Об утверждении форм проверочных листов по проверкам в сфере технического регулирования и обеспечения единства измерений
Совместный приказ Министра индустрии и торговли Республики Казахстан от 1 февраля 2010 года № 27 и и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 4 марта 2010 года № 119. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 марта 2010 года № 6138. Утратил силу совместным приказом Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 10 мая 2012 года № 154 и Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 15 июня 2012 года № 195
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра индустрии и новых технологий РК от 10.05.2012 № 154 и Министра экономического развития и торговли РК от 15.06.2012 № 195 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие совместного приказа см. п. 5.
В соответствии с пунктом 2 статьи 38 Закона Республики Казахстан "О частном предпринимательстве" ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить формы проверочных листов:
1) по проверкам субъектов торговой деятельности согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) по проверкам субъектов, осуществляющих деятельность в сфере государственного метрологического контроля, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) по проверкам субъектов, осуществляющих деятельность по производству и ремонту средств измерений, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) по проверкам субъектов, осуществляющих деятельность по изготовлению государственных символов Республики Казахстан, а также материальных объектов с их изображением, согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) по проверкам субъектов, осуществляющих деятельность по выдаче сертификата о происхождении товара, согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Комитету по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан (Мухамбетов Г.М.):
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа обеспечить его официальное опубликование;
3) обеспечить размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра индустрии и торговли Республики Казахстан Искалиева Е.С.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

Техникалық реттеу және өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрінің 2010 жылғы 1 ақпандағы N 27 және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің м.а. 2010 жылғы 4 наурыздағы N 119 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 19 наурызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6138 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2012 жылғы 10 мамырдағы № 154 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2012 жылғы 15 маусымдағы № 195 Бірлескен бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2012.05.10 № 154 және ҚР Экономикалық даму және сауда министрінің 2012.06.15 № 195 (алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Бірлескен бұйрығымен.
«Жеке кәсіпкерлік туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 38-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес сауда қызметiнiң субъектiлерді;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттiк метрологиялық бақылау аясында қызмет ететін субъектілерді;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес өлшем құралдарын шығару және жөндеу жөнiндегi қызмет ететін субъектілерді;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздерін, сондай-ақ олар бейнеленген материалдық объектiлердi дайындау жөнiндегi қызмет ететін субъектілерді;
5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес тауардың шығарылуы туралы сертификатты беру жөнiндегi қызмет ететін субъектілерді тексеру кезіндегі парақтардың нысандары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті (Ғ.М. Мұхамбетов):
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін оның ресми жариялануын;
3) Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің интернет-ресурсында осы бұйрықтың орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда вице-министрі Е.С. Есқалиевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде ресми жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.

