Об утверждении размеров ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда
Решение Актюбинского областного Маслихата от 4 апреля 2007 года N 342. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 19 апреля 2007 года за N 3202. Утратило силу решением Актюбинского областного маслихата от 21 декабря 2009 года № 236
Сноска. Утратило силу решением Актюбинского областного маслихата от 21.12.2009 № 236.
В соответствии с пунктом 1 статьи 473 Налогового кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" и статьи 14 Лесного кодекса Республики Казахстан, областной маслихат РЕШАЕТ:
1. Утвердить размеры ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда (Приложение 1, 2, 3).
2. Средства, поступившие от платежей за лесные пользования, направлять в доход местного бюджета.
3. ГУ "Департамент природных ресурсов и регулирования природопользования Актюбинской области", акимам районов и г. Актобе довести размеры ставок платы за лесные пользования до сведения плательщиков.
4. Признать утратившим силу решение областного маслихата "Об утверждении размеров ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда на 2006 год" от 21 июня 2006 года N 269, зарегистрированное в департаменте юстиции Актюбинской области 4 июля 2006 года N 3184.
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня официального опубликования.
Председатель сессии
областного маслихата
Секретарь
областного маслихата
Приложение 1
к решению областного маслихата
от 4 апреля 2007 года N 342
Ставки платы
за заготовку второстепенных лесных материалов
на участках государственного лесного фонда
N
п/п
Виды пользования
Ставки платы
1
Заготовка метел, материалов
для плетения (хворост)
40 тенге за 1м3
2
Заготовка веников (хворост, береза)
26 тенге за 1м3
Приложение 2
к решению областного маслихата
от 4 апреля 2007 года N 342
Ставки платы
за пользования участками государственного лесного фонда
N
п/п
Виды пользования
Ставки платы
1
Сенокошение
185 тенге за 1га площади
2
Для нужд охотничьего хозяйства
185 тенге за 1га
площади
3
Для нужд культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целей
185 тенге с 1га участка лесной площади
Примечание: План финансирования на 2007 год по бюджетной программе 10.3.254.005.000 "Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведения" составляет всего - 148876 тыс.тенге + план поступления собственных средств всего - 29790 тыс.тенге = 178666 тыс.тенге: площадь гослесфонда 193,3 тыс.га = 925 тенге составляют затраты на один гектар государственного лесного фонда х 20% = 185тенге.
Приложение 3
к решению областного маслихата
от 4 апреля 2007 года N 342
Ставки платы
за пользование особо охраняемыми природными
территориями местного значения Актюбинской области
N
п/п
Виды использования особоохраняемых природных территорий местного значения физическими и юридическими лицами
Единица
измерения
Ставки платы в месячных расчетных показателях
1
В научных целях (проведение научных исследований)
Человеко- день
0,1
2
В культурно-просветительных и учебных целях:

Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды пайдалану төлемақысының мөлшерін бекіту туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 342 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2007 жылдың 19 сәуірде N 3202 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 236 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2009.12.21 № 236 шешімімен.
"Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 473 бабының 1 тармағына және Қазақстан Республикасы Орман кодексінің 14 бабына сәйкес, облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды пайдалану төлемақысының мөлшері бекітілсін (1, 2, 3 қосымша).
2. Орманды пайдалану төлемақысынан түскен қаражат, жергілікті бюджет кірісіне жіберілсін.
3. "Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу департаменті" ММ, аудандардың және Ақтөбе қаласының әкімдері төлем салушыларға орманды пайдалану төлемақысының мөлшерлеме көлемін жеткізсін.
4. Облыстық мәслихаттың Ақтөбе облысының әділет департаментінде 2006 жылғы 4 шілдеде N 3184 тіркелген 2006 жылғы 21 маусымдағы N 269 "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды пайдалану төлемақысының 2006 жылға арналған мөлшерін бекіту туралы" шешімінің күші жойылды деп танылсын.
5. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың           Облыстық мәслихаттың
сессия төрағасы                     хатшысы
Облыстық мәслихаттың
2007 жылғы 4 сәуірдегі
N 342 шешіміне
1 қосымша
Мемлекеттік орман қоры участкелерінде арзан қолды орман
материалдарын дайындауға мөлшерлеме төлемдері
N
Пайдалану түрлері
Мөлшерлеме
төлемі
1
Сыпырғыш дайындау, өрілетін материалдар (шөпшек)
1м3 40 теңге
2
Сыпырғыш дайындау (қайыңның шөпшегі)
1м3 26 теңге
Облыстық мәслихаттың
2007 жылғы 4 сәуірдегі
N 342 шешіміне
2 қосымша
Мемлекеттік орман қоры участкелерін
пайдаланғаны үшін мөлшерлеме төлемдері
N
Пайдалану түрлері
Мөлшерлеме
төлемі
1
Шөп дайындау
1 га жерге 185 теңге
2
Аңшылық шарушылығының мұктажына
1 га жерге 185 теңге
3
Мәдени - сауықтандыру, рекреациалық, туристік және спорт мұқтажына
1 га орман жеріне
185 теңге
Ескерту: 2007 жылғы жоспарлы қаржыландыру 10.3.254.005.000 "Орманды молайту, өндіру, қорғау және сақтау" бюджеттік бағдарламасына сәйкес барлығы 148876 мың теңге + жоспарлы мекеменің жеке қаржысы 29790 мың теңге = 178666 мың теңге: орман қорының барлық жер көлемі 193,3 мың.га бөлгенде = 925 теңге құрайды. Осы соманың 20 пайызы - 185 теңге.
Облыстық мәслихаттың
2007 жылғы 4 сәуірдегі
N 342 шешіміне
3 қосымша
Ақтөбе облысының жергілікті мәні бар ерекше
қорғалатын табиғи аймақтарды пайдаланғаны үшін
мөлшерлеме төлемдері
N
Заңды және жеке тұлғалардың жергілікті жерде ерекше
қорғалатын табиғи аймақтарды пайдаланудың түрлері
Өлшем
бірлігі
Есеп айырысатын айлық
көрсеткіштің мөлшерлеме
төлемі
1
Ғылым мақсатына (ғылыми зерттеу жүргізуге)
Адам-күні
0,1
2
Мәдени - ағарту және оқу
мақсатына: