Об утверждении структуры разделов, форм и перечня показателей Планов национальных компаний
Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 18 июня 2004 года № 89. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июля 2004 года № 2944. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 28 августа 2009 года № 179
Сноска. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования РК от 28.08.2009 № 179.
В соответствии с  постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 июня 2002 года N 647 "Об утверждении Правил разработки индикативных планов социально-экономического развития Республики Казахстан", в целях совершенствования разработки планов развития национальных компаний, приказываю:
1. Утвердить прилагаемые структуру разделов, формы и перечень показателей Планов национальных компаний на 2005-2007 годы.
2. Департаменту отраслевой политики и программ (М.М. Идрисов):
1) совместно с Юридическим управлением (М.Д. Айтенов) в установленном порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего приказа довести его до сведения государственных органов, осуществляющих права владения и пользования государственным пакетом акций национальных компаний, министерств финансов и юстиции Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции (по согласованию), Национального Банка Республики Казахстан (по согласованию) и национальных компаний.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-Министра экономики и бюджетного планирования Айтекенова К.М.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Утверждена
приказом Министра экономики
и бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 18 июня 2004 года N 89
"Об утверждении структуры разделов,
форм и перечня показателей
Планов национальных компаний"
Структура разделов, формы и перечень
показателей Планов национальных компаний

Ұлттық компаниялардың жоспарларының бөлімдер құрылымын, көрсеткіштердің нысандары мен тізімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2004 жылғы 18 маусымдағы N 89 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 12 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 2944. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2009 жылғы 28 тамыздағы N 179 бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2009.08.28 N 179 бұйрығымен.
---------------- Бұйрықтан үзінді ------------------
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 40-бабына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Ұлттық компаниялардың жоспарларының бөлімдер құрылымын, көрсеткіштердің нысандары мен тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2004 жылғы 18 маусымдағы N 89 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N  2944 болып тіркелген);
2) ...;
3) ...;
4) ...
2. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                        Б. Сұлтанов
"Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының индикативтік жоспарларын әзірлеудің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 14 маусымдағы N 647  қаулысына сәйкес ұлттық компаниялардың даму жоспарларының әзірлеуді жетілдіру мақсатында Бұйырамын:
1. Қоса беріліп отырған Ұлттық компаниялардың 2005 - 2007 жылдарға арналған жоспарлары бөлімдерінің құрылымы, көрсеткіштердің нысандары мен тізімі бекітілсін.
2. Салалық саясат және бағдарламалар департаменті (М.М. Ыдырысов):
1) Заң басқармасымен бірлесе отырып (М.Д. Әйтенов) осы бұйрықты белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін ұлттық компаниялар акцияларының мемлекеттік пакетін иелену және пайдалану құқығын жүзеге асыратын мемлекеттік органдарының, Қазақстан Республикасының Қаржы және Әділет министрліктерінің, Қазақстан Республикасының монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігінің (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің (келісім бойынша) және ұлттық компаниялардың назарына жеткізсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Экономика және бюджеттік жоспарлау вице-министрі Қ.М. Әйтекеновке жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Министр
Қазақстан Республикасы Экономика
және бюджеттік жоспарлау министрінің
2004 жылғы 18 маусымдағы
"Ұлттық компаниялардың жоспарларының
бөлімдер құрылымын, көрсеткіштердің
нысандары мен тізімін бекіту туралы"
N 89 бұйрығымен бекітілген

на 2005-2007 годы
1. Доклад о состоянии и перспективах развития национальной компании (далее - Компания):
1) Введение:
миссия;
краткая история создания;
структура управления Компании (взаимосвязь дочерних, аффилиированных предприятий и центрального аппарата);
структура центрального аппарата;
обоснование выбранной модели управления Компанией;
2) Анализ рынка (сферы деятельности):
конкуренты и доля Компании на общем рынке;
основные клиенты (потребители, заказчики);
3) Анализ производственно-финансовой деятельности за 2002-2004 годы (итоги финансово-экономической деятельности за 2002-2003 годы, цены и тарифы, ожидаемые результаты за 2004 год с обоснованием роста/падения производственных показателей и с указанием сильных и слабых сторон, возможных угроз);
4) Мероприятия, проводимые Компанией, в том числе: в соответствии со Стратегией индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы, утверждҰнной   Указом Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы" (далее - Стратегия), государственными и отраслевыми программами;
5) План развития на 2005-2007 годы, с выделением 2005 года;
цели и задачи (стратегические и на 2005 год);
выбор путей достижения поставленных задач;
мероприятия, планируемые Компанией по реализации Стратегии, государственных и отраслевых программ;
динамика развития производства продукции (работ и услуг в натуральном и денежном выражении с отражением (в разрезе поставленных задач):
объемов капитальных вложений;
структуры себестоимости;
мероприятий по охране окружающей среды, соблюдению техники безопасности труда;
ценовая и тарифная политика и ее обоснование;
развитие социальной сферы;
кадровая политика;
финансовые результаты и отношения с бюджетом, в том числе прогнозируемые поступления:
из бюджета (ассигнования);
в бюджет в разрезе видов налогов и платежей, дивиденды на государственные пакеты акций акционерных обществ.
2. Инвестиционный план развития Компании:
1) Инвестиционная политика и ее обоснование;
2) Инвестиционная программа (краткое описание каждого инвестиционного проекта с указанием целей, источников, сумм, условий привлечения заемных (кредитных) средств, компонентов, мощности, региона реализации и количественных показателей).