5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и торговли          и.о. Министра экономики и
Республики Казахстан                  бюджетного планирования
Республики Казахстан
______________ А. Исекешев            ___________ Л. Кармазина
Приложение 1
к совместному приказу
Министра индустрии и торговли
Республики Казахстан
от 1 февраля 2010 года № 27 и
и.о. Министра экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
от 4 марта 2010 года № 119
Форма
ПРОВЕРОЧНЫЙ ЛИСТ
по проверкам субъектов торговой деятельности
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(№, дата)
Ф.И.О. или наименование субъекта торговой деятельности ______________
_____________________________________________________________________
РНН _________________________________________________________________
ИИН/БИН (при его наличии) ___________________________________________
Перечень требований
1
Наличие сертификатов соответствия (копий сертификатов
соответствия установленного образца), деклараций о
соответствии (копий деклараций о соответствии)
2
Соответствие продукции требованиям, установленным
техническими регламентами
3
Наличие сертификата об утверждении типа средств измерений
установленного образца и/или сертификата о метрологической
аттестации средств измерений установленного образца
4
Наличие сертификатов о поверке и (или) оттисков
поверительных клейм на средство измерений
5
Применение средств измерений в соответствии с условиями их
эксплуатации и установленным к ним требованиям
6
Применение действующих нормативных документов по
обеспечению единства измерений
7
Соответствие массы, объема, расхода или других величин,
характеризующих количество этих товаров, отчуждаемых при
совершении торговых операций, количеству товара, указанному
в кассовом, товарном чеке или ином документе,
подтверждающем покупку проверяемого товара
8
Соответствие количества содержащегося в упаковке товара
величине, обозначенной на упаковке
Отметка субъекта торговой деятельности о получении копии проверочного листа:
"__" _________ 20____ г. __________________________________________
(Ф.И.О., должность)   (подпись)
Приложение 2
к совместному приказу
Министра индустрии и торговли
Республики Казахстан
от 1 февраля 2010 года № 27 и
и.о. Министра экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
от 4 марта 2010 года № 119
Форма
ПРОВЕРОЧНЫЙ ЛИСТ
по проверкам субъектов, осуществляющих деятельность в сфере
государственного метрологического контроля
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(№, дата)
Ф.И.О. или наименование субъекта ____________________________________
_____________________________________________________________________
РНН _________________________________________________________________
ИИН/БИН (при его наличии) ___________________________________________
Перечень требований
1
Наличие сертификата об утверждении типа средств измерений
установленного образца и/или сертификата о метрологической
аттестации средств измерений установленного образца
2
Наличие сертификатов о поверке и (или) оттисков
поверительных клейм на средство измерений
3
Применение средств измерений в соответствии с условиями их
эксплуатации и установленным к ним требованиям
4
Метрологическая аттестация методик выполнения измерений и
их регистрация в реестре государственной системы
обеспечения единства измерений
5
Применение действующих нормативных документов по
обеспечению единства измерений
Отметка субъекта о получении копии проверочного листа:
"__" _________ 20____ г. __________________________________________
(Ф.И.О., должность)   (подпись)
(Ф.И.О., должность) (подпись)
Приложение 3
к совместному приказу
Министра индустрии и торговли
Республики Казахстан
от 1 февраля 2010 года № 27 и
и.о. Министра экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
от 4 марта 2010 года № 119
Форма
ПРОВЕРОЧНЫЙ ЛИСТ
по проверкам субъектов, осуществляющих деятельность по
производству и ремонту средств измерений
