Об утверждении структуры разделов, форм и перечня показателей Планов развития национальных компаний с государственным участием на 2009-2011 годы
Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 04 февраля 2008 года N 07. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 февраля 2008 года N 5147. Утратил силу совместным приказом Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 10 сентября 2010 года № 177 и Министра финансов Республики Казахстан от 24 сентября 2010 года № 478
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра экономического развития и торговли РК от 10.09.2010 № 177 и Министра финансов РК от 24.09.2010 № 478.
В соответствии с  постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 июня 2002 года N 647 "Об утверждении Правил разработки среднесрочных планов социально-экономического развития Республики Казахстан", в целях совершенствования разработки планов развития национальных компаний,  ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Утвердить прилагаемую структуру разделов, формы и перечень показателей Планов развития национальных компаний с государственным участием на 2009-2011 годы, согласно приложениям 1-10.
2. Департаменту политики управления государственными активами (Шварцкопф И.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Ешимова Д.А.) в установленном порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего приказа довести его до сведения государственных органов, осуществляющих права владения и пользования государственным пакетом акций национальных компаний, министерств финансов и юстиции Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, национальных компаний (по согласованию).
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан Пирматова Г.О.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Приложение 1
к приказу Министра экономики
и бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 4 февраля 2008 года N 7
Структура разделов, формы и перечень показателей
Планов развития национальных компаний с государственным участием
на 2009-2011 года
1. Структура разделов
1. Доклад о состоянии и перспективах развития национальной компании (далее - Компания):

Мемлекет қатысатын Ұлттық компаниялардың 2009-2011 жылдарға арналған жоспарлары бөлімдерінің құрылымын, көрсеткіштер нысандары мен тізбелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2008 жылғы 4 ақпандағы N 7 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 21 ақпандағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5147 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2010 жылғы 10 қыркүйектегі № 177 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 24 қыркүйектегі № 478 Бірлескен бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Экономикалық даму және сауда министрінің 2010.09.10 № 177 және ҚР Қаржы министрінің 2010.09.24 № 478 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бірлескен бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының орта мерзімді жоспарларын әзірлеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 14 маусымдағы  қаулысына сәйкес Ұлттық компаниялардың даму жоспарларын әзірлеуді жетілдіру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН :
1. 1-10-қосымшаларға сәйкес қоса беріліп отырған мемлекет қатысатын Ұлттық компаниялардың 2009-2011 жылдарға арналған жоспарлары бөлімдерінің құрылымы, көрсеткіштер нысандары мен тізбелері бекітілсін.
2. Мемлекеттік активтерді басқару саясаты департаменті (И.А. Шварцкопф):
1) Заң департаментімен (Д.А. Ешімова) бірлесіп, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізгеннен кейін оны ұлттық компаниялардың мемлекеттік пакеттеріне иеленуді және оларды пайдалануды жүзеге асыратын мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Әділет және Қаржы министрліктерінің, Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің, ұлттық компаниялардың (келісім бойынша) назарларына жеткізсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау вице-министрі Ғ.О. Пірматовқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау Министрінің
2008 жылғы 4 ақпандағы
N 7 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекет қатысатын Ұлттық компаниялардың
2009-2011 жылдарға арналған жоспарлары бөлімдерінің
құрылымы, көрсеткіштер нысандары мен тізбелері 1. Бөлімдердің құрылымы
1. Ұлттық компанияның (бұдан әрі - Компания) жай-күйі мен даму перспективалары туралы баяндама:

1) Введение:
миссия Компании;
краткая история создания;
структура управления Компании (взаимосвязь дочерних, аффилиированных предприятий и центрального аппарата);
структура центрального аппарата;
обоснование выбранной модели управления Компанией;
2) Анализ рынка (сферы деятельности):
конкуренты и доля Компании на общем рынке с указанием основных показателей эффективности деятельности, характерных для данного рынка (отрасли);
основные клиенты (потребители, заказчики);
3) Анализ производственно-финансовой деятельности за 2006-2008 годы:
итоги финансово-экономической деятельности за 2006-2007 годы, в том числе:
поступления в бюджет в виде дивидендов на государственный пакет акций (в денежном и процентном выражении);
поступления в бюджет в разрезе видов налогов и других обязательных платежей в соответствии с  Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" от 12 июня 2001 года, за отчетные прогнозируемые периоды с обоснованием причины роста или снижения поступления налогов;
цены и тарифы;
объемы и обоснования заимствованных средств у казахстанских и иностранных финансовых институтов;
ожидаемые результаты за 2008 год с обоснованием роста/падения производственно-финансовых показателей и с указанием сильных и слабых сторон, возможных угроз, а также причин отклонения фактически сложившихся показателей от ранее запланированных;
анализ оплаты труда и премирования руководящих работников Компании;
4) Мероприятия, проводимые Компанией, в том числе:
в соответствии со Стратегией индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы, утвержденной  Указом Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 (далее - Стратегия), государственными и отраслевыми программами;
по управлению активами (пакетами акций, долями участия);
5) План развития на 2009-2011 годы:
цели и задачи (стратегические и на 2009 год);
основные направления и механизм реализации Плана развития;
мероприятия, планируемые Компанией по:
реализации Стратегии, государственных и отраслевых программ;
реструктуризации активов и развитию аутсорсинга;
развитию производства продукции (работ и услуг в натуральном и денежном выражении с отражением (в разрезе поставленных задач):
развитию социальной сферы;
охране окружающей среды, соблюдению техники безопасности труда;
объемы капитальных вложений;
структура себестоимости;
ценовая и тарифная политики и их обоснования;
кадровая политика, в том числе показатели оплаты труда и обоснование затрат на оплату труда различных категорий работников Компании;
политика по заимствованию;
финансовые результаты и отношения с бюджетом, в том числе прогнозируемые поступления:
из республиканского бюджета;
в бюджет в разрезе видов налогов и других обязательных платежей, а также дивидендов на государственные пакеты акций.

1) Кіріспе:
миссия;
қысқаша құрылу тарихы;
Компанияның басқару құрылымы (еншілес, аффилиирленген кәсіпорындар мен орталық аппараттың өзара байланысы);
Орталық аппараттың құрылымы;
Компанияны таңдап алынған басқару моделін негіздеу;
2) Рынокты (қызмет саласын) талдау:
осы рынокқа (салаға) тән қызмет тиімділігінің негізгі көрсеткіштерін көрсетумен жалпы рыноктағы Компанияның бәсекелестері мен үлесі;
негізгі клиенттер (тұтынушылар, тапсырушылар);
3) 2008-2010 жылдардың өндірістік-қаржылық қызметін талдау:
2008-2009 жылдардағы өндірістік-қаржылық қызметтің қорытындылары, оның ішінде:
Мемлекеттік акциялар пакетіне дивиденттер түрінде бюджетке түсетін түсімдер (ақшадай және пайыздық мәнде);
Салық түсімдерінің өсімі мен кемуін негіздей отырып, есептік болжанған кезеңдегі»"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2001 жылдың 12 маусымдағы Қазақстан Республикасының  Кодексіне сәйкес, салықтар мен басқа да міндетті төлемдер түрінде бюджетке түсетін түсімдер;
бағалар мен тарифтер;
қазақстандық және шетелдік қаржы институттарының қарызға алынған қаражатының көлемі мен негіздемесі;
өндірістік-қаржылық көрсеткіштердің өсуін/құлдырауын негіздей отырып және күшті және әлсіз жақтарын, ықтимал қауіптерді сондай-ақ жоспарланғаннан нақты қалыптасқан көрсеткіштердің ауытқу себептерін көрсете отырып, 2010 жылы күтілетін нәтижелер;
компанияның басқарма жұмысшыларының еңбекақы төлемін және сыйлық беруін талдау;
4) Компания өткізетін іс-шаралар, оның ішінде:
Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096  Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының 2003-2015 жылдарға арналған индустриялық-инновациялық стратегиясына (бұдан әрі - Стратегия), мемлекеттік және салалық бағдарламаларға сәйкес;
активтерді (акциялар пакеттерін, қатысу үлестерін) басқару жөнінде;
5) 2009-2011 жылдарға арналған даму жоспары:
мақсаттар мен міндеттер (стратегиялық және 2011 жылға арналған);
даму жоспарының негізгі бағыттары мен іске асыру тетігі;
Компанияның жоспарлап отырған:
Стратегияны, мемлекеттік және салалық бағдарламаларды іске асыру;
активтерді қайта құрылымдау және аутсорсингті дамыту;
өнім өндіруді дамыту (заттай және ақшалай мәнде көрсете отырып (қойылған міндеттер бөлінісінде):
әлеуметтік саланың дамуын;
қоршаған ортаны қорғау, еңбек қауіпсіздігінің техникасын сақтау жөнінде іс-шараларды;
күрделі салымдар көлемдерін;
өзіндік құнның құрылымын;
баға мен тариф саясатын және оның негіздемесін;
кадр саясатын, оның ішінде Компанияның әртүрлі категориялары жұмысшыларының еңбекақысын төлеуге шығындардың негіздемесі және еңбекақы көрсеткіштері;
қарыз алу жөніндегі саясатты;
қаржы нәтижелері мен бюджетпен қатынастарды, оның ішінде болжанатын түсімдер:
республикалық бюджеттен;
салықтар мен басқа да міндетті төлемдер түрлері бөлінісінде, сондай-ақ акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивиденттер.

2. Инвестиционная программа Компании, разрабатывается в соответствии с Правилами разработки инвестиционных программ государственных предприятий, акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью), контрольные пакеты акций (доли участия) которых принадлежат государству, за исключением институтов развития, утвержденными  постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 ноября 2004 года N 1201:
1) Оценка инвестиционной ситуации в отрасли/регионе:
анализ и оценка соответствующей ситуации на инвестиционных рынках отрасли (сферы), а также оценка роли Компании и степень ее влияния на инвестиционные процессы в отрасли;
выводы.
2) Инвестиционные приоритеты и направления:
основные приоритеты и задачи инвестиционной политики Компании;
намерения по инвестиционным проектам, предварительные расчеты и обоснования;
оценка эффективности инвестиционных проектов;
анализ текущего состояния инвестиционных проектов;
конечный итог экономической результативности и финансовой выгодности реализованных проектов (включая показатель эффективности отражения стоимости единицы услуги, либо объема поступления в бюджет на 1000 тенге вложенных в стоимость услуг, а также последующий контроль и мониторинг реализованных инвестиционных проектов);
схема управления временно свободными ресурсами, политика их размещения;
3) Инвестиционный план развития Компании.
2. Формы и перечень показателей
3. Перечень показателей Планов национальных компаний с государственным участием на 2009-2011 годы включает в себя:
1) прогноз основных финансово-производственных показателей на 2009-2011 годы;
2) прогноз доходов и расходов на 2009 год;
3) прогноз движения денежных средств в 2009 году;
4) прогноз расходов на 2009 год;
5) прогнозный баланс на 2009-2011 годы;
6) перечень инвестиционных проектов, планируемых к реализации в 2009-2011 годах;
7) паспорт инвестиционного проекта.
4. Прогноз важнейших показателей развития компаний представляется в обязательном порядке по формам 1-8.1 согласно приложениям 2-10 к Приказу, в том числе по деятельности дочерних, совместных и других аффилиированных предприятий.
Приложение 2
к приказу Министра экономики
и бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 4 февраля 2008 года N 7

2. Компанияның инвестициялық бағдарламасы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 қарашадағы N 1201  қаулысымен бекітілген Даму институттарын қоспағанда, акцияларының бақылау пакеттері (қатысу үлестері) мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындардың, акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің) инвестициялық бағдарламаларын әзірлеу ережесіне сәйкес әзірленеді:
1) Саладағы/аймақтағы инвестициялық ахуалды бағалау:
саланың инвестициялық рыноктарындағы тиісті ахуалды талдау және бағалау, сондай-ақ Компанияның рөлін және оның саладағы инвестициялық үрдістерге ықпал ету дәрежесін бағалау;
қорытындылар;
2) Инвестициялық басымдықтар мен бағыттар:
Компанияның инвестициялық саясатының негізгі басымдықтары мен бағыттары;
инвестициялық жобалар бойынша шаралар, алдын-ала есептеулер мен негіздемелер;
инвестициялық жобалардың тиімділігін бағалау;
инвестициялық жобалардың ағымдық жағдайын талдау;
экономикалық нәтижелілік пен жүзеге асырылған жобалардың қаржылық тиімділігінің қорытынды нәтижесі (қызмет бірлігінің құны бейнесінің тиімділік көрсеткішін, немесе қызмет құнына салынған 1000 теңге бюджетке түсімдердің көлемін, сонымен қатар жүзеге асырылған инвестициялық жобалардың кезекті бақылануы мен мониторингін қоса)
уақытша бос ресурстарды басқару схемасы мен оларды орналастыру саясаты;
3) Компанияның инвестициялық даму жоспары.
2. Көрсеткіштердің нысандары мен тізбесі
3. Мемлекет қатысатын Ұлттық компаниялардың 2009-2011 жылдарындағы көрсеткіштерінің тізбелері мыналарды қамтиды:
1) 2009-2011 жылдардың негізгі қаржы-өндірістік көрсеткіштерінің болжамы;
2) 2009 жылға арналған кірістер мен шығыстар болжамы;
3) 2009 жылы ақшалай қаражаттар айналымын болжау;
4) 2009 жылға арналған шығыстар болжамы;
5) 2009-2011 жылдарға арналған болжамдық теңгерім;
6) 2009-2011 жылдары іске асыру жоспарланған инвестициялық жобалар тізбесі;
7) инвестициялық жоба паспорты.
4. Компанияның маңызды даму көрсеткіштерінің болжамы бұйрыққа 2-10-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде еншілес, бірлескен және басқа да аффилиирленген кәсіпорындардың қызметі бойынша міндетті түрде 1-8.1-нысандар бойынша ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау Министрінің
2008 жылғы 4 ақпандағы
N 7 бұйрығына
2-қосымша

Прогноз важнейших показателей развития на 2009-2011 годы
Форма 1
_______________________________________________
(наименование юридического лица)
(в тыс. тенге)
N
п./п.
Показатели
Един.
измер.
2007
г.
2008
г.
2008
г. в
% к
2007
г.
2009
г.
2010
г.
2011
г.
2011
г. в
% к
2007
г.
2011
г.
% к
2008
г.
отчет
оценка
прог-
ноз
прог-
ноз
прог-
ноз
А
Б
I
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Объем
произведенной
продукции (работ,
услуг) - всего:
к-во/
стоим.
1.1
в том числе по
видам
"
2
Экспорт всего:
"
2.1
в том числе в
страны СНГ
"
2.2
дальнее зарубежье
"
2.3
по видам
продукции:
"
3
Импорт всего:
"
3.1
в том числе в
страны СНГ
"
3.2
дальнее зарубежье
"
3.3
по видам
продукции:
"
3.4
по поставке
продукции
"
4
Инвестиции в
основной капитал
всего:
тыс.
