О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года № 622 "Об утверждении Правил ведения лицевых счетов"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 декабря 2012 года № 578. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 февраля 2013 года № 8315. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 306 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 27.02.2018 № 306 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года № 622 "Об утверждении Правил ведения лицевых счетов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5446, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан, 2009 г., № 3) следующие изменения и дополнение:
в Правилах ведения лицевых счетов, утвержденных указанным приказом (далее - Правила):
пункт 44 исключить;
пункт 341 изложить в следующей редакции:
"341. Налоговые органы осуществляют контроль за работой местных исполнительных органов по приему налогов и сдаче принятых сумм в доход бюджета через банки и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.";
пункт 343 изложить в следующей редакции:
"343. Контроль осуществляется путем:
1) проверки соответствия кодам классификации доходов бюджета принятых от налогоплательщиков местными исполнительными органами сумм налогов (по квитанциям формы ФЛ 1), а также сданных сумм налогов согласно платежным документам, полученным от уполномоченного органа по исполнению бюджета;
2) сверки копий квитанций формы ФЛ 1 и отчетов местных исполнительных органов в соответствии с Правилами поставки, хранения, учета и выдачи бланков строгой отчетности.";
пункт 346 изложить в следующей редакции:
"346. При проведении каждой очередной проверки кассы местных исполнительных органов, работник налогового органа, проводивший проверку, отражает в справке о результатах проверки следующие вопросы:
1) устранение нарушений, недостатков и замечаний, выявленных в ходе предыдущей проверки, и принятые меры по их устранению;
2) порядок учета, хранения, выдачи физическому лицу квитанции, подтверждающей факт уплаты налогов, правильность заполнения квитанций;

"Дербес шоттарды жүргізу ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 29 желтоқсандағы № 622 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 28 желтоқсандағы № 578 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылғы 4 ақпанда № 8315 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 27 ақпандағы № 306 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 27.02.2018 № 306 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының кодексіне (Салық кодексі) сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Дербес шоттарды жүргізу ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 29 желтоқсандағы № 622 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5446 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында 2009 ж. № 3) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Дербес шоттарды жүргізу ережелерінде (бұдан әрі – Ережелер):
44-тармақ алынып тасталсын;
341-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"341. "Салық органдары банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын банктер мен ұйымдар арқылы бюджет кiрiсiне салықтарды қабылдау мен қабылданған сомаларды беру бойынша жергiлiктi атқарушы органдардың жұмысына бақылауды жүргiзедi.";
343-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"343. Бақылау:
1) салық төлеушілерден жергілікті атқарушы органдар қабылдаған салықтар сомаларынан түскен бюджет кірістерінің ФЛ 1-нысанының түбіртектері бойынша), сондай-ақ бюджеттің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органнан алынған төлем құжаттарына сәйкес салықтардың тапсырылған сомаларының сыныптама кодтарына сәйкестігін тексеру;
2) қатаң есептілік бланктерін жеткізу, сақтау, есепке алу және беру ережелеріне сәйкес жергілікті атқарушы органдардың ЖТ 1-нысанының түбіртектерінің көшірмелерін және есептерін салыстыру.";
346-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"346. Жергілікті атқарушы органдардың кассасына әрбір кезекті тексеруді өткізу кезінде тексеруді өткізуші салық органының қызметкері тексерудің нәтижелері туралы анықтамада мынадай мәселелерді:
1) өткен тексерулер өткізу барысында анықталған бұзушылықтар, кемшіліктер мен ескертулерді жою және оларды жою бойынша қабылданған шаралар;
2) салықтың төленгені фактін растайтын түбіртекті жеке тұлғаға беру, сақтау, есептеу тәртібі және түбіртектерді дұрыс толтырылуы;

3) своевременность и полноту сдачи сумм налогов в банки и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а в случае отсутствия банка в населенном пункте, соблюдения срока сдачи их в местный бюджет;
4) своевременность представления и достоверность отчетности об использовании квитанций, а также отчетности о внесении сумм налогов в банк (местный бюджет).";
пункт 347 изложить в следующей редакции:
"347. При утере (недостаче) или хищении квитанций ФЛ 1 в период между проверками составляется акт, в котором указывается, когда и где обнаружены факты утери (недостачи) или хищения квитанций, количество утерянных (недостающих) или похищенных квитанций (серии и номера). Акт составляется ответственным работником местного исполнительного органа и заверяется его руководителем. Один экземпляр акта в тот же день отправляется с сопроводительным письмом в территориальный налоговый орган.";
пункт 348 изложить в следующей редакции:
"348. При несоответствии принятых сумм налогов по квитанциям формы ФЛ 1, перечисленным суммам налогов в бюджет, а также неполном перечислении принятых сумм налогов в бюджет материалы проверки кассы местных исполнительных органов передаются в правоохранительные органы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.";
в приложении 6 к Правилам:
в категории 2 "Неналоговые поступления":
в классе 04 "Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан":
подкласс 1 "Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемыми государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"
2
04
1
49
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые Налоговым комитетом Министерства финансов Республики Казахстан, его территориальными органами, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора
Реестр ф. № 25 и лицевой счет ф. № 1
";
приложение 52 к Правилам изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в приложении 57 к Правилам:
строку 4 изложить в следующей редакции:
"Индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты";
приложение 60 к Правилам изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Джумадильдаев А.С.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование.

3) жекелеген банк операцияларын жүргізетін банктер мен ұйымдарға салық сомасын толық және уақтылы берілуі, ал елді мекенде банк болмаған жағдайда олардың жергілікті бюджетке беру мерзімінің сақталуы;
4) түбіртекті қолдану туралы есептіліктің, сондай-ақ банкке (жергілікті бюджетке) салық сомасының енгізілу есептілігінің дәлдігі және уақтылы ұсынылуы.";
347-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"347. Тексерулер аралығы кезеңінде № 1 ЖТ түбіртектері жоғалған (жетпеушілік) немесе ұрланған жағдайда түбіртектің жоғалғаны (жетпеушілігі) немесе ұрланғаны туралы факт қашан және қайда анықталғаны көрсетілген акт жасалады. Актіні жергілікті атқарушы органның жауапты қызметкері жасайды және оның жетекшісі растайды. Актінің бір данасы сол күні-ақ ілеспе хатпен бірге аумақтық салық органына жіберіледі.";
348-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"348. № 1 ЖТ нысандағы түбіртектер бойынша қабылданған салық сомасы бюджетке аударылған салық сомасына сәйкес келмеген жағдайда, сондай-ақ қабылданған салық сомасы бюджетке толық емес аударылғанда жергілікті атқарушы органдар кассаларын тексеру материалдары Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте құқық қорғау органдарына беріледі.";
Ережелерге 6-қосымшада:
"Салықтық емес түсімдер" 2-санатында:
04 "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар" сыныбында:
1 "Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар" кіші сыныбында:
"
2
04
1
49
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, орталық Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті, олардың аумақтық бөлімшелері салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
№ 25. н тізілім және № 1 н. дербес шот
";
Ережелерге 52-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Ережелерге 57-қосымшада:
4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы";
Ережелерге 60-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (Ә. Жұмаділдаев) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.

3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2013 года, за исключением абзацев двадцатого, двадцать первого, двадцать второго, двадцать третьего, двадцать четвертого пункта 1 настоящего приказа, которые вводятся в действие со дня его официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Жамишев
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 28 декабря 2012 года № 578
Приложение 52
к Правилам ведения
лицевых счетов
Порядок зачисления административных штрафов на коды
Единой бюджетной классификации доходов за налоговые
правонарушения и административные правонарушения, по
которым протокола составляются налоговыми органами
№ статьи
Виды и характеры налоговых правонарушений
Плательщик
Размер штрафа
Зачисление в бюджет на коды бюджетной классификации
Органы, уполномоченные рассматривать дела (в соотв. с ст.541,570 КоАП)
88
Нарушения законодательства Республики Казахстан о пенсионном обеспечении
ч.3
Неисполнение либо ненадлежащее исполнение физическим лицом, индивидуальным предпринимателем, частным нотариусом, частным судебным исполнителем, адвокатом, юридическим лицом обязанностей, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о пенсионном обеспечении
физические лица, индивидуальные предприниматели, частные нотариусы, частные судебные исполнители, адвокаты, юридические лица
предупреждение
налоговые органы
ч.4
Деяния, предусмотренные частью третьей настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания
физические лица, индивидуальные предприниматели, частные нотариусы, частные судебные исполнители, адвокаты, юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства или некоммерческими организациями
30% от суммы неперечисленных, несвоевременно и (или) неполно исчисленных, удержанных (начисленных) и (или) уплаченных (перечисленных) обязательных пенсионных взносов.
КБК "204149"
налоговые органы
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
50 %   от суммы неперечисленных, несвоевременно и (или) неполно исчисленных, удержанных (начисленных) и (или) уплаченных (перечисленных) обязательных пенсионных взносов.
КБК "204149", КБК "204201"
налоговые органы
ч.5
Неисполнение банками и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, обязанностей, установленных законодательством Республики Казахстан о пенсионном обеспечении
должностные лица
30 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
юридические лица
5% от суммы совершенных расходных операций по банковским счетам агентов
КБК "204149"

3. Осы бұйрық алғаш жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының жиырмасыншы, жиырма бірінші, жиырма екінші, жиырма үшінші, жиырма төртінші абзацтарын қоспағанда, 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
2012 жылғы 28 желтоқсандағы
N 578 бұйрығына
1-қосымша
Дербес шоттарды жүргізу ережесіне
52-қосымша
Олар бойынша хаттамаларды салық органдары жасайтын
салықтық құқық бұзушылықтар мен әкімшілік құқық бұзушылықтар
үшін Табыстардың бірыңғай бюджет жіктемесінің кодына әкімшілік
айыппұлдарды есептеу тәртібі
баптар
Салықтық құқық бұзушылықтарының түрлері мен сипаты
Төлеуші
Айыппұл көлемі
Бюджет жіктеуішінің кодына Бюджетке есептеу
Істі қарауға уәкілетті органдар (ӘҚБтК 541, 570-б. сәйкес)
88
Қазақстан Республикасының Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңнамасын бұзушылықтар
3-б.
Қазақстан Республикасының Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңнамасында көзделген міндеттерді жеке тұлғаның, дара кәсіпкердің, жеке нотариустың, жеке сот орындаушысының, адвокаттың, заңды тұлғаның немесе оның лауазымды тұлғаларының орындамауы не тиісінше орындамауы
жеке тұлғаларға, дара кәсiпкерлерге, жекеше нотариустарға, жеке сот орындаушыларына, адвокаттарға, заңды тұлғаларға
ескерту
салық органдары
4-б.
Осы баптың үшінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер
жеке тұлғаларға, дара кәсiпкерлерге, жекеше нотариустарға, жеке сот орындаушыларына, адвокаттарға, шағын немесе орта кәсiпкерлiк субъектiлерi немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларға
уақтылы және (немесе) толық есептелмеген, ұсталмаған (есепке жазылмаған) және (немесе) төленбеген (аударылмаған) мiндеттi зейнетақы жарналары сомасының отыз пайызы мөлшерінде
"204149" БЖК
салық органдары
ірі кәсiпкерлiк субъектiлерi болып табылатын заңды тұлғаларға
уақтылы және (немесе) толық есептелмеген, ұсталмаған (есепке жазылмаған) және (немесе) төленбеген (аударылмаған) мiндеттi зейнетақы жарналары сомасының елу пайызы мөлшерінде
"204149" БЖК, "204201" БЖК
5-б.
Банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың Қазақстан Республикасының Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңнамасында белгіленген міндеттерді орындамауы
лауазымды тұлғалар
30 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
заңды тұлғалар
агенттердің банк шоттары бойынша жасалған шығыс операциялары сомасының 5%
"204149" БЖК

88-1
Нарушение законодательства Республики Казахстан об обязательном социальном страховании
ч.2
Неисполнение либо ненадлежащее исполнение индивидуальным предпринимателем, частным нотариусом, частным судебным исполнителем, адвокатом, юридическим лицом обязанностей, предусмотренных законодательством Республики Казахстан об обязательном социальном страховании
индивидуальные предприниматели, частные нотариусы, частные судебные исполнители, адвокаты, юридические лица
предупреждение
налоговые органы
ч.2-1
Деяния, предусмотренные частью второй настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания
индивидуальные предприниматели, частные нотариусы, частные судебные исполнители, адвокаты, юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства или некоммерческими организациями
30% от суммы неперечисленных (несвоевременно перечисленных) социальных отчислений
КБК "204149",
налоговые органы
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
50% от суммы неперечисленных (несвоевременно перечисленных) социальных отчислений
КБК "204149", КБК "204201"
налоговые органы
ч.3
Неисполнение банками и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, обязанностей, установленных законодательством Республики Казахстан об обязательном социальном страховании
должностные лица
30 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
юридические лица
5% от суммы совершенных расходных операций по банковским счетам плательщиков
КБК "204149", КБК "204201"
154
Лжепредпринимательство
ч.1
Лжепредпринимательство
физические лица, индивидуальные предприниматели
30% от суммы причиненного ущерба
КБК "204142"
судебные органы
юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства
50% от суммы причиненного ущерба
КБК "204142"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
70% от суммы причиненного ущерба
КБК "204149", КБК "204201"
ч.2
Действия, предусмотренные частью первой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания,
физические лица, индивидуальные предприниматели
50% от суммы причиненного ущерба
КБК "204142"
судебные органы
юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства
70% от суммы причиненного ущерба
КБК "204142"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
100% от суммы причиненного ущерба
КБК "204149", КБК "204201"
155
Неправомерные действия при банкротстве
ч.1
Сокрытие имущества или имущественных обязательств, сведений об имуществе, его размере, местонахождении либо иной информации об имуществе, передача имущества в иное владение, отчуждение или уничтожение имущества, а равно сокрытие, уничтожение, фальсификация бухгалтерских и иных учетных документов, отражающих экономическую деятельность, если эти действия совершены при банкротстве или в предвидении банкротства и не имеют признаков уголовно наказуемого деяния
должностное лицо или собственник организации-должника либо индивидуальный предприниматель

88-1
Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзу
б.2
дара кәсіпкердің, жеке нотариустың, адвокаттың, заңды тұлғаның немесе оның лауазымды тұлғаларының Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар бойынша міндеттерді орындамауы немесе тиісінше орындамауы
дара кәсiпкерлерге, жекеше нотариустарға, жеке сот орындаушыларына, адвокаттарға, заңды тұлғаларға
ескерту
салық органдары
б.2-1
Осы баптың екінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған әрекеттер
дара кәсіпкерлерге, жекеше нотариустарға, жеке сот орындаушыларына, адвокаттарға, шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларға
төленбеген (аударылмаған), уақтылы және (немесе) толық төленбеген (аударылмаған) әлеуметтік аударымдар сомасының отыз пайызы мөлшерінде
"204149" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға
елу пайызы мөлшерінде айыппұл
"204149" БЖК, "204201" БЖК
3-б.
Банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың Қазақстан Республикасының Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңнамасында белгіленген міндеттерді орындамауы
лауазымды тұлғалар
30 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
заңды тұлғалар
төлеушілердің банк шоттары бойынша жасалған шығыс операциялары сомасының 5%
"204149" БЖК, "204201" БЖК
154
Жалған кәсіпкерлік
1-б.
Жалған кәсіпкерлік
жеке тұлғалар, дара кәсіпкерлер,
шеккен залал сомасынан 30%
"204142" БЖК
сот органдары
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
шеккен залал сомасынан 50%
"204142" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
шеккен залал сомасынан 70%
"204142" БЖК, "204201" БЖК
Осы баптың үшінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер
жеке тұлғалар, дара кәсіпкерлер,
шеккен залал сомасынан 50%
"204142" БЖК
сот органдары
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
шеккен залал сомасынан 70%
"204142" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
шеккен залал сомасынан 100%
"204142" БЖК, "204201" БЖК
155
Банкроттық кезіндегі заңсыз іс-әрекеттер
1-б.
Егер мұндай іс-әрекеттер банкроттық немесе болжамды банкроттық кезінде жасалса және қылмыстық жаза қолданылатын әрекет белгілері болмаса, мүлікті немесе мүліктік міндеттемесін, мүлік, оның мөлшері, орналасқан орны туралы мәліметтерді не
мүлік, мүлікті басқаның иелігіне беру, мүлікті иеліктен айыру немесе жою туралы өзге де ақпараттарды жасыру, сол сияқты бухгалтерлік және экономикалық қызметті көрсететін өзге де есептік құжаттарды жасыру, жою, қолдан жасау
лауазымды тұлға немесе борышкер ұйымның меншік иесі не дара кәсіпкер

от 80 до 100 МРП
КБК "204142"
судебные органы
юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства
от 350 до 500 МРП
КБК "204142"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
от 600 до 1000 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
ч.2
Неправомерное удовлетворение имущественных требований отдельных кредиторов должностным лицом, собственником организации-должника или индивидуальным предпринимателем, знающим о своей фактической состоятельности (банкротстве), заведомо в ущерб другим кредиторам, а равно принятие такого удовлетворения кредитором, знающим об отданном ему предпочтении несостоятельным должником в ущерб другим кредиторам, если действия не причинили крупный ущерб
должностное лицо или собственник организации-должника либо индивидуальный предприниматель либо лиц, наделенных функциями управления имуществом и делами несостоятельного должника при конкурсном производстве или реабилитационной процедуре
от 80 до 100 МРП
КБК "204142"
судебные органы
юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства
от 400 до 600 МРП
КБК "204142"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
2000 МРП
КБК "204142", КБК "204201"
156
Преднамеренное банкротство
должностное лицо, индивидуальный предприниматель
от 100 до 150 МРП
КБК "204142"
судебные органы
юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства
от 400 до 500 МРП
КБК "204142"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
от 700 до 800 МРП
КБК "204142", КБК "204201"
157
Ложное банкротство
должностное лицо, индивидуальный предприниматель
от 50 до 70 МРП
КБК "204142"
судебные органы
юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства
от 350 до 400 МРП
КБК "204142"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
от 500 до 700 МРП
КБК "204142", КБК "204201"
161-2
Отсутствие у индивидуального предпринимателя или юридического лица оборудования (устройства), предназначенного для осуществления платежей с использованием платежных карточек
ч.1
1. Отсутствие у индивидуального предпринимателя или юридического лица, обязанного принимать платежи с использованием платежных карточек при осуществлении торговой деятельности (выполнении работ, оказании услуг) на территории Республики Казахстан, оборудования (устройства), предназначенного для осуществления платежей с использованием платежных карточек
индивидуальные предприниматели
40 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства
60 МРП
КБК "204149"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
80 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
ч.2
Деяние, предусмотренное частью первой настоящей статьи, совершенное повторно в течение года после наложения административного взыскания
индивидуальные предприниматели
80 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства
120 МРП
КБК "204149"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
150 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
163
Нарушение законодательства Республики Казахстан в сфере производства и (или) оборота этилового спирта и алкогольной продукции
ч.1
Нарушение правил декларирования этилового спирта и (или) алкогольной продукции, правил оформления сопроводительных накладных на этиловый спирт и (или) алкогольную продукцию, а равно непредставление либо несвоевременное представление деклараций по производству и обороту этилового спирта и (или) алкогольной продукции, а также сопроводительных накладных на этиловый спирт и (или) алкогольную продукцию
физические лица, должностные лица
20 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
индивидуальные предприниматели, юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства
70 МРП
КБК "204149"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
100 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
ч.2
Деяния, предусмотренные частью первой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания
физические лица, должностные лица
50 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
индивидуальные предприниматели, юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства
100 МРП
КБК "204149"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
200 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
ч.3
Нарушение правил оборота этилового спирта и (или) алкогольной продукции
физические лица
500 % ставки акцизов на подакцизные товары, явившиеся непосредственным предметом правонарушения
КБК "204142"
судебные органы
должностные лица
120 МРП
КБК "204142"
судебные органы
индивидуальных предпринимателей, юридических лиц, являющихся субъектами малого предпринимательства
150 МРП
КБК "204142"
индивидуальные предприниматели, юридические лица, являющиеся субъектами среднего предпринимательства
200 МРП
КБК "204142"
юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства
600 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
ч.4
Действия, предусмотренные частью третьей настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания
физические лица
800 % ставки акцизов на подакцизные товары, явившиеся непосредственным предметом правонарушения
КБК "204142"
судебные органы
должностные лица
140 МРП
КБК "204142"
индивидуальных предпринимателей, юридических лиц, являющихся субъектами малого предпринимательства
200 МРП
КБК "204142"
индивидуальных предпринимателей, юридических лиц, являющихся субъектами среднего предпринимательства
250 МРП
КБК "204142"
юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства
800 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
ч.5
Нарушение правил производства этилового спирта и (или) алкогольной продукции
должностные лица
120 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
индивидуальные предприниматели, юридические лица, являющиеся субъектами среднего предпринимательства
200 МРП
КБК "204149"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
700 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
ч.6
Деяния, предусмотренные частью пятой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания
должностные лица
150 МРП
КБК "204149"
судебные органы
индивидуальные предприниматели, юридические лица, являющиеся субъектами среднего предпринимательства
300 МРП
КБК "204149"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
900 МРП
КБК "204149", КБК "204201"

80-100 АЕК дейін
"204142" БЖК
сот органдары
шағын не орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
350 - 500 АЕК дейін
"204142" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
600 - 1000 АЕК дейін
"204142" БЖК, "204201" БЖК
б.2
Егер бұл әрекет iрi мөлшерде зиян келтiрмеген болса, өзiнiң шын мәнiнде дәрменсiздiгiн (банкроттығын) бiлетiн лауазымды тұлға, борышкер ұйымның меншік иесі немесе дара кәсіпкер басқа несие берушілерге көпе-көрiнеу зиян келтiре отырып, жекелеген несие берушiлердiң мүлiктiк талаптарын заңсыз қанағаттандыруы, сол сияқты басқа несие берушілерге зиян келтіре отырып, дәрменсіз борышкердің оған берген басымдығын білетін несие берушінің осындай қанағаттандыруды қабылдауы
лауазымды тұлға немесе борышкер ұйымның меншік иесі не дара кәсіпкер не конкурстық іс жүргізу немесе оңалту рәсімі кезінде дәрменсіз борышкердің мүлкін және істерін басқару жөніндегі өкілеттік берілген адам
80 - 100 АЕК дейін
"204142" БЖК
сот органдары
шағын не орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
400 - 600 АЕК дейін
"204142" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
2000 АЕК
"204142" БЖК, "204201" БЖК
156
Қасақана банкроттық
лауазымды тұлға, дара кәсіпкер
100 - 150 дейінгі АЕК
"204142" БЖК
сот органдары
шағын не орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
400 - 500 АЕК дейін
"204142" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
700 - 800 АЕК дейін
"204142" БЖК, "204201" БЖК
157
Жалған банкроттық
лауазымды тұлға, дара кәсіпкер
50 - 70 АЕК дейін
"204142" БЖК
сот органдары
шағын не орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
350 - 400 АЕК дейін
"204142" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
500 - 700 АЕК дейін
"204142" БЖК, "204201" БЖК
163
Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірісі және (немесе) айналымы саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзу
1-б.
Этил спиртін және (немесе) алкоголь өнімін декларациялау қағидаларын, этил спирті және (немесе) алкоголь өніміне ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу қағидаларын бұзу, сол сияқты этил спиртін және (немесе) алкоголь өнімін өндіру және олардың айналымы бойынша декларацияларды, сондай-ақ этил спиртіне және (немесе) алкоголь өніміне ілеспе жүкқұжаттарды табыс етпеу не уақтылы табыс етпеу
жеке тұлғалар, лауазымды тұлғалар
20 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын дара кәсіпкерлер, заңды тұлғалар
70 АЕК
"204149" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектісі болып табылатын заңды тұлғалар
100 АЕК
"204149" БЖК, "204201" БЖК
2-б.
Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер
жеке тұлғалар, лауазымды тұлғалар
50 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын дара кәсіпкерлер, заңды тұлғалар
100 АЕК
"204149" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектісі болып табылатын заңды тұлғалар
200 АЕК
"204149" БЖК, "204201" БЖК
3-б.
Этил спиртінің және (немесе) алкоголь өнімінің айналымы қағидаларын
жеке тұлғалар
құқық бұзушылықтың тікелей нысанасы болған акцизделетін тауарларға акциз ставкасының 500 %
"204142" БЖК
сот органдары
лауазымды тұлғалар
120 АЕК
"204142" БЖК
сот органдары
шағын кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын дара кәсіпкерлер, заңды тұлғалар
150 АЕК
"204142" БЖК
орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын дара кәсіпкерлер, заңды тұлғалар
200 АЕК
"204142" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектісі болып табылатын заңды тұлғалар
600 АЕК
"204142" БЖК, "204201" БЖК
4-б.
Осы баптың үшінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер
жеке тұлғалар
құқық бұзушылықтың тікелей нысанасы болған акцизделетін тауарларға акциз ставкасының 800 %
"204142" БЖК
сот органдары
лауазымды тұлғалар
140 АЕК
"204142" БЖК
шағын кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын дара кәсіпкерлер, заңды тұлғалар
200 АЕК
"204142" БЖК
орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын дара кәсіпкерлер, заңды тұлғалар
250 АЕК
"204142" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектісі болып табылатын заңды тұлғалар
800 АЕК
"204142" БЖК, "204201" БЖК
5-б.
Этил спиртін және (немесе) алкоголь өнімін өндіру қағидаларын
лауазымды тұлғалар
120 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын дара кәсіпкерлер, заңды тұлғалар
200 АЕК
"204149" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектісі болып табылатын заңды тұлғалар
700 АЕК
"204149" БЖК, "204201" БЖК
6-б.
Осы баптың бесінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер
лауазымды тұлғалар
150 АЕК
"204149" БЖК
сот органдары
орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын дара кәсіпкерлер, заңды тұлғалар
300 АЕК
"204149" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектісі болып табылатын заңды тұлғалар
900 АЕК
"204149" БЖК, "204201" БЖК

163-4
Нарушение требований законодательства Республики Казахстан по реализации алкогольной продукции
ч.3
Реализация алкогольной продукции (за исключением реализации в торговых домах, ресторанах, барах и кафе): в будние дни с 23 до 8 часов утра, в выходные, праздничные дни с 24 до 8 часов утра
физические лица
5 МРП
КБК "204142"
судебные органы
индивидуальные предприниматели, юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства
40 МРП
КБК "204142"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
60 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
ч.4
Действия, предусмотренные частью третьей настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания
физические лица
10 МРП
КБК "204142"
судебные органы
индивидуальные предприниматели, юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства
70 МРП
КБК "204142"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
90 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
166
Неполная и несвоевременная уплата неналоговых платежей и поступлений от продажи основного капитала в бюджет, за исключением поступлений средств связанных грантов
Неполная и несвоевременная уплата неналоговых платежей и поступлений от продажи основного капитала в бюджет, за исключением поступлений средств связанных грантов
физические лица
7 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
индивидуальные предприниматели
125 МРП
КБК "204149"
юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства или некоммерческими организациями
250 МРП
КБК "204149"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
650 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
203
Нарушение ограничений, установленных законодательными актами Республики Казахстан, по проведению платежей
Осуществление юридическими лицами платежа в наличном порядке по гражданско-правовой сделке на сумму свыше одной тысячи месячных расчетных показателей в пользу другого юридического лица
юридическое лицо
5 % от суммы платежа
КБК "204142"
судебные органы
205
Нарушение срока постановки на налоговый учет в налоговом органе
ч.1
Нарушение установленных законодательными актами Республики Казахстан сроков подачи налогового заявления о постановке на регистрационный учет в налоговом органе, о регистрационном учете индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, о регистрационном учете по отдельным видам деятельности
физические лица, индивидуальные предприниматели, частные нотариусы, частные судебные исполнители, адвокаты, юридические лица
предупреждение
налоговые органы

163-4
Қазақстан Республикасы заңнамасының алкоголь өнімін өткізу жөніндегі талаптарын бұзу
3-б.
Алкоголь өнімін (сауда үйлерінде, мейрамханаларда, барларда және дәмханаларда өткізуді қоспағанда):
жұмыс күндері сағат 23-тен таңғы 8-ге дейін,
демалыс, мереке күндері сағат 24-тен таңғы 8-ге дейін өткізу
жеке тұлғалар
5 АЕК
"204142" БЖК
сот органдары
шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын дара кәсіпкерлер, заңды тұлғалар
40 АЕК
"204142" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектісі болып табылатын заңды тұлғалар
60 АЕК
"204142" БЖК, "204201" БЖК
4-б.
Осы баптың үшінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер
жеке тұлғалар
10 АЕК
"204142" БЖК
сот органдары
шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын дара кәсіпкерлер, заңды тұлғалар
70 АЕК
"204142" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектісі болып табылатын заңды тұлғалар
90 АЕК
"204142" БЖК, "204201" БЖК
166
Байланысты гранттар қаражатының түсімдерін қоспағанда, бюджетке төленетін салықтық емес төлемдерді және негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдерді толық және уақтылы төлемеу
Байланысты гранттар қаражатының түсімдерін қоспағанда, бюджетке төленетін салықтық емес төлемдерді және негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдерді толық және уақтылы төлемеу
жеке тұлғалар
7 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
лауазымды тұлғалар, дара кәсіпкерлер,
25 АЕК
"204149" БЖК
шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғалар
250 АЕК
"204149" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектісі болып табылатын заңды тұлғалар
650 АЕК
"204149" БЖК, "204201" БЖК
203
Төлемдер жүргiзу бойынша Қазақстан Республикасының заң актілерінде белгiленген шектеулердi бұзу
Заңды тұлғалардың азаматтық-құқықтық мәмiле бойынша басқа заңды тұлғаның пайдасына бір мың айлық есептiк көрсеткiштен астам сомада қолма-қол тәртiппен төлемдi жүзеге асыруы
заңды тұлғалар
төлем сомасының 5 %
"204142" БЖК
сот органдары
205
Салық органында салық есебіне қою мерзімін бұзу
1-б.
Салық органында тiркелу есебiне қою туралы, дара кәсіпкердің, жекеше нотариустың, жеке сот орындаушысының, адвокаттың тіркелу есебі туралы, жекелеген қызмет түрлері бойынша тіркелу есебі туралы салықтық өтініш берудiң Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде белгiленген мерзiмдерiн бұзу
жеке тұлғаларға, дара кәсiпкерлерге, жекеше нотариустарға, жеке сот орындаушыларына, адвокаттарға, заңды тұлғаларға
ескерту
салық органдары

ч.2-2
Деяние, предусмотренное частью первой настоящей статьи, совершенное повторно в течение года после наложения административного взыскания
физические лица, индивидуальные предприниматели, частные нотариусы, частные судебные исполнители, адвокаты
8 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства или некоммерческими организациями
30 МРП
КБК "204149"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
70 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
ч.3
Нарушение налогоплательщиком установленного законодательными актами РК срока подачи заявления в налоговый орган о постановке на учет в качестве плательщика налога на добавленную стоимость
индивидуальные предприниматели
15 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства
15% от суммы облаг. оборота за каждый месяц непостановки на учет
КБК "204149"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
30% от суммы облаг. оборота за каждый месяц непостановки на учет
КБК "204149", КБК "204201"
205-1
Неправомерное осуществление деятельности при применении специального налогового режима
ч.1
Осуществление деятельности при применении специального налогового режима с нарушением условий, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан для этого режима
физические лица, индивидуальные предприниматели, юридические лица
предупреждение
налоговые органы
ч.2
Действия, предусмотренные частью первой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания
физические лица
8 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
должностные лица, индивидуальные предприниматели
15 МРП
КБК "204149"
юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства
30 МРП
КБК "204149"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
50 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
ч.3
Нарушение индивидуальным предпринимателем срока подачи заявления на получение очередного патента до тридцати календарных дней
индивидуальные предприниматели
предупреждение
налоговые органы
ч.5
Действия, предусмотренные частью третьей настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания
индивидуальные предприниматели
15 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
205-2
Осуществление деятельности лицами в период действия заявления о приостановлении деятельности
ч.1
Осуществление деятельности лицами, имеющими право на приостановление деятельности в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан, в период действия заявления о приостановлении деятельности
физические лица, индивидуальные предприниматели, частные нотариусы, частные судебные исполнители, адвокаты, юридические лица
предупреждение
налоговые органы
ч.2
Действие, предусмотренное частью первой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания
физические лица, индивидуальные предприниматели, частные нотариусы, частные судебные исполнители, адвокаты
30 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
юридические лица, являющиеся субъектами малого предпринимательства или некоммерческими организациями
40 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
юридические лица, являющиеся субъектами среднего или крупного предпринимательства
50 МРП
КБК "204149"
налоговые органы

2-2-б.
Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған әрекет
жеке тұлғаларға, дара кәсіпкерлерге, жекеше нотариустарға, жеке сот орындаушыларына және адвокаттарға
8 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғалар
30 АЕК
"204149" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
70 АЕК
"204149" БЖК, "204201" БЖК
3-б.
Салық төлеушiнiң қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебіне қою туралы салық өтінішін берудiң Қазақстан Республикасының заң актілерінде белгiленген мерзiмiн бұзуы
лауазымды тұлға, дара кәсіпкер
15 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
есепке тұрмаған әрбір ай үшін салық салынатын айналым сомасының 15%
"204149" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
есепке тұрмаған әрбір ай үшін салық салынатын айналым сомасының 30%
"204149" БЖК, "204201" БЖК
205-1
Арнаулы салық режимін қолдану кезінде қызметті заңсыз жүзеге асыру
1-б.
Арнаулы салық режимін қолданған кезде қызметті Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде осы режим үшін көзделген шарттарды бұза отырып жүзеге асыру
жеке тұлғаларға, дара кәсiпкерлерге, заңды тұлғаларға
ескерту
салық органдары
2-б.
Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер
жеке тұлғалар
8 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
лауазымды тұлғалар, дара кәсіпкерлер
15 АЕК
"204149" БЖК
шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
30АЕК
"204149" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
50 АЕК
"204149" БЖК, "204201" БЖК
3-б.
Дара кәсіпкердің патент алуға есептеме беру мерзімін күнтізбелік отыз күнге дейінгі мерзімге бұзуы
дара кәсіпкерлер
ескерту
салық органдары
5-б.
Осы баптың үшінші бөліктерінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер
дара кәсіпкерлер
15АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
205-2
Салық есептілігін табыс етуді тоқтата тұру кезеңінде тұлғалардың қызметті жүзеге асыруы
1-б.
Салық органының салық есептілігін табыс етуді тоқтата тұру туралы шешімінің қолданылуы кезеңінде тұлғалардың қызметті жүзеге асыруы
дара кәсіпкерлерге, жекеше нотариустарға, жеке сот орындаушыларына, адвокаттарға, заңды тұлғаларға
ескерту
салық органдары
2-б.
Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекет
дара кәсіпкерлерге, жекеше нотариустарға, жеке сот орындаушыларына және адвокаттарға
30 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларға
40 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
орта немесе iрi кәсiпкерлiк субъектiлерi болып табылатын заңды тұлғаларға
50 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары

206
Непредставление налоговой отчетности, а также документов, связанных с условным банковским вкладом
ч.1
Непредставление налогоплательщиком в налоговый орган налоговой отчетности в срок, установленный законодательными актами Республики Казахстан
физические лица, индивидуальные предприниматели, частные нотариусы, частные судебные исполнители, адвокаты, юридические лица
предупреждение
налоговые органы
ч.1-1
Деяние, предусмотренное частью первой настоящей статьи, за исключением деяния, указанного в части третьей настоящей статьи, совершенное повторно в течение года после наложения административного взыскания
физические лица
15 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
индивидуальные предприниматели, частные нотариусы, частные судебные исполнители, адвокаты
30 МРП
КБК "204149"
юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства или некоммерческими организациями
45 МРП
КБК "204149"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
70 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
ч.3
Деяние, предусмотренное частью первой настоящей статьи, выразившееся в непредставлении в срок, установленный законодательными актами Республики Казахстан, отчетности по мониторингу, совершенное повторно в течение года после наложения административного взыскания
крупные налогоплательщики, подлежащие мониторингу
550 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
налоговые органы
ч.5
Непредставление либо несвоевременное представление в налоговый орган налоговым агентом договора об условном банковском вкладе в случае уплаты подоходного налога через условный банковский вклад
индивидуальные предприниматели, частные нотариусы, частные судебные исполнители и адвокаты
10 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
юридические лица, в том числе нерезиденты, осуществляющие деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение, филиал, представительство, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства
30 МРП
КБК "204149"
юридические лица, в том числе нерезиденты, осуществляющие деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение, филиал, представительство, являющихся субъектами крупного предпринимательства
50 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
ч.6
Непредставление налогоплательщиком в налоговый орган документов, необходимых для определения суммы прибыли или части прибыли юридического лица-нерезидента, расположенного и (или) зарегистрированного в государстве с льготным налогообложением, подлежащей налогообложению в соответствии с Налоговым кодексом Республики Казахстан
физические лица, индивидуальные предприниматели
100 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства
200 МРП
КБК "204149"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
500 МРП
КБК "204149", КБК "204201"

206
Салық есептілігін, сондай-ақ салық төлеушінің мониторингін жүргізуге қажетті құжаттарды табыс етпеу
1-б.
Салық төлеушінің Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген мерзімде салық органына салық есептілігін табыс етпеуі
жеке тұлғаларға, дара кәсiпкерлерге, жекеше нотариустарға, жеке сот орындаушыларына, адвокаттарға, заңды тұлғаларға
ескерту
салық органдары
1-1-б.
Осы баптың үшінші бөлігінде көрсетілген әрекетті қоспағанда, осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған әрекет
жеке тұлғаларға
15 АЕК
"204149" БЖК
дара кәсіпкерлерге, жекеше нотариустарға, жеке сот орындаушыларына және адвокаттарға
30 АЕК
"204149" БЖК
шағын немесе орта кәсiпкерлiк субъектiлерi немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларға
45 АЕК
"204149" БЖК
iрi кәсiпкерлiк субъектiлерi болып табылатын заңды тұлғаларға
70 АЕК
"204149" БЖК, "204201" БЖК
3-б.
Мониторинг бойынша есептілікті Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген мерзімде табыс етпеуді білдіретін, осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған әрекет
мониторинг жүргізілуге жататын ірі салық төлеушілерге
бес жүз елу айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде айыппұл салуға әкеп соғады
"204149" БЖК
салық органдары
5-б.
Салық агентінің шартты банк салымы туралы шартты табыс салығын шартты банк салымы арқылы төлеген жағдайда салық органына табыс етпеуі не уақтылы табыс етпеуі
лауазымды тұлғалар, дара кәсіпкерлер, жеке нотариустар, жеке сот орындаушылары және адвокаттар
10 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
заңды тұлғалар, оның ішінде, Қазақстан Республикасындағы қызметін тұрақты мекеме, филиал, өкілдік арқылы жүзеге асыратын шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын резидент еместер
30 АЕК
"204149" БЖК
заңды тұлғалар, оның ішінде Қазақстан Республикасында қызметін тұрақты мекеме, филиал, өкілдік арқылы жүзеге асыратын ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын резидент еместер
50 АЕК
"204149" БЖК, "204201" БЖК
6-б.
Салық төлеушінің салық органына жеңілдікті салық салынатын мемлекетте орналасқан және (немесе) тіркелген, Қазақстан Республикасының Салық кодексіне сәйкес салық салынуға жататын резидент емес заңды тұлға пайдасының немесе пайдасының бір бөлігінің сомасын айқындау үшін қажетті құжаттарды табыс етпеуі
жеке тұлғалар, дара кәсіпкерлер,
100 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
200 АЕК
"204149" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
500 АЕК
"204149" БЖК, "204201" БЖК

206-1
Непредставление отчетности по мониторингу сделок, а также документов, необходимых для осуществления контроля при трансфертном ценообразовании
ч.1
Непредставление налогоплательщиком в налоговый орган отчетности по мониторингу сделок в срок, установленный законодательством Республики Казахстан о трансфертном ценообразовании, а также непредставление в срок, установленный уполномоченным органом, либо отказ в представлении налогоплательщиком документов (в том числе в электронном виде), необходимых для осуществления контроля при трансфертном ценообразовании
индивидуальные предприниматели
30 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства или некоммерческими организациями
200 МРП
КБК "204149"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
350 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
ч.2
Выявление расхождений более 2000-кратного размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете, между данными отчетности по мониторингу сделок и данными, полученными в ходе проверки
индивидуальные предприниматели
50 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства или некоммерческими организациями
200 МРП
КБК "204149"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
300 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
ч.3
Действия (бездействие), предусмотренные частью первой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания
индивидуальные предприниматели
50 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства или некоммерческими организациями
250 МРП
КБК "204149"
на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства
750 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
206-2
Нарушение мер финансового контроля лицами, уволенными с государственной службы по отрицательным мотивам, а равно супругом (супругой) указанных лиц
ч.1
Непредставление, несвоевременное представление или представление неполных, недостоверных деклараций о доходах, имуществе и других сведений, предусмотренных законодательством о борьбе с коррупцией, лицами, уволенными с государственной службы по отрицательным мотивам, ежегодно в течение трех лет после увольнения с государственной службы, а равно супругом (супругой) указанных лиц
физическое лицо
предупреждение
налоговые органы
ч.2
Действия, предусмотренные частью первой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания
физическое лицо
150 МРП
КБК "204149"

206-1
Мәмілелердің мониторингі бойынша трансферттік баға белгілеу кезінде бақылау мақсатында берілетін есептілікті, сондай-ақ трансферттік баға белгілеу мәселелері бойынша тексеру жүргізу үшін қажетті құжаттарды табыс етпеу
1-б.
Салық төлеушінің Қазақстан Республикасының трансферттік баға белгілеу туралы заңнамасында белгіленген мерзімде салық органына мәмілелер мониторингі бойынша есептілікті табыс етпеуі, сондай-ақ салық төлеушiнiң трансферттік баға белгілеу кезінде бақылауды жүзеге асыру үшін қажетті құжаттарды (оның iшiнде электрондық түрдегi) уәкiлеттi орган белгiлеген мерзiмде табыс етпеуi не оны табыс етуден бас тартуы
дара кәсіпкерлер
30 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғалар
200 АЕК
"204149" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
350 АЕК
"204149" БЖК, "204201" БЖК
2-б.
Мәмілелердің мониторингі жөніндегі есептіліктің деректері мен тексеру барысында алынған деректер арасында тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген 2 000 еселенген айлық есептік көрсеткіштен асатын мөлшерде алшақтық анықталған жағдайда
дара кәсіпкерлер
50 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғалар
200 АЕК
"204149" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
300 АЕК
"204149" БЖК, "204201" БЖК
3-б.
Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер (әрекетсіздік)
дара кәсіпкерлер
50 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғалар
250 АЕК
"204149" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
750 АЕК
"204149" БЖК, "204201" БЖК
206-2
Келеңсіз себептермен мемлекеттік қызметтен босатылған адамдардың, сол сияқты аталған адамдардың жұбайының (зайыбының) қаржылық бақылау шараларын бұзуы
1-б.
Келеңсіз себептермен мемлекеттік қызметтен босатылған адамдардың мемлекеттік қызметтен босатылғаннан кейін үш жыл бойы жыл сайын, сол сияқты аталған адамдардың жұбайының (зайыбының) кірістер, мүлік туралы декларацияларды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы заңнамада көзделген басқа да мәліметтерді бермеуі, дер кезінде бермеуі немесе толық емес, дәйексіз мәліметтер беруі
жеке тұлға
ескерту
салық органдары
2-б.
Әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жылдың ішінде қайталап жасалған, осы баптың бірінші бөлігінде көзделген іс-әрекеттер
жеке тұлға
150 АЕК
"204149" БЖК

207
Сокрытие объектов налогообложения
ч.1
Сокрытие налогоплательщиком объектов налогообложения
физические лица, индивидуальные предприниматели и юридические лица
150% от суммы, подлежащих уплате по сокрытому объекту налогообложения
КБК "204149"
налоговые органы
ч.2
Действия (бездействие), предусмотренные частью первой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания
физические лица, индивидуальные предприниматели и юридические лица
200 % от суммы, подлежащих уплате по сокрытому объекту налогообложения
КБК "204149"
налоговые органы
208
Отсутствие учетной документации и нарушение ведения налогового учета
ч.1
Отсутствие у налогоплательщика учетной документации и (или) несоблюдение требований по составлению и хранению учетной документации, установленных законодательством Республики Казахстан
индивидуальные предприниматели, юридические лица
предупреждение
налоговые органы
ч.2
Действия, предусмотренные частью первой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания
индивидуальные предприниматели
25 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства или некоммерческими организациями
50 МРП
КБК "204149"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
75 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
ч.3
Неотражение в учетной документации операций по учету и реализации товаров (работ, услуг)
индивидуальные предприниматели и юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства или некоммерческими организациями
5% от стоимости неучтенных товаров (работ, услуг)
КБК "204149"
налоговые органы
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
10% от стоимости неучтенных товаров (работ, услуг)
КБК "204149", КБК "204201"
208-1
Уклонение от уплаты начисленных (доначисленных) сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет
физические лица
15 МРП
КБК "204149"
судебные органы
индивидуальные предприниматели
35 МРП
КБК "204149"
юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства или некоммерческими организациями
30% от суммы произведенных расчетов
КБК "204149"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
50% от суммы произведенных расчетов
КБК "204149", КБК "204201"
209
Занижение сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет
ч.1
Занижение сумм налогов и других обязательных платежей в декларации, расчете, заявлении о ввозе товаров и уплате косвенных налогов
физические лица
10 МРП
КБК "204149"
судебные органы
должностные лица
20 МРП
КБК "204149"
индивидуальные предприниматели, частные нотариусы, частные судебные исполнители, адвокаты, юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства или некоммерческими организациями
30% от начисленной суммы налогов и др. обяз. платежей в бюджет
на коды соотв. налогов и других обязат. платежей в бюджет, по кот. допущены админ. правонарушения
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
50% от начисленной суммы налогов и др. обяз. платежей в бюджет
на коды соотв. налогов и других обязат. платежей в бюджет, по кот. допущены админ. правонарушения
ч.3
Занижение налогоплательщиком сумм текущих платежей в расчете
индивидуальные предприниматели и юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства или некоммерческими организациями
30% от заниженной суммы текущих платежей
на коды соотв. налогов и других обязат. платежей в бюджет, по кот. допущены админ. правонарушения
судебные органы
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
50% от заниженной суммы текущих платежей
на коды соотв. налогов и других обязат. платежей в бюджет, по кот. допущены админ. правонарушения
ч.4
Превышение суммы фактически исчисленного корпоративного подоходного налога за налоговый период над суммой исчисленных авансовых платежей в течение налогового периода в размере более двадцати процентов
индивидуальные предприниматели и юридические лица
40% от суммы превышения фактического налога
на коды соотв. налогов и других обязат. платежей в бюджет, по кот. допущены админ. правонарушения
судебные органы
ч.6
Занижение сумм налогов, входящих в расчет стоимости патента, юридическим лицом-производителем сельскохозяйственной продукции, производящим расчеты с бюджетом на основе патента
юридические лица
30% от заниженной суммы налогов без уменьшения при расчете стоимости патента
на коды соотв. налогов и других обязат. платежей в бюджет, по кот. допущены админ. правонарушения
судебные органы

207
Салық салу объектілерін жасыру
1-б.
Салық төлеушiнiң салық салу объектілерін жасыруы
жеке тұлғалар, дара кәсіпкерлер және заңды тұлғалар
жасырылған салық салу объектісі бойынша төленуге жататын соманың 150%
"204149" БЖК
салық органдары
2-б.
Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер, (әрекетсіздік)
жеке тұлғалар, дара кәсіпкерлер және заңды тұлғалар
жасырылған салық салу объектісі бойынша төленуге жататын соманың 200%
"204149" БЖК
салық органдары
208
Есепке алу құжаттамаларының болмауы және салық есебін жүргізуді бұзу
1-б.
Осы баптың үшінші бөлігінде көзделген жағдайлардан басқа, кіріс, шығыс және салық салу объектілері есебінің салық төлеушіде болмауы немесе оны ҚР заңнамасында белгіленген тәртіпті бұза отырып енгізу
дара кәсiпкерлерге, заңды тұлғаларға
ескерту
салық органдары
2-б.
Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер
лауазымды тұлғалар және дара кәсіпкерлер
25 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғалар
50 АЕК
"204149" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
75 АЕК
"204149" БЖК, "204201" БЖК
3-б.
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілген қызметтерді) есепке алу және сату жөніндегі операциялардың есеп құжаттамасында көрсетілмеуі
шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын дара кәсіпкерлер және заңды тұлғалар
есепке алынбаған тауарлар (жұмыстар, көрсетілген қызметтер) құнының 5%
"204149" БЖК
салық органдары
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
есепке алынбаған тауарлар (жұмыстар, көрсетілген қызметтер) құнының 10%
"204149" БЖК, "204201" БЖК
208-1
Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң есептелген (есептелген) сомасын төлеуден жалтару
жеке тұлғалар
15 АЕК
"204149" БЖК
cот органдары
дара кәсіпкерлер
35 АЕК
"204149" БЖК
шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғалар
жүргізілген есеп айырысу сомасының 30%
"204149" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
жүргізілген есеп айырысу сомасының 50%
"204149" БЖК, "204201" БЖК
209
Салықтың және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң сомасын кемiтiп көрсету
1-б.
Салықтың және басқа да міндетті төлемдердің сомасын декларацияда, есепте, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініште төмендетіп көрсету
жеке тұлғалар
10 АЕК
"204149" БЖК
сот органдары
лауазымды тұлғалар
20 АЕК
"204149" БЖК
дара кәсіпкерлер, жеке нотариустар, жеке сот орындаушылары, адвокаттар, шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғалар
салықтың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің есептелген сомасының 30%
Әкімшілік құқық бұзушылықтар жіберілген тиісті салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер кодына
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
салықтың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің есептелген сомасының 50%
Әкімшілік құқық бұзушылықтар жіберілген тиісті салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер кодына
3-б.
Салық төлеушiнiң ағымдағы төлемдер сомасын есепте кемітіп көрсетуi
шағын немесе орта кәсіпкерліктің немесе коммерциялық емес ұйымдардың субъектілері болып табылатын дара кәсіпкерлер және заңды тұлғалар
Ағымдағы төлемдердің кемітілген сомасының 30%
Әкімшілік құқық бұзушылықтар жіберілген тиісті салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер кодына
сот органдары
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
Ағымдағы төлемдердің кемітілген сомасының 50%
Әкімшілік құқық бұзушылықтар жіберілген тиісті салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер кодына
4-б.
Салық кезеңi үшiн iс жүзiнде есептелген корпорациялық табыс салығы сомасының салық кезеңi iшiнде төленген аванстық төлемдер сомасынан жиырма процент мөлшерде асып түсуi
дара кәсіпкерлер және заңды тұлғалар
ic жүзіндегі салықтың асып түскен сомасының 40%
Әкімшілік құқық бұзушылықтар жіберілген тиісті салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер кодына
сот органдары
6-б.
Бюджетпен патент негiзiнде есеп айырысуды жүргiзетiн ауыл шаруашылық өнiмiн өндiрушi-заңды тұлғаның патент құнының есебiне кiретiн салық сомасын кемiтiп көрсетуi
заңды тұлғалар
патент құнының есебi кезiнде азайтылмай, кемiтiп көрсетiлген салық сомасының 30%
Әкімшілік құқық бұзушылықтар жіберілген тиісті салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер кодына
сот органдары

210
Невыполнение налоговым агентом и иными уполномоченными органами (организациями) обязанности по удержанию и (или) перечислению налогов и других обязательных платежей в бюджет
ч.1
Неудержание или неполное удержание налоговыми агентами и иными уполномоченными органами (организациями) сумм налогов и других обязательных платежей, подлежащих удержанию и перечислению в бюджет в соответствии с налоговым законодательством
индивидуальные предприниматели, частные нотариусы, частные судебные исполнители, адвокаты, юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства или некоммерческими организациями
30% от неудержанной суммы налогов и других обяз. платежей в бюджет
на коды соотв. налогов и других обязат. платежей в бюджет, по кот. допущены админ. правонарушения
налоговые органы
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
50% от неудержанной суммы налогов и других обяз. платежей в бюджет
на коды соотв. налогов и других обязат. платежей в бюджет, по кот. допущены админ. правонарушения
ч.2
Неперечисление или неполное перечисление налоговым агентом удержанных сумм налогов, подлежащих перечислению в бюджет, в срок, установленный налоговым законодательством Республики Казахстан
индивидуальные предприниматели, частные нотариусы, частные судебные исполнители, адвокаты и юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства или некоммерческими организациями
10 МРП
КБК "204149"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
20 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
211
Выписка фиктивного счета-фактуры
индивидуальные предприниматели
35 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства
120% от суммы НДС, включенной в счет фактуру
на коды соотв. налогов и других обязат. платежей в бюджет, по кот. допущены админ. правонарушения
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
200% от суммы НДС, включенной в счет фактуру
на коды соотв. налогов и других обязат. платежей в бюджет, по кот. допущены админ. правонарушения
213
Нарушение законодательства Республики Казахстан в области государственного регулирования производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов и подакцизных товаров, за исключением этилового спирта и алкогольной продукции
ч.1
Нарушение правил оформления сопроводительных накладных, декларирования подакцизных товаров, за исключением этилового спирта и алкогольной продукции, а равно непредставление либо несвоевременное представление сопроводительных накладных, а также деклараций по производству и обороту подакцизных товаров, за исключением этилового спирта и алкогольной продукции
физические лица
20 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
индивидуальные предприниматели и должностные лица, юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства
70 МРП
КБК "204149"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
100 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
ч.2
Деяние, предусмотренное частью первой настоящей статьи, совершенное повторно в течение года после наложения административного взыскания
физические лица
50 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
индивидуальные предприниматели и должностные лица, юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства
100 МРП
КБК "204149"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
200 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
ч.3
Нарушение законодательства Республики Казахстан в области государственного регулирования производства и оборота табачных изделий
должностные лица
120 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
индивидуальные предприниматели, юридические лица, являющиеся субъектами среднего предпринимательства
200 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
700 МРП
ч.4
Деяния, предусмотренные частью третьей настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания
должностные лица
150 МРП
КБК "204149"
судебные органы
индивидуальные предприниматели, юридические лица, являющиеся субъектами среднего предпринимательства
300 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
900 МРП
ч.5
Нарушение условий производства и реализации отдельных видов подакцизных товаров, за исключением этилового спирта и алкогольной продукции
физические лица
150 МРП
КБК "204149"
судебные органы
должностные лица, индивидуальные предприниматели, юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства
350 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
800 МРП
ч.6
Действия, предусмотренные частью пятой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания
физические лица
200 МРП
КБК "204149"
судебные органы
должностные лица, индивидуальные предприниматели, юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства
400 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
1000 МРП

210
Салық агентiнiң салықтарды ұстап қалу және (немесе) аудару жөніндегі мiндеттердi орындамауы
1-б.
Салық агентінің ұстап қалуға және (немесе) бюджетке аударуға жататын салық сомаларын салық заңнамасында белгіленген мерзімде ұстап қалмауы немесе толық ұстап қалмауы
салық органдары
дара кәсіпкерлер, жеке нотариустар, жеке сот орындаушылары, адвокаттар, шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғалар
салықтың және басқа да мiндеттi төлемдердiң ұсталмаған сомасының 30%
Әкімшілік құқық бұзушылықтар жіберілген тиісті салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер кодына
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
салықтың және басқа да мiндеттi төлемдердiң ұсталмаған сомасының 50%
Әкімшілік құқық бұзушылықтар жіберілген тиісті салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер кодына
б.2
Салық заңнамасына сәйкес бюджетке ұстауға және аударуға жататын салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің сомасын салық агенттерінің және өзге де уәкілетті органдардың (ұйымдардың) аудармауы немесе толық аудармауы
дара кәсіпкерлер, жеке нотариустар, жеке сот орындаушылары, адвокаттар, шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғалар
10 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
20 АЕК
"204149" БЖК, "204201" БЖК
211
Жалған шот-фактура жазып беру
дара кәсіпкерлер
35 АЕК
"204149" БЖК
салық органдарына
шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
шот-фактураға енгізілген ҚҚС сомасының 120%
Әкімшілік құқық бұзушылықтар жіберілген тиісті салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер кодына
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
шот-фактураға енгізілген ҚҚС сомасының 200%
Әкімшілік құқық бұзушылықтар жіберілген тиісті салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер кодына
213
Этил спирті мен алкоголь өнімін қоспағанда, мұнай өнімдері мен акцизделетін тауарлардың жекелеген түрлерін өндіру және олардың айналымын мемлекеттік реттеу саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзу
1-б.
Этил спирті мен алкоголь өнімін қоспағанда, ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу, акцизделетін тауарларды декларациялау қағидаларын бұзу, сол сияқты этил спирті мен алкоголь өнімін қоспағанда, ілеспе жүкқұжаттарды, сондай-ақ акцизделетін тауарлардың өндірілуі мен айналымы бойынша декларацияларды табыс етпеу не уақтылы табыс етпеу
жеке тұлғалар
20 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
дара кәсіпкерлер және лауазымды тұлғалар, шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектісі болып табылатын заңды тұлғалар
70 АЕК
"204149" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
100 АЕК
"204149" БЖК, "204201" БЖК
2-б.
Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер
жеке тұлғалар
50 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
дара кәсіпкерлер және лауазымды тұлғалар, шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектісі болып табылатын заңды тұлғалар
100 АЕК
"204149" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
200 АЕК
"204149" БЖК, "204201" БЖК
3-б.
Қазақстан Республикасының темекі бұйымдарының өндірілуі мен айналымын мемлекеттік реттеу саласындағы заңнамасын бұзу
лауазымды тұлғалар
120 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын дара кәсіпкерлер, заңды тұлғалар
200 АЕК
"204149" БЖК, "204201" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
700 АЕК
4-б.
Осы баптың үшінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер
лауазымды тұлғалар
150 АЕК
"204149" БЖК
сот органдары
орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын дара кәсіпкерлер, заңды тұлғалар
300 АЕК
"204149" БЖК, "204201" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
900 АЕК
5-б.
Этил спирті мен алкоголь өнімін қоспағанда, мұнай өнімдері мен акцизделетін тауарлардың жекелеген түрлерін өндіру және өткізу шарттарын бұзу
жеке тұлғалар
150 АЕК
"204149" БЖК
сот органдары
дара кәсіпкерлер және лауазымды тұлғалар, шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектісі болып табылатын заңды тұлғалар
350 АЕК
"204149" БЖК, "204201" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
800 АЕК
6-б.
Осы баптың бесінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер
жеке тұлғалар
200 АЕК
"204149" БЖК
сот органдары
дара кәсіпкерлер және лауазымды тұлғалар, шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектісі болып табылатын заңды тұлғалар
400 АЕК
"204149" БЖК, "204201" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
1000 АЕК

214
Нарушение порядка и правил маркировки подакцизных товаров акцизными марками и (или) учетно-контрольными марками
ч.1
Нарушение производителем или импортером правил маркировки подакцизных товаров, подлежащих маркировке акцизными и (или) учетно-контрольными марками
должностные лица
120 МРП
КБК "204149"
судебные органы
индивидуальные предприниматели, юридические лица, являющиеся субъектами среднего предпринимательства
200 МРП
КБК "204149"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
500 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
ч.2
Оборот подакцизных товаров, подлежащих маркировке акцизными и (или) учетно-контрольными марками, совершенный в виде хранения, реализации и (или) транспортировки подакцизной продукции без акцизных и (или) учетно-контрольных марок, а равно с марками неустановленного образца и (или) не поддающимися идентификации
физические лица
500 % ставки акцизов на подакцизные товары, явившиеся непосредственным предметом правонарушения
КБК "204149"
судебные органы
должностные лица
100 МРП
КБК "204149"
индивидуальные предприниматели, юридические лица, являющиеся субъектами малого предпринимательства
150 МРП
КБК "204149"
индивидуальные предприниматели, юридические лица, являющиеся субъектами среднего предпринимательства
200 МРП
КБК "204149"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
500 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
215
Нарушение порядка применения контрольно-кассовых машин
ч.1
Нарушение установленного налоговым законодательством Республики Казахстан порядка применения контрольно-кассовых машин
индивидуальные предприниматели, частные нотариусы, частные судебные исполнители, юридические лица
предупреждение
налоговые органы
ч.3
Действия (бездействие), предусмотренные частью первой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания
индивидуальные предприниматели, частные нотариусы, частные судебные исполнители
15 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства
30 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
50 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
216
Неисполнение обязанностей, предусмотренных налоговым законодательством, должностными лицами банков и других организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, фондовых бирж
ч.1
Неисполнение обязанностей, предусмотренных налоговым законодательством, должностными лицами банков и других организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, фондовых бирж
должностные лица
30 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
ч.2
Действия (бездействие), предусмотренные частью первой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания
должностные лица
60 МРП
КБК "204149"
налоговые органы

214
Акцизделетін тауарларды акциздік таңбалармен және (немесе) есепке алу-бақылау таңбаларымен таңбалау тәртібі мен қағидаларын бұзу
1-б.
Өндірушінің немесе импорттаушының акциздік таңбалармен және (немесе) есепке алу-бақылау таңбаларымен таңбалауға жататын акцизделетін тауарларды таңбалау қағидаларын бұзуы
лауазымды тұлғалар
120 АЕК
"204149" БЖК
сот органдары
орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын дара кәсіпкерлер, заңды тұлғалар
200 АЕК
"204149" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
500 АЕК
"204149" БЖК, "204201" БЖК
2-б.
Акциздік таңбалармен және (немесе) есепке алу-бақылау таңбаларымен таңбалануға жататын акцизделетін тауарларды акциздік және (немесе) есепке алу-бақылау таңбаларсыз, сол сияқты белгіленбеген үлгідегі және (немесе) сәйкестендіруге келмейтін таңбалармен сақтау, өткізу және (немесе) тасымалдау түріндегі айналымы
жеке тұлғалар
құқық бұзушылықтың тікелей нысанасы болған акцизделетін тауарларға акциз ставкасының 500 %
"204149" БЖК
сот органдары
лауазымды тұлғалар
100 АЕК
"204149" БЖК
шағын кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын дара кәсіпкерлер, заңды тұлғалар
150 АЕК
"204149" БЖК
орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын дара кәсіпкерлер, заңды тұлғалар
200 АЕК
"204149" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
500 АЕК
"204149" БЖК, "204201" БЖК
215
Кассалық-бақылау машиналарын қолдану тәртібін бұзу
1-б.
Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген кассалық-бақылау машиналарын қолдану тәртібін бұзу
дара кәсіпкерлерге, жекеше нотариустарға, жеке сот орындаушыларына, заңды тұлғаларға
ескерту
салық органдары
3-б.
Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер, (әрекетсіздік)
дара кәсiпкерлерге, жекеше нотариустарға, жеке сот орындаушыларына
15 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
шағын немесе орта кәсiпкерлiк субъектiлерi болып табылатын заңды тұлғаларға
30 АЕК
"204149" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға
50 АЕК
"204149" БЖК
216
Банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын басқа да ұйымдар, қор биржалары лауазымды адамдарының салық заңдарында көзделген мiндеттердi орындамауы
1-б.
Банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын басқа да ұйымдар, қор биржалары лауазымды адамдарының салық заңдарында көзделген мiндеттердi орындамауы
лауазымды тұлғалар
30 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
б.2
Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер, (әрекетсіздік)
лауазымды тұлғалар
60 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары

217
Неисполнение банками и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, обязанностей, установленных налоговым законодательством
ч.1
Неисполнение банками и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, обязанностей, установленных налоговым законодательством
юридические лица
5% от суммы совершенных расходных операций по банковским счетам налогоплательщиков
КБК "204149", КБК "204201"
налоговые органы
ч.2
Неперечисление или несвоевременное перечисление банками и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет, размещенных по договорам об условном банковском вкладе
юридические лица
50% от суммы непереч. или несвоевременно переч. налога и др. обяз. платежа в бюджет, размещенного на банковском вкладе
КБК "204149", КБК "204201"
218
Представление заведомо ложных сведений о банковских операциях
должностные лица
30 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
218-1
Неисполнение обязанностей, установленных налоговым законодательством Республики Казахстан, налогоплательщиками при экспорте и импорте товаров, выполнении работ, оказании услуг в таможенном союзе, а также невыполнение лицами требований, установленных законодательством Республики Казахстан
ч.1
Неуплата косвенных налогов в течение тридцати календарных дней после срока уплаты, установленного налоговым законодательством Республики Казахстан
физические лица, индивидуальные предприниматели, частные нотариусы, адвокаты
10 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства или некоммерческими организациями
20 МРП
КБК "204149"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
250 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
ч.2
Неуплата косвенных налогов по истечении тридцати календарных дней после срока уплаты, установленного налоговым законодательством Республики Казахстан
физические лица, индивидуальные предприниматели, частные нотариусы, адвокаты
20 % от суммы неисполненного налогового обязательства
КБК "204149"
налоговые органы
юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства или некоммерческими организациями
30 % от суммы неисполненного налогового обязательства
КБК "204149"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
50% от суммы неисполненного налогового обязательства
КБК "204149", КБК "204201"
ч.3
Непредставление налогоплательщиком в налоговый орган обязательства о ввозе (вывозе) продуктов переработки и их неисполнение, предусмотренные налоговым законодательством Республики Казахстан
физические лица
50 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
индивидуальные предприниматели и юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства или некоммерческими организациями
150 МРП
КБК "204149"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
250 МРП
КБК "204149", КБК "204201"