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(№, дата)
Ф.И.О. или наименование субъекта ____________________________________
_____________________________________________________________________
РНН _________________________________________________________________
ИИН/БИН (при его наличии) ___________________________________________
Перечень требований
1
Наличие лицензии на право производства и ремонта средств
измерений
2
Наличие нормативной, а также утвержденной и согласованной в
установленном порядке технической документации
(технического задания, технических условий,
конструкторско-технологической документации) на
производство (ремонт) средств измерений;
3
Наличие нормативных документов, регламентирующих методы
измерений и испытаний с требуемой точностью;
4
Наличие на праве собственности либо в имущественном найме
производственных помещений для производства (ремонта, в том
числе для приемки и хранения) средств измерений,
соответствующих санитарным нормам и правилам, требованиям
безопасности труда и охраны окружающей среды;
5
Наличие необходимого технологического, измерительного и
испытательного оборудования, метрологически аттестованного
либо поверенного в установленном порядке, обеспечивающего в
полном объеме контроль качества сырья, комплектующих
изделий и продукции, контроль влияющих величин при
производстве и испытании производимых средств измерений
(для производства), и контроль качества ремонтных работ
(для ремонта), и руководств по их эксплуатации;
6
Регистрация типа производимых средств измерений в реестре
государственной системы обеспечения единства измерений (для
производства);
7
Обеспеченность поверкой производимых, ремонтируемых и
применяемых средств измерений;
8
Наличие штата специалистов, имеющих техническое образование
не ниже среднего специального, опыт практической работы по
ремонту, юстировке и наладке средств измерений (для
ремонта), прошедших внутреннюю аттестацию с целью
определения уровня квалификации;
9
Наличие документированной системы внутреннего контроля
качества производства и испытания средств измерений (для
производства);
10
Наличие условий для проведения ремонта средств измерений и
контроля качества ремонтных работ в соответствии с
установленными требованиями (для ремонта);
11
Наличие заключений органов санитарного надзора,
подтверждающих соответствие заявителя требованиям
санитарных норм
Отметка субъекта о получении копии проверочного листа:
"__" _________ 20____ г. __________________________________________
(Ф.И.О., должность)   (подпись)
Приложение 4
к совместному приказу
Министра индустрии и торговли
Республики Казахстан
от 1 февраля 2010 года № 27 и
и.о. Министра экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
от 4 марта 2010 года № 119
Форма
ПРОВЕРОЧНЫЙ ЛИСТ
по проверкам субъектов, осуществляющих деятельность по
изготовлению государственных символов Республики
Казахстан, а также материальных объектов с их
изображением
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(№, дата)
Ф.И.О. или наименование субъекта ____________________________________
_____________________________________________________________________
РНН _________________________________________________________________
ИИН/БИН (при его наличии) ___________________________________________
Перечень требований
1
Наличие лицензии на изготовление государственного флага
Республики Казахстан, государственного герба Республики
Казахстан, а также материальных объектов с их изображением
2
Наличие нормативных документов по стандартизации, а также
согласованной и утвержденной в установленном порядке
технической документации (технического задания, технических
условий, конструкторско-технологической документации),
регламентирующих процесс изготовления государственных
символов
3
Наличие производственной технической базы (производственных
помещений, технологического оборудования, средств измерений
и контроля, в том числе атласа цветов, обеспечивающих
соблюдение технологического процесса изготовления и