Ұлттық компаниялардың 2005-2007 жылдарға арналған жоспарлары бөлімдерінің құрылымы, көрсеткіштердің нысандары мен тізімі
1. Ұлттық компанияның дамуының жай-күйі мен перспективалары туралы баяндама.
1) Кіріспе:
миссия;
құрылуының қысқаша тарихы;
компанияны басқару құрылымы (еншілес, аффилиирленген кәсіпорындардың және орталық аппараттың өзара байланысы);
орталық аппараттың құрылымы;
компанияны басқарудың таңдалған моделінің негіздемесі;
2) Рынокты талдау (қызмет саласы):
бәсекелестер және жалпы рыноктағы Компанияның үлесі;
негізгі клиенттер (тұтынушылар, тапсырысшылар);
3) 2002-2004 жылдар аралығында өндірістік-қаржы қызметін талдау (2002-2003 жылдар аралығында қаржы-экономикалық қызметтің қорытындылары, бағалар мен тарифтер, өндірістік көрсеткіштердің өсу/кему негіздемесімен әрі күшті және осал жақтары, ықтимал қатерлер көрсетілген 2004 жылы күтілетін нәтижелер);
4) Компания өткізетін іс-шаралар, оның ішінде: Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096 "Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы"  Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы (бұдан әрі - Стратегия), мемлекеттік және салалық бағдарламаларға сәйкес;
5) 2005 жыл бөліп көрсетілген 2005-2007 жылдарға арналған даму жоспары;
мақсаттары мен міндеттері (стратегиялық және 2005 жылға арналған);
алға қойылған міндеттерге жету жолдарын іріктеу;
Стратегияны, мемлекеттік және салалық бағдарламаларды іске асыру жөнінде Компания жоспарлап отырған іс-шаралар;
(қойылған міндеттердің бөлінісінде):
күрделі салымдардың көлемдерін;
өзіндік құн құрылымын;
қоршаған ортаны қорғау, еңбек қауіпсіздігі техникасын сақтау жөніндегі іс-шараларын көрсете отырып, өнім (заттай және ақшалай көріністегі жұмыстар мен қызмет көрсетулер) өндірісінің даму серпіні;
баға және тариф саясаты және оның негіздемесі;
әлеуметтік саланың дамуы;
кадр саясаты;
қаржылық нәтижелер және бюджетпен қатынастар, оның ішінде:
- бюджеттен (ақша бөлінуі);
- салықтар мен төлем түрлері бөлінісінде бюджетке болжанатын түсімдер, акционерлік қоғам акцияларының мемлекеттік пакеттеріне дивидендтер.
2. Компания дамуының инвестициялық жоспары:
1) Инвестициялық саясат және оның негіздемесі;
2) Инвестициялық бағдарлама (мақсаттарын, көздерін, сомаларын, қарыз алу (кредит) қаражатын тарту шарттарын, құрауыштарын, қуатын, іске асырылатын өңірін және сандық көрсеткіштерін көрсете отырып әрбір инвестициялық жобаның қысқаша сипаттамасы).

3. Прогноз важнейших показателей развития компаний.
Формы 1-6 (приложения 1-6) представляются в обязательном порядке в табличной форме по основным показателям, в том числе по деятельности дочерних, совместных и других аффилиированных предприятий.
Приложение 1
к Структуре разделов, форм и перечню
показателей Планов национальных компаний
на 2005-2007 годы, утвержденной
приказом Министра экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
от 18 июня 2004 года N 89
"Об утверждении структуры разделов,
форм и перечня показателей
Планов национальных компаний"
Прогноз важнейших показателей развития
на 2005-2007 годы
__________________________________
(наименование юридического лица)
форма 1
__________________________________________________________________________
N|            |Един.  |2003г|2004г |2004г|2005г|2006г|2007г|2007г.|2007г.
п/|Показатели  |измер. |------------|в % к|-----------------|в % к |в % к
п |            |       |отчет|оценка|2003г|прог-|прог-|прог-|2003г.|2004г.
|            |       |     |      |     |ноз  |ноз  |ноз  |      |
--------------------------------------------------------------------------
A|      Б     |  1    |  2  |  3   |   4 |   5 |  6  |  7  |   8  |   9
--------------------------------------------------------------------------
1.  Объем произ-
веденной
продукции
(работ,
услуг)-        к-во/
всего:         стоим.
1.1  в том числе
по видам          "
2.  Экспорт
всего:            "
2.1  в том числе
в страны СНГ      "
2.2  дальнее
зарубежье         "
2.3  по видам
продукции:        "
3   Импорт всего:
3.1  в том числе
страны СНГ        "
3.2  дальнее
зарубежье         "
3.3  по видам
продукции:        "
4.  Инвестиции
в основной
капитал за счет
всех источников
финансирования-   тыс.
всего:            тенге
4.1  за счет
заемных средств   "
4.1.1  в том числе
средств
государствен-
ного бюджета      "
4.2  за счет
собственных
средств           "
5.  Доходы, всего     "
6.  Расходы, всего    "
7.  Доход от
основной
деятельности      "
8.  Себестоимость
реализованной
готовой
продукции
(товаров, работ,
услуг):           "
9.  Валовый доход     "
10.  Расходы
периода, всего    "
10.1 общие и
административ-
ные расходы       "
10.2 расходы по
реализации
готовой
продукции
(товаров, работ,
услуг)            "

