылық пен әл-ауқаты өсуiнiң табиғи негiзi болып табылатындықтан, осы Ережелердiң мiндетi:
- азаматтардың экологиялық, санитарлық-эпидемиологиялық игiлiгi, радиациялық қауiпсiздiгi жөнiндегi конституциялық құқығын жүзеге асыру;
- халықтың санитарлық-эпидемиологиялық игiлiгi, қазiргi және болашақ ұрпақтың денсаулығына жағымсыз әсер етпейтiн, қолайлы қоршаған ортаны қамтамасыз ету жөнiндегi мемлекеттiк принциптердi жүзеге асыру;
- халықтың денсаулығы мен санитарлық-эпидемиологиялық игiлiгiн қорғау.
Әрбiр азаматтың санитарлық-эпидемиологиялық жағдайы жөнiнде анық ақпарат алуға, мемлекеттiк басқару органдары немесе қызметтiк тұлғалар қабылдаған шешiмдердi жүзеге асыру санитарлық-эпидемиологиялық игiлiкке немесе халықтың денсаулығына ықпалы болумен байланысты болса, онда сол шешiмдi әзiрлеуге қатысуға, талқылауға және оның орындалуын қадағалауға құқығы бар.
Осы Ережелердiң мақсаты қалалық аумақтарды жаз және қыс мерзiмдерiнде жинауды ұйымдастыру тәртiбiн анықтау, жаяу жүргiншiлер мен көлiктердiң қауiпсiз қозғалысын қамтамасыз ететiн тазалық пен қажеттi жағдайларды жасау үшiн жинау жұмыстарына қойылатын талаптарды белгiлеу, қалалық аумақтардың санитарлық тазалығы мен көрiктендiрудi, сыртқы жарықтандыру объектiлерiн, жарнамаларды, жасыл желектердi, кешендердi немесе т.б. қалалық инфрақұрылым объектiлерiн бұзғандығы үшiн жауапкершiлiктi анықтау. Ережелер Алматы қаласы аумағында орналасқан барлық ведомстволар, кәсiпорындар мен ұйымдар, кооперативтер, арендаторлар, құрылыс салушылар, кешен иелерi, құрылыстар мен ғимараттар үшiн мiндеттi".

2) Пункт 1.1 изложить в следующей редакции:
"1.1 Понятия, используемые в настоящих Правилах:
- отходы - остатки сырья, материалов, полуфабрикатов, иных изделий и продуктов, которые образовались в процессе производства и потребления, а также товары (продукция), утратившие свои потребительские свойства;
- твердые бытовые отходы (ТБО) - отходы, образующиеся в жилых и общественных зданиях (включая отходы от текущего ремонта квартир), отходы от отопительных устройств мест отопления, смҰт, опавшие листья, собираемые с дворовых территорий и крупные предметы домашнего обихода при отсутствии системы специализированного сбора крупногабаритных отходов;
- жидкие бытовые отходы - отходы из неканализованных домовладений;
- санитарная очистка - система сбора, удаления, обезвреживания, утилизации и захоронения отходов;
- сбор отходов - деятельность специализированных предприятий по приему отходов от источника их образования с установленных мест их концентрации;
- вывоз (удаление) отходов - транспортировка отходов в определенные места (мусороперегрузочные пункты, мусороперерабатывающие заводы, полигоны);
- обезвреживание отходов - обработка отходов, в том числе их сжигание и обеззараживание на специальных участках в целях предотвращения вредного воздействия отходов на здоровье человека и окружающую природную среду;
- утилизация (переработка) отходов - использование и применение отходов в дальнейшем производстве;
- захоронение отходов - изоляция отходов, не подлежащих дальнейшему использованию в определенных местах (полигон) в целях предотвращения попадания вредных веществ в окружающую природную среду;
- мусороудаление - коммунальная услуга, включающая в себя сбор, вывоз, обезвреживание, утилизацию и захоронение отходов, оказываемая специализированной организацией;
- специализированная организация - юридические и физические лица, занимающиеся предпринимательской деятельностью в области мусороудаления и имеющие специальный транспорт;
- Генеральная схема санитарной очистки и уборки - направление движения отходов в определенные места (мусороперегрузочный пункт, мусороперерабатывающий завод, полигон);
- режим мусороудаления - сроки сбора, вывоза, утилизации, обезвреживания и захоронения отходов, установленные уполномоченным органом;
- государственный учет отходов - мероприятия, направленные на сбор информации по образованию и использованию отходов в местах их утилизации и захоронения;
- нормы накопления отходов - количество отходов, образующихся на расчетную единицу (на 1 человека, на 1 м2 и т.д.) в единицу времени;
- тариф на мусороудаление - стоимость услуги, установленная уполномоченным органом и включающая в себя полное возмещение понесенных затрат, необходимых для оказания услуг и учитывающая возможность получения прибыли, обеспечивающей эффективное функционирование специализированной организации;
- полигон - специальное место общего пользования, предназначенное для складирования и захоронения отходов, определенное решением местного исполнительного органа;
- домовладения - жилые (многоквартирные, индивидуальные дома) и нежилые (административного, торгового, промышленного, культурно-бытового и т.п. назначения) здания;
- уполномоченный орган - государственное учреждение, определенное решением исполнительного органа";

2) 1.1. пункт келесi редакцияда берiлсiн:
"1.1 Осы Ережелерде қолданылатын ұғымдар:
- қалдықтар - өндiрiс пен қолдану барысында пайда болған шикiзат, материал, жартылай фабрикат, басқа да өнiмдер мен азық-түлiк қалдықтары, тұтыну қасиетiн жоғалтқан тауарлар мен өнiмдер;
- тұрмыстық қатты қалдықтар (ТҚҚ) - қоғамдық және тұрғын үйлерден шақырылған (пәтерлердiң ағымдағы жөндеу жұмыстарынан шыққан құрылыс қалдықтарын қоса алғанда) қалдықтар, жылыту орындарында орналасқан жылыту құрылғыларынан шыққан қалдықтар, аулалардан шыққан сыпырындылар, түскен жапырақтар, iрi габариттi заттарды шығарумен айналысатын арнайы мамандандырылған жүйе болмаған жағдайда, үй тұрмысынан шыққан iрi заттар;
- тұрмыстық сұйық қалдықтар (ТСҚ) - арналандырылмаған жеке меншiк үйлерден шыққан сұйық қалдықтар;
- санитарлық тазалау - қалдықтарды жинау, шығару, зарарсыздандыру, қайта өңдеу, көму жүйесi;
- қалдықтарды жинау - мамандандырылған кәсiпорындардың бекiтiлген орындарда тұрмыстан шыққан қалдықтарды қабылдау қызметi;
- қалдықтарды шығару - қалдықтарды анықталған орындарға тасымалдау (қоқыс тиеу пунктi, қоқыстарды қайта өңдеу зауыты, полигондар);
- қалдықтарды зарарсыздандыру - қалдықтардың адам денсаулығы мен қоршаған ортаға келтiретiн зиянды ықпалын алдын алу үшiн арнайы учаскелерде оларды өңдеу немесе өртеу, зарарсыздандыру;
- қалдықтарды қайта өңдеу - қалдықтарды одан әрi өндiрiсте қолдану, пайдалану;
- қалдықтарды көму - зиянды заттардың табиғи қоршаған ортаға түсуiнiң алдын алу мақсатында қолдануға жарамайтын қалдықтарды арнайы орындарда (полигон) оқшаулау;
- қоқыс шығару - мамандандырылған кәсiпорындардың қалдықтарды жинау, шығару, зарарсыздандыру, қайта өңдеу және көму жөнiнде атқаратын коммуналдық қызметi;
- мамандандырылған ұйым - қоқыс шығару кәсiпкерлiгiмен айналысатын, арнайы көлiгi бар азаматтар мен заңды тұлғалар;
- санитарлық тазалау мен жинаудың бас жобасы - қалдықтарды тасымалдауды анықталған орындарға бағыттау (қоқыс тиеу пунктi, қоқыстарды қайта өңдеу зауыты, полигондар);
- қоқыс шығару тәртiбi - өкiлеттi орган белгiлеген, қалдықтарды жинау, шығару, қайта өңдеу, зарарсыздандыру және көму мерзiмi;
- қалдықтарды мемлекеттiк есепке алу - қалдықтарды қайта өңдеу және көму орындарынан олардың жиналуы мен қолданылуы жөнiнде ақпарат жинауға арналған шаралар;
- қалдықтардың жиналу нормасы - уақыт бiрлiгiндегi есеп айыру бiрлiгiне (адам басына немесе 1 ш.м. т.б.) жиналатын қалдық мөлшерi;
- қоқыс шығару тарифi - мамандандырылған ұйымның нәтижелi қызмет етуiн қамтамасыз ететiн, қызмет барысында жұмсалған шығынды толығымен өтеуге және пайда табуға бағытталған, өкiлеттi орган белгiлеген қызмет құны;
- полигон - жергiлiктi атқару органы шешiмiмен анықталған қалдықтарды жинайтын және көметiн ортақ қолданудағы арнайы орын;
- иелiктегi үйлер - тұрғын (көп пәтерлi, жеке меншiк үйлер) және тұрғын емес (әкiмшiлiк, сауда, өндiрiс, мәдени-тұрмыстық т.б.) кешендер;
- өкiлеттi орган - атқару органы шешiмiмен анықталған мемлекеттiк мекеме".

3) пункт 1.2 после слов "территорий города" дополнить словами "производится в соответствии с утвержденной исполнительным органом Генеральной схемой санитарной очистки и уборки и" далее по тексту;
4) пункт 1.3 изложить в следующей редакции:
"1.3 Для обеспечения должного уровня санитарного состояния территории города организация всех работ по их санитарной очистке и уборке должна осуществляться по единой централизованной Генеральной схеме и режимам (планово-регулярному, заявочному) специальным транспортом как государственного коммунального хозяйства, так и частного сектора";
5) в пункте 1.4:
- абзацы 1, 2 изложить в следующей редакции:
"Организация планово-регулярной системы и режим удаления отходов определяется уполномоченным органом по согласованию с санитарно-эпидемиологической службой.
Уборка городских проездов возлагается на специальные предприятия (дорожно-эксплуатационные управления, спецавтохозяйства и т.д.) на договорной основе. Закрепление за субъектами для уборки определенных участков территории производится в границах, установленных решением исполнительного органа, фактического землепользования либо договором с исполнительным органом";
- в абзаце 3:
слова "кооперативы собственников квартир (КСК)" заменить словами "органы управления объектом кондоминиума и владельцев индивидуальных домов";
6) в пункте 1.6 слова "органами коммунального хозяйства" - исключить;
7) в пункте 1.7 слова "договорам - ", "между", "и жилищным органом" - исключить;
8) пункт 1.8 изложить в следующей редакции:
"За каждым специализированным предприятием закрепляются территории для производства на них сбора и вывоза отходов в границах, определенных уполномоченным органом";
9) пункт 1.10 - исключить;
10) в пункте 1.11:
- после слова "Обезвреживание" дополнить словами "складирование и захоронение";
- после слова "переработке" дополнить словами "определяемых исполнительным органом";
11) дополнить пунктом 1.13 следующего содержания:
"Образование и использование отходов подлежат государственному учету в местах их утилизации и захоронения";
12) дополнить Разделом I.I следующего содержания:
"I.I Требования к отдельным специализированным организациям:
I.I.1 Специализированные организации должны:
- соблюдать условия производства транспортных услуг, обеспечивающих безопасность окружающей среды, жизни и здоровья граждан, а также гарантию качества и защиту прав потребителей;
- соблюдать требования транспортного, налогового и антимонопольного законодательства Республики Казахстан;
I.I.2 В обязанности специализированных организаций входят:
- сопровождение груза от места отправления до места назначения;
- наблюдение за погрузкой груза (проверка правильности укладки груза с его накрытием);
- сдача грузов (разгрузка) по прибытии на место назначения.
I.I.3 Лица, эксплуатирующие полигоны, обязаны соблюдать безопасность работ и порядок приема, обезвреживания, утилизации, захоронения отходов, а также осуществлять мероприятия, обеспечивающие их учет в установленном порядке;
I.I.4 В целях обеспечения соответствия полигонов требованиям по приему, обезвреживанию, утилизации и захоронению отходов уполномоченный орган осуществляет регулирование их деятельности посредством:
- издания в установленном порядке обязательных к исполнению нормативных правовых актов;
- инспектирования (проверок) деятельности полигонов на соответствие установленным требованиям;
- наложения санкций на предприятия, эксплуатирующие полигоны, а также на их должностных лиц в соответствии с действующим законодательством;

3) 1.2. пунктi "қала аумақтарын" деген сөзден кейiн "атқару органы бекiткен санитарлық тазалау мен жинаудың Бас жобасына сәйкес және" деген сөздермен толықтырылсын";
4) 1.3 пунктi келесi редакцияда берiлсiн:
"1.3 Қала аумағының санитарлық жағдайын қажеттi деңгейде қамтамасыз ету үшiн санитарлық тазалау, жинау жұмыстары бiрыңғай орталықтандырылған Бас жоба мен тәртiптер (реттелген жоспар немесе тапсырыс) бойынша мемлекеттiк коммуналдық шаруашылық немесе жеке меншiк сектордың арнайы көлiгiмен жүзеге асырылуы тиiс";
5) 1.4 пунктiндегi:
1,2 абзацтар келесi редакцияда берiлсiн:
"Өкiлеттi орган қалдықтарды шығару тәртiбi мен реттелген жоспарлы жүйенi санитарлық-эпидемиологиялық қызметпен келiсу арқылы анықтайды.
Қала жолдарын жинау арнайы мамандандырылған кәсiпорындарға (Жолды пайдалану басқармасы, арнайы көлiк шаруашылықтары және т.б.) келiсiм шарт негiзiнде жүктеледi. Әр субъектiге жинау жұмыстарын жүргiзу аумақтары атқару органы шешiмiмен, нақты жердi пайдалануына байланысты немесе субъект пен атқару органы арасында келiсiм шарт жасасу арқылы бекiтiледi";
- 3 абзацта:
"пәтерлер меншiк кооперативтерi (ПМК)" деген сөздер "жекеменшiк үй иелерi мен кондоминиум объектiсін басқару органдары" деген сөздермен өзгертiлсiн;
6) 1.6 пунктiндегi "коммуналдық шаруашылық органдарымен" деген сөздер шығарылып тасталсын.
7) 1.7 пунктiндегi "және тұрмыстық органмен" деген сөздер шығарылып тасталсын.
8) 1.8 пунктi келесi редакцияда берiлсiн:
"Әр арнайы мамандандырылған кәсiпорынға өкiлеттi орган анықтаған,
қалдықтарды жинау және шығару жұмыстарын жүргiзу аумақтары бекiтiледi";
9) 1.10 пунктi шығарылып тасталсын;
10) 1.11 пунктi:
"Зарарсыздандыру" деген сөзден кейiн "жинау және көму" деген
сөздермен толықтырылсын.
"қайта өңдеуге" деген сөздерден кейiн "өкiлеттi орган анықтаған"
деген сөздермен толықтырылсын;
11) Келесi мазмұндағы 1.13 пунктiмен толықтырылсын:
"Қалдықтарды қайта өңдеу және көму орындарында олардың пайда болуы
мен қолданылуы мемлекеттiк есепке алынуы тиiс";
12) Келесi мазмұндағы I.I тараумен толықтырылсын:
"I.I  Жеке мамандандырылған ұйымдарға қойылатын талаптар:
I.I.1 Мамандандырылған ұйымдар:
- азаматтардың денсаулығы мен өмiрiнiң, қоршаған ортаның қауiпсiздiгiн және тұтынушының құқығын қорғау мен сапалы қызмет көрсетуге кепiлдiлiктi қамтамасыз ететiн көлiк қызметiнiң шарттарын орындауға;
- Қазақстан Республикасының көлiк, салық және монополияға қарсы заңдар жиынтығының талаптарын орындауға мiндеттi.
I.I.2 Мамандандырылған ұйымдардың мiндеттемелерiне мыналар кiредi:
- тиелген жүктi жөнелту орнынан тапсыру орнына дейiн шығарып салу;
- жүктi тиеудi қадағалау (дұрыс тиеу тұрпатын, оның арнайы жабылғымен жабылуын).
I.I.3 Полигонды қолданатын тұлғалар қалдықтарды қабылдау тәртiбiн, зарарсыздандыру, қайта өңдеу, көму жұмыстарының қауiпсiздiгiн сақтауға, белгiлi тәртiпте оларды есепке алу шараларын жүзеге асыруға мiндеттi.
I.I.4 Өкiлеттi орган полигондардың қалдықтарды қабылдау, зарарсыздандыру, қайта өңдеу және көму жұмыстарының талапқа сай орындалуын қамтамасыз ету үшiн олардың қызметiн:
- белгiлi тәртiпте орындалуға мiндеттi нормативтi-құқықтық актiлер шығару;
- полигондар қызметiнiң бекiтiлген талаптарға сәйкестiгiн тексеру (инспекциялау);
- қолданымдағы заңдарға сәйкес полигонды қолданып жүрген кәсiпорындарға немесе лауазымды тұлғаларға санкция салу арқылы реттейдi;

13) в пункте 6.5.1 абзац 2 изложить в следующей редакции:
"Орган управления объектом кондоминиума вправе заключить договор на оказание услуги по мусороудалению со специализированной организацией при делегировании такого права общим собранием собственников помещений";
14) в пункте 6.7 слова "металлические (0,75 м3)" - исключить;
15) в пункте 6.8 в абзаце 4:
- после слова "домовладельцами" дополнить словами "по согласованию с санитарно-эпидемиологической службой";
- слова "В конфликтных ситуациях этот вопрос должен рассматриваться представителями общественности, административными комиссиями территориальных органов управления" - исключить;
16) в пункте 6.9 после слова "металлические" дополнить словами "и пластиковые";
17) пункт 6.12 дополнить абзацем следующего содержания:
"Данное положение применяется также в индивидуальном жилищном секторе при бестарном методе вывоза отходов";
18) пункт 9.2 дополнить абзацами следующего содержания:
"- Генеральная схема санитарной очистки и уборки";
"- места складирования и захоронения отходов";
19) абзац 1 пункта 9.3 изложить в следующей редакции:
"Собственники (пользователи) домовладений, органы управления объектом кондоминиума должны:";
20) в пункте 9.4 слова "вывоз твердых и жидких бытовых отходов" заменить словом "мусороудаление";
21) пункт 9.5 дополнить абзацем следующего содержания:
"- осуществлять контроль за санитарным состоянием территории города и применять меры административного воздействия к нарушителям";
22) в разделе "Действия, запрещенные настоящими Правилами" абзац 3 изложить в следующей редакции:
"- нарушать генеральную схему санитарной очистки и уборки и график мусороудаления".
Председатель ХIII-й сессии
Алматинского городского
Маслихата II-го созыва                             К. Абдрахманов
Секретарь
Алматинского городского
Маслихата II-го созыва                             Ж. Турегельдинов

13) 6.5.1 пунктiндегi 2 абзац келесi редакцияда берiлсiн:
"Кондоминиум объектiсін басқару органы тұрғын жай иелерiнiң жалпы
жиналысы өкiлеттiк бергенде ғана мамандандырылған ұйымдармен қоқыс шығару
қызметiне келiсiм-шарт жасасуға құқықты";
14) 6.7 пунктiндегi "(0,75 м.куб) металдан жасалған" деген сөз
шығарылып тасталсын;
15) 6.8 пунктiндегi 4 абзацта:
"үй иелерiмен" деген сөздерден кейiн "санитарлық-эпидемиологиялық
қызметтiң келiсiмiмен" деген сөздермен толықтырылсын;
"Жанжалды жағдайларда бұл сұрақты аумақтық басқару органдары мен
қоғамдық өкiлдерi қарастыруы тиiс" деген сөздер шығарылып тасталсын";
16) 6.9 пунктi "металдан" деген сөзден кейiн "және пластиктен
жасалған" деген сөздермен толықтырылсын;
17) 6.12 пунктi келесi мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Аталған ұғым жекеменшiк үйлер секторынан қалдықтарды ыдыс-қапсыз
шығаратын тәжiрибеге де қолданылады";
18) 9.2 пунктi келесi мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"санитарлық тазалау мен жинаудың Бас жобасы";
"қалдықтарды жинау және көму орындары";
19) 9.3 пунктiнiң 1 абзацы келесi редакцияда берiлсiн:
"Иелiктегi үйлердiң иелерi (пайдаланушылар), кондоминиум объектiлерiн
басқару органдары мiндеттi";
20) 9.4 пунктiндегi "қатты және сұйық тұрмыстық қалдықтарды шығару"
деген сөздер "қоқыс шығару" деген сөздермен өзгертiлсiн;
21) 9.5. пунктi келесi мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"қала аумағының санитарлық жағдайын қадағалауды жүзеге асырып, оның
бұзушыларға әкiмшiлiк шаралар қолдану";
22) "Осы Ережелермен тыйым салынған iс-әрекеттер" тарауындағы 3 абзац
келесi редакцияда берiлсiн:
"санитарлық тазалау мен жинаудың Бас жобасын және қоқыс шығару
кестесiн бұзуға".
II-шi сайланған Алматы қалалық
Мәслихаты ХIII сессиясының төрағасы
II-шi сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының хатшысы