качества изготовленных государственных символов в
соответствии с требованиями действующих нормативных
документов по стандартизации) на праве собственности или ее
аренды
4
Наличие сертификатов о поверке или метрологической
аттестации используемых средств измерений и испытательного
оборудования
5
Наличие персонала, имеющего соответствующую квалификацию и
образовательный уровень в области лицензируемой
деятельности, установленные в разработанных производителем
инструкциях, в зависимости от технологического процесса
изготовления государственных символов
6
Соответствие государственных символов, а также материальных
объектов с их изображением требованиям государственных
стандартов Республики Казахстан
Отметка субъекта о получении копии проверочного листа:
"__" _________ 20____ г. __________________________________________
(Ф.И.О., должность)     (подпись)
Приложение 5
к совместному приказу
Министра индустрии и торговли
Республики Казахстан
от 1 февраля 2010 года № 27 и
и.о. Министра экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
от 4 марта 2010 года № 119
Форма
ПРОВЕРОЧНЫЙ ЛИСТ
по проверкам субъектов, осуществляющих деятельность по
выдаче сертификата о происхождении товара
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(№, дата)
Наименование торгово-промышленной палаты ____________________________
_____________________________________________________________________
РНН _________________________________________________________________
ИИН/БИН (при его наличии) ___________________________________________
Перечень требований
1
Соответствие бланков, изготовленных торгово-промышленной
палатой, формам бланков, утвержденных уполномоченным
органом в области технического регулирования и
обеспечения единства измерений
2
Наличие заявления физического или юридического лица о
выдаче сертификата о происхождении товара, акта
экспертизы о происхождении товара и документов,
подтверждающих происхождение товара, на основании чего
выдан сертификат о происхождении товара
3
Cоблюдение срока оформления, удостоверения и выдачи
сертификата о происхождении товара в течение одного
рабочего дня
4
Наличие копий выданных сертификатов о происхождении
товара
5
Отсутствие в сертификате о происхождении товара
подчисток, помарок, незаверенных исправлений
6
Выдача нового сертификата о происхождении товара при
условии возврата заявителем ранее выданного сертификата,
который аннулируется и подшивается в качестве
обоснования при выдаче нового сертификата о
происхождении товара, а также при наличии необходимых
документов, подтверждающих эти изменения
7
Ведение журнала регистрации выданных сертификатов о
происхождении товара
8
Соблюдение срока хранения копий сертификатов о
происхождении товара и документов, на основании которых
они были выданы
9
Выдача заменных сертификатов при реэкспорте товаров в
рамках государств-участников Соглашения при условии
наличия копии сертификата формы "СТ-1" страны
происхождения товара государства-участника Соглашения
10
Выдача сертификата о происхождении товара впоследствии
(ретроспективно) при условии соответствия сведений,
содержащиеся в заявлении заявителя, сведениям,
содержащихся в соответствующих экспортных документах, и
что сертификат о происхождении товара не был выдан,
когда экспортировался данный товар
11
Выдача дубликата сертификата о происхождении товара при
условии наличия заявления о выдаче дубликата сертификата
и соответствия регистрационного номера выданного
дубликата регистрационному номеру оригинала сертификата
о происхождении товара
12
Соблюдение срока письменного мотивированного решения об
отказе в его выдаче, не превышающего один рабочий день,
а в случаях, предусмотренных статьей 34 Таможенного
кодекса Республики Казахстан - два рабочих дня со дня
регистрации заявления в территориальной
торгово-промышленной палате
Отметка торгово-промышленной палаты о получении копии проверочного листа:
"__" _________ 20____ г. __________________________________________
(Ф.И.О., должность)   (подпись)