3. Компаниялардың дамуының аса маңызды көрсеткіштерінің болжамы.
Негізгі көрсеткіштер жөніндегі, оның ішінде еншілес, бірлескен және басқа да аффилиирленген кәсіпорындардың қызметі жөніндегі 1-6 нысандары (1-6 қосымшалар) міндетті түрде кестелі нысанда беріледі.
Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттік жоспарлау министрінің
2004 жылғы 18 маусымдағы "Ұлттық
компаниялардың жоспарларының бөлімдер
құрылымын, көрсеткіштердің нысандары
мен тізімін бекіту туралы"
N 89 бұйрығымен бекітілген Ұлттық
компаниялардың 2005-2007 жылдарға
арналған жоспарлары бөлімдерінің
құрылымына, көрсеткіштерінің
нысандары мен тізіміне
1-қосымша
Дамудың 2005-2007 жылдарға арналған аса маңызды көрсеткіштерінің болжамы
______________________________
(заңды тұлғаның атауы)
1 нысаны
____________________________________________________________________
N  |                |Өлшем|    |    |2004|    |    |    |2007|2007
р/с |  Көрсеткіштер  | бір.|2003|2004|ж.- |2005|2006|2007|ж.- |ж.-
|                | лігі|  ж.| ж. |дың | ж. | ж. | ж. |дың |дың
|                |     |    |    |2003|    |    |    |2003|2004
|                |     |    |    |ж.- |    |    |    |ж.- |ж.-
|                |     |_________|ға %|______________|ға %|ға %
|                |     |есеп|ба. |есе.|бол.|бол.|бол.|есе.|есе.
|                |     |    |ға. |бін.|жам |жам |жам |бін.|бін
|                |     |    |лау | де |    |    |    | де | де
____________________________________________________________________
А |       Б         |  1  |  2 | 3  |  4 | 5  |  6 | 7  | 8  | 9
____________________________________________________________________
1.    Шығарылған өнім.
нің (жұмыстар,   саны/
қызмет көрсету.  құны
лер) көлемі,
барлығы:
1.1    оның ішінде
түрлері бойынша    "
2.    Экспорт барлығы:   "
2.1    оның ішінде,
ТМД елдеріне      "
2.2     алыс шетелге     "
2.3    өнім түрлері
бойынша:          "
3.    Импорт барлығы:
3.1    оның ішінде,
ТМД елдеріне      "
3.2     алыс шетелге     "
3.3    өнім түрлері
бойынша:          "
4.    Қаржыландырудың
барлық көздері.    мың
нің есебінен       теңге
негізгі капиталға
инвестициялар -
барлығы:
4.1   заемдық қаражат
есебінен           "
4.1.1  оның ішінде,
мемлекеттік
бюджет қаражаты   "
4.2   өз қаражаты
есебінен           "
5.    Табыстар, барлығы  "
6.    Шығыстар, барлығы  "
7.    Негізгі қызметтен
табыс              "
8.    Өткізілген дайын
өнімнің (тауарлар.
дың, жұмыстардың,
қызмет көрсетулер.
дің) өзіндік құны: "
9.    Жиынтық табыс      "
10.   Кезең шығыстары,
барлығы            "
10.1  жалпы және әкімші.
лік шығыстары      "
10.2  дайын өнімді
(тауарларды,
жұмыстарды,
қызмет көрсету.
лерді) өткізу
шығыстары          "

10.3 расходы в виде
вознаграждения    "
11.  Доход до
налогообложения   "
12.  Корпоративный
подоходный налог  "
13.  Чистый доход
(убыток)          "
14.  Дивиденды, всего  "
14.1 в том числе на
государственный   тыс.
пакет акций       тенге
15.  Нормативы
отчислений
от чистого
дохода            %
16.  Рентабельность
деятельности      "
17.  Амортизация
нематериальных
активов и         тыс.
основных средств  тенге
18.  Численность
работников
компании, всего   чел.
18.1 Численность
сотрудников
центрального
аппарата          "
19   Фонд              тыс.
заработной платы  тенге
20   Среднемесячная
заработная плата
работников,
в целом
по компании       "
20.1 в том числе
работников
центрального
аппарата          тенге
21.  Тарифы (цены)
на единицу        тенге
продукции         за еди-
(работ, услуг)    ницу
21.1 изменение
тарифов (цен)
к предыдущему
периоду           %
22   Кредиторская      тыс.
задолженность     тенге
23   Дебиторская
задолженность     "
__________________________________________________________________________
Приложение 2
к Структуре разделов, форм и перечню
показателей Планов национальных компаний
на 2005-2007 годы, утвержденной
приказом Министра экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
от 18 июня 2004 года N 89
"Об утверждении структуры разделов,
форм и перечня показателей
Планов национальных компаний"
Прогноз доходов и расходов на 2005 год
__________________________________
(наименование юридического лица)
форма 2
тыс.тенге
__________________________________________________________________________
N |  Наименование   |2003г.|2004г.|  2005 г. (прогноз)    |2004г.|2005г.
п/п|  показателей    |отчет |оценка|-----------------------|в % к |в % к
|                 |      |      |1    |1    |9    | год |2003г.|2004г.
|                 |      |      |квар-|полу-|меся-|     |      |
|                 |      |      |тал  |годие|цев  |     |      |
--------------------------------------------------------------------------
А |       Б         |   1  |   2  |  3  |  4  |  5  |  6  |   7  |   8
--------------------------------------------------------------------------
1  Доход от основной
деятельности
2  Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)
3  Валовой доход
(строка 1 -
строка 2)
4  Расходы периода,
в том числе
4.1. общие и адми-
нистративные
расходы
4.2. расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров,
работ, услуг)
4.3. расходы в виде
вознаграждения
5   Доход (убыток)
от основной
деятельности
(строка 3 -
строка 4)
6   Доход (убыток)
от неосновной
деятельности
7   Доход (убыток)
от обычной
деятельности
до налого-
обложения
(строка 5 +
строка 6)
8   Корпоративный
подоходный налог
9   Доход (убыток)
от обычной
деятельности
после налого-
обложения
(строка 7 -
строка  8)
10   Доходы (убытки)
от чрезвычайных
ситуаций и
прекращенных
операций
11   Чистый доход
(убыток)
(строка 9 +
строка 10)
__________________________________________________________________________
Приложение 3
к Структуре разделов, форм и перечню
показателей Планов национальных компаний