217
Банктердiң және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардың салық заңдарында белгiленген мiндеттердi орындамауы
1-б.
Банктердiң және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардың салық заңдарында белгiленген мiндеттердi орындамауы
заңды тұлғалар
салық төлеушiлердiң банк шоттары бойынша жасалған шығыс операциялары сомасының 5%
"204149" БЖК, "204201" БЖК
салық органдары
2-б.
Банктердiң және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардың шартты банк салымы туралы шарттар бойынша орналастырылған салықтардың және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң сомасын аудармауы немесе дер кезiнде аудармауы
заңды тұлғалар
шартты банк салымында орналастырылған, аударылмаған немесе дер кезiнде аударылмаған салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлем сомасының 50%
"204149" БЖК, "204201" БЖК
218
Банк операциялары туралы көрiнеу жалған мәлiметтер табыс ету
лауазымды тұлғалар
30 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
218-1
Кеден одағында тауарлардың экспорты мен импорты, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету кезінде салық төлеушілердің Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген міндеттерді орындамауы, сондай-ақ тұлғалардың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарды орындамауы
1-б.
Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген төлеу мерзімінен кейін күнтізбелік отыз күн ішінде жанама салықтарды төлемеу
жеке тұлғалар, дара кәсіпкерлер, жеке нотариустар, адвокаттар
10 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғалар
20 АЕК
"204149" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
250 АЕК
"204149" БЖК, "204201" БЖК
2-б.
Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген төлеу мерзімінен кейін күнтізбелік отыз күн өткен соң жанама салықтарды төлемеу
жеке тұлғалар, дара кәсіпкерлер, жеке нотариустар, адвокаттар
орындалмаған салық міндеттемесі сомасының 20 %
"204149" БЖК
салық органдары
шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғалар
орындалмаған салық міндеттемесі сомасының 30 %
"204149" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
орындалмаған салық міндеттемесі сомасының 50 %
"204149" БЖК, "204201" БЖК
3-б.
Салық төлеушінің салық органына Қазақстан Республикасының салық заңнамасында көзделген қайта өңдеу өнімдерін әкелу (әкету) туралы міндеттемелерді табыс етпеуі және оларды орындамауы
жеке тұлғалар, лауазымды тұлғалар
50 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар
150 АЕК
"204149" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
250 АЕК
"204149" БЖК, "204201" БЖК

ч.3-1
Неуведомление либо несвоевременное уведомление налоговых органов в следующих случаях:
при временном ввозе товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Таможенного союза, которые в последующем будут вывезены с территории Республики Казахстан без изменения свойств и характеристик ввезенных товаров;
при временном вывозе товаров с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов Таможенного союза, которые в последующем будут ввезены на территорию Республики Казахстан без изменения свойств и характеристик вывезенных товаров
физические лица
50 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
индивидуальные предприниматели и юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства или некоммерческими организациями
150 МРП
КБК "204149"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
250 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
ч.4
Нарушение установленных налоговым законодательством Республики Казахстан сроков переработки давальческого сырья, вывезенного с территории Республики Казахстан на территорию государства - члена таможенного союза, а также ввезенного на территорию Республики Казахстан с территории государства - члена таможенного союза
индивидуальные предприниматели и юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства
30% от суммы начисленных налогов
КБК "204149"
налоговые органы
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
50% от суммы начисленных налогов
КБК "204149", КБК "204201"
ч.5
Неуведомление либо несвоевременное уведомление организатором выставочно-ярмарочной торговли о проведении такой торговли
индивидуальные предприниматели и юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства
250 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
500 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
ч.6
Нарушение организатором порядка организации выставочно-ярмарочной торговли
индивидуальные предприниматели и юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства
250 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства
500 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
ч.8
Непредставление уведомления в налоговые органы по месту нахождения (жительства) о дате получения подакцизных товаров, ввезенных с территории государства - члена таможенного союза, лицами, обязанными в соответствии с законодательством Республики Казахстан представлять такое уведомление
физических лиц
100 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
индивидуальные предприниматели и юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства
300 МРП
КБК "204149"
юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства
500 МРП
КБК "204149", КБК "204201"

3-1-б.
Салық органдарын мынадай жағдайларда:
әкелінген тауарлардың қасиеттері мен сипаттарын өзгертпей кейіннен Қазақстан Республикасының аумағынан әкетілетін тауарларды Кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына уақытша әкелу кезінде;
әкетілген тауарлардың қасиеттері мен сипаттарын өзгертпей кейіннен Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан Кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағына уақытша әкету кезінде хабардар етпеу не уақтылы хабардар етпеу
жеке тұлғаларға
50 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
дара кәсіпкерлерге және шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларға
150 АЕК
"204149" БЖК
кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға
250 АЕК
"204149" БЖК, "204201" БЖК
4-б.
Қазақстан Республикасының аумағынан кеден одағына мүше мемлекеттің аумағына әкетілген, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағына кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан әкелінген алыс-беріс шикізатын Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген өңдеу мерзімдерін бұзу
шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар
есептелген салық сомасының 30%
"204149" БЖК
салық органдары
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
есептелген салық сомасының 50%
"204149" БЖК, "204201" БЖК
5-б.
Көрме-жәрмеңкелік сауданы ұйымдастырушының осындай сауданы өткізу туралы хабарламауы не уақтылы хабарламауы
шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар
250 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
500 АЕК
"204149" БЖК, "204201" БЖК
6-б.
Ұйымдастырушының көрме-жәрмеңкелiк сауданы ұйымдастыру тәртібін бұзуы
шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар
250 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
500 АЕК
"204149" БЖК, "204201" БЖК
8-б.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан әкелінген акцизделетін тауарларды алған күні туралы хабарлама табыс етуге міндетті тұлғалардың орналасқан (тұрғылықты) жері бойынша салық органдарына осындай хабарламаны табыс етпеуі
жеке тұлғалар
100 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар
300 АЕК
"204149" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
500 АЕК
"204149" БЖК, "204201" БЖК

219
Невыполнение законных требований органов налоговой службы и их должностных лиц
ч.1
Невыполнение налогоплательщиком законных требований органов налоговой службы и их должностных лиц
физические лица
8 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
должностные лица
15 МРП
КБК "204149"
ч.2
Действия (бездействие), предусмотренные частью первой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания
физические лица
15 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
должностное лицо
30 МРП
КБК "204149"
ч.3
Незаконное воспрепятствование доступу должностного лица органа налоговой службы, проводящего налоговую проверку, на территорию или в помещение, используемые налогоплательщиком (кроме жилых помещений) для предпринимательской деятельности
индивидуальные предприниматели и должностные лица
45 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
ч.4
Действия (бездействие), предусмотренные частью третьей настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания
должностные лица и индивидуальные предприниматели
60 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
357-1
Занятие предпринимательской или иной деятельностью, а также осуществление действий (операций) без соответствующей регистрации или лицензии, специального разрешения, квалификационного аттестата (свидетельства)
ч.1
Занятие предпринимательской или иной деятельностью, а также осуществление действий (операций) без регистрации или без лицензии, специального разрешения, квалификационного аттестата (свидетельства) в случаях, когда разрешение, лицензия, квалификационный аттестат (свидетельство) обязательны, если эти деяния не содержат признаков уголовно- наказуемого деяния
физические лица
до 20 МРП
КБК "204142"
судебные органы
должностное лицо, индивидуальные предприниматели и юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства
от 30 до 40 МРП
КБК "204142"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
от 100 до 200 МРП
КБК "204142", КБК "204201"
ч.2
Действия, предусмотренные частью первой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания
физические лица
до 50 МРП
КБК "204142"
судебные органы
должностное лицо, индивидуальные предприниматели и юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства
от 50 до 100 МРП
КБК "204142"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
от 300 до 700 МРП
КБК "204142", КБК "204201"
357-2
Нарушение правил и норм лицензирования
ч.1
Нарушение установленных законодательством лицензионных правил и норм, в том числе несоответствие квалификационным требованиям, предъявляемым к лицензируемым видам деятельности
физические лица

219
Салық қызметi органдары мен олардың лауазымды адамдарының заңды талаптарын орындамау
1-б.
Салық төлеушiнiң салық қызметi органдары мен олардың лауазымды адамдарының заңды талаптарын орындамауы
жеке тұлғалар
8 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
лауазымды тұлғалар
15 АЕК
"204149" БЖК
2-б.
Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер, (әрекетсіздік)
жеке тұлғалар
15 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
лауазымды тұлға
30 АЕК
"204149" БЖК
3-б.
Салық төлеушi кәсiпкерлiк қызмет үшiн пайдаланатын аумаққа немесе үй-жайға (тұрғын үй-жайдан басқа) салық тексеруiн жүргiзушi салық қызметi органы лауазымды адамының келiп кіруiне заңсыз кедергi келтiру
дара кәсіпкерлер және лауазымды тұлғалар
45 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
4-б.
Осы баптың үшінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер, (әрекетсіздік)
лауазымды тұлғалар және дара кәсіпкерлер
60 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
357-1
Кәсiпкерлiк немесе өзге де қызметпен тиiстi тiркеусiз немесе лицензиясыз, арнайы рұқсатсыз, бiлiктiлiк аттестатынсыз (куәлiксiз), басқа да рұқсатсыз, хабарламасыз айналысу, сондай-ақ iс-әрекеттердi (операцияларды) жүзеге асыру
1-б.
Рұқсат, лицензия, бiлiктiлiк аттестаты (куәлiгi), хабарлама жасау мiндеттi болған жағдайларда, кәсiпкерлiк немесе өзге де қызметпен тiркеусiз немесе лицензиясыз, арнайы рұқсатсыз, бiлiктiлiк аттестатынсыз (куәлiгiнсiз), басқа да рұқсатсыз, хабарламасыз айналысу, сондай-ақ iс-әрекеттердi (операцияларды) жүзеге асыру, егер бұл әрекеттерде қылмыстық жаза қолданылатын әрекет белгiлерi болмаса
жеке тұлғалар
20 АЕК
"204142" БЖК
сот органдары
лауазымды тұлғалар, шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар
30-дан 40-қа дейінгі АЕК
"204142" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
100-ден 200-ге дейінгі АЕК
"204142" БЖК, "204201" БЖК
2-б.
Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген әкімшілік жаза қолданылғаннан кейінгі жыл ішінде қайталап
жасалған сол әрекет
жеке тұлғалар
50 АЕК
"204142" БЖК
сот органдары
лауазымды тұлғалар, шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар
50-ден 100-ге дейінгі АЕК
"204142" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
300-ден 700-ге дейінгі АЕК
"204142" БЖК, "204201" БЖК
357-2
Лицензиялау нормаларын бұзу
1-б.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген лицензиялау нормаларын бұзу, соның ішінде лицензияланатын қызмет түрлеріне қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес келмеу
жеке тұлғалар