5. Осы бұйрық оның бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының     Қазақстан Республикасының
Индустрия және сауда          Экономика және бюджеттік
министрі                      жоспарлау министрінің міндетін
____________ Ә. Исекешев      атқарушы
____________ Л. Кармазина
Қазақстан Республикасы
Индустрия және сауда министрінің
2010 жылғы 1 ақпандағы № 27
және Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрінің
міндетін атқарушысының
2010 жылғы 4 наурыздағы № 119
бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Сауда қызметiнiң субъектiлерін тексеру кезіндегі
ТЕКСЕРУ ПАРАҒЫ
Тексеріс тағайындау туралы акт __________________________________
(№, күні)
Аты-жөні немесе сауда қызметі субъектісінің атауы _______________
_________________________________________________________________
СТН _____________________________________________________________
ИИН/БИН (бар болса) _____________________________________________
Талаптар тізбесі
1
Сәйкестiк сертификаттары (белгіленген үлгідегі сәйкестiк сертификаттарының көшiрмелерi), сәйкестiк туралы декларацияларының (сәйкестiк туралы декларацияларының көшiрмелерi) болуы
2
Өнiмнің техникалық регламенттерде белгiленген талаптарға сай болуы
3
Белгiленген үлгiдегi өлшем құралдарының түрiн бекiту туралы сертификат және (немесе) белгiленген үлгiдегi өлшем құралдарын метрологиялық аттестаттау туралы сертификаттың болуы
4
Өлшем құралдарына салыстырып тексеру таңбаларының баспа-таңбаларының және (немесе) салыстырып тексеру туралы сертификаттар болуы
5
Өлшем құралдарды оларды пайдалану шарттарына және оларға қойылатын белгіленген талаптарға сәйкес қолдану
6
Өлшем бiрлiгiн қамтамасыз ету жөніндегі қолданыстағы нормативтік құжаттарды қолдану
7
Сауда операцияларын жасау кезiнде иелiктен шығарылатын тауарлар санының (салмағының, көлемінің, шығынының немесе өзге шамаларының) кассалық, тауарлық чекте немесе тауарды сатып алатынын растайтын өзге де құжатта көрсетілген тауарлар санына сәйкестігі
8
Бума iшiндегi тауар санының буманың бетiнде белгiленген шамаға сәйкестiгi
Сауда қызметі субъектісінің тексеру парағының көшірмесін алғаны туралы белгісі:
«____» _________ 20 __ ж. ________________________________________
(аты-жөні, лауазымы) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Индустрия және сауда министрінің
2010 жылғы 1 ақпандағы № 27
және Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрінің
міндетін атқарушысының
2010 жылғы 4 наурыздағы № 119
бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Мемлекеттiк метрологиялық бақылау аясында қызмет ететін субъектілерді тексеру кезіндегі
ТЕКСЕРУ ПАРАҒЫ
Тексеріс тағайындау туралы акт ___________________________________
(№, күні)
Аты-жөні немесе сауда қызметі субъектісінің атауы ________________
__________________________________________________________________
СТН ______________________________________________________________
ИИН/БИН (бар болса) ______________________________________________
Талаптар тізбесі
1
Белгіленген үлгідегі өлшем құралдарының түрін бекіту туралы сертификат және (немесе) белгіленген үлгідегі өлшем құралдарын метрологиялық аттестаттау туралы сертификат болуы
2
Өлшем құралдарына салыстырып тексеру таңбаларының баспа-таңбаларының және (немесе) салыстырып тексеру туралы сертификаттар болуы
3
Өлшем құралдарды оларды пайдалану шарттарына және оларға қойылатын белгіленген талаптарға сәйкес қолдану
4
Өлшем құралдарының бекiтiлген түрi және (немесе) метрологиялық аттестаттаудан өткен өлшем құралдардың өлшем бiрлiгiн қамтамасыз етудiң мемлекеттiк жүйесiнiң тiзiлiмiнде болуы
5
Өлшем бiрлiгiн қамтамасыз ету жөніндегі қолданыстағы нормативтік құжаттарды қолдану
Субъектісінің тексеру парағының көшірмесін алғаны туралы белгісі:
«____» _________ 20 ____ ж. ______________________________________
(аты-жөні, лауазымы) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Индустрия және сауда министрінің
2010 жылғы 1 ақпандағы № 27
және Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрінің
міндетін атқарушысының
2010 жылғы 4 наурыздағы № 119
бірлескен бұйрығына
3-қосымша