тенге
4.1
за счет заемных
средств
"
4.1.1
в том числе
средств государ-
ственного бюджета
"
4.2
зa счет собст-
венных средств
"
5
Доходы, всего
"
6
Расходы, всего
"
7
Доход от основной
деятельности
"
8
Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
и услуг):
"
9
Валовый доход
"
10
общие и
административные
расходы
"
11
расходы по реа-
лизации готовой
продукции (това-
ров, работ,
услуг)
"
12
финансовые
расходы
"
12.1
по займам у
казахстанских
финансовых
институтов
12.2
по займам у
иностранных
финансовых
институтов
13
Доход до
налогообложения
"
14
Корпоративный
подоходный налог
"
15
Чистый доход
(убыток)
"
16
Дивиденды, всего
"

2009-2011 жылдарға арналған маңызды даму
көрсеткіштерінің болжамы
1-нысан
____________________________________________________________________                        (заңды тұлғаның атауы)
(мың теңгеге)
N
р/р
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
2007 ж.
2008 ж.
2008 ж.
%-бен
2007 ж.
есеп
баға
А
Б
1
2
3
4
1
Өндірілген өнім мөлшері
(жұмыс, қызметтердің)
- барлығы:
саны/
құны
1.1
Оның ішінде түрлері
бойынша
"
2
Экспорт барлығы:
"
2.1
Оның ішінде ТМД
елдеріне
"
2.2
шетел
"
2.3
өнім түрлері бойынша:
"
3
Импорт барлығы:
"
3.1
Оның ішінде ТМД елдеріне
"
3.2
шетел
"
3.3
өнім түрлері бойынша:
"
3.4
өнімді жеткізу бойынша
4
Негізгі капиталға инвестициялар, барлығы:
мың
теңге
4.1
қарыз қаражаттары есебінен
"
4.1.1
оның ішінде бюджет қаражаттарынан
"
4.2
Меншікті қаражат есебінен
"
5
Кірістер, барлығы
"
6
Шығыстар, барлығы
"
7
Негізгі қызметтен түсетін кіріс
"
8
Іске асырылған дайын
өнімнің өз құны
(тауарлардың, жұмыс,
қызметтердің):
"
9
Күрделі кіріс
"
10
жалпы және әкімшілік шығыстар
"
11
дайын өнімді іске
асыру бойынша шығыстар
(тауарлардың, жұмыс,
қызметтердің)
"
12
қаржылық шығыстар
"
12.1
қазақстандық финанстық институттардың несиеле-
рі
12.2
шетелдік финанстық институттардың несиеле-
рі
13
Салық салымына дейінгі кіріс
"
14
Корпоративтік табыс салығы
"
15
Таза кіріс (залал)
"
16
Дивидендтер, барлығы
"

16.1
в том числе на
государственный
пакет акций
тыс.
тенге
17
Нормативы отчис-
лений от чистого
дохода
%
18
Рентабельность
деятельности
(15/6*100%)
"
19
Производитель-
ность труда
%
20
Использование
производственных
мощностей
%
21
Амортизация
нематериальных
активов и основ-
ных средств
тыс.
тенге
22
Численность
работников
компании, всего
чел
22.1
в том числе
работников
руководящего
аппарата
"
23
Фонд оплаты труда
тыс.
тенге
23.1
в том числе
работников
руководящего
аппарата
тыс.
тенге
24
Среднемесячная
заработная плата
работников, в
целом по компании
тенге
24.1
в том числе
работников
руководящего
аппарата
тенге
25
Тарифы (цены) на
единицу продукции
(работ услуг)
тенге
за
еди-
ницу
25.1
изменение тарифов
(цен) к преды-
дущему периоду
%
26
Кредиторская
задолженность
тыс.
тенге
27
Дебиторская
задолженность
"
Приложение 3
к приказу Министра экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 4 февраля 2008 года N 7
Прогноз доходов и расходов на 2009 год
_________________________________________
(наименование юридического лица)
Форма 2
(в тыс. тенге)
N
п./п.
Наименование
показателей
2007 г.
отчет
2008 г.
оценка
2009 г. (прогноз)
2008
г. в
% к
2007
г.
2009
г. в
% к
2008
г.
1
квар-
тал
1
полу-
годие
9
ме-
ся-
цев
год
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Доход от
реализации
продукции и
оказания услуг
2
Себестоимость
реализованной
продукции и
оказанных услуг
3
Валовой прибыль
(стр.1-стр.2)
4
Доходы от
финансирования
5
Прочие доходы
6
Расходы на
реализацию
продукции и
оказание услуг
7
Административ-
ные расходы
8
Расходы на
финансирование
9
Прочие расходы
10
Доля
прибыли/убытка
организаций,
учитываемых
по методу
долевого
участия
11
Прибыль
(убыток) за
период от
продолжаемой
деятельности
(стр.3+стр.4+
стр.5-стр.6-
стр.7-стр.8-
стр.9+/-стр.10)
12
Прибыль
(убыток) от
прекращенной
деятельности
13
Прибыль
(убыток) до
налогообложения
(стр.11+/-
стр.12)
14
Расходы по
корпоративному
подоходному
налогу
15
Итоговая
прибыль
(убыток)
за период
(стр.13-стр.14)
до вычета доли
меньшинства
16
Доля
меньшинства
17
Итоговая
прибыль
(убыток)
за период
(стр.15-стр.16)
до вычета доли
меньшинства
18
Прибыль на
акцию
Приложение 4
к приказу Министра экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 4 февраля 2008 года N 7
Прогноз движения денежных средств в 2009 году
__________________________________________________
(наименование юридического лица)
Форма 3
(в тыс.тенге)
N
п./п.