от 10 до 20 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
индивидуальные предприниматели и юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства или некоммерческими организациями
от 50 до 100 МРП
КБК "204149"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
от 100 до 200 МРП
КБК "204149", КБК "204201"
ч.2
Предоставление лицензиатом заведомо недостоверной информации при получении лицензии, а равно действия (бездействие), предусмотренные частью первой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания, а также неустранение нарушений норм лицензирования, повлекших привлечение к административной ответственности, по истечении срока приостановления действия лицензии
физические лица
от 20 до 40 МРП
КБК "204142"
судебные органы
индивидуальные предприниматели и юридические лица, являющиеся субъектами малого или среднего предпринимательства или некоммерческими организациями
от 100 до 150 МРП
КБК "204142"
юридические лица, являющиеся субъектами крупного предпринимательства
от 200 до 300 МРП
КБК "204142", КБК "204201"
357-5
Невозвращение лицензии и (или) приложения к лицензии лицензиару
Невозвращение лицензии и (или) приложения к лицензии лицензиатом лицензиару в течение десяти рабочих дней при прекращении действия лицензии и (или) приложения к лицензии
физические лица
до 10 МРП
КБК "204142"
судебные органы
должностное лицо
до 20 МРП
КБК "204142"
юридические лица
до 200 МРП
КБК "204142", КБК "204201"
358
Невыполнение местными исполнительными органами и иными уполномоченными органами обязанностей, установленных налоговым законодательством
ч.1
Неперечисление, несвоевременное или неполное перечисление местными исполнительными органами или уполномоченными органами сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет, подлежащих перечислению в бюджет в соответствии с налоговым законодательством органами, указанными в настоящей части
должностное лицо
30 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
ч.2
Непредставление, несвоевременное, недостоверное или неполное представление местными исполнительными органами и иными уполномоченными органами сведений, определенных налоговым законодательством для представления органам налоговой службы
должностное лицо
30 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
ч.4
Действия (бездействие), предусмотренные частями первой, второй и третьей настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания
должностное лицо
60 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
358-1
Нарушение правил учета и дальнейшего использования имущества, поступившего в собственность государства по отдельным основаниям, в случаях, предусмотренных законодательными актами
ч.1
Неполная и (или) несвоевременная передача в уполномоченный орган имущества, поступившего в собственность государства по отдельным основаниям, в случаях, предусмотренных законодательными актами
физических лиц
8 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
должностных лиц
15 МРП
КБК "204149"
юридических лиц
45 МРП
КБК "204149"
ч.2
Несоблюдение порядка учета, хранения, оценки и реализации имущества, поступившего в собственность государства по отдельным основаниям, в случаях, предусмотренных законодательными актами, а также несвоевременное перечисление в государственный бюджет сумм от реализации такого имущества
должностных лиц
15 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
юридических лиц
45 МРП

10-нан 20-ға дейінгі АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар
50-ден 100-ге дейінгі АЕК
"204149" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
100-ден 200-ге дейінгі АЕК
"204149" БЖК, "204201" БЖК
2-б.
Лицензиаттың лицензия алған кезде көрінеу дұрыс емес ақпарат беруі, сол сияқты осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер (әрекетсіздік), сондай-ақ лицензияның қолданылуын тоқтата тұру мерзімі аяқталғаннан кейін әкімшілік жауаптылыққа әкеп соққан лицензиялау нормаларының бұзылуын жоймау
жеке тұлғалар
20-дан 40-қа дейінгі АЕК
"204142" БЖК
сот органдары
шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар
100-ден 150-ге дейінгі АЕК
"204142" БЖК
ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғалар
200-ден 300-ге дейінгі АЕК
"204142" БЖК, "204201" БЖК
357-5
Лицензиарға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайтармау
Лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның қолданылуы тоқтатылған кезде лицензиаттың он жұмыс күні ішінде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны лицензиарға қайтармауы
жеке тұлғалар
10 АЕК-ке дейін
"204142" БЖК
сот органдары
лауазымды тұлға
20 АЕК-ке дейін
"204142" БЖК
заңды тұлғалар
200 АЕК-ке дейін
"204142" БЖК, "204201" БЖК
358
Жергiлiктi атқарушы органдар мен өзге де уәкiлеттi органдардың салық заңнамасында белгiленген мiндеттердi орындамауы
1-б.
Салық заңнамасына сәйкес осы бөлiкте көрсетiлген органдар бюджетке аударуға тиiс салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер сомаларын жергiлiктi атқарушы органдардың немесе уәкiлеттi органдардың аудармауы, уақтылы немесе толық аудармауы
лауазымды тұлға
30 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
2-б.
Салық заңнамасында салық қызметi органдарына табыс ету үшiн айқындалған мәлiметтердi жергiлiктi атқарушы органдардың және өзге де уәкiлеттi органдардың табыс етпеуi, уақтылы, дұрыс немесе толық ұсынбауы
лауазымды тұлға
30 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
4-б.
Осы баптың бірінші, екінші және үшінші бөліктерінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер, (әрекетсіздік)
лауазымды тұлға
60 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
358-1
Заң актілерінде көзделген жағдайларда жекелеген негiздер бойынша мемлекет меншiгiне түскен мүлiктi есепке алу мен одан әрi пайдалану ережелерiн бұзу
1-б.
Заң актілерінде көзделген жағдайларда жекелеген негiздер бойынша мемлекет меншiгiне түскен мүлiктi уәкiлеттi органға толық және (немесе) дер кезiнде тапсырмау
жеке тұлғалар
8 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
лауазымды тұлғалар
15 АЕК
"204149" БЖК
заңды тұлғалар
45 АЕК
"204149" БЖК
2-б.
Заң актілерінде көзделген жағдайларда жекелеген негiздер бойынша мемлекет меншiгiне түскен мүлiктi есепке алу, сақтау, бағалау және сату тәртібін сақтамау, сондай-ақ осындай мүлiктi сатудан түскен соманы мемлекеттік бюджетке дер кезiнде аудармау
лауазымды тұлғалар
15 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
заңды тұлғалар
45 АЕК

КБК "204149", КБК "204201"
359
Разглашение сведений, составляющих налоговую тайну
должностное лицо
от 20 до 40 МРП
КБК "204142"
судебные органы
360
Осуществление органами (организациями), уполномоченными государством, определенных действий без взимания налогов и других обязательных платежей в бюджет, а равно без получения документов, подтверждающих такую уплату
ч.1
Осуществление органами (организациями), уполномоченными государством, юридически значимых действий, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, без взимания налогов и других обязательных платежей в бюджет
должностное лицо
30 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
ч.2
Осуществление органами (организациями), уполномоченными государством, юридически значимых действий, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, без получения документа, подтверждающего уплату налогов и других обязательных платежей в бюджет, в случаях, когда получение подтверждающего документа предусмотрено законодательными актами
должностное лицо
30 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
ч.3
Действия, предусмотренные частями первой и второй настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания
должностное лицо
70 МРП
КБК "204149"
налоговые органы
361
Отказ в постановке на налоговый учет или нарушение сроков постановки на налоговый учет
ч.1
Отказ в постановке налогоплательщика на регистрационный учет или на учет налогоплательщика в качестве плательщика налога на добавленную стоимость, а равно нарушение должностным лицом налогового органа установленных налоговым законодательством сроков такой регистрации (учета)
должностное лицо
от 10 до 20 МРП
КБК "204142"
судебные органы
ч.2
Действия, предусмотренные частью первой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания
должностное лицо
от 20 до 40 МРП
КБК "204142"
судебные органы
374
Нарушение законодательства об общественных объединениях
ч.5
Финансирование политических партий иностранными юридическими лицами и международными организациями, юридическими лицами с иностранным участием, государственными органами и организациями, благотворительными организациями
должностное лицо
400 МРП
КБК "204142"
судебные органы
иностранное юридическое лицо
2000 МРП
ч.6
Финансирование политических партий иностранцами и лицами без гражданства
иностранцы и лица без гражданства
200 МРП
ч.7
Принятие политической партией незаконных пожертвований
руководитель политической партии
400 МРП
ч.8
Неопубликование годовой отчетности о финансовой деятельности политической партии в сроки и объеме, установленных законодательством Республики Казахстан
руководитель партии
от 100 до 200 МРП
ч.9
Осуществление деятельности политической партии, ее структурных подразделений (филиалов и представительств) без перерегистрации в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
руководитель партии
от 100 до 200 МРП

"204149" БЖК, "204201" БЖК
359
Салық құпиясын құрайтын мәлiметтердi жария ету
лауазымды тұлға
20-дан 40-қа дейінгі АЕК
"204142" БЖК
сот органдары
360
Мемлекет уәкiлеттiк берген органдардың (ұйымдардың) салықты және басқа да мiндеттi төлемдердi бюджетке өндiрiп алмай, сондай-ақ мұндай төлемдi растайтын құжаттар алмай тұрып, белгiлi бір iс-әрекеттердi жүзеге асыруы
1-б.
Мемлекет уәкiлеттiк берген органдардың (ұйымдардың) салықты және басқа да мiндеттi төлемдердi бюджетке өндiрiп алмай тұрып, Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген заңдық мәнi бар iс-әрекеттердi жүзеге асыруы
лауазымды тұлға
30 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
2-б.
Мемлекет уәкiлеттiк берген органдардың (ұйымдардың) растайтын құжатты алу заң актілерінде көзделген жағдайларда, салықтың және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң төленгенiн растайтын құжатты алмай тұрып, Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген заңдық мәнi бар iс-әрекеттердi жүзеге асыруы
лауазымды тұлға
30 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
3-б.
Осы баптың бірінші және екінші бөліктерінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер
лауазымды тұлға
70 АЕК
"204149" БЖК
салық органдары
361
Салық есебiне тұрудан бас тарту немесе салық есебiне тұру мерзiмiн бұзу
1-б.
Салық төлеушiнiң тiркелу есебiне немесе салық төлеушiнiң қосылған құнға салық төлеушi ретiнде есепке тұрудан бас тартуы, сол сияқты салық органы лауазымды адамының салық заңдарында белгiленген мұндай тiркеу (есеп) мерзiмiн бұзуы
лауазымды тұлға
10-нан 20-ға дейінгі АЕК
"204142" БЖК
сот органдары
2-б.
Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекеттер
лауазымды тұлға
20-дан 40-қа дейінгі АЕК
"204142" БЖК
сот органдары
374
Қоғамдық бірлестiктер туралы заңдарды бұзу
5-б.
Шетелдiк заңды тұлғалардың және халықаралық ұйымдардың, шет ел қатысатын заңды тұлғалардың, мемлекеттік органдар мен ұйымдардың, қайырымдылық ұйымдарының саяси партияларды қаржыландыруы
лауазымды тұлға
400 АЕК
"204142" БЖК
сот органдары
шетелдiк заңды тұлға
2000 АЕК
6-б.
Шетелдiктердің және азаматтығы жоқ адамдардың саяси партияларды қаржыландыруы
шетелдiктер мен азаматтығы жоқ адамдар
200 АЕК
7-б.
Саяси партиялардың заңсыз қайырмалдықтарды қабылдауы
саяси партия басшысы
400 АЕК
8-б.
Саяси партиялардың қаржылық қызметi туралы жылдық есептіктi Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген мерзiм мен көлемде жарияламау
партия басшысы
100-ден 200-ге дейінгі АЕК
9-б.
Саяси партияның, оның құрылымдық бөлiмшелерiнің (филиалдары мен өкiлдiктерiнiң) Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайларда қызметтi қайта тiркеусіз жүзеге асыруы
партия басшысы
100-ден 200-ге дейінгі АЕК