10.3  сыйақы түріндегі
шығыстар           "
11.   Салық салынғанға
дейінгі табыс      "
12.   Корпорациялық
табыс салығы       "
13.   Таза табыс (залал) "
14.   Дивидендтер,
барлығы            "
14.1   оның ішінде,
акциялардың       мың
мемлекеттік       теңге
пакетіне
15.   Таза табыстан
аударымдар
нормативтері %
16.   Қызметтің рента.
бельділігі         "
17.   Материалдық емес
активтер мен       мың
негізгі құралдар.  теңге
дың тозуына
шығыстар
18.   Компания қызмет.
керлерінің саны,
барлығы            адам
18.1  Орталық аппарат
қызметкерлерінің
саны               "
19.   Жалақы қоры        мың
теңге
20.   Компания бойынша
тұтастай алғанда
орташа айлық жалақы "
20.1   оның ішінде,      теңге
орталық аппарат
қызметкерлері
21.   Өнімнің (жұмыстың, бірлік
қызмет көрсетудің)  үшін
бірлігіне тарифтер теңге
(бағалар)
21.1  алдыңғы кезеңмен
салыстырғанда
тарифтердің
(бағалардың)
өзгеруі %
22.   Кредиторлық қарыз  мың
теңге
23.   Дебиторлық қарыз   "
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттік жоспарлау министрінің
2004 жылғы 18 маусымдағы "Ұлттық
компаниялардың жоспарларының бөлімдер
құрылымын, көрсеткіштердің нысандары
мен тізімін бекіту туралы"
N 89 бұйрығымен бекітілген Ұлттық
компаниялардың 2005-2007 жылдарға
арналған жоспарлары бөлімдерінің
құрылымына, көрсеткіштерінің
нысандары мен тізіміне
2-қосымша
Табыстар мен шығыстардың 2005 жылға арналған болжамы
________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
2 нысаны
мың теңге
____________________________________________________________________
N  |                 |2003|2004 | 2005 ж. (болжам) | 2004  | 2005
р/с |   Көрсеткіштер  | ж. | ж.  |__________________|ж.-дың |ж.-дың
|      атауы      |есеп|баға.| 1  | 1    |9 |жыл| 2003  | 2004
|                 |    | лау |тоқ.|жарты |ай|   |ж.-ға %|ж.-ға %
|                 |    |     |сан |жылдық|  |   |есебін.|есебін.
|                 |    |     |    |      |  |   |  де   |  де
____________________________________________________________________
A  |         Б       |  1 |  2  |  3 |   4  | 5| 6 |  7    |   8
____________________________________________________________________
1    Негізгі қызметтен
алынған табыс
2    Өткізілген дайын
өнімнің (тауарлар.
дың, жұмыстардың,
қызмет көрсету.
лердің) өзіндік
құны
3    Жиынтық табыс
(1 жол - 2 жол)
4    Кезең шығыстары,
оның ішінде
4.1. жалпы және
әкімшілік шығыстар
4.2. дайын өнімді
(тауарларды, қызмет
көрсетулерді)
өткізу шығыстары
4.3. сыйақы түріндегі
шығыстар
5    Негізгі қызметтен
алынған табыс
(залал) (3 жол -
4 жол)
6    Негізгі емес
қызметтен алынған
табыс (залал)
7    Салық салуға
дейінгі барлық
қызметтен алынған
табыс (залал)
(5 жол + 6 жол)
8    Корпорациялық
табыс салығы
9    Салық салудан
кейінгі барлық
қызметтен алынған
табыс (залал)
(7 жол - 8 жол)
10   Төтенше жағдай.
лардан және
операцияларды
тоқтатудан алын.
ған табыстар
(залалдар)
11   Таза табыс
(залал) (9 жол
+ 10 жол)
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттік жоспарлау министрінің
2004 жылғы 18 маусымдағы "Ұлттық
компаниялардың жоспарларының бөлімдер
құрылымын, көрсеткіштердің нысандары
мен тізімін бекіту туралы"
N 89 бұйрығымен бекітілген Ұлттық

на 2005-2007 годы, утвержденной
приказом Министра экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
от 18 июня 2004 года N 89
"Об утверждении структуры разделов,
форм и перечня показателей
Планов национальных компаний"
Прогноз движения денег в 2005 год
__________________________________
(наименование юридического лица)
форма 3
тыс.тенге
__________________________________________________________________________
N |  Наименование   |2003г.|2004г.|  2005 г. (прогноз)    |2004г.|2005г.
п/п|  показателей    |отчет |оценка|-----------------------|в % к |в % к
|                 |      |      |1    |1    |9    | год |2003г.|2004г.
|                 |      |      |квар-|полу-|меся-|     |      |
|                 |      |      |тал  |годие|цев  |     |      |
--------------------------------------------------------------------------
А |       Б         |   1  |   2  |  3  |  4  |  5  |  6  |   7  |   8
--------------------------------------------------------------------------
1.  Движение денег
от операционной
деятельности
1.1  Поступление
денег:
1.1.1 доход от
реализации
готовой
продукции
(товаров, работ,
услуг)
1.1.2 авансы
полученные
1.1.3 вознаграждения
1.1.4 дивиденды
1.1.5 роялти
1.1.6 прочие
поступления
1.2   Выбытие денег:
1.2.1 по счетам
поставщиков
и подрядчиков
1.2.2 авансы выданные
1.2.3 по заработной
плате
1.2.4 в накопительные
пенсионные фонды
1.2.5 в фонд
обязательного
социального
страхования
1.2.6 по налогам
1.2.7 выплата
вознаграждений
1.2.8 прочие выплаты
1.3   Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в
результате
операционной
деятельности
2.   Движение денег
от инвестицион-
ной деятельности
2.1   Поступление денег:
2.1.1 доход от выбытия
нематериальных
активов
2.1.2 доход от выбытия
основных средств
2.1.3 доход от выбытия
других долго-
срочных активов
2.1.4 доход от выбытия
финансовых
инвестиций
2.1.5 доход от получения
займов, предостав-
ленных другим
юридическим лицам
2.1.6 прочие поступления
2.2   Выбытие денег:
2.2.1 приобретение
нематериальных
активов
2.2.2 приобретение
основных средств
2.2.3 приобретение
других долго-
срочных активов
2.2.4 приобретение
финансовых
инвестиций
2.2.5 предоставление
займов другим
юридическим лицам
2.2.6 прочие выплаты
2.3   Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в резуль-
тате инвестицион-
ной деятельности
3.   Движение денежных
средств от финан-
совой деятельности
3.1.  Поступление денег:
3.1.1 от выпуска акций
и других ценных
бумаг
3.1.2 получение
банковских займов
3.1.3 прочие поступления
3.2   Выбытие денег
3.2.1 погашение
банковских займов
3.2.2 приобретение
собственных акций
3.2.3 выплата дивидендов
3.2.4 прочие выплаты
3.3   Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
финансовой
деятельности
Итого:
Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег
Деньги на
начало периода
Деньги на
конец периода
__________________________________________________________________________
Приложение 4
к Структуре разделов, форм и перечню
показателей Планов национальных компаний

компаниялардың 2005-2007 жылдарға
арналған жоспарлары бөлімдерінің
құрылымына, көрсеткіштерінің
нысандары мен тізіміне
3-қосымша
2005 жылы ақша қозғалысының болжамы
________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
3 нысаны
мың теңге
____________________________________________________________________
N  |                 |2003|2004 | 2005 ж. (болжам) | 2004  | 2005
р/с |   Көрсеткіштер  | ж. | ж.  |__________________|ж.-дың |ж.-дың
|      атауы      |есеп|баға.| 1  |  1   |9 |жыл| 2003  | 2004
|                 |    | лау |тоқ.|жарты |ай|   |ж.-ға %|ж.-ға %
|                 |    |     |сан |жылдық|  |   |есебін.|есебін.
|                 |    |     |    |      |  |   |  де   |  де
____________________________________________________________________
A  |         Б       |  1 |  2  |  3 |   4  | 5| 6 |  7    |   8
____________________________________________________________________
1.    Операциялық
қызметтен ақша
қозғалысы
1.1   Ақшаның түсуі:
1.1.1 дайын өнімді
(тауарларды,
жұмыстарды,
қызмет көрсету.
лерді) өткізуден
табыс
1.1.2 алынған аванстар
1.1.3 сыйақы
1.1.4 дивидендтер
1.1.5 роялти
1.1.6 өзге де түсімдер
1.2.  Ақшаның кетуі:
1.2.1 жеткізушілер мен
мердігерлердің
шоттары бойынша
1.2.2 берілген аванстар
1.2.3 жалақы бойынша
1.2.4 жинақтаушы зейнет.
ақы қорларына
1.2.5 міндетті әлеумет.
тік сақтандыру
қорына
1.2.6 салықтар бойынша
1.2.7 сыйақылар төлеу
1.2.8 өзге де төлемдер
1.3.  Операциялық қызмет
нәтижесінде
ақшаның көбеюі (+)
/ азаюы (-)
2.    Инвестициялық
қызметтен ақша
қозғалысы
2.1   Ақшаның түсуі:
2.1.1 материалдық емес
активтердің кетуі.
нен табыс
2.1.2 негізгі құралдар.
дың кетуінен табыс
2.1.3 басқа да ұзақ
мерзімді активтер.
дің кетуінен табыс
2.1.4 қаржы инвестиция.
ларының кетуінен
табыс
2.1.5 басқа заңды тұлға.
ларға берілген
заемдарды алудан
табыс
2.1.6 өзге де түсімдер
2.2   Ақшаның кетуі:
2.2.1 материалдық емес
активтерді сатып
алу
2.2.2 негізгі құралдарды
сатып алу
2.2.3 басқа да ұзақ
мерзімді активтерді
сатып алу
2.2.4 қаржы инвестиция.
ларын сатып алу
2.2.5 басқа да заңды
тұлғаларға заемдар
беру
2.2.6 өзге де төлемдер
2.3   Инвестициялық
қызмет нәтижесінде
ақшаның көбеюі (+)
/ азаюы (-)
3.    Қаржы қызметінен
ақша қаражатының
қозғалысы
3.1   Ақшаның түсуі:
3.1.1 акциялар мен басқа
да бағалы қағаздарды
шығарудан
3.1.2 банк заемдарын алу
3.1.3 өзге де түсімдер
3.2   Ақшаның кетуі
3.2.1 банк заемдарын өтеу
3.2.2 өз акцияларын
сатып алу
3.2.3 дивидендтерді төлеу
3.2.4 өзге де төлемдер
3.3   Қаржы қызметінің
нәтижесінде ақшаның
көбеюі (+) /
азаюы (-)
Барлығы: Ақшаның
ұлғаюы (+) /
азаюы (-)
Кезең басына ақша
Кезең соңына ақша
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттік жоспарлау министрінің
2004 жылғы 18 маусымдағы "Ұлттық
компаниялардың жоспарларының бөлімдер
құрылымын, көрсеткіштердің нысандары
мен тізімін бекіту туралы"
N 89 бұйрығымен бекітілген Ұлттық

на 2005-2007 годы, утвержденной
приказом Министра экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
от 18 июня 2004 года N 89
"Об утверждении структуры разделов,
форм и перечня показателей
Планов национальных компаний"
Прогноз расходов периода на 2005 год
__________________________________
(наименование юридического лица)
форма 4
тыс.тенге
__________________________________________________________________________
N |  Наименование   |2003г.|2004г.|  2005 г. (прогноз)    |2004г.|2005г.
п/п|  показателей    |отчет |оценка|-----------------------|в % к |в % к
|                 |      |      |1    |1    |9    | год |2003г.|2004г.
|                 |      |      |квар-|полу-|меся-|     |      |
|                 |      |      |тал  |годие|цев  |     |      |
--------------------------------------------------------------------------
А |       Б         |   1  |   2  |  3  |  4  |  5  |  6  |   7  |   8
--------------------------------------------------------------------------
Всего
1   Общие и адми-
нистративные
расходы, всего
1.1  Материалы
1.2  Оплата труда
работников
1.3  Отчисления
от оплаты труда
1.4  Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов
1.5  Обслуживание
и ремонт
основных средств
и нематериальных
активов
1.6  Коммунальные
расходы
1.7  Командировочные
расходы, всего
1.7.1  в пределах
установленных
норм
1.7.2  сверх норм
1.8  Представительские
расходы
1.9  Расходы на
повышение
квалификации
работников
1.10 Расходы на
содержание
Совета директоров
1.11 Расходы
по налогам
1.12 Канцелярские
и типографские
работы
1.13 Услуги связи
1.14 Расходы
на охрану
1.15 Консультационные
(аудиторские) и
информационные
услуги
1.16 Банковские услуги
1.17 Расходы на
страхование
1.18 Судебные издержки
1.19 Штрафы, пени
и неустойки за
нарушение условий
договора
1.20 Штрафы и пени
за сокрытие
(занижение) дохода
1.21 Убытки от хищений,
сверхнормативные
потери, порча,
недостача ТМЗ
1.22 Расходы по аренде
1.23 Расходы на
социальную сферу
1.24 Расходы по
созданию резервов
по сомнительным
требованиям
1.25 На проведение
праздничных,
культурно-
массовых и
спортивных
мероприятий
1.26 Благотворительная
помощь
1.27 Прочие расходы
2   Расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг), всего
2.1  Материалы
2.2  Оплата труда
работников
2.3  Отчисления
от оплаты труда
2.4  Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов
2.5  Ремонт и
обслуживание
основных средств
и нематериальных
активов
2.6  Коммунальные
расходы
2.7  Командировочные
расходы, всего
2.7.1  в пределах
установленных
норм
2.7.2  сверх норм