Наименование
показателей
2007 г.
отчет
2008 г.
оценка
2009 г. (прогноз)
2008
г. в
% к
2007
г.
2009
г. в
% к
2008
г.
1
квар-
тал
1 полу-
годие
9
меся-
цев
год
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Движение денег
от операционной
деятельности
1.1

16.1
Оның ішінде акциялардың
мемлекеттік пакетіне
арналған
мың
теңге
17
Мемлекеттік пакет
акцияларына дивидендтер
түрінде таза табысынан
аудару нормативі
%
18
Қызмет рентабелділігі
(15/6*100%)
"
19
Еңбек өнімділігі
%
20
Өндірістік қуаттарды пайдалану
%
21
Материалдық емес
активтер мен негізгі
қаражаттар өтелімі
мың
теңге
22
Компания қызметкерлері-
нің саны, барлығы
адам
22.1
Орталық аппарат
қызметкерлерінің саны
"
23
Жалақы қоры
мың
теңге
24
Жалпы компания бойынша
қызметкерлердің орташа
жалақысы
теңге
24.1
Оның ішінде орталық
аппарат қызметкерлері-
нің
теңге
25
өнім (жұмыс, қызмет)
бірлігіне арналған
тарифтер (бағалар)
бір бірлік үшін теңге
25.1
Алдағы кезеңге
тарифтердің
(бағалардың) өзгеруі
%
26
Кредиторлық берешек
мың
теңге
27
Дебиторлық берешек
"
кестенің жалғасы
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2011
ж.
%-бен
2007
ж.
2011
ж.
%-бен
2008
ж.
болжам
болжам
болжам
5
6
7
8
9
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау Министрінің
2008 жылғы 4 ақпандағы
N 7 бұйрығына
3-қосымша
2009 жылға арналған кірістер мен шығыстар болжамы
2-нысан
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
(мың теңгеге)
N
р/р
Көрсеткіштер
2007 ж. есеп
2008 ж. баға
А
Б
1
2
1
Негізгі қызметтен түсетін кіріс
2
Сатылған өнімнің өзіндік құны
3
Жалпы пайда (1 жол - 2 жол)
4
Қаржыландырудан түскен кірістер
5
өзге де кірістер
6
өнімдерді сату мен қызметтер көрсетуге арналған шығыстар
7
әкімшілік шығыстар
8
Қаржыландыруға арналған шығыстар
9
өзге де шығыстар
10
Үлес қосу әдісімен есептелетін ұйымдардың пайдасынан/залалының үлесі
11
Жалғасатын қызмет кезеңіндегі пайда (залал) (3 жол + 4 жол + 5 жол - 6 жол - 7 жол - 8 жол - 9 жол +/- 10 жол)
12
Тоқтатылған қызметтен түскен пайда (залал)
13
Салық салғанға дейінгі пайда (залал) (11 жол +/- 12 жол)
14
Корпоративтік табыс салығы бойынша залалдар
15
Аздық үлесті шегергенге дейінгі кезеңдегі жиынтық пайда  (залал) (13 жол - 14 жол)
16
Аздық үлесі
17
Аздық үлесті шегергенге дейінгі кезеңдегі жиынтық пайда (залал ) (15 жол - 16 жол)
18
Акцияға арналған пайда
кестенің жалғасы
2009 ж. (болжам)
2008 ж. %-бен 2007 ж.
2009 ж. %-бен 2008 ж.
1 тоқсан
1 жарты-
жылдық
9 ай
жыл
3
4
5
6
7
8
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау Министрінің
2008 жылғы 4 ақпандағы
N 7 бұйрығына
4-қосымша
2009 жылы ақшалай қаражаттар айналымын болжау
3-нысан
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
(мың теңгеге)
N
р/р
Көрсеткіштер
2007 ж. есеп
2008 ж. баға
А
Б
1
2
1.