Нысан
Өлшем құралдарын шығару және жөндеу жөнiндегi қызмет ететін субъектілерді тексеру кезіндегі
ТЕКСЕРУ ПАРАҒЫ
Тексеріс тағайындау туралы акт ________________________________
(№, күні)
Аты-жөні немесе сауда қызметі субъектісінің атауы _____________
_______________________________________________________________
СТН ___________________________________________________________
ИИН/БИН (бар болса) ___________________________________________
Талаптар тізбесі
1
Өлшем құралдарын өндiруге және жөндеуге лицензияның болуы
2
Өлшем құралдарын өндiруге (жөндеуге) нормативтiк, сондай-ақ белгiленген тәртiппен бекiтiлген және келiсiлген техникалық құжаттаманың (техникалық тапсырманың, техникалық шарттардың, конструкторлық-технологиялық құжаттаманың) болуы
3
Талап етiлетiн дәлдiкпен өлшеу және сынау әдiстерiн регламенттейтiн нормативтiк құжаттардың болуы
4
Санитарлық нормалар мен ережелерге, еңбек қауiпсiздiгi және қоршаған ортаны қорғау талаптарына сәйкес келетiн өлшем құралдарын өндiруге (жөндеуге, оның iшiнде қабылдауға және сақтауға) арналған жеке меншiк құқығындағы не мүлiктiк жалдаудағы өндiрiстiк үй-жайлардың болуы
5
Жинақтаушы бұйымдар және өнiмдер шикiзатының сапасын толық көлемде бақылауды, шығарылатын өлшем құралдарын шығару және сынау кезiнде әсер ететiн шамаларды бақылауды (өндiрiс үшiн) және жөндеу жұмыстарының сапасын бақылауды (жөндеу үшiн) қамтамасыз ететiн белгiленген тәртiппен
метрологиялық аттестатталған не салыстырып тексерiлген
қажеттi технологиялық, өлшеуiш және сынау жабдықтарының және оларды пайдалану жөнiндегi басшылықтың болуы
6
Өлшем бiрлiгiн қамтамасыз етудiң мемлекеттiк жүйесiнiң тiзiлiмiнде шығарылатын өлшем құралдарының типiн тiркеудiң (өндiрiс үшiн) болуы
7
Шығарылатын, жөнделетiн және қолданылатын өлшем құралдарын салыстырып тексерудi қамтамасыз етiлу
8
Бiлiктiлiк деңгейiн анықтау мақсатында iшкi аттестаттаудан өткен, орта арнайыдан төмен емес техникалық бiлiмi, өлшем құралдарын жөндеу, юстирлеу және реттеу бойынша практикалық жұмыс тәжiрибесi (жөндеу үшiн) бар мамандар штатының болуы
9
Өлшем құралдарын шығару және сынау сапасына iшкi бақылаудың құжатталған жүйесiнiң (өндiрiс үшiн) болуы
10
Өлшем құралдарын жөндеудi және белгiленген талаптарға сәйкес жөндеу жұмыстарының сапасын бақылауды жүргiзу үшiн жағдайлардың (жөндеу үшiн) болуы
11
Өтiнiш берушiнiң санитарлық нормалар талаптарына сәйкестiгiн растайтын санитарлық қадағалау органдары қорытындыларының болуы
Субъектісінің тексеру парағының көшірмесін алғаны туралы белгісі:
«____» _________ 20 ____ ж. ____________________________________
(аты-жөні, лауазымы ) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Индустрия және сауда министрінің
2010 жылғы 1 ақпандағы № 27
және Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрінің
міндетін атқарушысының
2010 жылғы 4 наурыздағы № 119
бірлескен бұйрығына
4-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздерін, сондай-ақ олар бейнеленген материалдық объектiлердi дайындау жөнiндегi қызмет ететін субъектілерді тексеру кезіндегі
ТЕКСЕРУ ПАРАҒЫ
Тексеріс тағайындау туралы акт __________________________________
(№, күні)
Аты-жөні немесе сауда қызметі субъектісінің атауы _______________
_________________________________________________________________
СТН _____________________________________________________________
ИИН/БИН (бар болса) _____________________________________________
Талаптар тізбесі
1
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк туын және Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк елтаңбасын, сондай-ақ олар бейнеленген материалдық объектiлердi дайындауға лицензияның болуы
2
Стандарттау жөнiнде нормативтiк құжаттар, сондай-ақ белгiленген тәртiппен келiсiлген және бекiтiлген мемлекеттiк нышандарды дайындау процесiн регламенттейтiн техникалық құжаттар (техникалық тапсырма, техникалық шарттар, конструкторлық-технологиялық құжаттама) болуы
3
