Об утверждении формы распоряжения налогового органа о приостановлении расходных операций по кассе плательщика
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 июня 2009 года № 261. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июля 2009 года № 5720. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 14 января 2015 года № 19
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 14.01.2015 № 19 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 3.
В соответствии с Правилами приостановления расходных операций по кассе плательщика, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 мая 2009 года № 662, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить форму распоряжения налогового органа о приостановлении расходных операций по кассе плательщика согласно приложению к настоящему приказу.
2. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти дней со дня первого официального опубликования.
Министр                                    Б. Жамишев
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 17 июня 2009 года № 261
Распоряжение
налогового органа о приостановлении расходных операций
по кассе плательщика
"___" _______________ 20__ года                          № _______
(дата выписки)
В соответствии  с пунктом 4 статьи 17 Закона Республики Казахстан
"Об обязательном социальном страховании" и Правилами приостановления
расходных операций по кассе плательщика, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 мая 2009 года № 662, _____________________________________________________________
(наименование налогового органа)
приостанавливает все расходные операции по кассе (кроме операций по
погашению задолженности по социальным отчислениям в Государственный
фонд социального страхования) __________________________________________________________________________________________________________________________________________
(ФИО, наименование плательщика, РНН, идентификационный номер
(ИИН/БИН) (при его наличии), адрес) _____________________________________________________________________
Плательщиком с момента получения настоящего распоряжения все
поступающие наличные деньги подлежат зачислению в Государственный
фонд социального страхования.
Приостановление расходных операций по кассе плательщика
распространяется на все расходные операции наличных денег в кассе,
кроме операций по сдаче денег в банк или организацию, осуществляющую
отдельные виды банковских операций, для последующего их перечисления
в счет погашения налоговой задолженности, задолженности по
обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям.
В случае невыполнения законных требований органов налоговой
службы и их должностных лиц к Вам будут применены меры
административной ответственности в соответствии с Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях.
В соответствии с законодательством Республики Казахстан Вы имеете право обжаловать действия (бездействие) должностных лиц
органов налоговой службы вышестоящему органу налоговой службы или в суд.
Руководитель (заместитель Руководителя)
налогового органа  ___________________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
Распоряжение получил _________________________________________
(Ф.И.О. плательщика, подпись, печать,  дата)
Распоряжение вручено плательщику _____________________________
(Ф.И.О. должностного лица налогового органа, подпись, дата)
Распоряжение отправлено плательщику __________________________
(подтверждающий документ о факте отправки и (или) получения)

Салық органының төлеушінің кассасы бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы өкімінің нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 17 мамырдағы N 261 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 14 шілдеде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5720 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 14 қаңтардағы № 19 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 14.01.2015 № 19 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 7 мамырдағы N 662 қаулысымен бекітілген Төлеушінің кассасы бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру ережесiне сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес салық органының төлеушінің кассасы бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы өкімінің нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (Ерғожин Д.Е.) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министр                                          Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2009 жылғы 17 маусымдағы
N 261 бұйрығына қосымша
Салық органының төлеушінің кассасы бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы өкімі
20__ жылғы "___" _______________                           N _______
(жазба күні)
"Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабының 4-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 7 мамырдағы N 662 қаулысымен бекітілген Төлеушінің кассасы бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру ережесiне сәйкес, _____________________________________________________________________
(салық органының атауы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(төлеушiнiң аты-жөні,атауы, СТН, сәйкестендіру нөмірі (БСН/ЖСН) (бар                           болған жағдайда), мекен жайы)
_____________________________________________________ касса бойынша Әлеуметтік сақтандырудың мемлекеттік қорына әлеуметтік аударымдары бойынша берешегiн өтеу жөнiндегi операцияларынан басқа) барлық шығыс операцияларын тоқтата тұрады.
Осы өкімді алған кезден бастап т өлеушiнiң кірісіне түсетін қолма-қол ақша қаражаттары Әлеуметтік сақтандырудың мемлекеттік қорына аударылуы тиiс.
Төлеушiнiң кассасы бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру, ақшаларды банкке немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға тапсыру операцияларынан басқа, кассадағы қолма-қол ақшалардың барлық шығыс операцияларына, оларды кейiннен салық берешегiн, мiндеттi зейнетақы жарналары мен әлеуметтiк аударымдар бойынша берешекті өтеу есебiне жатқызу үшiн қолданылады.
Салық қызмет органдары мен олардың лауазымды тұлғаларының заңды талаптарын орындамау жағдайында Сізге Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес әкiмшiлiк жаза шаралары қолданылады.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Сіздің жоғары тұрған салық қызметi органына немесе сотқа салық қызметi органдарының лауазымды адамдарының әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдануға құқығыңыз бар.
Салық органының Басшысы
(Басшының орынбасары) ____________________________________________
(аты-жөні, қолы, мөрі)
Өкімді алды ______________________________________________________
( төлеушiнiң а ты-жөні, қолы, мөрі, күні)
Өкім төлеушіге
ұсынылды _________________________________________________________
( салық органы лауазымды тұлғасының а ты-жөні, қолы, күні)
Өкім төлеушіге
жіберілді ________________________________________________________
(жіберу және алу фактісі туралы растаушы құжат)