О внесении изменений и дополнений в решение внеочередной седьмой сессии Петропавловского городского маслихата от 14 июля 2004 года N 6 "О Правилах предоставления семьям (гражданам) жилищной помощи на содержания жилья и оплату коммунальных услуг"
Решение маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 7 апреля 2010 года N 5. Зарегистрировано Управлением юстиции города Петропавловска Северо-Казахстанской области 18 мая 2010 года N 13-1-181. Утратило силу решением маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 18 января 2016 года N 6
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 18.01.2016 N 6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года № 94 "О жилищных отношениях", постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи", Петропавловский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение внеочередной седьмой сессии Петропавловского городского маслихата от 14 июля 2004 года № 6 "О Правилах предоставления семьям (гражданам) жилищной помощи на содержание жилья и оплату коммунальных услуг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 1327 от 17 августа 2004 года, опубликовано 3 сентября 2004 года в газете "Добрый вечер" № 3), следующие изменения и дополнения:
в Правилах предоставления семьям (гражданам) жилищной помощи на содержание жилья и оплату коммунальных услуг, утвержденных указанным решением:
в пункте 2 слова "(кроме содержания индивидуального жилого дома)" заменить словами "капитального ремонта и (или) взносов на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объектов кондоминиума";
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты капитального ремонта и (или) взносов на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объектов кондоминиума, содержания жилища, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем в пределах норм и предельно-допустимого уровня расходов семьи на эти цели.";
в первом абзаце пункта 3 после слов "на оплату содержания жилища", "на оплату содержания жилья" дополнить словами "капитального ремонта и (или) взносов на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объектов кондоминиума";

"Отбасыларға (азаматтарға) пәтер үйді ұстауға және коммуналдық қызметтерді төлеуге тұрғын үй көмегін ұсыну ережелері туралы" Петропавл қалалық мәслихатының 2004 жылғы 14 шілдедегі кезектен тыс жетінші сессиясының N 6 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2010 жылғы 7 сәуірдегі N 5 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 18 мамырда N 13-1-181 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы мәслихатының 2016 жылғы 18 қаңтардағы N 6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы мәслихатының 18.01.2016 N 6 шешімімен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі № 94 Заңы 97-бабының 2-тармағына, "Тұрғын үй көмегін көрсету ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 қаулысына сәйкес, Петропавл қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Отбасыларға (азаматтарға) пәтер үйді ұстауға және коммуналдық қызметтерді төлеуге тұрғын үй көмегін ұсыну ережелері туралы" Петропавл қалалық мәслихатының 2004 жылғы 14 шілдедегі кезектен тыс жетінші сессиясының № 6 шешіміне (2004 жылғы 17 тамызда Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімде тіркелген № 1327, "Добрый вечер" газетінің 2004 жылғы 3 қыркүйектегі № 3 санында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген отбасыларға (азаматтарға) пәтер үйді ұстауға және коммуналдық қызметтерді төлеуге тұрғын үй көмегін ұсыну ережелерінде:
2 тармақтағы "(жеке тұрғын үйді ұстаудан басқа)" сөздері "кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге және (немесе) күрделі жөндеуге қаражат жинақтауға арналған жарналарға" сөздерімен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 2-1 тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Тұрғын үй көмегі телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының, тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысының ұлғаюы бөлігінде кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге және (немесе) күрделі жөндеуге қаражат жинақтауға арналған жарналарға, тұрғын үй ұстауға, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерін тұтынуға нормалар шегінде ақы төлеу сомасы мен отбасының осы мақсаттарға жұмсаған шығыстарының шекті жол берілетін деңгейінің арасындағы айырма ретінде айқындалады.";
бірінші азат жолда 3 тармақтағы "пәтер үйді ұстауға төлеу", "пәтер үйді ұстауға төлеу" сөздерінен кейін "кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге және (немесе) күрделі жөндеуге қаражат жинақтауға арналған жарналарға" сөздерімен ауыстырылсын;

в пункте 3-1 слова "после завершения ремонтных работ" исключить;
в подпункте 3) пункта 4 после слов "за инвалидами I и II группы" дополнить словами "детьми инвалидами до шестнадцати лет,";
в пункте 6:
дополнить подпунктами 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11) следующего содержания:
"4) копию документа, удостоверяющего личность заявителя (1 раз в год);
5) копию правоустанавливающего документа на жилище (1 раз в год);
6) копию квитанции-счета за услуги телекоммуникаций или копия договора на оказание услуг связи (1 раз в год);
7) счет о размере целевого взноса на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума;
8) счет о размере ежемесячных взносов на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, предъявляемый органом управления объекта кондоминиума, на основании сметы расходов на проведение отдельных видов капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума, согласованной с местным исполнительным органом (жилищной инспекцией), утвержденной на общем собрании собственников и нанимателей (поднанимателей) квартир и заверенный печатью, подписью руководителя органа управления объекта кондоминиума;
9) счет о размере арендной платы за пользование жилищем, предъявленный местным исполнительным органом;
10) копию правоустанавливающего документа о государственной регистрации объекта кондоминиума;
11) копию протокола собрания собственников помещений (квартир) об избрании лица органом управления объекта кондоминиума – для физических лиц;
копию свидетельства о государственной регистрации юридического лица – для юридических лиц;
копию договора управления объектом кондоминиума – для управления третьими (сторонними) лицами.";
пункт 6-1 изложить в следующей редакции:
"6-1. Семьи (лица) имеющие право на компенсацию затрат на капитальный ремонт общего имущества кондоминиума, кроме документов, предусмотренных пунктом 6 настоящих Правил, дополнительно представляют:
1) копию заключения жилищной инспекции, в котором указана необходимость проведения капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума, и наличие у органа управления объекта кондоминиума согласованной сметы расходов на проведение отдельных видов капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума;
2) копию заключения комиссии по приемке выполненных работ по отдельным видам капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума;
3) копию договора на проведение капитального ремонта общего имущества кондоминиума, заключенного между собственником жилища, кооперативом собственников жилища и организацией, осуществляющей ремонтные работы.";