Операциялық қызметтен түсетін
ақша қаражаттарының қозғалысы
1.1

2.7.1
в пределах
установленных
норм
2.7.2
сверх норм
2.8
Расходы по
погрузке,
транспортировке
и хранению
2.9
Расходы на
рекламу и
маркетинг
2.10
Расходы по
аренде
2.11
Прочие расходы
3
Финансовые
расходы, всего
3.1
Финансовые
расходы
(процентам)
по займам банков
3.2
Финансовые
расходы
(процентам)
по займам
поставщиков
3.3
Финансовые
расходы
(процентам)
по аренде
3.4
Прочие расходы*
Примечание:
* - при превышении 10% от совокупных расходов необходимо обоснование
Приложение 6
к приказу Министра экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 4 февраля 2008 года N 7
Прогнозный баланс на 2009-2011 годы (тыс. тенге)
____________________________________________
(наименование юридического лица)
Форма 5
(на конец периода)                                         (в тыс. тенге)
2007
отчет
2008
оценка
2009
прогноз
2010
прогноз
2011
прогноз
АКТИВЫ, всего
I
Краткосрочные активы
1
Денежные средства и их
эквиваленты
2
Краткосрочные финансовые
инвестиции
3
Краткосрочная дебиторская
задолженность
4
Запасы
5
Текущие налоговые активы
6
Долгосрочные активы,
предназначенные для продажи
7
Прочие краткосрочные активы
II
Долгосрочные активы
1
Долгосрочные финансовые
инвестиции
2
Долгосрочная дебиторская
задолженность
3
Инвестиции, учитываемые
методом долевого участия
4
Инвестиционная недвижимость
5
Основные средства
6
Биологические активы
7
Разведочные и оценочные
активы
8
Нематериальные активы
9
Отложенные налоговые активы
10
Прочие долгосрочные активы
ПАССИВЫ, всего
III
Краткосрочные обязательства
1
Краткосрочные финансовые
обязательства
2
Обязательства по налогам
3
Обязательства по другим
обязательным и добровольным
платежам
4
Краткосрочная кредиторская
задолженность
5
Краткосрочные оценочные
обязательства
6
Прочие краткосрочные
обязательства
IV
Долгосрочные обязательства
1
Долгосрочные финансовые
обязательства
2
Долгосрочная кредиторская
задолженность
3
Долгосрочные оценочные
обязательства
4
Отложенные налоговые
обязательства
5
Прочие долгосрочные
обязательства
V
Капитал
1
Выпущенный капитал
2
Эмиссионный доход
3
Выкупленные собственные
долевые инструменты
4
Резервы
5
Нераспределенный доход
(непокрытый убыток)
6
Доля меньшинства
Приложение 7
к приказу Министра экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 4 февраля 2008 года N 7
Перечень инвестиционных проектов _________________________________
(наименование юридического лица)
планируемых к реализации в 2009-2011 годах
Форма 6
N
п./п.
Наименование
проекта*
Период
реали-
зации
Общая
стои-
мость
Источ-
ники
финан
сиро-
вания**
Финансирование по годам
освоено
на
01.01.09
г
2009
год
2010
год
2011
год
оста-
ток
на
01.01.12
г.
(прог-
ноз)
(прог-
ноз)
(прог-
ноз)
Примечание:
* из общего перечня инвестиционных проектов выделить курсором инновационные
** суммы по проектам указываются в разрезе источников финансирования
Приложение 8
к приказу Министра экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 4 февраля 2008 года N 7
Паспорт инвестиционного проекта N________
____________________________________________
(наименование юридического лица)
Форма 7
N
п/п
Наименование показателей
Информация
1
Наименование проекта
2
Участники реализации проекта
3
Цели инвестиционного проекта
4
Описание инвестиционного проекта
5
Место реализации проекта
6
Назначение, основные технические
характеристики инвестиционного
продукта (наименование
инвестиционного продукта, категория
потребителей, специфика
потребления, и т.д.)
7
Масштабы реализации инвестиционного
продукта (районный (городской),
областной, внутренний страновой,
внешний рынок (рынок стран СНГ)
8
Вид обеспечения возврата инвестиций
9
Возможные риски (конкретно)
10
Период реализации инвестиционного
проекта (инвестиционный период),
год и месяц
11
Срок реализации инвестиционного
проекта (жизненный цикл проекта),
год и месяц
12
Срок окупаемости проекта, месяцев
13
Чистая текущая стоимость проекта
(NPV), денежная единица
14
Внутренняя норма доходности проекта
(IRR), %
15
Характер проекта (новое производство,
реконструкция, расширение действующего
производства, смена или *увеличение
номенклатуры выпускаемой продукции, иное)
16
Наличие договоров поставки или протоколов
о намерении приобретения инвестиционного
продукта (при наличии указать количество
и стоимость таковых)
17
Уровень готовности инвестиционного
проекта (проектно-сметная документация,
наличие производственных мощностей, иное)
18
Стоимость проекта, тенге (валюта проекта)
всего, в том числе:

2.7.1
Белгіленген нормалар шегінде
2.7.2
Нормадан тыс
2.8
Жүк тиеу, тасымалдау және сақтау бойынша шығыстар
2.9
Жарнама мен маркетингке арналған шығыстар
2.10
Жалға беру бойынша шығыстар
2.11
Басқа да шығыстар
3
Сыйақы түрінде шығыстар, барлығы
3.1
Банктер қарызы жөнінде сыйақы (пайыздар) бойынша шығыстар
3.2
Өнім берушінің қарыздары жөнінде сыйақы (пайыздар) бойынша шығыстар
3.3
Жалға беру жөнінде сыйақы (пайыздар) бойынша шығыстар
3.4
Басқа да шығыстар*
кестенің жалғасы
2009 ж. (болжам)
2008 ж. %-бен 2007 ж.
2009 ж. %-бен 2008 ж.
