О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2007 года № 173. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 августа 2007 года № 4848. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 февраля 2016 года № 59
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 59 (вводится в действие с 01.01.2017).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих порядок представления отчетности финансовыми организациями, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести изменения и дополнения в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 апреля 2002 года N 130 "О порядке представления еженедельной и ежемесячной отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1865, опубликованное в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2002 год, N 40, ст. 707);
2) постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2003 года N 375 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 апреля 2002 года N 130 "О порядке представления еженедельной и ежемесячной отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг и организаторами торгов с ценными бумагами", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 1865" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2578, опубликованное в газете "Казахстанская правда" от 22 января 2004 года N 12);
3) постановление Правления Агентства от 27 декабря 2004 года N 381 "О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 апреля 2002 года N 130 "О порядке представления еженедельной и ежемесячной отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3409).

Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқтық актілеріне қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 25 маусымдағы N 173 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 6 тамызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4848 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 29 ақпандағы № 59 қаулысымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 59 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қаржы ұйымдардың есептілікті беру тәртібін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқтық актілеріне қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін.
2. Мынадай қаулылардың күші жойылды деп танылсын:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының "Бағалы қағаздар рыногы кәсіби қатысушыларының және бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушылардың апта және ай сайынғы есепті ұсыну тәртібі туралы" 2002 жылғы 13 сәуірдегі N 130 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1865 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде жарияланған, 2002 жыл, N 40, 707-құжат);
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 1865 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Бағалы қағаздар рыногы кәсіби қатысушыларының және бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушылардың апта және ай сайынғы есепті ұсыну тәртібі туралы" 2002 жылғы 13 сәуірдегі N 130 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2003 жылғы 27 қазандағы N 375 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2578 тіркелген, "Казахстанская правда" газетінде 2004 жылғы 22 қаңтарда N 12 жарияланған);
3) Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Бағалы қағаздар рыногы кәсіби қатысушыларының апта және ай сайынғы есепті ұсыну тәртібі туралы" 2003 жылғы 13 сәуірдегі N 130 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 381 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3409 тіркелген).

3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Хаджиева М.Ж.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, организатора торгов, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана", Объединения юридических лиц "Казахстанская Ассоциация реестродержателей".
5. Службе Председателя (Заборцева Е.Н.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Узбекова Г.Н.
Председатель
Приложение
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций
от 25 июня 2007 года N 173
Перечень изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые
нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций
Внести в нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций следующие изменения и дополнения:
1) Утратил силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 26.01.2009 N 8 (порядок введения в действие см. п. 3);
2) Утратил силу постановлением Правления Национального банка РК от 27.07.2012 № 224 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
3) в постановление Правления Агентства от 15 марта 2004 года N 77 "Об утверждении Правил представления отчетов организаторами торгов и внесении изменений в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 22 октября 1996 года N 118 "Об утверждении Инструкции "О порядке предоставления отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 238, в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 апреля 2002 года N 130 "О порядке представления еженедельной и ежемесячной отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг и организаторами торгов с ценными бумагами", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 1865" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2817), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правления Агентства от 21 августа 2004 года N 252 "Об утверждении Правил представления отчетов центральным депозитарием" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3072, опубликованным в газете "Юридическая газета" от 11 ноября 2005 года N 209-210 (943-944)), постановлением Правления Агентства от 28 мая 2005 года N 164 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты, регламентирующие предоставление отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3706)):
пункт 3 исключить;
в Правилах представления отчетов организаторами торгов, утвержденных указанным постановлением:

3. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
4. Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (М.Ж. Хаджиева):
1) Заң департаментімен (М.Б. Байсынов) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, сауда-саттық ұйымдастырушысына, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне, "Қазақстандық Тізілім ұстаушылар қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне мәлімет үшін жіберсін.
5. Төраға қызметі (Е.Н. Заборцева) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Ғ.Н. Өзбековке жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының 2007 жылғы 25
маусымдағы N 173 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқтық актілеріне қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың тізбесі
Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқтық актілеріне қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.01.26. N 8 Қаулысымен.
2) Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.07.27 № 224 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
3) Агенттік Басқармасының "Сауда-саттық ұйымдастырушылардың есеп беру ережесін және Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 238 тіркелген Қазақстан Республикасының "Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссияның "Бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушыларының есеп беру тәртібі туралы" Нұсқаулықты бекіту жөнінде" 1996 жылғы 22 қазандағы N 118 қаулысына, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 1865 тіркелген Қазақстан
Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Бағалы қағаздар
рыногы кәсіби қатысушыларының және бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушылардың апта және ай сайынғы есепті ұсыну тәртібі туралы" 2002 жылғы 13 сәуірдегі N 130 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2004 жылғы 15 наурыздағы N 77 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2817 тіркелген) Агенттік Басқармасының "Орталық депозитарийдің есептерді ұсыну ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 21 тамыздағы N 252 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3072 тіркелген, "Юридическая газета" газетінде 2005 жылғы 11 қарашада N 209-210 (943-944) жарияланған), Агенттік Басқармасының "Бағалы қағаздар нарығы кәсіби қатысушыларының есеп беруін реттейтін кейбір нормативтік құқықтық актілерге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 28 мамырдағы N 164 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3706 тіркелген) енгізілген өзгерістерімен және толықтыруларымен бірге:
3-тармақ алынып тасталсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Сауда-саттық ұйымдастырушылар-
дың есеп беру Ережесінде:

подпункт 1) пункта 1 исключить;
4) утратил силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23.09.2013 № 248 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
5) утратил силу постановлением и.о. Председателя Национального Банка РК от 17.07.2015 № 130 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6) утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 22.10.2014 № 196.
Приложение 1
к Перечню изменений и дополнений,
которые вносятся в некоторые
нормативные правовые акты
Республики Казахстан по вопросам
регулирования и надзора
финансового рынка и финансовых
организаций
Сноска. Приложение 1 утратило силу постановлением Правления Национального банка РК от 27.07.2012 № 224 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к Перечню изменений и дополнений,
которые вносятся в некоторые
нормативные правовые акты
Республики Казахстан по вопросам
регулирования и надзора
финансового рынка и финансовых
организаций
Сноска. Приложение 2 утратило силу постановлением Правления Национального банка РК от 27.07.2012 № 224 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к Перечню изменений и дополнений,
которые вносятся в некоторые
нормативные правовые акты
Республики Казахстан по вопросам
регулирования и надзора
финансового рынка и финансовых
организаций
Сноска. Приложение 3 утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23.09.2013 № 248 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);

1-тармақтың 1) тармақшасы алынып тасталсын;
4) Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.09.2013 № 248 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5) Күші жойылды - ҚР Ұлттық банкі басқармасының 17.07.2015 № 130 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6) Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.10.2014 № 196 (қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының кейбір
нормативтік құқтық актілеріне
қаржы рыногы мен қаржылық
ұйымдарды реттеу мен қадағалау
мәселелері бойынша енгізілетін
өзгерістер мен толықтырулардың
тізбесіне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаның күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.07.27 № 224 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының кейбір
нормативтік құқтық актілеріне
қаржы рыногы мен қаржылық
ұйымдарды реттеу мен қадағалау
мәселелері бойынша енгізілетін
өзгерістер мен толықтырулардың
тізбесіне 2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаның күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.07.27 № 224 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының кейбір
нормативтік құқықтық актілеріне
қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды
реттеу мен қадағалау мәселелері
бойынша енгізілетін өзгерістер
мен толықтырулардың тізбесіне
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаның күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.09.2013 № 248 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).