3-1 тармағындағы "жөндеу жұмыстары аяқталғаннан кейін" сөздері алынып тасталсын;
4 тармақтың 3) тармақшасындағы "І және ІІ топтардағы мүгедектерді" деген сөздерден кейін "он алты жасқа дейінгі мүгедек балалар" сөздерімен толықтырылсын";
6 тармақта:
мынадай мазмұндағы 4), 5), 6), 7), 8) 9), 10), 11) тармақшалармен толықтырылсын:
"4) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі (жылына 1 рет);
5) тұрғын үйге құқық беретін құжаттың көшірмесі (жылына 1 рет);
6) телекоммуникация қызметтері үшін түбіртек-шот немесе байланыс қызметтерін көрсетуге арналған шарттың көшірмесі (жылына 1 рет);
7) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге арналған нысаналы жарнаның мөлшері туралы шот;
8) жергілікті атқарушы органмен (тұрғын үй инспекциясымен) келісілген, пәтерлердің меншік иелері мен жалдаушыларының (қосымша жалдаушылардың) жалпы жиналысында бекітілген кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеудің жекелеген түрлерін жүргізуге арналған шығыстар сметасы негізінде кондоминиум объектісін басқару органы ұсынатын және мөрмен, кондоминиум объектісін басқару органы басшының қолымен расталған кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге қаражат жинақтауға арналған ай сайынғы жарналардың мөлшері туралы шот;
9) тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жергілікті атқарушы орган берген жалдау ақысының мөлшері туралы шот;
10) кондоминиум объектісінің құқықты орнату мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі;
11) меншік иелерінің (пәтерлердің) жеке тұлғалар үшін басқару органы кондоминиум объектісін сайлау туралы жиналыс хаттамасының көшірмесі;
заң тұлғалары үшін – заң тұлғаларының мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі;
кондоминиум объектісінің үшінші (бөгде) тұлғалар болған жағдайда - кондоминиум объектісін басқару шартының көшірмесі.";
6-1 тармағы мынадай редакцияда мазмұндалсын:
"6-1. Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеу шығындарының өтемақысына құқығы бар отбасылар (тұлғалар), осы Ереженің 6 тармағында қарастырылған құжаттардан басқа, қосымша ұсынады:
1) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеу қажеттігі көрсетілген тұрғын үй инспекциясының қорытындысының көшірмесі және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеу жекелеген түрлерін жүргізуге арналған келісілген шығыстар сметасының кондоминиум объектісін басқару органында болуы;
2) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеудің жекелеген түрлері бойынша орындалған жұмыстарды қабылдау жөніндегі комиссия қорытындысының көшірмесі;
3) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін жекелей күрделі жөндеу жұмысын жүргізуге тұрғын үй иесі, тұрғын үй иелерінің кооперативі және жөндеу жұмыстарын жүргізетін ұйым арасындағы жасалған шарт көшірмесі.";

пункт 12-1 изложить в следующей редакции:
"12-1. Выплаты за капитальный ремонт производятся на основании заявления заявителя путем перечисления причитающихся сумм на счет зарегистрированного органа управления объекта кондоминиума.";
в пункте 16 первый абзац исключить;
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. При исчислении совокупного дохода семьи, принимаемого для начисления жилищного пособия, учитываются все доходы, кроме жилищных пособий, государственной адресной социальной помощи, единовременных пособий на рождение ребенка и погребение".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
городского маслихата
М. Джексенов
Секретарь
городского маслихата
Р. Сыздыков

12-1 тармағы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"12-1. Күрделі жөндеу үшін төлемдер өтініш берушінің өтініші негізінде кондоминиум объектісін басқарушы тіркелген органның есеп шотына тиісті соманы аудару жолымен жүргізіледі."
16 тармақтағы бірінші азат жол алынып тасталсын;
17 тармақ мынадай редакцияда мазмұндалсын:
"17. Тұрғын үй жәрдемақысын аудару үшін қабылданатын отбасы жиынтық табысын есептеген жағдайда, тұрғын үй жәрдемақысы, мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек, бала туғанда және қайтыс болғандағы біржолғы жәрдемақыдан басқа барлық табыстар ескеріледі".
2. Осы шешім алғашқы ресми жарыққа шыққан күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Қалалық мәслихаты
сессиясының төрағасы
М. Джексенов
Қалалық
мәслихатының хатшысы
Р. Сыздықов