1 тоқсан
1 жарты-
жылдық
9 ай
жыл
3
4
5
6
7
8
Ескертпе:
*- жиынтық 10% көтеру барысында негіздеме қажет
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау Министрінің
2008 жылғы 4 ақпандағы
N 7 бұйрығына
6-қосымша
2009 жылға арналған шығыстар болжамы
5-нысан
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
(кезеңнің соңында)                                (мың теңгеге)
2007 ж. есеп
2008 ж. баға
2009 ж. болжам
2010 ж. болжам
2011 ж. болжам
АКТИВТЕР, барлығы
I
Қысқа мерзімді активтер
1
Ақша қаражаты және
олардың эквиваленттері
2
Қысқа мерзімді қаржылық инвестициялар
3
Қысқа мерзімді
дебиторлық берешек
4
Қорлар
5
Ағымдағы салықтық
активтер
6
Сатуға арналған, ұзақ
мерзімді активтер
7
Өзге де қысқа мерзімді
активтер
II
Ұзақ мерзімді активтер
1
Ұзақ мерзімді қаржылық
инвестициялар
2
Ұзақ мерзімді дебиторлық
берешек
3
Үлес қосу әдісімен
есептелінетін
инвестициялар
4
Инвестициялық
жылжымайтын мүлік
5
Негізгі қаражат
6
Биологиялық активтер
7
Барланатын және
бағаланатын активтер
8
Материалдық емес активтер
9
Кейінге қалдырылған
салықтық активтер
10
Өзге де ұзақ мерзімді
активтер
ПАССИВТЕР, барлығы
III
Қысқа мерзімді
міндеттемелер
1
Қысқа мерзімді қаржылық
міндеттемелер
2
Салықтар бойынша
міндеттемелер
3
Басқа да міндетті және
ерікті төлемдер бойынша
міндеттемелер
4
Қысқа мерзімді
кредиторлық берешек
5
Қысқа мерзімді бағалау
міндеттемелері
6
Өзге де қысқа мерзімді
міндеттемелер
IV
Ұзақ мерзімді
міндеттемелер
1
Ұзақ мерзімді қаржылық
міндеттемелер
2
Ұзақ мерзімді
кредиторлық берешек
3
Ұзақ мерзімді бағалау
міндеттемелері
4
Кейінге қалдырылған
салықтық міндеттемелер
5
Өзге де ұзақ мерзімді
міндеттемелер
V
Капитал
1
Шығарылған капитал
2
Эмиссиялық табыс
3
Сатып алынған меншік
үлестік аспаптар
4
Резервтер
5
Бөлінбеген пайда
(жабылмаған залал)
6
Аздық үлесі
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау Министрінің
2008 жылғы 4 ақпандағы
N 7 бұйрығына
7-қосымша
2009-2011 жылдары іске асыру жоспарланған
___________________________ инвестициялық жобалар тізбесі
(заңды тұлғалардың атауы)
6-нысан
N
р/р
Жобаның атауы*
Іске асыру
кезеңі
Жалпы
құны
Қаржыландыру
көздері**
кестенің жалғасы
Жылдар бойынша қаржыландыру
01.01.09 ж. игерілген
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
01.01.12 ж.
қалдық
(болжам)
(болжам)
(болжам)
Ескертпе:
* инвестициялық жобалардың жалпы тізбесінен курсормен инновациялықтарды бөліп алу
** жоба бойынша сомалар қаржыландыру көздерінің бөлінісінде көрсетіледі
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау Министрінің
2008 жылғы 4 ақпандағы
N 7 бұйрығына
8-қосымша
N__________ инвестициялық жоба паспорты
____________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
7-нысан
N
р/р
Көрсеткіштер атауы
Ақпарат
1
Жоба атауы
2
Жобаны іске асыруға қатысушылар
3
Инвестициялық жобаның мақсаттары
4
Инвестициялық жобаның сипаттамасы
5
Жоба іске асырылатын орын
6
Белгілеу, инвестициялық өнімнің
(инвестициялық өнім атауы,
тұтынушылар санаты, тұтынудың
өзіндік ерекшелігі және т.б.)
негізгі техникалық сипаттары
7
Инвестициялық өнімдерді (аудандық
(қалалық), облыстық, ел ішілік,
сыртқы нарық (ТМД елдерінің нарқы)
іске асыру ауқымдары
8
Инвестицияны қайтаруды қамтамасыз
ету түрі
9
Ықтимал тәуекелдер (нақты)
10
Инвестициялық жобаны іске асыру
мерзімі (инвестициялық кезең),
жылы және айы
11
Инвестициялық жобаның іске асыру
(жобаның өмірмеңдік кезеңі), жылы, айы
12
Жобаның өтімділігінің мерзімі,
айлары
13
Инвестициялық жобаның ағымды таза
құны (NPV), ақшалы бірлігі
14
Жоба түсімінің ішкі нормасы (IRR), %
15
Жоба сипаты (жаңа өндіріс, қайта
құру, қолданыстағы өндірістің
көбеюі, шығарылатын өнім атауының
ауысымы немесе ұлғаюы, басқасы)
16
Өнім беру шарттарының немесе
инвестициялық өнімді (есептеу
барысында аталғандардың саны мен
құнын көрсету) сатып алуға
ниеттену туралы хаттамалардың барлығы
17
Инвестициялық жобаның дайындық
деңгейі (жобалық-сметалық
құжаттама, өндірістік қуаттың
болуы, басқасы)
18
Жобаның құны, теңге (жоба
валютасы) барлығы, оның ішінде:

18,1
Требуемый объем инвестиций в планируемом
периоде, тенге (валюта проекта), в том
числе:
18,1.1
Требуемый объем привлеченных инвестиций
18 1.2
Требуемый объем собственных инвестиций
18.2
Уже произведенные инвестиции (валюта
проекта), тенге
19*
Формы привлечения заемных (кредитных)
средств и их источники
20
Меры по предупреждению и уменьшению
рисков (конкретно)
21
Прогнозное количество дополнительных
рабочих мест всего, ед. в 1 год. 2 год.