компаниялардың 2005-2007 жылдарға
арналған жоспарлары бөлімдерінің
құрылымына, көрсеткіштерінің
нысандары мен тізіміне
4-қосымша
Кезең шығыстарының 2005 жылға арналған болжамы
________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
4 нысаны
мың теңге
____________________________________________________________________
N  |                 |2003|2004 | 2005 ж. (болжам) | 2004  | 2005
р/с |   Көрсеткіштер  | ж. | ж.  |__________________|ж.-дың |ж.-дың
|      атауы      |есеп|баға.| 1  | 1    |9 |жыл| 2003  | 2004
|                 |    | лау |тоқ.|жарты |ай|   |ж.-ға %|ж.-ға %
|                 |    |     |сан |жылдық|  |   |есебін.|есебін.
|                 |    |     |    |      |  |   |  де   |  де
____________________________________________________________________
A  |         Б       |  1 |  2  |  3 |   4  | 5| 6 |  7    |   8
____________________________________________________________________
Барлығы
1     Жалпы және әкім.
шілік шығыстары,
барлығы
1.1   Материалдар
1.2   Қызметкерлердің
еңбегіне ақы
төлеу
1.3   Еңбекақыдан
аударымдар
1.4   Негізгі құралдар
мен материалдық
емес активтердің
тозуы
1.5   Негізгі құралдар
мен материалдық
емес активтерге
қызмет көрсету
және жөндеу
1.6   Коммуналдық
шығыстар
1.7   Іссапар шығыстары,
барлығы
1.7.1 белгіленген норма
шеңберінде
1.7.2 нормадан тыс
1.8   Өкілдік шығыстар
1.9   Қызметкерлердің
біліктілігін
арттыруға шығыстар
1.10  Директорлар
кеңесін ұстауға
шығыстар
1.11  Салықтар бойынша
шығыстар
1.12  Кеңсе және
баспахана жұмыстары
1.13  Байланыс қызметі
1.14  Күзет шығыстары
1.15  Консультациялық
(аудиторлық) және
ақпараттық қызмет
көрсетулер
1.16  Банктік қызмет
көрсетулер
1.17  Сақтандыруға
шығыстар
1.18  Сот шығасысы
1.19  Шарт ережелерін
бұзғаны үшін
айыппұлдар, өсімдер
және тұрақсыздық
айыптары
1.20  Табыстарды жасыр.
ғаны (кеміткені)
үшін айыппұлдар
мен өсімдер
1.21  Талан-таражы
залалдары, норматив.
тен тыс ысыраптар,
бүліну, ТМҚ жетіс.
пеушіліктері
1.22  Жалға алу бойынша
шығыстар
1.23  Әлеуметтік салаға
шығыстар
1.24  Күмәнді талаптар
бойынша резервтер
құру жөніндегі
шығыстар
1.25  Мерекелік, мәдени-
бұқаралық және
спорттық іс-шара.
ларды өткізуге
1.26  Қайырымдылық көмегі
1.27  Өзге де шығыстар
2     Дайын өнімді
(тауарларды,
жұмыстарды, қызмет
көрсетулерді)
өткізу бойынша
шығыстар, барлығы
2.1   Материалдар
2.2   Қызметкерлердің
еңбекақысы
2.3   Еңбекақыдан
аударымдар
2.4   Негізгі құралдар
мен материалдық
емес активтердің
тозуы
2.5   Негізгі құралдар
мен материалдық
емес активтерді
жөндеу және
қызмет көрсету
2.6   Коммуналдық
шығыстар
2.7   Іссапар шығыс.
тары, барлығы
2.7.1 белгіленген
норма шеңберінде
2.7.2 нормадан тыс

2.8  Расходы по
погрузке,
транспортировке
и хранению
2.9  Расходы на
рекламу и
маркетинг
2.10 Расходы по
аренде
2.11 Расходы на
социальную сферу
2.12 Прочие расходы
3   Расходы в виде
вознаграждения,
всего
3.1  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам банков
3.2  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам
поставщиков
3.3  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по аренде
3.4  Прочие расходы*
__________________________________________________________________________
* - при превышении 10% от совокупных расходов необходимо обоснование
Приложение 5
к Структуре разделов, форм и перечню
показателей Планов национальных компаний
на 2005-2007 годы, утвержденной
приказом Министра экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
от 18 июня 2004 года N 89
"Об утверждении структуры разделов,
форм и перечня показателей
Планов национальных компаний"
Перечень инвестиционных проектов
__________________________________
(наименование юридического лица)
планируемых к реализации в 2005-2007 годах
форма 5
__________________________________________________________________________
N |Наименование|Период  |Общая|Источ-|    Финансирование по годам:
п/п|проекта     |реализа-|стои-|ники  |-----------------------------------
|            |ции     |мость|финан-|освоено|2005  |2006  |2007  |оста-
|            |        |     |сиро- |на 01. |год   |год   |год   |ток
|            |        |     |вания |01.05г.|(прог-|(прог-|(прог-|на 01.
|            |        |     |      |       |ноз)  | ноз) |ноз)  |01.08г.
---------------------------------------------------------------------------
___________________________________________________________________________
Приложение 6
к Структуре разделов, форм и перечню
показателей Планов национальных компаний
на 2005-2007 годы, утвержденной
приказом Министра экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
от 18 июня 2004 года N 89
"Об утверждении структуры разделов,
форм и перечня показателей
Планов национальных компаний"
Прогнозный баланс на 2005-2007 годы (тыс.тенге)
___________________________________________
(наименование юридического лица)
(на конец периода)                                     Форма 6
________________________________________________________________________
|                           | 2003 | 2004 | 2005  | 2006  | 2007  |
|                           |отчет |оценка|прогноз|прогноз|прогноз|
______|___________________________|______|______|_______|_______|_______|
АКТИВЫ, всего
1      Долгосрочные активы, всего