Жеке меншiк құқығындағы немесе жалға алынған өндiрiстiк-техникалық база (өндiрiстiк үй-жайлар, технологиялық жабдықтар, өлшеу және бақылау құралдары, соның iшiнде қолданыстағы стандарттау жөнiнде нормативтiк құжаттар талаптарына сай дайындалған мемлекеттiк нышандардың сапасын және оларды дайындаудың технологиялық процесiнiң сақталуын қамтамасыз ететiн түстер атласы) болуы
4
Пайдаланылатын өлшеу құралдарын және сынау жабдықтарын салыстырып тексеру немесе метрологиялық аттестаттау туралы сертификаттардың болуы
5
Мемлекеттiк нышандарды дайындаудың технологиялық процесiне қарай, өндiрушi әзiрлеген нұсқаулықтарда белгiленген, лицензияланатын қызмет саласында тиiстi бiлiктiлiгi және бiлiм деңгейi бар персоналдың болуы
6
Мемлекеттiк нышандардың, сондай ақ олардың бейнелері бар материалдық объектілердің Қазақстан Республикасының мемлекеттік стандарттарының талаптарына сәйкес келуі
Субъектісінің тексеру парағының көшірмесін алғаны туралы белгісі:
«____» _________ 20 ____ ж. ____________________________________
(аты-жөні, лауазымы) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Индустрия және сауда министрінің
2010 жылғы 1 ақпандағы № 27
және Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрінің
міндетін атқарушысының
2010 жылғы 4 наурыздағы № 119
бірлескен бұйрығына
5-қосымша
Нысан
Тауардың шығарылуы туралы сертификатты беру жөнiндегi қызмет ететін субъектілерді тексеру кезіндегі
ТЕКСЕРУ ПАРАҒЫ
Тексеріс тағайындау туралы акт _________________________________
(№, күні)
Аты-жөні немесе сауда қызметі субъектісінің атауы ______________
________________________________________________________________
СТН ____________________________________________________________
ИИН/БИН (бар болса) ____________________________________________
Талаптар тізбесі
1
Сауда-өнеркәсiп палатасы дайындаған тауардың шығу тегi туралы сертификат бланкiлерi Техникалық реттеу және өлшемдер бiрлiгiн қамтамасыз ету саласындағы уәкiлеттi орган бекiткен бланкiлердiң нысандарына сәйкес болуы
2
Тауардың шығу тегi туралы сертификатын беру туралы жеке және заңды тұлғаның өтiнiші, тауардың шығу тегі туралы сараптама актісі және тауардың шығу тегін растайтын беруге негіз болған құжаттардың болуы
3
Тауардың шығу тегi туралы сертификатын бiр жұмыс күнi iшiндегі ресiмдеу, куәландыру және беру мерзімін сақтау
4
Тауардың шығу тегi туралы сертификаттар көшірмелерінің болуы
5
Тауардың шығу тегi туралы сертификатында тазартып өшiрулер, түзетiлген жерлерi, расталмаған түзетулердің болмауы
6
Тауардың шығу тегi туралы жаңа сертификатын өтiнiш берушi бұрын берiлген және тауардың шығу тегi туралы сертификатты берген кезде негiздеме ретiнде тiгiлетiн сертификатты қайтарғаннан кейiн ғана, сондай-ақ осы өзгерiстердi растайтын қажеттi құжаттар болған кездегі шартында беру
7
Берiлген тауардың шығу тегi туралы сертификаттарды тiркеу журналын жүргізу
8
Тауардың шығу тегi туралы сертификаттардың көшiрмелерi мен беруге негiз болған құжаттарын сақталу мерзімін сақтау
9
Келiсiмге қатысушы мемлекеттер шеңберiнде тауарларды керi экспорттау кезiнде алмастырушы сертификат беру тауар шығарылған елде "СТ-1" нысанындағы сертификаттың көшiрмесi болған кездегі шартында беру
10
Тауардың шығу тегi туралы сертификатты кейiннен (ретроспективтiк) беру өтiнiш берушiнiң өтiнiшiнде қамтылған мәлiметтер тиiстi экспорттық құжаттардағы мәлiметтерге сәйкес келген және тауардың шығу тегi туралы сертификат осы тауар экспортқа шығарылған кезде берiлмеген жағдайдадағы шартында беру
11
Тауардың шығу тегi туралы сертификат төлнұсқасын өтiнiш берушi сертификат төлнұсқасын беру туралы жазбаша нысандағы өтiнiші және берiлген төлнұсқанының тiркеу нөмiрi түпнұсқаның тiркеу нөмiрiне сәйкес кездегі шартында беру
12
Тауардың шығу тегi туралы сертификатты немесе оны беруден бас тарту туралы жазбаша негiзделген шешiмін беру мерзiмi бiр жұмыс күнiнен, ал Қазақстан Республикасы Кеден кодексiнiң 34-бабында көзделген жағдайларда, өтiнiш тiркелген күнiнен бастап екi жұмыс күнiнен аспайтын мерзімін сақтау
Сауда-өнеркәсiп палатасының тексеру парағының көшірмесін алғаны туралы белгісі:
«____» _________ 20 ____ ж. ____________________________________
(аты-жөні, лауазымы ) (қолы)