3 год.
22
Прогнозное увеличение налоговых
поступлений. % от достигнутого
среднемесячного уровня предыдущего года,
а также за прогнозируемые три года
23
Прогнозное увеличение поступление доходов
в государственный бюджет от непосредственного участия государства, %
от достигнутого среднегодового уровня за
предыдущие три года и за прогнозируемые
три года
24
Общая мощность проекта
запланиро-
ванный объем
фактический
объем
отклонение
(+ -)
Примечание:
* источники указываются при наличии подписанных кредитных соглашений.
свидетельства о государственной регистрации выпуска негосударственных
облигации и других документов
Приложение 9
к приказу Министра экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 4 февраля 2008 года N 7
Структура активов
_______________________________________
(наименование юридического лица)
Форма 8
N
п/п
Наименование
аффилиирован-
ных органи-
заций
(активов) по
состоянию на
01.01.2008 г.
Основной
вид
деятель-
ности
Тип
актива
(про
фильный,
непро-
фильный,
прочий)
Доля
Компании
в уставном
капитале
Прогнозная
структура
2008 г.
2009 г.
2010 г.
Приложение 10
к приказу Министра экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 4 февраля 2008 года N 7
Реструктуризация активов
_________________________________________
(наименование юридического лица)
Форма 8.1
N
п/п
Наимено-
вание
активов
по состоя-
нию на
01.01.
2008
г.
Реструк-
туризация
активов
(отчужден,
запланиро-
ван к
отчуждению)
Тип
актива
(профиль-
ный,
непро-
филь-
ный,
прочий)
Доля
Компа-
нии в
устав-
ном
капи-
тале
Способ
отчужде-
ния
(аукцион,
тендер,
прочие)
Лик-
ви-
да-
ция
Рыночная
стоимость
(оценка
неза-
висимых
аудиторов/
оценщиков в
тыс.тенге)
Цена
реали-
зации
(в тыс.
тенге)
Наи-
мено-
вание
поку-
па-
теля

18.1
Жобаланған кезеңдегі
инвестициялардың талап етілетін
мөлшері (жобаның валютасы) теңге,
соның ішінде:
18.1.1
Тартылған инвестициялардың
талап етілетін көлемі
18.1.2
Меншікті инвестициялардың
талап етілетін көлемі
18.2
Өндіріліп қойған шығыстар (жоба
валютасы)
19*
Қарыз қаражат (кредит) тарту
нысандары және олардың көздері
20
Ескерту мен тәуекелдерді
(нақты) азайту жөніндегі шаралар
21
Қосымша жұмыс орындарының
болжамдық саны, барлығы, бірлік,
1 жыл, 2 жыл, 3 жыл.
22
Салық түсімдерінің болжамдық өсуі,
алдағы жылда жеткен орта айлық
деңгейінен түскен %, және
болжамалық үш жыл
23
Мемлекеттік тікелей қатысуынан
мемлекеттік бюджетке түсетін
кірістердің болжамдық өсуі, алдағы
үш жылда жеткен орта жылдық
деңгейінен түскен %, және
болжамалық үш жыл
24
Жобаның жалпы қуаттылығы
жоспарланған көлем
нақты көлем
ауытқу (+-)
Ескертпе:
* - қол қойылған кредиттік келісімдер, мемлекеттік емес облигациялар мен басқа да құжаттарды шығарудың мемлекеттік тіркеуі жөніндегі мәліметтер болғанда көздер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау Министрінің
2008 жылғы 4 ақпандағы
N 7 бұйрығына
9-қосымша
Активтердің құрылымы
__________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
8-нысан
N
р/р
01.01.2008 ж.
жағдай бойынша
аффилиирленген
ұйымдардың атауы
Қызмет-
тің
негізгі
түрі
Активтер
түрі
(бейін-
ді,
бейінді
емес,
өзгелер)
Жарғы-
лық
капи-
талда-
ғы
компа-
нияның
үлесі
Болжамдық
құрылым
2008
ж.
2009
ж.
2010
ж.
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау Министрінің
2008 жылғы 4 ақпандағы
N 7 бұйрығына
10-қосымша
Активтерді қайта құрылымдау
_________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
8.1-нысан
N
р/р
01.01.2008 ж.
жағдай бойынша
активтердің
атауы
Активтерді қайта құрылымдау
(шеттетілген,
шеттетілуге
жоспарланған)
Активтер түрі
(бейінді,
бейінді
емес,
өзгелер)
Жарғылық
капиталдағы
компанияның
үлесі
кестенің жалғасы
Шеттету
тәсілі
(аукцион,
тендер,
өзгелер)
Тарату
Рыноктық құны
(тәуелсіз
аудиторлардың/
бағалаушылардың
бағалауы,
мың теңге)
Өткізу
бағасы
(мың теңге)
Сатып
алушының
атауы