2.8   Тиеу, тасымалдау
және сақтау
бойынша шығыстар
2.9   Жарнамаға және
маркетингке
шығыстар
2.10  Жалға алу
бойынша шығыстар
2.11  Әлеуметтік
салаға шығыстар
2.12  Өзге де шығыстар
3     Сыйақы түріндегі
шығыстар, барлығы
3.1   Банктердің
заемдары негізін.
дегі сыйақы
(проценттер)
бойынша шығыстар
3.2   Жеткізушілердің
заемдары негізінде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.3   Жалға алу негізінде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.4   Өзге де шығыстар*
____________________________________________________________________
*- жиынтық шығыстардан 10%-асып кеткен кезінде негіздеу қажет
Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттік жоспарлау министрінің
2004 жылғы 18 маусымдағы "Ұлттық
компаниялардың жоспарларының бөлімдер
құрылымын, көрсеткіштердің нысандары
мен тізімін бекіту туралы"
N 89 бұйрығымен бекітілген Ұлттық
компаниялардың 2005-2007 жылдарға
арналған жоспарлары бөлімдерінің
құрылымына, көрсеткіштерінің
нысандары мен тізіміне
5-қосымша
__________________________
(заңды тұлғаның атауы)
2005-2007 жылдары іске жоспарланған инвестициялық жобалар тізбесі
5 нысаны
___________________________________________________________________
N |            |Іске  |Жалпы|Қаржы.| жылдар бойынша қаржыландыру:
р/с| Жоба атауы |асыру |құны |лан.  |______________________________
|            |кезеңі|     |дыру  |01.01.|2005 |2006 |2007 |01.01.
|            |      |     |көзі  | 05ж. | жыл |жыл  |жыл  | 08ж.
|            |      |     |      |иге.  |(бол.|(бол.|(бол.| қал.
|            |      |     |      |рілді |жам) |жам) |жам) | дық
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттік жоспарлау министрінің
2004 жылғы 18 маусымдағы "Ұлттық
компаниялардың жоспарларының бөлімдер
құрылымын, көрсеткіштердің нысандары
мен тізімін бекіту туралы"
N 89 бұйрығымен бекітілген Ұлттық
компаниялардың 2005-2007 жылдарға
арналған жоспарлары бөлімдерінің
құрылымына, көрсеткіштерінің
нысандары мен тізіміне
6-қосымша
2005-2007 жылдарға арналған болжамды балансы (мың теңге)
__________________________
(заңды тұлғаның атауы)
6 нысаны
(кезең соңына)
____________________________________________________________________
N |                            |2003 | 2004  |  2005 | 2006 | 2007
р/с|        Көрсеткіштер        |есеп |бағалау| болжам|болжам|болжам
____________________________________________________________________
Активтер, барлығы
1   Ұзақ мерзімді активтер,
барлығы

1.1      Нематериальные активы
1.2      Амортизация нематериальных
активов
1.3      Балансовая (остаточная)
стоимость нематериальных
активов
1.4      Основные средства
1.5      Износ основных средств
1.6      Балансовая (остаточная)
стоимость основных средств
1.7      Инвестиции
1.8      Долгосрочная дебиторская
задолженность
2      Текущие активы, всего
2.1      Товарно-материальные запасы
2.2      Краткосрочная дебиторская
задолженность
2.3      Краткосрочные финансовые
инвестиции
2.4      Деньги
СОБСТВЕННЫЙ КАПИТАЛ И ОБЯЗАТЕЛЬСТВА,
всего
3      Собственный капитал, всего
3.1      Уставный капитал
3.2      Неоплаченный капитал (-)
3.3      Изъятый капитал (-)
3.4      Дополнительный оплаченный
капитал
3.5      Дополнительный неоплаченный
капитал
3.6      Резервный капитал
3.7      Нераспределенный доход
(непокрытый убыток)
4      Долгосрочные обязательства,
всего
4.1      Долгосрочные займы,
в том числе:
займы банков
займы от внебанковских учреждений
прочие
4.2      Отсроченный корпоративный
подоходный налог
5      Текущие обязательства, всего
5.1      Краткосрочные займы и
овердрафт
5.2      Текущая часть долгосрочных
займов
5.3      Краткосрочная кредиторская
задолженность
5.4      Расчеты с бюджетом
5.5      Кредиторская задолженность
дочерним (зависимым) организациям
и совместно контролируемым
юридическим лицам
5.6      Прочая кредиторская
задолженность и начисления
________________________________________________________________

1.1 Материалдық емес активтер
1.2 Материалдық емес активтердің
амортизациялау
1.3 Материалдық емес активтердің
баланстық (қалыс) құны
1.4 Негізгі құралдар
1.5 Негізгі құралдардың тозуы
1.6 Негізгі құралдардың баланстық
(қалыс) құны
1.7 Инвестициялар
1.8 Ұзақ мерзімді дебиторлық
берешек
2   Ағымдағы активтер, барлығы
2.1 Тауар-материалдық қоры
2.2 Қысқа мерзімді дебиторлық
берешек
2.3 Қысқа мерзімді қаржы
инвестициялары
2.4 Ақша
Меншікті капитал және
Міндеттемелер барлығы
3   Меншікті капитал, барлығы
3.1 Жарғылық капитал
3.2 Төленбеген капитал (-)
3.3 Алынған капитал (-)
3.4 Қосымша төленген капитал
3.5 Қосымша төленбеген капитал
3.6 Резервтік капитал
3.7 Бөлінбеген табыс
(өтелмеген шығын)
4   Ұзақ мерзімді міндеттемелер,
барлығы
4.1 Ұзақ мерзімді қарыздар,
оның ішінде:
банктердің қарыздары
банктен тыс мекемелердің
қарыздары
өзгелер
4.2 Мерзімінен қалдырылған
корпоративтік табыс салығы
5   Ағымдағы міндеттемелер,
барлығы
5.1 Қысқа мерзімді қарыздар
және овердрафт
5.2 Ұзақ мерзімді қарыздардың
ағымдағы бөлігі
5.3 Қысқа мерзімді кредиторлық
берешек
5.4 Бюджетпен есеп айырысу
5.5 Бірлесіп бақылайтын заңды
тұлғаларға және еншілес
(тәуелді) ұйымдарға
кредиторлық берешек
5.6 Өзге де кредиторлық
берешек және есептеу
____________________________________________________________________